HET NOTARiËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. voor het Assisenhof» ZONDAG 21 Juni igo8. 5 Centiemen= Vierde /aar, N 3o. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Den drukregel 10 e. Herhaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en ïierbergkermisseii worden ingelijfd mits betaling van 25 c". INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f 1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. 1 mtm I De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Wekelijksche Almanak. Juni. Zon op. Zon onder. Zondag 21 3 ure 30 min. 7 ure 59 Maandag 22 s. Paulinus, Everardus. 3 31 7 59 Dinsdag 23 s. Edeltrudis, Agrippina. 3 31 7 59 Woensdag 24 s. Joannes-Baptista, Iwan. 3 31 7 59 Donderdag 25 s Prosper, Bertha, Willem, Febronia. 3 31 7 59 Vrijdag 26 H. Hert v. Jesus, s. Joannes en Paulus. 3 32 7 59 Zaterdag 27 s. Ladislaus, Adelinus. 3 33 7 58 Zondag 7 Juni, ten 4 ure 56 minuten 's morgends. Zondag 14 Juni, ten 1 ure 55 minuten 's avonds. Zondag 21 Juni, ten 5 ure 26 minuten 's morgends. Zondag 28 Juni, ten 4 ure 32 minuten 's avonds. Wij naderen het einde van de belangwek kende zaak die sedert lange maanden de aan dacht der bevolking onzer streek en van geheel het Noorden van Frankrijk op zich trekt en aan de dagbladschrijvers ook veel werk veroorzaakt heeft. 't Was op 2n mei 1906, dus reeds meer dan 2 jaar geleden, dat de eerste aanhoudin gen gedaan werden te Hazebrouck. Auguste Platteel, was rond dien tijd bij zijne zuster, vrouw van Abel Poliet, komen inwonen en vernam op zekeren dag, tijdens eenen twist tusschen man en vrouw, dat Abel de moor denaar van Violaines was. Platteel deed inken bij de politie op 30 april 1906 en 2 dagen nadien, op 2 mei werden Abel Pollet, zijne vrouw Julienne Platteel en Louise Matoret, vriendin van Abel. anuaehouden. jöe ójndmtiekbcè&liter gevoelde dat daar iets meer achter zat en dacht dat men wel op 't spoor.had kunnen zijn van de welinge richte bende die sedert eenigen tijd gansch het Noorden van Frankrijk en het zuiden van België onveilig miek. Hij vroeg twee agenten der geheime politie van Parijs en MM. Vignolle en Forêt kwamen alhier op zoek. Zij reisden overal, luisterden hier en daar af wat zij begeerden te weten, en van toen af volgden de aanhoudingen zich gedu rig op. Wie herinnert zich de aanhoudingen van Lapare en van zijne verloofde Madeleine Deroo niet meer op vrijdag 11 meide ver schillende bezoeken van parketten, geheime politie de opzoekingen hier en daar gedaan en die bijna wekelijks onze stad of eene ge meente uit den omtrek in rep en roer zet ten de confrontatiën aan den Abeele, eerst op Poperinghe-kermis-dinsdag 10 Juli 1906, de tweede acht dage nadien en de derde op donderdag 30 Januari 1907, en die altijd zoo veel volk onzer streek er naartoe lokten. Onze lezers hebben met een huivering van schrik de bijzonderheden gelezen der wreede moorden van Violaines, waar vader, moeder en de dochter Lecocq door Vromant Abel en Auguste Pollet met den stoofhaak doodge- slegen werden van Locon waar Abel en Lapare de echtgenooten Lenglemetz ver wurgden van Crombeke waar de echtge nooten Lozie met houten kluppels bijna dood geslegen werden Groote misdadigers verwekten soms, met de vrees die zij inboezemden, de verbaasd heid van het volk door hunne stoutmoedige grootsche ondernemingen maar deze hebben meer walg dan vrees ingeboezemd. De Pol lets en hunne aanhangers waren mensche- lijke dieren of nog min zelf. Zij braken slechts bij ouderachtige personen binnen en vermoordden altijd zonder de minste genade. De uur van het gerecht is nu gekomen en 't is wel te hopen dat de guillötien geene te groote straf zal zijn voor de bijzonderste der opperhoofden te St-Omaars opgeroepen. Nooit misschien sedert het proces van Cartouche, die voor 156 misdaden te verantwoorden had, en het proces van Schinderhannes (Jan de Schalk) in 1803, die voor 56 misdaden en misdrijven moest terecht staan, werd er op het 'fransch grondgebied een grooter proces opgeroepen. De bevolking van St-Omaars schijnt even wel geen groot belang te stellen in deze rechterlijke gebeurtenis, die, bad zij eene groote stad tot tooneel, duizenden nieuws gierigen zou te been gebracht hebben. Men moet weten dat er geene kalmere bevolking is dan deze van St-Omaars men ijs ™li Canut VROMANT. De eerste dag. Dinsdag morgend dus werd de beruchte zaak der bende Pollet voor het assisenhof, Marcel DEROO. wilde vooral alle betooging voorkomen en men schijnt er volkomen in gelukt te zijn. 't Is daarom dat de zaak voor het assisenhof van Dowaai niet opgeroepen werd Een betere ordedienst dan een stortregen is er niet en dinsdag morgend regende het bij stroomen. Deze was er evenwel niet noo- dig, daar er ten 8 ure 's morgends geene 50 nieuwsgierigen zich in den omtrek van het justitiepaleis bevonden. De ordedienst was ingericht door eene af- deeling soldaten van 't 8e linieregiment onder de bevelen van een kapitein. De soldaten in veldtenue met de bajonet op het geweer, sloten de Victor Hugoplaats en de rue des Tribunaux, waarin het gerechtshof gelegen is, af. Verder bevonden er zich een half do zijn politieagenten en eenige gendarmen. Een veertigtal gendarmen te peerd be waakten van in den vroegen de uiteinden der Tavielstraat en het gevang dat in deze straat gelegen is. Rond 8 1)2 ure hoort men een gerommel van ketens en de poort van het gevang wordt geopend voorde betichte. Deze, die er wat verstompt en verdoold uit zien, worden ruw in twee omnibussen met neergelaten gordijnen die hier in St- Omaars, waar zulke zaken zich weinig voor doen, de celwagens vervangen geduwd, en begeleid door twaalf gendarmen worden zij in twee reizen naar het assisenhof gevoerd. Langs den voorbij te rijden weg ziet men slechts eenige vrouwen en wat kinders die naar school trekken. De betich ten met de ijzeren handboeien aan en onder de bewaking van 27 kloeke gendarmen stappen op de groote binnenkoer af en wor den onmiddelijk naar de gerechtzaal geleid. Hier is de ordedienst nog strenger. Men ziet maar soldaten en gendarmen. Ziehier de namen der beschuldigden en deze van hunne verdedigers 1. A.bel Pollet, 34 jaar, daglooner te Haze broeck.Advokaat: M. Bellanger van Sint-Omaars. 2. Auguste Pollet, 37 jaar, daglooner te Hazebroeck. AdvokaatM. Lefebvre du Prey van Sint-Omaars. 3. Philomène Rancy, vrouw Fauvart, 68 jaar, huishoudster te Vieux-Berquin. Adv.M. Cordonnier van Sint-Omaars. 4. Angèle Platteel, vrouw Quaghebeur, 30 jaar, huishoudster te Hazebroeck.Ad vokaat M. Benoit van Sint-Omaars. 5. Julienne Platteel, vrouw van Abel Pol let, 35 jaar, huishoudster te Hazebroeck. Adv.: M. Bellanger van Sint-Omaars. 6. Eugenie Morent, vrouw van August Pol- 7. 9. 10. II. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 27. let, 37 jaar, huishoudster te Hazebroeck. Advokaat: M. Lefebvre du Prey van; Sint-Omaars. Angèle Pollet, vrouw Herman, 45 jaar,, huishoudster te Merville. Advokaat M. Leblanc van Sint-Omaars. Henri Fauvart, 29 jaar, huidenvetters- knecht te Vieux-Berquin. Advokaat M. Touimeur van Sint-Omaars. Léon Fauvart, 26 jaar, daglooner te Vieux-Berquin. Advokaat: M. Trey- fous van Dowaai. Canut Vromant, 29 jaar, daglooner te Hazebroeck. AdvokaatM. Benoit van Sint-Omaars. Marie Deram, weduwe Picquet, 56 jaar., huishoudster te Hazebroeck. Advór kaatM. Jardel van Dowaai. Charles Vandevelde, 39 jaar, vodden koopman te Hazebroeck. Advokaat M. Treyfous van Dowaai. Gustave Lecleire, 48 jaar, daglooner te Strazeele.AdvokaatM. Vitrant van Dowaai. Céline Pollet, vrouw Lecleire, 42 jaar. huishoudster te Strazeele.— Advokaat'; M. Vitrant van Dowaai. Theophile Deroo, 29 jaar, daglooner te Pradelles. AdvokaatM. Degrahtl van Dowaai. Marcel Deroo, 26 jaar, daglooner te Pradelles.Advokaat: M. Jardel Y^n Dowaai. Sidonie Deken, vrouw Deroo, 51.jaar, huishoudster te Pradelles. —Advokaat M. Degrand van Dowaai. Louise Matoret, 22 jaar, dienstmeid te Hazebroeck.Advokaat M. TreyfQiu van Dowaai. Jules Brabandts, 45 jaar, schoen make te~Hazebroeck.Advokaat: M. Crtte- saire van Hazebroeck. Victor Note, 35 jaar, mijnwerker te Allouagne. Advokaat M. Leblanc van Sint-Omaars. Marie Josien, vrouw Note, 34 jaar, huishoudster te Allouagne.Advokaat: M. Leblanc van Sint-Omaars. Paul Josien, 38 jaar, mijnwerker te Mazingarbe.Advokaat: M.Gordonnier van Sint-Omaars. Eugénie Laronde, vrouw O variet, 41 jaar huishoudster te Billy-Montigny.Advo kaat M. Briquet vau Lens. Adolphe Ovarlet, 44 jaar, mijnwerker te Billy-Montigny.AdvokaatM. Bri quet van Lens. Marie Debril, vrouw Vandamme, 43 jaar, herbergierster 'te Hazebroeck. Advo kaat M. Benoit van Sint-Omaars. Constant Camerlynck, 36 jaar, mijnwer ker te Hazebroeck. AdvokaatM. Tourneur van Sint-Omaars. Marie Gouffroy, 31 jaar, herbergierster te Hazebroeck.Advokaat: M. Serghe- raert van Hazebrouck. Alfred Dehouck, 34 jaar, landbouw- werkman te Vieux-Berquin, is ziek achtergebleven in 't gevang te Bethune. lijgevolg 15 mannen en 13 vrouwen. Moeder FAUVART.. Om 9 ure, na de beschuldigden, de ge- zwoornen en de advokaten, mogen de dag bladschrijvers ook in de zaal binnen. De zaal van het assisen is maar klein voor de gelegenheid heeft men er bijzondere werken uitgevoerd, onder ander het optimmeren van een trapsgewijs aangelegd verhoog, door een houten beschot afgesloten. Dit verhoog springt ver in 't midden van de zaal vooruit en is gelegen links van het hof, rechtover het gestoelte van de gezwoornen. Vooraan in de tribuun zitten de advokaten, twaalf in getal er achter is de plaats voor de beschuldigde. Men is ook zoo bereidwillig geweest voor de dertig dagbladschrijvers die het proces volgen, houten tafels te maken, ruw doch zeer gemakkelijk. Bezijden en achter deze tafels staan de banken voor de getuigen, die bij groepen zullen opgeroepen worden. De openbare omheining, waar plaats is voor honderd inenschen, bleef dinsdag niet half bezet. De ordedienst in de zaal wordt door 12 soldaten en 4 gendarmen gedaan. Strenge bevelen zijn gegeven om niet meer dan hon derd nieuwsgierigen in de openbare omhei ning in te laten. Na voorafgaandelijke oproeping van de eerste getuigen, ongeveer vijftig men weet dat er in 't geheel 300 zijn wordt de zit ting geopend, onder het voorzitterschap van M. Lefranqois, raadsheer bij liet beroepshof van Dowaai. De zetel van het openbaar mi nisterie wordt bekleed door M. Mouron, prokureur van de Republiek, bijgestaan door M. Üirande, substituut. De bijzitters zijn MM. Quantin, voorzitter van de burgerlijke rechtbank, Frinquet, rechter, en Proy, pleitbezorger, bijgevoegd rechter. Na de samenstelling van den Jury, doet •men de naanmfroeping der betichte, wie men bij 't openen der zitting de zware ket tingen met handboeien afgenomen had. Naast ieder betichte zit een gendarm. Een fransch gendarm vervult het ambt van Vertaler. Deze tijd is goed geschikt om eens gade te slaan De eerste betichte is Abel Pollet. De be 'roemde bandiet is zeer veranderd zijn baardje is verdwenenverscli geschoren en de knevels tier opgestreken antwoord hij zonder pocherij en ware het niet zijnen hel deren blik waar tevens behendigheid en snoodheid uit stralen, men zou twijfelen of die man de afschuwelijke misdaden bedreven heeft waarvan hij beticht wordt. In zijn broeder August zit min levendig heid zijne dikke wenkbraumen verduiste ren zijnen blik en toónen dat in hem veel minberadenheid, verstand en stoutmoedig heid zit. Als men de 27 betichte beziet, is men over- ■'uigd dat zij uit hun zeiven wel konnen ste ten, huizen plunderen en zonder genade laffelijk moorden, maar dat alleen Abel de man was om hun uit nesten te helpen, de bekwame geleider, de hoofdman in een woord, die ze zond waar iets te doen was, de goede slagen voorzag en berekende, die zich de mannen kon aanschaffen die hij noodig had. Zijn gezag moest groot zijn over zijne ge zellen en het is niet te verwonderen dat hij als medeplichtigen mannen vond als Vro mant b. v., die, alhoewel nu mager en zie kelijk, een benauwdelijk uitzicht van echte moordenaar heeft. Het meestendeel der vrouwen zien er ver moeid uit en hebben het uitzicht van eerlijke werkvouwen. Louise Matoret is de eenigste die zich wat het haar opgeschikt en versierd heeft. Wijl wij die kerels aanschouwen, gaat de naamafroeping voort: de vrouw van Abel Pollet, die, niettegenstaande de trouweloos heid van haren man deze nog schijnt lief te hebben, beziet hem gedurig en begint te wee- nen bij 't afroepen van haren naam. De vrouw van Auguste Pollet integendeel, glimlacht en antwoordt op spottenden toon. Langs de wangen van Marcel Deroo loo- pen tranen. Tranen van droefheid of in wendige woede Louise Matoret houdt haar zakdoek aan den mond en antwoordt geheel beleefd. Theofiel Deroo en Gustave Lecleire maken een salut militaire De kaarlenlegster Marie Deram, die hare klanten deed zeggen waar zij hun geld verborgen en dan Abel inlichtte, wist niet wat men haar vroeg zij kan geen fransch en de vertaler moet er- tusschen komen alsook voor Jules Brabandts. Deze vermoeiende taak is M. Louvet, hulpgriffier te beurt gevallen. De beschuldi gingsakt vormt een gansch boekdeel van niet min dan 350 bladzijden. Er worden in het geheel 117 misdaden waaronder zes moorden, ten laste der bende gelegd. In de stille zaal, boort men eerst gedurig de woorden smokkelarij, diefte, diefte met bedreiging herhalen en dan moorden en ver gadering van boosdoeners. Al de ijselijke gebeurtenissen der bende worden voorgesteld en maken diepen indruk op de aanwezigen. De moorden op de echtgenooten Lengle metz te Locon, vrouw Lozie te Crombeke, M. Bécart te Vernant en de echtgenooten Lecocq en hunne dochter te Violaines ver schijnen in al hunne wreede omstandigheden en doen de booze rol uitschijnen door Abel gespeeld. Na een uur, luistert het publiek niet veel meer naar het eentonig lezen en de beschuldigden zelf schijnen het niet meer te hooren. Abel nadenkend.... Gedurende de lezing laat de bandiet het hoofd op de borst zaken en schijnt na te denken.... aan wat Ziet hij misschien, tijdens het aflezen der misdaden, zijn jong leven terug Beklaagt hij zijne eerste dieften... de eerste stappen van zijn slecht, leven Overweegt hij dat hij nu had kunnen gelukkig en eerbiedigd zijn had hij als een eerlijk werkman ge- vrocht De bandiet droomtHij denkt mis schien dat, moest hij zich alleen bevinden met den prokureur der Replubliek, dezen niet lang meer zou lezen... Vromant vermaakt zich. Vromant integendeel glimlacht van tijd tot tijd en toen er lezing gegeven wordt van eene diefte van 85 centiemen, schiet hij uit in eenen luiden lach. Al met eens ontstaat een gewoel onder de beschuldigden. Auguste Pollet is ten gronde gevallen, bleek als een doode. Een genees heer komt bij en zegt dat het niets is. Zijne vrouw staat recht, wil spreken, kan nieten valt weenend op haar bank terug. Het is 12 ure en nog is maar de helft van den beschuldigingsakt gelezen. Om 2 ure bevindt zich hetzelfde publiek inde zaal als 's morgens. Gendarmen en be lichten hebben ter plaatse genoenmaald. M. Louvet doet de lezing voort van den beschul digingsakt. Gedurende drie uren aanhoorde men de beschrijving der verschillige moorden waarvan 's morgens slechts eenige korte re gels gezegd werden. De lafheid en barbaar scheid der moordenaars wordt hun verweten Onder de getuigen bevinden zich eeni^ ouderlingen bij wie Pollet en zijne aanhan gers binnengebroken en gestolen hadden en die het behoud van hun leven slechts te dan ken hebben aan hunne afwezigheid tijdens de inbraak. De oudjes beefden als zij al die misdadigers bezagen. Het is 5 ure wanneer de lezing ophoudt. De grellier heeft 5 1)2 uren lang gelezen en nog heeft hij niet gedaan. Hij neemt opnieuw 't woord en duidt aan onder welke beschul diging ieder lid aangehouden is. M. Lefran- QOls herhaalt dit aan ieder betichteAbel en Auguste Pollet, Canut Vromant, Marcel en Theophile Deroo, zijn beschuldigd van moor den, moordpogingen en diefstallen met be dreiging. De andere zijn beticht van dieften en verheling. T>6 zitting houdt op om 6.45 ure met de naamafroeping der getuigen. Er moesten er 25 zijn, doch een hunner, M. Jules Mallet, is kortelings gestorven. Gezien het late uur wordt de zitting opgeschorst en hun onder- hoor uitgesteld tot 's anderdaags morgens. Het publiek vertrekt zonder betoogingen tegen de moordenaars en zonder een blik van medelijden voor den armen vader van Abel en Auguste Pollet, die krachteloos en wee nend in de zaal zat. De beschuldigden werden met dezelfde omnibussen die ze 's morgens gebracht had den, terug naar het gevang gevoerd. Weinig nieuwsgierigen stonden langs den weg en hier en daar werd hou. hou geschreeuwd. Celine POLLET, vrouw G. Lecleire Woensdag. Ten 9 ure klokslag verklaart M. Lefran- Qois, voorzitter, de zitting hernomen. De toe loop van volk neemt toe. Buiten en binnen het justitiepaleis blijven de ordemaatregelen onveranderd. Alle dagen wordt de rang schikking der betichten gewijzigd, naar gelang der ondervragingen die zij moeten ondergaan of het verhqor van de getuigen. De eerste groep getuigen wordt opgeroe pen men verneemt dat verscheidene hun ner bij vergissing den trein naar Duinkerke genomen hebben. Er moesten er dezen dag 85 onderhoord worden. De ondervraging. De voorzitter ondervraagt de betichten over hunnen burgerlijken stand, hunne voorgaanden, veroordeelingen enz... Abel Pollet is vader van drie wettige kin deren deze zijn thans aan de openbare liefdadigheid toevertrouwd. Daags voor zijne eerste Communie pleegde hij, zooals men weet, zijnen eersten diefstal. Op löjarigen ouderdom was hij koeiwaebter en bestooi den pachter bij wien hij in dienst was. De inlichtingen door de politie verschaft zijn doorslechthij was altijd een kerel aan den drank verslaafd en van slechte zeden. Zeven veroordeelingen heeft hij onderstaan voor diefstal, gewelddaden en zedenzaak. De be tichte antwoordt gewillig en bekent al wat men hem ten laste legt. Auguste Pollet heeft ook altijd een door slecht leven gehad en is tienmaal veroordeeld geweest. Hij tracht zich te verschoonen eD zegt nooit met wapens gevochten te hebben. De betichte beweert dat het de schuld is van zijne vrouw dat hij zich slecht gedroeg. Philomene Rancy, echtgenoote Fauvart heeft vier veroordeelingen onderstaan hare reputatie is niet goed. Angèle Platteel heeft ook geen goede faam; zij werd reeds veroordeeld voor medeplich tigheid aan diefstal. Zij leefde met Vromant. Julienne Platteel, vrouw Abel Pollet, heeft acht veroordeelingen ondergaan voor smok kelarij en diefstal. Haar gedrag was altijd slecht. Eugenie Morent, vrouw Auguste Pollet, heeft zeven wettige kinderen. Zij staat nog al goed bij de politie geboekt. Angèle Pollet, vrouw Herman, heeft een jammerlijk verledennogal slecht van gedrag en zeden. Zij heeft zes wettige kinderen. Nog nooit, evenwel, heeft deze betichte eene veroordeeling ondergaan. Henri Fauvart is nog al goed van gedrag; hij heeft slechts eene veroordeeling onder gaan voor slagen. Léon FAUVART. Leon Fauvart heeft eene doorslechte faam dronkaard, strooper, smokkelaar. Hij heeft vijf veroordeelingen ondergaan. Victor Note heeft twee veroordeelingen ondergaan voor diefstal, eens samen met Pollet. Vrouw Note, moeder van vier wettige kinderen staat nogal goed bij de politie aan geschreven. Slechts eens veroordeeld voor een kleinen diefstal. Paul Josien is nog niet veroordeeld. Men heeft over hem goede inlichtingen, hij is niet al te verstandig. Vromant heeft eene allerslechste reputatie Hij heeft vier veroordeelingen ondergaan. Hij was een dronkaard, een luiaard en een slechte kerel, in den vollen zin van 't woord. Hij werkte schier nooit en sliep gemeenlijk in schuren of onder hooimijten. Vrouw Ovarlet: nooit veroordeeld rede lijk goede inlichtingen. Adolf Ovarleteen maal veroordeeld, rede lijk goed van gedrag. De wed. Picquet is kaartlegster van beroep. Nogal licht van zeden, heeft 5 jaar gevang uitgedaan, zij is moeder van zeven kinderen. Vandevelde, de voddenkoopman van Ha zebroeck, heeft nog geene veroordeeling ondergaan. Zijn verleden is nogal goed. Gustaaf Lecleire, stond vroeger goed ge boekt hij onderging evenmin eene veroordee ling. 't Is zijne vrouw, die de minnares van Theofiel Deroo geworden was, die hem op den slechten weg gebracht en tot stelen aangezet heeft. Celine Pollet, vrouw Lecleire, moeder van zeven kinderen, heeft goede hoedanigheden moedig, werkzaam, en gebrekenaan den drank verslaafd, en soms lange vingeren hebbend. Zij heeft acht veroordeelingen ondergaan, waartusschen voor diefstal, en slagen en verwondingen. Theofiel Deroo heeft tien veroordeelingen ondergaan voor smokkelen en slagen en verwondingen. Hij werkte zelden. Sidonie Deken, moeder Deroo, heeft twee veroordeelingen ondergaan voor smokkelen. Marie Guffroy staat nogal goed geboekt. Marcel Deroo is nog nooit veroordeeld ge weest en heeft eene veel betere reputatie dan zijn broeder. Louise Matoret, de vriendin van Abel Pollet en door dezen als herbergmeid te Hazebroeck geplaatst. In 1905 had zij een kind, dat in 1906 gestorven is. In 1905 maakte zij kennis met. Pollet. Zij is een nogal schoon meisje, goed van karakter, doch uiterst lichtzinnig. Zij heeft nooit Pollet ge holpen in zijne strooptochten en is alleen plichtig aan verheeling. Brabandts is vader van zes kinderen; hij woont sinds 1904 te Hazebroeck. Hij heeft eene lange reeks veroordeelingen ondergaan voor opstand tegen de politie, smaad, vech ten, in Belgie. Al gewone politiestraffen. De inlichtingen over de twee laatste be tichten vrouw Vandamme en Constant Camerlynck zijn ook verre van goed. Ten 11 1/2 ure begint de ondervraging van de getuigen. Eerste opgeroepen zaak In den nacht van 12 tot 13 januari 1898 drongen de ge broeders August en Abel Pollet in de woning van den landbouwer Raekelboom, te Calon- ne op de Leiezij poogden er te stelen. De 90 jarige Raekelboom wordt onder hoord en begint met te zeggen aan den Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Sol. H. Sacrament, s. Aloysiusv. Gonz. r*r Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. De bende POLLET ~'êm De ordedienst. De beschuldigden. 26. 28. In de Gerechtzaal. De eerste zitting. Welken indruk de bandieten maken tusschen de gendarmen. De beschuldigingsakt. Auguste Pollet wordt ziek. s' Namiddags. Terug naar het gevang. De getuigen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1