HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR verschij nende POPERINGHE den Zaterdag EN OMSTREKEN, namiddag. HOFSTEDEKE EEN WOONHUIS SCHUUR ZAAILAND HOFSTEDEKEN liflflDBOUWBEIiflNGEN. BUITENLAflDSCIl JilEUOlS. NIEUWS UIT BELG1E. ZONDAG 17 Mei 1908. Vierde Jaar. Nr 25. ANNONCEN te STAYELE, te PROVEN, op de Plaats, den Notaris PEEL, I. Maandag 18 Mei 1908, Openbare Verkooping B) Gemeente Beveren (Yser) II. Woensdag 20 Mei 1908,, VRAAGT SAPOI Op Vrijdag 29 Mei 1908, Openbare Verkooping 5 Centiemen. Den drukregel 10 c. Herhaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bolliiigen en Herbergkennissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f 1,50 binnen stad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Wekelijksche Almanak. Mei. Zon op. Zon onder. Notaris TE PROVEN. Openbare Verkooping Overslag Maandag 25 Mei 1908, te Rousbrugge-Haringhe. A) Gemeente Rousbrugge-Haringhe, ROUSBRUGGE; VENDITÏE VAM A/ Allerhande huismeubelen, menagie- goederen, keuken,- tafel- en herberggerief. Notaris BA CQ UAEPL, TE POPERINGHE. TE WOESTEN? Trouwen of jongman blijven, wat kiest men Kikvorschen. 00STACKER. STADSNIEUWS. ■worden ingelijfd POPEllBBEHMR Het rechtannoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. »fa Zondag 17 Cantate. - s Paschalis, Gyselbertus, Bruno, 3 ure 53 min. 7 ure 26 min. Maandag 18 s Felix van Cant., Venans, Erick, 3 52 7 27 Dinsdag 19 s Ivo, Prudentiana, 3 51 7 29 Woensdag 20 s Bernardinus, Irma, 3 50 7 30 Donderdag 21 s Itisberga, Laurentiana, Valens, Ghislena, 3 48 7 31 Vrijdag 22 s Emiel, Eswinde, Julia, 3 47 7 32 Zaterdag 23 s Desideer, Emelia, Wybrecht, Didier. 3 45 7 34 die personen zijn de helden van de wereld Maar buiten de geestelijken en eenige zeld zame uitzonderingen, trouwen is gewonnen. Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. Vrijdag 8 Mei, ten 11 ure 23 minuten 's morgends. Zaterdag 16 Mei, ten 4 ure 32 minuten 's morgends. Zaterdag 23 Mei, ten O ure 17 minuten 's morgends. Zaterdag 30 Mei, ten 3 ure 15 minuten 's morgends. STUDIE VAN DEN 1. van Een schoon langs den keiweg van Proven naar Crombe- ke, groot I hectare, 67 aren, 40 centiaren gebruikt door Henri Simoen, aan 300 franks 's jaars, boven de lasten, zonder pachtrecht. Ingesteld, io,5oo frs. met 1)7 centiaren erf, bewoond door de weduwe Amandus Ryon, aan 8 franks te maande, zonder pachtrecht, boven de lasten. Ingesteld, i,8oo frs. ter herberg Au Gravier, te Proven, om 2 ure namiddag. STUDIE VAN om 5 ure namiddag, ter herberg Au Postillon, bewoond door de hinders De- velter, ter dorpplaats van Rousbrugge, van Eene sterk gebouwde met 2 aren 05 ca. grond en erve daarmede- gaande, gelegen langs den steenweg van Rousbrugge naar Crombeke. Handslag met de geldlelling. Eene allerbeste parlie langs den steenweg van Hoogstaede naar Rousbrugge, groot 1 heet. 18 are 70 ca. In pachte gehouden door de medever koopster Julienne Develter tot ln October 1908, mits 170 fr. 's jaars boven de lasten. om 2 ure namiddagten sterfhuize van wijlen Frangois Develter, ter dorpplaats van Si/ LantlbouwerHallaaiu Kuip- en kernallaam windmolen, aalkarteel en stan den, tolle, eegden, ploegs, braakmachienen, snijpeerd, bascule, enz. enz. CVoermansallaam Groote wa gen, twee driewielkarren, camion, twee voituren (calèches), tilbury, harnassen en harnassuren, bastieren, zwingels, ketens, enz. enz. D/ liecstialeu Twee sterke merrie- peerden, eene allerbeste melkkoei en eene veerze. Gewone voorwaarden. STUDIE VAN DEN om 3 ure zeer stipt namiddagter her berg A la Cour de Flandre, bij Pieter Quaghebeur-Proot, tegenover de Statie, te Poperinghe, in eenen hoop van een goed behuisd en betimmerd gelegen aan de Omloopstraat, Inhoudende volgens kadaster sectie B, nummers 52b, 84b, 106b, 107, 108, 109, 110a, 112 en 113, 2 heet. 79 aren 95 cent. onder grond van gebouwen, hoving, boom gaard, weide en zaailand, uitmakende eenen blok. 1)2 °)o instelpremie te winnen. Titels, plan en veilingsvoorwaarden, be rusten ten kantoore van voornoemden No taris. Ziedaar eene vraag die dagelijks gedaan wordt en het hoofd van menigen jonkman en van menig meisje doet draaien. Want het gaat met het huwelijk gelijk met eene kooi, waar meerlen in zitten. De meerlen die nog buiten de kooi zitten te fluiten, doen alle geweld om in de kooi te kunnen, en de meerlen die er in zijn, doen peerdengeweld om er uit te geraken, al hou den ze niet op de meerlen, die buiten zijn aan te lokken en in te roepen. Vele getrouwden beklagen hunnen band niettemin, ik zeg trouwen is gewonnen Laat ons eens hooren wat de vijanden van het trouwen, de oude jonkmans, tegen het trouwen zoo al inbrengen. Als men jong is, het is te vroeg om te trouwen als men oud is, het is te laat. Eene vrouw heeft veel noten op haren zang en veel gebreken als men alleen is, men is vrij 't zijn niet al rozen in het huwelijk de tijden zijn slecht en de kinderen lastige schreeuwers ge kunt u deerlijk mispakken en als ge eens getrouwd zijt, 't is voor altijd Man kom t'avond vroeg naar huis, Wiegen moet ge t' huis. En wat de bruid betreft Als de bruid zit in de schuit, Dan zijn alle liedjes uit. Ja, van dit alles is veel waar. Maar als ge klein waart, hebt ge ook uwen last niet me degebracht en zijt ge niet ook een scheeuwer geweest in het huishouden De philozoof Diogenes ging eens in vollen dag met eene lanteern naar eenen man zoe ken zonder gebreken, en kloeg dat hij er geenen vinden kon zijn eigen zeiven niet beziende, daar hij op de markt in eene ton woonde als een krankzinnige. Niemand is er zonder gebreken niets vol maakt op deze wereld, en liet ge u eene vrouw bakken, ze zou nog de eene of andere bluts of buil meebrengen. En zijn de tijden slecht, ze zijn altijd slecht geweesten zonder moeite, niets in de we reld. Zonder moeite nog geen graantjeer is altijd strijd voor "t leven. En beziet maar sommige jonkmans die niet trouwen hoe velen die tot last dienen van hun eigen en van een ander, en hebben ze het geluk van oud te worden, dit geluk wordt een ongeluk, daar ze veeltijds zonder toom van het goed spoor afdolen en slechts al morrend en in verdriet van eene baat zuchtige hand wat voedsel en wat oppas krijgen. Zeker, er is eene uitzondering voor gee stelijken, kloosterlingen en enkele uitver korenen, en, wijl ze voor God leven en den evenmensch, waakt er over hen eene bijzondere Voorzienigheid. Die verheven staat is een bijzondere roep ;fC En waarom Omdat trouwen de regel is, de gewone weg, dien Adam, onze eerste vader, en Eva, onze eerste moeder, over 6000 jaren ons onder de zegening des Scheppers hebben voorgebaand. Trouwen is het woord, trouwen is de wet, trouwen is het ordeuit trouwen volgt huishouden, uit trouwen volgt huiszegen getrouwd gaat men arm aan arm de kron- kelbaan des levens in ongetrouwd gaat gij veeltijds zonder licht, zonder steun, hoe langer hoe banger, en eindelijk ge valt, zonder een vriend die uwe oogen sluit. Gedeelde smert, halve smert, Gedeelde vreugd, dubbele vreugd. Eenieder heeft meêdoogen met eenen echt genoot, met eene echtgenoote, die ongeluk kig is, maar niemand met een verharden jonkman. Hij is alleen in de wereld. Eens dit punt beslist, jonkmans, dat ge zult trouwen, nu wanneer, en met wie Met de eerste goede gelegenheid en daarom, jonkmans, laat u niet verleiden ziet uit de oogen. Trouw niet alleen om het geld. Nooit heeft geld alleen aan iemand geluk gebracht. Trouw niet alleen voor de schoonheid schoonheid is teêr en bedriegeliik maar aanziet de familie, de opvoeding, de religie; doet uwe keus, en dan, eens uwen schat gekozen, vooruit is het woord, onder de hoede der Voorzienigheid. Sommige landbouwers en hoveniers halen in dit jaargetijde het slijmerig, groengrijs puitenrek, dat op de stilstaande waters drijft, op de kanten en laten het daar drogen, of wel gebruiken zij het samen met het een denkroos om tabak in te planten. Dat is eene betreurenswaardige handel wijze immers die kuitklompen bevatten honderden eieren, waaruit in Juni de jonge kikvorschen, die zoo nuttig zijn, ontstaan. De kikvorschen brengen den winter sla pende door in het slijk der grachten, of in putjes en holten langs den waterkant. Zoo dra echter de lentezon de insekten, de pojSpen, de slakken, de wormen en ander schadelijk ongedierte wakker maakt, verschijnt de puit, en leeft uitsluitend van deze plaag van land- en hofbouw. De groene kikvorsch houdt zich meest altijd op in het water, en zingt gedurende den zoelen voorzomer zijn eigenaardig lied. Hij durft ook wel vischkuit oppeuzelen, waardoor hij den vijand der visschers is doch de schade welke hij aldus veroorzaakt wordt ver overdreven. De bruine gras- en veldkikvorschen leven in de graskanten, op den akker en in de hoven, en leven uitsluitend van insekten, rupsen, wormen en jonge slakken, ot van de maden welke onze verschillige koolsoor ten vernielen. Sedert verscheidene jaren heeft de regee ring het slaan van kikvorschen verboden, groene kikvorschen mogen gevangen wor den, van April tot October om de puitbille- kens, in sommige streken zoo gezocht door de lekkerbekken en naar het schijnt ook door de zieken. Het slaan van de bruine gras- en veldkik vorschen blijft echter verboden, en het ver voer en het tekoop stellen van hunne, billekens insgelijks. Doch wat helpt het dat de regeering de nuttige dieren van den landbouwer door wetten en verordeningen beschermt, indien de belanghebbenden niet meewillen, en dat zij dulden dat de schooljongens en de koe wachters de zoo nuttige kikvorschen bij honderden nutteloos dooden, en dat zij zelf duizende puiteneieren vernielen door het puitenrek uit de grachten te halen. Frankrijk. Assisenhof van het Noorden. Vrijdag werd voor het assisen hof van het Noorden de zaak opgeroepen ten laste van Joseph Vanschei, 45 jaar, werkman te Roebaais, beticht van moord op zijne vrouw, Leonie Farvacque, in om standigheden welke wij toen breedvoerig verhaalden. Gezien de vrouw van aller- slechst gedrag was en dat zij zelf gepoogd had haar man te vergiftigen, werd door de gezwoornen ontkennend op de gestelde vra gen geantwoord. Vanschei werd bijgevolg vrijgesproken. Maandag kwam de zaak op der moord op den kruidenier Becue. Deze was getrouwd met eene vrouw die uit een eerste huwelijk een zoon had, Georges Bosschaert, 18 jaar. Op halfvasten kreeg deze van zijn stiefvader oorlof uit te gaan tot 8ys ure zijne moeder deed er een uur bij en de jongeling was om 9yg ure tehuis. Becue hierover mistevreden bedreigde zijne vrouw en nam haar vast. Bosschaert nam een mes en gaf Becue een steek deze viel en stierf in korten tijd. Bosschaert legde volledige bekentenissen af en verklaarde dat hij zijne misdaad be treurde. Hij zegt gehandeld te hebben in een oogenblik van gramschap, zonder het inzicht de dood toe te brengen. Hij is nog nooit gestraft geweest, doch zijn gedrag was niet al te best. Becue daarentegen genoot de algemeene achting. De beschuldigde werd plichtig verklaard aan moord, doch met verzachtende omstan digheden. Het hof veroordeelde Bosschaert bijgevolg tot 2 jaar gevang. De bende van Hazebrouck.De bui tengewone zittijd van het assisenhof van Sint-Omaars, tijdens denwelken de bende Pollet zal geoordeeld worden, wordt den 15 Juni aanstaande geopend. Akelige vondst. Te Hénin-Liétard, vond een jongen onder een mesthoop het in ontbinding verkeerende lijk van een vrouw, om wier hals een doek gewrongen zat. Het lijlc is berkend voor dit van Alice Variet, 33 jaar, sedert december laatst verdwenen. Een kerel met wien zij toen leefde, zal ondervraagd worden. Rochette in vrijheid. Vrijdag heeft de kamer van in beschuldigingstelling, te Parijs, besloten Rochette voorloopig terug in vrijheid te stellen, mits eene borgstorting van 200,000 frank. Groote Brand. De groote papier fabriek Levée van Parijs is dinsdag avond afgebrand: De schade bedraagt lf/2 miljoen. In Maroliko vechten de Franschen nog altijd. Men Vraagt zich af wanneer er daar een einde gaat aan komen. De Fransche soklaten, die strijden in deze streken, gedra gen zich dapper. En 't wordt opgemerkt dat allen die doodelijk gekwetst worden eenen priester vragen en zoo christelijk sterven. De jonge luitenant Cononge, zoon van den generaal van dien naam, die doodelijk ge wond was, zond aan zijnen vader een tele gram, zeggende dat hij toch zoo gelukkig was van te mogen berecht zijn. In de uur van het gevaar ondervindt men best den troost van den godsdienst. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Spanje. Misdaad van een slaap wandelaar. Een vreeselijke gebeurtenis kwam voor in het stadje Daumel. Daar woont de landbouwer Augustin Tanegon. Deze stond plots op, te midden van den nacht, in een aanval van slaapwandeling, doorliep het vertrek en denkend aangevallen te zijn door een woedenden hond, greep hij, in zinsverbijstering, een grooten plethamer, zwaaide dezen rond, begaf zich naar het bed, waar zijne vrouw sliep, en, met de ge baren van een man die zich verdedigt tegen de aanvallen van een razend dier, begon hij de ongelukkige te slaan met den hamer, tot haar den schedel werd verpletterd. Zijne twee dochtertjes die dit woest tooneel zagen, begonnen om hulp roepen. Door hun snikken, werd de vader uit de zinsverwar ring gerukt en ontwaakte. Men begrijpt zijn gruwel en wanhoop, bij, die altijd even goed echtgenoot als vader was en vrouw en kinderen teederlijk beminde. Nu in een oogenblik werkelijk waanzinnig wordend, begon Tanegon te huilen, vluchtte in eenen stal en hing er zich op. Rusland. Ter doodver oor deelden. De statistieken der ter dood veroordeelin gen, uitgesproken gedurende den eersten trimester 1908, vermelden 766 veroordeel den in geheel Rusland. 128 Jaar oud. Te St-Petersburg is een persoon aangekomen, Michel Boudnikoff, die beweert de oudste man ter wereld te zijn. Hij is 128 jaar oud in 1797 werd hij ingelijfd in het russisch leger. De bijzonder ste geschiedschrijvers zijn bij hem vele bij zonderheden gaan putten over den inval in Rusland van Napoleon Iook wist Boudni koff vele tooneelen te verhalen uit dien vree- selijken oorlog. Michel Boudnikof! is over 90 jaar getrouwd, doch zijne vrouw is reeds lang dood. Hij is naar St-Petersburg geko men om er eene som van 5000 roebels te ontvangen, welke hij in eene loterij gewon nen heeft. Hij geniet eene blakende gezond heid en hoort nog volkomen goed. Verecnigde Staten. Reeds 21 slachtoffers. Men heeft in de hoeve van vrouw Gunness, te Laporte, tot hiertoe een en twintig lijken ontdekt en de overheid denkt dat men nog al de slachtoffers van dat monster niet kent. Iedereen, uitgenomen de politie denkt dat vrouw Gunness, met hare kinderen, in den brand der hoeve omgekomen is. De bijzonderste kwestie is te weten of het lijk zonder hoofd, tusschen de puinen der afgebrande hoeve gevonden, dit van de bloeddorstige weduwe is of niet. De eene wetsdoktoor zegt ja, de andere zegt neen. Het terugvinden van bet hootd alleen zou de zaak kunnen oplossen indien het hoofd talrijke in goud gelegde tanden heeft, zal het dit van vrouw Gunness zijn. Den 11" Mei was een schoonen dag te Oostacker en die lang in 't geheugen zal blij ven van al dezen die er tegenwoordig waren. De leden van'tbroederschap van den H. Ro zenkrans der EE. PP. Predikheeren van Oostende, die over eenige jaren hier in Poperinghe naar O.-L.-Vrouw van St-Jan in bedevaart kwamen, hadden dit jaar, ter gelegenheid der vijftigjarige jubelfeesten der verschijning van O.-L.-Vrouw van Lourdes, eenen oproep gedaan aan al de leden van geheel West- en Oostvlaanderen. Van s mor gens vroeg was het weder prachtig. De zon verspreidde hare zoetste stralen, geen bladje dat waggelde aan de boomen, geheel de natuur scheen verheugdin een woord 't was een oprecht meiweder. Van alle kanten der beide Vlaanderen kwam het volk toege stroomd, den trein uit Oostende en omstreken bracht 600 bedevaardersPoperinghe, Y.per, Wervick, Meenen, Kortrijk, Thourout, Ou denburg, Zedelghem, Zonnebeke, Brugge, enz... enz... waren er vertegenwoordigd. Uit Lier kwam ook een groep van 200 pel grims en honderden uit andere gemeenten. Onder 't zingen van den Magnificat werden de bedevaarders stoetsgewijze, met vaandel aan 't hoofd, naar de kerk geleid, waar seffens eene solemneeledominikaansche mis gezongen wierd, gevolgd door eene zeer aandoenlijke aanspraak van E. P. Liekens, overste. De oefeningen aan de grot, gebe den en gezangen, alles volgde zich op met de meeste orde's namiddags rond twee uren ving het lof aan, gelijk 's morgens de kerk was proppens vol, daarop volgde de was- offerande en daarna een laatsten groet, een laatsten vaarwel aan Maria Onbevlekt ge stuurd eenige welgepaste en treffende woorden door E. P. De Busschere, den zoo ieverigen Bestuurder van den Rozenkrans, kwam de ceremonie» sluiten. Na den noen, toen het volk wat verspreid was om te noenmalen en het wat eenzamer geworden was bij de grot, kwam daar een meisje, Alidan Van Slembrouck, 10 jaren oud van Thourout, om Maria te smeeken, hare pijnen wat te verzachten: Ten gevolge van eenen ongelukkigen val, had het kind de linkere heup gebroken en sedert 10 maan den moest het gaan, of' liever zich slepen met twee krukkenvoor de derde maal kwam het naar Oostacker met hare Moeder en Grootmoeder, alle drie baden toch zoo vurig toen opeens het meisje vol betrouwen met luide stem riep O.-L.-Vrouw van Oostac ker, help mij tochdan begon het zoo te weenen en o wonder opeens liet het zijne krukjes ten gronde vallen en stond daar recht, alleen zonder hulp. Dat meisje, dat sinds 10 maanden zijne krukjes zoo noodig had en toch zooveel" geleden had, begon te wandelen aan den arm van hare Moeder en van ander bedevaarders die zich gelukkig achtten deze lieveling van Maria te mogen rond leiden.Iedereen wilde het kind zien, het aanspreken, het ondervragen; het ge voelde geen pijn meer en de vreugde straalde op zijn gezicht, Maria, de teederste der Moeders, die bron van genade, had niet kunnen wederstaan aan het aanhoudend gebed van dat iief kind. Welk een aandoenlijk schouwspel als men daarvan ooggetuige is Wat liefde en dankbaarheid stegen op naar den Hemel! Eere en dank aan O.-L.-Vrouw van Lourdes Den dag zoo wel begonnen was dus nog schooner geëindigd, iedereen verliet de grot met tegenzin, maar getroost en vol hoop in Maria's goedheid en ook met vele betrouwen op terugkomst Dronkaards. Zondag nacht rond 12 ure werd zekere C... René, bij 'tRood kruis door de politie ontmoet in staat van dron kenschap. De man werd aangehouden, naar den amigo geleid en verbleet' er tot zijn ont nuchtering. G... Theophile, werkende in Frankrijk en die eens naar onze stad overge- steken was, had woensdag ook nog al wel zijne komst gevierd. Hij werd rond den noen in de Casselstraat aangehouden en opgesloten Tegen beide mannen is proces opgemaakt uit hoofde van openbare dronkenschap. Rechtbank van Ypei*. Onze ge achte lezers zullen zich nog herinneren dat op den dag der loting in februari laatst, de 11 jarige Albert Kesteman, zoontje van Pie ter Kesteman, alhier op de markt wonend, door eene bende loters meêgetrokken en zoo erg dronken gemaakt werd dat de jongen eenige dagen ziek en bedlegerig werd. Donderdag laatst kwam deze zaak voor de rechtbank van Yper. Zekere Henri Q... jongeling van den Brabandhoek, werd ver oordeeld tot 8 dagen gevang en 26 fr. 'I I» in den Gouden Schoen bij Berat- Premault, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperingke, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Vlamci'tiiighe. Geitenprijskamp De geitenprijskamp gehouden ter gelegen heid der kermis, heeft eene schoone keus dieren bijeen gebracht, merkelijk in voor uitgang sedert verleden jaar. De Jury heeft de volgende prijzen toege kend Bokken. le prijs Rose Duran 2. Edouard Gryson. Jonge geiten zonder hoornen en niet meer aan 2 landen hebbende le prijs Achille Degeest 2. Cy rille Desmarez 3. Emille Lebbe 4. Henri Debyck 5. Char les Dehaene 6. Emile Vandevyver 7. Re né Beun 8. Jules Billiau 9. Jules Loncke. Geiten zonder hoornen niet meer dan 6 tanden hebbende le prijs Vicomte du Pare 2. Pierre Goeman. Volwassen geiten zonder hoornen le prijs Vicomte du Pare 2. Théophile Quartier 3. Henri Flou 4. Verslype 5. Hector Hoflack 6. Henri Derycke 7. Em. Crombez 8. Am. Vandevyvere 9. Henri Deprince 10. Th. Pareyn11. Wed. Van- denbrouck 12. Charles Vienne 13. Hon. Dehuyssere 14. Th. Dehuyssere 15. Ch. Mortier. Jonge geiten met hoornen en niet meer dan 2 tanden hebbende Prijs Cyrille Seghers. Geiten met hoornen niet meer dan 6 tanden hebbende. Prijs Hector Hoflack. Volwassen geiten met hoornen. le prijs Henri Pincul2. Isidore Pluym 3. Em. Vandevyver 4. Camilla Billiau 5. Em. Malbrancke 6. O. Vandevyver 7. Th. Angilles. De Suikerij Yan Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. Rousselare.ProefnemingWoens dag avond werd door de kapitein-comman dant der pompiers van Rousselare eene belangrijke proefneming gedaan die de beste uitslagen gegeven heeft. Sedert 9 jaar legde te Rousselare een telefoonnet dat bij middel van 23 telefoonbellen, geplaatst in huizen van pompiers, toeliet deze, in geval van brand, oogenblikkelijk te verwittigen. De pompier bij wien de telefoon geplaatst is kon deze van zijn wijk verwittigen, zoodanig dat tien minuten na het noodsein, de eerste pomp in het arsenaal gereed was om te vertrekken. Het gemeentebestuur komt nu nog merke lijke verbeteringen te doen en heeft 25 bellen doen plaatsen bij de pompiers die het naast van het arsenaal wonendeze bellen klinken al terzelfder tijd. Er was nu kwestie van eens te onderzoe ken welke uitslagen deze nieuwe installatie ging opleveren. De kapitein-commandant begaf zich dus rond 11 ure 's avonds naar het politiebureel hij bracht de nieuwe bellen in beweging en liep dan zelf seffens naar het arsenaal, op ongeveer 200 meters afstand. 2 Minuten en 10 seconden na dat het signaal werd gegeven was de eerste pompier ter plaatse; de 10e pompier was er na 3 min. 15 sec. en de 25e na 4 min. 30 sec. De eerste brandpomp had kunnen vertrekken na3 min. 30 sec. met 10 mannen. Met dit nieuw stel sel zullen de pompiers voortaan kunnen vertrekken met twee pompen en de ladders, vijf minuten na het signaal. De pompier die naast van het arsenaal woont, verblijft op 400 meters en denversten op 1200 meters. illeenen. MoordpogingEen kleermaker Richard Huyghebaert, 28 jaar, wonende in de Yperstraat, die ten onrechte zijne vrouw, zekere Sergeaut, betichtte on geoorloofde betrekkingen te hebben met een bakker uit de buurt, zekere Jozef Gryspeerd, 24 jaar, heeft Donderdag avond op dezen laatsten twee revolverschoten gelost zonder hem te treffen. De dader is aangehouden. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. lioririjk. Voor den Rechtbank. Onze lezers zullen zich nog de moord herin neren te Belleghem gepleegd in den nacht van 12 tot 13 April. René en Richard Holvoet gingen samen met Gustaaf Algoet huiswaarts, toen zij aan gevallen werden door Remi en Gustaaf Prevost en Pieter Huygelier. Remi Prevost trok zijn mes en gaf René Holvoet een steek in den buik waarvan de ongelukkige 's an derdaags stierf. Algoet werd ook gekwetst doch genas. De zaak kwam Woensdag voor de recht bankdie de volgende straffen uitsprak: Remi Prevost, 4 jaar gevang voor slagen welke de dood veroorzaakt hebben zonder inzicht ze toe te brengen6 maanden gevang en 50 fr. boete voor bedreigingen aan den broeder van het slachtoffer 6 maanden en 50 fr. voor slagen aan Gustaaf Algoet. Gustaaf Prevost en Pieter Huygelier, ieder 6 maan den gevang en 50 fr. boete voor slagen aan Gustaaf Algoet. De drie veroordeelden waren reeds aangehouden. Rclleglieiit.Erge zaak.Een land- looper doodgeslegen.—Zondsig avond rond

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1