Vaiïfrt* Ltnrck UITVERKOOP LIEVELING- BRANDVERZEKERING w» POPERINGHE J. BEHEYT-ADRIAEN, ja T Guillaume-Tell, dinghe kalsiede te Poperinghe inlichtingen zich te begeven bij Pyck of bij M. Pyck-Vercruysse, te Poperinghe. Wed. DELAERB-DEBYSER Stokpaardjes - Lelienmelkzeep W Justin REHIERE-PAPIH Jules Lefebvre-V andenameele H. |1 ERHELBOUT-ROORYCK, POPERINGHE. Feesten en Vermakelijkheden 15 ik °/o nitrische stikstof Dëlégation des Producteurs de Nitrate de Sou de du Chili pour la Belgique et la Hollande m Geen tandpijn meer! Verhuizingen vooralle Landen Gewone jaarlpsche Combat-boliing Op Pameltje-Maandag om 3 u. nam. ■»U de Leene, 't fitoodki'nis, Groote JaarSijksche Baanbolling, GEMEENTE - FEESTEN. Ministerie van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. a a re w an v a u Op Zondag 12 Juli MARKTPRIJZEN. 0 ¥eaioiseii. Tabak - Sigaren en Sigaretten. Specialiteit van MEXIEKSIGAREN. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van REN1NGHELST Te Koop Worden gevraagd Kadastrale Plans der Stad Poperinghe opgemaakt door P.-C. POPP. aan prijs van factuur. POPERINGHE, Te verkrijgen bij LIJNKOEKEN en LIJNPOEDER A. MoïReyne, Apotheker, Groote markt. Sansen-Decorte, In den Bazar. In de Blauwe Laars. POPERINGHE (bij deHoppeschaal) BESTE STIKSTOFMESTSTOF onmiddelijk opneembaar Vraagt inlichtingen,, Brociiuren en Staal (kosteloos) aan de 29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door 'de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. -Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg .zal zorgen. IN DE LAARS, Hotel de la !}é§etiee, lpJSBI?UGGE, Rijtuigen zijn bijzonderlijk geschikt voor het VERVOER per ÏJZERENWEG. BERIGHTEM. Jules DOCIIY, Proven=Steenweg, 50, Poperinghe. Alphonse WALLYN, ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Veurnestraat, 32, Poperinghe, belast zich met het plaatsen van PARA TONNE RES, toege- De totale schade mag op 25000 fr. geschat worden. Kort rijk.Geheimzinnig drama. Zondag morgend rond 5 ure, kwam de dienstknecht uit de herberg Den Brandei gehucht Pottelberg, grondgebied Marcke, langs de dreef van K. Callens te Marcke, en zag langs den graskant eenen persoon liggen en bestatigde dat het een lijk was. Hij er kende in dien persoon den hooger genoemde K. Gallens. Daarop ging de koedrijver aan stonds naar het huis van E. Hamers, die daar het naast gelegen is, en gaf kennis van zijn akelige ontdekking. Deze snelde naar het pachthof van Callens en na de personen verwittigd te hebben, liep men ter plaats en men zag dat Callens eene wonde van 4 cen timeters had in de rechter borst en voortko mende van een schot met zaadkorrels het lijk was reeds koud en stijf. De echtgenote van Callens zegt dat haar man zaterdag morgend een kwartier voor 4 ure, het hof verlaten heeft, zeggende zooals gewoonte ik ga mijne ronde maken langs de vruchten. K. Callens was 48 jaar oud en vader van 6 kinderen, waarvan het oudste een knaap van 14 jaren. Hij was van iedereen geacht en bemind. De gendarmerie van Kortrijk alsook het parket is ter plaats geweest. Men denkt met een wildstroopersdrama te doen te hebben. Zondag morgend om 10 uur, is het parket van Kortrijk in het hospice alhier afgestapt en is overgegaan tot de lijkschouwing van K. Callens, het slachtoffer van het geheim zinnig drama. Het onderzoek heeft bewezen, dat het slachtoffer bezweken is aan de gevolgen eener inwendige bloedstorting. De rechter long was door de lading korrels, die kogel gemaakt hadden, doorboord. Het drama blijft met het grootste geheim omringd. Het slachtoffer telde geene vijan den in de gemeente. De lijkplechtighoden van Callens hebben dinsdag plaats gehad. lii^oyghem. Gevaar van vuurwa pens. De dochter van den landbouwer Van Wambeke speelde zondag met een nieu wen revolver, door haar vader aangekocht. Een schot ging af en de broeder van het meisje kreeg den kogel in de zijde. De onge lukkige is doodelijk gewond doktoor Den doncker heeft hem de eerste zorgen diend. Dudzecle. Zelfmoord. Zondag morgen heeft men uit het kanaal het lijk opgevischt van Euphrasie De Coussemaker, 17 jaar oud, alhier woonachtig. Liefdeverdriet is in het spel. Assisen van West-Vlaanderen. De volgende zaken zijn ingeschreven op den rol van den zittijd der assisen van West- vlaanderen, die maandag geopend werd, onder het voorzitterschap van M. Penne- man, raadsheer bij het beroepshof van Gent 1. Maandag 6 juli Moord en diefstal ten laste van Edmond Depraetere, zwingelaar te Meenen. Openbaar ministerie, M. Soe- nen advokaat, Mr Mussely, van Kortrijk. 2. Vrijdag 10 juli Kindermoord ten laste van Marie By loo, weduwe Hoornaert, en van de vermoedelijke medeplichtige, Syivie Hoornaert, beiden te Meenen. Openbaar ministerie, M. Delescluze. 3. Maandag 13 juli Vrijwillige brand stichting te Meenen, ten laste van Jan Van Beste, werkman te Meenen. Openbaar mi nisterie, M. De Clercq. 4. Vrijdag 16 juli Zaak ten laste van August De Corte, werkman te St-Joris-ten- Distel, voortvluchtig, beticht van erge fei ten op Eugenie Fierens, echtgenoote van Henri Van Loocke, te Beernem, Openbaar ministerie, M. Soenen. Eerst werd de zaak opgeroepen van den moord op karei De Praetere 78 jaar oud, vlaskoopman te Wevelghern, die in zijne keuken werd vermoord gevonden, den sche del ingeslagen en den hals afgesneden. Diefstal was de drijfveer van deze misdaad feweestdoch de mooraenaar had slechts 45 fr. unnen rooven. De vermoedens vielen op Edmond Deprae tere, neef van het slachtoffer, die geld noo- dighad om eene speelschuld te betalen. Tot betalen gevraagd, daags voor de misdaad, beloofde hij 's anderdaags zijne schuld te vol doen. Hij deed het ook. De man staat onder beschuldiging van moord op zijnen oom te recht. Donderdag avond werd liet vonnis uitge sproken: Edmond Depraetere, slechts 23 j oud, werd veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. Assisen van Oostvlaanderen. De zaak der moord op de ongelukkige Marie Driessens te St Laurens, is woensdag af'ge- loopen. Edmond Rots werd onplichtig geoor deeld aan moord. Hij werd echter plichti^ erkend aan diefstal met geweldpleging en dientengevolge veroordeeld tot 7 jaar op sluiting. Lembecq.—Moord.Zaterdag avond heeft zekeren F. Vander Kelen, 35 jaar oud, wonende te Bellingen, midden in het veld een revolverschot in het hoofd en verschei dene messteken in het hart endn den buik gekregen. Zijn lijk werd in het veld gevon den. Het slachtoffer was een zeer voorbeeldige huisvader. Vilvoorde. Doodgeschoten. Se dert eenige dagen is het le regiment kanonniers van Gent te Vilvoorde gekam peerd Ten huize van eenen landbouwer van Peuthy, bemerkte een der soldaten een geweer dat aan den muur hing. Hij vroeg aan de vrouw van den landbouwer of het geladen was. Deze antwoordde Neen. Daarop nam de kanonnier het geweer, trok den haan over, mikte op zijnen gezel en deed den haan toeslaan. Een schot weerklonk, een ijselijke gil en de arme soldaat lag met geopende Forst dood ten gronde. De onvrijwillige moordenaar was om zot te worden van ontroering. Het slachtoffer is een jong soldaat, die nog maar sedert eenigen tijd de pupillenschool verlaten had. Zijn naam is Facq. Het slacht offer is evenals de dader oorspronkelijk van Gent. Suiker ij Van Tieghem-Dupont, Rousse- laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. SPORT. Wielrijden. Velodroom van Karreveld. Zondag namiddag waren de koersen, in den Velo droom van Karreveld, zoo belangrijk niet als de vorigen. Men verwachtte zich aan ophefverwekkende matchen, doch men werd in de vooruitzichten bedrogen. De match Van Houwaert-Petit-Breton moest zonder gangmakers gedaan worden, daar Petit-Bre ton zich niet mocht blootstellen aan een val voor de omreis van Frankrijk, waaraan hij toekomende week moet deelnemen. Van dit oogenblik af was voor het publiek alle be- ig weg. De match werd gemakkelijk ge wonnen door Petit-Breton. Wat veel belangwekkender was, was de velokoers Brussel-Gent en terug. Het teeken tot vertrek dezer koers was ten 1 uur 40 minuten gegeven, aan den barreel van Jerchem, aan 62 wielrijders op 74 ingeschre venen. De eerste Linard Victor, is ten 4 u. 30 aan Karrelveld gekomenhij legde op uren 50 minuten de 100 voorgeschrevene ulometers af. Ziehier de orde van de aankomsten; 1. Linard Victor, Antwerpen, ten 4 ure 30 2. Lauwers Alfons, Leuven, ten 4 ure 30 m. second 3. Vanden Berghe Rousselaere, ten 4 ure 30 m. 1 1)5 second 4. Pieters ïmiel, Peteghem 5. Reland Gaston, Zin- nik 6. Everaerts Pieter, van de Pédale St-Gilloise 7. Mulenberghs Evarist, Ran- sart 8. Boon Francois, Anderlecht 9. ennartz Bernard io. Beelen Jan, van Sint-Lambrechts-Woluwe. Te Leipzig. Prachtige overwinning van onzen landgenoot Arthur Vanderstuyft. Koers van 100 kilom.1. Vanderstuyft in u. 8 m. 50 s. 4)5; 2. Demke in 1 u. 12 m. 53 s. 2)53. Guignard in 1 u. 13 m. 29 s.; 4. Gunther. Vliegen. Overwinning van Farman. MM. Blériot en Farman, de twee gekende lucht- vaarders, werden maandag namiddag door den Aéro Club van Parijs opgeroepen ten einde met hunne vliegmachienen te kampen voor den prijs van 10,000 frank, gezegd Prijs van het Kwaart Uur aangeboden door M. Armengant aan het vliegmachien dat een kwaartuur lang in de lucht zou blijven. M. Blériot gelukte erin 10 minuten 23 se conden te vliegen zonder den grond te raken. Ten 7 ure 40 's avonds vloog M. Farman met zijn vliegmachien op zijne beurt er. leg de een afstand van 18 kilometers af in 20 minuten en 20 seconden. Hij won bijgevolg de 10,000 fr. 'k En vind ik daar geen groot verwijt I in, zei de dzuze. Ja, zei Wanne, 'k zou ik nog niet geerne een paaschkeerse zijn, inenheere. En waarom niet, Wanne, vroeg de dzuze... Ei, menheere, wat peist gij, zei Wanne, vuur op uwen kop... vijf nagelen in uwen buik... en 40 dagen op een ijzeren pinne staan ge zijt bedankt zulde De Maandag, Wekelijsche Estaminet, Sn '1 Kgirgerwelzijn, bij A. Vanoverbeke-Leeuwerck, Gasthuisstr. De Maandag, Wekel. Estam. enTraboll. Ai» l'arc Ciiii&laume-Tt'll, bij Emma en Louise Bil, Bruggestraat. op ZATERDAG DONKEREN - OMMEGANG, om 5 v» ure, A la Ville de Florence, bij Peter Synave, Boescheepstraat. op PAMELTJE-DINSDAG 14 JULI, In de Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat. 1ÖO fes. PR1JZEIV. ingericht door de landbouwers Boldersgilde. Men spreekt veel op dit oogenblik van chicorei der Trappisten Vincart-Sil- ly, die, zoo het schijnt een uitgelezen koffie maakt. In AUGUSTUS eerstkomende, hebben een Vlaamsch en een Fransch vergelijkend examen plaats voor het aanwijzen van 212 candidaten tot de bediening van ORDE KLERK bij het Beheer van Spoorwegen en bij het Beheer der Posterijen, voor de lelft te verdeelen tussche.fi de beide examens. Aan die examens mogen slechts deel nemen de onderofficieren, brigadiers en korporaals en gewezen onderofficieren, brigadiers en korporaals, die bij het Departement van Oorlog gunstig aangeteekend zijn en die ten minste 8 jaar werkelijken dienst tellen. Wie de voorwaarden van toelating tot die examens verlangt te kennen, leze de berich ten die in de spoorwegstatiën en in de post en telegraafkantoren aangeplakt zijn. Aanvragen voor eene bediening moeten uiterlijk op 15 Juli 1908 bij het Departe ment inkomen. in de Duinkerkstraat, om 2 ure namiddag, €MM>. IFi»» Ï*ï*ifasen® De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelasch't. BOLDAG te WATOU. Op Zondag 12 Juli, bij Camilte Outlant. Op Maandag 20 Juli, bij Omer Spetebroodt. SCHIETING AAN DE PERS. Abeele. Op Zondag 9 Oogst gegeven door de Maatschappij St-Sebastiaan.In schrijving van 1 tot 2 ure bij Vanden- berghe-Werquin. Inleg 10,50 fr. terug 8 fr. 490 fr. gn-ijzen. Oppervoge! 10© fr. Poperinghe, markt van den 10 Juli. Tarwe heet. 16,50-Rogge 14,50-Haver 9,25 Aardappelen, 100 k. 10,00-Boter de kil. 3,00 Eieren de 26, 2,20 fr.-Hoppe 24 fr. Yper 4 Juli. Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 17,00 a 18,00-Haver, 18,00 a 18,25- Aardappels, 100 k. 9,00-Boter, 2,60 a 2,80 Eieren het 26, 2,15 a 2,25. Rousselaere 7 Juli. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 21,00 - Iioode Tarwe, 18,00 a 19,00 Rogge, 18,00 a 19,00 - Haver, 18,50 a 19,00 Boonen, 19,50 a 20,50-Aardappelen de 100k. 9,50 a 10,0- Boter de k. 2,90 a 3,20- Eieren 2,20 a 2,30 - Suikereiboon. oude, 15,25 - id. nieuwe, 15,25. Dixmuide 6 Juli. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 10,00 a 0,00-Boter de kilo, 2,80 a 3,10-Eieren het 25, 2,10. Kortrijk 6 Juli. Tarwe, heet. 19,50- Rogge, 16,00-Haver, 19,50-Chicorei 100 k. 15,50 - Boter de 1/2 k. 1,65 - Eieren, 2,75 - Koolzaadolie 100 k. 79,25-Liinolie, id. 53,00 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,00. Kortrijk veemarkt 6 Juli. 393 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 129 Veerzen, le klas 91—2ekl. 81—3e kl. 73 69 Ossen, - 89— 78— 70 165 Koeien, 86— 77— 72 30 Stieren, 85— 77— 72 Brussel 7 Juli. 310 verkens, op voet de kilo, 0/85 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 7 Juli. 2,397 Verkens, op voet de kilo, 0,80 a 0,94 $ommigc pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Gouden Medalie te Oostende in 1888, Zilveren Medalie te Brussel in 1888 en Gouden Medalie te Tunis in 1889. Volledige en zekere genezing in weinigen tijd van Sciatiek, Flerecijn, Rumatiek, Len- denzeer, enz. door het gebruik der POIL DE BRETACHE. anti-rumatische Wol, gebreveteerd voort brengsel, gemakke lijk middel en /aanbevolen door al de geneesheeren. Algemeenen depot voor alle landen. ELISA VAN HOUTRYVE, 72-74, Scheepsdaelelaan, te Brugge. Zij is ook voorzien van gebreveteerde Breisaaietie Foil de Bretagne, voor Cale- Qons, Kousen, Slaaplijven, enz. Te bekomen bij Sansen-Decorte, Poperinghe p Woensdag namiddag laatst is op den weg der abdij van de E. Paters van St. Sixte ip't aan Poperinghe stad een zilveren monter met remontoir verloren geweest. Al binnen staat een naam op die uitgekrabt is. Vriendelijk verzoek hem terug te brengen naar het bureel van dit blad; goede belooning elyJJ n. Gasthuisstraat, 17, POPERINGHE. HA1VDEL IM XXXIe Nationale Belgische Bedevaart van September naar Lourdes. Het Comiteit heeft als volgt het program ma der Bedevaart vastgesteld den 14n September 4 treinen vié. Lyon terugkeer 23nden 29n 8 treinen via Bordeauxterug keer den 7n October. De pelgrims van dezen laatsten groep zullen te Lourdes de groote plechtigheden kunnen bijwonen van den 4n October feest van den H. Rozenkrans. Vertrek der treinen uit de voornaamste steden van België. Voor Heer Delarge, inrichter der bedevaart, rue des Prébendiers, 18, te Luik. inlichtingen wende men zich tot den m van 5 tot 12 Juli. Geboorten.Agnes Simoen, d. v. Jerome en Lucia DeConinck.Ida Cappelaere, d. v. Jules en Helena Lemahieu.—Jerome Carron, z. v. Jules en Maria Pattyn. OverlijdensLermyte Nestor, 4 jaar, Wijk E. Cappoen Cyrille, 14 maanden, Wijk D. Huwelijken.—Eugène Debyser, 22 jaar, kleermaker met Angèle Heuser, 19 jaar, werkwrouw, beide in stad.Georges Lefe- ver, 19 jaar, metsersdiener met Maria De- bruyne, 20 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Charles Chatelet, 49 jaar, plafonneerdersdiener met Leontine Recq, 39 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Louis Michiel, 21 jaar, houtzager te Yper met Elisa Desagher, 23 jaar, kantwerkster te Poperinghe.Achille Delanghe,1 24 jaar, werkman met Rachel Messiaen, 25 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. Ca naille Maet, 24 jaar, landwerkman met Emma Gossey, werkvrouw, beide te Pope ringhe. van 1 tot ^0 Juni. Geboorten. Delye Rachel' Pauwels Martha.Demey André.Houwen Marcel. Hennebel Jerome. OverlijdensDebruyne Origène, 8 da gen.Leeuwerck Cyrille, 1 jaar.Allaert Xaveer, 84 jaar, weduwaar van Pourisse Marie-Louise. Huioelijken. Arthur Duyver, 31 jaar, schoenmaker met Eudoxie Vion, 24 jaar, dienstmeid, beide te Reninghelst. KZLerrg-elirLg-en. Wanne Lappers stond voor den dzuze op te spelen dat Mie Stooters haar voor Paaschkeers verweten had. Te ï^acliten. erstond te pachten, herberg Au Pare staande langs de Elver- Voor alle M. Henri brouwer, ichoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Twee steekkarren, één ten dienste voor peerdenkar, alsook een goeden trekhond, In den Watermolen Veurnestraat, nr 8, Poperinghe. Kindervoiture zoo goed als nieuwe. - Adres ten bureele dezer. Eene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich tebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bekwame schrijver bij een hande laar dezer streek. Inlichtingen ten bureele. In proper huisgezin wonend builen stad, wordt kind van weldoende menschen gevraagd om op te voeden. 30 f'rs. t( maande. Inlichtingen ten bureele. Seraphin Six, wonende bij den Drogen- tak, Woesten-kals. aanvaard kinderen om op te voeden. Voordeelige voorwaarden Terstond, treffelijke werkvrouw, kunnende kuisschen, wasschen en strijken, voor waschte te doen en alle zaterdag of vrijdaj namiddag te helpen kuisschen. Adres ten bureele dezer. Tlerstandigen jongen, ter drukkerij van de V Poperinghenaar. Tweede uitgaaf, bevattende 1° Vier kaarten, met geheel het grondgebied der gemeente, op schaal van 1 voor 5000. 2° Eene kaart der stad, op de schaal van 1 tot 2000. 3° Den kadastralen legger van geheel het grondgebied. Teverkrijgenbij R. Castelein, landmeter van 't kadaster, Boescheepstraat, 39, le Poperinghe. Te verkrijgen las alen Itazar, bij sansen-decorte, Poperinghe Postkaarten getrokken in de Assisen zaal van St. Omaars gednrende het berucht proces der bende Pollet. Men ziet er de Voorzitter van het Hof, de Advokaten, de betichten tusschen de Gen darmen, de Dagbladschrijvers, enz. Het is een zeer welgelukt portret welke iedereen zal willen bezitten. PRIJS 10 CENTIEMEN. bij de Wede !>e SSyiaek, Gasthuisstraat Stoommaalderij Duinkerkstraat, Poperinghe. BESTE Iedereen zal ter trouwe en aan zeer gena dige prijzen gediend worden. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, reingezicht, blozend, jeugdig uitteriijk, witte, fluweel zachte buid en schoone tint. per Stuk #5 ets. in !>opci*iiiglie, bij (hid Haaitt van ver4roii%veii gehouden door de Noordstraat, 15, Alle slag van beste Bottinen Werkschoenen voor Heeren, Damen en Kinderen. Alle fatsoenen worden in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. SODA NITRAAT T JLet wol op Deze opzeg moet a Itijd ten minste clrie maanden voor den vervaldag gedaan worden. Hei is zeer- warm, drinken wij goeden kouden koffie, die kan gemaakt worden door de suikerij der Trappisten Vincart. 't Is de meest ververschende drank. Dépót bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Dl geneest oogenblikkelijk en jvoor altijd.Prijs i f. 54 Apot. Canivet, Doornijk. lApot. Monteyne, Poperinghe. Bij Yperstraat, POPERINGHE, KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- lcnextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwartalle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. ilüjlaiigvei'laimrder, heeft de eer kenbaar te maken dat hij zich belast met het vervoer van verhuizin gen voor alle Landen. Daar «S «8e rijtuigen geLaphoii- neerd zijn, en alles met groote zorg ingepakt is, mag men verzekerd zijn dat de meubels niet beschadigd zullen worden door het vervoer. Door zijne goede zorgen en matige prij zen, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerij boonen gemaakt is en geene andere bi jvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. btj zijne ouders, Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize begeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijn verzorgd werk, het vertrouwen en de voorkeur van eenieder te genieten. 73, Veurnestraat, POPERINGHE. Aangemoedigd door den bijval welke de AALPOMPEN, door mij op 't nieuw systeem hersteld, overal genieten, en, op aanvraag van verscheidene landbouwers die in bezit zijn van eene ijzeren pomp in geute heb ik eene proef gedaan om deze ook op 't nieuw systeem te stellen en ben er opper best in gelukt. Wilt gij dus uwe Aal pomp, 't is gelijk hoe zij gemaakt is, op 't nieuw systeem her steld hebben, begeeft U bij VEURNESTRAAT, POPERINGHE. Eenige uitvinder van dit systeem. (weigert in uw voordeel alle namaaksels.) Met ln Oogst aanstaande zullen mijne werkhuizen overgebracht worden van nr 64 naar nr 85 derzelfde straat en derwijze ge schikt worden dat alle herstellingen er zul len kunnen gedaan worden en dat men er zich alle landbouwmachienen zal kunnen verschaffen. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, ivegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en 'tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouwden. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vertrek uit Rous brugge om- 7 ure 30 om correspondentie le geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder,Groote Markt, POPERINGHE. Lood- Zinkwerker, met spillen van alle grooten volgens de ge bouwen. Gewaarborgd werk. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4