UITVERKOOP LIEVELING- Groote AFSLAG BRANDVERZEKERING w» POPERINGHE NIETS D' Jéröme Dehondt- Del maere, W' Justin RENIERE-PAPlfl Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Jules Lefebvre-V andenameele opgemaakte MATRASSEN A, VANNBSTE-MATTHYS Feesten en Vermakelijkheden HOPPE. Alphonse WALLYN, WAREN GOEDEN KOOP aan prijs van factuur. Geen tandpijn meer! IN DE LAARS, MATRASMAKERIJ M 15 1/2 °/o nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF Vraagt inlichtingen, Brociiuren en Staal (kosteloos) Délëgation des Producteurs de Nitrate de Sonde du Chili pour la Belgique et la Hollande '29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. het hofstedeken toebehoorende en bewoond door RenéHahn. In weinigen tijd stond alles in laaie vlam en huis, meubelen, schuur, stallingen, oogstvruchten, een bende konij nen, alles werd door de vlammen vernield. De schade, door verzekering gedekt, wordt gerekend op 5000 frank. Men kent de oorzaak van don brand niet. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan üe VERSTERKENDE PILLEN Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MÜNTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. Westouire. Brand. Donderdag namiddag ontstond er brand in de hoppekeet van B. Kouckuyt. Door de brandklok ver wittigd, snelden de Pompiers ter plaats maar konden het vuur niet overmeesteren. Dank aan hunnen moed en de richting der wind, gelukten zij er in de andere gebouwen der pachthoeve te bevrijden tegen het ver nielend element. De schade door verzekering gedekt, wordt op 500 fr. geschat. Woesten. Inbraak met doodsbe dreigingen.De vrouw van Seraphin De- houck, wonende op het einde der plaats, die Woensdag avond alleen tehuis was, daar haar man in Frankrijk werkt, hoorde rond 9 1)2 ure een verdacht gerucht nevens hare slaapkamer. De vrouw, die niet rap verveerd is, stond op en wilde gaan zien. Zoo zij de deur van hare kamer opendeed, werd zij bij de keel vastgegrepen door een kerel die haar toesnauwdeIndien gij om hulp roept, zul len wij u verwurgen.» Verschrikt, dierf de vrouw niet roepen, en wijl een der inbrekers haar bewaakte, onderzochten een of twee andere het huis. Dan vertrokken zij, de vrouw verzoekende hen niet te achtervólgen wilde zij niet vermoord worden. Toen de ke rels sedert eenigen tijd vertrokken waren, ging de vrouw geburen verwittigen die op zoek gingen naar de stoute dieven, maar te vergeefs, zij waren al ver weg met hunnen buit: 60 fr. in geld en wat kleerstukken. Een onderzoek is ingesteld en het parket is vrijdag namiddag ter plaatse geweest. Ëlverdinghe. Schielijke dood. M. Peene hopkoopman alhier, was zaterdag namiddag op zijn bureau aan 't schrijven. Opeens hoorde de meid eenig gerucht, maar geen kwade vermoedens hebbende, ging zij niet zien. Wat later vond men M. Peene, ten gronde, doodliggen. Hij had 's morgens nog naar Ypermarkt geweest. llevereii-aan-Yser. Trambot sing. Zaterdag avond kwam de tram die om 21 ure uit Veurne vertrekt en hier om 22 ure aankomt met geweld de statie inge stroomd en in de kruissing der lijnen liep hij langs den team die hier van Poperinghe om zelfde uur aankomt. Het machien van dezen trein was nog al erg beschadigd. Het scheelde aan niet veel of de nachtwachter werd dood gereden, hij kon juist 'op tijds verminkt lijk van gravin de Marga. De on gelukkige was op den slag gedood. Hare zuster had talrijke kneuzingen bekomen en was een arm gebroken. De twee andere personen waren maar licht gekwetst. De wanhoop van graaf de Marga, toen hij het lijk zijner vrouw zag liggen, was hartver scheurend. Men moest hem met geweld in een naburig huis trekken. Mad. de Marga had 7 kinderen en verwachtte een achtste. Dit schrikkelijk ongeluk heeft in gansch de streek eene ongelooflijke ontroering verwekt. Uier en I>aar.Zaterdag morgend werd de werkman A. Vervaet te Laeken door een trein verrast en in stukken gere den.Zekere Pierre Thaily, jongman, 27 jaar, die in eene steengroeve van Avins-en- Condroz werkt, werd door het jachtwiel van een machien getroffen en letterlijk in stukken geslagen. Een zijner beenen werd op het dak van eene naburige woon terug gevonden. Zaterdag avond was de 18jarige Vande Kerckhoven, dronken zijnde, te O. L. V. Thielf, bezig een kappelletje te vernielen. Geburen gingen de veldwachter verwittigen die ter plaatse kwam. Vande Kerckhoven wilde de veldwachter te lijvedeze loste een schot en trof de vernieler in volle borst. Hij was op den slag dood. Te Gent heeft de 19jarige Julienne Schepens van Pieter Banckaert, 37 jaar, met wie zij liefdebetrek- kingen had, vijf messteken in het hoofd en nog vijf andere toegebracht geweest. Men wanhoopt het meisje te redden. Voor het drama hadden zij lang, wel ruim een uur, staan praten aan den hoek van het beluik, en niemand had kunnen opmerken dat er twist was tusschen beide. Hendriü. Poels, 25 jaar oud, afkomstig van Buggenhout-bij- Dendermonde, was te Beaudour electrieke kabels aan 't plaatsen. Bij misgreep raakte hij de kabel, op dewelke de electrische kracht gelost was. De ongelukkige stortte ten gronddehij was op den slag dood. In de drukkerij De Koker, te Antwerpen, werd dinsdag een der werklieden, Jules Gullen, door een riem gevat en mee rond gesleurd. De ongelukkige werkman werd den schedel verbrijzeld en stierf eene uur nadien.—Woensdag morgend is een bediende van de Handelsbank van Antwerpen, zekere De Rycker, vertrokken met eene som van 146.000 fr. Op den steenweg van Otti- gnies naar Steenkerke is een motocyclist met groot geweld op een aardhoop gebotst Hij werd over zijn machien geworpen en den schedel verbrijzeld op de straatsieenen De ongelukkige werd in automobiel naar Rebecq gevoerd. Onderweg is hij gestorven Men kent nog het slachtoffer niet. Hij schijnt rond de 30 jaar oud. Men vond in zijn bezit een reisgids Baedeker en een pen- nèmes met de naamletters J. V. De plaat van de motocyclette komt uit de provincie Limburg. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Congo seakcn.— In de zitting van den Senaat van woensdag, is de overneming van 3.Beginnelingen tot 16 jaar. De prijzen bestaan uit rijwielen en kunst voorwerpen. Alsmede eene prachtige Eere- schaal, vriendelijk geschonken door den Weled. Heer Bon Ruzette, Gouverneur van West-Vlaanderen. Inschrijvingen worden aanvaard ten bu- reele van'het «Brugsch Handelsblad» alsook te Antwerpen in het bureel van Het Sport blad, Moretuslei, 60. Inleg 1 fr. Het bedrag mag in postzegels gezonden worden. De af te leggen weg Brugge naar BlankenbergheOostende Ghistel Brugge. Vertrek om 3 uren aan de Ezelpoort. Aankomst aan de Katalijnepoort. Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Vliegmachienen. Op Zondag i3" September, HE RB Ell GKERMIS bij Charles In 't Vosje, Verfaillie, Vogelhoek. Schoon Manskostuum te verhollen aan 5 centiemen de bol, Asa Mou9£n, bij Jules Lequien bijg. Pummel, Casselstraat wegspringen en bekwam slechts eenigeMen Congo, met groote meerderheid gestemd lichte kneuzingen. De freinen van den tram van Veurne hadden niet gewerkt en hierdoor kon de machienist de trein niet stilhouden. Ghyverinchove. Bij koninklijk be sluit van 1 September wordt het burgerkruis van le klas verleend aan M. K. Deschryver, burgemeester der gemeente, voor meer dan 35 jaren dienst in den Raad. Blond de provincië. Zaterdag middag, dweerste het 7jarig meisje Louisa Van'Hevel de Zavel te Brugge, toen het onder een rijtuig terecht kwam, waarvan de wielen over haar gingen. De dood was oogen- blikkelijk. Tijdens het on weder van verleden week, werd Karei Beernaert van Eerneghem, 18 jaar oud, die met peerd en loeg op 't land aan 't werk was, door den iliksem doodgeslagen, evenals het peerd. De weduwe Claeys, 24 jaar, van Oedelem, heeft woensdag haai' zoontje van 5 maanden verwurgd. De ongelukkige verkeerde in nood en schijnt niet wel te weten wat zij doet. Zij is in het gevang te Brugge opgesloten. TeRuddervoorde,hadeen erg messengevecht plaats. L. Puype, herbergier, die de twist zoekers buiten gezet had, zag deuren en vensters bij hem inslaan en bekwam eene messteek in het hoofd en een in den rechter arm die bijna af is. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het 3jarig zoontje van Edm. De Cock van Vichte, werd dinsdag doodgepletterd onder een boom die op zaag- schragen legde en welke het jongentje al spelen omgetrokken had. K. Staelens, 59 jaar, werkman te Belleghem, viel van een appelboom ten gronde en bleef op den slag dood liggen, Dinant. Doodelijk automobielon geluk. Zondag voormiddag, rond 11 ure, gebeurde te Dinant een schrikkelijk automobielongeluk. Graaf de Marga de Waha vergezeld van zijne vrouw, zijne schoonzus ter en eene anaere bloedverwante, reed in volle snelheid langs de Sint-Jacobstraat.Aan de Pont d'Amour gekomen, botste de auto mobiel met schrikkelijk geweld op een muur. De schok was ontzettendde reizigers wer den langs alle kanten rondgeslingerd en het rijtuig gansch vergruisd. Op verscheidene geweest. 8tiaatsMacI. Bij kon. besl. van 31 Augustus worden benoemd tot ontvanger der rechtstreeksche belastingen en accijnzen te Waerschot, M. S. Dervaux, thans ontvan ger van rechtstreeksche belastingen, doua nen, accijnzen en entrepöt te Jabbekete Wijnkel-Sint-Eloy, M. C. Legrand, id. te Ardoye. Men vraagt eene goede meid bij AS5dor Blaekelboom, Stad huis, Groote Markt, l*og»eringhe. SPORT. Parijs-Moorslede.Daar de Belgische Wielrijdersbond Zondag de schaal De Ca ters (inter.-clubs) laat betwisten, had men nogmaals aangedrongen Parijs - Moorslede 8 of 14 dagen uit te stellen. Daar het seizoen reeds ver gevorderd is, hebben M. Bonte en zijne sportvrienden het geraadzaamst gevon den de koers effenaf te verschuiven tot in het begin van Mei 1909. Op het oogenblik dat deze beslissing werd genomen waren er reeds 30 inschrijvingen toegekomen. Jammer genoeg dat zulke schoone baankoers, die met zooveel ongeduld verwacht was, geen plaats kan hebben. Zondag 27 September in den velodroom »Alcyon» om de West-Vlaamsche sportlief hebbers tevreden te stellen, zal M. Bonte eene koers inrichten die voorzeker vele nieuwsgierigen naar de renbaan zal lokken. De Bol d'Or te Parijs.Zaterdag avond om 6 ure werd op den wintervelodroom het vertreksein voor dezen koers van 24 uren gegeven. Leon Georget, de fransche kampioen, nam van het eerste oogenblik de leidingen reed op prachtige wijze, zijne tegenstrevers achter latende. Ziehier de uitslagen: 1. Leon Georget, 973 kilom. 666 meters; 2. Dortignac, 904 kilom 3. Lafourcade, 878 kilom.; 4. Cornet, 789 kilom.; 5. Gougoltz, 731 kilom.Trous- selier, Faber, Brocco en Privat hebben het opgegeven. Leon Georget heeft al de records achter tandems geklopt. Velodroom van Karreveld. Zondag, 13 september, zal in den velodroom van Karreveld, te Brussel, eene opzienbarende koers plaats hebben. Cyriel Van Houwaert, de belgische kampioen op baan, zal rijden, op een afstand van 50 kilometers, tegen den nationalen kampioen Van den Born, een der beste sprinters van Europa, en zelfs van heel de wereld, 't Zal oprecht aardig zijn den fijnen rijder Van den Born, die gewoon is de 200 meters af te leggen alsof hij vleuge len had, tegen den onvermoeibaren man te zien opkomen, die 600 kilometers aflegt zonder rusten, door regen, wind en slijk. Men denkt nochtans dat Van Houwaert, ge zien den korten afstand, al zijne hoedanig heden niet zal kunnen benuttigen en de vlag zal moeten strijken voor Van den Born. Groote Wielrijdersprijskamp. Omloop der Zeekust, ingericht door het Brugsch Handelblad, met de medewerking van Het Sportblad, op 20 September 1908. 1.Liefhebbers (le reeks), die reeds la, 2e en 3® prijzen behaalden. GAAIBOLLING. Poperinghe.Op Zondag 13 September gegeven door - De Valérianen ter herberg Het Volkslusthof bij Achille Berat. 30 fr. prijzen en een schoonen haas. Inschrij ving van 1 tot 3 uren. Inleg fr. 0,65 voor 2 bollen. FLESSCHESCHIETINGEN. Proven. Op Zondag 13 September, groote stilhangende en vliegende Flessche- schieting, ter herberg Canada bij Sera phin Veniere (bij de Lovie.) Inschrijving van 2 tot 2 V% ure. Poperinghe.—Op Zondag 27 September, groote stilhangende en vliegende Flessche- schieting In den Oosthoek bij Jerome Chaerle, Elverdinghe-kalsiede. Inschrij ving van 2 tot 2 1)2 ure. ALLERHANDE VOLKSVERMAKEN. WatouS^Jan-ter-BiezenTer her berg Den groenen Sprietbij C. Woutters- Hautekeur. Op Zondag 20 September, om 3 ure Tuinbolling 10 fr. prijzen. Om ure Snelheidskoers voor hondemobilen. Om5 ureGroote Gymnastiekfeest's avonds Prachtig Vuurwerk. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 27 September gegeven door de Maatschappij Willem- Teil - Begin om 2 1)4 ure. 2IW& fir. prijzen. Oppervogel 40 fr. Inleg 7,50fr.; terug6fr. Gewone voorwaarden. Xe e herberg In de Zoutziederij, in de Hondstraat, Poperinghe, - schikkende voor allen handel of stiel uit te oefenen. - Zich te begeven bij M. Emile Gantois, brou wer, Priesterstraat, Poperinghe. Xe Koop Per occasie 4 Velos aan 35 - 50 - 60 - 65 fr. bij Emile Pattou-Glarys, Yperstraat Po peringhe. Een groot en een klein bad met de viering erbij alsook eene kindervoiture, bij René Devos-Deschodt, Boesëheepstr., Poperinghe. Schoonen winkeltoog en dubbel-pupiter kun nende dienen voor Notaris, enz., bij Jules Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. T angs den steenweg gaande van Poperinghe JL naar Rousbrugge, een Woonhuis met grond, een verdiep en halfhoog en kunnende dienen voor allen handel. Langs voren twee plaat sen, langs achter een kamer en een keuken een ovenkot voor te bakken stallingen hovenierhof en een poortje met uitweg. Boven twee kamers en zolder. Voute en Kelder. Bewoond door Norb. Próvoost-Verbrugghe. Schoonen biljard, met twee spelen billen, »Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alots Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Franqais, Yperstraat, Poperingtie, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden Velo. 3. Een onlangs nieuwen Violon met kas. 4. Een goeden koperen Trommel. 5. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goe den staat. 6. Een goede zware Jachtstove met oven en toebehoorten. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. BEHtlCETTEIV. Handel in Kolen van 1° kwaliteit. Sunderlandsche Kolen. Ik heb de eer Ued. te berichten dat er mij een schip grove lossingskaai kolen aangeko- te Yper. Los- 25 franken per BURGERSTAND VAN POPERINGHE van 30 Oogst tot 6 September. Geboorten. Joseph Beddeleem, z. v. Gaspar en Irma Verdonck. Madeleine Teckel, d. v. Theophile en Lucia Derck. Felicien Verfaillie, z. v. Alphonse en Mag- dalena Haghebaert.Valère Verdonck, z. v. Hector en Elisabeth Meersseman. Mengeling-en. Dat is aardig roept zij uit. Wat is aardig vraagt hij. Wel daar, in die aankondiging Alle redelijk aanbod zal aangenomen worden. Wat vindt gij daar aardigs in Wel, antwoordt zij blozend, ik ben juist van hetzelfde gedacht. Jéröme uiiyunL-rrETorj; BOESINGHE. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach GRAMÉrV inlandsche Rogge, Maïs, eerdeboonen, Haver, enz. Voor de Duivenlief hebbers in- andsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. van p voor men is aan de sing 14-15-16 September 1000 kilos op wagen (Camille Spagnaerts,) Ach. Vanuxem. Yper Kaai Visschershuis. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. «Jules DOCHY, Watoustraat, 24 Poperinghe. ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het Verslagen van Matrassen, en mij op aanvraag ten huize begeef aan genadige prijzen. Ik hoop, door mijnverzorgd werk, het vertrouwen en de voorkeur van eenieder te genieten. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als timmerman en speldewerkkussen=maker. Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0.75fr. Miine vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Jerome Dobbelaere*Monteine, Meessenstraat, Poperinghe. VERANDERING VAN WOONST. De lloode Yaars trouwen, alom bekend om schoenen aan zeer voordeeli gelegen te Poperinghe in huis van ver hare goede e prijzen, laatst e Watoustraat, is nu gevestigd in de Noordstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Au Café de la Paix jGroote Markt, Poperinghe. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostuum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stofïiën van'alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdens vandf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 11 Sept.— Tarwe heet. 16,00-Rogge 13,60-Haver 8,00 Aardappelen, 100 k. 8,50-Boter de kil. 3,10 Eieren de 26, 2,60 Ir. POPERINGHE, In 't groot-In't klein 't Is in de kloefkapperij van Louis Defever bijgenaamd Louis Kloeffe, Watoustraat, 46, Poperinghe, dat men ten allen tijde kan krijgen alle slach van kloeffen in alle kleuren voor mans, vrouwen en kinders, in iepen, wilgen, beuken en populieren hout aan zeer genadige prijzen. Ik ben ook voorzien van een schoon as sortiment Modekloeffen en Kloefleers. MARIE DEFEVER, Watoustraat, n' 46, POPERINGHE. Volledige en zekere genezing in weinigen tijd van Sciatiek. Flerecijn, Rumatiek, Len- denzeer, enz. door het gebruik der POIL DE BBETA&NE. anli-rumatische Wol, gebreveteerd voort brengsel, gemakke lijk middel en aanbevolen door al de geneesheeren. A Igemeenen depot voor alle landen. ELISA VAN HOUTRYVE, 72-74, Scheepsdaelelaan, te Brugge. Zij is ook voorzien van gebreveteerde B eisaaiette Poil de Bretagne, voor Cale- Qons, Kousen, Slaaplijven, enz. Te bekomen bij Sansen-Decorte, Poperinghe TAP geneest oogenblikkelijk en jvoor altijd.Prijs i ir. 50| Apot. Canivet, Doornijk. lApot. Monteyne, Poperinghe. 1 In de Blauwe Laars. Oud Huis van vertrouwen NnorHcfraat 1 PI POPERINGHE (bij de Hoppeschaal) Alle slag van beste Bottinen Werkschoe nen voor Heeren, Da- men en Kinderen. Alle fatsoenen wor den in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. perStuk: 15 ets. in Poperinghe, bij A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, Sansen-Decorte, In den Bazar, BIJ Yperstraat, POPERINGHE, KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- lenextra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwartalle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. Bekendmaking aan de kliënten. Matrassen in sehaapivol, voor 2 personen met of zonder erin, vanaf 65, lö, 80, 00, 95 fr. Specialiteit van schaapwol, aan fr. 2,80, 3,65,3,85,4 en 4,25 de kilo. Matrassen in floeoinvol, voor 2 personen aan fr. 29, 25, 30, 35 en 49 fr. Bijzonderheid van floconwol, uitne mend zacht, niet knollend, proper en gezond, kan erwasschen worden gelijk schaapwol fr. 1,00 1,25, 1,50, 1,70, 1,90 de kilo, enz. Matrassen in konijnhaar, voorS personen gezuiverd met machien.in de ondercouverte, aan 22 en 24 fr. met de bovencouverte, aan 28 en 30,50 fr. Groote EVIagazijnen Bijzonderere verkoop voor jonge trouwers en scholieren.Leveringen door gansch het land.Zend stalen op aanvraag. IIX 'T GROOT.— IN 'T KLEIN 5>E STER OYfiSEM, Tramstatie. 20 - T ELEFOOW - 29 Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg zal zorgen. MH?3' Let wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. onmiddelijkopneembaar. aan de Gedrukt mei de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud. Wright vliegt 62 minuten. M. Orville Wright heeft woensdag namiddag, te Was hington. met zijn vliegmachien een tocht van 62 minuten 15 seconden gedaan, met eene gemiddelde snelheid van 57 tot 60 kilome ters per uur. Worsteling. Zaterdag laatst kwam Francis DeB... op de Beveren kalsiede in ruzie met B. De H... van wegens den water loop Na eene korte woordenwisseling vlo gen zij elkaar te lijve en sloegen beide duch tig toe. De schoonzoon van De B... die het gevecht zag, kwam toegeloopen om dezen te helpen. De knechten en zoons van De H... kwamen ook hunnen meester en vader hel pen, en weldra was het een getier en ge schreeuw dat het kurieus was om zien. 't Was juist als kleinen oorlog In een, twee, drie was ten heelen hoop volk ter plaatse en de vechters werden gescheiden. Processen zijn tegen hun opgemaakt. Groote keus van alle siach van goed- koope en schoone stoelen in den Bazar bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Begin van brand. Zaterdag nacht moest de E. H. Pastor de H.H. Gerechten naar de kerk gaan halen om ze een zieke te gaan toedienen. Toen hij bij het altaar kwam bemerkte hij dat de tapijten bezig waren met in brand geraken. Geholpen door den kerk baljuw konnen zij spoedig alle gevaar doen verdwijnen. Men denkt dat de koorknapen tijdens het lof een kooltje vuur op het tapijt moeten hebben laten vallen. meters afstand, vond men het vreeselijk 2.Liefhebbers (2ereeks: Toeristen inbe grepen). Aalst 5 Sept. Mart vast. Prima-hop, 17 balen ter markt, 37-47% fr.; goede waar, 10 balen, 35-40 fr. Op levering Octo ber-November melden zichkoopers aan 30 fr. Londen 7 Sept. Markt prijshoudend Engelsche hop le kwal. 60- 80 fr.; 2e kwal. 40 - 45 fr. Veel vraag naar goede hop. Brussel 9 Sept.Markt kalm. Poperin ghe (stadslood) 26 fr. Aalst (8 merken) 28 fr Meer verhandelingen in Poperingsche dan in Aalstersche waar. Nuremberg 9 Sept. Markt kalm. Marktwaar ïe kwaliteit 55 - 65 fr. 2® kwa liteit 40 - 50 fr. Hallertau 50 - 80 fr. Spalt 65 - 85 fr. Saaz 90 -100 fr. Alhoewel de storm verleden week veel schade aangericht heeft, zal de opbrengst nog overvloedig zijn. Poperinghe 11 Sept.Markt kalm. Stad 26 fr. Dorp 23-24 fr. Weinig verhandelin gen in cultuur. Overiijdens. Rouseré Hubert, 39 jaar, ongehuwd, coiffeur, Gasthuisstraat.Beau- prez Roger, 3 maanden, Veurnestraat. Keyngnaert Marcel, 3 jaar, Wijk H. Huwelijksbeloften.Jules Boddin, dag looner, gehuisvest te Poperinghe met Alice Bertrand, huishoudster, gehuisvest te So main (Frankrijk). Hij en zij liggen over hetzelfde dagblad gebogen en lezen in de aankondigingen van een uitverkoopAlle redelijk aanbod zal aangenomen worden. Kern- en Kuipwerkmaker BERICHT. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouioen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. 73, Veurnestraat, POPERINGHE. BIJ bij de Wede De llynek, Gasthuisstraat, Gouden Medalie te Oostende in 1888, Zilveren Medalie te Brussel in 1888 en Gouden Medalie te Tunis in 1889. té. ki fat m GEHOUDEN DOOR DE VAN Ai SODA NITRAAT

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4