BREUKEN NIEUWS UIT BEliGIE. NIETS De Poperinghenaar. THEOBROMA Waar kan men Theobroma krijgen Hoeveel kost Theobroma HOPPE. Abonneert U aan DE KOFFiES van R. MONCAREY-SANSEN Zijn de Beste de Goedkoopste PROEFT ZE LH] zult geene andere meer willen. Tien stelregels van Garfield. Wetensweerdigheden. BURGERSTANDEN VAN HERBERGTAFELS, B' Op Zondag 29 Jan. 1911, HE RB ER GK E 31/SS EN Jaarlijksche Kermis, Op Zondag 5" Februari, EERSTEN TAP, Feesten en Vermakelijkheden. Men vi' BERICHT. Elie LIETAERT-VANHOUCKE Veurnestraat, Hil. van OSSTYN - CAMBIE, IJzerdraad voor Hoppe Onmogelijke Concurrentie De ware Tempeesi-ianteerns Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. ondervraagd, hernieuwde Tissier zijne be kentenissen en voegde erbij dat hij het ont werp opgevat had twee geldomhalers den zelfden dag in zijn woning aan te lokken en te vermoorden. Men zou eenvoudig het eerste lijk onder liet bed verborgen hebben! Demaresl betichte zijnen medeplichtige do moord beraamd te hebben; hij wilde er eerst, de hand niet aan leenen doch liet zich stilaan door Tissier overhalen. Op het ei de van zijne ondervraging vroeg Demurest weenend vergiffenis over hetgeen hij gedaan heeft en zakte snikken 1 op zijne bank neer. Dinsdag haddon bet rekwisitorium en de pleidooien piaats. Na eene korte beraadsla ging van de jury, werden de twee b nichten ter dood veroordeeld. Reusachtige brand le Roebaais. Een brand, zaterdag ontstaan in de katoen spinnerij van M. Motte Etienne, heeft er voor een miljoen 200.000 fr. schade aange richt. Assisenhof van 't Noorden. —Vrijdag verscheen voor het assisenhof van hel Noor derdepartement, een 20jarige moordenaar, Julien Schapman, hoeveknecht, dioeene zij ner oude meesteressen, Mad. Gloot, te Wul- vei'dinghe, vermoord heeft om haar te bestelen. De zaak is zaterdagafgeloopen. Schapman, plichtig verklaard aan moord, werd tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Treinbotsing. Maan dag morgend had er eene erge treinbotsing plaats te Kopkinstown (Pontypridd) tus- schen een reizigerstrein en een steenkolen- trein. Bij de wegruiming van de vernielde wagons heeft men de lijken van elf rei/.igers gevonden. Waarmede is The obi-oinu gemaakt rSli«H>bi*oisio is samengesteld uit krui den, die van ouderouds bekend zijn als tiloedvorklóekottdkrachtherstellend en li- chaams vernieuwend. Daarbij zijn extracten en minerale stoffen gevoegd die alshersiellingsmalemlen mogen aanzien worden van zenuw en spieren gestel. lie zijn ie uitwerksels we 1 Van de eerste dagen dat men het.gebruikt, wordt de bloedsomloop gemakkelijker, de ademhaling dieper en sterker, het gedacht helderder, het geheugen scherper, de zintui gen fijner. Het lichaam wordt krachtig, beter geschikt tot den arb id, en zoo haastig niet vermoeid. Theobroma sterkt, op dezelfde wijze als wijn en al cool maar zonder hoegenaamd de slechte gevolgen van hel drankmisbruik mede te slepen. Welke lieden moeten THEOBROMA nemen 1° Gezonde lieden die moeten overwerken, lastigen arbeid verrichten of in ongezonde bedieningen bijzonder vatbaar zijn om be smettelijke zie uen te betrapen. 2° Al degenen, die uit hoofde van «verar beid, verdriet, hoofdbreking in eenen s:aat van geests straagheid en algemeens moede loosheid gekomen zijn,en de noodzakelijkheid van f n slerkend geneesmiddel gevoelen. 0" Dat zij die prikkeling noch in drank of in wijnen zoeken, Theobroma zal hen de zelfde j>rikkeling schadeloos aanschaffen. 4° Zieke lieden, teringlijders, zenuwlijders, vermagerde, uitgemergelde lieden, al degene die krachteloos, afgemat, tendent rade zijn. In alle apotheken. Hier in Poperinghe is de depot bij Mr MONTEYNE, apotheker op de Groote Markt en in Yper, bij M LIBOTTE, apotheker, op de Botermarkt. I)rij franken voor eene flesch en daarme de is men tien a veertien dagen goed en spaart men andere medeeijnen. Overal verzonden tegen fr. 3,15 in een postmaudaat. STADSNIEUWS. Kerk van Sint Bertinus. Mannen van Poperinghe, Maandag aanstaande, 30 Januari, om 6 1/2 ure moet gij ga luisteren in St Bortens kerk naar E. P. Ro- bertus Gij zult, het u niet beklagen 1 Ziehier waarover hij gaat spreken Maandag 30 Jan.Noch God, noch meester Dinsdag 31 Jan.Slechte rijken, slechte bur gers, slechte armen Woensdag 1 Feb.: is alles dood als men sterft? Donderdag 2 Feb.Eene plaag dezer eeuw. Vrijdag 3 Feb.Weg met de Biecht Zaterdag 4 Februari is er geene Conferentie. Zondag 5 FebruariWaarom men zijn geloof verliest Verfraaiing der Markt. De bouw grond gelegen aan den Noordoostkant van onze groote Markt, voortkomende van de afbraak van het huis van M. Pierre Roy, zal openbaarlijk verkocht worden. Deze ver- kooping zal geschieden door 't ambt van den Notaris Cassiers, in het Hotel van Regeering te Poperinghe, op Maandag 20 Februari aanstaande, om 2 uren stipt namiddag. Deze bouwgrond, groot drie aren vijf en tachtig centiaren, bestaat in A. Den oostkant tot aan den muur van den overwelfden vaart, groot twee en veertig centiaren. B. Den grond boven den overwelfden vaart en deszelfs muren, groot een are vijf en tachtig centiaren. En C. Den westkant tot aan den muur van zelfden overwelfden vaart, groot een are acht en vijftig centiaren, bekend bij kadas ter sectie F, deel van nummer 248b Hij is in massa ingesteld 4000 fr. De volgende bijzondere voorwaarden zijn door den kooper te onderhouden 1. Voorschreven bouwgrond zal verkocht worden otn, op gehoel de lengte van des- zelfs zuidkant, te moeten betimmerd worden volgens plan, waarvan de voorgevel door het stadsbestuur opgelegd zal zijn. Deze be timmering zal moeten opgedaan worden, ten minste voor wat de gebouwen op de Groote Markt gevende betreft, binnen den termijn van een jaar, ingaande met den dag van den overslag, op pene van aan 't stadsbestuur eene som van 1500 frank te moeten betalen. De teekening van den bouwtrant van gemelde voorgevel is berustende in 't sekre- tariaat dezer stad. 2. Met den dag van den overslag zal de kooper den vollen eigendom verkrijgen van de deelen onder letter A en C, en voor wat de grond onder letter B aangaat, alieenlijks het recht van bouwen, planten en zaaien zoolang als dat de Bevoegde Overheid geen tegenstrijdig besluit zal genomen hebben. En 3. Er is wel ondersproken dat het noor- dersche gedeelte van den grond onder letter B op geheel zijne breedte en op eene lengte van 15 meters 50 centimeters in alle geval niet zal mogen betimmerd worden. Aanbestedingen. 3 Februari. 's Middags, 12 ure, in de bureelen van het bestuur der ijzeren wegen, Vrijdag-markt te Brugge bouwen van eene bergplaats voor rijtuigonderzoekers, verandering van hel gebouw derlokomoiieven in koopwarenhan- gaar en den bestaanden hangaar in lampen en verwarmingslokaal, niet zaal voor wachters, enz. in de statie vau Poperinghe. Bestek fr. 21.237-17borgsom 1900 fr. 27 Februari. In het Stadhuis te Pope ringhe, aanbesteding der werken van het nieuw te bouwen stadhuis op de Groote Markt. Bestek 204.700 fr. x Maart.In het Stadhuis te Poperinghe, openbare aanbesteding voor het leveren aan den Disch der brooden voor de armen, te beginnen met 15 Maart tot 't einde 't jaar, wat komt op 9100 brooden. Been gebroken.Karei Becuwe, ver blijvend in het gesticht der oudemannen, iel zaterdag laatst zoo erg, dat hij zich een been brak. De man werd naar het gasthuis overgebracht. Verloren, door Jufvr Demaeght, van Watou, op vrijdag laatst, op de Proven kalsiede, nabij de melkerij, een bankbriefje van twintig frank. Wij vernemen, dat het briefje gevonden door de dochter van Benoit üewicker, van Proven, in de melkerij af gegeven is geweest. Een solo-slim werd Vrijdag avond espeeld In den Gouden Arend bij M. Emile Lobeau, door M. J Cassiers. Zijne medespelers waren de heeren A. Monteyne, O. Logghe en V. Sansendeclsman M. L. Dewickere. De tooneeivertooningen in onze stad. De maatschappij Roeysche-Barbaristen zal op Maandag 13"en Dinsdag 14" Februari, voor wedstrijd uitvoeren het drama Elza au Nestor de Tière, en het kluchtspel Een haastig woord Kaarten zijn te bekomen bij de We Th. VanElslaude, Yperstraat. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. iIgemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. WaSoai. Laffe aanranding. Zon- lag nacht werd eene laffe aanranding ge pleegd op den persoon van M. Adrien L)e 'ooi, rentenier te Watou. Het slachtoffer werd erg mishandeld, door twee, nog jonge mannen, die tot nu toe onbekend gebleven zijn. De oorzaak is niet gekend. De zaak is zeer ingewikkeld. Het proces zal verscheidene dagen duren. De zetel van het openbaar ministerie wordt bekleedt door M. den substituut De Clercq. M. Begerem, van Yper, is met de verdediging gelast Eene talrijke menigte, vooral uit Yper, woont de zittingen bij. Aan het Assisenhof van Oostvlaan- derenis men geheel de week bezig geweesl met de wreede moord, gepleegd op de kleine CecNia De Bruycker, waarvan Man t'uyen- broeck als schuldige aangehouden werd. Veel getuigen werd verhoord en denkelijk zal de zaak eerst zaterdag afioopen. Tie 11 ateftt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Yicu poort. Doodgereden Maan- lag is alhier een vreeselijk ongeluk gebeurd M. Louis Lingier wilde op den tram springen doch hij deed een misstap viel en rolde on der do wielen. De ongelukkige, die beide beenen afgereden was werd in eene nabu- ige herberg gedragen, waar hij aanstonds do noodige geneeskundige zorgen ontving, toch alles was nutteloos eene uur nadien af het slachtoffer den geest. M. Lingier, kantonnier van de kust, te Nieupoort, was gehuwd en vader van 8 minderjarige kin deren goede on sterke werkschoenen fr. 50 't paar; wendt U naar De Gouden Mansbottien, bij Florerit Osleux, perstraat, (dicht bij de Markt), Poperinghe. Vriendelijk verzoek aan al wie nog boeken in leening heeft der boekerij van Henri Baert, ze zoohaast mogelijk terug te bezorgen bij de We J. Baert, Noordstraat, x3. Vakvereniging der Bouwwerkers. Zondag laatst werd eene eerste vergade ring gehouden tot liet stichten van eene vakvereeniging onder de metsers, plafon neurs, dienders en aardewerkers. Een hon derdtal mannen waren er tegenwoordig; en luisterden niet groeten aandacht op de aan spraak van den Heer Eruiel Allewaert, af geveerdigde van het Midden-Comiteit. Het nut, ja, de noodzakelijkheid eener vakvereeniging werden klaar uiteengedaan, en de spreker wist te bewijzen dat er, zoo wel onder zedelijk als onder stoffelijk op zicht, niets anders dan voordeden gelegen zijn in de vereeniging. De spreker wees erop dat het een middel is om vrede te bo waren tusschen bazen en werkliedeneen middel tot betere verstandhouding tussc werkers en werkgeverstot meerdere broe derlijkheid tusschen mannen van 't vak tot verdere bekwaamheid in 't werk. Voegen wij erbij wat eene andere slem daar zegde Ons ïneiSet'svolk is weinig geachtdat kan en moet veranderen, en, voor't oogenblik geen ander middel dan de vakvereeniging De voordeelen onder stoffelijk opzich klonken luide in de ooren der aanwezigen en allen waren het eens om te zeggendat ware eene schoone zake! Zegt niet: dat ware, maar wel: dat is eene schoone zakeWat al in zoovele steden en gemeenten in vollen Moei is, kan dat niet in Poperinghe zijne vruchten dragen? Bij het sluiten der vergadering wierden aanstonds eenige bij b edingen opgenomen met de e; rste wekelijksche storting van 25 centiemen. Maar volgens wij vernemen zal Zondag, 29 dezer, de bijzonderste dag zijn De inrichters der vakvereeniging willen er niet op slapen, maar het ijzer smede als hot warm isen daarom eene tweede vergadering. Daarbij vele werklieden moe ten dat al 'ne keer beklappen zijn van goeden wil, maar wat lang vau stijl Toch zeker is het dat er een groot getal inschrijvingen zullen gedaan worden in de vergadering van Zondag het bestier, uit werklieden bestaande, moet gekozen worden en de dag der eerstkomende vergadering vastgesteld. Metsers, plukkers, dieaders en aardewer kers, allen op uwen post: Zondag, om oren, in 't Rektmfgaat naar de vergadering gij zult er nog verder nieuws hoeren over uwe vakvereeniging-, doet u inschrijven als lid, en gij zul:, er, van in 't eerste jaar, de groote voordeelen van genieten. Brand. Maandag morgen werd onze gemeente in rep en roer gezet. Brand was uitgeborsten op de hoeve van M. Jere mie Vanderlinden-Walbrou. Gelukkig-lijk was het maar de keete, die van de hoeve nog wat verwijderd is, en de boer met zijn volk heeft alles kunnen blusschen. Er is nochtans rond de 400 fr. schade. De brand is ontstaan door 't fournuis. Zonder nieuws. Men is nog altijd zonder nieuws over de zonderlinge verdwij ning van den 66jarigen Soraptiin Pinte, die, zooals wij verleden week zegden, hier sedert 6" dezer verdwenen is. Yper. Correctionnecle rechtbank. Bailleul Elie, wever te Boeschepe, vervolgd voorde diefte van drie of vier hennen ten nadeele der Wed. Gillebert, bij Abeele statie wordt voorwaardelijk veroordeeld tot 50 fr boete voor het dragen van verboden wapens en tot 15 fr. voor droukenschap. Doodsbedreigingen. De genaamde Henri C..., zal vervolgd worden 0111 in de Taverne Anglaise St-Jansstraat, doods bedreigingen te hebben geuit tegen den baas die van hem betaling eischte van wat hij had besteld. Hij hield dezen zeifs eenen revolver voor het gelaat en moest worden ontwapen'! door twee aanwezigen. Een jongeling, Craeye Prosper, was verloofd geweest met een meisje die met hein had afgebroken. Daar zij zou trouwen zocht Craeye ze op. beleedigde ze en be Jreigde ze met een mes. Vroeg of laat, riep hij, moest zij er aan. Hij ook zal vervolgd worden. Assisenhof. Voor 't Assisenhof van Weslvlaanderen verschenen deze week twee zaken. 1. Do zaak ten laste van Emerence Cou nye, 37 jaar oud, huishoudster te Middel kerke en echtgenoote van Jules Jonckheere Da man een echte dronkaard, die, zooals vele dier verslaafde drinkers, zijne vrouw het leven ten hoogste ongelukkig miek, had op 23 Augusti laatst in een oogenblik van diepe wanhoop, door zijne vrouw bijna ver geven geweestzij had zurkelzout in zij drank gemengd. De vrouw werd vrijgesproken. 2. De kindermoord van Yper werd Don derdag opgeroepen. De beschuldigde is de genaamde Leonie Priem, 39 jaar oud, strijli ster, te Yper. Zij wordt beschuldigd van aberaamde moord op het onwettig kind van hare nicht Emma Priem b/ ten minste van medeplichtigheid. gU SPORT. Football. België. Uil- Kampioenschap van slagen van le divisie Door den slechten staat der terreinen moesten twee matchen uitgesteld worden Standard - Union en Leopold - Beerschot. De andere gaven C. S. Brugge (3 - Racing Brussel 0. F. C. Antwerp 1 - Kortrijk 1. Mechelen 0 - F. C. Brugge 1. Excelsior 2 - Daring Brussel 2. De twee clubs van Brugge staan nog altijd goed aan 't hoofd der rangschikking. Football-Schoenen zeer sterk gemaakt, beste merk, in alle kleuren te verkrijgen aan zeer genadige xrijzen bij Berat-Frcmault, Veurnestraal, Poperinghe. In IIV divisie, serie B, werd maar een match gespeeld Kortrijk op zijn terrein overwon de S. V. Rousselare met l - O. Heden Zondag wordt ia derde afdeeling, serie B, maar een match gespeeld S. V. Rousselare - S. C. Kortrijk te Rousselare. Naar Meessen. De IIe equipe van den F. C. Poperinghois begeeft zieti heden Zon ing naar Meessen om er uite komen tegen len aldaar onlangs gestichten club. Deze kwam ous reeds bezoeken op 2" Kerstdag en werd overwonnen. Wij hopen dat. de mannen der 2e equipe, waai in nu verschei dene beginnelingen zijn, zegevierend huis waarts zullen komen. De spelers of liefhebbers die zouden be- geeren de reis mede te doen om hunne mannen wat aan te moedigen, worden ver zocht zoohaast mogelijk hunnen naam aan te geven - In den Casino op de Groote Markt, ten laatste tegen den Zondag mor gen oin 9 1/2 ure. De reis zal geschieden per cl;ar-t\-banc. Vertrek stipt om 11 1/2 u. uit den Casino Die niet spelen en de reis meedoen betalen 1 fr. Vliegen. Record geklopt. Donderdag vloog de vlieger Sommer, met zes passagiers op zijn liegtuig, van Douzy naar Remilly en terug. Hierdoor behaalt hij het record der yluphten met passagiers en liet record van hst op geheven gewicht. Itiljarl. De Fransche beroepsspeler, M Adorsan heeft te Parijs, bij eene match die hij te spelen had legen Cassignot, een buitenge woon iets tot staud gebracht.. De match bestond uit eene pari ij van 300 punten. Do welgeoefende speler maakte zonder opont houd de 300 punten, en, voortspelende, kwam hij tot 441 punten, alzoo het bestaan de wereldrecord met 71 punten kloppende. - Door einde van seizoen, grooten afslag op paletots en fourruren in den Ballon, bij Camille Baitheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. tocht door de reten en spleten, niet zelden verkoud worden. Daarom moet de plaats tusschen de schou derbladen bij koud weer vooral beschermd worden, en, lieden van 50 jaar en zij die aan moeilijke ademhaling lijden, moeten hier een stuk flanel dragen, om lichaamswarmte te behouden en den invloed der koude van buiten tegen te gaan. Do meeste longlijders gelooven reeds genoeg gedaan te hebben als ze de borst behoorlijk beschutten, terwijl locli de beschutting van den rug even ge wichtig, zoo niet gewichtiger is. 1910, 901 mannen en 898 vrouweD, 't zij een totaal van 1799. Er is dus eene vermin dering van 5. Er werden 10 huwelijken ingezegend. Ik heb de eer, het geacht Publiek kenbaar ie maken, dal ik door vergrooting van mij nen schoenwinkel, mijn huis zal opbouwen, en met Februari voor 3 maanden, het buis zal bewonen van Mad. \\'e Louis Ramoen on Kinders, aan den anderen kant in de zelfde straat, nr 29. BERAT-FREMAULT, GOUDEN SCHOEN Veurnestraat, POPERINGHE. Snelheid der Spuoi-ucgcii, Wij laten hieronder een staaltje volgen van de maximum snelheden door de spoorwegen der verschillende landen bereikt. Deze snel heden zijn niet ieder jaar hetzelfde. Zoo rijden sinds geruimen tijd de fransche trei nen veel harder dan de engelsche. De onderstaande cijfers, die, wel te ver staan, maxima zijn, ontleenen wij aan den Tour du Monde Frankrijk 93.5 K. M. per uur. Engeland 87.9 Duilschland 82.7 België 79.6 - Holland 75.7 Oost.enrijk-Hongarië 73.2 Italië 67.1 Rusland 61.5 Denemarken" 57.8 Daarna volgen Turkije met 42 K. M. Bul- garië met 35 K. M. en Griekenland met 33.7 K. M. Frankrijk houdt dus voor het oogenblik het récord voor de snelste reizen. Siiellieid der vogelen. Ziehier de snelheid waarmede de snelste vogels vliegen. Do kwakkel 80 kilometers in het uur de reisduif 100 de arend 120 de zwaluw 250 de steenzwaluw 317. Brussel, 25 Januari. De handel, die zoo hevig door de speculatie opgedreven was, schijnt kalmer te worden.- Aalst en Poperinghe noteeren 77 1/2- 81 frank. Antwerpen, 26 Januari. Markt kalm. Aalst beschikbare waar 90 fr., Maart-April 87 1/2 - 90 fr.; aanstaande groeite 82 1/2 fr. Poperinghe 94 fr.; Maart-April, 94-95fr.; aanstaande groeite 80 - 82 1/2 frank. ftliul S.uih. Leening van 84.222.500 frank. (1897) 70e Trekking. 20 Januari 1911. 875 Obligaties uitkeerbaar den 1 Sept. 1911. S. 22743 n. 24 uitkeerbaar met fr. 10,000 18023 n. 18 1,000 4795 n. 14 500 23313 n. 8 250 28433 n. 18 250 Zijn uitkeerbaar met 150 fr 118 16 1068 2 3030 23 4303 15 14343 4 15911 23 15911 25 18660 10 18660 12 18950 16 19329 10 21057 16 1349 16 23902 23 27382 11 28071 4 28394 3 28394 25 29604 6 30135 13 De volgende series zijn uitkeerbaar aan pari 118 9201 17434 21057 3500 28433 Auiilioiiiii^intfC!!. Wat er zoo al op de 4e bladzijde der gazetten gevonden wordt 1. Te koop: een piano, splinternieuw; te spreken dagelijks van 1 tot 3 uur. 2. Een rijtuig over te nemen met patent- assen, waarop men vier weken kan rij ien zonder te worden gesm lerd. 3. Publieke verkoop van herberggei ief, glasgerief, glaswerk, toog, tafels, stoelen, kiekens, en andere meubelen. 4. Te huur aangeboden: 2 ruime kamers voor 'nen heer met schuifdeuren. Belg. 3 p.c. 1 s. 3 p. C. 2S. 2 p. c. Annuit. 4 '/s 3 p. c. Gem.kred.4V2 3 p. c. 3 p.c.'61 3 p.c.'68 Buurtsp. 3p. c. Anderl. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. igo3 Brussel 1902 Brussel iqo5 IN "T PARADIJS, POPERINGHE, 1Stel niet uit tot morgend wat gij heden doen kunt. 2. Val anderen niet lastig met hetgeen gij zelf doen kunt. 3. Besteed geen geld eer het gewonnen is. 4. Koop geene onnuttige dingen onder voorwendsel dat ze goedkoop zijn. 5. Onze hoogmoed kost ons ineer dan honger, dorst en koude. 6. Eet en drinkt eerder te weinig dan te veel. 7. Hetgeen wij gaane doen, valt ons niet moeilijk. 8. Beschouw in alle dingen den goeden kant. 9. Bekommer 11 niet op voorhand om de moeilijkheden die u misschien te wachten staan. 10. Zijt gij gram telt tot tien alvorens te prnken, zijt gij zeer gram tel tot honderd. Te Swoop Qcboon en gerievig huis-herberg gelegen in de Meessenstraai, nr 6, groot 1 are 50 cent., met schoone benedenplaatsen, kelder en voute; 2 soorten van waler met pompon, enz. Men kan er seffens ingaan. Inlichtingen bij den bewoner Cam. Claeys. Ycrgcet niet, vooraleer meubels of stoelen te koopen, van de uitstellingen te komen bezoeken van den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, Poperinghe. He Koningin Heler. Koningin 31 isabcth heeft eeu schoon besluit genomen, om de genegenheidsvolle belangstelling, die gansch het land haar tijdens hare ziekte betoonde te beantwoorden. den weet dat het gebruik wil dat de koning peter is van den zevenden zoon die n eene zelfde familie geboren wordt. De koningin, ter gelegenheid harer gene zing, heeft besloten dat zij voortaan aan veerden zal, meter van het zevende doch ter I je te zijn. Evenwel wordt als voorwaarde gestel dat de zusters van de nieuwgeborene nog in leven zijn, en dat sinds de geboorte van bet eerste meisje de reeks van zeven meisjes niet door de geboorte van een zoon onder broken wordt. Men is benieuwd te weten wie het eerste meisje zal zijn die onze beminnelijke vorstin tot meter zal hebben. lie ilieiiNttijil verkort. Gezien den gunstigen toestand der effektieven, heeft de minister van oorlog besloten dat de mili tairen van de klas van 1908, van de bereden artilerie van den legertros, die eerst den 31 maart aanstaande in onbepaald verlof moes ten gezonden worden, reeds den 28 januar: naar huis mochten terugkeeren. lie afecSiafiin£ «Ier plantaver* vangisaf;. De agenten-aanwervers van liet leger hebben van het ministerie van oorlog bericht gekregen dat er geene vrij willigers met premie meer aangenomen worden. BRaud den rug; warm. De nieren zijn gewichtige organen van 't lichaam en door de natuur aangewezen zoo warm moge lijk gehouden te worden. In gezonden toe stand zijn zij daarom in een laagje vet gehuld Als ze kou vatten ontstaan in de kleine vaten ervan eene stremming van den hloeds omloop, zoodat het bloed zijn eiwit verliest Het ei witis een der belangrijkste ievensvoor waarden, waarvan de instandhouding der- lichaamskrachten afhangt. Als nu 't eiwit door de blaas wordt verwijderd dan is 't voor 't lichaam verloren en de mensch vermagert tot een geraamte. Daarom is 't vooral bij bejaarde lieden noodig den rug steeds warm te houden. Tusschen de schouderbladen zit ten de longen. Ieder weet, hoe licht een koude wind op den rug verkoudheid doet ontstaan. Het zitten met den rug naar een raam of naar eene deur doet, wegens den POPERINGHE, van 22 tot 29 Januari, Geboorten. Maria Deneire, d. v. Omer en Emma Lefever. Albert Bevernage, v. Lucien en Maria Botte/.. Martha Delbaere, d. v. Medard en Eugenie Dauchy. Adrienne Titeca, d. v. René en Maria Blanckaert. Maria Verpoot, d. v. Julien en Zoé Goemaere. Maria Decoker, d. v. Henri en Leontina Caroen. Julienno Ver- haeghe, d. v. René en Emma Vandevoorde. Maria Huys, d. v. Remi en Felicia De- vacht. Overlijdens. Decreus Benoit, 76 jaar, zonder beroep, weduwaar van Arnelie De- weerdt, Boeschepestraat. Dezeger Livi- nus, 77 jaar, barbier en herbergier, wedu waar van Adelaide Lebbe, Casseistraat. Goudeseune Alidor, 15 maanden, wijk A. Desagher Marie, 77 jaar, kloosterlinge, wijk A. Vermeulen Therese, 81 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Yperstraat Moerman "rma, 14 maanden, wijk I). Hoevenaeghel Albert, 2 1/2 jaar, Veurnestraat. Verroye Joël, 15 dagen, wijk D. Huwelijksbelofte. René Vermoersch, aardewerker met Pauline Debruyne, kant werkster, beide te Poperinghe. Huwelijken. Camille Decrock, 27 jaar, landbouwer te Westvleteren met Julienne Vandesteene, 27 jaar, z. b. te Poperinghe. Henri Vandamme, 58 jaar, land werker Oostvleteren, weduwaar van Mathilde Juliaen, met Leonie Verdruye, 54 jaar, z. b te Poperinghe, voorgaandelijk te Watou. Ernest Mostaert, 28 jaar, brouwer te Swe- veghern met Maria Vantours, 34 jaar, bij zondere te Poperinghe. Maurice Verleye 28 jaar, winkelknecht te Brugge met Au gusta Lesap, 26 jaar, dienstmeid te Pope ringhe. lit weel niet jaSIew, maar wat ik weet is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Schoone gedraaien tnfelpooten 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Groote. keus van Üei'KeHloeleii. aan Beweging der Bevolking in 1910 Westvleteren. Geboorten,31 knechtjes en 23 meisjes, totaal 54 inkomsten 44 Totaal intredingen 98. Overlijdens, 15 mannen en 17 vrouwen totaal 32; uitgangen 77. Totaal uittredingen 109. Verlies op do bevolking: 11. Huwelijken 14. V lamer ting he. 110 Geboorten, waar van 57 mannelijke en 53 vrouwelijke. 68 Overlijdens, waarvan 31 mannelijke en 37 vrouwelijke. 31 Huwelijken. Reninghe. Geboorten, 32 knechtjes en 21 meisjes, totaal 53. Inkomsten 47 mannen en 39 vrouwen, totaal 86. Totaal intredin gen 139. Overlijdens, 19 mannen en 22 vrouwen totaal 41. Uitgangen 54 mannen en 49 v.rou wen. Totaal uittredingen 144. Onze bevolking die op 't einde van 1909 bestond uit 895 mannen en 909 vrouwen, 't zij een totaal van 1804, telde op 't einde van 1068 10238 18023 21349 23902 28751 3030 13150 18660 21966 25348 29604 31) 4 14343 18950 22408 27382 30135 4303 159)1 19329 22743 28071 32180 4795 16446 20150 23313 28391 Beurs van 92— 92— 1i3 9145 1 io5o 91 5o 12450 104 5o 89- 9825 92 5o 104 8975 92O5 Brussel, 26 Januari, Brussel-Zeeh. 74 Elsene 1908 9923 Mechelen i885 18g 1 1897 Gent 1896 Luik >853 Luik 1897 Luik 1903 Oostende'98 71 Schaarb.1894 Schaarb.1897 7325 Verviersi87o 10750 Doornik 1874 Congoleening 8725 9273 90- 7350 8845 103 5o 7625 8425 73- TerstoiKl te pacliten Herberg Dl den Transvaal - bij de sta tie, met peerdenstal en hof, zich ie wenden bij M. Bataille-Moncarey, brouwer te Pope- inghe. erberg - In den Eklips Elverdinghe- kalsiede, met land en sialling, ten dienste van haodelsfacteur. Inlichtingen bij Mme We Aug. Rommens, gioote markt. Terberg "Inde Werkman". Zich ie begeven T voor inlichting hij Pyck-Vercruysse, Brouwer, Poperinghe. I Ah Cornel «Por, bij Gustave Creus, St Jans Kruisse. In <ie Ceiile, bij Dominique Logie, Bruggestraat. !l in Ooslvliiaiulcren, bij Achilie Lauwyck, Boescheepstraat. 4 In tie Sinil IHxiniide, bij Charles Worm, Veurnestraat. 5 En 'i nieuw Eïozeminal, bij Henri Six, Veurnestraat. It In den Eke!iliaan, bij Alois Buseyne, kuiper, Meessenstraat. 7 A la Yille (Ie lbog>crin&Jie, bij Maurice D'Amour, Hondstraat, ft In (Ie SiniMHC, bij Camille Verhuist, Casseistraat. II In 'l liaMleellje, bij Camille Merlevede, Rekhofstraat. Ill Bn tie Yiolelle, bij Alois Decorte, Keer v. d. Ommegang. 11 In ile l.oskaai, bij Verhaeghe-Bonduelle, achter de Statie. 12 in "4 YijvcrlitiiM, bij Arthur Camerlynck, Peerdenmarkt, lit In ile lYieuwe Zwaluw, bij Henri Vandepitte, Watoustraat. 14 An 4eaia»llarl, bij Nestor Verschave-Dewancker, Casselst. 15 In Spanje, bij Arsène Gantois, Westvleteren-kalsiede. Kermis en Kostuum te verhollen. IO I11 het IBof van Commerce, bij Emile Deprez, Watou kalsiede. Combat met liet Kaartenspel, Jassen 17 A 9a Longue Allee, bij Omer Battheu, Yperstraat. Groot Muziekaal Avondfeest. Uitvoering van schoone vlaamsche liederen en nieuwe muziekstukken onder leiding van Marcel D'Heere en Clc, tft In ilen Anker, bij Alois Degruytter, Houdstraat. 111 In de nieuwe Stad Yeurae, bij Elie Lietaert-Vanhoucke, Veurnestr. Velo te Verloten, till In de Civile, bij René Senechal, WESTOUTRE. Op heden Zondag, van 9 tot 12 uren voormiddag ter her berg I n W estvlaan- deren - Tentoonstel ling der duiven van M. M. Hannebouw en H. Desagher. Op heden Zondag 29 Januari, herberg St Arnould bij Achiel Verhaeghe, van 9 tot 12 uren Tentoonstelling der duiven van A. Verhaeghe en M. Papegaey. aagt Smidsgast van treffelijk huisgezin, een jaar of twee op stiel geweest zijnde, wordt gevraagd bij Achilie Woutters, Boe schepe. Goeden bakkersknecht, van 18 tot 20 jaar, bij Jules Huyghe-Flauw, bakker te St- Jans-Cappel (Frankrijk.) Met APRIL aanstaande zal de schoen winkel van CharlcM Itancliy, thans schoenmaker in de Watoustraat, overge bracht worden naar de Sint Jans Kruis straat, nr 10, drij huizen van de kerk. T A verdwijnt in eene minuut en keert niet meer terug, door het gebruik ■der Dentogène, die.de slechtste tan den bewaart. Met de Dentogène geen tanden meer nit te trekken, geen pijn meer bij het eten, geen abces noch gezwellen meer. Aau- eerd niets anders; spreek wel uit Dentogène, i fr.25 de flesch in alle goede apotheken. Depothouders voor onze streek M. Monteyne te Poperinghe en Af. Libotte te Yper.Kunt gij bij uwen apotheker de Dentogène niet krijgen, zendt naar een dezer apothe kers fr. 3o in postzegels en binnen de 24 uren ont vangt gij eene flesch franco. "tustnaf tjiieslruv, 139, Casseistraat, J Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat hij zich ten zijnen huize zal gelasten met het kerven van lahak. Verandering van Woonst. E> <11> fi<: II E A 11 IC Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij kom te vestigen in de oude gekende af spanning eertijds bewoond door mijne moe der Roze, In de Nieuwe Stad Veurne dicht bij de Groote Markt, Poperinghe en er logement zal geven aan iedereen, zoowel te peerd als te voet. Voor velos zijn er bijzon- lere bewaarplaatsen. Iedereen kan op alle uren van den dag, alsook van den nacht bij mij zijnen intrek nemen. Terzelfder tijde laai ik weten dat ik koo per en verkooper ben van alle slag van Ajuinen, Aardappelen, van alle Pluimge dierte en Wild. Aan den groolstea prijs mogelijk koop ik alle slag van vellen en begeef inij ook ten huize hierom. Men mag ten mijnen ook alle dagen Dui ven komen verwisselen. Elk zegge hel voort. TE VERKRIJGEN BIJ i smid, bij 't Hooghe, POPERINGHE, Eerste kwaliteit ACH1LLE VERHAEGHE, hoppe-facteur, te Poperinghe bij de Statie, is gelast met den verkoop van eene overgroote hoeveelheid verschgekapte IvIdS^S'llSSeii l*lïliSKY aan prijzen buiten alle concurrentie GAAT ZIEN EN OORDEELT. De beste voor de Landbouwers en Voerlieden, zijn te verkrijgen in den Bazar bij SANSEN-DE'CORTE, Gasthuisstraat, 15 Poperinghe. Hij knn onmogelijk dood waaien kan niet springen brandt 23 uren naeen met 1 cen tiem petrool per uur is zeer geschikt om onder wagens te hangen en kan bij 't vallen geen gevaar opleveren. De alom vermaarde Familie VERD0NCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren'van alle nüttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin-of volledige zak- breuk. Vraagt konderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen i, i en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgrooiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat tc genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M1 Franpois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem* bij Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van g tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En M1' Honore VERDONCK, bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag In het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in oc voormiddag. Op verzoek begeven de lieeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. üMSSg-.Tya.w, 3- iv-CTCT.-y Poperinghe, markt ran den 27 Jan.' Tarwe, 100 kil. 21,25-Rogge 15,00 - 15,00 - Aardappelen, 100 k. 11,00- Boter1 kil. 3,20a3.40, Eieren de 26, 3,15 0,0 Yper, 21 Jan. Tarwe 20,00 a SSJ* rogge 14,00 a 14,25 haver 16,00 a 17,2

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 6