ISANSEN DEOORIE NIEUWS UIT BEItGlE, PNGAREY SANSEN, iD M' D HiiST-ASTHËlI Concordat préventif. IN DEN BAZAR M. DESCHODT, Boekennieuws. IN 'T PARADIJS. HOPPE. Vntagt plaats ilea vi*; Waschpoeder BURGERSTANDEN VAN jTerstoiul te pachten LANDBOUWMACHIENEN lion DENECKER-CATRYCKE, u1 APOTHEEK- DROGERIJ A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE Op Zondag 10 Maart, HERBEHGKERM1SSEH AAN DE LANDBOUWERS. MARKTPRIJZEN. Heeren Landbouwers, W J. Beheyt - Adriaen, 11**1 Is hewezen 'Chielenspillen voor de borst,, Reeds honderden getuigschriften geven [daarvan de bewijzen. De Theobroma kost 3 frank, 't is te! zeggen 20 centiemen daags is dat duur be taald Hoeveel meer verteert men niet dage lijks op estaminet en dit met grooten hinder voor de gezondheid Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op- volger: H. NOTREDAME apotheek A. KES- ITELYN: te Yperen apotheek L1B0TTE. Stadsnieuws» Zie op Bijvoegsel Mengelwerk en Raadselprijskamp. Agent CANÈLE-COUTURE, Abeele. Katholieken, abonneert U op ONS VOLK de schoonste Vlaamsche illus tratie. Men abonneert zich op het bureel van dit blad, waar proefnummers ter inzage liggen. Te Parijs heerscht een mazelen-epide mie, tal van scholen zijn gesloten. Roosevelt wordt weer candidaat voor 't presidentschap der Vereenigde Staten. Tusschen Spanje en Frankrijk wil 't nog maar niet boteren. Ook in 't Duitsche Roergebied dreigen de mijnwerkers met staking. De Beiersche Landdag is door den öljarigen prins-regent geopend. Te Soerabaja vonden de laatste dagen Chineezenopstootjes plaats. In Perzië heerscht nog altijd 'n groote warboel. Ook de nieuwe republiek Mongolië heeft sinds den 19 Februari hare hoofdstad Oerga. De Mongoolsche regeering zal van alle Chineesche koopwaren invoerrechten heffen. De Duitsche Keizer zal, naar verluidt, in Maart aanstaande een bezoek brengen aan zijn Oostenrijkschen collega. Frans Josef maakte dezer dagen voor 't eerst na eenige maanden een wandeling De Keizer is uiterst gezond. De Italiaansche Kamer heeft hare zit tingen hervat. In Londen hadden Vrijdag avond betoogingen plaats voor het Vrouwenstem recht. 150 Vrouwen werden aangehouden Aanvitrienen en winkels werd voor 100.000 fr. schade aangericht. Tengevolge der schrikkelijke ontplof fing van Toerkonje is niet alleen de fabriek beschadigd en gedeeltelijk ingestort, maar talrijke huizen uit den omtrek. Nog een der gekwetsten is overleden, wat het getal op 4 dooden brengt. Men meldt het overlijden van Mev. Casimir Perier, weduwe van den oud-presi dent der Fransche republiek. De eedaflegging der groothertogin van Luxemburg had zaterdag morgen plaats. Op den sneltrein Parijs-Weenen werd een Parijsche juweelier woensdag morgend tijdens zijnen slaap 250 000 fr. juweelen en 3000 fr. in geld gestolen. Een geweldige sneeuwstorm heeft ge woed over Petropavloks, Sibene en omstre ken 129 personen vonden er den dood hij. plichtend gemaakt wordt. Men meldt uit Rome dat, door een belangrijk schrijven waarvan de ofïicieele bekendmaking nakend is, de Paus zal beslui ten dat de geestelijken voortaan het priester schap niet zullen mogen ontvangen voor den ouderdom van 28 jaar. Dc gewezen shah van Perzie, die in den laatsten tijd nogal wat ontroering in zijne staten gebracht heeft, heeft nu met het perzisch ministerie een akkoord geteekend, waarbij hij de verbintenis aaDgaat voor altijd Perzie te verlaten, mits eene jaarlijk- sche en levenslange rent van 000,000 frank. Kardinaal-Aartsbisschop Mercier is voor eenige dagen naar Rome en Italië. In Rusland komt men eene sekte te ontdekken, waarvan al de leden niet meer dan 60 jaar oud willen geworden. Aan dien ouderdom worden zij onder het zingen van lofzangen gewurai. I)e werkstaking der mijnwerkers in Engeland boezemt onrust in. Buiten de 1 miljoen stakers, zijn reeds meer dan 300,000 werkeloozen, doordien de fabrieken moeten sluiten bij gebrek aan kolen. Veel treinen en schepen vertrekken niet meer. In een auto-ongeluk te Fontainebleau werden 6 personen erg verbrand. Nog een slachtoffer der ontploffing van Toerkonje is woensdag overleden. Het werk in de fabriek zal voor 1 maand moeten stil gelegd worden. Te Evreux in Frankrijk werd de vrouw Viard aangehouden omdat zij haar huis in brand gesteken had met het gedacht haar man op te branden die sedert verscheidene maanden ziek te bed lag. Kazend gestorven. Eene herber gierster uit de rue du Plat, te Rijssel, Mad. Doutreligne, 39 jaar oud, was in het begin van januari in het gelaat gebeten geweest door haar hondje, dat eenige dagen later stierf. Verleden week werd de vrouw ziek en men was verplicht haar het dwanglijf aan te trekken, daar zij elkeen wilde bijten. De ongelukkige moeder van twee kinderen, heeft tot zondag namiddag geleefd, blaffend gelijk een hond, ten prooi aan de schrikke- lijkste stuiptrekkingen, den mond overdekt met schuim. De Familie-Cinema, ingericht in de prachtige zaal van M. Einile Lobeau, op de Groote Markt, heeft in de vertooningen van Zondag en Maandag eenieders verwach ting overtroffen. De keus der uitgevoerde stukken was prachtig en de manier waarop alles wedergegeven werd moest de moei lijksten bevredigen. Heden Zondag om 3 en 7 ure, en Maandag om 7 ure, vertooningen met ganscli ver nieuwd programma, minstens zoo belang wekkend als dit van verleden week. Theathre Renouprez in Poperinghe. Maandag avond, om 7 ure, zal de tooneel groep van het welgekend theatre Renouprez dat over eenige jaren te Poperinghe zooveel bijval behaalde, hier in de stadsschouwburg eene vertooning geven van het successtukje van verleden jaar te Brussel Le Mariage de Mademoiselle Beulemans De uitgekozene artisten waaruit de troep van M. Renouprez samengesteld is, zijn eene verzekering dat de vertooning zoo vol maakt mogelijk zal gegeven worden Prijs der kaarten Eerste plaats 2,50 fr tweede plaats 1 fr.; 10 cent. opleg als men ze op voorhand neemt. Al de plaatsen zijn genummerd. De kaarten zijn te verkrijgen ten bureele van ons blad. Wegenis. Op last van he Staatsbe stuur, heeft de heer Monballiu, aannemer te Brugge, alhier begonnen de groote Rijks baan van Yper op Duinkerke herstellen. Het gedeelle van een hoek der Wa'oustraat tot aan de Bommelaarbeek wordt geheel in nieuwe steenen herlegd van Poperinghe- statie naar Vlamertinghe wordt de steenen opgenomen en verlegd zoodat de baan weer elfen zijn zal. Het stadsbestuur van zijnen kant doet den keizei naar Sint Sixt ook her laden met ballastbinnen eenige weken zal het werk klaar zijn. Aan de ouders der soldaten. De driemaandelijksche mandaten ten voordeele van de ouders der soldaten in werkelijken dienst, betrekkelijk den 4n trimester 1911, zijn ter hunnen beschikking in hot gemeen te-secretariaat. Diefstal. den Valkenberg, konijn gestolen. Gevonden door vrouw Charles Top, Abeele-kalsiede, een boterpander. Voor dronkenschap werden maandag avond in de Yperstraat twee personen in overtreding genomen. Ruzie ontstond woendag avond tus schen eenige verbruikers der herberg'De Hesp in de Bruggestraat. Proces is over de zaak opgemaakt. Aanbesteding. Op 23" Maart, ten bureele van bruggen en wegen, Oosterling- plaats te Brugge, aanbesteding van Onvoeren van erint. van een gedeelte r)er iper en van Yper naar de Ronde-brug op grondgebied der gemeenten Gheluwe, Wer- vicq, Gheluvelt, Zillebeke, Yper, Poperin ghe, Proven, Elverdinghe, Brielen, Voor- mezeele, Wytschaete en Waasten. Bestek fr. 53.881.00. Borg 5000 fr. Aanbiedingen uiterlijk op 19 Maart aan bevolen. den ouderling aan en sloeg hem den schedel aan stukken. Daarna viel hij een 30 jarige nicht aan die mede woont en sloeg die ook dood. Vervolgens bracht hij de 16jarige meid ook verscheidene slagen toe deze viel en bleef roerloos liggen alsof zij dood ware. Binst dat de dief boven was, vluchtte zij en ging gebuurs halen. Men kon de moorde naar tot hiertoe niet vangen waarschijnlijk heeft hij zelfsmoord gepleegd. Doornik Brand. Dinsdag na middag, rond 1 ure 30 brak er brand uit in statie van Doornik. Het vuur was ontstaan in de telegraafbuureelen. De Pompiers wa ren spoedig ter plaats en de soldaten van het garnizoen deaen de ordedienst. De lin kervleugel en een deel der statie zijn door het vuur vernield, de rechtervleugel kon gevrijwaard worden. /oiuiebt-kei Moord. Frederic Bataille, die doorgaat als nogal welstellend JL 1111 J»" '■!-1 "li".1!» De eigenaar van een kantwerkhuis zette I voor zijne deur een bordje Sigaren en knappe jonge mannen mogen niet binnen komen. Men vroeg aan den eigenaar waarom hij dit deed. Dat zal ik u zeggen, zegde hij Het een zou de vlam kunnen krengen in rnijn| kant. 't ander tusschen mijn kantwerksters. Par jugement en date du 8 Mars 1912 iel Tribunal de première Instance d'Ypres si^-l gearit consulairement, a homologué le con cordat préventif de la faillite obtenu par lel sieur René Vandewynckel, négociant en hou-| bions a Poperinghe. Le Juge Commissaire, (SiöNÉj llcctor Vcys. BIDDAGEN DER WEEK. Zondag te Kemmel, Maandag te Lange-1 marck en Vrijdag te Watou. bij Bijzondere schoone en groote keus van ItllHHlllT. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar (e maken dat ik mij voortaan zal gelasten met het vervaardigen van allo slag van euverlêers in de beste kwaliteit, en het stikken van alle tigen. Hopende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze bestegroetenissen aan. dochter van Jules Deschodt, Boeschepestraat, 50, Popkringhe. Bij Achiile Foutreyn op werd Zondag nacht een nujtengewone schoone keus van alle schoe D nen en aan alle Prijzen voor de aanstaande Plechtige Communie en het Zomerseizoen Oud Huis BERAT - FREMAULT, Gouden Schoen, Nr50, Veurne-straat, Poperinghe Proven. De inhuldiging van den E. H. Lowagie, als pastor onzer gemeente die op Dinsdag aanstaande, 12" Maart, plaats grijpt, zal opgeluisterd worden door het katholiek Stadsmuziek van Poperinghe. Bijzonderen tram. Ter gelegenheid der inhuldiging van den E. H. Pastor van Proven, zal op Dinsdag 12 Maart 1912, een bijzonderen tram uit Poperinghe naar Pro ven vertrekken en op al de gewone stand plaatsen stilhouden op de volgende uren Poperinghe Statie 10.05, Groote Markt 10 10, 't Hooge 10.18, Watou St Jan 10.26 Molendrcef 10.31, Markt 10.37, Drie Konin gen 10.40,Proven Blqkkel0.45, Markt 10.50 De persoiien die met dezen bijzonderen tram vertrekken en begeeren terug te kee- ren met den tram 8 die uit Proven 's namid dags vertrekt om 15.31, zijn vriendelijk verzocht zich in Proven statie naar de bergplaats te begeven vooraleer den tram te Proven toekomt. De rijtuigen van den bij zonderen tram zullen daar gereed staan. Crombeke.— Vergadering. Zondag 17 Maart, te 4 1/2 ure 's namiddags, land- te zijn, woont ver afgelegen van de andere woningen, op het Polygonen véld, bij den hippodroom der ruiterijsc-hool van Yper. Maandag was zijne vrouw naar Frankrijk vertrokken om daar familieleden te gaan bezoeken. F,en man die dinsdag namiddag langs daar gewandeld kwam, was verwonderd de ven sterblinden der woning van Bataille geslo ten te zien. Door eene spleet van de deur zag hij dat binnen eene kleine lamp brandde. Hij klopte op de deur, doch kreeg g antwoord en ongerust geworden opende hij de deur. In het eerste vertrek lag alles in de grootste wanorde en denkende dat er diefstal gepleegd was dierf de man niet verder binnendringen, maar hij ging Jules Rumhaert verwittigen. Deze nam twee vrienden mede en met hen vier gingen zij in het tweede vertrek. Daar zagen zij Bataille dood op den vloer liggen, midden in eenen bloedplas. Al de meubelen waren opengebroken en alle de voorwerpen lagen dooreengeworpen. Diefstal moet de drijfveer der misdaad zijn. Het slachtoffer was in den hals getroffen door een geweerschot dat laDgs buiten ge lost is door een venster, uitgevende op eene weide. De vrouw van den ongelukkige, die dins dag namiddag uit Frankrijk terugkeerde, werd met de grootste omzichtigheid verwit tigd. Men heeft vermoedens op een kerel die in de streek woont. Woensdag morgend is het parket van Yper voor de 2= maal alhier afgestapt om het onderzoek voort te zetten over de geheim zinnige moord. De magistraten waren ver gezeld door de wetsdoktors, die de lijkschou wing van het slachtoffer gedaan hebben. Een persoon, voor de misdaad aangehouden, moest, bij gebrek aan bewijzen, teiug in vrijheid gesteld worden. Er wegen vermoe dens op een anderen kerel. Cliieori'i Van Tieghem - Dupont, is zeer spaarzaam ia 'c gebruik. Ons beroemd katholiek Staatsman, heer Woeste, is verleden week in zijn 76" jaar getreden. Moge hij nog lang leven. Een syndikaat der socialistische on derwijzers en professors der Borinage wordt ingericht. De moniteur der roode clubs meldt dat eene nationale federatie eerlang zal gesticht worden. Anseele zei eens dat de onzijdige school eene kweekerij van socialism is. 'k Geloof hem. De tegenwoordige liberale burgemees ter van St-Jans-Molenbeek (Brussel) wei gert evenals zijn voorgenoot, aan de katho lieken de toelating om een kruis op de lijkwagens te zetten. Liberale verdraag zaamheid Door het legen-geu-botsen van twee Te Chaumont bij Waver is eene brou werij afgebrand. Er is voor 40.000 fr schade. Men klaagt in den omtrek van Ver- viers veel over het groot getal vossen, die eene plaag voor den buiten zijn geworden en die men niet weet waar zij vandaan zijn gekomen. Een inwoner van Malmedy heeft sedert de maand November reeds een-en twintig van die roofdieren gevangen. Een gezin dat op zijn Bebelsch leefde te Anderlecht kwam niet meer overeen. De man verwurgde de vrouw en schoot zich 's anderdaags door den kop in een hotel. TELEEFOON 16. POP F RING 11 F. Huis Gesticht in i836 Aan allen die het examen van Landmeter StOOl'S en <i<»rdijnen willen doorstaan, raden wij ten zeerste aan, zich liet boekje aan le schaffen >rogramme et renseignements trés utiles concernant la matiëre qu'il fait connaltre pour Texamen de Géomètre-Arpenteur, ainsi que les questions poséës a 22 examens de toutes les provinces de la Belgique. Te krijgen aan 75_cent. bij den schrijver Era. Butaye-De Cae', gemeente-onderwijzer en landmeter' te Watou. Verloren. Zondag morgen werd langs de Abeele-kals. tot aan O. L. V. kerk een gouden broche verloren. Tegen goede belooning ten onzer bureele terugbrengen. insdag in stad verloren, zilveren ketting met breloque. Tegen belooning ten poli- j.ie-bureel dragen. Aalst, 2 Maart. Markt vast. Beschikbare waar 215-220 fr.aanstaande gewas, op levering October- November 120-122 fr. Brussel, 6 Maart.Markt onbestendig. Aalst 215 fr. Poperinghe 200-205 fr.nieuw gewas 115-120 fr. Geen vraag van wege de brouwers. Antwerpen, 7 Maart. Markt kalm. Aalst, beschik bare waar 215 fr., aanstaande oogst 117 Va-120 fr. Poperinghe, beschikbare waar 197-205 fr., aanstaande oogst 115-1 i7'/2 fr. Poperinghe, 8 Maart. Markt kalm. Beschikbare hop in balen 195-197 Va fr., aanstaande gewas 1121/2- 117 Va fr. volgens voorwaarden. Weinig zaken. Werkvrouw vraagt plaats, 2 of 3 dagen per week, ofwel alle dagen eenige uren. Inlichtingen ten onzen bureele. Verltoup van Rauwe en gebrande Koffies, zuiver van alle nadeelige stoffen. Alle slag van Suikers en Siropen. Echte amerikaansche Petrool. Beste zuivere Olijfolie, Wijn- en Graanazijn. Mostaard- en Peper maalderij. Kaas en gedroogde Fruiten. Bloem, Rijst, Maïs en Lijnmeel. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Specereijn en vele andere artikelen. Wijnen, Likeuren, Sterke Dranken. Champagne Mumm, Moët et Chandon, Mercier, Delbeck en Cie. OVERAI, BEKEND VOOR 'T BESTE, Priesterlijke benoemingen. BISDOM BRUGGE. De B. H. Lefere, dokter in wijsbegeerte en godgeleerdheid der Gregoriaansche Ilopgeschool van Rome, coadjutor van den E. H. pastoor van Lede- ghem, is benoemd tot onderpastoor te Wer- vrek de E. H. Vordu.vn, leeraar in 't college te Poperinghe, tot onderpastoor in StMaer- tens te Yper de E. H. Gadeyne, priester in 't Semin-irie. is leeraar benoemd van de 5e lalitnsche klasse in ons collegie. iagx O choenmakersgast gevraagd bij A. Ver-I u bruggbe. Inlichtingen bij Th. Creus,] Komstraat, Poperinghe. T/leermakersgast, minstens 3 jaar op stiel, IA wordt gevraagd bij Arthur Verbeke, West-Nieuwkerke. Kost ea inwoon standvastig werk. Meisje wordt gevraagd om den stiel van I kleermaakster te leeren. Inlichtingen ten bureele dezer. Bakkersknecht wordt gevraagd voor om liggende gemeente. Inlichtingen ten bureele dezer. en vraagt een leerjongen bij Joseph I Dumon, kleermaker, Priesterstraat, 15, J Poperinghe. lijn grondig om eenige dagen genezen door het gebruik van deZALFVAN St-LODEWIJKS HOSPITAAL (Pommade de l'Höpital Saint-Louis) Dit kostbaar geneesmiddel doet onfeilbaar verdwijnen roode vlekken, ontstekingen, zweringen, en alle ziekten hetzij onlangs of outings ontstaan waaraan oogen en oogschelen onderhevig zijn. Om zonder eenig gevaar te gelukken, eisch de Zalf van St-Lodewijks Hos pitaal, de pot fr. 2.50, in de bijzondere apotheken des lands. Indien uw apotheker U niet kan voldoen, zrnd fr. 2.50 in postzegels, aan den algemcenen deposilaris voor België, 17, Paulelaan, St.Pleters-Woluwa en vrachtvrij zal het geworden. GEDEPONEERD IN DE VOLGENDE APOTHEKEN M. Monteyne te Poperinghe en M. Libotte t' Yper Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépot bij Delhaizegebr. Moncarey-Sansen De Oorlog. Over den oorlog komt wat nieuws, maar 't is weinig aanmoedigend voor Italië De vestingen van Cuilana werden door de Turken vernield. De Turken beweeren dat de Italianen 200 mannen verloren. Deze loochenen. Men spreekt altijd van vredesonderhande lingen, maar Turkije wil van niets hooren. Uit Italiaansche oorsprong wordt gemeld dat van 't begin van den oorlog tot op 2 maart de Italianen verloren 37 officieren en 499 soldaten gedood en 1 officier en 323 soldaten verdwenen. Deze mag men ook als gedood zijnde aanzien. Cïeeft een goede raad. -- Wel ze ker hebt gij eene vriendin die altijd bleek ziet, bleeke lippen, bleek tandvieesch. Hebt gij misschien een bloedverwant, eene kennis die rap 't einde adem is, die lijdt aan slapte, aan flauwte, die geen courage meer heeft. Hewelgeeft, hem den raad eens den Theobroma te beproeven gij zult zien uwe vriendin, uw vader of moeder, of kind zal verkloeken. bouwles over hoppekweek, door den E. H De Jaegher. Uitdeeling van boekwerken over landbouw. Al de landbouwers, maar vooral de leden van den Hopbond, zijn uit- genoodigd naar die belangrijke voordracht, die in de knechlenschool gehouden wófidt. Yper. Been gebroken. Aan de werken de Sint Jacobs kerk werd een steen kapper van Brugge, Francois Baert, 32 jaar, het linkerbeen in drie stukken geslagen door een steen van 600 kilos die omkantelde en erop viel. Voor de corretionneele rechtbank werden Denys Fiorent en Decorte Camille vervolgd voor wederzijnsche slagen. De eer ste wordt veroordeeld tot 8 dagen en 26 fr. de tweede voorwaardelijk tot 50 fr. Itonssclarc. Ziekte van den F. II. Deken. Woensdag morgend, rond 11 ure, heeft men den Z. E. H. Aifons Loys, sedert meer dan 30jaar pastor-deken der St Miebiels-1 kerk.de laatste HH. Sakramenten toegediend Tlioiirout. Peerdenmarkt. De peerdenmarkt was zoo slap als de vorige markten van dezen winter. Ter statie wer den verzonden 28 wagens met 151 peerden naar het buitenland en 3 wagens met 17 peerden naar het binnenland. Si-Aml riest. De zuster van Peter Benoit. De zuster van Peter Benoit is on langs overleden in het klooster van S' An- dries, waar zij geestelijke was. Naar het schijnt was zij een uiterst begaafde, kunst zinnige vrouw, die met de besten in Vlaan deren omgang heeft gehad. Ze was vooral een groote vriendin en vereerster van Con stance Teichmann, de bekende Antwerpsche ziekenverpleegster en zangeres, thans ge storven, aan wier leven mej. Belpaire een boek heeft gewijd. Itaii'icc. Fen schrikkelijk drama gebeurde maandag nacht te Bairice in Limburg. Een hoeveknecht, Felix Cremers, 36jaar, ging binnen op de hofstede van M. Depouhon, zijnen ouden meester. Zonder werk zijnde vroeg hij nachtverblijf, 't geen hem geweigerd werd. Met een ijzer viel hij POR Wiclrijdcii. Uitslag der velokoers, tweemaal heen en terug van STERFGEVALLEN. Deze week kwam te Scheut de droeve melding toe van het overlijden van drie missionnarissen Te Pao-ton-son overleed de E. P. Leon Pauwelyn, geboren te Langemark den 5 Januari 1878. Hij was afs missionnaris vertrokken in 1903 en was nu overste te Olagan-Bengerok. Andere telegrammen meldden het afsterven van P. Puttemans van Bonheyden, overleden in Congo, en P. Sepulchre, van Herstal, overleden in de Philippijnen. E. H. De Meyere, pastor te Eerneghem, is te Brugge overleden in den ouderdom van 57 jaar. E. H. Vandemaele, gewezen pastor van Lauwe, is te Asper overleden in den ouderdom van 73 jaar. POPERINGHE, van 3 tot 10 Maart. Geboorten. 49. Irma Depoorter, d. v. Henri en Leonie Riem. 50. Agnes Blanckaert, d. v. Albert en Ida Vanspranghe. 51. Germaine Bossaert, d. v. julien en Cathariria Verbeke. 52. Marie-Henriette Lanoote, d. v. Eugène en Irma Corselis. 53. Joseph Battheu, d. v. Julien en Magdalena De Byser. 54. Brigitte Devos, d. v. Achiile en Ida Gesquiere. 55. Maria Malbrancke, d. v. René en Silvie Hallynck. 56. Gabrielle Dekervel, d. v. Charles en Leonie De- LVJpe:li-*" A -Lncanh..en Maiifij Overlijdens. 38. Peel Orner, 7 maanden, wijk H. —39. Ferla Robert, 3 weken, Casselstraat. rpempeest-Lanteerns, de beste, de zekerste 1 voor landbouwer, voerlieden, enz. te verkrijgen bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Deze lanteerns kunnen niet doodwaaien of ontploffen wanneer zij vallen. Dickebusch, van 7 Februari tot 6 Maart. Geboorten. Vaneeckhoutte René. Timperman Bertha. Capoen Yvonne. Overlijdens.Cuvelier Maria, 6 weken. Dury Elodie, 8 V» jaar. Beele Leonie, 70 jaar, echtg. van Foor Henri. Huwelijksbelofte. Bryon Julien van Reningheist met Vanderjeucht Emma, we van Deconinck Henri van Dickebusch. Huwelijk. Decarpentrie Henri van Komen (Fr.) met Van Elslande Ceiesta van Dickebusch. Leerjongen, ten minste 16 jaar oud, om den schilderstiel te leeren, bij Camille Boudry. Berteiiplaats, 3, Poperinghe. Men vraagt bij Ildephonse Vandecasteele. schoenen fabrikant te Bergen (noord), goede schoenmakersknechten voor mans- en vrouwwetk, alsook eenen goeden en vlug- Igen vermaker, goed loon, werk 's winters en 's zomers. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel niet goed kent, alsook als men geen goed gedrag heeft. Bijzonder Plaatsbureel. - Jeanne d'Arc- Steenwerckstraat, 30, West-Nieuwkerke (Belgie). Vraagt aanstonds meiden, keu kenmeiden, kamer- en kindermeiden. Huis van Ver Houwen. Herberg met hof en stallingen te pachten, aan J. Deschilder, brouwer te Stavele. Te lioop Seboonen traamhond, 3 jaar oud, dienstig voor bakker, melkboer of leurder, bij Achiile Bonnez, Oostvleteren. -h- nPlri^B,T>.|ÉiifrlvXaM8te* W Berichten. in allo slag -. Pikmachienen met zelfbinder en Zaaima- chienen Massey-HarrisZaaimachienen en Vettestrooiers -Saxonia», Ploegs-Ju- mellen - Mélotte, Gembloers Eegden met ressorts, Eegden Osborn Windmolens, Kalvermachienen, Strooisnijders, enz. enz. ABEELE. Poperinghe naar Elverdinghe, zondag laatst gereden en gegeven door Henri Ooghe, In den Transvaal Poperinghe 1" Kategorie1. Dejonghe Emile, Reningheist; 2. Debaene Maurice, op 100 meters; 3. Denys Frans; 4. Matton Remi. 2° Kategorie: 1. Dugardin Richard, Watou, op cycle Antvërpia 2. Duquesne, Poperinghe, op 400 met 3. Goudenhoofdt, id. De winnaar der le kategorie legde de 39 kim. af in 1.15 ure; deze der 2° kategorie legde de 19kim. af in 38 minuten. De six-davs van Brussel. De 6-dagenkoers van Brussel, die maandag aanstaande begint in het Spor ting-Palace der Kroonlei, te Elsene, brengt gansch de sportwereld in beroering. De sportmen spreken van niets anders meer. Ziehier de lijst der deelnemers, gerangschikt volgens hunne nationaliteit Belgen: l.Cyriei Van Houwaert-ArthurVanderstuyft; Frans Verstraeten-Jules Sales; 3. Leon Vanderstuyft Flor Luyckx; 4. Otto-Leviennois5. Vandevelde-Ver linden; franschmans6. Berthet-Comes; duitschers: 7. Munzner-NorwackZwitsers: 8. de gebroeders Suter; Italianen: 9. Carapezzi-Michaudamerikanen 10. Fogler-Moran11. Root-Hill; 12. Collins-Drobach. Vlieden. Londen-Parijs. De fransche vlieger Saimet is in 3 uren van Londen naar Parijs gevlogen, en is terug- vertrokken naar Londen, maar hij werd onderweg door de hevige wind tegengehouden. Valscherm voor luchtvliegers. Kapitein Berry heeft zaterdag te St-Louis (Amer.ka), een door hem uitgevonden valscherm beproefd en met den besten uitslag. Hij liet zich met zijn toestel, door den lucht vlieger Jeannus opvoeren tot een hoogte van 1500 voet, en liet zich dan met zijn valscherm in de ruimte vallen. Ongeveer 100 meters viel hij zeer snel en lood recht naar beneden dan echter ging het toestel vol komen open en zachtjes door den wind gewiegeld kwam de kapitein Berry in de beste voorwaarden neder. De bloedige lijst. De italiaan Fraschi, 30 jaar, maakte nabij Turijn eenen tuimelaar van 30 meiers hoogte en bleef op den slag dood. Ville df. Bruxelles verkocht. De Belgische bestuurbare ballon Ville de Bruxelles is aan Frank rijk verkocht. Binnen eenige dagen zal het luchtschip van naam en van national teit veranderen. De Fransche driekleur zal dan de Belgische vervangen. Ons land bezit nu nog twee luchtschepen en dertien officieren hebben hun brevet van luchtvaarder Football. Uitslagen van Zondag laatst. lc Afdeeling: F. C. Brugeois 8-Standard 0. Beerschot A. C. 2-C. S. Brugeois 0. R. C. Mechelen 3-R. C. Gent 1. Union St-Gilloise 3-Leopold C. 0. Daring C. B. 6-Antwerp F. C. 0. Racing C. B. 1-Excelsior S. C. 1. 2e Afdeeling: S. V. Rousseiaere 2-Germinal F. C. 0. F. C. Ronse-F. C. Rousseiaere (uitgesteld). A. S. Ronse 5-S. C. Kortrijk 0 (forfait). Reningheist, van 1 tot 29 Februari. Geboorten. Steverlynck Nestor. Top Maurice Lemahieu Jéröme.Merlevede Marcel. Grossey Romain. Decaestecker Daniël. Overlijdens. Lagache Daniël, 9 maanden. De caestecker Daniël, 20 maanden. Carton Maria, 20 maanden. Verbiese Ftorentin, 65 jaar, wrvan Octavie Bogaerdt en echtg. van Louise Camerlynck. Huwelijken. Camiel Ozeel, landwerkerteWestou- tre met Juliana Bruneel te Reningheist. Henri Meti riilon, landwerker met Emerence Carton, wevan Henri Schouteten, beide te Reningheist. Aloïs Minne landbouwer te Kemmel met Augusta Gauquie, w° van René Depuydt, te Reningheist. 1 tot 29 Februari. Proven, van Geboorten. Camerlynck Georgette. Degros Overlijdens. Bettenof Francis, 84 jaar, pastoor Demersseman Marie-Thérèse, 79 jaar, wcvan Decae Karei en Ganne Henri. Huwelijk. Deschrevel Petrus met Maerten Elisa beide te Proven. Rousbrugge, van 1 tot 29 Februari. Geboorten. Bryon Rolande. Bouthez Lydie Braem Laura. Overlijdens. Couvreur Gaston, 25 jaar, ongeil' Huwelijk. Scharre Henri met Descamps Marie beide te Rousbrugge. Ivffeng-eling-en.. Er is nog veel te vinden op de wereld on- den andere... een menseh zonder gebreken. Wilt gij weten wie gij zijt, luistert uwe vrienden af. Een geheim is een last, daarom zijn erj veel die het niet kunnen dragen. Rozen rond een kruis is de juiste afbeel- van 's menschens leven. Iedere moeder denkt dat er op de aarde i geene kinderen zijn gelijk de hare. I In <lc Zou, bij Richard Devos, Garenstraat Au Faubourg, bij Rassalle-Camerlynck, Reninghelst-kals. 3 In *1 lloeltje, bij de wed. Yanderbeke, bij de Statie 4 In Sle Ceeilia, bij Camille Suffys, Veurnestraat 6 In 't Abeelije, bij Félix Bortier, Casselstraat.. O A la ville «l'ONfeiiile, bij Theopiiile Sausen, Priesterstraat.. 7 In ilen llna*. bij Richard üewachter, Casselstraat. 8 In 'I llovenierliof, bij Camille Theeten, Pottestraat. O In (Ie nieuue Smis. bij Camille Verhulst, Casselstraat 10 In den Meiser, bij Maurice Yandevoor'de, Rek'hofstraat. 11 In ile %iei' ^ekeooiule, bij Camille Laeonte, Boeschepestraat, 12 In (len Anker, bij Alois De Gtuyter, Hondstraat. Combat met den Vogelpik In (len Werf, Henri Pinceel. Werfstraat. I» bij HANENKAMP. Westoutre. Op Zondag 7 April 1912, ter herberg - Hét Geitenkotbij Jerome Caron. 5 fr. voor 12 Sr. 2 fr. voor 5 fr. Beetraapzaad. oor verandering van woonst, uit ter hand te koopen, een goed en gerievig Huis, kunnende dienen voor allen handel, in de Rekhofstraat. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij den verkooper H. Deraedt-Wulle- man. it ter hand te koop. bij Georges Carton, steenweg van Watou, 2000 geruste hoppeperssen, van 9 meters lengte, aart zeer genadige prijzen. Een goed en gerievig Huis. kunnende dienen voor allen handel, in het begin van de Potte-straai, laatst bewoond door Louis Berat. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Berat, In de Gouden 'Schoen, Nr 56, Veurne-straat, Poperinghe. Rijtuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, per occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele. it ter hand te koopen, een schoon en ge rieflijk Woonhuis met schuur, stallingen -drie-en-vyftig aren negen-en-zeventig centiaren onder bebouwde grond, hoving en zaailand, gelegen te Poperinghe,Casselstraat in stad dienstig voor iedereen. Zich te wenden te Poperinghe, Cassel straat, 86 bij den verkooper. Door uitscheiding, te koopen met, gemak van betaling Schoon en groot Huis, mei hof, magazijnen, ungangpoort enz., dienen de voor Kruideniersliandel in 't groot, alsook van alle andere nijverheid, zeer wel geleget in eene stad van Westvlaanderen. Inlichtin gen jn ons bui ee). Ik heb de eer kenbaar te maken, dat ik mij kom te plaatsen als Modemaakster. ïk zal altijd voorzien zijn van de laatste nieuwigheden en gelast mij ook met alle herstellingen en veranderingen. Door mijn verzorgd werk en matige prij zen, verhoop ik met uwe orders vereerd te worden, eh bied ik U mijne beleefde groeten aan. Alice Vandermeersch, bij hare Ouders, Casselstraat, 33, POPERiNGHE. MARTilA GQJENE. wonend bij hare ouders, Au Cafó du C«n- tre - Yperstraat, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te stellen als Kleermaakster. Ik heb de eer kenbaar -te maken dat ik mij kom te plaatsen langs de Bruggestraat, dicht bij de statie, als smid. Gij kunt bij mij verkrijgen alle slacli van landbouw- alaatn en -machienen, zooals: beetmolens, strooisnijders, spuitmachienen, water- en aalpompen, (nieuw systeem). Alle zink en stovewerk en alle vermaking wordt ook aanveerd. Ik durf verhopen met uwe orders vereerd te worden. Henri I) FROO-O L LE VIFR. Beurs van Brussel, 7 Maart. Belg. 3p.c. 1 s. 87 3p.c. 2s. 87 a'/iP-c. 72 Annuit. 4 '/t :u 3 p. c. Gem.kred.41/! 109 3p. c. 85 25 1 3p.c.'fii 1 3p.c.'68 10425 Buurtsp. 3p.c. 8425 Anderl. 1907 9692 Antwerp. 1887 Antwerp. igo3 Brussel 1902 Brussel 1905 4 88 80 5o 96- 8O 87 20 72 05 8475 8825 81 Brussel-Zeeh. 7125 Elsene 1908 Mechelen 1885 1891 1897 8335 Gent 1896 7175 Liiik i8o3 1046010475 Luik 1897 7125 7100 Luik 1903 77^5 Oostende'98 7075 71 Schaarb.1894 841.5 Schaarb.1897 7075 71 Verviersi873 Doornik 1874 5o5o 5i Congoleening 8225 Poperinghe, markt van den 8 Maart. Tarwe, 100 kil. 20,50-Rogge 16,25 - Haver 18,OO - Aardappelen, 100 k. 8,00- Boter dc kil. 3,60 a 0,00, Eieren de 25, 2.10 a 0,00 Yper, 2 Maart. 'Tarwe 19,75 a 20,25 rogge 17,50 a 18 50 haver 20,00 a 21.00 aardappelen 7,00 a 7,50boter 3,60 a 3,80 eieren 2,00 a 2,15. Kortrijk, 4 Maart. Witte tarwe 20,00 20,50 roode tarwe 19,00 a 19.50 rogge 19,00 a 19,50 haver 22,00 a 23,00; peerdeboonen 23,00 a 24,00 suikerijboonen 24,00 a 00,00 witte aardappelen 7.50 a 8.00 boter 3,75 a 3,95 eieren 2,10 a ,20 koolzaadolie 87,50 lijnzaadolie 6,00 koolzaad 30,50 lijnzaad 40,00 koolzaadkoeken 15 a 00 iijnzaadkoekett 25 26,00 sodanitraat 25,25 ammoniak- sulfaat 35,50 a 00,00 Veemarkt47 ossen, 0,90 a 1,07 113 veerzen 0,91 a 1,08; 186 koeien 0,86 a 1,06 52 stieren. 0,85 a 1,05 Rousseiaere, 5 Maart. Tarwe 19,75 a 20,50; id. roode 18,50 a 19,00; rogge 17,50 18,00 haver 20,50 a 21,50; boorten 21.50 22 50aardappelen 7,50 a 8,00; botei 3,70 a 4,00, eieren 2,10 a 2.20; koolzaad olie 67,50; lijnolie 75.00; oude suikerijboo nen 24 00 a 24,50; id. gele 18.25 a. 18,50. Anderlecht, 5 Maart. Verkensmarkt. Te koop 3300 prijs per kilo 1,00 a 1,14. Achiel DESMYTTER - VANDERMARLIERE, lieefi de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij den Ellegoedwinkel van M. Dupont-Stroom, Schaalstraat, 20, te Pope ringhe, overgenomen heeft, en dat hij den- zelfdefi handel zal voortdoen, met bijvoeging van kruidenierswaren, enz. enz. Dooi' de goede hoedanigheden van zijne koopwaren en de spoedige bediening, hoopt Jiij het vertrouwen van eenieder te winnen. cs CS a> btO cs at CJ lh heb de eer te laten toeten dat Gij bij mij hunt verkrijgen alle L AN DB OU W MA Cll 1E N EN zooals Dorschmachienen, mnnègen, maai-, pek- 011 bindmacbienen, zaaitniigen, bloetnmolens, troes- ilrs, ontroomers Vorfailiie, Vic toria karns, braakmachionêtt, vleedereggen, kalveruittrekkers, windmolens, waschmacliienen, haverpietters, strooisnijders, tri- oiii's, rnansnijders, enz. Ook onze welbekende AALPOMPEN. Basculen. Alle Vervanging- stukken to verkrijgen, Veurnestraat, POPERINGHE. Bronchiet Verouderde Vallingen, Heeschheid, alle Borst- en Longaandoenin gen worden onfeilbaar genezen door den Vi\Hltlt4)V€IIH AL IMPR fr. 1.50 de flesch, te bekomen bij Mr A. MONTEYNE, Apotheker, Poperinghe. na lange en 'menigvuldige ondervinding DAT DE allen hoest genezen in den kortst mogelijken tijd. Als ge 's nachts niet kimt slapen door t hoesten, die pillen zullen u seffens helpen. Er is geen middel dat zoo rap en zeker werkt. Iedereen neemt 's winters de (lliiclciiN- pillon voor (Ie horst. Verkocht aan 1,50 de doos, bij HILAIRE NOTREDAME, Apotheker, opvolger van M. Monteyne, Groote Markt, Poperinghe. It

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2