Charrannerie^Bartchalerie B R E U K E N bUiïHHhRHOSCH NIEUÜ1S. MATRASSE Zie Mengelwerk op Bijvoegsel NIEUWS UIT BEüGIE. T Ili. Aas dien slechten toestand kan verbetering gebracht worden. M I FTC is meel' aan te bevelen tegen li 1 H i Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE RILLEN. BIJHGEKSTANDEN VAN Overlijdens. Derycke Joseph, 69 jaar, landbouwer, echtgenoot van Emerence Kestelyu, wijk D. Foutreyn Gerard, 17 maanden, Valkenberg. Ryckebuseh Henri, 70 jaar, rentenier, echtgenoot van Henriette Vermerscb, Gasthuisstraat. Wetensweerdigheden. Zekere plaatsing van geld. HOPPE. Men vraajil Te Iloeeai Op Zondag 25 Dec. iqio, EERSTEN TAP HE RB ER GK ERMISS EN JaarSijksche Kermis, LAATST EN TAP Jaarlijksche Comkt met de Vloerbol, Maandag 2'1'' Kerstdag, om 6 ure, Combatbolling voor alle liefhebbers, Feesten en Vermakelijkheden. Te Koop B E R I C H DE KOFFIES van R. MONCAREY-SANSEN Zijn <ie Beste de Goedkoopste PROEFT ZE Gij zidt geene andere meer willen. BERICHT aan al dezen die veel moeten tellen. Vrouw Em Butayk-Di: Gal, A VENDUE OU A LOUER a Godewaersvelde, in de Bruggestraat, te Poperinghe, j Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. IIUJIiliMU II III .11 «■l|M [■■Tjjni zendelingen. Zij ook steunt den staat in fi nanciëel of geldelijk opzichthet z(jn de belastingen niet van hier en daar eenen grootnij veraar die de schatkist van het land vullen, maar wel de centen van de ontelbare kleine burgers. Wij moeten naar de middelen uitzien om den middelstand uit dien erbarmolijken staat te redden. De verbetering moet komen eerst en vooral a, vanwege onze wetgevende kamers De katholieke volksvertegenwoordigers van Iëperen en Poperinglie in de eerste plaats moeten en zullen hun verleden staat er voren borg de belangen der kleinere burgerij behartigen Wat staat er hun te doen? Wat kunnen de kamers voor den middelstand verrichten? liet herinrichten van de goedemannen raden. Die maatregel werd reeds getroffen, en 't is een stap vooruit. Wanneer de kiezing voor die raden zal plaats grijpen, zullen ook de vrouwen tot de stembus geroepen worden. In iederen raad zal voortaan een advocaat zetelenof dit werkelijk eene verbetering is zal de toekomst leeren. Die raden zullen uitspraak doen niet alleen over de geschillen tusschen bazen en werklieden, maar ook tusschen bazen en bedienden. liet inrichten van kredietkassen. meenen kassen gelijk die welke voor de landbouwers overal gesticht werden, 't Is een onloochenbaar feit dat die volksbanken onzeglijk veel voordeel aan de boeren ge daan hebben. Voor de middelstanders zou het niet anders gaan. Wij zijn gelukkig te mogen melden dat M. Gillès de Pélichy katholiek kamerlid van Roesèlare, een onderwerp in dien zin bij de kamer heeft ingediend. Het veranderen van het patentrecht Dit ook is dringend noodig. De kleine neringdoeners betalen hunne patent en zien nevens hun deur naarnlooze maatschappijen, groote algemeene verkoophuizen, uitgestrek te magazijnen die maar evenveel betalen als zij voor hun klein winkeltje. Daarbij komt nog dat die groote huizen allerhande middeltjes gebruiken om het volk aan te lokken. Zijn zij, die aldus de menschen aanlokken, in 't' ongelijk? Geenszins, zij hebben dat recht; ge moet er maar niet naartoe gaan. Maar tegen zulk een recht moet opgekomen worden. De verjaring of prescriptie moet ver lengd worden. Voor alle niet-handeldrij vende burgers bestaat er verjaring na één jaar. Hebben zij dus sedert meer dan een jaar huune bestellingen niet betaald, dan kunnen zij door de wet niet meer gedwongen worden. En de eed dien de schuldeischer kan vorderen van zijnen trouwloozen klant? Sedert dat ik advocaat ben heb ik maar eenmaal geweten dat iemand weigerde zijnen eed te doen. Deze maatregel ware voldoende zoo wij met geene andere dan met treffelijke lieden te doen hadden. De verjaring of prescriptie zou de wet moeten uitbreiden tot vijf jaar en ook vaststellen dat de leveraar, na korten tijd, het recht heeft intrest te berekenen op de sommen die hij vanwege zijne klanten te goed heeft, 't Ware een middel om de comptaute beta ling in te voeren. Ook voor dezen maatregel werd reeds een wetsontwerp neergelegd Jammer dat do kamer zooveel tijd verspilt met te moeten luisteren naar den armen prietpraat van rood en blauw. In plaats zoolang met hetzelfde bezig te zijn, zou zij beter te voren uitsteken "welke dagen zij zich zal bezig houden met de Werklieden en welke dagen zij de belangen der burgerij zal behandelen. Ook de faling of failliet zou moeten beslaan voor velen die men thans'moeilijk kan dwingen hunne schulden te betalen. 't Vervolgt. De overstroomingen.— Zoowat overal nemen de overstroi mingen toe. De rivier deMerloz heelt maandag hare dijken doorgebroken en heeft, nabij Nantua eene groote oppervlakte weiden onderwater gezet. Op verscheidene plaatsen moeten de reizigers per kar naar de staties gevoerd worden. Het reusachtige plein van Saint- Martin, te Port-en-Brion, is in een groot meer veranderd. De Loire heeft een deel van de stad Nevers en de velden aan hare oevers gelegen, over stroomd. Wat de Seine betreft, die begint stilaan te sakken, doch daar het weder nog altijd regenachtig is, vreest men dat de toestand nog zoo spoedig niet beteren zal. Zeium aehtige en zieke personen aan wie café verboden, is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Schrikkelijke ramp. Tengevolge eener ontploffing zijn 290 werk lieden in de koolmijn van Bolton in Engeland bedolven. De ophaalbakken versperren de putten en sluiten de verluchting af. S .oiKÜeai. De roovers van Londen Sinds ongeveer drie weken hadden twee joden, in de Cutterstraat het huis n. 11 gehuurd, op korten afstand van een groot ju weel magazijn. Sinds de komst van de nieuwe huurders, hoorde men een regelmatig dof gerucht. Een tienjarige knaap verwittigde vrijdag avond een policiemandeze ging vijf andere agenten balen. Zij klopten op de deur van het huis n. 11. Daar men de deur niet open de, werd deze ingebeukt. De eerste agent werd door een revolverkogel in het hert getroffen. Twee kerels kwamen, ieder met een revolver in de vuist, buiten gestormd en losten nog vijf schoten op de andere agenten. Een tweede viel om niet meer op te staan, terwij! de drie anderen erg gekwetst wer den. Eeu der slachtoffers is zaterdag avond overleden. De moordenaars namen de vlucht In nummer 11 werd een volledig en vol maakt die vengereedschap gevonden, alsook eene groote hoeveelheid dynamiet. Eene onderaardsche gaanderij was gegraven in de richting van de juweelmagazijnen, waar voor 750 duizend frank edelgesteenten voor handen lagen. De bandieten zijn aangehou den een hunner door de kogels van zijne makkers gerocht, is gestorven. Vcreenigdc>Staieii. Schrikke lijke branden. Te Philadelfia is eene groote leertouwerij afgebrand. Een muur is omgekanteld op verscheidene pompiers de ongelukkigen worden gedood. Een andere muur storte ook in en kwam op pompiers, politieagenten en andere redders terecht. In 't geheel zijn er tot nu toe 23 dooden men vreest dat nog andere slachtoffers on der de puinen bedolven liggen. .liiioriha. De barbiers. De bar biers van New-York aanveerden niet meer dat men het recht heeft zich zelf den baard te scheren, zonder door hunne handen te komen. Zij hebben eene groote vergadering gehouden, om tegen dat misbruik te pro icsteeren. Verscheidene maatregelen tegen de recht overt reders werden voorgesteld, onder meer, het vragen van een dubbel ioon voor het kappen van hun haar. Ande ren stelden voor in het geheel het haar niet meer te kappen van de zelfscheerders. De betoogers die verschillige talen spreken, zijn ten slotte vooiloopig uiteen gegaan, met liet besluit den prijs van hot' baard scheren te verlioogen, gedurende de week voor Kerstmis. He< scliijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chieo- rei der Trappistengebruiken van Vin cart-Silly. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen STADSNIEUWS. Brand. In den nacht van dinsdag tot woensdag dezer week, is rond 10 1/2 ure, brand ontslaan in het koeislal der hofstede bewoond dooi' Constant Mollet gelegen bij de Coppernolle. Do stalling werd vernietigd alsook een deel alaam zeven koeien kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekem Er bestaat verzekering. Een onderzoek is door de gendarmerie ingesteld. - Bedrieger. Een zwijnefacteur van Sint Jan ter Biezen, die gepoogd had dooi bedrog een zwijn, op den wagon geladen samen met andere om naar Brussel marki gezonden te worden, als hem toebehoorend te doen doorgaan, en reeds het geld opge streken had, zal hiervoor vervolgd worden Door einde van seizoengrooten afslag op paletots en fourruren in den Ballon bij Camille Battheu Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. - Gevonden over eenige weken op de Bertenplaats, eenen parapluie. Men mag hem gaan halen Boeschepestraat n° Op de markt weid vrijdag door den heer Blanckaert een handdoek met rooden boord gevonden en ten politie-bureele neer gelegd. Kerstfeesten. In het lokaal Hei Volkshuis" en in den Katholieken Kring" zullen op heden Zondag en Kestdag aan de kinders der leden, allerhande prijzen uitge- lot en gedeeld worden, geplukt van eenen kerstboom. In den Katholieken Kringzullen 2G0 prijzen uitgedeeld worden en dit zal voorafgegaan worden van eenige gelegen heidsliedjes en dichtjes, waarvan programma hier volgt 1. Kerstlied O schoone Nachtkooi te zingen door 35 knechtjes, 2. L)e Kerst boom, dichtstuk op te zoggen door juffer M. Baert. 3. La Legon de chanttooneel- stukje door juffers. 4. Les deux malades pour rire, duo coinique te zingen door de juffers M.-J. Delautre en J. Hauspie. La Poupée, gezongen door juffer G Ver- aiineman. 6. Lellre au petit Noël, lied gezongen door juffers. Liefdadigheidsfeest in 't college. Wij herinneren aan onze le/.ers dal hei ivondfeest ten voordeele der armen gehou den wordt in het college Maandag aanstaan- le, te 4 uren slipt Beleefd doch dringend verzoek aan de Damen den hoed af te leggeneene bijzaal zal daartoe ter harer beschikking gesteld worden. Zitting van den Gemeenteraad. Op Dinsdag 27n dezer, om 10 1/2 uren voor middag zal er openbare zitting van onzen Gemeenteraad gehouden worden. De Vertooningen der maatschappij Langhoirs Victorineu zijn vastgesteld op ndag 16" en Dinsdag 17" Januari 1911. Zij zullen bestaan uit Ilermosa of Vrouwen wraak door A. Dandois en het kluchtspel met zang »De Postiljon van Maria-Theresia» door H. Vanpeené. Ongetwijfeld zullen beide stukken met hunne roerende tooueelen en hunne schoone zangen den meesten bijval verwerven. Plaatsen zijn te bekomen bij M. Benoot, Hondstraat, n1' 1. De maatschappij Roeysche-Barbaristen zal op Maandag 13"en Dinsdag 14" Februari, voor wedstrijd uitvoeren het drama Elza van Nestor de Tière, en het kluchtspel Schrik van soldaten Over het drama zegt het looneelblad Onze Kringen Elza is een schoone perel aan Nestor de Tière's kroon en een onzer besle tooneel-produkten Geen twijfel dus of drama en klucht zullen alle twee druk bijgewoond en toege juicht worden. Met de elementen die beide maatschappijen van Rethorica bezitten, mogen wij zeker zijn gedurende dit tooneelseizoen in ouze stad nog vergast te worden met twee prachtige vertooningen. Mochten beide maatschappijen evenwel gelukken Sinl Jiiii-tei'-Sliezeii. Doodelijk e val. Woensdag namiddag is alhier een pijnlijk ODgeluk voorgevallen. Het 9jarig zoontje van Paul Bekaert, bakker in de Casselstraat te Poperinghe had zijn vader vergezeld. De jongen, die een brood tehuis droeg in een huis waar een steenen trap voor de deur komt, viel zoo ongelukkig van den trap met het hoofd op de steenen dat, M. Brutsaert, geneesheer te Watou, die men seffens bijgeroepen had, bestatigde dat de kleine het nekbeen gebroken en aan de hersens gekwetst was. De kleine moest hier ter verzorging blijven en werd vrijdag naar Poperinghe gebracht. Men heeft wei nig hoop hem te redden. Het verdriet der ouders is groot, te meer daar het hun eenig kind is. Y|>er. De moord van Zonnebeke voor de rechtbank. Den 2 October laatst, met de kermis, ontstond er ruzie tusschen een groep jongelingen nopens het breken eener steenen pijp van 2 centiemen. De ruzie veranderde in gevecht en zekere Sesier Charles bekwam eene zoo geweldige mes steek dat hij 's anderdaags stierf. Donderdag werd de zaak voor de rechtbank opgeroepen. Carrein Evariste, die gesteken had, kreeg 2 jaar gevang, en moet eene schadevergoeding betalen van 2000 fr., de kerel is 16 jaar oud. llaes Camille, Carreyn Camille en Sa- loinez Auguste kregen elk 8 dagen cn 20 fr. Brand stichting.Maandag namiddag rond 2 uren klom S..., 16 jaar oud, boereugast ter hof stede Emile Vandermarliere-Huyghe, op den hooizolder, zoogezegd om hooi te binden. De kerel stak er echter een vuurtje aan en miek zich gereed om te vluchten, toen de bewo ner, door het hulpgeroepen zijner vrouw verwittigd, toegeloopen kwam en den kerel vaststekie. Dank de spoedige en koelbloedi ge tusschenkomst kon men seffens de vlam men uitdooven. YSaiiacrtiiBgSee. Twee huizen af gebrand. Donderdag rond 8 1/2 ure 's morgens, is er brand ontstaan op het ge hucht Don Brandhoek in twee aaneen houdende huizen. Het eene behoorde toe aan Auguste Gryson, werkman en was thans onbewoondhet andere, eigendom vau René Gryson, insgelijks werkman, was doorhem en zijne vrouw gebruikt. De vrouw van RenéGryson verblijft sedert eenige dagen te Kortrijk om eene operatie te ondergaan en haar man verlaat dagelijks vroeg zijne woning om naar zijn werk te gaan, zoodat niemand in huis was toen de brand uitbrak. De twee huizen zijn ten gronde afgebrand, alsook de meubels, kleederen alaam, enz. en 300 franken in bankbriefjes welke Gryson op zij u huiszolder weggesto ken had. Buiten het geldis alles ten deele verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Nog over de moordpoging Camille Debruyne, de dader van den moordaanslag welke'wij omstandig verhaalden, is van zijne wonden gansch hersteld en genezen. Woens dag laatst is hij reeds voor deD heer Onder zoeksrechter van Yper verschenen. Bamelis Alice is ook bijna gansch hersteld en zal weldra op voet zijn. Wilt gij goede en sterke werkschoenen aan 8 fr. 50 't paar; wendt U naar De Gouden Mansboltien, bij Floreert Osteux, Yperstraat, (dicht bij de Markt), Poperinghe. Yper. Do genaamde Leonie P.. be trokken in de kindermoord waarvan wij herhaaldelijk gesproken hebben, is voor het assisenhof van VVest-Vlaanderen vezonden. De vi'ouw zal in de maand januari voor liet hof verschijnen. ILniigctiiarek. Jachtdrama. Ik jachtwachter Vynckier, die dinsdag nacht op ronde was op het gehucht St-Juliaan, betrapte twee kerels die aan 't wildstroopen waren. De pensjagers, zich betrapt ziende, mikten naar den jachtwachter en schoten Vynckier werd gelukkig niet getroffen. Hij schoot op zijne beurt en trof een der stroo- pers, die al vluchtend eene bloedstreep ach terliet. Het parket is verwittigd. Een der pensjagers is reeds gekend 't is een land- bouwwerkman, woonachtig in de gemeente. Is liet dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen SPORT. Fooflmll. Kampioenschap van België. Uil slagen van le divisie Union St Gilles 4-F. C. Brugge 2. C. S. Brugge 4-Kortrijk 2. Mechelen 2-Luik 0. Leopold C 2-Exctdsior 1. Daring 3-Racing 2. Beerschot 2-Antwerp 0. In de match F. O. Bruggo-Union miek Brugge eerst 2 goals. Dit ziende gingen de Brusselaars er zoo brutaal op los, dat Brug ge, hadden zij 10 goals voor gehad, nog ging verliezen. Eenige nieuwsbladen meldden dat er zeer erg gekwetsten waren, maar dat is onwaar. In 3e Afdeeling won A. S. Ronse le Poperinghe met 2 - 0Yper die zonder militairen uit moest verloor te Ronse tegen den F C. met 6-2 en te Kortrijk won de F. C. Rousselare met 4 - 0. Te Poperinghe werd Zondag laatst de match F. C. Poperinghe - A. S. Ronse ge speeld. M. Lebrun van Yper, die aangesteld was om den match te geleiden, kwam 's morgens, op aanvraag van de commissie van den F. C. P., het terrein bezien en verklaarde het onbespeelbaar. Hij zond een telegram naar Ronse, maar de spelers waren reeds op gung en kwSmen bier aan om 12 uren Er werd dus vastgesteld op verzoek Ier spelers van Ronse, die niet geern nog eens gekomen hadden, toch den match te spelen en M. Octave 1) vos, lid van den F. C. P. als scheidsrechter te nemen. De match begon om 2 uren, en de terrein was in veel beteren toestand dan 14 dagen te voren, toen M. Mestdagh van Rousselare hem goed gevonden had om tegen de F. C lier stad te spelen. De match werd geheel onpartijdig gearbitreerd en liep af mei eene overwinning van Ronse met 2-0. Het publiek was talrijk opgekomen wat bewijst dat het football spel, goed en eerlijk gespeeld, in de goesting onzer stadsgenooten begint te vallen. Heden Zondag, algemeen en tra ine ment en om 2 uren, match tusschen de le en de 2e equipe. Dat de spelers eens goed opkomen en bijzonderlijk deze der 2e equipe, die zich van nu voort kunnen oefenen Maandag 2° Kerstdag, te Poperinghe match tegen de F. C. van Meessen. Deze. match zal om 2 uren beginnen en belooft geheel belangrijk te zijn. Dat de liefhebbers hem dus komen bijwonen. Te Brugge heeft op 2e Kerstdag een match plaats tusschen de beste spelers der twee clubs van Brugge en de beste der vier clubs van Brussel, 't Zal er stuiven. ITootl62fi!l.^cIï«>eiïeï£ zeer sterk gemaakt, beste merk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige jrijzen bij Berat-Fremault, Veurnestraat, Poperinghe. VLIEGEN. Vliegnieuws.Deze week zijn nog al tal records geklopt geweest. Farman vloog zon dag 8 uren 13 min. en klopte alzoo het re cord van den duurhij legde in dien tijd 465 km. af. Legagneux, wereldrecordman der hoogte met 3200 meters, heeft woensdag het record van den afstand behaald met 515 kilm. af te leggen eri dit in uren. Te Etampes was het de belgische vlieg- ster, jufvr. Hélène Dutrieu, die het wereld record behaalde der vliegsters voor den duur en voor den afstand. Juftr. Durtrieu vloog, 2 uren 35 min, 167 kilom. 200 rn. afleggend. In den aerodroom van Buc won de fran- sche vlieger Laurens het wereldrecord der snelheid met passagier. Op I uur 16 min. legde Laurens met zijn medereiziger een af stand af van 100 kilometers. Over het kanaal. Zondag heeft den engelschen vlieger Sopwith de reis uit En geland naar België afgelegd. De 22jarige lieger waagde dit zonder dat een schip hem volgde. Hij vloog van Douvres cn hield stil te Beaumont bij Charleroi, alzoo in 3 1/2 u. 294 km. afleggend. Men zal zich herinneren dat de baron de Forest een prijs van 100,000 fr. uitgeloofd heeft voor den engelschen vlieger, die van de engelsche kust vertrekkend over het Kanaal zou vliegen, en zoo ver mogelijk in het land dalen. Deze prijskamp wordt den 31 december gesloten. De vlieger Sopwith heeft gepoogd dezen prijs te winnen, en bij is erin gelukt. Het is de vijfde vlieger die liet Kanaal oversteekt. Dc engelsche vlieger Grace die donder dag uit Dover het Kanaal overvloog naar Caies en terugkeerde naar Engeland is ei' niet aangekomen. Misleid door den mist moet de moedige vlieger de zee opgevlogen en erin vergaan zijn. Vlieger gevallen.De engelsche vlieger Graham White was Zondag mei zijn biplan oefeningen aan 'tdoen in het vliegplein van Dover, toen eensklaps het toestel ten gronde plofte. Het inachien werd heelemaal verbrij zeld. Graham White werd min of ineer erg gekwetst, doch men hoopt dat bij spoedig zal hersteld zijn. 11e Suikerij Van Tieghem-Dupont Rousselare, bekomt Eerediploma -grootste Onderscheiding- in de Wereldtentoonstelling van Brussel 1910. te stichten voor vrouwen en kinderen, aan de teering lijdende. Er wordt nu een oproep gedaan tot allen die belang stellen in dit menschüevend werk om twee maanden lang die liefdadigheids postzegels te gebruiken voor de verzendin gen in het binnenland, 't Is eene kiesche wijze om de hersteling onzer koningin te vie ren en te dier gelegenheid deel te nemen aan hare edelmoedige pogingen. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Ugemeen dépotApotheek, A. NiONTEYNE, Groote Markt, 18. POPERINGHE. SnelheiiS «leniiilo», In 1898, dus pas twaalf jaren geleden, won Charron den automobielprijs Amsterdam-Parijs; hij kwam tot eene snelheid van ongeveer 441/2 kilom. per uur. In 190G, te Oostende, legde Lee Guinness één kilometer af in 19 sekonden, wat 189 3/4 kilometers per uur maakt. Eindelijk deed onlangs Mariott op het zeestrand van Or- mond Beach in Amerika een rit van een engelsche mijl in 27 sekonden, 't zij met eene snelheid van bij de 207 kilometers per uur En men vliegt nog daarbij. OiiiEcriiciiiin^gcest der Bolgcu. Ziehier eene opgave van de Belgische kapitalen, in ondernemingen in den vreemde besteed en welke den ondernemingsgeest en den rijkdom der Belgen bewijzen In Holland 70 miljoen; in Frankrijk 137 miljoen; in Brazilië 143 miljoen; in Italië 166 miljoen in Egypte 219 miljoenin Duitschland 244 miljoenin Spanje 337.mil joen in Rusland 411 miljoen, en in ver scheidene andere landen samen 338 miljoen frank, wat een totaal van 2 miljard en 75 miljoen fr. uitmaakt. In Rusland zijn de tramdiensten in 27 steden uitsluitend in de handen der Belgen. »I( 'ii dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. SSelgië'N vmiiKgru. De roerende en onroerende vermogens worden op 27 milliard fr. geschat met een inkomen van 900 millioen fr. De inkomsten van den handel, de nijver heid en den arbeid worden op 4 duizend 500 millioen fr. geschatde kapitalen der spaarkas bedragen anderhalf milliard. ttriefn isKCÜiig.Wij ontvangen het volgende schrijven Waarde Lezers, Ofschoon ik de eer niet heb gehad Ued. voorgesteld te worden, toch mag ik mij ver ontschuldigen voor U een onbekende te zijn. Sedert maanden liet het bestuur van uw puik pgesteld weekblad mij toe wekelijks een door mij uitgevonden produkt te ad verteeren. Allen hebt gij reeds van THEOBllOMA gelezen en keni gij de versterkende kracht- vernieuwende en bloedaank weekende eigen- chappen van het nieuw geneesmiddel. Met nnig genoegen neem ik deze gelegenheid te baat om Ued. geachte lezeressen en geëerde lezers, kenbaar te maken dat de ruchtbaar heid aan den THEOBROMA tot hiertoe ver leend, de troostendste uilslagen heeft opge leverd. Van alle kanten van het land komen er lieden bij onzen eeneralen agent, M. DE MOOR. Burgstraat, 38, Gent, het nieuwe geneesmiddel halen en hetgeen volkomen met onze berekeningen overeenkomt, al iegenendie het gebruikt hebben zijn er te reden over en bevelen het hunne vrienden en kennissen ten hoogste aan. Dank er over, niet alleen in mijnen naam maar ook in naam der menschlievendheid. Geen zoeter voldoening kon mij te beurt vallen als de overtuiging van toch eenige zwakke, krachtelooze, ontzenuwde lieden in hun lijden te hebben geholpen. Sedert verscheidene jaren reeds, getroffen als ik zag hoe vele lieden flauw, krachteloos. Guiten adem zijn, niet bekwaam om te wer ken, heb ik mij afgevraagd of er toch geen raiddel was ons verzwakt menschengeslacht op te beuren en onze bevolking hare vroegere gezondheid terug te geven. Het ware onbescheiden openbaar te ver klaren wat moeite en wat geld mijne eerste proefnemingen gekost hebben. Laat ons taarover zwijgen, 't bijzonderste is dat l'HEOBROMA toch is gevonden en genoeg acht ik mij beloond bij de gedachte dat mijne pogingen toch niet vruchteloos voor het menschdom zijn gebleven. De auteur van THEOBROMA. Tc Poperinghe bij M1 MONTEYNE, apothe ker op de Groote Markt en te Yper, bij Mr LIBOTTE, apotheker, op de Botermarkt. POPERINGHE, van 18 tot 25 December. Geboorten. André De Wachter, z. v. Germain en Emma Room. Louise Beau- prez, d. v. Maurice en Eugenie Van Exera Gabrielle Deroo, d. v. Firmin en Irma Denys. Huwelijksbelofte. Géry Delplace, b. te Reninglielst met Rachel Creus, z. b te Poperinglie. Huwelijk. Edmond Derycke, 52 jaar, landbouwer te Reninglielst, weduwaar van Pauline Lamerant, met Marie Biion, 43 jaar, z. b. te Poperinghe. WATOU, van 6 November tot 21 Deoember. Geboorten. Deveeuw Suzanna. Van Eecke Alina. Leupe Maurice. Quaghebeur Alice. Delbaere Georges. Demolder Laura. Devos Iilionore. Brouteele André. Camerlynck Alice. Overlijdens. Brutsaert Florimond, 71 jaar. Deraedt Geremie, 34 jaar, echtge noot van Rachel Janssoone. Beddeleern Leon, 8maanden. Leupe Mauritz, 8 dagen. Loosvelt Eduard, 86 jaar. Busson Coleta, vrouw Frederic Lommey, 72jaar. Harinck Eugenie, religieuse, zuster An- nastasie, 30 jaar. Brunauw Melanie, 55 jaar, weduwe van Achiel Degraeve. Huwelijken. Willem Deheegher, bak ker met Margarita Vandroemme, beide te Watou. Josué Clays, kleermaker me) Mathielde Spilleboudt, beide te Watou. DICKEBUSCH, van 7 tot 21 Decomber. Geboorten. Maes Julia. Comyn Daniel. Capoen Medard. Overlijdens. Mahien Amand, 72 jaar, echtgenoot van Geerardyn Clemence. Desmarels Arthur. Vervisch Marcel, 1 maand. BIDDAGEN DER WEEK. Op donderdag 29 te Elverdinghe. Beurs van Brussel, 23 December Belg. 3 p. c. s. 3 p. c. 2 s. 2 p. c. Annuit. 4 '/i 3p. c. Gem.kred.4Vs 3 p. c. 3 p. c.'öi 3 p c.'68 Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. igo3 Brussel 1902 Brussel 1905 929220 92— 7625 7640 1230 1 1275 9075 11020 9175 1 23 1 23 25 io35o104 89 8930 102tot 73 929230 I03 23 1O373 915o 9173 Brussel-Zeeh. 7730 Elsene 1908 Mechelen 1885 1891 1897 Gent 1896 Luik i8s3 Luik 1897 Luik 1903 Oostende '98 Schaarb.1894 Schaarb. 1897 71 Verviersi8y3 10 3 2 5 Doornik 1874 53 Congoleening 8375 7773 7675 7§75 83 30 83 25 7,. 71 5o 5325 86- S Men weet dat op ver/oek van koningin Elisa beth het postbestuur zoogezegde liefdadig- heidsposlzogels heeft uitgegeveo, waarvan de winst bestemd is voor het werk van den Nationale» bond tot bestrijding der teering, die onder de bijzondere bescherming van Hare Majesteit geplaatst is. Die zegels wer den verkocht, die van 1 centiem, aan 2cen- tiemendie van 2, aan 4 centiemen die van 5, aan 10 en die van 10, aan 15 centiemen. Het verschil zal dienen om verpleeghuizen IlelgiHcli-Coügo. Leening van i5o millioen frank. (1888). I'M" Trekking. 20 December 1010. 22 Series of 550 obligaties, uitkeerbaar den 15 april 1911. S. 1858 n. 2 uitkeerbaar met fr. 20,000 S. 1858 n. 19 2,250 S. 1858 n. 21 s. 30153 n. 25 en s. 35498 n. 1 ieder met 750 Zijn uitkeerbaar met 400 fr.: S. N. S. N. S. N. S. N. 443 25 1858 7 6495 9 10543 6 10543 18 28400 18 30340 21 30340 25 35498 10 35498 12 47579 3 17579 23 40605 9 57612 6 57612 20 57813 13 58210 19 58210 20 58210 23 58210 25 Uitgenomen de hierboven aangeduide nummers zijn de volgende series uitkeerbaar met 215 fr. 443 10513 30153 31714 38845 37579 57612 58762 1858 14656 30340 35198 41973 49605 57813 6495 28400 30427 35811 45146 57362 58210 Een landbouwer van Poperinghe, die zijne hofstede gekocht hoeft en 4000 fr. te kort komt om alles te betalen, zoekt per soon om deze som te storten mits betaling van 3% intrest. Op de hofstede is geen hippotheek. Brussel, 21 Deo. Markt vast. Pope- ringhe (stadslood) 57 - 60 fr. Aalst 07 1/2 - 70 frank. Antwerpen, 22 Dec. Markt standhou dend. Aalst, beschikbare waar 68-70 fr., Januari-Februari 68 -70 fr.; aanstaande groeite, 65 fr. Poperinghe, beschikbare waar,58-60 fr.; Januari-Februari 58-60 fr.; aanstaande groeite 65 frank. Poperinghe, 23 Dec. Handel vast. Poperinghe (stadslood57 l/'2 - 60 fr., Pope- i inghe-dorpen, 55 1/2-57 1/2 frank. "ioede Meid, in stad. Inlichtingen ten Jonzen bureele. Smidsgasl van treffelijk huisgezin, een jaar of twee op stiel geweest zijnde, wordt gevraagd bij Achille Woutters, Boe- ichepe. j uis met vilrien, in de Casselstraat te T pachten. Zich te wenden bij Victor Gille, Poperinghe. J er berg In den Eklips Elverdinghe- "1 kalsiede, met land en stalling, ten dienste van handelsfacteur. Inlichtingen bij Mme We Aug. Rommens, groote markt. I In (Ion Keer v. <1. Ommegang, bij Camille Clabau, Keerv. d. Ommegang. Estaminet den Maandag. tï In de EtriiggCHlrant, bij Jules Vandevoorde, Bruggestraat. In Si Tasu-eiii, bij de kinders Beddeleom, Groote Markt. 1 Sa Wh Peerd, bij Charles Top, Aboele-kals. J» Sa liet üSaEeiilauiM, bij Camille Duthoit,- Proven-kale. 6 tu Café du Mord, bij Em. Trtiwant, bijg. Blok, Statie-plein, In 't Vosje, bij Charles Vei faillie, Vogelhoek. It ia den Congo, bij CamGhesquiere bijg.Gheeraert, Woesten-kalg .tu Pavilion ISelge, bij Ernest Demol, Arendstraat. SO In \t ESovfiiiei'laoi', bij Cyrille Theeten, Pottestraat. I S Au Saaimoii, bij Lievin Dewickere, Yperstraat. Itê lis St André, bij Leopold Berat, Casselstraat. UI A Sa Station, bij Wed. Ailemon, Yperstraat. I I in St Oniei', bij Emile Creus-Moncarey, Bertenplaats. 95 In de Zon, bij Ach. Lermytte. Garenstraat. 10 til itla^on, bij Elie Butin, Casselstraat. IS 3n de lüolikc, bij Wed. Vandermarliere, Casselstraat. 1? Bu den Wijngaard, bij Aimé Desa Mi er, Casselstraat. VOOR UWE NIEUWJAARKAARTJES. Wilt gij spoedig en ter trouwe gediend zijn wendt U ter drukkerij van Valère Sausen, Poperinghe. Groote keus van fantaisie visietkaartjes. Spoedige uitvoering van visietkaarten in steendruk. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De PoperinghenaaR" gedrukt, worden gratis hier ingelascht. PRIJSKAMP OP DEN BILJARD. Proven. Op Vrijdag 6n'Januari 1911, bij Marcel Noliet-Garmyn. Inschrijving tot 6 uren 's avonds. Inleg 30 cent. 25 Franks prijzen. Op heden Zondag, van 11 tot 12 uren voormiddag ter her berg "In Westvlaan- derenTentoonstel ling der duiven van Maurits Priem en Const. Bevernage. Alsook van 9 tot 12 uren ter herberg ,A ruuion» bij Ch Halfmaertcn, Tentoon stelling der duiven van J. Vandermeulen en O. VercruySxse. e koop. Eenige duizende schoone en rechte hopstaken, larixen (melèzes), ij J. Indekeu, Noer-Oeteren, Limburg. "«ene traamkar gansch nieuw, bijzonder 1 geschikt voor boter- en eierkoopman, J met hooge kap in amerikaansch goed achterberd die openslaatkist in vernist hout, trainen en wielen rood geverfd. Prijs: zeer genadig, 300 fr.Voor inlichtingen zich te wenden bij de Wed. Neudt, gemeen tehuis te Beveren. Per occasie te koop. Een voilure-karrc met twee banken, dienstig voor peerd of muil, alsook een hondehar, alle twee in goeden staat en aan zeer genadige prijzen. Bij Jerome Bouckenau, beenhouwer, West- vleteren. TAWDPIJl^ Wat Heel den dag werken, en 's avonds moe zijn en afgebeuld, en nog niet zachte slapen En een derde van mijn leven in mijn bedde moeten slijten Neen dat en, zai ik. En 'k zal mij liever seffens eene schoone en goede koopen, aan n verdwijnt in eene minuut en keert niet meer terug, door het gebruik der Dentogène, die de slechtste tan den bewaart. Met de Dentogène geen tanden meer uit te trekken, geen pijn meer bij het eten, geen abces noch gezwellen meer. Aan- veerd niets andersspreek wel uit Dentogène, i fr. 25 de flesch in alle goede apotheken. Depothouders voor onze streek M. Monleync te Poperinghe en M. Libotte te Yper.Kunt gij bij uwen apotheker de Dentogène niet krijgen, zendt naar een dezer apothe kers i fr. 3o in postzegels en binnen de 24 uren ont vangt gij eene flesch franco. Süchnrri S9c vos - Sïciesi. lood- en inliwerker le POPERINGHE, heeft de eer kenbaar te maken, dat hij zal verande- en van woonst, met den ln Januari 1911, vau in de Yperstraat naar de Garenstraat in de herberg (De Zon) in het hufe vroeger bewoond door Achille Lermytte-Lauwers. Hij laat ook weten dat hij eeno groote keus zai hebben in alle slach van klakken. Maurice CHRISTIAENS, Au café d'Ar- Jon, Yperstraat, Poperinghe, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich gelast met het kerven van tabak. IN 'T PARADIJS, POPERINGHE, Voor 13 fr. 50 zend ik U franco do ideaal machien om samen te tellen. Tientallen, honderdtallen, enz. zijn er zelfstandig ver anderd. Men kan altijd twee cijfers bij de nieuwe som voegen. Facturen van 20 tol 30 getallen, zijn in eene minuut gerekend, Onmogelijk te missen. De andere bewer kingen [aftrekken, vermenigvuldigen, er deelen zijn ook mogelijk. Het tuig is eenvoudig, mooi en kloek. Een kind kan er mede tellen. De noodige uit leg is bij iedere machien gevoegd. handelaarster le WATOU. Hameau Callecanes, le long de la frontière. tin Élh%BLISSE»II2.Vr POUVANT SERVIR DE avec MA1S0N a usage de Cabaret, et Jardin. N'adressen au Notaire BüTAYE, a Ypres, men krijgt daar ware voor geld en is daar ter trouwe gediend want gij moet weten, als ik wolle koop, ik moet scnaapwolle heb ben, en 'k en ben niet geern zelve geschoren De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban- Llagisten-Orthopedisten, driemaal gebreveteerdI j voor breukbanden zonder staal en zonder élastiek. Leveranciers van den Slaat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, S veroorzaakt door operatie of door liet dragen van j slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, I die door hunne uitrekking zonder waarde ziin E voor het ophouden eener begin- of volledige zak-1 breuk. Vraagt lionderde adressen ons uitI menschlievendheid gegeven, van personen i, en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui-[ zendmaal slechter waren. Neemt wel in achtdats wij door onze 40jaren ondervinding alles kunnen I beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van! Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijkt Welken Specialist of Breuklijder welke het boven-j gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast ziclt bijzon der met 't recht-1 maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiir gen I der rugeraat, ar-1 men, beenen en I voeten.Bijzon-j dere Toestellen om de hooge rug E te doen verdwij nen en de slechte I houding bij kin-1 ders. Onzicht- f bare Corsets om j de misgroeiingl der ruggraat te genezennoodig I in dit geval. Buikbanden. - Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan .allerhande zakking! van den buik. M' Francois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- bij Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot j 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, llijssel-f wijk, Kortrijk. lïn M' Honore VERDONCK, bij de nieuwe postl te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het 1 Hotel Den Gouden Hoorn, Simon Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in del voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK I hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 23 Dec. Tarwe, heet. 17,00 - Rogge 12,20 - Haver 12,20 - Aardappelen, 100 k. 10,00- Boter de kil. 3,00 a 0,00, Eieren de 26, 3,40 a 0,00. Yper, 17 Dec. Tarwe 20,25 a 00,00; rogge 14,00 a 14,50 haver 16,00 a 16,25

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 8