HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR verschijnende POPERINGHE den Zaterdag EN OMSTREKEN, namiddag. Baron RUZETTE BOEDEREN EEN WOONHUIS landbouwbelangen. buitenlandsgh Nieüois. nieuws uit belgie. Notaris PEEN, HOPPE. 5 Centiemen. ANNONCEN* Den drukregel 10 c. Herhaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en lierbergkermissen mits betaling van 25 cn. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. STAD POPERINGHE, Op Zondag 16 Oogst 1908 AMBTELIJK BEZOEK FEÊSTEL1J KHEDEN Geachte Medeburgers! Wekelijksche Almanak. Oogst. Zon op. Zon onder. 16 te Ronsbrugge=Haringhe. Vrijdag 28 Oogst 19Ö8, Openbare Verpachting hoorende aan het Bureel van Weldaad van WESTVLETEREN, HET JACHTRECHT, Uit ter hand te koop TE POPERINGHE. Moesteelt. - Witte Ajuin. Over het gevaar van de melk der aan de longziekte lijdende dieren ongekookt te verbruiken Voor de vreemde hoppeplukkers. Wetensweerdigheden. worden ingelijfd Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. van den Heer Gouverneur Om xi ure voormiddag Intrede van den Heer Gouverneur, opgeleid door een en stoet gevormd door schoolkinderen en verbeeldende de nijver heid en den landbouw der provincie. ORDE VAN DEN STOET 1. Gendarmen te paard.2. Stadsharmo- nie. 3. Het blazoen van den Heer Gouver neur omringd door schildknapen.4. Groep meisjes (Weezenschool), Zang. 5. De bla zoenen van Iseghem, Rousselare, Thielt, Thourout en Waasten. 6. De landbouw- voortbrengselen. Groep knechtjes (Gemeen teschool) Zang Oogstlied.7. De blazoenen van Brugge en Yper. 8. De kantennijver heid Groep meisjes (Benedictijnen). Lied Kantenlied. 9. De blazoenen van Kortrijk, Meenen en Wervick.10. De vlasnijverheid groep knechtjes (Gemeenteschool) LiedHet vlas.11 De blazoenen van Veurne en Dixmude.12. De melk-en boter nijverheid groep meisjes (Paulinen). Zang Weidelied, 13. De soldaten-vrijwilligers groep knechtjes (Weezenschool). Zang Soldaten lied. 14. De blazoenen van Nieuwpoort en Oostende. 15. De visscherij groep meisjes en knechtjes (Penitenten). Zang Duinenlied. 16. Het blazoen van Poperin ghe.17. De hopniiverheidgroep knechtjes (gemeenteschool). Lied Ons Vaderland. 18. Rijtuigen der Gemeente-Overheid. 19. Rijtuig met den heer Gouverneur. 20. Korps der Sapeurs-Pompiers. Offi 12-u. @p de Markt Uitvoering van de cantate Welkom door 1290 school kinderen. Om 12 1)2 ure Ontvangst van den heer Gouverneur door de overheden en Ambte naren. Om 2 1)2 u. Feestmaal den heer Gou verneur aangeboden. Om 3 u. Japoneesch Vuurwerk. Om 4 u. Opstijging van eenen lucht bal, onder de geleide van den luchtreiziger J. Dumortier van Brussel, vergezeld van Mad. Dumortier op rijwiel. Van 5 tot 9 u. Groot Muziekfeest, door de muziekmaatschappijen 1. Stadsharmo- nie, Yper 2. Fanfaren, Yper 3. Stadshar- monie, Waasten, en 4. Stadsharinonie, Po peringhe. Om 9 u. Prachtig Vuurwerk. Bijzondere Trams op Zondag 16 Oogst: Vertrek uit Bever en om 13.15 ure. kankomst te Poperinghe om 14.30 ure. Vertrek uit Poperinghe naar Reninghe om 22.00 ure. Vertrek uit Poperinghe naar Bever en om 22.45 ure. 0p Zondag 16 Oogst 1908 komt de Weledele Heer Gouverneur zijn ambtelijk bezoek afleggen binnen onze stad. Te dier gelegenheid vragen wij U als teeken van genegenheid uwe huizen te wil len bevlaggen. de secretaris, de burgemeester, O. Vanden Berghe. F. van Merris. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 17 18 19 20 21 22 s. Rochus, Joachim, Hyacinth. s. Bertrand, Rogatus, Liberaat, Judith. s. Helena, Agapitus, Aarnoud. s. Julius, Elodia, Lode wijk, Thecla. s. Bernard, Samuel, Philip. s. Anasta^ius, Privatus, Joanna van Chantal s. Timot+iÉus, Philibertus, Appollinaris. 4 ure 33 min. 34 36 37 38 40 42 7 ure 1 min, 59 57 55 53 51 49 Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. Woensdag 5 Oogst, ten 9 ure 40 minuten 's morgens. Woensdag 12 Oogst, ten 4 ure 59 minuten 's morgens. Dinsdag 18 Oogst, ten 9 ure 26 minuten 's avonds. Woensdag 26 Oogst, ten 12 ure 59 minuten 's avonds. STUDIE VAN DEN om 2 ure juist namiddag, ter herberg DEN MOLEN bewoont door Mr Charles Derycke, te Westvleteren van gelegen te Westvleteren, Crombeke, Oostvleteren, Proven en Reninghe alsook van op dezelve goederen. Voor een termijn van negen jaren, aan vang nemende den la October 1909. Voor nadere inlichtingen, zie de plakbrieven. dienstig voor WINKEL gelegen in de Gasthuisstraat, Nr 34, groot I are J centiaren. Voor inlichtingen zich te wenden bij Con stant Sansen, Noordstraat, te Poperinghe. Van de maand Maart af begint de win ter ajuin op te schieten, verliest veel van zijne hoedanigheden en ontbreekt welhaast tot in Juni. De witte ajuin, op regelmatige wijze gekweekt, zal deze leemte aanvullen en deze groente zal dus in de keuken niet ontbreken. Dat ras vraagt eenen zeer voedzamen grond die zich in de lente heel gauw ver warmt; met het spitten, zal men dus zorgen om goede bemesting van verteerd mest toe te dienen en als hulpmest 4 kgr. kloor porta- sium, want wij weten door ondervinding dat de bolgewassen deze meststof vereischen, alsook 3 kgr. superfosfaat en, om sterke en vroege planten te bekomen die, ons een uit muntend produkt zullen opleveren, zullen wij per are 3 kgr. zwavelzure ammoniak strooien; 1 kgr. vóór en 2 kgr. na den win ter met het eerste hakkeu. De witte ajuin wordt, op wachtbed gezaaid in Augustus en men plant ze ter plaats in October op 10 centim. afstand op zonnebaan en zerfs in vollen hofde planten zullen een weinig beschut worden tegen de vorst door er steenkoolasch, bladeren of kort mest tusschen te strooien. Men oogst ze in april-mei en deze teelt is zeer winstgevend. Variëteiten Ajuin vroege la Reine A. zeer vroege van Barbella; a. van Nocera; A. dikke van Parijs; deze laatste is trager dan de vorige. G. Impatient, Leeraar Hofbouwschool, Vilvoorde. De tering, deze schrikkelijke ziekte, die zoovele menschen in den bloei des levens wegrukten waartegen de geneeskunde nog steeds onmachtig is, wordt door erflijkheid overgegeven, of, beter gezegd, teringachtige ouders geven aan hunne afstammelingen de voorbeschiktheid tot deze vreeselijke kwaal over. Dit feit is wel gekend, maar wat men minder weet, is dat de longziekte over gezet kan worden door het verbruiken van melk, voortkomende van aan longziekte lijdende dieren. De overgave blijkt klaar en duidelijk uit de proefnemingen, door vele geleerden ge daan, welke om aan dit zoo gewichtig vraagpunt eene oplossing te geven, melk van door de longziekte aangetaste koeien ingeënt hebben aan dieren, welke voor de longziekte vatbaar zijn. De meeste dieren, aan deze behandeling onderworpen, kregen de long ziekte en stierven na korten tijd. Uit deze proefnemingen volgt klaarblijkend dat dö melk van aan longziekte lijdende dieren, de kiemen van de ziekte bevat, en dat deze door de inenting kan overgegeven worden. Men heeft insgelijks bewezen dat de melk besmet telijke kiemen kan bevatten, welke ook de graad van de longziekte zij waardoor het dier aangetast is. Overigens blijkt uit kliniek en uit de fei ten dat men waargenomen heeft, dat de mensch de tering krijgen kan door het in natuurlijken toestand verbruiken der melk van een aan longziekte lijdend dier. Indien men daarbij voegt dat de door de longziekte aangetaste dieren niet zeldzaam zijn en dat de kenmerken der longziekte, in den beginne, zelfs aan het meest geoefend oog kunnen ontsnappen, zoo zal men hier uit leeren dat men een echt en bestendig gevaar loopt met de melk te verbruiken zoo ais zij van de koe komt. Het praktisch middel om dit erg gevaar te vermijden, bestaat in de melk te kooken, vermits op die wijze de tot ontwikkeling gekomen besmettelijke kiemen vernietigd worden. De noodzakelijkheid van alleenlijk gekookte melk te verbruiken, is bijgevolg verplichtend, zoowel voor de volwassenen als voor de kinders, doch nog meer voor deze laatsten, wier gestel meer voorbeschikt is om de tering te krijgen dan dat van de volwassenen in 't algemeen. Het is vmgemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Frankrijk. Hel huwelijk van mej Fallières. Maandag had te Parijs, het huwelijk plaats van mej. Fallières, dochter van dén president der Republiek, met M. Jean Lanes, sekretaris-generalU van het presidentschap. De burgerlijke plechtigheid had ten 10 1/2 ure, in de mairie van het 8e arrondissement plaats. De inzegening van het huwelijk gebeurde 's middags in de kerk van de Madeleine Eene belgische vrouw te Parijs ver moord. Maandag morgend heeft men eene jufvrouw, Marie-Rosalie Riare, 67 jaar oud, geboren te Gent (België) in hare wo ning, Faubourg Saint-Honoré, met afgesne den keel, vermoord gevonden. Diefstal was de drijfveer van de misdaad. Jufvrouw Riare bewoonde daar sinds vijftien jaar een klein appartement op het vijfde verdiep zij dreef handel in kant. Zeer wantrouwend zijnde ontving zij nooit iemand. Terdoodveroordeeld. De genaamde Joz. Philippart, 28 jaar oud, geboren te St-Amand-les-Eaux, mijnwerker te Haine- Saint-Pierre, in België, die, in den nacht van 8 januari, te Havelayy zijne vrouw en zijn .jongentje Henri van 't leven bracht, is door 't assisenhof van 't Noorden van Fran krijk ter dood veroordeeld. De schurk had de lijken zijner slachtof fers met pet: ooi overgoten en in brand ge stoken. in «ie Nloordzee.— De En- gelsche stoomboot Kirkwall werd woens dag avond, oin 11 uur, ter hoogte van het eiland Amelandaangevaren door eene groote, vermoedelijk Duitsche bark. De stoomboot zonk binnen het kwart uurs. De eerste stuurman, de bootsman, de 2e machinist en 3 stokers zochten redding op eene plank de laatste vier moesten de plank loslaten en verdronkende stuurman en de bootsman werden gewond opgepikt door den toger Simson en te Cuxhaven aange- bracht. Men gelooft, dat kapitein Mathews en de rest der bemanning, samen 20 man, omge komen zijn. Daar men ook geen spoor van de bark heeft gevonden, vreest men dat zij met man en muis is vergaan. Zie aankondiging 2de bladzijde Matras- senmakerij De Ster Oyghem. 1, Gezien de zeer lage prijzen der hop, heb ben eenige landbouwers in vergadering besloten en ons gevraagd kenbaar te maken, dat zij dit jaar aan dé vreemde hoppepluk kers maar centiemen per dag en de kost zullen geven. STADSNIEUWS. Een Poperinghenaar slachtoffer van een automobielongeluk.Maurice Hauspie, zoon van René Hauspie, bakker in de Cas- selstraat, was zondag namiddag op weg naar Veurne in velo, toen hij bij Hoogstade op eens een stoot in den rug kreeg van een automobiel die geen sein gegeven had. De jongeling draaide rond en kon zich vast klampen aan het wiel dat de geleider in handen houd. De automobielisten stopten. M. Hauspie was gekwetst aan de bil en het been en zijn velo was erg beschadigd. Zij namen alles mede naar Veurne, deden hun slachtoffer bezorgen door een doctor en betaalden hem dan om met den tram huis waarts te keeren de velo werd ook hersteld op hunne kosten en de jongeling kreeg nog iets voor pijn en smert. Binnen eenige dagen zul M. Hauspie gansch hersteld, zijn werk kunnen hernemen. -- Groote keus van alle slach van goed- koope en schoone stoelen in deb Bazar bij Sansen-Decorte, Poperinghe. JHeessen. Twee hofsteden afge brand. Een geweldige brand die dinsdag namiddag begonnen is in de hofstede bewoond door M. Coppin-Degraeve, Meessenkalsiede te Wuiverghem, heeft deze gansch in asch gelegd. De hofstede van M. Eugène Lebleu, op twee honderd meters der eerste gelegen werd door rondvliegende vonken ook in brand gesteken en vernield. De schade door verzekering gedekt, be draagt 10,000 fr. Aertryke. Vergiftigd. Zaterdag is het parket van Brugge naar Aertrijke gegaan om een onderzoek te openen nopens eene vergiftiging, waarvan de twee meisjes, der echtelingen Nolf, de slachtoffers zijn geworden door het innemen van besdragend doodkruid (Belladone) ook gekend onder den naam van bolgien-beiers. Sommigen kwee ken deze plant om wonden en bijzonderlijk brandwonden te genezen. Zij waren in den dag uitgegaan en hadden bij een boer de giftige bezien afgetrokken en opgeëten. 's Nachts werd Maria erg ziek, een doktor werd ontboden die de vergiftiging bestatigde. De twee kinderen waren juist lijk zot, de kleine Julia is drie dagen langalzoo geweest, doch is thans buiten gevaar. Haar zusterke, Maria, is donderdag stil gevallen en gestor ven. De lijkschouwing heeft bewezen dat de kinderen wel vergiftigd waren door bolgien- beiers. Iseghem. Doodelijhe gevolgen. Maandag wilde een fijnschilder, L. F... 50 jaar oud, die alhier werkte, aan eene flesch genever drinken, doch hij vergiste zich van flesch en dronk spiritus van zout. De onge lukkige is te midden van de schrikkeiijkste pijnen gestorven. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Oostende.Een Walvisch gevangen. De stoomsloep Marcelie O 83 van Oostende, terugkeerende van de vischvangst in de Witte Zee, is in de haven aangekomen met een jongen walvisch, dien de visschers in die zee gevangen hebben. Het dier is om trent 9 meters lang. Itrccmdonck.Drama. Het par ket is maandag te Breemdonck geweest om een onderzoek te doen over een vreeselijk drama dat zondag avond plaats had. Jules Kerremans, fruitleurder, en herber gier, leefde sedert eenigen tijd in onmin met zijne ouders. Zondag namiddag begaf hij zich naar de woning dezer laatsten en zocht er twist tegen zijn vader, die hem echter aan de deur.zette. Rond 9 ure s' avonds kwam Jules Kerre mans, die dronken was, terug en wilde er opnieuw met zijn vader twisten. Zijn broe der Jan, en zijne twee zusters kwamen tusschen en wilden den dronkaard buiten duwen. Toen haalde Jules een mes te voor schijn en begon er als een razende mede in het ronde te steken. Jan Kerremans en zijne zuster Clotilde werden den buik doorkerfd en vielen vreeselijk gekwetst ten gronde. Toen wilde de moordenaar, zijne tweede zuster en zijn vader hetzelfde lot doen onder gaan, doch zijne zuster greep een zakje peper en wierp het den moordenaar in de oogen. Zij werden ook gekwetst doch licht- telijk. De moordenaar werd aangehouden en naar het gevang overgebracht. Zijn broeder Jan en zijne zuster Clotilde, zijn reeds aan het gevolg hunner wonden overleden. Brussel. De zaak Bellot. Men volgt weer een spoor. Het blijkt dat, daags van de moord op de kleine M. Bellot, een kerel, C... genaamd,die muziekinstrumenten verkoopt verdacht werd. Men verwittigde hem alsdan om naar een politiebureel te komen. C... was echter in eenen anderen Brussel- schen wijk gaan wonen. Men had hem tot nu toe niet gevonden toen over eenige dagen een politieagent zijne verblijfplaats ontdektte. Hij werd ontboden bij den onderzoeks rechter maar verscheen niet. Waarschijnlijk is hij naar deri vreemde vertrokken. Een uitleveringsmandaat is tegen hem afgeleverd. 't Is in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinglie, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Tongeren.Tragische Dood. Bij een nijveraar der stad werd zondag avond een feestmaal gegeven ter gelegenheid der verloving van eene der dochters, met een jongen nijveraar van Gent, M. René Vand... Tijdens het eetmaal werd deze laatste plot seling ongesteld en viel. Aanstonds werd er geneeskundige hulp ingeroepen, doch vruch teloos de geneesneeren kouden slechts de dood van den ongelukkigen jongeling besta- tigen. Die droevige gebeurtenis heeft eene groote ontroering verwekt. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. ~i-np-r~> tc^tmt1 jz5 j±j jrg-±ajljl De Heeren en Damen die, op Zondag 16n dezerhet voorbijtrekken van den Stoet en de uitvoering der Cantate gezongen ter Groote Markt rond 12 ure begeeren bij te wonen, mogen zich wenden Au Café de la Paix bij Jéróme Dehondt, Groote Markt waar de bovenvensters ter hunner beschik king zullen gesteld worden. XXXIste Rationale Belgische Bedevaart van September* naar Lourdes. Het Comiteit heeft als volgt het programma der Bedevaart vastgesteld den 14n September 4 treinen via Lyon terugkeer 23Dden 29° 8 treinen vi& Bor deaux terugkeer den 7° October. De pel grims van (lezen laatsten groep zullen te Lourdes de groote plechtigheden kunnen bijwonen van den 4en October feest van den H. Rozenkrans. Vertrek der treinen uit de voornaamste steden van België. Voor inlichtingen wende men zich tot Heer Delarge, inrichter der Bedevaart, rue des Prébendiers, 18, te Luik. Thourout. NormaalschoolZa terdag morgen hebben 39 leerlingen op 39 het diploma van onderwijzer bekomen, in de volgende orde van verdiensten 1. D'Heigere, F. Spiere, 2. Notredaeme, J. Loo, 3. Couvreur, A. Lapscheure, 4. Cac- kaert, L. Thielt, 5. Desmadryl, M. Poperin ghe, 6. Claus, V. Hooglede, 7. Vanderstraeten, J. Brugge, 8. Demeulenaere, M. St-Michiels, 9. Vanruymbeke, L. Brecht, 10. Vander- meersch, A. Reninghe, 11. Delbaere, C. Watou, 12. Derveaux, J. Wercken, 13. Renaerts, O. Watou, 14. Verscheure, V. Zuyenkerke, 15. Wildemeersch, A. Coolker- ke, 16. Wyckaert, E. Yperen, 17. Couckuyt, E. WinckelSt-Eloi, 18.Verthé, J. Meulebeke, 19. Vancoilüe, V. Beveren, 20. Allegaert, J. Bavichove, 21. Versteele, A. Belleghem, 22. Dierickx, H. St-Joris-ten-Distel, 23. Vanfle- teren, A. Winckel St-Eloi, 24. Desramault, M. Yperen, 25. Gobert, A. Beernem, 26. Vansteene. R. Ramscapelle, 27. Benoot, J. Brugge, 28. Bouciqué, J. Langemarck, 29. Danneels, M. Brugge, 30. Ilumont, M. Wer vick, 31. Vanmaele, H. Becelaere, 32. Van- hauwaert, A. Moorseele, 33. Gheysen, R. Wevelghem, 34. Meire, O. Waermaarde, 35. Ampe, R. Boesing'ae, 36. De Bus, O. Harelbeke, 37. Vanvynck, P. Huysse, 38, Lazeure, C. Wuiverghem, 39. Matthys, J. Ghislel. Uitgang sexamen voor kostershebben zeer wel geantwoord MM. Dumont, M. Wervick, Ver thé, J. Meu lebeke, Moreels, J. Lichtervelde, Claus, V. Hooglede, Demeulenaere, M. St-Michiels, Vansteene, R. Ramscappelle, (Brugge). Heeft wel geantwoord M. Verscheuren, V. Zuyenkerke. Hebben geantwoord op voldoende wijze MM. Meire, O. Waermaerde, Vienne, R. Assebrouck, Derveaux, J. Wercken, Mael- feyt, A. Vlisseghem, Claeys, O. Poelcapelle. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Trouwen wordt een kinderspel. Zoudt g'het kunnen gelooven dat er in ons land jongelieden trouwen van 16 en van 15 en 14 jaar De statistiek van 1900 heeft bewezen, dat er in ons land, twee gehuwde vrouwen waren van 14 jaar, 80 van 15 jaar, 262 van 16 jaar en 820 van 17 jaar. Er wa ren ook 2 mannen van 16 jaar en 6 van 17 jaar. Eindelijk telde men 12 weduwen van 17 jaar7 van 16 jaar en 2 van 15 jaar. Twee echtscheidingen van 17 jaar en vier echt scheidingen van 17 jaar Waar ga het heen! Geldigheidsduur' der reiskaar ten met half-Oogst. O. L. Vr. Hemelvaart komt dit jaar op eenen Zaterdag. Daardoor volgen er dus twee wettige feest dagen achter elkander. Daar al onze reiskaarten geldig zijn voor twee werkdagen, zijn de kaarten, Vrijdag morgend 14 Augustus genomen, geldig tot Maandag avond 17 Augustus. De kaarten genomen den 15 Augustus zijn geldig tot Dinsdag avond, 18 Augustus. Alleman Soldaat. Er valt niet meer aan te twijfelen men is aan hooger- hand weer bezig met de trommel te slaan voor het alleman soldaatHet was in de Kamers verstaan geweest, dat de toepassing der tegenwoordige militiewet eene proef neming zou zijn, welke tot het einde van dees jaar zou duren en waarvan men dan de uitslagen zou onderzoeken. In de militaire kringen, waar men deze wet zooveel mogelijk heeft tegengewerkt, waar men de vrijwillige dienstnemingen al lerhande moeilijkheden in den weg gelegd heeft, is men natuurlijk met die uitslagen niet tevreden en men eischt er vooreerst reeds de afschaffing der voordeelen aan de vrijwilligers toegekend, de afschaffing ook van de plaatsvervanging, en men komt op nieuw voor den dag met het deuntje, dat het alleman soldaat het eenig rechtvaardig en doelmatig stelsel is, om aan Belgie een goed en sterk leger le bezorgen. Vroeger was het koning Leopold zelf, die, in menige plechtige aangelegenheid, o. a., bij het onthullen van het gedenkteeken van Breydel en DeConinck, te Brugge, propa ganda maakte voor het alleman soldaat; thans heeft hij te veel last met zijn Congo en hij schijnt nu de taak te hebben overge dragen aan prins Albert, die ook in de militarische grondbeginselen groot gebracht is geworden, en denkt dat de vaderlands liefde vooral bestaat in zooveel jongelingen mogelijk naar de kazerne te sturen. Nuremberg 11 Augusti. Voor oude waar (1907) is er geen belangstelling meer. Nieuw gewas ter markt gebracht60 balen Tettuanger hop 75-87 1)2 fr.2 balen Markt- hop 50-56 fr. In Duitschland voorziet men een vollen hopoogst; in Oostenrijk, minstens 3A van een volle opbrengst. Londen 10 Augusti. Markt kalm. De prijzen dalen ten gunste der koopers. Het vooruitzicht van den aanstaanden hopoogst is algemeen voldoende. Brussel 12 Augusti. Markt kalm. Poperinghe (Stadsbod) 26-27 fr. Aalst (8 merken) 30 fr. Sommigen denken dat Bel gië een vollen hopoogst van 90,000 tot 100,000 centenaren opleveren zalanderen twijfelen hieraan. Aalst 8 Augusti. De hoptuinen staan voort gezond, en bloeien wel. Beschikbare waar noteert 24-27 fr.nieuw gewas 30 fr. Poperinghe 13 Augusti. Sedert eeni gen tijd is de handel onbestendig. Voor producten 1907 is de vraag bijna nul: de

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1