HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. oerende GOEJEREI EEK WOONHUIS HOFSTEDE BUITEJMPSCH JffiUttlS. IMS UIT BEIiGIE. ZONDAG 20 September Igo8. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Notaris PEEL te Rousbrugge=Haringhe. Notaris CASSIERS Notaris IDE VOS, GEMEENTE WATOU, Notaris VANCAYSEELE, ANNONCEN Den drukregel 40 c. Herhaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoneen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f 1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Zon op. Zon onder. Wekelijksche Almanak.September. O VERSLA G VAN op Stavele en Crombeke. Vrijdag 25" September 1908, A. Gemeente Crombeke. B. Gemeente Stavele. Op Woensdag 30 September 1908, Openbare Verkooping Uit ter hand te koop TE POPERINGHE. Op Donderdag 24 September 1908, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Op Maandag 28 September, TE RENINGHELST, Landbouwersalaam, Menagiegerief HET FAMILIELEVEN. Snijgraan of Snijrogge. Wedstrijd voor't Middelb. Onderwijs HU besloot alsdan zich te zelfmoorden, trad in eene menagerie en op een oogenblik dat men op hem niet lette, ging hij het leeu- wenhok binnen. Nauwelijks was hij in het hok, of de leeuw sprong op hem en beet hem met eenen enkelèn knap de strotader door. De ongelukkige Grollier viel als eene massa dood ten gronde. worden ingelijfd mtmmm Het recht, annoneen of artikels te weigeren is voorbehouden. De 7 Weeën van Maria. s. Eustachius, s. Mattheus, Jonas, De Herfst begint. Equinoxe. s. Maurits, Phocas, Emmeramus, s. Linus, Thecla, O. L. V. van 't Rantsoen of ter Slaven, s. Firmyn, Edgard, Cleophas, Euphrosine, s. Justina, Senator, Cypriaan, Eerste Kwartier. Donderdag 3 September, ten 8 ure 31 minuten 's avonds. Volle Maan. Donderdag 10 September, ten 12 ure 23 minuten 's namiddags, Laatste Kwartier. Donderdag 17 September, ten 10 ure 33 minuten 's morgens Nieuwe Maan. Vrijdag 25 September, ten 2 ure 59 minuten 's namiddags. Zondag 20 Maandag 21 Dinsdag 22 Woensdag 23 Donderdag 24 Vrijdag 25 Zaterdag 26 5 ure 26 min. 5 ure 46 5 28 5 44 5 30 5 42 5 32 5 39 5 33 5 36 5 34 5 34 15 36 5 32 STUDIE VAN DEN om 10 ure voormiddag ter gehoorzaal en ten overstaan van den heer Vrederechter te Rousbrugge-Harin- ghe zal de Notaris PEEL openbaar tijk verkoopen Koop één Een allerschoonste woon- huis met schuur, stallingen en verde afhank- lijkheden, alsmede 10 aren 22 centiaren bebouwde grondt erve en hovenierhof, ter dorpplaats van Crombeke, bekend bij kadas ter, sectie A, nummer 331a en zuidaeel van nummer 345k. Bewoond door M: Ilenri Kesteleyn-De- backer tot 1 Januari 1909. Koop tivcc Een perceel hovenierhof, zeer dienstig voor bouwgrond, groot 7 aren 68 centiaren, ter dorpplaats van Crombeke, bekend bij kadaster sectie A, noorddeel van 345k. Aanslag met de geldtelling. In massa ingesteld 5850 fr. Koop di*ieEen partie zaailand, be kend bij kadaster sectie B, nummer 523b voor eene inhoudsgrootte van 33 aren 80 ca en, volgens meting, 36 ar. 62 ca. Gebruikt zonder reclit van pacht door Henri Regheere. Ingesteld 1125 fr. Koop vier Eene partij Zaailand, be kend bij kadaster sectie B, nl' 301e voor eene grootte van 32 aren 50 centiaren. In pachte gehouden tot 1 October 1913 door Bruno Temperville en Désiré Lans- zweert. Ingesteld 1 700 fr. Koop vijfEen perceel Maaigras, ge legen in den Voorleedbrouck, bekend bij ka daster sectie A, nr 175, voor eene inhouds grootte van 34 aren. In pachte gehouden door M. Ilenri Coe- ne tot 1 October 1912. Ingesteld 1300 fr. KANTOOR FA A DEN TE POPERINGHE. om een uur namiddag te Poperinghe, bij d'herberg DE STER langs de Elverdinghe- en Ypersteenweg, ter hofstede gebruikt door de We Vancayseele- Vanspranghe, als napachtster van de Kinders Vancayseele. VAN Voiture met harnasseuring, landsalaam, keukengerief, 4000 hommelpersen, 9 bekalf- de koeien, 4 goede veerzekalvers en een goed stierekalf, 1 hectare 10 aren aardappe len in koopen verdeeld. Op gewonen tijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr. mits goede en wel bekende borg d'andere koopenlOn pen ning en bespreken gereed betaalbaar. dienstig voor WINKEL gelegen in de Gasthuisstraat., Nl" 34, ^root 1 are 7 centiaren. Voor inlichtingen zich te wenden bij Con stant Sansen, Noordstraatte Poperinghe. STUDIE VAN DEN TE WATOU. om 1 uur namiddag, ter herberg Ea Concorde bewoond door de Weduwe Blomme, te Watou, van langs den steenweg naar Poperinghe, eene zeer goede en welgelegen met woonhuis, schuur, stallingen, hoppekeet en verdere afhanglijkheden, alsmede 11 hectaren 69 aren 40 centiaren grond van gebouwen, hof, weide, meersch en zaailand, bekend bij kadaster sectie C, nummers 20b, 21b, 22a, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34, §49, 950, 952, 953, 954, 955, 956, 957, 958. 959, 961, 962, 963, 964, 970c, 971 en 972a. Gebruikt door Edmond Vandeputte, lot ln October 1916, mits 1500 franks 's jaars, boven de lasten en de verzekeringspremie. Verdeeld in 3 loten volgens plan en aan wijzingstafel op de plakbrieven aangeduid. De titels van eigendom, plan en vei- lingsvoorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. STUDIE VAN DEN TE RENINGHELST. om 12 1)2 ure namiddag ter hofstede gebruikt door Mr Cyr. Beddeleem, bij d'herberg liet Iloogliof Beestialen 3 goede bekalfde melkkoeien. Vruchten 33 aren aardappels, 11 aren peerdeboonen, 1200 hoppepersen, 6000 kilos tarwen en haveren strooi. Voiture en Monturing voor muil of voiture- peerd. Tijd van betaling voor de koopen boven de 20 franken, mits goede borg, den 10" penning en de bespreken comptant te vol doen in handen van voornoemden Notaris. Ieder mensch zoekt zijn geluk elk op zijne manier, en daar 's inenschen's verstand be trekkelijk beperkt is en door de oorspronke lijke snoet als met een nevel omhuld is, zoekt men het geluk nog al eens nevens de plaats waar het eigentlijk is en zijn moet In het huisgezin zelf Toen God Adam geschapen had en hem als 't meesterstuk der schepping aanschouw de, besloot Hij dat de mensch eene levens gezellin behoefde; 't familieleven was ge sticht 't Was 't order dat de Godheid zelf had aangeteekend en niets door Hem gesticht kan omvergeworpen wordende mensch kan met vrijen wil bezield zijnde, min of meer van dit ordelijk leven afwijken maar telkens om ongelukkig te worden Toen Man en Vrouw met vrijen keus, zonder bedwang en na rijp overleg aan den voet van den autaar door Gods afgezant voor 't leven lang vereenigd worden, dan begint voor hen 't gemeenzaam leven die door 's wereld's stormen heen hun bootje naar d'eeuwige haven zenden moet Gelukkig dan als een kloeke stuurman zonder vrees en zonder vlek aan 't roer staat, aangemoe digd door eene reine en sterke vrouw die altijd een engel van deugd behoefde te wezen! O vond men in ieder huisgezin zóó een man, zóó eene vrouw, die 't huwelijk volgens Gods voorschriften bereid en aangegaan hebben, dan zagen wij op korten tijd 't aanschijn der aarde vernieuwd Hoe aangenaam is het niet in een doorkristen huisgezin te treden. Daar vindt men de Vader en Moeder door jeugdige kinderen omringd, wiens aller we zen straalt van rein genot, de vertolking hunner kalme ziel, die, op God alléén ge steund, gerust de toekomst te gemoet ziet met dat vertrouwen dat de kristenen alléén kennenDaar vindt gij dien dapperen vader die door voorbeeld nog meer dan door woor den de zijnen de bane wijst. Nevens hem vindt gij ook die sterke vrouw rond wiens hert gansch het huishouden draaien moet. 'tls zij immers die in druk en nood 's mans opbeuring wezen moet, en zij alléén die die opbeuring missen moeten, kunnen begrijpen wat dit zooal beteekentIs zij 's mans op beuring, zij is ook de schutsengel der kinde ren Waar vlucht een kind in nood tenzij bij Moeder, en vreeze kent het niet als 't maar bij Moeders herte is. Als Vader en Moeder aan bovengemelde hoedanigheden beantwoorden, ziet. men ze na het dagelijksch werk in kring door tal rijke kinderen omringd het avondgebed in 'tgemeene doen O, te midden der avondstilte toen hfct klokje der dorpkerk zijne zilvere tonen voor 't laatst over vlakten en velden henen zendt, dan voelt men zich zoo dicht bij God in het midden der Familie Zoo was het in de oude Vlaamsche huisge zinnen, zóó behoorde het nu evenzoo overal te wezen in de hut der armen, in de huizen der pachthoeven, als in de huizen der rijken; 't is voor iedereen dat God zijnen vrede op de aarde bracht, voor iedereen, indien hij maar van goeden wil is Richten wij zóó onze Familiën in, en als zij min of meer wat van die goede gewoon ten afgeweken zijn, veranderen wij er wat er moet veranderd worden aanzien wij ook als onze kinderen, dienstboden en werk volk. Doen wij zooal eens eene strenge keus onder ons volk, en geloof nooit dat het heden daags moeielijker is dan vroeger om eerlijke lieden te vinden indien er in uw Familiele ven, in uw huishouden orde en eendracht, met waren godsdienstzin heerscht, het zal u nooit aan eerlijke lieden ontbreken, en zoo gij ze als uwe kinderen aanziet en behandelt zullen zij even trouw als vroeger u eerlijk dienen Met God boven alles te stellen zal er vrede en eendracht, heil en voorspoed in uw huishouden heerschen, omdat God U in uw orderlijk leven zal zegenen, zooals Hij eens Abraham zegende die hem getrouwe bleef! Louis KINDT. Het is algemeen bekend dat het snijgraan kostbare diensten bewijst aan de landbou wers, want 't is het eerste groen voeder, waarover zij in het voorjaar beschikken, 't Is ten andere, een gezond en tamelijk kloek voedsel, dat de melkgeving bevoordeeligt. Te meer, snijgraan wordt gemakkelijk ge kweekt vóór' tabak, aardappels of voeder- beeten. Wij moeten nochtans bekennen dat de opbrengsten gewoonlijk maar middelmatig zijn, om reden dat de bemesting te wenschen laat. Tal van landbouwers geven slechts eene kleine hoeveelheid stalmest, ongeveer 20,000 tot 25,000 kgr. per hectare, en voegen daar bij 1 tot 2 hectoliters beir per are. Wij houden er aan te verklaren dat de stalmest de basis der bemesting uitmaakt, maar naar ons oordeel is de hoeveelheid te te klein Wij raden aan ten minste 30,000 kgr. per hectare te geven, en daarenboven twee tot drie hectoliters beir per are. Verder dient deze bemesting volledigd te worden door eene goede hoeveelheid minerale meststoffen als fosfoorzuur en poiasch die tijdens hetomploegen worden ondergewerkt. Ten einde de planten vóór den winter kloek te doen opschieten, is het aanbevelens waardig, eenigen tijd vóór het zaaien, eene goede hoeveelheid zwavelzuren ammoniak uit te strooien 100 kgr. per hectare die men met de eg kruisgewijs zal inwerken. Wij raden dus de volgende bemestingsfor mule aan 350 kgr. kalksuperfosfaat. 250 tot 300 kgr. zwavelzure potasch. 100 kgr. zwavelzuren ammoniak. In de lente zal men nog 150 tot 200 kgr. zwavelzuren ammoniak aanwenden, ten ein de het hernemen van den groei te bevorderen. Wij raden het gebruik van zwavelzure potasch aan, omdat meststoffen die chloor bevatten, nadeelig werken op de hoedanig heid van tabak, wanneer deze op snijrogge volgt. J. AI DIT. Vervolg Tweede Latijnsche klas Duitsche taal 146 mededingers; M. MarcelLootvoet behaalt 50 punten dat is de zesde plaats. Vlaamsche taal 168 mededingers-. M. Edmond Devloo behaalt 62, M. René Can- daele 60, M. Marcel Lootvoet 55, MM. Ju- lien Kestelyn en Paul Sansen 52, M. Cyrille Verstraate 50 punten. Fransche taal 168 mededingers; M. Pierre Lebbe behaalt 52, M. Marcel Loot voet 51 en M. Edmond Devloo 50 punten. Rhetorica Wiskunde 124 mededin gers; M. Florent Delanote behaalt 50 punten. Frankrijk. Aardige zelfmoord. Een beambte van een cinematograaf te La- val, de genaamde lan Grollier, 19 jaar oud, beminde sinds eenigen tijd een jong meisje van foorereizigers, maar had, niettegen staande al zijne pogingen, nog geen enkel woord aanmoediging bekomen, Bondeus. Gevaarlijke bandiet. Vrijdag nacht, op de pachthoeve Pont de Pierre, langs de baan van Oostende naar Pa rijs, werd de weduwe Fermeaux en hare 13jarige dochter Gelina half doodgeslagen en verwurgd door een bandiet die enkel een vijftiental kilos boter stool. Dank aan de persoonsbeschrijving door de slachtoffers opgegeven werd door de gen darmerie, een landbouwwerkman, zekere P. Tytgat, geboortig van Wevelghem, aan gehouden, die tijdens den oogst, op de pacht hoeve had gewerkt en bij het heengaan, bedreigingen had geuit. Doch thans kwam het aan het licht dat de kerel niet Tytgat heette maar wel C. Van- denberghe, gezegd Bonnaert, geboortig van Meulebeke, een gevaarlijk oudveroonleelde. Duitsclilantl. Lastenbetaler van belang.De belastingsrol der Duitsche stad Essen bevat, sedert enkele dagen, den naam van eenen nieuwen lastenbetaler, die tellen kan. 'tis M. Krupp von Bohien-Halbach, de schoonzoon van den geitenden kanonnen-ko ning lxrupp, die ingeschreven is voor 1 milj. 769,500 f. belasting's jaars te Essen, Daar hij echter de helft van 't jaar op de villa Hiigel, te Bredeney, verblijft is hij hier ook voor ongeveer dezelfde som ingeschreven. Zoodat hij meer dan 3 1)2 miljoen 's jaars belasting betaald. Amerika. Terecht gestelden. Dr. Gibbens heeft aan het bestuur der gevange nissen de toelating gevraagd de terdoodver- oordeelden, bij middel van electriciteit terechtgesteld, tot het leven te mogen terug roepen. Volgens hem, zijn deze terechtge- stelden 99 maal op 100 niet dood, wanneer zij begraven worden. Het scli ij ut dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten -> gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. STADSNIEUWS. Diefstal en aanhouding. Sedert eenigen tijd bemerkte G. Adriaen-Deweerdt, landbouwer langs de kalsiede van 't Hooge naar St Jan-ter-Biezen, dat hij nu en dan vruchten ontstolen was, en niettegenstaande de meeste oplettendheid en hij verscheide ne malen op loer gestaan had, gelukte hij er niet in den dief te ontdekken. Zondag met den vroegen bij zijn beetraap- veld zijnde, zag hij een kerel dien hij kende, zekere H..., afkomen, eenige beeten uitruk ken, die in een zak steken, en vertrekken. De landbouwer kwam seffens naar stad inken doen bij de gendarmerie. Twee gen darmen vergezelden hem, deden een huiszoek bij den kerel door C. Adriaen aan geduid, en vonden er de beeten. H... was naar de 7 ure mis gegaan en werd bij zijne tehuiskomst seffens aangehouden. Men deed hem de zaak uiteen maar hij loochende hardnekkig. De gendarmen wierpen de bee ten in een zak, deden H... zijne kloefen aan trekken en alzoo den weg naar het beeten- veld volgen. De kloefen pasten juist in de in 't land geprinte voetstappen, en de beeten waren juist van dezelfde. Ziende dat hij niet verder kon, bekende H... eindelijk de dader te zijn. De zaak is in onderzoek. Gevecht. Zondag voormiddag zocht G... van Poperinghe ruzie tegen een vreem den hoppeplukker die in d'Yperstraat, bij d'herberg In Antwerpen stond. Deze nam wellicht G... vast en sloeg hem met het hoofd tegen de muur zoodanig dat het bloed hem uit heus en mond liep. De politie werd verwittigd en deed de vechters ophouden. Dronkaard.Zondag namiddag zette een zatlap, die in gezelschap eener vrouw was, geheel de Boescheepstraat overeind door allerlei gebaren en geschreeuw. De po litie werd verwittigd, doch de kerel die lont geroken had, was langs den Valkenberg verdwenen toen zij aankwam. Vernielers aan 't werk. Zaterdag avond hadden zes vreemde plukkers in het hommelhof van Joos Derycke, landbouwer, wonende langs de Elverdinghe-kalsiede, geweest en daar zij wat van bunnen neus wilden maken, had de eigenaar ze eruit ge jaagd. Om zich hierover te wreken waren dezelfde mannen zondag avond naar de hof stede van Derycke gegaan. De inwoners waren reeds te bed zoodat de indringers alles gesloten vonden. Zij sloegen al de ruiten uit en doorkerfden de deuren met messteken. Geburen ontwaakten en kwamen de gendar men verwittigen. Toen de woestaards dat zagen vertrokken zij; een hunner echter sloeg nog met zijn mes naar de' deur hij miste, sloeg op de muur, zijn mes sloeg toe en de gast werd alle vier de vingers openge sneden. Dief te. Een onderzoek is ingesteld over het stelen van 2 meters looden darm ten nadeele der wed. Jules Delaere. De daders zijn gekend. Werkstaking van plukkers. Op eene hofstede van den G. O. H. hoek gingen donderdag morgend 29 vreemde plukkers in werkstaking, nopens een onverschil van gewicht, tusschen hen en den boer. Vijf kwamen naar stad den greffier van 't vredegerecht hunne grieven uiteendoen. Deze bemiddelde de zaak en overhaalde de mannen om het werk te hernemen. Ziek op straat. Vrijdag rond 5 ure 's avonds trok een ouderachtige plukker over de groote markt toen hij opeens door een crisis van vallende ziekte aangetast werd, en ten gronde viel, zich met geweld het hoofd tegen de steenen slaande. Voorbijgan gers waren er rap bij, legden den man een hommelzak onder het hoofd, hielden hem in bedwang, besproeiden hem het hoofd met water en toen de crisis wat voorbij was, werd hij naar het gasthuis gedragen. Uit zijne papieren bleek dat hij zekere Oscar Maes is van Eessen, wonende te Dix- mude, 66 .jaar oud. Ilij kwam van Winnezeele van te plukken en was op weg naar huis. Aangehouden. Vrijdag voormiddag werd te Watou een landlooper door de gen darmen aangehouden en naar Yper overge bracht. ■■*- Vrijdag avond drongen twee dronken vreemde plukkers in de herberg De Wandeling langs de Elverdinghe-kal siede en zochten er hevig ruzie tegen de inwoners. De baas lostte een schot door 't plafond en wellicht kwamen de gendarmen die men was gaan verwittigen ter plaats. Zij deden de zatterikken mee en sloten ze in den amigo op. Proces is opgemaakt. Vreemde hoppeplukkersDit jaar zijn er op Poperingsch grondgebied 2720 vreemde hoppeplukkers aan 't werk. Verleden jaar waren er 2600. Concert.-- Zondag 20n dezer om 11 ure zal het stadsmuziek een serenade geven voor den heer M. Coevoet, luitenant van het Korps der Pompiers, ter gelegenheid van zijn naam feest. Sport.De vergadering voor het stich ten eener foot-ball club heeft plaats op Zon dag 20n om 3 ure Au Pare St Georges. Men zegt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Clytte-Reniiiglielst. Bloedig ge vecht. Zondag avond zaten de drie ge broeders Jerome, Remi en Leon Vandooren in de herberg Au Chasseurgehouden door zekere Delettrez, toen er tusschen hen en drie vreemde hoppeplukkers ruzie ont stond voor eene vrouwenkwestie. Van woor den kwam men tot daden, een der plukkers trok zijn mes en bracht Jeróme Vandooren een diepen steek in den hals toe. Het was toen rond 9 Va ure. Seffens liep men op hulp en M. Thevelin, geneesheer te Reninghelst, kwam de gekwetste de noodige zorgen toe dienen. Deze had reeds veel bloed verloren. Een onderzoek over de zaak is ingesteld. De drie plukkers, gasten der slechtste soort naar 't schijnt, zijn van Becelaere. Hi'iigge.Tivee ouderlingen gebon den en mishandeld.Vier aanhoudingen. Zondag nacht werd in volle stad, tusschen 1 en 2 ure, eene stoutmoedige bandieten- streek gepleegd. Mad. Van Elslander, die in de Nieuwstraat met hare meid een groot huis bewoond, werd rond dat uur plotseling uit haren slaap gewekt. Nevens haar bed stond een vermomden man. Zij slaakte een luiden kreet, maar op het geroep van den bandiet kwamen nog drie andere kerels in de kamer. De meid werd vastgegrepen, eene prop in den mond geduwd en tusschen twee matrassen van een bed geworpen. Dan werd mad. Van Elslander, die 78 jaar oud is, op hare beurt vastgebonden en onder doodsbe dreiging gebood men haar de plaats te wij zen waar het geld verborgen was. De arme vrouw vergezelde de bandieten naar al de kamers. Al de meubelen werden opengebroken een kistje met 1800 fr.,al de spaarpenningen der meid, werd gestolen, evenals eene andere som van 100 fr. in goudstukken. De dieven waren binnen geraakt langs een venster van het gelijkvloers, waarvan zij de blinden hadden opengebroken. Eene uur na dien kwam eene politie rondd? die het geo pend venster had opgemerkt, de vrouwen verlossen. Rond 4 ure werden twee aanhou dingen gedaan die echter niet behouden werden. Persoonsbeschrijvingen gegeven door voorbijgangers die, een uur voor den aanslag, gasten rond het huis van mad. Van Elslander hadden zien dolen, deden vermoe dens ontstaan tegen kerels die door hun ongewoon verteer, sedert lang door de politie werden opgemerkt. Maandag morgend waren vier der bijzon derste verdachten gaan werken, F. en C. 18 en 19 jaar oud. naar Antwerpen, Deb. en Tum. naar Zee-Brugge. Deb. en Tum. werden 's avonds bij hunnen terugkeer uit Zee-Brugge aangehouden. Aanhoudingsmandaten werden eveneens afgeleverd aan het parket van Antwerpen tegen F. en C. die dinsdag avond aangehou den en woensdag naar Brugge overgebracht werden De aangehoudene zijn zeer gevreesde kerels en waarschijnlijk ook de daders der menigvuldige nachtelijke diefstallen die binst de tien laatste maanden te Brugge ge pleegd werden. Deze viervoudige aanhouding heeft eene ware verlichting teweeggebracht, want de rooftochten der dievenbende, en vooral de aanslag van zondag nacht laatst, hadden een waren schrik onder de brugsche bevol king teweeg gebracht. Tijdens eene huiszoeking gedaan in de kamer der twee kerels te Antwerpen, ont dekte de politie, onder eene matras verborgen eene som van 510 fr. in goud en 50 fr. in zilver. Later. Joseph Fernande, 19 jaar oud, de aanleider der bende heeft bekend de dief stal gepleegd te hebben met Joseph Turnery en Karei Debacker, beide 18 jaar. Claeys die ook aangehouden was, nam er geen deel aan en werd dus in vrijheid gesteld. Komen. Verhangen. Spelende kinderen vonden, zaterdag namiddag H. Vie ren, 27 jaar oud, landbouwwerkman bij P. Vanhee en wonende te Ten Brielen, aan een tabakdrooger opgehangen. Toen men de koord afsneed, was de man reeds dood. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. MTDTQ meer aan te bevelen tegen H 1 Ëi 1 u Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. Antwerpen.Eene vrouw vermoord: en in het water geworpen. Aanhouding van den zoon. Hij bekent. Dinsdag avond heeft men, uit de waters van het fort van Austruweel een zak opgetrokken, het lijk bevattende eener vrouw schijnende in de dertig jaar oud, en dat in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. Het hoofd was overwonden met een stuk van een hemd, het overige van het lijk was naakt. Om het lijk in den zak te doen, heeft men de beenen moeten plooien. In den zak vond men verschillige kleedingstukken. In een dezer vond men een geschrift in de duit sche taal verschillige aanduidingen bevat tende. Het Parket heeft zich om 10 ure 's avonds ter plaats begeven. Een bewaker der Noordercitadel heeft een der dagen van de verledene week, tusschen de poort van Eeckeren en den ijzerenweg een persoon ontmoet, die hem den korsten weg vroeg naar den Aziadok. Hij sprak vlaamsch met een sterken Antwerpschen tongval, en stak eene handkar voort waar op zich een matrooszak bevond, die zeer zwaar scheen. Hij verklaarde dat hij ma troos was en zich moest inschepen aan boord van een viermaster. In een der kleedingstuk ken vond men een nummer van een loting. Het parket is er nog al spoedig in gelukt de vermoorde vrouw te herkennen. Het slachtoffer is zekere Schmidt, weduwe Wuyts, zeer licht van zeden, geboren in Duitschland, in 1853. Zij was bijgevolg 55 jaar oud. De opzoekingen om den moorde naar te ontdekken, hebben gansch den nacht en gansch den voormiddag geduurd. Woens dag namiddag ten 2 ure, heeft de police een jongeling aangehouden het is niemand an ders dan de zoon van het slachtoffer de ge naamde Wuyts, 20jaar oud, die in novem ber aanstaande naar den troep moest. Toen men hem aanhield, werd hem niets gezegd van de verdenking die op hem weegt en hij werd niet ondervraagd. Men heeft hem rechtstreeks naar 't Kiel-kerkhof geleid, en daar in tegenwoordigheid van het lijk zijner moeder gesteld. De kerel zag er niet het minst ontroerd uit Kent ge deze vrouw, vroeg hem de rechter. Ja, 't is mijne moeder, antwoorde hij. V. Gij ziet toch dat zij vermoord is ge weest A. 't Is mogelijk maar wat kan mij dat schelen. V. De moordenaar, 't is gij. Beken dus uwe misdaad in tegenwoordigheid van dit lijk A. Neen, ik ben de plichtige niet. V. Uwe moeder was sedert verscheide ne dagen verdwenen. Waarom waart gij niet veroutrust over hare verdwijning A. Zij verontrustte zich niet om mij, waarom had ik mij moeten verontrusten om haar V. 't Is gij die het lijk vervoerd hebt. Men heeft u gezien een kar voortstekende waarop het lijk geladen was.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1