UNUGHT NIETS NIEUWS UIT BEItGIE. B T Men trekt gsene tanden meer! Nieuwe zepepraal voor ons Bisschoppelijk College. Het Eucharistisch Kongres te Yper w BURGERSTANDEN VAN Op Zondag i September. E li ii E ttuft r, li jh'i&SElM MARKTPRIJZEN. Alen vi* Terstond te pachten Te lioop van alle slag en van de beste soorten: Felix Van Caeyseele-Desmyter, Berichten. Maandag 2" September. Combat-bolling. Camille Gantois-Bruynooghe, Charles Halfmaerten-Corselis, Casseistraat, POPERINGHE. volgens welke, na twee jaren huwelijk, del groep van geheel den sloet met zijne 1000 echtscheiding mag uitgesproken worden op] mannen van alle christene maatschappijen, eenvoudig verzoek van de vrouw. Men ziet De stoet eindigde op de Leet waar Mgr. van hier wat er met zulke schandelijke wet Waffelaert met liet allerheiligste de bene van het huwelijk zou geworden! Ook hoopt dictie gaf. •men dat de Kamer ze zal verwerpen. E In Poperinghe werden zondag rond de 2000 kanrt- In gramschap wierp de stoker Albert i'-S voor Yper atgegeven. Te Yper werden er 8000 Vannuffel te Lambersart naar zijn ongehoor-1 atger,omen. En hoeveel personen waren er niet per zaarn lOjarig dochtertje met het eerste voor werp dat hem in de handen viel. Het was ongelukkiglijk een mes,dat door twee ribben in het hert drong. Het meisje stierf in de armen van haren weenenden vader, die zijn oogenblik van overdreven gramschap geheel zijn leven zal beklagen. Chieorci VanTieghem - Dupont, is altijd van beste produkten gemaakt. De schipbreuk van den Titanic zal aan de maatschappijen van scheepsverzeko ringen ecne som van 22 1/2 miljoen franks kosten. De laatste werkstaking der duitsche mijnwerkers, die nochtans maar tien dager geduurd heeft, heeft 8,438,804 mark dag- loonen doen verliezen. Do pruissische regeering heeft aan de duitschers verboden hunne kinders nog naar velo, tram, rijtuig, enz. Ons Bisschoppelijk College behaalt de eene zegepraal na de andere verleden jaar behaalde het zulk een schitterenden uitslag in de twee wedstrijden waaraan het deel neemt, dat wij het zagen aan 't hoofd staan, niet alleen van al de Colleges van het Bisdom Brugge in den wedstrijd onder al de Bisschop pelijke Colleges, maar zelfs, in den algemee- ueri wedstrijd voor middelbaar onderwijs, aan 't hoofd van al de onderwijsgestichten van geheel het land. Dit jaar is zijn zegepraal nog grooter. Het ligt nog in 't geheugen van iedereen die de prijsuitdeeling bijwoonde hoe in den wedstrijd onder de Colleges van het Bisdom scholen van 't buitenland te zenden. De. Brugge, het Bisschoppelijk College te Pope- belgische colleges der duitsche grens zullen hierdoor getroffen zijn. In Australië leeft eon man van 60 jaar die in dertig jaar geen minuut meer gesla gen heeft,., zegt men. De schade door de aanhoudende regen in Engeland veroorzaakt, is overgroot. In 't land van Wales is het gemaaid hooi en graan weggespoeld men vreest dat er veel vee zal verdronken zijn. ringhe verre de allereerste plaats bekwam j in de Derde behaalden M Paul Vanden- I bussche den 4 accessiel, M. Valeer Billiau |den 10 accessiet en M. Alidor Van Cayzeele den 15 accessiet in vertaling in de Rheto rica, met 0 leerlingen behaalden M. Jozef Pieters den 3 accessiet, M. Alfons De Bus- Ischere den 1 accessiet in Latijn, M. Felix Rommensden 5 accessiet in Latijn, den prijs in Vlaamsch en den prijs in Fransch dat is prijzen op 3, want er zijn in 't geheel maar Montenegro bereidt zich tot den oorlog] tegen Turkije. 3 prijzen te winnen Dat is wel eon merkweerdige zegepraal. Iedereen weet ook dat het Bisschoppelijk -- ïn Marokhech zijn negen franschman-1 College ónzer stad elk jaar mededingt in den nen door de oproerlingen gevangen genomen Salgemeenen wedstrijd voor middelbaar on- Men vreest voor hun lot. Frankrijk heeft derwijs dat is een wedstrijd ouder aide groote moeilijkheden met Marokko. j Atheneums en Gemeentecolleges van geheel I 't land en nog 7 andere Bisschoppelijke - Eene vrouw heeft gepoogd, den voorzit- Colleges die ook mededoen. terder ereerugde Staten, M. I aft, met een J jaar Was de wedstrijd ingericht voor dolk te vermoorden. Men kon ze beiotten. j jg Rhetorica en de Derde Latijnsche klasse. Portugal. - De bende van den Ver-I De uitslag van -dezen wedstrijd wordt borgen schal. - De hoofden dezer interna- doorgaans in het begin der maand Septem- tiouale aftruggelaarsbende, die hare slacht-1 door het Staatsblad bekend gemaakt. Doch offers uiiplundert bij middel van den truk juu reeds heeft het Staatsblad van 26-27 gekend onder den naam van 'verborgen Augustus den uitslag bekend gemaakt van schal komen Ie Barcelona aangehouden ^en wedstrijd voor de Rhetorica, wat de te worden. Het zijn Georges-Benoit PhiliApi'ijzen betreft; welnu het College van mon, fransch onderdaan, en Lorenzo Fonta- Poperinghe staat daar vermeld met vvj ner, Spanjaard. Men heeft bij hen 20,000 prijzen M; Alfons De Busschere behaalt adressen gevonden voor de zending van hun j «enen prijs in Latijn, M. Jozef Pieters eenen voorstel in Frankrijk en in Griekenland, tprijs in Latijn en eenen in Grieksch, M. wisselboekjes, vreemde weerden en eene|Fe''x Romruens eenen prijs in Grieksch en lijvige briefwisseling, waaruit blijkt dat de|eenen in. Fransch. De lezer, die niet wel schelmen een aanzienlijk getal slachtoffers j bekend is met zulke wedstrijden kan niet gemaakt hebben. bvel verstaan hoe schitterend die uitslag is h om hem zulks te laten begrijpen zullen wij Zwitserland. Door een Policie- pet volgende zeggen. Er zijn 29 Atheneums hond Aangehouden. Eene dramatische en Gemeentecolleges, en 8 Bisschoppelijke gebeurtenis heeft zondag de gemeente Alsta-j Colleges die aan den wedstrijd deel genomen etten in opschudding gebracht. Het was ker-j hebben en de Moniteur kondigt af dat er mis in het dorp en bal in al de danszalen jn 't geheel, voor al de vakken, 31 prijzen Terwijl men in een der zalen volop aan bet i behaald werden 31 prijzen voor 37 mede- dansen was, kwam een policiehond er bin- dingende onderwijsgestichten, dat is nog nen gesnuffeld en greep een der dansers een J niet een prijs voor elk gestichtDie 31 prij- 22-jarigen jongeling vast. Deze werd aange- zen zijn verdeeld als volgt19 Atheneums houden door policieagenten die eentge uren 0f Gemeentecolleges op 29 behalen zero te voren in eon veld het lijk hadden gevon-jjprjjZen Antwerpen, Beeringen, Bouillon, den van mei. Regina Staebler, 17 jaar oud Brugge, Charleroy, Diest, Dinant, Hasselt, on hunnen hond op zoek hadden gestuurd Hoey, Leuven, Mechelen, Namen, Nijvel, tiaar den moordenaar. De aangehoudene Oostende, Thuin, Thienen, Tongeren, Door hei ff volledige bekentennissen gedaan. Hij nijk en Verviers Bergen behaalt een prijs, had he; meisje tusschen twee dansen in eet; Brussel 1, Chimay 1, Virton 1, Aerlen 2, veld vermoord. Aeth 2, Elsene 2, St Gilles 2, Luik 3 en Welke zijnde uitwerkselen vanTheo I^J}4 5 Pr,Jz®n* bronia? - Van de eerste dagen dat men Drie Bisschoppelijke Colleges op 8 behalen het gebruikt, wordt de bloedsomloop gemak- j ff' 0 priJ2©11Bing, Herenthals en Neerpelt keiijker, de ademhaling dieperen sterker, j Hervo_ behaa.lt 1 prijs, 1 hielt 1, Gheel 2, het gedacht helderder, het geheugen scher-1 hortrijk 2 en I operinghe 5 prijzen per, de zintuigen fijner. ningen gegeven twee den Zondag, om 3 en 7 1)2 ure 's namiddags, en eene den Maan dag om 7 1)2 ure. Eene prachtige verbetering is aange bracht voor de liefhebbers die eraan houden wekelijks de boeiende tafereelen te gaan be zichtigen, namentlijk datpersoonlijke abonnementskaarten voor eerste plaatsen* geldig van 1" September tot 31 December 1912 zijn te verkrijgen voor 9 fr. Dat is dus 4 maanden voor 9 fr. Voorzeker zullen vele liefhebbers deze gelegenheid waarne men De vertooningen dezer week, beslaande uit dramas, komedies en komieke tooneelen, zullen voorzeker in ieders gunst vallen. On- noodig den lof van den familie-cinema van Emile Lobeau uit te spreken hij heeft zelf de beste reklaam gemaakt met verleden sei zoen alle toeschouwers tevreden testellen. Hij zal aan deze gewoonte niet Ie kort blij ven en het mogelijke doen om al de vertoo ningen zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Schoone onderscheidingMet veel genoegen vernamen wij dat onze stadsgenoot Camille De Clercq, hnvenier en hofbouw kundige, in de landbouwtentoonstelling deze week te Rousselaere gehouden den 1 prijs bekwam voor 125 soorten van peren en eene eervolle melding voor zijne gezaaide peren en appels. Profiat M. De Clercq.- Naar Congo.1'. Arth. Lefebvre, van Poperinghe, missionaris van Scheut, ver trekt op 18" September uit Antwerpen naar Belgisch Congo. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, O I* V O L ii s K ii. rerrII is11mE Groote Markt. 18. POPERINGHE. Een dronkaard dio Zondag rond 1 ure wat lawijd miek in de Casseistraat, nabij O. L. V. kerk, werd door de politie aangehouden en opgesloten. Het is zekere Camille Heindryck van Aertrycke. Door den tram overreden. Een ongeluk dat doodelijke gevolgen kon hebben gebeurde zondag avond in de Veurnestraat. De .twee trams naar Yeurne en naar Dix- mude die hier eiken avond rond 6 3)4 ure vertrekken, rijden altijd de Veurnestraat door met een tijdsruimte van omtrent 10 minuten. Nu zondag avond zat de eerste tram, voor Proven-Rousbrugge-Veurne, bomvol, meest met personen die terugkeerden van het Eu charistisch Congres van Yper. Dikwijls heeft de tram moeite om de groote klem der Doornstraat op te geraken, en Maria De- schodt. meid bij M. Remi Moncarey-Sausen, die met de winkeldochter den tram zagen voorbijrijden, zegde De tram zal voorze ker niet op kunnen met zooveel volk ik zal eens gaan zien. Het meisje liep dus ir haaste buiten, ging op de tramlijn staan ot.i den tram na te zien doch ongelukkiglijk, de tweede tram volgde op een afstand van 7-8 meters. I)e meid werd ten gronde gestuikt langs de kant van het gaanpad en peerden werd het onderste van een poot af gereden. Men moest het dier ter plaatse af maken. Itciiinglielsi.Onderscheiding. Jufvrouw Silvie Dauchy, oud 45 jaren, heeft bij Koninklijk besluit van 15 juli 1912 de nijverheids decoratie van 2de klas beko- in belooning van dertig jaar getrouwen en verkleefden dienst als meid bij d'heer Achiel Camerlynck, gemeentesecr. te Reninghelst. Vlaincrtinfthc. - Ontrouwe dienst meid.De Weduwe Lietaert, landbouw ster bemerkte dinsdag dat uit een koffertje op haar kamer eene som van 180 fr. ver dwenen. Het geld werd gedeeltelijk terug gevonden in het bed der meid. Deze ie weg gevlucht. Flverdinghe.Een dronken vrouw zekere Wed. B..., doorliep hier zondag na middag de straten tot schande strekkend aan geheel de gemeente, en dit reeds voor de derde maal dezen zomer, 't Ware te ho- pen'dat het de laatste maal ware Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chieo- rei - der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépot bij Delhaizegebr. Moncarey-Sansen Clcinskcrke.Gruwelijke moord. De pijnlijke ontroering in gansch Vlaande ren over 3 weken verwekt door de afschu welijke dubbele moord op de echtgenoote René Van Coillie en Cesarine Devogel, te Rumbeke, is nauwelijks eenigzins bedaard, of eene nieuwe schrikkelijke misdaad heefr maandag avond ons vlaamsche land en voor namelijk de gemeente Clernskerke en den omtrek in opschudding gebracht. De gemeente Clernskerke ligt tusschen Blankenbergheen Oostende. De genaamde Frans Lems, een kloeke kerel van 24 jaar oud, was in kennis met. een lüjarig meisje Mathilde Lems. Alhoewel denzelfden dragend zijn zij niet verwant. Het meisje verkeerde in belangwekkenden toestand en Frans Lems had aan haar vader gevraagd om te mogen trouwen.Vader Lems had daarin toegestemd. Sedert eenige dagen echter lagen de ver loofden in ruzie en de brutale kerel had het, meisje zelfs een geweldigen stokslag toege bracht. Maandag avond rond 9 ure, dwaalde Frans rond het huis zijner verloofde met een geweer. Met de vader van het meisje gerocht hij in ruzie en bracht hem drie vreeselijke messteken toe. Verschrikt liep het meisje naar het huis van haar broeder waar zij door Frans achtervolgd werd. In het huis moet hij tot bedaren gekomen zijn want verscheidene geburen zagen het koppel korls nadien vreedzaam de woning- van Karei Lems verlaten, alsof er niets beurd was. Zijde aan zijde richtten zij zich Daar de heidestruiken. Niemand bekreunde zich nog over het gebeurde. Rond 11 1/2 ure 's nachts, daar men het meisje Mathilde Lems niet zag terugkeeren, en een ongeluk vreezende, gingen eenige geburen de omlig gende heide afzoeken met lanteerns; zij vonden het lijk van Mathilde tusschen de struiken liggen; zij was dood door eene la ding loodkorrels in deD hals. De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn Het lijk lag op op de zijde. Te oordeelen 130 Duiven los om 5,50 ure. Aankomst Eerste duif om 9,41,51 ure; laatste duif om 11,16,62 ure. Snelheid Eerste duif 1216,62 meterslaatste duif 1117,24 meters. Afstand 282,670 kim. 1 Cassiers Em., 2 Clabau L 4 p., 3 id 4 p., 4 Dave G. 3 p., 5 Merlevede C. 3 p., 6 Derynck C. 3 p., 7 Vandevoorde C. 3 p., 8 Auiez Arth. 2 p., 9 Desagher H. 2 p., 10 Priem M., 11 Ghelein J. 2 p., 12 Baes H. 1 p 13 Merlevede C. 1 p., 14 Vermeesch C., 15 Merlevede C., 16 Vancien Berghe H., 17 De rynck C., 18 Depreeuw J.-A., 19 Liefooghe Em., 20 Debyser Em., 21 Dupont G., 22 Schmidt D 23 Devos Remi, 24 Vandevoor de C., 25 Lietaert J., 20 Clabau Loon, 27 Vannieuwenhuyze A., 28 Hannebouw M., 29 Amez Arth., 30 Dupont G. Staatsblad. Het kruis van 1° klas is toegekend aan Mad. Jules Folcque, gemeente onderwijzeres te Poperinghe sedert 35 Jaar en de medalie van lc klas aan de heeren Emile De Keirsgioter en Jules Devacht, onderwijzers, en aan M.Jules Folcque, rustend onderwijzer, voor 25 jaar dienst. Aan allen onze beste gelukwenschen. Zelfde eereteeken is nog verleend aan M. Depreeuw aangenomen onderwijzer te Beveren-aan-YzerM. K Claeys, ontvanger van het weldadigheidsbureel te Boeslnghe. De landbouwdecoratie van 2C klas is verleend aan Constant Depuydt van Poperinghe Jufvr. Nathalie Behaeghel van Vtamertinghe en M. Cleenewerck, id Dood van M. De Lantsheere. M. Leo De Lantsheere, gewezen ministoi van rechtswezen, kalh. volksvertegenwoor diger van het arrondissement Brussel, Woensdag morgend ten 8 ure 30 overleden in het kasteel van Putberg te Assche. M. Leo De Lautsheere was den 3 Sejitem ber 1862 te Brussel geboren. M. Leo De Lantsheere was minister tot in 1911, toen hij, met M. Schollaert, zijn ontslag gaf, en vervangen werd door M. Carton de Wiart. Het is M. 't Kint, provinciaal raadsheer en burgemeester van Wolverthem, die M. De Lantsheere in de Kamer opvolgen zal. Na den Zondag geestdriftig met ztjne vrouw en kinderen overgebracht te hebben ging M. De Lantsheere, die zeer wel te jias was, rond 10 3/4 ure naar bed. Op 't oogen Itlik dat hij te bed wilde gaan wankelde hij plotseling en viel met het gelaat op den vloer Toen men hem te bed legde was hij reeds den doodslaap ingetreden en, niettegenstaande de spoedige hulp van geneesheeren, moest men alle hoop opgeven. HOPPE. volgens de houding der handen die de strui- eenige meters ver medegesleeptseffens stopte de tram. De ]koif omkneld hielden, de verwarde kleederen, heer dokter Devos, rechtover wonend en die aisook de uitdrukking van haar gelaat, het ongeluk had zien gebeuren, deed zijne jschijnt er een hevige worsteling plaats ge had te hebben. Het lichaam wordt krachtig, beter ge schikt tot den arbeid, en zoo haastig niet vermoeid. Welke lieden moeten Theobroma nemen 1. Gezonde lieden die moeten overwerken, lastigen arbeid verrichten of in ongezonde bedieningen, bijzonder vatbaar zijn om be smettelijke ziekten te betrappen. 2. Al degenen, die uit hoofde van overar- beid, verdriet, hoofdbreking in eenen staat van geestestraagheid en algemeene moede loosheid gekomen zijn en de noodzakelijk heid van een sterkend geneesmiddel gevoe len. 3. Zulke liden, teringlijders, zenuwlijders, vermagerde, uitgemergelde lieden, al dege ne die krachteloos, afgemat, tenden raad zijn. Hoeveel host Theobroma Drie frank voor eene flesch en daarmede is men tien a veertien dagen goed en spaart men andere medecijnen. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. NOTREDAME apotheek A. KES TELYN te Yperen apotheek LlöOTTE. Zaterdag morgend werd te Yper liet eer ste gewestelijk Eueharitisch Kongres geo pend. Ten 9 1)2 ure vergaderden drie afdee- lingen in het St-Vincentius-A-Paulokollegie 's Namiddags, ten 2 1)2 ure, had de ver gadering plaats der vierde afdeeling, voot behouden aan de onderwijzers. Ten 4 1)2 ure had de algemeene vergade ring plaats in het Volkshuis. De E. P. La- dislas, der Minderbroeders van Mechelen en M. Degroeve, advokaat te Brugge, hebben er liet woord gevoerd. De zondag werd besteed aan do groote godsdienstige plechtigheden. De Stad was prachtig versierd. Draperij en, wimpels, vlaggen, bloemen, loover en groen, gaven de straten een feestelijk uit zicht. In 't begin der statiestraat was een groote en prachtige triomfboogopgericht met het opschrift Welkom Op de Van donpeereboomplaats was een groot verhoog opgetimmerd, waarop een altaar opgericht was. 's Morgertds had er eene algemeene com munie der kinderen plaats. Meer dan 1000 kinderen naderden tot de H. Tafel. Ten 10 ure werd de plechtige hoogmis gecelebreerd, met pontificale assistentie van Mgr Waffe laert. In de St-Martinuskerk waren de muren en de pilaren behangen met draperijen. Ne vens het hoogaltaar, langs den kant' van het evangelie, stond de troon van Mgr Waffe laert, Bisschop van Brugge, die de hoogmis bijwoonde. Tijdens de vespers on liet pontificaal lof ten 2 ure, stroomden de afgoveerdigrien der dekenijen van Yper, Meenen en Poperinghe in groot getal toe en gingen post vatten ojt do hun aangeduide plaatsen voor den stoet Ten 3 ure werd deze gevormd en rond 4 ure zette hij zich in beweging. De stoet was prachtig en met beste weder begunstigd. Men schat op 10 000 mannen die eraan deel iiamen en gedurende een uur en half was het een voorbijgaan van katho lieke mannen biddend of' lezend, waartus- schen de muzieken hunne schoonste gods dienstige marsclien uitvoerden. Poperinghe, met de vaandels van Muziek, Koormaatschappij - De ToekomstVolks huis, Ste Anna, Duivengilde, Vereenigde Werklieden, Jongelingskring. Studetiten- bond vorenop, vormde den bijzondersteri Da iezer gelieve wel te bemerken dat het getal mededingers van elk onderwijsge sticht door den Moniteur niet bekend maakt is maar wij weten dat in de klasse Rhetorica van die 37 Onderwijsgestichten er te zamen 312 leerlingen zijn, dat is in middelmate 8 of 9 voor elk gesticht; en wij weten dat er in de Rhetorica van het College te Poperinghe slechts 6 leerlingen zijn dus 31 prijzen voor 312 leerlingen is één prijs voor 10 leerlingen, dus 5 pi ijzen voor 50 leerlingen en 't College van Poperinghe behaalt 5 prijzen met 6 leerlingen, dat ware 41 of 42 prijzen met 50 leerlingen Hadden wij geen gelijk als wij zegden dat het College onzer stad nog eens een groote zegepraal behaalt, ja, eene onover troffen zegepraal Eere aan de overwinnaars MM. De Busschere, Pieters en Rommens zij doen eer aan het vrij katholiek onderwijs zij doen vooral eer aan hun geliefd Collega te Poperinghe. Deze week zijn deze drie bekroonden naar Brussel gegaan om or jiu 't bijzonder ondervraagd te worden mis- schien'komen zij nog eens wel met nieuw lauweren af Eere ook aan de ijverige Heeren Principaal en Leeraars van on CollegeHet moet hun aangenaam zijn hunne leerlingen zoo bekroond te zien hot moet hun een genoegen zijn te zien dat hun College, dank aan hun onophoudende zorgen en hurt onverpoosd werken, groeit en bloeit ja zelfs t,e zien dat eene geheele reeks wed strijden, zoowel voor het Bisdom als voor geheel 't land, het Bisschoppelijk College van Poperinghe aan het hoofd stellen van alle Onderwijsgestichten, niet alleen aan het hoofd van al de Bisschoppelijke Colleges van de provincie Westvlaanderen, maar zelfs aan het hoofd van al de Onderwijsgestichten van geheel het land Leve, leve het College van Poperinghe Stadsnieuws. De kunstavond. 't Is dus op zondag toekomende 8 September dat wij het genoe gen zullen hebben die welgekende en beroemde zangers, voordrachtgevers en leeraars op onzen schouwburg te ontvangen Indien het feest hadde kunnen geschieden in den namiddag, onbetwistbaar zouden veel vreemdelingen naar'onzen schouwburg ge komen zijn. Doch wij willen dit feest voor behouden aan onze Poperingsche Medebur ers, wij willen hun allen "de gelegenheid geven die zangers en kunstenaars te bewon deren en alzoo eenige aangename uren door te brengen wij willen hun ook de gelegen heid verschaffen hulde te brengen aan den volksstam, aan den man/met wien het gan- sche land sedert eenige weken uitsluitelijk bezig is, aan onzen Hendrik Conscience Ook de kaarten gaan snel weg en wij raden onze medeburgers aan zoohaast mogelijk jdaatsen aan te vrage.n bij Onze Vlaamschi Vrienden of ten bureele van De Poperin ghenaar-». Dat eenieder wel overtuigd weze, dat de gelegenheid van 6 a 8 muziekleeraars, zan gers en voordrachtgevers te hooren, die het and door gekend zijn, die laureaten zijn van onze groote Vlaamsche Muziekschool, dat die gelegenheid bijlange niet alledaagsch is Tot zondag, en niet een vlaamsche vriend, niet een liefhebber van prachtige zangen, niet een minnaar van muziek en tooneel te Poperinghe of bij weze daar tegenwoordig. Allen in den schouwburg om 8 ure De open in gsrrrlo oningen van den Familie - cinema van M. Emile Lobeau- I) Hondt, hebben deze week plaats. Zooals verleden seizoen worden wekelijks 3 vertoo- poort open en door eenige mannen opgeno men, werd het meisje daar binnengedragen Haar linker scltoe was afgerukthaar kleederen en rokken waren aan stukken gescheurd en men zag een groote wonde onder aan den linker voet De heer genees heer d-iende het meisje, dat in bezwijming lag, de eerste zorgen toe en dan droeg men zo naar het gasthuis over. Bij nader onderzoek bestatigde men dat zij nog al erg gekwetst was aan de twee beenen; de linker groote tee is verstuikt en zij kloeg van pijnen iri de zijde, waarschijnlijk van de stuik van 't machienzij had lichte verwon dingen over de beenen en de zijde. Maandag was haai' toestand onrustwek kend de koortsen waren hevig doch lang zamerhand is de toestand veel beter gewor den. Een onderzoek is over de zaak gedaan om de verantwoordelijkheid vast te stellen en het parket van Yper is woensdag ter plaatse gekomen en heefr er de winkeldochter vtyj M. Moncarey en twee andere getuigen doen uitleggen hoe het ongeluk gebeurde Het slachtoffer, 18 jaar oud, dochter van Jules Deschodt van Poperinghe, is buiten gevaar. Een vliegmachien op een groote hoogte vliegend, is hier woensdag namid dag rond 5 ure, boven onze stad voorbijge trokken. Zij kwam van 't noorden en vloog Frankrijk in. Ontvlucht. Achille Gokelaere, van Poperinghe, tegen wie een mandaat van aanhouding bestaat, was over eenige weken naarFrankrijk getrokken. Woensdag avond echter vernam de politie dat hij naar Pope ringhe gekomen was en zich in de herberg van B. Verstraete, Yperstraat, bevond. De agent Eerdekens, vergezeld van twee nacht wakers, trok er naartoe rond 11 ure's avonds De agent en een der nachtwakers gingen binnen en Gokelaere, die daar inderdaad zat, spoedde zich naar achter. De agent Eerdekens liep hem achterna maar zekere Aanhouding van den dader. Frans Lems werd rond 7 1/2 ure in zijne woning aangehouden door M. Dietry, burge meester van Haan-aan-Zee, en den veld wachter. De toestand van vader Lems is zeer be denkelijk. Hij heeft nog kunnen vertellen hoe de twist met Frans Lems ontstaan is Het parket ter plaats. Door het parket ondervraagd, antwoordde de kerel barsch en toonde zich volkomen onverschillig. Hij werd naar het gehucht Heide BRUSSEL, 28 Auo. Sedert het begin der week is de hopmarkt kalmer geworden, en zijn de prijzen gedaald. Heden noteert Aalst, beschikbare waar 165 fr., en nieuw gewas 87 1/2 fr.; Poperinghe, be schikbare waar, 145- 152 1/2 fr., en nieuw gewas 82 1/2 - 85 fr. In het Land van Aalst blijft de hop ver achterd, maar men rekent-toch op 30.000 centenaren POPERINGHE, 30 Auo. Markt zeer kalm met onbeduidende zaken. Poperinghe (stad), nieuw ge was, 80 tot 82 1/2 fr. De kooplieden schatten dat de hommelhoven in geheel de Poperingsche streek wel zooveel zullen opleveren als over vier jaar, 50.000 centenaren. UIT ANDERE LANDEN. Een handelsblad uit Duitschland schat dat de hopoogst over geheel wereld wel 1.800.000 centenaren zou bedragen tegen 1.200.000 centenaren (van 100 pond) in 1911. wordt jaarlijks omtrent 1.700.000 centenaren ver bruikt in de brouwerijen. Indien het weder gunstig ware, zou men omtrent 130.000 centenaren overschot hebben. In Engeland rekent men op een goede opbrengst van 350.000 centenaren tegen 275.000 verleden jaar Amerika zou ook veel opleveren, misschien 445.000 tegen 392.000 in 1911. In Duitschland gaat de pluk traag vooruitde plan ters zijn doorgaans tevreden over de producten. Tempeest-Lanteerns, merk Hel Hart 'de beste, de zekerste voor land hou wers, voerlieden, enz. te verkrijgen bij Sansen-Decorte. Poperinghe Deze lanteerns kunnen niet doodwaaien noch ontploffen wanneer zij vallen. t IvTeng'elirLg'en.. Sus Spiermans was bij de piotten tnge naar het gehucht lli.ifd. Op zekeren dag vroeg hem de serge waar hij in de tegenwoordigheid [antSoldaat Spiermans, wat doet uw va gebracht werd van het lijk zijns slachtoffers. De onmensch was volstrekt niet ontroerd en liet niet het minste spijt blijken over zijne afschuwelijke misdaad, integendeel, met de grootste onverschilligheid bekende hij zijne misdaad aan de magistraten en voegde er bij dat hij vast besloten had zich te wreken en zijne misdaad langen tijd voorberaamd had. Dinsdag avond werd de moordenaar door de gendarmen naar Brugge gevoerd en in het celgevang opgesloten. Over twee jaar werd een zoon van Jaak Lems door het assisenhof van West-Vlaanderen, te Brugge, ter dood veroordeeld voor eene afschuwe lijke moord, gepleegd op een meisje van den omtrek van Clernskerke. Cliieorei Van Tieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. Te Cüeiit hadden zondag twee bloe dige dramas plaats. Een 62 jarige heer had geheel den namiddag met eene 40 jarige vrouw op wandel geweest met een huurrij tuig, toen hij 's avonds, de vrouw met eeD revolver doodschoot en zich zelf een kogel in het hoofd loste hij werd echter niet erg gekwetst. Een man doodgeschopt. Wat later in eene herberg van het Sint Pietersplein, ontstond ruzie tusschen René Desmet, 36 jaar, en eene gehuwde doch gescheidene der Die is begraven sergeant. Neen, ik bedoelde, wat was hij eer hij begraven werd Dood sergeant. Onderofficier (woedend). Snul, wilt ge mij niet begrijpen Ik wil weten wat uw vader was, eer hij dood en begraven was. Toen was hij levend sergeant Leon Bailleul, daar ook aanwezig, liep Go-1 vrouw met wie Desmet reeds 11 jaar leeft Personen kwamen tusschen en op een oogen blik dal Desmet ten gronde viel gaf de vrouw hem een schop op den onderbuik. De man roerde niet meer en bleef op den slag dood. - Te Deynze viel zaterdag een wielrijder dood van vermoeidheid. - Te Edelaere-bij-Audenaerde verplaatste de echtgenoote Toelman een geladen geweer. Hel wapen ging af en de vrouw werd dood geschoten. Koning Joris van Engeland heeft beslo ten koning Albert van België het orde van den Kouseband toe te kennen In 1846 waren er in het geheel in Bel gië 799,818 huizenin 1866 waren er 929,792 in 1880 waren er 1,002 082 in 1890 waren er 1,198.053 en in 1910 waren er 1,329.504 waarvan 164,048 in Westvlaan- deren. In Oostende is geheel de Bazar des Mille Colonnes woensdag nacht afgebrand. De oudste burgemeester van België is M. Lodewijk Haegens, 93 jaar oud, en sedert 1857, dus 55 jaar, burgemeester van Gavere- bij-Audenaarde. kelaere ter hulj> en viel de agent aan, om zijn maat los te krijgen. De nachtwaker, den agent handgemeen ziende met Bailleul, en de twee mannen niet kennend, hielp Bailleul overmeesteren, binst dat Gokeiaöre al de voordeur wegvluchtte. De tweede nacht waker hield de wacht bij het achterpoortje om het vluchten langs daar te beletten. Van Gokelaere vond men geen spoor meer IK wcei nirt alles, maar wat ik weet is dat de schoonste keus van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij Sansen - Decorte, Poperinghe. Trouwe bediening genadige prijzen. Volledige keus van Stoveu en Cuisinièren. Ypci*. Een Poperinghenaar over reden. Dinsdag voormiddag kwam Omer Reniere, die doofstom is, per velo uit de O. L. Vrouwestraat gereden, Aan den hoek der Dehaernestraat, reed hij op een peerd dat loopend afkwam en dat hij niet gehoord had Het peerd viel en de ongelukkige werd ver- trappeld en door een wiel overreden. Hij werd schrikkelijk aan het rechterbeen ge kwetst en het gelaat vormde nog slechts eene wonde. Zijn rijwiel werd gansch verbrijzeld roven. Eerlijke vinder. Joseph Couwet, plafonneursgast te Poperinghe, ing dinsdag te voet naar Proven tusschen de Clytte en de Naaldoog zag hij een aantee kenboakje liggen, nam bet op en bestatigde later twee bankbiljetten van 20fr. in za ten. Couwet droeg het gevondene naar de veldwachter, die later vernam dat de rnelk- voerder Edmond Decrock hot verloren had. Men oordeele over de vreugd van den man toen hem zijn geld werd terugbesteld. H aton. Op hol. Het gespan van den bakker Louis Quetstroy ging dinsdag op hol wijl de twee kinderen alleen erop za ten. Henri Deiaire kon het hollend dier te geuhouden en zoo alle ongelukken vermij den. Dat verdient belooning Beveren-aaii'Yzer. Tramonge al. Een landbouwer van Bambeke ver liet zaterdag morgen de brouwerij van M. Feys met een wagen met twee peerden be spannen. De tram kwam juist af en een der POPERINGHE, van 25 Augustus tot 1 September, Geboorten. 197. Charles Pyckz. v Honoré en Juliana Berten.198. René Titeca, z. v. wijlen René en Maria Blanc kaert. 199 André Dumon, z. v. Jerome en Amelia Vermeersch. 200. Georges La- conte, z. v. Joseph en Mathilde Depoorter 201. Georges Deweppe, z. v. Camille en Helena Mahieu. 202. Roger Jacob, z. v Elie en Elisabeth Pinson. 203. Benoit Creus, z. v. Theophile en Maria Deroo. Overlijdens.Sohier Catherine, 95 jaar en 9 maanden, landbouwster, weduwe van 1° Franciscus Deroo en 2* Auguste Vermeu len, Veurnestraat. Bruynooghe Louise, 69 jaar, rentenierster, weduwe van Petrus Vandevyvere, Bruggestraat. Sergier Be noit, 83 jaar, zonder beroep, weduwaar van 1° Maria Baillieu en 2° Joanna Deschry- ver, Duinkerkestraat. Pyck Charles, dagen, Wijk L. 134. Logie Jules, 60 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Phiiomene Rossey, Wijk I). Huwelijksbelofte. Jéróme Van Eecke tolbeambfe met Anna De Gent, dienstmeid, beide te Poperinghe. Watou, van 25 Juli tot 29 September. Geboorten.Outtier Germaine.—Breino Gerard. Ruckebusch Magdalena. De- haese Angèle.Brutsaert Jerome.Maer- ten Ida. Brutsaert Gaston. Vandei Bruwane Maria.Delanote Antonius.Top Anna.—Camerlynck Judith. Overlijdens.Brunaut Eugenie, 60 jaar. echtgenoote van Aloise Decour. Breyne Gerard, 2 dagen. Vandenberghe Albert, 6 maanden Prum Marie, 49 jaar, echtge noote van Theophile Cheroutre. Huwelijk. Declerck Gaston, landbou wer met Marie Cordenier, landbouwster, beide te Watou. I In «Ie GalgeHlratil, bij Achille Pyck, Yper kalsiede. |ti In «l«*n KeirNelaai', bij René Gantois Poperinghe, markt van den 30 Aug. Tarwe, 100 kil. 21,00-Rogge 16,50 - Haver 18,00 - Aardappelen, 100 k. 10,50- Boter de kil. 3,20 a 0,00, Eieren de 25, 2,50 a 0,00. Yper, 24 Aug. Tarwe 19,50 a 21,50 rogge 17,00 a i8,50 haver 19,00 a 21,00,; aardappelen 6,50 a 7,50 boter 3,00 a 3,10 eieren 2,50 a 2,00. Rousselaere, 27 Aug. Tarwe 23.00 a 25,00; id.roode 19,00 a 19,50; rogge 17,00 a 18,00 haver 20,00 a 20,50; boonen 23,Ot) a 24,00; aardajtpelen 9,50 a 7,50; boter 3,00 a 3,25eieren 2,70 a 2,90koolzaad olie 70,00 lijnolie 76,50; oude suikerijboo- nen 16,50 a 17,00; id. gele 14,00 a 14,75. Kortrijk, 26 Aug. Witte tarwe 20,00 a 20,50 roode tarwe 19,00 a 19,50; rogge 17,00 a 18,00; haver 20,00 a 20,50 paardeboonen 23,00 a 24,00; suikerijboonen 16,25 a 0,00 witte aardappelen 4,50 a 5,00 boter 3.00 a 3,30 eieren 2,50 a 2,60 koolzaadolie 73,50 lijnzaadolie 73,50 koolzaad 34,25 lijnzaad 36,25 koolzaadkoeken 13,00; lijnzaad koeken 22,00 a 23,00 sodanitraat 26,75 ammoniak- sulfaat 36,75 a 00,00 Veemarkt65 ossen, 0,96 a 1,04; 139 veerzen 0,96 a 1,06; 172 koeien 0,94 a 1,04 47 stieren, 0,92 a 1,03. Brussel, 27 Aug. Verkensmarkt. Te koop 306; prijs per kilo op voet, 1,15 a 1,25. Anderlecht, 27 Aug. Verkensmarkt. Te koop 3199 prijs per kilo 1,07 a 1,23. Smidsgasl vast werk geheel den winter, wordt gevraagd bij P. Allaeys-Lougez, werktuigkundige, Priesterstr., Pojieringhe. akkersknecht seffens gevraagd, bij Ca mille Vancayseele-Bossaert, Vlamer- tinghe. m choenmakersgaslen en halve gasten wor- U den altijd gevraagd in de Cordonnerie Universelle, 36, rue du C'ollège, Dunker- que, France. Goed loon naar verdiensten en verzekerd werk. Kost en inwoon. Betaüngnaar beliefte per weekof per maand. Te pachten herberg »In de Peerdenmarkt- op de Peerdeumarki te Poperinghe. In lichtingen bij Justin Callens-Beck, Priester- straat, Poperinghe. Abeele, herberg - De Zon», dienende tot scheerwinkel, en 3 vierendeel land. Voor verdere inlichtingen zich te bevra- bij den brouwer Petyt, te Abeele. De welgekende Herberg »De Kruisstraat», te Proven, met hof en zaailand. Voor voorwaarden zich te begeven ter brouwerij Feys-Cailewaert, te Rousbrugge. Groote en kleine Iiardienstig om melk naar de uitwegen der hofsteden ti voe ren 1 Velo trois fusils met nieuwe ban den en chambres-a-airs. Bascule kunnende 200 kilos wegen. In 1ten onzen bureele. Goede kloeke Machien om tabakte herven, met 10 stalen messen, bij Benoit Garcy, Bellestraat, bij den Havermuis, Poperinghe. Schoonen Herbergtoog met nieuwe bier- pomp. Voor inlichtingen zich te wenden ten onzen bureele. Fresnes-kolen, Hommeldrogers, Cokes, enz alsook Kalk, kan men in de beste voorwaarden verkrijgen bij Casseistraat, POPERINGHE. dM ZEEP 'iSuNLIGMT'iecp maakt de wascht gremakke. lijk enpeeft het lijnwaad den frischenen aangenamen gteur van den buitenlucht. wint de dokters nPOTOflfVP in den minuut en erkennen dat de ULH U'lLilvlj voor de on verdraagzaamste tandpijn doet \erdwijnen. De ÓluTVTOi 10IVIO behoudt do bedorven tanden en verhindert opzwellingen en 7,(verinnen. Opge past voor 't bedrog. Kisch een DENTO- GrKIVK, het ficschje fr. 1 .GS, in al de goede apotheken des lands. VBRKKIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTHEKEN .17. Monteyne te Poperinghe en M. Libotte VYper iLElSCHEN TEGELS 5000 vierk. meters schoone glei- schen bekleeding van alle slach, voortkomende van uitverkoop, te koop. J. Colette, 181, Kroonlei, Brussel. Tél. 5524. Croinbeke kals. SPORT. Football. F.C. Poperinghe. Heden Zondag, om 3 ure, algemeen entrainempnt op Den KouterAlle spelers worden dringend verzocht op te komen want bij 14 dagen be ginnen de officieele matchen en er is tevo ren wat oefening noodig. vlieger verbrand. Te Dowaai viel del Feesten en Vermakelijkheden. officier Chandenier. Zijn essencebak ont-| plofte en de ongelukkige werd doodgebrand In (lc Concorde, bij Cyrille David, Casseistraat Belangrijke bokspartij.Jack Johnson beeft zich eindelijk laten overhalen om een match te betwisten te New-York tegen Joe Jeannet.te, Johnson zal hiervoor 375.000 fr. ontvangen. Diiivciibond - Popei-iiiftlie. Uitslag van den prijskamp uit CHARTRES van 25 Augusti 1912.Wind: Zuid-West. GAMBOLLING EN Crombeke. Op Zondag 8 Sejitember, iri de Hoogo Zaag, bij Désiré Wylleman. 150 fr. Prijzen; inleï 65 cent. voor 2 bollen. GROOTE BAANB0LLING. Rousbrugge. Op Zondag 1 September. 150 Fr. Prijzen verdeeld als volgt50 fr.- 130 - 20 - 15 - 10 - 0 - 5 - 4 en 10 fr. te verlo ten onder de niet winnende pelotons. Louis Boidin, zager te Watou, iaat weten at hij van heden af geene schulden meer ■kont die zijne vrouw Louise Waels maakt. heeft de eer to laten weten dat hij zich komt te plaatsen als bakKci* in de Elverdin- ghestraat, nr 11, Poperinghe. Bij hem zal dagelijks versch brood te ver krijgen zijn en op aanvraag zal het brood ien huize besteld worden. AJpliouse Crombcz, Rekhofstoaat, Poperinghe, heeft de er: kenkaar te maken dat hij het volzetten van alle gebouwen aanveerd per loopende meter. Bij Eduard Caron, A la Bfille-Vue, te Boeschepe, te verkrijgen ten alle dage zand voor brij ken, zand voor metsers, zand voor plankenvloeren. Ik heb de eer mijne kliënten te laten weten dat ik mij gelast met. het inzetten van tanden en met alle lici-stcllin^cn

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2