Cam. DECliEKCQ, F. BlancKaert-YerieenB, EUREK Ik leed ruimen tijd Emulsion SCOTT HOOFDZEER TANDPIJ! MIGRAINE NEVRALG! MEUBELEN SANSEN-DECORTE. CONFECTiE-WINKEL De SANSEN-DECORTE, i Ch. Halfmaertet) - Gorseli: JilEUWS UIT 8EI1GIE. KI I P T Q is meer aan bevelen tegen 111H 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting on alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Wetensweerdigheden. HOPPE. Tvlengrelin-g-en.. Ware Tempeest-Lantsern Op Zondag i2n Dec. 1909, HE RB ER GKERMISSEN Jaarlijksche Kermis, Te Koop Voor uwe Visietkaarten wendt U ter drukkerij van dit blad BERICHT. Sedert 1" I>eeeni!»er Isialst zijn de lmreelen van den NOTARIS CASSIERS over gebracht van de Pottestraat, naar de Boes chepestraat. Z) BELANGRIJK BERIGHT. J. Notredame-Van Eechuutte POPERINGHE. Combat met de Vlosrbol, arool Kaartspel, 25 fr. Prijzen, :eesten en Vermakelijkheden. Hofbouw gesticht in 1891, var Gediplomeerde Boomteellkundige, TE POPERINGHE, (bij de Statie). KORT in de Gasthuisstraat, nl' 41, Bericht aan de Landbouwers. Terstond te pachten NIEUW NIEUW De kleinste Gazestoof POPERINGHE. TABAHWlSSEfl TE KOOP Wwe Van Avermaete, voortreffelijlien smaak. S Doktoor CRANINX BORSTP1 LLESM, S.VANDENBERGHE, Apotheker, POPERINGHE, Prijs fr. 1,50 de doos. TAN DM EESTEF Een enkel Amerikaans Aigaopoedertje, geneest eenige minuten de lievi aanvallen. Die wonderbare poeders zijn overa verkrijgen Depot voor Poperinghe bij Mr Monteyne, Hoofddepot Mr Camille Libotte, Yp(i It-. 550 «le «loei l'roefdoos 1 li*. «leu ISazar, Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Geboureerde cn andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. KINDERVOITU REN. STADSMEUWS. Woelige werkstakersVrijdag der verleden week waren eenige ontevreden metsers, werkend voor rekening van den aannemer C. Laconte, aan de gebouwen der brouwerij van de gebroeders Lahaye, in werkstaking gegaan onder voorwendsel dat zij niet genoeg wonnen, 's Namiddags ont moetten zij een hunner makkers, Maurice Delava, die op zijn werk gebleven was Hiervoor stelden de stakers zich in dolle woedezij namen Delava vast, brachten hem een ferm pak slagen en stampen toe en gingen zelf zoover, dat zij den jongeling met een mes bedreigden. Deze heeft tegen zijne aanrandersde twee gebroeders Devynck, en zekere Jerome Simoen, klacht ingediend. Er werd ook nog een proces opgemaakt tegen Devynck Elie, voor een boompje, dat langs den openbaren weg stond, afgebroken te hebben. Wildstroopers geknipt. Zaterdag avond op dienst zijnde met een zijner man schappen, ontmoette de heer commandant der gendarmerie onzer stad, rond 10 ure, in de St. Joseph's bosschen, op de jacht van M. Charles Delfosse, twee mannen die met een lichtbak aan 't jagen waren. De gendar men zetten de mannen na, die bij 'tzien der uniformen op de vlucht gegaan waren, en hielden ze weldra aan. Het waren twee Poperinghenaars Delbaere Cyrille en Van- steene Remi. Zij moesten hunne wapens af geven en zagen een proces ten hunnen laste opgemaakt. Jonge dieven. Sedert eenigen tijd van hier, waren kerels er bijzonder op uit om de zinken afleidersbuizen der woonhuizen te stelen, en in 't begin dezer week kwamen alweer ten politie-bureèle verscheidene klachten toe van personen bij wie men zon dag en maandag avond de afleiders gestolen had, namèntlijk van wege Remi Muyllaert, zwijnslachter groote Markt, Theophile San- sen, herbergier Priesterstraat, Joseph Baert, schilder Boescheepstraat, de \Ve Ileuri Stae- len, bakkerin Veurnestraat, en Justin De- puydt, koopman Yperstraat. De politie deed langs alle kanten opzoe kingen, doch gelukte er niet in de daders te vinden. Dinsdag namiddag zag de heer politie-kom- missaris de leurder Henri Clabau, van Pope- ringhe over de markt rijden, eene kar oude koopwaren voerend, die hij van zin was bij een opkooper te gaan verkoopen. De heer koramissaris deed door een agent de ladiug onderzoeken, en van ouder een hoop oude vodden, kwamen verscheidene zinken aflei ders te voorschijn. Ondervraagd over de her komst ervan, beweerde Clabau dat zijn der tienjarig zoontje ze op straat gevonden en huiswaarts gedregen had. Met recht ver moedend dat dit antwoord valsch was, deed de heer politie-kommissaris de zoon naar 't bureel komen om hem te ondervragen. In 't eerste staafde 't ventje de gezegden zijns vaders, maar in 't nauw gebracht bekende hij at de afleiders van bovengenoemde hui zen gestolen te hebben, samen met 2 andere kereltjes Ernest Riem, 13 jaar en Maurice Theeten, 14 jaar. Deze twee werden op hunne beurt ondervraagd. Riem bekende doch Tbeeten loochent alle plicbtig'heid. De zaak is in onderzoek. A chtergelaten op den tram van 11 ure. tusschen Poperinghe en Crombeke, Vrijdag der verleden week, een grooten pande r met een hoed erin. Vriendelijk verzoek hem ten politie-bureel terug te dragen. Solo-slim. Ter herberg - In den Wegwijzer bewoond door Pieter Maerten. werd maandag avond in 't kandeel een solo- slim gespeeld in troef door M. Marcel Six. De medespelers waren MM. Boucquey Emile, Fiers Oscar, Marquis Jules en Ver- faillie Alphonse. Noodlottige onvoorzichtigheid. Woensdag morgen wilde Emile Dewagema- ker,knecht op de hofstede der kinders Rous- sen, te Abeele, den hond die in den kernmo len zat, wat aanwakkeren. De jongen werd met zijn halsdoek door de tandwielen vast gegrepen, meêgetrokken en bijna de borst ingesiuikt. Seffens liep men om don F H. Pastor van Abeele, die den bewusteloozen jongeling het H. Olie toediende. Een bijge roepen geneesheer diende hem de noodige zorgen toe en verklaarde dat zijn toestand onrust inboezemde. Vyijdag heeft zich toch wat beternis voorgedaan en is den jongen Slype. Kind doodgestoken door een ander kind. Het parket van Brug- |ge heeft zich naar Slype begeven om het volgende geval te onderzoeken. De knaap Richard Vandeputte, oud 14 Ijaar, had bij een leurder een mes gekocht en het lemmer scherp geslepen. 's Avonds ging hij op de straat met het mes in de hand en hij zwaaide met den arm. Het toeval wilde dat achter Vandeputte een knaapje kwam, de kleine Leo Van den Berghe, 5 jaar oud, die door de punt van het mes in de rechterzijde getroffen werd. De wonde was zoo erg dat het ongelukkig kind eenige oogenblikken later uitgebloed en gestorven is. Suiker ij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Blier en daar. Te Breedene ging het 17 jarig meisje Renilde Talleau water halen. Zij viel in de beek en verdronk. Te Waerdatnme bij Brugge werd de veldwach ter zondag avond door twee dronkenlappen aangevallen de kerels namen den man zijn sabel af en begonnen hem onmenschelijk te slaan. Zich in nood bevindend loste de veld wachter een revolverschot dat een zijner twee aanranders, Leon Noë, in den onder buik trof. De gekwetste is maandag over leden. Zekere Ilenri Ghesquiere, 27 jaar, geboren te Yper, was aldaar over acht jaar getrouwd met Marie Iieruyter. Sedert 3,jaar hielden de echtgenooten een logement huis te La Louvière. Zijne vrouw verdenkend van betrekkingen te hebben met een kost ganger, heeft Ghesquiere haar met vier revolverschoten gedood. Zaterdag avond ontstond brand in den Bazar te Meenen de schade bedraagt 20.000 fr. Vrouw J. Verstraete - Vandenborre, herbergierster te Rousselare, daalde maandag av^nd in de kelder met een petroollamp. De vrouw vielde lamp ontplofte en deelde het vuur aan bare kieederen mede. Op haar hulpge roep kwam men de ongelukkige ter hulp. De vlammen werden uitgedoofd, doch de vrouw, schrikkelijk verbrand, stierf 's an derdaags.—De schrijnwerkersgast JulesVan Praet26jaar oud, wonende bij den brief drager Eympert, te Humbeek heeft op dezes vrouw twee revolverschoten gelost en zich dan gezelfmoord. De toestand der arme vrouw is hopeloos. Zij is moeder van vijf kinderen, waarvan het oudste nog geen 12 jaar is. Men vraagt gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. op de die meedeeling SPORT. FooibsiSI. F. C. Poperinghois. Op heden Zon dag, om 2 1)4 ure stipt, entrainement-match tusschen de twee equipen. Kampioenaat van Belgie. Uitslagen der matchen van le divisie op Zondag laatst gespeeld Te Brugge won de cercle Sportif met 7-1 op de Beerschot - Antwerpen. In zijn tegen- eden Zondag wel eene verassing kunnen teweeg brengen tegen de Union St Gilloise. Te Luik werd de match F. G Liégeois-F. C. Brugeois uitgesteld, daar het terrein door de aanhoudende regen in slechten toe stand was. Te Brussel won Union S. G. tegen Daring C. B. 3-2. Dacing C. B. klopte Exelsior S 0, met 7-1 Te Antwerpen won Antwerp F. C. met 2-0 tegen Leopold C. Te Kortrijk S. C. Courtrai verloor tegen Standard F. C. met 3-0. Na de matchen van zondag is de stand der eerste afdeeling als volgt Punteq Union St Gillis C. S. Brugge F. C. Brugge Racing C. B. Beerschot A. C. Daring C. B. 20 18 17 13 13 12 Punteij Standard, Luik 10 Excelsior Brussel 9 Antwerp F. C. 5 Leopold, Brussel 5 F. 0. Luik 4 S. C. Kortrijk 2 Ik weel nlloM. maar wat ik weet, is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. WIELRIJDEN. Velodroom van Meulebeke.100 km. koers: 1. Buysse, Tnielt,2. Vanden Berghe, Roeselare, op 1)2 wiel, 3. De Baets, Kortrijk, tot spraak teruggekomen, zoodat men zijne |nP 2 lengten, 4. Spiessens,Boom, op 1 ronde, herstelling mag verhoopen. Vela verdwenen. Jeröme Trybou van Reninghelst, had vrijdag morgen zijn rijwiel in de herberg Den vetten Os ge steld. Toen hij rond 11 1)2 ure erom giDg, was deze verdwenen. Waarschijnlijk is een missing in 't spel, want er bleef iii de her berg een velo over die niemand kwam halen. Prijs 3,00 Ir. de doos van 100 Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Goote Markt. 18. POPERINGHE. Slavelo.De verdronkene. In om trent den helft onzer nummers van Zaterdag laatst, melden wij het pijnlijk ongeluk 's morgens rond 11 1)2 voorgevallen Fran- .cies Haelewyn van Crombeke, bezig zijnde met suikerbeeten op een schip te laden voor rekening van M. Raymond Inion, was door een misstap in den Yser gevallen en jam merlijk verdronken Daar het water 1 in. 30 hooger stond dan gewoonte en de strooming zeer hevig, waren de reddingswerken zeer moeilijk gemaakt. Met persen van lange ha ken voorzien zocht men seffens overal rond en 't was slechts rond 2 u. dat de schipper op wiens schip het ongeluk gebeurde en die met een bootje op zoek was, het lijk van den ongelukkige man vond, op 40 - 50 me ters van de plaats waar hij gevallen was. Seffens droeg men het lijk naar het gemeen tehuis, waar zijn zuster het kwam herken nen. De verdronkene, 44 jaren oud, en die eene weduwe en zes jonge kinderen achter laat, werd Dinsdag te Crombeke begraven. Woensdag kwam liet parket van Veurne ter plaatse om de zaak eens te onderzoeken 5. Defraeye. Iseghem, op 2 ronden, 6. Van Houwaert, Moorslede, op 4 ronden, 7. Ca- teau, Meenen, ver achter, 8. Linaert, Ise ghem, opgegeven. Spiessens, Defraeye en Van Houwaert had den ongelukken aan hun rijwiel De 6-dagenkoers te New-York. Zon dag nacht werd in de piste van Madison Square-Garden, te New-York, het vertrek sein gegeven voor den jaarlijkschen zes da gen of 142 uren koers. Nooit verdrong zich eene grootere menigte sportliefhebbers in den velodroom Er waren zeventien ploegen aangeworven welke hier volgen 1. Mac Farland-Clarck, 2. Fogler-Root, 3. Hiff-Stein, 4. De Mara-Lawson, 5. Vano- ni-Anderson. 0. Krebs-Cameron, 7. Mitten- West, 8. Rutt-Stol, 9. Cuniolo-Carapezzi, 10. Germain-Shirley, 11. Gebr. Georget, 12. Pye-Hebir, 13. Calvin-Keegan, 14. Wi- ley-Drobach, 15. Halstead-Lawrence, 16 Bardgett-Logan, 17. Walthour-Collins. Dus in't geheel 17 équipen, waaronder de beste der wereld, en nogmaals moeten wij met spijt bestatigen dat Van Houwaert Verlimlen er niet tusschen 'n zijn. De Europeesche ploeg Rutt-Stol, is favo maar de Amerikaansehe ploegen Mac Farland-Clarck en Fogler-Root, zijn ook niet achteruit te zetten. Op het einde der eerste uur valt Wiley en is een schouder gebroken in het uur worden 40 km. 162 meters afgelegd. Weldra valt Logan en breekt zich het sleutelbeenCunio lo en Shirley, kunnen niet meer en geven het op. Is reeds 4 ploegen weg. Germain en Carapezzi vormen een nieuwen ploeg Tot aan het 31e uur waren al de records geklopt Rond 8 ure 's morgens van den tweeden dag (32e uur), werd de velodroom in opschud De nieuwe burgemeester hoort toe aan de doctrinaire partij hij spreekt Vlaamsch en Fransch, en is gekend als een man die wei nig zegt, maar veel doet. Het groot lot. De winner van 't groot lot der tentoonstelling van Brussel is M. Maurice Verheyen, bediende in het Café Sésino. Hij heeft lang gezwegen om niet door vragen te worden gehinderd. Hij is 48 jaar oud, weduwaar en heeft 2 kinderen Hij reisde heel de wereld door en kent vele talen. Slechts verleden jaar keerde hij terug. Hij zag dadelijk af om zijne bedie ning als taalman. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Wutoii, Aanbesteding. Op 6 Ja nuari 1910, openbare aanbesteding van kalchie en andere werken. Beloop van het bestek 36,000 fr. Borgsom 2000 fr. De aanbiedingen moeten ten laatsten 18 December per aanbevolen brief, in post besteld worden. Ile milicie. Vele jongelingen, zich dees jaar voor de loling moesten laten iuscbrijveu, denken daartoe niet meer ver plicht ie zijn, omdat de loting door de nieuwe wet zal afgeschaft worden. Zij verkeeren in dwaling: er is inderdaad niets veranderd aan de inschrijvingen. Al de jongelingen, in 1890 geboren, moeten zich voor 31 december bij bun gemeentebestuur laten inschrijven. lïen geschil met Japan. Over eenige dagen werd een dokwerker door de rechtbank van Antwerpen tot eene boete veroordeeld, omdat hij een policieagent uit gescholden had voor Japonees De alge- meene consul van Japan te Antwerpen heeft zich het feit aangetrokken en gevraagd van het dossier der zaak I>« vorst. De handelaars klagen er over dat, bij vorst, hunne winkelramen zich inet ijsbloemen bedekken en het uitgestalde aldus aan de oogen der voorbijgangers, ont trokken wordt. Een inidel om daarin te verhelpen In de uitstalling brengt men een lucht- ververscher aan, op dergelijk manier dat de lucht er voortdurend in beweging is en den damp opdroogt, die zich op de spiegelruiten zette. SSricftaisselinx. Wij ontvangen het volgende schrijven Waarde Lezers, Ofschoon ik de eer niet heb gehad Ued. voorgesteld te worden, toch mag ik mij ver- ïtschuldigen voor U een onbekende te zijn. Sedert maanden liet het bestuur van uw puik opgesteld weekblad mij toe dagelijks een door mij uitgevonden produkt te adver- teeren Allen hebt gij reeds van THEOBROMA gelezen en kent gij de versterkende kracht- vernieuwende en bloedaankweekende eigen schappen van het nieuw geneesmiddel. Met innig genoegen neem ik deze gelegenheid te baat om Ue i geachte lezeressen en geëer de lezers, kenbaar te maken dat de rucht baarheid aan den THEOBROMA tot hiertoe verleend de troostendste uitslagen heeft opgeleverd. Van alle kanten van het land komen er lieden bij onzen generalen agent, M. De Moor, Burgstraat, 38, Gent, het nieuwe geneesmiddel halen en hetgeen volkomen met onze berekeningen overeenkomt, al degenen die het gebruikt hebben zijn er tevreden over en bevelen het hunne vrienden en kennissen ten hoogste aan. Dank er over, niet alleen in mijnen naam maar ook in naam der menschlievendheid. Geen zoeter voldoening kon mij te beurt allen als de overtuiging van toch eenige zwakke, krachtelooze ontzenuwde lieden in hun lijden te hebben geholpen. Sedert verscheidene jaren reeds, getroffen als ik zag hoevele lieden flauw, krachteloos, buiten adem zijn, niet bekwaam om te wer ken, heb ik mij afgevraagd of er toch geen middel was ons verzwakt menschengeslacht op te beuren en onze bevolking hare vroe gere gezondheid terug te geven. Het ware onbescheiden openbaar te ver klaren wat moeite en wat geld mijne eerste proefnemingen gekost hebben. Laat ons daarover zwijgen, 't bijzonderste is dat THEOBROMA toch is gevonden en genoe; acht ik mij belound bij de gedachte dat mijne pogingen toch niet vruchteloos voor het menschd<*u zijn gebleven. De auteur van THEOBROMA Ylanmsclic belanden. Als Waloii. Door den tram doodgere- gebracht door een schrikkelijk drama I lor» nrovnl rro vnn oon i.wk. hormon iwoi den. Maandag inorgend kwam een onbe kend bejaarde manspersoon langs de Rous brugsche kalsiede. Rechtover de woning van Alidoor Vermeulen stapte hij den steen weg over hij werd echter verrast door den tram die om 1)2 hier uit Proven aankomt, ten gronde geslingerd en vreeseliik gekwetst aan het hoofd en een arm gebroken. De ongelukkige werd opgenomen en naar het oudmanneuhuisgedragen. waar hij, ondanks de beste zorgen door doktor Brutsaert hem toegebracht om 11 ure overleed zonder tot zich zeiven te zijn gekomen. De overredene is zekere Karei Debacker van Beveren-aan- Yser. Volgens het schijnt was hij op weg in bedevaart naar Steen voordeiu zijn bezit vond men eene som van 4 fr. en eene ledige, ongeschonden fiesch. MiM-ckcm.A rm gebroken.Nestor Debrock, dagbladverkooper, reed Zaterdag morgend bij stormweder per velo naar Houthulst. Gekomen bij de hofstede Maeriens te Merckem werd hij door eenen windhoos op genomen, driemalen rondgedraaid en dan ten gronde geslingerd. De ongelukkige werd met gebroken arm opgenomen, Ten gevolge van een twist, hebben twee goed te New-York gekende boksers iD de loge, waar zij den koers volgden, op olkan der aangelegen met hunne revolvers; Chris- tophe Brown had het lichaam doorschoten zijn moordenaar, Bert Keyen, werd slechts aangehouden na eene hevige vechtpartij te gen de agenten.-Dat is echt Amerikaansch Na de 99e uur zijn Mac Farland, Rutt Collins, Fogler, Da Mara en Krebs samen aan den kop met 1889 mijlen en 2 toeren Vanoni op 2 toerenGeorget en Germain ver I>«' koning. Dinsdag liepen te Brus sel onrustwekkende geruchten over den toestand des konings. De waarheid is dat de vorst door rhumatism aangetast is, doch volstrekt in geen gevaarlijken toestand ver keert. Hij verlaat zijne kamer niet. doch evenwel niet bedlegerig. De koning gaat voort met de loopende zaken te beredderen Struxwl. Nieuwe burgemeester. Het Staatsblad kondigt de benoeming van den heer Max, schepen der stad Brussel, tot burgemeester, in vervanging van wijlen heer Demot. straat, overleden. Men weet dat de ouder ling in de maand September laatst nog deel genomen had aan de betooging op de Marte- larenplaats te Brussel't is daar dat hij de verkoudheid opdeed welke hem naar. het graf gesleept heeft. M. Hespeel was te Brug ge geboren in 1814 hij was ridder van de Leopoldsorde en drager van vele andere eereteekens. Van de oudstrijders van 1830 blijven nog enkel de HH. Mesplan, wonende te Brussel, Leraoine, te Monave en Deinoulin van Aa- quenne. Donderdag om 10 ure, werd Hespeel te Antwerpen met alle plechtigheid begraven op de kosten der stad. Wij bieden de familie Hespeel van Pope ringhe onze oprechte deelneming aan, in het verlies welke zij komen te ondergaan. Aalst, 4 December. In den handel noteert Aalstersche hop stadsmerk 135 tot 140 frank. Men mag zeggen dat er om trent niets meer te koop is in cultuur bij de kooplieden bedraagt de voorraad wel 2000 balen. Poperinghe, 10 December. Deze week was er veel kooplust voor de overblijvende hop aan 145 tot 150 frank in cultuur kan er nog 15.000 pond te koop zijn. Aan som mige boeren er werd reeds voor 1910, van 70 tot 80 fr. aangeboden doch voor zulken onzekeren termijn zijn de verkoopers zeer op hun weerhouden. Heden kondigt een handelshuis een be richt af dat de markt kalm is Poperinghe stad 1909 verkoopers 145 - 146 fr., koo- pers 142- 143 fr. dorpen, verkoopers 135 frank. Als iedereen zijn papje blaast, Als iedereen zijn beestje aast, Als iedereen zijn boodschap doet, Als iedereen zijn liefje groet, Als iedereen stelt zijn eigen maat, Als ieder maakt zijn eigen staat, Als ieder ploegt zijn eigen land, Als ieder lost zijn eigen pand, Als ieder bouwt zijn eigen nest, Dan gaan de zaken opperbest. Een doktor wandelde langs de vaart, en zag een persoon ganscb gekleed in 't water springen. Ongelukkige, riep hij, en zonder meer sprong hij erachter. Hij bracht hem behou den aan den oever. Waar waren toch uwe gedachten, vroeg hij den man Gij spreekt er licht over, klonk 't ant woord ge moest mijne schoonmoeder ken nen! De andere begreep, drukte den dren keling de hand en gooide hem terug 't wa ter in. Gansch nieuw systeem! Onverslijtbaar! Kan niet dood waaien, hoe sterk de wind ook weze! Extra groote verlichtingskrachl Onontplofbaar Kan 23 uren naeenvolgend branden met 1 centiem petrool per uurWel geschikt om onder wagen te hangen! enz... Te verkrijgen bij Sansen-Decorte In den Bazar, Poperinghe. 1 In alen Lcene Molen, bij Emile Verhaeghe, Boeschepe-kalsiede. 'i In lliirgers welzijn, bij Alp. Vanoverbeke-Leeuwerk, Gasthuisst. •I In alen Neerdaal, bij Henri Bruneel, Crombeke-kalsiede. 'I In alen Haas, bij Richard Dewachter, Gasselstraat. ft In alen Etcir/clarc, bij René Gantois, Crombeke-kalsiede. A la Com- aln Etui. bij René Devos, Boescheepstraat. Au eafé Francais, bij Cyrille Ilosdey, Yperstraat. 8 An Faubourg, bij Rosalie Timperman, Reninghelst-kals. O In 't VolksIuMliol", bij Achille Berat, Casselstraat. 10 In ale %anal|»u<ieii, bij Maurice Noppe, Watou-kalsiede. 11 In ale nieuwe Herberg, bij Emile Bruneel, Proven-kalsiede. I*<i Au café Ihtllioii, bij Edmond Duthoit, Bruggestraat. 13 In Breidel en Dccoiiiiick, bij Franqois Couttenier, Watoustraat. 14 A11 grand Turc, bij Camille Boudry, Bertenplaats. 1ft In ale nieuwe Lente, bij Louis Dehuysser, Veurnestraat. 1<> A la Mlalioii. bij de wed. Allemon, Yperstraat. f? in Middel biu-g, bij de wed. Dewickere, Yper-kalsiede. Schoone hondenkar, kloek gemaakt, te koop bij Henri Botthó, schoenmaker, Doorn straat, aan zeer genadigen. prijs. ene Stoommachien, 214 peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. en waterstuk, weinig hebbende gediend. I eener inhoudsgrootte van 50 tot 55 eeniers watereen groot uitstekend uit hangbord, zoo goed als nieuw vier goede slagvensters en een boventrap voortkomende van afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. Groote.keus van l&crkcKtocleii, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. uit Duitschland een brief ontvangt dan staat de stempel van de stad of 't dorp van waar t komt in't Duitsch. Uit Italië iu 't Itali- aansch, uit Frankrijk in 't Fransch. Drie is genoeg. Als ge uit Vlaanderen een brief ontvangt het dorp of de stad staat in 't Fransch er op gedrukt. Vlaanderen is een vrij land gelijk andere landen waarom is dat in eigen taal niet? KERKELIJK NIEUWS. Aanbiddingen dezer week voor de De kenij van Poperinghe. Op Woensdag 15n te Watou op Vrijdag I7n te Pope ringhe O. L. V. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. De E. II. De Rycke surveillant in Sint Lodewijkscollegie, te Brugge, is onderpastoor benoemd van Sint Joseph te Oostende. De E. II. Boni-e leeraar van het derde studiejaar in het Sint Lotlewijkskollegie te Brugge is leeraar be noemd var. het vijfde studiejaar in hetzelfde gesticht. De E. H. Vanden Weghe, leeraar in gezegd kollegie, is aldaar bewaker be noemd van de kostscholieren. Goedkoope bediening en schoon werk. Nieuw assortiment van prachtige schriftletters, volkomen steendruk na bootsend. STERFGEVALLEN. Donderdag had te Vlamertinghe, de be graving plaats van Mr. Amand Vandaele burgemeester der gemeente sedert 1896 provinciaal Raadslid, lid van Kerkraad Dischraad en Burgelijksche Godshuizen der gemeente. M. Vandaele, gestorven in don ouderdom van 78 jaren, was vereerd met de burgelijjte medalie van lsW klas en met de herinnerings- medalie. De begraving had plaats onder een overgrooten toeloop van volk. De gemeente was gansch in rouwoveral hing het rouw floers uit, en menige traan werd afgewischt bij het aarihooren der diepgemeende lijkre den, uitgesproken door de heeren E.Vande Lunoitte en J. Vanelslande. Moge zijne ge dachtenis in zegen blijven om 't goed dat hij deed op Vlamertinghe. De E. H. Neyrinck, pastoor te Stuyve- kenskerke, is woensdag aldaar overleden in den ouderdom van 70 jaar. Dood van Eug. Hespeel, oudstrij der van i83o. M. Eugeen Hespeel. oud strijder van 1830, is zaterdag namiddag tc Antwerpen in zijne woning der Klapper Beehtovei* liol Kloostei dei* Zus!Benedietïiiei Wij hebben de eer kenbaar ie maken dat wij met 1n JANUARI aanstaande van den ver koop van koloniale waren zullen afzien. Nochtans zullen wij gelijk gewoonte den verkoop in 't klein blijven behouden van alle Mercerie, Bonnetterie, Ellegoederen, Corsets Sargiën, Chales, Baaien, Kousen, Zokken enz. enz. en gelijk wij altijd gedaan hebben de beste hoedanigheid aan den goedkoopsten prijs mogelijk verkoopen. Groote Markt, 18 Iu St bij Emile Oreus, Oiner, Bertenplaats. IO In *1 Aheeliiof, bij Jeröme Jacob, Abeele-kalsiede. DUIVEN- TENTOONSTELLING. Heden Zondag van 9 tot 12 ure 's mor gens, Tentoonstel ling der duiven van i. Depreeuw, ter her berg De Haan. T00NEELVERT00NINGEN. Tooneelmaatschappij Langhoirs-Vic- torinen. Op Maandag 13, Dinsdag 14 en Woensdag 15 December, opvoering ia den Stadschouwburg van Poperinghe. van het wereldberoemd drama DE TWEE WEEZEN, door A. d'Ennery on LIEFDE, blijspel door Vanlangendonck. Kaarten op voorhand zijn alreeds te beko men, mits 10 cent. opleg per gewaarborgde plaats, bij d'heer Maurice Benoot, Ilond- straat, n° 1, Poperinghe. Tooneelmaatschappij Roeische- Bar- baristen. Op Maandag 17 en Dinsdag 18 Januari 1910, opvoering in den stads schouwburg van Poperinghe, yan het boeiend drama HERMINA of DE VER- REZENE DOODE. Biedt aan alle slag van Peerbcomen in alle vor men Appelboomen, hoogs lam voor weiden Perzikboomen voor langst muren of hoog- stamA brihoosboomen. Sieraadplanten.— Rozelaars op stam en Struikrozen. Druive laars. Alle slag van bijzondere Roode Ajuinen, beste soort, om te bewaren. Witloof ge zegd chicorée de Bruxelles enz., enz. Aanleg en bezorging van hoven. groenselzadcn OPENING VAN EENEN BIJ O F 14 IU M G II E Ik heb de eer te berichten dat ik als vori ge jaren voorzien ben van LIJNZADEN van allereerste hoedanigheid, bijzonder geschikt tot het zaaien. Deze zaden zijn gekweekt in bijzondere gronden van Frankrijk en Rus land. Terzelfdcrtijde laat ik weten dat ik kooper ben van VLAS van toekomend jaar, aan zeer voordeclige voorwaarden voor den ver- kooper. Deze die begeeren op voorhand huij vlas te verkoopen, kunnen zich tot mij -wen den. Zij krijgen het zaad en de vette gratis Op die wijze kocht ik er reeds veel in Frank rijk en ik hoop er alhier ook te koopeji. Hopende, Mijnheeren, zooals voorgaand: jaren, met uw vertrouwen vereerd te worden, bied ik U mijne rechtzinnige groetenisses aan. Jeröme DEHONDT-DELMAERR Café de la Paix Groote Markt Mimi zegl Dupont, Rousselaere, beste is. dat dé suikerij VanTieghem- de gezondste en de Twee Huisjes voor stille menschen: 5 fr. te maande; Inlichtingen ten bureele dezer. Renteniershuis te huren, gelegen in de Friesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstraat, Poperinghe. HERBERG - In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brouwerij Middelburg, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. e Herberg het Riddershofgelegen te Vlamertinghe wijk het Hemelrijk tegen Dickebusch, met grooten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij Me We Auguste Rom- mens, brouwerin, groote markt Poperinghe Herberg De oude Pompiers iii de Hondstraat. Zeer genadigen prijs. Zich te begeven bij M. Albert Rommens- Declercq, Bertenplaats, Poperinghe. ijerberg met breede Koetspoort, cour en hof, 11 4 ruime kamers en achterkeuken, A la vitte de Messines steenweg naar Di ckebusch, dfcht bij de statie van Poporidghe. Zich te wenden bij Mr Bataille-Moncarey brouwer te Poperinghe. ilc>( Sm zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudigde chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert Namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Uiterst .geschi] voor kleine plaaj sen.Geeft va warmte. Ve: brandt maarz J veel als één lich Kan over zonder toebehoorten geplaaatst worde 1» II IJS: Fr. «,ft«. Zeer sterke <nl>:ikwi*»cii te koo wegende 10 kilos per honderd, aan z genadige prijs, bij de wisscithaiidel (e Al BFIYIBU) aan hoofdKwalen, steeRten in de zijde, pijnen in den rug, armen en beenen, had gebrek aan eetlust en was Kortademig en van al de ge bruikte heelmiddelen was het de Emulsion SCOTT alleen, die de kracht had mij volkomen te genezen. Brief in date 3 Januari 1909, van M. Julius JORIS, Engis. De SCOTT alleen geneest daar waar alle andere emulsions mislukken, omdat zij allerkrachtdadigst is, dank zij aan hare zuivere bestanddeelen, aan £3- hare volmaakte verteerbaarheid en vereenzelving CD en tevens aan haren e F4 O O O "O CD Niet eene andere emulsion mag als heelmiddel aan de SCOTT vergeleken worden. Het is daarom dat gij, bij het vragen der SCOTT, er geene andere moogt aanvaarden, welke u immers geene genezing zouden verschaffen. Bevindt zich dit merk op het omhulsel der fiesch, zoo ja, dan is hert wel de en gij moogt van de genezing verzekerd zijn zoo niet, dan is het een namaaksel en gij stelt het leven van uwen zieke in gevaar. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. CD *~3 0 pa w sa Etcrocmdc TEGEN hoest, verkoudheid en alle luchtpijpziekten, OPGEMAAKT DOOR Casselstraat, recht over O. L. V. kerl POPERINGHE. Inzetten van tanden en kunstige gebiti volgens de beste stelsels. Alle dage te raadplegen. Aan zeer genadige prijzen. Gasthuisstraat, 15, I* O I* IE Efc IM «S BI 14 BIJ ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsche cn andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. ASIe Herberggerief Tafels. Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, VuurpottenSpoelbakkenenz.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4