BREUK Met 't Zomerseizoen Grand Assortiment NIETS Buitengewoon Assortiment Examens. d'articles riches pour Enfants HOPPE. Notaris De Grave, Maandag 17 Augusti 1910, TE STAVELE OPENBARE VERKOOP1NG Op Zondag 24 Juli 1910, EERSTEN TAP Groote COMBAT - BOLLING, Maandag 25 Juli, iS" Anna), OVER TE NEMEN, Aan de Schoenmakers. Terstond te paehlei Te Koop llen vraagt BURGERSTANDEN VAN Feesten en Vermakelijkheden. Charles Bouthé-Corselis, Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. Aan de inrichters van het feest en aan alle prijswinners, onze innigste gelukwenschen De grootste keus van meubels en stoe len in alle slag en prijzen, is voorzeker te verkrijgen In den Bazar bij Sansen-Decorte 15 en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe. Onfatsoenlijke kerel. Zaterdag morgen was Alois A. in de Yperstraat be zig op den openbaren weg te wateren. Een poiitie-agent rniek hem eene opmerking doch A... begon den agent uit te schelden. Voor beide feiten werd proces opgemaakt. Gevechten. In eene herberg aan de statie, redeneerden zaterdag namiddag eeni ge jongelingen over de kracht. Elk wilde den sterkste zijn en van woorden kwamen er twee tot daden, zekere Oscar V... en Henri V... Beide rolden ten gronde en Henri V... was lichtelijk aan den linkeren duim gekwetst Bruno V..., die insgelijks zaterdag op zoek was naar zijne vrouw, ging rond 9 ure 's avonds in eene woning der Crombeke- straat waar hij dacht dat zijne vrouw zich schuil hield. De huisbaas Jules L..., werd door Vvastgepakt en verscheidene vuist slagen in het gezicht toegebracht. Gevonden vrijdag der verleden week in de Yperstraat, veloplaat nummer 36984 donderdag morgen in de Priesterstraat, zil verenarmband. 't Berust ten politie-bureele. Droevig ontwaken. Zondag mor gen stapte alhier van den trein zekeren Alois Hoorelbeke, van Zarren, die terug keerde van in Frankrijk te gaan werken. Hij begaf zich in eene herberg van het statieplein en betaalde er voor alwie binnen kwam. Wat bedronken zijnde in 't naar huis gaan legde hij zich wat te slapen langs de Ouderdom-kalsiede. Een pijnlijke besta tiging wachtte hem bij zijn ontwaken, rond 6 ure. Uit zijnen zak met kleederen was al zijn geld rond de 250 fr. gestolen. De sukkelaar die drie maanden vrouw en kin deren verlaten had om naar Frankrijk eenig geld te gaan verdienen, moest den maandag naar Zarren trekken zonder eenen duit op zak. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépotApotheek,'A. M0NTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Kiekendieven. Maandag ontwekteu de gezusters Gillebert, wonende bij Abeele- statie, door bet geschreeuw hunner kiekens. Zij ontwekten hunne broeders, die gingen zien en drie mannen zagen vluchten, die zij erkenden. De daders zijn gekende smokke laars van den Steenakker (Boeschepe). Licht ongeval. Dinsdag namiddag reden M Adriaen, veearts te l'operinghe en M. Fontier van Reninghelst, beide per motocyclette, op elkaar in den draai der Gasthuis- en Pottestraat. Beide motocycles werden licht beschadigd, doch M. Fontier kon voort rijden. M. Adriaen Had zich wat bezeerd aan den schouder. Knie gebroken. Vrouw Paul De- byser, wonende in de Veurnestraat, deed dinsdag een stoor aan in haar huis. De vrouw die op de vensterkassien stond, viel af en brak een knie. Zusters Paulinen. Donderdag laatst trok Mathilda van de Paulinen naar Brussel om in de tegenwoordigheid van Z. M. den Koning eene prachtige dekoratie te ontvangen voor meer dan 38 jaar goeden en trouwen dienst in hetzelfde huis. De Pope- ringhenaar wenscht haar van harte geluk en verhoopt dat zij nog lange jaren het ge noegen zal hebben dit wel verdiende eere- teeken te mogen dragen. Eene nijverheidsmedalie is donderdag te Brussel verleend geweest aan den heer Camille Declercq, hovenier te Poperinghe, die na lang zoeken, erin gelukt is eene nieu we soort van peren uit te vinden, door hem genoemd Peer Vandie voet Aan M. De clercq, hertelijk profictat. Alles bijeen, werden zondag door den koning 7789 eereteekens uitgedeeld. Verbetering in den brandweerdienst Eene verbetering die voorzeker desnoods de grootste diensten zal bewijzen, komt ge daan te worden in den brandweerdienst on zer stad. Eene elektrieke bel, die men moet doen klinken in het politie-bureel, is iD verbinding gesteld met eene bel geplaatst in de huizen van den heer Burgemeester, van de Overheden der Pompiers, (den komman- dant, M Maur. Coevoet, den kapitein, M. Germain Devos, den luitenant, M. Alph. Decraene, en den onder-luitenant, M. Fél. Blanckaert,) van den heer politie-kommis- saris en van de 5 clairons van het pompiers korps. In geval van brand dus, zullen in zeer korten tijd, al de pompiers kunnen verwit tigd worden door de clairons die rond wo nen in stad. Dat is een uiterst goede maatregel waar voor wij het gemeentebestuur moeten dankbaar zijn. Te Deum. Ter gelegenheid van den verjaardag der inhuldiging van onzen eersten koning Leopold I, werd Donderdag laatst, zooals andere jaren, in alle steden waar soldaten liggen, de Te Deum met plech tigheid gezongen. Hier in onze stad zal de Te Deum op heden Zondag gezongen worden in St Ber- tens kerk, om 11 1)2 ure. Het stedelijk Muziek-en Pompierskorps, alsook de oud-soldatenmaatschappijen zullen dit jaar de overheid naar de kerk vergezel len en alzoo aan dit feest wat meer plech tigheid bijzetten. Verfraaiing van stad. fn de laatste openbare zitting van den gemeenteraad, ge houden donderdag dezer week, is besloten geweest den bouwgrond te verkoopen, voort komend der afbraak van het huis van wijlen M. Petrus Roy, op de markt. Er zal moeten febouwd worden in rechte lijn met de her- erg Den ouden Haan aan den hoek der Veurnestraat. M. Ivo Derynck is ook van zin een gebouw te zetten in denzelfden trant der nieuwe post, op den kant van zijn eigen dom die op de markt uitgeeft, zoodat de opening die wij op de groote markt reeds sedert zoolang hebben, zou verdwijnen. Des te beter Prijsuitdeeling. De plechtige prijs uitdeeling in het Bisschoppelijk College onzer stad zal plaats hebben op Woensdag 3 Au gustus te 9 1/2 's morgens. van witte lederen en satiuetten staffers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed koope prijzen.Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Daraen en Ivinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij Bl.lt Vl'~ FKFMAUTT. bij de Gendarmerie 56, VeurnestraatPoperinghe. Wilton. Eercmis. Op Zondag, 17n dezer, heeft de Eerw. Pater Georges Demol, van Winnezeele, zoon van M. Amand Demol-Legier, de Heilige Wijdingvan Pries ter ontvangen, te Leuven. Hij zal zijne plech tige Eeremis zingen op Dinsdag, 2ön dezer, om 10 uren, in de parochiale kerkte Watou. Zooals wij hoogei- zegden, zal Eerw. Pater Geoges Demol binnen kort zijn Vaderland verlaten om in de vreemde landen den waren godsdienst te gaan verkondigen; hij volgt daarin het voorbeeld van zijnen broeder Eerw. Pater Abel Demol, die reeds sedert eenige jaren met hetzelfde doel werkzaam is bij de ongeloovige volkeren. Welk een zegen,welk een geluk voor de Ouders die hunne kir.ders in deugd en eer wisten op te voeden. rooorriHchote. Laffe wraak. De verontweerdiging in de streek teweegge bracht door de laffe wraak, welke wij ver leden week mededeelden, is groot. Van alle kanten zijn personen komen zien naar de verwoeste vruchten van den landbouwer Vandoorne. Deze geven een pijnlijk uit zicht, maar het medelijden gaat bijzonder tot de 12 onschuldige slachtoffers van deze onmenschelijkheden. Lijdend en dom aankij kend, den kop in den grond gebogen, bieden de 12 koeien het harttreffendste tooneel aan De veearts M. Coene bezorgd ze, doch door ze niet te kunnen melken, krijgen de dieren slechte elders en men vreest dat zij nooit geheel zullen genezen. Het is te hopen dat deze laffe schelmen spoedig zullen gevat en voorbeeldig gestraft worden. Y por. Rechtbank. De barreel- wachtster Octavie Meyfroodt, te Lange- rnarek, had zich den 22 maart laatst op ha ren post doen vervangen door den genaamden Cyriel Vanacker, landbouwwerkman. Deze ratste moest dienst doen bij het voorbijrij den van den trein van 6 y, ure, daar de barreelwachtster ergens naartoe ging. Een tiental minuten na het voorbijrijden van den trein ging de landbouwer Noliet, baas van Vanacker, eens zien waar deze bleef. Op eenige stappen van den barreel vond hij de lantaarn, waarvan Vanacker zich bediend had, en eenige meters verder vond hij in de gracht het lijk van zijnen werkman. Octavie Meyfroodt, verscheen vrijdag voor de rechtbank, onder betichting van, door gebrek aan voorzorgen, de dood veroor zaakt te hebben van Cyriel Vanacker. Zij werd veroordeeld tot 100 fr. boete of maand gevang, vodr waardel ijk. Dief aangehouden. Zekere Renó Smagghe, geboren te Lanuemarck, had maandag alhier op de pachthoeve Water- bley, 180 fr. gestolen. De dochter die den dief zag buitenkomen, riep om hulp; de kerel werd door de knechten aangehou en naar het politiebureel overgebracht. Daar bekende hij nog verscheidene diefstallen door hem gepleegd verleden jaar te Komen, Wytscliaete en St Jan. Zenuwachtige en zieke personen aan wio café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupout, Rousselaere, gebruiken. Eene Kindermoord. Maandag mor- gend werd de stad in opschudding gebracht door het ontdekken eener kindermoord, in een huis van de Oude Kleermarkt te Yper. Het meisje E. P.. behoorende tot eene bur gersfamilie der stad, had over vier maanden de ouderlijke woning verlaten, en haren in trek genomen bij eene tante, welke op de Oude Kleermarkt woont. Den 8 Juli laatst schonk het meisje het leven aan een kloek kind van het mannelijk geslacht. Er werd aangifte gedaan bij den burgerlijken stand. Twee dagen later was het wicht verdwenen en men vertelde dat het bij eene voedster uitbesteed was te Rijssel. Eenige familiele den, die denkelijk redens hadden om aan dit vertelsel te twijfelen, wilden er meer van weten en zoo kwamen zij in kennis van een vreeselijk geheim. Zij oordeelden dat, moes ten zij er over zwijgen, zij moeilijkheden zouden kunnen hebben met het gerecht, en zij besloten de politie te verwittigen, wat dan ook gedaan werd. De hulppolitiekomraissaris Vanden Hende begaf zich maandag morgend, ten 7 1/2 ure naar de woning van jufvrouw L. P..., tante van het meisje E. P.... De twee vrouwen loochenden eerst hardnekkig dat het kind zou van kant gemaakt zijn, en verklaarden dat het te Rijssel uitbesteed was bij eene vrouw wier naam zij opgaven. Beiden wer den door M. Vanden Hende zeer behendig ondervraagd en spoedig lieten zij hunne eerste verklaringen gaan. Het meisje E. P..., eindigde met te zeggen dat de schaamte over haren misstapen het verdriet van door haren verloofde verlaten te zijn, haar aangezet hadden, in een oogenblik van vertwijfeling, veroorzaakt door haren ziekelijken toestand, haar kind te vermoorden. Zij bekende dat. twee dagen na de geboorte, zij het wichtje versmacht en vervolgens het lijkje verborgen had onder een plavei in het kolenkot. Op de aanduidingen van de plichtige moe der, vond men onder een der plaveien van het kolenkot, nadat men eenige ketels en andere huisbenoodigheden weggeruimd had, het lijkje van het kleine slachtoffer. Het werd aanstonds ingewikkeld en door een politieagent naar het gasthuis overgebracht, ter beschikking van het parket. Het meisje E. I3..., verklaarde aan M. Van den Hende, dat zij alleen de plichtige was, en dat hare tante voor niets in de zaak mocht betrokken worden. Jufvrouw L. P..., bevestigde de verklaringen van hare nicht. Het nieuws had zich bliksemsnel in de stad verspreid en een overtalrijke menigte stond voor de woning geschaard, waarvoor twee politieagenten post gevat hadden. Jufvrouw L. P.. was na de ondervraging door den hulpkommissaris voorloopig aan gehouden en naar het politiebureel geleid, waar zij ter. beschikking van het parket gejteld werd. Ten 2 1/2 ure namiddag werd zij door den onderzoeksrechter langdurig ondervraagd ten 4 ure werd zij onder aan houdingsmandaat, in rijtuig naar de gevan genis gevoerd. Het meisje E. P..., die bed legerig is, daar zij aan de koorts lijdt, is voorloopig in vrijheid gelaten, daar haar toestand niet toelaat haar naar de gevange nis over te brengen. De moeder van het meisje E. P..., die op aandringen van haren man hare dochter bij de politie aangeklaagd had, werd dinsdag morgond door den onderzoeksrechter onder vraagd. De tante werd woensdag alweer onder- hoord. De toestand van het meisje E. P..., erg ontroerd door deze gebeurtenissen, is zeer bedenkelijk. Het meisje is 26 jaar oud. Itcllcgjicm. Openbare gezondheid. Op de dorpplaats zullen schoone water leidingen gemaakt worden. Het is streng verboden binnen het dorp mesthopen aan te leggen, die door hunne walgelijke uitwase mingen alle slag van ziekten kunnen veroor zaken. Het is te hopen dat het gemeentebestuur van Poperinghe dezelfde maatregel zal ne men. Of het noodig is Doet eens een wandelingske al de Kaas markt b. v. en aanpalende straten. Sl-l>eiiv«.. Honderdjarige. Al hier worden toebereidselen gemaakt om op Zondag 31n dezer luisterrijk den honderd jarigen verjaardag te vieren vaa Rosalie Ësquenet, weduwe Petrus Cattelain. SSrii££c. Assisenhof. Donderdag en Vrijdag werd voor het assisenhof de zaak besproken ten laste van den genaamden Charles Van Deile van Oostende, 20 jaar oud, die in den nacht van 5 tot 6 October 1909 zijne vriendin Dionia Focke, een 20ja- rig meisje, ook van Oostende, achter het koninklijk kasteel de keel afsneed. Van Deile beweert dat het meisje hem had vraagd haar te dooden en dat zij overeenge komen waren samen te sterven. Hij had echter den moed niet zich te zelfmoorden na het meisje de keel afgesneden te hebben. Van een anderen kant hebben verschilige getuigen verklaard dat Dionia Focke met Van Deile niet meer wilde trouwen, doch dat zij den kerel erg vreesdehij had haar reeds verscheidene malen met de dood be dreigd. Er werd ook bewezen dat zij zich wanhopig verdedigd had tegen haren moor denaar. Het Hof veroordeelde Van Deile tot 20 jaar dwangarbeid en tot de betaling van 4.000 fr. schadevergoeding aan de burger lijke partij. Ik> czaar van ISnlgarië te Itrug Z. M. Ferdinand, czaar van Bulgarië heeft Zondag namiddag een bezoek afgelegd aan de stad Brugge. Hij was vergezeld van zijne twee zonen, 's Avonds keerde hij terug naar Brussel. I* hel gelouflijlt dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kaD verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncare.y-Sansen Onweders. In gansch ons land heb ben maandag schrikkelijke onweders ge woed. Onze stad en streek zijn er gelukkig- lijk van tusschen gekomen, zonder het minste slecht weder. Te Kortrijk en omtrek werd veel schade aangerichtte Herseeuwe viel de bliksem op een huiste Ouckene ook. Te Reckem viel hij op den kerktoren en slingerde de kerk door en langs een raam weg, na een biechtstoel geraakt te hebben. Er was veel volk in de kerk, doch de gekxmgen kwa men er met den schrik van af. In Oostvlaanderen woedde het onweder met schrikkelijk geweld. Boomen en huizen werden vernield, en langs Audenaarde was alles overstroomd. In stad zelf stonden vele huizen en honderden kelders onder water het hooi zwom overal in de grachten. In al de andere provintien en in 't Noorden van Frankrijk werd insgelijks veel schade en ongelukken veroorzaakt door bliksem en overstroomingen. tilillO IV.cl*! kilo! stond verleden week het goud gekwoteerd, dat ware 260,000 fr. de 100 kilos, en wat zou het u baten er 100 ja, 1000 kilos van te bezitten indien gij krach teloos en ziekelijk zijtEr is maar een enkel ware schat: de gezondheid. En hij die de flauwe ziekelijke inenschen het middel ver schaft om de gezondheid terug te krijgen, is de groote weldoener van het menschdom Flauwe, afgematte, krachtelooze lieden, beproef eens THEOBROMA. 3 fr. de flesch. Te Poperinghe bij M'MONTEYNE, apothe ker op de Groote Markt en te Yper, bij M' LIB0TTE, apotheker, op de Botermarkt. De Eerw. Heer Charles van Mépris, Doctor in de Wijsbegeerte, zoon van onzen achtbaren Burgemeester en Kamerheer, heeft zijne stellingen over H. Schrift, Godgeleerd heid, en Kerkelijke Geschiedenis op schitte rende wijze verklaard en verdedigd in open bare zitting in de Hoogeschool te Leuven daarna werd hij Baccalaureus in de Godge- geleerdheid uitgeroepen door den Rector der Hoogeschool. M. Auguste van Merris, zijn broeder, heeft zijn laatste examen afgelegd. Thans is hij Licentiaat van den hoogeren graad in konsulaire, handels- en koloniale weten schappen. Hebben nog hun examen afgelegd in de Katholieke Hoogeschool te Leuven In de Faculteit der Wetenschappen l°Can- didaat in natuurwetenschappen voorberei dend tot de geneeskunde en candidaat in de geneeskunde eerste proef, M. Paul Sau sen, van Contich, zoon van Doktoor René Sansen, Burgemeester van Contich. 2° Ingenieur dér burgerbouwkunde, eer ste proef, M. Jéröme Bouciqué, van Merc- kem. In de Faculteit der Geneeskunde 1° Candi daat in natuurwetenschappen voorbereidend tot de geneeskunde en candidaat in de ge neeskunde derde proef, M. Emiel Cardoen, van Elverdinghe, met groote onderschei ding. 2° Doktoor in de geneeskunde eerste proefM. Erik Vander schelden, van Oost- vleteren, met ondei*scheiding derde en laatste proef: M. Léo Morlion, van Ghyve- inchove, en M. Florent Vandermarhere, an Elverdinghe, met, onderscheiding Faculteit der Rechten Candidaat in de Rechten: M. Edward Busschaert, van Moeskroen, met voldoenden uitslag. Faculteit der Wijsbegeerte en Letteren Graad van Doctor in Wijsbegeerteen Lette enGermaansche philologie M. Maurice Wcrquin, van Watou, met onderscheiding, tweede en laatste proef. In de Veeartsenijschool te Cureghem heeft M. Remi Dewickere, van Poperinghe met goeden uitslag zijn examen afgelegd van candidaat in Veeartsenijkunde, tweede proef. Onze beste gelukwenschen aan al die oud leerlingen van ons Bisschoppelijk College. SPORT. Wielrijtlen. 8e Tocht: Nimes-Perpignan, 216 km.63 ijders vertrekken. Uitslag: 1. Paulmier, om 9 ure 14, 2. Maitron, op lengte, 3. Lapize, om 9 u. 24, 4. Van Houwaert, op 1/4 wiel, 5. Geor- get, op 1/4 wiel, 0. Albini, op 1/2 wiel, 7. Cruchon, op 1/2 wiel, 8. Trousselier, op 10 meters, 9. Faber, om 9 u. 31, 10. Cruppe- landt, op 1/2 wiel, 11. Ernest Paul, 12. Bettini, 13. Blaise, 14. Godivier, 15. Cornet, Garrigou is 25e. De 9e en de 10® tochten zijn de twee lastig ste van geheel de ronde, 't Is in volle ge bergten, rotsen en verschrikkende neerloo- pen Bij liet vertrek der ronde uit Parijs, verklaarde de op touw zetter dezer koers, dat hij ging zeer tevreden zijn zoo er te Bayonne nog 15 rijders overbleven. - 9e TochtPerpignan-Bagnères, 289 km. Uitslag: 1. Lapize, om 2 ure 32, 2. Geor- t, om 2 u. 41, 3. Fr. Faber, na een mi nuut, 4. Cruppelandt, na een minuut, 5. Blaise, 6. Paulmier, 7. Garrigou, 8. Cru chon, 9. Ernest Faber, 10. L. Azzini, 11. Albini, 12. Van Houwaert, 13. Lafourcade, 14. Bettini, 15. Maitron, 16. Deloffre. De meest beproefde dezer koers was Van Houwaert, hij brak zijne beide remmen en moest minstens 6 maal van banden veran deren en kwam nog toe op jante. Cyriel is niet voorzichtig genooghij rolt er door met alle geweld en zou zoowel een os omrij den als eene hen hij rijdt over steenen, kanten van gaanpaden, over putten en rots klompen, dat is hein allemaal gelijk, en hieraan is het te wijten dat zijne banden zoo dikwijls barsten. Moest Cyriel pneus hebben die niet konden barsten, dan kon er nie mand tegen hem op, en dan zou niemand het tegen hem uithouden. De andere rijders, vooral Lapize en Faber, zijn voorzichtiger en zullen het zorgvuldig vermijden door laat sen of over voorwerpen te rijden, waar ïunne bandon gevaar loopen te barsten. 1CY Tocht: Bagnëres-Bayonne, 385 km. Deze tocht die de lastigste van heel de ronde is werd donderdag gereden bijna 400 km. in volle bergen. In een klem moesten ze van 926 m. tot 2122 meters hoogte rijden, 't Is Lapize die nog eens eer sfe toegekomen is en dus toont dat hij waarlijk een groote kampioen is, van wie Faber zal moeten opletten. De grootste ber gen liep hij op met den velo op den schouder en kwam alzoo beter vooruit dan deze die per velo bleven. i. Lapize, ten 5 ure 40 m., 2. Albini, op 1 lengte S.Fr. Faber, op 10 minuten,4. Trousselier, op 1 leng te, 5. Lafourcade, id., 6. Cruppelandt, ten b ure if minuten, 7. Cruchon, 6 ure So minuten, 8. Garrigou. op 6 minuten, 9. Van Houwaert, ten 7 ure, 10. Blaise, op 1 minuut, 11. Ern. Anzini, op 1 minuut, 12. Delof fre, op 2 minuten, i3. Georget, ten 7 ure 20 minuten. Al de rijders komon aan doodsmoede door den lastigen weg en de brandende zon. Om 12 ure waren 35 renners toegekomen, Ernest Paul was er niet bij. Lapize heeft deze tocht gere den met 23 km. per uur; in plaats van dunne course- tuben, had hij op zijn velo gewojie en dikke banden gelegd; hieraan had hij zijne overwinning te danken Algemeen herzien klassement na de 10® rit: 1. Faber 36 p. 2. Lapize 46, 3. Van Houwaert 73, 4. Garrigou 77, 5. Cruchon 83, 6. Blaise 102, 7. Cruppelandt 103, 8 Trousselier 107, 9. Georget 125. Faber heeft nu reeds ig85 fr. gewonnen; Lapize 1825 Cruppelandt 1010; Cruchon 720; Van Houwaert en Georget elk 685 frank. De vijf laatste etapen zijn gemakkelijke 11. Bayonne-Bordeaux (269 km.); 23 Juli 12. Bordeaux-Nantes (391 km.); 25 Juli. 13. Nantes-Brest (321 km.); 27 Juli. 14. Brest-Caen (415 km.); 29 Juli. 15. Caen-Parijs (262 km.); 31 Juli. Yper. Zondag 24 Juli Koers voor beroepsrenners afstand 100 km. Prijzen 150, 100,75, 40, 20 en alle 5 km. eene pre mie van 5 fr. Zijn aangeworven Vander Stuyft Arthur, wereldrecordman, Masselis Jules, winnaar der Ronde van België, Defraeye Odiel, kam pioen van Vlaanderen, Vanden Berghe René, winnaar van Brussel-Roubaix, Verschoore Omer, Moorslede, Buj-sse Marcel, St-Denis Westrem, Barendse J. Antwerpen, Burg- grave, Kortrijk, Carpentier, Rijssel, Spies- sens Alfons, Boom, Brutin. Zuidschoote (Steenstraat). Koers van Zondag 17 Juli 1. Stamper Zonnekeke, 2. Bruneel Bixschote, 3. Acke Zuidschoote. 4 Parmentier Clercken, 5. Vandaele Houthulst, 6. Dejonghe Emiel Reninghelst, 7. Bruneel L. Bixschote, allen wiel in wiel. Onze moedige Reninghelsthaar had tijdens de koers gevallen, anders ging hij misschien wel nog eene betere plaats bekomen. Men zegt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. VLIEGEN. Een vliegmachien boven Brussel. Woensdag namiddag rond 6 1/2 ure is uit de Tentoonstelling een vliegmachien ver trokken na eene zwenking aan de Naam- sche poort is het toestel over de stad gevlo gen. Het geronk van den motor werd duidelijk gehoord en deed het volk aan deu ren en vensters komen. In de straten staarden de wandelaars nieuwsgierig het eigenaardig luchtgevaarte na, dat in noord oostelijke richting verdween. Het was Lanser die het vliegmachien be stuurde; hij vloog naar het park van Lae ken, om zich van daar naar het sportplein van Stockel te begeven. De vliegmeeting van Brussel-Stockel. Het is dezen zaterdag, ten 2 ure namid dag, dat de aangekondigde vliegmeeting in den hippodroom van Stockel moet beginnen. Het inrichtingskomiteit heeft besloten de winst, te besteden aan het Werk tot bescher ming der kantwerksters, en aan de armen der stad Brussel. De vliegmeeting zal dus niet alleen een sportfeest, maar ook een liefdadigheidswerk zijn. De volgende vliegers zullen er aan deel nemen: de Caters, Ohristiaens, Olieslagers, de Lamine, Nicolas Kinet, A. De Ridder, Tyck, Croquet, Vanden Born, Lanser, mej. du Trieu, graaf d'Hespel. Er zijn 130.000 fr. prijzen uitgeloofd. Naar gemeld wordt is Olieslagers zinnens met de vliegweek van Brussel naar Antwer pen over te vliegen, om rond den O.-L.- Vrouwetoren te - toeren Als het weer gunstig is zou dit den 26 Juli zijn. AUTOMOBILISME. In de Automobielenweek fe Oostende vestigde de heer Camille Jenatzy zaterdag en zondag de wereldrecords van den stil- staanden kilometer in 31 s. 2/5 en van den kilometer, vertrek in volle snelheid, in 18 s. 1/5; deze laatste tijd geeft eene snelheid an 130 km. per uur. In de koers van 135 km. waarin hij ook eerste was, reed hij op zeker oogenblik éénen km. in 10 s. 4/5, wat eene snelheid geeft van 214 km. per uur. Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- ré, vernis, bronze, chevreku-bleu, etc., en 1er et 2me choix, k des prix trés avantageux. Au Soidier d'or, chez BFILYT-FItF- MALLT, pi •és de la Gendarmerie, 56, ue de Fumes, Poperinghe. Brussel, 20 Juli. Daar het ongunstig weder aan houdt, en er wat vraag is uit Engeland, blijft de markt stand houden voor nieuw gewas Aalst 62 1/2- 65 fr.; Poperinghe 55 - 57 ll2 fr-> beschikbare waar integendeel noteert 90 - 95 frank. De berichten uit de andere hopstreken zijn door gaans bevredigend alleenlijk in eenige plaatsen van Engeland klaagt men over bladluizen. Poperinghe, 22 Juli. De markt begint met een aste stemmingmen biedt 5j 1/2 tot 60 frank doch bij 't verbeteren van het weder, daalt de handel en eindigt met 57 1/2 frank. TVLeng-eling-en. Maar Mie, zei inadam tegen Stooters, ge kunt niet wasschen, ge kunt niet koken, maar op de wereld toch, wat hebt gij dan in uwen vroegeren diensi gedaan Met Madam gekeven, zei Mie, en van tijd tot tijd heuren bol gewasschen Toria bracht 'nen kalfskop op... Wel! zei Sissen, zoo 'n kalfskop heb ik van mijn leven niet gezien Ja! zei Toria, en ge scheert pertank u zeiven STUDIE VAN DEN te Ghyverinchove, om 3 uren namiddag ter herberg DE ZWAAN bewoond door Jules Depeser. in eenen enkelen zitdag. Gemeente STAVELE (dorpplaats). Schoon P en welgelegen nieuwgebouwd Woonhui»* met grooten hof, langs den steenweg naar Crombeke, ter dorpplaats, groot volgens titel 7 aren 08 centiaren en volgens kadaster 5 aren 90 centiaren. Vroegeren eigendom van Jufvrouw Elisa Miers. Onbewoond. Handslag met de geld- telling. I In liol Ilovenicrhof, bij Camille Clabau, Pottestraat. 20 Frank te verhollen, 'i In <lc Iloo£e Urave, bij Emile Aernout, Westoutre-kalsijde. Schoon Schaap te verb. weg. 3o kilos, toebehoorenbe aan René Desmytter, II In de lirtiiHslmal, bij René Botthé, Westvleteren-kalsiede. Combat met Blinde Vinken, van 0 tot 7 u I In ilc Voorstad, bij René Couwet, Proven-kalsiede. Vette Geit te verhollen, toebehoorende aan Camille Butaye en 15 frs. 5 In 'I LaniniGje, bij Gustave Debruyne, Werfsraat. li In don lliiverniuis, bij Gustave Bourgeois, Bellestraat. In geval van slecht weder, zal men binnen bollen. 's namiddags, Prijsbolling, 's avonds, Zingen om prijs, 7 In "i Ituo^je, bij Gustave Gossey, Crombekestraat. Prijsbolling, voor Vrouwspersonen, 8 In tic Violeiic, bij Alois Decorte, Keer v. d. Ommegang. Prijsbolling voor Vrouwspersonen, le prijs sehoonen witten Halsdoek, II in tien Ontlcn Pompier, bij René Techel, Hondstraat. Prijsbolling en Zingen om prijs voor de vrouwspersonen, daarna 4 prijzen voorde manspersonen in 'tzingen en 't liegen lO in tien Ouden Hazewind, bij Jules Heze, Boescheepstraat. Bolling voor Vrouwspersonen en 's avonds Groot Concert gegeven door M. D'Heere, O. Questroy en M. Houwen, I I in 'I kasteeltje, bij Charles Debeir, Doornstraat. Siatl Luik. Leening van 1897. Trekking van 20 Juli 1910. S. 8669 n. 7 uitkeerbaar met fr. 10,000 S. 26193 n. 2 id. 1,000 S. 17303 n. 17 id. 500 S. 1264 n. 12 s. 18583 n. 4 id. 250 Nummers uitkeerbaar met 150 fr. S. 5150 n. 7 S. 29648 n. 21 S. 8669 n. 6 S. 31489 n. 21 S. 27955 n. 10 S. 1264 n. 21 S. 30165 n. 15 S. 19957 n. 11 S. 26193 n. 19 S. 15504 n. 2 S. 5150 n. 13 S. 1041 n. 18 22917n.22 S. 9474n. 7 S. 15749 n. 15 S. 17303 n. 22 S. 15623 n. 6 S. 17504 n. 18 S. 14586 n. 7 S. 1710 n. 1 Uitgenomen de hierboven aangeduide nummers, zijn de volgende series uitkeerbaar met 110 franks 15570 11444 29781 8669 15749 18583 17100 15623 31489 4896 17504 17303 29648 24395 29684 25274 19957 16391 5150 29401 22917 15504 26193 1264 27997 30165 1041 14548 23725 26200 27955 14586 6036 1569 9474 Leening van igo5. Trekking van 15 Juli. S. 7349 n. 7 uitkeerbaar met fr. 150.000 7349 n. 19 - 1.500 6904 n. 1 500 18122 n. 1 en S. 14142 n. 3 250 Uitkeerbaar met 150 fr. 192 n. 8 S. 192n. 1.1 S. 6045n. 14 S. 6904 n. 5 S. 7349 n. 23 S. 14142 n. 14 S. 14142 n. 19 S. 14142 n. 21 S. 15553 n. 17 Uitkeerbaar met 125 fr. 192 n. OS. 192 n. 20 S. 0904 n. 19 7349 n. 9 S. 7349 n. 11 S. 7349 n. 22 14142 n. 25 S. 18122 n. 13 S. 18122 n. 20 18122 n. 23 De andere cijfers der volgende series zijn uitkeerbaar met 110 fr. 192 6045 6904 7349 14142 15553 18122 Stad Brussel. Leening van 422.500.000 fr. (igo5) 22e Trekking. 15 Juli 1910. 107 Series of 2.675 obligaties uitkeerbaar te rekenen van 2 Januari 1911. 155301 n. 15 uitkeerbaar met fr. 250.000 42289 n. 13 - 2.500 S. 93875 n. 1 1.000 S. 7741 n. 22 en S. 168608 n. 20 500 Zijn uitkeerbaar met 200 fr. 4523 22 59282 4 95084 23 126630 16 5657 22 59607 20 119320 21 133598 17 7664 4 75470 1 120303 9 133598 24 28314 14 78063 22 121474 24 155301 9 28314 17 86137 9 123198 22 167446 4 38320 12 90647 8 126630 12 167446 6 1455 25 Behalve de nummers hierboven aangeduid, zijn de volgende series uiikeerbaar met 110 fr. Pacht, sedert twee jaar ingegaan, van d- van woonhuis, menagie-goederen en ro de 2 gemeten land gelegen te Watou, bij Gasthuis Molen en gebruikt door Leona Dekien. - Insgelijks over te nemen heeste vruchten en alaam. Uit ter band te koop, door uitscheidin allerbeste Naaimachien Singer, 6 jar) gediend hebbendeeene boeveelheid man-1 vrouwenleesten, laatste modellen; ringelm cliien en snijtafel. Inlichtingen ten buree dezer. Ufelgelen Schoenwinkel, gelegen le middc VV de stad Yper, over te nemen. Inlichtii gen ten onzen bureele. rierberg met WerkwinkelgenaamdInk Tl Riddershof (e Dickebusch. Voor ii lichtingen zich te wenden bij M'"e Wc Ron mens, Groote Markt, Poperinghe. Een Tilbury, in goeden staat, met Iedere kap en schoot. Genadigen prijs. L lichtingen ten bureele dezer. pijzondere occasie. Te koop, overdek IJ Traamkar op Ressort, voor peerd in 1 spannendienstig voor alle koopwaren 1 vervoeren. Zoo goed als nieuw. Voordeeli® voorwaarden. Inlichtingen ten bureele deze: Uit ter hand te koopen, In den Werkmai bij Medard Delbaere, Schoon Herherggi rief, stoelen, tafels pinten, spiegels, enz. Suikerij Yan Tiegliem-Dupont, Rousss laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Timmermans-en meubelmakersknechten woi den seffens gevraagd bij Paul Nuyti Donckèlestraat, te Hazebrouck. Schoenmakersknechten worden gevraagd b Valère Dezuttere, Yperstraat, 40, ou huis Adolpbe Vandecasteele-Leroy. Men vraagt eenen leerjongen bij Camiil Vandercruyssen, coiffeur, Gasthuisstraal Poperinghe. Gevraagd 4 goede trouwe Schoenmakers Standvastig werkgoed loon. Inlich tingen bij Adolphe D'amour, Rekhofstraaf Poperinghe. Goeden Lattensplijter wordt gevraagd bi Victor Ridez, Steenvoorde, Frankrijk 25 Centiemen per boridel en de kost. UIT TER HAND TE KOOP Twee Woonhuizen, met 1 are 20 cent. grond, gelegen te Pope ringhe, in de Komstraat, bij het petrollema gazijn van M. Amic Deroo. Voor alle inlichtingen, zich te wenden bi Honoré Truwant-Pyck, Groeningestraat' Poperinghe. 305 27664 59282 86137 116118 2476 27938 59607 87691 117543 4523 28314 60608 138141 138522 90263 119320 143550 5057 28894 63034 90647 119699 144740 7104 32040 63146 90934 120303 146675 7741 38016 07113 92243 121474 148414 7998 38320 08208 92828 123198 149218 10766 38865 70853 93875 123560 155301 14383 38875 75470 94169 125572 157850 14936 42289 76835 95084 126630 159114 15067 43907 77910 100458 130205 160433 18088 43998 78063 101318 131925 163945 19098 45605 78216 105026 132585 167136 19192 51455 78219 107090 132779 167269 19244 53316 80636 108032 133598 167446 20887 54669 81639 108442 134209 167639 24472 56989 81972 108891 135733 168608 26423 57666 82348 111107 136900 Alois Pursuit, wonende ter herberg O. H. Boompje, laat weten dat hij op Zondag 31 Juli, per camion naar Veurne pro cessie rijdt. Die begeeren mede te rijden, worden verzocht hem het te laten weten. Prijs 1 fr. 50 per pessoon. POPERINGHE, van 17 tot 24 Juli. Geboorten. Jeanne Dehaene, d. v. Maurice en Helena Deconinck. Madeleine Benoot, d. v. Omer en Emma Tillie. Alexia Gesquiere, d. v. Henri en Pharaïlde Vanthuysse. Maurice Dezeure, z. v. Julien en Maria Gossey. Hector Couwet, z. v. Camile en Julia Bevernage. - - Marcel Deleye, z. v. Henri en Rosalia Debyser. Antoinette Bouten, d. v. Arthur en Jeanne Papin. Madeleine Waryn, d. v. Jeremie en Emma Hauspie. Alice Suffys, d. v. Camille en Maria Bruynooghe. Overlijdens. Watteyne Charles, 62 jaar, fabriek werker,' echtgenoot van Rosalie Durie, Duinkerk straat. George Joseph, 2 maanden, Yperstraat. Degruyter Martha, 8 maanden, Hondstraat. Vandevoorde Maria, 17 jaar, kantwerkster, wijk G. Huwelijksbeloften.Chaerle Jeróme, werkman met Artois Irma, kantwerkster, beide te Poperinghe. Vancayseele René, landbouwer met Quaghebeur Zélie, zonder beroep, beide te Poperinghe. STERFGEVALLEN. De PL H. Samper, pastoor te Ruysselede, is daar donderdag godvruchtig overleden in den ouderdom van 73 jaar. msmmsEBWÊomMaaÊaaaBmaBÊmaaaaam PRI1SB0LLING. Westoutre. Op Zondag 31 Juli, bij Caron-Vion, ter herberg De Linde 20 prijzen bestaande in alle slag van land- bouwalaamwaarde 50 fr. BERICHT. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij ten huize begeef voor het aftrekken van hier en wijn. Door mijn goed werk en matige prij zen, hoop ik door uwe aangename orders vereerd te worden. Casselstraat, 20, Poperinghe. I.K Ii; YA.YSTAYLL, wonende bij hare moeder, IUe Vanstavel, in de IVatoustraat, heeft de eer te laten weten dal zij voortaan uitgaat voor alle naai werk. Zij aanveerdt ook werk voor tehuis. Daar zij goed haren stiel kent, hoopt zij het vertrouwen harer kliënten te ver werven. Ida THAEYMAN, wonende bij hare ouders, Rekhofstraat, 37, te Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat, na haren stiel geleerd te hebben bij bekwame perso nen, zij zich komt te plaatsen als naaister in witgoed (lingère), en alle werk aanveerdt dat dezen stiel aangaat. Zij kan verzekeren dat zij het tot ieders voldoening zal uitvoeren. De alom vermaarde Familie VERDONCK, B dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal De£e zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door.de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor liet ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt konderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1,2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze qojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij bin ders. Onzicht bare Corsets om [tv 'H de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' Francois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En M1' Honore VERDONCK, bij de nieLiwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simo 11-Stevinplaats. Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in del voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 22 juli.- Tarwe, heet. 16,80 - Rogge 12,00 -Havf 12,00 - Aardappelen, 100 k. 10,00- BoteM kil. 2,90 a 0,00. Eieren de 26, 2,30 Yper, 16 juli. Tarwe 20,00 a 21,00 rogge 14,00 a 14,25 haver 17,00 a 17,73 aardappelen 8,00 a 10,0 boter 2,80 aS#» eieren 2,20 a 2,35. Rousselaere, 19 juli. Tarwe 19,00 20,00; id. roode 18,00 a 19,00; rogge 14,1 a 14,50; haver 16,00 a 17,00; boonen 19,5 a 20,00; aardappelen 8,00 a 8,50; bot/ 3,00 a 3,20; eieren 2,30 a 0,00

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4