NOEST-ASTHMA Oogziekten NIEUWS UIT BEIJGIE. Opening den Apotheek V Ongevallen met den Tram, Wetensweerdigheden. HOPPE. VRIJDAG aanstaande 22 dezer, Viaamsche Belangen. BURGERSTANDEN VAN AV I S Ons Geloof Zie mengelwerk op Bijvoegsel. Op Zondag 18 Februari, Jaarlijksche Kermis. HE RB ER GK E RMISSEN Op Zondag 25 Februari, TE BEVEREN. Groote VeIö«Koers Men vraagt van den 4" Raadselprijskamp Te iioop MARKTPRIJZEN. M. DESCHODT, Camille Battlieu-Baeckeroot, Klaver- en Beetezaad René öpsomer, HUIS VAN VERTROUWEN. IN DE SCHAAR. Joseph Yperman-Recour, Heeren Landbouwers, e J. Beheyt - Adriaen, LUXECATALOGUS <5 tan THE flNTVERPIA CTCIE ij Ltd, <8, PfLIKAAKSTRAftT, ANJWfRPEN. De tijdingen over den toestand van den groothertog vsn Luxemburg zijn onrust wekkendmen vreest een noodlottigen af Joop. In liet distrikt Ischim, in Rusland heeft men 26 lijken gevonden van personen die doodgevroren waren. Mevr. Henry Taft, schoonzuster van den President derVereenigde Staten en wier man een der grootste advokaten van New York is, heeft zich van het protestantisme tot het katholiek'Geloof bekeerd, ten gevol ge van de sermoenen van den vermaarden londenschen predikant, E. Pater Vaughan Op een huwelijksfeest van boerenlieden te Kazan, in Rusland, ontstond er een ge vecht tusschen de genoodigden 26 werden er gedood. Te Liévin heeft Gustave Bayard, 24 jaar, zijne gewezen verloofde, Jeanne Coulon 18 jaar, met revoherschoten gedood en zich daarna gezelfmoord. Te Parijs gebeurden vier moorden op een dag. 't Gaai er goed Een nieuwen stiel is te Berlijn uitge vonden dezen vun wandelaar met... bon den. Dagelijks ka» men daar een man met honden aan den leiband zien loopen. Op den rug draagt hij een bord, waarop ge schreven staat20 ct. per uur per hond Voor dezen prijs wandelt hij een uur lang met honden, die men hem toevertrowt, om ze van de buitenlucht te laten genieten en wat beweging te geven. Hoe zonderling dit beroep ook is, toch schijnt het den man goed te gaan. Is licl gelood ijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 eent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Eene ontriggeling te Kemmel. Een reizigerstrein reed Zaterdag mor gen nog al rap op de lijn Yper-Westnieuw kerke, toen, nabij de gemeente Kemtnel gekomen, hij opeens ontriggelde en zijn weg voortzettend, nog omtrent 50 meters ver liep en dan in eenen dijk viel. De slag was zetr geweldig. Het lokomo tief en de twee eerste wagons verbrijzelden zich op elkaar. Gelukkig waren er in die geen reizigers en de trambedienden hadden kunnen afspringen. De personen die in de laatste rijtuigen zaten, werden, de eene tegen de banken geworpen, de andere tegen de zijden, zonder zich ernstig te kwetsen. De schade aan de lijn en aan het materiaal bedragen verscheidene duizenden franken Te Westnieuwkerke göbpnrHo donderdof noen ccn ougeluK liltl doodelijke gevolgen zou kunnen hebben Het 4-jarig kindje van Jules Samyn, mijn werker, al uit een zijstraatje komend, om trent rechtover de school, werd gevat door de laatste rijtuigen van den tram die juist voorbijreed en zeer erg aan het hoofd en de hersens gewond. Men droeg het binnen in de beenhouwerij van Emile Lamaire, waar een geneesheer het kwam de noodige zorgen toedienen. Eerst vrtesde men voor een nood lottigen afloop, maar den vrijdag was den toestand verbeterd, zoodanig dat men op redding hoopte, indien geen inwendige kneuzingen of andere verwikkelingen erbij komen. Het ongeluk was alleen te wijten aan de onvoorzichtigheid van het kindje. Te Dixmude. De tram die donderdag hier in den mor gen toekwam, is cntriggeld bij 't inrijden der stad wat voor de ijzerspoorweg over te rijden Het verkeer werd verscheidene uren onderbroken. Te Poperinghe. Maandag morgen gebeurden er hier bijna twee ongelukken aan de nieuwe straat die leidt van de Yperstraat naar de loskaaien op de statie. Eene kar met eenpeerd bespannen kwam juist de straat uitgereden, toen de tram, rond 8 ure aan de statie vertrekkend op kwam. Gelukkig kot de tram seffens stoppen en zoo de botsing vermijden. Rond 11 ure was het erger. Camille Le- mahieu, zoon van Ilenoit Lemahieu kwam ook van de statie gereden met een wagen met twee peerden inspannen en reed juist de lijn over, zoo de tram er ook voorbij ging Eene erge botsing ontstond. De tram, die nog niet ten volle ii gang was, kon seffens stil houden, zoodat er geen ongevallen ge beurden, tenzij wat beschadiging aan ma ch ien en wagen. Ontregeling. De reizigerstram die hier 's namiddags om 3 ure vertrekt naar Veurne, ontriggelde hier dinsdag aan den excentriek, juist over de Kaasmarkt, aan de bijeenkomst der twee lijnen naar Yeurne en naar Dixmuide. Een ploeg werklieden word zoo spoedig mogelijk bijgeroepen en ging Japper aan 't werk, om het mactiien terug op de riggels te krijgen de wagons waren tiet ontriggeld. Intus- schen kwamen de trams uit Veurne en Dixmude toe, maar daar zij niet doorkonnen stapten de reizigers af en kwamen (e voet naar stad. Al die vorder moesten met den trein van 4.40 ure, misten hunnen trein Na 2 1)2 uren werken was alles weer in orde en konnen de twee trams naar Veurne en Dixmude met groote verachtering vertrek ken. Aan wie de schuld Bij 't gebeuren van eene botsing tusschen trams of andere rijtuigen is men in 't alge meen nog al rap om de schuld ervan te werpen op den stoker of machinist, omdat deze zoogezegd niet gefluit hebben. Dit kan waar zijn, maar meestendeels is dit het geval niet en worden botsingen of ongeluk ken veroorzaakt alleenlijk door onverschil ligheid of onvoorzichtigheid der slachtoffers en deze die een ongeluk tegenkomen, zijn dikwijls nog zelf gestraft. Een paragraaf van artikel 14 van het politie-regleinent op de buurtwegen, zegt klaarblijkend 't volgende Elke ruiter, of geleider van een weildanig voertuig of van dieren, die eène strast, eenen weg verlaat, welke_ op eene buurflijn uitloopt, moet zijn gespan of zijne dieren op stap doen gaan en zich verzekeren, voiraleer de spoorbaan over te gaan, dat er geen trein in de nabijheid is. Moest dit reglement wel nageleefd wor-| Ongenoodegast. De vischliefhebbers den, hoeveel ongelukken zouden vermeden I onzer stad zijn in onrustzij hebben aan de zijn Eene andere groote oorzaak van botsin gen en ontriggelingen ligt hierin, dat de stokers den weg niet kennen dat zij niet weten waar de gevaarlijke plaatsen zijn en dus geen signaal geven bij deze. Dit liegt aan het bestuur dat ten eerste te veel van personneel veranderd en ten tweede gasten als stokers aanneemt, die niets van stoken kennen. Van den eenen kant dus wat meer voor zicluigbeid en van den anderen kant wat verbetering, zou veel aan de zaak kunnen verhelpen. Stadsnieuws. Carnaval. Het schepencollege be richt bij plakbrief aan de inwoners, dat het maskeren dit jaar zal plaats hebben den Zondag, Maandag en Dinsdag vóór Assche woensdag. Gemaskerden en verkleeden mogen uit gaan eiken dag van 4 ure 's namiddags tot 10 1/2 ure 's avonds. Na 11 ure mogen zich geen gemaskerden noch verkleeden in her bergen meer bevinden. Alle drie de dagen moeten de herbergen om 12 ure 's nachts gesloten worden. Het ransch koper- en nickelgeld. Volgens in belgische bladen gemeld wordt is er spraak dat de fransche regeering het franselt kopergeld zal intrekken. Men weet dat dit kopergeld in België niet gangbaar is maar dat het mag gebruikt worden in de -■rensgemeenteo. 't IVste zal toch zijn van een oog in 't zeil te houden en te trachten op tijds van hot fransch kopergeld af te ge raken. Bij de katholieke Koorzangmaat schappij. Zondag laatst vierden de leden der bloeiende koorzangmaatschappij Toekomsthunnen jaarlijkschen feestdag Om 9 1/4 ure vergaderden zij in den Katholieken Kring, om te zamen tot bij hunnen ijvervollen Voorzitter, M. Julien Cassiers, hunne mooie vlag te gaan uitha len, en dan stoetsgewijze naar St Bertinus kerk te trekken, om de Hoogmis te gaan bijwonen. Hoe welgezind en opgetogen trokken al de leden (er zijn er nu dicht bi, de vijftig) door de stralen onzer stad. Na de Hoogmis, gezongen door al de leden, was er vergadering in den Katholie- ken Kring. De photographie werd genomen van de maatschappij, daar er besloten was aan M. A. Monteyne, gewezen Ondervoor zitter, uit achting en dankbaarheid, eene omlijste vergrooting der photographie van de leden aan te bieden. Om 5 ure waren al de leden aan een keurig en welopgediend banket vergaderd Of zij zich spijs en drank lieten smaken M. de Burgemeester en de Voorzitter van den Katholieken Kring, alsook een tiental eereleden hadden er aan gehouden, uit ge negenheid voor de maatschappij, dit banket bij te wonen. Verschillige heildronken werden voorgedragen. Door de Voorzitter de Eere-Ondervoorzitter M. Monteyne, de held van het feestM. O Vandentierghe ondervoorzitter M. de BurgemeesterM De Keirsgieter, schrijver der maatschappij M. de Voorzitter van den Katholieken Kring en M. Verfaillie, werkend lid. Allen wer den begroet met een uitbundig handgeklap Tot laat in den avond, heerschte de meesie geestdrift onder de leden. Liederen kluchtliederen, tafereelen, alleenspraken volgden elkander onafgebroken op. Waar lijk de Koorzangers zijn onvermoeibaar. Er was stof genoeg voor verscheidene avondfeesten. Dat belooft! Leve de Koorzangmaatschappij Leve haren Voorzitter Leve haren Bestierder Uitbreiding der Melker jen. De voordeelen die de landbouwers in de melke rijen genieten, doen gedurig nieuwe ont staan. Zonder te spreken van de andere, nu dieper in het land, waarvan schier iedere gemeente geriefd is, hebben wij dichibij die van Westvleteren, verleden jaar in gang gezet, en die van Reninghe die over eenige weken is begonnen te draaien. En nu is men ermede tot over de grenzen geroeht. Dezer dagen begint Steenvoorde aan het bouwen eener samenwerkende mei kerijte Bergues is men in beraad, alsook te Belle. De Heer Slaatslandbou wkundige van Cassel die zich voor zijne streek de zaak aantrekt is dezen zaterdag komen onze melkerij bezoeken met de leerlingen der tijdelijke landbouwschool van Merville, De boterhandelaars beginnen ook te be kennen dat zij beter doen met hunnen koste lijken tijd t'huis te gebruiken om voor hunne ciienteel te zorgen, en hunne boter direct te doen zenden door de melkerijen in plaats pan peerden en kamions te moeten onder houden om te sleuren van de eene markt naar de andere voor eenige panders boter. De menschen van de streek, die voorzie mg zijn, gaan nu naar de melkerij, en in den tijd dat de boter goedkoop is. krijgen zij er hunnen voorraad voor gansch het jaar, aan genadigen prijs, en met zekerheid over het goed bewaren. En zoo is het dat eindelijk iedereen moet bekennen dat de melkerij beantwoordt aan de noodwendigheden van den tijd. Bij de oudste vrouw van Poperin ghe. Deze week legden wij een kort be zoek af bij Sophie Sohier, weduwe van Lo- iewijk Boidin, en die sedert 25" Januari haar honderdste jaar is ingetredenzij bloost nog van gezondheid gezicht, gehoor, geheu gen, alles is nog even goed, dank aan de oede zorgen en de genegenheid waarmede zij door hare kinders omringd is. 't Oudje zegde ons nog niet van zinne te zijn mede ie gaan zoodat Poperinghe aanstaande jaar ook zijne honderdjarige zal kunnen fees ten. God gave het Bujtengewone schoone keus van alle schoe nen en aan alle Prijzen voor de aanstaande Plechtige Communie 'en het Zomerseizoen. Oud Huis BERAT - FREMAULT, Gouden Schoen, Nr 56, Veurne straat, Poperinghe. Vermaak. Dezen zaterdag zijn de machienen toegekomen voor don cinema, wrike zal geplaatst worden in de zaal van Ach. Berat, rechtover O. L. Vrouw kerk. De inrichters beginnen maandagkraan ie werken, en uit goede bron vernemen wijt nieuwe vischplaats sporen gevonden van een otter, die hen in korten tijd van veel viscbjes zou ontlasten. Een gekende liefheb ber der buurt, houdt een oog in 't zeil om dezen gast naar 't behoort te ontvangen. Mocht hij niet lang wachten hem te vangen, dit zou onze stille visschersvrienden veel genoegen verschaffen. Gevonden in de Watoustraat, dezen zaterdag morgen, veloplaat nr 41817. VASTENBOEKJES, met godsdienstige oefeningen voor al de dagen van den Vasten, te verkrijgen ter drukkerij Valère Sansen, aan den prijs van 75 cent. Ypci'. Ter eere onzer Missionaris sen in Kongo zal hier maandag 19 Februari aanstaande eene groote betooging plaats hebben in 't Katholiek Volkshuis, als pro test tegen den laster door socialist Vander- veldo in de Kamers uitgesproken. Zullen de betooging bijwonen en er het woord voeren Z. E. P. Declercq van Scheut Z. E. P. Vermeersch, jezuiet, Mgr. Roelens, enz. Vrijen ingang in de zaal en genummerde kaarten van 1 fr. verkrijgbaar. Correctionneele rechtbank. Zitting van Donderdag 15 Februari. M. Van- overbtrghe, landwerker te Vlamertinghe, krijgt 26 fr. voor braak van afslui tingen ten nadeele H Bruneel. H. Be haeghel, metsersdiender te Vlamertinghe, krijgt 26 fr. voor bedreigingen jegens E. Haezebrouek en beide 10 fr. voor dron kenschap. R. Hauspie, van Vlamertinghe, krijgt 50 fr. voor schending van woonst van H. Bruneel. G. Ollevier, herbergier te Elverdinghe, krijgt 52 ft', voor overtre ding op de vischvangst en 50 fr. voor zijne netten niet opgegeven te hebben. Oostende, Schoone vangst. - Za terdag werd door 59 vischsloepen van Oost ende en De Panne, hier meer dan 400,000 kilos haringen binnengebracht. Een sloep van De Panne had er 18,000 kilos. De pr ij zen verschilden tusschen 7 fr. 50 en 8 fr. 75 het 100 kilos. xjolledige Telefoonlijsten van het Pope- V ringhe net, te verkrijgen ten bureele dezer aan 10 cent. Men meldt uit Antwerpen het overlijden van don heer Selle, katholieke senateur. Te Swevezeele stapte de herbergier Meerschaert van den tram,vooraleer hij stil hield. De man werd omgeworpen en dood gereden. Te Schuyfferscapelle gerocht-m vier jongens -8, 9, 13 en 15 jaar - in ruzie, toen deze van 13 jaar een dolkmes uit zijn zakken trok en den anderen drie steken toebracht waarvan eene de long doorboorde. De jonge moordenaar is aangehouden. M. Beernaert, is woensdag gevallen al in zijn automobiel stappen, en bekwam eene wonde aan het hoold, waaruit hij overvloe dig bloed verloor. Er is toch geen gevaar. In de fabriek van M. Coussement te Gulleghem werd de knecht Julien Vannieu- wenhuyze, 22 jaar. al eene riem aanleggend medegesleept, een arm uitgerukt en doodge- slegen. Door de duisternis misleid, viel Henri Vanhee, 18 jaar, van Dadizeele, in een put te Moorseele, waar hij zijn broeder gaan bezoeken was, en verdronk. In de Zuidstatie kwam een hollandsche trein te rap binnen en botste op de buffers acht reizigers werden gekwetst. SPORT. Football. Uitslagen van Zondag laatst. Te Poperinghe werd Zondag de match tegen Meenen gespeeld. Begunstigd door het schoone weder, was een laliljk puuneK opgekomen. Ilci apel, veicleeld in 't eerste, was in den tweeden time gansch ten voordeele van Poperinghe, en Meenen, overrompeld, verloor met 1 tegen 5. Te Rousselare op het terrein van den F. C. werd Zondag een match gespeeld tusschen de F. C. Yper en de F. C. Brugge. Deze twee clubs stonden gelijk geklasseerd en moesten dus nog een match spelen. Alhoewel Yper meest de bovenhand had, werden zij overwonnen met 3-2. 1° Afdeeling: C. S. Brugeois 1-Daring C. B. 0. Racing C. B. 1-F. C. Brugeois 3. Antwerp F. C. 4-R. C. Gent 0. Union St-Gilloise 6-Beerschot A. C. 0. Leopold C. 1-R. C. Mechelen 1. Standard C. L. 2-ExceIsior S. C. 1. vreugde geweest zijn in zijnen ouden dag. Dmsdag aanstaande zal de begrafenis van den laatsten st ijder van 1830 plaats heb ben. Het lijk zal'tentoon gesteld worden in het gemeentehuis van Feluy-Arquennes De familie ontving talrijke telegrams, onder andere van koning Albert, generaal Helle- baut, minister van oorlog, M. Godefroid, secretaris van de bevelen dt-s konings; van den minister van binnenlandsche zaken, den kabinetsoverste, van de maatschappij van de kinderen der strijders van 1830, enz. De E. H. De Wulf, geboren te Rousselare in 1840, pastoor van St-Vincentius, te Baltimore (America), is aldaar overleden. Spoorwegverkeer. --In de maand Januari 1912 hebben de staatsspoorwegen 7,219,000 fr. opgebracht voer het reizigers verkeer, en 17,061,000 fr. voor hel ko >pwa- renvervoer, tegen 6,919,000 en 16,058,000 fr. in Januari 1911 Dat maakt dus voor dees jaar reeds eene meerder opbrengst van 1,303,000 fr. Er is ook spraak de eerste klas rijtuigen erin te richten. Cliieorei VanTieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. YvYeng-eling-eri. Dure overweging. Op de rekening van een advokaat voor een zijner kliënten, komt onder andere het volgende voor 's Nachts wakker gebleven en over uw proces nagedacht 10 frank. Gedachte 'k Wil ook 't Parnassus binnen, sprak de kat. De ingeving van dat quatuor is van Beethoven, maar het wordt gespeeld op mijne darmen. Rechter. Waarom hebt gij uwe eerste vrouw verlaten Beschuldigde, Omdat zij mij het leven vergiftigde. Rechter. Waarom hebt gij na zulke treu rige ervaringen eene tweede genomen? Besshuldigde. Als tegenvergift, menheere. Brussel, 14 Februari. In overeenstemming met de vreemde markten is de Belgische hopmarkt ook kalm. Aalst, beschikbare waar, noteert 227-230 fr., aanstaande groeite 115 fr.Poperinghe, beschikbare waar 217-220 fr., nieuwe groeite 115 fr. Poperinghe, 16 Februari. Geen zaken in beschik bare waar; ook weinig bedrijvigheid in aanstaande gewas, dat toch blijft staan aan 112-115 fr. Voor herstellingen aan basculen en ba- lancen, wendt U tot. Wed. J. BEUE YT- 4 ÜRIAEN, Poperinghe. Zie annonce STAD BRUSSEL. Leening van 75 miljoen frank. 1902 58" Trekking. 15 Februari 1912. S. 14449 n. 20 uitkeerbaar met fr. 50,000 S. 10230 n. 17 id. 2,500 S. 25453 n. 25 id. 1,000 S. 16712 n. 10; s. 25453 n. 24 ld. 500 STAD ANTWERPEN. Leening van 100 miljoen franK. (1903) 53e Trekking. 10 Februari 1912. S. 2313 n. 21 uitkeerbaar met fr. 25,000 S, 24888 n. 2 id. 2,500 S. 15373 n. 3 id. 500 S. 713 n. 4; s. 12170 n. 17 id 250 Zesdagenkoers van Berlijn.Uitslag: 1. Rutt-Stol, (Duitscher-Hollander) met 3,896 km. 500 m., 2. Fogler-Moran, op een half wiel, 3. Hill-Root, op eene lengte, 4. Drobach-Halstead, op eene halve lengte 5. de gebroeders Suter, op drie ronden, 6. Schalwig- Elhert, op vijf ronden. KKST E li J^T GASTHUISSTRAAT, 35, POPERINGHE. Tooneelcongres. Aanmoedigend is voor de in richters de belangstelling en waardeering die geheel het Viaamsche land door wordt betoond voor het le Katholiek Nederlandsch Tooneelcongres2" Paaschdag, te Brussel te houden. Het puike programma is een waarborg voor de tal rijke opkomst van congresleden, zooals de laaggestelde prijs voor de kaarten er niet weinig toe bijdraagt om dagelijks het getal toetredingen te doen stijgen. De congreskaarten kosten slechts één frank en de kaarten voor den kunstavond waarop Albert Vogel het nieuwe passieverhaal vertolkt, de feestkaarten zijn volgens rang van 12, 3 of 5 fr. Beide kaarten zijn verkrijgbaar bij Mr C. Schille- benckx, Gentschen steenweg, 326, Brusselmen wordt verzocht het bedrag in postzegels of per post- mandaat bij de bestelling te voegen. Op aller ondersteuning en propaganda wordt gere kend opdat de uitslag de stoutste verwachtingen moge overtreffen. L. W. Enkel de leden der Algemeene Tooneelboe- kerij moeten zich voor hun kaarten wenden tot Mr Rock (Tienen). POPERINGHE, van 11 tot 18 Februari. Geboorten. 32. Bertha Desagher, d. v. Henri en Maria Druant. 33. Madeleine Verdonck, d. v. Hector en Elisabeth Meersseman. 34. Robert Feria, z. v. Auguste en Maria Vermeulen. 35. Jeanne Lefever, d. v. Georges en Maria Debruyne. Overlijdens. 25. Catrycke Ivonne, 5 maanden, wijk J. 26. Boutez Livin, 66 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Boeschepestraat. 27. Gauquie Honoré, 73 jaar, zonder beroep, weduwaar van Virginie De- hn.ync, Doeschcpestraat. 28. Brutsaert Henri, 60 jaar, handelaar, weduwaar van Rosalie Haelewyck en echtgenoot van Emerence Duclos, Bruggesfraat. 29. Batlyn Maurice, 3 maanden, Trommelaarstraat. Watou, van 1 Januari tot 15 Februari. Geboorten.Vanneste Germaine. Desaegher Ly- die. Demolder Irma. Outtier Victor.Vandenber- ghe Albert.Busson André.Vanhove Camlet. De- baene Irene. Mille Benjamin.Lanszweert Felicien. Beys Anna. Decaesteker Maria. Leupe André. Ruyssen André. Kesteman Albert. Overlijdens. Ridez Eduard, 44 jaar. Clarisse Eduard, 72 jaar. Verbouwe Philomena, 70 jaar. Derycke Georges, 2 maanden. Demolder Laura, 15 maanden. Demolder Irma, 15 dagen. Decrock René, 45 jaar. Deheegher Albert, 2 maanden. Ctaereboudt Nathalie,73 jaar.Dufour Louis, 85 jaar. Couvreur Gaston, 25 jaar. Maerten Theophiel, 48 jaar. Huwelijken. Theodoor Hogedez te Hazebrouck met Laura Petyt te Watou. Leon Coubronne met Marie Degryse, beide te Watou. Georges Verleene met Magdalena Bellynck, beide te Watou. Alexis Vandenbussche met Valerie Boone, beide te Watou. Petrus Maerten te Proven met Emma Mille te Watou. STERFGEVALLEN. Proven. Dood van E. H. Bettenof, Pastor. E. H. Bettenof, pastor te Proven sedert ruim 20 dat alles zal gereed zijn tegen zondag 25n Februari toekomende. Naar men verzekert zal het iets puiks zijn en de prijzen zullen vastgesteld worden pdat alleman er zou kunnen naar gaan zien. - Ongeval Maandag namiddag was men op de hofstede van Henri Verdonck, langs de Reninghelst-kalsiede, aan 't kepers lossen, toen een werkman die op den wagen stond er van viel en een keper inedesleepte die hem op den buik terecht kwam. De man lag eenige minuten zonder kennis, maar seffens liep men hem ter hulp. Hij kloeg in den buik maar er bestaat toch geen gevaar. Erge val. De teiegraradrager Hector Lemahieu, liep donderdag morgen in de statie over de spoorlijnen om een bediende te roepen toen de jongen haperend, ten gronde viel, en eene bloedende wonde aan het hoofd bekwam. Een geneesheer moest de wonde toenaaien. A angehouden. Jules Six, die nog 3 dagen gevang te doen had voor dronken schap, werd Vrijdag aangehouden en naar Yper overgebracht. jaar, is Maandag 12" dezer ten 11 ure voormiddag zachtjes in den Heer ontslapen in den ouderdom van 84 jaar en 8 maanden. De overledene, die van iedereen geacht en bemind was, werd te Brugge geboren den 17 Juni 1827. (Slechts pastor in geheel het Bisdom Brugge is ouder dan hij). De begraving, waartoe de afgestorvene zelf de voor Pat'jugement du Tribunal de lre instance, siégeant consulairemcnt a Ypres, du 14 Fé vrier 1912, rendu sur la demande de concor dat préventif de la faiilite présentée par Justin Dewancker, Négociant Poperinghe, le Tribunal a ordonné la convocation des créanciers pour le Sainedi 9 Mars 1912, a 3 heures de relevée, en l'auditoire dudit ribunal. Ils sont appelós A délibérer sur les propo sitions concordataires du débiteur. /.e Juqe délégué, II eetor Veys. Beurs van Brussel, i5 Februari. is het wetenschappelijk tijdschritt over godsdienst en godsdienstzaken van Vlaanderengeeft artikels over Schriftuur, geloofs- en zedenleer, kerkgeschiedenis, vreemde godsdiensten, godsdienstuitingen in de letter kunde en op het tooneel, enz.; bespreekt de laatste decreten van Rome weerlegt de dwalingen der niet-katholieken houd eene brievenbus waarin elkeen vragen steken mag; wijst op de bijzonderste opwerpingen gedurende de maand in de andersdenkende bladen verschenen en geeft er het antwoord op; werkt overal mede aan de verinniging van den gods dienstzin onder ons volk, door de manier te doen kennen waarop studiekringen dienen ingericht en bestuurd, door zijn lezers bekend te maken met apologetische bladen en tracten, door hen in te lichten over de beste wijze om apologetische voor drachten in te richten, enz., enz. ONS GELOOF wordt opgesteld door de meest be kende vakmannen van Vlaamsch-België en heeft medewerkers in verscheidene vreemde landen. ONS GELOOF levert rijk materiaal voor de gods dienststudies der priesters, voor hunne onderrich tingen en voordrachten het is onmisbaar voor de leden van Studiekringen het wordt gelezen door honderden onderwijzers en professors, die er stof voor hunne lessen uit halen het is onontbeerlijk voor al wie den godsdienst waar lijk wil bestudeeren. Verschijnt maandelijks,op 48 blz.,aan2,50fr. per Jaar, Het Januari-nummer bevat, o. m. een ernstige studie van E. H. Dr Van Tichelen, over den zin waarin het boek van Jonas dient opgevat te worden; een belang rijke bijdrage van E. P. Geyens over den innerlijken toestand van het Katholicisme in Duitschland; een goede bespreking, uit de fijne pen van advocaat Dos fel, over Rafaël Verhulst's Semlni's kinderen Ver der mededeelingen over practische werking, een brie venbus, en overzicht van tijdschritten. Wie proefnummers verlangt, kan er bekomen, Provinttestraat, 118, Antwerpen. Belg. 3 p. c. i s. 88 10 883o 3p.c. 2s. 882a 2'Ap.c. 73 Annuit. 4 </j 10750 108 3p.c. Gem.kred.4Vj 1075010760 3p. c. 8625 865o 3 p. c.'öi 3 p c.'68 io35o Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 979^ Antwerp. 1887 805o 90 Antwerp. 1903 805o Brussel 1902 q55o BIDDAGEN DER WEEK. Zondag (Quinquagesima), gebed van 40 uren in St Bertens te Poperinghe. ST. JAN-TER-BIEZEN, 1 A la Cour de Commerce, bij Cvr. Debaene. 'i In den Wijngaard, bij Aimé Desagher, Casselstraat. !i An Jarilinier, bij Jules Deschodt, Boeschepestraat. A In de Canline, bij de Wed. Devos-Suffys, Veurnestraat. 5 Au Petit Paris, bij Alphonse Vallaeys, Noordstraat. O In 't itoldersliof, bij Emile David, Veurnestraai. RENINGHELST, 7 In'L lloozundaal, bij Arth. Bafcop. Konijn te verhollen, H In 't JonkcrsliMf, bij Camille Saesen, Woesten-kal Combat met de Vloerbol, In de Sperre, bij Gargon Room, Braband-Hoek lO A la I telle V iic, bij Jérém. Cappoen op Zondag 3" .Haart, gegeven door Henri Ooghe, In den Transvaal Brugge straat, Poperinghe. Af te leggen weg twee maal heen en terug naar Elverdinghe 40 Fr. prijzen. Inschrijving van 1 tot 2 ure 955c 80 Brussel-Zeeh. 7,50 Elsene 1908 Mechelen 1885 1891 1897 Gent 1896 72- Luik i8d3 10475103— 1 Luik 1897 73 75 Luik 1905 7673 Oostende'98 71 Schaarb.1894 8495 Schaarb. 1897 7070 71 Verviers 1873104 104 5o Doornik 1874 .0075 Gongoleening 84— 8375 Brussel iqo5 liet stellijn! dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde ziin sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- eart-Silly. Dépöt bij Delbaizegebr. Moncarey-Sansen. 'iSuNUGHT"zcep maakt de wascht ye makke, lijk enyeeft het lijnwaad den frischenen aangenamen ge uk van den buitenlucht. Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen wordon onfeilbaar genezen door den A\Tlitit»\(IIITAI. 1*1 I'll 1r. 1.50 de flesch, te bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. Leerjongen, ten minste 16 jaar oud, om den schilderstiel te leeren, bij Camille Boudr Bertenplaats, 3, Poperinghe. Leerjongen orn te leeren bakken te Pope ringhe Inlichtingen ten onze bureele. Goede Meid, wordt seffens gevt aagd te Pope ringhe. Inlichtingen ten onzen bureele. Goede Meid, keuken wat kennend, seffens gevraagd. Inlichtingen ten onzen bureele Smidsgast, minstens 1 jaarop het ambach geweest zijnde, wordt gevraagd bij Nes ier Verstraete, Westvleteren. Kost, inwoon en goed loon. naamste schikkingen genomen had, had plaats te Proven, op Vrijdag 16" dezer, ten 10 */a ure 's morgens. Ieder huis van de parochie was er door een of meer leden vertegenwoordigd. Daarenboven hadden tal rijke priesters het zich tot plicht gerekend eene laatste hulde te komen bieden en een gebed te komen storten voor zijne z elelafenis. De kerk was veel te klein voor de toegestroomde menigte. De lijkdienst werd gezongen door den Z. E. H. Deken van Poperinghe, die in den predikstoel eene treffende lijkrede uitsprak, waarin hij de voorname hoedanigheden en geheel het verdienstelijk leven van E. H. Bettenof deed uitschijnen. Dat zijne ziel in vrede ruste Dood van Philippe Dumoulin, de laatste strijder van i83o De laatste strijder van 1830, Philippe Demoulin, die b:j zijne dochter woonde te Atquennes, is woensdag namiddag om een uur, overleden. De oude Fli-piot, gelijk inpn hern in de streek noemde, was 102 jaar oud. Hij had sedert eenige dagen eene zware koude gevat en dinsdag namiddag legde hij zich te bed. Men zal zich herinneren dal de oude Demoulin over eenigen tijd in zijne kleine herberg te Feluy-Atquennes het bezoek van koning Albert omving en dat deze zijn pensioen van 400 op 900 fr. bracht. Deze eer, zonder voorgaande, zal de grootste OPLOSSING 1. De Wederhelft. 2. Re-bf.k-ka. 3. Stank voor dank. 4. Pil-aal-lina-paal-plant-tin-lint-pan; Platina 5. Rome-Roem. De antwoorden kwamen ons talrijk toe. Het groot getal volledige antwoorden bewijst het voldoende er zijn er 51, te weten Abeele: Vandevoorde Julien AntwerpenDavid Pierre Audenaarde: Van Wetter Anna; Oude-God: Bonve Joseph, Hossez Jules; PoperingheBacquaert André, Bortier G., Bortier J., Bouve Theophile, Brasseur Leonie, Breemeersch Emma, Caulier Hector, Caulier Lydie, Debyser Va- lère, De Corte Maurice, Dezegher Joseph, De Wachter Jules, D'Hooghe Maria, Dupont André, Dupont Char les, Dupont Daniel, Dupont Sylvain, Herman Ger main, Herman Joseph, Herman Nestor, Lava Maurice, l.ambrecht Gerard, Permeke Joseph, Quaghebeur Reine, gezegd Reine van 't Keuntje, Room Arthur Synave Joseph, Van Bruwaene Jeanne, Vandamme Georges, Vanden Dorpe Leon, Vandertnarliere Gabriel, Vermeersch Paul ProvenDecae Leontine, Declerck Anna, Desmyt- tere Euphrasie, Garmyn-Desmyttere Edtnond, Gou- denhoofdt Cyriel, Jonckiere Jerome, Muyssen Joseph, Nollet-Garmyn Marcel, Ryon Ed., Ryon Henri, Soe- nen Arthur Slavele: Recour Camille; Hyssee/e: Vervarcke L. TerveurenCambier Cyrille Watou: Leurs Augustin. De prijzen vielen te beurt: 1. Een parapluie, aan Breemeersch Emma, Poper. 2. Eenen kerkboek, aan Van Wetter Anna, Aude naarde 3. Een paar vazen, aan Declerck Anna, Proven 4. Een almanak Hachette-Lebègue aan D'Hooghe Maria, Poperinghe. Binnen 14 dagen geven wij onzen 5" Raadselprijskamp. O-ze lezers kunnen bestatigen dat de ant woorden niet alleenlijk uit Poperinghe toe komen, maar zoo wat van alle kanten. Uit gemeenten hier niet gemeld, kwamen ons ook oplossingen, maar onjuiste. Dat is het klaarste bewijs dat - De Poperingbenaar overal in de streek gelezen wordt en dat zal de heereu Notarissen en de Handelshuizen aanzetten om hunne aankondigingen van verknopingen en annoncen van langs om meer in ons blad te doen verschijnen. Een goed en gerievig Huis, kunnende dienen voor allen bandel, in het begin van de Potte-straat, laatst bewoond door Louis Berat. Voor alle inlichtingen zich te begeve bij Berat, In de Gouden Schoen, N'' 56 Veurne-straat, Poperinghe. Bij Alois Top, bij het Zwijnland, 12.000 kilos Beetrapen. Door verandering van Woonst, in het huis laatst bewoond door Eugenie Truwant op het plein, Waiousfraat, van nu tot 1 Maart, uit ter baud te koopen Stoelen Tafels, Ledekanten, schoone Stoof, Postu ren, Vazen, enz., enz. Voor inlichtingen Watousiraat, ur 31. Rijtuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, per occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele Üit ter hand te koopen, een schoon en ge rieflijk Woonhuis met schuur, stallingen en drie-en-vijftig aren negen-en-zeventig centiaren onder bebouwde grond, hoving en zaailand, gelegen te Poperinghe,Casselstraat in stad dienstig voor iedereen. Zich te wenden te Poperinghe, Cassel straat, 86, bij den verkooper. Door uitscheiding, te koopen met gemak van betaling Schoon en groot Huis, met, hof, magazijnen, uiigangpoort enz., dienen de voor Kruideniershandel in 't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen in eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin gen in ons bureel. Poperinghe, markt van den 16 Febr. Tarwe, 100 kil. 20,50-Rogge 16,25 - Haver 18,oO - Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter dt Kil. 3,70 a 0,00, Eieren de 25, 3,12 a 0,00 Yper, 10 Febr. Tarwe 19,00 a 20,25 rogge 16,75 a 17,50 haver 20,50 a 00.00 aardappelen 7,00 a 7,50boter 3,00 a 3,75 eieren 2,86 a 3,12. Kortrijk, 12 Febr. Witte tarwe 20,00 20,50 roode tarwe 19,00 a 19 50 rogge 18,50 a 19,00 haver 22,00 a 22,50 peerdeboouen 23,00 a 24,00 sutkerijbooiteij 23.75 a 24,00 witte aardappelen 7,00 a 7,25 boter 3,60 a 3,80 eieren 2,75 u 3,25 koolzaadolie 67,00 lijuzaadolie 85,50, koolzaad 31,50; lijnzaad 45,Ou Koolzaad koeken 13 a 14 lijuzaadkoeken 25 26,0u sodauiiraat 24,75 atnmoniak- sulfaat 35,25 a 00,00 Veemarkt31 ossen, 0,88 a 1,05 106 veerzen 0,90 a 1,07 106 koeien 0,85 a 1,04 48 stieren, 0,84 a 1,03. Rousselaere, 13 Febr. Tarwe 19,25 a 19,75; id. roode 18,25 a 18,75; rogge 16,50 a 17,00; haver 19,50 a 20,00; boonen 21,50 22,50; aardappelen 8,00 a 8,50; bot.et 3,70 a 3,90; eieren 2,60 a 3,38koolzaad olie 67,00 lijnolie 86.00; oude suikertjboo- nen 23.75 a 24,00 id. gele 18,25 a 18,50. Anderlecht, 13 Febr. Verkensmarki Te koop 3347 prijs pet' kilo 1.00 a 1,14. Brussel, 13 Febr. Verkensmarkt. Te koop: 303; prijs per kilo op voet, 1,00 a 1,14 lijn grondig om eenige dagen genezen door ht t gebruik van de ZALF VAN St-LODEWLIKS HOSPITAAL (Pommade de l'Hftpltal Saint-Lonis) Dit kostbaar geneesmiddel doet onfeilbaar verdwijnen roode vlekken, ontstekingen, zweringen, en alle ziekten hetzij onlangs of outings ontstaan waaraan oogen en oogschelen onderhevig zijn. Om zonder eenig gevaar te gelukken, eisch de Zalf van St-Lodewijk» Hoi pltaal, depotfr. 2.50, in de bijzondere apotheken des lands. Indien uw apotheker U niet kan voldoen, zend fr. 2.50, in postzegels, aan den atgemeenen depositaris voor België, 17, Paulelaan, St.Pleters-Wctuwe en vrachtvrij zal het U geworden. GEDEPONEERD IN de volgende apotheken U. Monteyne te Poperinghe en M. I.ibotte V Yper BERICHT. Ik hob de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij voortaan zal gelasten met het vervaardigen van alle slag van euverlêers in de beste kwaliteit, en het stikken van alle tigen. Hopende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze bestegroetenissen aan. dochter van Jules Deschodt, Boeschepestraat, 50, Poperinghe. Achiel DESMYTTER - VANDERMARLIERE, heeft de eer het geaebt publiek kenbaar te maken dat hij den Ellegoedwinkel van M. Dupont-Stroom, Schaalstraat, 20, te Pope ringhe, overgenomen heeft, en dat hij den zelfden handel zal voortdoen, met bijvoeging van kruidenierswaren, enz. enz. Door de goede hoodanighedet) van zijne koopwaren en de spoedige bediening, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. DOOR EINDE VAN SEIZOEN. Grooten Afslag op PALETOTS en FOURRUREN BIJ In den yperstraat, Ballon, POPERINGHE. Wie ter trouwe echt Merckemsch klaver zaad of voederbeefzaad aan zeer voordeelige rijzen wil hebben, schrijve aan MERCKEM (Dixmude). Ook blauwe vclderwten. Groote keus van Stoffen voor mannen en kinderen. Laatste nieuwigheden. Model kostuimtjes Ojt maat voor kinderen. Ik hen ook voorzien van een assortiment Engelsch leer, gemaakt en niet gemaakt. Gemaaktemanskostuum te beginnen fr. 20,00 Engelsch leeren broek en gilet met mouwen 6,50 üngelsch lèeren broeks, voor 3,00 Alle slag van katoene broeks te beginnen 2,00 De personen die hunne stoffen zelve leve ren zullen met zorg, spoed en ter trouwe rediend worden. Door de goede hoedanigheid mijnersioffen n mijne genadige prijzen, verhoop ik met uw bezoek vereerd te worden. Noordstraat, 41. P O P E II I N G II E lh heb de eer te laten weten dat Gij bij mij hunt verkrijgen alle I, AN D B O U WMA CRI ENEN zooals Dorschmaehienen, manègen, maai-, pek- en bindmachienen, zaaituigen, bloem molens, f,roes tens, ontroomers Verfailiie, Vic- oria karris, braakmachienen, eedereggen, kal ver uittrek kers, windmolens, waschmachienen, haverpletters, stroptShijders, tri ors, raapsnijders, enz. Ook i(£e welbekende AALPOMPEN. Basculen. Alle Vervanging stukken te verkrijgen. Veurnestraat, POPERINGHE. X x. rimee-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2