MEUBELEN L ROFFIAEI-VERBEK J- LIÉGEOIS-MON TEYNE STROOIEN HOEDEN en alle Nieuwigheden in Zomerartikelen. F0URRUREN in 't Groot en 't Klein» KLEERMAAKSTER, SANSEN-DECORTE. Zenuwziekten, Zenuwziekten. De Poedels van het Wit LA MERVEILLE JIIONGflREY, Poperinghe. LANDBOUWERS DRUWELLE Theophile, 2l,is 4 Boter straat, YPER. iltOOTl KEUS van 1IET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. EERSTEN TAP Op Zondag in Oogst 1909, Op Dinsdag 3 Oogst, Groote Combat - Boiling, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVOITU REN. Dc Wonderbare Poeders van het Wit Kruis WetensweBrdigheden. HOPPE. TFe Koop Eigenaar JEAN SOETE, LEDEGHEM. MARKTPRIJZEN. Henri M0URISSE-DUIV10N, Terstond te pachten li pH BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van Beveren-op-Yzer BURGERSTAND VAN CROMBEKE Mengelingen. van rauwe en gebrande KQFFIES, Suikers en Siropen. A.cIsSiIe WevSüsïe^lae, CH ICOREI PLOEGEN JULIENNE GAMERLYNGK, Alph. WALLYN, Philemon GHYSÈL, Deze koopwaren zijn aitijd in huis. IJperstraat, 12, POPERINGHE. ELVERDINGHE. HUIS GESTICHT 11% 1 HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. ZEER GENADIGE PRIJZEN, ffliiitaire artikelen voor MAATSCHAPPIJEN. POLITIE. POMPIERS. GENDARMEN huis van Stad waar alle vellen artikelen bereid en vervroeht worden enz. Het eenigste 's morgends aan de gevolgen zijner wonden gestorven is. 't Is een jongeling van Pope- ringhe, zekere Camille Struye. wonende bij zijne ouders, landbouwers op het Vogeltje Hij had nog slechts eeuige weken dienst te doeD. Uit het onderzoek is gebleken dat de on gelukkige zaterdag avond, rond 10 1/2 ure uit een venster van het derde verdiep ge vallen wasgansch den nacht door, tot 's morgends, was hij in de vreeselijkste pij nen blijven liggen De ouders van het slachtoffer werden per telegram verwittigd dat hun zoon erg ziek was. De vader vertrok seffens naar Gent. waar hem het akelige nieuws medegedeeld werd. Naar men verzekert, was de jongeling aan de bil gekwetst do-ir een bajonnetsteek Erge val.Madeleine Catteeuw, rond de 23 jaren oud, wonende bij hare ouders op een hofstedeke bij De Nachtegaal" was dinsdag tehuis bezig kersen (e plukken en stond boven op een ladder van 31 sporten hoog, toen zij opeens het evenwicht verloor en beneden viel. Het meisje werd opgenomen en seffens verzorgd. Er was niets gebroken maar zij kloeg van erge pijnen in den rug- Haar toestand is wat verbeterd. Bericht aan onze Landbouxosters Het College van Burgmeester en Schepe nen onzer stad, komt te besluiten dat vanaf Vrijdag aanstaande, Ön Oogst, de eier- en kiekenmarkt zul gehouden worden op het onlangs overwelfd gedeelte der markt. De eier- en kiekenmarkt zal beginnen om 7 1/4 ure 's morgens, ten einde de boerinnen die boter mede hebben toe te laten hunne schoenen, en de vlammen deelden zich me de aan de bloes van het meisje. Terwijl de ouders om een beddedeken liepen, snelde de verschrikte dochter langs het koffiehuis buiten, denkende daar hulp te vinden. In hare dolle vaart wierp zij een voorbijgan ger om. Eenige verbruikers, die aan de deur van de herberg Café de la Lunezaten, kwamen het meisje (er hulp; M. Vanneste goot eenige glazen bier over de vlammen en M. Laconte, gemeenteonderwijzer, wik kelde het slachtoffer in zijne vest, waar door het vuur gansch uitdoofde. Jufvrouw Didier ontving aanstonds de noodige ge neeskundige zorgen; zij heeft nogal erge brandwonden bekomen. W aai'om is de suikerij Verburgh- Deeool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Wrfseli Wildstrooperij.De jachtwachter Emiel Gryson, in dienst van MM. Alfred Royeau en Cie, van Armentiers, was 's nachts op ronde op den Lindenhoek en betrapte een wildstrooper, een land bouw werkman uit de gemeente. De strooper wil de zich niet overgeven en mikte op den veldwachter, die hem met zijn geweer een duw gaf om het schot af te keeren. De pens jager mikte opnieuw en toon sprong Gryson naar hem toeeene verwoede worsteling ontstond en de wachter moest het onderspit delven. Half verwurgd smeekte hij den wildstrooper hem het leven te laten. De aanvaller liet Gryson losdeze heeft over het gebeurde een proces-verbaal opgemaakt en de slrooper zal rechterlijk vervolgd boter mede hebben toe te laten eiei's en pluimgedierte te verkoopen voor del worden. botermarkt van 7 7% begint. Aan de perso-j KiorfrijL. De beroemde schilderij nen die maar weinig boter mede hebben zal 1 van Van Dyck, die verleden jaar gestolen het toegelaten Worden deze op de eier en|Werd uit de Onze-Lieve-Vrouwkerk en die kiekenmarkt te verkoopen, Idank aan het doorzicht van den smid Que- De grootste keus van meubels en stoe- quin, van Ardoye, teruggevonden werd, is len in alle slag en rijzen, is voorzeker te thans gansch hersteld door den Antwerp verkrijgen In oen Bazar bij Sansen-Decortè, 15 en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout, notelaren, acajou, enz. Schoone geih aaien Tafeipooien aan 1.50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Vooraleer uwe aankoopen te doen, komt zien om u te overtuigen. dan is het eene plicht aan alle lijders die men kent te waarschuwen dat dikwijls met een of twee flesschen ervan hunne ziekte kan geholpen worden De goede THEOBROMA wordt ver kocht aan 3 fr. de flesch Te Poperinghe bij NI. A. MONTEYNE, apotheker en te Yper bij NI. C. L1B0TTE, apotheker. liwbci'g^H. - Er zijn volgens eene ministeriële opgave in Belgie 59,792 hei bergiers die het vergunningsrecht niet beta len, omdat zij reeds herbergier waren vóór het stemmen der vergunningswet52,812 herbergiers die het vergunningsrecht beta len, en 99.143 herbergiers die geene sterke dranken verkoopen of zoogezegd een bier huis houden. van de vouwen en rimpels, welke "door hetHet totaal der herbergen is dus 211,553! oprollen veroorzaakt werdén. Bh,nen eenigelhet getal dergene die gerechtigd zijn sterke) dagen zal de beroemde schilderij ie Kortrijk aankomen de kerkfabriek van Onze-Lieve- omdat de buitenlucht zijne vrouw goed zal doen. Hij zal evenwel zich nog met schrijn werkerij bezig houden. M. August Chaudron, schildersbaas te Qosselies, wint het lot van 50,000 fr. Het lot van 15,000 frank is gewonnen door M. Ifuybregts, metser-aannemer, wo nende in de Kolenbranderstraat, te Sint Joos-ten-Noode. Een brave werkman van Baudour, Ferdi nand Martin, 49 jaar oud, gehuwd en va der van familie, heeft het lot van 25,000 fr Twee loten van 5000 frank zijn gewon nen door M. Aendenboom, reeder, Karei Rogierstraaf, te Antwerpen, en M. Van- dendonck, postbediende, te Wetteren. YV aai'um zijn zoovele lieden krach teloos, seffens tonden, zonder moed, bleek van kleuren, waarom lijden zoovele lieden aan hartkloppingen, waterzucht, hoofdpijn zenuwkoortsen Omdat zij flauw zijn, om dat zij bloedarmoede hebben. Daarom moe ten zoovele lieden, mannen, vrouwen, kin deren zoolang lijden en het is met het oogl op de menscnlievendheid dat de uitvinder rGGStSn GH VGriïlükGll KnGuGn. i van THEOBROMA zijn geneesmiddel in I 1 den handel heeft gegeven. I PRIJSBOLLINGEN. Als men overweegt dat vele dezer kwalen I Westoutre. Op Zondag 1" Oogst, Me-J die als ongeneesbaar worden aanzien, met |nagi egoederen eii Landalaam te verhollen. THEOBROMA kunnen verbeterd worden, In lie Linde, bij Caron-Vion. 20 prijzen S In de Nieuwe Zaal van den Café Franpais, bij Cijrillc Hosdey, Yperstraat. Wekelijksche EstaminetDen Zaterdag. HERBERGKERMIS t£ In «Ion (>as(liui!«iiioleii, bij E'mile Deprez, bij de Wol/holle. J? In «Ie CoiiooinIc, bij Cyrille David Casselstraat. Wekelijksche estaminetDen Vrijdag, .1 lia I\f«>99vello Union, bij Theophile Lauwers, Yperstraat. schen kunstenaar Maillant. Men bemerkt er hoegenaamd niet het minste spoor aan Vrouw heeft besloten het prachtig doek, ter gelegenheid van kermis, ten toon te stellen in eene der schoone ontvangstzalen van het St-Lodewijksgesticht Casino llIaiBlAonSiorglie. Zeemonsters Dinsdag namiddag is de Oostendsche vis- scherssloep N° 17 onze haven binnengeva ren mot twee baaien, waarvan de eene 5 meter lengte heeft en 385 kilos weegt, de andere 1.50 meter lengte, weegt 150 kilos. Het vaartuig is in onze haven blijven liggen, waar ontelbare vreemdelingen de zeemon sters zijn komen bezichtigen, hetgeen een goeden stuiver opgebracht heeft voor de zeelieden. EËIsene. Kindermoord. Maandag avond rond 11 1)2 ure zag een wandelaar rond den eersten vijver, eene jonge vrouw bij den landbouwer Hector Triesse, op leen pak in 't water werpen en in allerhaast de vlucht nemen. De man achtervolgde de Vlaiiics'üiaglïe. Een dievenbende. Met het verdwijnen der bende Pollet, mochten wij dc hoop koesteren voortaan van dieven en moordenaars verlost te zijn, maar, ongelukkiglijk zien wij ens in die zoete hoop bedrogen. Sedert eenigen tijd wordt de streek onveilig gemaakt door eene dievenbende, die gedurig op rooftocht is. De landbouwer Bodrie, op den Brandhoek, kreeg eerst 't ongewenscht bezoek der ongc- noode gasten; al het waschgoed werd er buit gemaakt. Bij den veldwachter werd de voordeur met een breekijzer opengebroken, doch de schelmen weiden door de vrouw- gehoord en zij namen op haar hulpgeroep met den buit de vlucht, 's Anderdaags wer den den steenwc-g van Yper, twaalf kieken^ gestolen. In de naburige pachthoeve werden al de kiekens gerobberd de dieven droegen de jonge hennen den volgenden nacht terug. Qp de deur schreven zij Boer, wilt zoo goed zijn ze nog wat te vetten, wij zullen ze wel komen hahn Op de hofstede Het Lindegoed gelegen bij - den Brandhoek op grondgebied Re- ninghelst, werden 16 versch gebakken brooden weggehaald. Met Roninghelst-ker- mis had men ook een oven koeken gebakken, doch op aanraden van den poester had de boerin de koeken naar den kelder doen dragen voor alle zekerheid. Gelukkiglijk, anders gingen zij ook gaan vliegen zijn In de herberg «Den Gouden Brander» werd er een venster opengebrokende schelmen drongen door de opening binnen en braken de tooglade openzij moesten zich echter vergenoegen met één slechten dubbelen frank die erin was. Bij Florent Maton had den de dieven reeds een venster van den winkel en bakkerij opengebroken, toen zij gehoord en op de vlucht gedreven werden. Ook bij den landbouwer Geeraert moesten de bandielen onverrichter zake aftrekken, nadat ze reeds een venster opengekregen hadden. De politie zou nietslechtdoen eenige kerels in het oog te houden, die van den zondag tot den dinsdag drinken en het overige van de week slapen. Zou men niet kunnen onder zoeken waar die mannen het geld halen om dergelijk luilekkerleveu te leiden! Erge val.De zoon van den landbou wer Caesteker, uit den Brandhoek, was in een boom geklommen om krieken te pluk ken. Eensklaps brak de tak waarop hij stond en de jongeling plofte ten grondede onge lukkige brak den schouder op twee plaatsen en word vier ribben ingedrukt. Het slacht offer ontving aanstonds do H.H, Rechten; zijn toestand is onrustwekkend. Laffe daad. De landbouwer Emile Raekelboom vond maandag in zijne weide, Galgestraat, drie beeten welke doortrokken waren van een hevig vergift. Ook staken de beeten vol spelden en nagelen, 't Mag een geluk heeten dat de beeten gevonden zijn vooraleer het vee in de weide was. In het hoppeveld van zijnen gebuur Pyck, waren een groot getat planten afgesneden van de persen. Ongetwijfeld is er hier eene wraak neming in 't spel. Wilt gij goede en kloeke werkschoenen aan 8 fr. 50, gewaarborgd, kloek en sterk gemaakt, wendt U bij Florent Osteux- Dauchy, in de Gouden Mansbottien, 34, Yperstraat, Poperinghe. Schoone onderschei dingen. Woensdag laatst was er te Veur- ne een belangrijke geitenprijskamp voor de arrondissementen Yeurne en Dixmude 813 geiten werden tentoongesteld. Het geiten- syndikaat van Oostvleteren heeft zich nog maals onderscheiden; met 17 dieren bekwam het 8 prijzen. Bokken, volschoten 3° prijs, A. Del va tvveetanders, 12s prijs, A. Delava jonge hokken, zonder tanden3e prijs, Karei Meerseman, en 9e prijs. Prosper Leroy. Geiten tweetanaers 7" prijs. Constant Riem, en 8"-' prijs, Pieter Debaene Schot- ters prijs, H. H. Demaerel. Voor de groepen van een bok en drie gei ten bekwam het Svndikaat den 8e prijs. Dezen prachtigen uitslag heeft men te danken aan het wakker Bestuur van den Geitenbond, vooral aan den Eerevoorzitter, E. II. Demaerel, aan den Proost II. Loo- tens en aan den Voorzitter M. Albert Devloo, Proficiat aan de prijswinnaars. Ongeval. Maandag laatst is in de maaigrazen, te Oosivleteren, De Broeken genaamd, een ongeluk gebeurd. Eenige werklieden hadden in den voor middag groote hooioppers gemaakt. Des na middags na hartelijk geëoten te hebben had den zij zich te slapen geleg, toen in eens door eenen stormwind, de opper bij dewe! ke zij lagen op hen viel en hun allen er on der bedolf. Gelukkiglijk hebben zij zich nog al gauw kunnen redden en het is te hopen dat dit ongeJuk geene grootcre gevolgen na zich zal slepen. Yper. Erg verbrand. Maandag avond was jufvrouw Martha Didier. doch ter van den baas uit den Café du Soleil op de Groote Markt, bezig een paar hand schoenen te wasschen met naphte, in de keuken waar een vuurke brandde. Ue naph- tedampen vatten vu ur evenals de hand- rr.Idranken te verkoopen is 112,410. Dat maakt eene herberg op omtrent 32 in woners of eene op 6 huisgezinnen en half; de huisgezinnen aan 5 personen gerekend. I-8ui<4liou«lNtei'H Opent de oogen 1 indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Monc.arey-Sansen. Westoutre. Op Zondag 15 Oogst, Me- nagiegoederen en Landalaam te verhollen.] »In dep Hille» bij Ed. Moi taigne-Savaete.- 20 prijzen. GAAIBOLLING VOOR KIEKENS. Crombeke. Op Zondag 1 Augustus gegeven door de maatschappij Vlaande-1 ren den Leeuw ter herberg Het Lek- ertje bewoond door Désiré Deschrevel. Gewone voorwaarden. Prijzen 35 frank en 4 kiekens. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 29 Oogst, gi geven ter herberg Het Firmamentbij I Gaston Wylleman, door de Maatschappij! De Ware Liefhebbers. 70 fr. prijzen.1 Bollen om 3 uren. Crombeke. Op Zondag 12 September, i ter herberg De Hooge Zaag bij Désiré Wylleman door de Maatschappij De Ver laten Vrienden 30 fr. prijzen. BOLDAG. Watou. Op Maandag, 2 Oogst, bij j Emile Beddeleem. ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, $l>i«'g-<»lK, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. Alle ÏBerl>er$-jsei*icfTafels, Sloelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en verachterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisme, flerecijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 0,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, St. Nikolaas alsook bij de Apothekers van Poperinghe. ESS PBH Lp De man vrouw doch kon ze niet inhalen; vervol gi-ns ging de wandelaar de poliicie verwit tigen. Dinsdag morgen werden cr peilingen gedaan in den vijver, en weldra haalde men een pak boven. Men vond er het in stukken gesneden lijkje in van een pasgebpren kind. De welsdoktoors verklaren dat liet kind le vend geboren is. Het hoofd was van den romp gesneden. De politie zoekt de misda dige moeder ieverig op, Jïeer. Kinderen gedood. Niet ver van Borgworm, te Geer, speelden zater dag kinderen in eene verlaten zavelput, toe- behoorend aan dokter Delens. Ecnigen vermaakten zich op den bodem, andere boven op den talus. Eensklaps liet een geschreeuw zich hoe ren Eene inzakking deed eene overgroote aard en zavelmassa instorten. Deze rukte 3 der kinderen mee in de diepte en viel op 4 andere. Allen werden levend begraven. Op het noodgeroep snelde men toe ter redding van de arme kleinen. Na veel moei te, kon men hen ontlasten. Eilaas! Vier der arme kleinen hadden op gehouden te levenzij werden vermorzeld of bezweken aan verstikking; drie andere, welke van den talus werden geworpen, werden gevaarlijk gewond. Eene groote ontroering maakte zich van de bevolking meester en het vreeselijk on geval blijft in gansch de streek het voor werp van al de gesprekken. Huilt «'rij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. EB» Zonder! iia£*«> na vinding. Een uitvinder beeft een belgisch brevet genomen »voor een vrouwenhoed met waterbakje voor natuurlijke bloemen Zou dit de nieuwe mode zijn voor den toe komenden zomer Dat zou voorzeker eene frischheid brengen in onze tentoonstelling en koncertzalen, alsook langs straten en wandelingen. Een zelfde hoed zou gansch het seizoen kunnen dienen men zou slechts dagelijks de "garnituur» behoeven te veranderen. De modisten zullen misschien niet erg tevreden zijn, maar de hoveniers des te meer. Hel weder int Oojaptl. M. Alfred Jouon, een nieuwe weêrprofeet, had ons voor Juli koud en nat weder beloofd, en het is zoo geweest! Mochte hij het evenwel geraden hebben voor den Oogstmaand. Hij voorspelt ons van 6 tot 8, zal een licht onweder ons veranderlijk, overtrokken weder medebren gen. In de eerste dagen van den maand zal het weder warmer worden en van den 6 af, de gewone warmte overtreffen en langza merhand verhoogen tot den 24 van af den 24 zullen wij de warmste dagen hebben van geheel het jaar en buitengewoon schoon weder tot in September. Dus, een zeer warme en zeer drooge Oogstmaand. ilrtiswcl. De tombola der tentoon stelling had Zaterdag plaats. Het nummer 121.5871 won de 150.000 franks. De win ner van het groot lot is een inwoner der Pachecostraat, te Brussel, M. Jan Vangiu- derdeuren, schrijnwerker. Het lot heeft eene werkliedenfamilie be gunstigd, en dat zal iedereen genoegen doen. M. Vangindenleuren is vader van vijf kin deren, waarvan het oudste ongeveer 20 jaar oud is, en het jongste 3 jaar. Mad. Vangin- derdeuren is eene ziekelijke vrouw, die maar alieen hot huishouden verzorgen kan. Om zijne talrijke familie op te brengen, heeft M. Vanginderdeuren jaren lang ge zwoegd. De zondag verkocht hij programs op de koerspleinen van Boschvoorde en Groenen dael. De gelukkige winner bezat maar twee biljetten de nummers 121.587 1 en 121.587 2. Zaterdag inorgend, rond 11 u. sprak bij een leurder met de lijst van de winnende nummers aan, en vroeg hem welk l'iljei het groot lot won. Hij stormde naai' huis, zag de biljetten na en meldde aan zijne vrouw dat. zij rijk geworden was. De vrouw wilde het eerst niet gelooven en dacht dat haar man schertste zulks spaarde haar eene ontroering, die, gezien haren zieke!ijken toestand, hare gezondheid nog meer hadde kunnen knakken. De wel stand en het geluk zullen haar nu misschien de gezondheid aanbrengen. M. Vanginderdeuren is van zin een huis je in den Brusselschen omtrek te koopen,- de Katholieke Hoogeschool te Leu- Aan ven hebben de volgende oud-leerlingen van ons Bisschoppelijk College hun examen af gelegd: M. Maurice YVerquin zijn laatste examen in de Germaanscho letterkunde. M. Florent Vandermaliere zijn vierde exa men voor geneesheer mei onderscheiding M. Jerome Bouciquó zijn tweede examen voor ingenieur M. Fursy Hollevoet zijn laalstc examen voor ingenieur. Op Vrijdag laatst komt de Heer Léon van Morris zijn eerste examen af te leggen als candidaat in wijsbegeerte voor den Jury Central te Brussel. Beste gelukwensclien. Nuremberg, 28 Juli. Markt vast. Marktwaar 1908, le kwaliteit 40-60 fr. 2e kwaliteit 30 - 37 1/2 fr. In het algemeen is het vooruitzicht van den aanstaanden oogst zeer onrustwekkend Londen, 26 Juli. Markt vast. Men kwoteertEngelsche hop, le kwaliteit 60 - 100 fr.; 2e kwaliteit 35 - 55 fr. Geen beleruis in den stand der hoptuinon. Brussel, 28 Juli.Markt vast. Poperin ghe (stadsbod) en Aalst (8 merken) 107 1/2 tot 110 fr., met veel verhandelingen. Poperinghe. 29 Juli.Markt vast. Prijs geboden in cultuur Stad 110-115 fr. Dorp 92 1/2 - 95 fr. Binst de laatste acht dagen zijn de hommelhoven weinig verbeterd aitijd omtrent evenveel insektenplaag. %entiiva«(liJige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Per occasie te koop schoone Kindervoiture, slechts twee maanden gediend hebbende, Inlichtingen ten bureele dezer. Velo in goeden staat, per occasie te koop bij Hector Devos, kleermaker, Statie- plein, Poperinghe. Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt om melk te voeren4 m. 50 lang op 1 m. 37 breed binnen de kasse; plaats voor 75 melk kruiken; draagvermogen 3000 kil. Inlich tingen ten bureele dezer. Eene Stoommaehien, 27% peerden kracht, met graaubreker. buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers, j Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe. Abeele. Te koop een koppel goede hondekarwielen van 1 m.5 hoog, lichte assen en ressorts bij Henri Desagher, Westoutrestraat, Pope- I ringhe. Schoon en gerieflijk YYTo«>iiIiiiiH niet) groot dienstig voor alle stielen, nu kruidenierswinkel, gelegen in 't midden der stad aan den hoek der Priesterstraat en Bertenplaats, (kleine Markt). Zich te bevragen ten bureele dezer. Groenselconserven fabriek De conserven LA MERVEILLE worden verkozen boven alle anderen door alle perso nen welke ervan geproefd hebben, door j hunne goede kwaliteit en lage prijzen. Vraagt Prijs-courant. BERICHT Poperinghe, markt van den 30 Juli. Tarwe, liect. 23,75 - Rogge 14,80-Haver 11,75-Aardappelen, 100 k. 9,75-Boter de kil. 2,70-Eieren de 26, 2,25. li Ik heb de eer mijne geachte klienten en het geëerd publiek kenbaar te maken dat ik met ln Oogst aanslaande mijn fói*«sidciiiersivinkel die nu gelegen is nummer 63 der Casselstraat, naar num mer 67 der zelfde straat zal overbrengen. Verhopende voort met uwe goede orders vereerd te worden, bid ik 11, Mmij ne beleefde groeten te aanvoerden. Casselstraat. POPERINGHE. Ik begeef mij ten huize voor het aftrek ken van bier en ivijn. Te verkrijgen bij mijbeste bier- en wijnkorken. groote" en schoone Y7~ TT1 O van 18 tot 25 Juli. Geboorten. Julienne Debruyne, d. v. Camille en Louisa Devacht. Joêl Samyn, z. v. Arthur en Valentine Devos. Firmin Crevits, z. v. Cyrille en Mathilde Adriaen. Julien Delbocque, z. v. Julien en Celina Hauspie, Sylvère Catrycke, z v. René en Emma Quaghebeur. Jeanne Michiel, d. v. Louis en Elisa Desagher. Overlijdens. Lebbe Theresia, 83 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Boescheepstraat. De Byser Joseph, 32 jaar, ongehuwd, werkman, Doornstraat.Lefebvro Sophie, 85 jaar, zonder beroep, weduwe van Fran cois Victoor, St Michielstraat.Desrumeaux Maria, 49 jaar, kloosterlinge, Boescheep straat.Flaraey Joseph, 86 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Eusebia Hiide, Yperstraat. Richers Emma, 44 jaar, echt- genoote van Henri Synave, Vlamingstraat. Huwelijksbeloften. Remi Top, dienst knecht met Emma Top, zonder beroep, beide te Poperinghe. van 1 tot 31 Juli. Geboorten. Vandenhroucke Godelieve, d. v. Cyriel en Eugenie Dewitte. Charlet Raymond, z. v. Jules en Lucie Vandewalle. Overlijdens.Vandenberghe Amelie, 79 jaar, ongehuwd.Vandenberghe Seraphin, 81 jaar, echtgenoot van Verdonck Jutte. Laseure Vitalis, 75 jaar, weduwaar van Ingelaere Octavie. Huwelijksbeloften. Henri Beghein, werkman te Pollinchove met Irma Merveil- lie, dienstmeid te Beveren. van 1 Juni tot 31 Juli. Geboorten. Luyssen Firmin. Ullrich Maria. Il'Hooghe Maria. Decaesteker Maurice.Temperville Marcel.Deschuyt- ter Raymonda. Huwelijken.—Bossaort Alphonse. dienst knecht met Ryckeboer Emma, zonder be roep, beide te Crombeke. 't Verstand kan de tegenheden verdragen, de moed kan ze bestrijden, het geduld en de godsdienst ze overwinnen. Vooraad in kas komt altijd van pas. Hij nam zijn regenscherm. Jan Grendels van 't Zwaantje kwam laat thuis en toen hij naar de slaapkamer ging waar zijne vrouw reeds lang te bed was, nam hij een regenscherm mede. Zijne Siska begon duchtig te kijven, en Jan plaatste zich met den regenscnerra onbeweeglijk aan het voeteinde van het bed. Wordt gij nu geheel zotriep Siska, zet dien regenscherm weg en kom in bed. Niet eerder of dat de vlaag over is, zegde Jan. ¥raagt f>lïas&ts. Vier goede Meiden (17-19-22-26 jaar) vragen plaats. Voor inlichtingen zich te wenden bij Maur. Beauprez, Yperstraat, Poperighe. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brou-| werij Middelburg, Poperinghe. HERBERG In de Voerman, met peer- denstal en magazijnen, koer en uitweg] nevens de herberg.Gelegen te Vlamertin- ghe-plaats.Zich te wenden bij M. Bataille-1 Moncarey, brouwer te Poperinghe. TELEEFÖQN 16. IN T PARADIIS. Groot. HUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS Dépót van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil); Suikerij (der Trappisten); Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Suffers (de Ster); Maagbitter Van Crombrugghe de Chocoladen I Tobler'milk Chocolade, Paradis Véronique). Tarwe bloem. Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulfer bloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Bcsie Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moet et Chandon, Delbeck en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag VAN ALLEERSTE HOEDANIGHEID zijn van heden af te verkrijgen aan prijzen buiten alle concurrentie bij facteur in hoppe bij de statie, Poperinghe. Let wel op om niet bedrogen te zijn de fabriek dezer kwaliteit heeft geene andere verkoopers voor sfad en omlig gende. Ook te verkrijgen laatste systeem van aan zeer voordeelige prijzen. Ik heb de berichten, dat eer ik het geacht publiek te mij koom te plaatsen als na mijnen stiel bij eene der beste naaister van stad, en de snijkunst in eene der voor naamste huizen van Brussel, geleerd te hebben. Door de goede verzorging van al mijn werk en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik zal mij ook ten huize begeven voor het en I vervaardigen van alle kleeJingstukken. Veurnestraat, 58, POPERINGHE. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat ik mij zal belasten mei hel VERSLAGEN van MATRASSEN. Op aanvraag begeef ik mij ten huize. Door mijn verzorgd werk en genadige prijzen, verhoop ik hel vertrouwen van eenieder te genieten. Veurnestraat, Poperinghe. 29 jaren goeden uitstslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon en wit vleesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel het Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Aigemeen depot bij Janssens-Fossé, Brussel. Depot voor de Poperingsche streek bij R. MONCAREY, In !t Paradijs, Poperinghe. Wilt bezorgen, gij u goede KOLEN doet uwen voorraad op bij Au Pontde l'Yser»teROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit bet schip op wagon geladen. Bij hem Kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZANI) voor metsers en paveer- ders. SMID, is vervaar- werkhuizen Wolseley Deze nieuwe melkontroomei digd in de onlangs opgerichte der Engelsch maatschappij met geheel nieuwe en de verbeterdste werk tuigen. liet is het jonaste model, uiterst verbe terd. Het raachien is buitengewoon eenvoudig, heeft geene teedere deelen en elk gewoon werkman of meid kan het gemakkelijk bedienen. De draagsels zijn zeer breed op de volle dikte der wielen. De assen zijn in verhard fijnste staal en het raderwerk draait in een bad smeerolie. De afroomers worden geleverd FRA NCO, in de naastbij gelegen spoorwegstatie van den kooper, verpakking vrij toe. ISet«t9iii£ na SÓ ihigcn proef, indien de kooper over den afroomer tevreden is; voldoet de afroomer niet, men zendt hem terug. Elke afroomer is twee jaar gewaarborgd. Eenige verkooper voor do streek der Stock Footl C° Yoortbrcngscls; de beste toespijs voor vee. Bij hem nog te verkrijgen Jachtstoven en gegoten stoven, strooisnij- ders, beetraapmolens, waschmachienen, Hommel-, Uzer-, Gevlochten-en Doorndraad, Basculen, ijzeren Bedden, Dakpapier. Alaam en Artikels voor Timmerlieden, Wagenma kers, Smids. Alle slag van Quinquets, Lan- teerns. Geëmailleerd Goed. IJzeren Potten; zwarte en gegalvaniseerde Marmijtten, Seu- lenPekken, Boutten,Peerdenagels, Ketens. Fourchetten, Lepels, Tafelmessen, ijzeren Stoelen, ijzeren Tafels met marnieren pla ten, Lavabos, Porte Manteaux en- Para- pluies, Buanderiën, enz. enz. VERKOOP van Mon ters, Uurwerken, Regu lateurs, Wekkers, in alle slag en alle prijzen. Gou den en zilveren Paruren, Ketens, Oorringen, enz. Alles wordt verkocht aan zeer genadige prijzen en met 5 jaar waarborg. Herstelling van Mon ters en Horlogen. Gedrukt met. de inkt van het. huis Dambremé te Braine-TAlleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4