SANSENDECORTE BUITEJMflDSCH JilEUOlS. NIEUWS UIT BEkGIE. NIETS B FT K" Ms Rindeppijtuigen. Zie op Hijvoegsel De Vlaamsche Beweging te Poperinghe. VOORDRACHT* LIEDERAVOND Ons Volk De Werkstaking in Engeland De Poperinghenaar Leest en vespreidt het. Wetensweerdigheden. Verl«i*en. Gevonden. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Op Zondag 3i Maart, EERSTEN TAP, HERRERGKERMISSEN Terstond te pachten Te Koop Feesten en Vermakelijkheden. U' Men vrnagt IN DEN BAZAR Stoors en Gordijnen Bericht aan de kantenwerksters. Vrouw VANHOENACKER. Te Londen zijn gisteren de prijzen der kolen met 5 shi lings per ton gestegen. Men chat dat er gisteren weer 37 000 werkloo zen zijn bijgekomen. De Federa'ie. der mijnwerkers is besloten een referendum in ie richten om aan al de mijnwerkers te vragen of zij van gedacht zijn het werk te hernemen. In Dnitschland is de staking geëindigd. Van boven het lijk van den autogeleider Mathillé, op den weg van Montgeron vermoord. Eronder de Bank van Chantilly waar twee bedienden vermoord werden. en stormden naar de kas. De kassier, die met ware verstomming deze overrompeling had zien gebeuren, had nog den tijd een hulpkreet te slaken, doch een seconde later stortte hij dood neer achter zijn winket, het hart door een kogel doorboord. Er ontstond eene ware paniek onder de bankbedienden waarvan de kerels gebruik maakten om over den toog te springen en met den revolver in de hand zich naar de kas te begeven. Een der bedienden, die het wilde beletten, werd ongenadig neergeschoten, hij was op den slag dood. Terwijl de bandieten in de box van den kassier drongen, het lijk vah den ongeluk- kigen ten gronde wierpen en zich meester maakten van de portefeuille, die omtrent 50,000 fr. bevatte in bankbriefjes, liep een der bedienden, wat bekomen van zijnen angst, naar de deur om hulp te halen. Hij was op den drempel toen hij een ander ban diet tegen het lijf liep, die met eene karabijn in de hand de wacht hield. De wanhopige poging van den bediende had ook de onrust opgewekt van een der bandieten, die bin nen was. Hij loste twee schoten op hem en door twee kogels in den rug getroffen, stort te de ongelukkige ten gronde. Over zijn lichaam heen springend, liepen de bandieten toen met hunnen buit terug naar de auto. De medeplichtige met de karabijn sprong bij den chauffeur, die op de machiene was gebleven en de auto reed weg met overdre ven snelheid. Zij snelde door de rue de Paris en de Avenue de la Gare, en verdween in de richting van Parijs, terwijl de bandieten revolverschoten losten op de menschen, die door deze haastige vlucht waren aangelokt. Een kogel verbrijzelde een vitrien, een andere trof een paard maar niemand werd gekwetst. Toen werd 't alarm gegeven, men snelde naar de Société Générale, waar men een tragisch tooneel te zien kreeg. Heel het drama had niet meer dan vijf minuten ge duurd. De jacht. Het bericht van deze bandietenstreek werd spoedig te Parijs ontvangen, waar zooals gezegd, de angstigste onzekerheid heerschte. Zoodra men wist dat de automo biel naar de hoofdstad toe kwam, nam men maatregelen om ze op te vangen. M. Gui- chard, broeder van den bestuurder der vei ligheid, die de streek tusschen Chantilly en Parijs goed kent, sprong in eene auto met verscheidene agenten en reed de bandieten tegemoet. Zes andere auto's werden gemobi liseerd, bezet met goed gewapende agenten en deze gingen op hunne beurt kruisen in den omtrek van Parijs. Een uur lang was het eene helsche jacht. Maar alles was vruchteloos. Kort voor den middag vond men de gestolen automobiel door de misda digers verlaten. Een premie van 100.000 fr. Ingevolge de vreeselijke misdaden, ge pleegd te Montgeron en te Chantilly, biedt de Société Générale eene premie aan van 100 000fr., voor inlichtingen die tot do aan houding der schuldigen leiden. Men meent overal de bandieten te zien Men houdt ze nergens aan De ontroering door deze ongehoorde ban dietenstreek teweeggebracht, strekt zich uit over Frankrijk en België. Overal seint men den doortocht van verdachte mannen maar meestendeels is het de verschrikte inbeelding der opspoorders die alle auto's of vreemdelingen als de daders doet aanzien. Men heeft reeds onderzoeken ingesteld te Parijs in alle wijken, te Etampes, Brussel, Amiens, Duinkerke, Rouen, Creil Charleroi, Rijssel, Corbeil, enz., doch tot nu toe is het spoor der stoute moordenaars onvindbaar. Men hoopt nu nog enkel op den goeden uitslag der uitgeloofde premie van 100.000 fr De vervolging is ook zooveel te moeilijker daar de bandieten nu geld hebben. Tot nu toe is geen enkel ernstig spoor gevonden. De koerier van Lyon. Het is op denzelfden weg van Montgeron en nabij Lecusaint, dat in 1796 de beruchte moord plaats had van den «Koerier van Lyon Doch toen was het niet om 8 1)2 ure 's morgends. De koerier der postkoets Parijs-Lyon was om 5 1)2 ure 's avonds uit Parijs vertrokken met 16.000 fr. in geld en een pak assignaten voor eene weerde van 5 tot 6000 fr. Om ure verliet hij Lecusaint en zette zijnen weg voort. Drie kwaart uur van daar hielden vier mannen te peerd het rijtuig staande en gingen den postiljon in een naburig bosch vermoorden, terwijl de reiziger der koets Laborde genaamd, die 't akkoord was met hen, den koerier Excofïbn afmaakte. De moordenaars hadden te Montgeron ge middagmaald en koffie gedronken. Tijdens het onderzoek kwam een brave man, Lesur- ques genaamd, bij toeval in het kabinet van den onderzoeksrechter en daar hij fel geleek op een der moordenaars van den koerier zekere Dubosc, werd hij voor dezen aanzien Twee meiden van Montgeron, die zich in het kabinet bevonden, verklaarden in hem een der ruiters, die men op de plaats der misdaad bemerkt had, te herkennen. Andere getuigen bevestigden deze verklaring en ondanks al de getuigenisen ten zijnen voor deele werd Lesurques ter dood veroordeeld en onthoofd. Korts daarna werd de rechter lijke dwaling erkend. De familie van Lesur ques bekwam eerst in 1824 en in 1835 de teruggaaf van een deel harer goederen, die verbeurd verklaard waren en zijne in eer herstelling werd nooit bekomen. Is het gelooflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen De Oorlog. De Koning van Italië heeft te Venetië eene bijeenkomst gehad met den Duitschen Keizer. Men verzekert dat deze bijeenkomst plaats greep om de mogelijkheid der vrede te be spreken. De omwenteling in China. Nabij Chiche is een groote slag geleverd tusschen de gouvernementstroepen en de revolutionairs. Het gouvernementsleger, dat van Ouroumchi kwam werd verslagen en verloor 1.500 dooden, 80 gevangenen, 3 kanons en eene groote hoeveelheid schiet voorraad en levensmiddelen. De revolutio nairs hebben 200 dooden. Zij rukken tegenwoordig op naar Chiche. Cliicorci Van Tieghem - Dupont, is zeer spaarzaam in 't gebruik. De gemeenteraad van Parijs heeft in zijn jongste vergadering besloten maatrege len te nemen ter verzekering van de veilig heid in de stad, wat wel noodig is. In Spanje is eene visschersboot met 20 opvarenden, in volle zee vergaan. Pater Isidore Dupuy, ridder van het Eerelegioen, gewezen aalmoezenier van het Fransch leger in Madagascar, is aangedaan van melaatschheid en ongeneesbaar. Nog een slachtoffer der Kristene zelfsopoffering. In Portugal worden personen gestraft voor den paternoster te lezen. De framas- sons zijn meester in dit land. God beware ons van een land van vrijmetselaars Het Gouvernement van Rusland is ge noodzaakt geldelijk hulpe te geven aan de bevolking van verscheidene provintien, waar hongersnood heerscht. Den 12 Maart laatstleden, scheepten 1020 Portugeezen te Lissabon in voor Ame rika. De armoede dwong ze hun land te ver laten, waar de vrijmetselaars alvermogend zijn. Te Allentown, in Pennsylvanië is zeke re Jenny Schmeyer in de gevangenis opge borgen. Het was gebleken, dat zij zich in den loop der jaren met niet minder dan 12 man- Agent CANÈLE-COUTURE, Abeele. nen in den echt had laten verbinden. Dat is niet gering, als men in aanmerking neemt dat de vrouw pas 27 jaar is. De meesten der 12 leven nog en scheidingen zijn er nooit uitgesproken. Blijkbaar heeft deze jufvrouw een hoog ideaal voor oogen. Bij het eerste verhoor heeft zij namelijk verklaard, nog niet een man volgens haar verwachting gevonden te hebben, doch er niet aan te wanhopen, nog voor haar dood een werke- lijk goeden echtgenoot te vinden. Te Le Mans in Frankrijk werden Donderdag twee soldaten onthoofd die eene oude vrouw vermoord hadden. De gezondheidstoestand van den Paus die bedenkelijk was, is verslecht. Verleden Zondag heeft Z. H. nog het woord gericht tot eene beevaart van 4000 kinderen, doch na afloop der ontvangst scheen Z. H. zeer terneergeslaeen en de geneesheeren legden hem strenge rust op. e Telefoonlijsten van het Pope ringhe net, te verkrijgen ten bureele dezer aan 10 cent. vjolledige V ringhe li ai'litprijzen, Itcurs, enz. OP 31 ZONDAG 31 MAART 1912, om H 1/2 ui*e 's avonds, In den Katholieken Kring door de Koorzangmaatschappij van stad, met de welwillende medewerking van Mejuffrouw Jeanne Duboccage van Kor- trijk en de HeerenBorms,Dl'in Wijsbegeerte en Letteren, Leeraar aan het Koninklijk Atheneum te Antwerpen en Claes, schrijver van het Katholiek Viaamsch Secretariaat te Antwerpen. I" Deelde HH. Claes van Antwerpen en Dr Borms van Merxem, zullen eene Aan spraak doen en eene Voordracht houden over De Vlaamsche Beweging in 't Land. IIe Deel Uitvoering van Vlaamsche Liederen en Declamatien door Mejuffrouw Duboccage en door de Leden der Koorzang maatschappij. ALLE katholieke Vlamingen dei- OllLlkGEMUE GEMEEY- TEY worden tot deze Voordracht de Vlaainsclie Itelan over ren dringend uitgenoodigd. II De toestand, wat betreft de werkstaking der koolmijnen, is donkerder dan ooit. Men beweert overigens dat de houding der eigenaars meer en meer onverzoenlijk wordt Een der eigenaars uit Wallis verklaarde hoe meer de regeering er tusschenkomt hoe langer de staking zal duren. Een aer leiders van de werkliêden drukte de meening uit, dat de staking niet voor binnen 3 weken zal afloopen en misschien zes weken zal duren. Alles hangt af van de dis trictcomiteiten, die de regeering denkt in te richten. Al de dagbladen beoordeelen den toestand als zijnde bijna wanhopig. De Daily Graphic zegt dat het oogenblik is genaderd en het plicht is voor de regeering den staat van beleg uit te roepen in de mijn- districten, ter bescherming van de arbeiders die wenschen te werken. De Standard deelt deze meening en zegt tot de regeering gij moet dit conflict tot een einde orengen, wilt gij de maatschappe lijke orde handhaven en het land redden voor volslagen ondergang. Nog drie weken schorsing der bevoorrading van kolen en de gevolgen zullen afgrijselijk zijn. De Daily News vreest het uitbreken van burgeroorlog tusschen de mijnwerkers, in dien de regeeriDg er niet in toestemt het cij fer der minimaloonen in het ontwerp in te lasschen. De Morning Post daarentegen zegt dat zulks de grootste dwaasheid zou zijn die men zon kunnen begaan. De verhalen over de ellende die in sommige streken heerscht, zijn hartscheurend. Een derde der inwoners van Ilkeston leeft nog slechts op de dagelijksche soepuitdeelingen. Te Middlesborough zijn 25,000 metaalbe werkers zonder werk. De kinderen op straat bezwijmen van honger. Andere moeten se dert twee weken te bed blijven bij gebrek aan kleeren. In 't westen van Yorkshire hebben de mijneigenaars 1000 guineas gegeven om de ellende te verzachten. Katholieken, abonneert U op ONS VOLK de schoonste Vlaamsche illus tratie. Men abonneert zich op het bureel van dit blad, waar proefnummers ter inzage liggen. Stadsnieuws. Door plaatsgebrek verschuiven wij on zen laatsten Raadselprijskamp tot aanstaan de week. In een gevecht in de Pottestraat zon dag avond, kreeg Aug. Debeir eene lichte messteek in den rug van den zoon van Na- poleon Riem. Opgelet. Men verzoekt ons te her inneren aan de verkoopers van gelijk welke soort van Margarinaboter, dat zij verplicht zijn aan hun venster een plankje te zetten met de woorden erop Verkoop van Mar garine, zonder eenige andere melding. De letters moeten minsten 20 centimeters hoog' te hebben. In de winkels waar men marga rine verkoopt, mag tevens geene ware boter verkocht worden. Gevangen. Volgens wij reeds zeg den had men over eenige weken bij de nieu we vischplaats, sporen ontdekt van eenen otter. Dat de vischliefhebbers zich gerust stellen. Het beest werd overal verjagen en nu vrijdag heeft men het kunnen vangen te Zandkerke, op de frontieren van Holland Daar zal men het een paar dagen ten toon liggen en dan zal het naar Poperinghe ge zonden worden waar het maandag morgen vanaf 9 ure zal te zien bij Justin Mahieu A 1' Industrie Veurnestraat. 't Is een prachtig dier van meer dan een meter lang een der schoonste die men kan vinden. BERICHT. Het volgende schrijven is mij per postkaart donder dag laatst toegezonden geweest Aan de Vrouw René Quagebeur, Landbouwster, Poperinghe. Verzoek aan Vrouw Quagebeur de melk zuiver en ongedoopt te verkoopen, lang heeft het nu ge' duurd en een einde moet eraan komen, anders ver zoek ik den Commissaris een onderzoek in te stellen Een Kalant. Ik heb de eer aan dien achtbaren kalant twee vragen te stellenten le of hij afstamt van een heiden of een turk, aangezien hij geen naam draagt en daar hij on gedoopt is, zooals mijne melk is en moet zijn, en mij zoo sterk vindt in het doopen, ik Iaat hem weten dat ik op alle uur van den dag ter zijner beschikking ben en reeds eene naam gereed heb om zulke mannen te doopen zonder hulp van peter of meter, ja, zelfs nog zonder tusschenkomst van Commissaris om een onderzoek in te stellen nopens zijne eer of reputatie in zijnen handel en wandel ten 2C of hij wel zelve zoo zuiver is als mijne melk, iets waaraan ik groote- iijks twijfel aangezien hij zich niet durft kenbaar maken. Vriendelijk verzoek aan dien achtbaren kalant in het volgende nummer, dag en uur vast te stellen voor het toedienen van zijn doopsel. Vrouw René Quagebeur. hoorde z.ij dat men do >r het venster kroop J en onmiddelijk sprong een kerel haar naar de keel prangde ze gen«>eg om de vrouw te wurgen en bedreigd'' haar met de dood Z"o tegenstand duifde bieden De oude beefde als een riet en smeekte voor 't behoud haars levens, Inlussclien doorsnuisterde de ande re al de meubels en de bandieten vertrokken met een beursje, zestig frank bevattend Topn eene gebuurvrouw 's morgens om water kwam, verhaalde de weduwe L'gnel, ot bezinning gekomen, maar nog geheel ontsteld, wat er gebeurd was Degenaarme- rie van Waasten, seffens verwinigd, deed een onderzoek en het parket van Yper begaf ich ter plaatse. De vrouw die 80 jaar oud is en een flauw gezicht heeft, kon geen beschrijving der in brekers geven. Covydc. Een smartelijk ongeluk, is zaterdag namiddag te Goxyde-Baden voorge vallen De metser Hendrik Dehouck, bezig aan een inopbouw zijnde hnis is van eene hoogte van 10 meters ten gronde tmsiuikl, met het ongelukkig gevolg dat hij zware nwendige kneuzingen bekwam. Geene hulp mocht baten, en de ongeluk kige is zondag morgen aan de gevolgen van zijnen ijselijken val, overleden. Het slachtoffer, ongeveer 23 jaar oud, was ongehuwd. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, O I» VOLG E II II. YOTREDAME Groote Markt. 18. POPERINGHE. De 19jarige Oscar B..., bankbediende te Gent, die met 18.000 fr. verdween, werd te Marseille aangehouden. Hij had 13.860 fr op zich. Eene instorting vaneen tunnel te Laeken doodde drie werklieden verscheidene ande re werden erg gekwetst. Te Saventhem wilde de veldwachter een kerel aanhouden die met een revolver rondliep op zoek naar zijne vrouw. De arme agent werd door de woestaard doodgescho ten. Te Wetteren had een werkman van een zijner gezellen een stuk uit het oor ge beten. Hiervoor komt hij veroordeeld te worden tot 3 maanden, 50 fr. boet en 600 fr schade vergoeding. Die weet nu de prijs van een oor. Eene vrouw van La Louvière die ge heel den dagalcool gedronken had, viel dood In eene zaak van smokkelarij te Ant werpen, verschenen vier tolbeambten die geen woord viaamsch kenden. Hoe lang gaat dat stelsel nog duren. Te Rousselare heeft tnen uit den vaart het lijk opgehaald van Joannes Engels peerdengeleider, sedert een drietal weken verdwenen. Broeder Gustaf, der Broeders van Liefde te Gent. den 14 September 1911 ver trokken naar Congo, is te Matadi overleden een gebed voor zijne ziel. De belgische koolmijnen deden maar flauwe zaken overjaar. Vele verloren geld het verlies van Couchant du Flénu bedroeg zelfs 1.045.148 frank. is 't grootste en best ingelichte blad der streek. I»c nieime gouverneur van West-VI a a 1-4'n. Bij koninklijk besluit van 24 maart is het ontslag van M. baron Ruzette, als gouverneur der provin cie West-Vlaan4eren, aanveerd. M. Janssens de Bisthoven. advokaat-generaal bij het be roepshof van Gent is in zijne plaats tot gouverneur benoemd. De baron Ru ette is benoemd tot officier der Leopoldsorde lie viscliverloven.— In het jaar 1911 werden er in België 73,018 vischverloven afgeleverd zij hebben aan de Staatskas eene som opgebracht van 209,088 fr. \l« 4»|» onze tl a een mensch hon- lerd jaien oud wordt, aanzien allen het als jene wonderbare gebeurtenis. Nochtans volgens de berekeningen der levensleer is iedereen geschapen om dien ouderdom te be reiken.Vijf-en-twintig jaren groeien, vijf-en- twintig jaren bloeien, vijf-en-twintig jaren blijven staan, vijf-en-twintig jaren achter uitgaan, ziedaar de eeuw van het mensche- lijk leven. Maar vele lieden, verflauwd door ziekte, overarbeid, verdriet, laten het steken onder weg. Ah hadden allen liet vooruitzicht op tijds Theobroma te nemen Het bloed verrijkt, wordt rooder, de spieren verkloeken, de ze nuwen versterken gelijk de planten in de lente onder de zonnestralen verkwikken. Ja Dit is de werking van de Theobroma, honderden getuigschriften bewijzen dit. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger: H. NOTREDAME apotheek A. KES TELYN te Yperen apotheek LIB0TTE. Yper. Correctionneele reclxtkank. Clabau Remi, leurder te Poperinghe, wordt veroordeeld tot 8 a. en 26 fr. voor bedrei gingen jegens Felicie Maxy en 10 fr. voor smaad. Prosec Leon, leurder te Dixmude en Gokelaere Achille, leurder te Poperinghe worden veroordeeld elk tot S dagen en 26 fr voor slagen en verwondingen aan Verhae ghe Alois en Deheeger Henri, tot20fr. voor vernieling van huismeubelen bij Verhaeghe Prosec krijgt nog 1 maand en 26 fr. voor bedreigingen tegen Verhaeghe en 15 fr voor dronkenschap. Gokelaere Achille krijgt 8 d. en 26 fr. voor vernieling van af sluiting ten nadeele van Vandevoorde Mela nie. Dejonckheere Camille en Delboo Henri zijn elk veroordeeld tot 200 fr. voor met den bak gejaagd te hebben en de eerste nog tot 100 fr. om zijn wapen niet te hebben willen afgeven. Voorwaardelijk. Wnioii. Brand. Maandag avond rond 10 ure, is alhier, nabij 't Rozendael. brand uitgeborsten bij den genaamden Otner Leupe-Debruyne, werkman. Omtrent alles is vernield Er is verzekering, maar zoo laag mogelijk eene les dus om alles volgens zijne wezentlijke weerde te doen verzekeren, 't Is pijnlijk, te meer daar 't geld dat den jongen man bij het leger gewonnen had, alzoo bijna vernietigd is. Oorzaak onbekend. Iteverei-en-aaii-Yzcr. Een ver meden ongeval. Over eenige dagen was de 20 jarige dochter van den melkvoerder Henri Lazeure, met muil en camion op ron de om de melkkruiken te halen. Aan den draai bij de herberg De Kroon had het meisje de remmen niet gesloten, en het gespan liep tegen den muur. De matrassenbewerker Alfons Huyghe, bemerkte het gevaar, sprong toe en kon de muil stil houden, anders ware het meisje tusschen de muur en het gespan gepletterd geweest dat verdient beloond te worden. ytscliaete. Diefstal met Moord poging. De weduwe Lignel betrekt alleen een afgezonderd huisje, op eenigen afstand der plaats, en slaapt in een der beneden- plaatsen. In den nacht van woensdag tot donderdag, hoorde zij een dof gerucht in hare kamer. Het waren twee kwaaddoeners, die, na de ruiten met modder bestreken te hebben, deze kwamen te breken. Weldra België ligt meer dan de helft lager in be lastingen dan Frankrijk. Wij moeten niet veranderen van ministerie voor den goed koop. Geuzen en sossen snijden geerne andermans leer. België verkoopt jaarlijks aan Duitsch land voor ongeveer 30 millioen peerden en voert voor 1 millioen 200 duizend fr. peer den uit Duitschland in. De socialisten van het arrondissement Yper bedreigen voor de aanstaande kiezin gen op hun eigen te strijden, zoo de liberalen hunne eisschen niet aannemen. M. Nolf is op zijn gemak niet. De liberale gazette Het Vaderland van Gent is streng gestraft voor laster en eerroof ten nadeele van Broeder Quiutilia nus van Heimet. Zij verdiende het. Te Rouselaere nemen de socialistische dokwerkers kunnen toevlucht tot loonbe derf en onderkruiperij om de kristene vak- vereenigingen te schaden. Na Ingelmunster moet dat niet verwonderen. De Belgische Bond voor Vrouwenrech ten, zal te Brussel, op 28, 29 en 30 April zijn twintigjarige bestaan vieren. Een koninklijk besluit van 24 Maart 1912, aanvaardt het onsiag aangeboden door M.F. De Brabandere, uit zijn ambt van bur gemeester te Thourout. Twee werklieden tc Zoningen kregen twist onder het kaartspel. In de ruzie stiet de een zijnen tegenstrever tegen eene kast en deden het daar op staande porselein omval len. Dit deed de herbergierster zoo zeer schrikken, dat zij in bezwijming viel en een uur later stierf. SPORT. Foollmll. lc Afdeeling C. S. Brugeois 9 - Standard C. Luik 0 Union St-Gilloise 9 - Excelsior C. S. 0 Racing Gantois 1 - Racing Bruxellois 3 Daring C. B. 3 - F. C. Brugeo s 0. Beerschot 0 - R. C. Mechelen 0. De Daring C. B. die al zijne matchen gespeeld heeft en niet meer ingehaald kan worden, is kampioen voor 1912. De Leopold die ook al zijne matchen ge speeld heeft, valt in promotie. 2" Afdeeling S. V. Rousselare 2 - F. C. Rousselare 0 Germinal F. C. 0-F. C. Ronse 1. Door deze prachtige overwinning heeft de S Rousselare groote kans het kampioenaat der Vlaan ders te winnen. Wielrijdcn. Parijs-Tours, 246 kim. Belgische overwinningDe eerste klassieke baan koers heeft zondag zijn beslag gehad. Onze Belgische baanrijders hebben gele genheid gehad om bewijs te geven dat er met hen dit jaar zal af te rekenen vallen, want zij hebben zich op schitterende wijze uit den slag getrokken. 91 rijders hebben zich onder de orde van den starter gesteld. Tusschen de rijders die zich terug hebben getrokken bevonden zich Trousselier, Gar- rigou, Godevier, Christophe, Van Houwaert en Masselis. Op 13 kim. van Tours vertrok de belg Heusghem Louis met zulke snelheid, dat slechts Emiel Georget hem kon volgen. Bij Tours sprong een der banden van Georget en de dappere belg kwam alleen te Tours aan met 2 minuten voorsprong. Volgden dan: 2. Deruyter van Moeskroen, 3. Petit Breton, 4. Blaise van Luik, 5. Em. Georget, 6. Fr. Faber, 7. Egg, 8. Leturgie, 9. P. Heusghem, 11. A. Spiessens, 12. H. Heusghem. Op de 20 eersten waren 11 belgen. Gaven het op Lapize, Passerieu, Duboc, Valloton, enz. Vliegen. De bloedige lijst. Te Sebastopol zijn zaterdag luitenant Albokvihow en zijn me- kanicien van eene groote hoogte met hun tweedekker gevallen. Beide vliegers werden gedood en het toestel geheel vernield. Voor de vliegerij in Frankrijk. De inschrijvingen hebben reeds bijna het bedrag van twee millioen frank bereikt. Wyngaard langs Elverdinghe, Woesten, de Wuppe en Dervcke driemaal. Vertrek om •1 ure namiddag. HANENKAMP. Westoutre Op Zondag 7 April 1912, ter herberg Het Geitenkot bij Jerome Caron. 5 fr. voor 12 fr. 2 fr. voor 5 fr. GAAIBOLLINGEN. Crombeke. Op Zondag 21 April, ter herberg De Hooge Zaag, bij Dés. Wylleman. 100 Fr. Prijzen. Op Zondag 17 Maart verloren van aan st Bertens Kerk tot aan de Gasthuisstraat, kerkboek met gedachtenis erin van M. Mer- ghelynck. Tegen beiooning ten onzen bu reele terugbrengen. ederen Slaffer. vrijdag mor£ Westoutre-kalsiede ag morgen, op de Proven-kals. deksel van fornooishet berust ter herberg het Speelhof. 'en regenscherm en een schoon kerk- i boekje werden Zondag achtergelaten in den Bazar bij Sansen Decorte. roche Vrijdag morgen gevonden ter herberg van Alidore De Cadt, Kerkstrt. Mengelingen. De wijze weet dat hij niets weet, de dwa ze denkt dat hij alles weet. Wellevendheid is een munt, die ieder zelf slaat en die overal gangbaar is. De wil is de ziel van allen arbeid. De vader der leugen is altijd bezig zijn on kruid onder de tarwe te zaaien. Vriendelijkheid en geduld hebben nog nooit berouw veroorzaakt, en werken als olie op de roestige grendels van 't leven. Een oude heer met oude weeksche klee ding, nam in een koffiehuis plaats aan een tafel, waar ook 'eenige studenten zaten. Spoe dig wierd hij bet mikpunt hunner spotter nijen. Met het grootste geduld verdroeg hij hun beleedigende opmerking. Ten slotte vroeg hem een der studenten Hoe is het mogelijk, mijnheer, dat gij zulke beleedigingen kunt gij verdragen Ik ben daaraan gewoon, antwoorde de grijsaard. Hoe zoo Ik ben geneesheer in een krankzinigen gesticht en zit dagelijks aan talel met gek ken. BIDDAGEN DER WEEK. Maandag te Poperinghe in het klooster der Zusters Benedictinen Zaterdag in 't klooster te Loo. Priesterlijke benoemingen. Bisdom Brugge. De E. H. Van Neste onderpastoor te Dottenijs is benoemd tot be stuurder te Waereghem. Wettelijke besluiten. Bij kon. besl. van 25 Maart is aan den heer M. Vanher Heyde, op zijn verzoek, ont slag verleend uit zijn ambt van notaris te Lemnghe. Hij is gemachtigd tot het voeren van den eeretitel van zijn ambt. BRUSSEL, 27 Maart. Alhoewel de Engelsche markt kalm blijft, is onze markt nu aan het verbeteren voor den prijsstand, ingevolge den handel van Neu renberg. Beschikbare waar noteertAalst 205 210 fr.; Poperinghe 195 - 200 fr. Nieuwe groeite Aalst en Poperinghe, 117 tot 120 fr. POPERINGHE, 29 Maart. Markt vast, veel vraag. Nieuwe groeite noteert 117 tot 120 frank. Beschikbare waar (1911) geldt 195 tot 205 frank. POPERINGHE, van 24 tot 31 Maart. Geboorten. 73. Urbain Rosseel, z. v. Achille en Irma Vandewynckel. 74. Julien Firey, z. v. Albert en Mathilde Delboo. 75. Joseph Verfaillie, z. Alphonse en Madeleine Haghebaert. 76. Georges Mitleville, z. v. Maurice en Augustina Six. Overlijdens. 47. Hallynck Jean, 79 jaar, landge bruiken weduwaar van Melanie Robyn, wijk C. 48. Malbrancke Maria, 18 dagen, wijk B. 49. Van delanotte Livin, 91 jaar, gepensionneerden werkman van den ijzerweg, echtgenoot van Rosalie Hauw wijkj. 50. Haezebrouck Barbara, 80 jaar, zonder beroep, weduwe van Ivo Delbeke, St Michielstraat. Huwelijksbeloften.Remi Debaene, landbouwer met Rachel Merievede, z. b., beide te Poperinghe. Abel Six, molenaarsgast, onlangs alhier, met Adriana Vandamine, kantwerkster, beide te Poperinghe, Emericus Gombert, schoenmaker met Carolina Bae len, kantwerkster, beide te Poperinghe. Stavele, van 1 Februari tot 22 Maart. Geboorte. Vandewaile Yolande. Overlijdens. Goudenhooft Pauline, echtgenoote van Lazeure Edouard. Vandewynckel Maurice. Huwelijken. Lelieur Henri met Vandenbussche Maria. Desimpel Adolf met Kesteman Leontine. 1 Yu nouveau Passage, bij Ferdinand Clabau, Statie-plein 2 In «len Kouter, bij Theodoor Dewancker, Op den Kouter it In tien Hoek van Vrede, bij Henri Bouw, Westoutre-kals 4 In Giiillatime-Tell, (Vuurmolen) bij Camiile Donche, molenaar, Meessenstr. A St Omer, bij Emile Decreus, Berten Plaats. In 't Keepje, bij Auguste Vansteene, bij den Ondank. Au Cafe Franeais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. In 't Klof van LaNsel, bij Ferdinand Temperville, Casselstr langs Herberg met hof en stallingen te pachten, aan J. Deschilder, brouwer te Stavele. e pachten herberg ln de Peerdenmarkt op de Peerdenmarkt te Poperinghe. In lichtingen bij Justin Gallens-Beek, Priester straat, Poperinghe. René Bussehaert te Watou, te koop 5 H Schoon Schaap te verhollen, In ili'ii Neerloop, - bij René Bruneel, Proven-kalsiede. ÏO In tien Hommel zak, bij Gustave Debyser, Peerdenmarkt. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van «De Poperinghenaar» gedrukt, worden gratis hier ingelaScht. MATCH PER VELO. Elverdinghe. Op zondag 31 Maart, maich voor 100 fr. tusschen Henri Petyt, baas van deD Wyngaard, en Jules Derycke, bijgenaamd Baelen, van Poperinghe. Petyt moet tweemaal den toer doen van den DU D door uitscheiding van handel een karjiion, draagvermogen 4000 kilos en een kamion, draagvermogen 2000 kilos beide in zeer goeden staat. Bij Cyrille Soenen, bij de Ojipernolle, Po peringhe, 100 roode Larixen van 70 tot 90 cm. dikte en 10 tot 12 m. lengte en 300 eiken Stakietstaken. mn Hoppezogers te koop. Inlichtingen ten JUU bureele dezer. verkrijgen bij Charles Vandoolaeghe, Poperinghe, alle slag van Te Vogelboek, Beetraapzaad. j^oor verandering van woonst, uit ter hand te koopen, een goed en gerievig Huis, kunnende dienen voor allen handel, in de Rekhofstraat. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij den verkooper H. Deraedt-Wulle- man. it ter hand te koop, bij Georges Carton, steenweg van Watou, 2000 geruste hoppeperssen, van 9 meters leDgte, aan zeer genadige prijzen. ij tuig (2 wielen) zoo goed als nieuw, per occasie te koop uiterst geschikt voor landbouwers.-Inlichtingen ten onze bureele. meid, burgerskeuken kent, wordt aagt te Poperinghe. Inlichting ten bureele dezer. Men vraagt goede agenten voor het aan werven van passagiers voor New-York en Canada met lijnen, de grootste schepen der wereld bezittend. Zich te wenden tot Fédor BornsetC0,84, Handelslei, Antwerpen Leerling Suikerbakker bij Julien Verpoot. Veurnestraat, Poperinghe. Kost en in woon. Smidsknecht wordt gevraagd bij Achille Clays, smid te Beveren-bij-Rousbrugge. Onnoodig zich aan te bieden zonder be kwaamheid. Goed loon. Goede kleermakers en halve gasten voor broeks en gilets te maken bij Gaston Wylleman, Bruggestraat, 18, PoperiDghe. Halven kleermakersgast, wel kunnen broek en gilet maken, is terstond gevraagd bij J. Yperman-Recour, Noordstraat, 41, Pop. Smidsknecht, kunnende beslagen, wordt gevraagd bij den smid te Berthen bij Boeschepe, Frankrijk. leermakersgast, minstens 3 jaar op stiel, wordt, gevraagd bij Arthur Verbeke, West-Nieuwkerke. Kost en inwoon standvastig werk. en vi'aagt bij Ildephonse Vandecasteele, schoenen-fabrikant te Bergen (noord), goede schoenmakersknechten voor mans- en vrouw werk, alsook eenen goeden en vlug gen vermaker, goed loon, werk 's winters en 's zomers. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel niet goed kent, alsook als men geen goed gedrag heeft. bij Bijzondere schoone en groote keus van Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels. Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vioer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen, Herberggerief TafelsStoelen, Toogen. Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. Het bekend kantenkoopsters-huis Vrouw Vanhoenacker, Bruggestraat, (bij de Statie) Poperinghe, laat aan zijne talrijke geliefde kautenwerksters van Poperinghe en al de omliggende gemeenten weten, dat het voor het gemak van zijne werksters, eenen koop bureel geopend heeft, in het begin van de VLAMINGSTRAAT, nevens Den Hert in de strijker ij van Pieter Vandromme. Deze die begeeren voort in het huis te komen in de Bruggestraat zullen toch altijd gediend en wel gekomen zijn. Verhoopend dat het U allen zeer aange naam zal wezen, groet ik U met achting. De gezusters V.anilromme, Strijksters in de Vlamingstraat, hebben de eer te laten weten dat, alhoewel Mme Vanhoenacker nu in de beneden plaats van hun huis kanten koopt, zij den stiel van strijksters voort uit oefenen, juist als te vooreii.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2