Mijn zoon Emiel J Emulsion SCOTT FOURRUREN J LIEGEOIS-MONTEYNE YPERSCHE COKES, s. vandenberGhe, bi] fiehille KLOEFFEH Landbouwmachienen FL ÖSTEUX-DAUCHY 2l,is en 4 Boterslraat, IJPËR. Het eenigste huis ZIJDE, HARDE en SLAPPE HOEDEN, KLAKKEN en KINDERARTIKEL"* eersten tap mum P0|1 CAREY, Poperinghe, als het VOORBEELD ALLER EMULSIONS HET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. Wetensweerdigheden. Op Zondag 14" Nov. 1909, flERBERGKERMISSEN Jaariijksche Kermis, Feesten en Vermakelijkheden. HOPPE. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van VLAMERTINGHE BURGERSTAND VAN WATOU ft *4 5 ft MAR KT PRIJZEN. Xe Koop Terstond te pacliten Te bekomen bij Jerome LEGRAND, Landbouwers! Voermannen! Doktoor CRANINX BORSTPILLEN, Apotheker, POPERINGHE, Eugène Debyser-Heuser, In 't groot- In 't klein MARIE DEFEVER, Agent voor België en Frankrijk Leon DENECKER - CATRYCKE, Coiffuursalon Hubert ROUSERE, Gasthuisstraat, 27, POPERINGHE. Ware Tempeest - Lanteern SCHOENMAKER, in «E Gouden Mansbottin, WINTER SCHOE1N Ël§ HUIS VAN VERTROUWEN OESTICHT IN 1842. IN T GROOT EN IN T KLEIN. GROOTE KEUS VAN Skunks, Rcnards, Marters, Caracul, Castor, Loutre, Mongolië, Vison, Murmel, Astrakan, Ronde Katten en andere modellen in Vischow en Fluwijnen. voor rrmnueii en kinderen. ien belast zich met het maken, veranderen van fatsoen en herstellen naar begeerte Proven. Ongeval. Donderdag moiven reed Louis Kommens, knecht in de brouwery Verfaillie, uit met een wagen bier, langs de Poperinghe - kalsiede. De ge leider zat op de wagen, boven op een ton. Omtrent rechtover de herberg - De Naal doog gekomen, brak op eens de as der kar, en man en tonnen rolden in den grond. Rommens kreeg eene ton op het been en werd in genoemde herberg binnengedregen, waar hij verzorgd werd. Het is niet erg de man kreupelt wat, maar is niet gevaarlijk gekwetst. WauMtni. Hel lijk van een jong meisje opgetrokken. Woensdag mor gen rond 9 ure zagen werklieden der sui kerfabriek, een lijk op 't water zwemmen. Zij trokken het op en zagen dat het een meisje was, zeer net gekleed, met drie gou den ringen aan, doch dat in Waasten niet gekend was. Weldra kwam men echter te weet dat het de 22 jarige dochter was van den bijzondersten schrijver der contributi- ën van Ilouplines. Het meisje, Martha Le- sieu, was verloofd met een reiziger van Toulouse. Zij had haar huis verlaten op 25 october laatst waar zij nochtans zeer be mind washaar verloofde is het lijk komen zien en verklaarde dat niet de minste twist tusschen hen bestond. Een geneesheer, die het dijk onderzocht, heeft niet het minste spoor van geweld ontdekt. Het meisje is dus verongelukt of moet in een aanval van heete koorts gehandeld hebben. De droef heid der ouders is pijnlijk om zien. iii'iiggi', Altijd de onvoorzichtig heid. Den 18 october laatst werd de echtgenoote Mechelaere, uit do Baliestraat, vreeselijk verbrand ddor petrol in de bran dende stoof te gieten. De ongelukkige is maandag morgend, rond 3 ure, in de ijselijk- ste pijnen bezweken. Schielijke dood. M. Emiel Cornilly, controleur van het kadaster, stond zaterdag in 't Grand Café een dagblad te lezen, toen hij opeens ten gronde stuikte. M. Cor nilly, 53 jaar oud en ongehuwd, was door een bloedopdrang naar de hersens gedood. Wyngliene. A'og over de moord. Aangaande het drama dat deze gemeente in opschudding gebracht heeft, wordt ver nomen dat Vande Voorde reeds voor zijn huwelijk met het slachtoffer, betreurde dat hij met zijne eerste verloofde niet getrouwd was. Helena D... zou aan den onderzoeks rechter twee brieven overhandigd hebben, die zij van Vande Voorde, tijdens dezes huwelijksreis ontvangen had. In een dezer brieven zegt Vande Voorde dat hij zijn huwelijk betreurtin den tweeden brief spreekt hij reeds van zijne vrouw te verlaten De zaak zal in de maand januari voor di «assisen komen. Hot is zoo grinakltciijll. goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten - Vinrart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Wynekel-St-Eloy. Moordpo ging. Maurice Gheyseos was in den voormiddag een glas bier gaan drinken in de herberg van zijnen baas, Aug. Bultynck De gebroeders Constant en Emiel Maes, van Lendelede, kwamen daar binnen en kregen samen twist. Gheyssens wilde de vechters scheiden, maar nu vielen de twee broeders op hem en een dezer bracht hem eenen steek toe in de dij. De jongeling nam de vlucht, maar werd achtervolgd en ingehaald door de woedende broeders, die hem nog 5 steken toebrachten, waarbij een in de zijde, welke de long door boorde. Maurice Gheyssens, een brave jongeling, zoon eener 65 jarige moeder, wiens steun hij is, verkeert in gevaarlijken toestand hem werden de HH. Sacramenten der ster venden toegediend. Het parket van Kortrijk is ter plaats geweest. Woensdag was de toestand van Maurice Gheyssens, veel ver beterd. Het parket van Kortrijk heeft een aanhoudingsmandaat afgeleverd „tegen de vermoedelijke daders, de gebroeders Maes, van Lendelede, doch dezen zijn nog niet ontdekt. Lnkeren. Het onderzoek over de moord. Het parket van Dendermonde is donderdag morgend naar Lokeren gekomen met een gezworen landmeter, voor het op maken van het plan van den weg door Bos man afgelegd met de kleine Beriha Braeck- mans. De personen, die den vermoedelijki n dader der vreeselijke moord met het kind gezien hebben, stonden allen juist op de plaats waar zij Bosman zagen, en hielden hunne eerste verklaringen staande. digde was bij Jufv. Smar binnengedrongen om te stelen en zich verrast ziende, vermoor de hij die twee personen. Voor het assisen hof werd hij Dinsdag veroordeeld tot levens langen dwangarbeid. Stc Anneke». Drama. Zondag nacht gebeurde op Ste Anneken (Antwerpen) een vreeselijk drama in de woning van den portier der - Royal Yacht-Club M. Frans Ceulemans, die d.aar woont met zijne echt gerioote, Adela Maes, 36 jaar oud, en vier kinderen twee jongens en twee meisjes. De oudste zoon, Albert, 17 jaar, heeft in een toesland van slaapwandeling, met een tweeloop zijne moeder doodgeschoten. De zoon Ceulemans, opgesloten te Dendermonde om bewaaki te worden, schijnt niet te be seffen wat hij gedaan heeft. llai •sin. Hel gevaar van zonder licht te rijden. Woensdag avond is op de baan van Jemappo een erg ongeluk ge beur. M. Monin, van Marche, die per rijwiel huiswaarts keerde, had zijne lanteern niet aangestoken. Een bediende te Marche, M. Schumaker, die eveneens per rijwiel naar zijne woning te Harsin, weerkeerde, was in 't zelfde geval De twee wielrijders botsten op elkander. De mannen, die beiden zeer snel reden, werden met geweld ten gronde geslingerd en de rijwielen verbrijzeld, M. Monin, alhoewel erg gekneusd, kon nog recht komen, doch M. Schumaker bleef be wusteloos ten gronde liggen. De man, maai 22 jaar oud, was den schedel gekloven en stierf kort nadien. Luik. In doodslaap. Eene der wijken van den hoogen kant der stad is in opschudding gebracht door eene akelige gebeurtenis. In een talrijk arbeidersgezin leed de moeder, eene vrouw van 53 jaar, aan eene hertziekte en haar toestand verergerde voortdurend. Donderdag nacht werd de ge neesheer ontboden en hij verklaarde dat In t einde van de zieke met rasse schreden na derde; hij bleef tot 3 ure 'smorgens en, toen hij heenging, verklaarde hij dat de vrouw dood was. Men ging over tot de lijking en de familieleden losten elkaar af om bij de doode te waken. Vrijdag nu, rond middernacht, zat eene schoonzuster van de doode alleen in de sterf kamer, toen zij opeens door een geweldigen schrik overvallen werd. De lippen van de doode bewogen, hare handen, die op de borst gevouwen waren, vielen op zijdeen in de oogen kwam er opnieuw leven de vrouw die. men gestorven waande, had slechts in doodslaap gelegen en kwam langzamerhand terug lot het leven. Men ziet van hier wel ke ontroering dje onverwachte verrijzenis iu de familie teweeggebracht heeft. Steilelijlt gesproken. De goede moeder zal hare kinderen struisch en kloek willen. De brave zoon zal zijnen ouden vader willen bijstaan en versterken. De vader zal zijne bleeke dochter wil len zien blozen. De vrouw wil haar man kloek en neer- stig zien. Do man wil zijne vrouw gezond zien. Hewelde kost van de THEOBROMA is 20 centiemen daags. Redelijk gesproken is dit te veel om altijd kloek en gezond te blij ven 3 fr. de Flesch. Te Poperinghe bij M. A. MQNTEYNE, apotheker en te Yper bij M. C. LIBOTTE, apotheker. Geul.De beruchte kerkdief Sterzen- bach voor de rechtbank. Vrijdag heeft de rechtbank uitspraak gedaan in de zaak ten laste van den beruchten kerkdief Ster- zenbach, die zooals men weet, belicht werd van diefstallen, in de kerken Tan Oudenburg, Slype, Coolscamp, Bellem, Sombrelïe, Vel- sique, Godveerdegem en van pogingen tot inbraak in de kerken van Woumen, Erwe- tegemen Eessen. Sterzenbach werd plichtig 'erkend aan al de feiten die men hem ten last.' legde, en de rechtbank veroordeelde hem tot 20 jaar gevang en tot 10 jaar berooving van zijne burgerrechen. Hij is onmiddelijk in beroep gegaan. De kindermoord van Woumen. De kamer van in beschuldiging stelling van het beroepshof van Genl heeft, maandag, d< genaamde Euphemie Delanoye, werkster te Woumen, voor 'tassisenhof van West-Vlaan- deren verzonden, uit hoofde van kinder moord. Deze vrouw werd bij de politie van Woumen door den vader van haren man aangeklaagd. Deze laatste bevindt zich sind; drie jaar in Amerika. De betichte heeft be kentenissen gedaan. Zij zegde de misdaad gepleegd te hebben uit vrees van geen geld van haren man meer te zullen ontvangen, wanneer deze haar wangedrag vernam. D< man zond inderdaad alle maanden eene zekere som geld aan zijne vrouw. De helleveeg be kent dat zij het kind gedood heeft met het tweemaal met het hoofdje tegen de steenen te slaan De betichte is 28 jaar oud en moe der van vijf kinderendeze laatsten zijn door het weldadigheidsbureel van Woumen aan getrokken. Brussel. Door een tijger aange vallen. Het publiek, in het Zomerpaleis, heeft dinsdag avond eenige oogenblikken schrik doorstaan. Op het oogenblik dat de dierentemmer Henricksen zijne oefeningen begon, werd hij door een tijger omgewor pen en den arm door klauwslagen verhak keld Me dacht dat Henricksen niet levend meer uit de kooi zou geraakt zijn, en het publiek schreeuwde van angst en schrik. De dieren temmer kon evenwel gezwind rechtsprin- gen. Het bloed borrelde overvloedig uit de breede wonden. Hij liel den gekwetsten arm verbinden en herbegon zijne oefeningen, die hij voleindigde, ondanks de proteslaties der menigte. Men heeft den moedigen man ten slotte eene geestdriftige ovatie gedaan. De grootste keus van meubels en stoe len in alle slag en prijzen, is voorzeker te vorkrijgen In den Bazar bij Sansen'-Decorte 15 en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe. Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout, notelaren, acajou, enz. Schoone gedraaien Tafel pooien aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Assisen van Brabant. De dub bele moord van Buysinghen.Onze lezers zullen zich nog die wreede dubbele moord herinneren gepleegd door Pieter Winderickx 20 jaar oud, opjufv.EmeranceSmar, 49jaar en op haren neef, Joseph Smar. De beschul- SPORT. Fontball. Football-club PoperinghoisDe match ngekondigd voor Zondag laatst tusschen Poperinghe en de militairen van Yper, heeft geen plaats kunnen grijpen, door dat deze laatste, tengevolge van een misverstaan, niet gekomen zijn, Op heden Zondag, op het terrein te Po peringhe, match der 2e equipe van den F. C. Yprois tegen eene equipe-mixte van den F. C. Poperinghois. Om 3 ure stipt. Yper.De voetbalmatch van Zondag tus schen de clubs van Yper en Oostende is in het voordeel van Yper uitgevallen. Oosten- Ie werd geklopt met vier goals tegen 0. Tot hiertoe staat Yper de eerste voor het kampioenschap der Vlaanders met 7 pun ten op 8. Matchen der ip divisie, voor 't kam pioenschap van Belgiè, gespeeld op Zondag laatst. Daring Club Brussel 2 tegen Excelsior Brussel 1. (5 Minuten voor 't einde opgeschorst uit reden der groote mist zal dus moeten herspeeld worden Racing Club Brussel 2 S. C. Kortrijk 1 Union St Gilloise 8 Antwerp F. C. 1. Cercle Sportif Brugge 4 F. C. Luik 1. F. C. Brugge 9 Leopold C. Brussel 1 Sffindard Luik 3 Beerschot Antwerpen 2. Klasseering der equipen na deze match. (7° zondag) Puntei; Uuion St Gillis 14 Puntei) 7 F. C. Brugge Daring C. B. C. S Brugge Beerschot A. C. Excelsior Brussel Racing C. B. 13 Standard. Luik 6 10 F. C. Luik 4 10 Leopold, Brussel 4 7 Antwerp F. C. 1 7 S. C. Kortrijk 1 De matchen voor Zondag, 14 Nov. Beerschot tegen Daring Excelsior tegen F. G. LuikF. C. Brugeois en Racing, dat zal kampen Kortrijk tegen Leopold tegen c. S. Brugge legen Union St Gilloise Ibiinivrounen Voor uwe stoven, gebruikt Antwerpen en Standard van 't onderhoud alleenlijk de PATE GAULOISE merk De Haan, de oudste en de beste. Te verkrijgen bij R. Moncarev, In 't Paradijs, Poperinghe. WIELRIJDEN. De Ronde van Lombardië. (210 km.) De laatste belangrijke baarikoers voor beroepsrenners voor 'l 909 werd Zondag ge- loopen te midden eene zware mist. Nog nooit zag men zulken strijd. 350 Renners, al in uitstekende form, namen het vertrek en bij de aankomst waren zij nog met een peloton van 40 mannen, zoodat men geene juiste rangschikking kan geven. Oin reden der talrijke klachten welke door de renners van den hoofdgroep inge diend werden, hebben de inrichters het klassement in de volgende orde vastgesteld 1. Cuniolo, italiaan, die de 210 kilometers aflegde in 6 u. 17 m.; 2. Omer Beaugendre, franschman3- Louis Trous,seller, fransch- man4. Octave Lapize, franschman5 Azzani, italiaan. Een 35tat anderen waaronder Van Hou- wacrt, Masselis, Lorgeou, Brocco, enz worden zesde geklasseerd. Fr. Faber, die onder den weg ziekelijk wierd, heeft het opgegeven te Varêse Menager kreveerde, alsook Christophe. Van Honwaert verdedigde zich dap per, en 't is slechts zijne slechte positie in d'emballage der 200 laatste meters die hem belette onze belgische kleuren te doen zege pralen. Nochtans, 'k geloof dat hij wel man genoeg was om al de anderen zijn achter wiel te toonen, hetgeen hij ook ging doen maar van zoo gauw hij in de eerste positie wilde geraken, beletten de andere hem zulks daar zij wisten dat den renner met zijne driekleurige maillot voor huu 'nen gevaar lijke kerel was, en van zijnen kant kon hij er niets aan doen, daar het gelal van den hoofdgroep te groot was om zich een weg te banen, en op die wijzede overwinning to behalen. Daarbij het is genoeg geweten dat Cyriel met Trousselier speelt, als de kat met de muis, en deze laatste slechts bezweek met een kalf wiel tegen Cuniolo en 10 centimeters bij Beaugendre. AUTOMOBILISME. 202 Kilometers per uur. Hemery heeft maandag op de autodroom te Brook lands met een Benz-rijtuig van 90 peerden kracht den kilometer (vliegend vertrek) ge reden met eene snelheid van 202 km. in 't uur. VLIEGEN. Paulhan op 3io km.Zaterdag heeft de vlieger Paulhan te Londen, liet record der hoogte door Rougier te Antwerpen gewon nen, met dertig meters overtroffen. I)< menigte bracht hem eene groot'sche ovalie. Xemiw a«*liti?;c en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken Be tombola «lei* leiilooiiNlclling. Donderdag voormiddag vergaderde Ie inrichtingskommissie van de tombola der tentoonstelling van Brussel, in het ministerie van nijverheid en arbeid. Er werd besloten dat de trekking van de tombola den woen^ dag 1 december, ten 9 ure's morgends, in de iniliciezaal van het stadhuis zal plaats hebben. Ben viool van 125,000 fr. Bij den heer Robert Beyer, speeltuigmaker te Berlijn, zijn twee Stradivarussen tentoor. gesteld. De eene dagteekenend van 1703, is geschat op 106,500 fr. de andere, van 1717 is door den violonist Wilhelm Burmeister aangekocht voor 125,000 fr. Be ivoorliitmlel. De ivoorhandél was vroeger schier uitsluitend in handen van Engeland. Tegenwoordig is hij verdeeld tusschen Londen en Liverpool eenszijds, tn Antwerpen anderzijds. Do ivoorhandél neemt in de belgische handelsmetropool eene groote uitbreiding. Over twintig jaar werd er te Antwerpen maar 6000 kilos ivoor verkocht, tegen 373,000 kilos te Londen en 105,000 kilos te Liverpool. Sinds is Antwerpen aan de spits gekomen in 1908 werden er 227,700 kilos verkocht, tegen 21-1,000 te Londen en 28,508 te Liverpool. Alitianaclt llncliette - Leliègue voor 1910 te verkrijgen ten bureele dezer, alsookAgendas, Mementos, Calendrier-me- mentos, enz. Meng-elin-g-en. Toen de gansche schepping voltrokken w«as, stelde St. Pieter aan onzen Lieven Heer voor ook een Waal te makeu. Maar Or.s Heer wilde daar niet van weten, want zeide Hij: daar is toch geen eer aan 't halen. St. Pieter hield toch aan met zagen; vol gens hem zou de schepping daar zonder niet volledig zijn en Ons Hoer liet zich gezeg den. Hij maakte van potaarde 'nen Waal en lei hem op eene plank, in de zon, te droogen. Toen deze nu langs d'eene zijde wat op gedroogd was wilde St. Pieter hem omker- ren opdat hij langs dien kant ook zou op- droogen, doch opeens klonk het met. gram schap Baissé moi tranquille, nom de tonnerre! Ziet ge wel, zei Ons Heer, wat heb ik 11 gezegd, hij is nog niet droog en hij vloekt al Te snel. Patroon, tot pas getrouwd man. Zoo, beste jongen, hoe gaat het met uw vrouw? Bediende. Wel, mijnheer, al zeg ik het zelf, ze begint op te schieten. Voordat we verloofd waren was ze 20, een jaar la ter, als we zouden gaan trouwen 25, en nu we getrouwd zijn, ze is al 30 jaar; en dat al in 3 jaar tijds. Een occasie.Jef Van Zwol, die weduw naar was. besloot te hertrouwen. Op zeke- en dag stelde hij zijne tweede bruid die ook niet heel jong meer was, aan zijn 7 jarig zoontje voor. Zie, Janneken, hier is uwe nieuwe ma ma, zei Van Zwol. Jan bekeek de vrouw en zei: Pa, ze hebben u gefopt... Die is bijlan ge niet meer nieuwe... 't is een occasie. 1 Au Cornet d'oi*, bij Gustave Creus, St-Jans-kruisse. 2 A la ville «Ie Biiiikci*<gue, bij Gaston Houwen, Noordstraat. A la ville de \tee. bij Camille Claeys, M eessen straat. A In den hoek van Vrede, bij Henri Bouw, Westoutre-kalsiede. 5 In 't zwart Zwijntje, bij Auguste Flamev, Yperstraat. <i In tie Wandeling;, bij Charles Bainelis, Elverdingbe-kals. In het £«okomotief, bij Arthur Denut, Statie-plein. 8 Iu tie Reisduif, bij Remi Deschodt, Gasselstraat. 9 In de Zon, bij Achille Lermyte, Garenstraat. IO In "I Sluisje, bij Lievin Desegher, Gasselstraat. 11 I11 Bwzendaal, bij Auguste Questroy, Veurnestraat. ltd In tie Wagetimakerij. bij Remi David, Proven-kalsiede. lit In den Vleilioom, bij Robert Delporte, Yper-kalsiede. 14 In de %'ioiettc. bij Gustave Dehaene, Keer v. d. Ommeg. 15 In de Bruggestraat, bij Modest Geldhof, Bruggestraat. Iti In de nieuwe Smisse, bij Fidéle Verhaeghe, Bruggestraat. 17 I11 de nieuwe Herberg, bij René Beddeleem, Crombekc-kalsiede. 18 In 't Wieltje, bij Remi Vandelanotte, Ouderdom-kals. IO I11 den liaan, bij Fred. Swertvaegher, St Jan-ter-Biezen. In de Handboog, bij de wed. I)eheegher-Baes, Yperstraat. Ml Sn den l-ingel, bij de binders Pareyn, Pottestraat. DUIVENTENTOONSTELLING. Heden Zondag van, 9 tot 12 ure s mor gens, TENTOONSTELLING Bl.lt BITVO van Désiré Schmidt, ter herberg De Haan Groote markt. FLESSCHENSCHIETING Boeschepe. Op Zondag 14 November flesschen schieting, In de Rooze, bij Fidéle Zakebandt. Gewone Voorwaarden. T00NEELVERT00N1NGEN. Tooneelmaatschappij Langhoirs-Vic- torinen Op Maandag 13, Dinsdag 14 en Woensdag 15 December, opvoering in den Stadschouwburg van Poperinghe, van het wereldberoemd drama DE TWEE WEEZEN, door A. d'Ennery en LIEFDE, blijspel door P. Vanlangendonek. Kaarten op voorhand zijn alreeds te beko men, mits 10 cent. opleg per gewaarborgde plaats, bij u'heer Maurice Benoot, Hond straat, n0 1, Poperinghe. Brussel, 10 November. Markt vast. Poperinghe (stadslood) en Aalst137 1/2 tot 140 frank. Poperinghe, 12 November. Gezien de menigvuldige leveringscontracten voor het einde van November, is er wat meer bedrij vigheid ter marktde prijzen zijn thans 150 tot 152 1/2 frank. W uuroill is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. van 7 tot 14 November. Geboorten. Irène Dezeure, d. v. Con stant en Victorina Dejonckheere. Jerome Delboo, z. v. Charles en Pharaïlde Vande- wiere. Robert Carton, z. v. Aimé en Irma Desmyttere. Leon Alleman, z. v. Jerome en Celina Baelde. André Gauquie, v. Achille en Juliana Billiau. Albert en Albertina D'amour, z. en d. v. Elie en Valentina Simoen. Uverlijdens. Papegaey Jeanne, 21 da gen, Wijk ft. Huwelijksbeloften. Nestor Papegaey, maalder met Louise Cossey, kleermaakster, beide te Poperinghe. Blanckaert Felicien kleermaker te Poperinghe, met Irma Ver- leene, kleermaakster te Watou. Francois Cheroutre, landgebyuiker te Watou, wedu- waar van Cerina Leuwers, met Silvia Bil liau. landwerkster alhier. Huwelijken. Jerome Vanstavel, land- werker, 30 jaar, met Julie Decrock, land- werkster, 28 jaren, beide te St Josse-ten- Noode, onlangs te Poperinghe. Arthur Muiier, weduwaar van Rosalie Vandamme, beenhouwer te Wattrelos, 29 jaar, met Marie Top, dienstmeid, 22 jaar, wonende te Poperinghe. Groote keus van Kerkestoelen, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. van 15 September tot 31 October. Geboorten. Perycke Leo. Gallens Gerard. Vancayseele Maria. Vancay- zeele Martha. Barroo Julia. Rappelet Martha. Gheeraert Martha. Dumortier Ilonoré.Boudry Adriana.—Caulier Maria. Odent Helena. Clauw Georges.Cap- pelle Maria. Overlijdens. Auguste Vanoverbeke, 66 jaar. landwerker, echtgenoot van Maria Leterme.Camille Vanlede, 23 jaar, metser. Theodore Cappoen, 74 jaar, winkelier, echtgenoot van Maria Maeckelberghe. Emma Deh«aene, 17 jaar, spellewcrkster. Huwelijksbeloften. Hilaire Caulier. landwerker met Celina Creus, spellewerk- ster, beide te Vlamertinghe.—Jules Billiau, metser met. Hermanie Ferla, spellewerkster beide te Vlamertinghe.—Gabriel Demarey, aardewerker met Irma Pertry, spellewerk ster. beide te Vlamertinghe. Huwelijken. Henri Merlevede, aarde werker met Emma Duran, spellewerkster beide te Vlamertinghe. Theophile Nuyt- tens, steenovenwerker met Lottise Bryon, beide te Vlamertinghe. René Delhaye, landwerker te Westouter met Emma Van exem, dienstmeid te Vlamertinghe.Felix Deplaecie, landwerker met Marie-Louise Bondue, beide te Vlamertinghe. Carolus Lenoir, landwerker met Adriana Haeze brouck, beide te Vlamertinghe. van 21 October tot 11 November. Geboorten.Demol Michel.—Swertvae gher Marcel. Gantois Maria. Boidin Jozef. Overlijdens.Decraemer Odiel, 2 1/2 maanden. Debrouwer Emma, weduwe van Deheegher Henri, 51 1/2 jaar. Porte Melanie, echlgenoote van Vandenbussche Benoit, 53 1/2 jaren. Huwelijksbeloften.— Jules Demaeght met Helena Ruyssen, beide te Watou. Gaston Vanhee, te Watou met Marie Defever, te Iloutkerke.Felicien Blanckaert, te Pope ringhe met Irma Verleene, te Watou. bleef verscheidene jaren bleek, zijne krachten verliezende en hevig lijdende aan eene ontsteking der c oogen, door eene verregaande o bloedarmoede veroorzaakt. Een bijzondere geneesheer beval alsdan o de Emulsion SCOTT en thans is het <t kind vroolijk, kloek en welvarend, tz Brief in date 25 Mei 1908, van M. HENNAUT- LEQUY, 51, Traversière-straat, Gosselies. Al de andere emulsions overtreffende door de zuiverheid en de kracht harer bestanddeelen en door hare verteerbaarheid, verkregen door het onnavolgbaar stelsel SCOTT, beschouwen de vak-geneesheeren en te recht de en dit juist omdat zij alleen geneest. De SCOTT vragende, zult gij elke andere emul sion krachtdadiglijk weigerenzoo niet, zult gij nooit de beoogde genezing verkrijgen. De SCOTT heeft haars gelijke niet om de ziekten te genezen, waarvoor zij aangewend wordt. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prij* 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G.cobben- hagen, 39, Zuidstraat, BrusseL CfQ rt> 75 O ct> pr et j o O 9= Pr- Poperinghe, markt van den 12 Nov. - Tarwe, heet. 18,00 - Rogge 14,40 - Haver 14,40 - Aardappelen, 100 k. 8,50-Boter de kil. 2,90 - Eieren de 26, 4,50. Yper, 6 Nov. Tarwe 21,00 a 21,75 rogge 16,00 a 16,75 haver 16,50 a 17,00 «aardappelen 0,00 boter 2,90 a 3,20 eieren 4,16 a 4,68. Dixmude, 8 Nov. Haver 20,50 aardappelen 6,00 boter 3,30 -a 0,00 eieren 2,50 a 3,00. Kortrijk, 8 Nov. Witte tarwe 20,00 a 21,00; roode tarwe 19,00 a 20,00; rogge 16,00 a 16,50 h«aver 16,00 a 17,00; peerdeboonen 21,00 a 22,00 suikerijboonen 17,50 a 18,00 witte aardappelen 4,50 a 5,00 boter 3,10 a 3,30 eieren 4,00 a 4,25 koolzaadolie 60,00 lijnzaadolie 69,00 koolzaad 27,50lijnzaad 38,00 koolzaadkoeken 15 lijnzaadkoeken 21,00 a 22,00 sodanitraat 21,80 ammoniak- sulfaat 29,25 Veemarkt 57 ossen, 0,68 a 0,83 129 veerzen 0,70 a 0,81 144 koeien 0,66 a 0,81 33 stieren, 0,63 a 0,80. Rousselaere, 9 Nov. Tarwe 21,00 a 22,00; id. roode 19,50 a 20,00; rogge 15,50 a 16,00; haver 16,00 a 17,00 boonen 20,00 a 21,00; aardappelen 6,50 a 7,00; boter 3,00 a 3,20; eieren 4,16 a 4,42koolzaad olie 69,50 lijnolie 67,50; oude suikerijboo nen 16,75; id. gele 16,75; viggens 30,00 Anderlecht, 9, Nov. Verkensmarkt. Te koop 3207 prijs per kilo 0,94 a 1,10. Brussel, 9 Nov. Verkensmarkt. Te koop 928 de kilo op voet 0,95 a 1,10. Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Vruagt plants. Ernstig HANDELSREIZIGER vraagt plaatsom te reizen met gelijk welke artikelen. Schrijven E. L., Au Vert Chasseur, Watou, (Drie Koningen). Henri Allerweireldt, 14 jaar, Proven (Cana da vraagt plaats om te leeren smeden. Schoone hondenkar, kloek gemaakt, tekoo) bij Henri Botthé, schoenmaker, Doorn straat, aan zeer genadigen prijs. Üit ter hand te koop, Woonhuis met Hof. gelegen in de Crombekestraat, bewoond door Petrus Heuser. Voor alle inlichtin gen zich te wenden bij de kinders Bedde leem, Groote Markt, Poperinghe. Schoone roode Ajuinen, te koop, bij Louis Vanheule, In den vetten Os, Bertenplaats, Poperinghe. Eene Stoommachien, 2% peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe. Abeele. Per occasie te koop, bij Placidus Indevuyst, bij het dorp te Elverdinghe, CAMION in zeer goeden staat. Draagvermogen 2000 kil. Twee Huisjes voor stille mensehen; 5 fr. 1e maandeInlichtingen ten bureele dezer. Renteniershuis te huren, gelegen in de Priesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstraat, Poperinghe. HERBERG - In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brouwerij Middelburg, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. De Herberg - het Riddershofgelegen te Vlamertinghe wijk - het Hemelrijk tegen Dickebusch, met groeten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij Me We Auguste Rom mens, brouwerin, groote markt, te Poperin- ghe. YPER STATIE, 1" kwaliteit van aan 20 fr. het 1000 kilosten huize genomen of 21 fr. geladen op wagon. Ten einde alle orders regelmatig te kun nen uitvoeren, ware het mij zeer aangenaam indien de personen die cokes begeeren, mij vóór Nieuwjaar zouden verwittigen wan neer zij die begeeren. Beroemde TEGEN hoest, verkoudheid en alle luchtpijpziekten, OPGEMAAKT DOOR Prijs fr. 1,50 de doos. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als Kleermaker in de Crombekestraat, nr 21 en dat hij zich gelast met het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen vrouwen en kinderen Uitverkoop aan prijs van Factuur van l2Qö kilos gilf WAGENSMOUT waar Peerdenvet) en 150 doozen gilve VASELINE van 1 kilo, Gewaarborgd 16 kwaliteit, 32, Casselstraat, bij 0. L. V. Kerk, POPERINGHE. 't Is in de kloefkapperfj van Louis Defever bijgenaamd Louis Kloeffe,Watoustraat, 46, Poperinghe, dat men ten allen tijde kan krijgen alle slach van kloetten in alle kleuren voor mans, vrouwen en kinders, in iepen, wilgen, beuken en populieren hout aan zeer genadige prijzen. Ik ben ook voorzien van een schoon as sortiment Modekloeffen en Kloefleers. Watoustraat, m 46, POPEPINGHE. TEIEEFQÖN 16. IN PARADIJS. Groot. RUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS van rauwe en gebrande KOFPIES, Suikers en Siropen. Dépöt van de echte Amerikaansche Petrool (Lux- Oil); Suikerij der TrappistenRijst stijf- seis (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Suffers (de S.er); Maagbitter Van Crombrugghe de Chocoladen Tobler'milk Chocolade, Paradis en Véronique). Tarwe bloem, Remy, Merxern, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.— Sulferbloem -li Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier m papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moet et Chandon, Del beek en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag VAN ALLE Betaling na proef en voldoening. Aanneming van alle ijzerwerken, afslui tingen, enz. ABEELE-POPERINGHE, (België) ABEELE-BOESCHEPE, Frankrijk. OUD GEKENDE OPVOLGER Coiffeur-grimeur Magazijn altijd voorzien van alle pai-fu- meriën der beste gekende huizenhaarver- wen, enz. Specialiteit van goede produkten voor de pellekens uit het hoofd te verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen.—Alle slag van haarwerken (postiches). Door mijne trouwe en zorgvuldige bedie ning, verhoop ik de gunst van eenieder te genieten. Gansch nieuw systeem 1 Onverslijtbaar! Kan niet dood waaien, hoe sterk de wiud ook wezel Extra groote verlichtingskracht! Onontplofbaar Kan 23 uren naeenvolgend branden met 1 centiem petrool per uurWel geschikt om onder wagen te hangen! enz... Te verkrijgen bij Sansen-Decorte .- In den Bazar, Poperinghe. Yperstraat, 34, Poperinghe dicht bij de Markt, laat wet en dat bij hem te vin den isgroote keus van assortiment van snouu;botsen{hoi{\evi\,ioiM terslaffers in leder en in feulre, caoutchouc galochen, winterzokken (zolen) in alle slag, sterke kinder- en raansgalochen met houten zolen, JAGERSCHOENËN, alle soort van rijke on goedkoope kinderbottientjes, zeer schoone keus van beste en goedkoope bottie- nen en molièren, weke werkschoenen voor mannen, lederen vrouwmolièren, sla ffers. Groote keus van SCHOENBANDEN. ciiiaui: voor alle schoenen, zooals Bison, Everets, Ecla, Pilo, enz. - Caoutchouc hielen in alle grootten en prijzen. Ik maak alle schoenen op maat en bevind mij alle Vrijdag op den Markt. VAN STAD WAAR ALLE VELLEN ARTIKELS ZELVE BEREID EN VERWERKT WORDEN. AASi ZEER GE1VADIGË PRIJZEM.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4