Meubelen STOELEN JULES DE PUVDT-SCHMIDT, DE ROOFVOGELS NIEUWS UIT BEliGIE. 12001 i t Jubelgrot van Kortrijk. NIETS VROUWEN THEOBROMA Neemt de gelegenheid te baat n den Hoenderbond t4 Vlaamsch Neerhof" HOPPE. Op Zondag 24" Januari, Ir «len Bazar, HERBERGKERMISSEN Bijzondere schoone en groote keus Staatsblad. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN WATOU Wetensweerdigheden. MARKTPRIJZEN. Worden gevraagd Vraagt pl aats. w Konijn te verhollen wegende 11 pond, Combat met de Vloerbol, Op Zondag 3i Januari, Jaarlijksche combat met de Vloerbol Combat met den Vogelpik, Feesten en Vermakelijkheden BIJ SANSEN-DECORTE POPERINGHE. Ee Schouwburg van TELEEFOON 16. ÈN '1 PARADIJS. JflOJlCilKEY, Poperinghe. van rauwe en gebrande KOFFIES, Suikers en Siropen. Xe Koop BEItlCIITEIA. De Gezusters ADRIAEN immerman en speldewerkknssen-maker. Jerome Dobbelaere-Monteine, Emille Dewachter-Simoen, POPERINGHE. WERQUIN-DECONINCK, Eugène Debyser-Heuser, POPERINGHE Elie Lietaert-Vanhoucke, Veurnestraat, Poperinghe, ROEYSCHE-BARBARISTEN of De jacht op het erfdeel, DE BEROEMDE KWAKZALVER.I cie is HET ZIUJELZURE AMMONiAK beste, de rijkste en de spaarzaamste, stikstofhoudende meststof. Hui» van Vertrouwen. Horiogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en aer OMEGA. X\ Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Aéposée Lot wel op iet adres (Rechtm flGÏ GüMty En daarna begint de gilde haar vierde tijdvak. Spaarders, die met kleine kosten een lot wenschen te bezitten en tevens voor zeven of acht jaren de voordeelen van menigvuldige loten willen genieten zullen zich met vrucht tot deze gilde wenden om een lid van te worden, en zoo behoed te zijn tegen de uit uitbatingen van gewetenlooze gelukzoekers C. Ter gelegenheid van den 11 februari, ver jaardag der eerste vei schijning van O.-L.-V. aan Bernardette te Lourdes en der inhuldi ging van de jubelgrot te Kortrijk zullen er grootsche feesten plaats hebben. De personen die ooit deelgenomen hebben aan de nationale bedevaart naar Lourdes Frankrijk zijn vriendelijk uitgenoodigd hunne namen op te zenden aan den Eerw. Pater Passionist bestuurder der jubelgrot te Kortrijk. Al deze oud'pelgrims zullen eene bijzondere ingangskaart met volledig pro gramma ontvangen. Het komiteit onder de bestiering van den geachten Heer Georges Vandale, schepen der stad en voorzitter van de Bedevaart van O.-L.-V. van Lourdes- Kortrijk neemt bijzondere schikkingen om dat feest zoo plechtig mogelijk te maken. De heeren Hector Steyt, doctor Auguste Peel, gemeenteraadslid, ondervoorzitters, Burny Stanislas, schat bewaarder, Eugeen Vander- mensbrugghe, Jozef Caliewaert, schrijvers, Valère Uebandt, Georges Claeys, Jules Lai gniel, algemeene commissarissen, Albert Degryse, Aug. Hulpiau, Albert Vertbé, Vic tor Francois, raadsleden verleenen liunne kostelijke medewerking. Op Donderdag 11 Februari dus, zal Kort rijk eeu nieuwen Lourdesdag beleven en hulde zien brengen aan Maria Onbevlekt in haar nieuw genadeoord opGroeningherveld. STADSNIEUWS. Algemeene beweging van den burger stand in 1908.Intredingen door geboorte: man. 168. vrouw. 154, samen 322; door vestiging van verblijfntan. 187, vrouw 174, samen 361. Totaal intredingen 683. Uittredingen door sterfgeval: man. 117, vrouw. 111, samen 228 door overbrenging van verblijfplaats man. 220, vrouw. 190, samen 410, Totaal uittredingen 638. Overmaat der intredingen op de uittredin gen: man. 18, vrouw. 27, samen 45. Bevolking onzer stad op 31 december laatst11.759. Krakeel. Maandag avond had eene erge woordenwisseling plaats tusschon eenige mannen aan den hoek der Meessen- straat. Geheel de straat stond overeind alles liep toch af zonder vechten. Voor de rechtbank. Over een paar maanden ontstond er ruzie tusschen eenige jongelingen, bij de herberg de Wullemijne. Donderdag kwam de zaak voor de recht bank van Yper die tegen elk een maand gevang uitsprak. Op zelfden dag verscheen nog voor de rechters zekere C... V... die op Zondag 8 November 1908 in de herberg liet Zweerd, dronken zijnde, ruzie zocht tegen den baas en deze met een pintglas zeer erg verwond de aan het hoofd. V... werd veroordeeld tot 3 maanden gevang en 100 fr. boete. is meer aau te bevelen tegen Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépótApotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt, 18. POPERINGHE. Loting. Voor de loting van Woens dag 3U Februari zijn in onze stad lil jonge lingen ingeschreven, 27 te Reninghelst en 20 te Westoutre Er zijn 24 uitgestelde jongelingen van vorige jaren. Indien er van nu tot aan ne loting geen veranderingen aan de lijsten zullen gebracht worden, zal 25 het laagste nummer zijn en 182 het hoogste. Wilton. Beweging van den Burger stand in 1908 Intredingen door geboor te man. 52, vrouw. 44, samen 96 door vestiging van verblijfman. 49, vrouw. 45, samen 94 totaal intredingen 190. Uittre dingen door sterfgevalman. 21, vrouw. 34, samen 55 door vertrek man. 70, vrouw 63 totaal uittredingen 188. Vermeerde ring 2. Dc%cren>nan-Yser. Algemeene beweging van den Burgerstand in 1908. Geboorten mannelijk 23, vrouwelijk 29, samen 52. Overlijdens man. 15, vrouw 11, samen 26. Doodgeboorten 1. Huwe lijken 7. De gezainentlijke vermeerdering van bevolking beloopt tot 22. Yper. De moord. Niettegenstaande het ieverig onderzoek van het parket, is het geheim dat de moord op den ongelukkiger! soldaat Goethals omringt, nog niet opge klaard. Er is nu in de stad een bericht aan geplakt, waarbij de personen, die het slacht offer op den dag der misdaad gezien hebben met een burger of met een soldaat, verzocht worden hunne verklaring te doen aan den onderzoeksrechter. Zijt gij rap tenden als gij eenigen arbeid doet Zijt gij bleek van kleur geworden Lijdt gij aan witte vloed Hebt gij ongeregelden eetlust Zijt gij mistroostig en verdrietig zonder redens Dat gij tegen niets kunt, dat gij zoudt weenen bij het minste ongepast woord Hebt gij soms de vlam in het wezen Of eene hitte die ganscli uwe huid overloopt Moet gij dikwijls zuch ten zonder nochtans verdriet te hebben Ge beurt het u dat gij herhaalde malen moet zwelgen alsof er een slok in de keel z&t Zoo ja Ehwel, gij lijdt aan bloedar moede en verzwakking van het zenuwgestel Gij moet daar laten naar zien En in afwachting beproeft eens het nieuw uitgevonden geneesmiddel Uiterst geprezen tegen bleeke kleuren, vale tint, waterzucht, bloedarmoede, ver liezen in 't wit, moeilijke en overtollige maandstonden, zwaarmoedigheid. Vrouwen die Theobroma nemen, mogen in al de omstandigheden van hun leven op eene bestendige gezondheid aanspraak maken THEOBROMA verkloekt het bloed, ver sterkt de spieren, pansert het zenuwgestel en de hersenen, vergemakkelijkt de wer king van hart, longen tm nieren. Waarom zoo lang gewacht, als gij kunt geholpen worden ItUi'KOUFT DKI'DOIIFT DI-il'ifiOKFT Hoe ver ook ziekte, overarbeid, vermoeie nis, bloedverlies, verdriet, den lijder moch ten gebracht hebben. Theobroma verkwikt, versterkt enjherstelt hem. Het geeft nieuwen adem, nieuwe krachten, nieuwe gezond heid, nieuw leven. Harten omhoog Hoopt, hoopt, arme zie ken Beproeft het nieuwe geneesmiddel. Grijpt de redplank ^Schipbreukelingen van het leven. De goede Theobroma wordt verkocht aan 3 fr. de flesch Te Poperinghe bij MMonteyne, apotheker Groote Markt. Te Yper bij M. Libotte, apotheker, Boter- straat. Dixmiade. Kindermoord. Men heeft maandag in een wijmland, even buiten de stad, het lijkje gevonden van een pas geboren kind. Uit het eerste onderzoek schijnt te blijken dat het arme wichtje ver moord werd. Het parket van Veuri.e is ter plaatse geweest. Kortrijk. De moordpogingVer leden week meldden wij in korte woorden de moordpoging die alhier gepleegd werd op Jufvrouw Vrammont. Zekere Georges Van- neste, geboortig van Kortrijk, werd te Brus sel aangehouden. Hij loochende, doch toen hij in tegenwoordigheid van zijn slachtoffer gesteld werd, en deze hem herkende, deed hij .-olledige bekentenissen. De jongeling die aan eene treffelijke familie van Kortrijk toe behoort, maar zich sedert eenigen tijd slecht gedraagt, had dit gedaan om aan geld te geraken Te C0RTEMARCK, zijn te verkrijgen Broedeieren aan 25 centiemen het stuk van de beste leg en vleeschrassen, zooals Mèchelsche Koekoeken, Brackolsche, Kem- pische, Minorken, Andalous, enz., hebben dees jaar meer dan vijttig prijzen behaald, waaronder zes eereprijzen en negen eerste prijzen in de Wederlandsche Tentoonstellin gen van Brugge, Gent en Antwerpen Zicli te wenden bij den schrijver Octaaf Demeulenaere, Cortemarck Markt. N. B. Op aanvraag zullen er voor de lief hebbers kiekens van bovengemelde rassen aangekweekt worden. Yirugmurl. Nieuwen burgemee ster. Bij kon. besl. van 19 januari, is M. J. Suauwaert, benoemd tot burgemeester te Nieuwpoort-, arrondissement Veurne. $l»c»ikr<»m. Gestorven.Zaterdag avond is G. Dassonville, die een noodlotti gen messteek van zijn broeder kreeg, in het gasthuis gestorven. Zijn zuster had hij voor afgaandelijk verzocht aan den commissaris te zeggen, dat hij zijn broeder alles vergaf. Het parket is verwittigd. Zooals onze lezers weten, was het tengevol ge van een nietigen twist, over eenige gebro ken steénen pijpen, dat Albert Dassonville zijn mes trok en zijn broeder den noodlotti gen steek gaf. llvuli'belio. Gevecht. Op het ge hucht de Krekel werd er maandag avond een verwoed gevecht geleverd tusschen 2 gebroe ders. Een hunner, die denzelfden dag voor de wet gehuwd was en dinsdag voor de kerk moest trouwen, bekwam een vreeselijken messteek. De ongelukkige moest aanstonds berecht worden en zijn huwelijk werd ter zelfder tijd door den priester ingezegend, edert eenigen tijd wordt er bij de men- schen veel geklaagd over het uitvallen van hun haaruat zij in tijds oppassen om het te voorkomen en te beletten met zich wekelijks het hoofd te wasschen met dei onfeilbaren middel van Archelais'water, 1,50 fr. de flesch, MARIE FEYS. rechtover St-Michielskerk nr 4, en bij AUGUST FEYS, Coiffeur voor stad en avondfeesten, Oost straat, nr 109, te Rousselare. Seliaerlicclt. Moord. Een kan tonnnier, G. Vande Wiele, oud 32 jaar, wonende Keselstraat te Schaerbeek, heeft ondag nacht zijne vrouw, Silvie V..., die hij ten onrechte, volgens het schijnt, be schuldigde betrekkingen met een ander manspersoon te onderhouden, met een re volversshot gedood. In dit ongelukkig huisgezin zijn er drie kinders, oud 10, 8 en 3 jaar. Verpletterd J. Machiels, jaar, bediende, die dinsdag morgen op den autobus die dienst doet tusschen de Beurs en de Gemeente plaats van Elsene, wilde springen, miste de plank, viel onder de wielen en werd doodgepletterd lamet. De tombola. Het inrich- tingskomiteit der prachtige tombola van het gasthuis-sanatoruim heeft in algemeene vergadering van woensdag laatst besloten dat de trekking onwederroepelijk op 11 April zijnde Paaschen zal plaats hebben. Cailir. De dubbele moord. Wij hebben verleden week de dubbele moord vermeld die op een oude voddenraper, De- Raedt genaamd en zijne vrouw te Gilly ge pleegd" werd. Twee kerels. Vlamingen, Welpenninck en Meert genaamd, werden van de misdaad verdacht. Meert is afkomstig van Maldeghem. Daar wonen nog zijne ouders, die hij over tijd verlaten had óm met eene jonge 't Waalsche te gaan leven. Reeds dinsdag der verleden week werden de Meert's te Maldeghem verwittigd van de laffe imisdaad door hunnen onwaardigen zoon gepleegd. De droefheid dezer brave lieden is dan ook diep en hartroerend. Maandag werden de moordenaars opnieuw ondervraagd. In het nauw gebracht, bekende Welpen ninck dat hij met Meert de dubbele misdaad had gepleegd. Meert had hem een mes gegeven en ter wijl hij bezig was vader De Raedt af te ma ken, bracht Wilpenninck aan moeder De Raedt verscheidene messteken toe. Meert goot daarna petrool op de lijken om de sporen der misdaad te doen verdwij nen. Zij werden op de vlucht gedreven door eenen policieagent die toeval livoorbij het huis ging. Meert heeft eindelijk op zijne beurt beken tenissen gedaan. I Jrfiirl»9»ers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. zaterdag morgend, na eene korte doch pijnlijke ziekte, te Parijs overleden. De oudste pastor van het Bisdom den Eerw, heer A. Van Becelaere pastor te Cachtem is aldaar overleden in den ouder dom van 89 jaren. Mgr de Béthune. aartsdiaken van het kapittel der hoofdkerk te Brugge en huispre laat van Z. H. die, vrijdag de laatste HH Sakramenten ontvangen had, is zondag morgend, te Brugge godvruchtig in den Heer ontslapen in den ouderdom van 84 jaar. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. Zijn onderpastoor benoemdte Zonnebeke, ae E. H. De Clercq, onderpastoor te Belleghem te Belleghem, de E. H. Caliewaert, leeraar in het St-Amandscollegie te Kortrijk. Volgens de officiëele handelsstatistiek be draagt de uitvoer van Belgische hop naar het vreemde, in 1908, 647.151 kilogr.; het is eene aanzienlijke vermindering bij voor gaande jaren in 1907 was het 982.856 ki logr., en in 1906 was het 1.441.831 kilogr. De invoer van vreemde hop in Belgie integendeel neemt niet afin 1906 was het 2.463.622 kilogr.; in 1907 2.530.099 ki logr.; in 1908, 2.737.222 kildgr. Poperinghe, 22 Januari.—Markt kalm. Poperinghe-stad 35 - 37 f/2 fr.; dorp, 20- 25fr. Geen stadshop meer te koop in cultuur. Voor de aanstaande groeite biedt men 42 tot 50 fr. fl In de Darriere, - Is benoemd tot ontvanger der recht- streeksche belastingen en accynzente Jab- beke, M. Stuyvaert, thans ontvanger der zelfde middelen te Reninghelst; te Ardoye, M. B. Morren, thans ontvanger te Wulve- ringhem. Aan de fabriek der kerk en aan het weldadigheidsbureel te Loo, is machtiging verleend de legaten te aanveerden gedaan door mej. Maria-Stephania Wellens, zonder beroep, wonende te Loo. Meng-ding-en. Jef Lavooi. Zeg eens, Rik, hebt ge al eens op nen olifant gezeten - Rik. Neen ik, Jef, maar 'k heb er eens eenen overreden met mijnen velo. Vrouw. Gij moest u schamen gij weet wat ik waard ben In plaats van mij te beleedigen, moest gij mij tot den hemel ver heffen. - Man. Dat zou 'k wel doen, als ik zeker wist, dat gij niet meer naar beneden kwaamt. van 17 tot 24 Januari. Geboorten.Maurice Deleye z. v. Henri en Rosalia Debyser.Albertina Creus d. v. Gust. enMagd.Deconinck.Maria Ghesquie- re d. v. Elias en Emma Derensy.Sylvain Dehouk z. v. Remi en Zoé Lemahieu. Louis Decaester z. v. Jules en Rosalie Lequien. Maria Orbie d. v. Henri en Mathilde Riem.Robyn Louisa d. v. Aloïse en He- lene Deroo. Overlijdens. Lefebvre Omer, 5 dagen, Yperstraat. Malesys Achille, 5 maanden, Wijk G.Clabau Julien, 4 maanden, Pot testraat. Desomer Julien, 2 maanden Wijk L. Coevoet Aoïse, 79 jaar, land- werker, weduwaar van Joanna Lemahieu, Wijk G. Neuville Stephanie, 74 jaar. kantwerkster, echtgenote van Auguste Riem, Arendstraat. Depoorter Henri, 74 jaar, hovenier, weduwaar vanLiboriaMaer- ten en echtgenoot van Silvie Raekelboom, Boeseheepstraat. Huwelijksbeloften.Jules Muiier, smid, te Thourout, met Helena Cardinaal, dienst meid in stad. Theophile Maddelein, land bouwer, met Zoë Assez, zonder beroep, beide in stad. Cyrille Couwet, metsersdienaar, met Rachel Bakker, dagloonster, beide ge huisvest te Poperinghe, verblijvende te Ar- mentières.Edgar Ivint, droguiste gehuis vest te St Josse-ten-Noode met Albertine Campeert, zonder beroep te St Josse-ten- Noode.Nestor Bataille, brouwer te Pope ringhe met Maria Moncarey, zonder beroep te Yper. van 1 tot 21 Januari. Geboorten. Cauwelier Margarita. D'hooge Agnes.Jansen Maurice.Samyo Camiel.—Vandenberghe Anna.Cordenier Laura. Overlijdens. Fidelis Vancayzeele, 86 vrouw in|jaren.Emile Jonckiere, 54 jaren.Gaston Sobier, 18 jaren.—Edmond Verhaeghe, 58 jaren. Francisca Lewyllie, 90 jaren. Henri Leba, 78 jaren. Euphemia Veyer, 75 jaren. Yalseho nemiG Tegenwoordig zijn er talrijke valsche tweefrankstukken, met de beeltenis van Leopold II en het jaartal 1903-1904, in omloop, in Brussel en de voor steden. Destukken zijn wel nagemaakt. Er dient dus wel opgelet te worden. 4bO(>iI teeken. ln de verschillende metaal- en ook in de glasnijverheid van het land beginnende bestellingen op ernstige wijze toe te komende graanhandel her neemt en de Beurs schijnt te herleven. Zou dat het einde der crisis zijn, welke zoolang den handel en de nijverheid heeft geteisterd en zoo veel werklieden broodloos heeft gesteld P Laat ons het hopen 1 Wie m ill de fortuin 't Is binnen zeer korten tijd dat de trekking der prachti ge tombola van het Gasthuis-Sanatorium van Jumet zal plaats hebben. 115,000 franks prijzen te winnen verdeeld in loten van 30.000 20,000 10,000 5000 fr. enz. Ken biljet kost slechts 20 centiemen. Er zijn er te verkrijgen ten onzen bureele. Poperinghe, markt van den 22 Jan. Tarwe heet. 16,20-Rogge 12,75-Haver 8,75 Aardappelen, 100 k. 7,75-Boter de kil. 3,30 Eieren de 26, 3,00 fr. Yper 16 Jan. Tarwe, 100 kil. 20,25- Rogge, 17,00 a 17,75-Haver, 17,00 a 17,75 Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,70 a 3,15 Eieren het 26, 4,16 a 5,20. Dixmuide 18 Jan. Tarwe, heet. 17,50 Aardappels de 100 k. 6,50 a 00,00-Boter de kilo, 3,00 a 3,30-Eieren het 25, 3,65. Rousselaere 19 Jan. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 21.00 - Roode Tarwe, 18,50 a 19,50 Rogge, 16.50 a 17,00- Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 19,50 a 20,50-Aardappelen de 100 k. 6,50 a 7,00- Boter de k. 2,50 a 3,10- Eieren 4,16 a 4,40- Suikereiboon. oude, 14,00- id. nieuwe, 14,75. Kortrijk 18 Jan. Tarwe, 100 k. 20,50- Rogge, 16,50-Haver, 18,50-Chicorei 100 k. 13,75 - Boter de 1/2 k. 1.70 - Eieren, 4,30 - Koolzaadolie 100 k. 63,00-Lönolie, id. 48,00 Koolzaadkoeken, id. 15,00- Lijnzaad koeken, id. 00,00. Kortrijk veemarkt 18 Jan. 319 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 50 Ossen, le klas 86—2'-' kl. 77—3" kl. 66 119 Veorzen, 88— 78— 68 123 Koeien, 8574— 65 35 Stieren, 847363 Brussel 19 Jan. 350 verkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 19 Jan. 3,220 Verkens, op voet de kilo, 0,84 a 0,98 Een leerjongen bij Felix. Vandewynckel, smid, Meessenstraat, Poperinghe. Goede meid voor bediening in onze stad. In dichtingen ten bureele. M. STERFGEVALLEN. Louis Coiseau, de groote aannemer I van openbare werken, onder andere der| havens van Brugge en van Zeebrugge, is; 'erkvrouw uitgaande om te kuisschen en te steperen, vraagt plaats voor den Za terdag.Inlichtingen ten bureele. bij de wed. Bouve-Decoker, bij 't Kerkhof. 2 In den Keizer, bij Achille Papegaey, Boeseheepstraat 3 In de Zon, bij Achille Lermyte, Garenstraat 4 In Yietoria, bij Camille Clynckemaille, Casselstraat. 5 Au Café d'Arlon, bij Benoit Christiaen, Yperstraat. 0 In de oude Violette, bij Camille Dumeiie, Boeseheepstraat. 7 In de nieuwe wereld, bij Henri Bruneel, Casselstraat. 8 Au Café Jean Itart, bij Maurice Creus, Casselstraat. A rUnion, bij de Wed, Halfmaerten, Casselstraat. 10 Au Café Koyal, bij Charles Watteyne, Watoustraat 11 A l'tnion, bij Theophile Lauwers, Yperstraat. 12 ln de wuilemine, bij Pieter Vandromme, bij de Wolf holle. 13 ln ile Uaiiding, bij Emile Feys. Bruggestraat' 1 fin de Nieuwe Statie, bij H. Bonduelle-Lahaye, achter de statie. 15 In den 1'eiikaan, bij Auguste Lermytte, Meessenstraat IO In St Hubert, bij Auguste Debyser, Veurnestraat 17 In de Nieuwe Zwaluw, bij Henri Vandeputte, Watoustraat. 18 fin 't Yijverliufo, bij Arthur Gamerlynck, Peerdemarkt. IO In de Steenrots, bij Auguste Clabau, Crombekestraat. 20 In "t Kasteeltje, bij Charles Debeir, Doornstraat. 21 In 't Ylnaiuseli Itierliuis, bij de Wed. Justin Merlevede, Rekhof. 22 In tie Zwaan, bij de Wed. CyrilleHennaert, Casselstraat beginnen te 6 ure, 23 In den Uklips, bij Jules Devloo, Elverdinghe-kals 2-1 In 't Doorntje. bij Jules Legrand, Pottestraat. 25 In de Warande, bij Henri Gesquière, Veurnestraat. 2<» In de Valk, bij Marcel Legrand, Veurnestraat. 27 Au ISouicvard, 2 fr. vooruit aan het hoogst getal, bij Jules Pattyn. Bruggestraat. Prijskamp van den VOGELPIK. Doper-in^lic.Op Zondag 24 Junuari ter herberg Het Fort bij Achille Ampen Jaarlijksche Prijskamp op den Vogel- pik.Inschrijving van 4 1/2 tot 5 1/2 ure. Inleg 50 centiemen recht gevend aan een glas bier.30 l'i*. prijzen,Voor verdere voorwaarden, zie plakbrieven. IN ALLE SLAG VAN Gasthuisstraat, 15, Groot. HUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS Dépót van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil); Suikerij (der Trappisten); Rijst stijf-1 seis (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch-j poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Suiters (de Sier); Maagbitterl Van Crombrugghe de Chocoladen Tobler'milk Chocolade, Paradis en Véroniquè). Tarwe bloem, Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graan azijnI Mostaard en Peper Maalderij.Sulfer bloem j en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. - Beste ronde en platte Boerekaas. Papier I en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moet et Chandon, Delbeck en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag kilos allerbeste roode wortels bij Felix Vandewynckel, Meessenstraat Poperinghe. ene Stoommachien, 2y» peerden kracht met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alofs Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden koperen Trommel. 3. Een Muziektluit met 11 sloten in geheel goeden staat. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Nieuw MARKTKRAAM, gemaakte Kostumen en Broeks, eenige stukken zwarte Satiné, Zomer-Coutil, bij H. Debergh-Dequeker, Rousbrugge. Twee halve groote ledikanten in hout onlangs nieuw. Zich te begeven bij Henri Thirou, café de la gare, Beveren-aan-Yzer. Schoonen biljard, met twee spelen billen, »Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Aan voordeelige prijzen te koop bij Achille Berat, »In 't Volks-Lusthof Casselstraat, Poperinghe 1° 1000 Kilos aardappelen (roode bollen). 2° Handboog zoo goed als nieuw (25 kilos) met pijlkas en 21 goede pijlen.3° Cornet-k-pistons van het huis Courtois in goeden staat voor soliste met al de stukken en 2 etnbouchuren in zilver in prijzen. kist. Alles aan voordeelige YSt-lA(;T 8APO. BERICHT. Verandering van Woonst. De Doode Laars huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Door nadering van het einde van seizoen, geef ik mijne winterstofiën, zooals pardes sus, baais, halsdoeken voor vrouwen, enz. aan prijs van factuur. Voor 't oogenblik ben ik voorzien van eene soorte van Zaailijnzaad dat bijzonder vlas voortbrengt. Deze die twijfelen moeten maar schrijven waar het vlas gewassen heeftvolgaarne zal ik hun het adres geven. Het publiek komt mistrouwend, maar indien men bij mij bedrog vindt, geef ik mijn lijn zaad gratis. Jérume Dehoii(lt-Di'lniaci*e, Au Café de la Paix, Groote Markt, Poperinghe. GaitliuixHtraat, 24, Pogveringhe, hebben de eer kenbaar te maken dat zij nog slechts eenige dagen aan groote vermindering van prijs zullen uitverkoopen van al de mercerië en mode artikels die zij in maga zijn hebben. Bij hen ook per occasie over te nemen eene goede jachtstove, van 5 jaar oud. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75 fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MODISTE en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij van heden af bezig houd met het herstellen van Water-, Uier* en Aalpompcii. Ik vermaak ook alle keukengerief en alle slag van lood- Zink en koperwerk. Trommelaarstraat, Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik bij mijne artikelen van HORLOGIEMAKERIJ en GÓUDBEWERKERIi, eene groote keus van REGENSCHERMEN voor Heeren en Damen bezitalsook een volledige keus van ZILVEREN KRUKKEN. Ik gelast mij ook met het herstellen en overtrekken aan zeer genadige prijzen. Gasthuisstraat, 41, POPERINGHE. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als Kleermaker in de Crombekestraat, nr21, en dat hij zich gelast met het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen 1909. Aan de Duivenliefhebbers en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik, wegens het vervoer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren 'en tehuis dragen van alle pakken, kleine o groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 ure 30. aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeer vertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 vtre 17. ARTHUR VANNIEUVwjHUYZE Rijtuigverhuurder, Groote MarktgpERiNGHE. Op Maandag 8 en Dinsdag 9 Februari ZAL DE MAATSCHAPPIJ twee buitengewone vertooningei; geven van het drama in 6 tafereelen DOOR D'ENNERY, gevolg van het blijspel Kaarten zijn te bekomen bij Theophile Vanelslande, nr 23, Yperstraat. Op Zondag 24 Ja nuari 1909, vanl 10 tot 12 ure 'smor-1 gens ter herberg I WEST VLAANDEREN tentoonstelling der| Duiven van M. Pieter Maer- ten, timmerman. Prosper. Tiens, dag Jef, hoe is 't metl t leveD jongen, 't is wel lange dat ik u alhier niet meer gezien heb. Jef. Ja, Prosper, 't is waar, maar van| nu af zult gij mij meer zien Prosper-. Hoe komt dat? Jef. Kunt gij dat niet raden? Hebt| gij misschien vergeten dat wij verleden winter samen zoo dikwijls eene lekkere I portie Mosselen gingen eten naar den Café Franqais», in de Yperstraat. Prosper. Voorzeker neen, Jef, heb ik I dat niet vergeten, want zij smaakten mij| altijd heerlijk. Jef. Ehwel, jongen, wij kunnen daarl alweer gedurende gansch den winter voor| 15 centiemen ons buikske vol eten aan lek kere Mosselen. Als wij des Zondags eenige I pintjes gedronken hebben, trekken wij erl naartoe niets is beter en goedkooper Allons allons allen naar den Cafél Francais bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. f O Gij ziet mijne schuur, Pieter, wat ls zij groot I Hewel, zij is veel te klein geworden. Ja, iedereen inde streek spreekt van uwe schoone oogsten en waarlijk, velen zijn er overjaloersch. Zij zouden nochtans allen aan dezelfde uitslagen kunnen geraken, indien zij het wilden. Zij weten wel dat gij de scheikundige meststoffen gebruikt en dat gij veel aan het ZWAVELZURE AMMONIAK houdt, doch zij vreezen de uitgave. Zij hebben ongelijk. De scheikundige meststoffen, goed gebruikt,zijn ras ingewonnen en met groote winstenl De landbouwkundigen hebben gelijk wanneer zij zeggen dat het strooien van ZWAVELZU U R AMMONIAK goudstukken in het veld doet groeien. rat IV Drillen, MeiiMitijpei-H Ilaronielcrii, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4