ÉDHJGM E" Dobbels-Haerinck. BUITEfiiiAJiDSCH fiiEUOIS. NIEUWS UIT BELGlE. Wollenhandel De tentoonstelling zal nogopen zijn Heden Zondag van 9 tot 12 uren. Belangrijke aanhoudingen te Brussel. WI17TQ is meer aan bevelen APOTHEEK-DROGERIJ A. KESTELIJN, HOPPE. Cliicorei Van Tieghem - Dupont, BURGERSTANDEN VAN Seffens te koopen of te pachten. Op Zondag 6 October. EERSTEN TAP LAATSTEN TAP Jisrlijksche lerrnis RE RB ER GK ER MJSSE N Woonhuizevan im8 Diericx, 2 ronde tafels 2 beddens stoelen rayons voor etalages, enz., enz. MARKTPRIJZEN Wc BRt'TSAERT-DUCLOS, Derde Prijskamp IliH róiM-iic Hop. Middelb. Cult. Een:prijs.- 91 p.: Van Caeyseele Felix. 90 p. Gheeraert Cesar. Eerste Prijs: 89 1/2 p.: Boeket II. 88 1,2 p. Itenys Wed. 88 p. Hauspte Jules, Bo^aert Cyr. 87 1/2 p Cappelaere H Merlevede Wed. Pieter, Lobeau Kd. 87 p, Lebbe H., Beddeleem R. 86 1/2 p. Vitse Wed Vandenberghe Is., Desmyter Silv., Dbondt P. 86 p. Verdonck Cl»., Vandenberghe It 85 1/2 p. Boone Elie, Deprez Ed., De- wan eke r J., Rubbrecht Cam. 85 p. Sanson Const., Slruve Ben., Buseyne Ch. 84*1/2 p. Forceville R., Beddeleem L. 84 I». Delbecque J., Verdonck Cam. 82 1/2 p. Delporte Is., Ollevier H. 83 p. Caulier Ben., Boudein Binders, Denys-Top Dés. Tweede Prijs: Billiau Ach. Vierde Prijskamp ISuvi'iiiselie Hop. Kleine Cultuur. Eereprijs 90 1/2 puntenTruwant Hon. 90 p. Lahaye Ach., Questroy R., De- vos Th. Eerste Prijs: 89 punten: Decrock J., Daceuniuck H. 88 1/2 p. Lemahieu Ach. 88 p. Derek R., Dehouck C. 87 p. Lalau Em., Oudemanhuis. 86 1/2 p. Cappelaere J., Beddeleem Cyr., Bouthez Ach. 86 p. Cappelaere R. 85 1/2 p. Vandezande We, Gombert M. 85 p. Decaestecker Is., Vitse Jules, Vancaeles J. 84 p. Moerman J., Derynck H., Ga- velleC.,Tamboryn Ed., Deroo H., Lebbe W". 83 Lozie Phil., Gantois Em., De- kervel Al. 82 1/2 p. Bouw II. 82 p. Dehouck R., Huyghe Cam. 81 1/2 p. Deman 11. 81 p. Noppe Wed. 80 1/2 p. Bergman Al, Tweede Prijs: Dumez Em., Pinceel H. Te Poperjnghe werd de hop gekeurd door de heerenM, Lebbe, Voorzitter van het VerbondAch. Brutsaert, Bestuurder van Rodenbach's brouwerij te Rousseiaere; II. Beek, Hoppekeurder te Poperinghe: Jos. Lootens, Brouwer te Oost-RoosebekeH. Knudde, Landbouwleeraar te Poperinghe en A. De Jaegher, Secretaris van het Verbond Bij de ingangdeur nevens een sulferaar voor hop en-wijngaard, en een spuitmaohien, staat nog iets bijzonders, tentoongesteld door den Studiekring voor hopteelt te Poperinghe.» Daar ziet men eerst eenige stalen van hop opgedaan als Proefteelt van vreemde hop. In dien wedstrijd behalen Boeket Henri van Poperinghe, eene le premie niet Vroege hop van Poper. Ie Elzasser hop, le Engelsche Goldings, Lebbe Hector van Poperinghe, eene 2e premie met Engelsche Fuggles, 2e Prolific, Cappelaere Henri van Poperinghe, eene 2e premie met Vroege hop. Van Eecke Georges van Watou, eene 2e premie met Elzasser hop, 2e Eogelsche Goddings. Daarnevens staan verschiliige stalen Inlandsche hop op zijn Duitsch gejilukt en gedroogd Drie. stalen in verschiliige proefnemingen bewerkt door Van Caeyseele Felix van Poperinghe, een van Cappelaere Henri van Poperinghe, een van Lefebvre Auguste van Proven, deze al buitengewoon prachtig, en een wat minder wel gelukt van Dambre Emile van Vlainertinghe. Deze stalen werden door de bezoekers fel bewonderd en zouden gemakkelijk nevens de Duitschehop mogen gerangschikt zijn Zeggen wij terloops dat deze twee verza melingen deze week in de Hofbouwtentoon stelling te Yper een 1" prijs en verguld eermetaal bekwamen samen met eene ver- verzameling van insektendoodene stoffen en werktuigen. Deze verzameling samenge bracht door den E. H. De Jaegher, al: secretaris van den Bond, en in naam van het Bestuur, behaalde een diploma van gouden medalie. Deze onderscheidingen en deze prachtige Hoptentoonstelling met hare voordeelige gevolgen, strekken tot eer van den Bond maar bijzonderlijk nog tot eer van den E. II. De Jaegher, ieverige secretaris van het I'operingsch hopverbond, die, door zijn aanhoudend werken en streven de Popering- sche hop aan de vreemde en inlandsche kooplieden en vorbruikers deed kennen en waardeeren en zoo er toekwam dat de land bouwers nu telken jare hunne verbeterde waar aan winstgevende prijzen kunnen aan den man brengen. De landbouwers weten wed dat zij dit alleen aan een E. II. De Jaegher te danken hebben. Dat zij het immer'indachtig zijn Groot was het getal bezoekers die Vrijdag de tentoonstelling kwamen nazien en be wonderen. De brouwersbonden van Veurne- Ambacht, Rousselare, Kortrijk, andere nog landbouwers, fier over hunne waarbrou wers en kooplieden van de streek, van verder, van Frankrijk, van Holland zelf, kwamen er naartoe om den grooten voor uitgang te bestaiigen, sedert eenige jaren bekomen in het kweeken der hop. De voordracht door den E. H. De Jaegher gegeven over De handelwcerde onzer hop werd door eene volle zaal aandachtig aanhoord en bewees klaar dat de Belgische hoppen goed geschikt zijn voor den inland- schen brouwer, dat hij de belgische hop soorten geenszins moet verwijzen of ver werpen en dat de Poperingsche hop min looistof bevat dan de Aalstersche, dat er gezamentlijk meerder harsen zijn in de Aal stersche, maar dat integendeel de Pope ringsche meer weeké harsen bevatdal eindelijk het drogen volmaakter is te Poperinghe dan in het hopkwartier Aalst Assche. De tentoonstelling heeft dus alweer vrel bijgebracht om onze hop te doen kennen en dit zal de inrichters tevreden stollen en aanzetten om met moed voort te werken ten voordeele der landbouwers en van alle ne ringdoeners. Bij openbare aanbesteding werden al de tentoongestelde stalen verkocht aan M. Ch. Delfosse, koopman te Poperinghe, aan lOOfr. voor de prima-waar en 85 fr. voor de andere. Vier schelmen waren van zin de schat ten te stelen der Et Aubin's kerk van Namen, geschal op 4 miljoen weei'dc. Zij zijn aangehoudende aanvoerder is Eugeen Degracvc, vroeger ter dood ver oordeeld, in vrijheid gelalen en die het. drama schreef De Gebroeders De Graeve,* te Poperinghe nog opgevoerd. Elkeen herinnert zich de beruchte zaak der gebroeders Eugeen enLoonce DeGraeve, beticht den kapitein en een deel der beman ning van een visscherschip »de Nihoraiti» vermoord te hebben. Beiden werden op 8 December 1893 teRrest ter dood veroordeeld, wijl de halfzwarte Mirey, door hen beschul digd als plichtig, vrijgesproken werd. Da straf werd in eeuwigdurende dwang arbeid veranderd. De voorwaarden waarin de veroordeeling plaats had, de broosheid der getuigenissen er» langs oen anderen kant het onbetwist baar moedig karakter dat deze twee mannoD in menige omstandigheden aan den dag hadden gelegd, wekten de deelneming op van talrijke personen. Een komiteit kwam te Brussel tot stand en ondernam een feilen strijd om zooniet de herziening van het pro ces, toch ten minste de genade der veroor deelden te bekomen. De oudste der broeders, Leoace, stierf op de galei in Maart 1898. Eugeen bevond zich sedert vijf jaar op do galei van Nieuw C-ale- donie, toen hij in Oogst 1898, genade bekwam van M. Loubet, president der Fransche republiek. De vrijgelaten gevangene, afkom stig van Oostende, keerde terug naar België, waar hij zich kwatn vestigen. Hij oefende verscheidene beroepen uit, schreef een boek De Galei en een tooneeldrama De Ge broeders De Graeve dat in onze stad in 1902 door de Maatschappij Laoghoirs- Victorinen opgevoerd werd en veel bijval verwierf. Later poogde hij mede te werken aan verschiliige dagbladen, en laatst was hij bibliotheekhouder aan de liberale Etoile Beige» te Brussel, waar hg nu woonde. Doch hij gelukte er slechts in juist genoeg te winnen om heel bescheiden te leven. Deze laatste dagon was hij zonder werk en hij besloot met zijne vrouw en zijn kind naar Venezuela to vertrekken. Hij verkocht al de meubels die hij bezat om ziel) geld aan te schaffen Hij wordt nu beticht als van zin geweest te zijn de St Aubinkerk te Namen te plun deren. Deze kerk bevat een grooten schat kostbare sieraden, kronen, kelken, kruisen, enz. Tusscben dezejuweelen bevindt zich de kroon vau den hertog Filip var» Namen, de keizer van Constant: no pel, die alleen twee miljoen weerde heeft. Hij zou zich daarvoor met drie andere personen, die thans aange houden zijn verstaan hebben. Samen moes ten zij maandag morgen per auto uit Brussel naar Namen vertrekken, daar rond den noen, toen alles rond de kerk stil is, in de kerk dringen, den koster die met het bewaken van den schat belast is, vastbinden, eene prop in den mond duwen en zelfs des noods vermoorden. Na den schat gestolen te hebben, moesten zij per auto vluchten, onderweg alies verdeden, en dan elk van zijne kant vertrekken, om de opzoekingen moeilijk te maken. DeGraeve was van zinnens seffens naar Amerika te vertrekken, had hij aan zijne makkers gezegd, erbij voegend Ik mag niet aangehouden worden, want dat zou te veel opschudding veroorzaken, 't Is dau, moest ik niot gelukken, dat men zou zeggen dat ik een oprechte canalje ben Aangehouden Maandag morgen dus kwamen de vier mannen samen aan de Jubellaan, te Brussel. Een van hunner echter, Gaspard Dewael. schoenmaker, 19 jaar oud, wilde niet mede en na eene erge woordenwisseling keerden allen terug. DejGraeve zegde aan do ande re Heden zalffe slag niet gedaan worden. Ik zal het later doen, maar met andere mannen dan gij, want gij zijt allemaal plat- broeken. - De politie intusschen was heel de zaak te weet gekomen en toen De Graeve te buis kwam werd bij aangehouden. Op hem vond men een revolver, vee! kogels, een boksijzer en nieuwe koorden die moesten dienen om den koster te binden. Degraeve had aan zijne medeplichtigen verklaard dat hij tot alles beslist was. Moest hij verrast worden, hij zou zijne aanhouders doodschieten en zich dan zelfmoorden. Gelukkig liet men er hein den tijd niet voor. De drie andere kerels werden ook aange houden, het zijn genoemden Dewaele Louis Debruyne, schoenmaker te Brussel, 21 jaar en Leonce Claessens, autovoeder te Brnssel, geboren te Oostende 1878. De graeve is insgelijks geboren te Oostende in 1865 en heeft er nog broeders en zusters wonen. Da aangehouden kerels zitten nu te Vorst opgesloten. Bij eenen medeplichtige vond men insge lijks een geladen revolver, 24 kardoezen, een rr.es en bruine zeep, die moest dienen om op de ruiten te strijken. De Graeve loochende voor iets in de zaak betrokken te zijn, doch de andere deden volledige beken tenissen. Een man, de aanhouding vernomen heb bend van Eugeen De Graeve, is donderdag op het poliiiebureel der Koolmarktstraat komen verklaren dat De Graeve hem meer maals voorgesteld had hem te helpen in het plunderen van den schat der Sint-Aubinkerk te Namen. lT 1 I O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépotApotheek, A. MONTEYNt, O I» V O L (11-: IS II. NOTRKDAME, Groote Markt. 18. POPERINGHE. liet gcioofSijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. De vuurspuwende berg Stromboli in Italië is opnieuw inwerking. Uit zes reus achtige monden spuwt de krater stukken rotssteen, die in hunnen val diep in den grond dringen. Deze steeneD vliegen nage noeg een kilometer ver. Een dorp is onder eene laag zwart stof bedolven. Zondag werd in de kerken van 't Groothertogdom Luxemburg leziug ge geven van een herderlijken brief van Monseigneur Koppes, bisschop van Luxem burg, waardoor hij aan de geestelijkheid verbiedt hare hulp te verlecnen voor de uit voering der nieuwe schoolwet, die strijdig is met de rechten der Kerk. De oostenrijksche kunstliefhebber Mar cel von Nomens, heeft te Parijs de beroemde schilderij De Lombellinivan Antoon Van Dyck, voor 1 miljoen frank gekocht. In Kales werd een groote bergplaats en voor 1 miljoen koopwaren door brand vernield. Bij eene ontploffing in eene poeierfa- briek in China waren 100 dooden. 4'iii«'oi-<-i Van Tieghem - Dupont, is zeel' spaarzaam in 't gebruik. Woensdag was het 12 jaar geleden dat prins Albert te Munchon in huwelijk trad met princes Elisabeth. Charles Voisin, de uitvinder der twee dekkers, is in Frankrijk in een auto onge luk omgekomen. In eene herberg te Loos-en-Gohelle ontstond er zondag twist tusschen eenige fransche en bMgische werklieden Zij werden weldra handgemeen. Een franschmaa, Er- nest Taillard, ,32 jaar, werd een messteek in het hart toegebacht en bleef op den slag dood. De gendarmen hebben twee belgen aangehouden. Karei Smelds, 21 jaar, en Armand Colassin, 22 jaar. I)e eene werpt de schuld op den andere. Droevig ais de Vlamingen in ruzie gera ken dat die messen er altijd moeten tusschen komen. Jaarlijks worden er te Londen als ver mist opgegeven ongeveer 20,000 tot 24,000 menschel), van wie een derde, ongeveer 8000 nooit meer te voorschijn komt. In Spanje zijn de spoorwegwerklie den in slaking. Geheel de dienst is ontred derd. Te Etaog in Frankrijk brandde de wagen van een foorkramer op met twee kindjes erin. Iu Oostenrijk zag een reiziger al op den trein zitten, een man die in een vaart viel en tegen den dood aan 't kampen was. De reiziger trok aan de noodrem, deed zoo den trein stilhouden, sprong ervan in 't wa ter en redde den drenkeling? Nu komt hij gestraft te worden om den trein te hebben doen stilhouden zonder dat trein of passa giers in gevaar verkeerden Door het overgeven van generaal Mena en 700 zijner pariijgangers in Nicaragua, is de revolutie geëindigd. Stadsnien ns. Feestdag in't Volkshuis Zondag laatst vierde 't Volkshuis zijnen Feestdag Het weder was meê ne schoenen dag van St Michielszomerken De driekleur wappert blij ou wijd bij 't ingaan; van 9 1/2 ure ko men deleden aan, welgezind en flink opge schikt. Iu de zalen zijn keurige opschriften; Zondagrust is wekegewin Zondagmis helpt ziol en zin. Leven moeten wij, en wat doen wij al niet om wel te leven 1 Sterven moeten wij, en wat doen -wij om wel te sterven Eerlijk herte Lijdt veel smerte. In de bolletraag Spelen heeft twee zonden iu: Gram zijn om 't verlies En gierig om 't gewin. Die maar één pinte mag 'n moet geen kanne drinken. Stoetsgewijze trok men naar St Bertens- kerk om de hoogmis bij te wonen en er te bidden voor dTfgestorvene. 190 Mannen gingen ten offer waaronder, tot iedereens genoegen en voorbeeld, heeren van Merris, onze volksgeliefde Burgmeester, Vanden Ber- ghe, Schepen, oud gekende vriend en wel doener van 't Volkshuis, Ilector Lebbe, onze ieverige en dienstwillige Provinciaal raadslid, Oscar Fiers en Marcel De Baene, onze onlangs nieuw gekozene gemeente raadsleden, Eer-Notaris Lava, een onzer bes te raadsleden en de HH. J. Coevoet, M. Leb- be&Ch. DeBruyne. Teruggekeerd, bedankte de Proost op de gulhertigste wijze alle aan wezigen en wist allen aan te zetten om 's namiddags de volksfeesten bij te wonen. Wat wierd er gevierd en gelachen,! Daar loopen volslegene mannen in zakken en tui melen ia 't gars bals over kopmastklcm mers, gelaan aan zand en assche, klouteren moeilijk 'n lange perse op naar prijzen die welkom zijn bij vrouw en kindereu. De Bolders!!,... welke bedrijvigheid! welke bezorgd- en oplettendheid'k Zou wellicht zeggen welke nijdigheid bij 't uitsteken van ieder bolle!... En de Kaarters!Ah! Zij 'n zien en hooren maar kaarien en kaarters! Waarachtig 't is voor 'n hofstee, geloof ik weike leutige, opwekkende dag Heil ja, Heil 't Volkshuis van Poperinghe, waar de werkman ieder Zondag, aangenaam en kosteloos verzet genieten kan, waar plicht en recht op christene wijze wordt voorge- dregen! Voor 't welzijn van stad, tót vreug de en vrede in 't nederig werkmansgezin Leve 't Volkshuis 't ïïe< schijnt dat liefhebbers van goeden kotlle over van vreugde zijn sedert zij chico rei der Trappisten georuiken van Vin cart-Silly. Dépot bij Delhaize gebr. A Moncarey-Sansen In de Jongelingskring. De toonee! afdeeling van den Jongelingskring zal jaar haar avondfeest geven op Zondag 6 Maandag 7* October. Het programma behelst de volgende num mers 1. Zeger Maerten, drama in vier be drijven 2. Hel riehorgaan, komisch duo 3- De Kwakzalverkluchtige alleenspraak 4. Het geluk vliegt, blijspel in een bedrijf AanhoudingMaandag nammidJag vernam de politie dat Achille Gokolaere, die hier nog eene straf uit te boeten heeft en voortvluchtig was, te Poperinghe afgeko men was. Overal werd op zoek gegaan, en 's avonds rond 11 ure, werd de kerel, die lont geroken had, aangehouden in de her berg van Ferd. Clabau, bij de Statie. Men moest hem van onder een bed trekken waar hij zich wilde verschuilen. Voor bedreigingen en smaad zal hij nog eene straf afloopen. Woeslaards hebben maandag nacht aan het inopbouwzijnde huis van den Heer Ch. Cambron, Keer van den Ommegang, den afleider afgerukt en platgestamptstee- nen binnengegooid en zoo de deur en de tegels beschadigd en een morteltuig in den dijk geworpen. Een onderzoek is ingesteld. Hel parket van Yper is woensdag namiddag alhier afgestapt en heeft zich begeven bij Hilaire Gesquiere, landbouwer bij de Wolfnolle, waar maandag morgen een mijt van 1509 schoven tarvro afgebrand was. Men denkt dat er kwaadwilligheid in 't spel is, maar men heelt geen vermoedens. Er bestaat verzekering. Stoutmoedige indringers. René Capoen, wonend met zijne ouders in de herberg A la Locomotive in de mees- senstraat, kwam woensdag namiddag, eeni ge minuten voor vier ure tehuis om te eten Hij wist dat er niemand te huis was al len waren gaan plukken, uitgenomen de vader die achter het huis in den werkwinkel aan 't werk was en ging langs het ach terpoortje binnen. Hij hoorde gerucht bo ven, en hierover verwonderd ging hij zien. Daar zag hij bij eene kas een man staan, roerloos, het gezicht bedekt met zwart mannepapier en met een stuk ijzer in de hand. Hij ging er bij en brncht hem een stamp in den onderbuik dat de indringer ten gronde zakte. Seffens echter sprong hij op en een verwoed gevecht ontstond tus schen de twee mannen, toen de vreemde ling opeens uit zijn zak een handsvol stoof- zwartsel greep en het René Capoen in de oogon wierp. Verblind moest hij den kerel loslaten, die seffens de vlucht nam. Eer Capoen beneden sukkelde, was de indringer reeds lang verdwenen. In het gevecht werden beide mannen hunne kleederen gescheurd Capoen bracht den anderen eene beet in het oor toe en kon uit zijn zak een blikken doos rukken waar 30 fr. gestolen geld inzat. De kerel heeft in t geheel 25 fr. mede. Een ernstig onderzoek is over de zaak inge steld en vermoedens wegen op een vreem deling. Twee dronkaards die donderdag na middag het instappen op den trein verboden waren geweest, liepen dronken in de Yper- straat rond. Zij werden aangehouden en tot ontnuchtering opgesloten. Val. In het inopbouwzijnde stadhuis viel de metser Angillis Louis maandag door een trapgat een 2tal meters diep beneden. De man werd bezeerd aan ruggraat en zijde en zal een drieial weken onbekwaam te werken zijn. Daar hij hier noch vriend noch t'huis heeft, wordt hij in 'tgasthuis verzorgd. De derde prijs in den prijskamp voor 't lijnvisschen Zondag laatst te Yper gehou den en toegekend aan deze die den zwaar- sten visch optrok, werd gewonnen door Gaston Rabaut van Poperinghe Proficiat Confrater De gemeenteraad zal dinsdag aan staande, om 2 ure namiddag, openbare zit ting houden. Het kasteel de Lovie, alsook park en alle andere afhankelijkheden, zal riooderdag aanstaande te Cassel, openbaar verkocht worden. De prachtige stukken, wekelijks in den Familie-cinema van M. Emile Lobeau uitgevoerd voldoen altijd ten hoogste alle aanwezigen. Heden Zondag om 3 en 7 1/2 ure, en maandag om 7 1)2 ure, alweer prachtig programma. De cirk Wil he komt in onze stad zijne vertooningen geven op Dinsdag 15, Woens dag 10 en Donderdag 17 dezer. Tegen den vrijdag morgenom 2 uzal hij vertrokken zijn. Bravo Sinte Anna. Zondag, maan dag en dinsdag dozer week vierde de gilde van Sinte Anna haren jaarlijkschen feest dag. De gewone feestolijkheaen grepen op die dagen plaats maar iets nieuws kwam er nu en dan tusscben. Overtuigd van den geest die alle tooneelrnaatschappijen moet bezielen, verstaat de hoofdman vau Sinte Anna dat eene tooneelmaatschappij een ver heven doel moet betrachten het verheffen en verzedelijken van ons vlaarasch volk. En dit heeft men dit jaar in Siuto Anna bewerkt. Vlaarnsche liederen uit de boekjes voor lie deravonden werden eiken avond, tusschen andere feestelijkheden uitgevoerd en die liedjes stonden aan alle toehoorders ten hoogste aan. Moesten overal deze liedjes bin nen dringen, dat ware reeds veel gewonnen om andere buiten te houden, en de beste middel om ze overal aan to leeren, is ze over al voor zingen in vergaderingen en feestda gen van maatschappijen, waar iedereen ze kan en mag meèneuriën en er zoo smaak in vindt. Het luimig avondfeest van den dinsdag werd gesloten met een dreunende Vlaarn sche Leeuw door alle aanwezigen met veel geestdrift aangevoerd. Bravo Sinte Anna Gn hebt alweer een goed voorbeeld gegeven Laat ons hopen dat andere maatschappijen ook zullen het hunne bijdragen om de goede viaamsche liederen zooveel mogelijk te verspreiden. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te knopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-üecorte, Poperinghe. IVateu. OnderscheidingIn de hofbouwtento.mstelling van Yper behaalde de school van Watou den 2" prijs en zilve ren medalie iu de wedstrijd voor het beste materieel van landbouwonderwijs en eenen bijzonderen prijs voor modellessen over biekweek. Onze beste gelukwenschen aan de heeren Onderwijzers De hofb.mwtentoonsteliing te Yper heeft ongemeen veel bijval en bezoek genoten. Te Boitsfort sloeg een kerel naar zijne vrouw hij rocht met den vuist zijn kindje dat de moeder droeg en sloeg het den sche del in stukken. Te Berchom is de diamantkoopman M. Provo, verdwenen een zijner vrienden is aangehouden. Er is een moord in 't spel Te Thy verzonken twee knaapjes in de modder en stierven versmacht. De hofstede van Th. Gakiere teGhelu we, werd Zondag gedeeltelijk door brand vernield. Een wreede moord gebeurde te Beerth Eene oule bareelwachter en zijne 28 jarige dochter werden des nachts verrast en me' hamerslagen aangevallen. De vader stierf, maar de dochter niet. Woensdag kon zij de naam van haren aanrander opgeven. Deze is een statiebedieade die zou gemoord hebben uitsluitend om zelf de plaats van bareel- wachter te bekomen. Al de liberale bonden van Antwerpen hebben zich tegen de algemeene werksta king verklaard, omdat deze te veel den kleinen handel en den werkman zelf zou be shadigen. In het huis van een bedelaar van Leu ven die deze week stierf, vond men 200,000 frank in geld en weerden. Vroeger werd de man nog veroordeeld voor een grooten dief stal. Men denkt dal het geld van daar komt. Maandag was het twintig jaar geleden dat generaal Boulanger, de gewezen minis ter van oorlog in Frankrijk, wiens lotgeval len men zich nog herinneren zal, zelfmoord pleegde op het kerkhof van Elsene, op het graf eener vriendin. Maandag avond is de tram van Aer seele naar Kortrijk ontriggeld te Hulste. De reizigers werden geweldig op elkander ge worpen. Verscheidene zijn gekwetst, doch gellukkig niet erg. Tol do zwakke en zieke perwo- nen. Zijt gij sedert eenige maanden krachteloos en ten einde adem geworden Zijt gij bleek van kleur. Zijt gij bevangen als gij eenen trap op klimt Zijt gij rap moede als gij eenigen arbeid doet Hebt gij hartkloppingen Zweet gij licht als gij eenig werk moet af leggen Zijt gij vermagerd Zijt gij droef van gemoed, mistroostig en hebt gij neiging om alles in de toekomst somber in te zien Is uw karakter veranderd Hebt gij geene goesting meer om uit te gaan en zijt gij menschenschuw geworden Zoo Ja, wel vriend, gij lijdt aan zenuwen spierenkrachteloosheid het is hoog tijd daar naar om te zien. Is er een middel tegen krachteloosheid, bleeke kleuren, bevangenheid, asthma. Ja zeker, het is maar onlangs uitgevonden met duizenden lijders hebben er beternis door gekregen. Dal middel heet Theobroma. Het geneest, verkwikt de zwakste men- schen en waarborgt ceno bestendige gezond heid. Hoeveel kost Theobroma 1 3 Frank de flesch en daarmede is men 10 h 14 dagen goed en spaart men andere me- decijnen. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. NQTREDAME apotheek A. KES- TELYN te Yperen apotheek L1B0TTE. liet rolziffoii slaat ook ai op. Te beginnen van 1 Januari zullen de vijf- daagsche abonnementskaarten kosten 33 fr. voor de voorbehouden (P) klas, 23 fr. voor de 2en 13 fr. voor de 3e kias. i>c roman eener hollaminelie barones. Einde Juli stapte ie Oostende eene miljoenrijke hollandsche barronnes af, Mej. Van Coehoorn, 24 jaar, die gevlucht was met haren koetsier. De familie deed h; t meisje met geweld aanhouden, en te Uccle in een zinneloosgesticht opsluiten. Al de gazetten schreven hierover lange kolonnen. Nu, deze week, is het meisje erin gelukt, in manspersoon verkleed, buiten het gesticht te geraken een auto wachtte op baar en ver trok er mede naar Parijs, waar haar ad- vokaat, M. Dejardin van Oostende, vóórhaar nu het vrije verblijf gaan vragen is. Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. SPORT. Football. te Afdf.elino. F. C. Bruggel-Union St Gilles 0. Daring Brussel 4-C. S. Brugge 1Gent 0 - Excel sior Brussel 0. Beerschot 7-F. C. Luik 1. Racing Brussel 3-Verviers 1. Standard Luik 4-Antwerp 1. 2e Afd. F. C. Brugge 0-S. V. Rousselare 5. S. C, Kortrijk 0-F. C. Rousselare 3. 3e Atd.F. C. Rousselare 2-F. C. Poperinghe 2. S. C. Kortrijk 9-F. C. Kortrijk 0. Meenen 5-Waereghem 0, (forfait.) Dc match F. C. Rousselare-F. C. Pope ringhe, Zondag te Rousselare gespeeld liep af meteen drawn» 2-2. - Poperinghe al- hoewel meer dan de helft van het spel in het kamp van Rousselare spelend, kon de overwinning niet behalen Rousselare miek eerst 2 goals, dan sj)eelde dc F. C. P. gelijk. Heden Zondag, te Pop: ringde, om 11 ure vergadering van alle werkende leden van den F. C iu den Casino, waar zeer belang rijk mededeel in gen te doen zijn; om 3 ure, match tegen F. C. Meenen Scheidsrech ter Lebrun. Deze match is van groote aan gelegenheid daar Meenen en Poperinghe twee der sterkste equipen zijn. Liefhebbers, laai niet dezen match te gaan bijwonen. AALST, 1 Oer. Markt zeer vast. Men kwoteert Aalst (stadsmerk) 102 1/2 - 103 fr. LONDEN, 30 Sept. Markt prijshoudend. Men kwoteert: Engelsche hop, 1* kwaliteit 165 - 185 fr.; 2' kwaliteit 135 - 150 fr. Veel Belgische hop, alsook Belersche hop, wordt mits billijke prijzen verkocht. BRUSSEL, 2 Oct. Markt kalmer. Men kwo teert Poperinghe (stadsiood) 90-92 1/2 fr. Aalst (stadsmerk) 92 1/2- 95 fr. NEURENBERG, 2 Oct. Handel heden kalm, alhoewel er eenige dagen veel aankoop voor den uitvoer was. De laatste noteering der markt is als volgt in fr.: Soorten Prima-Waar Middelbarf. Geringe Markthop 125- 131 119- 122 106-115 Berghop 137- 140 Spalterhop 150- 162 137- 144 Hallertau, 156- 169 137- 150 Elzasserhop 131- 150 125- 137 POPERINGHE, 4 Oct. Handel kalm. Men be taalt Poperinghe (stad85 - 90 fr. Poperinghe (dorp) 80 - 85 fr. wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. In het Sportlng-palace te Brussel, won Van Houwaert de 3 manchen van eene 100 kim. koers. Vanderstuyft Arthur heeft zich in Duitschland erg ge kwetst door een val. Tijdens eene oefening viel Darragon te Parijs en brak zich een arm. In Was hington vielen twee vliegers dood. SlcrfgeYaiicri. Dr Petacci, de geneesheer van Z. H. Pius X, is dinsdag morgend te Rome over leden. M. Alf. Carlier, provinciaal raadsheer en schepene te Rouselaro, is maandag nacht aldaar overleden. l'rleMerlijiie bctioemiiifen. Zijn pastoor benoemd te Ledeghem, deE. H. Lagaca, pastoor te Wostcapelle te West- capelie, de E. H. D'llertoge, jiastoor te Zan- de te Zande. de E H. Cappelle, ouderpas toor te vladsloo. POPüKIUÖILE, van 29 Septemtur tot 6 Octobsr. Geboorten. 232. Germaine Metsu, d. v. Romain en Emma Godart. 233. André Quaghebeur, z. v. René en Louisa Lebbe. 234. Daniel Clabau, z. v. Leon en Victorina Verstraete. 235 en 236. Julia en Angèle Verhaeghe, d. v. Henri en Helena Malbrancke. 237. Yvonne Rouseré, d. v. Alphonse en Irma Yperman. Overujdens. 155. Cornette Sophie, 67 jaar, on gehuwd, rentenierster, Valkestraat. 156. Boone Catherine, 82 jaar, zonder beroep, weduwe van 1° Franciscus Top en 2° Louis Derwei, wijk J. 157. Chaerle Henri, 66 jaar, werkman, echtgenoot van Philoinena Peutevynck, wijk C.- 158. Foutreyn Leon- tine, 50 jaar, kaniwerkster, echtgenoote van Benja min De Cock, wijk A. 159. Gheerard Henri, 41 jaar, werkman, echtgenoote van Maria Vergeele, Komstr. Huwelijksbeloften. Prudent De Paepe, tram- bediende met Martha Parret, modenwerkster, beide te Poperinghe. Hilaire Vanbesetaere, landbouwer te Kemmei met Marie Quaghebeur, weduwe van Hilaire Dochy, landbouwster te Poperinghe. Julien Delplace, landwerker te Poperinghe met Leonie Gee- raert, landwerkster te Westvleteren. Huwelijken. 48. Joseph Papegaey, 21 jaar, met- sersgastmet Maria Scherpereel, 18 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. 49. Emile Derycke, 25 jaar, landbouwer met Estella Vercruysse, 24 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. 50. Alfred Bccquaert, 29 Jaar, winkelier met Magdalena Benoot, 34 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. 51. Maurice Vanhaste, 24 jaar, zonder beroep met Alida Hauspie, 25 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. Waiou, van 1 lot 29 September. Geboorten.Dewyse Gabrlelle. Deheegher Ch. Overlijdens. Berquin Berlha, 1 jaar. Van In- ghelandt Petrus, 88 jaar. Leplae Pharailde, 59 jaar, echtgenoote van Clement Bentein. Vulsteke Julie, 85 jCheroutre Theophile, 53 j. Huwelijken. Julien Verbrugghe, tolbeambte te Oostende met Blanche Brysbaert, strijkster te Watou. Florentin Ollivier, landb. te Elverdinghe met Julien ne Vancayzeele, landbouwster te Watou. IMeia vs'ïast^a choenmakersgasten en halve gasten wor- O den altijd gevraagd in de Cordonnerie Unioerselle, 36, rue du Collége, Dunker- que, France. Goed loon naar verdiensten en verzekerd werk. Kost en inwoon. Betaling naar beliefte per week. of per maand. Leerjongen van goede familie, 14 lot 15 j wordt gevraagd om de suikerbakkerstiel te leeren. Geen koersen te doen, altijd leeren bij Jean Varideputte, patissi er-di pïo- mé a Auchel. (8 uren van Poperinghe.) Alle inlichtingen te bekomen bij Antonius Vandeputte, bij het Jagersltof. Niet noo- dig framcii te kennen. ;7oornaam Woonhuis met magazijn en V poort, geschikt voor winkel met vitrie- non langs do Vlaming- en Priesterstraat. Voor alle inlichtingen zich le wenden bij Henri Lietaert, hoek der Vlaming- en Priesterslraat, Poperinghe. Schoon gerievig Werkmanshuis, met of zonder land, gelegen te Rousbrgge (Molenwal) Inlicht, ten bui'etle dezer. Terstond le pachten Te pachten herberg »In de Peerdenmarkt» op de Peerdenmarkt te Poperinghe. In lichtingen bij Justin Gallens-Beek, Priester- straat, Poperinghe. Te Abeele, herberg De Zon dienende tot scheerwinkel, en 3 vierendeel land. Herberg rechtover Abeele kerk, met twee gemeten land. Herberg in 't midden van 't dorp, met 3/4 gemet land. Nopens deze 3 hérbergen voor verdere inlichtingen zich te bevragen bij den brou wer Petyt, te Abeele. De welgekende Herberg »De Kruisstraat», te Proven, met hof en zaailand. Voor voorwaarden zich tc begeven ter brouwerij Feys-Callewaert, te Rousbrugge. Schoone en geriavige Herberggelegen te Watou op de plaats, Zich to begeven bij M. Masscheleiu, brouwer, te Poperinghe. Herberg Belle-vue te Watou-plaats.— Inlichtingen bij MmoRyspeert, brouwerij te Poperinghe. Woonhuis in de Rekhofstraat te Poperin ghe. Inlichtingen bij Camille Merle vede, Rekhofstraat. TTe KCoop J OA A Zeer schoone geruste Iloppcper- 1ZUU sen en 900 andero lloppepersen, bij Alois Debyser, Pottestr. 52, Poperinghe. Schoonen Herbergloog met nieuwe bier- pomp. Voor inlichtingen zich te wenden ten onzen bureeie. 1 1st do warande, bij Gyrille D'Hondt, Veurnestraat. 2 En don Aohiorvegol, bij René Lefever, Trommelaarstraat. 3 In don !?o(or|ii>t, bij Charles Billiau, Werfstraat. 41 in don ISolfyii, bij Florent Rabaut, Yperstraat. 5 In do flooge Graeve, bij Emile Arnaert, Wesioutre-kals. 4t In 't lÈondon Hoofd, bij Camille Delava, Croinbekestraat. An lïrnnd Verre, bij Achille Lauwers, Duinkerkstraat An due do Braliaiiti, bij Ilenri Bouten, Yperstraat. In dc Etetftiflchc Vlntc, bij Camille Minot, Boeschepestraat 141 In do Smis, bij Camille Verhuist, Casselstraat 11 In don llavcrniuis, bij Gustavo Bourgeois, Bellestraat 1% A la Vülo do I>uii!i4»rqiic, bij Wed. Decorte, Ruinkerkstraat. 13 In 8(c Cecilia, bij Modest Gheldhof, Veurnestraat. 1-1 In don EEoonaeri, bij Frangois Lermytte, Boeschepekals. IK An Bassin, bij Stanislas Bentin, Paardenmarkt. IG In don viaming, bij Camille Botihé, Casselstraat. 1? In do Landing-, bij Emile Feys, Bruggestraat. 18 In do IBIcekei'ij, bij Medard lioy, Veurnestraat. 1!) A la vülo do Diinkccque. bij Gaston Hoipwen, Noordstraat. 'J« In «Ion EPelilian, bij Alois Buseyne, kuiper, Meessenstraat. 2i En don «erLman, bij Auguste Vandecasteele, Veurnestraat. 85Ï A la Toto do lïronsee, bij Gust. Desmareis-Demeester, Yperstraat. $3 En Basteeifjc. bij Charles Debeir-Lietaert, Doornstraat. In «lo Zwaan, bij Jer. Verhaeghe-Verstraete, Casselslr. 3>5 In don IlazcbiEk, bij René Maerten, St lans Capelle. ABEELE-STAT IE. Luisterrijke Ringsteking op Zondag 6 October, 75 fr. Prijzen. Inschrijving van 2 tot 3 ure, A la Barrière bij Henri Deny». Verkooping van HÜeuhois op Woensdag 9 October 1942 om 1 ure zeer stipt namiddagIer Bertenplaats, Poperinghe, Poperinghe, markt van den 4 Oct. Tarwe, 100 kil. 21,00-Rogge 18,00 - Haver 22.00 - Aardappelen, 100 k. 7,50- Boter de kil. 3,50 a 0,00, Eieren de 25, 3,40 a 0,00. Yper, 28 Sept. Tarwe 20,25 a 21,00 rogge 18,00 a 18,50 haver 21,50 a 23.00 aardappelen 6,00 a 7,00 boter 320, a 3,40 eieren 3,70 a 4,15 Rousseiaere, 1 Oct. Tarwe 19.50 a 20,00; id. roode 18,50 a 19,50; rogge 17,00 a 18,90 haver 22,00 a 23,00; boonen 22,50 a 23,50; aardappelen 7,00 a 8,00; boter 3,20 a 3,30; eieren 3,60 a 3,70; koolzaad olie 71,00lynolie 76,00oude suikerijboo- nen 15.00 a 15,25; id. gele 14,25 a 14,50. Anderiecht, 1 Oct. §Verkensmarkt. Te koop 3282 prijs per kilo 1,09 a 1,25. Brussel, 1 Oct. Verkensmarkt. To koop 328; prijs per kilo op voet, 1,15 h 1,25. »5UNU<tHT"2£€p maakt ds wascht gtemakkë: lijk en£*ecA hel lijnwaad den fmchen en aangenamen peur van den buitenlucht. ISu!H van In 't Groot. Vertrouwen. In 't Klein. o— EN LAKENSNIJ DERSWINKEL BIJ Bruggestraat, 3, POPERINGHE, Opvolger

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2