ALPHONSI ROUSERÉ-YPERMAN, GROOTE KEUSF0URRUR1 MERCERIE Groot in 'l Klein, ENGEL KNOCKAERT, PFAFF BREilfRi BUITENliANÜSCH NIEUOIS. NIEUWS UIT BELG IE. DUPONT-STROOM VroiKuenconfeetie: Paletots W I DTQ 's meer aan te bevelen tegen 1N 1 Li 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Lijfrentkas. Wetensweerdigheden. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Huis van vertrouwen. Onmogelijke concurrentie Gasthuisstraat, 25, W2I-IK. Telefoon iïl. Groote keus van alle slag van zwarte en gekleurde ROKS. Hen vraagt ÜARiiV ÖUFLOU, De Groote Boomkweekerij KINKHOEST. SIROOP TEGEN DEN KINKHOEST A. MTEYNE, Apotheker, doet men aanstonds de stikhoesten verdwijnen en verkrijgt men de volkomene genezing op zeer korten tijd. Prijs 1.60 fr. de flesch. Menigvuldige getuigschriften allerbest™ uitslag. POPERINGHE GROOT ASSORTIMENT voor DAM EN en KiNDERS Costumes Complets, Impermeables voor Damen en Heeren. Laatste Nieuwigheden- - Gematigde Prijzen. Op Zondag 16 Oct. igio, EERSTEN TAP, HER H EE GKE !tMl SSEN Jaariijkschc Kermis, Huis vau vertrouwen. Telefoon 57. Alphonse Rouseré - Yperman, Alle slag van Breïmachsenen. Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. Te Belle heeft het zeer woelig gegaan. De arbeiders hielden er dinsdag eene betooging tegen de duurte der levensmiddelen. Van 9 uur werkte men niet meer in de fabrieken en de arbeiders trokken ter markt waar de levenswaren, vooral boter en eiers, werden geboycoteerd. Enkel manden vol eiers wer den omvergeworpen en boterkooplieden uit- jouwd. Vele landbo u wsters van Westoutrekanten die weki lijhs naar Belle markt hunne boter giug.-n I'- k<op b eden, zijn voornemens in enne melkerij D gaan om alzoo gemakkelij ker hunne v aar te verkoopen. Te Rousselare. Verbomen hebbeud dat dé tóterkooplieden er verleden wenk in gelukt waren de boter aanzienlijk !e doen dalen op do markten van Yper en Poperinthe, met te weigeren in het begin dor markt hunne aanknopen ie doen, waren de vrouwen der volkswijken te Rousselare overeen gekomen, geene boter te koopen boven de 3 fr per kilo. Bij bet begin der kleine botermarkt, waar er slechts klonten van een kilo verkocht worden, kwam eene groep van meer dan honderd personen, mannen en vrouwen, naar de markt en beleedigden de pachteressen die van 3.30 fr. tot 3.80 fr. den kilo vroegen. De werkvrouwen weigerden te koopen, en begonnen te tieren en te roepen. In het ge drang werden de botermanden en de ver koopsters omgeworpen en weldra geleek de markt aan een slagveld de boerinnen wer den uitgejouwd, de boter rolde over de grond, vuistslagen werden uitgedeeld, hoe den en mutsen afgetrokken, kl -ederen ge scheurd en in de woeling gingen er juweeh n verlóren of werden gestolen door dieven die zich tusschen de woelmakers gevoegd had don. De policie gelast met de ontvangst van het plaatsgeld, was onmachtig om tusschen te komen er daagde echter spoedig hulp 0]i en de rust, kon hersteld worden. Ver scheidene vrouwen hadden hunnen buit opgedaan en trokken er van onder met de boter, zonder ze te betalen. Vrouw Louiza Coopman, van Rumbeke, is haren korf met tien kilos boter en een diamanten oorring kwijt geraakt. Op de groote botermarkt, waar de stuk ken van meer dan een kilo verkocht worden, poogden eenige vrouwen ook woelingen te verwekken, doch de policie kon het beletten. Te Poperinghe. Ten einde gereed te zijn in geval van eenige woeling waren gendarmen en politie agenten vrijdag op de botermarkt tegen woordig om alle gewelddaden te beletten. Do landbouwster? verkochten van 't begin af aan 2.50 tot 2.80 fr. doch de voor tv er- koopers betaalden 8 fr. zonder bet aan de burgerij te gebaren, en ra aan deze gezegd te bobben dat zij niet meer dan 2.50 fr. gin gen beialenweldra steeg de prijs tot 3 fr Sommige vroegen 3.10 fr. tot 3.15 fr. Op de botermarkt was het een ongemeen gewoel, meer van nieuwsgierigen dan ande re, doch alles scheen goed te zullen afloopen, toen eenige vrouwspersonen, die eerst geen boter wilden koopen aan moer dan 2.50 fr. en nu opeens er zonder stonden, begonnen te tieren en ie schelden tegen de boerinnen die nog boter te koop booden. Een boertje dat zich koppig aan den prijs van 3.40 fr hield, word omringd en waarschijnlijk ging hij omver geduwd zijn met pander en bank, hadden de gendarmen en politie er niet tusschen gekomen. Eene vrouw die zich bijzonder bitsig toonde werd buiten de markt gezet en weldra was alles terug in orde. Het getal nieuwsgierigen groeide ech ter gedurig aan doch alles verging hij nog wat schelden en schreeuwen. Landbouwster» die met hunne boter ver trokken waren, verkochten die nu op de markt aan 2.80-2 90 fr. Vele personen echter moesten zonder boter huiswaarts gaan. Zondag waren schier al de kerken van Lissabon gesloten. Alleen de kerken die bediend worden vaneenen priester door den Staat erkend, mochten geopend worden De priesters, die zich in de straat vertoon den, werden door de republiekeinen uitge jouwd en vervolgd. De regeering heelt aan de geestelijken verboden het priesterkleed te dragen. Er is, aan de grens, nog één enkel klooster van Jesuieten dat niet gesloten is, omdat de kloosterlingen weigeren hun goed te verla ten. Gelijk naar verschillige andere kloos ters, heeft de regeering er troepen naartoe gezonden. Ziedaar wat liet eerste, meeste en tot nu toe eenig werk was der republiekeinsche regeering van Portugalde Kerk vervolgen, gelijk in de slechtste tijden. Ge moet niet peinzen dat er, in geheel België, één enkel liberaal blad is die zulk «rijheidmoordend werk afkeurt. Dat zegt ons welke gevoelens hun hert vervullen en wat er in ons land zou gebeu ren moesten hier ook de framassons aan 't hoofd komen. Opening van een bijhuïs met bijzonde re keus van vrouwenpaletots, pelerinen, impermeablës, mansconfectien, in den Ballon, bij Camille Battheu Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Tegen overdreven hooge prijzen mag op gekomen worden, maar wij kunnen niets anders doen dan deze gewelddaden afkeu ren. Alwie iets te verkoopen heeft, tracht er den hoogsten prijs voor te krijgen, en die moet koopen dingt naar den leegsten prijs. Dat is vrijheid voor elk. Wil men niet verkoopen aan min, men moet maar zijn waar houdenen de kooper dieniet meer wilt geven, moet maar niet koopen. Eene mand boter der melkerij werd in een tiental minuten letterlijk uitgevochten. Die begeeren boter uer melkerij te koopen, mogen zich er dagelijks naartoe wenden van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uren. De kaï die 's namiddags de boter naar de statie voert, heeft ook altijd klompen van 1 kiln mede om in 't klein te verkoopen. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. De leden van de lijfrentkas De Voorzie righeid, worden verwittigd dat 't oogen- blik gekomen is om hunne storting te doen. Telken jare komen er leden storten als de stukken opgemaakt zijn; daar zij die stor ting niet bij tijds gedaan hebben verliezen zij de toelagen voor het loopende jaar. 'Zoo ook is het gelegen met de nieuwe led™ 't Is November of December en men krijgt dan het gedacht lid te worden van de pensioenkas. Dat is te laat en zoo komt het dat die leden maar kunnen ingeschreven worden 't jaar daarna. Portugal. De omwenteling. In de eerste dagen der omwenteling was men onwetend over het lot der koninklijke faini lie. Later bleek dat de koning uit zijn kastee gevlucht was, samen met de koningin, en op een stoomboot naar Gibraltar engelsche bezittiDg) gereisd zijn. Naar men zegt zullen de vervallene vorsten Engeland gaan be wonen. De koning heeft aan zijn volk eenen brief geschreven, waarin hij zegt van zijnen troon geen afstand te doen, maar alleenlijk te vluchten omdat de gebeurtenissen hot vereischen. In Lissabon is het volop revolutie. De sol daten leveren zich aan de grootste baldadig heden over. Revolutie en kerkvervolging. De revolutie, in dit land, is' vooral het werk der framassons. Ook is het eerste waarop zij peizén, niet van orde in de zaken te stellen, maar van eene kerkvervolging in te richten die van eersten af het toppunt bereikt. Het nieuw republikeinsch bestuur heeft al de kloosterlingen van gelijk welk orde doen gevangen nemen en heeftal hunne goederen aangeslegen en verbeurd. Zij werden allen uit het land gedreven per boot of per ijzeren- weg. Daarmeê is reeds begonnen. Niemand wordt gespaard Onder de uitgedreven be vindt zich kardinaal Netto, beboerende tot de orde der Capucienen v Al de katholieke onderwijsgestichten en scholen zijn ook gesloten door de republie keinen. De binders die in een katholiek pen- siontiaat waren, zijn naar liun ouders iiuis teruggekeerd. AANBESTEDINGEN. Aanbesteding van een postwagen- dienst. Op 24 October 1910, 's middags te 12 uur, wordt in de kanloren van den Dienstbestuurder van Posterijen te Brugge, overgegaan tot de openbare aanbesteding van den postwagendienst tusschen Ploeg- steert en Le Touquet over Bizet. Alle inlichtingen worden gegeven in de kantoren van den Dienstbestuurder van Pos terijen te Brugge en aan het middenkantoor voor inlichtingen, Augustijnenstraat, 15, te Brussel of in de postkantooren van de streek. STADSNIEUWS. Verloren op Zondag laatst, bij 't Hooge, nickelen monter met koperen kas; hem dragen naar het potitiebureel tegen beloo ning. Diefstal.In den hof van M. L. Van- heule, gelegen langs de Westouter kaMede, zijn Zondag nacht voor eene weerde van 15 fr. ajuinen gestolen geweett. Gevonden. In het politiebureel be rust een pander met duivenjongen erin, die op een kraam vrijdag op de markt achtergo- aten werd. Gemeenteraad. Zaterdag 15 dezer, was er, om 2 ure vergadering van den ge meenteraad. Over hel tramongevalRené Leb be, die zaterdag morgen in de Veurnestraat door den tram omgeworpen en medrgesleepl werd is zoo goed mogelijk, zijn toestand koestert geen vrees in maar (ie genezing gaat geheel langzaam. Het parket is maan dag ter plaats geweest om de zaak te onder zoeken. Belooning. De medalie van 2e klas komt verleend te worden aan; Isenbrandt Mathilde, dienstmeid bij de Zusters Pau- "inenMmdevede Auguste, dienstknecht bij M. Vanderlieyde Top Marie-Louise, dienst meid bij de Zusters Penitenten. Taoneel. Met de winteravonden, lie ras aankomen, begint men ook van looneel en opvoeringen te spreken. D-» rederijkersmaatschappij De Roeysche- Barbarislen -, is besloten dit jaar in onze stad het tooneelseizoen te openen met het beroemd drama Gabrielle, het Bloemenmeisje, in 10 tafereelen, door Xavier de Montépin en Jules Dorny, dat zal uitgevoerd worden op Maandag 12" en Dinsdag 13" December. Alwie dezen bloeiend™ roman kent hij werd in wekelijksche boekjes alhier ver kucht over een tiental jaren en zeer veel gelezen moet de maatschappij geluk wen- scheri over haren goeden keus, en geen twijfel of de tooneelzaal zal de twee dagen stampvol zitten. Wilt gij goede en sterke werkschoenen aan 8 fr. 50 't paar wendt U naar De Gouden Mansbottien, bij Florent Osteux. Yperstraat, (dicht bij de Markt), Poperinghe; Stt'iiiiEglielMt. Tweewoonst afge brand. Maandag avond rond 8 1)2 ure, ontstond brand aan het woonhuis van den jachtwachter Achille Steenlander, gelegen ipden Bosseboomhoek. De brand begon aan het dak en in een oogwenk stond alles in vuur. De man liep boven om zijn geld en papieren te redden en juist zoo hij boven was viel geheel het dak op hem. Met moeite gé- lukte hij er-in zich uit dezen neteligen toe stand te verlossen en beneden te loopc-n. Hier tusschen rook en vuur, stond nog de wieg met het kleinste kindje erin. De vader kon het medenemen en huilen loopen. In een oogwenk dan was alles in vuur en de vlam men deelden zich mede aan een aanpalend werkmanshuisje bewoond door liet huisgezin Jules Vanhove. Alles werd de prooi der vlammen kleede ren, meubeltjes, goed waar mede vrouw Steenlander naar de markten ging, enz Een deel is verzekerd, Steenlander is zeer erg verorand in het gelaat en de handen. Men denkt dat er kwaadwilligheid in 't spel is. Westoeitre.—Zeldzame gebeurtenis Hadde iemand dinsdag om 10 1/2 ure het dorp ingekomen, hij ging zich afvragen wat er hier wel gaande was. Aan elke deur hadde hij mannen en vrou wen vrouwen meest verzameld gezien en ze liooren zeggen Is 't twotkik, ter nog charreban en toemasse voi- teuren Ze gaan wel met honderd veertig- zijn fnê nog nooit weten wist, drie trouwen in een buis, en drie vreemde gees telijken van de famielje gaan ze trouwen. Ja, drie huwelijken werden dinsdag laatst hier ingezegend dit van heer Omer Rou seré met jufvrouw Helena Fruchart van vieteren, ingezegend door den E. H. Rouseré kozijn van den bruidegomdit van den heer René Louwagie van Noordschote met jufvrouw Rachel Rouseré, ingezegend door den E. H. Lou vagie, broeder van den brui degom, en dit van den heer Georges Rouseré mei jufvrouw Félicie Coene, doch ter van M. Alois Coene, schepen der ge meente, ingezegend door den E. H. Coene, om der bruid. De H. Mis wierd plechtiglijk opgedragen door den E. H. Rouseré, bijgestaan door de EE. HH. Coene, Louwagie, Ampe pastor Vanhouwer en Baert. De armen werden niet vergeten, eene milde brooddeeling werd hun geschonken in plaats van het belachelijk stroppen wanneer zal dit verdwijnen). Aan de jonggehuwden en hunne bloed verwanten, bijzonderlijk aan de achtbare familie Coene en Rouseré, onze her-lelijkste geluk wenschen. I>i-ai»«niti*«'. —Nieuwe Burgmeester. Bij Koninklijk besluit van 8 oetober is M. J, Louf benoemd tot burgemeester van Dranouire. S*i»ov«»n. Omgereden. Casimir Bouten, knecht bij M Bataille, aannemer te Poperinghe, die hier maandag aan 't werk was op de plaats, werd omver geworpen door den muil van Achille Laseure, die op hol was. De man werd binnen gedregen en ver zorgd bij M. Proot, doch hij had geen erg letsel bekomen. Honderd «luizend doilarvi wil ik geven aan dengene die mij mijnen adem terug zal geven. Zoo sprak een Newyorker millionnair. Voor die som kan men aan ruim twee honderd duizeud lijders, krach ten, adem en gezondheid terug geven bij middel van THEOBROMA. De goede THEOBROMA kost 3 fr. Hier in Poperinghe, is de depot bij M. M0NTEYNE. Apotheker, In Yper bij M. LB0TTE, Apotheker, estvleferen. - Hoofd af gesneden Alhier is de tijding toegekomen dat Julus Steckelorum, geboren te Westvleteren, die over een 20-tal jaren naar Amerika vertrok ken is, aldaar het hoofd afgesneden werd door den genaatnden Désiré Satnat, gebofen te Maldegem. Steckelorum was herbergier te Ghent, in den Staat Minnesota; hij was 15 jaar oud en ongehuwd en onderhield, naar het schijnt, betrekkingen met de echt- genoote Satnat, geboren Vanloo, afkomstig van Maldegem. Satnat is 50 jaar oud en vader van verscheidene kinderen hij heeft ?J/-h gevangen gegeven. SBrugüo. Bijna... rijke. Het ge rucht heeft in de stad geloopen dat de win ner van het lotje van 200,000 frank der laatste trekking van Brussel, ontdekt was en dat dit lotje toebehoorde aan Karei Van devoorde, coinissionnaris in de statie van Brugge, vader van familie wonende in den Ouden Gentweg. 't Was, inderdaad, haast alzoo, maar jammer genoeg, 't en is alzoo niet. Vandevoorde had zondag in zijne kleéren een verfrommeld briefje gevonden bij-nader mderzoek zag hij dat het een lotje van de tombola der Tentoonstelling was. Hij had het in stad gekocht en er nooit meer naar gekeken. Hij toonde het lotje in post; men zegde hem dat het't numer droeg van het uitgekomen lot van 200,000 frank waarvan de eigenaar nog steeds onbekend is, en men gaf Vandevoorde voor raad naar Brussel te gaan waar men hem daarover zeer juiste inlichtingen zon veschaffen. En maandag trok Vandevoorde op naar Brussel; hij legde zijn geval uiteen in het middenbureel der Tentoonstelling. Men tee llende alles op, en bij werd verzocht 's ander- ndaags terug te keeren. Men zou intus- schentijd geheel juist onderzoeken indien hij, ja dan neen, de eigenaar van het groot lot was. Vandevoorde heeft zich dinsdag terugnaar Brussel.begeven, 't Is ongelukkiglijk tegen- geslegen 't was hetzelfde nummer, maar van eene andere serie. Vandevoorde is 's avonds, ten 7 1/2 nre, van Brussel teruggekeerd. Ge ziet van hier, hoe spijtig hij was. Als ge de fortuin zoo nabij zijt, is het gemakkelijk te vertaan dat er, in dat geval, meer dan een kasteel ge bouwd werd En vrienden en kenissen waren ook al gereed... Vandevoorde laat zich daarom niet ont moedigen en heeft lieden een nieuw lotje voor de naastse trekking gekocht. 3304 2 11935 8 15037 1 19679 21 27922 21 SPORT. Fo«»tl»siIi. Uitslagen van Ie afdeeling S. C. Brugge 3 - Excelsior o Beerschot 4 - F. C. Brugge 3 Daring Brussel 2 - Union St Gillis o Racing Brussel 3 - Racing Mechelen 1 Standard 3 - Antwerp 1 Kortrijk 1 - Leopold Brusel 2. In IIIP afdeeling speelde zondag de F. C. Poperin- ghois op haar terrein tegen de S. C. van Kortrijk. De uitslag 7-2 ten voordeele van Kortrijk, geeft het ge dacht van het spel niet en Kortrijk, alhoewel op geheel regelmatige wijze gewonnen hebbend, heeft op verre na geene zulke overwinning verdiend Poperinghe heeft eenen schoonen match gespeeld en zich moedig gedragen tegen de Kortrijksche spe lers, meestal oude van Ip en IIe afdeeling. A. S. Ronse 2 - F. C. Yper. S. V. Rousselare o-F. C. Rousselare *1 Heden zondag speelt Poperinghe te Rousselare tegen den F. C. Vertrek om 11.57 ure. Wielrijden. Veurne. Koers van 75 km., gereden op zondag laatst.1 Van Houwaert, 2. Spiessen, 3. Burggraeve. Boom. 3-Urenkoers gereden op maandag laatst. 1. Van Houwaert, 2. Vanden Berghe, 3. Cruppe- landt, 4. Spiessens, 5. Plateau. Yper. Op Zondag 3o Oetober, groote match tusschen Van Houwaert en Vanden Berghe. VLIEGEN. De vliegweek van Meenen, heeft, een ongvhoorden bijval bekomen, van ten allen kante was eene ontelbaere menschenmassa toegestroomé om de proefnemingen van Verrept en Reeters hij te wonen. De eerst genoemde heeft echter door eene persoonlijke zaak wederhouden niet kunnen deelnemen aan de eerste maar volgens 't schijnt niet de laatste vliegweek van Meenen. Peelers, welke voor ons geen onbekende s, was dus alleen de held der meting; en heeft ook alleen de toejuichingen van 't volk ingeoogst. De Zondag heeft hij twee opstijgingen ge laan met zijn een vlak Blériot doch door een plotseling nederdalen van zijn toestel werden de wielen verwroDgen en moest hij van erdere proefnemingen afzien. Den Maandag na eene schoone vlucht is ijn toestel omgeslagen en gansch verbrijzeld geweest. Peeters bleef geluk kiglijk ongedeerd. Wij vernemen dat de Maatschappij Singer, wier prachtige uitstelling in de Amerikaansche sectie onzer wereldtentoon stelling dagelijks eene menigte bezoekers ontvangt, den Grooten Prijs de hoog ste bekroning, bekomen heeft voor hare zoo talrijke en uitstekende modellen van naai- macliienen. I>» Eerste Communie. Binnen kort zal er een gemeenschappelijke herder lijke brief van al de bischoppen van België verschijnen, aangaande de eerste toepassing in ons land van het pauselijk dekreet over de Eerste Communie. Er heeft te Mechelen eene bijeenkomst phtats gehad van de pas toors-dekens van Antwerpen, Brussel, Me chelen, Leuven en Nij vel, onder het voor zitterschap van Z. Ein. kardinaal Merrier. Dergelijke bijeenkomsten hadden ook plaats in de andere bisschoppelijke steden. Gezwoornen. Onder de gezwöor- nen voor de naaste zitting van 't Assisenhof, waarvan de opening vastgesteld is op Maan dag 24 Oetober, vinden wij de volgende namen N. Lahaye, brouwer, Poperinghe. H. Masureel, notaris, Staden. E. Theissen, gemeenteraadslid, Veurne, A. Butaye, rentenier, Clercken. Iti'iisscl.Het huwelijk van prinses Clementine. Het huwelijk van prinses Clementine met prins Victor zou nu defini tief bepaald zijn op 14 Nozember aanstaande het zal gecelibreerd worden in het kasteel van Moucalieri, het verblijf van prinses Clotilde moeder van den bruidegom. Zondag de huwelijksaankondiging uitge plukt in de kerk van het H. Kruis te Elsene, parochie van den prins^ werden de roepen afgekondigd en in de kerk van Sint paak op Coudenberg der prinses. Heil zegt dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Opgelet. Er zijn valsche bankbriefjes van 20 fr. op gang. Opgelet. Üeizer Wil helm te Brussel. Het is bepaald den 25 oetober dat keizer Wilhelm te Brussel zal aankomen. De duit- sche vorst zal vergezeld zijn van de keizerin en van prinses Victoria-Louiza. Wilhelm II zal drie dagen in de hoofdstad blijven. EXAMEN. Hebben in de Katholieke Hoogeschool te Leuven hun examen afgelegd, de volgende oudleerlingen uit St Stanislas College onzer stad Faculteit der geneeskunde .- M. Hilaire Notredame, van Poperinghe, graad van Apotheker, tweede proef. Faculteit der Weienschappen.- MGerard Hespel, van Lauwe, candidaat in natuur wetenschappen voorbereidend tot de genees kunde, eerste proef. Faculteit der Rechten.- M. Leonce Bus- schaert, van Moeskroen, eenige proef voor Doctor in de Rechten. Brussel 12 October. Markt standhou dend. Men kwoteert Poperinghe (stadslood) 70 fr. Aalst (stadsmerk) 80 fr. Neurenberg (beieren) 12 Oetober. Handel prijshoudend met vaste stemming. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Soorten Prima-Waar Middelbare Geringe Markthop 100- 110 93- 95 85 - 87 Berghop Spalterhop Hallertau 112 125 131 118 131 143 131 112 - 118 100 - 112 100 - 112 100 - 106 87 - 100 Elzasserhop 118 Poperinghe 14 Oetober. Handel thans kalm. Men betaalt Poperinghe (stad) 67 1/2 - 70 ff. Poperinghe (dorp) 65 - 67 1/2 fr. Er is nog weinig groene hop te koop al de beste spijkers zijn verkocht. Aalst 11 October. Handel vast. Men kwoteert Aalst (stadsmerk) 77 1/2-80 fr. Londen 10 Oetober. Markt standhou dend. Men kwoteert: Engelsche hop, I kwaliteit 150-165 fr 2e kwaliteit 112 30 fr.; geringe kwaliteit 62 1/2 -100 fr. Sta«9 iiln crjicn. Leening van ioo miljoen frank igo3. Trekking van 10 Oetober 1910. S. 23768 n. 25 uitkeerbaai' met fr. 20.000 S. 15637 n. 17 id 1.000 S. 30088 n. 2 id 500 S. 15637 n. 24; s. 39315 n. 10 id 250 S. N. 8868 13 15637 8 19679 14 7517 2 30068 18 Zijn uitkeerbaar met 200 fr. S. N. 11935 11 18249 14 19679 19 27517 3 39315 3 S. N. 11935 20 18911 23 19679 23 27517 6 39315 12 S. N. 15431 13 19679 3 23768 24 30068 9 39315 13 Zijn uitkeerbaar met 150 fr. 3304 15431 1 16429 25 27517 18 30068 13 Uitgenomen de 4635 22 15431 20 18041 12 27922 5 39315 5 hierboven 8868 20 15431 21 19679 12 27922 20 39315 11 aangeduide nummers zijn de volgende series uitkeerbaar met 110 fr. 3301 4635 8808 11935 15431 15637 16429 17824 18249 18941 19679 23768 21578 27517 27922 28127 30068 39315 Stad Genf. Leening van 70.000,000 fr. 1896. 74" Trekking.10 Oetober 1910. S. 14342 n. 21 uitkeerbaar met fr. 10 000 14964 n. 15 id 1.000 S. 633 n 22 id 500 1597 n. 9 s. 24832 n. 21 id 250 Zijn uitkeerbaar met 150 fr. S. 19331 24624 1342 633 20 14735 1 N. 1 2 4 S. N. 21271 17 24832 15 21271 22 24643 25 17136 16 S. N. 22014 12 14599 14 22014 19 14964 5 14964 5 S. N. 8782 4 14735 21 24624 21 17136 12 2448 20 Uitgenomen de hierboven aangeduide nummers zijn de volgende series uitkeerbaar met 100 fr. 633 22014 19385 22673 5474 8782 80 27006 14342 25251 24832 23060 729 19331 14999 24624 14964 4146 13122 2448 23517 14599 17136 24643 18109 14735 10315 5489 23691 2002 386 1597 21271 STERFGEVALLEN. Zondag is te Brugge overleden, na eene angdnrige ziekte, de Z. E. H. Kanunnik Luyssen, hoofdopziener der kath. lagere scholen, die geboren werd den 25 dec 1812. De overledene was officier van 't Leopolds orde. POPERINGHE, van 9 tot 16 October. Geboorten. Clara Riem, d. v. Justin en Leonia Muyllaert. Hilda Dereckx, d. v. Achille en Irma Hondeghem.Nestor Chaerle, z. v. Jerome en Julia Suffys. Jeanne Dobbelaere, d. v. Achille en Emma Monteine. Magdalena Alleman, d. v. Jerome en Celina Baelde. Nestor Delanghe, z. v. Achille en Rachel Messiaen.Daniel Derek, z. v. Henri en Maria Bouden. Overlijdens.Deprez Omer, 4 maanden, wijk K. Debaene Gerard, 6 maanden, Yperstraat.Lambe- lin Nerie, 3 jaar, Casselstraat. Huwelijken. Maurice Marey, 19 jaar, landwer- ker met Leontine Lahaye, 20 jaar, werkvrouw, beide te Poperinghe. Henri Deroo, 23 jaar, kuiper te Poperinghe met Elisa Allaeys, 19 jaar, landwerkster te Proven.Achille Berat, 29 jaar, spoorwegbediende met Margarita Pieters, 27 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. Huwelijksbeloften. René Quaghebeur, land werker, weduwaar van Elisa Bonduelle met Marie Maerten, strijkster, beide te Poperinghe. Nestor Verschaeve, varkenslachter met Margarita Dewancker naaister, beide te Poperinghe.Remi Sergeant, bak ker met Gabriella Hauspie, zonder beroep, beide te Poperinghe. Achille Vandenabeele, werkman tc Proven met Helena Lenny te, werkvrouw te Pope ringhe.Achille Arlois, werkman te Poperinghe met Alexia Bamelis, dienstmeid te Elverdinghe.Achille Bories, vuurstoker te Yper met Marie Liefooghe, dienstmeid te Poperinghe, voorgaandelijk te Oosten de. Alidor Bruneel, werkman met Irma Truwant, naaister, beide te Poperinghe.—Charles Garcy, werk man met Elisa Clabau, kantwerkster, beide te Pope ringhe.Joseph Boone, meubelmaker met Elisa Vandenbussche, zonder beroep, beide te Poperinghe. Florent Baelde, varkenslachter met Justine Gor- nette, zonder beroep, beide te Poperinghe.—Alouis Bortier, landbouwer met Sidonie Mavaut, zonder beroep, beide te Poperinghe. DICKEBUSCH, van 30 September tot 13 Oetober. Geboorten.Desmarets Arthur.Philippe Maria. Overlijden. Desmedt Marcel, 3 maanden. Huwelijksbelofte.Buseyne Emile met Timper man Mathilde, beide te Dickebusch. WAT0ÏÏ, van 1 tot 13 Ocotber. Geboorten.Baillieu MarcelJansen Gabrielle. Lanszweert Gaspar. Desaegher Ida. Vanden- berghe Remi.Annoot Georges.Meese Suzanna. Flament Marcel. Huwelijksbeloften.Theophiel Deheegher, brou wer te Watou met Estelle Verhaeghe, zonder beroep te Houthem (Veurne).Achiel Vandenabeele, werk man te Watou met Helene Lermyte, werkster te Poperinghe. Paul Croxo, brouwersgast te Gode- waersvelde met Laura Waeghemaeker, dienstmeid te Watou. Huwelijk. Isaie Rosseeuw met Zoé Delepierre, beide te Watou. RENINGHE, van 1 Augustus tot 11 Oetober. Geboorten.Leuridan Fanny.Snick Camille. Depuydt Cyrille.Butstraen Julia. De Caestecker Gerard.Knockaert Rachel.FeysCyrille en Michel. Bailliu André. Dekeirel Madeleine. Vanden- broucke Gilbertha.Cailliau Maria. Overlijdens. Porreye Eduard, 44 jaar, onder wijzer, echtgenoot van Nauwynck Emelie. Devos Leopold, 78 jaar, schoenmaker, weduwaar van De- cock Marie.Andries Leontine, 44 jaar, werkster, echtgenoote van Mahieu Florimond.Feys Michel, 3 dagen.Gekiere Achille, 4 maanden.Delva Poli door, 55 jaar, landbouwer, weduwaar van Bossaert Eugenie. Kesteloot Sylvie, 40 jaar, herbergierster^ echtgenoote van Merlevede August.Pillaert «Maria, 82 jaar, kostgangster, ongehuwd. Meersseman Maria-Theresia, 79 jaar, rentenierster, weduwe van Delefortrie Carolus Feys André, 9 maanden. Dezeure Germana, 8 1/2 maanden. Huwelijksbelofte Hoedt Cyrille, koetsier te Reninghe met Flockmans Emelie, dienstmeid te Oostende. Huioelijken. Notredame René, landbouwer te NoordvSchote met Hovaere Irma, werkster te Renin ghe.Meersdom Alfons, schoenmaker met De Jonck- heere Zoé, kleermaakster, beide te Reninghe. laatste modellen. Astrakan. Skunks. - Loutre. Mongolië. Vison. Murmel. Renards. t- Castor. Marters. Caracul llsil*ltnften voor mannen en kinderen Artikels voor Kleermakers en Kleermaaksters. Geheel laatste nieuwigheden Timmermans-en meubelmakersknechten wor den seffens gevraagd bij Paul Nuyts, Donckèlestraat, te Hazebrouck. Goede meid voor Frankrijk wordt seffens gevraagd. Loon 30 fr. Inl. ten onzen bureele. Jongeling om schrijfwerk te doen, wordt seffens gevraagd in het Bureel der Registra- ie te Poperinghe. Qchoenmakergast, minstens 1 jaar op stiel Ogeweest zijnde, wordt seffens gevraagd bij René Berat, Yperstraat, Poperinghe. Football-^clioesien zeer sterk gemaakt, beste merk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat Terstond te pncSaton Welgekalante Peerdesmis, ten dienste van Herberg en Boerderij, gelegen in Veurne-Ambacht.Inlichtingen ten bureele dezer. ronende hij hare ouders, Veurnestraat, Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat ij zich komt te plaatsen als BitLEEFlS- MAAKSTUIt. Zij kan verzekeren dat ij alle werk lot ieders voldoening zal uitvoeren. VAaÈRE STAESSEM thans wonend Au Soudat Francais in de Veurnestraat, Poperinghe, heeft de eer kenbaar te maken dat hij om zijnen Confectiewinkel merkelijk te kunnen ver grootenhet huis aangeworven heeft nT 19 in de Yperstraat, (dicht bij de Groote Markt) en daar rond Maart aan staande, een belangrijk Magazijn van ge maakte kleederen zal openen, Biet ftehijnt dat liefhebbers van goeden coffie over van vreugde zijn sedert zij chieo- ei der Trappisten gebruiken van Yin- art.-Sillv. Dépot bijgebr. Delliaize Moncarey-Sansen van TE ROUSBRUGGE-HARINGHE, (bij de molenwal), biedt aan, nlle alag van peereboomen in alle ormen; hoo.: stamini ge appelboomen voor veiden en andere, perzikboomen voor langs muren ofhoogstam.'abrikoosboomen, sieraad planten, alle slag.van boschplanten, doorns voor weiden, alle grootte van olmen, roze laars op stam en struikrozen, tabak-planten. Aanleg en bezorging van hoven alles aan genadige prijzen. tegen den Door het gebruik der van GROOTE MARKT, 18, O B 13181 3 IC van WIM T 2438» 141350I4W 1910 Oud gekend Huis van Vertrouwen schaalktraat, van LAATSTE MODELLEN S" Asa Faubourg, bij Henri Vandevoorde, Doornstraat S In 'I Fort, bij Achille Ampen, Rekhofstraat In 't wié Üonijn, bij Frangois Quaghebeur, Yperstraat -I An CttlV' «ï'Arlon, bij Benoit Christiaen, Yperstraat 5 lil ii«>n lieizcr. bij Achille Papegacv, Boescheepstraat 9 A ri nion, bij Charles Halfmaerten, Casselstraat t En don Vlaming, bij Camille Botthé, Casselstraat 18 In de bij C. Verhaeghe-Bonduelle, achter da Statie 9 In <inill SVSI, bij C. Donche-V.D. Winckel Molenaar, h/Ieesseijsf SO In Ste Itarbura, bij René Goemaere, Gasthuistraat 1 9 In Ai«'tt\v kozcisdal. bij Henri Six, Veurnestraat StJ in don Haas. bij Alois Verbieze, PotRstraat. 13 A la iVa-eüse, bij Achille Logie, Bruggestraat. S i A Sa YiEie de Poperiuglie, bij Maurice Damour, Hondstraat 8 5 In i1«mi Werf, bij Ilenri Pinceel, Werfstraat. 1(1 In don Piiiih. bij René Huysser, smid Watou St Jan I? In den kazekctel, bij Emile Vanderbeke, Doornstraat. 18 In de koins(raa(, bij Emile Decorte, Komstraat. 89 In SI Ilnlierl, bij Auguste Debyser, Veurnestraat. 29 In «ie Sper, bij Gaston Room, Dasdreef. 21 Au Café ISubens, bij Maurice Logie, Hondstraat. 22 In de Paardenmarkt, bij August Vandecasteele, Paardenmarkt. 23 In 't Ilooilinf, bij Alfons Creus, Westoutue-kalsiede. 2 8 In Ylaamseltc lllietoriea. bij de Wed. Beele, bij de Statie. 25 Aw Itefour «Ie Sa dare, bij Benoit Verstraete, Yperstraat. 29 In den lileiiiop, bij Maurice d'Halleine, Crombeke-kak 2? In den .llolriuval, bij René Descho it, Westoutre-kalsiede. 28 In lintje, bij Henri Decoker, Noordstraat. 29 In St Gerard, bij Julien Couttenier, Casselstraat. 39 In de /»>i. bij Wed. Lemahieu, Elverdinghe-kals 31 I n d«"n Capaei-d, bij Wed. Benjamin Devloo, Proven-kak De grootste keus van meubels en stoei Ien in alle slag en prijzen, is voorzeker t« verkrijgen In den Bazar bij Sansen-Decorte. 15 en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe Voor onze streek, de !\aaimarlii«>n<'ii alleen verkrijgbaar bij Gasthuisstraat, POPERINGHE, De naaima chienen Pfaff zijn aan zeer voordeelige prijzen ver kocht, omdat er geen uitga ven zij n van agenten. Wilt gij eene goede en ster- li e naai m a- chien hebben, koopt de naai- ma chienen PFAFF die se dert vele jaren door ondervinding eenen goeden naam ver worven heeft. Zij werkt immers licht en gemakkelijk en staat op eerste rang voor schoon werk te kunnen afmaken. Leonie Vanderbeke, wonende in de herberg "Den GazeketelDoornstraat, Poperin ghe, aanveerd tehuis alle naaiwerk, maken van kleederen, enz., en begeeft zich t n huize voor 't zelfde werk. De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Slaat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak breuk. Vraagt houder de adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen i, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat ■&ij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht maken van alle misvormde lid maten, z.ooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, becneri' en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij lan ders. Onzicht bare Corsets orn de misgroeiine der ruggraat te genezen, nvodit} in dit gevel. Buikbanden, -y Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden. voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' Francois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van o tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En Mr Honore VERDONCK, bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere, dagen ten hunnen huize in ck voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van don 14 Oct. Tarwe, heet. 17,Ot) - Rogge 12,20 - Iiav 12,20 - Aardappelen, 100 k. 10,00- Boter* kil. 2,50 a 3,00. Eieren de 26. 3,40. Yper, 8 Oct, Tarwe 21,00 a '22.Ü rogge 14,00 a 16,00 haver 16,00 a 16/ aardappelen 7,00 a 7,25boter 2,80 a 3,3 eieren 3,60 a 0,00. Rousselaere, 11 Oei.Tarwe 20,6 20,50; id. roode 19,00 a 19,50; rosse 14

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4