MEUBELEN COKES DUHAMEEUW- PACCO JilEUWS UIT BEIiGlE. Het Blad bevat een Bijvoegsel. ROEI Blie Lietaert-Vanhoucke, A. MALBRANCKE, In ons Pompiers-Korps. Uitmuntende remedie. Godsdienstige Kronijk. Wetensweerdigheden. Staatsblad. HOPPE. en der BENDE van Hazebroek. bij MAURICE BEAUPREZ. OM TE VERSCHIJNEN POLLET ie Moordenaarsbende van Noord-Frankrijk. Ibï den Bazar, SANSEN -DECORTE, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. Schoone keus van KINDERSTOELEN. Zondag 28" Maart, HERBERGKERMISSEN LAATSTEN TAP Combat met den Vogelpik, Twee Broeks te Verhollen, LRGERSTAND VANPOPERINGHE Burgerstand van WOESTEN BURGERSTAND VAN STA VELE BURGERSTAND VAN WATOU enri VANDENBROELE, Bruggestraat, MARKTPRIJZEN. tfii'Sïtï» tc. bekomen La ndbouwers. Terstond te pachten Te Koop ALICE DL FLOU, Te verkrijgen groote en schoone bij Edmond DUTIiOIT - HONDEGHEM, Emile Dewachter-Simoen, POPERINGHE. Aan de Duivenliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe, Hilaire GHESQUIERE. 22, Bruggestraat, 22, POPERINGHE, Eenige weken geleden reeds, meldden wij de veranderingen die in ons stedelijk Pom piers-Korps gingen plaats grijpen en bij koninklijk besluit van 10 Maart laatst komt nu het nieuw reglement van het ge meentelijk gewapend brandweerkorps van Poperinghe en de benoeming der nieuwe overheden goedgekeurd te worden Zijn dus benoemd Als kapitein-cominan dant, de onder-luiten int Maurice Coevoet, in vervanging van M. Justin De Gryse, waarvan het ontslag aanveerd wordttwee de kapitein, M. Germain Devos; luitenant, M. Alphonse Decraene en onderluitenant, M.M. Felicien Iilanekaeit en Alphonse Die- ricx. Er zijn ook verscheidene veranderingen gedaan geweest in de benoemingen van Ser geanten en Korporaals, zoodat de overheid van ons Pompiers- en Muziekkorps, die nu slechts nog één korps uitmaken, bestaat uit de bovengemelde beuren met daarbij, als Adjudant M. Emile Valcke Sergeant-Major liené Vandewynckti -Fourrier Eersten Sergeant Sergeant Joseph Priem Cam i 11e Lamey Marcel Beek Felix Vancayseele Theod. Dewancker René Vanhoucke Gust. Wullems Jordan Deraedt Korporaal (Brigadier) René Dumon Alphonse Sanson Joseph Couwet Henri Flou Cyrille David Julien Couttenier Ter gelegenheid dezer nieuwe benoemin gen zal het stadsmuziek heden Zondag na middag rond 4 ure, vóór het huis van den nieuwen commandant, kapitein, luitenant en onder-luitenanten eene serenade gaan geven om zijne tevredenheid uit te drukken over de benoemingen en de nieuwe overhe lleden proficiat te wenschen. Met zulke mannen aan 't hoofd zullen Muziek en Pompiers-Korps onzer stad voor zeker voort bloeien tot vermaak en nut van alle Poperinghenaars aa—wwüBBBBBii —in i n^m li.i ■ini'< nm Van schoentjes a la mod' te dragen Kreeg ik aan mijnen grooten teen, Tot geesel mijner levensdagen, Een eksteroog zoo hard als steen. Wat ik ook deed of poizen mocht Om recht te gaan gelijk te voren, 't Zij plaasters, kruiden, brandend vocht, Eilaas't was geld en tijd verloren. Ik schreeuwde en huilde van de pijn, En liadd' een gouden hond gegeven Om van die plaag verlost te zijn, De grootste plage van mijn leven. Gij sukkel, zegde een bloedverwant Hoe wilt gij zoo geweldig lijden Wanneer gij 't middel hebt ter hand Om u voor eeuwig te bevrijden Ga t' avond naar de Priesterstraat En wandel tweemaal op en neder. Eer dat de klok tien ure slaat, Ziet g' uwe plage niet meer weder, Ik dachtdie man is rijp voor Gheel En zond hem spoedig naar de knoppen, Want, sapristi'k leed veel te veel Om mij zoo dom te laten foppen. Maar d'eksterooge stak zóó fel, Dat ik toch eens wilde probeeren Of 't middel van mijn landgezel Iets aan mijn teen kon remediëren. Ik ging dus, uit nieuwsgierigheid, Al hinkend naar de Priesterstrate, Dit oud model van eflenheid, Zoo glad als eene bakkersplate Ik sukkelde van steen tot steen En kloeg en kermde, en zuchtte en geeuwde, En botste soms mijn grooten teen Dat ik misóricorde schreeuwde. Wanneer ik lijk een drinkebroer Tweemaal de straat bad afgemeten, Gevoelde ik iets aan mijnen voet Als was mijn grooto teen gespleten, 'k Ontschoeide mij, reeds half verblijd... O wonder Niet de minste sporen. Ik was mijn eksterooge kwijt, Maar... 'k had mijn grooten kén verloren. D. S. STADSNIEUWS. Hennendief. Verleden week meld den wij de hennendiefle gepleegd te Lange- raarek ten nadeele van den landbouwer Bisschops en zegden wij dat de hennen op Poperinghe markt waren verkocht geweest aan eenen koopman van Yper. Op de markt te Yper ontmoette genoemden koopman den kerel aan wie hij de hennen gekocht had, en duidde hem aan aan de politie. De man werd aangehouden en zegde Auguste Ver- slype te noemen, woonachtig te Staden, Nauw ondervraagd bekende hij inderdaad den diefstal gepleegd te hebben. Verslype die over eenigen tijd iu een zinneloos-ge- sticht in Doornyk opgesloten werd, was erin gelukt te ontsnappen en naar Staden terug te keeren. Peerd alleen gelaten. Maandag morgen werd in de Yperstraat door de gendarmen e.en proces opgemaakt tegen den voerman Desodt van Vlamertinglie, omdat hij zijn peerd alleen liet staan langs straat. Politie-unr. In eene herberg der Cassclstraat, werden Maandag nacht ver scheidene verbruikers in overtreding geno men om na middernacht in eene herberg te verblijven. Gekwetst. Woensdag morgen ge beurde een licht ongeval in de tramstalie te Veurne. Hector Creus, van Poperinghe, treinwachter op de tramlijn Poperinghe- Veurne, kwam uit de statie en was op het punt de eenige trappen neder te gaan die er- zijn, toen de deur, opeens met geweld toe waaiend door de grooie wind, hern hard in den rug sloeg. De treinwachter viel beneden en was wat gekwetst aan de knie. Men bracht hem huiswaarts, waar eenige dagen rust hom zullen herstellen, Haan gestolen. Een vechtershaan die liep bij René Baelde, bij de Kruisstraat, langs de Westvleteren kalsiede, werd er donderdag nacht gestolen. Het dier bohoor- dt toe aan M. Lemahieu, die ten politiebu- reele een klacht ingediend heeft. Proefneming. Met de veranderin gen in het personneel der pompiers-over sten, zijn ook vernieuwingen en verbeterin gen gebracht geweest aan het materiaal. Donderdag eerstkomende zal men de eerste proefnemiugen doen en alwie dit zeer be langwekkend schouwspel wil bijwonen, bcgeve zich rond li ure naar de Groote Markt te Poperinghe. Daar zullen door de pompiers buitengewone oefeningen gedaan woruen met een valscherm (parachute). Dat is iets gelijk een overgrooten paraplu, waar aan koorden hangen die eene mand dragen. Deze parachute Zal van op de wandejing van Sint Bertens kerk neergelaten worden met inde mand een sloutmoedigen pompier, die alzoo ongi deerd op de markt zal neder dalen. Indien het toestel ten volle aan de ver wachtingen beantwoordt, zullen er door het stadsbestuur verscheidene valschermen aan gekocht worden om in geval van brand van hooge gebouwen desnoods gebruikt te worden. Botsing. Vrijdag namiddag waren de knechten van Me We Rommens van Poperinghe met de brouwerskar en peerd langs den weg van Proven naar Ronsbrugge toen zij bij de molenwal de tram ontmoetten Juist toen de tram bij hen was, liet het ma- ehien stoom ontsnappen. Het peerd ver schrikte, sprong vooruit tegen d.-n tram en werd het gareel afgetrokken een brancard der kar werd ook in twee geslogen. Geluk- kiglijk werden noch man noch peerd ge kwetst. ïH I JV'TC is meer aan te bevelen tegen tl 1 H 1 o Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt, 18, POPERINGHE. Prnvcii. - Stierenkeuring.Destie- 'enkeuring heeft alhier plaats op Maandag 19 April toekomende. ■leveren. Peerd aangeslagen. Donderdag voormiddag stond eep boeren knecht van Westvleteren alhier bij eene herberg op de plaats stil met een peerd dat hij geleidde. Al sprekend, vertelde bij aan de bazin dat hij met het peerd uit Frankrijk kwam, zonder er kennis van gegeven te heb ben aan het tolbureel van België noch aan den peerdemeester. Ongelukkiglijk voor den babbelaar zat den onderbregadier der douanen in de zelfde herberg en hoorende wat er versteld werd, kwam hij bij, hield den knecht aan en nam het peerd in beslag. Peerd en man werden naar den bureau van Oostcappel geleid. De man werd aange houden en bet peerd aan den vroegeren eigeoaar verkocht voor 600 fr. Yper. De moord. Men zal zich de moord herinneren den 4 januari te Yper gepleegd in eene weide langsheen de spoor lijn aan den buitenkant der stad, op den sol daat Emiel Goetbals, van het 3 linie. De ongelukkige was doodgeslagen met een dikken knuppel, door de moordenaars uit eene haag gerukt en bij het lijk achterge laten. Daags na de misdaad ontmoette de ge naamde De Coninck, van Woesten, aan de poorten der stad vier personen, waarvan er een op verdachte wijze sprak over de mis daad welke men kwam te ontdekken. Zater dag kwam gezegde De Goniuck langs de Maloulaan, te Yper, toen bij den persoon in kwestie opnieuw ontmoette en hem aan een policieagent aanduidde. De man, Henri Scheirlynck genaamd, werd aangehouden toen de policie hem naar het justitiepaleis leidde, werd zij uitgejouwd door de families leden en de vrienden van den aangehoudene. Ondervraagd door M. den onderzoeksrech ter Van Daele, loochende Scheirlynck hard nekkig do dader van de moord te zijn. Daar verscheidene zijner verklaringen valsch be vonden waren, werd zijne aanhouding be krachtigd. Toen men hem naar het gevang overbracht, had er weer eene vijandige betooging plaats tegen de policie en tegen de gendarmen. Bij nader onderzoek deze week, is bet echter bewezen dat Scheirlynck niet plich tig is. ITij werd dus donderdag terug in vrijheid gesteld. Hout hem. Brand. Zondag nacht is de pachthoeve, bewoond door Henri Drouillon en zuster, door een hevigen brand in asch gelegd, de bewoners konnen zich redden, maar vee en meubels, alles bleef in den brand. De schade bedraagt rond de 40,000 fr. en is door verzekering gedekt. Kouion. Doodgevallen. Dinsdag morgen was Norbert Cairy, schildersgast en glazenmaker, aan de veranda van M. De- schilde, apotheker, Republiekstraat, te Fransch-Komen aan 't werken. Hij zat op eenige planken boven op het glazendak, toen eene plank wegschoofde werkman viel door het dak op de vloersteenen. De onge lukkige werd den schedel gebroken en stierf kort nadien, na dé H.H, Rechten ontvangen te hebben. Norbert, Catry was 27 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen en woonde op liet Rondpunt, te Belgisch-Ko men Het is y.jso steuiahlieiijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels, Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Jir»£so. De brugsche dievenbende voor het assisenhof. Verleden week is de zaak der dievenbende Fernando en Cie van Brugge afgeloopen De beschuldigden zijn Jozef Fernande hoofd der bende 19 jaar, Alf. Debacker, J. Dumary, Adr. Boesmans, Alf. Claeys, deze is vluchtend. De drie eersten zijn beticht van diefstal bij Mad. Van Elslander Fernande daarenboven van poging van een afschuwe- lijken aanslag op eene 77 jarige vrouw. De drie eersten zijn ook nog beticht van vijf andere diefstallen vier te Brugge en een te Assebroucke. Claeys en Boesmans zijn be ticht van verheling, De bijzonderste leden der bende zijn over eenige weken voor de b letstraflelijke recht bank verschenen daar zij beticht waren van een 15 tal kleine nachtelijke diefstallen. Zij werden verwezen tot straffen verschillende van 2 tot 5 jaar gevang. Vrijdag werden er' 30 vragen gesteld door den voorzitter aan de gezwoornen. De vraag van medeplichtigheid door verheling voor Boesmans werd ontkennend beantwoord. Hij werd vrijgesproken en onmiddelijk in vrij heid gesteld, de drie andere werden plichtig erkend aan al de feiten welke hun ten last© gelegd waren. Bijgevolge werden Debacker en Fernande ieder veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid Dumery kreeg 17 jaar dwang arbeid. Oo«Iend©. Rechtbank. Zaterdag morgend heeft de rechtbank uitspraak ge daan in de zaak der spelen van Oostende. M. Marquet, bestuurder van den Kursaal werd plichtig erkend aan overtreding van artikels 1 eu 2 der wet en veroordeeld tot 1 maand gevang, niet voorwaardelijk, en tot 3000 fr. boete. Ueiidelede. Moord uit jaloersch- heid. Destijds verkeerde Alois Paepe, oud 21 jaar, zwingelaar, wonende te Hujste, Bruggekalsijde. met oen meisje der laatstge noemde) gemeente. Onlangs had echter tiet meisje met hem afgebroken, en had nu tot vriend Jules De Clercq, oud 19 jaar, insge lijks zwingelaar, wonende te Hulste, Brug- gesteenweg. Daaruit ontstond een vijandschap tusschen beide jongelingen, die welhaast tot een doo- delijken haat oversloeg en tot moord leidde, in de volgende omstandigheden Zondag avond, rond 10 ure, bevond zich Paepe ter herberg van J. Malisse, langs den Grintweg, die leidt van Lendelede statie naar de Bruggekalsiede ep uitkomt aan de brouwerij van den lieer Van Steenkiste. Ge lijk het nog gebeurd was, ontstond er, uit de reden die wij kennen, ruzie onder beide jon gelieden. De baas der herberg, voor gevecht vreezende, verzocht hun zijne herberg te verlaten, d< ch daar zij weigerden zette hij beiden aan de deur. Het was alsdan 11 u. W;u er huiten gebeurde heeft niemand gezien, doch, als rond 12 uro Van Steen- kiste, Verschaete en Gekiere zich naar huis begaven, hoorden zij op een vijftigtal meters der herberg van Malisse een gekreund ko mende uit de gracht van den Grintweg. Daar het nog al donker was liepen zij ter genoom de herberg eene lanteern halen en, vergezeld van den baas, kwamen zij t#rug en ontdek ten er iu de gracht, dichtbij de hofstede van H. Vi rvareke, het zieltogend en bebloed lichaam van Jules De Clercq, hetwelk zij ter laatstgenoemde hofstede binnendroegen waar de ongelukkige den' laatsten adem uitblies. Aanstonds werden doctor Mahieu en de gemeentepolitie verwittigd, alsook de E. II. onderpastoor, deze kwam echter te laat. Dr Mahieu kon enkel de dood vaststellen, te weeggebracht door eene diepe messteek in de linkerzijde en waardoor het hart vermoe delijk moet doorboord zijn. De gemeenteoverheid verwittigde de gen darmerie van Iseghem, waarvan een wacht meester en een gendarm in den vroegen morgen ter plaats kwamen en een onderzoek instelden. Aanstonds violen er natuurlijk ver moedens op Paepe en deze werd rond 10 ure voormiddag in zijne woning aangehou den en in -t gemeentegevang van Lendelede opgesloten. De aangehoudene verklaarde eerst gehan deld te hebben in staat van wettige verdedi ging, bewerende dat De Clercq, buiten de herberg van Malisse gekomen hem met zijn mes zou bedreigd hebben dat hij hem dit mes had afgenomen en er mede de ongelukkigen slag had toegebracht. Dit verdedigingstelsel bleef hij niet lang staande houden, daar het wellicht bleek dat het mes welke men naast het lijk gevonden had niet De Clercq, maar wel nem toebehoorde. Ook door de vragen des wachtmeesters in 't nauw gebracht, ein digde hij met te verklaren dat hij inderdaad met zijn eigen mes geslagen had, doch op uitdaging van I)e Clercq. Om 3 ure namiddag is het Parket van Kortrijk aan de statie te Lendelede afgestapt om de moord te bestatigen en de misdaad samen te stellen. Verscheidene getuigen werden gehoord. Na zich ter plaatse van het gebuurde en ter herberg Malisse begeven te hebben, zijn de beeren magistraten naar het gemeentehuis gegaan, waar zij zich met den wachtmeester der gendarmerie hebben on derhouden. Om 5 ure zijn zij terug naar Kortrijk vertrokken. De dader werd den zelfden avond nog naar het cellegevang van Kortrijk overgebracht. 4b©ii1. De beroemde kerkdief Ster- zenbaeh aangehouden. Iedereen zal zich voorzeker nog de menigvuldige nachtelijke kerkdiefstallen herinneren die sedert eenigen tijd in het noorden onzer provincie plaats grepen. De dader, Sterzenbach, was gekend, doch hij bleef onvindbaar. De kerel komt nu aangehouden te worden. Woensdag laatst, 24 dezer, had hij zich naar Bellem, tusschen Gent en Brugge be geven, natuurlijk met het gedacht er des nachts zijn stieltje uit te oefenen. Een schepen der gemeente had den kerel echter opge merkt en daar hij hem verdacht voorkwam, volgde hij hem; hem nader beziende zag hij dat de man wonderwel aan het portret van Jen kerkdief Sterzenbach geleek, die hij vait den onderzoeksrechter ontvangen had. De vreemdeling, gewaar wordend dat men hem in doeg hield, trok naar de statie en nam den trein voor Gent. De schepen plaatste zich in het zelfde compartiment en hoe meer hij hem bezag, hoe meer hij verzekerd was in tegenwoordigheid te zijn van den kerk dief. Te Gent nam Sterzenbach den trein die gereed stond om naar Cologne te ver trekken, maar de kommissaris, verwittigd door iemand door den schepen gezonden, want deze was bij zijn man gebleven, kwam seffens af en bemerkte eerst dat de man reisde met een abonnement dat niet meer geldig was. Het portret der beschrijving en dat van het abonnement wel overeen' komend, werd de kerel aangehouden en naar het gevaag van Gent overgebracht. In eene valies die hij mede had, vond men een volledig gerief voor inbraak. 1 JefiiolilierN van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Jcimet.De Loterij zal onwederroepe- lijk op Paaschen-Zondag plaats grijpen. Men weet dat er voor 115.000 fr. prijzen zijn. De eerste hebben eene weerde van 30 000 fr., 20.000, 10.000, enz., en de prijs der loten is slechts 20 centiemen. Er zijn er nog eenige te bekomen ten onzen bureele. Alofctade. D todelijke stamp. Onlangs hadden twee scholieren tijdens den speeltijd in eene school ruzie gekregen, toen een der twee zijnen maat eenen stamp in den buik toebracht waardoor deze bewusteloos ten gronde stortte. Men beieverde zich rond den gevallene en een dokter werd bijgeroepen die den 10 jari gen jongen naar 't gemeentelijk gasthuis deed overbrengen. Ondanks alle zorgen gaf er de arme knaap in ijselijke pijnen den geest. La Louvière. Een wereldkam pioen gestorven. De v tigekende prach tige hengst Rève d'Or toehoorende aan M. Sylvain Guyaux, burgmeester, is woens dag avond gestorven. Rève d'Or had vele onderscheidingen bekomen zoowel in België als in den vreemde. In 1900 werd bij, in de tentoonstelling van Parijs, uitgeroepen als wereldkampioen. Een goed en gelukkig huwelijk kunnen de jonge meisjes blij te gemoet zien als zij kloek en wel te pas zijn, blozen en een gezond uitzicht toonen. Dit verschaft ons zeker het gebruik van 2 of 3 flesschen THEOBROMA van 3 frank. Beproeft om overtuigd te zijn. Te bekomen bij M. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe en bij M. de LIBOTTE, Apotheker, te Yper. katholieke Kerk in haar wezen, in hare leering, hare geschiedenis en haar streven meer en meer bekend te maken en tegen aanvallen te verdedigen Zij zal trachten dit doel te bereiken 1. Door het uitgeven van naar omstan digheden verschijnende werkjes en vlug schriften nopens geloofszaken. 2. Door in nieuwsbladen en tijdschriften mededeelingen nopens geloofsonderwijs te doen plaatsen. 3. Door het verspreiden van katholieke dagbladen. Nut en noodzakelijkheid van dergelijke inrichting liggen voor de hand. Al te dikwijls hoort men, zelfs bij ont- wikkelde katholieken, de klacht opgaan Wij kennen veel te weinig van onzen godsdienstWat meer is, nooit werd de catholieke Kerk stelselmatiger, hardnek kiger en arglistiger bekampt, vooral door de drukpers, dan op onze dagen. Mochten de uitgaven van Geloofsonder richt minstens de volksuitgaven, b. v - Licht en Vrede iu alle christen huisge zinnen toegang vinden. Opdat de Vereeniging door ruime verspreiding harer geschriften haar uiterst belangrijk doel bereike, be hoeft zij den steun van alle katholieken die tot ondersteuning van dit verheven werk bekwaam zijn. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. Mgr Waffelaert, bis schop van Brugge, die vrijdag 1.1. van zijne reis naar Rome is teruggekeerd, heeft de volgende benoemingen, welke door den Paus op zijne voorstelling gedaan werden, mede gebracht Tot aartsdiaken van het kapitel der Kathedraal van St-Salvator te Brugge, Z. E. H. Kanunnik Vande Woestyne, doktor in Godsgeleerdheid, in de plaats van wijlen Mgr de Bethune, alhier onlangs overleden tot titularis kanunnik in vervanging van Z. E. H. Vande Woestyne, Z. E. H. Deslée, opziener van het vrij lager onderwijs te Brugge. Woensdag, om 10 ure voormiddag werden beiden in de Kathedraal van St-Sal vator plechtig aangesteld. Wij vernemen dat Z. E. V. Gust. Huys der Witte Paters, doctor in de godgeleerd heid, onlangs door Z, H. Pius X benoemd werd tot hulpbisschop van Z. H. Mgr Roe lens, apostolisch-vicaris in Opper-Congo, Z. E. V. Huys te Brugge geboren den 9 Juli 1871 vertrok naar Belgisch Opper-Congo in Mei 1897. Na elf achtereenvolgende jaren missieleven is hij thans een korte rust in t vaderland komen genieten. Vooraleer wederom voor Opper-Congo in te schepen, zal Z. E V, Huys de bisschop pelijke wijding ontvangen. Geloofsonderricht. Onder de hooge bescherming van Zijne Doorluchtige Hoog- weerdigjjeid Mgr Waffelaert, Bisschop van Brugge, is de Vereeniging Geloofsonder richt tot stand gekomen. Deze vereeniging heeft voor doelde tfij zijn (egen den (iodsdienNl niet. In liet socialistisch blad Vooruit staat op de eerste bladzijde, met grootte let ters, een kennisgeving afgedrukt, waarin gezegd wordt, dat aan die kinderen een di ploma en een souvenir zal aangeboden wor den, die weigeren hunne eerste H. Commu nie in de kerk te doen. In de groote zaal van Ons Huis het lokaal der socialisten te Gent, zal den 20 Mei de belooning aan die kinderen gege ven worden. Wat zou het dan toch wel zijn, als die mannen nu eens openlijk verklaarden dat ze werkelijk tegen den godsdienst zijn. L A III V A E E Gezondheidspijp, met glazen reservoir waarin al het speeksel en de nicotipe opgevangen worden, te ver krijgen in alle prijzen, in den Bazar, bij Sansen-Decorle, Gasthuisstraat, Poperinghe Wat ©on oud uorkmun ver- klaart. John Burns, vroeger werkman, thans minister van Engeland, verklaarde onlangs in eene meeting te Manchester - Maar al te lang is bij ons de herberg voor vele werklieden de ingang naar het weldadigheidsbureel. De 2/3 der uitgaven aan den drank komen uit de beurs van den werkman. De drankgewoonten spotten met elke po ging naar den waren vooruitgang, naar de lotsverbetering der werkende klas. Treft ge een enkel geval aan waar de ellende naar drankmisbruik leidt, gij zult er negen vinden, waar de drank tot ellende leidt. - -W 'aarom is de suikerij Verburgh Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. SPORT. Voetbal. Football-Club Poperinghois. Daal den terrein van den F. C. Yprois Zondag 11. in te slechten toestand was, werd deze match vervangen in een match tegen de soldaten die ten gunste dezer laatste afliep met 3 voor 2. Heden Zondag speelt de F. 0. Yprois op zijn terrein, tegen de Ass. Athl. van Gent, Ie beste spelers der derde divisie. Al de spe lers van onzen club zouden dezen match moeten gaan bijwonen. Dit zou eene zeer goede les zijn. Wielrijden. De Zesdagenkoers van Berlijn werd ge wonnen door Mac Farland en Moran, de zelfde die eene gelijke koers in december laatst in Amerika wonnen. Zie Annonce Emile Pattou, Poperinghe Velodroom van Yper. Voor de opening op zondag aanstaande 4nApril, zal buiten verscheidene andere schoone koersen een match plaats hebben van 100 km. in 3 reeksen achter zware motors tusschen A. Vandersluyft, Garin en Platteau. Zondag "laatst werden er 1400 ingangs- kaarten afgeleverd.—Te beginnen van maan dag aanstaande, zullen Vanderstuyften Plat teau zich dagelijks komen oefenen. Arthur Van der Stuyft zal heden zondag op de piste van Karreveld (Brussel) in koers uitkomen tegen Nat Butler en Gombault. Bij kon. besl. van 15 Maart is aan M. E. Noliet, op zijn verzoek, ontslag verleend uil zijn ambt van deurwaarder bij de recht bank van eersten aanslag te Yper. STERFGEVALLEN. M. Louis Van Heule, oud-burgemeester der stad Yper, is woensdag aldaar godvruch tig overleden. De afgestorvene was ridder van de Leopoldsorde. Over 20 jaar bad hij zijn ontslag gegeven voor gezondheidsredens De E. II. Serruys, pastoor te Rudder- voorde, is donderdag aldaar godvruchtig in den Heer ontslapen, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Poperinghe, 26 Maart. Markt kalin Poperinghe stadslood 26-27 fr aanslaande gewas 47 1)2 fr.dorpen 1908, 20-25 frank. Antwerpen, 25 Maart. Markt kalm. Aalst, beschikbare waar 27-28 fr.; aanstaan de gewas 52 1)2-55 fr. Poperinghe beschik bare waar 22-25 fr.aanstaande gewas Oct.-Nov. 49 52 trank. Het waarachtig verhaal van het leven en wanbedrijven van POLLET Verschijnt in wekelijksche afleverin gen van 10 cm. van 32 bladzijden gedrukt op schoon, blinkend papier en versierd met penteekeningen. Het werk zal volledig zijn in een twintig tal afleveringen van 10 centiemen. Het boek zal dus moer dan 600 bl. beslaan en slechts een tweetal franken kosten. te bekomen boekhandelaar, 20, Yperstraat, POPERINGHE. na een voldoend getal Inschrijvingen Groot Boekdeel van meer dan 400b!adz. Prijs vraehvrij8,511 fr. Men schrijve aan het Bureel van dit blad. Gasthuisstraat, 15, F O I» E it I A U SI E, BIJ ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsehe en andereToiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. All« IIrrlirrjïgri'iefTafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. 1 In den Peercboom, bij Honoré Capoen, Ouderdom-kalsiede. 2 <I©ii Kouier, bij Théodore Dewancker, Kouter. 8 In «Ie Koeimarkt, bij Arthur Blanckaert, Boescheepstraat. -I Eu den l*ag>©Kaai, bij Théophile Saesen, Westvleteren-kals. 5 In (leu Watermolen, bij Evarist Houvenagkel, Veurnestraat. (I In Hoekje, bij Gustave Liefooghe, Casselstr-aat. J In 'f VolltMlumiliof, bij Achille Berat, Casselstr. Bijz. vloerkamer 8 Au l'arc I.uiliaum - Teil, bij Petrus Logie, Elverdinghe-kalsiede. 9 A la Yliie de I'operiugli©, bij Maurice D'Amour, Hondstraat. SO In O. L. V. Toren, bij Albert Denut, Casselstraat. 11 In de Hesp, bij Frederic Artois, Bruggestraat. 12 In den Transvaal, bij Henri Verhaeghe, Bruggestraat. 8 In 'f rood Krui*, bij Polydore Donche, Abeele-kalsiede. I I Eu de Lente, bij Isidore Roetynek, Doornstraat. 15 In 't Hoorntje, bij Jules Legrand, Pottestraat Hl Iu den Snoek, bij Emmerence Saesen, Yperstraat. 1? In 8t. Hubert, bij Auguste Debyser, Veurnestraat. 8 In 8t. Six Holen, bij de We Petrus Dewancker, St. Sixstr. 19 In den ingang van Westontre, bij Medard Deraedt, Westoutrestraat. 1 fr. voor de hoogste smele. tfcO In den Eklips, bij Jules Devloo, Elverdinghe-kalsiede, van 5 tot 7 ure 's avonds, vergadering en inschrijving der Vereen'g- cle Vloerboldersgilde. VI In den Walviseli, bij Camille Cuvelier Casselstraat. HANENGEVECHT. Beveren-op-Yser.Op Zondag 4 April, ter herberg Den Vlaamschen Leeuw. van 21 tot 28 Maart. Geboorten. Godelieve Dumon, d. v. Jeróme en Amelia Vermeersch. Cyrille Lermytte, z. v. Henri en Marie Vitse. Madeleine Turkery, d. v. Aloise en Emma Billiau.Joseph Laconte, z. v. Leopold en Magdalena Verdonck.Magdalena Delboo, v. Remi en Maria Notredame. Overlijdens. Pieters Auguste, 70 jaar, ongehuwd, zonder beroep, wijk E.Carton Amelie, 82 jaar. zonder beroep, weduwe van Franciscus Turkry, wijk H.Indevuyst Seraphin, 58 jaar, werkman, echtgenoot Stephanie Dewitte, wijk K,Maes Martha, dagen, wijk B. Huwelijksbeloften.EugèneMasquelier, lintwever te Komen (France) met Eveline Buseyne, zonder beroep te Poperinghe. De schoonste fantaisie postkaarten voor 1" April en Paaschen zijn te verkrijgen in den Bazar bij Sansen-Decorte, Poperinghe van 25 Februari tot 24 Maart. Geboorten.De Beer Maurice, z. v. Bene- dictus en Vandooren Leonie. Deramoudt Remi, z. v. Maurice en Logie Oclavie. DeCorte Maurice, z. v. Camiel en Ureel Emma. Overlijdens. Notredame Maurice, 8 maanden. Gruwez Rosalia, 35 jaar, echt- genoote Druanl August. Dehoiick And ré, maanden. Fockenoy Joannes, 70 jaar, echtgenoot van Meerschdom Rosalie. Blanckaert Gerard, 8 maanden. Vanden- bussche Clement, 7 maanden. Verstraete Gerard, 7 maanden. Van Exem Virginie, 79 jaar, weduwe van Van Exem Franciscus. van 1 Februari tot 15 Maart. Geboorten.Spillaert Maurice.Coppein Maria. Verbrigg-he Augusta. Maerten Joseeph.Lucas Rachel.Metsu Angèle. Overlijdens. Bataye Félicitas, rente nierster, weduwe van Seraphin Vercoutter. Surron Seraphin, werkman, echtgenoot van Fh. Ganna. van 18 Februari tot 18 Maart. Geboorten. Deprez Juliana. Six Jeanne. Hautekeur André. Philippe Berth. Merlevede Ooscar. Vandevelde Clara. Overlijdens. Debleu Cecilia, weduwe Poissonnier, 82 jaar. Beddeleem Valère, 1/2 maanden. Vancayzeele Francies, 51 jaar. Lanoo Leopold, 2 maanden. Pyck Bertha, 3 maanden. Ter gelegenheid van Paa schen zal eene extra schoone geslacht en uitverkocht worden door POPERINGHE. Hijzalbeginnen verkoopenop Vrijdag 9 April. Poperinghe, markt van den 26 Maart Tarwe heet. 16,75-Rogge 12,00-Haver 8,75 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,60 Eieren de 26, 2,25 fr. Bij René Huisser, smid en herbergier in den Pau w, St. Jan-ter-Biezen, allerbeste clijtle voor briketten te maken. Gereed uit- gedolven. Wilt gij uwe Hollen spoedig gevangen hebben pergemet land of per stuk, volgens overeenkomst? Wendt u tot Maurice Baert, bij de Clytte, Proven. jjerberg - A TUnivers- met grooten werk- tl winkel en hangaard. Zich te wenden bij M. Louis Batailie, Yperstraat, 58, Poperinghe rjerberg SI. Hubert Veurnestraat. Tl Zich te wenden bij Mme Emile Vanden- berghe, te Poperinghe. - ln't FirmamentBruggestr, Zich te wenden bij Mme Auguste Rom mens, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Twee schoone en kloeke Kassienen met Slagvensters, bij Florent Osteux, schoen maker, Veurnestraat, Poperinghe. Per occasie te koop schoonen drieduimer ca mion zoo goed als nieuw, bij Arnand Salo- mé, wagenmaker, Yperstraat, Poperinghe. Bijzondere occasiën te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, 1. Eene Piano, goed in accoord, schoon meubel in accajou. 2. Een goeden koperen Trommel. 3. Een Muziekfluit met 11 sloten in geheel goeden staat. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Eiken dag zichtbaar. - Komt zien en oordeelt. IftKItlCIITKIV. De ondergeteekende heeft de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken, dat zij zich met Faasclieii teluti^ zal stellen als NAAISTER. Zij gelast zich met het maken van hemden, broeks, roks, baais, schorten, enz. aan zeer genadige prijzen en goed verzorgd werk bij Henri DUFLOU, Arendstraat, (Poortegat) POPERINGHE. dienstig voor hoppe te droogen, enz. en aan zeer genadige prijzen. Elverdinghestraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij van heden af bezig houd met het herstellen van Water-, Uier- en Aalgioni|»eii. Ik vermaak ook alle keukengerief en alle slag van lood- Zink en koperwerk. Trommelaarstraat, en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij zich bij zijne ouders, op den Oosthoek (Elverdinghe-kalsiede) komt te stellen als smid. Van heden af kan men bij hem verkrij gen stoven vanaf 35 fr.ijzeringen voor gebouwen alle slag van snijallaam en al wat den stiel aangaat. Door zijne spoedige bediening en genadige prijzen, verhoopt hij iedereens vertrouwen te Verkrijgen. HET IIUIS 17, Tempelstraat, Yper, heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat het de PHOTOGRAPHIE overgenomen heeft, en deze in hetzelfde huis zal voortzetten. Men werkt alle dage.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4