GEORGES FEYG, SCHOON WOONHUIS Émiilsioii SUIT F. naKtHt-THint, HOOFDZEER TANDPIJN MIGRAINE NEVRALGJE POPERINGHE. Moncare/s Koffie is de beste feSiferfi® Mi ÏEEISVÏBMMEID EERSTEN TAP Geneesheer, BOESCHEEPSTRAAT, 39. Wetensweerdigheden. VLIEGEN. Staatsblad. HOPPE. BURG ERST AND VAN POPER1NG HE Andere Burgerstanden op BIJVOEGSEL. 5ê lil '4 Fori, Jaarlijksche Kermis, Uit ter hand te koopen Combat met de Vloerbol, Combat met de Vloerbol, Feesten en Vermakelijkheden. Te Koop ■PMHIII 3 a s? Tea*ston<l te pssehten Coiffuursaion Hubert RÖUSERE, tïï JVlOflCAREY, Poperinghe. Agent voor België en Frankrijk Landbouwmachienen Leon DENECKER - CATRYCKEï, ABEELE-BOESCHEPE, Frankrijk. Gasthuisstraat, 27, POPERINGHE. GitooT.-Huis van Vertrouwen - Klein. HF.\ liFBZFIS. n. Lakenstoffen. Een enkel Amerikaansch Algaopoedertje, geneest in eenige minuten de hevigste aanvallen. Dis wonderbare poeders zijn overf' verkrijgen Depot voor Poperinghe AP Monteyne, Hoofddepot AP Camille Libotte, Së fg% KO de Proetcioos i s ir' As gebroken. De voerman van M Feys-Callewaert van Beveren,kwam Zater dag morgend stadswaarts gereden met een camion geladen met 0000 kilos zak ken graan toen bij de herberg Au Petit Paris geko men, de wagen met een der achterwielen iQ een diepte der kalsiede reed, de as afbrak en de wagen op zij viel. Het ware niet slecht de plaatsen waar de gazebuizen door de kal siede gelegd zijn ei ns al te overloo'pen en effen te leggen want er zijn maar al te veel puttenen kuil n in de straten van stad, die daarvan voor; komen, en gevaar opleveren. Bericht. Op 30 Januari om 10 uur. zal er een krmpsirijd gegev'-n worden tot het begeven eener plaats van kandidaai-briefdraj ger te Poperinghe. De mededingers, de stad bewonende, wor den verzocht hunne aanvraag te doen aan den heer Bostontvanger voor28° dezer. Itriiinglii-Kt. De Te Deutn ter gelegenheid der troonbeklimming van Z M. Koning Albert, is Zondag 9n Januari II in de parochiale kerk plechtiglijk gezongen geweest, in de tegenwoordigheid der Burger [ijke Overheid. Het feest wierd opgeluisterd door de schoolkinderen, dragende een driekleurig vaantje, door de tolbeambten en de leden dei brandweer met tamboer. Na den Te Deum is er op 't gemeente huis lezing gegeven geweest van de belang rijke troonrede des nieuwen Konings, welke, gansch het land door, met zooveel bewonde ring en genoegen ontvangen wierd. Niettegenstaande het onsluimig weder wapperde de vaderlandse!)e vlag, aan ver scheidene huizen van het dorp. %iii«>l»i>k«*. Heldhaftige daad. In deze gemeente was brand ontstaan in de tweewoonst der gebroeders Carreyn. Emiie Carreyn vluchtte met vrouw en kinderen, toen de vrouw opeens bemerkte dat hun kleinste kindje ontbrak. Het vuur dreigde de dakingeu in te storten en de arme vrouw viel in bezwijming toen een man in het brandend huis liep en weldra terugkeerde met het kindje op de armen. Een oogenbiik later viel het dak in. Emile Decroix, de red der, werd hertelijk geluk gewenselit. Mvcnoti. Smokkelaars. Dinsdag avond, rond 0 ure, kwam een voerman met zijn gespan aan de herberg van Henri üe- wachter-Pruyst, Bruggestraat, Hij zegde van Poperinghe te zijn en vroeg om zijnen, wagen, geladen met tabak vooreen hande laar der stad, in de poort te mogen zetten, wat hem toegestaan werd, daar hij verklaar de dat men de lading daar zou komen haleu. Rond middernacht kwam een automobiel met drie personen aan de helft van den tabak werd in het voertuig geladen en de auto, die geen licht had, reed naar de Barak ken en vervolgens de fransche grens over. 's Morgends volgden de douaniers het spoor van het voertuig, dat. leidde tot aan de wo ning van Ü.iwacliter, en zoo kwam de smok kelarij aan het. licht. M. Bertrand, kontro- leur der douanen, en M. Vandenbossche, policiekornmissaris, hebben den tabak die nog op de kar lug, rond de 1,000 kilos, aan geslagen. Du smokkelaars zijn nog niet ge kend. ;tNai§enliol' van U'eMtvlaanili1- Ziehier den rol der zaken welke zui len opgeroepen worden, tijdens dun eersten zittijd van het Assisenhof onder voorzitter schap van dén beer Dumortier, Raadsheer bij het Hof hof van Bei oep te Gent. 1Maandag 24 en twee volgende dagen Euphemie Delanoyevrouw Jerome Ver- brugghe, huishoudster is Woumen, beschul digd van beraamde kindermoord te Woumen, op 26 September 1909. Verdediger: Mr Hen- nekens, advokaat te Thielt. 2. Donderdag 27 Januari en volgende da gen: Louis Billiet, Leo Dccloedt eu Albert Reynaert, werklieden te Ooslcamp, dief te met gewelddaden of bedreigingenen gebruik van wapens, van fr. 2,50, een uurwerk met kettiDg in nikkel ten nadeole van Constant Berton, werkman te Waerdamme, op den openbaren weg te Oostoamp in den nacht van 29-30 September 1909. 3. Maandag 3 Januari en volgende dagen Louis Dubois, werkman te Alveringhem, moord op zijDe moeder te Alveringhem den 21 September 1909 Verdediger: Mr Faveau, advokaat te Brugge. zicht van mijn kind, dit werk kon volbren genlegde ik bet lijk mijner vrouw op eene matras en ik paste het lijk in het koffer maar het kon er niet in Met een oud kap mes, zonder hecht, dat diende om de groen ten te scheiden, sloeg ik haar gedeeltelijk het hoofd af. Het lichaamsdeel helde over Op de borst. De boenen staken nog uit het koffer. Met geweld heb ik de boenen gebroken en die als dan overgetrokken. Om de sporen van de bebloede matras te doen verdwijnen, sneed ik deze aan stuk kei: en wierp den inhoud gedeeltelijk in de kist. Het overtrek der ma tras heb ik insgelijk in liet koffer geduwd Wat nu aangevangen met dit koffer? vroeg de plichtige zich af. Hij besloot hetzelve in een houten kist te plaatsen, welke hij dar. naar Luik zond. Men weet hoe het ontdekt werd. Schrikkelijk ongeluk op de Schelde Zondag nacht., rond 2 ure, waren zes sol- laten, gekazerneerd op het Vlaamsch Hoofd, tegenover Antwerpen, in de boot der pon tonniers van de genie gestapt om naar den rechteroever ie varen. De briefdrager v het Vlaamsch Hoofd was meegegaan. De boot was reeds eenige meters van de kaai af, toen zij in twee gesneden werd door de nederlandsche sleepboot Avenir die naar de Zuidkaai vaarde. Drie der soldaten en de briefdrager konden zich vastklampen aan een der stukken van de boot, en werden door le bemanning van den sleeper gered. De drie andere soldaten verdwenen in de diep te; bet zijn kaporaal Henri Carlier, geboor t.ig van Ath, de soldaten Alfons Thys van Herenthals en De Ridder van St Amand. De trie geredde soldaten werden naar het gast huis gebracht en zijn nu buiten gevaar. YV uaroni is de suikerij Verburgh Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar hij alle kruideniers. Spa. De viervoudige moord van La SauveniereDe moordenaars aangehou dm. Bij 't onderzoek over dit wreed dra ma, had men ter plaats eene klak gevonden door de moordenaars daar achtergelaten. Door ieverige opzoekingen kwam men te weet dat die klak toebehoorde aan een garcon de Café* die tijdens de vliegweek van Spa in dat hotel gediend had. De bijzon derste plichtige is nog niet aangehouden, maar drie zijner medeplichtigen zitten reeds achter slot: zekere Maurice Georges, aange houden te Luik, Louis IIaangehouden te Roebaais. De andere zal ook niet lang meer op vrije voeten loopen. KIIV PERZ1E KTE^'. MltiillfiiwVII'l'1 E»rii*»<*l. - De moord op de kleine Anna Bellot. I)e vermoedelijke moorde naar van de kleine Anna Bellot, te Brussel, is in Frankrijk aangehouden. Men zal zich herinneren dat men den 2 december 1907 op een bouwgrond te Cureghem, het lijkje vond van de 8 jarige Anna Bellot, waarvan de familie, samengesteld uit de ouders en drie kinderen, in de Gierstraat woonde. Het arm kind was erg mishandeld en vervol gens verwurgd. Alle opzoekingen hadden tot nu toe vruchteloos geweest, toen het parket nu kwam te vernemen dat zekere vrouw Triplet, wonende te Avesnes in Frankrijk, haar zoon, Ferdinand Verhoe- straete, 30jaar oud, van de schrikkelijke moord zou beschuldigd hebben. De kerel wonende te Maubeuge is aangehouden ge weest. Yerhoestraete was op dat tijdstip in Brussel en men denkt op goed spoor te zijn. Antwerpen. Een vrouwenlijk in een koffer. Verleden week meldden wij de ontdekking van een in stukken gesneden vrouwenlijk in een koffer te Luik. De dader Louis Rottenburg, te Bergen aangehouden, waar hij woonde met zijn 6 jarig dochtertje, bekende dat het lijk dit zijner vrouw was dien hij twee maanden geleden, wijl hij nog te Antwerpen woonde, vermoordde. De plichtige werd dinsdag namiddag naar Ant werpen overgebracht en naar het huis der misdaad gevoerd. De toeloop van nieuwsgie rigen was zeer groot. Rottenburg gaf uitleg en verhaalde volgenderwijze de wreede moord In het begin der maand October werd ik door den heer Ratinckx mijn werk opge zegd. Als ik met dit nieuws te huis kwam, begon mijne vrouw mij uil te maken voor luiaard. Wij gingen te bed. 't Was rond 10 ure, en de twist duurde tot 11 ure. Toen ik den Zondag morgen, om 7 ure opstond, brak de woordenwisseling opnieuw uit. Des avonds trokken wij saaien naar de Cinema, en wij keerden om half elf terug in onze woning Wederom werden er hevige woorden ge hoord, totdat op zeker oogenbiik mijne vrouw mij toesnauwde Trek er van doo> ik zal ook mijn weg vinden Het eenó woord bracht het andere bij, totdat zij mij plotseling bij de keel greep. O]) mijne beurt vatte ik haar bij de keel. Wat er juist gebeurd is, weet ik niet, doch bij het flauwe lamplicht, stelde ik met schrik vast, dat liet aangezicht mijner vrouw eene lijkkleur vertoonde.Ik Sprong uit mijn bed en bemerkte dat zij de heenun uitstrekte de eenige beweging die ik haar nog zag ma ken. Eerst wilde ik de bewoners wekken, maar daarvan had ik schrik en besloot het lijk in eene kist te verbergen. Nog denzelf den avond begon ik dien akeligen arbeid. In Yper. De rijschool. Het is thans beslist dat de rijschool te Yper blijven zal en niet naar Tervueren zal overgebracht worden. Dnimiiiti'e.Nieuwen kerktoren. Maandag namiddag had op 't secretariaat te üranoutre, de aanbesteding plaats der wer ken voor het bouwen van eenen kerktoren. Het bestek was 11,920.39 fr. Hebben aangeboden M. Cl). Fache, Wul- veringhem, 13, 544 fr. M. P. Huyghe, Dranoutre. 13.680 fr. S»riis<>('l. De dierentuin. Men had het ontwerp opgevat eene naamlooze maatschappij te stichten voor de inrichting van een dierentuin aan het Rood-Kloosler, tusschen Audergheni en Tervueren, te mid den van het Zoniënbosch. Men heeft nu aan de inschrijvers bet geld dat zij gestort had den, teruggegeven. De dierentuin zal er bijgevolg niet komen. De tentoonstellingDe officieele opening der tentoonstelling van Brussel zal plaats hebben op zaterdag 23 April aan staande. Slechts een honderdtal dagen schei den ons dus van deze groote plechtigheid. Lciic Ntei'risti'i'. De steertster van Halley is op komst, reeds hebben ze de ster- rekundigen van de observatoriums in 't oog, welke berekenen dat ze tusschen 18 en 20 Mei aanstaande het dichtst bij onze aarde zal zijn. Sommigen beweeren dat de conn et onze aarde zal ontmoeten en dat er eene bot sing zal plaats hebben. Maar men mag zoo licht niet bang wezen, als ineu op de 6000 jaren dat millioen hemellichaam zich in 't fir mament bewegen, nog geen enkele ontrigge- ling heeft kunnen vaststellen of geen enkel hemellichaam aan wijzen dat een halven millimeter uit zijnen weg geweken is. Wat zou kunnen gebeuren? Als de cotneet met haren lichten sleert zoo dicht bij de aar de geraakt dat de aantrekkingskracht onzer planeet er invloed op heefi, dan zouden wij een prachtigen sterrenregen kunnen te zien krijgen. De verschijning van de comeet zal bovendien een prachtig natuurverschijnsel zijn, bijzonder belangwekkend voor de ster- rekundige wereld. Suikerij VanTieghem-Dupont,Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Ylaamaeli te Hi-nssel. Het voor beeld van koning Albert heeft zondag te Brussel navolging gevonden. De heer burgemeester Max werd eene huldebetooging gebracht door de volksmaat schappijen der hoofdstad, naar aanleiding zijner benoeming en beurtelings hadden M. Poelaert, namens de Fransche maatschap pijen in het Fransch en M. Julius Hoste, namens de Ylaamsche maatschappijen, in het Vlaamsch, den heer Max het woord toegerichi. 't Is dan dat do burgemeester van Brussel het woord nam en verklaarde eerst in het Vlaamsch te zullen spreken, omdat, ge boren Brusselaar, het Vlaamsch zijne moedertaal was. Wij sluiten ons aan bij de gelukwenschen die de Vlaamsche Gazet M. Max volgen derwijze toericht Evenals de koning der Belgen heeft de koning van Brussel getoond geen ver schil tusschen zijne medeburgers te willen maken en ook niet tusschen de taal van Vlaming en Waal. Het doet ons deugd aan het harte hem eerst de aloude (aal van Brussel en van Brabant te hebben liooren spreken met een gemak en eene zuiverheid van uitspraak, die bewijzen dat de eerste magistraat der hoofdstad zijne moedertaal beoefent en bemint. Op dozen heugelijkon dag heeft hij offici eel de taal der Vlaamsche Brusselaars erkend en gehuldigd, en aldus afgebroken met de eentalige regeering van zijnen voor ganger, die Vlaamsche Congressen en Maat schappijen in het Fransch ontving" en de Vlamingen kleineerde, hoewel hij Antwer penaar van oorsprong was. Z lei uwe loten na. Stad Antwer pen. Lètening van 1887. 136" Trekking op 10 Januari 1910. s. 5687 ii. 10 uitkeerbaar met fr. 25,000 s. 24781 U.14 id 1,000 s. 65965 n. 9 id 500 s. 3107711.22 id 250 Stad Gent. Trekking van 10 Januari, s. 8592 n. 7 uitkeerbaar met fr. 10.000 s. 2083 n. 3 id 1,000 s. 3002 n. 2 id 500 s. 26371 n. 21 en s, 21000 n. 21 id 250 III* Cook ontmaskerd. De kom missie van den Ontdekkingsreizigerskring van New-York, gelast met een onderzoek eenen hoek der kamer -waar ik buiten jte openen over de vermeende beklimming van den Mac-Kinley-berg door Dr Cook, heeft een ongunstig verslag voor dezen laatste uitgebracht. De KriDg heeft dit ver slag goedgekeurd en met algemeene stem men den naam van Dr Cook op de lijst zijner leden uitgeschrabt. Groote keus van Kerkestoelen, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, PoperiDghe. He Itelgiselic Vissfiiersvloot. Ziehier de statistiek der visschersvloten van do kusthavens voor het. jaar 1909 Oostende 322 booten De Panne 98 keilsloepen Blan kenberghe 69 sloepen Heyst 66 Nieupoort 42 waarvan 2 voor haringvangstOostduin- kerke 15 Coxy de 8 Zee-Brugge 5. Iliiveiilx'uegiiig. Ziehier de ton- oenmaat der schepen die binnen vaarden in de Belgische haven, in 1908 en 1909. (Eene ton is 1000 kg. S1M>8 lOO» Antwerpen 11,049,673 ton 11,975,376 ton Gent 900,287 931.548 Zeebrugge 502,912 505,358 Oostende 315,303 328,218 Brussel 43,872 43,871 Nieupoort 12.823 21,982 Bijgevolg is onze handel, in den loop van het vervlogen jaar, merkelijk toegenomen. keelt een ^oede raad. Wel zeker hebt gij een vriond die al tijd bleek ziet, bleeke lippen, bleek tand- vieesch. Hebt gij misschien een bloedverwant, eene kennis die rap t'einde adem is, die lijdt aan slapte, aan flauwte, die geen courage meer heeft. Ilewelgeeft hem den raad eens den THEO BROMA te beproeven gij zult zien: uwe vriendin, uw vader of moeder, of uw kind zal verkloeken. Reeds honderden getuigschriften geven daarvan de bewijzen. De THEOBliOMA kost 3 franken, 't is te zeggen 20 centiemen daags. Is dat duur betaald? Hoeveel meer verteert men niet dagelijks op estaminet en dit met grooten hinder voor de gezondheid. Te Poperinghe bij M. A. M0NTEYNE, apotheker en te Yper bij M. C. L1B0TTE, apotheker. Gezondheidsleer. Slaaprozen. In sommige streken op den buiten, ziet men in vele hoven, een beddeken slaap- rozen, ook heulbloemen, heulliuisjes of hol huisjes en maankoppen genoemd. De zaadkoppeu worden zorgvuldig opge gaard en men benuttigt ze om de kleine iinderen, die niet goed te pas zijn, te doen slapen. Van daar den naam van slaaprozen». Vele moeders meenen dat alles wel is als zij hunne kleine kinderen kunnen in slaap krijgen. Dat is nochtans gansch verkeerd. Indien de kinderen ziek of ongesteld zijn, schreien en niet kunnen slapen, dan geneest men ze niet met een slaapdrank toe te die nen. Als de ontsteltenis niet overgaat, dan is het noodig den geneesheer te raadplegen. Honderden kindereu sterven jaarlijks om- lat men den geneesheer niet, of te laat ge roepen heeft. Wat het toedienen van slaaprozen be treft, het is altijd noodlottig en gevaarlijk, zoowel voor gezonde als ontstelde kinderen. De slaaprozen bevatten een soort van opi um dal een langzaam vergift is en verderfe lijk werkt op de verstandelijke ontwikkeling der kinderen. Deze welke veel slaaprozen gedronken hebben, blijven dom, leeren moeilijk, en worden verstekelingen in de maatschappij. Het toedienen van slaaprozen kan zelts den dood tengevolge hebben. Vele moeders geven hunne kleine kinde ren slaaprozen omdat deze langer zouden lapen en zij rustiger aan hunne bezigheden zouden kunnen blijven. Zij denken niet dat zij aizoo hunne lievelingen het onherstel- baarste kwaad berokkenen. Hopen wij dat degene die dat zullen lezen geene slaaprozen meer zulleu bezigen Wie ons niet gelooft raadplege eens zijnen geneesheer. SPORT. Football. F. C. Poperinghois.Op heden zondag om 2 1/4 ure, belangrijke match tusschen de le equipe van het 4= linieregiment van Brugge en de le equipe van onzen F. C. Match F. C. Yprois - F C. Poperinghois. De match die Zondag laatst op het terrein van onzen football club moest gespeeld worden, had, ondanks het nat en koud weder, talrijke liefhebbers aangelokt, doch, deze die er niet geweest zijn, moeten het niet beklagen, zij hebben er niet veel bij verloren want de match eindigde op eene gansch onverwachte manier. Eerst eenige woordjes over een vroegeren match, zullen toelaten de zaken duidelijker uiteen te doen Over eenige weken trok de eerste equipe van onzen G. naar Yper, om er een match te spelen tegen de eerste equipe dier stad. Yper stelde als arbitre een hunner leden aan, die dit voor de eerste maal deed, en zich in de eerste time nog al onpartijdig van zijne taak kweet. Aan de rusttijd had Poperinghe 2 punten tegen o voor Yper. De tweede time begon, maar nu veranderde de zaak. Het was klaarblijkend te zien dat Yper niet wilde verliezen en alle middels inspande, zoowel arbitre als spelers, om tot daar te geraken. Onze goalkeeper, die wat vóór den goal stond, had de bal in de handen en zwaaide de armen boven het hoofd om deze weg te werpeneen speler van Yper beweerde dat hij. achteruitzvfaaiend, met zijn handen boven de lijn was gegaan eu ging het den arbitre zeggen. Deze had het niet gezien maar deed toch het spel staken en stond Yper een goal toe; was één. Wat later werd aan Yper een corner toegestaan .die er geen was en in goal veranderdwas twee. Die partijdigheid van den arbitre had voor gevolg dat Poperinghe met min iever voort speelde en de goalkeeper zette zich met de armen overkruist tegen de goal. Toen het spel eindigde had Poperinghe 2 punten en Yper 5. Yper was gewonnen, maar hoe 't Was dus een match - revanche die Zondag laatst te Poperinghe moest plaats grijpen. Om alle opmerkingen te beletten, en te toonen dat Poperinghe wil verliezen als er recht gespeeld wordt, had de F. C. Poperinghois een arbitre uit Rousselare gevraagd om dezen match te komen arbitreeren M. Rommelaere, officieelen arbitre. Vanaf 2 ure waren de spelers van den F. C. P. ter plaatse, allen yo\ iever en beschikt hunne kans dapper te verdedigen. Met den trein van 2 3/q ure kwamen de spelers van Yper aan, alsook de arbitre. Dat Yper met slechte voornemens bezield was toen zij hier kwamen, zal ik niet zeggen maar 'k geloof het bijna. Om te beginnen kwamen zij maar met 9 spelers toen de spelers op het terrein kwamen, had .hun goalkeeper de moeite niet gedaan zich te te verkleeden alhoewel de terrein nog al glibberig was juist alsof hij beschikt was niet lang te moeten spelen. Yper wan de «toss» en zette zich gereed om te spelen met de wind, die nog al fel was. 't Was 3 1/4 ure toen het spel aanving, In 't begin werd er nog al schoon spel geleverd en na een tiental minu ten miek Yper den eersten goal. Poperinghe, die het lastig had met de wind tegen, gelukte er ook weldra in te doelmerken, na den goal van Yper twee maal in groot gevaar gebracht te hebben. Het spel ging voort en van weerskanten werd niets meer behaald. Poperinghe speelde moedig en beloofde in de tweede time met wind ten zijnen voordeele het moge lijke te doen om den zege te behalen. Maar jaYper ziende dat zij er niet meer in geluk ten te doelmerken, en wetend dat zij het in den tweeden time veel lastiger zouden hebben en wel zou den kunnen geklopt worden, begonnen ruzie te zoe ken. Eerst begon een der spelers te redekavelen tegen een linesman over een door hem beganen «fooi»; dan miek een ander opmerkingen tegen den arbitre omdat deze, die geheel onpartijdig het spel bestuurde, tegen hem een «hands» schuifelde. De arbitre gebood iedereen te zwijgen, maar neen, Yper wilde 'f laatste woord hebben en gezien dit niet kon gaan daar de arbitre alle recht heeft Poperinghe had het eenige weken vroeger goed ondervonden te Yper) trokken 3 - 4 spelers van den terrein, gevolgd, natuurlijk, door de andere. Zjetdaar, noch min noch meer, de zaken lijk zij gebeurden Toen de Yperlingen de speelplaats verlieten wer den zij door eenige toeschouwers uitgejouwd en uit gefloten, ondanks de Poperingsche spelers die deden wat zij konnen om zulks te beletten. De toeschouwers worden vriendelijk verzocht zich in 't vervolg aan hoegenaamd geene manifestaties meer over te geven, zelfs in gevallen als 't gemelde. 't Is echter te hopen dat zulks zich niet meer zal voordoen en dat de equipen die zullen komen spelen 't zij van Yper of van elders den sportieven geest boven alle domme veeten zullen weten te stellen Kampioennaat van Belgie.—Matchen van le divisie, zondag1 laatst gespeeld Te Brugge werd de Football-club geklopt door de Cercle sportif met 4-0. Daring C. B. overwon Racing C. B. met 5-0. De Leopold C. moest de vlag strijken voor Union S. G. met 2 - 6. Antwerp F. C. won tegen Excelsior S. C. met 1-0. De match Standard F. C. tegen F. C. Liègeois eindigde met een drawn 0-0. De uitslag der match S. C. Courtraisien tegen Beerschot A. C. was insgelijks een drawn 0-0. Na de matchen van zondag is de stand der eerste afdeeling als volgt Puntei) Puntei) Union St Gillis Standard, Luik 13 C. S. Brugge *0 Excelsior Brussel 9 F. C. Brugge 19 Antwerp F. C. 7 Daring C. B. 16 Leopold, Brussel 5 Beerschot A. C. 14 F. C. Luik 5 Racing C. B. 13 S. C. Kortrijk 3 Van den Born vliegt 52 km. Onze landgenoot. Karei Van den Born, onder scheidt zich steeds te Mourmelon hij legde zondag niet minder dan 52 km. af. Jan Olieslagers, de oude motocyclette- kampioen, is thans met zijn vliegmachien in Afrika te Oran. Woensdag is hij erin gelukt eene vlucht van 58 km. te doen. Hij heeft boven de stad gevlogen en werd ferm toege juicht. Paulhan bereikt eene hoogte van i38o meters. Al de officieele en niet- officieele records voor liet hoog vliegen zijn woensdag namiddag, te New-York, door den frauschen vlieger Paulhan overtroffen. Hij bereikte met zijnen biplan Farman eene hoogte van 1263 meters en bleef vijftig minuten zes en veertig seconden in de lucht. Yvïeng-eli n g-en. Rechter. Maar 't is toch zonderling dat ge eenige goederen hebt gestolen en een met geld gevuld kistje liet staan. Beschuldigde. Och, Mijnheer de Juge, begint gij er nu, als't u blieft, niet over; ik heb er daarover thuis van mijn vrouw al genoeg op mijne vingers gehad. Een oude werkman moest voor het gerecht komen getuigen. De advokaat der tegen pari ij meende hem beet te nemen en vroeg: Zijt gij nooit in de gevangenis geweest Ja, eenmaal, antwoordde de werkman. Ziet ge, heer voorzitter, welke getui gen de beschuldiging aanbrengt. En waar voor zijt gij in de gevangenis geweest? Om het slot na te zien aan eene cel, waarineen advokaat moest worden opgeslo ten. die zijne cliënten bedrogen had. Het kruis van eerste klas is verleend aan MM. Taillien, gemeenteraadsheer te Elver- iingheLapla, id. te WerckenVanden Bussche, gewezen schepene te Wercken Verbou we, brigadier-veld wachter te Hout- hem Van Peteghem, gewezen gemeenteon derwijzer te IsenbergheMoons, gemeente onderwijzer te Moorsel; Alleman id. te Zandvoorde. Brussel, i2 Januari.Voor Poperinghe (stadslood) is de markt zeer vast, ter oorzake van de speculatie op Januari-Februari 160-167 1/2 fr.; voor Poperinghe (dorpen) 145 fr. In Aalstersche hop is de zakengang onbestendig 135 - 137 1/2 frank. Antwerpm13 Januari.Markt prijs houdend. Aalst 137 1/2 fr.; Poperinghe, Januari-Februari 155 - 160 frank. STERFGEVALLEN. De E. II. Richard Sansen, pastor te Sint .Tooris-bij-Nieupoort, is aldaar Woensdag laatst in den Heer ontslapen. Hij was gebo ren te Poperinghe op 3 Juli 1844 en pastor te Sint Jooris sedert 13 Maart 1901. Wij vragen aan onze Lezers een kort ge bed tot lavenis zijner ziel. van 9 tot 16 Januari. Geboorten. Lucieii Veifaillie, z. v. Jerome en Julia Boutez.Maria Sergier, d. v. René en Augusta Deroo. Jeanne Pinceel, d. v. Julius en Emma Beddeleern. Overlijdens.—Miileville Isabelle. 86 jaar, weduwe van Bertinus Sinioen, St Michiel- straat, Bruneel Marcel, 9 dagen, wijk L Laheye Eugenie, 79 jaar, zonder beroep, weduwe van Livinus Decoster, wijk A. Verdonck Gerard, 5 maanden, wijk G. Malbrancke Georges, 1 maand, wijk B. Bollengier Sophie, 82 jaar, zonder beroep, weduwe van 1° Ivo Roetynck, van 2° Enge) Duflou en van 3° Pieter Gomberi. Huwelijken.Honoré Lemahieu, 28 jaar facteur in beestialen met Georgine Rouseré, 38 jaar, herbergierster, weduwe van Ali- dore Raekulboora, heide le Poperinghe. Capoen Theophile, 25 jaar, met Elodie Car- pentier, 20 jaar, beide landwerkers te Po peringhe. Huwelijksbeloften. - Bossaert Achiel, facteur in hop en Maria Legrand zonder beroep, beide te Poperinghe.Richard Van Cayzeele en Lucie Desmytter, renteniers, beide te Poperingbe. in LUISTERRIJKE FKIJSliYlIP OP DEN BILJARD voor de liefhebbers van stad, bij Emile LOBEAU. Groote Markt, Poperinghe, 75 Franken IVijzcu. 1° prijs 18 franks 4e prijs 10 franks 2e 16 - 5e 8 3e - 14 6e 6 voor de grootste serie, 7e prijs 2 franks voor de nagrootste serie 8* 1 S.Z..' Op Zondag 16" Jan. 1910, 1 In den Gnzeketel, bij Emile Vanderbeke, Doornstraat. IIEU H ER GKE HM/SSEN bij Achille Ampen, Rekliofstraat. ft tn ilc oude fiiroone, bij Theophile Delbeke, Watoustraat. 4 In de Zwaan, bij Aug. Chaerle-Verstraete, Casselstraat. 5 In den Keizei-, bij Achille Papegaai, Boescheepstraat. li In Kasteelhof, bij Camille Merlevede, Rekliofstraat. 7 In nieuw ilozendal, bij Auguste Quetstroy, Veurnestraat. 8 In de Smis, bij Camille Verhulst, Casselstraat. it In S( Hubert, bij Auguste Dobyser, Veurnestraat. 10 In de nieuwe Ela^e, bij Edmond Deprez, Vogelhoek. 11 Au Travers, bij Camille Mahieu, Meessenstraat. ItS Au Café Ittsbens, bij Maurice Logie, Hondstraat. 1» III Y ij verhuis, bij Arthur Camerlynck, Peerdenmarkt, l i In den ingang van Poperinghe bij Arthur Jacob, Abeele. 15 In den Cirnaf van Ylaandereii, bij Adolphe Vandecasteele, Yperstraat. Hi I11 't Kasteeltje, bij Charles Debeir, Doornstraat. f7 in den Yiiurmolen, bij Henri Steverlynck, Abeele-kalsiede. TF W ESTY LETER l.\. 18 In den Uil, bij Florent Devloo, Westvleteren. (dienstig voor renteniershuis) groot 94 centiaren, 'gelegen Rekliofstraat. 21, Poperinghe. Voor inlichtingen zich te wenden tot den eigenaar Joseph Durant-Priem. IO In de Warande, bij Henri Ghesquiere bijg. Geeraert, Veum. Op Zondag 23 Januari, 'fO In de Lelie, bij Hector Benoot, Veurnestraat. 21 in den Hertog van llrabant, bij Ed. Deweerdt, Westoutre-kalsiede. wekelijksche estaminetden Maandag, lil Café ASbei-4, bij Gustave Liefooghe, Casselstraat. Wekelijksche Estaminet den Donderdag, Au Coa*ne4 d'Or, bij Gustave Creus, St Jans kruisse. DUIVEN- TENTOONSTELLING. Heden Zondag van 9 tot 12 ure 's mor gens, Tentoonstel ling der duiven van P.ené DEVOS ter herberg De Haan T00NEELVERT00NINGEN. Tooneelmaatschappij Roeische- Bar- baristen. Op Maandag 17 en Dinsdag 18 Januari 1910, opvoering in den stads schouwburg van Poperinghe, van het boeiend drama HERMINA of DE VER- REZENE DOODE, bekroond oorspronkelijk drama, door Nestor Do Tière, en BIJ DÉN FOTOGRAAF, blijspel in één bedrijf door E. Deraedt, Kaarten op voorband zijn alreeds te beko men, mits 10 cent,, opleg per gewaarborgde piaats, bij d'heer Theophile Vanelsllandc, Yper straalP operinghe Hol sohijjnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépót bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Eene Stoommachien, 2ya peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies. dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe. Abeele. Een waterstuk, weinig hebbende gediend, eener inhoudsgrootte van 50 tot 55 eemers watereen groot uitstekend uit hangbord, zoo goed als nieuw vier goede slagvensters en een boventrap voortkomende van afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. Seffens le koopen of te pachten, aan zeer voordeeligen prijs, herberg *ln de Hesp-, gelegen in de Bruggestraat. Gerievig voor alle stielen groolen koer met poort al achter uitkomende bij St Jans kerk. Alle gemak van betaling. Zich 1e wenden bij (iekin- ders Devos, brouwerij Middelburg, Poperin ghe. IVSiTfï 9 j T c d, leed -v.weldig aan de he niet ot heelmiddel stilde h oijesn. I i ilsion SCOTT rre'e-i'f eiods.werd aij niet alleenlijk vch.v.'.ie:. ger.. mo.tP tevens kucp en m Ysr dan voorheen. B i t' i'i date 8 Junuari 1909, van M. Julius l'TTiT-BURY, Boulev«ird-str&a?, Binclie. De SCOTT alleen hoeft de faam eener voor- Deeld;^ emulsion. Die '.aam ontleent zij aan de bekori ené genezingen-, dank zij hare zuiverheid en de kr.'u lit barer beutanddecien en tevens hare Die laatste hoedanigheid de kenmerkende eigenschap van't st. -cl SCO T, welke niet eene andere emulsion heeft kunnen navolgen. Wanneer gij de vraag", k*t u dan niet vei leiden en neem geene andere dan de echte SCOTT, want anders zult g-j niet genezen. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing bij de namaaksels der y,tp) SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- 11AGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. nar W O O >-3 o CD '""S CfQ CD O r-+- 13- CD pr CD ns s 5 p* O O P5 -3 Men vunajjJ Maurice Delanghe, van Crombeke, plaats 0111 te leeren smeden. Bekwame bakkersgost, bij Alfons Lefevre, Devos, rue d'Aire, 52, Hazebrouck. Loon 30 - 35 fr. Goede kleermakers en halve lieermakers worden seffens gevraagd bij Valere Staessen, Au soldat francais, Veurnestraat. Standvastig werk 's winters en 's zomers. Renteniershuis te huren, gelegen in de Priesterstraat, nr 34, ook dienstig voor herberg. 'Zich te begeven bij Beck Henri, Boescheepstraat, Poperinghe. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. De Herberg - het Riddershof - gelegen te Vlamertinghe wijk - het Hemelrijk - tegen Dickebusch, met grooten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij Me \Ve Auguste Rom- mens, brouwerin, groote markt Poperinghe rjerberg De oude Pompiers- in de O Hondstraat. Zeer genadigen prijs. Zich te begeven bij M. Albert Rommens- Declercq, Bertenplaats, Poperinghe. He Mtiikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTRR maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. OUD GEKENDE opvolger TELEEFOOR 16. SN 'T PARADIJS. Groot. HUIS GESTICHT !H 1336. Klein. GROOTE KEUS van rauwe en gebrande KOFFIES, Suikers en Siropen. Dépót van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil); Suikerij (der Trappisten); Rijst stijl'- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommado (Pate Gauloise); Wasch- poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Suiters (de Ster); Maagbitter Van Crombrugghe de Chocoladen Tobler'milk Chocolade, Paradis en Véronique). Tarwe bloem, Remy, Mcrxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.— Sulferblooni en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Pajiier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en velo andero Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moet et Chandon, Del beek en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag. VAN ALLE Betaling na proef en voldoening. Aanneming van a.lle ijzerwerken, afslui tingen, enz. ABEELE-POPERIMGHE, (België) Coiffeur-grimeur M.agazijn altijd voorzien van alle parfu- mei'i-ën der beste gekende huizen; haarver- wen. eaz. Specialiteit van goede produkten voor de pel lek ens .uit het hoofd te verdwijnen en het haar te beletten uit te vallen.Alle slag van haarwerken (postiches). Door mijne trouwe en zorgvuldige bedie ning, verhoop ik de gunst van eenieder te genieten. 41, Gasthuisstraat, 41, POPEKIYGIIE. Kostumen op maat voor Mannen en Kinderen. Kleederen op maat voor Da mes, zooals: Costumes "Tailleurs*Paletots, Jacquetten, Reismantels, enz. Groote keus in alle grootten van gemaakte kleederen voor Mannen, Vrouwen en Kinderen, zooals: Pardessus, kostumen voor Trouw- en Rouwceremoniën, Reisman tels, capuchons, Werkkleederen in pane er) engelsen leder (sterker dan leder.)Kiev Pr- kostumen naar laatste goesting. Goede snede en verzorgd werk, zelfs voor de stoffen welke In den Keizer niet gekocht zijn. Wilt gij spoedig, ter trouw en goedkoop de drie bijzonderste voorwaarden bij een aankoop) gediend worden, wendt u naar DEN KEIZER, Noordstraat, 41, Poperinghe. Aanneming van alle Uniformen en ook van Kunstborduurwerk.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4