LIEVELING- IJZERDRAAD DYSELEINE VOLKSVËlAKEN boüüirg Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Gebuande Roffij, HIL. OSSTYN-CAMBIE, Tuinbollincjen EERSTEN TAP ff ER R ER G KERM IS Te Wei*t>ollen MARKTPRIJZEN. VOOR HOPPE. James DYSON 0% Eiland. Fruitboomeii Gemeente PROYEN. Delegation des Producteurs de Nitrate de Sou de du Chili pour la Belgique et la Hollande 29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. Wetensweerdigheden. Burgerstand BURGERSTAND VANPOPERINGHE van ROUSBRUGGE, Burgerstand van WESTVLETEREN HOPPE. Aanbod. Te Koop Worden gevraagd A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, Op Zondag 24 Mei, Herbergkermis en Tuinbolling Groote TUINBOLLING, Een Schaap EENE SCHOONE HESP, Twee gemaakte Broeks, Eene schoone Geit, Eene groote Melkgeit, Westoutre - Herbergkermis, Jaarlijksche Combat met de buitenbol, Feesten en Vermakelijkheden MONCAREY'S herberg Het Hooge, te Poperinghe. Gegalvaniseerden L'EUROPEEN NE Onfeilbaar middel tegen de Insekten De BESTE en GOEDKOOPSTE voor het wasschen van Hop, Wijngaarden, en Planten. In blikbussen m té, H en 9 liters fp. 1,10 per liter In blikbussen van Ui en 45 te fr. 1, In houtvaten van 180 liters fr. 0, Jul. MONEFELDT, OP SINXEN DINSDAG 9 JUNI 1908 15 1/2 Wo nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF onmiddelijk opneembaar. Vraagt inlichtingen, Brochuren en Staal (kosteloos) aan de de hartelooze moeder haastig den put vulde. De arme kleinen waren levend door hunne moeder begraven. Elisa Mabieu, is in het gevang van Bergen opgesloten. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Ecaussines. Maaltijd der onge- huioden. De juffers van Ecaussines-La- laing zullen hunnen gewonen «Huwelijks maaltijd houden, den maandag van Sinxen, 8 juni aanstaande. Het programma der feestelijkheden bevatvan 10 tot 2 uur, in het Gemeentehuis, onderteekening van liet Gulden Boek bezoek aan de steengroeven, aan kerk en kasteel. Om 2 uur, groote optocht der jongmans, ontvangst en aanspraak; maaltijd, toasten, redevoering door mejuffer de voorzitster; concerten, volksbal, verlichting, aantrekke lijkheden. Hcrenthals. Ontriggeling. Een buurttram met 200 bedevaarders van Scher- penheuvel is dinsdag tusschen #Herenthals en Ooien ontriggeld en omvergevallen. Een meisje van 18 jaar was op den slag dood de machinist Smits werd ook erg ge kwetst inad. wed. Em. Janssens de 24 jarige weduwe van wijlen notaris Janssens, van St-Leonards en hare meid mej. Van- tuchelen bekwamen doodelijke wonden. Mad. Janssens is dinsdag nacht ook over leden. Hier en Blaar. Te Iseghem, viel de 71jarige V. August, in de vaart en ver dronk. Te Rousselaere, viel de Sjarige J. Vandenameele, Maandag in den kleinen bassijn. M. Mestdag, sprong ganscli gekleed in 't water en duikelde verscheidene malen zonder den kleinen te kunnen grijpen. Zijn lijk werd daags nadien opgehaald.Dieven zijn woensdag nacht in de kerk van Hulste bij Kortrijk gedrongen. Zij zijn echter ver trokken zonder buit.Te Xhoris bij Luik, vond men het lijk van eenen ouderling die met hamerslagen gedood was, een neef die met hem woonde is aangehouden. Een schrikkelijk onweder is Donderdag namiddag over Brussel losgeborsten. In de Zolastraat, werd een werkman door den bliksem dood geslegen. Te Namen en Charleroi gebeurden ook ongelukken. Te Sint-Pieters-Jette in de statie is een lokomotief tengevolge van een verkeerde werking eener wisselnaald, op eenen werklieden trein, in bestemming voor Brussel-Zeehaven, gebotst. Een geweldige schok greep plaats. Twaalf werklieden werden licht aan het aangezicht gekwetst. Aan eenen twee meters hoogen staak, vond men zondag morgend in de rue du Préay, te Luik, zij aan zij, de opgehangen lichamen bengelen van een jong paartje. Een onderzoek bracht aan het licht dat de lijken die van Duitschers waren, van Aken ko mende. Zij schijnen tot de burgerij te behoo- ren. Geen twijfel, of men bevindt zich hier in tegenwoordigheid van een liefdedrama. Marcel Gillard, 20 en Jeanne Rahier, 16 jaar, beide van Grivegnée, waren sedert eenige dagen vertrokken omdat zij niet mochten trouwen. Maandag heeft men hun ne samengebonden lijken uit de Ourthe opgevischt. De Suikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. XXXIste utioiiule Bedevaart van September naar Eourdes. Men heeft het gerucht verspreid dat uit rede der groote Fransche krijgsoefeningen, de Bedevaart van September niet zou kunnen plaats hebben. Gelukkiglijk is dit gerucht valsch en het Comiteit, om de talrijke pelgrims en vrienden gerust te stellen, verzoekt ons onze geachte lezers kenbaar te maken dat het programma der Bedevaart als volgt is vastgesteld den 14" September vertrek van vier treinen uit Luik, Brussel, Gent en Antwerpen over Lyon; terugkomst den 23nden 29", acht treinen over Bordeaux uit de voornaamste steden van België terugkomst den 7" Octoberde bedevaarders dezer laatste treinen .zullen te Lourdes zijn voor de groote feesten van den 4n October, feest van den H. Rozenkrans. Yoor inlichtingen wende men zich tot Heer DELARGE, inrichter der Bedevaart, rue des Prébendiers, 18, te Luik. Verkiezingen. Zondag 24 dezer, zullen in 4 provintiën de periodieke verkie zingen voor de Kamers plaats hebben. De Kamer bestaat uit 166 leden verdeeld als volgtKatholieken 88, christen-demo- kraat 1, liberalen en radikalen 46, socialis ten 31. Daarvan treden 81 af in 4 provintiën. Hun mandaat moet voor 4 jaar vernieuwd worden. De overigen, ten getal le van 85, blijven aan tot in mei 1910. Die aftredenden zijn als volgt verdeeld in Oost-Ylaanderen16 katholieken, één chris- ten-demokraat, 8 liberalen en radikalen en één socialist, verdeeld over vijf districten. In Henegouw: 10 katholieken,9 liberalen, 9 socialisten, verdeeld over vijf districten. In Luik 8 katholieken, 5 liberalen, 8 socialisten, verdeeld over drie districten. In Limburg 5 katholieken en 1 liberaal, in twee districten. Totaal39 katholieken, 23 liberalen en radikalen, 18 socialisten en één christen- demokraat. Behalve de bovenopgesomde Kamerleden, treden ook af 53 van de 110 Senaatsleden. Van die 53 worden er 40 rechtstreeks ge kozen door het kiezerskorps, ook op 24 mei. De 13 overigen worden door de provinciale raden of staten benoemd in juli. Van die 40 senatoren, zijn er 20 katholie ken, 18 liberalen en 2 socialisten. De schipbreuk van liei school- schip "Comie de Sniet de Niayer Dinsdag werd voor de rechtbank van Brussel, het proces opgeroepen, door de ouders van de kadetten, die het leven lieten bij de schipbreuk van de Comte de Smet de Nayer in april 1906 ingespannen voor het bekomen van schadevergoeding. De eisch tot schadevergoeding is gericht aan 1. De Belgische Zeevaartvereeniging, ver tegenwoordigt door haren beheerraad, waar van de maatschappelijke zetel te Antwerpen is 2^^^ belgischen Staat, vertegenwoor digd door den minister van nijverheid en arbeid 3. de weduwe van kommandant Fourcault, zijne algemeene erfgename, woon achtig te Oostende. Ieder der eischers vraagt de som van 100,000 fr. met de rechterlijke en vergoe dingsinteresten en de kosten. Het dossier van de experten, de heeren L. Rogier en H. Van Coppenolle, besluit dat de dood van de 33 personen van de beman ning moet toegeschreven worden aan het verwaarloozen van praktische maatregelen voor het te water laten van de reddingsboo ten, alsook aan den slechten toestand van de aflatingstoestellen, waarmede er geen proeven genomen waren alvorens in zee te steken. Een der experten voegt bij zijn verslag dat het hem spijt doet te moeten besluiten tot de schuld van kommandant Fourcault, die terecht geroemd werd als een goed en ervaren zeeman. Amerika voor katholieke boe ren .-Voor inlichtingen schrijft naar Eerw. HeerG. M. van der Velden, Hasselt, Limburg. Staatsblad. Bij Kon. besluit is het burg. eereteeken verleend kruis le kl. aan MM. B. Lermytte, schepen, ProvenP. Vulsteke, gemeenteraadslid id., med. 2e kl. aan M. E. Hillebrant, beambte, Dixmude. Bij Kon. besl. is M. J. Vereist, procureur des konings, te Yper, tot lid van het comi teit van na- en toezicht op de Staatwelda- digheidssckool 'aldaar, benoemd ter vervan ging en om den tijd uit te doen van M. V. Schrarnme, wien, op zijn verzoek ontslag is verleend. Fruit. Er zal veel fruit zijn dit jaar, zoo wij de tuinbouwkundigen mogen gelo ven. De bloemen zijn wat laat in bloei geko men, wat voor goed gevolg had dat de bloe sem door vorst niet werd vernield. Men voorspeld vooral een boerenjaar voor wat pruimen, perzikken en abrikozen betreft. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Een middel om stroohoedcii te ivasschcn. Met het schoone weêr is ook de tijd voor de stroohoeden weder aan gebroken velen, die van die luchtige hoofddeksels houden, hebben er zich reeds een aangeschaftmaar anderen zijn van die uitgave teruggehouden door de verstandige opmerking van de zuinige huismoeder, dat er nog een hoed ligt van verleden jaar, die nog zoo goed als nieuw is Én de zoo goed als nieuwe hoed wordt voor den dag gehaald, dikwijls tot ergernis van den echtgenoot of zoon, die er liever een recht uit den winkel zou gehad hebben. Maar moeder kan niet begrijpen, waartoe dit dienen zou, daar de hoed in kwestie toch ontegenzeglijk zoo goed als nieuw isalleen ziet hij maar een beetje geel, en dat is licht te verhelpen. Ziehier een gemakkelijk en onfeilbaar middel daartoe. Om stroohoeden te wasschen dient men het stroo eerst met den borstel en zeepwater goed te zuiveren en in schoon water af te spoelen. Vervolgens lost men eene kleine hoeveelheid onder - zwaveligzuren natron in elke apotheek te verkrijgen in eene 32 maal grooter hoeveelheid water op, en laat den hoed daarin weeken. Dan neemt men hem er uit en voegt evenveel zoutzuur bij de oplossing als er natron in gedaan isnu dompelt men er den hoed weer in, dekt de oplossing toe en laat er den hoed zoolang in staan tot het stroo wit geworden is. Gewoon lijk kan men er hem na een half uurtje uithalen, waarna men hem nogmaals goed afwascht en eindelijk laat droogen. Men een en dezelfde oplossing kan men minstens zes hoeden schoonmaken. SPORT. Wielrijden. Koers Bordeaux-Parijs.Ziehier de uitslagen 1. Louis Trousselier, die de 575 kilometers heeft afgelegd in 17 uren 45 min. 10 s.. dus gemiddeld 32 km. 250 m. per uur: 2. de belg Van Houwaert, in 18 uren 11 m. 40 sek.; 3. Emiel Georget, een wiel achter 4. Passerieu, in 18 u. 17 m. 46 sek.; 5 en 6 Ringeval en L. Georget in 18 uren 40 min. Van Houwaert, aan 't hoofd zijnde met Trousselier is gevallen te St-Maure (304 km.) zonder dit ongeval, hadde hij stellig de eer ste kunnen aankomen. Bij deze koers won Trousselier 2,500 fr. en de premie van 100 fr. aangeboden door het bestuur van den velodroom van het Pare des Prinses. Van Houwaert won 1,000 fr.; E, Georget, 600 t'r.; Passerieu, 400 fr.; Ringeval,200fr.; L. Georget, 100 fr.; Privat, 100 fr.; Lorgeou, 100 fr.; Lafourcade, 100 fr.; Denizot 100 fr. Moorslede. De wielrijderskoersen Tour des Flandresen in den velodroom die moesten plaats hebben op zondag 24 mei, zijn uitgesteld tot 31 juni. Vliegmachienen. Farman le Gent.Het sportfeest zal beginnen op 25 mei. De proefnemingen zullen voortgezet worden tot 2 juni, alle dagen van 2 tot 7 ure 's namiddags. Het vliegtoestel met hetwelk de beroemde luchtvaarder op 26 mei zijne proefnemingen zal doen te Gent, is woensdag uit Parijs verzonden en wordt, evenals Farman, deze week nog te Gent verwacht. Henry Farman daagt degebroedersWright tot een kamp met vliegmachienen, kamp om de snelheid en den afstand. In Frankrijk zou die wedstrijd moeten gehouden worden. Farman stelt een voorloopige inzet van 25000 fr. voor. De Franschman verklaart thans, 24 uren in de lucht te kunnen blijven. Met eene snelheid van 80 kilom. in het uur zou hij vooruit kunnen komen. Nog enkele wijzigingen moet Farman aan zijn toestel brengen en dan maakt hij stellig het record met zijn vliegmachien. liet is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. van 17 tot 24 Mei. Geboorten. Georges Spetebroot, z. v. Remi en Justine Caron.Adrien David, z. v. Cyrille en Georgine Beddeleem.Valère Tally, z. v. Jules en Celina Soubry.—Alidor Alleman, z. v. Amamd en Louisa Baelde. Julien Bulckaert, d. v. Camille en Félicita Ghesquiere.Andréa Lebbe, d. v. Henri en Rosalia Billiau. Overlijdens.Milleville Julien, 4 maan den, Peerdenmarkt.—Delava Ivonne, 3 we ken, Komstraat.Vuylsteker Henri, 48 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Wijk A. D'amour Robert, 11 dagen, Wijk A. Huwelijksbeloften.Aimé Roussey, kan tonnier te Cassel met Georgine Clarysse, zonde)* beroep te Poperinghe. Amédée Ivranskens, stoker te Tourcoing met Lucie Deuwel, dienstmeid te Poperinghe.Jere- mie Leys, werkman te Watou hiervoren te Poperinghe met Maria Decrock, werkster te Watou. Huwelijk.Henri Orbie, 37 jaar, land- gebruiker met Mathilde Riem, 22 jaar, dienstmeid, beide te Poperinghe. van 1 April tot 20 Mei. Geboorten. Dehaene Daniel. Leroy Arsène. Des- camps Gaspard. Plateel Marie. Parret Godelieve.Louage Rachel.Corselis Alice. Neuville Marie. Vandaele Bertha. Vandevoorde Agnes. Caesteker Augusta. Overlijdens. Ryon Marie, 8 maanden. Kesteman Valentine, 27 jaar, echtgenoote van Top Benjamin. Vanhoucke Sophie, 87 jaar, weduwe van Vandenbussche Sera phimDevelter Jan, 75 jaar, weduwaar van Vanstraeseele Reine. Pilgrim Urbain, 4 jaar.Rosselle Xavier, ongehuwd, 77 jaar, overleden te Dixmude. Huwelijksbeloften. Deschuytter Jules teRousbrugge met Vandensteendam Eugenie te Westcappel.Plaetevoet Camille te Rous- brugge met Verschaeve Bertha te Pervyse. van 17 April tot 19 Mei. GeboortenSaesen MauriceCatteeu w Gerard. Inion Jules. Gheldof Maria. Scharre Firmin.Verhulst Valerius. Overlijdens.Catteeuw Gabriëlle, 10 da- en.Derycke Sophie, 57 jaar. Durant tichard,2 maanden.Alleweireldt Camille, 21 jaar.Geeraert Agnes, 8 maanden. Gheeraert Zenobie, 47 jaar, echtgenoote van Emile Quaghebeur. Huwelijksbelofte. Amand Deweerdt met Eugenie Platteeuw. Huwelijk.Jerome Catteeuw met Maria Deraedt. STERFGEVALLEN. Dinsdag is te Kortrijk overleden M. Bruno Feys-Masurel, 70 jaar oud, gewezen notaris. De overledene oefende opvolgentlijk het ambt van notaris uit te Proven, Wielsbeke en Kortrijk. Brussel20 Mei. Hopmarkt kalm. Aalst beschikbare waar 38-40 fr., Sept.- Oct., 52 - 55 fr.; Poperinghe, 30-32 fr., Sept.-Oct. 48 - 50 fr. Poperinghe22 Mei.Markt kalm. Stad 30-32 fr., dorp 28-29 fr. Op October- levering 47 - 50 fr. In de slaapkamer van iïen student. Student Hola Wie is daar Dief. Als gij aan uw leven houd, wees dan kalm en rustig; ik zoek geld. Student. Steek dan eerst licht aan, ik zoek meê. Twee werkvrouwen vragen plaatsen voor te gaan wasschen en kuisschen. Inlichtin gen ten bureele. Werkvrouw kunnende goed naaien, was schen en strijken, zal zich op aanvraag ten huize begeven. Zich te wenden bij Octavie Maiueu, 136, Crombekestraat, Pop. Schoonen Toog, van 2 m. 95 c. lang, met witte marmeren plaat. Twee schoone Harnais voor Peerden, bij Cam. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Per occasie te koop bij E. Pattou-Clarys, Yperstraat, Poperinghe: goeden Velo, zoo goed als nieuw voor 75 fr Schoone Tabakplanten bij Auguste Merlevede, Au Parc St - Georges, Ren i nghelst-kalsiede, Poperinghe Schoone Hutteboonen Legos om te planten; geschorst met de hand, bij Jules Deweerdt-Lambry, te "VVestoutre. rn de Lovie, bij Mr Cortil, 1000 eiken bon- 1 dels, zich te begeven bij den beheerder Benoit Labaere. Halven Kleermakersgast, bij kleermaker van stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Goede Schrijnwerkers en Meubelmakers bij Ch. Morlion en Cie de Panne. Ver zekerd werk gansch het jaar. Naaister wel haar stiel kennende bij de Gezusters Adriaen, Gasthuisstraat, Pop. Goede kleermakersgasten bij Jérörr.e De- hondt Au Café de la PaixGroote Markt, Poperinghe. Een schildersleerjongen bij Marcel Vande- casteele, A l'épée royale Groote Markt, Poperinghe. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. perStuk: 75 ets. in Poperinghe, bij Wekelijkschen Estaminet den Maandag Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 1 ln den Keyser, bij Achille Papegaey, Boescheepstraat. li An Pare Giiillainne-Tell, bij de kinders Denorme, Elverdinghe-kals. gratis om verscheidene schoone prijzen, tl ln ilc Ciasthuismoleii, bij Emile Deprez, Vuileseulestraat. le prijs 8 fr. 2e prijs 4 fr. 3° prijs 2 fr. 4 ln de Wagenniakei-ij, bij Liévois-Lermytte, St. Jan-ter-Biezen. 5 ln de IXieuwe Herberg, bij René Beddeleem, Crombeke-kalsiede. 6 In 't Vijverhuis, bij Arthur Camerlynck, Peerdenmarkt. ln 't Doosje, bij Gustave Gossey, Crombekestraat. 8 ln Victoria, bij Emile Clinckemaille, Casselstraat. SCHOON KONIJN, 9 In St. Hubert, bij Auguste Debyser, Veurnestraat. weg. 10 pond, geg. door Constant Coevoet, 19 ln den Molenwal, bij René Deschodt, Westoutre-kalsiede. 11 In de Stad Venrne, bij Joseph Bortier, Yeurnestr. weg. 10 pond. 12 In den Aleerloop, bij René Bruneel, Proven-kalsiede. 13 In den Driehoek, bij René Legrand, Watoustraat. van 't tweede lam, 4 pinten melk daags ge vend, waarde 25 fr. geheel den dag zichtbaar, gegeven door Achille Gokeiaere, bollen om 6 uren, 5 centiemen de bol, 14 An Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 15 In 't Hof van Commerce, bij Achille Bouw. OP DONDERDAG 28 MEI, Een Hesp te verhollen, 16 In den O verdam, bij Théophile Vandriesche, Boescheepstr. 1? In de Vinke, bij Germain Dewachter, Casselstraat. en SCHOON KONIJN, weg. 1 2 pond te verhollen 18 Au Cultivatcur, bij Henri Careye, Abeele-kalsiede. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelasch't. GAAIBOLLINGEN. Crombeke. Op Zondag 24 Mei, luister rijke Gaaibolling gegeven door de maat schappij Vlaanderen den Leeuw ter her berg Het Lekkertje langs den steenweg van Proven, bewoond door Désiré Deschre- vel.40 fr. prijzen.Inschrijving van 1 tot 3 ure namiddag. Stavele.Op Donderdag 28 Mei, gegeven door de Maatschappij De Yzerzonen ter herberg «De Wandeling" bij L. Decarne- Pladys. 90frs Prijzen.Oppervogel30 fr. Zijdvogels 15 fr. Inschrijving In het Zwaantje bij Alois Verleene tot 2 v» ure.— Inleg 1,30 fr. voor 2 bollen. Crombeke.Op Zondag 21 Juni, gegeven door de Maatschappij «De Verlaten Vrien den ter herberg De liooge Zang, langs den steenweg naar Proven, bewoond door Désiré Wylleman. 40 frs Prijzen. Oppervogel 20 frs. - Zijdvogels 10 frs. Inschrijving van 1 tot 3 ure.Inleg 1,30 fr. voor 2 bollen. LIJNVISSCHEN. Beveren-aan-Yzer.Op Zondag 24 Mei, Prijskamp voor 't Lijnvisschen gegeven in den Yzer door de Maatschappij De Beverensche LijnvisschersInschrijving van 2 tot 3 ure in 't lokaal De Xrede« bij Louis Temperville. 38 Frs Prijzen en eene Sur prise. Inleg 50 Centiemen. CONCERT. Poperinghe.Op Zondag 31 Mei, gege ven door eenige liefhebbers van stad ter herberg De Sncrre bewoond door Garqon Room, Brabandhoek. SCHIETINGEN AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 7 Juni, Schieting gegeven door de maatschappij Willem-Teil. 610 frs prijzen. Opper vogel 100 frs. 2 zijdvogels van 50 frs.2 kallen van 25 frs. 30 geprimeerde vogels van 12 frs. Inleg frs. 10,50, terug 8 frs. Inschrijving in het lokaal Willem-Teil, bij Charles Deweerdt, van 1 tot 1 ure. Abeele.Op Donderdag 11 Juni, gegeven door de Maatschappij St Sebasliaan 75 Frs Prijzen.Inleg 6 frs terug5 frs Inschrijving in het lokaal bij Henri Vanden- berghe-Werquin, van 1 ure tot 2 ure 20. Crombeke.Op Zondag 21 Juni, gegeven door de maatschappij Sl-Sebastiaan 80 Frs. prijzen. Inleg 7 fr., terug 5 fr. Inschrijving ter herberg Sint Jacob bij Louis Eeuwaert-Tack, van l tot 2 1/2 ure namiddag. FLESSCHESCHIETING. Poperinghe. Op Zondag 21 Juni, ter herberg «DE GROENE JACHT,» bij Achille Lampaert - Lemahieu, langs de 'Woesten kalsiede, stil hangende en vliegende Fles- scheschieting.Inschrijving van 2 tot 2 1/2 ure namiddag. VRAAGT IN AL DE WINKELS 't is verre de beste, en wordt zuiver gebrand zonder kleur, lak, vet of al andere dingen die de koffij verslech ten en nadeelig zijn voor de gezondheid. Stoomkoffij branderij. Poperinghe. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt isengeene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Poperinghe, markt van den 22 Mei. Tarwe heet. 16,20-Rogge 13,70-Haver 9,25 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,40 Eieren de 26, 1,90 fr. Yper 16 Mei. Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, ,)8,00 a 18,50-Haver, 18,00 a 18,75- Aardappéls, 100 k. 7,00-Boter, 2,30 a 2,75 -Eieren het 26, 1,80 a 1,85. Rousselaere 19 Mei. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 21,00 - Roode Tarwe, 18,00 a 18.50 Rogge, 17.00 a 18,00 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100k. 8,00 a 8,50- Boter de k. 2,60 a 2,90- Eieren 1,85 a 1,95- Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15,50. Kortrijk 18 Mei. Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 16,00-Haver, 18,50-Chicorei 100 k. 15,50 - Boter de 1/2 k. 1,35 - Eieren, 1,85 - Koolzaadolie 100 k. 82,00-Lünolie, id. 49,25 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 00,00. Dixmuide 18 Mei. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Boter de kilo, 2,60 a 2,85-Eieren het 25, 1,85. Kortrijk veemarkt 18 Mei. 242 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 96 Veerzen, le klas 932e kl. 823e kl. 74 56 Ossen, 90— 79— 70 159 Koeien, 887873 31 Stieren, 86— 77— 72 Brussel 19 Mei. 457 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 19 Mei. 2,164 Verkens, op voet de kilo, 0,82 a 0,96 PEERDENSMID, Alle slag en beste kwaliteit van van alle nummers, (Naamlooze Maatschappij). Maatschappij van Verzekeringen op het Levei en van Lijfrenten. Belliardstraat, 47, BRUSSEL. Ingeschreven Kapitaal 2,000,000. Voorbehouden: i.5oo,ooo in openbare fond sen, hypotheeken en onroerende goederen. a. Verzekeringen van 5,000 tot 10,000 fr. en meer door jaarlijksche premiën. B. Verzekeringen van 1000 tot 5000 fr. door maandelijksche premiën. c. Verzekeringen voor iedereen van 100 tot 1000 fr. door wekelijksche premiën. Alle samenvoegingen. Verkoop van obli- gatiën met loten, met verzekeringen op 't leven door maandelijksche of wekelijksche betalingen. 't Is de fortuin voor 1 frank. Men vraagt een goede en deftige agent voor Poperinghe en ook voor de omliggende gemeenten waar de maatschappij niet ver tegenwoordigd is. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Maurice DESQUAND, 25, Yperstraat, Poperinghe, toeziener voor 7 zuiderlijk gedeelte van West-Vlaander en. Onthoudt geen arseniek en is niet vergiftig. Gebruik Voor Hop, maar een liter op 100 liters water Voor Fruitboomen, maar twee liters op 100 liters water. Algemeen Agentschap voor België, Hol land en Noord-Frankrijk, 46, Solvynstraat, ANTWERPEN. Vraagt het prospectus. BUITENGEWONE ÏOÖ Frs Prijzen ALSOOK HET INLEGGELD. Inschrijving ten 2 ure in De Vette Os» bij Th. Bossuwe. Inleg 1,20 fr. per peloton van 4 bolders. Ieder peloton zal na elke gewonnen partij eene vergelding van 1 fr. ontvangen, zoolang het in de prijzen niet valt. in de Landsherbergen, als volgt: Op 47 Mei, bij A. Cappoen, bij Karei Ryon en bij C. Huyghe. Op 24 Mei, bij de kinders Fossaert, bij R. Deprez en bij Fr. Theeten. Op 28 Mei, bij Jules Leroy, bij Henri Ghes quiere en bij Edm. Decrock. Op 31 Mei, bij Th. Dewulf, bij Cam.Maerten en bij Gauric Dewippe. Op 11 Jffm',(Kermis-Donderdag)bij de kinders Proot en bij Gatn. Laseure. Op 28 Juni, bij S. Veniere, bij H. Quaghe beur en bij Fr. Pieters. In iedere herberg zijn 10 frs prijzen. Inschrijving om 5 ure. Inleg 0 fr. 20 per man recht gevende aan 2 pinten bier. Voor ander voorwaarden zie Programma SODA NITRAAT Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4