j. BEHEYT-adriaen, UITVERKOOP LIEVELING- Groote AFSLAG 4 BRANDVERZEKERING ^POPERINGHE Jéröme Öehondt-Delmaere, W Justin REfAERE-PAPlN Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Jules L efebvr e-Vandenameele opgemaakte FATRASSEN A, VANNESTE-MATTHYS S P O R T. HOPPE. HERREK GKERM1S Feesten en Vermakelijkheden Alphonse WALLYN, WAREN GOEDEN KOOP aan prijs van factuur. (Geen tandpijn meeri IN DE LAARS, ü/i ATR ASR/1AKERIJ OYGHEM, Tramstatie. 15 ik o/0 nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF Vraagt inlichtingen, Brociiuren en Staal (kosteloos) Delegation des Producteurs de Nitrate de Soude du Chili pour la Belgique et la Hollande 29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. Suikerij Yan Tieghem-Dupont, Rousse- laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. MTT7TQ *s meer aan bevelen tegen il 11 ij Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemem dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. BURGERSTAND YAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN CROMBEKE Burgerstand van ROUSBRUGGE Op Zondag 3on Oogst, HONDENLOOP, Groote Combat-Boliing, Schoone Geit te verhollen, FLESSCHESCHIETINGEN. GAMBOLLING. PRIJSKAMP IN LIJNVISSCHEN. SCHIETING AAN DE PERS. Xe Koop Schoonen biljard, met twee spelen billen, »Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 21/* peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Worden gevraagd MARKTPRIJZEN. VïtiSkAGT SAPO. BERICHTEN. VERANDERING VAN WOONST. VEURNESTRAAT, POPERINGHE. ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Rijtuigverhuurder,Groote Markt, POPERINGHE. timmerman en speldewerkkussen=maker. Jerome Dobbelaere=Monteine, Au Café de la Paix POPERINGHE, Volledige en zekere genezing in weinigen tijd van Sciatiek. Flerecijn, Rumatiek, Len- denzeer, enz. door het gebruik der PBIL DE BRETAGNE. anti-rumatische Wol, In de Blauwe Laars. POPERINGHE (bij de Hoppeschaal) A. SVIonteyne, Apotheker, Groote markt, Sansen-Decorte, In den Bazar, Yperstraat, POPERINGHE, Bekendmaking aan de kliënten. Groote Magazijnen DE STER Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koonwaren verzekeren door de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg zal zorgen. yig3 ï-<et wel op s Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. onmiddelijk opneembaar. aan de Gedrukt met de inkt van hel huis Dambremé te Braine-l'Alleud. den was onder verdenking de dader te zijn der moord op den rentenier Poppe uit de Scharestraat, zaterdag in vrijheid gesteld. Daar er geen enkel bewijs tegen hem gevon den werd, heeft de raadskamer een bevel tot niet vervolging afgeleverd. Het is «eer warm. drinken wij goeden kouden koffie, die kan gemaakt worden door de suikerij der Trappisten Vincart. 't Is de meest ververschende drank. Dépöt, bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Oostende. Ongelukkig einde. Vrijdag avond rond 4 ure, heeft een jonge Noorweegsche baron, zoon van eenen gevol- magtigden minister, zich gezelfmoord in het Groot Hotel van Oostende, door zich in den rechterslaap een revolverschot te lossen. De kogel vloog dwars door het hoofd en de dood was oogenblikkelijk. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. De wanhopige was enkel 24 jaar oud. Twee maanden geleden had hij te Londen eene Engelsche tooneelspeelster gehuwd die zeer schoon is. Dat huwelijk had voor ge volg gehad dat alle betrekkingen tusschen hem en zijne familie waren afgebroken. Te Oostende aangekomen, twee weken geleden in gezelschap van eenen dienstknecht had de jonge baron, naar het schijnt, vruch teloos getracht de onbestendige tooneelspeel ster die hem verlaten had, kort na zijn huwelijk, tot zich te voeren. Alvorens te sterven, had de wanhopige nog verschillige brieven geschreven, onder andere aan zijne vrouw, wier beeltenis hij in zijne samengeknepen vingeren hield ge klemd. Had hij naar vaders raad geluisterd, dat zou niet gebeurd zijn. Gaat gij alzoo naar de eeuwigheid. Schrikkelijk! Ouckene. Kindermoord. Het parket van Yper is vrijdag laatst te Ouckene afgestapt om een onderzoek te doen nopens erge feiten. De 22jarige Eudoxie Verbrugge, wonende bij hare ouders, gehucht het Patershof, werd aangehouden. Zeven weken geleden werd haar een kind geboren en niemand wist wat ervan was geworden. De dochter loochende eerst alle plichtigheid, doch eens gevangen gezet en onderzocht, legde zij weldra volle dige bekentenissen af. Zaterdag namiddag, rond 5 ure, kwam het parket wederom ter plaats, vergezeld door Eudoxie; zij wees de plaats aan in den hof, waar zij haar kind had weggestopt. Het lijkje werd ontgraven, geschouwd en naar het kerkhof gebracht. Rond 6 uur keerde het parket naar Yper terug. De plichtige werd terug in 't gevang opgesloten. Kortrijk. Vreeselijke zelfmoord. Woensdag morgen rond 9 ure, was de vrouw van Remi De Wever, 27 jaar, naar boven gegaan. Toen zij beneden kwam zag zij haar man in een grooten bloedplas liggen hij had zich met het broodmes de strotader gansch doorgesneden en het bloed was overal rondgespat De politie en een geneesheer kwamen on- middelijk ter plaats. De wanhopige had reeds opgehouden te leven. Hij laat eene weduwe met een Ojarig dochtertje achter. De man die statiebediende is, had zaterdag 1400 fr. uit zijne kas ontvreemd, was erme de twee dagen naar Oostende vertrokken en had alles verloren in weddingen op paarden- koersen. De spoorwegrampen. Er wordt verzekerd dat de schadevergoedingen voor de ramp van Contich te betalen, 18 miljoen zullen bereiken. Die vanChênéezal den Staat ongeveer 2 miljoen kosten. Hei Schoolschip. L'Avenir heeft zaterdag namiddag de reede van Vlis- singen verlaten, en is zondag Dungeness voorbijgevaren. Er stond een kloeke bries in zuid-oost zoodat voorzeker meer dan een der nieuw bescheepte jongelingen den ver- schuldigden tol aan Neptumes reeds zal be taald en wellicht den zeeduivel gezien heb ben. Reniiiglielst-Clytte.'t Was groot feest alhier op Woensdag 19n Oogst, ter ge legenheid van den naamdag van den Eerw. Herder Debadts. Van 's morgens vroeg wapperde de drie kleur aan den gevel der zustersschool en 'snamiddags werd in het feestlokaal, alwaar de heele jeugd en het puik der parochie ver gaderd waren om den eerweerden Pastor hunne bloemtuilen en feestwenschen aan te bieden, onder de kundige begeleiding van den ervaren broeder en zuster overste, een wel voorgedragen programma uitgevoerd. Nog nooit had men hier zulk feest Eere aan den ijverigen Herder; eere aan de nooit vermoeide zusters onder wier vader lijke leiding en moederlijke zorg de jeugd der Clvtte, groeien en bloeien zal, tot eer en deugd en welvaren van alle huisgezinnen. Leve lang de eerweerde Heer Pastor Leve lang de weerde Zusters Leve de Clytte Wielrijden. De koers Oostende-Brussel (125 km.) is zondag door het slecht weder erg tegen gewerkt geworden. In plaats van om 11 ure 's morgens uit Oostende te vertrekken, werd het sein eerst om 1 ure namiddag gegeven, daar men altijd gehoopt had dat weder zou beteren. 45 liefhebbers, 35 toeristen ingeschreven. Slechts een 25tal rijders zijn vertrokken. Ziehier de aankomst te Jette (Brussel) op het terrein van de Daring Liefhebbers.1. Dochain, ten 5,14 ure; 2. Fraye, ten 5,22 ure 3. Heyvaert4. Dalila 5. Yan Reybroeck 6, Meert7. De Vetter. Toeristen. 1. Tuyten van Oostende2. Gustave, Brussel3. G. Strobbe, Gent. Kampioenaat van België. Zondag voormiddag had op den weg Brussel-Leuven het belgisch baankampioenschap plaats der ÏOO kilometers voor liefhebbers. Het weder was doorslecht, de weg door weekt en na eenige kilometers waren de rijders onkennelijk. Ziehier de orde der aankomst 1. Verstraeten, in 2 u. 59 m. 11 s. 1/5; 2. Beele, in 2 u. 59 m. 11 s. 3/5; 3. Eve- raert, in 2 u. 59 m. 11 s. 4/5; 4. De Blauw, in 3 u. 3 m. 30 s. 4/55. Wist6. Krans- kens; 7. Sinus. De overwinnaar reed dus met eene gemid delde snelheid van 33 kilometers. Op de 22 ingeschrevenen vertrokken er slechts 10 deelnemers. Cceckelberg, Buysse, Al. Verstraeten en Lauwers zijn niet ver trokken. Leipzig. Prachtig en op meesterlijke wijze heeft VanderStuyft zich meester ge maakt van de 100 kilom. koers, die hij aflegde in 1 u. 7 m. 50 s. 4/5; 2; Salzmann 3. Stellbrinck 4. Theile. Zes dagen koers te New-York.Cyriel Van Houwaert en Verlinden (Antwerpen) zijn in onderhandelingen met de inrichters der zes dagen koers van New-York om aan den heldenstrijd deel te nemen. La Louvière. Koers van 100 km. Maandag werd in den velodroom van La Louvière eene koers van 100 km. gereden zonder gangmakers, waaraan 6 rijders deel namen. Ziehier er de uitslag van 1. Masse- lis van Ledeghem in 2 u. 44 m. 46 s. 2/5; 2. Dupont; 3. Frans Verstraeten; 4. Van Houwaert; 5. Deullens; 6. Kranskens. Ziehier eenige bijzonderheden over deze koers Na elke 25 toeren was eene premie te winnen. In 't begin was de strijd nog al eentonig, doch men zag duidelijk dat Van Houwaert de baas was. Verstraeten won nochtans de eerste premie, op een half wiel voor Van Houwaert. Cyriel won vervolgens zonder al te veel moeite, de 2e, 3e, 4e en 5® premies. Opeens sprong de band van zijn achterwiel en hij verloor daardoor eene gansche ronde op al zijne tegenstrevers. Vruchteloos poogde hij dat weer te winnen. Hij nam eindelijk weer zijn eerste rijwiel, dat intusschen hersteld was. Daardoor ver loor hij nogmaals veel tijd. Hij vloog dan vooruit als een pijl uit een boog en haalde op een ronde zijne tegenstrevers in. 't Was echter te laat om nog eene goede plaats te veroveren. Masselis won de 6e, 7e, 8® en 9® premies en eindigde eerste. Kampioenschap van België voor be roepsrenners. Zondag 30 Augusti wordt het kampioenschap der 100 km. op de baan, voor beroepsrenners betwist. De koers heeft plaats te Kuémié. Ziehier de reeds ingeschre vene renners Eug. Plateau, Hend. Bertrand, Firmin Lambiot, Guido deVogelaere, Abel deVo- gelaere, Robert Wancour, Vincent d'Hulst, Lod. Colsaet, Joseph Dewaide, FranQois Verstraeten, Cognat, Camille Haeck, J. Mas selis, Jules Bevens, Edmond Spruyt, Aloïs Catteau, Apostel, DeRuytter, Frans Cognat. Velodroom van Karreveld. Zondag 30 Augusti zal in den velodroom van Karre- geld, te Brussel, de groote prijs van Brussel gereden worden. Vijf gekende stayers, de duitsche kampioen Willy Mauss, de ameri- kaan Walthour, Samson, brusselsche kam pioen, Huybrechts, antwerpsche kampioen, en Deleu, van Meenen, zullen elkander de overwinning betwisten. De 24 uren koers, voor beroepsrijders heeft plaats op 26n en 27n September in den velodroom van Karreveld. Van Houwaert oefent zich alle dagen op Karreveld, hij wilt op piste worden wat hij op baan is: de fondrijder bij uitstekendheid. Den 20 september aanstaande zal er in den velodroom van Karreveld, te Brussel, eene 6 uren koers gereden worden, waaraan al de best gekende rijders zullen deelnemen. Zijn reeds ingeschreven Van Houwaert, Fraps Faber, Passerieu, Garrigou, Plateau, Berger, Catteau, Wancour, Kranskens, Du- pont, Verlinden, Apostel, Masselis. De koers zal plaats hebben zonder gangmakers. De ronde van Italië in 1909, per rijwiel is aangekondigd voor de lente van 1909 25.000 fr, prijzen zullen te winnen zijn. Koers Parijs-Moorslede. Zooals wij reeds meegedeeld hebben wordt die koers gereden op zondag 6 september aanstaande. Ziehier welken weg de rijders zullen volgen Parijs-Chatou, (vertrekkontrool), St-Ger- main, Pontoise, Méru, Beauvais, Marseille- le-Petit, Grandvilliers, Poix, Airaines, Abbeville, Le Boisle, Hesdin, Fruges, St- Omer, Cassel, Yper, Moorslede. Er zullen kontrools zijn te Pontoise, te Beauvais, te Poix, te Abbeville, te Hesdin, te St-Omer, en te Yper. Bij de aankomst in den velo droom, te Moorslede, moeten de rijders nog 1000 meters afleggen, dus 4 maal de ronde van van den velodroom. Er zijn voor 1975 fr. prijzen te winnen, verdeeld als volgt: 800, 400, 300, 200, 100, 75, 50, 25, 25 en 25 fr. De koers wordt gereden zonder gangmakers, vervolgers of verzorgers. Alleen aan de kontrools mogen de rijders van velo veran deren. Tot nu toe zijn ingeschrevenVan Houwaert van MoorsledeMasselis van Le deghem; Catteau van Toerkonje; Ch. Du- tailleur van Rousselaere; Abel DeVogelaere van Ukkel; VanLandeghem van Deynze; Plateau van Toerkonje. Misschien zullen de rijders van Cassel langs Poperinghe naar Yper gaan maar het kan ook zijn dat zij langs Belle, Locre, Dicke- busch rijden. Stad Pop eringlie. Velokoersen gegeven door l'Union Cycliste Poperinghoise op Zondag 30 Augusti 1908, langs den steen weg van Poperinghe naar Abeele. Inleg 50 cent. Inschrijving »In den Gouden Appel Watoustraat, van 11 tot 12 voor de stadsliefhebbers; van 2 tot 3 voor de vreemde. van 23 tot 30 Oogst. Geboorten. Maria Malbrancke, d. v. Isidore en Marie Vandooren.Maria Wer- quin, d. v. Richard en Eugenia Merlevede. OverlijdensTechel Christine, 2 maan den, Pottestraat. Hmoelijksbeloften. Omer Logie, land werkman te Reninghelst met Maria Van Peperstraete, werkvrouw te Poperinghe. van 1 Juli tot 15 Augusti. Geboorten.Lermyte Gaston, z. v. Mau rice en Poittié Juliana.Delporte Irena, d. v. Alphonse en Claeys Maria.Denys Paul, z. v. Adolphe en Verhaeghe Celina. van 15 Juli tot 15 Augusti. Geboorten. Develter Albert. Hellin Maria. Swynghedauw Maria. Persyn Germain. Berquin Achille. Gailliaerde Daniël. Overlijdens. Vandeplaetse Camilla, 20 dagen.Develter Albert, 13 dagen.Fortry Ernest, 34 jaar, ongehuwd. D'hondt Mal- vina, 41 jaar, echtgenoote van Latioo Emile. Huwelijksbeloften. Minne Leonard, douanier te Rousbrugge met Darras Maria, strijkster te Leysele. Huwelijken. Lepla Camille, landbou wer te Oostvleteren met Vandenbroucke Louisa, landbouwster te Rousbrugge. Nurenberg, 26 Aug. Markt prijshoudend. Marktwaar 1908, 1® kwaliteit 62 fr. 2e kwa liteit 50-55 fr.Hallertau, 60-90 fr.Spalt, 90 fr. Eenige posten 1907 werden verkocht aan 18 en 35 fr. Londen, 24 Aug. Markt zeer kalm de verhandelingen zijn beperkt tot eenige loten 1907 aan 30 tot 50 frank. Brussel, 26 Aug. Markt kalm, Poperinghe (Stadslood) 23-25 fr. Aalst 8 merken 27 Va frank. Aalst22 Aug. Markt kalm, op levering October-November 28-29 fr. Waarschijnlijk zal de opbrengst hier omtrent 40.000 cente naren (van 100 pond)bedragen, tegen 22.000 verleden jaar. Poperinghe, 28 Aug. Markt kalm, Stad 23-24 fr.Dorp 20-22 fr. De opbrengst voor de gansche streek wordt op 50 tot 55.000 centenaren beraamd. Het on weder van Zon dag en Maandag heeft veel schade aange richt in de hommelhoven met persen. Metig-eling-en. Pinnekens Felen was knecht bij een gie rige pinne van ne Jufvrouw. Hij zat nu be zig met zijnen boterham te eten met daar een heel dun pelleken vleesch op. Uffra, zei Felen alzoo, wilt ge als 't u belieft de deur toe doen? Waarom dat Felen vroeg d'Uffra, zijt gij zoo teer tegen een beetje trek Precies dat niet, Uffra, zei Felen, maar ik ben benauwd dat mijn pelleken vleesch van mijn brood zou waaien In ticn Etcirzelaerc, bij Engel Gantois, Croinbeke-kalsiede. In de nieuwe Herberg;, bij Emile Bruneel, Watoustraat. voor alle liefhebbers, In den Vuurmolen, bij Emile Vanderbeke, Meessenstraat. I11 de Lovie, bij Henri Vancayzeele, Vogelhoek. Oostvleteren. Op Zondag 30 Oogst, In de nieuwe Wuppe bij Henri Vandaele, langs de kalsiede van Poperinghe naar Woesten. Poperinghe.Op Zondag 27 September, groote stilhangende en vliegende Flesscbe- schieting In den Oosthoek bij Jerome Chaerle, Elverdinghe-kalsiede. Inschrij ving van 2 tot 2 1)2 ure. Proven. Op Zondag 30 Oogst, gegeven door de Maatschappij De Verlaten Vrien den ter herberg De Hooge Zaagbij Désiré Wylleman. 20 fr. prijzen. In schrijving van 1 tot 3 ure. Inleg 0,65 fr. voor 2 bollen. Gemeente Beveren. Dorp Rous brugge. Op Zondag 30 Oogst, gegeven in den Yzer door de Maatschappij De ware lijnvisschers lokaal bij Emeric Duponcelle. 38 fr. prijzen. Inschrijving van 2 tot 3 ure in het lokaal. Inleg 50 cent. Poperinghe. Op Zondag 27 September gegeven door de Maatschappij Willem- Teil Begin om 2 1)4 ure. Ü6Q fr. prijzen. Oppervogel 40 fr. Inleg 7,50 fr.terug 6 fr. Gewone voorwaarden. Bijzondere occasiën te koop bij Cyril le Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden Velo. 3. Een onlangs nieuwen Violon met kas. 4. Een goeden koperen Trommel. 5. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goe den staat. 6. Een goede zware Jachtstove met oven en toebehoorten Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Een groot en een klein bad met de viering erbij alsook eene kindervoiture, bij René Devos-Deschodt, Boescheepstr., Poperinghe. Schoonen winkeltoog en dubbel-pupiter kun nende dienen voor Notaris, enz., bij Jules Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. Per occasie 4 Velos aan 35 - 50 - 60 - 65 fr. bij Emile Pattou-Clarys, Yperstraat Po peringhe. X^e Paelileii. Terstond te pachten Schoone groote Herberg met hof en boltrd, Au pare Guillaum- Tell, gelegen te Poperinghe langs de Elverdingsche steenweg, aan geheel genadi gen prijs. Inlichtingen te bekomen bij Pyck Ilmri en bij Pyck- Vercruysse, Brouwer. De herberg In de Zoutziederij, in de Hondstraat, Poperinghe, - schikkende voor allen handel of stiel uit te oefenen. - Zich te begeven bij M. Emile Gantois, brou wer, Priesterstraat, Poperinghe. Terstond in Poperinghe, goede meid kun nende burger keuken, tegen goed loon. Inlichtingen ten bureele van 't blad. Voor huis in stad goede meid, goed keu ken kennende. Goed loon. Inlichtingen ten bureele dezer. Poperinghe, markt van den 28 Oogst. Tarwe heet. 15,85-Rogge 13,90-Haver 8,25 Aardappelen, 100 k. 9,00-Boter de kil. 3,10 Eieren de 26, 2,60 fr. Rousselaere 25 Oogst.Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20.00 - Roode Tarwe, 18,25 a 18,75 Rogge, 17.25 a 17,75 - Haver, 18,25 a 18,75 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 7,50 a 8,00- Boter de k. 3,10 a 3,30- Eieren 2,50 a 2,60 - Suikereiboon. oude, 13,50 - id. nieuwe, 14,50. Kortrijk veemarkt 24 Oogst. 345 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 140 Veerzen, 1® klas 902® kl. 803e kl. 71 69 Ossen, 87— 79— 70 117 Koeien, 857468 19 Stieren, 847467 Brussel 25 Oogst. 377 verkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 25 Oogst. 2,506 Verkens, op voet de kilo, 0,81 a 0,95 De Bloode Laars huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Aangemoedigd door den bijval welke de AALPOMPËN, door mij op 't nieuw systeem hersteld, overal genieten, en, op aanvraag van verscheidene landbouwers die in bezit zijn van eene ijzeren pomp in geute heb ik eene proef gedaan om deze ook op 't nieuw systeem te stellen en ben er opper best in geiukt. Wilt gij dus uwe Aalpomp, 't is gelijk hoe zij gemaakt is, op 't nieuw systeem her steld hebben, begeeft U bij Eenige uitvinder van dit systeem. (weigert in uw voordeel alle namaaksels.) Mijne werkhuizen zijn overgebracht van n1' 64 naar nr 85 derzelfde straat. Zij zijn derwijze geschikt dat alle herstel lingen er kunnen gedaan worden en dat men er zich alle landbouwmachienen kan verschaffen. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als niéuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van ftieuwe. Jules DOCIIY, Watonstraat, 24 Poperinghe. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren 'en tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize begeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijn verzorgd werk, het vertrouwen en de voorkeur van eenieder te genieten. 73, Veurnestraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75 fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. BIJ ,Groote Markt, Poperinghe. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostuum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stofliën van/alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdens vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. 'tls in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinghe, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. bij de Wedc He Ilvnck, Gasthuisstraat, Gouden Medalie te Oostende in 1888, Zilveren Medalie te Brussel in 1888 en Gouden Medalie te Tunis in 1889. gebreveteerd voort brengsel, gemakke- r, lijk middel en gig /.'^aanbevolen door al de geneesheeren. Algemeenen depot voor alle landen. ELISA VAN HOUTRYVE, 72-74, Scheepsdaelelaan, te Brugge. Zij is ook voorzien van gebreveteerde Breisaaiette Poil de Bretagne, voor Cale- Qons, Kousen, Slaaplijven, enz. Te bekomen bij Sansen-Decorte, Poperinghe tv Dl geneest oogenblikkelijk en jjvoor altijd.Prijs f f. 50 Apot. Canivet, Doornijk. lApot. Monteyne, Poperinghe.! Oud Iliais van vertrouwen GEHOUDEN DOOR DE NnnrHotraat 1 R Alle slag van beste Bottinen Werkschoe nen voor Heeren, Da- men en Kinderen. Alle fatsoenen wor den in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE. MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij BIJ KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers ie alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwart; Espadril- lenextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwartalle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. Matrassen in schaapwol, voor 2 personen met of zonder erin, vanafGS, 70, 89, 90, 35 fr. Specialiteit van schaapwol, aan fr. 2,80, 3,65,3,85,4 en 4,25 de kilo. Matrassen in iloeonwol, voor 2 personen aan fr. S3, 25, 30, 35 en 40 fr. Bijzonderheid van floconwol, uitne mend zacht, niet knollend, proper en gezond, fan erwasschen worden gelijk schaapwol fr. 1,00 1,25, 1,50, 1,70, 1,90 de kilo, enz. Matrassen in konijnhaar, voor2 personen gezuiverd metmachien.in de ondercouverte, aan 22 en 24 fr. met de bovencouverte, aan 28 en 30,50 fr. VAN Bijzonderere verkoop voor jonge trouwers en scholieren.Leveringen floor gansch het land.Zend stalen op aanvraag. IM 'T GROOT.— IN 'T KLEIN 29— TELEFOOK —29 SODA NITRAAT

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4