MEUBELEN JULES DE PUYDT-SCHMIDT, C. Vander Cruyssen, Elie Lietaert-Vanhoucke, HET ZWAVELZURE AMMONIAK EERSTEN TAP VRAAGT WAÏN). Wetensweerdigheden. Staatsblad. Mengelingen. HOPPE. BURGERSTAND VANPOPERINGHE Burgerstand van REN1NGHELST Op Zondag 14 Februari, 11E RB ER G KERMISSEN iaarlijksche combat met de Vloerbol Combat met den Vogeipik, Men vrnngt Terstond te pachten MARKTPRIJZEN. Hilaire GHESQUIERE, Aan de Landbouwers KEPERS Verandering van Woonst. In den Hoenderbond MVlaamsch Neerhof' Aan de Duivenliefiiebbers VeurnestraatPoperinghe, Emile Dewachter-Simoen, POPERINGHE. HEROPENING VAN HET KUIS HUBERT R0USERÉ GASTHUISSTRAAT, N'27, POPERINGHE. Grimeoren en verhuren van perru- ken en kostumen voor tooneeHeesten, stoeten, enz. Te Koop ïsï tien Baztii*, SANSEN -DECORTE, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerksssen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. Schoone keus van KINDERSTOELEN. WERQUIN-DECONINCK, ARTHUR VAHNIEUWENHUYZE Jef. Ja, Prosper, 't is waar, maar van nu af zult gij mij meer zien Prosper. Voorzeker neen, Jef, heb ik dat niet vergeten, want zij smaakten mij altijd heerlijk. Hui» van Vertrouwen. Horiogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Montere in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENOULEN WEKKERS Ly, Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, %$,Brnchen, Dormeusen, Ringen, enz— Alles gewaarborgd §r>ut willet sta (Mhtt Ulwisl. kapitein Abel Pollet, die thans door den beul een kop kleiner gemaakt is. Het is slechts door het voorbijkomen van eenige menschen, dat de weduwe en hare meid aan een geweldigen dood ontsnapten. Sedert dan was de weduwe Stragier nooit meer gezond, tengevolge van den doorstanen schrik. lüsiNi'ii van W'eNl-Vlaiunlei'en. Thuyn die op ön November laatst dronken zijnde, in ruzie gerocht met zekere Billiet en Rosse!, in eene herberg der Smedestraat, te Brugge, werd er door den baas aan de deur gezet. Toen Billiet wat later vertrok, werd hij door Thuyn afgewacht en doode- lijke steken in den buik toegebracht s anderdaags stierf hij. Thuyn werd hier voor veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid en 2000 Ir, schadevergoeding. De zaak ten laste van Désiré üaene van Cortemarck, beticht van moord op den ge naamden Pagie is dinsdag afgeloopen. Daene werd plichlig verklaard van vrijwillige sla gen on wonden, die de dood veroorzaakt hebben met inzicht ze toe te brengen, doch zonder voorbedachtheid. Het hof veroordeel de hem tot het maximum der straf, 't zij 10 jaar opsluiting. OoMemle. Wer kon geluk. Een Franschman, werkende voor een voerman van Wenduyne, is dinsdag avond, met ziine vest tusschen de wielen van gespan geraakt, gevallen en overreden. Toen men den onge lukkige opnam, ontving hij de beste zorgen en is naar het burgerlijke gasthuis overge bracht, waar hij woensdag is overleden. l.it'fiifliherM van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Anlw crpen. Een onschuldige. Don 8 December 1005, veroordeelde het Assisenhof van Antwerpen den hoeveknecht F. Vermeylen tot dedoodstraf en II. Ventose pachterszoon, 20 jaar oud. tot20jaar dwang arbeid, voor moord op twee renteniersters de gezusters Janssens, wonende te Rymenam nabij Mechelen. De doodstraf van Vermeylen werd veranderd in levenslange gevangenis straf en beide veroordeelden doen thans nog hunne straf uit in hel gevang te Leuven. Tijdens zijne voorloopige opsluiting loo chende Vermeylen voortdurend schuldig te zijn en beweerde den nacht bij zijne ou ders te hebben doorgebracht. Op de kleederen van Ventose werd bloed gevonden; op die van Vermeylen niet. Voor het assisenhof had Ventose Vermey len beschuldigd de moorden bedreven te hebben, terwijl hij bekende medeplichtig te zijn geweest aan den diefstal. Vermeylen weigerde te spreken en deed slechts een ontkennend gebaar. Over eenige dagen nu gebeurde het, dat Ventose een der gevangenwachters belee- digde. Hij werd in het cachot gestoken, maar beweerde ten onrechte gestraft te zijn en deed hierbij de volgende verklaring Wat moet het wreed wezen, onrecht- veerdig veroordeeld te zijn. Een onptichtige lijdt nu reeds lang genoeg door mijne schuld Vermeylen dien ik beschuldigd heb, is niet de moordenaar der gezusters Janssens. Ik zou nog meer zeggen, indien ik wist dat men mijne straf niet kon verhoogen. Do gevangene zond daarop een brief aan den procureur-generaal, die den procureur des konir.gs gelastte Ventose in het gevang te ondervragen. Deze bevestigde ten volle zijne verklaring. Vermeyien werd hiervan onderrichthij vergenoegde zich met te zeggen Ik wist wel dat de waarheid zou aan het licht ko men. Een advocaat der balie van Leuven, M. H. Thyrion, zal nu werken om eene her ziening van het proces te bekomen, ge steund op het nieuwe feit. Wat zal de uitslag zijn Wij zullen er onze lezers over inlicnien. Drama. Maandag morgend, heeft een jonge beenhouwersgast drie revolver schoten gelost op zijne verloofde, eene meid, die hem verlaten had, en heeft zich vervol gens willen zelfmoorden met zich twee kogels in de borst te schieten. Naar het St- Elisabethgasthuis gedregen bestatigden de geneesheeren datde beenhouwersgast slechts oppervlakkig gewond was, en dat hij bin nen een paar dagen gansch zou hersteld zijn. Zijne verloofde daarentegen is doodelijk getroffen. De long is door een kogel door boord. Fareiennes.— Een Reus.Tusschen de jongelingen, die zaterdag te Farciennes kwamen loten, bevond zich de genaamde A. Marmignon, van Pironchamps, een echte reus, wegende 140 kilosMarmegnon heeft eene zuster van 10 jaar die zoo maar 80 ki los weegt. IJgiiy.Dood der laatste o verlevende die den groolen Napoleon gezien heeft. Vrouw Anna-Josephina Rubaix, die in juli aanstaande 104 jaar oud werd, is donderdag morgend overleden aan de gevolgen eenor verkoudheid. Het vrouwtje vertelde gaarne van Napoleon, metwienzij gesproken had en van den Slag van Waterloo, waarvan zij getuige geweest was. Viivoortle. Drama van 't zedenbe derf.Reeds lang vond Jan Van den Bran den dat de echtelijke trouw zijner ega aan al te groote opspraak bloot stond. Zelfs had hij zulke overtuigde bewijzen van zijns vrouw slecht gedrag ingewonnen, dat hij de justitie gevraagd had zijn huwelijk te niet te willen doen. Toen hij zaterdag avond rond ii ure te huis kwam, vond hij de deuren langs achter cn voor gesloten, en terwijl hij vruchteloos op deur cn luiken tamboerde om de vrouw uit haren gewaanden slaap te trekken, ging een venster van 't eerste verdiep open en liet iemand zich op de straatsteenen vallen. Voor de man kon zien wie het was, stoof de ver schijning op en rende den steenweg over op den voet door den terecht verbolgen echtge noot gevolgd. Toen hij hem had ingehaald, haalde Van den Branden zijd mes voor de pinnen en begon te kappen en te kerven overal waar hij den persoon treilen kon. Deze schrikkelijke slachting duurde tot het slachtoffer nog louter bloed was. De later bijgeroepen doctor bestatigde 2 5 wonden. Het slachtoffer is zekere Coosemans, 21 jaar oud. De man heeft gemoord en zich zeiven recht gedaan, dat staat vast, maar zeker is het dat de omstandigheden zijne afschuwe lijke daad uitleggen, zonder haar in 't minst te verschoonen ofte verlichten. Het geval van zaterdag vond aanleiding in de gedoemde genever en het zedenbederf dat als een haast ongeneesbare kwaal voortkan - kert en in zoo menig blad, boek of teekening. voedsel en ontvouwing vindt. Wij leven in een bloedigen tijdal blijft de oorlog ons gespaard, want twee wreede ty- rannen heerschen over onze streekoverdaad en zedenbederf $I»h. De kursaal afgebrand. De kursaal is door een hevigen brand gansch in asch gelegd. Dit gebouw werd verleden jaar ingehuldigd en heeft 1 miljoen 720 duizend franken gekost. De bibliotheek, voor meer dan 100.000 fr. muziekboeken inhoudende, is volkomen ver nield. Eene loterij is als zeer voordeelig aanzien, Wanneer men de weerde der loten tegen den prijsvan een nummer vergelijkend, men een groot verschil tusschen deze twee cijfers ziet. Dit is het geval bijvoorbeeld, m*t de tombola ingericht ten voordeele van het Gasthuis-Sanatorium van Jumet waar van de trekking op Paaschdag, 11 April aanstaande zal plaats grijpen. De bijzonderste loten hebben eene weerde van 3o.ooo - 20.000 - 10.000 - 5ooo fr. enz. de totale weerde is van u5.ooofr. en de prijs per lot is slechts 20 centiemen. Er zijn er te verkrijgen ten bureele dezer. Als men schrijft, wordt men verzocht postzegels er bij te voegen voor het terugzenden. Ylauuisehe heneging.Er zijn er zooveel in het Vlaamsche land, die meenen dat ze voor echte Franschen mogen door gaan, omdat ze een weinig Fransch spreken en een beetje Fransche manieren hebben. Menschen die van jongs afin 't Fransch werden opgevoed, kunnen daarin gelukken maar de groote hoop gelukken er alleen in zich belachelijk te maken. Adv. VLIEBERGH, Congres v. h. Davidsfonds te Lier. Brussel. Tombola der tentoonstel ling. Maandag laatst had de trekking plaats van de biljetten der 2' reeks, uit gave B. Het biljet dat 100,000 fr. wint, werd te ('hênée verkochtdit van 15,0o0 fr.te Char leroi dit van 10,000 te Gent op de drie biljetten die ieder 5000 fr.. winnen werden te Brussel (Groote Post), te Courcelles en te Selzaete verkocht. De winner van het groot lot is M. Oscar Noirfalize, verkensbeenhouwer, rue Vieille, 2, te Chênée. Hij bezat maar een biljet, dat hij over drie maanden aan zijnen zoon, die kandidaat-briefdrager is, gekocht had. M. Oscar Noirfalize is 40 jaar oud; hij is gehuwd en vader van twee zoons, de eene 19 en de andere 17 jaren oud. Het lot van 10,000 fr. is gewonnen door M. Robert Geisler, foorkramer, te Gent. fciroot nieuws. Er is thans een besluit geteekend dat de voorwaarden van den Tombola der Tentoonstelling van Brus sel wijzigt. Voortaan zullen de loten verdeeld worden als volgtGroot lot, 150,000 frank 1 lot van 50,000 frank 1 lot mn 25,000 frank 1 lot van 15,000 frank 1 lot van 10,000 frank o loten van 5,000 frank en duizend loten ter weerde van 25 4,500 frank. Het groot lot zal dus met de helft ver meerderd worden en er zullen twee nieuwe andere groote loten zijn een van 50,000 fr. en een van 25,000 frank. Uit die nieuwe beschikkingen blijkt dat de bezitter van een enkel biljet van een frank veel aanzienlijker sommen zal kunnen winnen dan voorheen wat van aard is niet alleen de afzonderlijke deelnemers aan te moedigen maar ook de gezamentlijke koo pers. De eerste biljetten zijn reeds te koop gesteld. Het is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neeuit heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Siliy Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. De iastrte laoisi-eehtiiig' in Hel» gië. Met de onthoofding der hoofdman nen der bende Pollet in Frankrijk werd er nog al veel gesproken over de toepassing der doodstraf in België. Weet men welke de laatste halsrechting was in ons land F 't Was deze van Karei Kesteleyn, hoofdman der Ronde Bende, die te Yper onthoofd werd den 1 juli 1863. De voorlaatste was deze van Pieter Acke, die beschuldigd was van moord op de doch ter Spriet te Westvleteren, die met haren broeder woonde'dief te was de oorzaak der misdaad,— en die op 3 april 1862 het scha vot beklom, op het Pandreitje, voor het afgebroken gevang, te Brugge. tievaarlijke dagen.M. Marchand bestuurder van het observatorium van den Pic de Midiin de fransche Pyreneën, denkt dat de zonnevlekken, die getuigen van bijzondere geweldige gaz en vuuruit- berstingen op de zon, gewoonlijk hevige stormen en ook aardbevingen verwekken op de planeet die wij bewonen. De aardbe ving van 28 December in Calabriëen Sicilië viel samen met het voorbijtrekken van vlek ken op den meridiaan der zon. De 23 Janu ari laatst was ook zulke dag, en de toestel len der observatoriums hebben dan eene aarbeving aangeteekend, welke in de woe stijnen ten oosten der Caspische zee moet plaats gehad hebben. Volgens M Marchand zullen den 20 Februari en den 20 Maart aanstaande ook twee zeer gevaarlijke dagen zijn. Veeliumlel. In het vorige jaar wer den in België gevoerd 76,452 runderen te gen 74,007 in 1907 63,201 in 1906 en 54,916 in 1905. In den tijd van 3 jaar is dus de invoer met ongeveer 22,000 stuks ver meerderd. Deze vermeerdering is alleen Holland ten goede gekomenterwijl de in voer uit Amerika en Frankrijk in plaats van toe te nemen, aanmerkelijk is vermin derd Ziehier de invoer voor de 3 laatste jaren 1908 1907 1900 Nederland05,659 55,280 46,952 Vereenigde Staten... 4,540 8,325 8,596 Frankrijk6,187 10,500 7,487 Duitschiand65 89 125 Dat bewijst ten overvloede dat België voor den invoer van vee niet gesloten is. Het is enkel hot zieke vee dat aan de grens afgeweerd wordt. Mpitern egongel u k ken. In 1908 heeft bel bestuur der belgische spoorwegen eene som van 3 miljoen 577,913 t'r. 84 be taald als vergoeding, renten en onderstand aan slachtoffers van spoorwegongelukken. Verscheidene zaken zijn nog niet afgedaan, zoodal he= juist bedrag voor geheel het jaap nog niet gekend is. Vaiaclie bankbriefjes. Er zijn wepr valsche bankbriefjes van 20 franken in omloopzij zijn meestal' gescheurd en samen geplakt, met gompapier. Het watermerk is zeer onvolledig ofbijna gansch uitgewischt Suiker! j VanTieghem-Dupont, Rousse Gere, is zoor spaarzaam in het gebruiken. STERFGEVALLEN. M. Edward De Brauwer-Stock, de oudste dagbladschrijver van West-Vlaanderen, is te Rousselare overleden in den ouderdom van 85 jaar en 7 maanden. Den 19 september 1848 verscheen zijn weekblad De Landbouwer» dat hij gesticht had. SPORT. Football. De twee matchen Zondag laatst op het terrein van onzen F. C. gespeeld, werden door een talrijk publiek, tevens aangelokt door het schoon weder, bijgewoond. Beide liepen goed af. De terste match, gespeeld tegen de le equipe van den F. C. Yprois, eindigde met eene klopping der F. O. P. De Poperinghe- naren waren hun e tegenstrevers te flauw en liepen te veel rond. De tweede match, gepeeld tegen »«ne equipe van de Union Sportive - van Rousselare, werd van weerskanten hard nekkig bekampt en toen het half-time was, was de uitslag ten voordeele der F. C. P. (4-0). Voor den tweeden half-time nam Rousse lare drie nieuwe spelers, waaronder een bijzonderen goeden back. Dit gaf hun na tuurlijk de bovenhand, toch zij gelukten er slechts in 1 goal te maken, zoo lat de match afliep met 4 tegen 1, en de eerste overwin ning uitmiek der F. C. P. Zondag 14 dezer, om 1 1/2 ure entraine- ment match tusschen de leden. Al die begeeren te spelen worden verzocht op tijds te komen om ten 2 u. stipt te beginnen. Boksen. Over eenige maanden had in Australië een match plaats tusschen Burns, den we reldkampioen der boxe, en een neger John son. Men betaalde aan Burns 150,000 frs. om dezen match aan te gaan. Burns verloor en de neger werd wereldkampioen uitge roepen. Jeffries, ex-wereldkampioen, die nooit overwonnen werd, was nu gevraagd om een match met den neger aan te gaan, doch hij weigerde. Om de ophefmakende match tusschen de nieuwe wereldkampioen Johnson en de ex- wereldkampioen Jeffries tot stand te krijgen is te Washington een comiteit gevormd, door welke toedoen een kapitaal van 656,250 frs. is bijeen gebracht, dat Jeffries wordt aangeboden. Aan deze kolossale som heeft Jeffries niet kunnen weerstaan hij heeft dan ook besloten den strijd aan te gaan Bij koninklijk besluit van 31 december, is M. Hector Glorie, van Poperinghe, bijge voegd algemeen wachter van waters en bosschen, ten voorloopigen titel, tot alge meen wachter benoemd van waters en bosschen, en belast met het beheer van het kantonnement Brugge. Bij koninklijk" besluit van 1 februari, wordt aan M. R. Decool, te Watou, ver gunning verleend om, onder zekere voor waarden, eene fabriek van tabak op te richten in deze gemeente, op ongeveer 840 meters der grens. MeesterJaak, wat is de helft van eenen liter? -—Jaak ('t zoontje uil 't roode peerd) Schuim, meester. Wat is het warm vandaag, 't is niet meer uit te staan, zegde Toria. Ja wijf, zei Sissen, het is verschrikke lijk, peist eens, het stuk van 5 fr. dat ik van u kreeg, is al tot een half frankske ver smolten. Antwerpen, 11 Februari. Aalst, be schikbaar, 32,5o fr. Februari-Maart, 3i fr.; October-November 5o - 55 fr Poperinghe beschikbaar 3o - 28 fr.; Februari-Maart 27 1)2 fr.; October-November 5o frank. Kalme markt. Poperinghe, 12 Februari. Stadshop 908, 3o - 32 fr.; 1909, (nieuwe groeite) 5o fr.; dorpen 20- 25 fr. Handel zeer beperkt. van 7 tot 14 Februari. Geboorten. Raymond Stechele, z. v. Elias en Maria-Thérèse Berghof.Augusta Mahieu, d. v. René en Leonie Struye Marie-Jeanne Dave, d. v. Georges en Marie- Louise Lobeau. OverlijdensDebaene Melanie, 75 jaar, zonder beroep, weduwe van Benedictus Bol lengier, Casselstraat. Boussekey Reine, 64 jaar, ongehuwd, dienstmeid, Boescheep- straat.Policy Edouard, 82 jaar, rentenier weduwaar van Regina Deraeve, Casselstraat. Hauspie Eugenie, 62 jaar herbergierster, echtgenoote van Augustus Liebert, wijk K Baert Prudence, v5 jaar, ongehuwd, win kelierster, Priesterstraat. Huwelijksbeloften. Camille Six. dienst knecht te Rijssel, hiervoren te Poperinghe met Emma Vanheule, huishoudster, wonen de te Watou. Huwelijken.Jules Muiier, 22 jaar, smid te Thourout met Hólène Cardinael, 23 jaar, dienstmeid te Poperinghe. van 1 tot 31 Januari. Geboorten. Steverlynek Michel, z. v. Achille en Surgeon Eli sa.Crombez Mar tha, d. v. Jules en Delestrez Hermanie. Dumortier Marcel, z. v. Theophile en I)e- byser Emma.Bulteel Maria, d. v. Constant en Beernaert Cornelia. Warlop Julia, d. v. Theophile en Vanmerris Silvie. Billiau André, z. v. Henri en Vanleene Emma. Overlijdens.Leclercq Julienne, 4 maan den.Lamerant Albertine, 5 maanden. Vandoorne Leonie, 58 jaar, echtgenoote van Gouwy Jules. Phlypo Marie-Silvie, 29 jaar echtgenoote van Bruneel Victor. Conste noble Suzanue, 76 jaar, weduwe van Titeca Benoit. Delannoy Jerome, 2 maanden. Naeye Frederic, 93 jaar, landgebruiker, weduwaar van Doise Mar.hilde. Billiau André, 6 dagen. Huwelijken. Havier Charles, mande- maker te Belle met Boudry Anna, kantwerk ster te Reninghelst. 1 In den Ondank, bij Théophile Maddelein, bij 't Reepje. 2 Au Café Beige, bij Jules Dondoyne, Yperstraat. 3 In 't Vliegende Peerd, bij Emiie Rapjielet, Veurnestraat. 4 In *1 Zuurt Zwijntje, bij Auguste Flamey, Yperstraat. 5 In Jeanne d'Are, bij René Delava, Pottestraat. li In den Hoiiimelzak, bij Gustave Debyser, Paardenmarkt. J In den An kor, bij Florent Schmidt, Hondstraat. 8 In de Beisduif, bij Remi Deschodt, Casselstraat. 9 In den Haas, bij Alois Verbieze, Pottestraat. SO In liet Kapelhof, bij de Kinders Vilein, Westvleteren-kals. f I In St. CJérard, bij Julien Couttenier, Casselstraat. Ill A la Ville de Dunkei'quc, hij de wed. Henri Decorte. Watoustraat. i:t In Si. Miehiel, bij Henri Ginnebert, St. Michielstraat. 14 In liet Iloppeland, bij René Merlevede, Werfstraat. 15 A la Longue Allée, bij Omer Battheu, Yperstraat. Ifi In de Violette, bij Gustave Dehaene, K. v. d. Ommegang IJ Kn den Ouden Pompier, bij Jules Trawant, Hondstraat. 18 In den Overdain, bij Théophile Vandriessche, Boescheepst. 19 In den Ouden Oouden Arend, bij Pieter Kesteman, Groote Markt. HO In *t Smisje. bij Lievin Desegher, Casselstraat. 21 In H Zwart Peerd, bij Camille Legrand, Pottestraat. 22 In Oostiiaanderen, bij Camille Debruyue, Eoescheepstraat. '13 I11 Cambrinus, 1 fr. vooruit aan het hoogst getal, bij Maurice Logie, Meessenstraat. 21 In Ste Barham, 1 fr. vooruit voor het hoogst getal. bij René Goemaere, Gasthuisstraat. Men vraagt een meid van 17 A 18 jaar oud Inlichtingen ten bureele dezer. Men vraagt een leerjongen bij Jules Don- deyne, schilder, Yperstraat. Men vraagt een jongen kleermakersknecht bij Hr' Dewulf, kleerm. Watou-Abeele. Men vraagt een meisje van 15 k 11 jaar, dat begeert te leeren naaien. Inlichtin gen ten bureele dezer. Eene goede meid is gevraagd te Yper. Maandelijks 20 tot 30 fr. volgens ken nissen en ouderdom. Inl. ten bureele dezer. Aaiihod. propere huisvrouw biedt zich aan als vroed vrouw. Inlichtingen ten bureele dezer. Sehoone Herberg met hofT, aan 85 fr 'sjaars. te Abeele, op de Plaats. Zich te wenden bij M. Petyt, brouwer. Twee Woonhuizen dienende voor renteniers, staande in de Veurnestraat. Intrede met 15 Februari aanstaande. Voor inlichtingen en voorwaarden zich te begeven bij Remi Moncarey-Sansen, in 't Paradijs, Veurne straat, Poperinghe. Te pachten gerievig werkmanshuisje, ge legen langs de Ivouterdreef. Inl. t. b. d. Poperinghe, markt van den 12 Feb. Tarwehect. 16,50-Rogge 12,40-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 9,00-Boter de kil. 3,20 Eieren de 26, 2,25 fr. It K151C HTEH heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij zich bij zijne ouders, op den Oosthoek (Elverdinghe-kalsiede) komt te stellen als smid. Van heden af kan men bij hem verkrij gen stoven vanaf 35 fr ijzeringen voor gebouwen alle slag van snijallaam en al wat den stiel aangaat. Door zijne spoedige bediening en genadige prijzen, verhoopt hij iedereens vertrouwen te verkrijgen. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij Philemon GHYSEL, AuPontdel'Yser»,te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 24 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagen geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. Ik heb de eer de Landbouwers te laten weten dat zij bij mij kunnen verkrijgen van 12 tot 15 meters lang, van alle dikten versch gekapt. Ik verkoop ze aan zeer gena- digen prijs, zoodanig dat men ze in de bos schen niet goedkooper kan krijgen. Achille VERHAEGHE, Hommel facteur, bij de Statie, POPERINGHE. De Roode Laarshuis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoenen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dichtbij haren ouden stand. Te CORTEMARCK, zijn te verkrijgen Broedeieren aan 25 centiemen het stuk van de beste leg en vleeschrassen, zooals Mechelsche Koekoeken, Brackelsche, Kem- pische, Minorken, Andalous, enz., hebben dees jaar meer dan vijttig prijzen behaald, waaronder zes eereprijzen en negen eerste prijzen in de Wederlandsche Tentoonstellin gen van Brugge, Gent en Antwerpen. Zich te wenden bij den schrijver Octaaf Demeulenaere, Cortemarck Markt. N. B. Op aanvraag zullen er voorde lief hebbers kiekens van bovengemelde rassen aangekweekt worden. Door nadering van het einde van seizoen, geef ik mijne winterstoffen, zooals pardes sus, baais, halsdoeken voor vrouwen, enz. aan prijs van factuur. Voor 't oogenblik ben ik voorzien van eene soorte van Zaailijnzaad dat bijzonder vlas voortbrengt. Deze die twijfelen moeten maar schrijven waar het vlas gewassen heeftvolgaarne zal ik hun het adres geven. Het publiek komt mistrouwend, maar indien inen bij mij bedrog vindt, geef ik mijn lijn zaad gratis. Jérome Dehondt-Delniaere, Au Café de la Paix, Groote Markt, Poperinghe. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij van heden af bezig houd met het herstellen van Water-, Bier en Aalpoinpeii. Ik vermaak ook alle keukengerief en alle slag van lood- Zink en koperwerk. Trommelaarstraat, .Sedert ln FEBRIIAIU laatst, OPVOLGER Coiffeur, Grimeur, Posticheur, Verkoop van toilet-artikelen, /rarfumerLë.o, toiletzeep an, haar-cn tandenborstels, enz. Dépöt van alle gekende goede h&arverwen. Eerste kwaliteit SCHEERMESSEN. Per occasie te koop schoonen camion; in zeer goeden staat, (draagvermogen 2000 hgrr.) Inlichtingen ten bureele dezer. I OfVQ kilos aller&cste roode wortels bij luUU Felix Vandewy'uckel, Meessenstraat Poperimghe. Eene Stoommachien, 21/, peerden kracht, met graanbreker, buizen rt-Ui te koken, riemen en poulies, dienstig voor La ndbouwers. Ziek te begeven bij Alofs Verhaeghrt, Abeele. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hoïidey, Au café Francais, Yjrersi/raat, Pojieri'aghe, 1. Eene Piano, goed in accopfd, schooEi meubel in accajou. 2. Een goede"13 kopere n Trommel. 3. Een Muziekfluit met II sloten in geheel goeden staat. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zi'chtbaar. - Komt zien en oordeelt. Nieuw MARKTKRAAM, gemaakte Kostumen en Broeks, eenige stukken zwarte Satiné, Zomer-Coutil, bij H. Debergh-De^ueker," Rousbrugge. Gasthuisstraat, 15, I* O P E B I A G BI E BIJ ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. All® IlerbcrjggcriefTafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. is de beste, de rijkste en de spaarzaamste stikstofhoudende meststof. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik bij mijne artikelen van HORLOGIEMAKERIJ en GÓUDBEWERKERIl, eene groote keus van REGENSCHERMEN voor Heeren en Damen bezitalsook een volledige keus van ZILVEREN KRUKKEN. Ik gelast mij ook met het herstellen en overtrekken aan zeor genadige prijzen. Gasthuisstraat, 4t, POPERINGHE. Eugène De byser-Heuser, heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen ais Kleermaker in d e Crombekestraat, nr 21 en dat hij zich gelas t met het maken en ver maken van alle kc«turnen voor mannen, vrouwen en kinderen Ik heb de eer ke/ibaar te maken dat ik, wegens het vervoei der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en tehuis dragen van alle pakken,.kleine o/ groote, die men mij zal toevertrouwen. Vertrek xut Poperinghe 's morgens om 4 ure 30, aankomst te Rousbrugge om 5 ure 45. Terugkeervertrek uit Rous brugge om 7 ure 30 om correspondentie te geven aan den trein vertrekkende uit Poperinghe om 9 ure 17. Rijtuigverhuurder, Groote Markt, POPERINGHE. X V. Gij zijt nogmaals bezig met scheikundig® met, stof te strooien op dat veld weik ik u nochtans vóór den winter met stalmest heb zien overdekken. Alsof de stalmest niet voldoende en niet meer waard was dan di® chimiek. Ha, vader I.ouis, men ziet wel datgij een®n ouden slenteraar zijt. Met stalmest alleen zou ik maar «enen mageren oogst hebben, dewijl ik zeker ben dat hot toe voegen van scheikundige meststof mij v®®l betera opbrengsten zal geven die den prijs van de meststof wel zullen betalen en mij, ten ander®, schoone winsten zullen laten. De stalmest is noodzakelijk, doch hij moet dooi de scheikundige meststoffen voiiedigd worden dat is het goed voorschrift. En welke scheikundige meststof gebruikt gij? Ik ken niet juist hare samenstelling het Is eene menging, doch Ik weet dat zij ZWAVELZU UR AMMONIAK (bevat, en m®t deze meststof heb ik altijd goede uitslagen bekomen. Prosper. Tiens, dag Jef, hoe is 't met t leven jongen, 't is wel lange dat ik u alhier niet meer gezien heb. Prosper. Hoe komt dat Jef. Kunt gij dat niet radon? Hebt gij misschien vergeten dat wij verleden winter samen zoo dikwijls eene lekkere portie Mosselen gingen eten naar den Café Francais in de Yperstraat. Jef. Ehwel, jongen, wij kunnen daar alweer gedurende gansch den winter voor 15 centiemen ons buikske vol eten aan lek kere Mosselen. Als wij des Zondags eenige pinijes gedronken hebben, trekken wij er naartoe niets is beter en goedkooper. Allons allons allen naar den Café Francais bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. aacsA Brillen, IVeiiHnijperN Barometer*» AA.NKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werk plaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4