FAMILIE CINEMA HOIST-ASTHMA GELIEFD NIEUWS UIT BELGIE. y Men trekt Moncarey's Koffie is de beste Stokpaardjes - Lelienmelkzeep PURIGE LEBBE LEÜPE, geene tanden meer Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. Wetensweerdigheden. n den Nieuwen Gouden Arend, Groote Markt, 22, POPERINGHE. VERTOONINGEN alle ZONDAGEN en MAANDAGEN. Zie mengelwerk op Bijvoegsel. Marktdag. De twaalf geboden des mans. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN UERBEKGKEHM1SSEN CONCERT PRIJSKAMP OP DEN BILJARD LANDBOUW MACHIENEN Léon DENECKERCATRYCKE, Alice Vandermeersch, bij bare Ouders, Casselstraat, 33, POPERiNGHE. ADOLF VANDECASÏEKLE, M. DESCHODT, MARKTPRIJZEN. MARTHA COENE, Charles Halfmaerten-Corselis, Agent: DEVOS JULES, AAN DE LANDBOUWERS. Camille Baltlieu-Baeckeroot, Klaver-, en Beetezaad A. Montéyne, Apotheker, Groote markt, 4 Sansen-Decorte, In den Bazar. "Chielenspillen voor de borst,, SUIKERBAKKERIJ Gasthuisstraat, 26, Poperinghe. Chocolat her "Fatrons Mssiers», rVELOMAKERS vraagt AGENTSCHAP WIELRIJOERS vraagt GRATIS LUXECATALOGUS san TÏiT ASHERPiA CfCLE Dy LU, A3, PELIKMUSTBIAT, ANTWERPEN. Stadsnieuws. Carnaval. De carnavaldagen liepen rustig af, niettegenstaande het nog al groot getal gemaskerden die alle drie de dagen de stad doorliepen. Dinsdag nacht, rond 12 1/4 ure, hoorden de nachtwakers gekijf in 't begin der Veur- nestraat en gingen zien. Het was Camille Brabandts die bezig was met zekeren Denys ferm af te ranselen. De agenten kwamen er tusschen, doch Brabandts, geholpen door zijn broeder Jules, keerden hunne woede tegen hun. Een der nachtwakers werd ten gronde geworpen, doch met medehulp der andere twee nachtwakers die ook ter plaats gekomen waren, kon men de beide mannen naar het policie bureel geleiden. Men liet ze eenigen tijd later huiswaarts gaan. Een solo-slim werd gespeeld door Henri Gesquiere maandag in het kandeel bij Emile David, Veurnestraat; de medespelers waren Evarist Houvenaghel, George Dupont en Médard Missiaen. nujtengewone schoone keus van alle schoe- jD nen en aan alle Prijzen voor de aanstaande Plechtige Communie en het Zomerseizoen. Oud Huis BERAT - FREMAULT, Gouden Schoen, Nr56, Veurne straat, Poperinghe. Ruitenbreker. Dinsdag avond be vond zich in de herberg van Eugène Liebert, Yperstraat, de genoemde Henri Techel. Daar de bazin hem geld vroeg voor 't gene hij reeds gedronken had, ontstak de man in woede, gaf met zijn kloef, de bazin een slag op het hoofd en sloeg twee groote ruiten uit. Diefstal. Zaterdag nacht werd bij den herbergier Petrus Saesen, Woesten kal- siede, een vechthaan gestolen eener weerde van 25 frank en toebehoorend aan een bosch wachter uit de buurt. Verscheidene velorijders werden zon dag in overtreding genomen, omdat zij zon der licht reden. Tehuis gekomen donderdag, in de herberg De Clijtte Proven kalsiede, een jachthond, zwart en wit gevlekt. Verloren donderdag een witten ratier hond, toebehoorend aan Decaesteker, Vla- mertinghe-kalsiede. Belooning voor die hem terugbrengt. Cinema. In de zaal van Achille Berat, rechtover O. L. Vrouw kerk, zijn de electriciens Dinsdag begonnen met de elek- trieke verlichting te plaatsen. Eenige klei nigheden moeten nog opgedaan worden en binnen weinige dagen zullen de vertooningen beginnen. De ingang zal verlicht zijn door 3 groote elektrieke lampen van 300 bougies ieder en erboven komt een transparent met het woord Cinema erin. De zaal zal ver licht worden door 20 luisters met elektrieke lampjes. De tafereelen die in de eerste ver tooning zullen opgevoerd worden, zijn geko zen tusschen de schoonste die men tot heden te zien kreeg. Men zal er tafereelen voor alle goesten te zien krijgen, ook verhopen de inrichters veel bijval te genieten. Namens de inrichtersCoussement A. constructeur-elektricien Beauprez Ch. en Minot C., Poperinghe. Vlamcrtinglie. DiefstalZater dag nacht zijn er dieven in de woning ge drongen van Jules Beun, winkelier, langs de Dickebuschen steenweg. Zij hebben eerst de vensterblinden geopend en dan eene frooteruit uitgesneden. In den winkel heb- en zij tien pakken chocolade en eene kleine som geld buit gemaakt. De dieven zijn niet gekend. YperProteslbelooging ter eere der MissionnarissenOp hunne beurt hebben de katholieken van Yper maandag avond hulde betoond aan de dappere zendelingen van den Congo. De groote zaal van het Volkshuis prachtig bevlagd, was proppensvol. De in trede van Mgr Roelens, bisschop in Congo, van E. P. Declercq van Scheut, van E. P. Vermeersch, jezuiet, van E. P. Biebuyck van Yper, en van M. De Muyninck. gekende volksspreker van Gent, vergezeld van de stedelijke overheid, werd met eene dreu nende Brabanconne en warm handgeklap begroet. M. Henri Vanderghote, Voorzitter van het Christen Vlaamsch Verbond - stelde in uitgelezene woorden, de helden der be tooging, aan de aanwezigen voor. Beurtelings kwamen de sprekers de wer king en zelfsopoffering der Missionnarissen voor oogen leggen en op de lafheid der valsche betichtigingen aanwijzen. Om te eindigen, bedankt Mgr Roelens de verrukte aanhoorders en gaf hun zijn apostolischen zegen. Prijskamp voor peerden op Asschenwoens- dag. De prijskamp was dit jaar zeer pracht ie daar er vele peerden toegekomen waren. Ziehier de uit slagen le Prijskamp. Hengsten van 2 jaar10 inschrij vingen. le prijs, Weduwe Van Raes, Wytschaete 2e pr. Van Raes Eudoxe, Waesten 3e accessit, De- schildere Leon, N.euwkerke, 2e Prijskamp. Hengsten van 1 jaar en meer36 inschrijvingen. le prijs, Van Raes Eudoxe. Waesten 2e pr. Samyn Fidéle, Boesinghe3e pr. Van Raes Eudoxe; 4e pr. id.5e accessit, Dcleu Emile, Wer- vick6e accessit, kinders Despagne, Wytschaete7e accessit, Descamps Cyrille, Langemarck8e accessit Boone Jan, Wervlck. 3e Prijskamp. Merrién van 3 jaar en meer19 inschrijvingen. le prijs, Vermeersch Hector, Vor- mezeele2e pr. Vandenbulcke Cyrille, Boesinghe 3e pr. Dewulf Ernest, Becelaere; 4e pr. Vande Can- delaere Jules, Passchendaele5e accessit, Leterme Louis. 4e Prijskamp. Merriën van meer dan 1 jaar en min dan 3 jaar; 14 inschrijvingen. le prijs. Briatt Prosper, Ploegsteert; 2e pr. Claerebout Henri. Hout- hem 3e pr. Gheerardyn Charles, Noordschote4e pr. Vandenbulcke Cyrille, Boesinghe; 5e accessit, Deker- vel Theophiei, Brielen. 5e Prijskamp. Merriën van 1 jaar en min; 12 inschrijvingen. le prijs, Samyn Fidéle, Boesinghe; 2e pr. Donck Emile, Boesinghe 3e pr. Leterme Louis, Wytschaete; 4e pr. Vermeersch Hector, Vormezeele; 5e pr. Vinckier Charles, Poelcapelle. 6e Prijskamp. Ruinpeerden; 11 inschrijvingen, le prijs, Deneckerc Cyrille, Couckelaere; 2e pr. Re- meri Désiré, Staden; 3e pr. Samyn Jules, Becelaere; 4e pr. Marescau Arthur, Langemarck 5e pr. Devlies Alois, Becelaere; 6e pr. kinders Deblonde. Staden; 7e pr. Parret A., Yper: 8e pr. Deschildere Leon, Nieuwkerke. De jury was samengesteld uit de heeren G. Bruneel de Montpeilier, voorzitter van het Iandbouwconilce Ridder Hynderick de Ghelcke van DixmudeBrutsaert Charles, burgemeester te Watou; Verhaeghc Jean; Debrabandere FlorimondDe Laey DésiréDecaeste ker Emile, veearts. l»ro* en. In 't water. Zaterdag is het 4jarig zoontje van Achiel Baljuw in een put gevallen niet ver van zijne woning. Vrouw Hector Declerck die er bij kwatil, gelukte erin den jongen aan de dood te onttrekken. Dit verdient belooning. Voor de correclionneele rechtbank verscheen donderdagTheophileVaneenooghe van Poperinghe. Voor aanslag tegen de ze den werd hij veroordeeld tot 6 maanden en 1 maand en 26 fr. Het tribunaal sprak ook zijne onmiddelijke aanhouding uit en het ontnemen zijner rechten gedurende 5 jaar. Gesteken. Toen J. Vanneste, zadel maker, Zondag avond eene herberg der Groote Markt verliet, werdt hij door ge maskerde personen aangevallen. Een van hen bracht hem een messteek toe Hij werd in het policiebureel verzorgd. Wat later werd de dader aangehouden en in het ge meentegevang opgesloten. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépöt bij Delhaizegebr. Moncarey-Sansen. De koning en de koningin zullen waar schijnlijk dinsdag voor een drietal weken naar het zuiden van Frankrijk vertrekken. Er zijn 3608 loten der tombola van de tentoonstelling van Brussel, die niet opge- eischt werden, en nu openbaar te verkoopen zijn. De achtbare staatsminister Beernaert is volkomen hersteld van het ongeval, dat hem verleden week bij het verlaten van het paleis der natie overkomen was. Te Denderhautem bij Ninove berispte de landbouwer Van Reymolen zijn zoon, over wiens gedrag hij ferm te klagen had. Da kerel nam een groot mes en stak het zijn vader in den buik. De dood was oogenblik kei ijk. Sedert Dinsdag rijdt de nieuwe tram Kortrijk-Vichte. Een professor van het atheneum van Antwerpen, die met een 24jarig meisje van Brussel kennis aangeknoopt en haar dan verlaten had, werd Donderdag op volle Ans- pachlaan te Brussel door het meisje doodge schoten, In de Borinage is de staking geëindigd Te Luik werd een meisje doodgeschoten door een gebrekkige die met twee krukken liep. Te Oostende werd Zondag een onvoor- zichiig kindje door een automobiel doodge reden. De katoenspinnerij La Georgie van Aalst, werd donderdag namiddag gedeeltelijk door brand vernield de schade bedraagt 150,000 fr. In deze zijn 1000 werklieden gebezigd. Het gerucht is in omloop dat generaal Hellebaut, minister van oorlog, uit gezond heidredens, vrijdag zijn ontslag gegeven heeft. jammerlijk. Van de 518 ingelijfde rekruten konden het meerendeel te nauwernood lezen en schrijven, en 161, 'tzij meer dan 30 t. h APOTHEEK - DROGERIJ A. KESTELIJN, SPORT. Football. Uitslagen van Zondag laatst. le Afdeeling: F. C. Brugeois 3-Antwerp F. C. 0. Excelsior S. C. 0-C. S. Brugeois 6. R. C. Gent 1-Leopold Club 0. Beerschot A. C. 4-Standard C. L. 0. Daring C. B. 4-Racing C. B. 1. R. C. Mechelen-Union St-Gilloise (uitgesteld). 2e AfdeelingS. V. Rousselare 2-F. C. Ronse 0. Germinal F. C. 2-F. C. Rousselare 2. Wederlandsche match. Dinsdag werd te Antwer pen de wederlandsche match België-Zwitserland ge speeld. De Belgen wonnen met 9-2 en hebben zoo den slechten indruk wat weggenomen van hun 2-2 in Frankrijk. Charles Cambier speelt weer als interna tionale center-half. Aan de match Sunderland en Christal-Palace, deze week in Engeland gespeeld, waren 40.000 toeschou wers. Eerstgenoemde won, na een extra-time met 1-0 Wielrijden. 6-Dagenkoers te Brussel. Er is kwestie eene 6-dagenkoers te Brussel in te richten. De amerikaan sche rijders Mac Farland en Collins zijn donderdag aldaar afgestapt om schikkingen te kunnen treffen Wij zullen afwachten wat er zal van komen. De koers zou op 4 Maart beginnen. Vliegen. Védrines, de fransche vlieger, legde vrijdag 200 km af in 1 uur 15 minuten. Deze week zijn alweer drie vliegers verongelukt. Cliicorei VanTieghem - Dupont wordt in alle kruidenierswinkels verkocht Begraving van tien laatsten oud-strijder van 1839.Dinsdag werd te Feluy-Arquennes. met groote plech tigheid begraven, Philippe Dumoulin, de laatste strijder van 1830. Twee ministers waren erin tegenwoordig de koning en de andere ministers hadden zich doen vertegen woordigen. Op gansch den doortocht, was de plaats zwart van 't volk. De rouw werd geleid door den oudsten zoon van den overledene, een 72-jarige ouderlingdaarachter kwamen de vertegen woordigers van den koning en de officieele personen. Verscheidene redevoering werden uitgesproken. Ze zijn tegen den godsdienst niet.in verschillende gemeenteraden van het arrondissement Charleroi, waarde libe ralen en de socialisten de meerderhied heb ben, is er nu voorgesteld, in de officieele lagere- en bewaarscholen, de gebeden voor en na de klas af te schaffen, en de godsdien stige beelden in de bewaarscholen te doen verdwijnen.En rooden en blauwen zullen dat natuurlijk stemmen, om te toonen dat zij tegen den godsdienst niet zijn Het goud in 191 I.De wereldvoort brengst van het goud in 1911 bedraagt 2 miljard 480 millioen frank, hetgeen het record is in de goudvoortbrengst en reeds de 70 millioen met het vastgestelde cijfer van 1910 overtreft. De Transvaal alleen heeft deze meerdere voortbrengst teweeggebrachtde Ameri- kaansche voortbrengst is onveranderlijk en deze van Australië is in 1911 twintig millioen minder dan in 1910. De Afrikaansche voortbrengst in 't geheel is 80 millioen meer dan in 1910 Zij is in zes jaren tijd verdubbeld, terwijl deze van Astralië 25 per honder gedaald is Eindelijk, vertegenwoordigt de Afrikaan sche voortbrengst in 1911 't dubbel van de Amerikaansche voortbrengst en het drie dubbel van Australië Om paarden die zich niet durven la ten beslaan, te doen bedaren, wrijve men wat olie van peterselie op de hand en houde die het dier onder den neus. Dadelijk heeft men het gewenschte resultaat. I>e ongelcttcrdcn. Liberalen en socialisten beweeren altijd dat België, voor wat het getal personen betreft, die kunnen lezen en schrijven, achter verschillende lan den komt, onder andere achter Frankrijk. Zij beroepen zich daarvoor op verouderde statistieken, opgesteld men weet niet hoe. In Frankrijk zelf hneft men sinds eenige jaren bevonden dat die statistieken niet te betrouwen zijn en er is bevolen de rekruten, bij hunne intrede in het leger, een gemakke lijk exaam te doen ondergaan, ten einde hunnen graad van geleerdheid te kennen. Dit exaam begrijpt een dictaat en eenige vragen over de geschiedenis en de aardrijks kunde. Over eenige dagen had dit exaam plaats te Saint-Brieuc en de uitslagen waren oprecht waren volkomen ongeletterd. Volgens de uitslagen staat, voor de ge leerdheid Frankrijk ver achter België, waar nog geen 10 t. h. rekruten ongeletterd zijn. En in ons land zijn de examen voor de re kruten veel moeilijker dan in Frankrijk. Dat dient ook nog in acht genomen te wor den. Prijskamp Guinard.--Bij konink lijk besluit van 22 Mei 1868 werd de stad Gent gemachtigd eene erfgift aan te nemen haar geschonken door doktoor J.-B. Guinard, en bestemd om alle vijf jaar eene som van 10,000 fr. toe te kennen aan dengene die het beste werk of de beste uitvinding zal gedaan hebben om den stoffelijk en of verstandelij ken toestand van de werkende klas in het algemeen en zonder onderscheiding te ver beteren. De negensle wedstrijd voor dien prijs van 10,000 fr., is thans geopend. De personen die begeeren er aan deel te nemen, moeten voor 1 Juli 1912, naar het ministerie van nijverheid en arbeid, hetzij hun werk of hun handschrift, hetzij het voorbeeld of het toelichtingschrift hunner uitvinding laten geworden. De beslissing van den wedstrijd is toever trouwd aan een keurraad van vijf leden. Fyeii natuurkundige heeft uitgere kend dat, als er geen vogels waren, de aarde slechts negen jaar bewoonbaar zou zijn daar de insekten alles zouden opeten. Lachertje. Fyntje was een stil fraai dibbeke, maar 't had toch zoo geerne ge trouwd Zoo 't begoste eene neuvene om te weten of het tot dien staat geroepen was, ja of neen. Eiken dag ging het voor 't beeld van Onze Lieve Vrouwe gaan knielen en peizende dat het alleene in de Kerke was, 't eindigde zijn gebed met luide op te vragen Onze Lieve Vrouwe, is hot mijnen roep van te trouwen De koster, die een eerste kuloore was, had dat afgemuisd, en op 'nen zekeren keer hij gaat hem gaan duiken bachten den autaar, eer dat Fyntje in de Kerke kwam. Fyntje begon beur ge- weune oefeninge, en 't enden gekomen 't riep nog ne keer luide op Onze Lieve Vrouwe is 't mijnen roep van te trouwen Neen Fyntjeantwoordde de koster met 't fijnste kinderstemmetje dat hij koste maken. Zwijg gij, kleinen bubbel, zei Fyntje, pei zende dat 't Kindje Jesus antwoordde, en laat uwe Moeder spreken. - Eene les van sprnakleer. Uit hoeveel letters bestaat liet ABC? Uit drie. Noem die alle drie A, B, C. Wat zijn klinkers Stukken van 20, 10 en 5 fr. Wat zijn medeklinkers? Stukken van 25, 10, 5, 2 en zelfs van 1 centiem. Noem eenige zelfstandige naamwoor den Weduwnaar, jonkman, rentenier. Wat zijn koppelwoorden Huwelijk, verbintenis, genootschap. Wat zijn bijvoeglijke naamwoorden Bruidrchattitefs en zelfs drinkgeld. Wat zijn voornaamwoorden Sus, Jan, Piet, Djef, Gust, enz. Wat zijn werkwoorden Timmerman, smid, schoenmaker. Wat is een onregelmatig werkwoord Een dronken werkman. Wat zijn lijdende werkwoorden Dichters en gazetschrijvers. Wat is een hulpwerkwoord Geld. Wat zijn deelwoorden Erfenissen en geschenken. Wat is de tegenwoordige tijd Niet al te best, maar wij kunnen 't er- doen. Wat is de toekomende tijd Dat weet God alleen. Voorheen en thans. 1812. Boer ploegt zich moê, Dochter melkt de koe, Vrouw zit te spinnen, Zoon brengt voeder binnen. Geld in de kas. 1912. Boer is op zwier, Dochter speelt klavier, Vrouw draagt satijn, Zoon leert latijn. Krot in de kas. bij EMILE LOBEAU-D'HONDT, (Ingang langs de Veurnestraat.) Den Zondag twee vertor-ningen, 's namid dags om 3 ure en 's avonds om 7 ure. Den Maandag eene vertooning, 's avonds om 7 u. Prijzen der plaatsen le Rang. Zetels 1 fr. 2e Rang, Stoelen 50 centiemen. 3f Plaats 30 centiemen. 't Gele marktrijtuig, van verre, rolt, al klauwterend, langs de baan op den bok zit de oude boever, met zijn zijden klaksken aan. Volgekorfde botermanden met 'n witten handdoek op, staan van boven op den wagen bij den boever zijnen kop. Op de volbedoomde ruitjes drijft er nu en dan 'n hand, en nieuwsgierige oogen loeren naar de vruchten op het land. 't Marktgetreksei loopt, al krakend, langs de breede Statiestraat, tot het voor De Trutselare uit gewoonte, stille staat. De afgetjoolde grijze merriën ruiflen gansch hun balg in damp uit de herberg komt de weerd reeds met 'n druppel boonekamp Paul Van Biervliet. Gits, 25 October 1911. (Uit NIEUWE WEGEN, letterkundig maandschrift voor ons volk. Inschrijvingsprijs 1 fr. bij Verhelst, Oostende. ASTENBOEKJES, met godsdienstige oefeningen voor al de dagen van den Vasten, te verkrijgen ter drukkerij Valère Sansen, aan den prijs van 75 cent. 1. Bemin slechts uwe vrouw alleen En heb met andre geen gemeen. 2. Wil altoos haar ter zijde staan Haar troosten öp haar levensbaan. 3. Wil nooit haar jaloezie betoonen En zelfs haar fout nog verschoonen, 4. Toon nooit aan haar een zuren mond Ofschoon ze soms n niet verstond. 5. Spreek niet te veel doch immer zacht. Dit met uw dienaars ook betracht. 6. Wil haar zoo 't kan voldoening geven Doch houdt de broek voor heel uw levea. 7. Deftig in taal, met wijs belei' Laat alle lastertaal op zij'. 8. Geloof kwaiong, noch leugen niet Want zeker baart u dit verdriet. 9. Wees spaarzaam, doch met geld gereed, Duld nieuwen hoed en beste kleed. 10. Wees nimmer slaaf van spel of drank Want daardoor gaan de zaken man-k. 11Geen moeite gespaardgeen p I ich t verzuimd Dan is men vroolijk, opgeruimd. 12. Met moed verwint elk tegenspoed -y De vrouw u dan met liefde groet. MerLgelirLg-erL. Langs de jeneverstrate is de weg naar t kerkhof. De mannen geraken hunne fouten kwijt door den geest, de vrouwen door het hart. Geene zonde. Een juffer naderde eens met gemaaktheid tot eenen uitstekenden predikant, om hem eene gewetensvraag voor te leggen. Ik heb mij, zei ze, met welbe hagen in den spiegel bezien, omdat het mij toescheen dat ik schoon ben. Ga in vrede, mijn kind, was 't antwoord van den pater, zich vergissen is geene zonde. Kleurspel. Toria. Ik heb bij kinde ren al herhaaldelijk waargenomen dat de kleur der oogen verandert. Triena. Ik zelfs bij volwassenen. Uwen Sissen had voor zijn trouwen donker bruine oogen tegenwoordig is er dikwijls één blauw. Een duitsche soldaat, die nog al veel geld verteerde en dikwijls platzak was, schreef uit zijn garnizoen, te Frauenfeld, om geld aan zijnen vader. Daar hij nog al van dichten hield, deed hij het in de volgende woorden Verkoop het kalf Verkoop de koe En zend het geld Naar Frauenfeld toe. Doch de vader antwoordde De koe blijft hier Ik zend geen geld Het kalf is reeds Te Frauenfeld Brussel, 21 Februari. De handel heeft in ons land sedert een tiental dagen eene verdere verslapping ondergaan, met een afslag van 10 tot 15 fr. Beschik bare waar 1911noteertAalst 215-220 fr., Poperin ghe (stadslood) 202 Vs-207 '/2 fr. Aanstaande gewas 112 V»-115 fr., Aalst 115-120 fr. Poperinghe, 23 Februari. Handel kalm. Weinig zaken voor aanstaande gewas110-115 fr. In den han del zijn de prijzen voor beschikbare hop alleenlijk nominaal202'/o-205 tr.hetzelfde geldt voor termijn aflevering, Maart-April. DE HOPHANDEL. Gedurende de vijf eerste maanden van het hopseizoen 1911-1912 zijn er 3.799.000 pond vreemde hop in Bel gië ingevoerddaarentegen werden er 5.382.900 pond Belgische hop uitgevoerd, vooral naar Engeland en naar Duitschland. Wij voerden uit in September 1.442.600 pond, in October 1.552.200 in November 1.270.900 in December 905.400 in Januari 211.800 In beide voorgaande jaren 1909-1910 en 1910-1911 was de in- en uitvoer zoo aanzienlijk niet. Het is weerd aan te stippen dat België sedert lang meer vreemde waar invoerde dan er Belgische hop naar het vreemde uitgevoerd werd. Dit seizoen is onze uitvoerhandel grooter dan de invoer1.583.900 pond meer Aalstersche en vooral Poperingsche hop werd er uitgevoerd dan er hier Duitsche en Oostenrljksche producten binnenkwamen. W« J. lïl.IlI YT - 41)1(1 VI V, verzoekt hare kalanten niet te luisteren naai- sommige belang hebbenden die verklaren dat zij den stiel niet voortdoet. Zii is zelfs vast besloten liarc brevets te doen eerbiedigen en de namakers rechterlijk te vervol- gcn. POPERINGHE, van 18 tot 25 Februari. Geboorten. 36. Joseph Desmyter, z. v. Emile en Herminie Bervoet. 37. Albert Laheye, z. v. René en Stephanie Devynck. 38. Ivonne Vannieuwen huyse, d. v. Georges en Julia Van Cayseele. 39 Aimé Timperman, z. v. Maurice en Emelie Spey- brouck. 40. Sylvaln Delaplace, z. v. Gustave en Ida Camerlynck. 42. André Blanckaert, z. v. Char les en Maria De Bruyne. Overlijdens.30.Artois Felix,87 jaar, zonder beroep, weduwaarvan Octav e Dehuysseren RosalieDeschodt, Boeschepestraat. 31. Carpentier Petrus, 82 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Juliana Thorez, wijk H. 32. Seys Emile, 56 jaar, landbouwer, weduwaar van Lucie Lebbe, Yperstraat. 33. Vanderbeke Emile, 46 jaar, herbergier, echtgenoot van Octavie Tant, Doornstraat. Cliicorei VanTieghem - Dupont, is altijd van beste produkten gemaakt. Sterfgevallen. De E. H. Soenens, pastoor te Wielsbeke, is Maandag nacht aldaar overleden in den ouderdom van 74 jaar. M. de advokaat Joris Claeys, voorzitter der Katholieke Jonge WAcht te Kortrljk, is donderdag aldaar overleden in den ouderdom van 41 jaar. Op 21 Januari laatst was M. Claeys te Poperinghe, waar hij in het concert gegeven door den Katholieken Kr.ng de zangers der Jonge Wacht van Kortrljk, die het concert gaven, begeleidde. BIDDAGEN DER WEEK. Zaterdag te Bixschote. Beurs van Brussel, 22 Februari. 8785 8795 110 8945 Belg. 3 p.c. 1 s. 88 3 p.c.as. 88 2'/» p.c. 7275 Annuit. 4 '/i 3 p.c Gem.kred.4'/i 3 p. c. 3 p. c.'6i 3 p.c.'68 Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 Antwerp. 1887 908950 Antwerp. 1903 Brussel 1902 Brussel iqo5 00 3° 80 0475 Brussel-Zeeh. 7150 Elsene 1908 Mechelen i885 1891 1897 Gent 1896 Luik i8d3 Luik 1892 Luik 1903 Oostende 7)8 Schaarb.1894 Schaarb.1897 71 Verviers 187310350 Doornik 1874 5i 5o Congoleening 8325 77 7' 7073 Rclgiaeli Congo. Leening van i5o,ooo.ooo frank (1888). 14N Trekking.20 Februari 1912. S. 48679 n. 17 uitkeerbaar met fr. 50.000 S. 51521 n. 10 1.500 S. 28934 n. 16 - 750 S. 31278 n. 14 750 S. 31739 n. 7 750 Zijn uitkeerbaar met 400 frank S. N. S. N. S. N. S. N. 7484 23 16442 13 31739 11 36600 10 11647 11 23773 10 34119 21 44507 24 13474 17 23773 19 34119 22 46856 9 13474 18 28934 24 36350 14 51521 7 13827 23 31278 2 36350 23 56915 11 Nummers uitbetaalbaar met 220 frank 2775 7484 9231 11647 13474 13827 16442 23770 23773 28934 29654 31278 31739 34119 34858 35207 36350 36600 11507 46856 48679 51521 56915 Op Zondag 25 Februari, I In de Vrede, bij Louis Verhaeghe, Casselstraat, '<i In 'I Mas van Cent, bij Benjamin Vaudenberghe, Veurnestr. 3 In de Stadssehaal, bij Eudoxie Beesem, Noordstraat. 4 In de Itruggcsirani, bij J. Van de voorde, Bruggestraat. 5 Au Comte de Flandi-c, bij Charles Dewachter, Casselstraat. 6 In den Landbouw, bij Jules Deraeve, Werfstraat. 7 In den Walviseh, bij Elie Muyllaert, Casselstraat. 8 In 't Volkslusthof, bij Achille Berat, Casselstraat. 9 In de Nieuwe Smis, bij Fidele Verhaeghe, Bruggestraat. 10 In den Snoek, bij Eugène Liebeert,, Yperstraat. II In 'l ISoosje, bij Gustavo Gossey, Crombekestraat. 158 Au Café, déhit de Itoissons, bij Aug. Lermytte. St Jans Kruisstraat. 13 In de Warande, bij Henri Gesquiere, Veurnestraat. 14 A la Lime, bij Achille Leeuwerek, Garenstraat 15 Au Kien Venn, bij Cyr.Vandevyvere (Minne) Statie-plein. Hi In 'l lloozendaal, bij P. Vermeulen (bijg. Sioppe) Veurnestr. 17 A Ia iHaiston de Commerce, bij Henri Catrycke, Casselstraat. TE BEVEREN, 18 A Ia Helle Vuc, bij Jérém.Cappoen Jaarlijksche Combat met de Vloerbol, 19 Au Laboureiir, bij Henri Carreye, Abeele-kals Combat in 't Jassen voor alle liefhebbers, SD lil 't Fort, bij Achille Ampen, Rckhofstraat Combat met de Vloerbol, I In deii Werkman, bij Abel Blanckaert, Veurnestraat ST JAN-TER-BIEZEN, Bn de Sier, bij Poissonnier Op Zondag 3 Maart vooralle liefhebbers, 5o FRANK PRIJZEN, in de Schrijnwerkerij bij Cyr. Merlevede Watouslraat. Begin om 4 ure stipt. Groote Velo-Koers, op Zondag 3" Haart, gegeven door Henri Ooghe, In den Transvaal Brugge straat, Poperinghe. Af te leggen weg twee maal heen en terug naar Elverdinghe 40 Fr. prijzen. Inschrijving van 1 fot 2 ure liei'ïcliteii. in allo slag Pikmachienen met zelfbinder en Zaaima- chienen Massey-Ilarris Zaaimachienen en Vettestrooiers Saxonia Ploegs-Ju- mellen - Mélotle, Gembloeis Eegden met essorts, Eegden Osborn Windmolens, Kalvermachienen, Strooisnijders, enz. enz. ABEELE. iMcn vraagt Goede keukenmeid wordt seflens gevraagd in stad, Inlichtingen ten bureele dezer Goeden Schoenmaker, aanstonds gevraagd bij Th Creus, Komstraat, 26, Poperinghe Leerjongen, ten minste 16 jaar oud, om den schilderstiel te leeren, bij Camille Boudry Berienplaats, 3, Poperinghe. Leerjongen om te leeren bakken te Pope ringhe. Inlichtingen ten onze bureele. Smiisgastminstens 1 jaar op het ambacht geweest zijnde, wordt gevraagd bij Nes ter Verstraete, Wesuleteren. Kost, inwoon en goed loon. Bijzonder Plaatsbureel. "Jeanne d'Arc Steenwerckstraat. 30, West Nieuwkerke (Belgie). Vraagt aanstonds meiden, keu kenmeiden, kamer- en kindermeiden. Huis van Vertrouwen. wint de dokters nrYTiiri?^!? in éen minuut en erkennen dat de "Gil I UUIjIIIj voor „nyd de on. verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. De DENTOGENE behoudt de bedorven tanden en verhindert opzwellingen en zweringen. Opge past voor 't bedrog. Eisch een DENTO GENE, het fleschje fr. 1.85, in al de goede apotheken des lands. VERKRIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monteyne te Poperinghe en M. Libotte t'Yper Ik heb de eer kenbaar te maken, dat ik mij kom te plaatsen als liodeinnukHter, Ik zal altijd voorzien zijn van de laatste nieuwigheden en gelast mij ook met alle herstellingen en veranderingen Door mijn verzorgd werk en matige prij zen, verhoop ik met uwe orders vereerd te worden, en bied ik U mijne beleefde groeten aan. hoeft de eer zijne gewezen klienten te laten weten dat hij terug te Poperinghe woont, in de Hondstraat, en er zooals te voren, den stiel vun hakker zal uitoefenen. Door verandering van woonst, uit ter hand te koopen. een goed en gerievig Huis, kunnende dienen voor allen handel, in de Rekhofstraat. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij den verkooper H. Deraedt-Wulle- man. Xe Roop Een goed en gerievig Huis, kunnende dienen voor allen handel, in het begin van de Potte-straat, laatst bewoond door Louis Berat. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Berat, In de Gouden Schoen, Nr 56, Veurne-straat, Poperinghe. nijtuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, per Lv occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele. Üit ter hand te koopen, een schoon en ge rieflijk Woonhuis met schuur, stallingen en drie-en-vijftig aren negen-en-zeventig centiaren onder bebouwde grond, hoving en zaailand, gelegen te Poperinghe,Casselstraat in stad dienstig voor iedereen. Zich te wenden te Poperinghe, Cassel straat, 86, bij den verkooper. Door uitscheiding, te koopen met gemak van betaling Schoon en groot Huis, met hof, magazijnen, uitgangpoort enz., dienen de voor Kruideniershandel in 't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel gelegen in eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin gen in ons bureel. ItEKICIIT. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij voortaan zui gelasten met het vervaardigen van alle slag van euverlêers in de beste kwaliteit, en het stikken van alle tigen. Hopende met. uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze bestegroetenissen aan. dochter van Jules Deschodt, Boeschepestraat, 50, Poperinghe. Poperinghe, markt van den 23 Febr. Tarwe, 100 kil. 20,50-Rogge 16,25 - Haver 18,00 - Aardappelen, 100 k. 8,25- Boter de kil. 3,65 a 0,00, Bieren de 25, 2,08 a 0 00 Yper, 17 Febr. Tarwe 19, a25 20.25 rogge 16,50 a 17,50 Uaver 20,00 a 21.00 aardappelen 7,0O a 7,50; boter 3,60 a 4,Ou eieren 2,60 a 3,38. Kortrijk, 19 Febr. Witte tarwe 20,50 a 21,00; roode tarwe 19,50 a 20 00; rogge 19,00 a 19,50 haver 22,50 a 23,00 peerdeboonen 23,00 a 24,00 suikerijboonen 23,50 a 00,00 witte aardappelen 6.50 a 7,50 boter 3,60 a 3,80 eieren 3,00 a 3,25 koolzaadolie 88,00 lijnzaadolie 85,50 koolzaad 31,00 lijnzaad 43,00 koolzaadkoeken 13 a 14 lijnzaad koeken 26 a 27,00 socianitraat 24,75 ammoniak- sulfaat 35,25 a 00,00 Veemarkt30 ossen, 0,89 a 1,06; 102 veerzen 0,91 a 1,08; 170 koeien 0,86 a 1,05 66 stieren, 0,85 a 1,04. Rousselaere, 20 Febr. Tarwe 19,50 a 20,00; id. roode 18,50 a 19,00; rogge 16,00 a 17,00; haver 19,00 a 20,00; boonen 21,00 a 22,00aardappelen 7,50 a 8,00botei 3,70 a 3,90; eieren 3,12 a 3,38 koolzaad olie 67,00; lijnolie 88.00; oude suikerijboo nen 24,00 a 00,00; id. gele 18,25 A 18,50. Anderlecht, 20 Febr. Verkensmarkt Te koop 3224 prijs per kilo 1,00 a 1,14. Brussel, 20 Febr. Verkensmarkt. Te koop: 318; prijs per kilo op voet, 1,00 a 1,12. wonend bij hare ouders, Au Café du Cen tre Yperstraat, beeft de eer te laten weten dat zij zich komttc stellen als Kleermaakster. Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij gelast met het in»e9en van lauden en met alle herstellingen Casselstraat, POPERINGHE. Ik heb de eer het publiek kenbaar te ma ken dat ik voorzien ben van al de beste uit gelezen soorten van zaaihaver, geersl, klaverzaad en beetraapzaad komende van al de beste streken van Duitschland, Enge land. Zweden en Noorwegen. Landbouwer, te PROVEN. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij kom te plaatsen langs de Bruggestraat, dicht bij de statie, als <*mid. Gij kunt bij mij verkrijgen alle slach van landbouw- alaam en -machienen, zooals: beetmolens, strooisnijders, spuiimachienen, water- en aalpompen, (nieuw systeem). Alle zink en stovewerk en alle vermaking wordt ook aanveerd. Ik durf verhopen met uwe orders vereerd te worden. Henri DEROO-OLLEVIER. Achiel DESMYTTER - VANDERMARLIERE, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij den Ellegoedwinkel van M. Dupont-Stroom. Schaalstraat, 20, te Pope ringhe, overgenomen heeft, en dat hij den zelfden handel zal voortdoen, met bijvoeging van kruidenierswaren, enz. enz. Door de goede hoedanigheden van zijne koopwaren en de spoedige bediening, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. DOOR EINDE VAN SEIZOEN. Grooten Afslag op PALETOTS en FOURRUREN bij yperstraat, In den Ballon, POPERINGHE. Wie ter trouwe echt Merckemsch klaver zaad of voederbeetzaad aan zeer voordeelige prijzen wil hebben, schrijve aan René Opsomer, MERCKEM (Dixmude). Ook blauwe velderwten. Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den IHTtl. 1MPE Jr. 1.50 de flesch. le bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. door iedereen is de alleen ECHTE van BERGMAN Co., Radebeul. want deze geeft een zacht rein gelaat, bloei end jeugdig uiterlijk, blanke fluweelzachte huid en schitterend mooie teint, per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij Het is bewezen na lange en menigvuldige ondervinding dat de allen hoest genezen in den kortst mogelijken tijd. Als ge 's nachts niet kunt slapen door 't hoesten, die pillen zullen u seffens helpen. Er is geen middel dat zoo rap en zeker werkt. Iedereen neemt 's winters de Chielens pillen - voor de borst. Verkocht aan 1,50 de doos, bij HILAIRE NOTREDAME, Apotheker, opvolger van M. Monteyne, Groote Markt, Poperinghe. Alle dage versche koeken en pasteien. Groot assortiment van alle Dessert. Specialiteit van Beschuiten. Dozen voor Geboorten en Feestdagen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2