SCHOT l| DEN HOS BREUK F. SlaKH-hltene, let is,e Communie VRAAGT ONS BIJVOEGSEL NIEUWS UIT BELGlE. Leest! Leest! Hendrik De Zeine Buitengewoon Assortiment Op Zondag 22" Mei 1910, LAAT STEN TAP Schoon Schaap 212 maanden oud te verb Wetensweerdigheden. Bh liet gelooflijli dat men de ware suikerij -t der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. tieen woorden maar werken. Feesten en Vermakelijkheden E Koop Aan de Schoenmakers. BURGERSTANDEN VAN HOPPE. Gedurende de Expositie alleen BURGERS HUIS Genezing zonder operatie. Gttoo r.-l luis van Vertrouwen-Klein. SftT BtllBZltBt. MARKTPRIJZEN. Lakenstoffen. Nieuwigheden, BEENBOUWERS en ZWIJNESLACHTERS René GOEMAERE. met Uurtabel der Tramlijnen een zich moest rédden en na wat kleederen buitengeworpen te hebben haastte hij zich weg met vrouw en kind. Aan redding viel niet te denken. In on zeggelijk korten tijd stond alles in brand stallingen, schuur, wagenkot en woonhuis Onvermogend stonden de inwoners den brand na te zien. Tie knetterende vlammen stegen in de hoogte eu liet eene na het andere viel in. Lang hoorde men het pijnlijk geklaag der twee koeien die levend verbrand werden Rond 8 ure was alles afgebrand. De heer p iiitie-koramissaris was Ier plaats om de noodige bestatigingen te doen. Werden door den brand vernield buiten gebouwen, peerd en koeien 2000 kilos aardappelen, 2500kilos graan, haver, tarwe boonen; wagens en karren, alle alaam en huismeubelen, enz. De volledige schade wordt berekend op 5000 fr.er bestaat ver zekering maar slechts voor den helft der weerde. Het peerd onder andere, waarvoor de landbouwer 1350 fr. geboden werd, was maar verzekerd voor 800 fr. Andere ongevallen. Op verscheidene plaatsen nog viel den bliksem neder, doch zonder persoonlijke ongelukken of groote schade te veroorzaken In de weide der hofstede bewoond door Livin Vandenberghe, achter de statie, sectie E, wierd een hoogen boom gansch in stuk ken geslegen Bij Honoré Quaghebeur, landbouwer oj den G. O. II. hoek, werd een hoek der hop- pekeet afgerukt. Op het hofstedeken bewoond door René Quetstroy, langs de Abeele-kalsijde werd insgelijks een hoek van den gevel van 't woonhuis, door den bliksem vernield. Te Reninghelst. Het on weder van dinsdag heeft hier op eene ongewoone manier de streek geteisterd. Sedert onheugelijke tijd had het donder- weder hier niet de minste schade berokkend maar nu komt het van de bijzonderste families der gemeente in droefheid en rouw te brengen. Brand eener hofstede. De hofstede van M. Camille Derycke- Delava werd door den bliksem getroffen en op één enkelen oogenblik stond het woon huis in licht laaie vlam. De meubels en het meerendeel der voorwerpen werden door de geburen op tijd gered. In eeuen oogwenk was het dapper pompierskorps van Renin ghelst ter plaatse en werkte moedig om 't overige (schuren en stallingen) te vrijwa ren. Allen zonder onderscheid halen eere van hunne verslaafdheid en werk en men kan in tijden van gevaar eerst onderschei den van welk nut zulke instellingen zijn. Eervolle melding dient gemaakt, voor den hoofdman M. Nestor Six, alsook voor de gebroeders Jules en Gustave Carton. Benoit Capoen en Cyrille Mahieu, die, de eenen door hun juist commando, de andere door hunne ervarenheid en koelbloedigheid, de gevaarlijkste werken verrichtten, 't Is eene eere voor eene gemeente zulk een goed afgericht pompierskorps te bezitten. Het woonhuis is gansch afgebrand. Geluk- kiglijk is alles door verzekering gedekt en wij hebben enkel stoffelijke schade te be treuren. Een jongeling dood geslegen. Een pijnlijker ongeluk heeft terzelvertijd onze gemeente niet alleen in opschudding maar tevens in ontroering gebracht. De genaamde Alphonse Deconinck, een jongmaD van 28 jaren, wonende met zijnen broeder Hilaire, landbouwer te Reninghelst, werd bij het naar huis keeren van zijn land werk. door den bliksem getroffen en op den slag gedood, op een honderdtal meters van zijne woning. Daar de twee peerden, welke aan de kar gespannen waren, in zulk een afgrijselijk weder rustig aan 't grazen wa ren, kregen de geburen die ze in 't oog hadden achterdenken en gingen zien. Hoe groot was hunnen schrik toen zij den onge- lukkigen Alphonse op den graskant doodge- bliksemd vonden. De ongelukkige was ge slegen geweest op het hoofd de helft zijner klak was verbrand. De bliksem moet ver volgens op het lichaam gevallen zijn want borst en beenen waren zwart. In eenen oogenblik was 't akelig nieuws de parochie rond en 't was aandoenlijk om de verslagenheid te zien welke zich van de parochianen meester maakte. Alphonse was immers een der braafste en voorbeeldigste jongelingen der parochie en was van ieder geacht en bemind. De droefheid der familie is niet te beschrijven, 't Is waarlijk 'nen troost voor de beproefde broeders en zusters van te mogen denken dat de ziel van hunnen braven broeder Hierboven reedsde belooning geniet voor al de rampen en tegenspoed welke hij hier op zijne korte loopbaan heeft moeten afzien. Zijne ziel ruste in vrede Te Westoutre. Een wonderlijk maar schrikwekkend ongeluk. Tijdens het vreeselijk onweder dat alhier dinsdag avond met geweld losbrak, ging Marie Kestelyn, 23 jaar oud, huiswaarts van eene weide op 2 km. afstand der hofstede. Zij wist dat hare moeder alleen in huis was en wilde het onweder trotseerenvol moed en kommer, stapte zij dapper vooruit. Nau welijks was zij eene boogscheut gevorderd, toen de bliksem haar trof. Al hare kleers van den rug waren uitgetrokken en in Ren ters rondgestrooidmaar hoe wonderhaai' scapulier bleef gansch ongedeerd. Zij viel in bezwijming, hare beenen waren met lamheid geslagen, en zij bleef roerloos liggen op den rug, in een gracht met weinig water, op 50 m. afstand van den kasseiweg. Tot het bewustzijn gekomen, riep zij om hulp, hare arm uitstekend. Na eene halve uur werd zij uit haren ne- teligen toestand verlost, In den beginne was zij onkennelijkzij was gezwollen, hare rug en beenen ver brand. Zij werd voorzichtig naar de ouder- linge woning gedragen alwaar de droefheid der huisgenooten onbeschrijfelijk was Ingezien.de wonden niet diep ingebrand zijn en het leven in hare beenen toeneemt, zal zij, God zij dankweldra op goeden voet zijn. Te Oostvleteren werd eene koei, behoorend aan Hendrik Ameloot doodgebliksemd. Op de kust. Dinsdag avond heeft op onze kust een on gemeen hevig orkaan gewoed. Gedurende ruim eene uur rommelde de donder, terwijl verveerlijkebliksemschichten het ruim door kloven en heel den omtrek met eene akeli ge klaar ie omhulden. De regen plaste als een zondvloed neder en op verscheidene plaatsen was het water in echte meeren samenge stroomd. Te Oostende vocral was het tempeest schrikwekkend. De bliksem heeft zeer groo te schade veroorzaakt, onder andere in de Kaaistraat, waar hij op drie huizen is geval len en er ruiten en dakpannen verbrijzeld heeft. In een dezer huizen, de herberg Het Lammetje waren drie vrouwen in gesprek, toen zij opeens eene straal vuur zagen bin- nenkronkelen en na een oogenblik weèr weggaan langs de gelagkamer. Een der vrouwen verloor bet bewustzijn. In d'andere provintiën. Te Turnhout viel de bliksem op het dak drong in de kas waar al de verbindingen samen komen. Dat toestel werd vernield en de kas en het dak vatten vuur; de statie overste en het dienstpersoneel snelden naar boven en gelukten er nogal spoedig in de vlammen uit te dooven. De schade is groot en al de telefonische gemeenschappen zijn onderbroken. In de provintiën Antwerpen Limburg, Namen, Ilenegouw werd ook veel schade aangericht en verschillige personen doodgeslegen. In Fransch-Vlaanderen. Brand in het zinneloozengesticht te Belle. Woensdag avond rond 9 1/2 ure, stegen zwarte wolken uit de gebouwen van hei krankzinniggesticht te Belle. Een brand ontstond in de afdeeling der lijders aan val lende ziekten. De pompiers van 'Belle en Rijssel waren spoedig ter plaats. Na moedig werken, werden al de andere gebouwen van vernieling gevrijwaard. Slechts rond 3 ure 's nachts, zijn de pompiers naar hunne woonst teruggekeerd. Het onweder is de oorzaak der brand, nochtans zijn er die be weren dat het voortkomt uit de toestellen met electriciteit in dit overgroot gesticht gebezigd. De schade, op 50,000 fr. geschat, is door verzekering gedekt. Andere ongevallen. Te Kieppe werden drie huizen door den hliksem in asch gelegd, en te Bambeek brandden twee hoeven ten gronde af. Te Valencyn viel de bliksem op eene groote hoeve die gansch vernield werdscbade 100,000*fr. Te Wattrelos, drong de blik sem in eene herberg waar een twintigtal wandelaars binnen gevlucht waren. Door de schouw viel hij in de herbergplaats en brak er de stoof in twee stukken. Alle aanwezi gen stonden verstomd. Verscheidene bier lazen werden gebrokeneen meisje werd de kanten van haar kleed verbrand en, na i ruit gebroken te hebben, vertrok hij buiten, kwam terug binnen al de keukendeur die opengebleven was, doorboorde het pla fond en verdween langs den koer. Te Wavrin, zat het löjarig meisje, Hortense Mortreux, met hare zusters binnen aan het naaien; opeens brak eene ruit, de bliksem kwam binnen en sloeg het meisje doodal de andere bleven ongedeerd. In Arras wor den vier menschen neergebliksemd. Te Kales, werd de landbouwer Lavoine op iiet veld doodgeslegen. STADSNIEUWH. Diefstal. Bij Charles Bamelis, smid en herbergier langs de Elverdinghe kalsiede, werden zaterdag of zondag 1 vechthaan ter weerde van 30 fr. en 3 hennen, eener geza- mentlijke weerde van 10 fr. gestolen. De da lers zijti onbekend. Ruzie.— Zondagavond kwam Richard A..., in ruzie met zijne vrouw, gaf haar een pak slagen en vertrok met hun kind bij zijne ouders. In woede sloeg de vrouw in haar huis al de ruiten uit en liep dan baren man achterna. Bij dezes ouders gekomen onder gingen de ruiten hetzelfde lot. Vader, moe der, man, allen kwamen buitengeloopen en •anselden de vrouw ferm af. Zij ging bij de politie een klacht indienen. Denzelfden avond om 10 ure, werd de echtgenoot aan gehouden voor dronkenschap en opgesloten. Gevonden, maandag morgen, bij St. Bertens kerk, na de eerste mis, broche met oode steenen versierd. Door zijne honden aangevallen. Maandag namiddag was de schaapherder van den landbouwer Achille Dereckx, bezig met zijne schapen wachten langs de Wes- touter kalsiede. Wijl hij in een naburig huis drinken was gaan halen, had een der hon den zijn eten gevonden en dit begonnen bin nen te spelen. Toen de jongen weerkeerde en hij dat zag, wilde hij de hond verjagen doch deze viel he n te lijve en beet hem zoo geweldig aan handen en aangezicht, dat men den jongen, erg gekwetst, moest huis waarts dragen en een geneesheer roepen om de wonden toe te naaien. Trambotsing. Dinsdag morgen ond de tram van Dixmude, hier om 9,56 u. aan de statie vertrokken, nabij de herberg Het Stadhuis op de markt om reizigers en pakken op te nemen. Een koopwaren trein, kort na dezen uit de tramstatie gekomen, kwam marktwaarts gereden. Zwaar gela den reed hij nog al dapper, om gemakkelijk de Veurnestraat op te kunnen. In den draai van de markt en de Yperstraat gekomen, bemerkte de machinist dat de reizigerstrein daar nog stond. Seffens gaf hij het noodsein en de eerste tram zette zich in beweging, niet rap genoeg echter en de tweede tram botste met geweld op de eerste. Twee rijtui gen ontriggelden en de reizigers werden ver schrikt dooreen geworpen. Geen werden gekwetst, zoodat alles zich bij geringe stoffe- ijke schade bepaalt. Peerd op hol. Dinsdag namiddag was Camille Sohier langs de Reninghelst kalsiede met een ingespannen peerd van Arthur Denut. Voor een niet verschrikte het dier, rukte zich los en liep den keizei op, de Meessenstraat, de Yperstraat, de markt. Hier keerde het zich om liep in volle vaart terug de Yperstraat in en werd eindelijk bij de statie vastgehouden. Vrijdag morgen kwam het vluchtende peerd van Alois Dewitte, facteur, stadswaarts de Casselstraat ingeloonen. Het werd bij O. L. V. kerk aangehouden door M. Joseph Baert, schilder. Op zijn hondenkar gezeten reed Theo- phile S..., donderdag door stad. Hiervooi werd tegen hem proces opgemaakt. Dronkaard. Constant L..., die vrij dag morgen, dronken zijnde, de Boescheep- straat in rep en roer stelde, werd door de politie aangehouden en opgesloten. Afgeluisterde Samenspraak gehouden door twee landbouwers, Vrijdag op de Markt. Van waar komt ge nu Ik heb de nieuwe spuitinachienen gaan bezichtigen van J. Beheyt-Adriaen in de Veurnestraat. Zij zijn nu nog veel eenvoudi ger, men kan nu in min dan 4 minuten zijne spuit in orde zetten. Hebt gij er eene gekocht Wel zeker, als men dat werk ziet, zoo simpel en gemakkelijk, kan men het niet laten. Hoeveel halve dagen hebben wij niet verlet voor schier niemendal, maar nu zul len wij ze zelf kunnen onderzoeken en niet meer moeten verletten Ehwel als het zoo is, mijne oude is versleten, en ik trek er ook naartoe. G'hebt gelijk 1 dat zult ge niet bekla gen, maar ge moet intusschen ook deze lezien, gemaakt voor den kleinen gebruiker; 't is niet geloof lijk ze zijn even kloek en sterk als de groote en gansch hetzelfde werk, en dat aan eenen prijs ten iedereens bereike. Crombeke. Veto-ongeval.Zondag 15° dezer, in den voormiddag, kwam Alphonse Dover per velo door de dorpplaats gereden. Al met eens kreeg hij eene bier flauwte en plofte ten gronde. Bij het opstaan was hij gewaar dat zijn rechter schouder gebroken was. 't Is toch wonderbaar dat zulke peerden, ofschoon zonder smaak, niet veel aan bruintje houden. Yper. Zelfmoord. Een Yperling, Camille Devaux, nietdeug, reeds verscheide Isegbem, voor landlooperij, tot 7 jaar o; sluiting gestraft, 's Namiddags heeft hij hij zich in 't gevang opgehangen. U yngjiciic. De ter dood veroor deelde. Hector Vandevoorde. die door het assisenhof te Brugge ter dood veroor deeid werd voor moord op zijne vrouw, de ongelukkige Pharaïlde Lampaert, is in ver breking gegaan tegen het vonnis. Vrijdag ontving Vandevoorde in de ge vangenis te Brugge liet bezoek van een zij tier advokaten. De ter dood veroordeelde is niet het minste aangedaan of ontroerd, en men heeft hem nog geen enkelen traan zien storten kortom, hij schijnt volstrekt onver schillig aan alles. Hij bepaalt zich met te zeggen dat hij onschuldig is. ifi-iiiiu arblig*' en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Pieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken ThicSt. Laffe moord.De genever- duivel die huist in alle dronkaards, heeft zondag alweer een huisgezin in diepe droef heid en rouw gedompeld. Cyrille Desmedt, jonge voorbeeldige werk man die 's avonds van Thielt kermis zich naar huis te Pitt,hem begaf, werd door jongelingen aangevallen waarvan een hen een messteek in het hart toebracht. De jon geling viel als een steen dood ten gronde. De laffe dader, Alois Vandenabeele, metser 19 jaar oud, is aangehouden evenals zijne gezellen. Ondervraagd verklaarde de moor denaar zijn slachtoffer niet te kennen en de moord gepleegd te hebben wijl hij dronken was. Blcorlijk. De moord op het 12 jarig meisje. Niettegenstaande onver poosde opzoekingen, heeft men nog geen ernstig spoor ontdekt. Men £o<>(! <>u gelukkig Is li wel ijk kunnen de jonge meisjes blij te gemoet zien als zij kloek en wel te pas zijn, blozen en een gezond uitzicht toonen. Dit verschaft ons x«'k«>r het gebruik van 2 of 3 flesschen THEOBROMA van 3 frank. Beproeft om overtuigd te zijn. De depot van de goede THEOBROMA is te Poperinghe bij M' MONTEYNE, apotheker op do Groote Markt en te Yper, bij Mr LI- BOTTE, apotheker, op de Botermarkt. van de statie, sloeg op de telefoondraden enjne malen veroordeeld, werd dinsdag te SPORT. Foofliall. De toestand van Cambier. Men zal zeker met genoegen vernemen, dat het gebroken been van onzen brugschen speler Jharles Cambier zeer goed ingezet is. Zijn toestand is thans zeer voldoende, doch 't zal nog wat tijd vragen vooraleer hij zal kunnen gaan. De match Duitschland-België.Nog maals eene schoone overwinning voor de Belgen. De Duitsche ploeg werd verslagen met 3-0. H ollandsch - Belgische militaire match Deze match is afgeloopen met eene nieu we nederlaag der Belgen. Onze Ni onderbu ren wonnen met 4-2. -W nnrnui is de suikerij Verburgh- Deoool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bü alle kruideniers. Wfi'irijrfeii. Bordeaux-Parijs. Het vertrek te Bor deaux had plaats zaterdag avond om 7 ure stipt. Alle 26 de ingeschreven namen het vertrek. Geheel de koers werd door het we der begunstigd, maar de wegen waren in 't begin zeer glad door de regen die wat te vo- en gevallen was. Te Angoulème, op 127 km. van Bordeaux, waar de renners rond middernacht voorbijreden, vielen Emile Oeorget, Trousselier, Van Houwaert, die de eerste waren, samen met hunne entraineurs overhoop. Georget, ongehinderd, was eerst weg; Trousselier volgt hem op, maar Van Houwaert, die nog al erg gekwetst is, moet eerst zijne wonden verzorgen en ver liest hierdoor drie minuten. In zijnen val werd Van Houwaert'bijna verpletterd door den automobiel die hem volgde met zijne veranderings rijwielende ze stopte zoo kort dat een anderen auto die volgde, er op botsteal de velos van onzen moedigen belg werden hierdoor gebroken. Toch reed hij voort en haalde weldra Trous selier in. Op 425 km. van 't vertrek, moest Van Houwaert van velo veranderen daar hij er geen meer had nam hij eene zware routema- chien en kwam zoo te Beaugency aan, samen met Trousselier, 7 minuten na Georget. Daar hij geen velo meer had, verklaarde hij woenend, de koers te moeten opgeven. Uitslag: 1. Emile Georget in 18 u. 23 mi nuten; 2. Trousselier in 18 u. 35; 3. Leon Georget in 21 u; 4. Ringeval in 21 u. 34; 5. Lafourcade in 22 u. 45; 6 Fleury. Van de 26 vertrekkenden kwamen er 18 toede laatste, Guidez maandag namiddag om 3 ure, dus in 44 uren. Het automobielongeval dat onzen moedi gen landgenoot verplichtte de koers op te geven, bij gebrek aan een voor hem passen den velo, is waarlijk te betreuren. De moe dige jongen was in uitstekenden form, en met recht en rede, groote favori. Had hij gansch den weg bezorgd geweest als Geor get en Trousselier hij ging deze wel hun achterwiel toonen. Dat is zeker. In zijn verhaal van de koers, zegt L'Au- to van Parijs: Om volledig te zijn, moet ik nog eenige regels zeggen. De groote favori, Van Houwaert, gaf het op, niet omdat verzwakkiug zich van hem meester had gemaakt, maar omdat, vanaf zijnen val te Angoulème, val die het breken al zijner velos voor gevolg had, hij geduren de de 300 km. die hij nog reed, geen velo volgens zijne grootte vond. De beste werkman kan niet doen als hij geen alaam heeft dat hem schikt. In zulke voorwaarden kon Van Houwaert niet winnen, 't Is eene nederlaag die niet minstens zijne wereldberoemde faam krenkt. Meest alle andere, in zijne plaats, gingen het zoo lang niet volhouden. Men vrnagl gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. Parijs-Brussel in 2 ritten (voor liefheb bers).— 1. Mottia, 2. Matagne, 3. Coomans, 4. Valckenaars, 5. Ileyvaert, 6. Aerts, 7. Benoit, 8. Delpire, 9. Omer Melotte, 10. Bou vy, 11. Lauwers. Roubaix.Slotkoers van het Europeesch snelheidskarnpioenschap: 1. Priol, 2. Elle gaard, 3. Moretti. Moorslede. Zondag 29 Mei 1010. 1. Prachtige 2urenkoers alle 10 km. premie met de deelneming van Vanhouwaert, Lapi ze, Vandenberghe, Defraye, Buysse, Wan- cour, Spiessens, Verschoore, enz. 2. Achtervolgingsmatch in 2 of 3 reeksen tusschen Vanlerberghe-Bruynooghe, en Par mentier-Bllliet, Het Sportkomiteit van den B. W. B heeft besloten de snelbeidskampioenschappen voor beroepsrijders en liefhebbers, mi de kampioenschappen van halve fond achter zware motors, op Zondag 29 Mei, in den ve lodroom van Karreveld te Brussel te doen betwisten. VLIEGEN. M Kinet wereldrecordman. De Bel gisehe vlieger Nicolas Kinet, van Luik, heeft zondag een wereirecord geklopt. Hij vloog 2 u. 31 m. met eenen passagier. Gezegd record was in 't bezit van zijn broe der, met 2 u. 17 tn. 19 Dave M 20 Lebbe H. 21 Delava C. 2 Devos J. 23 Vanden Berghe H t Devos Remi üverduivcn Leest allen met aandacht ons nieuw mengelwerk dook welke wij Zondag 5 Juni zullen beginnen afkondigen en dat van aard is al onze lezers te voldoen. Te dezer gelegenheid doen wij opmer ken dat de Abonnementsprijs aan De Poperinghenaarvan nu tot nieuwjaar is buiten stad i fr. 40 in stad o fr. 70 Vlieger doodgevallen. Te Lyon is verleden week de vlieger H. Michelin dood gevallen. Vliegmeeting van Lyon. Algemeen klasseering der meeting Prijs der totale vluchten 1Vanden Born 14 u. 12 m., 2. Legagneux, 12 u. 57 m., 3 Chavez, 5 u. 17 m., 4. Paulhan, 4 u. 35 m 5. Latham, 6. Molon. Hoogste prijs 1. Paulhan, 950 m., 5 Vanden Born, 3. Chavez. Laagste vlucht zonder daling 1. Vanden Born, 75 k. 645 m. in 1 u. 22 m. 36 s., 2. Li gagneux, 3. Chavez. Paulhan, die meest verdiende, haalde 60.000 fr. prijzen weg. van witte lederen en satinetten staffers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goerl- koope prijzen.Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- sciioenen voor Heeren, Damen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij ftlllt V! l idlli II B/1', bij de Gendarmerie, 56, Veurnestraat, Poperinghe. DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.Uitslag van den prijskamp uit CHARTRES van 15 Mei 1910. Wind West. 236 Duiven los om 5 18 ure. Aankomst; le duif om 10,12,19ure; laatste duif orn 10,35,48ure Snelheid le duif 963,33 meters laatste duif 890,37 meters. Afstand 283 km. 1 Messiaen A. 2 p. 25 Depuydt J. 2 Dupont G. 4 p. 26 Hannebouw M. 3 p. 3 Vanden Berghe H. 3 p. 27 Derynck C. .1 p. 28 Lietaert J. 29 Fache N.-M. 3 p. 30 D'elava C. 1 p. 31 Vannieuwenhuyze A. 32 Schaballie M. 33 Deheegher E. 2 p. 34 Derynck C. 1 p. 35 Lietaert E. 3 p. 36 Dave G. 1 p. 37 - 2 p. 38 Devos Remi 2 p. 39 Vandevoorde C. 2 p. 40 Debusschere H. 3 p. 41 Silvert G. 2 p. 42 Dave G. 4 Amez A 5 Lebbe H. 6 Baes H. 7 Depuydt J. 8 Fache N.-M. 9 Vannieuwen huyze A. 10 Deschodt E. 11 Gantois PI. 12 Desaegher H. 13 Devos Remi 14 15 16 17 Dupont G. 18 Vanden Berghe H. 4 p. 43 Fache N.-M. 2 p. 44 Silvert G. 45 Vandevoorde C. 2 p. 46 Depuydt J. 2 p. V Vallaeys A. 2 p. 48 Merlevede C. lp. Beun L., Vandevoorde C. 1 Aii .lean Biirl. bij Maurice Creus, Casselstraat 'i in ilcn Aicmvi'ii itei/.ei, bij Désiré Claeys, Werfstraa' Geit te verhollen, 3 81a de \iciiwi' Sl:i< ie. bij de Wed. H. Bonduelle, achter de Stati Schoon Konijn te verhollen, Bib Hi SlaibeH, bij Auguste Debyser, Veurnestraai Bh "i Ylaanisidi ISierSaiai*, gegeven door Emile Bruynooghe, bij Adolf D'Amour, Rekhofstraal O B11 (Ie AA'nranile, gegeven door Henri Noppe, bij Henri Ghesquiere, Veurnestraat Schoone Hesp te verhollen, 811 Aictoria, bij Emile ClinckomaiUe, Schoone Noordstraat H bij de Wed. Denys, Kostuum te verhollen, Hi Eloi, Proven-kalsijde Groote Combat met blinde vinken. Inleg 50 cent.Recht op twee glazen bier. In den Bieizer, van 3 tot 4 u. nam. bij Achille Papegaey, Roescheepstraat Bii-ussel. De tentoonstellingHet getal bezoekers die zondag de tentoonstel- "ng bezocht hebben, wordt geschat op meer dan 100,000. Maandag was het noggrooter. I>e Komeet van llalley Donder dag avond had men nog geen het minste nieuws ontvangen over de komeet van Hal- ley of>over haren steert. Men weet nog altijd niet of de aarde er door gevlogen is of niet. n Europa was het woensdag nacht slecht weer en de lucht was overtrokkenin geen enkel observatorium heeft men waarnemin gen kunnen doen. De sterrekundigen hebben uitgerekend dat de steertster van Halley nog te zien is in Mei naar de volgende tafel Den 21 's avonds van 7,55 tot 10,9; den 22 van 7,56 tot 10,41den 23 van 7,58 tot 11,1den 24 van 7,59 tot 11,16den 25 van 1 tot 11,21; den 26 van 8,2 tot 11,27 den 27 van 8,3 tot 11,31: den 28 van 8,5 tot 11,31den 29 van 8,6 tot 11,32; den 30 van ,7 tot 11,32. litslagen van aaiiliosietliii^en. Voor het vergrooten der school te Re ninghelst (gehucht Clytte), bestek 11.602 fr. 1 c. Hebben aangeboden; MM. H. Moerkerke, Kemmel, 10 021 fr. 52 c.E. Vennin, idem, 10. 560 fr.E. Vlaminck, Locre, 10. 662 fr. 1 c.E. Butin, en P. Maerten, Poperinghe, 10.699 fr.A. Petillion, Gheluvelt, 10.985 fr. 30 c.D. Deberdt en L. Vandelanotte, Voormezeele, 11 149 fr. 90 c.; K. Dujardin- Devos, Coinen, 11.276 fr. 76 c.J. Bienvenu, Vlamertinghe, 11. 486 fr.D. Debuiogne, Yper, 11.550 fr. Huikerij VanTieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. In tijd van kiezing is iedereen volksgezind met de tong. Maar buiten tijd van kiezing, wie sticht volkswerken, wie verslaaft er zich aan, wie is ten dienste van 't volk? Kiezers, kijkt rond u, en antwoordt. PRIESTERWIJDINGEN. De volgende Eerweerde Heeren hebben lieden Zaterdag morgen te Brugge, de Heilige Wijding ontvangen van Priester Cosyn Jozef, Oostroosebeke Delbaere Hektor, Poperinge Deman Jozef, BruggeEnglish Michiel, Brugge Govaert Jeroom, Oedelem; Hanssens Alidoor, Stace- ghem Hinnekens Gustaf, ThieltHocepied Paul, MoescroenLodewyck Nestor, Mee- nen Nolf Rodolf, ThouroutRoose Edmond, Brugge; Ruyssen Urbaan, Thourout; Strub- be Jozef, Brugge; VannesteJules,Roeselare. Diaken Brutsaert Adolf, Poperinge Deltour Joris, Lauwe; Duron Camiel, Wou- men Dupont Achiel, Bisseghem Janssens Cduard, BruggeHoornaert Rodolf, id Quaghebeur Adolf, id.; Vanderbeken Gustaf, Desselghem Vander Schelden Alidoor, Ar- dooie VanGeluwe Gérard, Meenen Vande Wiele Robert, KorlrijkVan Rie Omer, Beirvelde (0ost-Vl.). Onderdiaken Debevere Rafaël, Brugge Durein Arthur, ReninghelstKeuckelinck 'aul, BruggeOstyn Gaspar, Oostende Pauwels Alidoor, Ieperen Lambrecht Gus taf, Wielsbeke Soenen Gaston, Kemmel Vandaele Oscar, Wevelghem Van Caillie Antoon, Brugge Vandon Berghe Jozef, Roeselare Vanden Hoven Louis, Kortrijk Van Meenen Maurits, St Michiels (Brugge); Vanden Weglm Jozef, Alveringhem. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperinghenaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht Groot schoon Schaaplam te Verhollen. Crombeke. Op Zondag 29 Mei In d< Nieuwe herberg, bij Amandus Huyghe, Rousbrugge-kalsijde. GAMBOLLING. Westoutre. Op Zondag 22 Mei, ter herberg De Wolkomst bij Cyrille Heze. 30 fr. prijzen. Crombeke. Op 29 Mei, bij Désire De- schrevel, ter herberg Het Lekkertje 40 franks prijzen. Poperinghe. Op Zondag 5 Juni, ter herberg In 't Volks-Lusthof bij Achille Berat.70 fr. prijzen. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg In't Firma ment 140 franks prijzen. SCHIETING AAN DE PERS. Merckem Op Donderdag 26 Meiom 1)4 tot 6 1)2 ure. Schieting van 600 fr. aan zijne vrienden en kennissen aangeboden door Ernest Cappelle. Poperinghe.Op Zondag 12 Juni, gege ven door de maatschappij - Willem-Tell 610 fr. prijzen. KERMISFEESTEN. Westoutre. Op Maandag 23 Mei, Snel- koersen voor Voetloopers. 1" Koers met hinderpalen 2n koers op vrije loopbaan. Voor elke koers 4, 3, 2 en 1 fr. prijzen. Inleg 10 cent. Inschrijving om 3 ure. Op Donderdag 26 Mei. Ringsleking voor Wielrijders, 30 fr. prijzen 10, 8, 6, 4 en stukken 1 fr. te verloten. Inleg 20 cent. Inschrijving om 2 ure. Op Zondag 29 Mei, Groote Baanbolling, 150 fr. prijzen 50, 30, 20, 10, 4 prijzen an 5 fr. en 4 stukken van 5 fr. te verloten. - Inleg 30 cent. per man. Inschrijving om 3 ure. In geval van te slecht weder zal alles verlot worden. Voor verdere voorwaarden der kermis feesten van Westoutre zie Programmas. rBHoi*»toia«l te pachten Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. Herberg met Werkwinkelgenaamd In het Riddershof(e Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mmo W" Rom- mens, Groote Markt, Poperinghe. en Tilbury, in goeden staat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. Qchoone Tabakplanten, aan genadige prij- Ozen, bij Auguste Merlevede, Reninghelst- kalsiede, Poperinghe. i choone Tabakplanten, aan genadige prij- Ozen, bij Pieter Maerten, timmerman, Re- ninghelst-kalsiede, Poperinghe. s jeest voorzichtig 1 Dagelijks zijn bij dui- VV zenden kilosGomlak en Doodkop gebruikt mi de koffie te v> rvalschen dit is zeer na- deelig voor de gêzondhheid. Wilt gij zeker zijn zuivere Koffes te gebruiken, koopt uwe Koff es bij R. MONCAREY, in 't Paradijs. Mess v8-s#S6$£S Schoenmakersknechten worden gevraagd bij Yalère Dezuttere, Yperstraat, 40, oud huis Adolplè Vandecasteele-Leroy. Goeden Schildersknecht wordt seffens ge vraagd bij 11. Jacob, Peerdenmarkt, Pop. Halven Kleermakersgast wordt seffens ge vraagd bij Terssen Henri, kleermaker te Elverindinghe. G.oed loon. Stand vastig werk. Goede schildersgasten aan 30 cent. per uur en eenen leerjongen worden gevraagd bij Marcel Vandecasteele, schilder en glaswer ken, Yperstraat, Poperinghe. EER10NGEN. 15-16 jaar, ten bureele L dezer. Goeden bakkersgast, 18-20 jaar, kunnende goed in den trog werken, bij Achille Pattou, Coxyde. Alle inlichtingen bij Emile Pattou, Yperstraat-, Poperinghe. Bakkersknecht, bij J.-B. Ryon, bakker te Sint Jan ter Biezen. ¥raagt ï*ï«sits. Jonge vrouw vraagt plaats om te kuisschen, eenige dagen per week, kunnende koken, zich te wenden Casselstraat, nr 35. Uit ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachifin Singer, 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. POPERINGHE, van 15 tot 22 Mei. GEBqoRTEN.Alice Vancaeyseele, d. v. Felix en Adronie Desmyter.Jules Polley, z. v. Aloise en Julia D'Hondt.Joseph Beddeleem, z. v. Gaspar en Irma Verdonck. Alice Logie, d. v. Camille en Camilla Plaete.Maria Bulckaert, d. v. Julien en Magdalena Top. Overlijdens.Cottreel Sophie, 74 jaar, zonder be roep, weduwe van Louis Struye, wijk K. Gauquie Charles, 83 jaar, zonder beroep, echtgenoot vau Marie- Therese Vandenbruwane, Veurnestraat.Camerlynck Sophie, 81 jaar, zonder beroep, weduwe van Joseph Coffez en echtgenoote van Louis Dequidt, wijk K. Meersseman Sophie, 64 jaar, landbouwster, echtge noote van Charles Quaghebeur, wijk J. Huwelijksbeloften.Felix Desegher, landwerker te Poperinghe met Emma Denvs, zonder beroep te Westoutre. Henri Suffys, daglooner met Helene Deroo, dienstmeid, beide te Poperinghe. Camille Verhack, suikerbakker met Mathilde Dumon, zonder beroep, beide te Poperinghe. Huwelijken.Maurice Cappoen, 3o jaar, kleerma ker met Emma Pattin, 26 jaar, naaister, beide te Po peringhe-—Livin Leys, 5i jaar, meubelmaker met Juliette Houssin, 39 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. STERFGEVALLEN. M. Albert Lapiere, van Yper, is den 2 April te Leopoldville (Congo) aan de slaapziekte overleden, op 't oogenblik dat hij, na vier volle diensttermijnen in de kolonie uitgedaan te hebben, naar Europa wil de terugkeeren. M. Lapiere, gewezen officier, was bestuurder van de Kompanie van Lubefu hij was slechts 36 jaar oud. Seder eenige dagen is de toestand der hoptuinen nog veel verbeterd de hop zal mogelijks al te weel derig groeien, eiï zou daardoor meer aan ziekten kunnen blootgesteld zijn. In het begin der week noteerde de Poperingsche hop (stad) 77 1/2 tot 80 fr. Sedert de Brusselsche Beurs noteert Poperinghe stad 1910, verkoopers 75 fr., koopers 72 1/2 fr.; voor beschikbare waar 117 1/2 - 120 fr. Zeer kalme markt. in volle gerustheid en builen herberg en verteeringkosten, geefi -I schoone slaap kamers, prachtig gemeubleerd. Voor personen aan 5ê fi*. 50 per per soon. In geval van met driën tfe samen kan men ook in de zelfde kamer logeren, de 3de man aan 2 fr. Goeden Dejeuner aan cent, per persoon. Aan de Statie neemt men tram n" 11 en vraagt stilstand Porte de Ninovewaar men gaat bij eige naar CYRILLE VANCAYSEELE-TONNEAU, Bruxelles, 66, rue Notre-Dame du Sommeil. Men spreekt zeer goed fransch en vlaamsch. Bijzonderaangeprezen aan de West- vlarningen. De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt h onder de adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui- zen4maal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voetenBijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. - Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, I voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking Jvan den buik. M' Frangois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- I bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot |4ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En Mr Honoré VERDONCK. bij de nieuwe post J te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het I Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, I Brugge- Alle andere dagen ten hunnen huize in de j voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK I hun ten huize van eenieder. 41, Gasthuisstraat, 41, B> o 8® E It I IV II E - Poperinghe, markt van den 20 mei. Tarwe, heet.. 17,20 - Rogge 14,00 - Hiiver 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,75 - Eieren de 26, 2,00 - 0,00. Yper, 14 mei.Tarwe 21,00 a 21,75; rogge 16,00 a 16,25 haver 17,00 a 17,50 aardappelen 7,50 a 8,00 boter 2,60 a 2,70 eieren 2,00 a 0,00. Rousselaere, 17 mei. Tarwe 20,50 a 21,50; id. roode 19,00 a 19,50; rogge 15,00 a 15,50haver 16,00 a 17,00; boonen 20,00 a 21.00; aardappelen 8,00 a 8,50; boter 2,70 a 2,90; eieren 1,90 a 2,00; koolzaad olie 61,50; lijnolie 83,00; oude suikerijboo nen 22.00; id. gele 16,25; viggens 30*00 Brussel, 17 mei. Vcrkonsmarkt. Te koop 303 de kilo op voet 1,05 a 1,20. Anderlecht, 17 mei. Verkensmarkt. Te koop 2179 prijs per kilo 1,06 a 1,22, Kostumen op maat voor Mannen en Kinderen. Kleederen op maat voor Da mes, zooals; Costumes "Tailleurs^Paletots, Jacquetten, Reismantels, enz. Groote keus in alle grootten van gemaakte kleederen voor Mannen, Vrouwen en Kinderen, zooals: Pardessus, kostumen voor Trouw- en Rouwceremoniën, Reisman tels, capuchons, Werkk leed eren in pane en engeisch leder (sterker dan leder.)—Kinder- kostumen naar laatste goesting. Goede snede en verzorgd werk, zelfs voor de stoffen welke In den Keizer niet gekocht zijn. Wilt gij spoedig, ter trouw en goedkoop de drie 'bijzonderste voorwaarden bij een aankoop) gediend worden, wendt u naar DEN KEIZER, Gasthuisstraat, 41, Poperinghe. Aanneming van alle Uniformen en ook van Kunstborduurwerk. Ik heb de eer u kenbaar te maken, dat gij van heden af, naar. den vreemde niet meer zult moeten gaan, voor het aankoopen van Kapblokken (bloes parisiens) en Ijskassen glacièresdaar gij dit kunt verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij nr 52. Gasthuisstraat, POPERINGHE. De Kapblokken en Ijskassen, wor den gemaakt in hout, op hoogte en breedte naar 't verlangen van den klient. en lie

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 6