niets h' stamp up BILJARD Meubelen STOELEN SANSEN-DECORTE ïïs «les®. bazoir, m b1 Inlandsche Elie Lietaert-Vanhoncke, Gnooten Afslag P. BRUTSflERT-DUCLOS, EERSTEN TAP Ter blijde indachtigheid YPER. Een soldaat vermoord. Zes werklieden vallen van een dak. Een doode. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van WOESTEN BURGERSTAND VAN CROMBEKE Burgerstand van RENINGHELST Burgerstand van WESTVLETEREN BURGERSTAND VAN STAVELE Burgerstand van WESTOUTRE op Zondag ion Januari, HE RB ER GK ERMISSEN Jaariijksche kermis, Combat met de Vioerbol, Groote Combat met deri Vogelpik, Verloren. Xe I^sieSiteii. M Men v i*ii STAD POPERINGHE. Zondag 10 Januari ALLERPRACHTIGSTE 1900, Wetensweerdigheden. MARKTPRIJZEN. PRIJZEN Feesten en Vermakelijkheden HOPPE. Bijzondere schoone en groote keus BIJ POPERINGHE. ]j)oraleer uwe aaukoopente doeu, koi lt zieu naar onze uitstellingen. Xe Koop BERICIiXËW. De Gezusters ADRIAEN •BuSes DOCHY, Watoustraat, 24 Poperinghe, timmerman en speldewerkkussen=maker. Jerome Dobbelaere-Monteine, WERQUIN-DECONINCK, Eugène Debyser-Heuser, Aan de Duiyenliefjiebbers Veurnestraat, Poperinghe, ARTHUR VANNIEUWENHUYZE Verandering van Woonst. Belangrijk Bericht. allerbeste kwaliteit van 7 konijnen gestolen geweest. Een onderzoek is ingesteld. 't Gevolg van een gevecht. A. B... gerecht over eenige weken op de markt aan t vechten met C. S. nopens 't afbreken van een muur die nog op het oud eigendom van M. P. Itoy recht stond. Proces werd toen opgemaakt en nu komen beide mannen veroordeeld te worden de eerste tot 8 dagen of 25 fr. en de tweede tot 10 dagen of 30 fr. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100 Algemeen dépot: Apotheek. A. MONYEYNE, Goote Markt, 18. POPERINGHE. Krakeel Zondag morgen had eene woordenwisseling plaats op de statie tus- schen F. C. en J. S. Proces is opgemaakt. ISeuiiig-ht'lst. De insteliatie van den nieuwen Herder onzer gemeente zal donderdag aanstaande plechtiglijk plaats hebben. Iedereen is ieverig aan 't werk om dit feest wel te doen gelukken. Voor uwe opschriftenzijdepapier voor bloemen, wendt u ter drukkerij van Üe Poperinghenaar. Zie op Bijvoegsel de namen der jonge lingen van Poperinghe, Reninghelst en Wesioutre die aan de aanstaande loting moeten deelnemen. aan 3en Januari 1009. Zondag laatstleden, om 10 uren, had in de Sint-Janskerk te Poperinghe eene schoone en grootsche feestelijkheid plaats: de plech tige eeremis van den eerweerden Heer Camille Dewancker, laureaat van St-Stanis- lascollege, priester gewijd te Brugge, op Quatertemperzaterdag, 19 December 1908. Met volle akkoord-geluid hadden de klok ken de menigte tot die schoone plechtigheid opgeroepenook was de middenbeuk der kerk met eene dicht-opeen-godrongene scha re volk vervuld. Voorop hadden de eerzame ouders, broe der en zusters van den nieuwen priester, zijne bloedverwanten en vrienden plaats genomen. Op aller wezen was vreugde, innige vreugde en ook wel fierheid te lezen. Vreugde voor de groote plechtigheid denkt nu zien vader en moeder de bekroning van lange jaren werk en zorge, lange jaren moeitevol zwoegen om hun oudsten zoon in zijne studiën, in zijn seminarieleven, in zijne opvolgende wijdingen, in zijn priester dom te zien vooruitgaan onder Gods zegen en op Gods genade tot meerdere eere van zijn heiligen naam en ter zielen zaligheid. En fierheid ook wel over de nieuwe weer- digheid van den jongen priester eene weer- digiieid zoo groot, zoo ontzaglijk dat ze naar 't zeggen van den heiligs van Assisië verre die des engels overtreft. Het hoogaltaar in vollen feesttooi, trok aller aandacht, en in het zoo schoon kerk koor van St Jans, ontrolden zich met- volle indrukwekkende grootschheid de heilige tnisceremonieën. 13e nieuwe priester was bijgestaan door den E. H. Pastor der parochie,als index»; E. H. Dumon, leerling aan 't Groot Sernina- nie te Brugge, als diakenE. H. van Merris, doctor in wijsbegeerte, leerling in godsge- leerdheid ter Hoogeschool van Leuven, als onderdiaken. Be eerweerde Heeren Zone en Pieters vervulden het ambt van cantores en nog vijf vrienden, leerlingen van 't Groot Seminarie te Brugge, of te Scheut, hadden de bedieningen van het H. Misoffer waar genomen. De zoo diep treffende kerkelijke plechtig heden van dien dag zullen voorzeker in ieders geheugen voortleven. Zo waren im mers zoo schoon Ingewikkeld en moeilijk zelfs, uit reden dat ieder dienaar de voor- geschrevene wendingen en ceremonieën zóó stipt uit te voeren heeft, is het niet altijd mogelijk ze inel zóó velen en in zulke een heid te laten geschieden. Waarlijk op dien dag spraken die grootsche ceremonieën zoo luide tot ons hertte meer daar de gewijde gezangen volgens de Roomsche wijze, op uitstekende manier uitgevoerd werden het was een waar kunstgeuoegeu, onder andere, het epistel en het evangelie op zoo schoon, doorvoelde wijze te hooren zingen... Toen de E. H. Pastor van op den predik stoel eenige welgepaste hertelij ke woorden toesprak aan dén nieuwen priester: over zijne groote weerdigheid en over de zware plichten van zijn priesterdom aan de blijde ouders over hun geluk en de groote gave door God aan hen gegevenaan de menigte over den eerbied dien het christen volk, krachtens Gods gebod aan den priester schuldig is, dan sprak ieders herte meê er, bereidde zich eenieder om onder het slacht offeren van het Lam zonder vlek dat weg neemt de zonden der wereld, met samen gevoegde gebeden, één van hert en één van zin, Gods zegen en Gods genade af te vragen de nieuwe priester, sterkte om den last van 't priesterdom in heiligheid te dragende blijde ouders en bloedverwanten in zalige dankbaarheid voor de groote weldaad de ingetogene menigte om eer en lof te geven aan den Allerhoogste, en dank voor zijne gaven, om vergiffenis te vragen voor men- schelijke krankheden en hulp in 't bange strijden van dit leven... Bij 't eindigen van het H. Misoffer, werd de lofzang »Te Deunt» als een blijde dank- kreet tot God aangeheven... Ja uit aller mond en hert moet wel bij zulke gebeurtenissen een diepgevoelde kreet van dank tot God opstijgen. En de nieuwe priester heeft dien dank op meesterlijke wijze uitgedrukt in een zeer schoon dichtje dat hij zelf opstelde en op zijne gedachtenis sen drukken liet. Ten slotte vervoegen wij ons bij de eer zame ouders, bloedverwanten, vrienden en kennissen van den nieuwen priester om hem uiterherte voor als nu geluk en voortaan een deugdelijk, verdienstvol en heilig priester leven toe te wenschen. want het gras en de aarde waren omge woeld men had het lijk vervolgens uitge plunderd, zooals uit de eerste bestatigingen bleek. Het Slachtoffer. De vermoorde soldaat is de genaamde Emile Goethais, afkomstig van Wondelghem. Hij behoorde tot de laatste lichting en was den 16 November laatst aangekomen met de andere jonge rekruten. Ter gelegenheid van Kerstmis had hij eenige dagen verlof gekregen en had die doorgebracht in zijne familie; hij was naar zijn garnizoen teruggekeerd. Het was een goede jongen, doch niet al te slim. Zoo had hij overal gebluft dat hij eene som van 15 fr. bij zich had, in een linnen beursje dat hij op de horst droeg, onder zijn hemd De wanorde waarin zich de kleederen van den vermoorde bevonden, duidde aan dat diefstal de drijf veer van de ijseiijke misdaad was. Het ledig beursje werd gevonden in den weg van de builenves', op eenigen afstand van de plaats der moord. Wie is de moordenaar? Men vraagt zich af door wie en op welk oogenbiik de misdaad gepleegd werd. Het lijdt geen twijfel of de dader is een persoon die wist dat de jonge soldaat geld op zich had. Waarschijnlijk werd de ijselijkè mis daad bedreven Zondag avond, tusséhen 5 en 9 ure. Ten 3 ure namiddag had Goethais de kazerne van de Esplanade verlaten, in ge zelschap van een wapenmakker. Rond 5 ure kwamen beiden op den hoek den hoek der Rijsselstraat, waar zij scheidden, daar de makker van Goethais naar den soldatenkring ging om er den avond door te brengen Emile Goethais begaf zich alleen langs de Rijsselstraat. Wat er verder gebeurd is, weet men niet. Onderzoek van het parket. Maandag morgend nog kwam het parket paar de plaats van de misdaad, 's Namiddags heeft de policiekommissaris, geholpen door de militaire overheid, al de kleediugstukken onderzocht van de manschappen van het 3e linie. Al de wapenmakkers van Goethais hebben het gebruik van hunnen tijd kunnen opgeven, zoodat men de moordenaar onder hen niet moeten zoeken. Een tuniek en eene broek, waarop verdachte vlekken waren, werden aangeslagen om ontleed te worden. Die vlekken zijn nog niet ontleed, doch de soldaat, aan wien de kleederen toehooren, heeft ook het gebruik van zijnen tijd op den avond der misdaad kunnen opgeven. De knuppel, waarmede de moord gepleegd werd, zal ook door experten onderzocht worden, om te weten of or geene vingerin drukken op te bespeuren zijn. 't Is, een dikke stok, denkelijk voortkomende van eene verbrijzelde pers. Het lijk van den ougelukkigen soldaat werd naar het burgerlijk gasthuis overge bracht. Dinsdag morgend is het parket nog maals op de plaats der misdaad geweest om de lijkschouwing te doen. Er bleek dat de schedel op verscheidene plaatsen gebroken was en dat het hoofd erge wonden droeg de moordenaar moet met eene brutaliteit zonder weerga te werk gegaan zijn. De begrafenis. van de ongelukkige Goethais heeft Woens dag namiddag plaals gehad. I Desitter Edmond I Devloo Michel Gemeente WoeSten Yiane René Ampen Maurice Blanckaert Achille Deceuninck Alois Depoorter Julien Desmet Cyrille Fockenoy Emile Heniaert Alois Hoedt Camille Gemeente Oostvlcteren Bruneel Jérome Poissohnier Lievin Deback Jeremie Sainpers Henri Heystercamp MauriceSix Leo Merveillie Pierre Notredame Gaston Ollevier Remi Suffys Philimond Soenen Maurice Thieurs Camille Victoor Camille Kiuoo Julien Leconte Camille Marey Gaston Mazereel Godfried Notredame Jérome Stckelorum Amédée Thery Emile Vanbelle Jórorae Verleene George Wuileman Joseph flet aantal kamei-leden. De volkstelling van 1910 zal waarschijnlijk een aangroei aanwijzen van 896 duizend inwo ners, hetgeen uit kiesoogpunt eene vermeer dering aanwijst van 22 Kamerleden. Deze nieuwe mandaten zullen per provin cie alsdus verdeeld worden Antwerpen 5 Brabant, 6 West-Vlaanderen, 2 Oost- Vlaanderen, 2 Henegouwen, 3 Luik, 2 Limburg, 1 en Luxemburg, 1. De verdeeling per kiescollege van iedere provincie zal als volgt wezen Antwerpen, 3 Mechelen, 1 Turnhout, 1 Brussel, 5 Leuven, 1 Oostende-Dixmude-Veurne, 1 Roeselare-Thielt, 1 Gent-Eccloo, 1; Den- dermonde, 1 Charleroi, 2 Bergen 1 Luik Tongeren-Maaseik 1 Neufchateau-Vir- ton, 1. Ontdekking van het lijk. De trommelaarslagers-klaroenblazers van het 3e linieregiment gingen maandag mor gend, rond 9 ure, hunne gewone herhalings oefeningen doeu o]) de buitenvesten, tusschen de Bijsseipoort en de wijk van het Hoorn werk, toen tijdens eene rustpoos zich een der soldaten in eene weide begaf, afhangen de van de Staaisweldadigheidsschool. Nau welijks had hij eenige stappen gedaan, of hij bemerkte een vreeseüijk schouwspel, op eenige stappen van den inkom der weide, langsheen de haag, lag een soldaat van hel 3® linieregiment uitgestrekt op den rug; het hoofd was aanzienlijk gezwollen en verbrij zeld. Boven op den ongelukkige lag zijn tuniek er nevens lag een dikke knuppel. Er was geen twijtel of men bevond zich in tegenwoordigheid van een jong soldaat, die den omtrek der stad nog niet kende en die, onder het eeri of het ander voorwendsel naar die eenzame en garsch afgelegen plaats gelokt was. Daar had men hem met stok slagen vermoord, na een vreeselijk gevecht, Men is thans te Y per bezig aan de herstel ling van het dak van de stadshalle. Dit werk was aangenomen door M. Lelong van Kort- rijk, die het voortgegeven had aan den schaliedekkersbaas Arthur Verbeeck, van Yper. Deze was donderdag morgend met zijne twee zonen en vijf andere werklieden aan den arbeid. Aan de kornis van het dak, langs den kant van den koer, was eene stel ling vastgemaakt met pas nieuwe haken. Op het dak zelve was eene andere stelling, eene beweegbare, waarop ladders stonden. Rond 8 ure bevonden zich zes mannen op de stelling aan de kornis, en twee op de be weegbare stelling, deze laatste viel en botste op de eerste; een der nieuwe haken van de stelling der kroonlijst brak en de planken stuikten naar beneden, de zes werklieden meesleepend. De twee mannen, waarvan de sehalliedekkersbaas, die op de beweegbare stelling stonden, hadden zich kunnen vast klampen aan eene ladder. De zes andere vielen eerst op een afdak en vervolgens op den grond. Aanstonds snelden eeuige politie agenten toe en de slachtoffers werden naar het bureel gedragen, waar al de doktoors der stad onmiddelijk ontboden werden. I)e genaamde Crabbe was erg gewond aan liet hoofd en had erge inwendige kwetsuren hij werd naar het gasthuis gedragen, waar men hem de H. Olie toediende en waar hij ten 10 ure 40 stierf. De ongelukkige, 68 jaar oud, was geboor tig van Pollinchove. De gekwetsten zijnAugust Verbeeck, een been gebroken zoodat de beendoren door het vleesch stakenJulien verbeeck, hand ver stuikt; Henri Sanctöruin, inwendige kneu zingen; Jules Deltombe, wonden aan het hoofd en aan de armen Karei Vancutsem, lichte kwetsuren. Dit droevig ongeluk heeft in de stad eene groote ontroering verwekt. M. Lelong is verzekerd tegen de werkon gevallen, M. Verbeeck was het niet. Hu!debetoog. In de laatste zitting van don gemeenteraad heeft de heer schepe- ne Fraeys, van eene kortstondige afwezig heid van den burgemeester Colaert. gebruik makende, voorgesteld een krediet van 15(i0 fr. in te schrijven, om het portret van don achtbaren burgemeester te laten schil deren. Dit is een gebruik dat door alle burgemeesters gevolgd werd. Talrijk zijnde diensten door M. Colaert bewezen, en liet oogenbiik is gekomen hem zijn portret aan te bieden, zooveel te meer daar de acht bare burgemeester dees jaar zijn 25 jarig jubilévan volksvertegenwoordigerzal vieren. Ook werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Ontslag. M. M. Gorissen heeft zijn ontslag van gemeentesekretaris ingezonden De gemeenteraad heeft er kennis van geno men 'astrosai is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsels bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. van 3 tot 10 Januari. Geboorten.André Kesteman z. v. Omer en Maria Quaghebeur.Antoine Beek z. v. Henri en Felicie Desegher. Georges Ver- meersch z. v. Camille en Rachel Beddeleeiii. Jeanne Deneire d. v. Omer en Emma Le- fever. Jérome Deroo z. v. Auguste en Ludoviea Vitse. Overlijdens. Monteyne Emile, 55 jaar, rentenier, echtgenoot van Celestine Lebbe, Yperstraat.Dumon Louis, 77 jaar, wever, weduwaar van Amelie Taffin, Casselstraat. Rappelet Jéróme, 13 jaar, Wijk C. De- grijse Emma, 40 jaar, huishoudster, eclitge- noote van Cyrille Ampen, Duinkerkstraat. Billiau Eugenie, 77 jaar, ongehuwd, zon der beroep, Ste-Annastraat. Huwelijksbeloften. Joseph Vanassche, aardewerker te Brussel met Emma Minot, dagloonster te Brussel voortijds te Poperin ghe. Arsène Bogaert, koopman in tabak, te Wijtschaete, met Maria Ferleu, zonder beroep in Stad. van 15 Nov. tot 31 Dec. 1908. Geboorten. Bruneel Germanus z. v. Cyriel en Vande Wynckel Valentina. Van- nesle Paul, z. v. Neli en Achslogh Maria. Overlijdens. -- Masson Franciscus, oud 49 jaren, werkman, echtgenoot van Staelen Eugenia. Vanneste Paul, oud 7 uren. van 1 tot 31 December 1908. Geboorten.Hennebel Margarita.Van inghelandt Georges.Wollaert Maria. Deroo André.Pacco Marcel.Deroo Pal- ma. Overlijdens.Devloo Elisa, oud 18 jaren. - Hennebel Margarita, oud 5 dagen. Huwelijksbeloften. Moenaert Karei met Cornette Emma. van 1 tot 31 December 1908. Geboorten.Lagache Michel v. Achiel en Deknudt Ernerertce. Duchy Maria d. v Henri en Goudeseune Renilde. Delye Jé róme z. v. Florimond en Brouxault Marie. Debaene Richard z. v. Augustin en Gryson Pharailde.Vanengelandt Gaston z. v. Re- mi en Derycke Justa. Cleenewerek Julien z. v. Cyriel en Chaerle Julienne. Overlijdens. Vanmerris Marcel, oud 3 maanden.Schouteten Henri, oud 36 jaren, landwerker.Delmote Marie, oud 52jaren, echtgenote van Touquet Aloïse. Grossey Gaston, oud 10 dagen. Hennebel Octavie, oud 40 jaar, landbouwster. Vanneste Gustave. 76 jaren, pastor. van 27 November tot 31 December 1908. Geboorten. Meeuw Luciauus. Cap- poen Cyrillus. Overlijdens.Bruneel Pieter, oud 58 ja ren. Meeuw Lucianus, oud 8 dagen, Paler Pius, in de wereld Baeyaert Petrus Persoone Rosalia, oud 67 jaren. Fieu Charles, oud 75 jaren. van 1 October tot 31 December 1908. Overlijdens. Butaye Jules, molenaar en Luyssens Li vin. van 13 October tot 31 December 1908. Geboorten. Decrock Gabrielle. Les- schaeve Margriet. Mortaigne Jozef. - Deconinck Agnes. Vaneechoutte Clara. Lienaert Lucianus. OverlijdensBourgois Maria, oud 8 j. Vandenbruware Albert, oud 9 maanden. Huwelijken. Huyssor Ignatius met Lemahieu Sidonia. Decrock René met Degryze Bertha. Leeuwerck Gentilis met Decrock Adriana. Vooraleer stoelen of meubelen te koo- pen, bezoekt de uitstellingen van den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Het Meu belmagazijn is boven. 3 In de Samenwerkende Melkerij St-Bertinus bij Emile Marey, Proven-kals. 2 In tien Snoe«*k, bij Em. Saesen, Yperstraat. 58 A la Tete d'Argent bij Justin Ghelein, Yperstraat. -1 In Neerhof, bij Alois Dewitte, Casselstraat. 5 A Ia Ville de Idiirciicc, bij René Synave, Boesciieepstraat. II A l'Univers, bij Emile Devos, Yperstraat. 3 In de l.ovie, bij Henri Caeyseele, Vogelhoek. 8 In d'oudc kromie, bij Theophile Delbeke, Watoustraat. 18 In de HeE^iselie Vlag, bij Camille Minot, Boescheepstraat. ÏO In de Vink, bij Germain De wachter, Casselstraat. I 3 Ssa «ie Wagenuiakerij, bij Amand Salomé, Yperstraat. 12 In «Ie llieekeeij, bij Medard Roy, Veurnestraat. 58 In 8te C'e«?iiin, bij Achille Gauquie, Veurnestraat. 14 In «Ie «ii'ic Ixonisi^en. bij Camille Brabandts, Yperstraat. 85 In «ie Steenhouwerij, bij Jules Boeket, Reninghelststraat. S3» Au gram! Cerf, bij do weduwe Derynck, Groote Markt. is' In WilEem-Teli. bij Charles Deweerdt, Bruggestraat 18 Sn "t i»ol«lei'Mh«>f, bij René Sohier, bij den Abeele, 19 Bn St.-Six .Holen, bij de wed. Dewancker, St.-Sixstraat. 20 In den <Goscdeii Fezanl, 1 fr. vooruit aan het hoogst getal, bij Jules Couwet, Veurnestraat. ilet is win gemakk«>lijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de cliicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize <fe Moncarey-Sansen. Door nadering van het einde van seizoen, geef ik mijne winterstofïën, zooals pardes sus, baais, halsdoeken voor vrouwen, enz. aan prijs van factuur. Voor 't oogenbiik ben ik voorzien van eene soorte van Zaailijnzaad dat bijzonder vlas voortbrengt. Deze die twijfelen moeten maar schrijven waar het vlas gewassen heeftvolgaarne zal ik hun het adres geven Het publiek komt mistrouwend, maar indien men bij mij bedrog vindt, geef ik mijn lijn zaad gratis. Jé rome Au Café de la Paix, Groote Markt, Poperinghe op de statie verloren is op ue statie verloren een witte ratier-hond, zonder halsband met zwarte oorenen korten steert; gewone groot te. Die hern gevonden heeft, gelieve hem tegen belooning terug te dragen naar het politiebureel onzer stad. eden zaterdag morgen van de Gastnuis- straat tot aan St. Jans kerk een zwarten rekker voor rond kerkeboek met twee zil veren letters eraan A. I). Terug te brengen ten onzen bureele tegen belooning. nchoone herberg met hof, genaamd In de O nieuwe Voorstad staande en gelegen langs de kalsiede van Haringhe naar Kous brugge. Voor inlichtingen zich te wenden bij C. l'yck-Vercruysse, brouwer, Poperinghe. en vraagt bakkersgast kunnende doe £9 maken, te Merris bij Belle.Zich begeven bij Jules Bortier, Watoustraat, 23 op heden zondag. en vraagt terstond goede meid, 30 tot Op Zondag 10 Ja nuari 1909, van 10 tot 12 ure 'srnor gens ter herborg Westvlaanderen tentoonstelling der Huiven van m. Mits SCHABALLIE. In DEN NIEUWEN AREND, EMILE LOBE AU, Groote Markt. STERFGEVALLEN. Op 5 Januari had te Watou de plechtige begraving plaats van d'heêr Fideel Vancay- zeele. Eene groote menigte woonde den uit vaart bij en wilde alzoo getuigenis geven van de verdienstelijke loopbaan, van het stich tend leven van dezen deftigen burger, gestor ven in den hoogen ouderdom van 86 jaren. Wie il< «l«> fortuin l 't Is binnen zeer korten tijd dat de trekking der prachti ge tombola van het Gasthuis-Sanatorium v an Jumet zal plaats hebben. 115,000 franks prijzen te winnen verdeeld in loten van 30,000 20,000 10,000 5000 fr. enz. Ben biljet kost slechts 20 centiemen. Er zijn er nog voor eenigen tijd te verkrijgen ten onzen bureele. .longeiiiigeii ingeschreven voor de aanstaande loting. Gemeente Rousbruqge Alderwereldt Florent óeorge Achille SPORT. VOETBAL. De nationale Belgische ploeg speelde zon dag te Brussel tegen do Engelsche ploeg van Shepherd's Bush Niettegenstaande de slechte toestand van het terrein der Racing Club, werden de Eugelschen overwinnaars met, 3 goals tegen 1 Drie spelers Cambier, Van Boxstaele en Lefebvrc wor den vervangen door Brackman, Goossens en Hebben, Ons elftal was op verre na dit niet, dat moest tegen het Engelsch elftal optreden. Wij denken toch niet dat ons beste elftal zou gewonnen hebben. Claeysoone Achille Cour reur René Debergh Georges Delanote Florèntin Deprey Remi Goetgheluck Julien Mollet Remi Neuville Achille Porreye Jérome Byon Michel Poperinghe, markt van den 8 Jan. Tarwe heet. 16,35-Rogge 12,60-Haver 8,50 Aardappelen, 100 k. 7.20-Boter de kil. 2,90 Eieren de 26, 4,00 fr. huikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse- I laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Prijs Eerste Tweede Derde Vierde Prijs van serie 40 Franken. 30 20 10 5 Inschrijving van heden af tot op Zondag 10 Januari 1909 om 1 ure namiddag. Inleg 1 frank. De vreemdelingen worden tot den prijskamp toegelaten. Voor andere voorwaarden, zie Pro gramma. Prijskamp van den VOGELPIK. Popcr-inglie.—Op Zondag 24 Junuari ter herberg Het Fort bij Achille Ampen Jaariijksche Prijskamp op den Vogel- pik.— Inschrijving van 4 1/2 tot 5 1/2 ure. —Inleg 50 centiemen recht gevend aan een glas bier.5818 IV. prijzen,Voor verdere voorwaarden, zie plakbrieven. Itelangi*! Ec l Op Zondag 10 dezer om 6 ure 's avonds gr«>o<«* vergadering bij Cyrille Hosdey Au Café Francais Yperstraat, van alle vrienden en kennissen, ten einde over te gaan tot het stichten eener gilde onder naam De Vereenigde Kooplieden met kenspreuk De Kloeffedragers Antwerpen, 7 Januari. Kalme markt. Aalst, Jan.-Feb. 42-50; Maart 42-50 frank; Poperinghe (stadslood) Jan.-Feb. 42-50 fr.; October-November (aanstaande gewas) 50 fr. Poperinghe, 8 Jan. Kalme markt Stadshop 40 tot 42 fr,; dorp, 25-30 Ir. Nog altijd wordt er veel parochie hommel naar Aalst gezonden, om daar het tekort te dek ken. Sedert eenigen tijd wordt er bij de rnen- schen veel geklaagd over het uitvallen van hun haar; dat zij in tijds oppassen om het te voorkomen en te beletten met zich wekelijks liet hoofd te wasschen met den onfeilbaren middel van Archelais'water, k 1,50 fr. de fiosch, MARIE FEYS. rechtover Si-Michielskerk nr 4, en bij AUGUST FEYS, Coiffeur voor stad en avondfeesten, Oost straat, nr 109, te Rousselare. IN ALLli SLAG VAN van 35 fr. loon. 't blad. Inlichtingen ten bureele Men vraagt een jong meisje 17-18 jaar om te dienen. Inlichtingen ten bureele dezer. Traamkarre met zwee asse goede oude Jachtstove 25 gezaagde vier kante stuk jes Hout voor stallingen en 25 andere stuk ken hout bij de kinders Dewickere, Crom bekestraat, Poperinghe. Nieuw MARKTKRAAM, gemaakte Kostumen en Broeks, eenige stukken zwarie Satiné, Zomer-Coutil, bij H. Debergh-Dequeker, Rousbrugge. Twee halve groote ledikanten in hout onlangs nieuw. Zich te begeven bij Henri Thirou, café de la gare, Beveren-aan-Yzer. Schoonen biljard, met twee spelen billen, Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Aan voordeelige prijzen te koop bij Achille Berat, »ln 't Volks-Lusthof»,Casselstraat, Poperinghe 1° 1000 Kilos aardappelen (roode bollen). 2° 80 Zakken eiken bak kerskolen. 3° 100 Schoone graanzakken. 4° 11 Larapes-belges. 5° Handboog zoo goed als nieuw (25 kilos) met pij 1 kas en 21 goede pijlen.6° Corn et- a-pistons van het huis Courtois in goeden staat voor solistemet al de stukken en 2 embouchuren in zilver in kist. Alles aan voordeelige prijzen. Eene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alots Verhaeghe, Abeele. ijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden koperen Trommel. 3. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goeden staat. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Prosper. Tiens, dag Jef, hoe is 't met 't leven jongen, 't is wel lange dat ik u alhier niet meer gezien heb. Jef. Ja, Prosper, 't is waar, maar van nu af zult gij mij meer zien Prosper. Hoe komt dat Jef. Kunt gij dat niet raden? Hebt gij misschien vergeten dat wij verleden winter samen zoo dikwijls eene lekkere portie Mosselen gingen eten naar den Café Francais», in de Yperstraat. Prgsper. Voorzeker neen, Jef, heb ik dat niet vergoten, want zij smaakten altijd heerlijk. Jef. Ehwel, jongen, wij kunnen daar alweer gedurende gansch den winter voor 15 centiemen ons buikske vol eten aan lek kere Mosselen. Als wij des Zondags eenige pintjes gedronken hebben, trekken wij er naartoe niets is beter en goedkooper. Allons allons allen naar den Café Francais bij Cyrille Hosdey, Yperstraat,. Gasffiiihstraat, 21, Poperinghe, hebben de eer kenbaar te maken dat Zij nog slechts één maand met groote vermindering van prijs zullen uitverkoopen van al de mercerië en mode artikels die zij in maga zijn hebben. Bij hen ook per occasie over te nemen glazen vitrienkas glazen kas met schuiven en toog. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij van nu af gelast met het maken van nieuwe en het vermaken van oude Vel«»s. Men kan bij mij altijd oude velos verkrijgen zoo goed als niéuwe, van 40 tot 90 frs. Overneming van oude velos bij het ver- koopen van nieuwe. Ik heb de eer het achtbaar publick ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van YI48I888TS; en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik bij mijne artikelen van H0RL0GIEMAKERIJ en GÓUDBEWERKERIJ, eene groote keus van REGENSCHERMEN voor Heeren en Damen bezitalsook een volledige keus van ZILVEREN KRUKKEN. Ik gelast mij ook met het herstellen overtrekken aan zeer genadige prijzen. Gasthuisstraat, 41, POPERINGHE. en heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als Sileermaltor in de Crombekestraat, nr21, en dat hij zich gelast met, het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken, kleine O] groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeervertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. Do ISootle i.üürs huis van vw— trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat. omtrent rechtover do Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Liefhebbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem-| Dupont, Rousselaere. n.LUllÜP'.V te bekomen bij Brii^gcNfi'tiut, n' 58, Is O P E IS I Hl (i IS E molenaar ondtr Waarlijk, Jan, alles verandert. Ha, de goede tijd wanneer de de vleugels van zijnen molen sliep.... De eene voeruitgang roept de andere. Nu ben ik verplicht eenen stoommoien te bouvpn. Sedert die verduivelde landbouwers ZWAVELZUJR AMMONIAK gebruiken, oogsten zij zooveel tarwedat mijn oude molen niet meer voldoende is.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4