HET NOTARIÈEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE verschijnende den Zaterdag El OiSTREIEU, namiddag. HOFSTEDE EEN WOONHUIS OinrcÉ 81 [BEBEII fliEUWS UIT BEItGIE. ZONDAG i3 September igo8. 5 Centiemen, Vierde /aar.— N 42. ANNONCEN Notaris DB VOS, GEMEENTE WATOU, Notaris VANCAYSEELE, Notaris PB EB, te RoHsbrnggediaringlie. No taris CA SSIBP S B. Van Caeyseele, BUlTEJlMJiDSeH JflEUttlS. s Den drukregel 10 c. Hes haalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bolliiigen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f\l,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Wekelijksche Almanak.September. Zon op. Zon onder. Op Donderdag 24 September 1908, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Op Dinsdag 15 September 1908, om 4 ure namiddag, ter hofstede gebruikt door Mr RENÉ LINS, TE WESTOüTRE, Op Maandag 28 September, TE RENÏNGOELSU Landbouwersalaam, Menagiegerief Uit ter hand te koop TE POPERINGHE. OVERSLAG VAN op Stavele en Crombeke. Vrijdag 25" September 1908, A. Gemeente Crombeke. Koop één Eert allerschoonste woon huis met schuur, stallingen en verde afhank- lijkhèdeu, alsmede 10 aren 22 centiaren bebouwde grond, erve en hovenierhof, ter dorpplaats van Crombeke, bekend bij kadas ter, sectie A, nummer 331a en zuidaeel van nummer 345k. B. Gemeente Stavele. Op Woensdag 30 September 1908, Openbare Verkooping Toonee!. Lecons Particulier es. De Hopoogst, de wereld door. Wedstrijd voor 't Middelbaar Onderwijs. Hoptentoonstelling. De bende Pollet in het gevang. BERICHT. De Kinders Rouseré laten weten dat de schulden die sommige groote verstanden beweeren te bestaan na de dood hunner ouders, reeds ver effend zijn geweest sedert April 1906 door tusschenkomst van Mijn heer Aug. Bacquaert Notaris in stad, 't gene waarvan bewijs dage lijks zichtbaar is. De Kinders Rouseré. worden ingelijfd Eet recht, annoncen of artikels te iceigeren is voorbehouden. Zondag 13 Maandag 14 Dinsdag 15 Woensdag 16 Donderdag 17 Vrijdag 18 Zaterdag 19 Eerste Kwartier. Volle Maan. Laatste Kwartier. Nieuwe Maan. H. Naam van Maria.s. Amatus, F réd H. Kruisverheffings. Maternus, s. Nicodemus, Euphemia, Carolina, Kwatertemper.s. Cornelius, Cypriaan, s. Lambertus, Hildegardis, Kwat.s. Sophia, Thomas, Kwat.s. Jauuarius, Odrade, Donderdag 3 September, ten 8 ure 31 minuten 's avonds. Donderdag 10 September, ten 12 ure 23 minuten 's namiddags Donderdag 17 September, ten 10 ure 33 minuten 's morgens Vrijdag 25 September, ten 2 'ure 59 minuten 's namiddags 5 ure 16 min. 6 ure 1 5 18 5 59 5 19 5 56 5 21 5 54 5 22 5 52 5 23 5 50 5 25 5 48 STUDIE VAN DEN TE WATOU. om 1 uur namiddagter herberg La Concorde bewoond door de Weduwe Blomme, te 'Watou, van langs den steenweg naar Poperinghe eene zeer goede en welgelegen met woonhuis, schuur, stallingen, hoppekeet en verdere afhanglijkheden, alsmede 11 hectaren 69 aren 40 centiaren grond van gebouwen, hof, weide, meersch en maailand, bekend bij kadaster sectie C, nummers 20b, 21b, 22a,' 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 919, 950, 952, 953, 954, 955, 956, 957, 958, 959, 961, 962, 963, 964, 970c, 971 en 972a. Gebruikt door Edraond Vandeputte, tot 1" October 1916, mits 1500 franks 'sjaars, boven de lasten en de verzekeringspremie. Verdeeld in 3 loten volgens plan en aan wijzingstafel op de plakbrieven aangeduid. De titels van eigendom, plan en vei- lingsvoorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. STUDIE VAN DEN TE RENINGHELST. van I. bij d'herberg De I\edcrgrajaf, Beestialen 3 goede melkkoeien, jaarling, lijfzeug en pluimgedierte. Vruchten 55 aren aardappels, 22 aren beeten, 11 aren peerdeboonen, 450 blokken wassende hop met persen, 450 schoven rogge, wijdouwhaag. MOBILAIRE VOORWERPEN. II. om 12 1)2 ure namiddag, ter hofstede gebruikt door MrCyr. Beddeleem, bij d' herb erg IXet Xlooghof Beestialen 3 goede bekalfde melkkoeien. Vruchten 33 aren aardappels, 11 aren peerdeboonen, 1200 hoppepersen, 6000 kilos tarwen en haveren strooi. Voiture en Monturing voor muil of voiture- peerd. Tijd van betaling voor de koopen boven de 20 franken, mits goede borg, den l()n penning en de bespreken comptant te vol doen in handen van voornoemden Notaris. dienstig voor WINKEL gelegen in de Gasthuisstraat, Nr 34, groot f are 7 centiaren. Voor inlichtingen zich te wenden bij Con stant Sansen, Noordstraat, te Poperinghe. STUDIE VAN DEN om 10 ure voormiddag ter gehoorzaal en ten overstaan van den heer Vrederechter te Rousbrugge-Harin- ghe zal de Notaris PEEL openbaar- lijk verkoopen Bewoond door Ml Henri Kesteleyn-De- backer tot 1 Januari 1909. Koop twee Een perceel hovenierhof, zeer dienstig voor bouwgrond, groot 7 aren 68 centiaren, ter dorpplaats van Crombeke, bekend bij kadaster sectie A, noorddeei van 345k. Aanslag met de geldtelling. In massa ingesteld 5850 fr. Koop drie: Een partie zaailand, be kend bij kadaster sectie B, nummer 523b voor eene inhoudsgrootte van 33 aren 80 ca en, volgens meting, 36 ar. 62 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Henri Regheere. Ingesteld 1125 fr. Koop vier Eene partij Zaailand, be kend bij kadaster sectie B, nr 301® voor eene grootte van 32 aren 50 centiaren. In pachte gehouden tot 1 October 1913 door Bruno Tempervüle en Désiré Lans- zweert. Ingesteld 1700 fr. Koop vyfEen perceel Maaigras, ge legen in den Voorleedbrouck, bekend bij ka daster sectie A, nr 175, voor eene inhouds grootte van 34 aren. In pachte gehouden door M. Henri Ooe- ne tot 1 October 1912. Ingesteld 1300 fr. KANTOOR VAN DEN TE POPERINGHE. om een uur namiddag te Poperinghe, bij d'herberg DE STER langs de Elverdinghe- en Ypersteenweg, ter hofstede gebruikt door de Wc Vancayseele- Vanspranghe, als napachtster van de Einders Vancayseele. VAN Voiture met harnasseuring, landsalaam, keukengerief, 4000 hommelpersen, 9 bekalf de koeien, 4 goede veerzekalvers en een goed stïerekalf, 1 hectare 10 aren aardappe len in koopen verdeeld. Op gewonen tijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr. mits goede en wel bekende borg dl andere koopen, 10s pen ning en bespreken gereed betaalbaar. Al dat slecht weder van deze laatste dagen Lecoiss tie Piano. Hue de Bruges, 5, POPERINGHE. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. doet ons, willen of niet, denken aan' den aanstaanden Winter en brengt ons dus ook wintersche gedachten mede. Zoo kwam het dat ik dacht aan de tooneelliefhebberij en de wintersche avondfeesten en ik vroeg mij zeiven af of de tooneelliefhebberij aan het uitsterven is te Poperinghe. Inderdaad, vroeger kreeg men de eene vertooning na de andere somtijds moest,de eene maatschappij de andere raadplegen om niet met twee te gelijk op dezelfde datum te spelen. De Pope- ringhonaren woonden de vertooningen bij De maatschappijen deden om ter best, span den nieuwe krachten in, studeerden, namen somtijds deel aan prijskampen en 't gebeurde ook dat zij er zelf inrichtten» kortom, de tooneelliefhebberij zat vast in de Poperinghe- naren, er was vuur in, ook was onze stad gunstig gekend op den vreemde voor hare spelers. En nu Nemen wij den verleden Winter, bijvoorbeeld Op den stadsschouwburg kregen wij van ieder der twee maatschappijen, zoo bloeiend in getal, met moeite ééne vertooning die dan nog zoo weinig door de Poperinghenaren bijgewoond werd. Is het onverschilligheid van deze laatsten of is het omdat de vertoo ningen nu en dan onder verschillige oog punten te weuschen laten In den Jongelingenkring, die vroeger zoo zijn best deed op tooneelgebied, kregen wij sedert twee, drie jaren nietfe meer te zien. In de Philharmonie werd er ook niets ge geven door eigen macht. De vernieuwde Ste Anna gilde heeft haar best gedaan en ééne vertooning gegeven 't is een begin. In de Katholieke Kring werd-slechts ééne tooneel feest gegeven en dan nog moest men vreemde hulp inroepen. Dus gansch den verleden Winter, flauw, meer dan flauw 't Is te hopen dat het zal beteren Dat onze twee tooneel maat schappijen indachtig zijn dat zij toch niet uitsluitelijk ingericht zijn om verschillige dansfeesten te geven, maar eerst en vooral om de tooneelkust te beoefenen en nieuwe spelers te vormen. Dat alle tooneelliefheb- bers hun best doen om de tooneelfaam van Poperinghe hoog te houden, dat er gestu deerd worde om het volk nuttige en aange name avondstonden te doen overbrengen. Dat allen de spreuk indachtig wezen Rust roest met 60 punten; Marcel Lootvoet en Cyrille Verstraete met 50 punten. «1 In de vertaling uit het Grieksch waren 146 mededingers, waarvan er 58 de helft dei punten behaaldenEdmond Devloo behaalt den 2en accessiet, dat is de 3e plaats, met 78 puntenMarcel Lootvoet behaalt 60, Paul Sansen 55, RenéCandaele enJulien Kestelyn 50 punten. Het zij ons toegelaten die bekwame stu denten van herte geluk te wenschen, en de Ifoop uit te drukken dat zij in de andere vakken, waarvan de uitslag nog niet bekend gemaakt is, ook de goede faam van hun College zullen staande houden, en zoo een bewijs leveren van de degelijkheid en uit muntendheid van het onderwijs dat er ge geven wordt. Wij zullen onze lezers volledig inlichten zooals het Staatsblad de uitslagen afkondigd. Het Ministerie van Landbouw in Oosten rijk heeft den 8 September de volgende schatting van den hopoogst afgekondigd Oostenrijk 288,000 centenaren van 50 kgr. Duitschland 483,000 België 80,000 namelijk Aalst 3 5 ,ooo Poperinghe 45,000 Naderhand verneem ik dat wij van dezen Winter op den Stadsschouwburg minstens drie vertooningen zullen krijgen in den Katholieken Kring zal duchtig gespeeld wor den onder andere is er spraak van de Pas sie te spelen, die over acht jaar zulken onse hoorden bijval genootde Jongelingenkring en de Ste Anna gilde zullen het ook nog eens aangaan, naar ik verneem. Bravo Hoe meer, hoe liever Een Tooneelliefhebber. Jaarlijks richt het Staatsbestuur van ons land een algemeenen wedstrijd in voor het Middelbaar Onderwijs. Aan dien wedstrijd moeten al de Athenaeums van 't land deelne men, alsook al de colleges die door stad of gemeente gepatroneerd zijn, zooals ons Bisschoppelijk College. Die wedstrijd had dit jaar plaats voor de leerlingen der Rhetorica en de leerlingen der Tweede Latijnsche klas. Wij hebben vernomen dat er in 't College onzer stad leerlingen uit de Rhetorica en 7 uit de Tweede aan den algemeenen wedstrijd deel genomen hebben. Voor dezen wedstrijd zijn er 100 punten te winnener wordt een prijs toegekend aan een leerling die 80 punten behaald heeft, een accessiet voor 70 punten, een eervolle vermelding voor 65 en eene vermelding in iet Saatsblad Moniteur Beige, voor 50 punten. Hier volgen de uitslagen die het Staats blad tot hiertoe medegedeeld heeft. Voor de Rhetorica zijn de namen bekend gemaakt van deze die tén minste 80 punten lekomen hebben, en die dus eenen prijs behaald hebben. De 3e prijs in het vertalen uit het Grieksch is toegekend aan Daniël Liefooghe, eerling in 't aangenomen College te Pope ringhe. Voor de Tweede Latijnsche klas, is de volledige uitslag bekend gemaakt van den wedstrijd in de Latijnsche en Grieksche talen. In de vertaling uit het Latijn waren er 168 mededingers, waarvan er 100 de helft der punten behaaldenuit ons College vin den wij er 6 die ten minste 50 punten be- ïaalden Paul Sansen, van Contich, behaalt de 2" eervolle vermelding met 68 punten; ïdmond Devloo, van Oostvleteren behaalt de 5® eervolle vermelding met 65 punten; volgen René Candaele en Julien Kestelyn Frankrijk 65,000 Rusland 55,000 Engeland 450,000 Amerika 350,000 Australië 12,000 Te zamen de wereld door 1,783,000 cente naren van 50 kgr. Verleden jaar schatte men den hopoogst op 1,780,000 centenaren. Dikwijls is er gezegd en geschreven ge worden De Belgische hop is van mindere hoedanigheid, ja, zij staat op den laatsten rang... onder al de hoppen der wereld Dit wordt niet alleen gezegd en geschre ven, dit wordt, ook door bijna al de Bel gische brouwers, als Evangelie aanvaard. Wij gaan niet opzoeken in hoeverre dit gezegde gegrond is; wij vergenoegen ons met te verklaren dat de Belgische hopteelt er bijzonder moet naar streven omlonze vroegere goede faam te veroveren. Daar om wat gedaam Denken velen dat onze hop aan deugden te kort blijft en algemeen te weinig verzorgd wordt, wij moeten omniddelijk tegenopwer- pen dat er toch nog landbouwers gevonden worden en meer als men wel denkt, die aan hunne hoppen de gewenschte zorgen beste den. Zoo, bijvoorbeeld, vele leden der hop bonden brengen hop voort van eerste hoe danigheid, verzorgen pluk en droging, houden de soorten afzonderlijk, enz... Maar woorden zijn geen oorden dit moet be wezen worden vandaar het nut der ten toonstellingen. Op de tentoonstelling moeten wij bewijzen 1. I)at er goede' hop is in 't land. 2. Dat er meer is als men zegt. Daarom moeten al de hopplanters, leden van vakvereenigingen, het als eene plicht aanzien van in groot getal en met puike ware aan de tentoonstellingen en prijskam pen deel te nemen. Brouwer en handelaar zullen dit jaar met nog meer belangstelling dan verleden jaar onze prijskampen volgen en... wij zijn er van overtuigd, ook nog meer aanmoedigen. Dat deze tentoonstellingen ernstig ge houden worden blijkt uit de manier van het staal te nemen. De landbouwer mag geen hop tentoonstellen volgens hij zelf een staal zou bereiden a paart voor den prijskamp Neen De stalen worden uit clen spijker genomen door twee vreemde afgeveerdigden die het baaltje toezegelen en wel zien of de hopkweeker wel 400, 800 of 1500 pond zulke waar heeft. Nu, hoe, waar en wanneer worden die tentoonstellingen ingericht? Vooreerst kampen de leden van eiken bond onder elkanderdat zijn de plaatselijke tentoonstellingen, die op de volgende dagen gehouden worden Vrijdag 2" tot Zondag 4n October, te PoperingheZondag 4" Octo ber, te Westouter, Elverdinghe, Proven en CrombekeMaandag 5n October, te Watou Dijnsdag 6D October, te Vlamertinghe. Daarna is er een gewestelijke tentoon stelling voor de verschillende bonden, te Poperinghe, Vrijdag 9n tot Zondag lln Oc tober. Hier mogen er aan deelnemen al de balen die op de plaatselijke tentoonstellingen 80 punten (leklas) bekwamen. Welke premien zullen er toegekend worden In de plaatselijke tentoonstellingen waar schijnlijk eereprijs (90 p.) 15 fr.; le prijs, 10 fr.; 2e prijs 7,50 fr. Daar worden min stens 150<l fr. in premien toegekend, die volgens het aantal tentoonstellers en de weerde der stalen zullen verdeeld worden. In den gewestelijken prijskamp IttOO (Vaitk prijzen. Voor den gewestelijken prijskamp schenkt het Ministerie van Landbouw dezelfde toe lage als verleden jaar. (1000 fr.) Dank aan de bestendige tusschenkomst van de heeren Charles Brutsaert en Georges Lebbe geeft de Provincie West-Vlaanderen ook een hulpgeld van 300 fr. De Stad Pope ringhe geeft ook zulk een subsidie. Van den Belgischen Brouwersbond krijgen we 350 frank. De belooningen voor de bekroonde plan ters zullen dit jaar kunnen meerder zijn dan te vorenmisschien premies van 25 of 20 fr. voor de eereprijzen (90 punten), en ook een vergulden eeremetaal en een eerediploma. Voor de eerste prijzen, 15 frank of moge lijks 20 fr. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboom n gemaakt, isengeene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Zooals wij verleden week gemeld hebben, zijn er in het celgevang van Bethune vijf terdoodveroordeelden opgesloten. In geen enkel gevang van Frankrijk had zulks in lange jaren plaats. Tien bewakers zijn opzettelijk uit het ge vang van Loos gekomen om deze bandieten te bewaken. Deze vijf terdoodveroordeelden zijnVromant Canut, Theophiel Deroo, August en Abel Pollet, der beruchte bende van Hazebroeck, en Raphaël Van Houtte, een gemeen misdadiger. Men kent genoeg al de misdaden die de eersten met eene onge looflijke onverschilligheid voor het assisen hof van Sint Omaars bekend hebben. Zestig dagen reeds wachten zij naar het uur der gerechtigheid. Vijf der bijzondere bewakers houden de terdoodveroordeelden bestendig in den dag in 't oog, en vijf 's nachts. I)e gaanderij van het gelijkvloers, waar hunne cellen gelegen zijn, weerklinken van 's mor- gends tot 's avonds van het gezang en gelach der ellendelingen. Zij eten smakelijk en sla pen rustigDe twee gebroeders Pollet, die jegens elkaar vijandelijk gezind zijn, zijn op de twee uiteinden van de reeks cellen opge sloten, Deroo en Vromant alsook Van Houtte bevinden zich in de drie middencellen. Van Houtte is een zoo ellendig en dwaze misdadi ger, dat hij schier misplaats schijnt bij de vier schrikwekkende onmensehen. Ook wordt hij verachthij heeft, op een avond, te Lens, zijn makker Rousselle, een miju- werker als hij, met hamerslagen gedood alleen om de vrouw van zijn slachtoffer te believen. Vromant zingt met eene schrikwekkende en sombere stem onophoudend vlaamsche liedjes. August Pollet, altijd bleek en van koorts trillend, onderbreekt soms de Mar seillaise», die hij schier bestendig brult, om aan zijnen bewaker te zeggenHet is zeker dat men ons het hoofd zal afkappen, doch wat mij betreft, is dat niet eerlijk 't is Abel die alles gedaan heeft, de bandiet!» Dan vloekt en zweert hij, weent en jammert, om vervolgens met zijne valsche stem, het aux arrnes, citoyeus! te hernemen. Deroo is kalmerhij herinnert zich dik wijls dat hij voor het assisenhof, het hoofd van zijn broeder Marcel gered heeft, met al de misdaden, al de moorden voor zich te nemen: »Ik, ik alleen, heb alles gedaan Abel Pollet, de wreedo en geduchte roo- verskapitein, de inrichter van de plunderin gen, die stelt zich hooghartig aan Het is het beste nog van al dat men ons halsrecht, want voorzeker men zal ons geene genade durven schenkenaangezien wij gemoord hebben, is het redelijk dat men ons ook doodt, en daarbij, 't zal zoo veel te spoediger ge daan zijn.De ellendeling brengt een deel van zijnen tijd door met minneliedjes te zingen.,. De schurken spelen ook met hunne bewa kers met de kaart, de dominos en het dambord Zij spelen gewetensvol, uitgenomen August Pollet die valsch speelt. Dat is bij hem inge boren. Het gerucht is in omloop dat M. Faillières, dinsdag morgend, in den ministerraad, de genade geteekend heeft van de vijf terdood veroordeelden. Het is zeer warm, drinken wij goeden kouden koffie, die kan gemaakt worden door de suikerij der Trappisten Vincart. '1 Is de meest ververschende drank. Dépót bijgebr. Delhaize Moncarey-Sanseu en een boschwachter, ooggetuigen van het ongeluk, snelden de slachtoffers ter hulp. Mad. Jean Dubois en haar zoon Paul lagen dood op den grond, met, verpletterde borst. Mad. Al tons Dubois en hare dochter Bertha waren bewusteloos; men vreest voor het leven van het meisje. Mad. Focquet had eene diepe wonde bekomen aan het voorhoofdde polsen zijn verwrongen, de linkerduim ge broken en het lichaam gansch met kneuzin gen overdekt; haar toestand is erg; drie vingers der linkerhand zijn moeten afgezet worden. M. Jean Dubois heeft talrijke kneu zingen bekomen aan het hoofd de linkerpols is verstuikt. Zijn toestand boezemt nochtans geene onrust in, evenmin ais die der kleine Jeanne, die slechts licht gekneusd is aan het hoofd. Ec-nige geneesheeren van Verviers zijn on- middelijk in automobiel ter plaats gekomen. Cuba. Bloedige tooverpractijken.-— In de laatste jaren zijn uit Cuba meermalen berichten gekomen over beweerde gevallen van kinder- of' menschenmoord, welke zou den in verband staan met tooverpractijken, die nog toepassing vinden onder de achter lijke negers in de binnenlanden van het eiland. Opnieuw heeft zich een geval van kinder moord, in verband met tooverij, voorgedaan op een driejarig blank meisje, Luesa Valdes. Dit kind was in Juni 1.1 gestolen door zeke ren Iréne Rodriguez. Daartoe waren hem een vrouw, Valladerès, en een veertienjarige jongen, Victor Navarro, behulpzaam geweest. Geruimen tijd hadden deze drie lieden allen negersgezocht naar een blank kind, welks lever zij wilden bereiden om het aan een zieke vrouw, Leocadia toe te dienen. Rodriguez vermoordde het kind, en na aller lei griezelige tooverkunsten werd de behoor lijk toebereide lever van 't kleine slachtoffer door de zieke vrouw genuttigd. Bij het onderzoek dezer zaak bleek dat Rodriguez een tooveraar was van de Brujos- sekte. Deze tooveraars oefenen grooten invloed op de onwetende enzeerbijgeloovige bevolking der binnenlanden van Cuba en Haïti. De bewijzen tegen Rodriguez en zijn medeplichtigen zijn zoo overtuigend, dat de ambtenaar hunne terdoodveroordeeling zal eisehen. Canada. Prachtige oogst. De graanoogst in het noord-westen van Canada wordt geschat op 115 miljoen schepels,' tegen 65 verleden jaar. Het graan is van zeer schoone kwaliteit. Hei is zoo gemakkelijk goeden Éoffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Marokko.Gevecht aan de Algerijn- sche grens.Dinsdag morgend om 6 ure, heeft heel de Fransche colonne de Marok- kaansche harka aan de grens Colomb-Be- char» aangevallen. Het gevecht heeft tot 4 ure geduurd. De harka is in wanorde heelemaal uit een- geslagen. Zij heeft groote verliezen geleden: rond de 1500 dooden en gekwetsten. Aan Fransche zijde, laat kolonel Allix weten, is een officier licht gekwetst. Onder de manschappen zijn 21 gekwetsten, waar van 3 erg. De goede uitslag wordt toegeschreven aan de artillerie, die den vijand verre van de linies der infanterie hield. Huitscliland.Automobielongeluk. Woensdag avond keerde M. Jean Dubois, nijveraar te Dison, bij Luik, terug van Aken, waar hij zijn zoon was gaan bezoeken. Hij was vergezeld van zijne vrouw, geboren Honorine Leclercq, 34 jaar, zijn zoontje Paul 8 jaar, zijne schoonzusters, Mad. Eu genie Focquet, 47 jaar, wonende te Brussel, en Mad. Alfons Dubois, 38 jaar, met hare twee dochters, Bertha 13 jaar, en Jeanne 9 jaar, van Dison. Te Eupen sprong opeens een hond voor de wielen. M. Dubois sloot de remmen, maar door de bekomen snelheid sloeg de automo biel om, boven op de reizigers. Wielrijders Algemeene "Vergadering OP ZONDAG 27» DEZER, te 3 ure stipt namiddag, IN HET «PARC ST-GEORGES», TE POPERINGHE, waar eene bespreking zal gehouden worden nopens het inrichten van een ('ooGitiil club te Poperinghe. Eene inschrijvingslijst zal er ter beschik king der liefhebbers liggen. STADSNIEUWS. Velo verdwenen. Zondag avond rond 11 1)2 ure is een velo die buiten eene herberg langs de Proven-kaisiede stond en toebehoorde aan zekeren Deraeve, gesto len geweest. Crombeke. Brand. Donderdag laatst brak er rond den noen brand uit op

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1