UITVERKOOP LIEVELING- PIÏCiiHEY, Poperinghe. Jéröme Dehondt-Delmaere, KLOEFFEI Stokpaardjes - Lelienmelkzeep I TiMLOEISTOF We Justin REIÏIERE-PflPJR Jules Lefebvre-Yandenameele Groote AFSLAG opgemaakte fJATRASSER A. VANNESTE-MATTHYS BRAHDVERZEKERING POPERINGHE S P O R T Wetensweerdigheden. HOPPE. 11 ER II E R GK ERMI SS EN B. Van Caeyseele, Feesten en Vermakelijkheden Jules BEHEYT-ADRIAEN, WAREN ..GOEDEN KOOP aan prijs van factuur. [Geen tandpijn meerj IN i)E LAARS, MATRASMAKERIJ 15 4/2 °/o nitrische stikstof BESTE STIKSTOFMESTSTOF Delegation des Producteurs de Nitrate de Soude du Chili pour la Belgique et la Hollande Wend U voor den AANKOOP tot de handelaars en landbouwsyndicaten. BERICHT. Van verscheidene kanten zijn ons deze week reclamatïên toegekomen van gelijknoemende personen voor onvoldoende aanduidingen opgegeven te hebben in het bericht geteekend De Einders Rouseré dat verleden week in ons blad op 1® bladzijde stond. In ieders belang zij dus gezegd dat bovengemeld bericht voortkwam der kinders van wijlen Benoit Rouseré - Sweertvaegher van Pope ringhe, die laten weten dat er hoe genaamd geen schulden zijn. BURGERSTAND VANPOPERINGHE Burgerstand van RENINGHELST Op Zondag 20n September, EERSTEE TAP. Lecons Particulier es. Lec^ons de Piano. Te Pachten. Afeii vraagt Xe Koop BERICHTEA. CAMILLE CLAEYS - DONDEYNE MARKTPRIJZEN. TELEEFOON 16. IN 'T PARADIJS. van rauwe en gebrande KOFFIES, Suikers en Siropen. ONGELOOFLIJK EN TOCH WAAR. Jules DOCHY, Watoustraat, 24 Poperinghe. ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Au Café de la Paix POPERINGHE, timmerman en speldewerkkussen-maker. Jerome DobbeIaere=Monteine, VERANDERING YAN WOONST. In 't groot- In 't klein A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, k Sansen-Decorte, In den Bazar. MARIE DEFEVER, In de Blauwe Laars. POPERINGHE (bij de Hoppeschaal) Bekendmaking aan de kliënten. Groote Magazijnen «ÖE STER OYGHEM, Tramstatie. n Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door 'de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg zal zorgen. Uppp I^et wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. onmiddelijk opneembaar. Vraagt inlichtingen,, Brochuren en Staal (kosteloos) aan de 29, PRINSESSTRAAT, ANTWERPEN. Hier had de vermoedelijke dader een nog al lange aarzeling, dan zegde hij Ehwel, ja ik heb het lijk vervoerd maar ik heb mijne moeder niet vermoord. Ik heb 50 franken gegeven aan een matroos, een mijner vrien den, omdat hij moeder in mijne plaats zou vermoorden. Mijn medeplichtige is inge scheept en zit reeds in Engeland. De onderzoeksrechter kon er niet meer uit krijgen maar wist er genoeg van en deed den moedermoorder opsluiten. Donderdag namiddag werd een tweede persoon aangehouden, een duilscher die de politie geholpen had om Wuyts op te zoeken en goed met hem in kennis was. Hiei* en Haai*. De herbergier Hector Closs, die Zaterdag avond eenige dronkaards wilde aan de deur zetten kreeg eene messteek in den onderbuik waaruit de ingewanden puilden. J. Cardoen van Bece- laere is als de vermoedelijke dader aan gehouden. Maandag morgen vond eene werkvrouw die bij de echtgenooten Sacco, herbergiers te Bergen, binnen trad, het 6v» jarig zoontje Leon gansch bebloed liggen in de herbergzaal. Het had twee wonden, eene aan den hals en eene aan het hoofd en riep voortdurend Moederken is dood. Op 't eerste verdiep, vond men vrouw Sacco, te bed, gansch bebloed en dood. Zij had 13 messteken bekomeneene in de linkerhand, drie in den schedel, vier in de borst, twee in den buik, twee in de beenen en een in den arm. Het hart was doorboord; het lijk was bijna gansch uitgebloed. De kleine Leon verklaarde dat zijn vader, die dronken was, moeder vermoord had en hem gekwetst had. De dader was daarna op de vlucht gegaan. Woensdag morgen werd zijn onthoofd lijk op de spoorwegbaan Bergen- Jemappes gevonden. In een verwoed ge vecht, leven om leven, welke de agenten Thys en Casteels zondag nacht te onderstaan hadden tegen een hoop deugnieten te Etter beek, loste de agent Thys die in den grond legde, een schot in de lucht. Een der deug nieten, zekere Lucas, die zich juist over den agent boog, kreeg het schot in den hals en viel op den slag dood. Thys is een voorbeel dig agent. In de kermis te Auderghem werd een knaapje door een automobiel om geworpen en het hoofd afgereden. In de papierfabriek der gebroeders Van Hemelrijk te Hal is een grnote ketel gesprongen. Een werkman werd verpletterd onder 20.000 kilos en twee doodelijk verbrand. B. Brys, 62 jaar, die te Erembodegem den spoorweg overging met zijne koe, werd door den trein verrast en doodgereden. In een twist tusschen twee schoonbroeders, Ackx en Van Mol te Bouchout, kreeg Van Mol 7 steken met een beitel. De moordenaar is aangehouden. Woensdag morgen, te St Gillis, werd vrouw Marie Bourgeois, 40 jaar, echtgenoote Piens en moeder van 7 kinderen, doodgeschoten door de 27 jarigen mecanicien Albert Moureau, die met zijn slachtoffer betrekkingen onderhield. De moordenaar heeft zich gevangen gegeven, hij heeft zoo gehandeld uit jaloerschheid Het laatste deel van een vuurwerk, zon dag in het Park te Leuven afgeschoten, is mislukt en joeg de pijlen in het volk. Van een veertienjarig meisje, Paeps, wonende Bankstraat, werd een deel der schedel weg gerukt het is maandag avond overleden. Ook andere personen werden erg gekwetst. Een onderzoek is ingesteld. Ter gelegen heid van de kermis te Meirelbeke werd met kanonnekens geschoten. Op zeker oogenblik liet iemand een brandend eindje sigaar in eene doos met poeder vallen. Eene ontplof fing was het gevolg. Een twaalftal personen werden gekwetst aan gelaat en handen. Gelukkig verkeert er geen een in stervens gevaar. Te Sint-Truiden werd Zondag avond een souper gehouden van peerden- vleesch. Vijftien personen zijn ziek gewor den, waarvan twee zeer erg.Uit Parijs is te Verviers de droeve mare toegekomen dat Mej. Doney, die deel nam aan de bede vaart naar Lourdes, uit den trein gevallen en aan de bekomene wonden gestorven is.Te Deurne heeft men het lijk van een 20 jarig meisje, opgevischt. Men weet niet of er moord of zelfmoord gepleegd is geweest. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly 1 Weigert namaaksels. Dépdt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Match Van Houwaert-Vander Born. (50 km). (Baankampioen tegen pistekam pioen).Van Houwaert wint gemakkelijk met 4 toeren op Van der Born. Degangmaking werd gedaan met tandems. Van Houwaert legde de 50 km. af in 1 uur 4 min. 59 sek. 1)5. Zes urm koers in Karreveld.Zon dag 20 September, te 10 ure juist, begin der groote, internationale zes uren koers. De best gekende rijders nemen er aan deel, onder andere Cyriel Van Houwaert, Frans Faber, Passerieu, Garrigou, Catteau, Pla teau, Bertrand, Verlinden, Samson, Huy- brechts, Trelb, Lemouche, Kranskens, Deullens, Catulle, Sauvelon, Frantin, Otto, Van Bever, Desmedt, Vincent d'Hulst, Sales, Vereecke, Deleu, enz. enz. Van Houwaert, de overwinnaar dier koers in 1907, zal het ditmaal niet gemakkelijk hebben tegen zijne geduchte tegenstrevers. Het publiek zal in den velodroom toegelaten worden, te begin nen van 9 u. 45. Gewone prijzen. Er worden geene uitgangstiketten gegeven. 500 m.2. Spiessens, van Boom, 180 km. 300 m.3. Vanden Berghe, van Rousselaere, op 1)2 wiel4. Valloton, van Parijs, 179 km. 900 m.; 5. D'Haen, van Leuven, 175 km. 600 m.6. Rerny, Vieilsalm, 168 km. 100m. 7. Debats, van Meenen, die maar 4 uren ge reden heeft. Buysse heeft prachtig gereden en werd fel toegejuicht. Velodroom Alcyon te Moorslede. Op Kermis-Zondag 27 September om 2 u. namiddag, Groote Wielloopstrijden. 1. Snelheidsmatch, 1000 meters, tusschen Piard (Parijs), Mostacchi (Afrika), Verlin den (Antwerpen). 2. Snelheidskoers voor liefhebbers, 1000 meters. 80 - 50 en 30 fr. in kunstvoorwerpen. 3. Koers met premiën voor liefhebbers, 10.000 meters. 50 - 30 - 20 - 10 fr. in kunst voorwerpen. 4. Koers voor Motocycletten tusschen Lepoutre van Rijssel, Nevejans van Toer- konje en DuCulot van Charleroi. De licence van de L. V. B. is verplichtend. Algemeene Vergadering OP ZONDAG 2 oen DEZER, te 3 ure stipt namiddag, IN HET «PARC ST-GEORGES», TE POPERINGHE, waar eene bespreking zal gehouden worden nopens het inrichten van een Foot-ltall club te l'operinglie. Eene inschrijvingslijst zal er ter beschik king der liefhebbers liggen. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. De plaats vervangers.In het land zijn er dit jaar 1961 milicianen die een plaatsvervanger vragen en op tijds de ver- eischte som van 200 frank gestort hebben. Er zijn echter een zeker getal plaatsvervan gers te kort een derde der noodige man schappen, zoo men verzekert) en de minister van oorlog, heeft het bevel gegeven eene nieuwe loting in te richten, om degenen te laten vaststellen, die, ofwel zelfs naar de kazerne zullen moeten trekken, of op hun eigen voor een plaatsvervanger zullen moe ten zorgen. Deze nieuwe loting heeft dinsdag plaats gehad in de trouwzaal van het stad huis te Brussel. De Coiiscieiieehetoogiii£ de And werpen.Zondag ter gelegenheid van de 25e verjaring van 't overlijden van Hendrik Conscience, had te Antwerpen een groote optocht naar het praalgraf van den schrijver van den Leeuw van Vlaanderen» plaats. Twee honderd maatschappijen van Antwer- ien en omtrek, van Brussel en uit de twee Vlaanderen, benevens talrijke muziekkorp sen, namen aan deze grootsche betoogin deel. De toeloop van volk was overgroot en de geestdrift der duizenden en duizenden Vlamingen onbeschrijfelijk. Suikerij VanTieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. Zijn benoemd tot eeraar van rhetorica en van tweede in het college van Meenen, de E. H. Verhaeghe, kandidaat in wijsbegeerte en letteren der loogeschool van Leuven. Tot leeraar van de derde latijnsche klas in het college te Kort- rijk, de E. H. Mullie, kandidaat in wijsbe geerte en letteren, leeraar te Brugge. In het college van Bruggetot leeraar van de vierde latijnsche klas, de E. H. Lenaerts, kandidaat in wijsbegeerte en letteren der hoogeschool van Leuven; leeraar van de vijfde latijnsche klas, de E. H. Coeman, be waker in hetzelfde gestichthij wordt ver vangen door den E. H. Rommelaere, diaken in het seminarie; de E. H. Vermandere, be waker in de voorbereidende afdeeling, gaat in dezelfde hoedanigheid over naar de latijn sche afdeeling; hij wordt vervangen door den E. H. Remaut, leeraar in hetzelfde college tot leeraar van de derde klas der voorberei dende afdeeling, de E. H. Toussaint, van het collegie van Poperinghe. In het college van Nieuwpoort de E. H. Vanden Broucke, landbouwingenieur van de loogeschool van Leuven, tot leeraar van .and bouw; tot bewaker, de E. H. Vanneste, diaken in het seminarie. In het college van Veurne de E. H. Des- quiens, leeraar in het college van Nieuwpoort tot leeraar in de beroepsatdeeling. De E. H. De Beir, diaken in het groot se minarie is bewaker benoemd in het college van Poperinghe. tslag d l: 1. Ma zes uren koers die Zondag plaats had1Mar cel Buysse, van Lootenhulle, met 181 km. STERFGEVALLEN. Zaterdag 12n dezer is te Meessen overleden in den ouderdom van 31 jaren, M. Joseph Vanden Berghe, greflier van het vredege recht. M. Joseph Vanden Berghe, was geboortig van Poperinghe en zoon van M. St. Vanden Berghe, eerste schepen van stad. Wij bieden de beproefde Ouders en Wedu we onze innigste deelneming van rouw aan. van 13 tot 20 September. Geboorten. Maurice Gesquiere, z. v. Jerome en Leontine Deroo.Bertha Gous- sey, d. v. Alidor en Madeleine Logie.—Alida Labaere, d. v. Achille en Erminie Crombez. Maria Quaghebeur, d. v. Elie en Celina Riem. André Flahau, z. v. Joseph en Maria Quaghebeur.Jeanne Beddeleem, d. v. Camille en Eveline Cappoen. Overlijdens. Denys Désiré, 60 jaar, landbouwer, echtgenoot van Eugenie Thee ten, wijk J.Caulier Désiré, 76 jaar, koop man, weduwaar van Sophie Devos en echt genoot van Sophie Ramon, overleden te Vlamertinghe.Derudder Melanie, 75 jaar, ongehuwd, zonder beroep, St Michielstraat. Bodden Camille, 5 jaar, Valkenberg. Huwelijksbeloften. Joseph Moyaert, bediende aan den ijzerweg te Poperinghe met Marguerite Hosten, zonder beroep te Yper.—Octave Demeulenaere, herbergier te Cortemarck met Lucia Vercruysse, zonder beroep te Poperinghe.Camille Vancayzeele landbouwer met Irma Pattyn, zonder be roep, beide te Poperinghe. Camille Baes, metsersdiener met Leontine Deroo, kantwerk ster, beide te Poperinghe.Remi Goeman, aardewerker te Vlamertinghe met Helene Devynck, zonder beroep te Poperinghe. Julien Goeman, metser te Vlamertinghe met Elodie Worm, kantwerkster te Poperinghe. Camille Danheel, landwerkman te Pope' ringlie met Eugenie Depature, dienstmeid te Westoutre. Huwelijken.Omer Logie, 22 jaar, iand- werkman te Reninghelst met Maria Van Peperstraete, 23 jaar, werkvrouw te Po peringhe. van 1 tot 15 September. Geboorten.Juliaan D'heere.Gery Fa- goo. Martha Cornette, Emma Lahaye. Daniël Vandevoorde.Martha Vandam- me. Albertine Lamerant.Joseph Six. Arthur Bril.Marcel Vanmerris.Flo- rent Desmedt. Gabriëlle Vandeputte. - Maria Verhalle. Carbon Maurice.Mal brancke Maurice. Leclercq Julienne. - Masson Michel. Overlijdens.Delestrez Josma, 10 dagen. Vandevoorde Daniël, 1 dag.—Bulckaert Romain, 40 jaar, landbouwer.Brutsaert Rosalie, weduwe van Casimir Verhaeghe, 75 jaar, landbouwster. Houwen Fideel, oud 74 jaar, landgebruiker.—Octavie Ca- merlynck, 80 jaar, weduwe van Francois Camerlynck, rentenierster. Huwelijken.Gustave Cuvelier, 25 jaar, landwerken met Marie Feryn, 23 jaar, land werkster, beide te Reninghelst. Leon Blanckaert, 24 jaar, landbouwer te Wulver- ghem met Marie Cannaert, 18 jaar, zonder beroep te Reninghelst. Nuremberg 16 September. Markt prijshoudend. Marktwaar le kwaliteit 56 62 fr. 2e kwaliteit 40 - 50 fr. Hallertau 50-80 fr. Spalt 65-87 fr. Veel vraag naar groenkleurige producten. Londen, 14 SeptemberMarkt vast. le kwaliteit 55 - 85 fr.; 2e kwaliteit 35 - 50 fr. Brussel, 16 September. Markt vast. Poperinghe (stadslood) 29 - 31 fr. Aalst 8 merken30 - 32 fr. Aalst, 12 September. Markt prijshou dend. Prima-waar, 35 - 47 ya fr.; goede waar, 32-40 fr. Poperinghe, 18 September.— Levendige speculatie in Poperinghe (stad)deze week betaalde men in cultuur 30 - 36 fr. T^eng-eling-en. Tristig. Een dominéé ging eens een bezoek brengen aan Loebas; hij vond hem zitten janken gelijk een speenvarken. Hoe is 't, Loebas? vroeg de dominéé; hebt ge verdriet Och, menheer de dominéé, kloeg Loe bas, Peer Hagelmans zijne vrouw is dood Is dat familie van u, dat gij daarom zulk leven maakt! Neen zei Loebas, maar al mijne vrienden hebben zoo'n geluk. Hun wijven sterven allen en de mijne niet... En hij weende voort. In Cauihriiius, bij Maurice Logie, Meessenstraat. In tic Lovie, bij Henri Caeyseele, Vogelhoek. In 't Hopla ml, bij René Merlevede, Werfstraat. O Itue de Bruges, 5, POPERINGHE. De herberg In de Zoutziederij, in de Hondstraat, Poperinghe, - schikkende voor allen handel of stiel uit te oefenen. - Zich te begeven bij M. Emile Gantois, brou wer, Priesterstraat, Poperinghe. 'oede meid, kennende burgerkeuken. Goed f loon. Inlichtingen ten bureele dezer. Udele kisten van alle grootten, In den Bazar bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Bed met ressort aan genadigen prijs. In lichtingen ten bureele. Per occasie 4 Velos aan 35 - 50 - 60 - 65 fr. bij Emile Pattou-Clarys, Yperstraat Po peringhe. Een groot en een klein bad met de viering erbij alsook eene kindervoiture, bij René Devos-Deschodt, Boescheepstr., Poperinghe. Schoonen winkeltoog en dubbel-pupiter kun nende dienen voor Notaris, enz., bij Jules Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2ya peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden Velo. 3. Een onlangs nieuwen Violon met kas. 4. Een goeden koperen Trommel. 5. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goe den staat. 6. Een goede zware Jachtstove met oven en toebehoorten. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Ik heb de eer mij aan de inwoners van Poperingh&aan te bevelen voor het sclice- ren en het haarsnijden. Voortaan zal ik mij ten huize begeven om te scheeren, haar te snijden en hoofd te wasschen per abonnement van 1 jaar of 1/2 jaar, Mijne vrouw beveelt zich ook aan voor a wat vrouwen coiffuren aangaat coiffeeren, haar wasschea, hoofd wasschenhaar der iinders boucleeren, enz. Door onze matige prijzen, ons net en ver zorgd werk, hopen wij wel het vertrouwen van eenieder te verkrijgen. De personen die in ons hun vertrouwen stellen met ons te be proeven zullen voorzeker over ons voldaan zijn en ons hunne voorkeur voort schenken. Meessenstraat, POPERINGHE. FLESSCHESCH1ETING. Poperinghe.Op Zondag 27 September, groote stilhangende en vliegende Flessche- schieting In den Oosthoek bij Jerome Chaerle, Elverdinghe-kalsiede. Inschrij ving van 2 tot 2 1)2 ure. ALLERHANDE VOLKSVERMAKEN. Watou.S^Jan-ter-Biezen.Ter her berg Den groenen Spriet» bij C. Woutters- Hautekeur. Op Zondag 20 September, om 3 ure Tuinbolling 10 fr. prijzen. Om 4 ure Snelheidskoers voor hondemobilen. Om 5 ureGroote Gymnastiekfeest's avonds Prachtig Vuurwerk. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 27 September gegeven door de Maatschappij Willem- Teil Begin om 2 1)4 ure. 260 fi* prijzen. - 7,50 fr.; teru prijzen. Oppervogel 40 fr. Inleg g 6 fr. Gewone voorwaarden. Poperinghe, markt van den 18 Sept. Tarwe heet. 16,20-Rogge 13,40-Haver 8,50 Aardappelen, 100 k. 8,50-Boter de kil. 3,10 Eieren de 26, 2,80 fr. Groot. HUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS Dépot van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil); Suikerij (der Trappisten); Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Sulfers (de Ster); Maagbitter Van Crombrugghe de Chocoladen (Tobler'milk Chocolade, Paradis en Véronique). Tarwe bloem, Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.— Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moët et Chandon, Delbeck en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag. pi T de verbeteringen welke aan de AAL- Dl J POMPEN bij mij reeds gedaan zijn ge weest, kom ik er nog een nieuwe te voegen die het last nog van twee derden vermin dert. Deze uitvinding bestaat in een zeer eenvoudig werk aan den slinger vastgehecht. Alleen te verkrijgen bij Veurnestraat, 83, POPERINGHE, namakers zullen vervolgd worden. ÜflL De oude zinken en ijzeren pompen op 't nieuw gezet zullen, zoowel als de nieu we, van deze uitvinding genieten. De prijzen blijven de zelfde. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Velos. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als nieuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga', en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder,Groote Markt, POPERINGHE. bij (Groote Markt, Poperinghe. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Yoor 10 frank kan men er een volledig manskostuum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stoffiën van'alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdens vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. bij de Wede De Dy nek, Gasthuisstraat, Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75 fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. De Itoode Laars huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeit een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. per Stuk 75 ets. iPoperinghe, bij 't Is in de kloefkapperij van Louis Defever bijgenaamd Louis Kloeffe,Watoustraat, 46, Poperinghe, dat men ten allen tijde kan krijgen alle slach van kloetten in alle kleuren voor mans, vrouwen en kinders, in iepen, wilgen, beuken en populieren hout aan zeer genadige prijzen. Ik ben ook voorzien van een schoon as sortiment Modekloeffen en Kloefleers. Watoustraat, n' 46, POPERINGHE. geneest oogenblikkelijk en Ivoor altijd.Prijs 1 i'. SOI Apot. Canivet, Doornijk. I Apot. Monteyne, Poperinghe! Oud Huis van vertrouwen gehouden door de NnnrHctrnat 1 R Alle slag van beste Bottinen Werkschoe nen voor Heeren, Da- men en Kinderen. Alle fatsoenen wor den in alle leder en met de hand gemaakt. LAATSTE MODELLEN. Cirage Pilo en Bison, enz. BIJ Yperstraat, POPERINGHE, KAN MEN VERKRIJGEN: Alle slag van Manslaffers in zwart en bruin lederVrouweslaffers in alle kleuren; Veloslaffers in bruin en zwartEspadril- len; extra-schoone Kinder Bottinen in bruin en zwart; alle grootte van Kinder- slaffertjes. Alles wel gemaakt naar de laatste mode. Alle herstellingen worden er aanveerd. i)la(raM§cn iu scliaapwol, voor 2 personen met of zonder erin, vanai'05, 70, 80, (Mi, (15 fr. Specialiteit van schaapwol, aan fr. 2,80, 3,65,3,85,4 en 4,25 de kilo. Matrassen in llocoiiwol, voor 2 personen aan fr. 2D, 25, 5(1, 55 en 40 fr. Bijzonderheid van fioconwol, uitne mend zacht, niet knoliend, proper en gezond, kan erwasschen worden gelijk schaapwol fr. 1,00 1,25, 1,50, 1,70, 1,90 de kilo, enz. Matrassen in konijnhaar, voor 2 personen gezuiverd metmachien.in de ondercouverte, aan 22 en 24 fr. met de bovencouverte, aan 28 en 50,50 fr. van Bijzonderere verkoop voor jonge trouwers en scholieren.Leveringen door gansch het land.Zend stalen op aanvraag. IX 'T GROOTm 'T KI J4\ 2(1— TELEFOON —2» SODA NITRAAT Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4