HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR verschijnende P0PERINGHE EN OMSTREKEN den Zaterdag namiddag. HOFSTEDEKE -EEN WOONHUIS HOFSTEDEKEN "V LIJN POPERINGHE-VEURNE. UITVERKOOP BUlTEflMpSGJl JHEÜ01S. ScMIt NIEUWS UIT BEIiGIE. ZONDAG 24 Mei igo8. 5 Centiemen. Vierde Jaar. N 26. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Openbare Verkooping te STAVELE, te PROVEN, op de Plaats, Op Vrijdag fc29 Mei 1908, Openbare Verkooping TE WOESTEN, aan prijs van factuur. Den drukregel 10 c. Herhaalde Atinocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnenstad! 1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Mei. Zon op. Zon onder. Wekelijksche Almanak. Notaris TE PROVEN. Overslag Maandag 25 Mei 1908, Notaris BA CQ UABJR T, TE POPERINGHE. aan de UURTABEL van 1 Mei 1908 Met 26 Mei aanstaande zullen de treinen 1 en 2 veranderd worden en de treinen 11 en 12 in gang gezet, als volgt 11 stjatikosi: POPERINGHE. WATOu' PROVEN ROUSBRUGGE BEVEREN BERICHT ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Rijtuigverhuurder,Groote Markt, POPERINGHE. POPERINGHE, STIELBEDERVERS! TE COI^ÏTICH. worden ingelijfd Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. 24 25 26 27 28 29 30 3 ure 44 min. Vocem. - s Donatus, O L V Hulp der Christ. Kruisdag, -s Urbanus, Denys. Kruisdag. - s Philippus-Nerius. Kruisdag. - s Lydia, Maria-Magd. v. Pazzi. 0. H. Hemelvaart, s Joannes, paus. s Maxi mus, Theodosia, s Ferdinandus, Gabinus, Felix paus. Vrijdag 8 Mei, ten 11 ure 23 minuten 's morgends. Zaterdag 16 Mei, ten 4 ure 32 minuten 's morgends. Zaterdag 23 Mei, ten O ure 17 minuten 's morgends. 43 42 41 41 40 39 7 ure 36 niin. 37 38 39 40 41 42 Nieuwe Maan. Zaterdag 30 Mei, ten 3 ure 15 minuten 's morgends. STUDIE VAN DEN van 1. Een schoon langs den keiweg van Proven naar Crombe- ke, groot 1 hectare, 67 aren, 40 centiaren gebruikt door Henri Simoen, aan 300 franks 's jaars, boven de lasten, zonder pachtrecht. Ingesteld, io,5oo frs. inct 97 centiaren erf, bewoond door de weduwe Amandus Ryon, aan 8 franks te maande, zonder pachtrecht, boven de lasten. Ingesteld, i,8oo frs. ter herberg Au Gravier, te Proven, om 2 ure namiddag. STUDIE VAN DEN om 3 ure zeer stipt namiddagter her berg A la Cour de Flandre, - bij Pieler Quaghebeur-Proot, tegenover de Statie, te Poperinghe, in eenen hoop van een goed behuisd en betimmerd gelegen aan de Omioopstraat, Inhoudende volgens kadaster sectie B, nummers 52b, 84b, 106b, 107, 108, 109, 110a, 112 en 113, 2-heet. 79 aren 95 cent. onder grond van gebouwen, hoving, boom gaard, weide en zaailand, uitmakende eenen blok. 1)2 instelpremie te winnen. Titels, plan en veilingsvoorwaarden, be rusten ten kantoore van voornoemden No taris. 12 5 0 5 7 5 12 5 18 5 25 5 35 5 37 5 46 5 51 5 55 6 0 20 33 20 37 20 43 20 50 20 54 21 2 21 4 21 12 21 17 21 22 21 28 21 30( 21 34( 21 36 91 21 40 w 9» 99 9J 99 LEYSELE HOUTHEM WULVERINGHEM BULSCAMP. VEURNE. Statie Markt. 't Hooghe Sint-Jan Molendreef Markt. Drie Koningen Blokke Markt. Weg naar Crombeke Molenwal (A V Weg naar Oostcappel Stapelplaats Statie Molentje Statie Doorn Dorp Dorp Statie Dorp Kapel Voorstad. Statie 6 50 6 46 6 38 6 30 6 25 6 19 6 15 6 8 3 58 54 52 49 47 5 40 22 0 21 51 21 42 21 36 21 32 21 22 21 20 21 13 21 10 21 4! 21 0, Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, met Dinsdag aanstaande26 dezer, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren 'en tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vei drek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. bij de Wed* I>e Bynek, Gasthuisstraat, "t Ik in den Gouden Schoen bij Berat- Fremaidt, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinriie, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Alle menschen moeten leven. Iedereen, wie hij ook weze, moet kunnen bestaan en door zijne werkzaamheid het noodige bekomen tot zijn levensonderhoud. Maar ziet Daar zijn hedendaags vele menschen, die alsof waren zij gek, hunne eigene brood winning gansch te niet doen en de schuld zijn, dat zij in hunne nering zeer nauw ver- nepen zitten. Men vindt ze in alle stielenen handelsvak ken en zeer noodlottiglijk zijn zij de eerste en voorname oorzaken van het verval hun ner eigene zaak. Waardoor toch? Ha! Zij weten hunnen stiel, hunne nering niet te eerbiedigen en door anderen naar weerde te doen schatten, want, in de plaats van gelijk elk verstandig man, te zorgen dat hunne winst behoorlijk toereikend weze voor hun redelijk bestaan, denken zij zeer dwa- zelijk, gedwongen te zijn veel onder den prijs te werken of te verkoopen. Zij vergenoegen zich met eene spotwinst en staan maar al te veel van het voordeel af, welke zij rechtmatig mogen vergen voor hun verdienstelijk werk of voor hunne goede waar. Zulke handelwijze is ten hoogste onver standig en af te keuren, want op die wijze wordt het onmogelijk op eene eerlijke wijze van zijne winst te bestaan. Men moet er vast van overtuigd zijn dat alwie werkt of verkoopt eene redelijke winst moet nemen of vergen. Dus, wat hij maakt, maken ook nog anderen wat hij verkoopt, hebben ook nog anderen in hunnen winkel en het is geens zins toegelaten aan iemand, wie hij ook weze, den stiel te bederven of de nering te niet te doen, door anderen ook uitgeoefend. Men moet natuurlijk den kooper niet bestelen, door heni te nooge prijzen te doen betalen. Men mag evenmin den klant als levend villen, door een veel te hoog loon te eischen, dan het werk verdient. Men moet redelijk zijn en blijven. Doch men denke niet dat men veel voor deel zal doen door te verkoopen met eene zeer geringe winst of te werken tegen een hongerloon. De menschen zullen daarvoor niet te meer naar u komenintegendeel, zij zullen gauw gewaar worden dat gij hen niet ter trouw kunt dienen of gerieven, want niemand kan tooveren en alzoo is het onmo gelijk zeer goed werk te leveren ol voor treffelijke waren te verkoopen aan veel lagerenprijs dan de mededingers in het vak. En men weze ook niet zoo dwaas te meenen dat het veel beter is te bestaan met vele kleintjes, want meestal is men beter met veel min verkoop of veel min werk, wanneer men het wat meer weet te doen betalen. Maar, zal men zeggen, als ik niet werk of verkoop onder den prijs, dan heb ik niets te doen Ik moet schenteventen. Dat is eene grove dwaling, want wanneer hetgeen gij maakt of te koop stelt goed en deugdelijk is, moogt gij gemakkelijk uwen prijs vragen. Men zal hem u liever geven voor iets dat deugt, dan veel min voor iets dat niet deugt. En het is eene onomstootelijke waarheid, dat al wie veel onder den prijs werkt een knoeier is en dat dezen, die hunne waren veel goedkooper geven dan anderen, enkel slechte hoedanigheid verkoopen, en het niet lang uithouden. Niemand kan wonderen doen en wil men iets hebben dat goed is, men moet, den be hoorlijken prijs betalen, want altijd zult gij vinden goed naar geld. Ook al wie verstand heeft en goed wil gediend zijn, zal met het schenteventen en het stielbederven zelf niet ingenomen zijn en daarom moeten allen dezen raad, die goud waard is, in acht nemen en onthouden Verkoopt goede waar. Maakt goed werk... Vraagt een goeden prijs. Dan zult gij kunnen bestaan. En... ande ren ook. Portugal.Overstrooming van wijn! In de stad Jaro ontstond over een paar dagen brand in de groote wijnmagazijnen van de Compagnie Vinicola. Daar de politie vreesde dat vaten zouden ontploffen, groote schade aanrichten en misschien wel men schen dooden, besloot zij al de vaten wijn op straat te laten leegloopen. Weldra waren de straten met wijn overstroomd. Het arm volk vergaarde wijn in allerlei potten en flesschen. Anderen gingen op den huik liggen en dronken naar hartelust zooveel wijn mo gelijk Een uur later lagen honderden dronkaards in de straten, terwijl anderen, door den drank opgehitst, door de politie aangehouden en in den amigo moesten op gesloten worden. Een roman. Te Lissabon wordt verteld dat de jonge koning Manuël niet wil hooren van een huwelijk met, eene engelsche prinses men beweert dat hij verliefd is op oen meisje van den hoogen adel, de dochter eener gezelschapsdame zijner moeder en dat hij aan deze laatste verklaard heeft, liever aan zijne kroon dan aan zijne liefde te ver zaken. De koningin-moeder zou hare gezel schapsdame aangeraden hebben met hare dochter eene lange reis in den vreemde te doen. Biislund. Strenge bevelen. De krijgsgouverneur van Lodz heeft bevolen dat de policie haar leven niet meer mag in ge vaar stellen bij het aanhouden van personen verdacht terroristen of revolutionnairs te zijn zij moet de aan te houden personen onmiddelijk dood schieten, indien zij het leven der agenten bedreigen. Aan de troepen is'er ook bevel gegeven zooveel menschen mogelijk te dooden en te kwetsen, indien de menigte de troepen verplicht gebruik van de wapens te maken. Yselijk In het. gevang Berditchef, te Kiew, zijn tegenwoordig 700 personen opgesloten, alhoewel er maar plaats voor 250 is tusschen de gevangenen zijn 100 terin: lijders. Meest allen liggen op strooi of op den grond, zonder matras of linnen. 39 dooden. - 150 gekwetsten. Donderdag voormiddag is eene schrikkelijke ramp gfjbeurd in de statie van Contich. De trein die ten 8;ure49uit Antwerpen naar Brussel vertrekt, komt ten 9 ure 06 door de statie van Contich (kazernen) ge- stpomd. Donderdag voormiddag, op 't oogenblik dat dtze trein in de statie van Contich kwam, botste hij ten gevolge van eene verkeerde spoorwisseling, op een train in bestemming voor Turnhout. De lokomotief v#in den trein Antwerpen-Brussel kwam in volle vaart zijdelings gestoomd op den reisgoedwagen en de twee laatste wagons van den trein voor Turnhout, die op gekropt waren met reizigers. Deze wagons werden verbrijzeld en de lokomotief beukte er boven op. Het rumoer, geschreeuw en gekerm beschrijven dat ont stond, is onmogelijk. Iedereen scheen als waanzinnig van schrik. Onmiddelijk werden de reddingswerken ingericht. Dooden en gekwetsten werden onder de puinen van de letterlijk vernielde wagons uitgehaald. De statie van Contich werd tot ambulancie ingericlft. Op de banken der wachtzalen werden de lijken op rij gelegd, naarmate zij ontdekt werden. Het personeel der statie gaf blijken van bewonderensweerdigen ie- ver. Al de geestelijken van Contich kwamen toegesneld, alsook al de officiers en soldaten te Contich gekazer neerd. De eerste geneeskundige hulp werd verleend door dokters Sansen en Seis van Contich, die het eer ste uur als slaven gewerkt hebben, terwijl de Eerw. Heer Pastoor De Laet, en bijzonderlijk de Eerw. Heer Onderpastoor De Keersmaeker, niet alleen geestelijke hulp toedienden, maar ook bij de verpleging zich allerverdienstelijkst gedroegen. Uit het gasthuis van Antwerpen werden wiegwagens en draagberries, met eene volledige ploeg gasthuisnonnen en ziekenoppas sers gezonden. Het parket van Antwerpen vertok, zoodra het de ramp vernam, naar de plaats van het onheil. De ramp, die thans te betreuren is, mag ge rekend worden tusschen de schrikkelijkste die in de laatste jaren op de belgische spoorwegen voorgeval len zijn. De oorzaak der ramp. De wisselwachsters der Saxbv-kabien van Contich deden de hefboomen werken om den exprestrein op de baan te brengen die hij moest volgen. De hefboo men werkten, doch de wisselnaald, men weet nog niet tengevolge van welk ongeluk, verroerde niet. De wisselwachters zagen onmiddelijk dat er iets haperde. Zij grepen hunne roode noodvlaggen en liepen den express te gemoet, om den mekanicien teeken te doen dat hij stoppen moest, doch het was reeds te laat. De express kwam in volle vaart aangestoomd, stormde het zijspoor op, waar de trein naarTurnhout stond, en de botsing had plaats. Deze was verschrikkelijk. De stilstaande trein werd om zoo te zeggen getelescopeerd 't is te zeggen geheel in malkaar gereden. De wagons schoven ir. elkander, werden van de baan gedrukt en allen, tot den laatste toe, beschadigd drie werden geheel vernield, verbrijzeld, in stukken geslagen. En't is vooral onder de inzittenden dezer drie rijtuigen dat werkelijk eene ware slachting werd aangericht, een bloedbad dat geen pen kan beschrijven. Deze inzittenden waren meestendeels werklieden, vrouwen uit den kleinen burgerstand, soldaten, en meest allen zijn gedood of erg gewond. Eene bedevaart van de Congregatie van O.-L.-V. van 'tHeilig Hart, van Schaarbeek, een yotal mannen en vrouwen, die te bedevaard gingen naar Lisp (Lier) was uit den trein van Brussel te Contich uitgestapt en had plaats genomen in den trein naar Lier. Zij bevonden zich zeker geen minuut in den trein, toen de ramp plaats had. Vele ervan zijn erg gekWetst. Verschrikkelijk tooneel. Wanneer de eerste hulp opdaagde woonde men een tooneel bij, dat nooit uit het geheugen van de aanwe zigen zal gewischt worden. Het was een tooneel van ware verschrikking. Het gehuil en het gekerm der tusschen de puinen beknelde gewonden deden het bloed in de aderen stollen. Menschen die heelhuids uit de ramp waren geko men, liepen als zinneloos door de statie en vluchtten het veld in. Waar men ook zag, ontwaarde men lijken, bloed, vermorzelde, afgerukte lidmaten menschen, eenige oogenblikken te voren nog blijmoedig en gezond en op minder dan enkele sekonden voor eeuwig den doodslaap ingetreden. Het waren ploegen arbeiders en soldaten van het ge linie, door den heer statieoverste gerekwireerd, die de eerste werken van opruimen en vervoer van doo den en gewonden ondernamen. De dooden. Het zijn de drie laatste wagons van den trein naar Turnhout die vernield werden. De twee laatste wagons waren bezet door scheepslossers, alsook door soldaten van het 6f linieregiment, die zich naar het kamp van Beverloo begaven; de andere vernielde wagon was een 2e klas rijtuig, waarin zich vier personen bevon den. Deze wagon was het onderste boven gekeerd en onder de puinen ervan zag men twee lijken van vrou wen, het hoofd vermorzeld liggen... Zooals wij hooger melden, werden de reddingswer ken spoedig ingericht; er was hulp in overvloed voor handen. Het duurde niet lang of men had reeds een dertigtal lijken onder de vernielde wagons uitgehaald. Men begrijpt de ontroering van de soldaten der kazernen van Contich. toen zij vernamen dat verschei dene hunner ongelukkige makkers zich tusschen de dooden bevonden. Zij werkten schier met woesten iever opvolgentlijk haalden zij vijf gedoode soldaten van onder het dooreengestrengeld hout en ijzerwerk. Met hunne geweeren maakten zij draagberries en, weenend als kinderen, droegen zij de lijken hunner wapenbroeders naar de kazerne. Meestal de lijken waren erg verminkt. Van drie soldaten was het hoofd letterlijk in moes gepletterd een werkman had de borst door een stuk hout letter lijk doorboord. Van vele lijken was de buik openge scheurd. Overal zag men bloed en stukken lillend vleesch... Buiten den stoker en den machinist van den expres- trein waren er op deze geen dooden maar vele gekwet ste. De gekwetsten. Reizigers droegen een deel der gekwetsten in rij tuigen van 2e klas van een trein naar Antwerpen en legden de ongelukkigen op de kussens. Er waren 80 gekwetsten, waarvan zeven overleden zijn. Rond 11 ure reeds bevonden zich een dertigtal geneesheeren te Contich om de gekwetsten te verzor gen. Eenige gekwetsten werden bij vrienden opgenomen, andere naar de gasthuizen van Brussel en Antwerpen overgebracht en andere nog konnen huiswaarts gaan. Onder de gekwetsten zijn M. Paul Nys-Demyttenaere, fabrikant van Kortrijk, die 's avonds aldaar aange komen en per rijtuig huiswaarts gevoerd is en M. Godard, reiziger voor het huis Ducolombier van Toerkonje, wonende te Moskroen. Hij is gekwetst aan 't hoofd en de beenen en is te Antwerpen in't gasthuis. De Lijken. In de lage gebouwen van den dépot van de 9e en loe linieregimenten, liggen, op britsen uitgestrekt het grootste deel der ongelukkige slachtoffers van de vreeselijke ramp. 3o ijselijk verminkte lijken zijn er nevens elkander gelegd. Het is afzichtelijk, ijzingwekkend. Meest al die lichamen, met door den doodangst verwrongen wezenstrekken, eenigen met bloedend schuim op de lippen, zijn gansch bruin, eenigen zelfs zwart. De vreeselijkste wonden zijn bedekt, maar het geheel vormt een tooneel van onbeschrijvelijke slachting gekloven, vermorzelde hoofden, afgerukte beenen en armen, in stukken gereten lichamen, soms vormeloo- ze hoopen Op ieder lijk dat men heeft kunnen herkennen, is een briefje gespeten met de bijzonderheden die men kon te weten komen. Zoo lezen wij achtereenvol gens de namen der volgende dooden 1. M. De Boey, van Lier. 2. Mad. Leduc-Soumarcq, Paviljoenstraat, Schaarbeek. 3. Mad. Van Doornmaele van Neylen. 4. M. Fr. Pieter, van Neylen. 5. M. Frans Opdebeek, schrijnwerker. 6. De Kan, August, soldaat bij 't6e linie. 7. De Hooghe, van Beveren-Waas. 8. De Knaep, van Lint. 9. Daussogne, soldaat bij 't 6e linie. 10. Corde wener, soldaat bij't 6e linie. 11. Franssen, Pieter, Papenvest, Brussel. 12. Caulier, Brussel. 13. Bruyn- seels, Herenthout. 14. Hellemans August, Kessel. i5. De Laet Aug., Bouwel. 16. Peeters August, Bou- wel. 17. Van Loey Jozef, Bouwel. 18. Schoetens Rosalie, Emblehem. 19. Van Laer Alfons, Bouwel. 20. Mad. Wegge, Antwerpen. 21. Coopmans, Herent hout. 22. Devos, Gaucheretstraat, 169, Schaarbeek. 23. Verheyen August, Kessel. 24. Stiekens, Herent hals. 25. Alfons Van Loey-De Schutter. Herenthals. 26. Van Eist, Herenthout. 27. Mej. Lamineur, Em blehem. 28. SmetsFrans, Kessel. 29. Onbekende werk man van Grobbendonck. 3o. Geeraert, werkman te Herenthout. 3i. Mad. Vertommen, geb. ElisaHagniez die deel miek van de bedevaart. 32. Mad. Antoinette Verhaert, Antwerpen. 33-34-35. Onbekende vrouwen. Nog drie anderen zijn gestorven terwijl zij naar Antwerpen gevoerd werden. De laatste lijken zijn schrikkelijk misvormd en bijna gansch onkennelijk. Volgens de laatste berichten zijn er reeds 3g dooden 70 erg gekwetsten waarvan verscheidene die op ster ven liggen en 80 min gekwetsten. Onder de gekwetsten zijn nog M. Cornet van Avelghem, wiens rechterbeen men heeft moeten af zetten M. Robert Vanneste, reiziger van Kortrijk, die de 2 beenen vermorzeld was en die'naar men zegt overleden is.De toestand van M. Nys van Kortrijk is ook verslecht. STADSNIEUWS. Hand verpletterd. De maalder van Jules Dessein, stoor^maalder bij den Nachte gaal was vrijdag 15" dezer bezig met 't een en 't ander sluiten aan den molen toen hij opeens met de hand tusschen twee zware steenen gerocht en deze gansch verpletterd wierd. Een bijgeroepen geneesheer gaf hem de noodige zorgen. Politie-uur.Zondag nacht rond 12 1/4 ure kwamen de politieagenten voorbij de herberg Middelburg langs de Yperkalsie- de en bemerkten dat er nog licht was. Zij traden binnen en bestatigden dat er nog verschillige verbruikers in de herberg tegen woordig waren. Proces-verbal werd opge maakt. Dronkaard. Zekere M... van den Vogelhoek keerde vrijdag morgen terug van Frankrijk, en was nog al in bedronken staat. In eene herberg der markt miek hij wat leven en werd door de politie meêgedaan en in den amigo opgesloten tot hij gezond ge worden was. PompiersfeestdagHeden Zondag vieren het Korps en het Muziek der Sapeurs- Pompiers den jaarlijkschen Pompiers feest- dagi.De Dagorde is dezelfde als andere jaren om 8 y% ure 's morgens uithaling der gemeente overheid uit het stadhuis om zich van daar in stoet naar S1 Bertens kerk te begeven en er de 9 ure mis, gedaan op aan vraag der Maatschappij, bij te wonen daar na wandeling rond de stad en om 11 ure, onmiddelijk na de Hoogmis, uitvoering op de Groote Markt der volgende muziekstuk ken 1. Marche Fran^aise Van Gael. 2. Cortège de Ballet Montagne. 3. Danse Syrienne Heymans. 4. Smarteuse, Polka Papy. 's Namiddags is er vuurvogelschieting voor Muziek en Pompiers in de Watoustraat. Voor de rechtbank van Yper verschenen dinsdag 3 jongelingen van Pope ringhe beschuldigd van bedreigingen jegens den baas en vernieling van afsluiting gepleegd op 23 februari laatst ter herberg Au Bien- Venu op het statieplein. Camille 0... werd veroordeeld tot 8 dagen gevang of 26 fr en 2 maal 15 frank of 2 maal 3 dagen. Achille D... 2 maal 15 fr. of 2 maal 3 dagen. Hec tor V... 15 frank of 3 dagen. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Loo.Erge val.Woensdag namiddag gebeurde er hier een erg ongeluk. De schil der Emile Koemelk stond op eene ladder om de kornis van een hoog huis te schilderen. Zekere Degraeve, die met eenen geladen wagen voorbijreed, stiet met zijn gerij tegen den ladder, die omkantelde en Koemelk tegen den grond sloeg. Aanstonds werd het slachtoffer opgenomen en doktoor Blancke gaf hem de noodige zorgen. De gekwetste klaagt van inwendige pijnen, dóch er is hoop hem te redden. Uixniude. Schielijke dood. Donderdag werden door de politie twee bedelaars aangehouden. Daar zij zonder middels van bestaan waren, werden zij door een kortgeding tot verblijf in het bedelaars werkhuis van Hoogstraten veroordeeld. Naar de statie gebracht om niet den trein van 18 ure 31 te vertrekken, viel in de statie plot selings een der bedelaars dood ten gronde. Hij was door een beroerte getroffen geweest. De ongelukkige, zekere Xav. Rosselle, oud 77 jaren, was weggeloopen uit het ouder lingenhuis van Clercken. Hij was afkomstig van Rousbrugge-Haringhe. Zijn lijk werd naar het gasthuis overgebracht. Xomergem. Drama. Op de wijk Kruisstraat, te Zomergem, woont de werk man Ch.-L. Crappé die sedert 5-6 jaren getrouwd is met L. De Pestel, geboren te Wyngene. Over een lOtal dagen was het huisgezin met een kindje vermeerderd wat het getal kinderen op drie bracht. De moeder bevond zich zeer wel, zoodat zij reeds opkwam, doch zij was zeer flauw. Vrijdag bespeurde men dat de vrouw niet al te wel bij hare zinnen was, doch men dacht dat zulks zou overgaan. Een gebuurvrouw paste de vrouw op en toen zij zaterdag morgend, rond 11 ure, bij de zieke vrouw kwam was deze bezig met een broodmes het wichtje dat in zijne wieg lag de keel af te snijden. De vrouw begon om hulp te roepen en geburen kwamen toegeloopen. Leonie zegde daarop Het is goed dat gij binnenkomt, of anders sneed ik ze alle drie den nek af Men verwijderde dadelijk de vrouw en nam haar het mes af. Het arme wicht was erg gekwetst aan den strot roeper de slagader was niet geraakt. Niettegenstaande de beste zorgen van Doktor Wille, burgemeester, is het arme schaapje woensdag in de schrikkelijkste pijnen overleden. Het parket van Gent is Zondag namiddag met de wetsdoktors ter plaats geweest. Na verscheidene personen ondervraagd te hebben werd de vrouw naar een krankzin nigengesticht te Brugge gevoerd. Boereiimcnsclieii geeft acht en ziet of ge uwen toestand niet duizendmaal kunt verbeteren in Amerika.Eerw. Heer G. M. van der Velden, Hasselt (Limburg.) Smeerhebbe bij NinoveDoode- lijk ongeluk. Een löjarige jongeling, Van Steenberghe genaamd, had bestatigd dat ek sters zijne jonge duiven kwamen stelen. Maandag namiddag nam hij een jachtgeweer en zette zich op loer. Toen een voorbijgan ger aankwam verborg hij het geweer in eene haag. Hij wilde het nadien weer nemen en, ongelukkiglijk bleef de haan haperen aan een tak een schot ging af en de arme jon gen kreeg gansch de lading in den buik. Hij werd op den slag gedood. Brussel. Spoorwegongeval. Een trein geladen met werklieden, bedienden en scholieren reed dinsdag morgen de Zuid statie in. De remmen werkten niet, zoodat de trein in voile vaart op de buffers terecht kwam. De gansche trein stortte omver. Er waren 45 gekwetste maar geen enkele doodelijk. Atli. Twee kinderlijken. Op de spoorbaan van St-Ghislain, in het bosch van Baudour, te Ath, hebben aardewerkers onder de sporen, in den grond, twee kinder lijkjes ontdekt. Eene herbergierster van Vaudignies, Elisa Mahieu werd aangehouden, en heeft Zaterdag hare ijselijke misdaad bekend. Toen de twee ling ter wereld was gekomen, dacht zij er een oogenblik aan de wichtjes te verwurgen. Zij vond dat werk echter te gevaarlijk en verkoos hen te begraven. Zij wikkelde de arme kleintjes in wat linnen en trok bij 't vallen van den nacht, langs de spoorbaan tot aan den zoom van het bosch. Zonder toeven, groet zij er een kuil en wierp er dan de wichtjes in. De arme bloedjes schreeuw den, maar hunne zwakke kreten werden spoedig verdoofd door de aarde, waarmede

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1