J. BEHEYT-ADRIAEN, rami 60 EDE BE EEN WOONHUIS D B M NIEUWS UIT BEIiGlE. Feesten en Vermakelijkheden GROOTE COMBAT-BOLLING HOPPE. Notaris PEEL 15 \k o/o nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF Eélégation des Producteurs de Nitrate de Sou de du Chili pour la Belgique et la Hollande Op Zondag 23" Oogst, HE RB ER GKER MISSEN Te Verhollen, EEN KONIJN, In Spanje, wegende 10 pond, Arsène Gantois, Westvleteren-kals. A I'lndustrie, bij 3 38 fr. prijzen. Inschrijving van 2 tot 3 ure in het lokaal. Inleg 50 certf Op Maandag 24" Oogst, Groote Jaarlijksehe Combat-Boiling BEItïCIITElN. VERANDERING VAN WOONST. •fules DOCHT, Watoustraat, 24 Poperinghe. RURGERSTAND VAN POPERINGHE Mengelingen. Te Pachten. Te Koop Vraagt plaats. Worden gevraagd ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Alphonse WALLYN, timmerman en speldewerkkussen^maker. Jerome DobbelaereMonteine, MARKTPRIJZEN. te Rousbrugge=Haringhe. Vrijdag 28 Oogst 1908, Openbare Verpachting toebehoorende aan het Bureel van Weldaad van WESTVLETEREN, HET JACHTRECHT, Uit ter hand te koop TE POPERINGHE. onmiddelijk opneembaar Vraagt inlichtingen,, Brochuren en Staal (kosteloos) aan de '29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsvndicaten. stend de zoo welgepaste, diepgevoelde woor den van den dichter der gelegenheidscantate. Om de schoonheid der gevoelens, en om de rijke vinding der rijmen, vragen wij, de tal rijke lezers van ons blad, dat pereltje van vlaamsche dichtkunst te herlezen op zijn ge- heele in 't programma der feest. En dat werd gezongen te midden de plech- tigste stilte. Het dertel maatgeklank der muziek van dat volkslied was frisch en kinderlijk lief' weergegeven. Helder, o ja, zoo helder Woord voor woord kon men opvangen, ieder weleedie wellekom met zooveel overtui ging en geestdrift uitgegalmd door die twaalfhonderd kinderen, en het geheelewas zoo indrukwekkend dat het onzeggelijk is. Ook was er een oorverdoovend geroep en gejubel van «Leve M1' den Gouverneur" het gevolg van. Onmiddelijk wilde de hooge Bezoeker zijnen hertelijksten dank betuigen aan de heeren Alph. Diericx, die de uitvoe ring der cantate bestierde, en Em. DeKeirs- gieter, die met zijne ieverige onderwijzers orn zeggens heel den stoet ontworpen en voor het meeste deel ingericht had. Daarna beklommen eenige kinderen uit iederen groep de trappen van den kiosk om aan den weledelen heer Gouverneur prach tige bloemtuilen en welgemeende heilwen- schen aan te bieden. Wat aller herten raakte en menig oog deed nat worden van aandoe ning, 't was toen twee kleine weesjes op hunne beurt hunne hulde met bloemen en wenschen uitdrukten, maar vooral toen de Gouverneur, met alle vaderlijke liefde, die twee arme, moederlooze kindertjes, teeder- lijk omhelsde... Wat christelijke edelheid en broederliefde in dien hooggeplaatsten man OnDoodig te zeggen dat het vreugdegeroep en gejubel, als 't mogelijk was, nu nog lui der klonken... Een kreet, één lange kreet van Leve Mr den Gouverneur klonk uit duizend borsten omhoog. Een kreet van volkshulde en volksdankbaarheid. Statig werd nu het vaderlandsch lied de De Brabangonne gezongen. En ieder een, oog en hert voldaan, zag den stoet wegtrekken... Op het Stadhuis. Het was één ure. De heer Gouverneur ging nu de overheden en ambtenaren in de welversierde Raadzaal van 't Stadhuis ont vangen. Eerst stelde de achtbare Burgemees ter van Poperinghe de heeren Schepenen en de leden van den gemeenteraad voor. Opvolgentlijk kwamen dan binnen MM. Baron de Vinck, senator Colaert, burge meester van Yper en volksvertegenwoordi ger Verhaeghe, lid van de bestendige afveerding in den provincie-raad Merge- lynck, arrondissements-commissarisGeor ges Lebbe, Brutsaert, Vandaele, provincie raadsleden Baron Mazeman de Couthove de geestelijkheid van Poperinghe, geleid door den Z. E. H. Pastor-Dekende vrede rechters Petit, van Poperinghe, en De Bos- schère, van Rousbrugge, met hunne grefiiers; de leden van de bureelen der Burgerlijke Godshuizen en der Openbare Weldadigheid de burgemeesters en gemeenteraadsleden van 't omliggende, vele ambtenaren van stad en omstreken, enz. enz. Het Feestmaal. Ten twee ure en half wordt in de groote zaal van 't Stadhuis een feestmaal opgediend aan 108 deelnemers. Op een verhoog staat de eeretafel. De zale is versierd met het groot getal schilderijen ten geschenke gege ven door den Poperingschen kunstschilder Cleenewerck. 't Is de heer Jules Berat, die met den dienst gelast is en we zijn gelukkig eens te meer te hebben bestatigd dat hij zijne faam van "hotelier-» verdient; spijzen en dranken zijn lekker bereid en het opdienen gaat zoowel op orde, dat eenieder zijne vol doening uitdrukt. Bij het nagerecht stelt de heer Burgemees ter een heildronk in aan Zijne Majesteit den Koning die werkt en zwoegt reeds zoovele jaren om het geluk der Belgen te verzekeren. Door het overnemen van den Congo zuilen de Belgen toonen dat zij hunnen Koning dank wijten voor de gevoelens waarmede hij ten hunne opzichte bezield is. Die heildronk wordt rechtstaande aan hoord en begroet met geestdriftige toejuichin gen. Eenige oegenblikken later stelt de heer Burgemeester een nieuwe heildronk in, dit maal aan den volksgeliefden Gouverneur Ruzette. Onnoodig te zeggen dat de woorden van den heer Burgemeester weerklank von den bij al de uitgenoodigden en dat den heer Gouverneur eene prachtige betooging te beurt viel. En wanneer de heer Gouverneur recht staat om te antwoorden aan den heer van Merris verdubbelen de toejuichingen en 't dreunt door de zaleLeve RuzetteLeve de heer Gouverneur. Spreker bedankt den heer Burgemeester voor de goede gevoelens die hij uitgedrukt heeft ten opzichte van Z. M. den Koning Hij weet dat de Vlamingen geene vleiers zijn maar hun hert op hunne hand dragen en daarom is 't ook dat de Vlamingen hunnen Koning dankbaarheid zullen betoonen in de verschillige omstandigheden zijns levens Daarna drinkt de achtbare Heer spreker op de gezondheid van den heer Burgemees ter, van de Schepene en de Gemeenteraad en van al de Poperingkenaars die hem met zoo veel liefde en genegenheid en zoo prachtig onthaald hebben. Ook beloofd hij zijn invloed te gebruiken opdat Poperinghe in korte ja ren een stadhuis moge hebben, dat niet meer als het tegenwoordige geschoord moet wor den en dreigt in duigen te vallen. Een algemeene toestemming bij de genoo- digden en dappere toejuichingen begroeten den Heer Gouverneur. Muziek. Japoneesch vuurwerk. Ballon.Vuurwerk. Binst dat de genoodigden binnen spelen, de muziekanten spelen buiten en vergeestigen de ontelbare menigte door liefelijke deuntjes en schoone stukken. Ontelbare menigte zeg gen wij, en inderdaad 't krioelde van volk in den voormiddag, maar nu was de markt zwart van 't volkzoo talrijk was de me nigte dat, hadde men van op 't, stadhuis nen kaatsbal moeten werpen op de Markt, hij voorzeker den grond Diet zou geraakt heb ben. Men schat twintig duizend menschen en 't en is niet overdreven. 't Japoneesch vuurwerk was zeer aange naam. Rond 5 y» ure komt do heer Gouverneur op den balkon van 't stadhuis en na het volk gegroet te hebben geeft hij teeken aan den Ballon van te vertrekken.'En in één, twee, drie, is de Ballon in de lucht, honderden meters hoog en blijft daar voortzweven tot dat hij aan 't oog ontsnapt. Wij vernemen dat de Ballon gevallen is te Belle rond 7 ure. Aan 'alles komt een einde. De heer Gou verneur groet een laatste maal 't volk en vertrekt naar de statie, blij en welgezind tennis gemaakt te hebben met de Poperin- jhenaars, welke hem zoo luisterlijk onthaald lebben. Intusschen spelen de muziekanten hunne prachtige stukken voort en blijft de menigte luisteren en hunne keel ververschen tnet het smakelijk hommelbier. Zelden heeft men te operinghe zulke prachtige concerten bijge woond. Rond 9 ure en een kwart wordt een groot vuurwerk afgeschoten, dat iedereen tevre den stelt. Om 10 ure is alles geëindigd en velen trekken huiswaarts om, na een zoo woelige dag, eene welverdiende rust te genieten. Dank aan het Gemeente Bestuur! Eere aan de Feestcommissie Proficiat aan Meesteressen en Meesters maar dank, eere en proficiat vooral aan den onvermoeibaren heer Emile De Keirsgieter die, het gedacht van den stoet opgevat heb bende, noch werk, noch moeite, noch ver moeidheid ontzien heeft, en aan wie het welgelukken van den stoet geheel en al te wijten is. STADSNIEUWS. DronkaardsZaterdag morgen rond 9 ure werd proces opgemaakt tegen Elie V.. die in staat van dronkenschap op de markt ronddoolde. Zondag nacht werden op de markt 3 personen in overtreding geno men voor nachtgerucht. Donderdag avond werd zekere V... die dronken op de boter markt te slapen legde, door de politie meê- gedaan en opgesloten. Verloren en gevonden. Zondag had de vrouw van M. René Adriaen, die naar het feest onzer stad gekomen was, haar hand zakje met 35 fr. en kostelijke juweelen erin, in de kerk op een stoel laten liggen. De 14 'arige zoon van Gustaaf Dehaene vond het daar en droeg het naar het politiebureol waar de eigenaarster die er weldra kwam naar vragen ér terug in bezit van gesteld werd. Do eerlijke vinder kreeg 10 frank belooning. --- Groote keus van alle slach van goed- koope en schoone stoelen in den Bazar bij Sansen-Decorte, Poperinghe. - Landlooperij- Dinsdag werd Wul- leman Ed. van Proven, 72 jaar, voor landlooperij aangehouden en veroordeeld om te Merxplas onder toezicht van het staatsbe stuur geplaatst te worden. - Dief te. In den nacht van woensdag tot donderdag is er bij Pieter Deman, wo nende op het nieuw kwartier achter de sta tie, een konijn gestolen geweest. - Afgegeven reis kaartjes. Op de lijn Poperinghe Veurne werden Zondag laatst met de feest te Poperinghe, 1740 kaartjes egeven en op de lijn Poperinghe-Dixmu- de-Yper, 1468. Samen 3208 - Eere-Notaris. Mijnheer A. Lava, oud-notaris onzer stad, is gemachtigd tot het voeren van den eeretitel van zijn ambt. Zensiwaehtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Yan rieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Hier en daar. Een grijsaard, M. A. Harduin, die sedert eenigen tijd teekens van zinsverbijstering gaf, heeft zich te Her- seeuwe onder den trein geworpen en werd doodgereden. De 41 jarige werkman E. Lecocq van Komen werd dinsdag in zijn huis verhangen gevonden. Te Buggenhout, kre gen eenige gasten ruzie in eene herberg. Een hunner liep zijn jachtgeweer halen en terugkeerend schoot hij op een persoon, denkend dat het zijn vijand was. Deze was schrikkelijk gekwetst. De dader bekende dat hij zich vergist had. Het slachtoffer is Joseph Aels, metser, vader van 7 kinderen. - In een brand in de Blaesstraat te Brus sel is de 78 jarige M. Hostier, levend de prooi der vlammen geworden. Ueysele. Kerk afgebrand— Op het oogenblik ons blad te beginnen drukken, meldt men ons dat de kerk van Leysele bij Veurne dezen nacht afgebrand is. Nadere inlichtingen ontbreken. Krijgsoefeningen.—In het opschrift van de poststukken voor troepen die deelne men aan de groote oefeningen van de ruiterij moet, van 3 tot en met 10 September, geene plaats van bestemming staan. In het adres geeft men enkel op het nr van het regiment, het bataljon en de compagnie of het van de batterij, het eskadron, de kolom enz.), met de duidelijk geschreven melding Bestuur der Krijgsoefeningen. of 2e afdeelingruiterij. Eiken dag, neemt het Hoofd van den post dienst van het leger de nóodige maatregelen om die poststukken op de legerplaatsen te doen toekomen. De overname van Congo gestemd. De Kamer heeft donderdag de overname van Congo gestemd met eene groote meer derheid, misschien grooter nog dan de regeering het verwachtte. De beslissing van den Senaat is niet twijfelachtig en men mag dus zeggen dat de overname eene gedane zaak is. Vertrek van liet Selioolseliip.— Donderdag morgen is f Avenir uit Ant werpen vertrokken. Het schip geladen met 700 ton ciment en genever is vertrokken naar Port-Natal en zal 10 maanden op reis zijn. Er zijn 17 kadetten mede waaronder MM. Adrien Monteyne van Poperinghe en Raphael Veys van Yper. 8. Cassiers, 9. Remy, 10. Buysse. 8e Dag Verviers-Brussel i5i km. Vertrek om 11 u. 3m.49 deelnemers. Aankomst 1. Coeckelbergh om 3 u. 57 m. 16 s. 2. Valloton, 3. Lauwers, 4. Debats, 5. Everaerts, 6. Buysse, 7. Lejour, 8. Van Meerhaegen, 9. D'Haen, 10. Cassiers, 11. Coussement, 12. Vandendriessche. De eindklasseering. Algemeen klassement der 14 eersten na het einde der Ronde van België. 1. Lauwers 19 punten, 2. Coeckelbergh 22 p. 3. Debuts 46 p. 4. Linart71 p. 5. Val loton 74 p. 6. Buysse 75 p. 7. D'Haen 78 p. 8. Spiessens 93 p. 9. Lejour 104 p. 10. Remy 110 p. 11. Brerine 136 p. 12. De Blauw 138 p. 13. Peeters 147 p. 14. Turriot 152 punten. Wat zij gewonnen hebben. Voor elke koers waren 10 prijzen te winnen. Lauwers die de eerste der algemeene rang schikking is, heeft gewonnen 1050 fr. en eene motocyclette, Coeckelbergh wint 1425 fr.hij is 6 keeren de eerste geweest, Buysse 535 fr. Debats 375 fr. Verstraeten 345 fr. Linart 335 fr. Valloton 280 fr. Everaerts 180 fr. D'Haen 160 fr. VandenBerghe 125 fr. Dorvillers 120 fr. Van Meerhaegen 100 fr. Coussement 100 fr. Lejour 50 fr. Turriot 20 fr. enz. Drnssel. De koersen zondag op Kar- reveld gegeven ter gelegenheid der aankomst der ronde van België geven als uitsla: Uurkoers achter tandems 1. L. Georget met 49 kil. 2. Van Houwaert met 47 k. 100 Deze viel bij den 11e kil In 't Zweert! bij Aug. Cleenewerk, Crombeke-kals. 2 In St Six-ülolen, de We Pieter Dewanker, St Sixstraat. Justin Mahieu, Veurnestraat. bij bij Peter Synave, O m. Tandemskoërs 1. Otto-Sales, 2. Trelb- De Hollander. Motorkoers 1. Olieslagers, 2. Simon. Oil 2» i So meiers 57 meiers per uur. Maandag heeft den Engelschen stayer Wils op den velodroom van Munich, het wereldrecord van het uur nedergehaald en is er in gelukt den afstand af te leggen van 99 kil. 57 m, I)e gangmaker van Wils was den franschman Bertin. Het vorige record behoorde aan den franschman Guignard met 95 kil. 26 in. per uur. Zie hier de nieuwe records van Wils. 10 kil. in 6 m. 25 s. 20 kil. in 12 in. 23,2. 30 kil. in 18 m. 20 s. 40 kil. in 24 m. 20 s. 50 kil. in 30 m. 19 s. 60 kil. in 36 m. 19 s. 70 kil. in 42 m. 23 s. 80 kil. in 48 m. 26 s. 90 kil. in 54 m. 29 s. 100 kil. in 1 uur 34 s. In 1 uur 99 kil. 57 meters, wat eene snel heid daarstelt van 1651 meters per minuut of 27,5 meter per sekond. Van Houwaert en Masselis zijn aange worven voor de internationale baaukoers Parijs-Moorslede, op 6 September a. s. Stad! Poperinghe. Velokoersen gegeven door l'Union Cycliste Poperinghoise op Zondag 23 Augusti 1908, langs den steen weg van Poperinghe naar Abeele 1. Snelheidskoers (4-5 km.) voor de leden der Maatschappij28 Fr. Prijzen i. Snelheidskoers (8-10 km.) voorvreem den, Poperingkenaars en Leden der Maatschappij-35 Fr. Prijzen-(20-10-5fr.) Inleg 50 cent. Inschrijving »In den Gouden Appel Watoustraat, van 11 tot 12 voor de stadsliefhebbers; van 2 tot 3 voor de vreemde. KERKELIJK NIEUWS. Zijn door Z. D. H. Mgr. Waffelaert, bis schop van Brugge, aangeduid om lioogei leergangen te \olgen, te Leuven (Hooge- school) EE HH. Charles van Merris van Poperinghe en Legrand van Kortrijk (gods- geleerdheid); De Vlaemynck van Brugge en Tanghe van Kortrijk (wijsbegeerte en let teren); Sauvage, (wiskunde). Te Rome priester Lefèbre, van Rousse- aere (godsgeleerdheid). Te Mechelenpriester Aug. Reyns, van Brugge, (muziekschool Lemmens-Tinel.) SPORT. Dc ronde van België. 6e Dag Namen-Momalle 112 km. Van de 165 rijders zijn er nog slechts 50 die vertrekken voor deze koers. 1. Coeckelbergh om 4 u. 58; hij heeft de 112 km. afgelegd in 3 u. 58 m. dus met eene snelheid van 31 km. 8.00 m. per uur; 2 Buysse, 3. Lauwers, 4. Verstraeten. 7e Dag Momalle-Verviers 91 km. Vertrek om 1 u. 20 m. Aankomst 1. Coeckelbergh om 4 u. 36 m. 2. Lauwers om 4 u. 45 m. 3. Pieter Everaerts, 4. Linart, 5. Valloton, 6. Van Meerhaegen, 7. Debats PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Mgr. de Bisschop van Brugge heeft be noemd Tot diocesanen schoolopziener van het lager onderwijs voor het berek van bet eestelijk opzicht van Brugge, met verblijf te Thourout, den E. H. Albert Dierick leeraar in 't college van Meenen. iHnnnnBHMBnn STERFGEVALLEN. De E. H. Steelandt, gewezen pastor te Clemskerke, is te Snelleghem overleden in den ouderdom van ruim 69 jaar. BOLDAG TE WATOU. Op Maandag 24 Oogst bij Benoit Vandenbussche. FLESSCHESCHIETING. Poperinghe. Op Zondag 23 Oogst, ter herberg »In Canada (bij de Lovie,) be woond door Serapliin Veniere, groote stil hangende en vliegende Flesscheschieting ■Inschrijving van 2 tot 2 1/2 ure. Poperinghe.Op Zondag 27 September groote stilhangende en vliegende Flessche schieting In den Oosthoek bij Jerome Chaerle, Elverdinghe-kalsiede. Inschrij ving van 2 tot 2 1)2 ure. BAANBOLLING. Poperinghe. Gehucht 't Couthof. Op Zondag 23 Oogst in de herbergen 't Couthof»», "De kleine Gapaarde en "De Landing»».60 fr. prijzen. Inschrijving In 't Couthof van 2 tot 3 u Inleg 20 cent per man waarvoor men 2 pinten bier krijgt. GAAIBOLLING Proven. Op Zondag 30 Oogst, gegeven door de Maatschappij De Verlaten Vrien den ter herberg De Hooge Zaag bi Désiré Wylleman. 20 fr. prijzen. In schrijving van 1 tot 3 ure. Inleg 0,65 fr voor 2 bollen. PRIJSKAMP IN LIJNVISSCHEN Gemeente Beveren. Dorp Rous brugge. Op Zondag 30 Oogst, gegeven in den Yzer door de Maatschappij De war lijnvisschers lokaal bij Emeric Duponcelle SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 27 September gegeven door de Maatschappij Willem Teil Begin om 2 1)4 ure. 26G fr, prijzen. Oppervogel 40 fr. Inleg 7,50 frterug 6 fr. Gewone voorwaarden oy A la ville «Ie Florence, Boescheepstraat. om 5 ure, I11 de Kloef, lij Cyrille Bonduwelle, Meessenstraat. Nuremberg19 Oogst. Markt kalm. 1908 Marktwaar 1® kwaliteit 55 fr.; 2e kwa liteit 50 fr. Hallertau 85 fr. Wurtemberger hop 60 - 75 fr. De drie eerste dagen dezer week kwamen reeds 240 balen nieuw gewas ter markt. Londen, 17 Oogst.Markt kalm. Voor de oude hop zijn de prijzen wankelend, van 30 tot 70 fr. In eenige gemeenten klaagt men veel over witte schimmelziekte.§Nog geen verhandelingen in nieuw gewas. Brussel, 19 Oogst. Markt kalm. Pope ringhe (stadslood) 24-25 fr. Aalst (8 merken) 28 V» Slechts zaken in nieuw gewas alleen. Aalst, 17 Oogst. Handel rustig. Be schikbare waar 1907 aan 24 tot 27 fr.; voor 1908, verkoopers aan 30 fr. Poperinghe, 21 Oogst. Markt kalm. Stad 23 - 25 fr. Dorp 21 - 23 fr. De Kooile Laar§ huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent echtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Aangemoedigd door den bijval welke de AALPOMPEN, door mij op 't nieuw systeem hersteld, overal genieten, en, op aanvraag van verscheidene landbouwers die in bezit zijn van eene ijzeren pomp in geute iieb ik eene proef gedaan om deze ook op nieuw systeem te stellen en ben er opper best in gelukt. Wilt gij dus uwe Aalpomp, 't is gelijk loe zij gemaakt is, op 't nieuw systeem her steld hebben, begeeft U bij VEURNESTRAAT, POPERINGHE. Eenige uitvinder van dit systeem. (weigert in uw voordeel alle namaaksels.) Mijne werkhuizen zijn overgebracht van 64 naar nr 85 derzelfde straat. Zij zijn derwijze geschikt dat alle herstel lingen er kunnen gedaan worden en dat men er zich alle landbouwmachienen kan verschaffen. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. van 16 tot 23 Oogst. Geboorten.Achille Malesys, z. v. Mau rice en Marie Vermeersch.Maria D'amour, d. v. Maurice en Victorina Debyser.Maria Goemaere, d. v. René en Félicie Doise. Vlaria Couwet, d. v. René en Julienne De- roo.—Irma Adriaen, d. v. Auguste en Irma Huyghe.Yvonne Bouw, d. v. Edoüard en Emma Vandesteene.Sylvain Lebbe, z. v. Maurice en Helena Boucquey.—Alice De Rycke, d. v. Leo en Irma Quaghebeur. Overlijdens. Peel Alice, 2 maanden, Wijk H.Dehaene Amelie, 73 jaar, kant werkster, echtgenoote van Charles Ver haeghe, Wijk C.Deprez Jeanne, 4 weken Vijk D. Huwelijken.Seraphin Hauspie, 25 jaar landwerkman met Sidonie Carlé, 17 jaar, dienstmeid, beide te Poperinghe. Aloïse Crombez, 34 jaar, landgebruiker te Merckem met Irma Vancayzeele, 29 jaar, zonder be roep, te Poperinghe.René Fieu, 30 jaar, andbouwer te Westvleteren met Mathilde Rossel, 26 jaarzonder beroep, te Poperinghe. leute!Dag Styn, hoe gaat he nog al ten uwent? Eerste klasse Naas, 't is t' onzent altijc leute Zoo, zoo, Styn En waar zijn, Naas; van zoohaast da, het niet al en gaat naar mijn wijfs goeste, ze smijt met al dat zij vindtheeft ze mij, 't is mijne vrouw die tfiij is en treft ze mij niet het is ik die blijde ben Terstond te pachten Schoone groote Herbert met hof en boltra Au pare Guillaum- Tell, gelegen te Poperinghe langs de Elverdingsche steenweg, aan geheel genadi- gen prijs. Inlichtingen te bekomen bij Pyck Henri en bij Pyck- Vercruysse, Brouwer. e herberg In de Zoutziederij, in de Hondstraat, Poperinghe, - schikkende voor allen handel of stiel uit te oefenen. - Zich te begeven bij M. Emile Gantois, brou wer, Priesterstraat, Poperinghe. Schoonen biljard, met twee spelen billen Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2Vi peerden kracht roet graanbreker, buizen om te koken riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele ijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Frangais, Yperstraat Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord schoon meubel in accajou. 2. Een goeden Velo. 3. Een onlangs nieuwen Violon met kas. 4. Een goeden koperen Trommel. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goe den staat. 6. Een goede zware Jachtstove met oven en toebehoorten Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Gansch nieuw Breimachien, met al de toebehoorten gekost hebbende 550 frs. te verkoopen voor 300 frs. Adres ten buree le van 't blad. Een groot en een klein bad met de viering erbij alsook eene kindervoiture, bij René Devos-Deschodt, Boescheepstr., Poperinghe Schoonen winkeltoog en dubbel-pupiter kun nende dienen voor Notaris, enz., bij Jules Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe arcel Billiau van Oostvleteren, 21 jaar vraagt plaats om bakkerstiel te leeren, i n proper huisgezin wonend buiten stac 1 wordt kind van weldoende menschen gevraagd om op te voeden. Inlichtin ten bureele dezer. Terstond in Poperinghe, goede meid kun nende burger keuken, tegen goed loon. Inlichtingen ten bureele van 't blad. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om ure 30. aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugheer vertrek uit Rous- brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize legeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijn verzorgd werk, het vertrouwen en de voorkeur van eenieder te genieten. 73, Veurnestraat, POPERINGHE Ik heb de eer het achtbaar publiek ken- jaar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0.75 fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Zie aankondiging 3de bladzijde Matras- senmakerij De Ster Oygbem. Poperinghe, markt van den 21 Oogst.— Tarwe heet. 15,75-Rogge 14,15-Haver 8,50 Aardappelen, 100 k. 9,75-Boter de kil. 3,05 Eieren de 26, 2,50 fr. Yper 14 Oogst. Tarwe, 100 kil. 19,50- Rogge, 16,(X) a 16,50-Haver, 18,00 a 18,25- Aardappels, 100 k. 6,00-Boter, 2,80 a 2,90 Eieren het 26, 2,15 a 2,40. Dixmuide 17 Oogst.Tarwe, heet. 17,50 Aardappels de 100 k. 8,50 a 00,00-Boter de kilo, 3,00 a 3,20-Eieren het 25, 2,35. Rousselaere 18 Oogst.Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20,00 - Itoode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 17,50 a 18,00 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100k. 8,00 a 8,50- Boter de k. 3,10 a 3,30- Eieren 2,35 a 2,45 - Suikereiboon. oude, 13,50 - id. nieuwe, 13,50. Kortrijk veemarkt 17 Oogst. 362 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 121 Veerzen, le klas 91— 2ekl. 82—3ekl.71 61 Ossen, 88— 85— 70 155 Koeien, 867568 25 Stieren, 85— 75— 67 Brussel 18 Oogst. 377 verkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 18 Oogst. 2,506 Verkens, op voet de kilo, 0,84 a 0,98 Het is xoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebrrDelhaize Moncarey-Sansen. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. STUDIE VAN DEN om 2 ure juist namiddag, ter herberg DEN MOLEN bewoond door Mr Chari.es Derycke, te Westvleteren van gelegen te Westvleteren, Crombeke, Oostvleteren, Proven en Reninghe alsook van op dezelve goederen. Voor een termijn van negen jaren, aan vang nemende den la October 1909. Voor nadere inlichtingen, zie de plakbrieven, dienstig voor WINKEL gelegen in de Gasthuisstraat, Nr 34, groot I are 7 centiaren. Voor inlichtingen zich te wenden bij Con stant Sansen, Noordstraat, te Poperinghe. SODA NITRAAT Gedrukt mei dc inkt van lid huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4