lipte kleine Georgina Emislsion SCOTT Moncarey's Koffie is de beste BUITENLANDSCH filEUfflS. NIEUWS UIT BELGIE. Parijs. De overstroomingen THEOBROMA Welke zijp ie uitwerksels van THEOBROMA Waar kan men Theobroma krijgen Hoeveel kost Theobroma sTti»s\n;i\vs. Wetensweerdigheden. Mengelingen. UITSLAG BUBGERSTAND VANPOPERINGdi van 30 Januari tot 6 Februari 1910 Geboorten. Marguerite Peel, d. v. Elie en Regina Rousseau.Julien Quaghebeur, z. v. René en Louisa Lebbe. Jeanne Battheu, d. v. Camille en Elvire Truwant. BURGERSTAND VAN PROVEN Burgerstand van WESTVLETEREN Burgerstand van ROUSBRUGGE BURGERSTAND VAN RENINGHE Burgerstand van VLAMERTINGHE BURGERSTAND VAN WATOU Op Zondag 6" Feb. 1910, EE It STEN TAP HE RB Eli GKE li MISSEN Jaarlijksche Kermis, Combat met de VSoerbol HOPPE. l»i'atis naar Amerika. <ioe<le Asch MARKTPRIJZEN. genezende SiffieflMadlgfieM 0 tl Alen vraagt Te Koop BERICISTJEIV. BROUWERS-GIST Arl inai* OMRAEDTt Aan de Landbouwers zoo was. Dat is een bewezen feit, welk peen één verstandig mensch loochenen kan. Wat bewijst dat? Dat bewijst dat de liberalen het land slecht bestuurden en naar de bankroet geleid hadden, waren zij aan het hoofd ge bleven. In den voorgaanden kiesstrijd schre ven z:j, dat zij het pensioen van 1 fr. daags gingen inbrengen. Waarmede gingen zij hel betalenMetstokskenszeker? Ik ben kurieus, of zij weer met die dommigheid zullen voor den dag komen. Zij zullen zeker niet meer durven; 't ware immers met de menseden den aap houden, te durven veronderstellen dat er nog iemand die peerdeleugens zou ge- looven Er is een spreekwoord dat z<-gl- Zijt gij wel, houdt u wel De toepassing is gemak kelijk Met het katholiek ministerie zijt gij wi-1, bijgevolg houdt er u mee wet en luistert niet naar valsche volksbedriegers. Groote keus van lirrltesloricn, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. In ons land vindt gij menschon die zoo dwaas zijn dat zij 's nachts niet rustig zou den slapen zoo er in lum brookktioopen niet geprent stond - Mode de Paris». De Fransehen zelf zijn wijz< r en de klaar- ziendsten onder hen schrijven over de Stad van-het-Licht, La ville Lunvère», heel aardige dingen. Zoo verscheen onlangs een boek van Lancry en Guérilton, getiteld: Villes Meurtrières moorddadige steden). Verneemt welke stellingen deze geleerde Frarschen omtrent hunne hoofdstad uit spreken Parijs is een ongezonde stad. Het leven is daar den enkeling moeilijk, voor een gezin onmogelijk Parijzenaars uit Parijs, v in Parijs geboren Parijzenaars zijn er maar weinigen, slechts 1/3 van de bevol- king, en daarvan is weer het vierde pari buitenechtelijk geboren. Slechts rijke Pa- rijsche families kunnen zich voortplanten en dan nog maar alleen hierdoor, dat zij een groot deel van het jaar ver van Parijs leven en altijd weer nieuw bloed uit de provincie of den vreemde toevoeren. arbeidersfamiliën planten zicli in Parijs slechts tot de tweede generatie voort. Het gewone lot van den Parijschon werkman is, in liet ziekenhuis ter wereld le komen, in het ziekenhuis verpleegd te worden, in het ziekenhuis te sterven en ten slotte van den arme begraven te worden. Als Parijs roem draagt op haar laag kiudorsterfte-cijfer, dan komt dit alleen hiervan, dat er daar zeer weinig kinderen zijn en van die weinigen wordt een derde deel naar de provincie ter verzorging ge- stuurd. In weerwil van alle liefdadigheids- instellingen is de kindei -sterfte te Parijs minstens even groot als in het overige Frankrijk. Papijs is een afgrond, waarin hel Fransche ras zich stort, om erin te gronde te gaan. In Parijs. Sedert Zondag begint het water in Parijs te zakken en met het wegtrekken der wate ren, keert het normaal leven in Parijs terug. Er zijn echter maanden ncodig jaren zeg gen anderen om al de beschadiging door 't water veroorzaakt, te herstellen. De prijs der levenswaren is nog zeer duur en drink baar water krijgt men er zeer moeilijk. De werkende klas is erg door de overstrooming beproefd geweest, doch uit alle hoeken dei- wereld komt geldelijke hulp toe. In België. In Vlaanderen gaat het dalen der wateren langzaam voort. Woensdag was het rond Reninghe, Noordsehoote en meer noorder- waarls nog als ccne zee, maar sedert dien is het water reeds ferm gezakt. In d'andere provintiën is het water ook overal gezonken Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar deD Ba zar, bij Sansen-Decorte. Poperinghe. Schoone gedraaien Taielgiooteu aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Fr*» ii Verdwenen De poli tie van Rijssel zoekt ieverig een geldomha^ Ier der Nationale Bank op, zekeren Thain, die verdwenen is met eene som van 30,000 fr. verleden maandag door hem onlvangen. Men denkt dat de man vermoord is daar hij een uur té voren 100,000 lr. naar de Bank gedregen had. Had hij moeten willen vluch ten, hij ging het waarschijnlijk doen met de 100,000 fr. A mcrika.—Schrikkelijke Mijnramp Maandag had eene schrikkelijke ontplof fing plaats in de mijn de Colorado Iron and Steel Company te Primero.Vereenigde Staten. 140 Mannen waren er aan 't werk en men wanhoopt één te redden. Men heeft reeds boven de 100 lijken gevonden. I8«'l N«!iijiit dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei»der Trappisten» gebruiken van Yin- cart-Silly. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Waarmede is Tlicoltroma gemaakt? THEOBROMA is samengesteld uit kruiden, die van over ouds bekend zijn als bloedver- klockend, krachtherstellend en lichaams- vernieuwend.. Daarbij zijn extracten en minerale stoffer gevoegd die als herstellingsmaterialen mogen aanzien worden van zenuw en spierengestel Van do eerste dagen dat men het gebruikt, wordt do bloedomloop gemakkelijker, de ademhaling dieper en steiker, het gedacht helderder, liet geheugen scherper, de zin tuigen fijner. liet lichaam wordt krachtig, beter geschikt tot den arbeid, en zoo haastig niet vermoeid, THEOBROMA sterkt op dezelfde wijze als wijn en alcool maar zonder hoegenaamd de slechte gevolgen van het drankmis bruik mede le slepen. Welke lieden moeten THEOBROMA nemen 1° Gezonde lieden die moeten overwerken, lastigen arbeid verrichten of in ongezonde bedieningen bijzonder vatbaar zijn om be smettelijke ziekten te betrapen. 2° Al degenen, die uit hoofde van overar- beid, verdriet, hoofdbreking in eenen staat van geostestraagheid en algemeene moede loosheid gekomen zijn, en de noodzakelijk heid van een sterkend geneesmiddel gevoelen 3° Dat zij die prikkeling noch in drank of in wijnen zoeken, THEOBROMA zal hen de zelfde prikkeling schadeloos aanschaffen. 4° Zieke lieden, teringlijders, zenuwlijders, vermagerde, uitgemergelde lieden, al degene die krachteloos, afgemat tenden rade zijn. In alle apotheken, Te Poperinghe bij M. A. MONTEYNE, apotheker en te Yper bij M. C. L1B0TTE, apotheker. Drij franken voor eene fiescli en daarmede is men tien a veertien dagen goed en spaart men andere medecijnen. Overal verzonden tegen fr. 3,15 in een postmandaat. Dronkenschap.Zaterdag namiddag slenterde zekere Catherine Dormieu, in dronken toestand rond in de Boeschepestraat. De politie nain ze mede en iniek proces ver bal tegen haar op. Brayid. Zondag morgen rond G 1/5 ure had de zoon Goetnaere, wonende met zij ne moeder in een werkmanshuisje op het ge hucht den Helleketel, achter den Luttertap, de stoof aangestoken, toen hij opeens iets hoorde knetteren. Buiten loop -ud bestatig- de hij alras dat er brand ontstaan was op den zolder. De zoon verhaastte zich zijne oude moeder te redden, die nog te bed lag, alsook het bijzonderste der meubels. Hel buisje en den inhoud werd gansch vernie tigd. De brand is waarschijnlijk ontstaai door den slechten toestand der schouw. Solo-slim. Zondag laatst werd bij Maurice Vandevoorde, herbergier in di Bruggestraat, door den baas zelf een solo slim gespeeld. De medespelers waren: Ga- brielle Messiaen, Julien Thoor en Gaston Rabau. Ophef kandeel bij Lievin Dewickere in do Yperstraat, werd Maandag insgelijks een solo-slim gespeeld door Jules Flou met als medespelers: Lievin Dewickere, Louis Poo ters en Achille Verbaeghe. Opgelet op 7 nieuw reglement.De ze week werden door de nachtwacht drie processen opgemaakt tegen personen die zich plichtig mieken aan overtreding op het nieuw reglement dat het wateren op den openbaren weg verbiedt. Een in de Brug- zesiraat, een in de Casselstraat en een in de Pottestraaf. Opgelet dus en dat iede reen van die vuile gewoonte afzie. Onmenschelijk. Dinsdag morgend werd door de politie, in de Yperstraat, pro ces opgemaakt tegen Gesar Beerr.aert, van Yper die aldaar op zijn hondenkar gezeten, doortrok. Dat is ook eene wet, welke de po litic wel doet streng te onderhouden, want 't is toch soms medetijdensweerdig de arme honden te zien trekken aan lasten veel te zwaar volgens hunne macht. Men mag Min de dieren gebruik maken maar op geen onmenschelijk e wijze. Eerste Communie.Voor le Commu niegedachtenissen, bloemen of geschenken, wendt U ter drukkerij van »De l'operinghe- naar Genadigste 'bediening en grootste keus. Twee onmondige hinders door hun ne eigene moeder verlaten. De natuur heeft aan de dieren, eene dii-pingewortelde neiging geschonken, die hen onweerslaan- baar drijft oia zorg te dragen over de klei nen aan wien z;j het leven gegeven hebben. Iedereen is getuige geweest van de zelfsop- jffering waarmede zekere huisdieren, zelfs leze die anderzins weinig genegenheid aan- toonen, bij liet minste gevaar, hunne jongen verdedigen. Is liet dan geloofbaar, dat er ouders, ja, moeders bestaan, die ongevoeliger en ont- aarder zijn dan redelooze dieren, en die durven hunne kleine onmondige kinderen verlaten? Helaas! zulke voorvallen geschieden tot iriedubbele schande, voor het menschdom en de beschavingDe mensch met rede en vrijen wil begaafd, is somwijlen slechter, dan beesten die enkel handelen uit natuurdrif r Donderdag namiddag, hield het Armbe stuur onzer stad, zijne vergadering, in het St Micliielsgestiebt. De vrouw Leon tine Vanl... beter bekend onder de weinig befaamde bijnaam van Rosse T.... bevond zich aldaar met een zuigeling van zeven we ken, en een ander onbejaard kind. Zij was aldaar gekomen oui vermeerdering van hulpgeld te vragen. Er dient opgemerkt te worden, dat or in da weldadigheidsgestichten dezer stad, reeds twee harer kinderen van rond de tien jaren besteed zijn. Een der leden van bet Armbestuur, vroeg baar hoeveel hulpgeld zij te maande begeer de. Zij antwoordde acht franken. Er wierd haar voorgesteld haar eindelijk zeven fran ken toe te staan; benevens wekebrood, wintergoed en kerke brood. Dit voorstel niet voldoende schijnende aan Rosso T...., begon zij te vloeken en te tieren,legde het wichtje van zeven weken op den grond, en liep de deur uit, terwijl niemand onder de aanwe zigen koelbloedigheid genoeg bezat om ze bij den arm te grijpen en tegen te houden. Het was slechts een uur later dat de heeren be stuurleden, ge-mar wierden, dat, benevens een kind van drie jaren, de ontaarde moeder )ok nog een zuigeling iu de zaal gelaten had; het arme wichtje, was versteven van koude en uitgeput van honger. De noodige zorgen werden hen in alterhaast toevertrouwd, ter wijl de poli lie en gendarmerie die reeds verwittigd waren, op zoek gingen naar de ontaarde moeder, om haar desnoods bach ten de grendels te brengen, volgens hare ver dienste. Diefstal. Donderdag nacht is de We Delbeke, wonende achter de statie, uit een stalleken nevens hare woning en dat niet gesloten was, vijf konijnen gestolen ge weest eener Weerde elk van twee frank. Achtergelaten vrijdag op de markt, een blau\vr gestreept zakje met wascligoed erin. Het berust ten politiebureele. M I 17 T Q ts meer aan te bevelen tegen IN 1 H 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting m alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3.00 fr. de doos van 100. Algemeen depót: Apotheek, A. MONTEYNE, Goote Markt. 18. POPERINGHE. C'roEtilieke. Rijtuig overreden. Donderdag avond rond 7 ure, was Blondez, gazetverkooper van Westvleteren, met zijn peerd en rijtuigje te Crombeke en ree I juist de tramriggels over op de plaats, toen de tram uit Poperinghe aankwam, met he' achterste van het rijtuig in botsing gerocht en dit op zij wierp. De man zat er gelukkig- lijk niet op en werd dus niet gekwetsthet peerd bekwam ook geen letsel maar bet rijtuig was wat ontreddert en een as gebro ken. De linker lanteern van de machien was ook aan stukken. Reniiighelnt.~fa verstrooide bar bier. Ken ongewoon feit deed zich hier zondag morgen voor. De landbouwer Cyrille B... die naar de 7 ure mis moest, had alvo rens bij den barbier Louis Nevejan binnen geschoten om zich baard en moustache te laten afscheren. Toen 't werk gedaan was, ging B in batist naar de mis en met ver wondering bemerkte hij dat iedereen hem al glimlachend aankeek. Na de mis was het nog erger en at wie bij B... kwam ging ferm aan 't lachen. Deze vroeg wat er gaande was, maar weldra was hij het gewaar. Door zich te veel te haasten had de barbier de linkerkant der moustache laten staan, zoo dat B... Uab'jeschomi vertrokken was en nog moest terugkeeren om den tweeden helft van zijn moustache te laten afdoen. Of er gelachen werd Belangrijke Voordracht over de Pensioenkas, door M. Hm, De Keirsgieter, Bestierder der Gemeenteschool van Pope ringhe, op Zondag 13 Februari, ten 11 ure stipt, in *t Klooster (Vlytte). Vrijen ingang voer iedereen. SSrii xegi dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaet'e, de gezondste en de beste is. VluiiicrtiiiglMs De inhuldiging van den Heer Burgemeester, E. Vande La- neitte, zal op Dinsdag 5n April aanstaande plaats hebben. Yper.Gevaarlijk.Tijdens de hoog mis in St Martinuskerk, is een steen van het gewelf der middenbeuk losgegaan en op di vloersteenon gevallen. Er zijn gelukkig gee- ne ongevallen van personen doch ware de steen wat verder gevallen, ongetwijfeld had hij dan ongelukken veroorzaakt, daar er nog al veel geloovigen zaten, 't Is rechtover dei ingang der kapel van het heilig Sacramenl dat de steen losgegaan is, tengevolge eenei feil in het uitkappen van de steenen. Hét dubbel doodelijk automobielon geval van Woestenvoor de rechtbank.— Donderdag kwam voor de rechtbank de zaak op van het schrikkelijk ongeluk over eenigi maanden te Woesten gebeurd en waarbij 2 heeren van Roebaais, MM. Edmond Dujar- den en Paul Catteau het leven verloren. Er werd bewezen dat de auto licht mede had. Do autogeleider Leclercq, werd verooi deeld tot 15 dagen gevang en 50 fr. boete. AsNiM'nliufiaii West-Vlaniiile- i"i'ü De moedermoord van Alverin ghem. Maandag verscheen voor liet Hof 'de genaamde Louis Dubois, oud 19 jaar. wonende te Alveringhem beschuldigd vai moedermoord Hier volgen de feilen, volgens denakt van beschuldiging: Louis Dubois, die verleden Zomer in dienst was te Nieupoort, was, in September, weei naar huis gekomen om zijne ouders in de slachterij te helpen, 't Was algemeen ge kend dat moeder Dubois, Rosalie Vanden- bouhede, zich sedert eenigen tijd aan den drank overleverde. Daarover had de vadei zich erg beklaagd en wel namelijk aan zijnen zoon Den 21", zijnde den dinsdag der kermis, kwam Louis rond 5 1/2 ure t'huii en be merkte dat zijne moeder geene koffie had gereed gemaakt, zooals gewoonlijk. Op ver zoek van zijnen vader ging Louis koffie en ehicorei halen in de gebuurte. Binst zijne afwezigheid ging vader Dubois tiaar achter en ontmoette er zijne vrouw iu de schuur. Daar schijnt er eene woordenwisseling plaals gehad te hebben waarvan het gevolg was dat moeder weigerde binnen te komen. Toen de zoon terug kwam, verzocht zijn va der hem moeder binnen te halen Louis ging naar achter, en volgens den beschuldigins- akt had hij alsdan reeds een misdagig in zicht. Hij ging eerst naar de stalling, nam er een hamer en ging ermee naar de schuur om zijne moeder te vragen van binnenste komen. Deze weigerde, dan greep Louis zijne moeder bij den arm, waarop eene worsleling plaats had, binst dewelke de moeder met eenen hamer het hoofd verplet terd werd. l)e dood was om zeggens oogen- blikkelijk De dader gaf zich omniddelijk vangen. Louis Dubois is dus beticht zijne moeder met voorbedachtheid te hebben vermoord. De heer Soenens, substituut van don heer prokureur des koning», hield de beschuldi ging staande. M. Faveau, advocaat te Brugge, was met de verdediging belasl. Tijdens het rekwisiiorium en de pleidooi weende de beschuldigdigde onafgebroken, en dikwijls hoorde men hem luid snikken en schreeuwen. De zaak is dinsdag namiddag afgeloopen. De gezwoorpen oordeelden den betichte plichtig aan moord met voorbedachtheid. Het hof veroordeelde Louis Dubois, met in achtneming van verzachtende omstandighe den tot 20 jaar dwangarbeid. De veroor deelde begon bij het hooren van het vonnis letterlijk te huilende gendarmen noesten hem wegdragen. De eerste zittijd van het assisenhof is daarmede gesloten. Men vraagt gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Deheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. SPORT» Fool ball. F. C. Poperinghois. Op heden Zon- lag om 2 ure stipt, entrainement-match tusschen de le en de 2e equipe. De spelers worden vriendelijk verzocht te komen. Kampioenaat van BelgieUitslag der matchen van Zondag. Eerste divisie. Te Brussel werd de Daring geklopt door le C. S. Brugeois met 6-2. Racing C, B. 1 - Union S. G. 4. F, C. Brugeois - S. G. Courtrai (uitgest.) Beerschot A. C. 3 - Leopold C. 2. Antwerp F. C. 3- F. C. Liégeois 0. Standard F. C, 3. - Excelsior S. C. 0. Na de matchen van Zondag is de stand der eerste afdeeling als volgt Puntei) Punlet) Union St Gilloise 28 Standard F. C. 15 S. Brugeois 24 Antwerp F. 0. 11 F. G. Brugeois 21 Excelsior S. C. 9 Daring G. B. 18 Leopold F. C. 7 Beerschot A, C. 16 F. C. Liégeois 5 Racing C. B. 15 S. C. Courtrai 3 W naroiu is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geeno andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Openlutre girijHkamg». 500 fr. te winnen. De Westvlaamsche Vereeni- ging» yoor verbeteringen uitbreiding der zeevisscherij, gesticht onder het Eere-Voor zitterschap van Weled. Heer Baron Ruzette, Gouwgraaf van Westvlaanderen, en het Voorzitterschap van den Ileer A. Hamman, lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers, schrijft eenen prijskamp uit nopens de twee volgende vraagpunten 1 .De Verzekering van vaartuigen en vischtuig. 2. het Krediet in de Zeevisscherij. Zij stelt aan de mededingers hieropvol- gend studieplan voor a) Welke zijn de Belgische instellingen toepasselijk in de zeevisscherij. b) Welke zijn de instellingen van 't buiten land ten dienste dezer nijverheid. c) Stel de verbeteringen voor of de nieuwe instellingen die mogelijks kunnen ingebracht worden. Een prijs van 250 frank wordt toegekend aan het beste antwoord op elkeen dezei twee vraagpunten. De prijskamp vangt heden aan, en de ant woorden worden aanvaard tot ln Oogst 1910. Voor alle inlichtingen gelieve men zich te wenden tot het bureel van het vakblad I)e Vlaamscbe Zeevisscher orgaan dei Vereeniging, Velodroomstr., 2, Oostende. tin ijlHclieliiing van Kfnif, Het wetsontwerp waarbij de kwestie voor de de serteurs geregeld wordt is dinsdag door den minister van oorlog, op het bureel der Ka mer neergelegd geworden. De kwijtschel ding is toepasselijk voor de refractairs en de achterblijvers; voor de militairen, beticht of veroordeeld voor weglooping, zelfs wan neer zij hunne kleederen verkocht hebben, of niet kunnen voorleggen voor de militai ren die thans gedeserteerd zijn, zelfs voor die hunne kleederen. uitrusting of wapens meegenomen hebben en niet kunnen voor leggen. Zullen van rechtswege vrij zijn en zonder verplicht te zijn nog te moeten dienen de vrijwilligers die ten volle 30 jaar oud zijn de refractairs en de achterblijvers die den ouderdom van 33 jaar bereikt hebben. Wij moeten de belanghebbenden verwit tigen dat zij zich nog niet mogen haasten om naar België weer te keerenhet ontwerp moet inderdaad nog eerst door de Kamers gestemd en door den koning bekrachtigd worden, vooraleer het in voege komt. Van nu tot dan worden de deserteurs en achter blijvers nog altijd aangehouden en gestraft Vergeet niet, vooraleer meubels of stoelen te koopen, van de uitstellingen te komen bezoeken van den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Onze gtriaiHen.Bij koninklijk besluit zal aan prins Karei van België, tweeden zoon van Zijne Majesteit, de titel van graaf van Vlaanderen verleend worden. Zijn oud ste broeder, prins Leopold, draagt van rechtswege den titel van hertog vad Bra band. IK' sniliciaiirn vail H1IO. Er was gezegd dat de milieianen dit jaar zullen moeten binnen gaan van in de maand mei. Wij vernemen uit goede bron dat zulks on nauwkeurig is. Het zou immers onmogelijk zijn dat men met de menigvuldige werk zaamheden van de miiicieraden, herzie ningsraden, enz, zou gereed zijn voor dit lijdstip. De inschrijving in de verschillende regimenten zal dit jaar zooals de vorige ja ren geschieden zoohaast het mogelijk is, maar het binnen gaan der milieianen zal eerst later plaats hebben. Er is nog een reden om voor dit jaar de inlijving te ver schuiven. De thans dienende soldaten moe ten nog hunnen dienst voltrekken. De ka zernen zouden te klein zijn, moest men in mei de nieuwe lichting binnen roepen. Dit is van groot belang vöor de families wier zonen ter studie zijn. De jongelingen zullen hun studiejaar zonder onderbreking mogen voltrekken. Steerisler. - De komeet van Jo hannesburg is nog altijd alle avonden tus schen 6 en ti 112 ure zichtbaar, bij helder weder, dichtbij den wester gezichteinder zij staat thans hooger dan de avondster Evenwel is hare loop naar het noorden niet zoo snel als men, tengevolge der eerste waarnemingen, uitgerekend had. De sterre kundigen schatten dat de steert der komeet, dien men duidelijk zien kan, alhoewel hij niet zeer schitterend is, eene lengte heeft van twee honderd vijf en twintig miljoen kilometers, 'tzij anderhalve maal de afstand van de Aarde uaar de Zon! Es Set-1 geloof?ijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch ans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Vertrek naar SSonie. Woensdag morgend is Z. Em. kardinaal Mercier, aarts bisschop van Mechelen, naar Rome ver trokken. Hij is vergezeld van Z. Hoogw. Mgr De Wachter, hulpbisschop, en van zijnen geheimschrijver, den Z. E. H. kanun nik Vrancken. Erfenis Vande Waelc. In zake de erfenis van eene dame Vande Waele, die te Rijssel is overleden, eene fortuin van 5.000 000 fr. nalatende, wordt men verzocht zich onmiddelijk te wenden tot den heer J. S. Willems, Drootbeekstraat, 9, te Laeken- Brussei (Belgie), die d'-ze zaak in handen heeft genomen en onderzoekt, en geerne alle inlichtingen desaangaande zal ontvangen. Goede raad. Dat eeuwig en ervig pij pen smooren zal uwe gezondheid kwaad loen, Seven. Alia, alia, al prullen, ik heb nen oom die nooit iels anders doet of smooren en hij is al tachentig jaar oud. - Dat is mogelijk, hernam Pieter ernstig, hadde hij in zijn leven zooveel niet gesmoord 'k ben zeker dat hij nu al wel verre in de t negentig zou zijn. Zij.Waar is dat fleske genever ik moet t hebben om 't zilver ermee te blinken. Hij— k Hé 't percies uitgedronken. ZijGeen kunste of blinkt gij alzoo KERKELIJK NIEUWS. Aanbiddingen dezer week voor de Dekenij van Poperinghe. Op Zondag te Reninghelst.Zondag, Maandag en Dins dag, gebed van 40 uren in St Berten te Poperinghe. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN BISDOM BRUGGE.Zijn pastoor benoemd te Hooglede, de E. H. Opdedrinck, pastoor te Damme Damme, de E. IT. Ryckewaert, onderpastoor te achtervelde; te St Jooris-bij-Nienpoort, de E. H. De Jonghe, onderpastoor te Dudzeele. Zijn onderpas toors benoemd: te Lichtervelde, de E. H. Vanden Hemele, onderpastoor te Anseghemte Anseghem, de E. H. Brutsaert, id. te Rousbrugge; te Rousbrug- de E. H. Vermeesch, leeraar in het kollegie van Thieltte Dudzèele, de E. TI. Delodder, leeraar in de normaalschool te Thouroutte Reckem, de E. TI. Holvoet, onderpastoor te Jabbeke; te Jabbeke, de E. H. Bogaert, coadjutor van wijlen den pastoor van Hooglede. van den prijskamp op den Biljard, gegeven op Zondag laatst, ter herberg Au nouvel Aigle d'Or bij Emile Lobeau, Groote Markt, Poperinghe. p Prijs, 18 fr., Auguste Flamey niet Georges Quaghebeur. 2° Prijs, 16 fr., Henri Beck met Achille Lauwers. 3° Prijs, 14 fr., Arthur Samyn met Mé- lard Joos. 4e Prijs, 10 fr., Eugène Willems mét Maurice Desquand. 5e Prijs, 8 fr., Oscar Maerten met Mau rice Sehaballie. 3e Prijs, 6 fr., Albert Rommens met Cyrille Verstraete. 7e Prijs, grootste serie, 2 fr., Georges Quaghebeur, (25 punten). 8e I'rijs, nagrootste serie, 1 fr. Achille auwers, (13 punten). OverlijdensSim oen Jeanne, 13 dagen, Meessenstraat.Gruwier Maurice, 10 maan den, wijk H. Pittillioen Livinus, 77 jaar, metsersgast, weduwaar van Juliana Lie- taert, Reninghelststraat. Polley Jéröme, 46 jaar, winkelier, echtgenoot van Mathilde Samyn, Bertenplaats. Desmytter Leon, 65 jaar, smid, weduwaar van Emma Boone, Duinkerkstraat. Ballyn Augusta, 4 jaar, Casselstraat. Jacob Agnes, 8 maanden wijk K. Suffys tSylvère, 14 maanden, Komstraat Quaghebeur Gabriel le, 24 jaar ongehuwd, zonifer beroep, wijk J. Cnape lynek Charles, 85 jaar, rentenier, weduwaar van 1° Maria Marant en 2° Maria Veys, Boescheepstraat. Lacour Pauline, 45 jaar, echtgenoote van Dupont René, Bertenplaats. Huwelijken.—Marcel Huyghe, 27 jaar, smidsgast met Marie Lermyte, 22 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Iii chard Vancayseele, 57 jaar, rentenier mei Lucie Desmyter, 50 jaar, rentenierster, beide te Poperinghe. uliegt de Blauwvoet, hel lied der Vlaam V sche zonen. - Gedicht van Albrechl Ro- denbach. Muziek van Aug. De Boeck. - Zang met muziek voor piano 2 fr. - Te verkrij gen ter drukkerij dezer. van 1 tot 31 Januari 1910. Geboorten.Beun Robert.Dever Mar cel. L'Rpée Marie. Bulckaert Julien Jonckhiere Margarithe.Deberdt Maria. Overlijdens.Descamps Helene, 2 maan den.Joos Henri, 56 jaar, ongehuwd.— Decaestecker Justine, 80 jaar, weduwe vai Muyssen Edouard. Decaesteker Maria 9 maanden. van 1 tot 31 Januari 1910. Geboorten. Pillaert Magdalena, d. v René en DemolderEmma.Maerten Jérome, z. v. Honri en Herman Emandie, Pacco Maria, d. v. Henri en Laleeuwe Irma. Overlijdens.Thores Alida, 2 maanden. Fieu Julianus, 64 jaar, boomsnijder, onge huwd. Fieu Emile, 43 jaar, landbouwer, echtgenoot van Boucneau Felicie.—Baefcop Magdalena, 19 maanden. Huwelijksbeloften. Derycke Aloise landbouwer te Westvleteren met Develtei Adeline te Oostvleteren. Preneel Cyrille, landbouwer met Gombeir Felicie, beide ti Westvleteren. Huwelijken. Vermeulen Henri, land bouwer te Watou met Delaplace Louise, landbouwster te Westvleteren. van 1 tot 31 Januari 1910. Geboorten.— Itinoo Margaretha.Dewull Marie. Vanstraceele Albert. Leroy André. OverlijdensRouseré Octave, 3 maan den. Faes Lucien, 13 jaar. Vierstraete Philomène, 62 jaar, weduwe van Bleuze Désiré en echtgenoote van Donche Lievin. Vandevoorde Einerence, 60 jaar, ongoh Huwelijken.Aineloot Florent, renten in met Vandenbussche Sidonie, rentenierster. van 1 tot 31 Januari 1910. Geboorten.Feys André, z. v. Petrus en Luyssaert Sylvie. Schooreel André, z. v. Leon en Vandenbussche Irma. Merlevede Maria, d. v. Camiel en Maeckelberg Alida. Hoedt Maurice, z. v. Henri en Demeersse- man Leonie.Colpaert Camille, z. v. Honoré en Knockaert Eugenie.Dezeure Germana, 1. v. Isidore en Vandevyver Leonie. De- beer Achille, z. v. Auguste en Gekiere Eugenie. Overlijdens. Dooghe Melanie, 86 jaar, weduwe van Loonis Charles. Ollevier Charles, 83 jaar, echtgenoot van Tillie Amelie. Huwelijken.Bruneel Arthur, werkman te Noordschote mot Hauspie Eugenie, dienst meid te Reninghe. van 1 December 1909 tot 27 Januari 1910. Geboorten. Bollengier Henri.Deplacie Irma. Bondu Joanna. Cornette Martha. Ollevier Maurice. Flou Remi. Pluym Martha. Gillioen Gérard. Overlijdens.—Nandaele Amand, 78 jaar, ■entenier en burgemeester.Louf Maria. Boscoen Emma, 25 jaar.—Meurillon Bar bara, 70 jaar.Berlamont Maria Desegher Irma. Boudry Martha.Pyck Florentin, 77 jaar.- Pluym Martha.Seghers Henri, 63 jaar. HwelijksbeloflenLogie Cyrille, land- gebruiker te Vlainertinghe met Vanuxem Sylvie, zonder beroep te Reninghelst.Ver- meersch Camille, landbouwer te Yper met Debruyne Julia, zonder beroep te Vlamer- tinghe. Huwelijken.Vercruysse Emile, hande laar te Reninghelst met Huyghe Ida, zonder beroep te Vlamertinghe.Clarebout Désiré, bandgebruiker met Salomcz Euphrasie, land gebruikster, beide te Vlamertinghe.—Morent Leonard, slachtersgast te Langemarck met Mourisse Maria, dienstmeid te Vlamertinghe. Hof Louis, herbergier met Logie Mathilde, zonder beroep, beide te Vlamertinghe. Oafmeyer Arthur, landbouwer te Dickebusch met Lietard Elodie, landbouwster te Vla mertinghe.Buytaert Hilaire, telefoonwer ker met Depuydt Lucie, werkster, beide te Vlamertinghe. van 1 tot 31 Januari 1910. Geboorten. Vanhee Camiel. Decnoop Magdalena.—Pyck Maurice.Boidin Adro- nie.—Outtier Agnes.— Bordeyne Prudent. Overlijdens. Mille Jozef, 72 jaar. Woutters Francies, 83 jaar. Vanhille Octavie, 67 1/2 jaar, echtgenoote van Xavier Vuylsteker. Delbaere Marie, 25 1/2 jaar, echtgenoote van Jules Vanderlynden. Caenen Petrus, 74 jaar. D'Hooge Agnes, 1 jaar.Vanhee Camiel, 23 dagen. Huwelijksbelo/ten. Marcel Breyne te Poperinghe met Euphrasie Demuys, weduwe van Rer:é Plessiet, te Watou.Jules De- veeuw van Oostnieuwkerke, kleermaker te Malo-lez-Bains met Elisa Demol, thans te Watou. Huwlijken. Omer Breyne te Komen met Marie Bricke te Watou. Louis Brou- teele te Hazebrouck met Marie Knockaert te Watou. f In tien TYci'liiiiiin, bij Médard Delbaere, Veurnestraa 2 .lil •fiiriiinier, bij Jules Deschodt, Boescheepstraai 51 Iu pHit l'ariü, bij Alphonse Vallaeys, Noordstraal 4 ln «ion Wijngaard, bij Aimé Desagher, Casselstraat 5 lil «Ir faiiliiM', bij de Wed. Sophie Devos, Veurnestraat 6 ln *le Sfernrois, bij Aug. Clabau, Crombekestraat 7 In «Ir Kfail Vriiriic, bij Louis Ghinnebert, Veurnestraat H Sn 't ESuhlcrsSiai; bij Emile David, Veurnestraat ff A Ea ILuitgair lllée, bij Omer Battheu, Yperstraat SO ln Kpanji', bij Arsène Gantois, Westvleterenkalsiede 8 1 A la Cour tic Commerce, bij C. Debaene, Watoukalsiede 12 Eu dril Ylaanisclicii Bwcuu', bij Henri Vandenbussche, Abeelekalsiede 8 51 In Si Six tloicn, bij de Wed. P. Dewancker, St Sixlusstr Op Zondag 13 Februari, Combat met de Vloerbol, S I A la l*erclte, bij Achille Logie, Bruggestraat 15 In «ie Nieuwe Ceiitc, bij Louis Dehuysser, Veurnestraat Brussel, 2 Februari. Na een tijdperk van levendige speculatie, die zelfs de prijzen tot 180 fr. opgejaagd had, is de markt thans kalmer, l'operinghe-stadnoteert 165-170fr.; dorpen 110-142 1/2 fr. Antwerpen, 3 Februari.Markt stand houdend. Aalst 132 1/2 fr.; Poperinghe, 165 - 170 fr. ordt gevraagd goede werkman die van gedacht is naar Amerika te trekken, om gedurende de reis op het schip peerden te bezorgen. Hij zal hiervoor reis- en onder houdskosten betaald worden maar niets meer. In Amerika gekomen Calgary provincie Alterta, Canadamoet hij zelf werk zoeken. Inlichtingen ten onzen bureele. voor Metsers, te bekomen in de Mouterij Feys Callewaert, Beveren-Rousbrugge. Poperinghe, markt van den 4 Feb. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14,00- Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 3,35- Eieren de 26, 2,50. Dixmude, 31 Jan. Haver 21,00 aardappelen 7,00 boter 3,40 a 3,60 eieren 2,75 a 0,00. Yper, 29 Jan. Tarwe 21,00 a 21,75 rogge 16,00 a 16,25 haver 17,00 a 17,25 aardappelen 5,50 boter 3,40 a 3,60 eieren 2,60 a 3,12. Rousselaere, 1 Feb. Tarwe 20,25 a 20,75; id. roode 19,50 a 20,00; rogge 15,50 a 16,50; haver 17,00 a 17,50; boonen 21,0t a 22,00; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 3,10 a 3,40; eieren 2,60 a 2,86koolzaad olie 63,25 lijnolie 73,75; oude suikerijboo nen 24 00; id. gele 25,25 viggens 29.00 Anderiecht, I Feb. Verkensmarkt Te koop 3001 prijs per kilo 0.98 a 1,14. Brussel, 1 Feb. Verkensmarkt. Te koop 360 de kilo op voet 1,05 a 1,20. dee-i op den ouderdom van 12 rn: ursden eene erge ver Koudheid op, 'ij eriocr allen set-en sfaaplust en v magerde van dag iot dag. Dank j do Emulsion SCOTT is zij thans dik en vet, eet ais eene slokop en geniet eene bloeiende gezondheid, iiri. i ia Jate 25 Januari 1909, van Mw. DEROM, 130 Kerkstraat, S. Pieters-Woluwe. Door tal van zullidanïge genezingen verkreeg de dé faam van eene vveergalooze emulsion,— weer galoos door hare bijzondere hoedanigheidte weten, hare Het is om die reden dat gij, bij het vragen der Emulsion SCOTT, er geene andere moogt nomen; want-dè namaaksels bezitten de noodi ge zuiverheid en kracht der bcstanddeelen niet, noch hunne verteerbaarheid, noch hunne ge nezende krachtbijgevolg kunnen zij u de ge nezing, welke gijervan verwacht, niet schenken. j/h vervaardigers der Emulsion SCOT T voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. O O 73 o 3 75 73 O g W e 0 e* o >-s o O Slaat Vrachtvrij, .mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- hagen, 39, Zuidstraat, Brussel. P rs Men vraagt, voor huishouden van twee personen, deftige Meid, kennende bur- gerskeuken, voorzien van goede getuig schriften. Wasch buiten huis. Goeden loon. Zich te wenden, 20, St Benodictusstraat, Oude-God, bij Antwerpen. i>c Sn i kei* ij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuivel en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. Yei'stooil tf.e pacliten Zeer schoon en gerievig HUIS gelogen in ds Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. De Herberg het Riddershofgelegen te Vlamertinghe wijk het Hemelrijk- tegen Dickebusch, met grooten werkwinkel en magazijnen ten dienste voor timmerman of smid. Zich te wenden bij Me We Auguste Rom mens, brouwerin, groote markt Poperinghe Herberg De oude Pompiers in da Uondstraat. Zeer genadigen prijs. - Zich te begeven bij M. Albert Rommens Declercq, Bertenplaats, Poperinghe. Eene Stoommachien, 2'/, peerden kracht met graan breker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers Zich te begeven bij Alois Verbaeghe, Abeele. Eeen groot uitstekend uithangbord, zoogoed als nieuw en een boventrap voortkomt® de van afbraak van een huis. Zich te wendei ten bureele dezer. Seffens te koopen of te pachten, aan zeel voordeeligen prijs, herberg -4n de Hesp- gelegen in de Bruggestraat. Gerievig vofli alle stielengrooten koer met poort al aehté uitkomende bij St Jams kerk. Alle gemat van betaling. Zich te wenden bij de kin' ders Devos, brouwerij Middelburg, Poperiï ghe. te koop aan 10 cent. de pint, bij PelrU Vandamme, Hondstraat, Poperinghe. Ik heb de eer de landbouwers te late weten dat er bij mij A la IVlitc Mtaiioii, I*«>g>«'ring'!i('' te bekomen zijn, alle slag van beste o«>(- et g>lamaai*«lag»gtclH, zooals Industrie Witte Bloem, Kruger, al voortkomende U' de beste streken van Cortemarck, aan 8 9 frank het honderd kilos. Altijd in mijn huis te verkrijgen, aan <1 genadigste prijzen mogelijk. Te verkrijgen bij LOUIS SAMYN, graaf handelaar, Yperstraat, Poperinghe: bef1' Merckem's en Locre's klaverzaad, beetraff zaad roode van Eikendorfl en Groenhalzfff ooslersclie aardappelen Industrie, vd nieuwdo zaaihaver, zaai tarwe (zomerkore11 Alle van eerste kwaliteit en aan mat prijzen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4