LEOPOLD II Emulsion SCOTT F. li ClaÉmp-IafiWÉr HOOFDZEER TANDPIJN MIGRAINE NEVRALG1E GEORGES 3D O O 3D NIEUWS UIT BELGIE. EERSTEN TAP Mijn KLEINE voorbeeldige emulsion De nieuwe Legerwel door den Senaat gestemd en door den koning onderteekend. Koning der Belgen. Zie vervolg op Bijvoegsel. Schouwburg van Poperinghe MTÏ7TQ 's meer aan hevelen tegen rUU 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan üe VERSTERKENDE PILLEN. Wetensweerdigheden. Pries ierwijding. Op Zondag 19" Dec. 1909, HERDER Cx KEU MISSEN Jaarlijksche Kermis, Combat met de Vlocrbol, Op Zaterdag 25 December (Kerstdag) MARKTPRIJZEN. HOPPE. Voor uwe Visietkaarten wendt U ter drukkerij van dit blad, BURGERSTAND VAN POP ER1NG HE Feesten en Vermakelijkheden. Terstond ie pachten Te Koop 3 BELANGRIJK BERIGHT. J. Notredame-Van Eeckhuutte, POPERINGHE. GrtooT.-Hiiis van Vertrouwen-Klein. IA l>E\ HDiXEIt. Lakenstofïen, Nieuwigheden. Coiffuui'saion Hubert ROUSERE, Gasthuisstraat, 27, P0PER1N6HE. Een enkel Amerikaansch Aigaopoedertje, geneest in eenige minuten de hevigste aanvallen. Die wonderbare poeders zijn overal te verkrijgen Depot voor Poperinghe bij Mr Monteyne, Hoofddepot Mr Cam ille Libotte, Yper ls% «Ie doosj ProeidoosS Zooals het Ie voorzien was, werd de nieu- we legerwet, gelijk zij in de Kamer van Volksvertegenwoordigers gestemd werd, Dinsdag door den Senaat bekrachtigd die er geeno enkele wijziging heeft aan toege bracht. De wijziging Berryer behoud der plaats vervanging gedurende nog twee jaar) werd verworpen evenals de wijziging van den heer della Faille d'Huysse, (vermindering van diensttijd voor degenen die een bekwaam heidsexamen afgelegd hebben). Do wet werd in haar geheel goedgekeurd mei 71 stemmen tegen 22 en 9onthoudingen. Daar zij Dinsdag door den Koning onder teekend werd, is zij uitvoerbaar van daags na hare afkondiging in het Staatsblad, wat Donderdag geschied is. De wet is dus reeds sedert Vrijdag van kracht. Men zal diensvolgens toekomend jaar niet meer loten, alhoewel degenen die voor f ja nuari 1910 den ouderdom van 19jaar bereikt hebben, zich nog in 'tstad- of gemeentehuis moeten doen inschrijven. Sedert korten tijd verbleef de koning Leo pold II op zijn Paviljoentje der Palmboo- men«, een eenvoudig burgershuis met drie vier plaatsen die arm gestoffeerd zijn. toen Zondag morgen het gerucht rondliep dal de koning ernstig ziek was. Hij leed aan eene erge darmontsteking, met verstopping. Men meent echter dat de oorzaak elders te zoeken is. Kort te voren heeft de koning te Parijs eene heelkundige behandeling ondergaan om rhumatims en jJichtpijnen weg te nemen. De fransche dok tor zou daar tamelijk in gelukt zijn, maar terzelfder tijd verloor de koning allen eet lust. Dit schijnt niet zonder invloed geweest te zijn op 's konings toesland. Zondag morgend werden de koninklijke geneesheeren samengeroepen en zij hielden een zeer lange beraadslaging: De toestand was erg maar zij zegden het nog niet aan den koninklijken lijder. Zondag noen bevond doctor Stfénon zich bij den koning. Al met eens zei Leopold II v Doctor ik wil weten of ik in doodsgevaar verkeer; gij moet het mij zeggen, want ik wil mijn biechte spreken, Ons Heer en het heilig 'oliesel ontvangen met mijn volle ver stand, i;i het bezit van al mijne geestes krachten. Doctor, spreek i.u Daar het een bevel gold, antwoordde doc tor Sliénon Welnu,'ja Sire; ik vrees het ergste. Da koning antwoordde daarop»'t is goed nu weet ik wat mij te doen staat. En hij gaf bevel onmiddelijk zijnen pastoor dat is de Zeer Eerweerde Pastor-I)eken van Laeken te werwittigen. De berechting werd door den koning gesteld op Maandag achternoen. Maandag morgend vonden de geneesheeren dat de toestand nagenoeg dezelfde bleef, en verklaarden dat, zoo de ziekte geen andere wending nam, de operatie overmijdelijk was. Daarna ontving de koning nog eenige personen onder ander M. Dubot, zijn nota- ris, met wien hij een lang onderhoud had en de nuncius van den Paus, Mgr Tacci Porcelli, die hem den bijzonderen zegen van zijne Heiligheid bracht.' In den namiddag, omstreeks 3 uren, ont ving de koning, volgens zijne begeerte, de laalste Heilige Sacramenten. De koning sprak eerst zijne biecht. Zeer Eerweerde Heer Deken Ooreman bleef twintig minuten alleen met Leopold II. Dan werden de deu ren opengezet en de koninklijke familie en de hooge ambtenaren van het nof binnengela ten. Do koning ontving Ons Heer met eene stichtende godvruchtigheid, de handen samengevouwen. Daarna werd aan Zijne Majesteit het H. Oliesel toegediend. De priester was bijna eene uur bij den koning. Toen de Z. E. H. Pastor - Deken den vorst verliet, drukte Leopold II hem gevoelvol de hand zeggende Dank, uit ter herte, mijnheer de Pastor, voor den troost van den Godsdienst die gij mij gegeven hebt. Nu ben ik gereed... Om 6 uren is Z. Km. kardinaal Mercier, vergezeld van Mgr Troost, aalmoezenier van 't Hof, den koning komen bezoeken. Maandag nacht hebben de geneesheeren den koning een weinig morphine ingespoten om hem te doen slapen, hetgeen hoogst noo- dig was voor de operatie. I)e operatie had dinsdag voormiddag ten 10 ure plaats De vorst werd in slaap ge bracht bij middel van cloroform. Daarna werd een insnijding gedaan in de ingewan den om de winden te laten ontsnappen dan zuiverde moD de ingewanden van alles wat de verstopping veroorzaakte. Zoo verdween de zwelling van den buik die den vorst veel pijn veroorzaakt had. Iti 20 minuten was de operatie afgeloopen en de geneesheeren ver klaarden dat de operatie geheel goed gelukt was. De vraag was nu te weten of de koning aan eene gewone verstopping, dan wel aan eene verlamming van de ingewanden leed. In 't, eerste geval was er nog al hoop op herstelling; zoo niet was 't ergste te vreezen Denzelfden dag waren de leden van den Senaat per telegram naar Brussel geroepen om over de legerwet te stemmen. Ten 6 1 2 werd de wet, die door den Senaat gestemd was, den koning voorgelegd en onmiddelijk heeft hij ze geteekend. Den Dinsdag ook heeft Mgr de Bisschop van Brugge den volgenden brief gezonden aan de geestelijkheid en de geloovigen van het bisdom. Zeer Lieve Broeders, Zijne Eminentie de Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen komt ons zooeven tc berichten dat Zijne Majesteit de Koning, ten volle bewust van zijnen ge vaarlijken toestand, liet verlangen heeft uitgedrukt de laatste Uil. Sacramenten zonder vertoeven te ontvan gen. Hij heeft ze gisteren met godsvrucht ontvangen, betuigende te willen sterven in het geloof der katho lieke Kerk. Met liefde zullen wij onzen plicht van vaderland- sche verkleefdheid en van eerbiedige erkentenis je gens onzen doorluchtigen Vorst vervullen met voor hem te bidden, opdat God hem tot welstand en roem van het vaderland beware, en hem in zijne eindelooze goedheid en bermhertigheid genadig weze, Te dien einde bevelen wij dat de priesters in de Mis, waar de rubrieken toelaten, de collecta» bij voegen pro infirmo (Missa pro infirmisj. Na de voornaamste Mis, zal men de litanie van O. 1. Vrouw bidden. Gegeven te Brugge, den 14 December 1909. De nacht tusschen Dinsdag en Woensdag was onrustwekkend, en de toestand ver ergerde met den dag het gevaar kwam van de maag die verlamd was en niet werkte. Daaruit volgde eene klimmende verzwak king. Verder op den dag bekwam de koning; toch vonden de geneesheeren het goed de maag leeg te pompen en te inasseeren zoo zou zij hare normale werking terugkrijgen. Die bewerking duurde ongeveer 3)4 uurs. Donderdag was eene verlichting tegen den dood. De nacht was uitstekend geweest en om 9 uren meldde men reeds dat het gevaar geweken was de koning had koorts noch pijnen en was in 't bezit van de volle helder heid van geest. 's Avonds verliet doctor Thierin den vorst na hem de hand gedrukt te hebben en ieder een begaf zich ter ruste behalve twee kloosterzusters die bij den koninklijken lijder waakten. Om 2 uren in den nacht hoorde een kloosterzuster den koning zuchten de ge neesheeren kwamen uit eene nabijzijnde kamer toegeschoten. De koning zich wen dende naar doktor Thiriar zegde met zwak- kestem ik stik, dokter, ik stik De geneesheeren deden onmiddellijk eene inspuiting met ether en lieten den lijder zuur stof inademen. Eensklaps loosde de vorst oen zucht en... hij gaf den geest't was 2 uur 37. De koning is eigenlijk bezweken aan eene hartaderverstopping, die hem in enkele ston den het leven ontnam. God geve zijne ziele de eeuwige rust. Maatschappij van Rethorica Langhoirs - Victorinen. Vertooningen van i3n, 14» en i5" December 1909. De aloude maatschappij Langhoirs-Victo- rinen heeft dit jaar het tooneelseizoen geo pend met het wereld beroemd drama - De twee Weezen van d'Ennery en Cormon, en het blijspel «Liefde» van F. Vanlangendonck. Het hartroerend drama, dat alhier! reeds verscheidene malen opgevoerd werd, heeft nogmaals een overgrooten bijval verworven. Wij hebben met genoegen kunnen bestatigen, dat de drie opeen volgende vertooningen van 13", 14n en 15n dezer, telkenmale door een talrijk publiek bijgewoond werden. lederen avond was de schouwburgzaal proppensvo) en was het bureel verplicht kaarten te wei geren. Sedert lang reeds was het theater zoo goed niet meer bezet geweest. Dit is ook niet te verwonderen. Het publiek was verzekerd t alomgekend drama De twee Wee- zen op eene onberispelijke wiize te zien spelen. Het. is immers in Poperinghe en om streken wel bekend dat de Victorinen noch zorgen, noch geld, noch moeite sparen om prachtige vertooningen te geven 't Is omdat deze gilde dacht op het geëerd publiek te mogen rekenen, dat zij het ge waagd heeft deze voorstellingen te geven, niettegenstaande het groot getal tooneel- speelsters, de kostelijke kosiurnen en de tal rijke tooneelscbikkingen welke gevergd werden Het buitengewoon succes door de Pope- ringsche toon eel in aa 1 sc. h a p j 1 ij bekomen, is wel een klaar bewijs, dat liet besiuur een goed denkbeeld gehad heeft dit drama te laten Opvoeren Het meesterstuk van d'Ennery werd door al de spelers zeer wel weergegeven en wel voornamelijk de hoofdrollen. De bijrollen werden ook op eene zeer vol doende wijze gespeeld. Er valt bier enkel aan te mérken dat som mige spelers wat meer op hunne taal zouden letten eu trachten zuiver vlaamsch te spre ken. Dat deze liefhebbers niet vergeten dat men met moed, wilskracht en volharding ille moeielijkheden kan overwinnen. Voor de tooneeispeelsters hebben wij ook niets dan lof. Zij hebben overheerlijk ge- ipeeld. Aan allen dus onze beste gelukwenschen. Het algemeen handgeklap, na elk tafereel, en vooral bij het einde, heeft bewezen met hoeveel belangstelling, deelneming en vol doening de talrijke toeschouwers de lotge vallen der twee weezen volgden. Op dit schoone drama volgde een blijspel met zang, waarvan de Victorinen ons reeds zoo menig staaltje gegeven hebben. Dit kluchtspel, doorspekt van geestige zetten, lieve liederen en aangename kooren, heeft eenieders voldoening verworven. Niettegenstaande liet reeds laat in den nacht was, drukte menig toeschouwer zijn zijn spijt uit het theater te móeten veriater. waar hij zoovele genoegelijke uren had overgebracht. Algemeen word den wensch uitgedrukt nog zulke vertooningen te mogen bijwonen. Dank en eere dus aan de Langhoirs-Vic torinen. Wij moeten ook onze voldoening uitdruk ken over de uitgelezene muziekstukjes, welke eenige leden der Philharmonie uitge roerd hebben onder de leiding van den heer E. Duflou. Wij brengen ook hulde aan den onver- moeibaren tooneelbestuurder, die, door zijn wijs beleid en zijne wel bezorgde tooneel- schikkingen, zooveel heeft bijgedragen tot het welgelukken dezer vertooningen. En ten slotte zeggen wij dank aan de lieve Poperingsche juffers, die door hunne tegen woordigheid in het Paviljoen de Bei-Air, door hunne fiere houding in hun prachtig kostuum, en door hun zoetluidend gezang, ons allen zoo aangenaam verrast hebben. Wij wenschen nog meermalen het genoegen te hebben déze bevallige juffers op het too- neel te mogen bewonderen. Een toeschouwer. Da grootste keus van meubels en stoe ien in alle slag en prijzen, is voorzeker te verkrijgen In den Bazar bij Sansen-Decorte, 15 en 20, Gaslhuisstraat, Poperinghe Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout, notelaren, acajou, enz. Schoone gedraaien Tafel poolen aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. hond geene medalie droeg. Albert Debeir werkman te Woesten, wordt veroordeeld tot 26 frank, voor opstand en beleedigingen jegens den burgemeester, en tot 15 fr. voor openbare dronkenschap. Vooriiiezeele. Branden. Ov r omtrent 14 dagen brandde alhier eene vu mme stroo af, toebehoorde aan M. In gelaere. Zondag nacht werden drie schelven toebehoorende aan M. Bakker, gebuur van M. Ingelaere, door brand vernield twee andere schelven die erbij stonden en ook dreigden vernietigd te worden, konnendoor de spoedige hulp der toegelopen personen gevrijwaard worden. Er is voorzeker kwaad willigheid in 't spel van beide branden, en 't ware te hopen dat men de brandstichters ras mocht vinden. - Woestaard. Henri Decommere, bakker, die zich Zondag avond in eene lier berg bevond, gerocht voor eene nietigheid in ruzie met zekeren Platteel. Deze viel De commere te lijve en stampte hem een been in stukken. Een onderzoek is ingesteld. Men acegl dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. IBrtiggc. Eene dienstmeid ve> moord. Den zaterdag 27 november laatst ontdekte men, op den hooizolder der wonii van den heer Moulaert, krijgsgeneesheer bij het 3e regiment lansiers alhier, het lijk der dienstmeid, de genaamde Malvina Segaert 20 j. geboortig van Zedelghem. Zij scheen zich opgehangen te hebben met eenen stal band. Men dacht aan eene zelfmoord. En het lijk werd begraven. Malvina Segaert was eene wees, maai toch had zij familie. Veriedene week schreef die familie twee brieven aan het parket van Brugge Daarin stond dat de familie vaste lijk geloofde dat de jongo dienstmeid zich niet gezelfmoord had, daar zij daarvoor hoegenaamd geen redens had. Deze brieven werden ter hand gesteld van den heer Ver- beke, onderzoeksrechter, met de zaak gelast. De achtbare magistraat gelastte M. Fontier, commissaris der opsporingsbrigade, met de noodige opzoekingen te doen. Behendig ge leid door den heer onderzoeksrechter heli- ben deze spoedig tot de ontdekking van eene schrikkelijke misdaad gebracht. De vermoedens vielen op den ordonnans van den huize, den genaamde Jan Smit, 22j. geboortig van Antwerpen, soldaat bij het 3e lansiers Door allerlei vragen overmand, begon de ordonnans te bekennen dat hij de som van 180 frank van de dienstmeid ge stolen had. Deze bekentenis, in verband gebracht met le ligging van het lijk, bevestigde nog meer de magistraten in de overtuiging dat er hier eene moord gepleegd was. Smit, van langs om meer in net nauw gebracht, heeft einde lijk volledige bekentenissen gedaan hij heeft bekend dat hij liet ongelukkig meisje ver moord had. Ziehier in welke omstandighe den. Malvina Segaert, den diefstal vasstellende waarvan zij, vanwege den ordonnans het slachtoffer was, had bedreigd hem aan te klagen bijaldien hij haar het gestolen geld vóór den zaterdag niet teruggaf. Dien dag had Smit de dienstmeid naar den hooizolder onder het een of ander voorwendsel meege lokt, Daar had de ellendige schurk eenen stal band rond den hals van het meisje gesla gen, dien band toegesnoerd en de ongeluk kige zoolang over ende weer over den vloer gesleept tot dat zij opgehouden had te leven. Dan had de booswicht het lijk zoodanig ge schikt dat men aan eene zelfmoord zou ge loofd hebben. Men vraa^l gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. STAWSMKl'WS. De verdwenen veto. De velo van den heer Jeröine Trybou, koopman te Re- ninghelst, en die vrijdg der verleden week verdwen was uit de herberg «Den VettenOs« te Poperinghe, waar den eigenaar hem ge steld had, is wel gestolen geweest. Tot nu too heeft men er geen spoor van ontdekt. Solo-Slim. Zondag laatst werd bij Henri Boudry, in de Casselstraat een solo- slim gespeeld door Maurice Druwant. üe medespelers waren Henri Boudry, vrouw Henri Boudry en Emma Suffys. Gevonden. De briefdrager Canaille Lahaye, heeft Vrijdag morgen in de Yper- straat, een huissleutel gevonden. Hij berust ten politie kureele. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, GOote Markt, 18. POPERINGHE. De rechtbank.— Zitting van 16 December. Vanloot Frederic, landbouwer te Poperinghe, was vervolgd om zijn hond te hébben laten rondloopen op zijn land, de kleine Camilla Bulckaert die er mede ging spelen, werd erg gebeten. Vanloot wordt hiervoor vrijgesproken, maar hij wordt ver oordeeld tot 15 fr. of 30 dagen omdat zijn zijn van machtig veel volk, en, alhoewel de ingaiigsprijzen de laatste dagen getripleerd waren, kon alleman nog niet binnen Be langrijke veranderingen hebben zich de vijf de dag voorgedaan. Stoll, die met Rutt de beste equipe vormde, werd door een Ameri kaan uit jaloerschheid omver gereden en erg aan de knie gekwetst, zoodat de heldhaftige kleine Hollander zich verplicht zag op te houden. Rutt reed dan négen uren aaneen altijd de hoop koesteren dat er hier of daar één het ging opgeven om dan met den twee den dier equipe een nieuwe team te vormen Niettegenstaande al de pogingen der Ameri- kaners die elkaar aflosten en poogden Rutt een toer te doen verliezen, gelukten zij er niet in. De moedige Duitscher was het te weeg op te geven toen een onvoorzien geval zich voordeed. Mac Farland, die equipe vormde met Clark, viel en brak zich een vinger. Hij moest den strijd opgeven en sef fens miek Rutt met Clark eene nieuwe equi pe, maar volgens 't reglement verloren zij hierdoor een toer. Om een toer in te winnen op eene piste van 160 meters en 11a vijf da gen rijden, is dat geen kinderspel. En toch gelukten zij erin, 't gene hun geestdriftige toejuichingen der toeschouwers aantrok. Den laatsten dag zelfs won Rutt, meesterlijk afgelost door Clark, een toer op al de ande re, wat miek dat de equipe Rutt-Clark, bij 't endigen der koers eene ronde voorsprong had op de volgende equipen, iets wat in de zes dages koers nog nooit gebeurde. Ziehier nu de officieele uitslag 1. Rutt-Clark, Duitscher-Australiër, 4280 kilometers 924 meters. 2. Fogler-Root, Ame rikanen, op 1 ronde. 3. Walthour-Collins, id. op eene lengte. 4. Hill-Stein, id. op eene lengte. 5. Halstead-Hehir, id. op 2 ronden. 6. Mitten-West, id. op 2 lengten. 7. Lawson de Mara, op 3 ronden. 8. Gebroeders Geor- get, Franschen, op vijf ronden. 9. Vanoni Andersen, Italiaan-Deen, op 187 ronden. Om den titel van officieelen winner der ko"rs, werd een match tusschen Rutt en Clark betwist. De Duitscher klopte den A11 traliër met twee lengten, en zoo komt het dat een Europeesche renner de 6 dagenkoers won. Rutt, de held der 6 dagenkoers van 1909, won ze ook in 1907 met Stol. In 1908 was hij tweede op 5 centimeters. Pat Powers heeft weer goede zaken ge maakt met zijn zesdaagsche koers. Zijti ont vangsten beloopen tot de mooie som van 260,000 frank. Rutt en Clark, de winners van de proef, hebben voor hun deel 0000 frank ontvangen. Ook de geklopten in den strijd zijn goed betaald geworden Powers heeft zich ten hnnnen opzichte heel vrijgevig getoond. Mac Farland, Clark, Root, Fogler, Wal- thour en Stol, zullen welhaast met de Cecilie voor Hamburg of Berlijn vertrek ken. Ze gaan nu aan den zesdaagsehen kamp in Duitschland deelnemen. Victor Dupré, de beroemde fransche snelrenner is aangeworven voor de ope ningskoersen in de Velodroom van Yper. YEaamscliv lïelangen.ln Polen zijn de inenschen kwaad omdat ze in t Duitsch moeten leereu en niet in hunne eigene moedertaal. I11 Ierland werken de inlanders om hunne haast verdwenen taal te verheffen. In Croatie bekwamen de Croaten eene boogesehool waar men in eigene sprake aanleert. Drie is genoeg Polen, Ierland, Croatie zijn afhankelijk. Vlaanderen is een vrij land, en de Vla mingen zijn van geen tel in eigen land. 't Onderwijs is Fransch zie de meisjes- pensionnaten, enz. Het vlaamsch wordt aangeleerd als vreemde taal. Wij zijn vast besloten eene warme propagande te maken bij de geachte lezers van de Poperinghenaar voor het genees middel THEOBROMA genaamd. Immers de THEOBROMA is een uitmuntend krachthersteller van het bloed, de zenuwen en de spieren. De THEOBROMA, een volksmiddel, werkwikt en verkloekt. Reeds vele onzer vrienden zijn er mede geholpen en genezen. Aan bleeke jonge dochter, flauwe of uitgeputte lieden is het bijzonder aangeprezen. Het kost maar 3 fr. De depot is bij M. Monteyne apotheker, groote markt, en te Yper bij M. Libotte, apotheker. SPORT S-foolltail. Kampioenaat van Belgie. Uitslagen der matchen van le divisie op Zondag laatst gespeeld. Te Brugge ontving de Cercle Sportif Brugeois het bezoek der Union St Gilloise. Deze match, door duizenden personen bij gewoond, is voorzeker de schoonste dit jaar gespeeld werd, zoo voor het schoon spel als voor de behendigheid. Op een fooi tegen Union, kreeg Brugge het le punt in de 2e half-time door penalty. Zeven minuten voor 't einde, speelde Union gelijk en 10 seconden voor het eindgefluit toen het reeds duister werd, miek Union de win nende goal. De Union won dus met 2-1. De back De Corte van Brugge onderscheidde zich bijzonder. F. C. Brugeois behaalde te Antwerpen eene schoone overwinning met 5-2 op Beerschot A. C. Leopold C. verloor tegen Standard F. C. met 4-1. De match Excelsior S C. tegen S. C. Courtraisien werd uitgesteld. Daring C. B won tegen Antwerp F. C. met 3 - 2. De match F. C. Liégeois- Racing C. B. werd voor het einde tegengehouden. D stand was toen 2-1, in 't voordeel der Racing C. B. Na de matchen van Zondag is de stand der eerste afdeeling als volgt Puntei) Punteij 22 Standard, Luik 12 Union St Gillis F. C. Brugge C. S. Brugge Daring C. B. Racing C. B. Beerschot A. C. 19 Excelsior Brussel 9 18 Antwerp F. C. 5 14 Leopold, Brussel 5 13 F. C. Luik 4 13 S. C. Korlrijk 2 Eene klacht is ingediend bij het midden- komiteit te Brussel, togen het feit dat de speeltijd Zondag van de match Cercle Sportif Brugeois - Union St Gilloise, van vier minu ten overschreden werd. Men weet dat het binst de laatste tien seconden is dat de Union hare winning-goal miek. WIELRIJDEN. De zes-dagen koers te New-york. Deze fameuze koers is afgeloopen onder 't bij- Heden Zaterdag, 18° December, heeft Z. I). H. Mgr. Waffelaert. in de kerk van het Groot Seminarie te Brugge, de volgende Heilige Wijdingen toegediend Ontvingen de H. Wijding van Priester: le HH. Debevere A. Sint Andries, Decuype- re F. Brugge, Depoorter P. Kortrijk, De- marezF. Reningheist, Desraedt A Cachtem, Devisschere C. Iseghem, Goeghebeur A. Brugge, Gruwier A. Yper, Hemeryck G. Hooglede, Lamiroy H. Kortrijk, Leuridan .1. Merckem, Pie V. Zonnebeke, Poignie C. Coolscamp, Schreurs A Brugge, Vande Broucke P. Zillebeke, Vander Gothe M. Yper, Verliaeghe E. Leysele. Ontvingen de II. Wijding van Diaken de HH. Cosyn J. Oost-Koosebeke, Delbaere H Poperinghe, Deman J. Brugge, Engiisch M. Brugge, Govaert J. Oedelem, Hanssens A. Staceghem, Hocepied P. Moeskroen, Lodewijck N. Meenen, Nolf R. Tliourout, Roosc E. Brugge, Ruyssen U. Thourout, Strubbe J. Brugge, Vanneste J. Roeselare. Ontvingen de H. Wijding van Onderdia ken de HH. Brutsaert A. Poperinghe, Del tour G. Lauwe, Dupont A. Bisseghem, Duron C. Wouinen, Hoornaert R. Brugge, Janssens E. Brugge, Quaghebeur A. Brugge, Vander Beken G. Desselghem, Vanderscheldeü A. Ardoye, Vandewiele R Kortrijk, Van Ge- uwe G. Meenen, Van Rie O. Maldeghem. 9 Sn Pretoria, bij Remi Logie, Meessenstraat. 2 Bii den Watermolen, bij Evarist Houvenaghel, Veurnestraat. JS In tie lAoeiinaa-kt, bij Arthur Blanckaert, Boescheepstraat 4 Bn ale nieuwe SLelie, bij F. Verwaerde. (Sissen van 't Zwijnland), Casselstraat. 5 Gn tie Zon, bij Aimé Theeten, St Jan-ter-Biezen. O In tie iiooge S<ad, bij Gustave Debyser, Doornstraat. 7 Bn de («algcstraat, bij Pyek-Dauehy, Galgestraat 8 Bn CaiiiIirinuM, bij Henri Debyser, hijg. Suiker, Meessenstr. O In tien tlroogen Tak, bij H. Rappelet. Woesten-kalsiede BO I11 tien BJjster, bij René Thooris, Crombeke-kalsiede. 11 Au Cornet d'Or, bij Gustave Creus, St Jans kruisse Wekelijksche Estaminet, den Donderdag 12 A St And ré, bij Leopold Berat, Casselstraat. S3 A rBBeiei d'Anvers, bij de Wed. Bonduelie, Yperstraat. S B Au CTieVa! tie llronze, bij Alidor Decat, Garenstraat. S5 A la Filature, bij Jules Lazoore, Yper-kalsiede, IC Au Café ties Strassen rs, bij de Wed. Parret, Yperstraat 17 Bn tie Voorstad, bij René Couwet, Proven-kalsiede. S In den Voerman, bij Lievin Danneel, hijg. Vitse, Elverd.-kals. 1!) A la Coix lilaneiie, bij Charles Questroy, Abeele-kalsiede. 70 in de Schrijnwerkerij, bij Cyrille Merlevede. Watoustraat. 21 A 3a Fahrique, bij Charles Vandevoo.rde, Groote Markt Veel verzet, plezier én goed bier Zult ge vinden, bij Karei hier, Want elk zal zingen op zijn toer, 't Zij rijk of arm, 't zij knecht of boer van: Kareltje, Kareltje, 'kheb het u gezeid, 'k Heb het u gezeid en 'k zeg het nog Achter Karellje zijn er nog Kareltje. Kareltje..... 22 A ia Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat. Combat met de Vloerbol, 23 Ir de Klokke, bij Henri Vandermarliere, Casselstraat. Combat-Bolling voor alle Liefhebbers, 21 Bn den Wijngaard, (om 5 1)2 u.) bij Aimé Desagher, Casselstraat. Poperinghe, markt van den. 17 Dec. Tarwe, heet. 18,00 - Rogge 14,40 - Haver 14,40 - Aardappelen, 100 k. 7,50-Boter de kil. 3,10 - Eieren de 26, 4,00. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Bnigge. De E. H. Tanghe, pastor van Bossuyt, is benoemd tot opziener van het vrije lager onderwijs voor het zuide lijk gedeelte van de dekenij Avelghem. KERKELIJK NIEUWS. Aanbiddingen dezer week voor de De kenij van Poperinghe. Op Donderdag 22n te Crombeke. Biel In zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudigde chicorei der Trappisten Vincart-Siliy Weigert Namaaksels. Dépót bij gebr. Dclhaize <fc Moncarey-Sansen. Meng-eling-en. De nijd is 't gevaarlijkste venijn der eigen liefde, hij begint met dezen te verteren die hem aan anderen uitbraken, en brengt hen tot de laagste aanslagen. Op de wijnstok groeien er drie soorten van vruchten 't genot, de dronkenschap en de spijt. Doe wat water in uwen wijn, wilt gij er geen tranen in doen. Een hand toesteken. Karei, zei Rom- tie steek eens een hand toe aan 't huishou den, want met de kermis ben ik overladen. Kom zei Karei, 'k zal de patatten wasschen. Waar is de zeepe? Meisjes, jongens, bij 't verkeeren Maak elkaar geen vodden wijs, Want de tijd zal later leeren Dat uw heil stond op den prijs. Als gij zijt voor goed gebonnen Schijnt de waarheid helder klaar IleM ge een leugen soms verzonnen, Dan betaalt wantrouwen haar. Is 't vertrouwen eens gaan fluiten, Dan is ook de liefde stuk. En meteen is de vrede buiten Wijl het paarken zit in druk. Al slaat de klok ook middernacht. Of 't braafste vrouwken hem ook wacht De dronkaard denkt op huisgaan niet Zijn duivelsch hert spot inet verdriet. Brussel, 15 December. Hier zoowel als te Neurenberg is de hand i vast gestemd met hetere prijzenAalst noteert 1371/2 ft'.; Poperinghe (Stadslood) 147-150 fr. Poperinghe, 17 December. Markt vast Stadsbop koopers 150 fr.verkoopers 152 1/2 frank; dorpen, 145 frank. Goedkoope bediening en schoon werk. Nieuw assortiment van prachtige schriftletters, volkomen steendruk na bootsend. van 12 tot 19 December. Geboorten.Marie-T'nérèse Clabau, d. v. Richard eu Maria Theeten.Marie Deprey, d. v. Henri en Irma Gruwez.Macel Van- devooi'de, z. v. Theoyhile en Emerentia Momerency. Maria Logie, d. v. Omer en Maria Vaupeperstraete.Medard Gesquiere v. Jerome en Leontine Deroo. Bertha Verleene, d. v. Honoré en Bertha Rycke- boer. Maria Temperviüe, d. v. Ernile en Emma Vandevyver. Julienne Bollengier, d. v. Julieu en Maria PittrJUqeo. Overlijden. Carpenti.er Aloise, 58 jaar, bandgebruiker, weduwaar van Sophie Salo- mé, wijk A. Verborgh Virginie, 75 jaar, zonder beroep, weduwe van Josephus Ca- roen, wijk A. Merlevede Maurice, 3 jaar, wijk K. Vermeulen Hector, 6 maanden, wijk D. Vanhove Natbalia, 85 jaar, zon der beroep, weduwe van Louis Delava, Crombekestraat. Sergier Rosalie, 81 jaar, zonder beroep, weduwe van Carolus Per- soone, St Michielsfraat. Huwelijken.Henri Van Eecke, 53 jaar, weduwe van Eugenia Prum, Rentenier, met Flora Benoot, 46 jaar, winkelierster, beide te Poperinghe. %enuvt aelatige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van rieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. DUIVEN- TENTOONSTELLING. Heden Zondag van 9 tot 12 ure 's mor gens, Tentoonstel ling der duiven van Hector Desagher en Gaston Houwen, ter De Haan bij Désiré Schmidt. T00NEELVERT00N1NGEN. Tooneelmaatschappij Roeische - Bar- baristen. Op Maandag 17 en Dinsdag 18 Januari 1910, opvoering in den stads schouwburg van Poperinghe, van het boeiend drama HERM1NA of DE VER- REZENE DOODE, bekroond oorspronkelijk drama, door Nestor De Tière, en BIJ DEN FOTOGRAAF, blijspel in één bedrijf dooi E. Deraedt, Kaarten op voorhand zijn alreeds te heko men, mits 10 cent. opleg per gewaarborgde plaats, bij d'heer Thenphile Vanclstlandc, Yperstraat, LJoperinghe. herberg Renteniershuis te huren, gelegen in de Priesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. Zich te begeven bij Beck Henri, Boescbeepstraat, Poperinghe. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brouwerij Middelburg, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaeno, Noordstraat, 16, Poperinghe. De Herberg het Riddershofgelegen to Ylainertinghe wijk het Hemelrijk tegen Dickebusch, met groeten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij Me We Auguste Rom- mens, brouwerin, groote markt Poperinghe Herberg De oude Pompiers in de Hondsfraat. Zeer genadigen prijs. Zich te begeven bij M. Albert Rominens- Declercq, Bertenplaats, Poperinghe. Herberg met breede Koetspoort, cour en hof, 4 ruime kamers en achterkeuken, A la ville de Messines steenweg naar Di ckebusch, dicht bij de statie van Poporidghe. Zich te wenden bij Mr Bataille-Moncarey brouwer te Poperinghe. Eene Stoommacnien, 2 peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies. dienstig voor Landbouwers. Zich tebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Een waterstuk, weinig hebbende gediend, eener inhoudsgrootte van 50 tot 55 eemers watereen groot uitstekend uit hangbord, zoo goed als nieuw vier goede slagvensters en een boventrap voortkomende van afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. Ik wee< ii5efl alles, maar wat ik weet, is dat de schoonste kous van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sausen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. werd, op den ouderdom van 4?, jaren buitenmate opschietende, bleek, mager en uiterst zwak. Dank zij de Emulsion SCOTT, is hij thans levendig- en kloek gewordenhij geniet eenen goeden eetlust, een bevallig uitzicht en eene blozende gezondheid. Brief in date 4 Februari 1909, van M. J. WOU TERS, 67, Vander Stichelenstraat, Brussel. Omdat de Emulsion SCOTT (dank zij hare zuivere en krachtdadige bestanddeelen en tevens haar eenig stelsel van bereiding), de zwakheid, onder welkdauigen vorm zich ook voordoende, geneest, wordt zij als de erkend. De namaaksels genezen niet Zoo gij dus eene genezing beoogt, eisch dan de en weiger volstrekt elke andere emulsion. Bui zende en duizende zieken zijn genezen niet door de namaaksels, maar enkel door de echte SCOTT. De vervaardigers der Emulsion scott voegen bij de bereiding de genezmg; bij de namaaksels der w scott ontbreekt dezelve. erf e o O 3 CD 5' CfQ CD O Wij hebben de eer kenbaar te maken dat wij met 1n JANUARI aanstaande van denver- koop van koloniale waren zullen afzien. Nochtans zullen wij gelijk gewoonte den verkoop in 't klein blijven behouden van alle Mercerie, Bonnetterie, Ellegoederen, Corsets, Sargiën, Chales, Baaien, Kousen, Zokken, enz. enz. en gelijk wij altijd gedaan hebben de beste hoedanigheid aan den goedkoopsten prijs mogelijk verkoopen. Groote Markt, 41Noordstraat, 41 O K* E BS B «J O II E Kostumen op maat voor Mannen en Kinderen.Kleederen op maat voor Da mes, zooalsCostumes TailleursPaletots, Jacquetten, Reismantels, enz. Groote keus in alle grootten van gemaakte kleederen voor Mannen, Vrouwen en Kinierenzooals: Pardessus, kostumen voor Trouw- en Ruowceremoniën, Reisman tels, capuchons, Werkkleederen in pane en eDgelsch leder (sterker dan leder.)Kinder- kostumen naar laatste goesting. Goede snede en verzorgd werkzelfs voor de stoffen welke In den Keizer niet gekocht zijn. Wilt gij spoedig, ter trouw en goedkoop de drie 'bijzonderste voorwaarden bij een aankoop) gediend worden, wendt u naar DEN KEIZER, Noordstraat. 41, Poperinghe. Aanneming van alle Uniformen en ook van Kunstborduurweiii. OUD GEKENDE opvolger Coiffeur-grimeur, Magazijn altijd voorzien van alle parfu- mèriën der beste gekende huizen; haarver- wen, enz. Specialiteit van goede produkten voor de pellekens uit het hoofd te verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen.Alle slag van haarwerken (postiches). Door mijne trouwe en zorgvuldige bedie ning, verhoop ik de gunst van eenieder te genieten.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 6