René DesclildröeÉrci], Biljard-Oefening. NIEUWS UIT BEltGIE. Allerbesten Nieuwen Biljart Ulcs aan pi aim De Vlaamsche Beweging. Uit Merckem. De Katholieke Jonge Wacht. HOPPE. De Werkrechtersraad. Zondag 14 April, Op Zondag 21 April. MARKTPRIJZEN. Op Zondag 14 April 1912,, in het Hotel A ia Cour de Flandre BURGERSTANDEN VAN Feesten en Vermakelijkheden BROOD- SUIKERBAKKER!] Verloren. Alen vraagt M. DESCHODT, LOUIS POOTERS, Bericht aan de kantenwerksters. Vrouw VANHOENACKER MARTHA CO ENE, Charles Halfmaerten Corselis, LANDBOl)Wi"ACHIENEN Léon DENECKERCATRYCKE, AAN DE LANDBOUWERS. OP MAANDAG 15 APRIL 1912, van 50 Russische PONNEY'S Bil GENTIL VANDEGUÏNSTE In 't groot. - HANDEL - Sn 't klein. Bruggestraat, Poperinghe. De beste Vloerbollen Henri MA8SCHELEIN, Zonnebeke GROOTE BOOM K WE E K E RIJ '•iA *V*V?4 SjjCTJUWUitfl» "- -••" ..-. wSs -VELOMAKERS vraagt AGENTSCHAP WIELRIJDERS vraagt GRATIS lUXECATALGGüS aan THE .'.TSERPIS CYCLE Cj Ltd, 43, PELIKAANSTRAAT, ANTWERPEN. Agent CANELE-COUTURE, Abeele. iw»-?«gai>wgiG3Mg«tt^ mm ■ram \<um1 i Cliicoroi Van Tieghem - Dupont, is zeer spaarzaam in 't gebruik. De nationale inschrijving voor de lucht vloot in Frankrijk, had maandag 2.481.182 franks opgebracht. De Matin van Parijs is zinnens eene wetstrijd te geven voor vliegmachienen van Parijs naar Peking, 12.000 kilometers. De eerste prijs zou 100.000 fr. zijn. Met de spaansche financiën ziet 't er niet rooskleurig uit, zoodat de ministers op alle mogelijke beperkingen der uitgaven aandringen. Paniek in eene concertzaal. Te Hou- dain (Frankrijk) werd er zondag avond in eene herberg een concert gegeven in eene zaal van de eerste verdieping. Op eens viel er eene brandende petroollamp midden in de zaal. De aanwezigen, vooral vrouwen en kinderen snelden naar den trap. In het ge drang werden er zeven gedood en een vijf tiental gekwetst. Egypte. Schrikkelijke ramp op den Nijl. Een stoomboot deed maandagavond een ple zierreis op den Nijl ter gelegenheid der Paascbfeesten. Het schip kwam in aanva ring met een anderen steamer. De botsing was verschrikkelijk. Een vijftigtal reizigers verdronken. In Oostenrijk was er een oogenblik spraak dat de oude keizer Frans-Josef af stand zou doen van zijne kroon. Het schijnt thans dat de moeilijkheden vereffend zijn. Vele katoenfabrieken van Frankrijk en Duitschland verloren aanzienlijke sommen gedurende het jaar 1911. In Zwitserland is er eene volksstem ming geweest over de kwestie der verplich te verzekering tegen ziekte en ongevallen. Er was eene meerderheid van 48.000 stem men ten voordeele der veplichting. De herbouwde campanile van Venetië zal worden ingehuldigd op 25 April, St Mar- cusdag, in tegenwoordigheid van den koning van Italië en den keizer van Duitschland. Engeland. In de vier weken dat de sta king in de koolmijnen duurt, hebben de En- gelsche spoorwegen een verlies te boeten van 63 millioen fr. Te St Omer is de vlieger Mare Pourpe van 70 meters hoog gevallen hij is geluk- kiglijk niet erg gekwetst. De vulkaan Chiriqui, nabij Bocas del Toro (Panama) zou sinds 5 April in uit- bersting zijn. Verscheidene dorpen zouden vernield zijn, en het getal slahtoffers eenige duizenden beloopen. In de Golf van Gasconje is een fransch schip vergaan 27 mannen zijn omgekomen. Ir, de parijssche juweelenwinkels wordt jaarlijks, door damen die komen kiezen voor 10 miljoen fr. juweelen gestolen. Chieorei Van Tieghem - Dupont, is altijd van beste produkten gemaakt. haene,timmerman te Yper,en René Pareyn, lattensplijter te Poperinghe. 4. Voor de veelschillende andere am bachten, MM. J. Deconinck. wever teYper. en A. Mansis, vlaswerker te Wervick. Zijn als plaatsver vangende leden aange duid 1. M. E. Baert, suikerijdrooger te Beve- ren, bij Rousselaere 2. M. Em. Marez, loodgieter te Wervick; 3. M. Jules DeBeir, timmerman te Ghe- luwe 4. M. H. Defrancq, steenbakker te Hoog lede. Als een werkman, een bediende of een baas een geschil heeft nopens loon of werk- voorwaarden, wat staat er hem te doen Dat hij zich begeve bij den griffier van den werkrechtersraad te Yper, en dat hij hem het geval uiteen doe. De betrokken partijen, de baas en de werkman, worden per brief opgeroepen; de raad zal ze trachten te verzoenen en de zaken in der minne te regelen. Komen baas en werkman nu niet overeen, dan komt er een proces voor den raad zelve. Welnu 't zullen de werkrechters zijn, dus bazen en werklieden, die zullen de zaak onderzoeken en beoord» elen. Die aliernut tigste instelling is ongelukkiglijk niet ge noeg bekend bij bazen, werklieden ei bedienden. Te Crombeke. Op Zondag 21" April zal er hier om 5 1)2 ure een voordracht en liederavond gehouden worden bij Mr Eouwaert. Eenige Koorzangers van Poperinghe zullen er liederen zingen van onze beste Vlaamsche Meesters "als Peter llenoit, Blockx, Mrsdagh, Hullebroeck en andere. Een tekstboekje, bevattende 300 liederen zal ter plaats verkocht worden aan den prijs van 0,15 fr. Aan de aanwezigen zal een der schoonste Vlaamsche liederen aangeleerd worden. De heer Em. De Keirsgieter zal er een voordracht houden over de Vlaamsche beweging in België. Iedereen wordt tot deze vergadering, die belooft geheel belangwekkend te zijn, uit- genoodigd. Stavele Laseure Alexis, Watou en Neudt Achille, Rousbrugge. Vaarzen met 2 tanden 9 mededingers. le Premie aan Dehaene Désiré en Leroy Moise, Rousbrugge2e premie aan Leroy Henri, Westvleteren Feys Jules, Stavele Marent Alphonse, Proven. Vaarzen met 4 en 6 tanden5 mededingers. le Premie aan Vandenbussche Camille, Proven 2e premie aan Dehaene Désiré, Rous brugge; Dequeker wed. Bonoit, Poperinghe. Koeien; 11 mededingers. P Premie aan Cornette Jules, Crombeke; Declercq Henri, Poperinghe Ganne Karei, Proven 2e premie aan Deschrevel Henri, Rousbrugge Marent Alphonse, Proven Vanden bussche-Leys, Rousbrugge Keste- lyn Camille, Crombeke. Stavele. Welverdiende hulde. Een vriendenfeestje greep hier dinsdag na middag na 4 ure plaats. Aan den heer Fre deric Recour, die sedert meer dan 36 jaar lid is van den gemeenteraad en sedert 12 jaar het ambt uitoefent van schepen der ge meente, kwam bij koninklijk beshiit het or dekruis van le klas toegekend te worden. De plechtige overhandiging van dit eere- teeken had nu dinsdag plaats in het gemeen tehuis, in tegenwoordigheid van overheden en kennissen. Daarna geleidde een stoei, met muziek aan 't hoofd, den held van den dag huiswaarts, waar vrienden en kennis sen aan een gulhartig gastmaal vereenigd werden. De muziekanlen werden ook op een lek ker glaasje onthaald en allen dronken het met genoegen, de beste heilwenschen vor mend voor het laug en gelukkig leven van door iedereen geachten lieer Recour. iSoiMiiglee.Honderdjarige. Over veertien dagen kwam ons uit Reninghe het nieuws toe dat moederke Dewaucker, die sedert 12" September laatst in haar 105' jaar getreden is, nog altijd eene goede ge zondheid genoot, en men dacht zelf dat zij nog baren Paasscben in de kerk zou kunnen houden. Over eenige dagen is inoederke ziek geworden bij zooverre dat zij eenen genees heer noodig heeft en dinsdag laatst berecht werd. Men vreest zelfs min of meer voor een slechten afloop, maar men hoopt toch dat het anders zijn zal, want donderdag was het oudje reeds een weinig beter. Tweede genecsliinidige Les. Over de leverziekte. De lever is het lichaamsdeel wiens bezondere werking is SPORT. Footbaü. De F. C. Poperinghe gaat lieden Zondag naar Ar- mentieres om er een match te spelen. INTERNATIONALE MATCHEN. Brugge t-Engeland 2 Belgie 1-Engeland 2 S. C. Kortrijk 2-G. V. C. Wageningen 0. F. C. Ronse 6- F. C. Rénania (Cologne) 2. TORNOOI F. C. BRUGEOIS F. C. Brugeois 2-C. A. Vitry 1. Northern Notnads 2-Dortdrechtsche F. C. 1. Finaal Northern Nomads 3-F. C. Brugeois 0. Wielrijden. Parijs-Roubaix. Zondag werd voor de 17e maal deze koers van 2G6 km. gereden; 118 renners namen het vertrek. De uitslag was 1. Crupelandt (op rijwiel La Frangaise Diamant) om 3 u. 59, met eene snelheid van 31 km. 343 in. per uur 2, Garrigou, na eene lengte 3. Leturgie, na een halve ronde 4. Lapize, na een halve ronde 5. Defraey 6. J. Masselis 7. Deruyter 8. Vandaele 9. Plateau 10. Deman 12. Heusghem Louis; 13. Leonard; 14. Van de Velde 15. Ernest Paul16. Frangois Faber17. Everaerts 18. Cruchon 19. Persyn 20. Lefort21. Tiberghein 24. Georget Leon 25. Van Lerberghe. Van Houwaert was te Henin-Lietaerd, slechts 43 km. van Rouba x, nog bij de hoofdgroep der vier eerste hij viel en brak een pedal waardoor hij moest opgeven. Frans Faber moest zeven nieuwe banden liggen. Geloofsonderricht. Meester Penneman is in de school bezig met uiteen te doen aan zijne leerlingen 't verschil tusschen een mi- tkel van eerste en tweede klas, zoo vertelt hij dat 't mirakel van Jonas, die opgeslikt wierd door nen wallevisch, eeu mirakel van tweede klas was. Zoo Jantje Landuyt, vraagt de meester, wat was er nu te kort aan dit wonder om een mirakel te zijn van eerste klas Hewel, zei Jantje, dat Jonas had moeten len walvisch inslokken. De Jonge Wacht pas geboren, Is voor Merckem als verloren Helaas helaas beste vrinden, Dezen, dien wij meest beminden Dien wij al te gad er Eerden als een vader,... O noodlot! o wee! o doemnis! ...Ons onverwachts ontnomen is... Daardoor de Jonge Wacht. De hoop, de steun, de kracht, Der jonge Merckemnaren Is... misschien... om garen. Maar nu spijts laster en logen Om niets achteruit getogen Koppen omhoog, borsten vooruit, Sa jougens komt, zingt mede luid Ons lied, het lied der kaloten Merckem is niet te verstoeten, Wee hen 1 wee hen die ons tergen Langer zijn wij niet de dwergen. Eu titans vooruit om niets geducht Ja wij vragen gansch onbeducht Wie Wie neme op zich de taak, Ons te leiden spoedig ter zaak?? Wie wie zal zijn ons geleide, Om te gaan ten goeden strijde Wie! Wie stelt er zich aan 't hoofd, Daar wij zijn van steun beroofd Ha Wie komt nu toegevlogen Om onbeschroomd ten strijde te togen Dan over bosch, berg en dal, Weergalmt ons lied overal Wij zijn de mannen van de Merckemsche [wacht, Wij worden te samen eene groote macht, Doet wel en ziet niet om is onze leus Wij kloppen liberaal en geus. Sladsnleims. FriesR'rlijltc Itcnocmiii^cii. Bisdom Brugge. De E. H. Legrand, licentiaat in godsgeleerdheid der hoogeschool van Leuven, is be stuurder benoemd van het groot semininarie te Brugge de E. H. Tyteca, onderpastoor van Sint-Walburga te Brugge, is bestuurder benoemd van het O. L. Vrouw gesticht te Sint-Michiels-bij-Brugge; de E. H. Lefevre, ekonoont van het Slnt-Amandscollegie te Kortrijk, is onderpastoor benoemd in Sint-Walburga, te Brugge; de E. H. Reynaert, onderpastoor in Sint-Martinus, te Kortrijk, is pastoor benoemd van het gasthuis aldaar; zijn onderpastoor benoemd in Sint-Martinus te Kort rijk, de E. H. Cracco, onderpastoor te Ruysseiede te Ruysselede, de E. H. Vermant, licentiaat in godsge leerdheid der hoogeschool van Leuven, gewezen lee raar van rhetorica in het Sint-Lodewijkscollegie te Brugge; te Nieupoort, de E. H. De Wulf, bewaker in liet collegie te Thielt; te Ingelimmster, de E. H. Car bonez, onderpastoor te Pollinchove; te Pollinchove de E. H. De Wancker, gewezen coadjutor te Proven; te Waereghem, de E. H. Coghe, leeraar in het O. L Vrouwcollegie te Oostende. Slci'fgcvallcii. Z. E. H. Kanunnik Vati Lede is zaterdag te Brugge overleden in den ouderdom van 84 jaar. De overledene was van 1856 tot 1860 principaal van het college van Poperinghe het bloed te zuiveren e,D de besmet ud'jkef BRUSSEL, 10 April. -Markt standhoudend, met In de Gasthuisstraat botsten Zondag morgen twee velorijders op elkaar; beide rijwielen waren onbruikbaar. Vrijdag morgen reden een wagen stroo en j krachten. Een opperbest middel om die zie- kiemen van kant te maken. Nu, indien di lever ziek wordt dan gebeurt het volgende in den le" graad, lijden de zieken aan het geen men de gal noemtbitteren smaak in den mond, slechte spijsvertering, slechte slapelooze nachten maar zoo de lever zieker wordt, dan ontstaan hevige pijnen, brakin gen, darmloop, ja soms bloedafgang, alsme de groote vermagering cn uitputting van Over acht dagen hebben we de aandacht van de bazen, van de werklieden en van de handelsbedienden, geroepen op het belang van den werkrechtersraad. De werkrechtersraad is gelast te oordeelen over de geschillen die ontstaan tusschen een baas en zijne werklieden over het loon, de werkvoorwaarden, den opzeg van werkvolk enz. De leden van dien raad zijn echte rechters, die in volle onpartijdigheid en volle recht- veerdigheid zullen uitspraak doen over de geschillen, die hun voorgelegd zijn. Daarom is het ook dat die raad uit een gelijk getal groote bazen en werklieden (ofwel kleine ba zen of bedienden) bestaat. Zaterdag laatst moesten de lijsten van werklieden, als werkrechters voorgesteld, ingediend worden bij den voorzitter van het hoofdbureel te Yper. Er is maar eene Ifjst voorgesteld, namelijk deze die door de afge- veerdigden van de ambachtsbonden opgesteld wierd. Op die lijst zijn zooveel mogelijk al de stielen en de ambachten, alsook verschil- lige gemeenten van het arrondissement ver tegenwoordigd. Voor de kleine bazen en de werklieden zijn als werkrechters gekozen zonder strijd, aangezien er maar eene lijst ingediend werd; 1. Voorde voedingsnijverheden, MM. B. Van Grambezen, werkman in de suikerfa briek te Waasten, en A. Castelein, bakker te Yper. 2.Noov te Bouwwerkers. MM.K.DeCock, schilder te Yper, en A. Logie, steenkapper te Yper. 3. Voor de Hozitbeioer^ke-rsMM. C. De- een rijtuig op elkaar. Alles liep echter zon der ongevallen af. Been gebroken. Maandag avond, in eene herberg der Boeschepestraat, kwam aan den schoenmaker Gaston Houwen een ODgeval over, waarbij deze het rechterbeen in twee plaatsen werd gebroken. Erge val.— Door 't breken van een balk waarop hij stond, is de metsersdiender Ca mille Debeir, werkend aan het inopbouwzijn- de nieuwe stadhuis, woensdag namiddag van een hoogte van rond de 5 nieters bene den gevallen. Debeir werd gekwetst opgenomen en Dr Feys kwam hem de r.oodige zorgen toewij den. Hij was nog al erg gewond aan den artn en kloeg inwendig, doch leveren zijne wonden geen gevaar op. Den grooten toeloop van volk naar den familie-cinema van Emile Lobeau, op de groote markt, bewijst dat de vertoonin gen iedereen aanstaan. Heden Zondag om 3 ure en 7 1)2 ure en maandag om 7 1)2 ure, prachtige vertooningen. Een gevecht ontstond woensdag na middag in de Boeschepestraat tusschen drie jongelingen van Westouter en René D..., die deze lastig viel. Een onderzoek is inge steld. Steen neder gevallen. Vrijdag mor gen viel een groote steen van den toren van Sint Bertens kerk, in het Donkergat, juist nevens-René Senechal, die daar stond te klappen met een kennis. Herinneringsmedali'én zijn deze week toegekend aan de heeren, Beauprez Engel, Hamerlynck Auguste en Vanheule Louis, voor diensten bewezen bij 't bewaken der grenzen tijdens den fransch-duitschen oorlog van 't jaar 1870-1871. Onzen Kongo.Op Zondag 21 April, te 7 uur 's avonds, zal in de zaal van den Katholieken Kring eene voordracht over Kongoland, met lichtbeelden gegeven wor den, door den Weleerw. Pater Jul. Van Heede. S. J. Missionaris in Kongoland, ten behoeve der Germanavereeniging voor jonge meisjes. 't Ware te hopen dat de liefdadige Pope ringhenaars.dieal het nut dezer vereeniging inzien, deze voordracht wel zouden bijwo nen. nuitengewone schoone keus van alle schoe- D nen en aan alle Prijzen voor Plechtige Communie, Zomerseizoen, enz. Oud Huis BE- RAT - BREMAULT, Gouden Schoen, Nr56, Veurne-straat, Poperinghe. Wostvleteren. Een soldaat onzer gemeente doodgereden door den tram te Deur- ne-bij Antwerpen. Woensdag namiddag is hier per telegram het volgende akelige nieuws toegekomen In den voormiddag, rond 11 ure, toen de stoomtram Zurenborg- Deurne, die aan de vestingen langs den via- duc van den ijzerenweg rijdt, aldaar kwam aangestoomd, gingen vijf soldaten langs de tramlijn. Een der soldaten, Jerome Couture, van Westvleteren, wilde nog over de baan springen, doch werd gevat, ten gronde ge slagen en ijselijk vermorzeld. Het lichaam was in stukken gereden en de bloedige over blijfsels werden in een zak verzameld en naar het krijgsgasthuis gebracht. Met alle mogelijke bezorgdheid werd dit wreede nieuws medegedeeld aan den stief vader, Henri Delhaye, landbouwer, en aan dezes vrouw, de moeder van het slachtoffer, weduwe in eerste huwelijk van Benjamin Couture. Men oordeele over het verdriet der be proefde ouders toen zij het zoo rampvol ver lies van hun eenig kind vernamen. Het slachtoffer, evenals zijne makkers, was soldaat bij het 2e jagers te paard, te Doornik, doch van dienst in de krijgsbeen- houwerij van Deurne. Een onderzoek is ingesteld. Over een tiental dagen was de jongen nog te huis in verlof. Dezen zaterdag morgen had te Westvlete ren een dienst plaats in de kerk tot zielela- fenisvan den armen jongeling. Proven.Slierenkeuring der 12" om schrü ving, gehouden op Donderd ag 10" April. 57 Stieren voorgesteld waarvan 50 aange nomen; 1 uitgesteld en 6 verwezen. Bewaringsprentie van 200 fr. aan Pil Jerome, Staveleid. van 150 fr. aan Leys Henri, Rousbrugge. 1. Omschrijvingspremie van 100 fr. aan Leroy Henri, Westvleteren 2. id van 80 fr aan Leroy Jerome, Ronsbrugg<a 3. id. van 60 fr. aan Candaele Jules, Bevaren 4. id. van 40 fr. aan Kestelyu Camille, Crombeke; 4 id. van 40 fr. aan Cornet te Jules, Crombeke. Accessieten aan Devloo E'enri, Stavele Desaegher Camille, Beveren tjaesen Henri, kelijken toestand tegen te werken is de Theobroma die, door zijne bestanddeelen, merkwaardig werkt tegen de gal, brakingen, leversteenen, bloedafgang omdat de Theo broma de werkingen regelt van den lever, en het bloed zoo merkwaardig zuiver houdt. De Theobroma is een poeder, aangenaam van smaak, dat men inneemt met een wei nig melk. Te Poperinghe apotheek M0NTEYNE, op volger H. NOTREDAME; apotheek A. KES TELYN te Yperen apotheek L1B0TTE. Te Zillebeke brandde woensdag namid dag het huis van Emile Vandenbroucke af. Cyrille Lava, van Elverdinghe, die zoo als wij vroeger meldden door een slag of stuik op het hoofd, langen tijd buiten kenrtis lag, is ten volle aan 't beteren en zal van den slag niets houden In de noordstatie te Brussel, ontstond donderdag namiddag rond 4 ure een begin van brand in den vierkanten toren langs de Vooruitgangstraat. De pompiers overmees terden algauw de vlammen. Te Mechelen is donderdag een bloc- trein ontriggeld. Geen gekwetsten maar de stoffelijke schade is groot. Woensdag aanstaande zal te Yper op St Jacobs parochie de inhuldiging van E.H. Dassonville als pastor plaats hebben. De betooging ter eere der missionaris sen Maandag te Rousselare gehouden is prachlig afgeloopen en heeft een ontzagge lijken toeloop van volk aangelokt. Door fijn-gekaptte eten zijn te Rousselare 24 personen ziek en een gestor ven. Een onderzoek is geopend. De inhuldiging van M. Janssens de Bisthovén, als nieuwe Gouwgraaf van Westvlaanderen, had Donderdag te Brugge uiet plechtigheid plaats. De inrichters van de wereld tentoonstel ling van Brussel hebben geld verloren. Te kort 662.553 fr. Een pater Capucien die te Leuven stu deerde werd door de fransche Accademie laureaat uitgeroepen in den wedetTandscben wedstrijd voor geschiedenis. Op 2n Paaschdag vierde de Nederduit- sche Bond van Antwerpen het halve eeuw feest van zijn bestaan. In de geschiedenis der VI. beweging heeft de nederduitsche bond eene voorname rol gespeeld. De jaarlijksche processie van het H. Bloed zal dit jaar te Brugge uitgaan op Maandag 6 Mei. Op Willen-Donderdag hielden de fra- tnassons banket in de logie van Brussel. Zij zijn tegen den godsdienst niet De Antwerpsche diamantwerkersbond heeft zich van de socialisten afgescheiden. Die bond telt 3500 leden. Vlaanderen naar Lourdes. De 12e bedevaart naar Lourdes vertrekt uit Kort rijk den 4 September. De heer Jules Coomans, bouwmeester ingenieur, to Yper, heeft nu bepaaldelijk van wege het hooger bestuur der ijzerenwegen, last ontvangen, zich bezig te houden met het opmaken der plans voor de gebouwen der nii-uwe statie van Brugge. Hij mag over eene som van 1 miljoen 200,000 fr. beschikken Bij kon. besl. van 5 April is benoemd tot advokaat-generaal bij het hof van beroep te Gent, M. de ridder Van Elewyck, substituut van den prokureur-generaal bij het hof, en gewezen substituut te Brugge, ter vervan ging van M. Janssens de Bisthoven, die tot gouverneur van West-vaiideren benoemd is. De Kamer heeft eene wet gestemd tot bescherming der kinderen die verlaten of in handen zijn van onweerdige ouders. M. Co- laert, onze katholieke volksvertegenwoordi ger heeft lange jaren gewerkt en aangedron gen om die wet le doen stemmen. Vrouw Victor Van Brabant, echtge- noote van een werkman van Orace-Berleur, bij Luik, komt het leven te schenken aan vier kinderen, waarvan drie dochtertjes. Moeder en kinders zijn welvarend. Over 10 maanden schonk vrouw Van Brabant het leven aan drie kinders. M T CTQ is meer aan te bevelen tegen it 1 Ji 1 Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, O I» V O L G E It KI. NOTREDAME, Groote Markt, 18, POPERINGHE. weinig zaken. Aalst, 217-220 fr. Poperinghe, 205 210 fr. [Temve groeite (1912) Aalst, 122 1)2 fr. Poperinghe, 120-122 1)2 frank. POPERINGHE, 12 April. Markt kalm. Hop van 1911 noteert 205-210 fr. aanstaande gewas 117 tot 120 frank. igo3. STAD ANTWERPEN. Leening van ioo millioen fr. 54l' Trekking. 10 April 1912. S. 12235 n. 10 uitkeerbaar ntet S. 15738n. 6 S. 22627 n. 25 S. 13804 n. 6 S. 21710 n. 23 Schoon Schaaplam te verhollen. 1 In Spanje, bij Henri Saesen, Westvl. kals. 2 In «Ie nieuwe Herberg, bij René Beddeleem, Crembeke-kals. tt in 't Ilongc, hij Hilaire Osstyn, Proven-kals. 8 I11 n van Commerce, bij H Denorme, Euerriiughe-kals. 5 In (len Lcegcn Hoorn, bij Juies Legrand, Potlestraat. Schoone Geit. geg. door Henri Ilauspie. (i 9u Slrabsuil, bij Gate m Room, Brabant-hoek. Konijn geg. door Marcel Beelden. 3ia (icti üouilt'ii lleiH, bij Edit). Caroen, Westvleteren-kals. Schoon Schaaplam geg. door G Soubry H In d« Samenwerkende Mei keHj bij Emile Matey, Proven-kal Poperinghe, markt van den 12 April. Tarwe, 100 kil. 22,00-Rogge 20,00 - Haver 23 50- Aardappelen, 100 k. 8,50- Boter de kil. 3,20 a 0,00, Eieren de 25, 2.10 a 0,00. Yper, 0 April. Tarwe 20,00 a 21,00 ogge 17,75 a 18 50 haver 21,00 a 22,00 aardappelen 7,50 a 8,00boter 3,20 a 3,40 eieren 2,00 a 2,10. Kortrijk, 8 April. Witte tarwe 21,50 22,00; roodo tarwe 20,50 a 2 1.00; ogge 18.50 a 19,00 haver 22,50 a 23,00; peerdeboonen 23,00 a 24,00 suikerijboonen 26,00 a 00,00witte aardappelen 8,00 a 8.50 boter 3,40 a 3,50 eieren 2,10 a 20 koolzaadolie 67,50 lijnzaadolie 85,50; koolzaad 32,75; lijnzaad 41,00; koolzaadkoeken 14 a 50 lijnzaadkoeken 25 26,00 sodanitraat 26,70 ammoniak- sulfaat 36,00 a 00,00 Veemarkt56 ossen, 0,95 a 1,12 140 veerzen 0,97 a 1,14 175 koeien 0,92 a 1,11 29 stieren, 0,92 a 1,09 Rousselaere, 9 April. Tarwe 20,00 a 1.00; id. roode 19,00 a 19,50; rogge 17,00 a 18,50 haver 20,50 a 21,50; bootten 22,00 23,00; aardappelen 7,50 a 8,50; boter 3,60 a 3,80; eieren 2,05 a 2,15koolzaad olie 67,70; lijnolie 83,50; oude suikerijboo nen 25,75 a 26,00, id. gele 18,75 a 19,00. Anderlecht, 9 April. Verkensmarkt. Te koop 2363 prijs per kilo 1,01 a 1,20. Brussel, 9 April. Verkensmarkt. Te koop: 292; prijs per kilo op voet, 1,04 a 1,20. Beurs van Brussel, ii April. Htad I'operingiie. ten 21)2 ure zeer slipt, bij DANIEL DEM A RE Y, ter gelegenheid der INHULDIGING van eenen zai. gegeven worden door den Professor eD Fabrikant, Mijnheer Henry Wilden van Brussel, eene prachtige Hij zal eene partij spelen tegen de sterk ste liefhebbers die zich zullen aanbieden en zal eindigen met eene serie gansch buiten gewone fantaisie-stooten. fr. 10.000 1.000 500 250 250 Leening van 183,440,000 fr. (1887.) 148° Trekking. 10 April 1912. S. 68852 n. 21 uitkeerbaar met fr. 10.000 S. 58916 n. 6 S. 68259 n. 3 S. 4979511. 23 S. 59672 n. 1 1.000 500 250 250 STAD GENT. Leening 70 millioen fr. (1896.) 80e Trekking.—10 April 1912. S. 8565 n. 1 uitkeerbaar met fr. 10.000 S. 9267 n. 24 S. 17767 n. 1 S. 238 n. 22 S. 26333 n. 21 1.000 500 250 250 Godsdienstige Kronijk. De jaarlijksche groote vlaamsche bedevaart naar O. Ll Vrouw van Lourdes te Oostacker zal plaats heb ben op Donderdag 18 April aanstaande. De bedevaarders vergaderen aan het Stadhuis van St Amandsberg om 10 ure om dan in stoet naar Oost acker te gaan waar de H. Mis aanstonds zal gezongen worden. Ten 1 1/2 ure plechtig lof. De bedevaarders van Poperinghe vertrekken met den trein van 6 ure langs Cortemarck en komen uit Gent terug ten 6.20 ure om thuis te zijn rond 9 ure. Prijs vanaf Yper 3.10 fr. De inschrijvingen worden aanveerd door h-Santy- Benoot, Steenweg van Brugge, 50, Yper, R' fondag 14 April. POPERINGHE, van 7 tot 14 April. Geboorte. 88. Maria Christiaen, d. v. Elie en Flora Gltesquiere. Overlijdens. 51. Creus Benoit, 11 jaar, Kom straat. 52. Oreel Maurice, 5 maanden, wijk D. Huwelijksbelofte. Gustave Beddeleem, dienst knecht te Poperinghe met Julienne Vanhamme, dienstmeid te Watou. Beveren-aan-Yzer, van 1 Februari tot 1 April. Geboorten. Ducorney Irma. Vandenbroucke Gabriella. Sohier André. Declerck Raphael. Vandentaele Ro'ger. Vereecke Irma.Dunton Go delieve. Fagoo Gery. Temperville Gerard. Overlijdens. Wullen Amelie, 76 jaar, weduwe van Theuninck Joannes. Dewtilf Maria, 2 jaar. Vanbeveren Virginie, 49 Jaar, echtgenoote van Butaye Henri. Huwelijksbeloften.Vereecke Emile, landbouwer te Beveren met Verstraete'Alice, bijzondere te Wou- men.Cappelaere Maurice, werktuigmaker te Zegers- cappel met Buseyne Alice, dienstmeid te Beveren. Muylle Emile, dienstknecht te Rousbrugge met Lucas Julia, werkster te Beveren. Faes Camille werkman te Ghyverinchove met Luyssen Irma, dienst meid te Ghyverinchove. Ingelaere Remi, landbou wer te Beveren met Dewitte Irma, bijzondere te Hondschoote. Reninghelst, van 29 Februari tot 31 Maart. Geboorten.Vercruysse Louis.Carton André. Nauwynck Albert. Debruyne Julien. Malbrancke Margriet. Vion Maria. Maesen Rachel. Decae- stecker Valentine. Rassalle Jozef. Overlijdens. Saelen Francis, 78 jaar, echtgenoot van Vandenberghe Therese. Vandelanotte Lucien, 6 maanden. Derebreu Helena, 19 maanden. Van- acker Auguste, 45 jaar.Claerbout Juliaan, 19 maan den. Devos Charles, 75 jaar, landbouwer, echtge noot van Vandoolaeghe Barbara. Laconte Juliaan, 7 maanden. Bossaert Engel, 84 jaar. Hennebel André, 17 maanden. Proven, van 1 tot 31 Maart. Geboobten.Debeer Judith.Boury Alice.Maer- ten Cyrille.—Porie Georges. Overlijdens. Baillion Pieter, 64 jaar, rentenier. Demol Justine, 59 jaar, landbouwster, eentgenoote van Heens Gauric. Boury Alice, 7 dagen.Plancke Angele, 8 maanden. Huwelijksbeloften. Desimpel Adolphe van Pro ven met Kestenran Leontine van Stavele. Rousbrugge, van 1 tot 31 Maart. Geboorten.—Mollet Godelieve.Vanisacker Remi. Lamote Hector.—Defever Godelieve. Overlijdens. Temperville Reine, 78 jaar, echtge noote van Mollet Francis. Mars Emile, 30 Jaar, echtgenoot van Verbouwe Elisa. Lemoyne Blancka, 5 maanden.Vandevoorde Alice, 4 maanden.Rou- seré Marie, 11 maanden.-Bossaert Leon, 28 jaar. Dickebusch, van 6 Maart tot 3 April. Geboorten.—Capoen julien.Vermeersch Georges. Overlijdens. Timperman Julien, 11 maanden. Debaene Henri, 46 jaar. Huwelijk. Bryon Julien, van Reninghelst met Vanderjeught Emma, weduwe van Deconinck Henri. Elverdinghe, van 1 tot 31 Maart. Geboorten. Fernagut Albert. Gheldof Alixe. Dekelaere André.Indevuyst Georges en Maurice. Noppe Agnes.Meire Leontine. Overlijdens.Decap Julia, 14 maanden.Debreuck Maurice, 10 maanden.Indevuyst Maurice, 16 dagen. Indevuyst Georges, 19 dagen.—Meire Leontine, 8 d. Westvleteren, van 1 tot 31 Maart. Geboorten. Dewulf Jerome.Rubben Georges. Druant Camille.Kino Gabriella.Debergh Maria. Overlijdens.Demolder Adronie, 22 jaar, z. b. Huwelijksbelofte. Vandenbussche Aloise, land- werker met Deraedt Margarctha, werkster, beide te Westvleteren. Mengelingen. Leer le kunnen wat ge doet, Leer te willen wat ge moet Het gaat met het geluk als met den bril men zoekt dien en heeft hem op den neus. Belg. 3 p. c. i s. 85-- 3 p c. as. 85 ai/jp.c. 75 Annuit. 4 V» 111 5o 3 p. c. 85 20 853o Gem.kred.4Vs ic85o 1 3 p. c. 1 3 p. c.'6i 122 I 3p.C.'68 10I75 I022r Buurtsp. 3p.c. Anderl. 1907 o55o Antwerp. 1887 85 Antwerp. 1903 7823 78 Brussel 1902 92 Brussel 1905 787825 Brussel-Zeeh. 6950 Elsene 1908 Mechelen 1885 1891 1897 Gent 1896 70 Luik i853 1027? Luik 1897 Luik 190D 735o Oostende '98 Schaarb.1894 83 Schaarb.1897 Verviers 1873:04 Doornik 187450 Congoleening 8275 83 De Programmen of kaarten van Fees /en ten Bureele van De Popekinghenaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLINGEN. Crombeke, Op Zondag 21 April, ter herberg De Hooge Zaag, bn Dés. Wylleman. 100 Fr. Prijzen. over te nemen, uit oorzaak van vrijwillig verlrek. Goed geklant. Prijs overeen te komen. Zich te wenden tot M. Slove, bakker, Hond- scliote, Noord-Frankrijk. Donderdag morgen langs de Reninghelst- kalsiede, eene hinderhalskat in castor. Terug brengen ten onzen bureele tegen be looning. meid, 16 - 17 jaar, Ocrleliten. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij voortaan zal gelasten met het vervaardigen van alle slag van euverlêers in de, beste kwaliteit, en het stikken van alle tigen. Hopende met uwe orders vereerd te wor den bieden wij U onze bestegroetenissen aan. dochter van Jules Deschodt,, Boeschepestraat, 50, Poperinghe. Achie! DESMYTTER - VANDERMARLIERE, heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat hij den Ellegoedwinkel van M. Dupont-Stroom, Schaalstraat, 20, te Pope ringhe, overgenomen heeft, en dat hij den- zelfden handel zal voortdoen, met bijvoeging van kruidenierswaren, enz. enz. Door de goede hoedanigheden van zijne koopwaren en de spoedige bediening, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik heb de eer het ge.icht publiek kenbaar te maken dat ik uit hoofde van vertrek, aan prijs van faetitiur zal uitverkoo- pen. Ik verhoop dat iedereen uit eigen pro fijt mij zal indachtig zijn en bij mij zijne aankoopen zal doen van mans-en vrouwstof- fen, alle artikels van katoenen, alsook bon netterie en mercerie. Elkeen zal ter trouw besteld worden. Komt zien en oordeeltniemand is ver plicht te koopen. gezegd Louis de Garde, Valkestraat, 28, POPERINGHE, nevens het Contributie-kantoor.. Jonge gevraagd voor Brussel, ten bureele dezer. wordt seffens - Inlichtingen Kleermakersgast, minstens 3 jaar am bacht, bij Arthur Verbeke, rnarchand- tailleur, Westnieuwkerke. Kost en inwoon S'andvasiig werk. Bekwame schilders en tapitsiers worden gevraagd bij De Busschere-Vau IL-cke, Wesiende. Goed loon. Gediplomeerde kleermaker, vraagt aan stonds jongen kunnende broek maken. Schrijven Alfons Marey, Oostvleteren. Leerjongen ten minste 15 jaar oud, bij Mar cel Vandecasteele, Schilder Rekhofstr. Men vraagt goede agenten voor het aan werven van passagier s voor New York en Canada met lijnen, de grootste schepen der wereld bezittend. Zich te wenden tot Fédor Bori)setC0,84, Handelslei, Antwerpen, en vraagt bij Ildephonse Vandecasteele. schoenen fabrikant, te Bergen (noord), goede schoenmakersknechten voor mans- en vrouwwerk, alsooK eenen goeden en vlug gen vermaker, goed loon, werk 's winters en 's zomers. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel niet goed kent, alsook als men geen gned gedrag heeft. Te Koop Bij René Busschaert te Watou, te koop door uitscheiding van handel een kamion, draagvermogen 4000 kilos en een kamion, draagvermogen 2000 kilos heide in zeer goeden staat. Bij Cyrille Socneu, bij de Coppernolle, Po peringhe, 100 roode Larixen van 70 tot 90 cm. dikte en 10 tot 12 m. lengte en 300 eiken Stakietstaken. Door verandering van woonst, uit ter hand te koopen. een goed en gerievig Huis, kunnende dienen voor allen handel, in de Iiekhofstraat. Voor alle inlichtingen zich te hegeven bij den verkoöper H. Deraedt-Wulle- man. u ter hand te koop. bij Georges Carton, steenweg \an Watou, 2000 geruste hoppeperssen, van 9 meiers lengte, aan zeer genadige jirijzen. Rijtuig (2 wielen) zoo goed als rtieuw, per occasie te koop uiterst geschikt vooi landbouwers.-Inlichtingen ten onze hureele Terstond te pachten Herberg met hof en stallingen te pachten, aan J. Deschilder, brouwer le Stavele. Te pachten herberg ln de Peerdenmarkt op de Heerdenmarkt te Poperinghe. In lichtingen bij Justin Callens-Beck, Priester straat, Poperinghe. Het bekend kanlenkoopsters-huis Vrouw Vanhoenacker, Bruggestraat, (bij de Statie) Poperinghe, iaat aan zijne talrijke geliefde kantenwerksters van Poperinghe en al de omliggende genieenten weten, dat het voor het gemak van zijne werksters, eenen koop bureel geopend heeft, in het begin van de VLAMINGSTRAAT, nevens Den Hert in de stnjkeiij van Pieter Vandromme. [>eze die hegeeren voort in het huis te komen in de Bruggestraat zuilen toch altijd gediend en wel gekomen zijn. Verhoopend dat het IJ aden zeer aange naam zal wezen, groet ik U met achting wonend bij hare ouders, Au Café du Cen tre Yperstraat, heeft de eer te laten weten dat zij zich komt te stellen als Kleermaakster. Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij gelast met het invrtlrn van tantlcn en mét alle liei-stcllinden Casselstraat, POPERINGHE. in alle slag: Pikmachienen met zelfbinder en Zaaima- chienen Massey-Harris Zaaimachienen en Vettestrooiers Saxonia Ploegs-Ju- mellen Mclotte, Gembloers JSegden met ressorts, Eegclen »Osborn>-, Windmolens, Kalvermachienen, Strooisnijders, enz. enz. ABEELE. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij kom te plaatsen langs de Bruggestraat, dicht bij de .statie, als smid. Gij kunt bij mij verkrijgen alle slach van landbouw- alaam en -machienen, zooals beetmolens, strooisnijders. spuitmachienen, water- en aaljiompen, (nieuw systeem). Alle zink en stovewerk en alle vermaking wordt ook aanveerd. Ik durf verhopen met uwe orders vereerd te worden. Ilenri DEROO-ÜLLEVIER. aankomst van een Transport BISSEGHEM, bij Kortrijk. Inlandsche Granen, Rogge, Maïs, Haver, Peerdeboonen, enz. Alle slag van KOLEN. gemaakt in hard en zwaar beukenhout, zijn te verkrijgen bij aan genadige prijzen. ENGEL KNOCKAERT, te Rousbrugge, langs de kalsiede naar Haringhei biedt aan Groote hoeveelheid schoone gesneden Doorns voor weiden; Olmen, Boschplanten. alle soorten van Peerelaars en Appelaars, hoog- stamniige en voor tegen muren. Abrikoos - en Perzikbooinen, Sieraadplanten, Rozelaars, enz. Aanleg en Verzorging van hoven.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2