aan «DE P0PER1NGHENAARvan Zondag 12 iaart 1911. In den Bazar, 15, Gasthuisstraat, Poperinghe 3 TELEEFOOS 16. T PARADIJS. Een Schot in den Rug groote en volledige keus van R. JflONCAREY - SflNSEH, Waschpoeder SAI'O Bureaux Américains en andere vanaf 105 fr. overtreft de Soude, bespaart de Zeep, BIJ Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spiegelkassen, Keuken kassen, Wiegen, Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels, Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kap stokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafel- pooten, Kinderstoelen en Yoituren, Linoleums Engelsche en andere Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen, Tafels en Stoelen. Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. POPERINGHE. Huis Gesticht in i836 Verkoop van Rauwe en gebrande Koffies, zuiver van alle nadeelige stoffen. Alle slag van Suikers en Siropen. Echte amerikaansche Pet rooi. Beste zuivere Olijfolie, Wijn- en Graanazijn. Mostaard- en Pepermaalderij. Kaas en gedroogde Fruiten. Bloem, Rijst, Maïs en Lijnmeel. Papier en papieren zakken. Allerhande Kruidenierswaren, Specerijen en vele andere artikelen. Wijnen, Likeuren, Sterke Dranken. Champagne Mumm, Moet et Chandon, Mercier, Delbeck en Cie. 41 Mengelwerk van »DE P0PERIP1GHEMAAR» oorspronkelijk verhaal door HENDRIK DE ZE INE. OVERAL BEKEND VOOR 'T BESTE, liet «ehijsfit dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Sillv. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Ja, zoo aanstonds geef ik nw schrift in handen des gerechs tierde Arnold. Mijn schrift?... Ach, neen, dit uws vaders, jonge heer, sarde de reeder vinnig, 't V/as immers mijn vriend Jonas, die het schrift opstelde en het zeer loos naar mijn schrift namaakte Ha snoode ellendeling schoot Jonas als razend nit, schurk, ik moet uw bloed hebben Hij vloog vooruit en meende den dikken reeder van achter zijnen lessenaar te trek ken, wanneer deze snel en kort aan zijne bel trok. Daar vloog de deur der zaal open en een vijftal kloeke bedienden stormden de zaal binnen, en grepen de twee aanvallers van hunnen meester stevig bij het lijf. Deze riep met scherpe stem Weg met die boozen, die mij naar het leven stonden. Werpt ze aan de deur Zij zullen voor hunne doodsbedreigingen en snoode aanranding door het gerecht gevon- nisd worden Vooruit Daar rukten de dienaars de twee brie- schendemannen, sleepten ze onmeedoogend weg, om ze eindelijk met smaad en hoon buiten de poort te werpen, die met zwaren slag achter beiden werd toegeworpen. Gansch gekneusd en met verscheurde kleederen rolden de beide schurken op de straat, onder 't gejouw en de sarrende smaadredenen der straatbengels. Met ijselijk weerdreunende bedreiging, als door razenden uitgelokt, vloden zij schichtig van daar... Alzoo was koopman Jonas, evenals zijn zoon Arnold, in hun snood plan mislukt. XIII. Als haf verstrooid en verre vjeg heen Uit het zoo woelig tooneel, dat wij in het vorig hoofdstuk hebben geschetst, wa ren voor de helden ervan zeer schadelijke gevolgen gesproten. Vooreerst kreeg Nikolaas Meyntens, zeer kort nadien, eenen brief van den bankier Weissenfelds, waarbij deze den groothan delaar liet weten Hem zijn woord terug te geven en vol komen met hem af te breken, ter oorzake der vele eerschendende en schadelijke ge ruchten, die over hem ter stede liepen. Van een huwelijk, dat tusschen Paula en 's bankiers zoon moest gesloten worden, kon geen spraak meer zijn, en dit wond den wraakgierigen dikken 'Nikolaas zoodanig op. dat hij in woedende gramschap het ver derf besloot van Jonas Van Helmen, tegen wien hij stout bij 't gerecht eene zware aan klacht van eerroof en moordpoging indien de. Jonas Van Helmen werd bij den rechter ontboden om onderhoord te worden, en met schrik vernam hij welke zware beschul digingen de sluwe Meyntens tegen hem had opeengestapeld. Ja, de wraakgierige reeder had zelfs van het hem bezwarende stuk ge sproken, hetwelk hij valsch heette en door koopman Van Helmen naar zijn schrift na- Sansen Decorte MEUBELEN mvmvmaxmm

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 3