LIEVELING- VOLKSVERMAKEN BOüülRG DYSELEINE Leest hier SAPO Aardappelen SANSEN - DECORTE KlHDERVOITllREK Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Tainbollingen Waschpoeder van 't Paradijs R. MONCAREY Poperinghe. Elie Lietaert-Vanhouoke, Wed. DELAERE-DEBYSER W JVLéd. BELTIN Wetensweerdigheden. HOPPE. Combat met de Buitenbol, Feesten en Vermakelijkheden In den Bazav 4- BURGERSTAND van POPERINGHE Heer. Jan, als gij belooft mij niet meer te bestelen dan zal ik u eene verhooging van huur geven van vijftien franken in de maand. Dienstknecht. Hoeveel maakt dat per dag, Mijnheer. Heer. Dat is een halve frank per dag. Dienstknecht. Neen, Mijnheer, daar voor kan 't ik niet doen. Te Moo|> li^oi-cien gevraagd A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Op Zondag 17 Mei, EERSTEN TAP HERBERGKERMIS Te Terdbollen Een Manskostuum, Een Hesp wegende 22 pond, EENE HESP, Eene groote Geit, 4 Konijnen, Op Zondag 24 Mei, Herbergkermis en Tuinbolling, Groote TUINBOLLING, Een Schaap te verhollen, 3 In de Nieuwe Herberg, Gemeente PROYEN. OP SINXENDINSDAG 9 JUNI 1908 MARKTPRIJZEN. James DYSON C°, Eiland. Onfeilbaar middel tegen de Insekten De BESTE en GOEDKOOPSTE voor het wasschen van Hop, Wijngaarden, Fruitboomeo en IPlsAiiteïi. In blikbiissen van 4-^, 0^ en 9 liters fr. 1,10 per liter In blitan van 22- en 45 lite fp. 1,00 pep liter In houtvaten van 180 lite fp. 0,80 per liter Jul. MONEFELDT, L'EUROPEENNE eerste goede soorten van Aan de Duivenliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe Au Café de la Paix Jéröme Dehondt-Delmaere, WAREN GOEDEN KOOP Gasthuisstraat15, GROOTEN KEUS IN alle slag en soorten VAN Engelsche Karretjes, Tafels, Stoelen Hofbanken, IJZEREN BEDDEN, Te verkrijgen bij LIJNKOEKEN en LIJNPOEDER. WISSELKANTOOR. Noordstraat, 46, Poperinghe. Hotel La Bourse du houblon 16, Gasthuisstraat, Poperinghe. Gegalvaniseerd IJzerdraad voor cie HOPPE. Eerste kwaliteit van ZADEN in alie slag. Camille I>erynck, Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud, V 10 ure is een soort landlooper, die niet bij zijn volle verstand scheen, en op verschillen de plaatsen poogde in te breken door woeste geburen onbarmhartig geslagen, met mes steken doorkorven en letterlijk afgemaakt. De veldwachters verwittigd vonden de on gelukkige zwemmend in zijn bloed, de bee- nen met eene koord bijeen gebonden, nabij eene mijt liggen. Hij kon enkel deze woor den uitspreken Jules Nys, woonachtig barrière du Tilleul, te Toerkonje». Zij deden hem naar het hospitaal overbrengen, maar onderwege blies hij den laatsten adem uit. Maandag namiddag, kwam het parket van Kortrijk, vergezeld van eenen wetsdoktoor, ter plaats. Op het lijk stelde men 14 messteken vast, en op gansch het lijk bemerkte men stoksla gen en voetstampen. Zeven aanhoudingen werden gedaan H. Loncke, wever E. Van Essche, land bouwer P. Labeeuw, id. J. Lampe, id. Hennekens, wever R. Nonkele, huisvrouw Caby, landbouwster en R. Vanneste, her bergier, allen van Belleghem. Elkeen had medelijden met vrouw Caby, die 6 kleine kinderen heeft en wiens man ziek te bed ligt. Men zegt dat zij de koord geleverd heeft, om de beenen van 't slacht offer te binden. Het slachtoffer is wel Jules Nys 49 jaar oud, geboren te Dottenijs, en laatst woonachtig bij M. Delbecque, herber gier, te Toerkonje. J. Nys was verleden jaar Dij een aannemer gekwetst geworden, en se dert dien, waren zijne verstand vermogens zeer verzwakt. Het parket is dinsdag namid dag voor de tweede maal ter plaats gekomen en heeft nog twee aanhoudingsmandaten af geleverd. De nieuwe aangehoudenen zijn H. De- clercq, 43 jaar, dienstknecht van het huis Vandenhende, en C. Piepers 29 jaar, schil der. Al de aangehouden zijn in 't gevang van Kortrijk opgesloten. Leupeghem. Oproer. Maandag avond, rond 10 y, ure, zijn ongeveer 80 lan ders, in garnizoen te Audenaarde, uit hunne kazerne gebroken, gewapend met hunne sabels, en zijn naar Leupeghem getrokken om zich te wreken tegen de burgerij, daar een lancier zondag avond messteken ontvan gen had. In de herberg De Keizer is alles in gruis geslagen, van tien tot vijftien huizen, zijn de deuren beschadigd, en waar geen vensterluiken aan waren zijn de ruiten uitgeslagen. De gendarmen, die van dienst waren te Leupeghem hebben versterking gevraagd gansch de brigademet de luitenant Van- sluys aan 't hoofd, hebben de orde kunnen herstellen en de lanciers naar hunne kazerne drijven. Ninove Moordpoging. Eene 28 jarige meid, Jeannette Zerck, die gedurende 8 jaar in dienst van den drogist D... was geweest, had eene andere plaats gezocht. De zoon van den drogist, Armand D... die op het meisje verliefd was, was door dat ver trek zeer aangedaan. Donderdagavond,rond 8 ure, vernam hij dat Jeannette zich bij eene buurvrouw bevond, Hij nam een revolver en een scheermes en ging er naar toe. Hij ontmoette het meisje op den koer. Een he vige twist ontstond tusschen de jongelieden. Op eens nam Armand D,,,. zijn revolver en loste twee schoten. Een der kogels trof Jean nette Zerck in den rug de andere doorboor de haar lichaam. Achtervolgd door eene huilende menigte vluchtte D... in de dekenij waarde politie hem kwam aanhouden. De plichtige toont geen het minste leedwe zen hij heeft verklaard Jeannette Zerck te hebben willen dooden omdat zij met hem niet wilde trouwen. Indien zich geene ver wikkelingenvoordoen, hoopt men het slacht offer nog te redden. Een Brugsch blad meldt het volgende Poperinghe.Diefstal met geweld. Vrijdag avond rond 10% ure, ging me vrouw A. Israël over de Louisalaan te Brussel, wanneer plots een man voor haar sprong en haar het handzakje dat ze droeg afrukte. Het handzakje bevatte eene ronde som geld en struispluimen. Op de kreten der dame, achtervolgden voorbijgangers den stoutmoedigen dief en haalden hem weldra in. Naar het politiebureel der 6® afdeeling gebracht, verklaarde de dief J. X... te hee- ten, 26 jaar oud, van Poperinghe, die zich te Brussel bevond zonder middelen van bestaan. Hij bekende dat aarmoede hem tot die daad dreef. In 't politiebureel onzer stad zijn hierover nog geen inlichtingen aangekomen. Brussel.—-Een slachtoffer der waag spelen. Mme Heyvaert van Molenbeek gelastte donderdag haar man het eerste communie kostuim voor hun zoontje te gaan koopen en gaf hem daarvoor 50 fr. mede. In plaats van naar een magazijn te gaan nam Heyvaert, die een grooten liefhebber is van coursen, den tram naar Boitsfort, wedde op de peerden en verloor al zijn geld. 's Avonds, niet durvende huiswaarts kee- ren, bedronk hij zich met het geld dat over bleef en ging zich dan in den Vergote dok verdrinken. Zijn lichaam werd 's anderdaags gevonden en zijne vrouw van het droevig nieuws verwittigd. Hoei. Doodgevallen. M. Honar, contróleur op den ijzerenweg was in een feestmaal van eerste communie bij den statie overste van Hoei, toen hij opeens op zijn stoel nederzakte. Meg spoedde zich rond hem, maar de man was reeds dood. Chatelineau.Moord.De mijnwer ker Frans Dries, 28 jaar, heeft zondag nacht zijne vrouw, Irma Stalpaert, 26 jaar, met een revolverschot gedood. Het slachtoffer leidde een zeer slecht leven en had reeds verscheidene malen de echtelijke woning verlaten. Uier en Baar. Zaterdag kroop het 2jarig zoontje der echtgenooten Svessaguri te Antwerpen op het venster, verloor het evenwicht, stortte op de straatsteenen en was op den slag dood. Te Meerbeke in de pannenfabriek van M. Stevens werd de werkman De Treu in de transmissieriem van een pletmolen gevat, den linkerarm en den schouder afgerukt, een been in stukken geslegen en geheel het lichaam met kneuzin gen overdekt.Te Fleurus is een jongeling, Abel Cantiniaux, die eene strenge berisping van zijn vader gekregen had, omdat hij te veel geld met duiven verspeelde, zich Vrijdag avond op den ijzerenweg gaan liggenhij werd door den trein van 7 ure in stukken gereden. De werkman Louis Hautering, 27 jaar, werkende in de koolmijn van den Aumonier te Luik, op eene diepte van 407 meters, kreeg een steenklomp op het hoofd en bleef op den slag dood. Woensdag avond rond 7 ure werd een blinde man, Willem Collet, 55 jaar, aan de Hallepoort te Brussel, door den automobiel van M. L...,' doodgereden. Deze reed met zeer matige snelheid. Aan de werken der nieuwe Ste- Annakerk te Koekelberg, werd een jonge werkman tusschen twee geladen wagens verpletterd. Dinsdag ontstond twist tusschen twee verloofden te Antwerpende jongeling trok zijn mes en plofte het 'tmeisje in de borst. Haar toestand is hopeloos. Een 20jarige jongen van Konings-Hoycht, was in kennis met, een meisje van 18 jaar; het meisje brak de kennismaking af en de jongeling schoot zich voor hare voeten dood. C. Sailly, 50 jaar, vader van 8 kinders werd te Lodelinsart onder een invallenden muur verpletterd. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. SPORT. Wielrijden. Moorslede. Zondag greep, onder een machtige volkstoeloop het eerste wiel rijders wedrennen aan in de nieuwe velo droom door den Alcyon in Moorslede gesticht. De wereldberoemde Van Houwaert miek zijne eereronde en werd op zijn doortocht flink toegejuicht, door de duizende menschen die in de velodroom aanwezig waren. Ingeschreven op de 1 uurkoers kon hij ongelukkiglijk die niet voltooien daar hij, door ongeval, zijn zadel brak. Diezelfde koers werd op meesterlijke wijze geloopen door Marcellen, Verstraeten en Dehissel. Marcellen kwam ook door zijn duchtig rijden de eerste aan. Bij de laatste ronde vielen een aantal bekende wielrijders over elkandero. a. Plytean, Catheau, P. Hulst en Verstraeten. Masselis, eveneens van Moorslede, leed aan zijne knie tengevolge van een onlangs gedanen valook hij heeft zich niet weten te onderscheiden op 'n wijze waardig van hem, die op de koers Parijs-Roubaix voor de eerste maal mederijdend de 10e aankwam. Werd ook goed gemerkt, Lepoutre, met zijn gangmaker Nevejans, die om zoo te zeggen maar één uitmieken alhoewel zij in duivelsche vaart rond de baan vooruit stoven. Het weder was overheerlijk, en Moorslede beleefde een blijden en winstgevenden dag. De lioers Bordeaux-Parijs van 16 en 17 Mei. Van Houwaert een der ver- trekkenden van Bordeaux-Parijs, is in den loop der week van Moorslede naar Parijs vertrokken van waar hij Bordeaux bereikt heeft langs de baan. Onder de 23 rijders die Bordeaux-Parijs betwisten zijn de Voornaamste Gebroeders Georget, Van Houwaert, Fa- ber, L. Trousselier, Petit-Breton, Lorgeou, Ringeval, Passerieu, Cornet, Dortignacq enz. De overwinnaar van 1907, Van Houwaert, zal geen gemakkelijk spel hebben met zulk lot kampioenen. Zondag 24 Meiom 3 ure, in den velo droom Alcyon van Moorslede, aankomst der deelnemers aan de ronde der Vlaanders koersen voor liefhebbers, beroepsrijders en dames.1500 frank prijzen zullen er uitge loofd worden. Zwemmen. Al zwemmend over het Kanaal. Miss Lilian Maud Smith, de dochter van eenen officier der pompiers van Londen, gaat trachten al zwemmende het Kanaal over te geraken. Miss Smith, eene zwemster van eerste gehalte, heeft reeds in Teems groote afstauden afgelegd. Verleden jaar hield zij het 4 ure in volle zee uit. Waar schijnlijk zal zij in den loop van Juli haar waagstuk ten uitvoer brengen. Miss Smith is 18 jaar oud. Vliegmachienen. Henri Farmante Gent.-— De beroemde vlieger Henri Farman is maandag op uit.- noodiging der Aëroclub van Gent en den Automobielclub van Vlaanderen te Gent aangekomen. De luchtvaarder heeft nabij de zeevaartinstellingen een geschikt plein ge vonden van 2000 met. lengte op 700 breedte, waar hij einde Mei proefnemingen zou doen met zijn vliegtoestel n. 2. Na eene ontvangst in den club vertrok Farman terug naar Parijs. Fabriek van harde eieren. Het fabrikeeren van harde eieren vormt in En geland eene bloeiende nijverheid. In een enkel gesticht worden er duizend per uur gemaakt, op de volgende wijze: De dooier wordt gevormd uit roggebloem ameldonk en andere zelfstandigheden. Het wit wordt gemaakt uit albumine. De schei kundige samenstelling is geheel en gansch gelijk aan die der natuurlijke eieren. Het binnenvlies is van gelatine en de schaal is iets dikker dan de gewone en van plaaster uit de Parijsche steengroeven gemaakt. De dooier wordt eerst in eenen bol gerold en goed gestold, daarna met het eiwit omge ven en zeer vlug rondgedraaid om het den eironden vorm te geven en daarna opnieuw gestold. Het schijnt dat die eieren lekker zijn. Kaashandel. In 't afgeloopen jaar heeft België voor 30,376,000 fr. kaas inge voerd, terwijl de uitvoer slechts 5,018,000 frank bedroeg. Het is meest Holland, dat onze markt van kaas voorziet. Het is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Staatsblad. Een koninklijk besluit vergunt aan de Volgende gemeenten toelagen voor de verbeteringswerken aan de buurtwe gen van landelijk belang, te wetenOost- camp, 1,019 fr.Assebrouck, 133 fr.; Thourout, 151 fr.; Brugge, 2020 fr.; Brugge, 788 fr.; Meetkerke, 2,188 fr.; Jabbeke, 6,157 fr.; Waerdamme. 89 fr.; Merckem, 5,900 fr.Loo, 4,106 fr.; Pollinchove, 6,514 fr.; Wulpen, 3,438 fr.; Oeren, 333 fr.; Ichteg- hem 846 fr.; Oudenburg, 2,839 fr.; Westker- ke, 31,889 fr.; Roxem, 8,702 fr.; Ledeghem, 279 fr.; Oostnieuwkerke, 266 fr.; Staden, 270 fr.; Rousselaere, 454 fr.; Oostnieuwker ke, 270 fr.; Ouckene, 151 fr.; Watou, 1,577 fr.; Proven 660 fr.; Rousbrugge-Haringhe, 5,315 fr.; Locre, 493 fr.; Croinbeke, 1,902 fr.; Comen, ],528 fr.; Dickebusch, 276 fr.; Wevelghem, 2,392 fr.; Dottigriies, 1,290 fr.; Ruysselede, 1,318 fr.; Thielt, 874 fr. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Brussel13 Mei.De gang der hopmarkt blijft dezelfde, en de prijzen houden moeilijk stand: Aalst 1907 aan 40 fr., 1908 aan 54-55 fr.; Poperinghe, 1907, 29-31 fr.; 1908, 50 - 51 fr. Antwerpen, 14 Mei.Markt kalm. Aalst beschikbare waar, 40 - 42 fr.; September- October, 55 fr. Poperinghe beschikbare waar 32 fr.; September-October 52 fr. van 10 tot 17 Mei. Geboorten.- -Robert D'amour, z. v. Elie en Valentina Simoen. Adolphe Vande- casteele, z. v. Adolphe en Marie Sansen.— Eugenie Vandooren, d. v. Eduard en Marie Castelein. Maria Casier, d. v. Henri en Maria Flainent.Rachel Pyck, d. v. Jerome en Pharaïlde Deausy. OvcHijdens.Techel Irma, 32 jaar, on gehuwd, zonder beroep, Pottestraat.Devos Maria, 8 maanden, Veurnestraat. Sohier Franciscus, 75 jaar, zonder beroep, wedu- waar van Rosalie Verhaeghe, Wijk A. D'hondt Maurice, 4 jaar, Veurnestraat. Huwelijksbeloften.Emile Lecluse, land bouwer te Boesinghe met Louise Pauwels, landbouwster te Poperinghe. Huwelijken. Justin Denut, 37 jaar, coiffeur, met Flora Huys, 30 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe.Achille Bon- due, 36 jaar, aardewerker te Vlamertinghe, met Julienne Zyde, 28 jaar, kantwerkster te Poperinghe. Iwleng-elin.g'en.. Loo II lust ré. Geschiedkundige schets van het stadje Loo-bij-Veurne, zeer aangenaam om lezen en opgeluisterd met prachtige lichtdrukplaten door M. Herman Vandergucht. Te bekomen ter drukkerij van de Poperin- ghenaar aan den prijs van 2 fr. Twee werkvrouwen vragen plaatsen voor te gaan wasschen en kuisschen. Inlichtin gen ten bureele. Werkvrouw kunnende goed naaien, was schen en strijken, zal zich op aanvraag ten huize begeven. Zich te wenden bij Octavie Mahieu, 136, Crombekestraat, Pop. Schoenen Toog, van 2 m. 95 c. lang, met witte marmeren plaat. Twee schoone Harnais voor Peerden, bij Cam. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Per occasie te koop bij E. Pattou-Clarys, Yperstraat, Poperinghe: goeden Velo, zoo goed' als nieuw voor 75 fr Schoone Tabakplanten bij Auguste Merlevede, Au Parc St - Georges, Reninghelst-kalsiede, Poperinghe. Schoone Hutteboonen Legos» om te planten; geschorst met de hand, bij Jules Deweerdt-Lambry, te Westoutre. Bij Ildephonse Vandecasteeleschoenfa brikant te Bergen (nord), twee bekwame schoenmakersknechten, voor mannebottinen en vier voor vrouwbottinen in het naaien. Werk zooveel als men er doen kan, zoowel des winters als des zomers. Tarief eeniger prijzen der maakhuur Mansbott. fr. 3,50 Vrouwbott. 3 fr. gebroken werk 2 fr. tot fr. 2,50 Molièren fr. 1,75. Goede broodwin ning dus. Halven Kleermakersgast, bij kleermaker van stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Goede Schrijnwerkers en Meubelmakers bij Ch. Morlion en Cie de Panne. Ver zekerd werk gansch het jaar. Naaister wel haar stiel kennende bij de Gezusters Adriaen, Gasthuisstraat, Pop. Goede kleermakersgasten bij Jéröme De- hondt Au Café de la PaixGroote Markt, Poperinghe. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij Wekelijkschen Estaminet den Maandag Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. f I11 de Valk, bij Marcel Legrand, Veurnestraat. li In den Ondank, bij Petrus Depuydt, bij 't Reepje. 3 In de oude Zwaluw, bij Jules Deroo, Watoustraat. 4 Au Due de Brabant, bij Henri Boutten, Yperstraat. 5 In Oostvlaaiideren bij Camille Debruyne, Boescheepstraat. 0 In den Homnielzak, bij Gustave Debyser, Peerdemarkt. 7 In de Clytte, bij René Carlé, Brabandhoek. 8 In den Gouden Leeuw, bij Ch.-L. Huyghe, Abeele-kalsiede. Eene schoone Geit, 9 I11 Pretoria, bij Gaston Houwen, Meessenstr. Gegeven door Lievin Beun. ÏO In de Patrijs, bij Edouard Tambourin, Westoutre-kals. gratis om verscheidene schoone prijzen, 1 In de Gasthuismolen, bij Emile Deprez, Vuileseulestraat. le prijs 8 fr. 2e prijs 4 fr. 3° prijs 2 fr. 3 In de Wagenmakerij, bij Liévois-Lermytte, St. Jan-ter-Biezen. bij René Beddeleem, Crombeke-kalsiede. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLINGEN. Crombeke. Op Zondag 24 Mei, luister rijke Gaaibolling gegeven door de maat schappij Vlaanderen den Leeuw ter her berg Het Lekkertje langs den steenweg van Proven, bewoond door Désiré Deschre- vel.40 fr. prijzen.Inschrijving van 1 tot 3 ure namiddag. Stavele. Op Zondag 28 Mei, gegeven door de Maatschappij De Yzerzonen ter herberg «De Wandeling» bij L. Decarne- Pladys. 90frs Prijzen.Oppervogel30fr. Zijdvogels 15 fr. Inschrijving In het Zwaantje bij Alois Verleene tot 2 v% ure.— Inleg 1,30 fr, voor 2 bollen. Crombeke.Op Zondag 21 Juni, gegeven door de" Maatschappij De Verlaten Vrien den ter herberg De liooge Zaag, langs den steenweg naar Proven, bewoond door Désiré Wylleman. 40 frs Prijzen. Oppervogel 20 frs. - Zijdvogels 10 frs. Inschrijving van 1 tot 3 ure.Inleg 1,30 fr. voor 2 bollen. LIJNVISSCHEN. Beveren-aan-Yzer.Op Zondag 24 Mei, Prijskamp voor 't Lijnvisschen gegeven in den YzerdoordeMaatschappij DeBeverensche Lijnvisschers. Inschrijving van 2 tot 3 ure in 't lokaal De Arede bij Louis Temperville. 38 Frs Prijzen en eene Sur prise. Inleg 50 Centiemen. SCHIETINGEN AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 7 Juni, Schieting gegeven door de maatschappij Willem-Teil. 610 frs prijzen. Opper vogel 100 frs. 2 zijdvogels van 50 frs. 2 kallen van 25 frs. 30 geprimeerde vogels van 12 frs. Inleg frs. 10,50, terug 8 frs. Inschrijving in het lokaal Willem-Teil, bij Charles Deweerdt, van 1 tot I ure. Abeele.Op Donderdag 11 Juni, gegeven door de Maatschappij SI Sebastiaan 75 Frs Prijzen.—Inleg 6 frsterugö frs Inschrijving in het lokaal bij Henri Vanden- berghe-Werquin, van 1 ure tot 2 ure 20. FLESSCHESCHIETING. Poperinghe. Op Zondag 24 Juni, ter herberg DE GROENE JACHT, bij Achille Lampaert - Lemahieu, langs de Woesten kalsiede, stilhangende en vliegende Fles- scheschieting.Inschrijving van 2 tot 2 1/2 ure namiddag. BUITENGEWONE fOO Frs Prijszen ALSOOK HET INLEGGELD. Inschrijving ten 2 ure in De Vette Os» bij Th. Bossuwe. Inleg 1,20 fr. per peloton van 4 bolders. Ieder peloton zal na elke gewonnen partij eene vergelding van 1 fr. ontvangen, zoolang het in de prijzen niet valt. in de Landsherbergen, als volgt: Op 17 Mei, bij A. Cappoen, bij Karei Ryon en bij C. Huvgbe. Op 24 Mei, bij de kinders Fossaert, bij R. Deprez en bij Fr. Theeten. Op 28 Mei, bij Jules Leroy, bij Henri Ghes- quiere en bij Edm. Decrock. Op 81 Mei, bij Th.Dewulf, bij Cam. Maerten en bij Gauric Dewippe. Op 11 Juni, (Kermis-Donderdag) bij de kinders Prooten bij Cam. Laseure. Op 28 Juni, bij S. Yeniere, bij H. Quaghe- beur en bij Fr. Pieters. In iedere herberg zijn 10 frs prijzen. Inschrijving om 5 ure. Inleg 0 fr. 20 per man recht gevende aan 2 pinten bier. Voor ander voorwaarden zieProgramma Poperinghe, markt van den 15 Mei. Tarwe heet. 16,00-Rogge 13,75-Haver 9,50 Aardappelen, 100 k. 7,50-Boter de kil. 2,35 Eieren de 26, 1,80 fr. Yper 9 Mei. Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 18,00 a 18,25-Haver, 18,00 a 18,50- Aardappels, 100 k. 0,00-Boter, 2,30 a 2,70 -Eieren het 26, 1,80 a 1,85. Rousselaere 12 Mei. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 21,00 - Roode Tarwe, 18,75 a 19,25 Rogge, 17.00 a 17,50 - Haver, 18,00 a 19,00 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 8,00 a 8,50- Boter de k. 2,60 a 2,80- Eieren 1,85 a 1,95 - Suikereiboon. oude, 15,50 - id. nieuwe, 15,50. Dixmuide 11 Mei. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Boter de kilo, 2,65 a 2,90-Eieren het 25, 1,85. Brugge 9 Mei. Tarwe, 100 k. 20,75 a 00,00-Rogge, 19,00 a 00,00-Haver, 18,50 a 00,00-Boonen, 18,00 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 8,00 a 00,00 -Boter de k. 2,50 a 0,00- Ylasdek. 1,65. Kortrijk veemarkt 11 Mei. 428 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 127 Veerzen, 1® klas 902® kl. 803e kl. 78 70 Ossen, 88— 76— 68 186 Koeien, 89SI70 55 Stieren, 84— 74— 70 Brussel 12 Mei. 405 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 12 Mei. 2,181 Verkens, op voet de kilo, 0,80 a 0,94 Onthoudt geen arseniek en is niet vergiftig. Gebruik Voor Hop, maar een liter op 100 liters water Voor Fruitboomen, maar twee liters op 100 liters water. Algemeen Agentschap voor België, Hol land en Noord-Frankrijk, 46, Soivynstraat, ANTWERPEN. Vraagt het prospectus. Gedeponeerd Merk door De Sapo kan alleen gebruikt worden zonder zeep of cristaux. De Sapo reinigt ten volmaaksten het lijnwaad zonder het te verslijten en maakt het schitterend wit. Let wel op De Sapo is een waschpoe der die al de zeepen en cristaux vervangt, hoegenaamd geene namaking kan de Sapo vervangen. Het gebruik zal genoeg zijn om U te overtuigen van de goede uitwerksels der Sapo. Zwicht U dus van namaaksels en verge lijkt de Sapo niet met produkten van den zelfden aard welke het lijnwaad in korten tijd verslijten. Ieder pak kost 0,20 cn en bevat eene surprise. Te verkrijgen bij alle goede winkeliers (Naamlooze Maatschappij). Maatschappij van Verzekeringen op het Leven en van Lijfrenten. Belliardstraat, 47, BRUSSEL. Ingeschreven Kapitaal 2,000,000. Voorbehouden: i.5oo,ooo in openbare fond sen, hypotheeken en onroerende goederen. A. Verzekeringen van 5,000 tot 10,000 fr. en meer door jaarlijksche premiën. b. Verzekeringen van 1000 tot 5000 fr. door maandelijksche premiën. c. Verzekeringen voor iedereen van lOOtot 1000 fr. door wekelijksche premiën. Alle samenvoegingen. Verkoop van obli- gatiën met loten, met verzekeringen op 't leven door maandelijksche of wekelijksche betalingen. 't Is de fortuin voor 1 frank. Men vraagt een goede en deftige agent voor Poperinghe en ook voor de omliggende gemeenten waar de maatschappij niet ver tegenwoordigd is. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Maurice DESQUAND, 25, Yperstraat, Poperinghe, toeziener voor V zuiderlijk gedeelte van West-V laanderen. Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat men bij mij kan verkrijgen voor het ETEN. De landbouwers kunnen bij mij bekomen eerste goede soorten van vroege en late ZAAI AARD APPELS, roode en witte, voortkomende uit goede zandgronden van het Kempenland. Ik heb bijzonderlijk twee schoone soorten van late zaaiers roode en witte, en kan u verzekeren dat deze twee soorten een over- vloedigen opbrengst zullen opleveren. Het bewijs daarvan hebben vele landbou wers, die verleden jaar van mijne zaaiers geplant hadden, ten hunnen profijte onder vonden. Daarbij nog, verkoop ik mijne aardappelen aan den goedkoopsten prijs mogelijk. De aardappelen zijn alle dage zichtbaar te mijnen huize. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan denhoogsten prijs mogelijk kooper ben van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Au Voyagcur bij Groote Markt, Poperinghe. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostnum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stoffiën van alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdens vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. J P POPERINGHE. Stoommaalderij Duinkerkstraat, Poperinghe. BESTE Iedereen zal ter trouwe en aan zeer gena dige prijzen gediend worden. Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligatiën. Estaminet gehouden door Winkel van Ellegoederen, goed voor Mans kleederen, gemaakt en gebreid goed, groote keus van gemaakte Kinderartikels.Eerste Communieartikels. - Fourruren. - Merceriën. KruidenierswarenKoffiesCon serven Sulfer.-Likeuren, Wijnen. Champagne, enz. Alle slag en eerste kwaliteit van in alle nummers Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van GRAAïÈAIinlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de DuivenIicfl»el>B»ers in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. LandbouwMilen, zooalsMerckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Sucrema en Uatoemueel. Alles aan voordeelige prijzen. Gasthuisstraat, POPERINGHE.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4