MEUBELEN GROOTEN BIJVAL <4 SANSEN-DECORTE. Zenuwziekten KLEERMAAKSTER, S NIEUWS UIT BEÜGIE. De Poedels i/an het Wit I^mis lie Lietaert-Vanhoucke, LA MERVEILLE LANDBOUWERS Ui z s 1 i WL MARKTPRIJZEN. Op Zondag 12" September, UERBERGKERMISSEN Schoonen Tweeloop te verhollen, Wetensweerdigheden. BURGERSTAND VANPOPERINGHE Bijzondere schoone en groote keus van BLDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Coinmoden, Wiegen, Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVOITU REN. De Wonderbare Poeders van liet Wit Kruis GROOTE EN SCHOONE IlEItlCIITEFÉi &.ciiille Veï-Iiaegtie, CH ICO REI PLOEGEN Feesten en Vermakelijkheden. Alph. WALLYN, Henri MORRISSE-DUM, rerstond tepaclitenj Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in huis. Veurnestraat, Poperinghe, Verandering van Woonst. SAPO BOTERSUIKERIJ SOUBRY R. MONCAREY, in 't Paradijs, Poperinghe, Te Koop Eugène Debyser-Heuser, HET ZWAVELZUUR AMMONIAK is de beste, de rijkste en de spaarzaamste stikstofhoudende Meststof. Eigenaar JEAN SOETE, LEDEGHEM. 0 GC - Lsi a l 0 ais rt f z4 u <IC G Z°0» h OC'i Uil 1 0 N ÜJ 3 üJ ladders en al do andere noodighedcn. Onder de rappe bevelen van hunnen commandant M. Maurice Coevoet, de kapitein-comman dant M. Germain Devos en de luitenanten Decraene en Blanckaert waren de pompe weldra aaneen en in werking gesteld. Ge heel de muiterij stord op dit oogetiblik in brandde knetterende vlammen liepen langs corniche en gespannen en bedreigden zich uit te breiden tot het woonhuis Er werd dus eerst gezorgd 0111 dit te vrijwaren. Van op de groote ladder bespi oeidde men krach tig met eene lans het uiteinde der malterij wijl drie andere lansen op de vefschi plaatsen van den vuurpoel gericht werden De stallingen, palende aan de brandende gebouwen, witleden ook vuur. De peerden had men op tijds kunnen uithalen. De vlam men, verteerbaar voedsel vindende in het stroo dat op de zolders dor stallingen legde liepen met verbazende snelheid voort. I)ui zendo vuurgensters vlogen de lucht in om brandend tusschen het volk terecht te ko men, wijl de invallende dakingen en balken en de door de warmte springende dakpan nen dreunend nederploften en aan dit alles als het uitzicht van een groot vuurwerk gaven. Het rondvliegende stroo dreigde nog eenigen tijd brand te veroorzaken in de hof stede toebehooreude aan M. Boucquey, notaris, staande op eenige meters der bran dende stallingen en waarvan een deel met stroo bedekt is, doch gelukkigiijk gebeurde dit niet. De pompiers waren intusschentijd altijd moedig aan 't werk. Het brandend stroo werd beneden getrokken met haken bran dende en veuzende balken en gespannen werden uilgedoofd, zoodat er rond 8 '4 ure geen gevaar meer was van verdere uitbrei ding. Eene duchte regenvlaag kwam nu de toeschouwers op hunne beurt wat besproei en, zoodat het niwstendeel er van onder trokken en er rond 9 ure niemand veel weer ter plaatse was. Alle gevaar was nu echter ook geweken de vlammen waren uitgedoofd en de pom piers moesten nu nog slechts zien dat het vuur niet meer hernam. Alles werd nog eens goed oversproeid en rond 11 ure mocht men twee pompen doen stilhouden en afleggen De twee andere bleven voort in werking om geheel den nacht door nog hier en daar vlammende stroo ot hout uit te dooven. Het dak der machienezaal was ook afge brand ou de verkoolde balken en gespannen dreigden in te storten en de machien te beschadigen. Om dit te beletten werden balken en andere stukken hout die boven de machien kwamen door de pompiers weggenomen. Ilet was woensdag morgen rond 6 ure toeu het vuur gansch overmeesterd was en de pompiers korinen vertrekken om eene welverdiende rust te gaan genieten. Deze brand heeft aan de brouwerij der gebroeders Lahaye veel schade veroorzaakt. Al wat in de gebouwen van malterij, stal lingen, was, is verbrand en vernield. De brouwerij eigentlijk is onbeschadigd geble ven, doch, de machien die alles moet in werking brengen is ook nog al erg bescha digd. Een muur is ingevallen juist opeen der bierkelders die ook dreigt in te storien. Rond de 150.000 kilos graan en 5000 kilos haver zijn totaal verbrand. Het bier dat in de kelders lag is verhit en zal wellicht ook niet meer verbruikbaar zijn. Woensdag morgen heerschte er in een der kelders nog eene warmte van 40 graden. Men schat de totale schade door den brand veroorzaakt op ongeveer 70 tot 80 duizend frank, doch alles is verzekerd aan de maatschappijen La Belgique» en '.Assurances Générales-, Wat de oorzaken van den brand betreft, men weet niets. Dinsdag had men in de brouwerij niet gewerktslechts twee knechten hadden er in den dag gebezigd geweest om wat loopend werk te verrich ten. Men denkt dat de brand ontstaan is door de gistiug der granen, maar men weet het toch niet. Het Parket van Yper is Donderdag ter plaats geweest. Er mag ook wel, na zulk geval, een woordje gezegd worden over ons pompiers korps. Volgens het verklaren van bejaarde menschen die op de plaats tegenwoordig waren, heeft men in onze staa nog nooit geen zulke groote brand gehad. Ht't beve! over het pompierskorps was zeer mo -dijk daar de vier pompen zoover van elkaar stonden en men op zooveel plaatsen satnen het vuur moest bestrijden, eu nochtans is alles rap, en tot groote voldoening van iedereen afgeloopen. I)e overheden der pompiers hebben hun werk wel bevoien en de manschappen hebben het wel uitgevoerd, zoodat allen welgemeende gelukwenschen verdienen. Zooals het pompierskorps en de brandweerdienst nu ingericht is mogen onze stadsgenoten verzekerd zijn in geval van nood rap en doelmatig geholpen te worden. De omstandigheden dezer week hebben het genoegzaam bewezen Brand bij M. Maurice Lebbe. Vrijdag morgen waren de Poperinghe- naars nog aan 't slapen, toen de brandklok rond 4 1/2 ure opeens begon alarm te klop pen. De heer politie-komraissaris, verwittigd dat er brand ontstaan was bij M. Maurice Lebbe, langs de Crombeke kalsijde, begal zich seffens naar liet kazern der Pompiers en geholpen door drie andere mannenstelden zij de pompen en ander bluschtuig gereed op de markt, zoodat de pompiers die alras afkwamengeloopen, seffens kennen vertrek ken. Door liet vroegtijdig uur en de regen waren er niet veel nieuwsgierigen ter plaatse geloopen. Om 5 ure kwamen de pompiers ter hofstede aan. De heer politie-komniissa- ris was hen voren en had reeds de noodige inlichtingen gevraagd voor liet halen van water, zoodat de pompiers seffens kennen beginnen blusschen. Het was de hoppekeet, houdende aan eene gansche reeks gebouwen en nevens het woonhuis staande, die in laaie vlam stond. Twee lansen waren voldoende om het vuur te beletten zich verder uit te brengen eu uit te dooven. liet binnenste der keet brandde bijna geheel op alsook 2000 pond hoppe die erin was. De pompiers, na verzekerd ie zijn dat er geen gevaar meer was, vertrokken pn waren terug in stad rond 7 ure. Hunne tusschenkomst had hoogst noodig geweest, want heel do reeks gebouwen, palende aan do keet dreigde vernield te worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Men had er geheel den nacht hoppe ge droogd en de droger was er nog in toen de brand ontstond. De schade is door verzekering gedekt. was. Zaterdag had men een wagon kalk gelost en er ronduit planken gezet. Men veronderstelt dat het kalk min of meer gebluschl is geweest door den regen en dat. de nagels die in de planken zaten, gloeiend wordend, den brand zullen veroorzaakt heb ben. Gelukkigiijk kon men alles op tijd uit dooven zoodat de schade maar gering is. Kiezerslijsten. De kiezerslijsten lie met 1" Mei 1910 in voege zullen treden rijn voorloopig gesloten. Zij behouden: 1. Voor de Kamer van Volksvertegenwoordigers1683 kiezers met 1 stem, 595 met twee' stemmen, 394 met 3 stemmen, totaal stemmen -1055. 2. Vooi den Senaat en de Provincie 1347 met 1 stem 585 met twee stemmen, 380 met 3 stemmen totaal stemmen 3657. 3. Voor de Ge meente: 1455 met 1 stem, 374 met 2 stem men, 195 niet 3 stemmen, 207 met 4 stem men tolaal 3616 stemmen. De landbouwdecoratie van 2e klas is verleend aan Ghesquiere, knecht in het OudenmanhuisGhelein, knecht in het klooster op 't Vogeltje Vandamnie, knecht bij M. Maurice Lebbe; Gruwier H., knecht bij M. Alois Delaleau Sohier A., knecht bij de Wed. Debaene-Weens. ilt gij goede en kloeke- werkschoenen aan 8 fr. 50, gewaarborgd, kloek en sterk gemaakt, wendt U Lij Florent Osteux- Dauchy, in de Gouden Mansbottien, 31 YperstraatPoperinghe. W«>siou8rc. De instellalie van den Z. E. II. Ampe, als Pastor onzer gemeente zal op dinsdag 21 dezer plechtiglijk alhier gevierd worden. De parochianen nemen eeds de noodige schikkingen om hunnen nieuwen herder woerdiglijk in te huldigen. Pro%'en.Decoratie. Bij kon. besl. van28aug. wordt het burgerlijk eereteeken inedalie van le klas, verleend aan M. Muys- sen, gemeente-onderwijzer, te Proven, tot 'iiing der diensten welke hij aan het lager ouderwijs bewezen heeft., gedurende een loopbaan van ruim 25 jaar. Diefstal. In den nacht van woensdag tot donderdag hebben onbekende dieven (en nadeele van Louis Six, werkman, wonende langs den steenweg naar Reninghelst, vier konijnemoeren ge- tolen Ypn'.—Ongeluk in de stofje.—-Dinsdag rond 10 ure 's avonds bij het binnenkomen van den laatsten trein is Leopold Ilustinckx, oodschapper, bijgenaamd Pol Dewindt, door de lokomotief getr offen en verschillige meters verre geslingerd. De ongelukkige, wien drie ribben gebroken was, werd opge nomen en door M. den Dr Van Robaeys ver zorgd, die hem daarna naar het gasthuis deed oxer brengen. Zootttuaaie. Kleine bevolking. Die gemeente heeft het getal barer inwoners nog zien verminderen. Van de 24 inwoners die zij vroeger telde, zijn er thans maar 18 meer overgebleven. 8>e Piiuitc,Wedding.De engelsch- man die onlangs in zee halfdood van den honger gevonden werd op een vlot, en die door eene visscherssloep alhier aangebracht werd, wilt kost wat kost met zijn vlot naar Engeland ferugkeeren. De waaghals had eene wedding aangegaan met M. Nicola, eigenaar van de zes grootste schouwburgen van Londen. Wint de roekelooze de wed ding, dan komt hij bij M. Nicola in dienst aan 250 fr. per week. Zenuuae filige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupor.t. Rousselaere, gebruiken. C'ltitfc limueu. Een groot lot. De mijnwèrker Alfons Wauthion, 45 jaar oud, wonende op het gehucht Taillies Pré, kwam maandag Lij den wisselagent Detry, te Giily, en vroeg hem of hij eens de nummers zijner obligaties zou wilien nazien, daar hij zelf niet geleerd is. M. Detry voldeed aan het rzoek en bestatigde dat een der titels, de reeks 23,253—3, van Brussel 1902, den 15 februari 1908 uitgekomen was mot 100,000 frank. De wisselagent deelde den mijnwer ker zijne goede kans mede Wauthion was atuurlijk zeer te vreden en stormde als een pijl uiteen boog naar huis om het heugelijk nieuws aan zijne vrouw en zijne drie kindc- en mede te deelen. De gelukkige winner werkt reeds van ijno prilste jeugd iu de koolmijnen hij was ltoos een voorbeeldig en oppassend werk man. Wauthion weet nog niet boe hij de fortuin, weike hem zoo onverwachts komt te beurt te vallen, zal plaatsen. Doch wat hij weet, zegt hij, 't is dat hij geenen voet meer in de mijn zat zetten. De luchtvaart. Onze kampioen-wiel rijder Karei Vanden Born gaat het wielrijden vaarwel zeggen voor het vliegmach Verleden zondag, na den Grooten Prijs van Luik gewonnen te hebben, is hij naar he kamp van Chalons vertrokken, naar zijnen vriend Farman, den gekenden luchtvaarder die eerst ook kampioen-wielrijder geweest is. Farman zal voor Karei Vanden Born een vliegmachien maken, en binnen kort zal Cliarel» zijne proefnemingen beginnen. Luchtvaarders gedood.De luchtvaar der Lefebre deed dinsdag eene proef met zijn Amerikaansch tweevlakluchtschip te Juvisy een dorp in Seino-et-Oise, Frankrijk. Toen de luchtvlieger op eene hoogte van 10 meters was, faalde de machien en stuikte loodzwaar ten gronde. Men liep Lefebre ter hulp, doch men vond hem ten gronde liggen Eenige oogenblikken later gaf hij den geest. Hij was slechts 31 jaar oud. Dinsdag beproefde een jonge ingenieur M. Bussi, op eene vlakte nabij Müarjen een vliegmachien zijner uitvinding. Hij vloog ongeveer 20 meters hoog, toen, ten gevolge van een ongeval, het toestel kap sijsde en ten gronde plofte. M. Bossi werd op den slag gedood. De vliegweek te Doornik. Zondag begon reeds de vliegweek van Doornik waarvoor een 5-tal aëroplanen ingeschreven zijn. In den morgend was de wind te hevig. Doch om 5 ure 's avonds kon Paulhan zich in de hoogte verheffen in tegenwoordigheid van duizenden toeschouwers, die hem dap per toejuichten. Na eene piste-ronde van 1 kilometer afge legd te hebben, kwam Paulhan naar zijn vertrekpunt terug. Daarna trachtte hij vruchteloos meteen! ge passagiers te vliegen. Maandag kon hij in 't geheel niet vliegen n dinsdag deed hij een ronde der piste de wind was le hevig. Woensdag namiddag was het weer verbe terd en Paulhan heeft negen maal het plein rondgevlogen, soms op eene hoogte van 20 meters. Hij heeft in 10 minuten eene afstand an ongeveer 9,000 meters afgelegd. Donderdag waren eenige Poperinghenaars naar Doornik gaan zien. De toeloop was er groot. Paulhan deed eenige kleine vluchten en werd dapper toegejuicht l)e plaueur Vandamme verhefte zich tot op 20 meters hoogte. Vliegmachienen. Dirk Farman, de broeder van den vlieger die zich te Reims zoo zeer heeft onderscheiden, heeft reeds 76 bestellingen van vliegmachienen ontvangen SSet s«hijn< dat liefhebbers van goeden koflie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten - gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bijgebr. Delhaize A Moncarey-Sanseu SHiiveiiIiunil. I'eiieringlie. Au Casino. - Uitslag van den Prijskamp uit BRETEUIL van Zondag 5 September 1909. Wind Noord. 208 Duiven los om 6,49 ure. Aankomst le duif om 9,23 ure laatste duif om 9,35 ure.Snelheid per minuut: l'duif 902,60 meters; laatste duif 835,18 meters. Afstand 138 km. SPORT. Wielrijtlen. Meenen-Barakken. Uitslag der zes- urenkoers1Deman, 197 km.; 2. Behaeghe, op een lengte; 3. Coussement; 4. Burgraeve, Van Dorpe 6. Lannoy 7. Claerhout 8. Gheysen 9. Dedonder. Charleroi. 100 km. Uitslag 1. Fran cis Faber, de beid van de Ronde van Frankrijkwelke de 100 kin. aflegt op deze piste van 160 meters lang in 2 u. 45 m.; Lainbot, op een lengte 3. l'ichon op drie lengten 4. Charlier5. Hanlet. Zes - Urenkoers te Thourout. 18 Renners namen er deel aan. Uitslag 1. Thys, Brussel, met 199 km.; 2, Bruyn- ooghe, Thourout3. Blockx, Brussel; 4. Depauw, Lopliem5. Fastré, Luik6. Lamon, Rousselaere7. Anno, Meileghem 8. Verschoure, Moorslede9. Vandevelde, Lovendegem, Parijs. Zaterdag avond, ten ure, moest op do Parijzer Buffalo-veledroom het vertrek gegeven worden aan de deelnemers van den »Bold'Or» (24 uren achter tan dems) doch de aauhoudende regen heeft het vertrek tegengewerkt. De deelnemers heb ben Zondag eene koers van 100 kilomeiers achter tandems betwist, waarvan de uitslag was: 1 L. Georgel, in 2 u. 13 min. 29sec.; Petit-Breton, met 270 meters verlies STADSiYIEUWS. Gevonden Zondag morgen door Jufv Corselis, Busseboomhoek een gouden broche. Bericht aan wien ze verloren heeft. Twist. Zondag avond rond 9 ure hoorden de politie dat er personen aan het twisten waren in de Kerkstraat. Drie poli tieagenten gingen er naartoe en vonden er Emile Tr... en Gaston St... die aan 't vech ten waren. Op hol zicht der poli tie ging St. op de vlucht. Tr... die het ook poogde werd aangehoudenen in den amigo opgesloten, Begin van b and. Maandag morgen bestatigde de heer Canaille Dupont, a.-.nne- mer der nieuwe post welke iru n thans alhier op de groote markt aan 't. opbouwen is, dat er on de werken begin van brand ontstaan 3. Shirley, op 2 1/2 ronden4. Germain 5. Ringeval; 6. Lufourcade; 7. Kranskens 8. Cat (eau. De Bol d'Or - moet heden Zaterdag en Zondag geloopen worden. Keulen. Koers van het Gouden Wiel van den Rhijn, iu drie reeksen van eene halve uur. Klasseering: 1. Butler, 4 pun ten 2. Ryzer, 7 punten 3. Zeisier, 8 pun ten 4. Vandei' Sluyft. Verviers. De groote prijs van Verviers 100 km.) werd alhier Maandag geloopen. Uitslag: 1. Debaets, in 3 u. 12 min. 15sec.; 2. Van Houwaert, op een lengte; 3. Hanlet, op twee ronden 4. Birlot, op drie ronden 5 Lebon op 20 meters6. Sarolea, op zes ronden 7. Close 8. Peter Ruel, wijd. Antwerpen. Heden Zondag in Zuren borg, twee-urenkoers achter motocycletten tusschen Arthur Vander Stuyft, Theile en Gueuther. Tot nu toe is Vander Stuyft re cordman der twee-urenkoers met 172,056 kilometers. Velodroom Aleyon, Moorslede.-Op heden zondag, 12 September, prachtige vier-urenkoers. Ingeschrevene deelnemers: Van Houwaert, Masselis, Spiessecs, Faber, Garrigou, Alavoine, Duboc en Trousselier. De koers zal om 1 ure beginnfn om te eindigen om 5 ure namiddag. De Belgische Wielrijdersbond. Dinsdag avond werd besloten dat er geem koersen achter motocycletten meer mogen plaats hebben dan op 40 centimeters van het wiel. Parijs - Rome. Op het einde dezer maand en begin van October zal er eene groote baankoers plaats hebben voor be roepsrijders, Parijs-Rome, 2000 kilometers Deze koers zal gereden worden in zeven ritten. Voor deze koers, die moet gereden worden zonder gangmakers, zijn 12000 fr prijzen. l.iiK'litvaarf. HOPPE. Brussel, 8 September. Markt vast. I Poperinghe (stadslood) en Aalst (stadsmerk)l aan 112 1/2 fr. Op staal werd er eene partij f groene Poperinger-hop verkocht aan 120 f. Poperinghe10 September. Markt I iets kalmer. Koopers voor stadshop 112 1/21 verkoopers 115 fr., wel vraag naar| groene hop, dienstig voer den uitvoerhan del. Parochiehop 100 - 105 fr. Poperinghe, markt van den 10 Sept. I irwe, heet. 16,40 - Rogge 13,60 - Haver 13,60- Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter del 2,95 - Eieren de 26, 2,45. 0 Eu 'I Vosje, bij Ciiarles Verfaillie, Vogelboek. Sn den itiaS, bij Florimond Devloo, Westvleteren. Wekelijkse he EstaminetDen Zaterdag. In de Nieuwe Zaal van den Café Franpais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 1 Vandenberghe H. 4 p. 2 Vandevoorde C. 4 p. 3 Dave G. 4 Merlevede C. 2p. 3p. 3 P- 2p. 6 Delava C. 7 Vandevoorde C. Regulateur 2 p. 8 Debyser M. 9Clabau L. 10 Vermee/'sch A. 1 p. llSitvertG. 2p. 12 Vandevoorde C. 2 p. 13 Vandenberghe H. 2 p. 4 Merlevede C. 1 p. V, iUM'oiu is de suikerij Verburgh- Deeool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijhoonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. 15Gillioen E. 16 Vandevoorde C. 17 Dupont G. 18 Devos Remi 19 Cassiers J. 20 Delava C. 21 Dupont G. 22 Dave G. 23 Messiaen A. 24 Schaballie M. Overduiven Dave G. Schaballie M. lp. lp. lbo oiiiilckkiiig van don lYoord- |tool liWnisf. Verleden week deelden wij mede dat de Amerikaan l)r Cook de Noordpool ontdekt had in April 1908. In Amerika zijn in 't begin der week telegram men aangekomen van een ander ontdek kingsreiziger, kapitein Peary, in 1905 ver trokken naar de Poolstreken, aankondigende dat hij de Noordpool ontdekt heett op 6 April laatst.. Men liet hem weten dat Cook hem •eeds onldekt had en er de amerikaansche lag opgezet had. Peary beweert dat nie mand vóór hom de Pcol ontdekt heeft en dat hij er hoegenaamd van niemand geen poor heeft gevonden. Peary die een ver maarde ontdekkingsreiziger is, verzekert te bewij/en dat hij, en hij alleen, tot den Noordpool gerocht is. Cook heeft te Copen hagen eene voordracht gegeven over zijne eis doch kan geene juistheid zeggen wan neer men hem nader ondervraagthij zegt immers dat hij al zijne bewijzen naar Ame rika gezonden heeft. De geleerden zullen nu moeten onderzoe en wie gelijk heeft Het verzenden van geïllustreerde postkaarten neemt eene zoo groote uitbreiding, dat er een bijzondere dienst zal moeten ingericht worden voor het uitzoeken, het stempelen en 't uitdeelen. Ver leden maand werden er 's avonds alleen uil de postbussen van Brussel en omtrek 710,000 van die kaarten gehaald en naar de groote Post gebracht. Men kan ze gemakkelijk tel len. aangezien men manden heeft welke ie der 10,000 kaarten kunnen bevatten welnu verleden maand had incn zoo 71 manden go vuld. Daarbij moet men nog 55 manden van 10,000 voegen, 't zij 350,000 kaarten, dié in den dag in de bussen van de groote post ge steken waren. En zeggen dat die getallen slechts bestaan uit kaarten voorzien van een postzegel van 1 centiem die met een van 5 centiemen gaan bij de gewone brieven. Men ziet dus dat de geïllustreerde postkaarten overal meer en meer mode worden. «Den na^ei »|i Iiogi Nhiitn dat beteekent dat men het fijn van eene zaak vast heefthew eldat is het geval voor de. THEO BROM A die ons verkloekt en ons gezond bloed geeft. Depot Te Poperinghe bij M. A. MONTEYNE, apotheker en te Yper bij NI. C. LIBOTTE, apotheker. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Mgr. de Bisschop van Brugge heeft be noemd Onderpastoor te Thourout, den E. IL Louf, onderpastoor te Oudenburg. Onderpastoor te Ouden burg, den E, H. De- sagher, leeraar in de Normaalschool te Thourout. Onderpastoor te Aerseele, den E. H.Deroulez, onderpastoor van St-Michiels le Rousselaere. Onderpastoor van St-Mi cbiels, te Rousselaere, den E, H. Du mortier, licentiaat in de godsgeleerdheid Lij de Hoo- geschool van Leuven. Onderpastoor van het H. Hert, te Oostende, den E. IT. Van Besien, leeraar in 't collegie te Meenen. Onderpastoor te Ruysselede, den E. H. Cracco I leeraar in 't collegie te Oostende. Onder-1 pastoor te Vive-St-Eloy, den E. H. Yserbyt, f gewezen hulppriester van den E. H. Neu-I rath, pastoor te Beveren-aan-Leie. Onderpastoor te Oedetem, den E. H. Van Slambrouck, onderpastoor, te Assebrouck.l Onderpastoor te Assebrouck.den E. H.Del Brabandere, hulppriester van wijlen den f E. H. Simoens, pastoor to Helkyn. SoiiuiiÊft-e pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoonel prettiiën. STERFGEVALLEN. I De E. H. Carette, gewezen pastoor tel Ootoghem, is le Coolscamp overleden in den I ouderdom van 62 jaar. van 5 tot 12 September. Geboorten. Albertine Lampaert, d. v. Achille en Philotnene Lemalueu. Zoel Gesquiere, d. v. Daniel en Maria Comeyne. I Leonora Moyaert, d. v. Joseph en Mar-| garita Hosten. Margarita Worm, d. v. I Charles en Roraanie. Christiaen.Jeannel Dekervel, d. v. Charles en Leonia Desehodt. Leona Werquin, d. v. Richard en Eugenie Merlevede. Marie-Antoinette De Craene, d. v. Alphonse en Clotilde Rouseré. An- dré Garcy, z.v. Fidéle en Malhilde Verhelst. Madeleine Desmyter d. v. van Emile enl Herminie Bervoet. Maria Six d. v. Marcel en Honorine Van Cayseele. Overlijdens. Logic André, 7 maanden, wijk D. - Creus Jeanne, 2 maanden, Noord straat. Rosselle Maurice, 2 maanden, Wijk B. huwelijksbeloften.René Delhaye, land-1 werker te Westoutre. met Emma VanExem, dienstmeid te Vlamertinghe, voorgaandelijk le Poperinghe, IÏÏ «Bem SÊaaiKSün*, Gasthuisstraat, IS 1» 01**7 IA ING ME, BIJ 0 ZOO ALS: Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Kcrkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engclsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. Alle ISerherggeriel f'a/els. StoelenLampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en veracliterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisme, flerecijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doosFr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 6,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, St. Nikolaas alsook bij de Apothekers van Poperinghe. van au,eerste hoedanigheid zijn van heden af te verkrijgen aan prijzen buiten alle concurrentie bij facteur in hoppe bij de statie, Poperinghe. %*W Let wel op om niet bedrogen te zijn de fabriek dezer kwaliteit heeft geene andere verkoopers voor slad en omlig gende. Ook te verkrijgen laatste systeem van aan zeer voordeelige prijzen. GAAIBOLLINGEN. Crombeke. Op Zondag 12 September, herberg De Hooge Zaag bij Désiré ylleman door de Maatschappij De Ver laten Vrienden 30 fr. prijzen. WIELRI1DERSFEEST. Stad Poperinghe. Op Zondag 12 September, Groote Wielrijdersfeest en Snel- koers, gegeven in de Watoustraat door Dauchy met medewerkingder herbergiers. -IU fr. prijzen. Daarna: Groote Combat met den Vogelpik velo. 15 Fr. Prij'.en. Inschrijving Au grand Verre bij Achille Lauwers. BAANBOLLING. Westoutre, Op Zondag 19 September. 0 fr. prijzen. Inleg 20 cent. Inschrijving Emiel Barbry van 3 tot 4 ure stipt. Ik heb de eer het geacht publiek te I berichten, dat ik mij koom te plaatsen als na mijnen stiel bij eene der beste naaister van stad, en de snijkunst in eene der voor naamste huizen van Brussel, geleerd te hebben. Door de goede verzorging van al mijn werk en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik zal mij ook ten huize begeven voor het vervaardigen van alle kleedingstukken. JULIENNE CAMÊRLYNCK, Veurnestraat, 58, POPERINGHE. Ik heb de eer U ter kennis te brengén dat ik mij zal belasten met het VERSLAGEN van MATRASSEN. Op aanvraag begeef ik mij ten huize. Door mijn verzorgd werk en genadige prijzen, verhoop ik het vertrouwen van eenieder te genieten. Veurnestraat, Poperinghe. Ik heb de eer mijne geachte klienten en het geëerd publiek kenbaar te maim, dat ik sedert :la Oogst mijn Sii-siidc- nit'i'Ktvitikiel die gelegen was nummer 68 der Casselstraat, naar nummer 67 der zelfde straal overgebracht heb. Verhopende voort met uwe goede orders vereerd te worden, bid ik II, Mmij ne beleefde groeten le aanveerden. Casselstraat, POPERINGPIE. Ik begeef mij ten huize voor het aftrek ken van bier en wijn. Te verkrijgen bij mijbeste bier- en wijnhorken. jERBERG v In de Hesp Bruggestraat, Tzich te wenden bij de kinders Devos, brouwerij Middelburg, Poperinghe. eer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. i pachten om met oktober aanstaande in gebruik te treden Herberg Groene Ja ger met Schuur en Stallingen en een gernet Zaailand te watou, gehucht Drie Koningen. Zich te wenden bij M. Vanden Berghe, brouwer, Rousbrug'ge. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij "Au Pont de l'Yser te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagon geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. Aan de Duivenliefhebbers en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van jonge duiven, en van oude duiven die goed 'kunnen vliegen. Insgelijk bij mij te verkrijgen goede eed niaeds9j>(»elen per kilo en per hon derd kilo. Elk zegge het voort. De - Itoode S.anrs huis van ver trouwen, alom bekend om hare goede schoe nen aan zeer voordeelige prijzen, laatst gelegen te Poperinghe in de Watoustraat, is nu gevestigd in de Casselstraat, omtrent rechtover de Watoustraat, dus dicht bij haren ouden stand. Begeert gij eene nuttige Premie koopt de beste WASCHPOEDER en de In ieder pak een Bon Depothouder voor de streek die ook verkoopt de Sulferbloem en Sulfer in Stokken Beste Merk de Leeuw K. R. —o voor de HOPPE, o— Gedrult met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'AUeud. ene Sioommachien, 2yt peerden kracht.] mot graaubreker, buizen om te keken, lemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaoghe.Abeele. Schoon en gerieflijk Woonhuis mei root Magazijn dienstig voor alle stielen, nu kruidenierswinkel, gelegen in 't midden der stad aan den hoek der Priesterstraat en Bertenplaats, (kleine Markt). Zich te bevragen ten bureele dezer. rit ter hand ie koop, op Zondag 12 Sep-1 J tember, bij RenéDelanoye, hijg. Buseyne bij den Havermuis Mcnagiegoedeivn, Krui wagen, Standen, Landallaam, enz. YamBovaot-tfo laat weten lat hij zijn scheerwinkel komt over le bron gen v;in de Doornstraat naar de Polteslraat I (in het oud huis van Constant Lescornez). Hij verhoopt voort eenieders vertrouwen te winnen. beeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen ah giliM'i'niukt'D' in de Crombekostraat, nr 21 en dat hij zich gelast met het maken en ver maken van alle kosturaen voor mannen, vrouwen en kinderen (i Groenselconserven fabriek De conservën LA MERVEILLE worden verkozen boven alle anderen door alle perso tien welke ervan geproefd hebben, door hunne goede kwaliteit en lage prijzen. Vraagt I 'i ijs - cour a rd. 20 jaren goeden uitstslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon en wit vleesch hebben, gebruikt dm het Kalfsvr edsel hef lekroo K"lf. Uitmuntend voedsel voor schapen e> iggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé, Brussel. Depot voor de I'operingsche streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. PIETER. Hewel, Jan, wat zegt ge er van? Ik heb mijne wedding met Frans gewonnen. Wij komen zooeven onze oogsten te wegen. Ik heb mijne beeten in de suikerfabriek doen ontleden en het is wel zooals ik het voorzien had mijn graan is zwaarder dan dat van Frans, mijne beeten zijn rijker in suiker en hun sap is zuiverder. JAN. En gij gelooft dat het ZWAVELZUUR AMMONIAK er de schuld van is? PIETER. Voorzeker en ik ben vast besloten geen anderen stikstofmest meer te gebruiken. ik strijk dees jaar eene schoone winst op, danl: aan de betere hoedanigheid mijner oogsten. m irsf M 0 0 JG ÜJ üg -< V Cd I

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4