Emulsion SCOTT SCHOON WOONHUIS HOOFDZEER TANDPIJN MIGRAINE 1st iste Communie GEORGES SANSEN-DECORTE, Mijn KLEINE NIEUWS UIT BELGIE. s BÜITENLANDSCH fUEUOIS V A W met godvruchtige De Storm. Buitengewoon Assortiment EERSTE COMMUNIE Football - Schoenen. Wetensweerdigheden. BURGERSTAND aan WATOU BURGERSTAND vanPOPERINGHE HOPPE. Op Zondag 27" Feb. 1910, HER BERG KERMISSEN LA. AT STEN TAP Combat met de Vloerbol, Jaarlijksch Concert in 't Speelhof, Isï d<kn Baznr, MEUBELS W Vruagt plaats. ;»gt Te Moop voorbeeldige emulsion s 5 Uit ter hand te koopen Goede Asels Aan de Schoenmakers. BERIGHTEN. Terstond ie pachten Alphonse WALLYN, BROUWERS-GIST Arthur O^RAEDT, Aan de Landbouwers Ilenri MORRISSE-DUil/ION, Een enkel Amerikaansch Algaopoedertje, geneest in eenige minuten de hevigste aanvallen. Die wonderbare poeders zijn overal te verkrijgen Depot voor Poperinghe hij Mr Monteyne, Iloofddepot Mr Camille Libotte, Ypo' la*. 550 *Ie «loos- Proetdoos S Ir» l-ruiil. rijk. Eene vrouw geketend Over het buitengewoon geval van opsluiting van zijne vrouw door een jaloerschen apo theker, vernemen wij het volgende De apotheker Parat, rue de Vaugirard, te Parijs, heeft zijne vrouw drie maanden lang in een donker kot opgesloten en geketend De ongelukkige is moeder van vijf kinderen De geburen die opgemerkt hadden dat me vrouw Parat nooit het huis verliet, verwit tigden de politie. Deze drong in het huis en ontdekten de geketende en gekerkerde vrouw. Bij het binnentreden der politie, wil de de vrouw recht staan, doch zij kon niet twee kettingen, aan den hals vastgeklonken met hangsloten, hielden haar tegende eene ketiing, lm80 lang, was vastgemaakt aan eene kram, in eene ingemaakte kas de tweede ketting, wat langer, was vastge maakt aan een pijler van het ijzeren bed Een derde hangslot vereenigde de twee ket tingen dicht bij den hals van het slachtoffer Mevrouw Parat hield haar kindje van drie maanden op den schoot en een knaapje vat) drie jaar zat rustig op den vloer te spelen Het zevenjarig zoontje was met den vader uitgegaan en de twee oudste kinders had de apotheker bij de familie zijner vrouw gezon den en liet ze nooit huiswaarts komen. De kettingen werden losgemaakt dooreen slotmaker, en de vrouw, werd aanstond ver lost. De apotheker werd aangehouden hij zeg de uit jaloerschheid gehandeld te hebben. Men vond in zijn bezit een revolver waar mede hij meermaals zijne vrouw bedreigd had wanneer deze aan vrienden wilde schrij ven om te klagen over de slechte behande lingen die zij te verduren had. De genoemde apotheek is nu gesloten en mevrouw Parat heeft haren intrek bij eene barer zusters ge nomen. Door den onderzoeksrechter onder vraagd verhaalde zij dat haar man de ket tingen enkel losmaakte om haar toe te laten voor het huishouden te zorgen, den wasch en den strijk le doen en de kinderen op te passen. Buiten dat, vooral wanneer hij uit ging, moest zij vastgeketend blijven zitten. Zij beschuldigt haren echtgenoot van slagen en geweldplegingen tegen haar en brutali teiten jegens zijne kinderen. De echtgenoolen Parat waren in 1809 ge trouwd en bezaten eene goede apotheek. Na driejaar huwelijk begon M. Parat zich ja- loersch en eigenzinnig te toonen. Hij twiste voortdurend en maakte zijne vrouw het le ven onverdraaglijk. Het scheen dat hij haar tot wanhoop wilde drijven, opdat zij zich zou zelfmoorden. Ondanks zijne jaloerschheid, gedroeg hij zich zelf zeer slecht en zijne vrouw wist dat. In juli 1009 maakte hij zijne vrouw met kettingen vast in hunne slaapkamer. Hij had haar ook een testament doen schrijven, waarin zij verklaarde zich te zelfmoorden. Het gemeentebestuur tan Amiens vraagt de gasthuisnonnen terug. Met de laatste Stemmingen hadden de inwoners van Amiens, hunne gemeenteraadsheerén, die de liefdezusters verjagen hadden, aan de deur gezet. De nieuwe gemeenteraad komt nu, m< 28 stemmen tegen 6, (liberalen en socialisten) te beslissen 't noodige te doen om de zustorkens in het gasthuis terug te krijgen. Is iict gelooilijk dat- men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 ceut. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Iluitscliland. 40 Mijnwerkers ge dood. Een geweldige grauwvuurontplof fing heeft plaats gehad te Boehum. Meer dan 40 arbeiders zijn gedood een groot aantal zijn gekwetst geworden. Bltislanti. Gevolgen van schertsen. Siberische bladen melden over een vree- selijke gebeurtenis in het stadje Bodaibo het volgende. Eene moeder, die wegens dringen de bezigheden van huis moest, liet haar zuigeling achter onder de hoede van een knaap. Als het kind schreeuwt, dan snijdt ge het maar de tong af», zegde de moeder in ongepaste scherts. De knaap nam de woorden echter ernstig open deed het. Bij hare thuis komst vond de moeder haar kind met afge sneden tong. Pei*a». De gevaren van den cinema. Te Trujille ontstond er woensdag brand in den schouwburg, tijdens eene cinema ver tooning. Vijftig inenschen zijn in de vlam men omgekomen. V A O 1 LilN lezingen en oefeningen voor den vasten zijn te verkrijgen ten bureele dezer aan 75 centiemen. Zondag avond is er in onze provincie een vervaarlijk onweder opgesteken uit het westen. Het nam gedurig in geweld toe en rond 1 ure 's nachts had het zijn toppunt bereikt. Maandag heeft het op sommige plaatsen vreeselijk gedonderd en gebliksemd, zooals te Brugge, Heyst, Kortrijk en ook te Kem- mel. De molen van den heer Copman, van Houthem-bij-Veurne werd door den bliksem in brand gesteken en brandde af tot den grond. De wind was geheel de week zeer hevig en beeft veel schade aangericht. Op vele plaatsen zijn schouwen en dakpannen weg gerukt. Te Bambeke, in Frankrijk, word de molen van den heer Fidéle Daanes, door een stormwind omgeworpen. Er zijn geen ongelukken van personen te betreuren. Te Hondschoot» insgelijks, werd de molen van M. Henri Decroos door een rukwind, ten gronde geworpen hier ook bevond er zicli niemand in. Op zee is het weder bijzonder schrikkelijk In de Ardennen heerschte in 't begin der- week een geweldige stormwind en een echt sneeuwtempeest. Overal werd veel schade veroorzaakt. Op sommige plaatsen lag de sneeuw 40 centimeters dik. Zaterdag der verleden week, was bet vijf tig jaren geleden den 19 Februari 1860 dat een verschrikkelijk on weder over gansch België woedde. De oude inenschen weten er nog van te spreken. Nooit beleefden zij zulk tempeest. De bliksem viel op 20 kerktorens. Men ziet dat er altijd beroeringen in de jaargetijden geweest zijn, en dat men in dit seizoen zich aan allerlei grillen van het weder mag verwachten. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koflie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépöt bij gebr. Delhaize <fe Moncarey-Sansen STADSNIEUWS. Opgelet op de compteurs. Verle den week werd bij Houwen, Henri in de Meessenstraat, liet bakje van den gazcomp- tuur afgetrokken en gestolen. Er was eene som van 3 f 40 in. Hetzelfde gebeurde bij Gaston Beun, waar er slechts 50 centiemen in zat. 50 Frank verloren en teruggevon den. Vrouw Vandenbussc.be van Ila ringhe mag van geluk spreken. Vrijdag morgen stond zii bij de tramstatie De drie koningen te Watou, den tram af te wach ten. Zij had geld voor de reiskaart uit haar porlemonnaie gehaald en dezen terug haar zak gesteken zij dacht het toch maar 't moet zijn dat hij er neveDS gevallen was want toen zij te Poperinghe aankwam, be staligde zij dat haar geldbeugel, een bank briefje van 50 fr. en wat kleingeld inhou dend, verdwenen was. Daar zij op het rijtuig niets vond, keerde zij seffens met den eersten tram naar de drie koningen tprug waar haar geld gevonden geweest was en terug gegeven werd. Schouder gebroken. Remi Lobeau zoon van Jules, landbouwer langs de Ouder dom-kalsiede, kwam maandag avond uit eene herberg bij de statie, toen hij, op zijn velo willende springen, zoo erg viel, dat hij zijn schouder gebroken was. Gestolen. Vrouw Pieter Maerten van Poperinghe, bestatigde vrijdag tijdens de eiermarkt dat zij opeens haren portemon- naie kwijt was, met eene som van 11 fr erin. De vrouw beweerde dat men hem moest ontstolen hebben en deed inken ten politie-bureele. Veel gerucht over niets. Vrijdag tijdens de markt, begon de oranjekoopman Flou \an Yper, de vrouw Henri Debeir, ge boren Louise Lacour van Proven, uit te schelden en alles in rep en roer te stellen. De koopman beweerde dat de vrouw vier oranjen genomen en niet betaald had. De politie kwam erbij en ondervroeg de vrouw deze hield staan dat zij, vooraleer te kiezen, 20 centiemen aan den koopman gegeven had, die juist bezig was met spre ken tegen iemand en onbedacht het geld weggestoken had twee vrouwen die bij haar stonden, maar die zij niet kende, had- len dit gezien. Dat is geheel wel mogelijk en de oranjekoopman zou wel doen in 't ver volg beter op te letten. Indien de twee vrou wen die bij vrouw Debeir stonden, zicli de zaak herinneren en er op gelet hebben, zou den zij deze plezier doen dit te willen bij den Heer Politie-kommissaris te gaan getuigen. Mar lit vroeger. Bericht aan de belanghebbende dat de markt van Vrijdag aanstaande een half uur zal vervroegd wor en dus zal beginnen de eiermarkt om 7 1/4 ure en de botermarkt om 7 Va ure. van witte lederen en satinetten staffers, mpliëren en bottinen aan ongelooflijk goed koops prijzen.Gansch nieuw assortiment voor geheel hef zomerseizoen van pracht- clioenen voor Heeren, Damen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. Tn de Gouden Schoen, bij ISER %T- FIIEYIAUS/T, bij de Gendarmerie 50, Veurne.straalPoperinghe. Wocsten. Treurige gevolgen van ren automobielongeluk. bood van M. Paul Ihièatteou. Onze lezers zullen zicli nog het vreeselijk automobielongeluk herin neren, dat den 26 Oogst 1909, rond 8 ure s avonds, te Woesten gebeurde en waarbij wee heeren van Roebaais, M. Edmond Du- jardin en M. Paul Catteau, op den slag ge dood werden. Onder de drie andere gekwet sten bevond zich, zooals wij toen zegden, M. Paul Ducatteau, lederkoopman in dezelf de stad. Zijn toestand boezemde seffens veel onrust in. Erg gekwetst aan het hoofd en aan de rechterzijde, was de ongelukkige als verslagen en kon zich niet recht houden, zoodanig dat M. Louf, geneesheer van Elver- iinghe die men per automobiel was gaan halen, hem ernstig aanraadde voor eenige lagt-n bij hem te verblijven. Maar M Ducat- au weigerde en werd seffens naar Roebaais gevoerd met den automobiel van M. Bro- waeys. M. Ducatteau had zich nooit a ,-n hersteld van de geweldige ontstei die hij óp die ii dag'gevoeld had. Hij wa. .somber an karakter geworden en sedert -enigen ijd was zijn huisgezin over zijnen toestand zeer ongerust. Deze kommernissen waren ongelukkiglijk genoeg gerechtveerdigd, want Dinsdag laatst in een aanval van heete koorts, stelde de ongelukkige een einde aan zijn leven pijn lijk gevolg van een ongeluk dat diep zijn verstand geraakt had en waarvan hij het derde slachtoffer is. M. Paul Ducatteau had 's morgens op zijn bureel aan 't werk geweest, en rond middag was hij naar zijne kamer gegaan. Toen een zijner kinders ging zien wat hij daar wel zoo lang mocht te doen hebben, vond hij ader bewusteloos op zijn bed uitgestrekt de de ongelukkige had zicli een revolverschot door het hoofd gelost. De geneesheer Der- ville, in allerhaast ontboden, kon slechts de dood bestatigen. M. Ducatteau, 55 jaar, was aan 't hoofd van verscheidene maatschappijen Zijne tra- ische dood heeft een diepen indruk gemaakt in het kwartier dat hij bewoonde on waar hij zeer geacht was. Men vraisjjt gedurig naar de welbe kende Aalpoinpen van J. Beheyt-Adriaen, Yin snert incite. Nieuwe schepen. De Heer Alois Ampe komt als schepen gekozen te worden onzer gemeente, in ver vanging van wijlen Heer Charles Dambre. Om te toonen dat deze benoeming rnet vreugde onthaald word, was Zondag laatst geheel het dorp bevlagd. Gevonden. Vrijdag namiddag op grondgebied Vlamertinghe, weg van Pope- -inghe naar Yper, een grauw kraamoverdek- sel. Het berust bij den veldwachter. Y' jser. Droevig einde.Op de markt zaterdag laatst, had een 16jarig meisje van Voormezeele, Julia Gardyn, onopgemerkt van het kraam van M. Camille Batthen. winkelier van Poperinghe, eene fourrure in vison weggenomen, eener weerde van onge veer 40 frank. Eene vrouw die het meisje kende en den diefstal zag gebeuren, verwit tigde de koopman. Het meisje was echter ■eeds verdwenen daar men wist dat zij langs de Rijsselstraat huiswaarts moest, achter volgde M. Battheu haar en gelukte erin ze in die straat aan te houden, op 't oogenblik dat zij het briefje met den prijs erop, van de pels losmiek. Het meisje werd aangehouden en door den bestolene naar het politie-bureel medegeleid. Op 't punt hier binnen te treden gelukte zij erin te vluchten. Aan de hoek der Hallen' opnieuw aangehouden, werd zij voor den politie-kommissaris geleid waar zij bekentenissen aflegde. Proces-verbal werd opgemaakt en het meisje in vrijheid gelaten Zondag morgend vertrok zij, zooals ge woonte, rond 6 ure uit haar huis, om te Voormezeele de 7 ure mis te gaan bijwonen. Het gebeurde nog al dikwijls dat zij, na de mis, bij vrienden ging en slechts rond 9 ure t'huis kwam. Daar zij oin 11 ure nog niet terug was, werd de vader ongerust, en hij zond eenen zijner zonen om haar te gaan opzoeken. Op 200 meters van het ouderlijke huis, zag de zoon in eene weide, aan den boord van een put, een pak kleederen liggen. Hij erkende seffens het kleed zijner zuster en begon het water te omroeren met eene pers Het duurde niet lang of het lijk zijner zuster kwam boven. De jongeling trok liet lijk op het droge en ging zijnen vader liet droevig nieuws mededeelen. De gendarmerie van Yper is ter plaatse de noodige bestatigingen komen doen, ISoiisselare. Levend verbrand. Vrouw Marie Brouw, echtgenoote Jan Ver meulen, wonende op den steenweg van Rum bek e, kwam zondag avond naar bene den met eene brandende petrollamp, toen zij uitgleed en van de trappen viel. De lamp brak, de petrol vatte vuur en deelde de vlammen mede aan de kleederen der vrouw die de straat opliep, waar de geburen het vuur uitdoofden. De ongelukkige was ech ter reeds ijselijk verbrand, en is maan dag overleden. ih- vereii-aan-Yizer.Ongeval. Henri Baes, metser, trad deze week herberg De Kruisstraat - binnen toen bij uitgleed en zoo et'g viel dat hij een been gebroken was. De geneesheer kwam seffens ter plaats en gaf hem de noodige zorgen. Meenen. De werkstaking van wevers te Halewijn duurt nog altijd voort 't Is nu reeds een-en-twintig weken dat 4000 werklieden den arbeid verlaten hebben, en de armoede en de ellende is op zijn uiterste tusschen het werkvolk. De overlieden vree zen onlusten. Slrii£$«s Ter dood veroordeeld. Maandag morgen is voor de krijgsraad ver schenen de genaamde Jan Smit, geboren Antwerpen, 23 jaar oud, soldaat bij liet 3' lansiers te Brugge, beschuldigd van beraam de moord. De betichte was ordonnans bij den krijgs dokter M. Moulaert, die als raeid had de 19 jarige Malvina Segaert, van Zedelghem. Smit had uit den koffer van hot meisje 180 fr. gestolen en opdat de diefstal niet zoude ontdekt zijn, besloot hij haar te ver moorden. Den 13 November, rond 7y« ure des mor- gends, riep hij onder een of ander voorwend- Malvina naar de stalling hij greep het meisje onmiddellijk vast, snoerde haar een leeband rond den hals en sleurde haar alzoo herhaaldelijk rond de stalling, tot zij dood was. Het aangezicht was paarsch en blauw. Vervolgens, om aan eene zelfmoord te doen gelooven, nam hij hot lijk het woog 80 ilos op zijne schouders en droeg het naar den zolder waar hij het aan een balk ophing. De beschuldigde die zeer bleek was, her haalde zijne bekentenissen mei zekere ont roering, zeggende dat hij niet geweten had wat hij deed. Na eene korte beraadslaging werd de moordenaar tot de doodstraf veroordeeld. Vergeet vooraleer meubels of stoelen te koopen, van de uitstellingen te komen bezoeken van den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, 'Poperinghe. ISüHaer. Schrikkelijke misdaad. Zondag namiddag is in deze gemeente, gele gen op een uur van Aerschot, in Braband eene afschuwelijke misdaad begaan. Juffer Verheyen, 18 jaar oud, dochter van brouwer Verheyen, was na de vespers, gaan wandelen inet haar hondje. Toen de avond viel en liet meisje niet t'huis was, begonnen hare ouders ongerust te worden. Daar de afwezigheid bleef duren, veranderde de on- ust in schrik en men begon langs alle kanten naar het meisje te zoeken. Zoo werd het nacht en geen het minste spoor van het meisje was te vinden. Rond 12 ure was haar vader aan het bosch, genaamd Vierbunder op een twintigtal minuten van het dorp gelegen, wanneer hij eensklaps het hondje zijner dochter ontwaarde, welk naar hem kwam geloopen en door teekens te kennen gaf waar zijn meesteres was. Verheyen vond dan zijne dochter met het hoofd in eene gracht liggen, en bloedend aan de keel. De ongelukkige was vermoord, na schandelijk mishandeld te zijn. Dadelijk werd de politie verwittigd en de heer burgemeester Valvekens, welke tevens dokter is. begaf zich ter plaats, met den veldwachter. Zij begonuen het onderzoek en de gendarmerie van Aerschot. wok «ptedig ter plaats was. zette het onderzoek voort, in i wacht''.g der komst van het parket. Men bevond dat de ongelukkige in het bosch was gesleurd geworden: Hare galochen lagen een tiental meters van elkander. Maandag kwam het parket van Leuven ter plaatse. Uit de lijkschouwing is gebleken lat de dood door verwurging is ontstaan. Diefstal moet de drijfveer der misdaad geweest zijn. Op eenige meters afstand dei- plaats waar men het lijk gevonden heeft, doch dieper in het bosch, lag- de ledige geldbeugel der ongelukkige. Mejuffer Ver heyen was eene weidoens Ier voor de armen en noodlijdenden, welke zij dikwijls bezocht. Deze omstandigheid zal voorzeker door den moordenaar gekend geweest zijn, alsook de gewoonte welke het meisje had wanneer het weder het toeliet, eene wandeling te doen tot aan den zoom van hel bosch. De plaats Ier misdaad is eenzaam en afgelegen. Het dichtste huis staat nog op 200 meters afstand. Het is dan ook niet te verwonderen dat het geroep van liet slachtoffer door niemand ge hoord werd. I)e verslagenheid in de gemeente Rillaer teweeggebracht, is ongelooflijk. Het slacht offer was een allerliefst en schoon meisje en genoot, evenals hare ouders, de algemeene achting. Het is thans gebleken dat Mej. Verheyen, vermoord werd op een tiental meters van de plaats waar men haar lijk gevonden heeft. Men heeft inderdaad, op een veld, dat het bosch van den Vierbunder begrenst, talrijke voetindrukken ontdekt, die van eene worste ling getuigen. De moordenaar heeft het slachtoffer ver wurgd en haar eene prop, gemaakt met den foulard van Mej. Verheyen, in de keel ge wrongen. Vervolgens heeft hij het lijk in het bosch voortgesleept tot op de plaats waar het ontdekt is. Schrikkelijke bijzonderheid de laffe da der, om zich te verzekeren dat het arm meisje wel dood was, heeft een der écaillen spelden welke Jufv. Verheyen in het haar droeg, in de neusgaten geslagen, waarschijn lijk met eene kloef. De punten van de haar speld zijn door het voorhoofdbeen tot in de hersens gedrongen. Het. parket van Leuven denkt op het spoor der moordenaars te zijn drie slecht befaam de kerels van Ilauwaert op een uur af standdie men Zondag rond 4 1/2 ure in het bosch waar de vreeselijke misdaad ge beurde, gezien heeft. Schoenen en witte Slaffers, in alle slag en aan zeer genadige prijzen te verkrijgen bij Florent OSTEUX-DAUCHY, Yperstraat, 34, Poperinghe. BBi er en Daar. Te Lokeren werd een ouderling geplaagd door vier jonge deugnieten. De ouderling schoot in gram schap, nam een riek en gaf een der vier gasten een steek in den buik dezes toestand is doodelijk. De ouderling is een doodbraaf man. To Lootenhulle bracht een jonge ling een ander 12 ponjaardsteken toe om dat zijne vriendin hem had verlaten om met den anderen te gaan. De werkvrouw Leonie Schelt-jens, te Blaesvelt, ging zater dag in de brouwerij Van Roeye om haar werk te doen, toen zekere De Prins, met wie zij over 4 jaar geweigerd had te trou wen, toesprong en haar met een mes de keel doorkerfde haar toestand is bedenke lijk. De dader heeft zich versmoord Te Brussel stapte een handelsreiziger van Ver- viers uit den trein hij viel en als men hem opnam, was hij dood. Van een meisje van 18 jaar, dat uit Brussel verdwenen is, is deze week bij hare ouders eene brief toege komen, meldend dat zij in eene It-aliaansehe stad, waarvan zij do naam niet kent, opge sloten is. De politie onderzoekt de zaak. I)e Kuilti-a-ij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Daring C. B., Standard F. C., Racing C. B., Excelsior S. C. Antwerp F. C., eopold F. C., S. O. Courtrai, F. C. Liégeois, Heden Zondag hebben in zeer belangrijke matchen plaats. Te Brussel: Union S. G.-F. C. Brugeois. Excelsior S C-Beerschot A.C. Te Brugge0. S. Brugeois- Standard F. C. Te Kortrijk: S. C. Courtrai - Leopold F. C. Te AntwerpenAntwerpF C.-RacingC.B. Te Luik F. C. Liégois - Daring C. B. De uitslagen van de matchen Union S. G.- F. C. Brugeois en C. S. Brugeois-Standard F. 0. zullen den doorslag geven aan het Kampioenaat. Wielrijdcii. Voor Parijs-Roebaais, die op Paasch- dag aanstaande zal betwist worden, zijn -eeds 118 renuers ingeschreven, 't Zal er- schuw gaan. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar. bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Sc hoon e gedraaien Tafel pooien aan ,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Groote keus van Iterkestoelen, SPORT. Football. F. C. Poperinghois. De match tegen de F. G. van het 4elinieregiment van Brugge die hier voor Zondag aangekondigd was, kon geen plaats grijpen daar de soldaten ziende het slecht weder van daags te voren in verlof elk naar huis vertrokken waren Twee van hunner waren hier echter aange komen bij wien zich bereidwillig 5 spelers van het 3e linie van Yper voegden, zoodat met 4 onzer spelers erbij, toch eeu match gespeeld werd. De liefhebbers waren talrijk opgekomen en de match was heel belangrijk. In de eerste time doelmei'kte Poperinghe die speelde met wind, 3 maal. In de tweede time werd van weerskanten niet behaald, zoodat de overwinning aan Poperinghe bleef met 3-0. Engelsohe modellen aan genadige prijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat, 56, Pope ringhe, bij de Gendarmerie. Kampioenaat van België. Uitslagen der matchen van Zondag, le afdeeling. Te Antwerpen klopte de F. C. Brugeois de Antwerp F. C. met 6-1. C. S. Brugeois behaalde te Brussel eene schoone overwinning op Excelsior S. C. De Bruggelingen klopten hunne tegenstrevers insgelijks met 6-1. Eene verrassing is zeker wel de uitslag der match S. C. Courtrai - Union S. G., die afgeloopen is met eene overwinning voor de Kortrijkzanen, 2 -1. In de eerste half-time kon geen van beiden doelpunten na het hernemen gelukte de Sporting er in twee goals te maken, en dat nog wel op corners. De Union S G. kon slechts de eer redden De Leopold F. C. klopte de Racing C. 13. met 3-2. Te Luik verloor de Daring C. B. tegen de Standard F. C. met 1-0. De Beerschot A. C. overwon de F. C. Liégeois met 3 - 2. Na de matchen van Zondag is de stand der eerste afdeeling als volgt Jnion S. Gilloise, 18 matchen gespeeld, 32 pun ten C. S. Brugeois, 18 F. G. Brugeois, 16 Beerschot A. C., 18 16 18 17 16 19 18 16 16 30 26 20 18 17 16 13 13 9 7 5 le divisie fleene groote niaiiueuvers. Er zullen dit jaar geene groote legeroefeningen plaats hebben, enkel eenige kleine manceu- vors op verschillende punten van bet land. Ziet uwe loten na. Belgisch-Con- go. Leening van 1888. 132e trekking op 21 Februari 1910. De bijzonderste premien zijn gewonnen door 14865 n. 1 f. 50000 S.'44747 n. 16 f 750 30049 n. 5 1500 S. 47874 n. 18 750 S. 14865 n. 15 750 j Eerste Communie.Voor le Commu- niegedachtenissen, bloemen of geschenken, wendt U ter drukkerij van De l'operinghe- naar Genadigste bediening en grootste keus. van 5 tot 24 Februari 1910. Geboorten.Neuville Agnes.Antheunes Marcel.Butaye Margarita.Samyn Mag- ialena. Vandenabeele Jerome. Spete- broot Antoinette. Lieven Michel. Oreel Martha. Six Martha. Overlijdens. Kesteman Camiel, 8 1/2 maanden.Decock Marcel, 11 maanden. Duplon Lucie, 45 jaar, echtgenoote van Jules Elleboudt. Platteeuw Rosalie, 74 1/2 jaar, echtgenoote van Frederic Foort. Capelle Leon, 44 jaar. Huwelijken.Jules Deveeuw te Malo-les- Bains met Elisa Demol te Watou. Marcel Breyne te Poperinghe met Euphrasie De in uys te Watou. Men.g-elin.g-en.- Daarom. Hoe komt het dat Van Peper noot niets anders wil dan getrouwde klerken - Wel, hij wil inenschen in dienst heb ben die gewend zijn gecommandeerd te wor den. MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 25 Fob. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14,00 - Aardappelen, 100 k. 7,00-Boter de kil. 3,50- Eieren de 26, 2,00. Yper, 19 Feb. Tarwe 21,00 a 21,75; rogge 16,00 a 10,50 haver 17,00 a 17,50 aardappelen 0,25 boter 3,50 a 3,55 eieren 2,60 a 0 00. Rousselaere, 22 Feb. Tarwe 21,00 a 21,50; id. roode 19,50 a 20,00; rogge 16,00 16,50; haver 16,00 a 16,50; boonen 20,50 a 21,00; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 3,65 a 3,85; eieren 2,00 a 2,10koolzaad olie 60,00; lijnolie 74,50; oude suikerijboo- nen 22.50; iii. gele 22,50; viggens 32.00 Dixmude, 21 Feb. Haver 22,50 aardappelen 7,00 boter 3,40 a 3,60 eieren 2,10 a 0,00. Kortrijk, 21 Feb. Witte tarwe 21,50 22,00 roode tarwe 20,50 a 22.00 rogge 16,00 a 16,50 haver 16,50 a 17,00; peerdeboonen 20,50 a 21,00 suikerijboonen 23,00 a 23,50; witte aardappelen 5,00 a 5,50 boter 3,20 a 3,50 eieren 2,10 a 2,30 koolzaadolie 60,00 lijnzaadolie 71,75; koolzaad 27,50; lijnzaad 37,00; koolzaadkoeken 14 lijn zaad koeken 22,00 a 23,00 sodanitraat 21,80 ammoniak - sulfaat 28,50 Veemarkt 49 ossen, 0,69 a 0,82 110 veerzen 0,73 a 0,84 130 koeien 0,67 a 0,80 43 stieren, 0,66 a 0,79. Brussel, 22 Feb. Verkensmarkt. Te koop 345 de kilo op voet 1,05 a 1,20. Anderlecht, 22 Feb.Verkensmarkt. Te koop 2842 prijs per kilo 0.96 a 1,12. van 20 tot 27 Februari 1910. Geboorten.Jeanne Decorte, d. v. Joseph en Maria Galliaerde. Lydie Berghof, d. v. Maurice en Lucia Gryson. Maria Mome- •ency, d. v. Julien en Lucia Vandevoorde. OverlijdensGouwy Etienne, 5 dagen, Wijk D. Huyghe Charles, 70 jaar, land- gebruiker, echtgenoote van Fidelia Lazoore, Wijk I). Sohier Theresia, 73 jaar, kant werkster, Wijk O. Huwelijksbelofte.-Remi Dequekerlandw. te Proven met Flodia Devloo, z. b. te Pop. Brussel, 23 Februari. De hopmarkt gaat altijd stil, zoolang de contracten op Januari-levering niet vereffend zijn. Nomi nale kwoteering Aalst 135-137 1/2 fr.; Poperinghe 165-100 fr. Men voorziet eerder afslag. Voor den aanstaanden hopoogst Aalst en Poperinghe 82 1)2-85 frank. A nlwerpen, 24 Februari.Markt kal m Aalst 135-1371)2 fr.; Poperinghe 165 frank. 1 In 't Vollisliistliof, bij Achille Berat, Casselstraat 2 Bit ili-n Keizer, bij Richard Devos, Yperstraat 3 in tien Aisl»er, bij Florent Schmidt, Hondstraat S In «Ie SSiii-riere. bij de Wed. Jules Bouve, bij 't Kerkhof. ft In «le vier Gekriionile, bij Camille Laconte, Boescheepstraat 1* In (len Velloivriend, bij de We Renó Capoen, St-Jans-Kruisse 7 In de Lelie, bij Hector Benoot, Veurnestraat H In «len LandItoiivv, bij Jules Deraedt, Werfslraat ii In do nieuwe Kinis, bij Fideel Verhaeghe, Bruggestraat IO Au cornet il'or, bij Gustave Creus, St .Jans Kruisstr. 1 I In den llaaM, bij Richard Dewachter, Casselstraat. Itf In den IViffen Hert, bij Ronó Malbrancke, Westvleteren-kals. Ill In den Transvaal, bij Henri Verhaeghe, Bruggestraat. I I En 't Doosje, bij Gustave Gossey, Orombekestraat I ft An ilos CauibriiiuM, bij Henri Debyser, (Suiker) Meessenstr. IW A la Viile «1'Osleinle, bij Theophüe Sausen, Priesterstraat. I? Au nouveau Passage, bij Jules Desehodt, Statie-plein in den lieer v. d. Ommegang, bij Ilenri Lazoore, Keer van den Ommegang III In den gouden Morliei*. bij Aloïs Degruytter, Casselstraat BU Au Moulin, bij Jules Lequien, Casselstraat. 21 Au eafé Ituhens, bij Maurice Logie, Hondstraat. 21 bij Achille D'Amour, Watoustraat. Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen. Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels. Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums (Fngelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen. Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. Over te nemen ëlgelegen schoenwinkel, te midden der stad Yper. Zich te bevragen monde lings bij Henri Gastrop, St Janstraat, Yper. ]%ln<lemoi!*el le Nous avons l'honneur de vous faire nos offres de services pour nos cours de coupe et couture a 0,75 l'heure. Les cours se donnent au domicile de lelève.Van Ussel, frère et soeur, rue de Trèves, BRUXELLES. ^lora Ghesquiere, wonende bij haar vader Henri Ghesquiere, timmerman, Elverdin- ghe-kalsiede (bij den OosthoekPoperinghe, vraagt plaatsen om te wasschen en te kui- schen. Men vrs* Men vraagt ter drukkerij dezer, jongen van 15-16 jaar; kunnende goed lezen, oede meid, kunnende wel koken, voor J buiten Poperinghe, loon 25 - 30 frank. Inlichtingen ten bureelo dezer. Men vraagt seffens goede Meid, voor Pope ringhe stad.Inlichtingen ten bureele. 7eu Tilbury, in goeden staat, met lederen u kap en schoot, Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer, ene Stoommachien, 2y, poerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken -iemon en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. -leen groot uitstekend uithangbord, zoo goed u als nieuw en een boventrap voortkomen de van afbraak van een huis. Zich te wenden ten bureele dezer. Seffens te koopen of te pachten, aan zeer voordeeligen prijs, herberg -In de Hesp-, gelegen in de Bruggestraat. Gerievig voor allo stielen grooten koer met poort al achter uitkomende bij St Jans kerk. Alle gemak van betaling. Zich te wenden bij de kin- Iers Devos, brouwerij Middelburg, Poperin- glie. Schoone occasie, goede Phonographe, met cylindre, système I'atthé en 35 rollen. Adres ten bureele dezer. wliegt de Blauwvoet, hel lied der Vlaam- V sclic zonert. - Gedicht van Albrecht Ro- denbach. Muziek van Aug. De Boeck. - Zang met muziek voor piano 2 fr. - Te verkrij gen ter drukkerij dezer. werd, op den ouderdom van 4Vjaren buitenmate opschietende, bleek, mag/er en uiterst zwak. Dank zij de Emulsion SCOTT, is hij thans levendig en kloek gewordenhij geniet eenen goeden eetlust, een bevallig uitzicht en eene blozende gezondheid. Briefin date 4 Februari 1909, van M. J. WOU TERS, 67, Vander Stichelenstraat, Brussel. Omdat de Emulsion SCOTT (dank zij hare zuivere en krachtdadige bestanddeelen en tevens haar eenig stelsel van bereiding), de zwakheid, onder welkdanigen vorm zich ook voordoende, geneest, wordt zij als de erkend. De namaaksels genezen niet Zoo gij dus eene genezing beoogt, eisch dan de en weiger volstrekt elke andere emulsion. Dui- zende en duizende zieken zijn genezen niet door de namaaksels, maar enkel door de echte SCOTT. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing; bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- hagen, 39, Zuidstraat, Brussel. o O '-d o CD QJQ CD O CD CD g w 0 S3 0 o "i O O p l"5 5*7- (dienstig voor renteniershuis) groot 94 centiaren, gelegen Rekhofstraat, 21, Poperinghe. Voor inlichtingen zich te wenden tot den eigenaar Joseph Durant-Priem. voor Metsers, te bekomen in de Mouterij Feys-Callewaert, Beveren-Rousbrugge. Uit ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer, 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellen; ringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. Wamrom is de suikerijVerburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. Liiiik» S'arret, heeft de eer kenbaar le maken dat hij zich komt te plaatsen als MOLENAAR, en reeds maalt, inden molen van M. Hosten, langs de Ouderdom-kalsiede, bij den Peereboom, te Poperinghe. De klanten zullen er ter trouwe gediend worden. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met liet verslagen van Matrassen en mij op aanvraag voor dit werk ten huize begeve. Door mijn verzorgd werk,en mijne matige prijzen, hoop ik het vertrouwen en de voor keur van eenieder te verwerven. 71, Veurnestraat, Poperinghe. te koop aan 10 cent. de pint, bij Petrus Vandamme, Hondstraat, Poperinghe. Ik heb de eer de landbouwers te laten weten dat er bij mij A 1st B'ethe Station, l9o|iei'in^lie, te bekomen zijn, alle slag van beste cel- en gilaiiiaariiagipels, zooals Industrie, Witte Bloem, Kruger, al voortkomende uit de beste stroken van Cortemarek, aan 8 tot 9 frank bet honderd kilos. Altijd in mijn huis te verkrijgen, aan de genadigste prijzen mogelijk. Te verkrijgen bij LOUIS SAMYN, graan handelaar, Yperstraat, Poperinghebesie Merck em's en Locre's klaverzaad, beetraap- zaad roode van Eikendorfl en Groenhalzen, ooslersche aardappelen Industrie, ver nieuwde zaaihaver, zaaitarwe (zomerkoren). Alle van eerste kwaliteit en aan matige prijzen. Ik heb de eer mijne geachte hlienten en het geëerd publiek kenbaar te maken, dat ik sedert ln Oogst mijn lii*iik!e- nioi'KM'iiiiki»! die gelegen was nummer 63 der Casselstraat, naar nummer 67 der zelfde straat overgebracht heb. Verhopende voort met uwe goede orders vereerd te worden, bid ik U, Mmij ne beleefde groeten te aanveerden. Casselstraat, POPERINGHE. Ik begeef mij ten huize voor het aftrek ken van bier en wijn. Te vei krijgen bij mij beste bier- en wijnkorken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4