WRAAK EN LIEFDE HOEST-ASTHMA NIEUWS UIT BEIiGIE. BUITEIMUDSGH fllEUfflS. Inbraak met moordpoging te Woesten. Wï J7TQ 's meer aan *e bevelen tegen niMD Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. BURGERSTANDEN VAN OPPE. Op Zondag 24 December, Jaarlijksche Kermis. ÜE TE KOOPEN OF TE PACHTEN. Vraagt Te Koop Studie van den Notaris Camerlynck Wendttïe te Passchendaele, wijk De Kazak 100 Koopen SPARREN BELANGRIJK NIEUWS. MARKTPRIJZEN GROOTE BOOMKWEEKERIJ voor hunne goddelooze meesters, maakten al de katho lieke klnders een plechtig kruisteeken bij het booren van den eersten klokslag. Een paar maanden geleden werden te Brussel kin deren aangevallen door een bende groote, laffe schur ken. Die kinderen keerden huiswaarts van een turn- feest. Zij kregen veel slagen, maar het vaandel dat hun ontrukt was, herwonnen de moedige knapen zelf. Mijne Heeren, den dag dat de geuzen zouden komen om, gelijk zij zeggen, van onze kerken danszalen te maken, zullen zij ons vinden op onzen post. Als één man zullen wij het Heilige der Heiligen verdedigen en eerst, over onze lijken, zullen zij de bijl leggen aan het altaar. (Herhaalde toejuichingen). De forten van Parijs zullen gesloopt •worden. De kathedraal van Nantes staat op 't instorten, en het Gouvernement wil ze niet herstellen. De Sultan van Marokko gaat een be zoek brengen aan Parijs. Te Londen zijn voor 't aanstaande Kerstfeest 300.000 kalkoenen aangekomen. President Taft heeft na een rondreis van 49 dagen, niet minder dan 306 redevoe ringen gehouden. In Lissabon zijn weer nieuwe onlusten uitgebroken; 'r. pracht-exemplaar van 'n re publiek! Den 24" Januari zal het 200 jaar gele den zijn, dat Frederik de Groote geboren werd. Het keizerlijke hof zal voortgaan in de viering van de verdiensten van den koning die de militaire macht van Pruisen gegrond vest heeft. Bij de gemeenteraadsverkiezingen 1e Los Angelos in Amerika leden de socialisten, dank zij de medewerking der vrouwen, een verpletterende nederlaag. In China komt kalmte, beide partijen hebben er in toegestemd Hankou aan te wijzen als de plaats van bijeenkomst der vrede-onderhandelaars. Prins George van Beieren heeft zich verloofd met aartshertogin Isabella, de dochter van den aartshertog Frederik van Oostenrijk. De Turksche Ministerraad heeft beslo ten, alle Italianen, die in de versterkte plaatsen van Turkije wonen uit 't land te zetten. Te St Pierre-Roch in Frankrijk is de socialitische burgmeester er met de kas van door! Ook een voorstander van collectief bezit Het onverschil tusschen Perzië en Rusland is effen, dank de toegevingen van Perzië. De schouwburg van Udina in Italië is 's nachts afgebrand de schade beloopt tot 300,000 fr. Geen ongelukken van personen Vier engelsche ministers hebben zich deze week voor het vrouwenstemrecht ver klaart. Of ze door de suffragetten toege juicht werden Er zijn onderhandelingen op handen voor eene bijeenkomst van den duitschen keizer met koning George van Engeland. Geheel de week hield de fransche Kamer zich bezig met de fransch-duitsche overeenkomst. Woensdag werd deze goed gekeurd met 393 stemmen tegen 38 en 137 onthoudingen. Te Parijs, hebben bandieten in auto mobiel, een bankbediende aangevallen, hem doodelijk gewond en hem 200.000 fr. on stolen. Men kent de daders niet. Te Mans is de vadermoordenaar Hamet terechtgesteld. Hij is voorbeeldig afgestorven en vroeg aan den voet van 't schavot aan God en de menschen vergiffenis voor de mis daad, die hij had begaan. De zoon van den hengstenhouder Cle ment Joye van Vladsloo die naar Pensylva- nie (Amerika) gegaan was met verkochte peerden werd daar in eene treinbotsing- gedood. De Oorlog. De oorlog begint meer en meer te gelijken op 'n guerilla, die voor de Italianen echter noodlottig kan worden. Sommige bladen melden, dat Frankrijk tusschen beide zou komen tot sluiting van een wapenstilstand tusschen de beide oorlog voerende machtenTurkije zal echter 'n der gelijk voorstel verwerpen. De Italiaansche bestuurbare ballon die op de reede van Tripoli aan een zeilschip vast lag, werd Zondag door een orkaan losgerukt en vernield. Gaat zien naar de nieuwe magazijnen van C. Battheu-Baekeroot, In den Ballon Yperstraat, nrs 56 en 58 en Gij zult U over tuigen dat Gij een overgroote keus zult vinden van Mans- en Kinderkostumen aan buitengewone prijzen geafficheerd. naar de aanpalende plaats, waar de We reeds overeind in haar bed zat. Eer zij goed begrepen had wat er gebeurde, was zij reeds op haar bed nedergeduwd, de keel toegene- pen en bedreigd met de dood, indien zij otn hulp dierf roepen. Zij vroegen geld. De vrouw antwoordde dat zij geen cent bezat, waarop de ii brekers beweerden dat zij het geld ontvangen had van den verkoop tan haar huis. Zij doorsnuffelden geheel de kamer, keerden de kas over het bed, maar voDderi niets. Gelukkig dat de vrouw nog niets ontvangen had. Gebruik makende van een oogenblik onoplettendheid der dieven, sloop zij langs den muur tot bij den zolder trap en riep op Camiel. Deze riep dan ook om hulp, wat de vlucht der inbrekers voor gevolg had. Onderzoek. Aanhouding. Een onderzoek werd seffens ingesteld. Dank aan de fijngevoeligheid der \Ve en de behendigheid der gendarmerie van Oost vleteren, konden deze laatsten reeds van Woensdag avond een der dieven in zekere bewaring zetten. Het is zekeren Désiré I)e- quidt. De andere, Jéróme Deconinck, is voortvluchtig. Eene eerste ondervraging had plaats iri de gendarmerie te Oostvleteren. Daar legde de eerste, Désiié Dequidt, volledige beken tenissen af en deed den medeplichtige ken nen. Deze moet lont geroken hebben, want hij is bijtijds de plaats gepoetst. Woensdag echter werd hij te Brielen aangehouden. Het parket van Yper kwam Donderdag namiddag een onderzoek doen. Het begaf zich eerst ter plaats De betichte, Désiré Dequidt, zat intusschen in het gemeente gevang opgesloten en wachtte de ondervra ging af. Rond 2 ure, kwam hot parket terug en ging over tot de ondervraging van den betichte, de weduwe en de getuigen, allen tegenwoordig in het gemeentehuis. Het gevolg daarvan was dat Dequidt aange houden bleef en naar het gevang van Yper overgebracht wierd. Geheel de gemeente is tevreden over de aanhouding, daar die twee kerels in 't alge meen zeer bevreesd waren. De betichte Jé róme Deconinck, is dezelfde die voor vech ten en dronkenschap nog eenige maanden te zitten heeft. Zondag rond middernacht gebeurde alhier eene laffe moordpoging op de W° Wulleman. De vrouw bewoond een afgelegen huisje langs de Wolvestraat, dicht bij een sparre- bosch. Zij is blind sedert vele jaren, en leeft door de milddadigheid van sommige perso nen en het breiwerk door anderen haar verschaft. Bij haar woont haren aangena- men zoon Camiel, verkooper van het Nieuws van den dag De We slaapt in eene benedenplaats en Camiel op den zolder. Onlangs was den eigendom verkocht aan eenen landbouwer van 't gebuurte en 't moet wellicht deze koopsom geweest zijn die aan leiding gegeven heeft tot de inbraak. De inbraak. Zondag nacht dus, waren inbrekers aan 't stooten tegen de deur, die begaf. De dieven moesten goed bekend zijn met de verdeeling van het huis, want seffens richtten zij zich 6 Mengelwerk van DE POPERINGHENAAR oorspronkelijk verhaal door CAMILLE VEIIVARCKE. Dammaert scheen sedert eenige oogen- blikken aan dehevigsteontroeringten prooi. Hij had zich op eenen stoel laten neèrzinken en eene lichte siddering had al zijne leden aangegrepen Hij bezag zijnen raadselachtigen bezoeker met strakke blikken, waarin schrik, verba zing en twijfelachtigheid te lezen waren. Na eenige stonden sprak hij aarzelend Wiezalgelooven wat gij daarover zegt? Als ik zal vertellen wat ik gezien heb, zal iedereen mij gelooven. Welnu, wat hebt gij gezien Ik zal het u vertellen, mijnheer. Cies scheen geen acht te geven op de klimmende ongerustheid van Dammaert. hij stak eene pruim tabak in den mond, zette zich op zijn gemak en begon aldus Dezen nacht, omtrent elf ure en half, was ik op weg naar huis met mijnen gebuur, Jan Verrackers. Aan de beek gekomen, zagen wij eenen persoon die, van den kant van Bolle-Vue komende, aan het brugsken bleef staan en daar langs alle kanten bcg n rondte zoeken. Het was tamelijk donker,! zoodat hij ons geenszins bemerkte. Ik fluis terde mijnen kameraad in het oor dat hij Stadsnieuws. Deuits'ag van onzen raadselprijskamp zullen wij aanstaande week geven. Inbraak. In den nacht van Zondag tot Maandag laatst, was de weduwe Cyrille Lebbe, landbouwster op De Groote Heer lijkheid aan 't waken bij eene zieke koei De dochter Maria, 17 jaar, die dus alleen te bed was, ontwaakte opeens door een zon derling gerucht. In den duister niet ziende stelde zij verschillige vragen aan den persoon die op haar bedsponde zat en die zij dacht hare moeder te zijn. Deze antwoordde zoo zachtjes dat het meisje zich wantrouwende omdraaide en een manspersoon bij haar zag Verschrikt sprong zij uit haar bed en riep om hulp. Zij liep naar een venster, schoi die open, sprong er door en liep naar het koeistal. De moeder was juist boven iets gaan halen en het meisje haar moeder niet ziende, dacht dat zij vermoord was en liep voort naar de naburige hofstede van Achilla Rosseel. Seffens kwam deze ter hulp en nam zijn geweer mede. Van inbrekers votid men geen spoor meer, maar de venster waardoor hij gekropen was om binnen te geraken stond nog opgeschoven met een stokje D indringer had echter niets kunnen mede nemen. Een ieverig onderzoek, geleid door den heer politie-kommissaris belooft de zaak tot goed einde te brengen. Erge vermoedens wegen op een persoon. Diefstal. Ten nadeele van M Etienne Lebbe werden Vrijdag of Zaterdag nacht 250 hoppezogers gestolen die reeds geplaut waren nabij Den Havermuis D vermoedelijke dader, Theophile Vaneenoo ghe, is de frontieren overgevlucht. Jachtmisdrijf. In den nacht van 16" tot 17" dezer, werden door Jules Tally, jachtwachter voor M. Lahaye, twee pens jagers in overtreding genomen. De gasten waren met den bak aan 't jagen bij de Sint Joseph's bossehen. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dejiöt: Apotheek, A. NI0NTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Ongeval.Jerome Bonduwelle, knecht bij M. Amic Deroo, werd dinsdag door een wagen van M. Dambre van Yper omge worpen en de wagen reed hem over beide billen. Gelukkig was de wagen niet geladen, zoodat Bonduwelle niet erg gewond werd. Diefstal. Op de hofstede van Jules Vanbruwaene werd Donderdag avond uit den koffer van den knecht, die in het peerden- stal staat, eene som van 365 fr. ontnomen Men heeft vermoedens. Voor nachtgerucht werden zondag en maandag verscheidene processen opgemaakt. Een geldbeugel met een sleutel erin, berust ten poliiie-bureele. Eerlijke daad. Henri Steverlynck, herbergier in de Doornstraat, vond een geldbeugel met 9,75 fr. erin. Vernemende dat René Maerten, landbouwer te Westoutre deze som verloren had, deed hij het geld seffens aan den eigenaar terugbestellen Deze gaf den eerlijken vinder 1 fr. als belooning. De aanbesteding voor het leveren van het brood voor het armbestuur, gedurende het jaar 1912, had Vrijdag om 3 ure plaats. Drie aanbiedingen waren toegekomen waar- an een ongeldig. De aanbiedingen waren 1. Camille Ilabau met Henri Coucke aan 40 centiemen per brood; 2. Arthur Van Eecke, ook aan 10 centiemen. Arthur Van Eecke werd aannemer ver klaard. Een solo-slim werd vrijdag avond gespeeld bij M. Emile Lobeau door M. Jules Vanbruwaene, land bouwer. De medespelers waren de heeren Beek Henri, Deroo Amic en Lobeau Emile. Uit plaatsgebrek moeten wij een verslag over de koningbolling van De Ware Vrienden lokaal Den Wijngaard uitstellen tot aanstaande week BERICHT. Cyrille Httyglie, brievenbesteller, laat weten aan de kwatongen, die overal vertellen dat het zijne schuld is dat Camille Saesen, herbergier, door de drank-tolbedienden in overtreding genomen werd, dat geheel onwaar is en dat hij degene, die dit nog vertellen, rechterlijk zal doen vervolgen. - Vertooningen in onze Schouwburg —Op Maandag 16 en Dinsdag 17 Januari 1912, zal door de Maatschappij Roeysche Barbaristen opgevoerd worden het boeiend drama: De Broo Idraagster, in 11 tafereelen naar den wereld beroemden roman van X. de Montépin. Op aanvraag van het publiek heeft de maatschappij Roeysche-Barbaristen be sloten een derde vertooning van De Brooddraagsterte geven op Woensdag 17 Januari. Kaarten voor dezen dag zijn op voorhand te bekomen hij Camille Claeys, Yperstraat, 47. Yper. Correclionneele rechtbank Marie-Louise Maerten, huisvrouw, en Remi Baekelandt, werkman, beide van Po perioghe, krijgen elk 50 fr. voor smaad jegens Henri Oaghe, die getuigd had in er-ne zaak tegen Baekelandt. Leontine Ver- straete krijgt 8 dagen en 26 fr. voor afbraak an afsluiting ten nadeele van Emma La haye. René George wordt voorwaardelijk veroordeeld tot 6 maanden gevang voor aanslag tegen de zeden. Desmarets Louis, knecht bij M. Dambre te Yper. die bij onge luk een kind doodreed van August Vande- casteele te Poperinghe, wordt hiervoor ver oordeeld tot 8 dagen en 26 fr. en tot het betalen van 1000 fr. schadevergoeding. Emile Descamps krijgt te Duinkerke, voor smokkelen per rijtuig te Hondschoote, 6 maanden gevang en 5875 fr. boete. Waton. A ulomobiel aangeslagen. Op Dinsdag 19° dezer, rond 3 ure namiddag, kwam een dubbelgewielden auto den weg naar Winnezeelcingereden, niettegenstaande het op straf verboden is, aldaar met velo's of' voertuigen Frankrijk in te trekken. Nauw 500 meters over de grens, ontwaar den de. drie inzittende reizigers de fransche douanen. Die onverwachte ontmoeting bet iel hun niet en zij wilden demi tour doen Maar de weg was te nauw om te draaien en de achterste wielen geraakten inden gracht De douaniers hadden lont geroken en kwa men bij. Ook onze reizigers waren haasti en spoedig de velden in. Een ervan werd ingehaald en tusschen twee douaniers op den automobiel naar Houtkerke gevoerd. Bij nader onderzoek werd bestaligd dat de automobiel 1500 kilos tabak inhield. Naar 't schijnt waren die ongelukkige dutsen van weg gemist 1 EEoiishrugge. Peerd op hol. Maandag avond stond het peerd van M Peel, geneesheer, bij een huis te Ghyverin chove-Abeele, toen het opeens wegvluchtte en in volle vaart Ilousbrugge ingeloopen kwam. De kleermakersgast Louis Wullus ontmoette het hollend dier tusschen de twee bruggen, en ziende dat niemand zich in tiet rijtuig bevond, sprong hij zonder aarzelen naar den kop van het peerd en kon het met veel moeile tot stilstand krijgen, na reeds 100 meters ver medegesleept te zijn geweest De moedige jongen verdient eene belooning De Suikerij Van Tieghem - Dupont Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver Itevt'i'eii - 3i:jïi -Yzer. Omverge vallen. Maandag namiddag stond het ge span van den bakker Mollet gereed om te vertrekken, toen de aangespannen muil opeens verschrikte. Kar, muil met brooden en man, alles viel overhoop op straat. Geen ongelukken noch schade gebeurden echter en de bakker kwam er met den schrik van af. Werkongeval. Zaterdag heeft de timmerman C. Duponcelle zoo jammerlijk in zijn been gekapt, dat een geneesheer moest bijgehaald worden en dat hij eenigen tijd onbekwaam tot. werken zal zijn. Op de rig gels Een erg ongeluk kon hier Woensdag morgen vorenvallen zonder de moedige tusschenkomst van den knecht des landbouwers heer Henri George Juist op het oogenblik dat een reizigers tram moest toekomen, liep een kachtel op de spoorlijn. Da knecht kon hot dier tegen houden en het behouden aau den eigenaar terug beschikken. De hevige storm die Woensdag woed de, heeft hier ook ferm huis gehouden. De schouw van het huis van Madame Lootvoet viel door het glazendak, dit geheel vernielend, De gevel van Jen stal van d'Heer Hector Blomme werd ook omgerukt. Gelukkig dat het op den dag was, anders waren de tal rijke kiekens die daar altijd slapen, allen omgekomen. De dakvensters van den Heer Jan Huyghe, tolbeambte, werden ook door den feilen wind uitgeslagen. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont. Rousselaere. gebruiken Btoml België. Te Yper heeft zich een geval van hon- denrazernij voorgedaan. In zelfde stad ontstond brand boven in den tabakwinkel van M. Tahon, bij het Waterkasteel. Men kon het vuur overmees teren. Tijdens eene schermpartij in de reglmentaire school van Meenen, kreeg de soldaat Plasman, van Oostcamp, 18 jaar oud, een steek in het oog en viel dood ten gronde. De onvrijwillige dader is Emile Lampaert van Brugge, 16 jaar. In een treinogeluk bij Verviers waren 23 gekwetsten. Geen erg gekwetste. De storm heeft woensdag in geheel Bel- >ie en Frankrijk veel schade aangericht. Clara 1 wat zijl gij verbeterd Vindt gij dat, madame? Ja zeker, gij zijt zoo bleek niet meer, gij ziet er frisch, gezond en vroolijk uit, wat hebt gij daarvoor genomen? Eenvoudig TH EO BROM Amadame; lat krachtherstellend geneesmiddel, dat de doktor mij had aanbevolen. Wel, zeg dat toch aan alle menschen mijn kind 1 hoevele flauwe lieden die 't ook wel zou helpen. Te verkrijgen bij M. MONTEYNE, apotheker op de Groote Markt, Poperinghe, en bi] M. LIB0TTE, apotheker op de Botermarkt, te Yperen. zich moest stilhouden, daar wij wellicht iets gingen te zien krijgen. Wij naderden, onzen adem inhoudend en zoo stil mogelijk, nochtans konden wij den persoon niet herkennen. Evenwel bemerkten wij zeer duidelijk, dat hij zich, na eenig dralen, nevens het brugsken en gedeeltelijk er onder verschool en zich daar heel stil hield. Wij gingen op onze teenen eenige stappen achteruit en ik zegde fluisterend aan mijnen kameraad Indien hij tijd heeft van wachten, dan hebben wij er ook, niet waar Hij knikte toestemmend en zoo bleven wij roerloos langs den kant van den weg staan. Het sloeg twaalf ure op den toren en nog werden wij niets gewaar... Het wachten op zulk uur en bij zulke koude begint alras te vervelen. Maar eenige minuten verloopen en wij hooren. op den overkant der beek, voetstap pen weergalmen op den hard bevroozen grond. Terzelfdertijde bespeuren wij eenige bewe ging in de zwarte gedaante onder het brugs- kem De eenzame, nachtelijke wandelaar zet den voet op de planken, die door den vorst onder zijn gewicht kraken. Wij hooren een dof gegons, als van eene koord die metgewelddoordeluchtgeslingerd wordt. De persoon staat onbeweeglijk, maar in veel min dan een oogenblik, valt hij met een gesmoorden hulpkreet ter neder op den kant van het brugsken en plonst van daar in het ijskoude stroomende water. Mijn gezel wilde bijspringen, doch ik weer hield hem De sluipmoordenaar kwam te voorschijn bleef eenige korte stonden zijn slachtoffer nakijken, en trok dan met groote stappen voorbij ons, zonder iets te bemerken hij was waarschijnlijk wat aangedaan. Volg hem van nabij, zegde ik tot Jan, en pas wel op hem niet uit de oogen te ver liezen ik zal eens gaan zien naar de beek. Voor zooveel de duisternis mij toeliet te zien, bemerkte ik dat het lichaam reeds ta melijk ver door den stroom was medegerukt en dat alle hulp. zonder oogenblikkelijk ver scheidene personen bij de hand te hebben voor nutteloos moest aanzien worden. Ik liep dan terug om te minste den moor denaar niet te laten ontstappen. Welhaast haalde ik mijnen kameraad in die zegde. Wij moeten zeer voorzichtig zijn, hij gaat tamelijk snel en kijkt nu en dan eens rond indien hij bemerkte dat hij achter volgd wordt, zou hij ons kunnen verre doen loopen voor niets. Zie, hij houdt nog eens in. Hij wierd waarschijnlijk niets gewaar, want hij zette aanstonds zijnen weg regel matig voort, recht naar het dorp. Aan de eerste huizen gekomen, verliet hij den grooten weg en sloeg het breede pad in, dat achter de tuinen der dorpelingen loopt. Hij hield hier achter deze woning stil en kwam door 't klein poortje in den hof. Wij drongen er kort na hem ook binnen SPORT. Foot huil. Uitslagen van Zondag laatst. r Afdeeling F. C. Brugeois 3 - Excelsior 0. Racing C. B. 0- C. S. Brugeois 0. Antwerp F. C. 1 - R. C. Mechelen 0. R. C. Gent 2- Standard C. L. 0. Daring C. B. 2- Union St-Gilloise 0. Leopold Club 0 - Beerschot A. C. 1. De C. S. Brugeois staat thans 4e der algemeene rangschikking, na Daring, Union en Racing van Brussel. 2° Afdeeling F. C. Rousselare 3 - C. S. Brugeois 3. Blankenberghe S. V. 3 - F. C. Brugeois 1. 3' Afdeeling C. S. Brugeois 6 - F. C. Yperen 2. S. V. Rousselare 0 - F. C. Brugeois 1. Blankenberghe S. V. 7 - F. C. Rousselare 0. Te Rousselare speelt de F. C. Poperinghe Maan- tg zijn eersten match voor het Kerstdag-tornooi tegen de F. C. Yprois. —Te Poperinghe. Alle spelers worden verzocht lieden Zondag naar den Kouter te komen om onze eerste equipe wat te entraineeren. Om 2 ure allen dus ter plaatse. Wieli'ijden. De zes-dagen-koers van New-York.1. Clarck- Fogler, tnet 4375 km.; 2. Kramer-Moran, 3. Demara- Lawrence, 4. Halstead-Drobachh, 5. Cameron-Magln 6. Pye-Coliins, al deze op 1 ronde 7. Hill-Bedell, op 2 ronden 8. Brocco-Georget op 3 ronden9. Van Houwaert-Lapize op 7 ronden. 1» Isol gelooft ijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen POPERINGHE, van 17 tot 25 December. Geboorten.284. Agnes Suffys, d. v. Achille en Emma Chaerle. 285. Zoé Deleye, d. v. Henri en Rosalie Debyser. 286. Richard Keyngnaert, z. v. Theophile en Emma Riem. 287. Henri Decoker, z. v. Jerome en Elisa Osstyn. Overlijdens. 306. D'alleine Charles, 66 Jaar, werkman, echtgenoot van Eugenie Steichler, Potte- straat. 307. Staessen André, 3 maanden, Yperstraat. 308. Ricour Regina, 70 jaar, zonder beroep, wedu we van Leonard Houvenaghel, Duinkerkestraat. 309. Debandt Sophie, 75 Jaar, landbouwster, weduwe Eusebius Lebbe en Engel Maddelein, wijk C. Huwelijksbeloften.—Jules Zoete, landbouwer te Sint Ricquiers en Rachel Lelieur, zonder beroep te Poperinghe. Eugène de Müelenaere, handelaar te Ardoye en Martha Camerlynck, zonder beroep te Poperinghe. Prosper Croo, handelsbediende en Adriana Hauspie, zonder beroep, beide te Poperinghe. Reninghelst, van 12 November tot 20 Decemb. Geboorten. Castel Daniel. Woussen Roger. Delestrez André. Dumortier Margriet. Maerten André.Carlier Hélène. Overlijdens. Gruson Catharine, w' van Carton Theodoor. Plovier Natalie, we van Désiré Joseph. Delestrez Madeleine. Camerlynck Georges, 29 jaar.—Delestrez André.—Verstraete Michel. Batteu Maria. Huwelijken. Fiorent Lemahieu van Reninghelst met Zulma Swaels van Proven. Achiel Liefooghe van Locre met Elisa Carton van Reninghelst.Joseph Waignein van Ghehtwe met Pauline Verhaeghe van Reninghelst. Wellelijke licNliiiten. M. Deereu, kandidaat-notaris te Alverin ghem, is benoemd tot Notaris te Pervyse, in vervanging van M. Vanden Berghe, overle den. Priesterlijke benoemingen. Mgr de Bisschop heeft benoemd Algemeen be stuurder der Zusters van Sint Jozef, te Brugge, Z. E. H. kanunnik Mahieu, secretaris van het bisdom tot onderpastor te Hooglede, E. H. Beugnies, leeraar in het St Jans-Berchmans gesticht te Avelghem tot onderpastor in St Hilonius te Iseghem, E. H. Delaere profeshor ter normaalschool van Thourouttot onder pastor te Lisseweghe, E. H. Laga, onderpastor in het H. Hert te Iseghem tot onderpastor in het H. Hert te Iseghem, E. H. Berton, onderpastor te Lisseweghe tot onderpastor te Beveren-aan-Yzer, E. H. de Bra bandere, leeraar in 't college te Nieupoort, in vervan ging van E. H. Dedie, die zijn ontslag geeft. Pricsleraijtlitigcii. Dezen Zaterdag werden in het seminarie te Brugge door Z. H. den Bisschop, de volgende heilige Wijdin gen toegediend Werden Onderdiaken gewijd Hippoliet Vromant Kortrijk, Frederik Coucke, Iseghem, Valere Coucke Poperinghe, Richard Vandenbossche, Vyve St-Baafs Jozef Vandertneersch, Kentmel, Jozef Vanryckeghem Gheluwe, Romain Waerenburgh, Clercken, Hendrik Veramme, Pollinckhove, JulesVermeersch.Thourhout Jozef Dehouck, Ieperen, Marcel Dejonghe, Ardoye René Denys, Moorseele. Werden Diaken gewijd: Elie Delanghe, Reninghelst Elie Liefooghe, Poperinghe, Alidor Hoornaert, Beve ren (Róusselare), Amand Verhoest, Sars la Bruyère (Henegouwen), Leopold Wyseur, Rekkem, Paul Van depitte, Brugge, Jules Vandeputte, Kortrijk, Arthur Hillewaere, Belle, Marcel Meysetnan, Oostkerke Adrien Verté, Brugge, Jozef Depoorler, Dixmude. Werden Priester gewijd: Oscar Anseeuw, Lichter velde, Leo Carbonez, Pollinckhove, Eniiel Vanhevel Moere, Karei Pattyn, Staden, Frans Declerck, Oosten de, Jéróme Pieters, Poperinghe, Wiltried Bjuneel Moen, Jozef Vandenabeele, Veurne, Jozef Neyrinck Iseghem, Arthur Gadeyne, Blankenberghe, Victor Loze, Meenen, Maurits Daisomont, Oostende, Frans Fossaty, Kortrijk. BIDDAGEN DER WEEK. Vrijdag te Elverdinghe. Antwerpen, 21 December. Markt kalm. Aalst 230 - 232 1/2 fr.; Poperinghe 232 1/2 fr. Nieuwe groeite 115-120 frank. Poperinghe, 22 December. Markt kalm, met da lende prijzen voor beschikbare waar, Poperinghe (stadslood) in handelsbalen, 220 - 222 1/2 frank Geheel weinig vraag voor hop in cultuur, 230-235 fr. Overal is de markt kalmer geworden. Stellige li-Congo. Leening van i5o.ooo ooo frank. (1888.) 134e trekking. 20 december 1911. S. 44949 n. 18 uitkeerbaar met fr. 20.000 S. 35533 tl. 13 2.250 S. 10564 n. 9 s. 40531 n. 15 s. 48249 n. 23 750 Btelgiseli Gcinecntekredivt. Leening van 6.800.000 frank. (1861.) 51e trekking. 15 december 1911. N. 8330 uitkeerbaar met fr. 25.000 N. 8376 10.000 N. 24557 4.000 N. 26351 n. 30513 2.000 N. 17814, 17861, 24535, 26337, N. 47916, 49957, 64111, 1.000 Stad Etrussel. Leening van 75.000.000 frank. (1902.) 57° trekking. 15 december 1911. S. 19336 n. 22 uitkeerbaar met fr. 10.000 S. 14794 n. 4 1.000 S. 10423 n. 20 500 S. 29684 n. 2 s. 29684 n. 5 250 Zorgt op lijds voor het drukken uwet kaartjes en wendt U hiervoor ter drukkerij van De Poperinghenaar" waar gij goed en spoedig zult gediend worden. en volgden hem bijna op de hielen. Juist op het oogenblik dat hij de achterdeur met het grootste gemak en zeer stil opende, herken de ik hem. Bleek als een doode en met verglaasden blik, zat Emiel Dammaert zijnen bezoeker aan te staren. Hij was als aan zijnen stoel genageld en scheen alle oogenblikken zijnen adem te zullen verliezen. Wil ik de meid roepen mijnheer Dam maert, sprak Cies, gij schijnt onpasselijk te zijn. Daar Emiel het hoofd schudde, ging hij voort Welnu, 't is mij gelijk, wij kunnen dan nog wat voort praten. Mijn gezel wilde aanstonds naar de overheden loopen om alles te verklaren, doch ik hield hem terug, zeggende dat het veel beter was te zwijgen en eerst na te zien hoe de zaken gingen af- loopen. Zoo hebben wij ons gehouden alsof wij volstrekt van niets wisten en mijn kame raad zal zwijgen zoolang ik wil, daar ben ik zeker van. Dammaert scheen eenigszins meer op zijn gemak te komen en, en na eene diepe adem haling, sprak hij stamelend Ik zou u wel mogen bedanken Cies Redanken, bedanken sprak de andere aarzelend, zulks is niet nóodk want indien ik alzoo handel, is het omdat ik er mijn voordeel wil uittrekken. Ik zal u aanstonds z<ggen op welke wijzeMaar boe komt het dat gij mij niet tegenspreekt, dat gij niet afloochent Dat verwondert mij eenigszins. Beurs van Brussel, 22 December. Belg. 3 p. c. 1 s. 3 p. c. 2 s. 2 VÏ P- c. Annuit. 4 V* i) 3p.c. Gem.kred.4 Vï 3 p. c. 3 p. c.'6i 3 p c.'68 Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 Antwerp. 1887 Antwerp. 1903 Brussel 1902 Brussel iqo5 8823 LZTerLg-eling-en. Iho buik zit er op. Heer X... hetfl een buik die niet slecht op eene bierton ge- lijkt. Hij bevindt zich bij renen vriend, en en kind van 't huis, nauwelijks drie jaar oud, maar levendig en slim, ligt op den vloer, te spelen. - Kom op mijne knië zitten. zegl X. Ik kan niet, antwoordt het kind, uw huik zit er op. imim umwiMMnmnn mm ihhhii \\\mmÊmmammÊaumÊÊKamÊam ■-<? LAATSTEN TAP 1 Ativ Archers, bij Marcel Vandecasteelo, Yperstraat en op VRIJDAG 29 DECEMBER, Uitverkoop van Herberggerief en eenige andere Meubel 'i A rilêiel d'Aiivei's, bij Wed. Cyrille Bonduelle, Yperstraat. JS Sn «Ie Voorstad, bij Rei Couwet,, Proven-kals 4 In «Ie Filatnrc, bij W* VanhoUebeke (Lazoore) bij de Statie. 5 Sn St André, bij Leopold Berat, Casselstraat. t» Au Faucoii, bij Arthur Schmidt, bij de Statie A11 ('lievai du Bronze, bij Alidor Decadt, Kerkstraat 8 In dun Wielrijder, bij Noël Milleville Watoustraat. Sn du Zon, bij Aimé Theeten, St Jan-ter-Biezen EHliEH GKE fi MESSEN SO Sn H VolliMlusIhnf, bij Achille Berat, hij O. L. V. kerk I I In dun Aciiterwegel, bij René Lefever, Tmmmeiaarstraat i En St Tliomas, bij Emiel Creus, Bertenplaats 13 A In Croix Blanche, bij Charles Questroy, Abeele-kals 14 En dun Droogentali, bij II. Rtippelet, Woesten-kals 15 En Sir Cecilia, bij Camiel Suffys (hijg. Bouve), Veurnest SO In 't Vosje, bij Charles Vërfailie, Vogelhoek Combat Vogelpik om 6 1/2 ure 's avonds f 7 En 'I BSooKje, bij Gustave Gossey, Crombekestraat Op Maandag 25 December, (Kerstdag), Jaarlijksche Combat met de Vloerbl 18 En du Bilok, bij Wed. Vandermarliere, Cass-Jstraat Jaarlijksche Combat-Bollingvoor alle liefhebbers om 6 u 11) En dun W ijngaard, bij Aimé Desaglier, Gasselstrraat. 8820 8815 75- 8875 8865 o31 85 5o 82— 9.1 23 82 25 Brusscl-Zeeh. 73- Elsene 1908 Mechelen i885 1897 Gent 1896 Luik 1853 Luik 1897 Luik 1905 73 75 7275 7673 Oostende '98 Schaarb.1894 Schaarb.1897 Verviers 1870103 io3 25 Doornik 1874 Congoleening 81 Schoon geriefelijk Woonhuis met stagie en hof, te Wutou-plaats, bij den brievenpost. Zich te bevragen bij Mr Doktor Petit, te Watou. Goede werkvrouw, altijd gediend hebbend, maar nu t'huis om voor baar vader te zorgen, vraagt plaatsen te Poperinghe om in daghuren uit te werken. Inl. ten bureele. Door uitscheiding, to koopen met gemak van betaling Schoon en groot Huis, met hof, magazijnen, uitgangpoort enz., dienen de voor Kruideniershandel in't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen in eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin- geu in ons bureel. Te verkoopen, al het ijzerwerk niet lang gediend hebbende en voortkomende van de afbraak van een bakoven, verwarmd met kolen Voor alle inlichtingen zich te wen den bij H. Beek, Poperinghe. Ouden kamion, breed beslag, in goeden staat met nieuwe achter ressorts en wielen, bij Remi Moncarey-Sansen, Poperinghe. Schotsche schapershond te koop te Pope ringhe.Inlichtingen ten onzen bureele. ■Verloren. XlJeggeloopen van eene hofstede op Steen- VV voorde-frontieren. Zondag nacht, een jaarling. Die kan inlichtingen erover geven zal beloond worden. Vei lor enz wart jong hondje, met lang haar. bruine pootjes en plekjes boven de oogen. Tegen belooning terug te dragen naar de herberg Au Casino, Groote Markt. TE PASCHENDAELE. Op .litititulag 8 «Bsiiimu'i lil EIS, Verloren Maandag, om 12 ure 's middags van waaronder kepers, koppepersen, tabak schuivers, enz. Eioogtuii zware E'opisliurun en 40 EioogK'Bi selioone Tail lie. Gewone voorwaarden. Tijd van betaling. Valere STAFS8FY, in den franschen soldaat, Yperstraat., Poperinghe, maakt kenbaar dat zijnen schoonen grooten werk winkel nu opgedaan is 15 naaimachienen zijn er toegekomen voor de meisjes er op te werken die bij hent het confectie-maken zouden willen uitoefenen. Meisjes vanaf 14 jaar mogen zich aanbieden en zullen sef fens geld winnen. Goed loon te verdienen voor deze die wel Kunnen naaien. Ouders, wilt gij uwe dochters eonen winst- gevenden stiel aanleeren, zendt ze bij hein het kost u geen cent en zij winnen seffens geld. Standvastig werk, winters - zomers. Er is plaats voor 20 meisjes die goed den stiel zullen leeren. Poperinghe, markt van den 22 Dec. Tarwe, 100 kil. 21,00-Rogge 16,00 - Haver 18 25 - Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter de kil. 3,70 a 3,90, Eieren de 25, 4,70 a 0.00. Yper, 16 Dac. Tarwe 19,00 a 20.00 rogge 17,25 a 18 00 haver 20.00 a 21.00 aardappelen 8,00 a 8, 50; boter 3,60 a 3,85 eieren 3,90 a-4,68. Kortrijk, 18 Dec. Witte tarwe 19,5i a 20,00 roode tarwe 18,50 a 19 00 rogge 18,50 a 19,00 haver 21,00 a 21,50; peerdeboonen 22,50 a 23,00 suikerijboonen 25.00 a 00,00 witte aardappelen 7 00 a 0.00 boter 3,60 a 3,95 eieren 3,25 a 3,75 koolzaadolie 69,00 lijnzaadolit 74,50; koolzaad 32,50; lijnzaad 41,00 koolzaadkoeken 13 a 14 lijnzaad koeken 25 a 26,50 sodanitraat 24,75 ammoniak- sulfaat 34,50 a 00,00 Veemarkt40 ossen, 0,88 a 105; 136 veerzen 0,92 a 1,06; 149 koeien 0,87 a 1,04 27 sf-teren, 0,85 a 1,03. Rousselaere, 19 Dec. Tarwe 19,50 a 20,00; id. roode 18,50 a 19,00; rogge 17,50 ■i 18.50; haver 20,00 a 21,00; bootten 21,00 a 22,00aardappelen 8,00 a 9,00botei 3,70 a 3,90; eieren 3,90 a 4,16koolzaad olie 69,00 lijnolie 74,50; oude suikerijboo nen 24 ,50 a 25,00; id. gele 18,50 h 18,75. Anderlecht, 19 Dec. Verkensmarki Te koop 4004 prijs per kilo 0,92 a 1,08. Brussel, 19 Dec. Verkerismarkt. Tt koop: 369; prijs per kilo op voet,, 0,95 a 1.10. Wat kan men tegen de waarheid in brengen, zegde Dammaert meteenen zucht, ik bemerk dat gij alles te wel gezien hebt en Zoodat gij bekent uwen broeder naar de andere wereld gezonden te hebben, on derbrak hem Cies haastig en met verdoofde stem. Emiel liet het hoofd op de borst zakken Na eene poos pijnlijk stilzwijgen, bezag hij eventwel zijnen beschuldiger in het ge laat en vroeg Waarom hebt gij mij niet aangeklaagd Dat zal ik aanstonds uitleggen, mijn goede heer Het is nu reeds meer dan vier en-twintig uren,dat ik over de zaak nadenk, alleenlijk onder het opzicht van het voor deel, dat zij mij zou kunnen aanbrengen Met u aan te klagen, hetgeen sommige menschen misschien voor hunnen plicht zouden re -enen, voegde hij er met een ver waanden glimlach bij, er is volstrekt niets te verdienen, maar ik heb gedacht dat zwij gen mij wel iets zou kunnen aanbrengen Ik zou toch op uwe dankbaarheid mogen staat maken, indien alles voor altijd geheim blijft, niet waar mijnheer Dammaert. Voorzeker, antwoordde deze, hoeveel moot gij hebben Zoo ras niet zoo ras niet, mijnheer, prak Cies met eene uemaakte beleefdheid, meent gij dat wij u alzoo in eens eene groote som golds zouden willen afdwingen Nu en dan als wij in nood ztjn, zouden wij u eens komen spreken en met een kleintje tevre den zijn. Aan veel geld zijn wij niet gewoon, dat zou ons van 't spoor helpenmaar eene ENGEL KN0CKAERT, ie Rousbrugge, langs de kalsiede naar Haringhe. biedt aan Groote hoeveelheid schoonegesneden Doorns voor weidenOlmen, Boschplauten, alle soorten van Peerelaars en Appelaars, hoog- stammige en voor tegen muren. Abrikoos- en Perzikboomen, Sieraad planten, Rozelaars, enz. Aanleg en Verzorging van hoven. Alles aan genadige prijzen. Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den AVTlBKOiYCHITAL, EtSE»E<: fr. 1.50 de fleschte bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. soort van bankier hebben, die bereid is ons in moeilijke omstandigheden ter hulp» te komen, dat is eene prachtige zaak Bij deze woorden schitterden de oogen des gewetenloozen mans van hoos genoegen en hij bezag zijnen medespreker, met eene ze gevierende uitdrukking in zijne blikken, vlak in het gelaat. Deze was als verpletterd; misschien dacht hij aan al het zedelijk lijden dat de herinne ring aan den broedermoord voor hem ging na zich slepen, waarbij zich dan nog de ondragelijke kwellingen en afpersingen van lien haveloozen schurk gingen voegen. Als om een einde aan de samenspraak te stellen, zegde hij Welnu, als de zaken wel gaan en dat gij goed kunt zwijgen, moogt gij nu en dan eens komen. Goed, goed, mijnheer, maar er is nog iets, indien gij ons binnen eenige maanden dan eens wildet wegzenden, waarmede zouden wij ons alsdan moeten verdedigen Effen rekeningen maken g-oede vrienden, zegde mijn vader zaliger altijd het is daar om dat ik van u eene soort van verzekering zou willen hebben. Zoo zouden wij voorzeker goed 't akkoord blijven. Eene verzekering sprak Emiel met weifelenden blik, hoe verstaat gij dat Wordt voortgezet Nadruk voorbehouden.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1911 | | pagina 2