Priesterwijdingen. Op Zondag g Tuni, HERBERGKER ti/SSEN Te Verbollen, Op Zondag 17 Juni 1912. Wildstroopersdrama te Oostvleteren Woelingen.-Bloedige onlusten. Feesten en Vermakelijkheden. BUHGERSTANDEN VAN Notaris DE VO S} Donderdag 13 Juni 1912, Aan de Visschers. 't Eenigste produkt in Engeland gebruikt. Men vraagt maar toch vreesden dat alles zou instorten bij den laster en de leugens en de bedriege- lijke beloften van hunne vijanden En daar de katholieke meerderheid wordt van 6 op 16 stemmeD gebracht Moedwillige brand te Iseghem Dinsdag morgen onstond brand in de hof stede der gebroeders Van Ackere. Voorbij gangers gingen dapper aan 't werk en vier hunner werden gekwetst, waarvan de knecht Leonard Christiaens, de ergst. De arme man werd schrikkelijk verbrand en is donderdag overleden. Hij laat eene weduwe en verschei dene kinders na. Men is bijna zeker dat de brand uit politieken haat in de hofstede gestoken werd Z. E. H. Mgr Waffeiaert, bisschop van Brugge, Iteeft Zaterdag, in de hoofdkerk, gewijd 22 priesters, 19 diakens en 13 onder diakens. Priesters MM. Delanghe Elie, Renin- ghelst: De Poorter Jos"ph, Dixmude; Hille- waereArthur, Handzaeme; Hoornaert Alidor, Hooglede; Liefooghe Elie, Poperinghe; Meys- irian Marcel, Öostkerke (Brugge); Van de Pitte Paul, BraggeVan de Putte Jules, Kor-trijk; Verhoest Alme, Sar-la-Bruyèré^ Verié Adrien, Brugge; Wyseur Leopold, Reckem; tien PP. Capucienen en een P. van de Congregatie van Scheut. Diakens:MM. Coucke Frederic, Iseghem; Coucke Valère, Poperinghe; De Houck Joseph, Yper De Jonghe Marcel, Ardoye Denys René, Moorgèele Van den Bossch Richard, Vive-St-Baafs Van der Meersch Joseph, Kernrnel Van Rvi keghem Joseph, Gheluwe: Veramme Henri Pollinchove; Vermeersch Jules, ThouroutWarenburgh Romain, Clercken; drie PP. Bonedictienen (Steenbrugge) en vijf' PP. van de Congregatie der HH. Herten (Picpus). Onder-diakensMM. Benoot Auguste, Abeele-Poperinghe Bulcke Marcel, Oude- kapelle Devos Charles, Poperinghe; Lebbe Andté, Brugge; Lo\\ie Albert, Staden;Noppe Cyrille. Ardoye; Quaghebeur Georges, Po peringhe Van de Putte Louis. Roeselare; Van Haute Gaston, DixmudeVerfaillie Remi, Proventwee PP. Benedictienen (Steenbrugge) en een P. van de Congregatie der HH. Herten (Picpus). te kreeg op het hoofd een slag met eene ve- loponp, die hem eene bloedende wonde vea- oorzaakte. De politie kwam lussclien en zet te een einde aan het gevecht. .Proces is op gemaakt. Voor bedelarij werd P. Debyser, ge zegd Velter, donderdag naar Rekheim Lim burg overgebracht. Veto gestolen Heni Vancayzeele, landbouwer te Poperinghe, zette Vrijdag morgen zijn velo in den gang der herberg Het Stadhuis Toen de man eenige uren latar hem wilde terughalen, was de velo verdwenen het was een nieuwe machien eener weerde van 200 fr. Het geld der soldaten van den 1" tri mester 1912, is ton stadhuize toegekomen. De visschersmaalsi -happij St Pie ter geeft op heden Zondag, om 3 1/2 ure, in den nieuwen vischvijver, eenen prijskamp en hare jaarlijksche koning-vissching. Voor de laatste maal van dit seizoen, geeft de Familie-Cinema, Ernilo Lobeau, Veurnestraat, Zondag om 3 en 8 1/2 ure, en Maandag om 8 1/2 ure, drie prachtige ver tooningen. Als daukbetuig aan allen die zoo dikwijls liun tevredenheid over de vertoo ningen uitdrukten, deed het bestuur deze week uit Parijs een gansch nieuwe film ko men Verlossing, in 3 akten. Dit drama verwierf overal den meesten bijval en onge twijfeld, zullen hier ook alle liefhebbers, van de laatste gelegenheid gebruik maken, om dit te gaan bijwonen. INLEG VAN BOTER De melkerij van Poperinghe is reeds vol op aan den inleg, en zal dit doen tot einde Juni zoo wel-voor de burgers als voor de le den. De leden alsook de burgers der buitenge meenten kunnen zich van boter doen bedie nen door tusschenkomst der melkvoerders. TE LEP HOON 68. Ypor.Boetstraffelijke rechtbank. Lava Cyrille en Bekaert Henri, gerochien in ruzie in de herberg van Bamelis te Elver- dlnghe. Lava kreeg een geweldigen slag op het hoofd zoodat hij eenige dagen in doods- gevaar lag. Hiervoor krijgt Bekaert 2 maan den en 50 fr. Westvleteren. Nieuwe Pastor.-- E Heer A. Claeys, pastor te Wardatnme, dekenij Brugge, sedert mei 1904, komt als pastor benoemd te worden te Westvleteren de nieuwe herder is geboortig te Thielt, ten jare 1852. De inhuldiging zal plaats hebben op dins dag, 24n dezer, Proven. Val. Arthur Notre- datne, die hier op de plaats aan een inop- bouwzijnde huis aan 't werk was. is van pen hoogte van 4 meters van de stelling ge vallen hij was erg gekneusd aan het ge zicht en had een hand verstuikt. Vinger gebroken. Door 't vallen van een steen bij hel afbreken eener schouw, werd Oscar Elslander een vinger verpletterd. ISoiihnigge-llariiigiii'. Kiezing voor den Promntieraad. Gekozen zon der strijd M. Charles Brutsaert. burge meester van Watou M- Charles Dequidt, burgemeester van Loo. Plaaisvervangers M. Henri Brutsaert, geneesheer te Watou M. Cyrille Fevs, burgemeester van Beveren- aan-Yzer. estoutre.-De zegepraal gevierd Maandag avond hebben wij hier te West- out.re de zegepraal van 2 .Juni wel gevierd. De vlaggen wapperden langs alle kanten en rond 6 ure van den avond wierden de klokken geluid het kanon bulderde, het muziek liet menig blij deunlje hooren, bi, eiken herbergier dronken de muziekanten een lekker slokje van het kermisbier en te 9 ure, om ie sluiten, dreunde eind en verre eene krachtige BrabanQonue. Om den goeden uitslag der kiezing le vie ren, wierd aan al deze die hunne geiten lieten inschrijven een kaartje bezorgd om bij den eenen of den anderen herbergier, naar eigen keus, een pintje te ledigen op de gezondheid der katholieke partij. De uitslag van den geiten prijskamp moeten wij door plaatsgebrek verschuiven tot aanstaande week. M. Daniël De Haene, burgemeester van Veurne is aldaar overleden. De heer Pitsaer, de eerst gekozene volksvertegenwoordiger van de katholieke lijst van Hoei-Borgworm, is overleden. Hij zetelde in de Kamer sedert 1897. Zondag avond... 7 ure Van hier en elders begint nieuws toe te komen... en van overal is her dezelfde stemme 't Zit goed voor de katholieken Vreugde op alle wezens, blijd schap in alle oogen Welhaast komen vaste en stellige maren de katholieken tot geest drift ver voeren en 't gaat er zoo blijde en zoo luidruchtig in den Katholieken Kring, terwijl wat verder de bedrogen vijand zijne voorbereide vaandels weerom verbergt... hij is het herte in Dat moet gevierd worden hoort men roepen. De handelwijze der liberale en socialisti sche bladeren, toont nu duidelijk hoe die mannen het welzijn van het land verstaan fn plaa's van hun mannen tot rust aan te manen, en zoo werklieden hun daghuur te laten verdienen, en burgers en handelaars gerust te laten, nu zij zien dat het land de katholieken wil, die de partij van rust en vrede is, verdraaien zij de waarheid en ver- -valschen de feiten. Zoo trachten zij de ge moederen van het volk nog meerop te hitsen Zij zouden beter doen het volk tot bedaren èn orde aan te sporen de beslissing der kie zers te eerbiedigen en zich beieveren om door liet handhaven van rust en vrede den voorspoed van handel en nijverheid te ver zekeren, die niet dan veel kunnen verliezen, door de onlusten, die door woelmakers wor den verwekt, welke zeiven niets te verliezen hebben. Maandag... van in den vroegen morgen is het een loopen om nader nieuws; de katho lieken kunnen het nog niet gelooven! De dagbladeren worden uitgevochten... en ja, 't is toch waar... Hourrah Welhaast wap pert het vaandel het driekleurig vaan del!... 't Mag wel, want die katholieke zegepraal is de overwinning van 't vreed zame en vrijheidlievende België over dwang, wanorde en omwenteling. Met den middag luidden al de klokken in blijde akkoord en samen met kanongeschut, lieten de blijde mare over land en veld weer klinken, terwijl klaroenen en trommels de straten doorliepen om de katholieken tot de betooging uit te noodigen. nomen worden door de ernstige verstanden. Hij stelde zich stillekens aan in betrek met de hoppekweekers wiens toestand als- toen verre van schitterend was. Hij studeerde, gaf raad, kreeg last van zijne geestelijke overheid tot het stichten van bonden, gaf voordrachten, richtte tentoonstellingen in en de hoppekweek verbeterde, verbeterde en kreeg bare vorige faam terugja, ze mocht mededingen op de vreemde markten en met lof werd over haar gesproken. De boeren wilden met hem mede, ondersteunden hem en nu is hij verheugd door hen omringd te zijn om hen te bedanken voor die blijken van genegenheid en liefde. Hij bedankt al de leden voor dit kostbaar en prachtig geschenk. Hij bedankt ze voor het goed gedacht dat zij gehad hebben hem zulk geschenk aan te bieden. Daardoor willen zij in hem erkennen drn Priester. 't Is ook als Priester dat hij gewrocht heeft, 't Was hem opgelegd door zij e geestelijke overheid, 't was hem voorgeschreven door den Pauselijken wereldbrief en hij is over tuigd nooit voor iets achteruit geweken te hebben om zijnen plicht ten volle te volbren gen. En heeft hij tegenkantingen ontmoet, moeilijkheden gehad, hij heeft toch onop houdend voorlgewrocht wetende dat - Wel doen niet doet vreezen. Ook is hij er in gelukt eenieder te overtuigen dat zijn eenig- ste doel was de hoppecultuur te redden. Nu nog belooft hij voort tc werken en de verscheidene landbou wgilden te doen bloeien en groeien tot welzijn van de boeren, to1 welstand van den kleinen gebruiker, 't Is op heden een nieuw verbond tusschen hem en zijne landlieden. Die woorden drongen in 't herte van eiken toehoorder en de eerw. Heer Do Jaegher moet heden verheugd zijn te zien hoe die menigte landlieden hem dankbaar zijn voor al de lastige dagen en de halve nachten, die hij voor hen gewerkt en gezwoegd heeft. De Poperinghenaarop zijne beurt biedt den eerw. Heer Proost zijne beste gelukwenschen aan en in naam van zijne talrijke lezers drukt hij de hope uit hem nog vele jaren in onze streek te zien verblijven om voort met iever en moed te kunnen werken aan het welzijn zijner medeburgers. De uitslag der kiezing van Oostende ware onzeker Volgens de XXe Siècle meldt, zou er te Gbistel eene misgreep gedaan geweest zijn van 500 stemmen, ten nadeele der katholie ken. De misgreep zou men in het hoofdbu reel reeds gevonden hebben, maar alleen de Kamer kan de terechtbrenging doen. Is dit nieuws juist, dan ware de nieuwe zetel aan de katholieken. EËRNTIIM T M». I In den iloo^on Hoorn. bij Camille Theeten, Pollestraat Sn '1 /u 'cerd, bij Auguste Cleemiwerk, Crombeke-kals. Schoone Hesp, 3 In ilo Vrede, weg. 12 p. bij Louis Verhaeghe, Casselstraat 4 AuVonile de l^landre, weg. 12p. bij Charles De wachter. Casselstraat 5 An Café ISulieiiN, bij Maurice Logie, Hondstraat O In roosje, bij Gustave Gossey, Crombekestraat Eene Gans, In 't llooge, bij Hilaire Osstijn, Proven-kals. Schoon Schaap, geg. <j. Aug. Chaerlc S A ré|»ée royale, bij Cyrile Verstraete, Groole Markt Konijne moere. geg. door C. Coevoet tl In den Hole inval, bij René Deschodt, Westoutre-kals. Schoon Konijn, 141 In de Lelie, bij Hector Benoot, Veurnestraat 11 In deAieiiue Leenc geg. d, A.D'oogije bij Pieter Mërlevede, Boeschepe-kals. 11 In 'I Sluisje geg. d. R. Verhaeghe bij Henri Ghilletiert, Casselstraat 13 In de ISleekerij geg. d. Em.Vanexem bij Médard Roy, Veurnestraat io franken, 14 Aii Hu c «le liraband, bij Henri Bouten, Yperstraat 13 In Pretoria, bij Jules Brabandts, Meesseristraat 8 franken, 16 In tlon walviscli, bij Elie Muyllaart, Casselstraat 17 In Oostvlaaiidcren, bij Achille Lauwyck, Boeschepestraat Jaarlijksche Combatbolling, 15 In den ISoonaarl, bij Fr. Lermytte, Boeschepe-kals, Eersten Tap. 13 In de Viscliiuarkl, bij Alois Deraedt-Demuys, Berlenplaats Wehelijksche eslaminet den Dinsdag. Koningin Wilhelmina en de prins ge maal van Holland verbleven deze week eeni ge dagen in Parijs en werden er heel vrien delijk onthaald. De schilderij »Saloraé» werd deze week in Frankrijk aan een Amerikaan verkocht voor 480.000 fr. Te Constantinople heeft een erge brand 2000 huizen vernield. De schade bedraagt 20 milioen fr. Cliiéorei Van Tieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. De jachtwachter Cyrille Saesen, ten dien ste van M. Emiel' Butaye, notaris te Yper, had zijne ronde gedaan zondag nacht, en was te weege huiswaarts, toen hij opeens niet ver van hem, verschillige schoten hoorde. Seffens gaan ziende, zag hij eenen wildstrooper, die in eene hand een geweer en in d'andere, een haas hield. De man, zich ontdekt ziende, liep zich in een korenstuk verbergen, doch de nacht wachter, een ommeweg makend, vond hem terug. Opnieuw wilde de strooper zich in het veld verduiken, en Saesen achtervolgde hem. Aan den boord gekomen, keerde de strooper zich om eu loste een schot op den jachtwachter. Des anderdaags vond men Saesen bewus teloos in den dijk liggen Met een automo biel werp hij naar het gasthuis van Yper gevoerd. Daar werd zijn arm verzorgd hij was door het schot verbrijzeld maar zal niet moeten Afgezet worden. De dader, Emeric Vandecasteele, van Woesten, een gekende .pensjager, en die, door Saesen herkend werd, werd door de gendarmerie van Oost vleteren aangehouden. De kiezing van Zondag heeft, zooals ge zegd, de liberalen en socialisten, in een dol le woede gesteld, en, aangehitst door de 1 geuzengazetten, hebben de kartel listen in vele groote steden erge wanorders veroor zaakt., die door politie, gendarmen, burger- i wacht en soldaten onderdrukt moesten 1 worden. 1 M de Broqueville, eerste minister, heeft verklaard, dat de regeering wist, dat er eene oproerige beweging op touw gezet was, voor het geval dat de katholieken met de wetge vende kiezingen zouden zegepralen. De po- 1 liciekommissarissen hadden hem laten weten dat er talrijke revolvers in het Centrum in Borinage en in het Land van Luik verkocht waren. Zekere huizen waren aan de woel makers aangeduid, onder andere kloosters en eene groote katholieke coöperatief van het Centrum. Om op alles gereed te zijn echter, had de minister van oorlog zondag twee klassen soldaten doen inroepen, en tegen maandag noen waren deze allen op hunne bestem ming. Het krachtdadig besluit van het gouver nement en de snelheid waarmede de maat regelen genomen werden hebben de woel makers onthutst. Te Luik. Men meldt woelingen uit alle provinciën, maar het eerste en het ergste kwam uit Luik. De nationale vlag word aan de druk kerij der katholieke Gazette de Liége en van den Katholieken Kring afgerukt en openbaar verbrand. Uit het socialistisch lo kaal La Populaire - werden op zeker oogen blik tal revolverschoten op de gendar men gelost. In staat van wettige verdedi ging zijnde, antwoordden deze twee man nen en een knaap werden gedood. In het geheel zijn er 19 gekwetsten, waartusschen een luitenant, een burgerwacht en vijf agenten. Het lokaal der socialisten La Populaire -> is vernield. In de "Café Continental» kropen de verbruikers onder de tafels om beveiligd te zijn tegen de werptuigen steenen en me talen houten, der socialisten, alsook tegen de kogels der gendarmen. In de groote win kels en in de katholieke gestichten werden overal de ruiten vernield en revolverschoten gelost. Dinsdag verbeterde de toestand, dank aan de streng genomene maatregelen. Te Verviers. Tijdens de onlusten van maandag werd hier ook een betooger gedood en 30 gekwetst. Te Brussel, werd de uitslag der kiezing door de meeste bevolking met veel genoegen vernomen schoelies en opgehitste dronkaards echter veroorzaakten maandag en dinsdag avond erge woelingen. In vele straten hadden op stootjes plaats. Aan de bureelen der katholieke dagbladen werd lievig betoogd alle ruiten uitgebroken en in het S' Aloysiuskollege en de Sint Jan en Nicolaas kerk brand gestoken. Gelukkig kwamen de pompiers er op tijds bij om alles te blusschen. Revolverschoten werden zoo wat overal gelost. Te Cureghem staken de woelmakers ook de kerk in brand spoedig kon men alles uitdooven. Strenge maatre gelen werden genomen en alles stilde woens dag. Te Charleroi, La Louvière, Lessen en in geheel het Cen ter, hadden ook erge betoogingen plaats. Men poogde er de algemeene werkstaking op touw te brengen en Donderdag waren er in die streek 35.000 werkstakers. Te La Louvière is bet 4° Huieregiment van Brugge toegekomen, 2000 man sterk. Al de geestelijke gestichten van La Lou- vière hebben hunne leerlingen tot nader be vel verlof gegeven omdat de troepen in de lokalen moeten logeeren. Vrijdag eindigde de staking. Te Gent, en andere steden hadden- ook opstootjes plaats, maar zoo erg niet. Stadsnieuws. Eeremisse. E. H. Elie Liefooghe, zoon van Alois en Louise Dehaene, wierd op Zaterdag 1 Juni priester gewijd, en deed zijne plechtige eeremisse in O. L. V. kerk te Poperinghe Maandag laatst, om 10 ure. De E. II. Pastor der parochie en twee gewe zen schoolmakkers stonden hem bij aan het autaar. De kinders van het franscii klooster van den HViucentius hebben door haar zoet en voortreffelijk gezang de plechtigheid opgeluisterd. Aan allen die ten offer kwamen wierden gedachtenissen der prièsterwijding uitgedeeld. Een hertelijk feestmaal wierd te middage aan vrienden en kennis opgediend in de zaal van den Jongelingskring, en het feest, nog vervroolijkt door de blijde tijdingen over den schitterenden zegepraal der katholieken, liep af tot eenieders voldoening. Rechtzinnige gelukwenschen aan den nieuwen Priester en aan zijne eerzame familie! Mochte hij veie jaren ijverig werk zaam zijn in den akker des Heeren! In de vergadering van den gemeen teraad woensdag laatst gehouden heeft de raad eene aanvraag van de Vlaamsche Vrienden goedgekeurd waarbij de lin Juli voortaan in onze stad ook zal gevierd wordeD. Het feest zal officieel op het programma der kermisfeesten gemeld worden en bestaan uit eene H. Mis en een optocht van ver schillende maatschappijen. Later meer hier over. Veebond Sint Bertinus te Poperin ghe. De landbouwers, woonachtig op den Eekhoek en den Hipshoek, die begeeren deel te maken van den Veebond, zijn verzocht Zondag 9 Juni hun naam aan te geven in de vergadering der Boerengilden, bij H. Cal- ryeke. Binnen eenige dagen zal de keurraad naar de hofsteden gaan om de koeien en de veerzen op te nemen. AanbestedingZaterdag laatst, had in de bureelen van het bestuur van bruggen en wegen te Brugge de aanbeste ding plaats der werken tot heraanlegging in steenlaagwerk en bestrating van den gekas- seiden steenweg op het vak van Yper naai Poperinghe van de baan van Kortrijk over Yper en Poperinghe naar Duinkerke. op het grondgebied der gemeenten Yper, Vlainer- tinsihe en Poperinghe. Bestek fr. 166 874.90; borgsom 16,000 frank Aangeboden MM. L. BATAILLE, Po peringhe, 145,780 fr.; Ch. Deboutte, Bece- laere, 150.400 fr.; H. Gheyle Ch. De Jon ghe, Heyst-aan-Zee, 161,000 fr. Gevecht. In eene herberg langs de Werfsiraat, was men Zondag aan 't dansen, toen ruzie ontstond tusschen jongelinge' van Watou en Camille Verstraete en Albe- ric Baes van Poperinghe. De baas kon twe.e der kerels buiten krijgen, maar seffens be- gunnen zij de ruiten uitgooien. Camille Van- eenooghe, ging buiten en wilde ze aanzetten tot bedaring toen Baes toesprong en hem een steek in den arm gaf Een ader was afgesneden en de jongen bloedde geweldig. Dr Vanderheyde, in haast bijgeroepen, kwam de wonde toenaaien en deed den gekwetste, verflauwd door het groot bloedverlies, op eene berrie huis waarts dragen. 's Avonds rond 9 ure, ondmoetten zelfde Verstraete en Baes, op de markt Louis The- ry die met zijne vrouw huiswaarts ging. Zij vielen den man aan, en juist op het zelfde oogenblik kwamen de Watounaren daar voorbij met wie zij in ruzie gelegen hadden. Deze sprongen Thery ter hulp en Verstrae- GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 9 Juni, in 't Volkslusthof bij Achille Berat. 95 Fr. prijzen. 50 Fr. vooruit. Inleg 1,30 fr. per 2 bollen. De 50 eerste afgeholde vo gels 2,50 fr. terug. Gewone voorwaarden. GROOTE FLESSCHENSCHIETING. Callicanes. Op Zondag 9 Juni, bij Cy rille Cleenèwoick 60 fr. prijzen, gelijk welk getal ingeschreve- en er zijn. Nadere belichten zullen gezonden worden. BAANBOLLING. Callicanes. - Op Zondag 16 Juni, gege ven door de herbergiers bij wien de nationale vlag uitsteekt.150 Fr. prijzen; le prijs 50 Fr. Inleg 1 fr. per peloton van 4 man nen. Inschrijving van 2 tot 3 ure in Sint Hubert bij Henri Vancaeyzeele. Kermis-feesten te Sint Jan-ter-Biezen. Baanbolling op zondag 30n Juni, 105(r. Prijzen 25 Fr., 20, 12, 10, 6, 4, 4 en 4, 4 premien van 5 fr, Inleg 1 fr, per peloton van 4 mannen, Inschrijving van 1 tot 5 ure, bij J - B. Ryon. Pi'icMterlijltC benoemingen. Bisdom Bröoge. Zijn pastor benoemd te Wae- reghem de E. H. Vandromme, pastor te Tuquet (Moes- kroen), in vervanging van den E. H. Riethaege, die zijne rust neemtte Tuquet de E. H. Delputte, onder pastor van H. Hiionius te Iseghem te Westvleteren de E. H. Claeys, pastor te Wardamme te Houtliem (Veurne) de E. H. De Jonghe, onderpastor te Oost- camp, in vervanging van den E. H. Verhaege, die zij ne rust neemt te Wardamme de E. H. Leleu, onder pastor te Gheluwe; in de nieuwe parochie van St-Jo- zef te Wynendaele de E. H. Meysman, onderpastor te Ruddervoorde. POPERINGHE, van 2 tot 9 Juni, Geboorten. 127. Godelieve Lamon, d. v. Henri en Maria Plaetevoet. 128. Julien Carrein, z. v. Cyrille en Irma Melis. 129. Alice Merlevede, d. v. Camille en Irma Debeir. 130. Agnes Goussey, d. v. Alidore en Magdalena Logie. Overlijdens.—81. Beuns Siivie, 69 jaar, ongehuwd, zonder beroep, St Michielstraat.82. Hauspie Thc- rese, 88 jaar, zonder beroep, St Michielstraat. 83. Jansen Maria, 28 jaar, huishoudster, echtgenoote van Spetebroot Hilaire, wijk J.84. Wyffels Raphael, 9 maanden, wijk A. 85. Decreus Auguste, 76 jaar, zonder beroep, weduwaar van Sophie Willaert en echtgenoot van Maria Maerten, wijk J.'86. Van Cayseele Leonie, 62 jaar, landbouwster, echtgenoote van Louis Delalleau, wijk D. Huwelijksbeloften. Henri Develter, landwerker te Watou met Leonie Adriaen, weduwe van Henri Verbeke, kantwerkster te Poperinghe.Emile Ooghe, peerdensmid te Poperinghe met Julienne Vanheems, zonder beroep te Meteren. Huwelijken. 18. Maurice Deceuninck, 23 jaar, brouwersgast met Helena Verhaeghe, 21 jaar, dag loonster, beide te Poperinghe. 19. René Rouseré, 35 jaar, rentenier te Vlamertinghe met Alida Parret, 27 jaar, bijzondere te Poperinghe. 20. Maurice De- graeve, 29 jaar, brouwersgast met Emma Mortier, 28 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe.21. Henri Kino, 47 jaar, landgebruiker te Westvleteren met Eugenie Rubben, 24 jaar, dienstmeid te Poperinghe. 22. Jerome Dehouck, 25 jaar, landbouwer met Irma Delanghe, 24 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. Rousbrugge, van 1 tot 31 Mei. Geboorten.Neuville Godelieve.Deweerdt Mar tha. Cant Augusta. Verschaeve Maurice. Overlijdens. Rouseré Maurice, 5 jaar. Ver- bouwe Elisa, 33 jaar, weduwe van Maes Emile. Leenhouder Nathalie, 77 jaar, weduwe van De- maerel Petrus.Dequidt Blancka, 6 1/2 jaar. Huwelijksbelofte.Leroy Paul, bediende te Lam- bersart met Bouthez Marie, dienstmeid le Rousbrugge. Huwelijk. Sclep Constantin, bevelhebber der gendarmerie met Porreye Odeline, bijzondere, beide te Rousbrugge. Proven, van 1 tot 31 Mei. Geboorten. Dewippe Agnes. Looten Marie. Baillieu Oscar. Lamaire Zulma. Foutreyn Alice. Vandenbussche Marie. Marent Ida. Savaete Urbain. Descamps Jordain. Luyssen Maria. Overlijdens. L'Epee Roger, 10 maanden. Le- fever Yvo, 84 jaar, weduwe van Reine Folque.Baes Amelle, 90 jaar, weduwe van Delaeter Pieter. La- seure Marie, 67 jaar, weduwe van Desomer Edrnond. Deprez Coleta, 93 jaar, weduwe van Liefooghe Pe trus. Beeusaert René, 51 jaar, ongehuwd. Huwelijksbelofte. Carlé Georges, dienstknecht te Crombeke met Maerten Elisa, dienstmeid te Proven. Huwelijk. Tahon Leon van Kemmel met De- caesteker Louise van Proven. Den nagel op ten kop slaan, dat betee- kent, dat men hei fijn van n zaak vast heeft beweldit is tiet g.-val --oor de Theoboma die oris verkloekt en ms treond bloed geeft. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. NOTREDAME; apotheek A. KES- TELYN te Yperen apotheek LIBOTTE. STUDIE VAN DEN TE WATOU. om 1 um namiddag ter herberg De Concorde te Watou. groote Markt, 6|icul)iii'e V «'i-Looping; tan Daar klinken de blijde tonen van 't mu ziek, waarna de Heer Burgemeester voor uittreed: «Vrienden, willen of niet, Eerw. Heer Serruys moet ons een woordeken zeggen Uit alle monden braken de toejuichingen los en zoo gedwoDgen nam E. H. Serruys het woord. Onze lezers zullen het niet kwalijk nemen dat wij zijne redevoering voor volgend num mer bewaren. Zoo tot Zondag Drij maandt n tijd van betaling mits borg bijzonder engelsch jirodukt voor het Vervolg. De door deze wet uitgesproken straffen zullen verdubbeld worden Abij hervalling binnen de 2 jaren die volgen op eene veroordeeliDg wegens een der misdrijven door deze wet voorzien. B/ Indien het misdrijf des nachts ge pleegd is. Art. 19, Wet van 19 Januari 1883. De vader, de moeder, de meester en de lastgevers zijn burgerlijk verantwoordelijk voor de vischmisdrijven begaan door hunne minderjarige ongehuwde kinderen, die bij hen inwonen, dienstboden of aangestelden behoudens alle rechtsverhaal. Deze verantwoordelijkheid zal geregeld worden overeenkomstig artikel 1385 van het burgerlijk wetboek en zal slechts toege past worden op de schadevergoedingen inte resten en onkosten. Art. 20, Wet van 19 Januari 1883. Werd met buitengewonen goeden uitslag beproefd door den landbouwer Achille Cout- enier, van Poperinghe, op hop waar veel vliegjes zaten V t eene bespuiting was alle venijn verdwenen. Te verkrijgen bij Wed. Méilnrtl ISen- «i«s, Poperiiigbe aan 1 fr. 25 de liter. (Ge bruik 1 1)2 liter op 100 liters water. Een !'(M,ril('iig('lci(lei,< kunnende lezen eu schrijven, bij R. Moncareg- Sansen. Qi ffens goede meid in stad, inlichtingen O ten hu roeit; dezer. Jonge Meid rond de 25 jaar wordt gevraagd keuken ttiet kennende, weinig werk, voor rond Rijseel. 25 a 30 fr, Inlichtingen ten onsen bureele,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2