MEUBELEN GROOTE KEUS VAN 1" COMMUNIE HOEDEN Met hetZomerseisoen FL. OSTEUX-DAUCHY G. Vander Cruyssen, VASTENBOEKJES oefeningen Leopold ZEER GENADIGE PRIJZEN. FÖMRÜR1N in T. groot en in T klein. NIEUWS UIT BEliGIE. 1* COMMUNIE tige Bouquets in Achille Berat-Vancayzeele, T\I1 FTQ 's meer aan te Bevelen teg.-n IT IH 1 u Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekte» door overlas r orzaaki, dan de VERSTERKENDE 1'ILLEN. De goede THEOBROMA wordt verkocht, Staatsblad. HOPPE. BURGERSTAND van POPERINGHE Burgerstand van WOESTEN BURGERSTAND van WATOU Burgerstand van WESTVLETEREN Op Zondag 28" Februari, HER R ER G KERMISSEN Combat met de Vloerbol, Combat met den Vogslpik, Itleaa vi-JSêig/t SANSEN -DECORTE, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag vau TAFELS in alle hout en prijzen. Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. Schoone keus van KINDERSTOELEN. BELANGRIJK BERICHT. Gouden Mansbottin, GASTHUISSTRAAT, N" 27, POPERINGHE. MARKTPRIJZEN. lê ERICHTE^. Hilaire GHESQUIERE, Eugène Debyser-Heuser, Voerman op ROESELAERE. Photographe-Teekenaar, 5, Watoustraat, Poperinghe, oMisiCTBrr vijveraars, Landbouwers, enz. Vermindering aan de verkoopers. 73 De voortverkoopers alles aan prijs van Fabriek. HUIS GESTICHT IN <1842. "2bis 4, BoterstraatYPER. HOEDEN EN KLAKKEN VOOR MANNEN EN KINDEREN. Hei huis heefi geen ander verkoophuis in stad. onverpoosd werken, van zijne milddadigheid, zullen lang zijne gedachtenis bewaren. Moge De Poperinghenaar de tolk we zen van gansch de bevolking om den Z. E. H. deken Dehulster haren dank uit te druk ken en hem geluk te wenschen over de eer en het vertrouwen die Z. D. H. de Bisschop hem bewijst met hem tot Deken van Kortrijk ts benoemen. Wij vernemen terzelfder tijd dat Z. D. H. de Bisschop van Brugge den Zeer Eerw. I Heer Kanunnik L.Vervacke, Principaal van St Lodewijks College te Brugge benoemd heeft, als opvolger van den Z. E. H. Deken Dehulster, tot Pastor-Deken van St Bertens te Poperinghe. Zeer Eerw. Heer L. Vervaeke is de broe der van den Eerw. Heer A. Vervaeke, ge wezen Principaal van ons Bisschoppelijk College, en nu Bisschoppelijke Opziener over het lager Onderwijs, die door alle Poperinghenaars gekend, geacht en bemind is. Kanunnik Vervaeke is geboren te Dessel- ghem den 14 Maarf 1858 hij werd priester gewijd te Brugge en werd tot Professor be noemd in St Lodewijks College te Brugge in 1894 werd hij tot Principaal benoemd in het Bisschoppelijk College van Meenen, en in 1896 stelde Zijne Hoog wee rdigheid hem aan 't'hoofd van het belangrijk College te Brugge in 1906 werd hij lot de weerdigheid van Kanunnik van de Kathedraal verheven. Geheel zijne loopbaan was onderwijs en opvoeding der katholieke jeugd een ontel baar getal leerlingen heeft hij door zijne wijze lessen en opwekkende voorbeelden op geleid en voorgelichtallen die hem kennen getuigen van zijne wijsheid, van zijn door zicht en van zijn grooten ijver. Hier zal de nieuwe deken een breed en ruim veld vinden voor zijn priesterlijken ijver. De Poperin ghenaar wenscht dat de Zeer Eerw. Heer Kanunnik Vervaeke hier lange jaren als Pastor-Deken, al de gaven van geest en hert moge wijden aan 't welzijn en 't geluk van gansch de stad en dekenij Poperinghe. STADSMIEIWS. Karnaval Dit jaar werden de drie Karnavaldagen met een schoon, alhoewel nog al koud weder, begunstigd. Het getal gemaskerden was niet al te groot en mei genoegen hebben wij kunnen bestatigen dat er om zeggens geen geslunsde en onzedelijke verkleede scheuvels te zien waren en dat er geen slechte liedjes gehoord werden. Het reglement der carnavaldagen werd in 't algemeen stipt onderhouden, en eens 10 1)2 ure voorbij, zag men geen gemasker den meer. Tegen een 8 tal overblijvers, die den Woensdag nog de sta^ doorliepen, accorde on aan 't hoofd, werd door de politie proces opgemaakt. Behalve dit, is alles rustig afgeloopen zonder de politie ievers is moeten tusschen- komen. Nog de aflroggelaar. Vandenbokx loopt nog altijd vrij en verleden week heeft hij nog bij een herbergier langs de Woesten kalsiede, 2 franken afgetroggeld. De fisou wen traap waarvan wij verleden week spra ken, is door Fr. Cossey, werman in de Brug- gestraat, erkend geweest als hem toebeho rende. Gevonden. Er is op 't laatste van verleden week gevonden en ten politie-bu- reele afgegeven geweest een donker blau wen filet, bevattende 1 paar blauw met wit gestreepte kinderhandschoenen, een rechter zwarte vrouwenhandschoen, 3 kleine witte zakdoeken en eene postkaart met de portret ten er op van den politi. kommissaris De Smet en den agent Gyssel verleden week te Gent doodgeschoten Die dit verloren heeft mag het gaan terug vragen. Nachtgerucht. Ten laste van S. G. die zondag nacht in zijn huis ruzie zocht tegen zijne vrouw en de iieele buurt over eind stelde, werd proces opgemaakt voor nachtgerucht en nachtstoring. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. Laffe moordpogingEene laffe moordpoging, omringd van geheimzinnige omstandigheden, werd alhier Dinsdag mor gen gepleegd. Achille Gruwier, wonende in een huisje der Galgebosschen, op Poperingsch grond gebied is sedert eenige weken hulp-jacht wachter voor den heer Graaf de Laubespin van Elverdinglie. Dinsdag morgen rond 3 1)2 ure, wijl hij nog te bed lag, werden twee zware geweerschoten gelost door den venster van den slaapkamer waar hij en zijne vrouw sliepen. De kogels doorboordden den houten venster, verbrijzelden de ruiten kwamen terecht in den ledekant waarin Gruwier sliep en boven hem in den muur. Gelukkiglijk werd geen van beiden getrof fen. Na het tweede schot, sprong de man op en liep naar beneden waar hij zijn geweer nam. Hij wilde zich echter niet buiten wa gen, uit vrees door de lafaards dood gescho ten te worden zoo hij zich vertoonde, en riep van al binnen NV at zult gij hier doen Zijne vraag bleef onbeantwoord, doch hij hoorde iemand wegloopen. Naeenigon tijd, toen hij dacht dat er niemand meer was, ging Gruwier buiten, doch hij ontwaarde niets meer. Een ernstig onderzoek is over deze zaait ingericht en het parket van Yper is woens dag namiddag to Vlamertinghe afgestapt om ter plaats de noodige bestatigingen te gaan doen. De laffe dader is, jammer genoeg, nog niet ontdekt. Politie-uur. Eenige nachtelijke verbruikers die dinsdag avond na midder nacht in eene herberg der Veurnestraat nog aan 't drinken waren, werden door de politie in overtreding genomen. Dief te. Dinsdag nacht zijn ten na deele van Ch.-L. Boeraeve, landbouwer bij 't Lammetje, door onbekende dieven, een 30 tal hennen gestolen geweest, eenèr tota le weerde van 50 franks. Ontvangsten op de tramlijnen. In den Decembermaand werd ontvangen op de volgende tramlijnen, in reizigers en koopwa ren vervoer 1908 1907 Poperinghe-Veurne 9.062,91 8.985,28 -Dixmude 4.754,00 4.279,47 Dixmude-Oostende 5.611,35 4.335,51 Yper-Veurne 12.376,11 11.236,62 Veurne-Oostende 18.027,47 18.022,83 De nieuwe post. Overdekte boter en eiermarktZooals wij verleden week meldden zijn de postbureelen sedert zondag overgebracht naar de teekenschool in de Vlamingstraat. Men is reeds begonnen 't een en 't ander der oude postbureelen af te bre ken, in afwachting der goedkeuring van Staatsbestuur. Er is ook spraak op de plaats waar het huis van wijlen, M. P. Roy afgebroken werd eene overdekte eier- en botermarkt te ma ken em de boerinnen te beschutten legen het slechte weder. Dit ware eene schoone verbetering voor Poperinghemarkt en eene verfraaiing voor stad.' bloemen of paillon, Kerkboeken, Pater-nos- ters, zilveren en andere, Porte-monnaies, Ecrins, Kruisen, Kaders, Albums en alle geschenken in alle prijzen en kwaliteiten, wendt u tot 9F Y IIA.ZAI8, C» i j S A XH E A - I» F CO 18 T Ei, 15, Gast huisstraat, Poperinghe. Groote keus van Eerste-Communie-Beel- dekens, Eerste-Communie- Gedachtenissen met Portret, Spijskaarten, enz. Alles goed en goedkoop. SSciiisigiielM.Decoratie. --M. Th. Thomas, hoofdonderwijzer te Reningbelst, is gedecoreerd met het Kruis van lc klas. Voorzeker is die onderscheiding wel ver* diendimmers Mr Thomas is gekend en ge waardeerd als een der bekwaamste en ieve- rigste onderwijzers van den kring Poperin ghe. Door zijn minzaam karakter en zijne goede raadgevingen heeft hij de genegenheid gewonnen van eenieder die met hem omgaat. Ook is het toekennen van dit kruis een be wijs van de groote achting die de hoogere overheid hem toedraagthet is eene hulde bewezen aan zijne uitstekende hoedanighe den. Wij, inwoners van Reninghelst, wenschen M1' Thomas van herten geluk en verhopen dat wij nog menige jaren dit Kruis op zijne borst zullen zien prijken. Watuu. Brand. De gemeente werd woensdag nacht in opschudding ge bracht door een hevigen brand. Auguste Walbrou, rentenier, was rond 11 1)2 ure thuis gekomen. Terwijl hij zich ontkleede zag hij buiten eene groote klaarte en, toen hij aan het venster kwam, bemerkte hij eene kat, die gansch in vlam stond en uit het brandend wagenkot van den brouwer Hen ri De Pons gesprongen kwam. liet dier liep in de schuur er nevens, die weldra ook in brand stond. Walbrou liep buiten, waar reeds eenige person, n stonden die uit de herberg kwamen. Men verwittigde de be woners van de herberg De Witte Leeuw welke met de brandende schuur slechts een gebouw uitmaakt. 111 allerijl redde ruen de bazin, die van schrik in bezwijming geval len was, en haar kindbeiden werden naar het Oudmannenhuis gedragen dat eenige stappen verder staat, op dezelfde rei. De kloosterzusters klepten wel eene uur de noodklok de kostgangers liepen jam merend en kermend rond, daar zij vreesden dat het gebouw ook door het vuur zou aangetast worden. De pompiers snelden ter plaatse en be gonnen den brand moedig te bestrijden na eene uur werken was alle gevaar voor verdere uitbreiding geweken. Het wagen kot, de schuur en ae peerdenstal zijn de prooi der vlammen geworden de pompiers verdienen eene eervolle melding, want het is dank aan hunne krachtdadigheid dat de herberg De Witte Leeuw een oud ge bouw, gespaard bleef. I-liver«liugiie.Nieuwen Burgmees ter. Bij kon. besluit van 25 Feb. is M. de graaf MouchM Bateffort de Laubespin, burg meester benoemd van Elverdinghe. Yper. Peerdenmarkt en-feest. De jaarlijksche Assclienvvoonsdag feest had met 'het goede weder, veel volk aangelokt. Het getal zware trek poerden da" te koop geboden werd, was niet al te talrijk de v eulens integendeel waren in grooter getal dan ge woonte De verichte zaken duiden aan dat de prijzen hoog blijven. Voor den prijskamp waren 103 inschrij vingen, al schoone dieren, 't gene bewijst dat liet peerdenras sedert eenige jaren in het arrondissement Yper, veel vooruitgang gedaan heeft en verbeterd is. Suiker|j Van Tieghem-Dupont, Rousse- laete, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Ylaoseroui. Laf werk. Zondag morgend, rond 6 1/2 ure, werden op het venster van den jachtwachter Van Coiiiie twee revolverschoten gelost. De dochter die alleen thuis was, werd gelukkiglijk niet «troffen. liwrlrljk. Vrijgesteld. Onze lezers zulten zich herinneren dat Albert Carlier, van Harelbeke, die te Kortrijk veroordeeld was voor de beruchte zaak der schilderij van Van ü.vck, in de O.-L.-Vrouwkerk. door het beroepshof verminder ing van straf bekomen had. Woensdag morgend, ten 11 ure, heeft Carlier het gevang van Kortrijk, waar hij /.ijne straf uiigeboet heeft, verlaten. I8i*ugg«'. - Ziekte. Mot innige deel neming zal de bevolking vernemen dat de heer Gouverneur en Mevrouw de barones Ruzette, op dit oogenblik erg beproefd wor den. Beiden bevinden zich, sedert verschil- ige dagen, in de abdij van Maredsous (pro vincie Namen aan het ziekbed van hunnen oudsten zoon, M. Jan Ruzette, student in het collegie der EE. PP. Benedictijnen aldaar. De jongeling lijdt aan longontsteking en pburisis. Maandag ontving hij de laatste HH. Sakramenten. Hij is nu aan 't beteren. Antwerpen. Schipbreukelingen Weinige lieden wisten wanneer de geredde schipbreukelingen der - Australia te Ant werpen zouden aankomen. Zulks gebeurde zaterdag avond, rond acht ure. Hoe akelig waren de geredden gesteld Kapitein Nor man, die door zijne vrouw werd opgewacht was uiterst neerslachtig, droeg eene slechte ak en had geen frak. Ilij had de kraag zijner vest opgetrokken om te verbergen dat li ij gebrek aan ondergoed had Zijn tweede luitenant, Fonteyne, verge zelde hem. Deze droeg het meest de uitwerk selen van een langdurig verblijf op de red- dingsloep. Beiden weenden ais kinderen. Mad. Norman vloog aan den hals van haren man, die in zijne woorden stikte. Zulke uren zal ik nooit vergeten stamelde Firn teyne. Eensklaps naderden een paar een derden ireredde, de sikker Mannek, en greep dezes handen vast, Wat nieuws over Dvserinck den eersten Officier? vroeg men hem. Hel waren de broeder en zuster van Dyserinck van Oostende, die reeds uren in de statie vertoefdenhopende Ook hunnen Dyserinck in leven tc zien. Eilaasde waarheid dien de bekend te worden bij was met de andere, de diepte ingegaan. De familieleden vielen als bewusteloos neer en dadelijk werden hun de noodige zorgen verstrekt. Do geredden bevestigen dat zij veel gele den hebben, honger en dorst, koude en soms ten prooi waren aan wanhoop, vooraleer den Liberia" hun opnam. Zij waren uit geput van krachten en worstelden tegen den dood. Voor hunne oogen zagen zij Dyse- linck en de vijftien andere koppen der be manning verdrinken. Aankomst ran graanschepen. Er zijn thans niet min dan 50 schepen, met volle ladingop weg uit de havens derArgentijnsche republiek naar Antwerpen. Naar Rotterdam ziju er slechts een tienial schepen op weg. ci» Haar. - Te Namen is een der best gekende wisselagenten in failliet ver klaard, er is een tekort van rond de 300.000fr. De slachtoffers zijn meest ai werklieden en kleine handelaars. In Luik werd een agent door zes maskers aangevallen en zijn sabel ontnomen. Een der dronkaards sprong met geweld rond, kreeg den sabel in den buik en viel dood. Altijd die alcoolDo werkman Arnould Girlot stond maandag morgend, in de smelterij te Vicq, aan een smeltoven, nabij eene holte langswaar het gesmolten ijzer wegloopt. Eene scheur ont stond in den oven en Girlot werd overstroomd door het kokend metaal en er gansch onder bedolven. De werkmakkers van den onge lukkige vermochlen niets om hem van die ijselijke dood te redden men heeft van den ongelukkige niets meer gevonden. Een 45 jarige dagbladverkooper van Namen zat dinsdag namiddag in een restaurant een stuk te eten. Eensklaps zag men hem beur telings bleek en blauw worden en vervolgens beweegloos op zijnen stoel zitten. Men droeg hem op den koer en een geneesheer kwam hem verzorgen met eene lang haalde de dokter een stuk vleesch uit de keel van den dagbladverkooper, doch het was reeds te laat, de ongelukkige was reeds verstikt. Zijt gij krachteloos of zonder moed Theobroma zal u helpen. Lijdt gij aan groot verlies van bloed? Theobroma zal het stelpen. Sloeg verdriet uw krachten neêr Neem Theobroma zonder wachten. Hebt gij geen slaap of ruste meer? Theobroma geeft goede nachten. Zijt gij mistroostig, (lauw van hart Theobroma zal u verbijden Hebt gij verborgene diepe smart? Theobroma sterkt uw lijden. Plaagt u de jicht offlerecijn? Theobroma zal u bewaren. Kwelt u de maag of hartepijn? Theobroma zal ze bedaren. Grijpt de redplank Hier in Poperinghe, is de depot bij NI. MONTEYNE, Apotheker. In Yper bij NI. LIBOTTE, Apotheker. Meng-eling-sn Vreemdeling die eene kerk bezoekt Hebt gij hier een of twee klokken in den toren Koster Twee, mijnheer. Vreemdeling Die hangen zeker boven elkander Koster Neen, mijnheer, onder elkander. Onlangs lazen we op een programma van eene landbouwtentoonstelling Om 10 ure, aankomst van 't vee om 11 ure, ontvangst der eereleden om 12 ure, gemeenschappe- middagmaal. STERFGEVALLEN. Donderdag middag is te Zonnebeke over leden M. Frederik Godderis, oud-strijder van 1830. Do afgestorvene was in die ge meente geboren den 16 Augusti 1811. De begrafenis zal plaats hebben maandag mor gend, ten 9 ure. M De Cocq, advokaat, burgemeester van Mechelen en lid der Kamer van Volks vertegenwoordiger, werd donderdag mor gend, terwijl hij zich in het gerechtshof te Mechelen bevond, door een bloedopdraag getroffen. Ondanks de beste geneeskundige zorgen die hem onmiddelijk toegediend werden, is de achtbare burgemeester kort nadien gestorven. Bij koninklijk besluii is een-; toelage van 2p39 fr. 80 c. tot uitvoering van kunst werken, verleend aan het gemeente bestuur van Loo en 4437 fr. 24 c. aan de kerkfabriek van Sint-Pieter, te Yper. Poper inghe26 Februari.Hopmarkt kalm. Stad, 1908, verkoopers 28 tot 29 fr.; dorpen, verkoopers 20 tot 25 fr. Weinig ver handelingen voor het aanstaande gewas 45 tot 5o frank. Antwerpen21 Februari. Kalme markt. Aalst beschikbare waar 3o fr.; Op levering October-November (aanstaande ge was) 52 1/2 fr. Poperinghe (stadslood) beschikbare waar 27 1/2 fr. tot 29 fr.; op levering October-November, 5o fr. van 21 tot 28 Februari. Geboorten. Martha Coene van Julien en Alice Bouve. Lucien Inion van Au guste en Louise Ser^ier. Overlijdens. Elahau Anna, 21 maan den, Babbelaarstraat. Beugnies Agnes, 6 weken, i'eerdenmarkt. Tliibau Leonie, 66 jaar, Kloosterlinge, Boeschepestraat. Six Noëmie, 3-1 jaar, echtgenoote van lfenri Adriaen, Casselstraat. Vergeele Sophie, 85 jaar, zonder beroep, weduwe van Petrus Merlin, St Michielstraat. gauüeli iHiftcngeHoon assorti ment van S»Ï8ACHTSt HOFAFiYl 51 alle prijzen voor Herren, Hamen en (klieders !>£j IIF18AT- FRFASAIJLT, bij «lc tseiidarmc- «•5c, Veurnestraat, INqteringhe. van 1 Januari tot 25 Februari. Geboorten. Ramout Augusta, d. v Hieronymus en Heuiaert Euphrasie,Wul- leman Marcel, z. v. Carolus en Cardinael Fiavia.DePuyüt Clara, d. v. Joannes-Bap tistus en Goemaere Lydia. Dupouchelle Maria, d. v. Amandus en Mahieu Kugenie - Overlijden.Halewyn Carolus, werkman 79 jaar, echtgenoot van Coene Pbilomena. Suffys Gérard, 5 maanden,z. v. Theophiel en Vansevenant Leonie. Huwelijken.Sedeyn Cyrille, werkman te Woesten, met Halewyn Alexa, dienst meid te Oostvleteren. Lampaert Emile, landbouwer te Reuinghe, met Hollevoet Sidonie, landbouwster te Woesten. van 24 Januari tol 18 Februari. Geboorten.Detnolder ida.— Blauckaert Maria.Vandenbruwane Elvira. Overlijdens. Decaesteker Michel, 2 maanden. Decock Magdalena, oud 17 1)2 jaar. Decaesteker André, 2 m. 11 dagen. Wils Nestor, 2 in, Liefooghe Reine, oud 70 jaar, wed. Al. Beun. Maerten Eduard, oud 70 1)2 jaar. Huwelijken. Theophile Devos met Emma Verheyde, beide teWatou.Maurice Delanote, landbouwer te Vlamertinghe met Adrienne Outtier, landbouwster to Watou. van 1 Januari tot 24 Februari. Geboorten.Durant Gaspar z. v. Joseph en Emma Hayghe. Decrock Zulma d. v. Jórórne en Stephanie Loonis. Quaghebeur Jeanne d. v. Jules en Marie Platevoet. Alleweireldt Magdalena d. v. Emile en üe- orgine Temperville. Overlijdens. Queldry Romain, oud 5 maanden. Peperstraete Magdalena, oud 7 maandenBaes Louis, oud 85 jaar.Bou- quillon Clemence, oud 36 jaar. Dovriere Irma, oud 14 maanden.Godderis Rosalie, oud 85 jaar, wed. van Thomas Pillaert. Huwelijksbeloften.Descbuytter René, zwijnenslachter met Souilliaert Ida, beide te Rijssel. Vandecasteele Camille, peerden- ko'opman met Verhaeghe Marie z. b. van Houtkerque. Huwelijken. Devos Auguste, landwer- ker met Beddeleem Rachel, kleermaakster. eekstgn tap 1 In tic Lente, Mj Isidore Roetvnck, Doornstraat. A I» Helle Vne, t)ij Jeremie C;fppoen. Itevercii. U In «Ie Vrede, bij Louis Verhaeghe, Casselstraat. 8 In Sas van Geilt, bij Benjamin Vandenberghe, Veurneslr. 5 In «Ie Fantin**, bij Frangois Vankemmel, Casselstraat. <1 A la Pefile Station, bij Arthur Onraet, bij de Statie. I Sn lid ISniuIelsiiiiis, bij Henri Catrvcke, Casselstraat. H A la Ville de Mice, bij Camille Claeys, Meessenstraat. II In flcn Volksvriend, bij Wc René Capoen, St Janskruisse. IO In «Ie StailMseliaal, bij Eudoxie Beesem, Noordstraat. 81 A l'L|iée Itovale, bij Marcel Vandecasteele, Groote Markt. I'i En «l«>n Werf, bij Henri Pinceel, Werfstraat. lit In «S«ni Grooten Nb Juris, bij Emile Verhaeghe, bij de Statie. I-S in de Itonstsfraai, bij Emile Decorte, Komstraat. 15 In 't iSoosjc, bij Gustave Gossey, Cromb'ekestraat. in de Kltalhi, bij Maria Momorëncy, Korte-Reningh.-st. O in T Loeonsotief, bij Arthur Denut, bij de Statie. 18 Sn 't Kasteeltje, bij Camille Merlevede. Rekhófstraat. Ifï In den lloorgang, bij Seraphin Room, Rekhófstraat. HO In de Lelie, bij Hector Beroot, Veurnestraat. til In Ciiltivateui', bij Henri Careye, Abeele-Kals. 82 in Ville de INipcringlte, 1 fr. vooruit voor het hoogst getal. bij Maurice Damour, Hondstraat. Op lieden Xondag, '28 Februari .'erg.-dering, ten 7 ure, Au Café Fran cais, bij Cyrille Hosdey, voor het inrich ten eener Nieuwe Gilde - De Kooplieden FLESSCHESCH1ET1NG. Dickebusch. Op Zondag 7n Maart, om 2 uren, bij Camiile Ooghe. Au repos des Voyageurs HANENKAMP. Haringhe.Op Zondag 7" Maartbij Louis Cappocn, In den Wijngaard-Molen 2 van voor 25 frs. Bustraen, Proven tegen Cappoen, Haringhe. en vraagt éerslond goeden 1 kleeriiiitker, hclitvanni kinck en net werk af ie ninkeit, bij Va lere Ntaessen, ass sotdal francais, Pofieringlic. standvastig werk winiers-xaniers. Men vraagt een jongen kleermakersknecht bij Hri Dewulf, kleerm. Watou-Abeele. Te Koop Uitverkoop van zeer schoone jonge DUIVEN liij Pieter Maerien, timmerman, Pope ringhe. Te koop eene Hondenkarre en twee Honden. waai van echo van twee diensten traam en kernhond (70 centim. hoog), bij Henri Devinck, Babbelaarstraat, 21, Poperinghe. Per occasie te km p schoonen camion in zeer goeden staat, (draagvermogen 2000 kgr.) Inlichtingen ten bureele dezer i Onn kilos allerbeste roode wortels bij I ^UU Felix Vandewynckel, Meessenstraat Poperinghe. Eene Stoommachien, 2'/. peerden kracht met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. ijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café FrahgaiS, Vlierstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden koperen Trommel. 3. Een Muziekfluit met II sloten in geheel goeden staat. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. Nieuw MARKTKRAAM, gemaakte Kostumen en Broeks, eenige stukken zwarte Satiné, Zomcr-Coutil, bij H. Debergh-Dequeker, Rousbrugge. In den llnznr, Gasthuisstraat15, V O I» F IIIIV G II F BIJ ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. Alle llerber^gei'iefTafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. SCHOEHftl&KER, VEURNESTRAAT, Heeft de eer het geacht publiek en zijne talrijke kalanten kenbaar te maken dat hij met 15 Maart aanstaande, uit oorzaak van vergrooting in zijnen handel zal veranderen van woonst, en dat zijn huis van dan af zal zijn in de Yperstraat, 34, Poperinghe dicht bij de Markt. Hij laat ter zelfder tijde weten dat van heden af bij hem te verkrijgen is eene allerschoonste keus van Eerste Communie Bottinen, voor knechtjes en meisjes in alle lederen met knoppen en met lacetsschoone witte Eerste Communie Slaffers in wit leder en in stofte. Alle slag van beste bruine en zwarte Mans- bottinen in alle lederen, met knoppen, haken en ressorts zeer schoone keus van Vrouw- Meisje- en Kinderbottinen alle soort van Molièren voor mannen en vrouwen in bruin en zwart leder eene overgroole keus van Kinderbottintjes, schoon en goedkoop. 'Ook kunt gij bij hem verkrijgen voor het Zomerseizoen, alle soort van goedkoope Mans- Vrouwe- en Kinderslaffers en Molièren, in alle kleuren en alle prijzenalle soort van Wekeschoenen, voor knechtjes met knoppen, ringen of baken kloeke Weke-mansschoe- nen en Slaffers in een woord al de soorten van schoenen die men kan begeeren, en alles aan ongelooflijke genadige prijzen. FIKSAGF voor alle schoenen, zooals Bison, Everets, Ecia, Pilo, enz. - Caoutchouc hielen in alle grootten en prijzen. Ik maak alle schoenen op maat en bevind mij alle Vrijdag op den Markt. Sedert 1 Februari laatst, heropening' van het huis ilulrert BSoiiscré, opvolger Coiffeur. Grimeur, Posticheur, Mijn magazijn zal altijd voorzien zijn van alle toiletartikelen der beste merken, parfu- meriën, toiletzeepen, haar en tandborstels, enz.,enz. Ik aanvaard alle haar uitgekamd of afgesneden, voor het maken van alle haar werk (postiche) zooals tressen, krullen, crêpons, enz. Specialiteit van goede producten, om de pellekens uit het hoofd te doen verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen. Depothouder van alle baarverwen Miss Paula, Nieuwe London, Melrose, Juvenior, Niger, Juvenia, enz. Eenige verkooper der LcDdon-Decrv beste haarverf, aan. 1,50 fr. de groote flesch. Eerste kwaliteit goede scheermessen alsook beste Marseilscbezeep voor barbiers, en ook voor het linnen. Door mijne zorgvuldige en trouwe bedie ning, genadige prijzen, verhoop ik de gunst van eenieder te mogen genieten. Men vraagt ook eenen leerjongen. Prosper. Tiens, dag Jef, hoe is 't mei 't leven jongen, 't is wel lange dat ik u alhier niet moer gezien heb. Jef. Ja, Prosper, 't is waar, maar van nu af zult gij mij meer zien Prosper. Hoe komt dat Jef. Kunt gij dat niet raden? Hebt gij misschien vergeten dat wij verleden winter samen zoo dikwijls eene lekkere portie Mosselen gingen eten naar den Café Frangais in de Yperstraat. Prosper. Voorzeker neen, Jef, heb ik dat niet vergeten, want zij smaakten mij altijd heerlijk. Jef. Ehwel, jongen, wij kunnen daar alweer gedurende gansch den winter voor 15 centiemen ons buikske vol eten aan lek kere Mosselen. Als wij des Zondags eenige pintjes gedronken hebben, trekken wij er naartoe niets is beter en goedkooper. Allons allons 1 allen naar den Café Frangais bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. Terstond le gfesaelitesi Woonhuis dienende voor rentenier, staande in de Veurnestraat. Voor inlichtingen zich te begeven bij Remi Moncarey-Sunsen, in 't Paradijs, Ven; nestraat, Poperinghe. voor eiken dag van den veertigdaagschen vasten, met godvruchtige bemerkingen, de Litanie en gebeden op het lijden van O.-H. Jesus-Christus. 4anbod. jropere huisvrouw biedt zich aan als vroed vrouw. Inlichtingen ten bureele dezer Poperinghe, markt van den 27 Feb. Tarwe heet. 16,80-Rogge 12,75-Haver 8,75 Aardappelen, 100 k. 9,50-Boter de kil. 3,25 Eieren de 26, 2,50 fr. Hei In zoo gemakkelijk goeden koflle te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij Philemon GHYSEL, AuPontdel'Yser",te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 24 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagen geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij zich bij zijne ouders, op den Oosthoek Elverdinghe-kalsiede) komt to stellen als smid. Van heden af kan men bij hem verkrij gen stoven vanaf 35 fr.; ijzeringen voor gebouwen alle slag van snijallaam en al wat den stiel aangaat. Door zijne spoedige bediening en genadige prijzen, verhoopt hij iedereens vertrouwen te verkrijgen. Door nadering van het einde van seizoen, geef ik mijne winterstoffen, zooals pardes sus, baais, halsdoeken voor vrouwen, enz. aan prijs van factuur. Voor 't oogenblik ben ik voorzien van eene soorte van Zaailijnzaad dat bijzonder vlas voortbrengt. Deze die twijfelen moeten maar schrijven waar het vlas gewassen heeftvolgaarne zal ik hun het adres geven. Het publiek komt mistrouwend, maar indien men bij mij bedrog vindt, geef ik mijn lijn zaad gratis. Jérönie l>elioii«l<-l>elmnoi*e, Au Café de la Paix, Groote Markt, Poperinghe. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als lAlewruiaker in de Crombekestraat, nr21, en dat hij zich gelast met het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen De heer Oscar lleviiaerl, voerman te Roeselaere, heeft ae eer kenbaar te maken dat hij een vervoerdienst voor alle pakken ingericht heeft tusschen Poperinghe- Roeselaere en de tusschengemeeenten. Hij zal zich alle Woensdagen bevin den In de Landingbij Emile Feys, Bruggeslraat, Poperinghe. Spoedige bediening;, Onmogelijke concurrentie. AAN Verplicht door de concurentie laat ik U weten dat ik U kan beschikken al «Ie Oliën, noodig tot het vetten van de licht ste tot de zwaarste machiienen De Russensche minerale Olië voor Vuur molens, Brouwerijen,Keerns, Zwijngelaars, enz. aan cent. den liter. De Cylin- drinne voor de Pistons enz, S2 eeni. de kilo. Deze twee Oliën genomen bij 't vat van 100 tot 190 liters of kilos 1Ï8 cent. den kilo. Gilf Wagensmout, Waar Peerdevet 30 cent.—Het Consistante Vet in vierkante blekken doozen van 5, 10 en 15 kilos 5 ««mé. de kilo. Gewaarborgd eerste, allerbeste kwaliteit, nog 't Standetje Smout of smout in vatjes, reuk van Goudron of Gaze terre. tètè den kilo. VaNt>55ii«;ii(gilve, witte, zwarte), ?Oe. de blekken doos van 1 kilo. Verzending tot de naaste herberg of statie van uw'huis of hofstedemits betaling bij de bestelling. Sluis van vcWroim cn 39, Casselstraat, recht over 0. L. V. Kerk, Sk OI* F181 Al 4* IIF

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4