"BREUKEN iet 't Zomerseizoen Grand Assortiment BU1TEIMNDSCH jHEUOlS. NIEUWS UIT BELGIE. H Militie. Buitengewoon Assortiment) Onderzoek der eerste moord. Een derde aanslag te Deerlijk. Den Disch stadsnieuws. iai:ni:\ zondag om i ji ur. FOOTPALL- - MATCH f. C. Poperinghois tegen F. C militaire Yper d'arlieles riches pour Enfants HOPPE. BURGERSTANDEN VAN eesten en Vermakelijkheden. BUITENGEWOON CONCERT, Aan de Schoenmakers. iï Terstond to pachten Genezing zonder operatie. Leopold BEKAERT-CHmSTIAEN MARKTPRIJZEN. Degezelle. Vrouw VanderBeke vertelde aan de twee mannen dat haar kind verdwenen was, en verzocht hen mede opzoekingen te willen doen. Deze willigden dat verzoek in; zij bemerk ten op den aardeweg de sporen van versche voetstappen, welke gingen in de richting vau een korenveld. Beide mannen volgden die voetstappen op en kwamen zoo in het veld waar hen een ijselijk schouwspel wacht te. Immers, daar vonden zij het lijkje van de vermiste kleine Anna Vander Bekehet ongelukkig kind was den hals afgesneden en hel bleek dat het arme wichtje op dezelfde wijze vermoord was als de kleine Alice De gezelle. Hier echter had liet monster het kind niet uitgekleed, zooals het met het eerste slachtoffer het geval was. Men oordeele over de wanhoop van moe der Vander Beke, toen zij liet rampzalig lot van haar kind vernam en tegenover het stoffelijk overschot stond. Hare vermoedens waren ongelukkiglijk maar al te wreed bewaarheid geworden De wachtmeester Cottenier verwittigde de gemeenteoverheden, en stelde ommidde- lijk een onderzoek in, in afwachting der komst van het parket van Kortrijk, dat met de nieuwe gruweldaad in kennis gesteld werd. Verdachte persoon. Hot parket kwam seffens en ging over tot de ondervraging van de personen die inlich tingen zouden kunnen geven. Eenigen be weerden dat zij eenen man met witte staffers, bleeke bruine klak en gesti eeplen baai aan het korenveld gezien hadden, en dat hij op hunne nadering de vlucht genomen had. De beschrijving van dezen persoon kwam over een met deze van den genaamdcn Achiel- Felix Vangheluwe, zoon van Jan en van Leonie Walkens, geboren te Harelbeke, 24 jaar oud. Die persoon wordt sinds eenigen tijd opgezocht voor diefstal met braak, be klimming en gewelddaden 't is een boom veller van stiel. Het parket leverde een aanhoudingsman daat af tegen dien persoon, en de policie ging naar zijne woning doch Vangheluwe was er niet. De lijkschouwing van de ongelukkige Anna Vander Beke had woensdag namiddag plaats. Er is gebleken dat de arme kleine eerst bedwelmd werd door een geweldigen slag op het hoofd en dat de moordenaar haar vervolgens zeven nies steken toegebracht heeft in de keel, vier langs den linkerkant en drie langs den rech terkant en ook nog twee steken in den on derbuik het ongelukkig kind stierf wel dra tengevolge van het overvloedig bloed verlies. 't Is na de dood van het kleine slachtoffer dat de ellendige moordenaar zijnen monsterachtigen aanslag pleegde De verdachte Dinsdag namiddag zat Vangheluwe in de herberg De stad Bordeaux De gendarmen kwamen er voorbij en spraken met andere personen over de'wreede moord. Vanghelu we hoorde zulks en vertrok-. Rond 4 ure werd hij ontmoet te Harelbeke en nu droeg hij eene zwarte klak in plaats van eone bleeke bruine. Aanhouding van Vangheluwe. Achiel Vangheluwe is donderdag namid dag te Moeskroen aangehouden. Ziehier in welke omstandigheden. Woensdag morgend was hij naar de steenbakkerij van M. Wille gekomen om er werk le vragen. Men had hem echter niet aanveerd en verzocht 's an derdaags terug te keeren. Donderdag namiddag om 3 1)2 ure keerde hij terug. De werklieden die de persoonsbe schrijving van den moordenaar van Deerlijk intusschentijd vernomen hadden, bezagen hem aandachtig. Het gesprek liep over de moord en de nieuwgekomene sprak over Vangheluwe. Een brijkebrander naderde en zegde hem opeens: Maar ge zijt gij Vangheluwe De'vreemdeling verbleekte, zegde dat het geen waar was en wilde vertrekken, maar, verloren moeite: achttien mannen hielden over hem de wacht. Men ging de gendarmen van Moeskroen verwittigen en de kerel werd woldra aangehouden. Het was wel Vanghe luwe tegen wie een aanhoudingsmandaat uitgegeven was. Aankomst van Vangheluwe te Kortrijk. Donderdag avond, met den trein van 6 ure, is Vangheluwe uit Moeskroen te Kor trijk aangekomen. Het nieuws der aanhou ding was in de stad bliksemsnel verspreid en, toen de trein met den gevangene aan kwam, stonden er aan de statie honderden nieuwsgierigen. Vangheluwe werd tusschen de gendarmen buitengebracht en in een rij tuig gestopt; uit honderden monden weer klonk de dikwijls herhaalde kreetSlaat, hem dood Ter dood den moordenaarDe aangehoudene werd onmiddelijk naar de gevangenis gevoerd. Daar het parket nog te Deerlijk was, kon Vangheluwe donderdag hemd en do kleederen gescheurd. Het mon ster ging dan in zijnen zak als om er een mes te zoeken toen eenige werklieden voor bijtrokken bij het veld; hij was hiervoor opgesprongen en ijlings gevlucht. Verschuere begaf zich aanstonds naar het dorp, waar het parket nog was voor het on derzoek over de ijselijke moord van de kleine Anna Vander Beke. De magistraten kwa men onmiddelijk mede, ondervroegen den kleinen André, die vertelde wat wij hier bpsclireven hebben, en gingen vervolgens naar het korenveld waar de aanslag gepleegd was, en waar zij de noodige bestatigingen leden. Wat zonderling is, 't is dat de persoons beschrijving van den aanvaller allerbest overeen komt met die van Achiel Vanghe luwe. Men vraagt zich nu af of die persoon soms 's middags niet te Deerlijk was en 's namiddags naar Moeskroen getrokken is, waar hij aangehouden werd. Wat daar van is, zal het onderzoek moeten uitmaken. De indruk. Onnoodig te zeggen dat al deze misdaden gasthuis te dragen, waar het zulke gewel dige aanvallen kreeg, dat 4 sterke mannen moeite hadden om dat tenger kind te over meesteren. In een dier aanvallen beet de kleine Eugeen zijn vader verscheidene malen in den wijsvinger, in de bil en in de hand, zondag nacht stierf hij, na een vreeselijken doodstrijd, aan verstikking. De twee personen die insgelijks gebeten waren door het hondje, alsook vader Del- croix, zijn oDmiddelijk naar het gesticht Pasteur, te Rijssel, vertrokken, waar zij ter verzorging gebleven zijn. Erge zeeramp. De postboot - Pas de Calais die den overtocht van Cales naar Dover doet, heeft donderdag de onderzeesche boot Plüviose op zijnen weg ontmoet en inden grond geboord. De bemanning van de Plftviose bestaande uit 27 koppen is ver dronken. Deze ramp moet 's namiddags rond 2 l)v ure gebeurd zijn, dicht bij den pier van Ga lais en heeft in de stad een pijnlijken indruk verwekt. Mpanjo. Doodgeboren. De konin gin van Spanje heeft zaterdag een doodgebo ren kind van het mannelijk geslacht ter wereld gebracht. De toestand der vorstin is geruststellend. eene ongelooflijke opschudding teweeg ge bracht hebben. De ouders zullen nu hunne kinderen, gelijk van welk geslacht, nog in vollen dag niet meer durven uitsturen. Met reden zou men mogen denken dat men te Deerlijk te doen heeft met een zinnelooze, i n i rs i die als een wild dier rondsluipt en overal I i/Ult$Ci)6 10 SS© II LÖ rOpGPinynG. slachtoffers zoekt om zijne dierlijke driften bot te vieren. Bij den onderzoeksrechter. Vrijdag morgend verwachtte men er zich te Kortrijk aan dat Vangheluwe uit het ge vang naar het justitiepaleis zou overge bracht worden, om door het parket onder vraagd te worden. Van af 9 1/2 ure stond er reeds eene overtalrijke menigte in den om trek van het gerechtshof. Ten 10 1/4 ure kwam het celrijtuig afgereden, omringd van eenige gendarmen. Vangheluwe werd onmiddelijk naar het kabinet geleid van den onderzoeksrechter, die hem ondervroeghet verhoor duurde tot 1 uur. De gevangene bekende dat hij den 24 mei, dag der vreeselijke moord van de kleine Anna Vander Beke, te Deerlijk geweest is hij loochende echter alle plichtigheid aan de gruweldaad. Hij verklaarde verder dat hij naar Toerkonje gevlucht was, omdat de gendarmen hem opzochten voor een diefstal met braak, beklimming en geweld, dien hij gepleegd heeft. Vangheluwe loochende ook alle plichtig heid aan den aanslag op den kleinen André Verschuere. De dader van den 3n aanslag. Het slachtoffer van dien zoo laffen als on verklaarbare!) aanval, zegt dat bij don dader gemakkelijk zou herkennen indien hij in zijne tegenwoordigheid gesteld werd. De schurk droeg eene bleeke panen broek en ondervest, eene zwarte vest en klak van de zelfde kleur en witte spadrillen. Eene konfrontatie. Indien de toestand van den kleinen André Verschuere het toeliet, moest hij heden za terdag naar Kortrijk ontboden worden bij M. den onderzoeksrechter Soenen. I)e knaap ging dan gekonfronteerd worden met- Achiel Vangheluwe, om te weten of deze de aan valler is of niet. van witte lederen en satinetten staffers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- ljoope prijzen.Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- J schoenen voor Heeren, Damen en Kindcrs, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij BFIS.^T- FUEII1LLT, bij de Gendarmerie, 56, Veurnestraat, Poperinghe. Vlijtig gelijk jeugdige studenten hebben ile deelnemers in de Duitsche leergangen de lessen van hun knappen meester gevolgd. De keunis die zij er opgedaan hebben zal ongetwijfeld grondig zijn, het hangt nu van hen af ze verder uit te breiden en breeder te ontwikkelen. Om die zelfstudie te vergemakkelijken veroorloven wij ons de volgende, nuttige werken aan te prijzen. Wie meer van de spraakleer wil afweten, en voor iemand die wil Duitsch schrijven is dit volstrekt noodig, schaffe zich Leopold's - inleiding tot de Zwischen grammatik aan. Ze bevat a! de hoofdregels en talrijke oefeningen. Die er aan houden meer hun han- deisduitsch te leeren zouden beter doen de inleiding tot de Duitsche handelscorrespon dentie door Kuiper te gebruiken aangezien al de daarin voorkomende oefeningen en voorbeelden aan de handelstaal ontleend zijn. Wat de eigenlijke Duitsche briefwisse ling betreft gelooven wij dat De Bruins Duit sche handelsbrieven meest voldoen. Het boek kost weinig en geeft 300 brieven op met de noodige verklaring al onder. Een ander voordeel, en een groot, is dat juist hetzelfde boek, met den zelfden inhoud bestaat ook voor het Vlaamsch, het Fransch en het En- gelsch. Hem. die daarmede nog zijn bekomst niet zou hebben, verwijzen wij naar Bu- ningh's werken over handelscorrespondentie. Een moeilijkheid blijft er nog op te lossen het lezen, het ontcijferen beter van Duitsche brieven die niet met onze letters geschreven zijn. Een praktische handleiding daarvoren is "Beumer; der kleine Scliriftleser.Alle mogelijke geschriften staan daar in autogra fie overgedruktde inhoud zelve bestaat uit rekeningen, facturen en verders alle dikwijls gebruikte akten. De noodige uitdrukkingen en zegswijzen van het dagelijksch reisverkeer, in gastho ven, statiën enz. biedt - Kron's der junge Duitsche. Dit werk maakt ons bekend met het Duitscheleven en die er mee vertrouwd is zal wel van een Rliijnreize, ja zelfs van Obeiauimergau terugkeeren zonder, bij ge brek aan taalkennis, veel blauwe schenen fe loopen. Eindelijk biedt liet weekblad van het lei dende centrumsorgaan Die Köluische Volkszeituug eene bonte afwisseling van allerhande ernstige en luimige lezing. De zestien bladzijden behelzen politiek, nieuws, novellen, verhalen, romans. Wanneer twee, drie samen een inschrijving nemen zullen zij er elk nog hun gading in vinden. niet meer ondervraagd worden. Te Ysendvck Holland) werd maandag de genaamde Edmond Botidringhien aangehou den. Men verdacht hem de moordenaar te zijn der kleine Alice Degezelle. Wij vernemen daarover dat Boudringhien het gebruik van zijnen tijd kunnen opgeven heeft op den dag der misdaad, en dat zijne uitleggingen zouden juist bevonden zijn. Ook denkt men dat de man weldra zal in vrijheid gesteld worden. Eene vondst. In het bosch heeft men een natte broek en hemd gevonden; op de broek waren bloedvlekken. Die kleedingstukken kunnen niet toebehoord hebben aan den moordenaar van de kleine Anna Vander Beke, doch het is mogelijk dat zij betrek hebben op de moord van Alice Degezelle. De reeks der aanslagen te Deerlijk schijnt geen einde te willen nemen. De inwoners, die tengevolge der twee ijselijke misdaden van de laatste dagen als in een schrikbe wind leven, zijn nu nog meer beangstigd en om zoo te zeggen letterlijk ontzenuwd. Im mers, donderdag werd er nogmaals een aan slag gepleegd, ditmaal op een knaapje. Don derdag middag waren de knaapjes André en Polydoor Verschueren, de eerste 11 jaren en de tweede 13 jaar oud, beiden zoontjes uit de herberg Den Maandag op het ge hucht St-Louis, uitgegaan om hout te halen bij Deprez. Polydoor kwam kort nadien al leen thuis, en verklaarde zijn broertje niet meer te vinden. Verschrikt ging vader Ver schueren mede op zoek en na lang vruchte loos zoeken, zag hij iets in een korenveld liggen. Vader Verschueren ging naderbij en vond zijn zoontje André uitgestrekt op den rug liggende arme kleine was bewusteloos, daar zijn eigen zakdoek hem als prop in den mond geduwd was. Zijne kleederen en zijn hemd waren opengescheurd. De verklaringen van den knaap. Vader Verschueren droeg den kleine aanstonds naar huis en diende hem de beste zorgen toe, zoodat hij spoedig tot bezinning kwam. André vertelde dan dat hij door een kerel gekleed met fluweelen broek, zwarte vest, zwarte klak en witte pantoffels vast gegrepen en in het korenveld gesleurd werd. De aanvaller had hem de prop in den mond geduwd en hem ten gronde geworpendan was hij met de beide knieën op de borst van liet knaapje gaan zitten en had hem het l'r:iiili!'ijl>. Een tolbeambte ge kwetst..Vrijdag dor verleden week zagen twee frajisehe tolbedienden van Boeschepe, op dienst langs de belgische grens bij West- outre, uit Belgie in volle vlucht eenen auto mobiel afkomen waarin drie personen zaten. Denkend met smokkelaars te doen te hebben deden de douaniers toeken dat zij moesten stilhouden. De auto, van 8 wielen voorzien, twee en twee langs elkaar, waarschijnlijk om in geval van band springen toch nog weg te kunnen, reed voort met groote snelheid en een der douaniers dat ziende, nam op 't veld eenen oezelaar en wierp hem op den weg De auto reed er over en in de banden werden verschillige gaten gesteken. Dit ge beurde rechtover de hofstede van M. Robert Malesys. Eenige minuten verder draaide de auto mobiel om en keerde terug naar Belgie. De douaniers zagen hem komen en een hunner poogde er op te springen. Hij hing er aan, maar een der reizigers nam een stuk ijzer en sloeg ermede op de tolbeambte. Deze viel en brak zich het handgewricht. De automobiel vervolgens Belgie in, en twee velorij- ders die hem poogden te achtervolgen, ge lukten er niet in. Men is nog niet te wete gekomen, aan wie hij toebehoorde. aaroitt is de suikerij Verburgh- llecool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijghaar bij alle kruideniers. Een kind razend gestorven te lioe- baais. De wijk van de »Gros Saulete Roebaais is in opschudding gebracht door eene ijzingwekkende gebeurtenis. Een llja- ■ige knaap, die over eenigen tijd gebeten was door een hondje dat men niet wist razend te zijn, is na vier dagen lijden gestorven in eene ijselijke krisis van Razernij. Over een paar maanden wandelde de klei ne Maria-Louiza Blieck, 10 jaar oud, wier ouders in de rue de la Paix wonen, met haar hondje over en weer voor de ouderlijke woning. Het dier, dat nooit kwaad van aard was, scheen in den laatsten tijd nog al ver anderd aan de huisgenooten deed het niets, doch het viel nog al gemakkelijk de voorbij gangers aan. Het knaapje Eugeen Delcroix, 11 jaar oud, wonende in dezelfde straat, kwam voorbij en streelde het hondje; het beet hem onder het linkeroog en veroorzaakte eene kleineschratn. De kleine Delcroix kwam thuis, waschte de wonde en trok zich verder het geval niet meer aan. Denzelfden dag werd eene buurvrouw, Mad. Virginie Hea- derweirt, 30 jaar oud, echtgenoote Soete, insgelijks licht gebeten aan het gelaat; 's anderdaags werd het fijarig zoontje van een politieagent gebeten. Het hondje gaf geen teekens van razernijtoch werd het afge maakt doch zonder door een veearts onder zocht te worden. Er waren acht of negen weken verloopen sinds de voorvallen en er was niemand die nog aan het hondje dacht. Op donderdag 19 Mei begon de kleine Eugeon Delcroix opeens te klagen van keel en hoofdpijn hij was gansch terneer geslagen. De pijnen werden gedurig heviger en het kind kon van heel den nacht niet slapen. Een geneesheer werd geroepen, doch daar men hem niet van do hondenbeet sprak, dacht hij aan geene razer nij en schreef een geneesmiddel voor dat niet hielp. De kleine verslechtte gedurig, zonder dat men vermoedde waardoor. Eindelijk was men gedwongen het knaapje naar het Door toepassing der nieuwe militiewet van 14 December laatst worden de jongelin gen, geboren in 1891 verzocht hen voor de lichting van 1911 te laten inschrijven op het stadhuis, bureel van 't sekretariaat, van 1" tot 30 Juni aanstaande en niet in den maand December zooals voortijds. Voor de inschrij ving volgens de nieuwe wet vallen de jonge lingen, die hunne vrijstelling willen bekomen, ionder twee klassen: 1° Zij hebben eenen broeder die in het leger dient of gediend heeft, ofwel 2" Zij hebben eenen broeder die voor eene vroegere lichting is ingeschreven geweest. In het eerste geval is het volstrekt noodig dat de jongelingen bij hunne aangift het regiment, de klas en het nummer van het stamboek kennen waaronder hunnen broeder gediend heeft en daarom zouden zij weldoen de livret van hunnen broeder mede te nemen naar het stadhuis, fn het tweede geval moeten de jongelingen de klas weten tot dewelke hunnen vroegeren ingeschreven broeder toebehoorde. Bij gebreke van aan deze voorwaarden te voldoen zullen zij voor de lichting geene ontslaging van dienst kun nen inroepen. van Poperinghe voor het Beroepshof van Gent. Deze zaak die dinsdag 24n dezer moest te voorschijn komen, werd alweer uitgesteld tot dinsdag 21" Juni aanstaande. Huistivist. Zaterdag avond rond Sure, kwam Camille S..., wonende in de Korte Reninghelslstraat, in ruzie met zijne vrouw, deze liep bij J. Vanborren eenen ge- buur binnen en daar haar man haar wilde achtervolgen, grendelde Vanborren de deur. Woedend trok S... de vensterblinden af en begon hiermede al de ruiten uit te slaan Men liep de politie verwittigen en twee agen ten kwamen af en grepen den kerel vast. Deze begon te slagen, te stampen en te bij ten als een bezetene zoodanig dat de aggnt Thulliez eene beet in de hand en de agent l'ooters een stamp op do knie kreeg. De woestaard werd toch opgesloten om zijn dronkeninanskuren uit te slapen. Proces is tegen hem opgemaakt. Schouder verstuikt. Zondag laatst was M. Amic Deroo, handelaar te Poperin ghe, per motocyclette naar de schieting van Hondschoote gegaan. In 'tnaar huis komen viel hij zoo erg dat hij den schouder verstuikt was. M. Haquin die per automobiel ook van de schieting naar huis kwam, bracht hem huiswaarts, waar een bijgeroepen geneesheer aan M. Deroo seffens de noodige zorgen be steedde. Proces werd Maandag avond om 9 ure opgemaakt tegen Osc. Vanelslander van l'roven, soldaat bij de guiden, die per veto door de Noordstraat reed en geen licht had. Verloren langs den steenweg van Re- ninghelst, eene veloplaat dragend nummer 37355. Vriendelijk verzoek ze ten politie bureele terug te trengen. Overreden. Woensdag namiddag had, in den keer van den ommegang eene botsing plaats tusschen het rijtuig van Theo- phile Gliillebaert en Jerome Marey, die per velo deCasselstraat kwam uitgereden.Marey gekwetst aan liet hoofd, werd in een huis der buurt binnen genomen, waar een genees heer de wonden kwam verzorgen. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Peerd op hol. Donderdag namiddag stond een peerd van den huurhouder De- huysser L. aan een rijtuig gespannen bij het huis van den kleermaker J. Duflou in de Watoustraat, toen het dier opeens op hol ging. Het was op het punt de Werfstraat in te loopen, toen M. Camille Uzeel er moedig naartoe sprong en erin gelukte het stil te houden. WoMonlro. De toestand van Jufvr. Maria Kesteleyn, tijdens het on weder van Dinsdag der verleden week door den bliksem getroffen is verbeterd. Het meisje lijdt nog veel maar verkeert in geen gevaar meer. Afgeluisterde Samenspraak gehouden door twee landbouwers, Vrijdag op de Markt. Van waar komt ge nu Ik heb de nieuwe spuitmachienen gaan bezichtigen van J. Belieyt-Adriaen in de Veurnestraat. Zij zijn nu nog veel eenvoudi ger. men kan nu in min dan 4 minuten zijne spuit in orde zetten. Hebt gij er eene gekocht? Wel zeker, als men dat werk ziet, zoo simpel en gemakkelijk, kan men het niet laten. Hoeveel halve dagen hebben wij niet verlet voor schier niemendal, maar nu zul len wij ze zelf kunnen onderzoeken en niet meer moeten verletten Eliwel als het zoo is, mijne oude is versleten, en ik (rek er ook naartoe. G'hebt gelijk! dat zult ge niet bekla gen, maar ge moet intusschen ook deze bezien, gemaakt voor den kleinen gebruiker t is niet gelooflijk: ze zijn even kloek en sterk als de groote en gansch hetzelfde werk, en dat aan eenen prijs ten iedereens bereike. Ilceritjk. Ergo braiKiraiup. Een doode.Woensdag nacht is de werk manstweewoonst bewoond door Lucas Van- leputte en Jan Decaluwé afgebrand, met gansch den inboedel, 2 geiten en 40 hennen. Het gezin Lucas kon zich redden doch daar men Decaluwé niet vond, ging men op zoek. Men vond de ongelukkige op 30 meters van zijn huis, doodgebrand in het water liggen Verrast door liet vuur zal hij brandend bui- tengeloopen zijn in het water gesprongen en verdronken. Men zou waarlijk gaan denken dat alle rampen Deerlijk moeten treffen op eenige dagen tijd twee afschuwelijke misdaden en nu deze noodlotige brand. BEriawseJ. Mijnheer Merghelgnck, arrondissement'kommissaris te Yper, erg gekwetst. Een automobiel-ongeluk dat erge gevolgen had kunnen hebben, ge beurde donderdag namiddag rond 4 ure, in de Koninklijke straat. Twee 12jarige kinders liepen over de straat op 't oogenblik dat een tram van Schaerbeek opkwam, op denzelfden stond kwam een auto-taxi in tegenovergestelde richting nog al rap afgereden. De stoker, de kinders willend vermijden, gaf een korte zwenk en botste geweldig op den. tram het was M. Merghelynck van Yper, die in den auto zat. Hij werd zwaar gekwetst aan het hoofd en het linkerbeen de stoker was ook seffens de zor gen van eenen geneesheer. De twee kinders werden ook gexwetst, doch geheel lichte lijk. Het parket heeft zich ter plaatse bege ven. Vele nieuwsgierigen stonden den ge broken automobiel na te zien. Eene vrouw van Langemarck en haar zoon door gas verstikt. De gebu- ren van Mme Marie Moerman, echtgenoote Achille Gheeraert, geboren te Langemarck in 1S77, concierge op de Noordlaan, 77, waren woensdag morgen een sterken gas- reuk gewaar. De oorzaak zoekend kwamen zij op den kamer der vrouwdeze legde be wusteloos ten gronde met haar zoontje van 4 maanden aan haar zij. Het wichtje was dood maar de vrouw kon door een genees heer tot het leven teruggeroepen worden. Men vreest echter voor haar leven. Uit het onderzoek bleek dat de verzekeringskraan van een gasvuur niet goed gesloten waren Doer de drukking van de gas was de caout- choucbuis losgeraakt en de gas had de lucht verpest. Wederom onvoorzichtigheid dus. Af en dat dc suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. AinSerleelil. Geuzenbaldadighe- den. Een Christusbeeld verminkt. Tegen de St-Pieterskerk van Anderlecht hangt een aloud en groot Missiekruis, dat door de geloovigen bijzonder voreerd wordt. Zaterdag nacht trokken de socialisten in ben den de gemeente rond om hunne kiesplak- kaarten aan te plakken. Aan de St-Pieters- kerkgekomen plakten zij hunne plakkaarten op het groot indrukwekkend Christusbeeld, daar geplaatst door de godsvrucht der ge loovigen, tot troost der levenden en der overfedenen. Rond 3 ure zagen eenige gebu- ren deze gemeene handelwijze en kwamen de roode plakbrieven afrukken. De socialis ten kwamen terug en overplakten opnieuw het Christusbeeld. Rond 6 ure 's morgends trokken eenige deftige lieden, verontweer- digd over de schoeliestreken der socialisten, de plakkaarten af en zagen dat het Christus beeld op schandige wijze geschonden was. Het linkeroog was met messen uitgestoken en de wang verminkt. Men zag klaarblijkend dat do ellendige rekels die hunne poolen aan het Beeld van den Verlosser gestoken heb ben, met echte razernij te werk gegaan zijn. Spoedig was de wandaad heel de gemeente door gekend en de verontweerdiging was algemeen, ten minste bij het deftig gedeelte van de bevolking. Na al de missen stroom den de geloovigen naar het Kruisbeeld en Lij velen rolden de tranen over de wangen. Men hoorde mannen en vrouwen hunne verontweerdiging luidop lucht geven over de laffe daad van het rood gespuis. Do eer- weerde pastoor der parochie was diep ge troffen over de gepleegde schandaad. Hij besloot met de geloovigen, na de Hoogmis, eene openbare eerherstelling aan het ver minkte Christusbeeld te houden. Processiegewijs, met de geestelijklieid aan 't hoofd, gingen de geloovigen eereboet hou den aan het Missiekruis. Hoe vurig werd daar gebeden, hoeveel tranen werden daar gestort. Duizenden inenschen kwamen den ganschen dag de gemeene daad der socialis ten bestatigen en getmel den dag werden voor het verminkte beeld bougies gebrand. INiMlxo^els. Bijzondere postzegels, liefdadigheidszegels genaamd, worden op 1 Juni door het beheer van posterijen uitge geven ten voordeele van den Belgischen na- tionalon Bond ter bestrijding der tering, tot het oprichten van sanatoria voor onvermo gende vrouwen en kinderen in de verschil lende provinciën des rijks. Die zegels, van eene naam weerde van 1, 2, 5 en 10 centiemen, worden enkel tijdens den duur der Tentoonstelling te Brussel ver kocht en wel onderscheidenlijk tegen 2, 4, 10 en 15 centiemen. Na 30n Juni 1911 zijn ze niet meer geldig. Het verschil tusschen de naamweerde en den verkoopprijs wordt geheel afgestaan aan bovenbedoeld werk. Bedoelde postzegels zijn zonder weerde in internationalen dienstzij kunnen dus niet gebezigd worden voor het frankeeren van SPORT. Footltail. op den KOUTER le POPERINGHE Het geval Cambier. Het komiteit der U. B. S. S. A. heeft Vanden Eynde (Lom meke), center-half der Union S. G., die het - ongeluk - veroorzaakte, voor altijd uitge sloten. Die straf moest vroeg of laat dezen speler treffen, daar zijn brutaal spel altijd gevaar opleverde voor zijne tegenstrevers Daardoor verliest de Union S. G. zijn beste speler, maar het is toch niet onverdiend. Wielrijden. ELSENDAMME, Uitslag der koers, gegeven ter gelegenheid der kermis; 5o km.; 16 ingeschre venen.De eerste toegekomenen, Van Eecke Arthur I Stekelorum Romeo, Cardinael Marcel en Basiel I Camille werden uit den prijskamp gesloten omdat zij den aangeduiden weg niet gevolgd hadden. De eerste prijs, 25 frank, werd toegekend aan Aimé Stekelorum, de tweede prijs, 20 frank, aan Jules Beun, de derde prijs, i5 frank, aan Aimé Debaeker. Het kampioenaat van België op de piste voor heroepsrenners, liefhebbers en iondrenners zal heden zondag, oin 2 ur namiddag, in den velodroom van Karreveld betwist worden. De volgende fondrenners (100 km. achter zware motos) zullen eraan deel nemen Arthur Vander StuyftHuybrechts; Ivan GoorLinartPlateau Tichon Verlinden Martin. De renners, ingeschreven In de laat ste koers moesten heden Zaterdag deelnemen aan de ziftingkoersen daar de finaal maar met 5 renners zal gereden worden. Ceurremans is in dienst getreden van Huybrechts Vander Stuvft heeft als antraineur Hofmann, een der beste der wereld. Velodroom Alcyon Moorslede. 1. Op Zondag 29 Mei, Prachtige 2uren koers met de deelneming van Van Houwaert Lapize, Vandenberghe, Defraye, Buysse, Wancour, Spiessens, Verschoore, 2. Aclitervolgings-match in 2 of 3 reeksen tusschen Vanlerberghe-Bruynooghe, en Par- mentier-Billiet. 3. Mej. Borde, in hare schrikwekkende vertooning van De Levend Verpletterde, laat zich overrijden door een automobiel met 5 personen, wegende 1200 kgr. De automobiel zal van Moorslede zijn. Yper.Zondag 12 Juni 1910, heropening ingezien de koersmeting van 5 Mei geen plaats had. DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.Uitslag van den prijskamp uit CHARTRES van 22 Mei 1910. Wind Noord. 170 Duiven los om 5,54 ure. Aankomstle duif om 12,13,56ure; laatste duif om 1,21,44 ure Snelheid le duif 883,36 meters laatste duif 730,19 meters. Afstand 283 km. 1 Devos Remi 4 p. Reg. 15 Delava C. 3 p. 16 Devos Remi 4 p. 17 Dupont G. 2 p. 18 Merlevede C. 1 p. 19 Devos René 20 Devos Remi 2p. 3p. 2p. lp. 2P. 2 Lebbe H. 3 Derynck C. 4 Debyser Em. 5 Merlevede C. 6 Baes H. 7 Depreeuw A. 8 Devos Remi 9 Hannebouw M. 10 Depreeuw A. 11 Lebbe H. 12 Facbe N.-M. 13 Lietaert E. 14 Vallaeys A. Overduiven vede C. Babys et Bottines en inortné, peau, mortdo- ré, vernis, bronze, chevreau-bleu, etc., en 1ei' et 2rae choix, a des prix trés avantagcux. Au Soulier d'or, chez II St it AT-Fit F- ii.lL'lt, prés de la Gendarmerie, 56, rue de Furnes, Poperinghe. 21 Vandevoorde C. 2 p. 22 Derynck C. 1 p. 2 p. 23 Devos J. 24 Dupont G. 25 Devos René 26 Silvert G. 3 p. 27 2p. Debusschere II., Merle- Op Zondag 29" Mei igio, HERB ER GK E RMIS SE IS 1 In 't Zweerd, hij Auguste Cleenwerck, Crombeke-kals. 2 In don g'l'éenen Spriet, bij Camille Wouters, WATOU, Schoon Schaap te verhollen, :i f 11 liiildcUiui'^, 1)2 jaar oud bij de W® II. Dewickere, Yper-kalsiede. 8 in lie lii'iiissfraal, bij Camille Vandebilcke, CROMBEKE. 5 811 don iioekock, bij de W® Joseph Billiau, St-Sixtraat. Schoon Konijn te verhollen, G» In don tvitfen llert, bij René Malbrancque, Westvleteren-kals. '5 a11 lloulin, gegeven door Arthur Bruynooghe. bij Gustave Truwant, Casselstraat. 8 in Fort, gegeven door Marcel Lefever, om 4 ure. bij Achille Ampen, Rekhofstraat. O In 't kasioelliof, geg. door Achille Deroo, wegende 12 p. bij Camille Merlevede, Rekhofstraat. Schoone Kostuum te verhollen, H) In O. El. Boompje, bij Alois Durant, Ons H. Bosch. Schoone Hesp te verhollen, 4 9 In do Vi-otle. bij Louis Verhaeghe, Casselstraat. I'S An Fonite de Flamlre, bij Charles Dewachter, Casselstraat. Brussel 25 Mei.Markt standhoudend Poperinghe en Aalst, nieuwe groeite, koopers 72 1 /2, verkoopers 75 fr.; Poperinghe 1909, beschikbare waar, 117 1/2- 120 fr., Aalst 115 fr. Poperinghe 27 Mei.Markt kalm; stadshop 1910 noteert 70 - 72 1/2 frank. POPERINGHÜ, van 22 tot 29 Mei. Geboorten. Martha Persoone, d. v. Emile en Emiliana Yerbeke. Godelieve Vermeulen, d. v. Camille en Silvie Top. Valère Decorte, z. v. Emile en Eugenia Ollevier. Overlijdens. Top Virginie, 74 jaar, zonder beroep, weduwe van Basile Vandain- trie en Joannes Oustland, St Michichiel- straat. Deleersnyder Nathalie, 77 jaar, hotelhoudster, weduwe van Benjamin De rynck, Groote Markt. Wicker René, 51 jaar, ongehuwd, hovenier, Crombekestraat. Deleye Georgine, 3 jaar, Wijk L. Gan- tois Camille, Wijk A. Dccorte Philibert, 58 jaar. ongehuwd, zonder beroep, Boe- scliepestraat. Huwelijken. René Sturih, 31 jaar, graanhandelaar te Biervliet (Holland) met Estella Rommens, 33 jaar, bijzondere zon der beroep, te Poperinghe. Marcel Lo wyck, 23 jaar, ijzerenwegbediende met, Clótilde Catteeuw, 17 jaar, modewerkster beide te Poperinghe. Cyrille Theeten, 20 jaar, leurder met Irma Couwet, 17 jaar, werkster, beide te Poperinghe. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van »I)g Poperinghenaar» gedrukt, worden gratis hier ingelascht. ZONDAG 29 MEI, om 8 ure 's avonds, ter herberg A la Ville de Dunkerque bewoond door Gaston Hauwen, met nleuve airs, gegeven door Marcel D'tieer, accordéon, (iscar Questroy, op ocarina en M. Houwen met nieuw toestel van instrument. Groot schoon Schaaplam te Verhollen. Crombeke. Op Zondag 29 MeiIn de Nieuwe herberg, bij Amandus Huyghe, Rousbrugge-kalsijde. GAA1B0LLING. Crombeke. Op 29 Mei, bij Désire De- chrevel, ter herberg Het Lekkertje 40 franks prijzen. Poperinghe. Op Zondag 5 Juni, ter herberg In 't Volks-Lusthof bij Achille Berat.—70 fr. prijzen. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg - In 't Firma ment 140 franks prijzen. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe.Op Zondag 12 Juni, gege ven door de maatschappij Willem-Teel 610 fr. prijzen. KERMISFEESTEN. Op Zondag 29 Mei, Groote Baanbolling, 150 fr. prijzen 50, 30, 20, 10, 4 prijzen an 5 fr. en 4 stukken van 5 fr. te verloten. Inleg 30 cenc. per man. Inschrijving om 3 ure. In geval van te slecht weder zal alles verlot worden. Voor verdere voorwaarden der kermis feesten van Westoutre zie Programmas. Jonge vrouw vraagt plaats om te kuisschen, eenige dagen per week, kunnende koken, zich te wenden Casselstraat, nr 35. it ter hand te koop, door uitscheiding allerbest? Naaimachicn Singer, 0 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in d( Boescheepstraat.—Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene Noordstraat, 16, Poperinghe. erberg met Werkwinkelgenaamd In he< Riddershofte Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mme W® Rom mens, Groote Markt, Poperinghe. Men zendingen naar het buitenland. liet Meliijiit dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépot bij gebr. Delhaizo Moncarey-Sansen. vra Schoenmakersknechten worden gevraagd bij Valère Dezuttere, Yperstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. Goeden Schildersknecht wordt seffens ge vraagd bij H. Jacob, Peerdenmarkt, Pop. Halven Kleermakersgast wordt seffens ge vraagd bij Terssen Hcnri, kleermaker te Elverindinghe. Goed loon. Stand vastig werk. Goede schildersgasten aan 30 cent. per uur en eenen leerjongen worden gevraagd bij Marcel Vandecasleele, schilder en glas wer ker, Yperstraat, Poperinghe. Goeden bakkersgast, 18-20 jaar, kunnende goed iu den trog werken, bij Achille Pattou, Coxyde. Alle inlichtingen bij Emile Pattou, Yperstraat, Poperinghe. Bakkersknecht, bij J.-B. Iiyon, bakker te Sint Jan ter Biezen. Te Koop Een Tilbury, in goeden staat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. Suiker ij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. De alom vermaarde Familie VERD0NCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie ot door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt houder de adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen i, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 40jaren ondervinding alles kunnen OTteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig in dit geval Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' Frangois VERD0NCK, Kerkstraat, Anseghem- bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En M1' Honoré VERD0NGK, bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Bakker, heeft de eer kenbaar te maken dat hij zich komt te plaatsen in de CASSELSTRAAT, rechtover de herberg Au Jean Bart, TE POPERINGHE. Door zijne trouwe bediening, goede en gezonde waar, zal hij altijd pogen al zijne geëerde klanten tevreden te stellen. .liMUWIBIIIMIMi'MIWMMiroMWtM» ■lllCllfCnill» Poperinghe, markt van den 28 mei. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 14,00 - Haver 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,70 - Eieren de 26, 2,25 - 0,00. Yper, 21 mei.Tarwe 21,00 a 21,7."

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4