BREUKEN NIEUWS UIT BEIiGIE, EEN VLIEGMACHIEN. Grand Assortiment U De reeks schandelijke misdrijven duurt voort. ALLE VISSGHERSGERIEF, IN DEN BAZAR bij SansenDecorte, KERMIS-KOEI, V kwaliteit. Wetensweerdigheden. EEN POPERINGHENAAR EEltSTEN TAP, HE RU Eli G KERMIS d'articles riches pour Enfants HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Op Zondag 26" Juni, Feesten en Vermakelijkheden. STAD POPERINGHE. Feesten en Vermakelijkheden Aan de Schoenmakers. MET JUNI, Opening KRUIDENIERSWINKEL HENRI SUFFYS-DEROO, B E RICHT. Charles Bouthé-Corselis, Alphonse WALLYN, Aloise Buseyne-Lermytte, Jerome VANDERMARLIERE, Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. plaats gezocht hadden, is weggespoeld; men heeft slechts zes der ongelukkigen kunnen redden. Men denkt voorzeker dat het on weder met eene lichte aardbeving is samengegaan. Nog andere rampen. Zondag nacht hadden 80 italiaansche en kroaatsche werklieden, arbeidende aan de spoorlijn Dnmpelfeld-Lissingdorf, eene schuil plaats gezocht in hunne 'drie kambuizen daar er een geweldig onweder woedde. De drie gebouwen werden door liet water van de overstroomde rivieren meegevoerd. Een der drie kamkuizen kon bi.j middel van hooien ger ed worden van de twee anderen, die vijftig werklieden bevatten, heeft men tot hiertoe nog geen spoor ontdekt. Van allo kanton uit heel Duitschlarrd komen er berichten toe van erge rampen. In de Ahre- en Eiffel valleien zijn er heele dorpen door een orkaan verwoest. Te Waldpforzheim zijn verscheidene huizen door' den bliksem iri brand gestoken cn vernield vier perso neti zijn lam geslagen. Te Schlüd werden eenige huizen door het water meegevoerd men'weet nog niet hoeveel slachtoffers er zijn. Op de Alvre drijven talrijke rompen van allerlei dieren, bedden, meubelen van alle soort en allerhande keukengerief. Het regent nog altijd bij stroomen. In Schleziën zijn achttien personen doodgebliksemd. IN ZWITSERLAND. De aanhoudende regen in de streek van het Vier-Woudstedenmeer, hebben groote over stroomingen veroorzaakt. I)o kaaien van Lucerne staan onder en de huizen zijn dooi het water ingenomen. De toestand is even nijpend op talrijke andere plaatsen. De wa ters storten in een onstuimigen stroom van de bergen en voeren allerhande wrakken mee. De straten der stad Bronnen zijn in rivieren horschapen en het vorkeer is er onmogelijk. Het treinverkeer op de lijn van den Gotliardberg is onderbroken. De schade is overal overgroot. Te Altdorf is van een berg een reusachtige rotsblok losgeraakt en gevallen op het huis van den brievenbestel ler Ziegler, dezes vrouw met hare elf kinde ren verpletterende. IN ANDERE LANDEN. Ir. Servie en Oostenrijk werd ook veel schade aangericht door regen en donder. Men telt meer dan 100 dooden. In Turkeye is de stad Hassankalph door eene schrikkelijke overstrooming vernield. De helft der stad ligt ia puin. Er zijn honderden dooden en talrijke gekwetsten. Zeiiun iichfftte en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont. Rousselaere, gebruiken. Een 8jarig meisje verwurgd te Wetteren. De hevige opschudding verwekt door de laffe aanslagen en kindermoorden van Deer lijk en Lokeren is nog diop in ieders geheu gen en alweer komt eene nieuwe kinder moord de vlaamsche streek in verslagenheid stellen. Eene vreeselijke misdaad is deze week gebeurd. De verdwijning. Het Sjarig dochterken Cecilia der echtge- nooten De Bruycker-Van Brussel, wonende tusschen Wetteren en Laerne, was zondag namiddag met andere kinders uit de buurt wat op straat gaan spelen. Daar het 's avonds niet huiswaarts kwam, gerocht men zeer ongerust en seffens ging men overal op zoek, na de politie verwittigd te hebben. Belangrijke verklaringen. De poütiekommissaris kwam seffens ter plaatse en ondervroeg de kinderen die met het verdwenen meisje gespeeld hadden. Een dezer, Louisa Vanderstuyft, 8 jaar oud, ver klaarde Zondag heb ik geheel den namiddag gespeeld met Cecilia De Bruycker. Rond 7 1/2 ure zijn wij in 't kapelleken, hier dicht bij, den Rozenkrans gaan bidden; als wij gedaan hadden zijn wij gaan spelen achter op den hof der herberg Van Puyenbroeck. Opeens kwam langs daar een vreemdeling, dien ik nooit gezien had, door het veld naar ons toe en hij wenkte ons. Cecilia is naar mij gekomen en heeft gezegd Jan van Laerne, roept mijik ga er eens bij, want hij zou anders kwaad zijn op mij. Cecilia is daarop weggegaan achter het koren, langs den wegel. De vreemdeling was een groote manske rel met kleine knevels, zwarte vest en broek; hij droeg eene klak. Ik heb niet kunnen zien of hij schoenen of kloefen droeg Ontdekking van het lijk. Zoodra de kleine Louisa Vanderstuyft ha re verklaringen gedaan had, ging de politie naar de plaats welke door het meisje opge geven was. Het was toen maandag morgend rond 4 ure. In eene gracht op 300 meters afstand der woning van de ouders De Bruyc ker, vond men het lijk van de ongelukkige kleine Cecilia; hel arme kind was door den ellendigen moordenaar verwurgd, nadat het eerst op de afschuwelijkste wijze mishandeld geweest was. Onnoodig te zeggen dat de droefheid der ouders van de vermoorde kleine onbeschrij felijk is. De echtgenooten I)e Bruycker-Van Brussel hebben twaalf kinderen waarvan het oudste 18 jaar telt. Vader De Bruycker is werkman in het klooster van St Barbara, te Wetteren, en moet goed zwoegen om in deri onderhoud van zijn talrijk kroost te voorzien. 't Is echter jammer dat de kleine Louisa Vanderstuyft niet onmiddelijk om hulp ge roepen heeft, toen zij den ellendeling zijn ongelukkig slachtoffer zag meesleuren. De schurk ware dan in de onmogelijkheid ge weest zijne euveldaad te bedrijven. Immers, een 20 tal meters verder waren verscheidene struische mannen aan hei bollen voor de herberg van Van Puyenbroeck, en die zou den op liet eerste hulpgeroep toegesneld zijn. Wat meer is de vader van het slachtoffer was daar juist bezig met kaarten. De verslagenheid in de streek. Het is onmogelijk een gedacht te geven van de verslagenheid welke in de streek heerscht. De ouders schrikken en beven voor hunne kinderen, daar men in den laat- sten tijd niet anders meer hoort dan misda den, welke in ijselijkheid alle gedacht te boven gaan. Men vraagt zich met reden af, waar wij naartoe gaan 't is alsof de hel een hoop monsters uitgespuwd had, die er op uit zijn de laagste, de gruwelijkste euvel daden te plegen. Zal het gerecht ditmaal ge lukkiger zijn als te Deerlijk, waar de ellen deling nog op vrije voeten loopt 't Is te hopen voor het heil onzer volkskinderen, voor de rust der ouders die hunne lievelingen geen oogenblik meer zullen durven alleen laten. De bewoners van de afgelegen streken, te Laerne onder anderen, hebben een ver voerdienst ingericht om hunne kinderen over en weer naar de school te brengen. Deschrik zit zoodanig in het volk, dat de ouders hunne kleinen r.iet meer alleen langs eenzame we gen durven laten gaan. Men zal moeten be kennen dat de menschen juist geen ongelijk hebben, en dat hunne vrees volkomen ge wettigd is. Aangehouden en losgelaten. Dinsdag werd een kerel van Melle aange houden daar het bleek dat hij geen schuld had, moest men hem loslaten. Het Onderzoek. Volgens het onderzoek van het parket van Denderinonde moet de ongelukkige kleine Cecilia De Bruycker zondag avond vermoord zijn tusscheri 6 en 7 ure. Het is onjuist dat zij in het Ramankapelieken den rozenkrans is gaan bidden bare speelka meraadjes zijn er geweest, doch toen was Cecilia reeds verdwenen. De kleine LouizaVanderstuyfl is nog altijd onder den indruk van hetgeen ze zondag avond gezien heeft. In het begin was het schier onmogelijk het kind te doen spreken daar' het letterlijk onder den invloed van den schrik was. Thans is ze wat bekomen en zoo komt het dat de kleine aan het parket inlichtingen heeft kunnen geven, welke zeer belangrijk zijn voor het onderzoek. Aanhouding van den vermoedelijken moordenaar. Donderdag zijn de tongen te Wetteren losgekomen. Van maandag reeds werd er tusschen het volk verteld dat de moordenaar niemand auders zijn kon dan een inwoner der gemeente, wonende in de onmiddelijke nabijheid van de plaats waar het lijkje ont dekt werd. De persoon in kwestie heeft eene doorslechte faam, en had over een drietal aren reeds een aanslag gepleegd op een vrouwspersoon. Woensdag avond werd de verdachte door M. I jam bert verwittigd dat hij donderdag morgend, ten 9 ure, in het policiebureel moest komen, om er gehoord te worden voor de zaak der inoord. Op het vastgestel de uur bood de kerel zich aan hij werd meer dan eene volle uur door den kommissa- ris ondervraagd. Heeft hij nu bekentenissen gedaan of zijn de gevonden bezwaren togen hem overtuigend Zulks was donderdag avotid nog niet geweten, doch altijd zeker is het dat hij aangehouden en in het gemeen tegevang opgesloten werd. Het is onmogelijk een gedacht te geven der woede die het volk bezielde. Had de kerel in hunne handen gevallen, voorzeker ging hij in stukken getrokken zijn. Nog een kind aangerand. Dinsdag morgen kwam de kleine Maria Albrecht, 9 jaar, van Massenem bij Wette ren, langs de groote baan en werd door een kerel medegesleurd. Een velo-rijder hoorde haar hulpgeroep en hield stil. De aanvaller dit ziende liet zijn prooi vallen en vluchtte zonder herkend te worden. Mislukte oplichting te Heusden. Een 12jarig meisje van Heusden ontmoette maandag avond een kerel die haar 10 een tie men beloofde, indien zij hem wilde vol gen. Het meisje had de tegenwoordigheid van geest seffens om hulp te roepen wat de aanvaller op de vlucht dreef. Aanranding te Calcken. Zaterdag waren de vijf kinderkeus Van- dewiele aan 't spelen buiten, (oen een kerel voorbijkwam en aan het kleinste snoeperij en beloofde zoo het wilde medegaan. De vier zusterkens konden dit beletten. Het onderzoek te Deerlijk. De genaamde Henri Weekhuysse, die aan gehouden werd voor de zaak der moord op de kleine Alice Degezelle, heeft een alibi opgegeven voor den dag van 6 Mei, dag dei- moordDe onderzoeksrechter is bezig met dit alibi onderzoeken. Al deze gevallen, in dezelfde streek ge beurd, heeft het volk erg opgewonden tegen alle landloopers. Vele ouders durven hunne iaders naar 't school niet meer zenden. Ware te hopen dat het gerecht rap de plichtige ontdekke en voorbeeldig straffe. Waar gaan wij naartoe; een tijger, leeuw, beer of nog wilder beest is veel zedelijker dan deze Godtergende menschendieren. Wilde beesten die slechts hun gelijke doo den, mag men op zicht doodschieten; men zou dit ook mogen doen met deze die lichaam en zielen moorden. Afgeluisterde Samenspraak gehouden door twee landbouwers. Van waar komt ge nu Ik heb de Dieuwe spnitmachienen gaan bezichtigen van J. Beheyt-Adriaen in de Veurnestraat. Zij zijn nu nog veel eenvoudi ger. men kan nu in min dan 4 minuten zijne spuit in orde zetten. Hebt gij er eene gekocht? Wel zeker, als men dat werk ziet, zoo simpel en gemakkelnk, kan men het niet laten. Hoeveel halve dagen hebben wij niet verlet voor schier niemendal, maar nu zul len wij ze zelf kunnen onderzoeken en niet meer moeten verletten Ehwel als het zoo is, mijne oude is versleten, en ik trek er ook naartoe. G'hebt gelijk! dat zult ge niet bekla gen, maar ge moet intusschen ook deze bezien, gemaakt voor denkleinen gebruiker t is niet gelooflijk: ze zijn even kloek en sterk als de groote en gansch hetzelfde werk, en dat aaneenen prijs ten iedereens bereike. STADSNIEUWS. A anhouding.Zekere Ainand Ackaert geboortig van Proven, werd zaterdag laatst alhier door de politie voor laDdlooperij aan gehouden en naar Yper overgevoerd. Ongeval. Zaterdag avond kwam de zoon van' M. Emile Gantois voorbij de her berg De Kloeflangs de Ouderdom-kal- siede met eene stootkar zwaar geladen met beetrapen. Hij hield bij genoemde herberg stil oni een glas bier te drinken. Binst hij daar binnen was, gingen twee kleine gastjes Bonduelle Albert 'en Truwant Daniel spelen op de tremiën der kar. Opeens keerde deze in een slag omhoog. De kleine Truwant werd tegen de vensters der herberg gewor pen en bezeerde zich niet. Albert Bonduelle echter was wel twee meters hoog gewor pen en viel neder met het hoofd op een der wielen. Seffens liep men den jongen ter hulp; hij bloedde overvloedig aan neus en mond, doch een bijgeroepen geneesheer bestatigde dat hij geen gevaarlijke verwondingen had bekomen. Te bekomen POPERINGHE. Verloren zondag of den zondag te voren, in stad of in de binnenwegen tusschen de Proven- en Crombeke-kalsiede tot aan 't Ilooge, schoone gouden broche. Ze tegen belooning ten onzen bureele terug brengen. Verloren vrijdag op de markt, gouden oorring, verbeeldend 3 druivenbladjes met steentjes erin. Verzoek terug te brengen. Verloren rond Boeschepe, veloplaat nummer 36.650 toebehoorend aan Questroy Jerome van Poperinghe. Gevonden vrijdag hoogen boterpander; hij bureele. De monstering der soldaten in on bepaald verlof der klassen van 1897 tot he den die hot grondgebied van Poperinghe bewonen, zal plaats hébben op Donderdag 7 Juli aanstaande in het Vredegerecht. Nieuwe stilstand.Vrijdag morgen heeft men beproefd welken uitslag het zou leveren moesten do traras komende van Veurne en Dixraudo en de twee trams in deze richting vertrekkend rond 11 ure, stil houden aan de herberg De Voorstad langs de Proven-kalsiede. Deze standplaats is niet ver van de melkei'ij en niet ver van op de markt oen berust ten poli tie- de Watoustraat. Indien dit voldoende uit slagen oplevert zal het behouden worden Met 1 Juli zal de uurtabel der tram lijn Poperinghe-Merckem-Dixmude veran derd en veel verbeterd worden. Iedereen zal er nu goed kunnen van gediend worden Zoohaast de nieuwe uurtabel definitief aan veerd wordt, geven wij hem als kosteloos bijvoegsel geheel waarschijnlijk Zondag aanstaande. Diefstal. Jeröme Simoen was een dezer dagen bezig met een wagen keizei lossen langs de Be,leedstraat, en de man had hiervoor zijn bloes en gilet afgetrokken en in den dijk gelegd. Toen hij ze wilde terug aandoen waren zij verdwenen. De dief is kend, 't is de genaamde Julien Vandenboks Ruzie.Vrijdag namiddag rond 4 1)2 ure. was de vrouw van BenoitV..., in de herberg van Aug. Vandecasteele, samen met eenige andere personen een glas bier aan 't drinken. V..., was hiervoor zoo kwaad, dat hij binnen ging en 11 kleine vensterkens aan stukken sloeg. De politie sloot hem op tot de vlaag over was. Ilespebollingen.Op Zondag 26 Juni den Zondag voor Kermis) 11 hespen te ver- bollen in de Boescheepstraat. Zonder inleg N I E7TQ 1S meer aan te hevelen tegen IN 1 Ci J u Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze uuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépólApotheek, A. M0NTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Watou. Valsche belichtingen. Uit Watou was naar het parket eenen naam- loozen brief gegaan waarin Meester Emiel Butaye, beticht was het zoontje van Mijn heer Arthur Corteel-Castryck in school ge slegen te hebben. Het parket is alhier za terdag afgestapt en heeft de jongen onder vraagd. Deze verklaarde hoegenaamd geen slagen gehad te hebben maar dat hij zulks moest zeggen. De vervolgingen zouden spruiten uit af gunst. ISricleii. Slechte kerel. Onlangs waren er bij het parket van Yper klachten toegekomen tegen een hulphovenier van een kasteel te Brielen, die beticht werd van erge feiten, welke gepleegd waren op twee meisjes van 11 jaar en op zijn eigen doch terken van 14 jaar. Het parket van Yper kwam dinsdag namiddag naar Brielen en ondervroeg er verscheidene personen. Het gevolg was dat de betichR aangehouden en naar ae gevangenis van Yper overgebracht werd. lii-nsNol. Ontvreemding van een miljoen. Een jonge bediende der bank Caisse générale de Reports et de Depóts Fernand Buisset, 23 jaar oud, was na zijn verlof, verleden week zijn werk niet komen hernemen. Dit koesterde wantrouwen en bij onderzoeken vond men dat hij voor meer dan een miljoen bankbrieven en titels ontvreemd had. Seffens werd overal zijn persoonsbe schrijving gezonden en de amerikaansche politie ontdekte zaterdag den dief te New- York. Op 't oogenblik aangehouden te zijn, schoot den kerel zich eea kogel door den kop en bleef op den slag dood. Gelukkiglijk voor de bank heeft men 10.600 dollars in New-York gevonden en' 500.000 fr. in Brussel, 't zij samen 1.030.000 fr. zood.it de geleden schade maar gering meer zal zijn. Uit te verkoopen hij HENRI VANDENBROELE, SLACHTER, Bruggestraat, Poperinghe, vanaf Vrijdag Sn juli (den Vrijdag voor kermis) EXTRA SCHOONE ei-non. Liberale vrijheid. Het liberaal gemeentebestuur van Antwer pen heeft aan de politieagenten verbod ge geven het H. Sakrament te groeten Dus een politieagent stelt zich te Antwer pen bloot aan straf zoo hij het Hoogweer- digste eere bewijst. Zoo verstaan de liberale bestuurders de vrijheid van geweten! Nietwaar, dat tegen den godsdienst niet zijn? ze Es liel geluoflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. TREKKINGEN. Stad Antwerpen. Leening van 1903. 13e trekking. 10 juni 1910. S. 9636 n. 21 fr. 200.000 S. 11069 n. 5 2500 11069 n. 24835 n. 383-1 n. 34281 n. 10 9 2 het 1(100 500 500 groot 11 14 23 250 250 De stad Antwerpen heeft zelf lot van 200,000 fr. gewonnen. Stad Brussel. Leening van 1902. 48e trekking. 15 juni 1910. 10289 n. 6 uitkeerbaar met fr. 10,000 2972 n. 13 1,000 5243 n. 11 500 2972 n. 11936 n. Clcmencc? Is de facteur al ge weest? Neen, mijnheer! Wel die wacht lang vandaag! Waarom is u zoo ongeduldig, mijnheer? Waarom wel ik verwacht met den post eene flesch THKOBROMA, ge weet wel, dat krachtherstellend geneesmiddel dat mij zooveel goeds heeft gedaan. De depot van de goede THKOBROMA is te Poperinghe bij M> M0NTEYNE, apotheker op de Groote Markt en te Yper, bij M' LI- BOTTE, apotheker, op de Botermarkt. SPORT. UITVINDER VAN Mijnheer Henri Colaert, fabriekant van ressorts voor rijtuigen en wagons te Pope ringhe, houdt zich, zooals iedereen in onze stad weet, sedert lange jaren bezig met het zoeken tot het opstellen van een vliegma- chien. Reeds van over 20 jaar hield hij zich hiermede onledig en over 15 en 14 jaar deed hij reeds proeven deze stelden hem echter niet geheel tevreden. De laatste verbeteringen van mecanism en moteurs te nutte makend, heeft M. Co laert, hierin nu geholpen door zijne zonen, altijd aan zijn plan voortgewerkt, zoodanig dat hij er nu in gelukt is een vliegtoestel te maken, waarmede hij om zeggens zeker is te kunnen opgaan en zich in de lucht te houden. Te Stavele, langs de Poperinghe-vaart in de Eversam-meersch, eigendom toebehoo rend aan M. E. Valcke van Poperinghe, komtM. Colaerteen tent te doen optimme ren van 12 meters lang op 10 breed, en inen is er nu volop aan 't werk om het vliegtoe stel aaneen te zetten en dan de proefnemin gen te beginnen. Yau welk soort het vliegtoestel van M. Colaert is, ol wanneer de proefnemingen zullen plaats hebben, moge* wij nog niet zeggen dit om de moedige uitvinders niet te benadeel igen of te storen. Het zal evenwel nog eenigen lijd zijn voor de proefnemingen zullen gedaan worden. Die de bekwaamheid van M. Colaert kent weet hoe ervaren hij in zijn vak is, hoeveel verbeteringen hij reeds aan zijne bewerkin gen deed en hoeveel belooningen hij behaelde in alle tentoonstellingen en prijskampen waar hij met zijn ressorts aan deelnam. Wij mogen dus verzekerd zijn dat een vliegtoe stel gemaakt naar gedacht en aanwijzingen van MColaert, voorzeker alle waarborgen zal aanbieden. Wij drukken onzen vurigsten wensch uit M. Colaert in zijn moeilijk werk te zien lukken, om na zooveel jaren studie, werk en kosten, loon naar werken te bekomen. Het record der hoogte geklopt. Het record der hoogte van Paulhan met zijn vliegmachien is geklopt. Paulhan was te Los-Angelos 1,264 meters hoog gevlogen. Op het Eagleplein, nabij Indianopolis, in de Vereenigde-Staten, is de vlieger Walter Brookins, dinsdag op een tweedekker Wright 4,384 voet hoog gestegen, 't zij 1,336 meters. Suilicrij VanTieghem-Dupont,Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Fooi Itall. Eindmatch van het kampioenschap van België. Union St Gilloise x F. Club Brugeois o. De bijzonderste match van het seizoen had plaats op den terrein van de -> A. A. La Gantoise» onder eenen grooten toeloop van volk. De eenige goal der partij werd gemaakt n de le time ten voordeele van de Union, door den brugschen back Verbeek zelf. De 2e time was van weinig belang. De Union vond het geraadzaam zijne verdedi gingslijn van twee mannen te versterken om alzoo hun ingesloten goal voor de Brugge lingen te beschermen, niet zonder reden ook want de Brusselaars hebben om zoo te zeg gen hun kamp niet meer moeten verlaten. Onnoodig de vreugde der Brusselaars te beschrijven die hunne mannen in triomf wegdroegen. Wielrijdoit. Velodroom van Yper. Uitslag der schoone koersen die de talrijke menigte hebben tevreden gesteld. Snelheidskoers 1Dupré2. Delage3. Meurger 4. Heller. Premiekoer* voor beroepsrenners 1Meurger 2. Duquesne 3. Heller. De premien werden gewon nen door Mostacci (2) en Legrand (2). Match tusschen de tandem Dupré-Delage en de triplette Mostacci-Charlot-Meurger. De tandem wint beide reeksen. Halve fondkoers voor beginnelingen met vergun ning. Prachtige koers van Mortier, die 4 premien erovert van 8 en ook de eerste plaats 2. Strubbe Decaestgker van Proven 4. Govaert5. Acke. De schoone plaats bekomen door den jongen rijder Decaesteker is zeer beduidend. De 25 km. werden afgelegd in 3g minuten. De Ronde van België. 4* Dag: Meenen-Char- leroi265 km.; 35 vertrekkenden.1. Hanlet, in uren 5g min.; 2. Dubois, op een half wiel 3. Mas selis, op tien centimeters 4. Rosart, op eene lengte Platteau, op 20 meters6. Nempon 7. Devroye Dethier9. I^mbot10. Beele11. Dupont; 2. Colsaeti3. Vanden Berghe. 5° DagCharleroi-Namen 265 km.; 25 vertrek kenden.Vanden Berghe en Lamon, erg gekwetst aan de knieën, mogen, op bevel van den geneesheer, niet mederijden. Buysse, Defraye en De Pauw gaven het ook op. Oföcieele uitslag: 1. Masselis, in 10 u. 14 m. 2 s.; Devroye, in 10 u. 16 m. 41 s.; 3. Platteau 4. Ro sart 5. Dethier 6. Dubois 7. Dupont8. Hanlet Beele10. Sackx. Masselis had Devroye achtergelaten in een groote klemop op 5 km. van Arlon. 6e Dag Arlon-Luik264 km.; nog 23 medekam pers. 1. Dethier, ten 5 u. 7 m. 3o s.; 2. Devroye, op -1/2 lengte 3. Masselis, op 2 lengten 4. Platteau, op 1/2 wiel; 5. Hanlet, op 3 lengten6. Desir, op een wiel7. Leturgie, op 1/2 toer; 8. Nempon, op een toer; 9. Lambot. Algemeen klassement na de zesde etape getal punten. Op Zondag 19" Juni 1910, 1 I11 <leii BVIikaan, (Kuiperij.) bij Alois Buseyne, Kuiper, Meessenstraat 'i In den Droogcntali, bij Henri Rappelet, Woesten-kalsiode Schoone Hesp te verhollen, :t In den Transvaal, bij Henri Verhaeghe, Bruggestraat 4 In Ueeiiia, bij Achille Gauquie, Veurnestraat 5 Sn de IteiNdnil', bij Remi Deschodt, Casselstraat. O In Oostvlnandercn, weg. 15 p. bij Ach. Louwyck, Boeschepe-str 7 In de Slml IBSxmisde, bij Charles Worms, Veurnestraat. 30 centiemen inleg, 2 pinten, 2 bollen. bij Te verhollen, 25 Franks, In de Klyffe, René Senechal, Brabanthoek Schoon Schaap, geg. door Fréd. Poorter, !l In de Leene, bij Vital Maerten, Boeschepe-kalsiedë Te verhollen, schoone Geit, 2 jaar oud, IO In Uoeoinotief', bij Pieter Capoen, Meessenstraat. Te verhollen, schoon Schaap, 3 1 In dc Felle, bij I-lector Benoot, Veurnestraaf. 12 bij 8 Frank te verhollen, An Café 85 u hens, Maurice Logie, Hondstraat Schoon Konijn te verhollen, 1» In de Alelkci'ij, weg. 12 pond, geg. d. R. Trawant, bij E. Marey, Proven-k. 14 Sn de nieuwe i.eene, bij Pieter Merlevede, Boeschepe-kals. 15 Sn de nieuwe Hare. bij Edmond Deprez, Vogel hoek. Masselis, Devroye, 3. Rosart, Platteau, 5. Hanlet, 6. Dethier, 7. Lelurgie, 2 6 7 11 10 6 10 3 4 6 i3 1 23 5 7 4 5 1 8 '9 3 2 '7 4 5 3 7 to 22 40 40 48 5i 64 Sommige renners werden soms voor de eene of andere reden met een punt of meer gestrafthierdoor komt het algemeen klassement niet juist overeen met de beLomeue plaatsen. De laatste rit, Luik-Brussel, 266 km., wordt heden Zondag gereden met aankomst in Karreveld. Zonder groote ongelukken mag men Masselis als overwinnaar der Ronde aanzien. DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.Uitslag van den prijskamp uit TOURS van 13 Juni 1910. Wind West. 133 Duiven los om 9,05 ure. Aankomst1' duif om 3,51,02 ure; laatste duif om 5,08,22 ure Snolheid le duif 1013,93 meters laatste duif 85-3,79 meters. Afstand413 km. 1 Depuydt J. 16 Lebbe H. 2 Devos Remi 3 p. 17 Dave G. 3FacheN.-M. 3p. 18 Derynck C. 4 Vanden Berglje Ij3 p. 19 Debeir R. 5 Lietaert E. 6 Merlevede C. 7 Baes II. 3p. 20 Dupont G. 3p. 21 Devos Remi 3 p. 22 Dave G. 2p. 23 Lebbe H. 24 Vai)devoorde C. 4 p. 25 Lietaert J. 26 Desagher H. 27 Dave G. 28Fache N.-M. 29 Deheegher E. 30 Depuydt J. N.-M., Devos René, 2p. 4 p. 2p. lp. 1 P 8 Devos J. 9 Fache N.-M. 10 Hannebouw M. 11 Depuydt J. 12 Messiaen A. 13 Desagher H. 14 Vaijdevoorde C. 15 Amez A. OverduivenFache Derynck C. Babys et Bottines en mortné, peau, rnortdo- ré, vernis, bronze, chevreau-bleu, etc., en 1ei et 2me choix, des prix trés avantageux. Au Soulier a'Or, chez HFIt AT-FHF- UAULT, py "ès de la Gendarmerie, 56. rue de Fumes, Poperiyighe. Aalst, 14 Juni.Bij het begin der week is de markt iets vaster geworden beschik bare waar noteert 105 fr., niewe groeite 72 1/2 frank. De toestand der hoptuinen is veel verbeterd er zijn bijna geen vliegen meer te zien. Brussel, 15 Juli. Bij den aanvang scheen de markt beter .te worden evenwel 's namiddags was de beurs iets flauwer dit is ongetwijfeld aan 't verdwijnen der vlieg jes te wijten. Poperinghe 1909 noteert 110 tot 115 frank, Aalst 105 fr. Voor nieuwe groeite bieden zich koopers aan 62 1/2 fr., verkoopers eischen 65 - 67 1/2 fr. voor Po peringhe (stad) en 67 1/2 - 70 fr. voor Aalst (stadszegel). In Duitschland staan omtrent alle hop velden gaaf en gezond in Engeland ver mindert, althans de insectenplaag. Antioerpeyi, 16 Jmii.Hopmarkt stand houdend. Aalst, beschikbaar 110-112 fr., nieuwe oogst 65-70 fr.; Poperinghe be schikbaar 112 -115 fr,, nieuwe oogst 62 1/2- 67 1/2 fr. POPERINGHE, van 12 tot 19 Juni. Geboortcyi.—Antoinette Petit,d. v. Joseph en Maria Flahault. Frans De Cat, z. v. Georges en Aline Vanden Berghe. Overlijdens.Coubronne Maria, 8 maan den, Wijk G. Depuydt Arthur, 42 jaar, ongehuwd, landgebruiker. Wijk L. ïluweUjksbelo/leyi. Heliodore Viaene, steenhouwer te Yper, met Rachel Beun, naaister te Poperinghe. Maurice Desmyt- ter, trambediende met Amelie Riem, dienst meid, beide te Poperinghe. H Te verhollen, Hen met g Kiekens, fi<» A Ia Vilie de Mes§im>s, geg, d. Üeleyn, bij P. Ryckewaert, Meessenstr. Te verhollen, schoone Kostuum, 17 In <le Kleef, bij Cyrille Bonduelle, Meessenstraat. door den tuin nr 1 de kostuum, nr2 eene pint. N Groot Muziekfeest, bij Jules Legrand, in de Vrede, St Jan-ter-Biezen. Te verhollen 40 Franks, 11) In den lllei-iog van Krabant, bij Edouard Deweerdt, Westoutre-kals. Te verhollen, 3 groote Hespen, lil) In de Clyde, bij Jules Soleil, Grooten O. H. hoek. II HESPEN, in de herbergen der Boeschepe-straat, zonder inleg;. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperinghenaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht. RINGSTEKING MET VELO. Poperinghe. Op Zondag 19 Juni, in de Noordstraat en Casselstraat. 50 frank prijzen. Inleg 40 centiemen. Inschrij ving van 2 tot 3 ure, Au petit Paris bij Alphonse Vallaeys. VELOKOERSEN. Beveren-aan-Yser. Op 26 Juni, koers van 40 km. 65 fr. prijzen le prijs 20 fr. Inschrijving tot 2 pre bij Ach. Soltier. Na de koers, vogelpik met velos, 30 fr. prijzen. SCHIETING AAN DE PERS. Proven Op Woensdag 29 Juni, zijnde feestdag van SS. Pieter en Paulus, groote Schietiug aan de Pers van het Couthof. 500 fr. prijzen. Inleg fr. 6,50 terug 5 f. Inschrijving ter herberg De Klijtte van 12 tot 1 3)1 ure. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg -In't Firma ment 140 franks prijzen. BAANBOLLING. Callicanes (Abeele).Op Zondag 10 Juli, Groote Baanbolling gegeven door de herber giers waar het nationaal vaandel zal uitste ken.Inleg 1 fr. per peloton van 4 mannen. Inschrijving van 2 tot 3 ure ter herberg A la Belle Vue bij Louis Bécaert. 150 fr. Prijzen. Men se^i dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. TER GELEGENHEID I)ER KERMIS. Men vs-sïss&t en vraagt seffens eenon Leerjongen ten bureele dezer. Goed kunnen lezen en schrijven. Men vraagt Bakkersgastliuur 5 tot 15 fr. te maande. Inlichtingen ten bureele dezer. Scheenmakersknechten worden gevraagd bij Valëre Dezuttere, Yperstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Lerov. Men vraagt eenen leerjongen bij Camille Vandercruyssen, coiffeur, Gasthuisstraat, Poperinghe. Te Koop Een Tilbury, in goeden staat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. Goede nieuwe Kernmachien te verkoopen bij de We De'tava, Ouderdom-kaisiede Pope ringhe. Te verkoopen bij Jos. Corselis, wagenmaker bij (leu Bossebootn, Ouderdom-kaisiede, 3000 kilos Beetrapen. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Siliy. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. it ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer, 6 jareD gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellen; ringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. Terslontl ie psucliten II erberg met Werkwinkelgenaamd In hel LI Riddershofte Dickebusch. Voor in lichtingen zic.lt te wenden bij Mmo We Rom- tnens, Groote Markt, Poperinghe. VAN EENEN /ondag 26 4(ini, Duivenvlucht uit Angoulême, te geven door de maatschappij La Concorde gevestigd ter herberg Den Haan In de Boeschepestraat, om 4 ure, zonder inleg, Tuinbolling om 11 Hespen. Xiih'i'ilag, 2 Juli, Opening der Kermis en der Negendaagsche Plechtigheid ter eere van O. L. Vrouw van St Jan. Om 7 ure 's avonds Geluid der klokken en gebulder des kanons. Kouilag, Juli, Om 6 ure 's morgens Prijskamp voor Vinken, te geven door de maatschappij De Wijngaard Ont 10 ure Prachtige Processie, uitgaan de uit St Jans kerk. Om 5 ure 's namiddags: op het terrein van den Football-Club Kouter MATCH tus schen den Poperingsehen Football-Club en een Militair elftal van Yper. Maaiidag, 8 Juli, Om 6 ure s avonds, In den Katholieken Kring Groot Concert, te geven door het Stadsmuziek en de Koorzayigynaatscliap- pij. Woensdag, 6 Juli, In de Meessenstraat en het Rekhof, Schie ting, voor het korps der Sapeurs-Pompiers. Donderdttg, 7 Juli, In de Veurnestraat, om 4 ure 's namid dags Vuurvogelschieting, 125 frs. prijzen. De inschrijving heeft plaats A l'Indus trie», bij Justin Mahieu, van 3 tot 4 ure. De inleg is bepaald op 30 ceniiemen. Ieder geschreven schutter heeft recht op drie schoten Vrijdag', H Juli, In de St Michielstraat en op den Werf, om 4 ure 's namiddags Hondenioop, 75 frs. prijzen. De inschrijving heeft plaats in DenBo- terpot van 3 tot 4 ure. inleg 10 centiemen per hond. Zaterdag, Juli, Om 4 ure 's namiddags Groote Bedevaart, alom gekend onder den naam van DONKE REN OMMEGANG. Zondag IO Juli, Om 2 ure 's namiddags Gaaibolling, uit te geven door de maatschappij gevestigd ter herberg -> Hel Firmament - Zondag. 17 juli, In de Casselstraat, om 2 ure 's namiddags Groote Baanbolling, 600 frs. prijzen. Voor alle voorwaarden, zie plakbrieven. Nayyiens de Feestcommissie De Schrijver-Schatbewaarder. De Ondervoorzitter, Alph. Verfaillie. Em. BOUCQUEY. Gezien en goedgekeurd door het college van Burgeyneester en Schepenen, i>i zit ting van 4 Juni 1910. BIJ BEVEL: De Burgemeester, De Secretaris, F. van Morris. Oct. Vandenberghe. BIJ Watoustraat, POPERINGHE, (bij de herberg vanM. Cyrille Merlevede). Ili heb de eer kenbaar te maken dat ik mij teyi huize begeef voor het aftrekken van 9>ier en uijn. Door mijn goed werk en matige prij zen, hoop ik door uwe aayigenayne orders vereerd le wordeyi. Casselstraat, 20, Poperinghe. Ik heb de eer ter kennis te brengen, dat ik mij belast met het verslagen van Matrassen en mij op aanvraag voor dit work ten huize begeve. Door mijn verzorgd werk, en mijne matige prijzen, hoop ik het vertrouwen en de voor keur van eenieder te verwerven. 73, Veurnestraat, Poperinghe. heeft de eer kenbaar te maken, dat hij zich komt te plaatsen als KUIFFIt. Iiij aanveerdt alles wat het maken en verma ken van kuipen, tonnen, enz. aangaat. In den Pelikaan, Meessenstraat, Poperinghe. heeft de eer te laten weten dat hij zich komt te stellen als K L F F It M A K E BE bij zijyie moeder têr herberg In ds Klok Casselstraat, Poperinghe. De alom vermaarde Familie VERD0NCK. Ban- dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd 5 voor buikbanden zonderstaai en zonder elastiek. I Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per- I sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, I veroorzaakt door operatie of door het dragen van I slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, I die door hunne uitrekking zonder waarde zijn I voor'het ophouden eener begin- of volledige zak- j breuk. Vraagt honderde adressen ons uit I inenschlievendheid gegeven, van personen 1,2 jen 3 maal geopereerd en die na de operatie dui- Jzendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat I wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen j beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van I Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd I genezen.1000 frank belooning aan gelijk I welken Specialist of Breuklijder welke het boven- I gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde ITuisgelaèt zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenén en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing <ler ruggraat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis "voor het maken "van Buikbanden, B voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking I van den buik. 1 Frangois VERD0NCK, Kerkstraat, Anseghem I bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot I j ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel [wijk, Kortrijk. I En Mr Honorê VERD0NCK. bij de nieuwe post I te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het I Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de I voormiddag. I Op verzoek begeven de heeren VERDONCK I hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 17 juni. Tarwe, heet. 16,80 - Rogge 12,00 - Haver 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,25-Boter tie kil. 3,00 a 0,00. Eieren de 26, 2,25

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4