mm Spaarboekjes aanj BfljSlK van POPE HI HG HE, j Op Zondag 7" Sept. BUlTEflliAJIDSCH fUEUïïlS. NIEUWS UIT BELGIË. SOLFER K. R, Beste Merk D NIETS TANDVLOEISTOF heropening van IVORIS, COEVOET, RAERT CiR SCHAAMM'T tViVTO, Poperi ngt*e. Crediet Openingen. Loopeadö RököitiïltJCfl (Comptes-Courants. Lesniiigen ep Publieke Fondsen. Betaling inning van Handelseffecten Leeningen op vaste Goederen. Bearsbewerkingen. Bewaring van Titels. Tentoonstelling van Gent. bij Em. LOBEAU-O'HONDT, Nog de tramlijn Poperinghe-Beüe sa Iüóii der aang«aaniuli<>(|(.|) van t LAATSTE UITVINDING Een man door den bliksem doodgeslagen ijst der ingeschreven voor de lichting van 1914. HOPPE. im PARADIJS, POPERINGHE, VERKOOPT MEN VOOR HOPPE. Op Zondag 7" September. Dinsdag 9n September, Combat met de trahol, Feesten en Vermakelijkheden, 3 Men vraagt Terstond te paeliten Te Koop BURGERSTANDEN VAN MARKTPRIJZEN VOM/tOjpt :s O« °/o '/o '/o i*osteheekMrokei>ing IV" 17&0. 'SV'Irpiioftii tV Meesiers, symphonlsche gedeelten, liederen en koren. Orkest van 125 man. De volgende namen kom-n op het programma voor De Boeck, d'Hulst, Du Bois, Gilson, Herberigs, Keurvels Edw., Lebrun P Mestdagh, Mortelmans, Rinskopf L.. Roels O Uyttenhove, Vander Meulen, Van Gheluwe, Wambach 's Zondags 21, te 4 1/2 u. 's namiddags, tweede uitvoering van De Schelde van Pi ter Bexoit ónder leiding van M. Lm. MathieU, 1500 uitvoerders Dit feest zal geopend werden m t het openingstak uit De Jonge Roland. De driedaagsche Muziekplechtigheid wordt geleid door de toondichters RoelS, Vander Meulen, Uyttenhove. bijgestaan door de dichters Df, Ci.ercq en De Cneudt. Dertig duizend Vlamingen zullen die da gen het Feestpaleis vullen. Locatiebureelen zullen geopend worden in alle belangrijke gemeenten van Vlaanderen. Deze dagen zullen de Hoogdagen zijn der Vlaamsche Muziekkunst. De gedachte om door deze muziekplechtigheid aan vreemden, die Gent bij gelegenheid van de Tentoon stelling bezoeken, het bewijs te leveren van het bestaan van een hoogstaande eigen kunst en terzelfder tijd den nationalen trots van eigen volk te sterken, ontmoet allerwege een geestdriftig onthaal. Wanneer ge naar de Tentoonstelling gaat, laat, niet na van het Pavilljoen te bezoeken ■waar het Trappistenbier der Abdij St Sixtus te Westvleteren verkocht wordt. liet is gelegen schuins over den ingang van de W ater chute op hel plein der aan trekkelijkheden. Groole Mmi-kt, POPERIIVGHE. Geen jnoeile noch kosten zullen gespaard blijven om alle vertooningen zoo nanttekke lijk, leerzaam en eerlijk mogelijk te maken Drie vertooningen per week twee den Zondag, om 3 ure en 7 1)2 ure een den Maandag, om 7 1)2 ure. Abonnementkaarten worden afgeleverd voor de eerste plaatsen. VAN DEN Programma der luisterrijke openingsver toor.ingen dezer week. Ie Deel. 1. De schoone dactylografen komedie. 2. De twee machinisten, groot aan doenlijk drama in 2 deolen. 4. Het is de lente komiek. 2e Deel. 5. Patachon pluimgedierte komiek. 6. Dagblad Eclair, hed. gebeurte nissen. 7.'Robinet agent-wielrijder, komiek Het polypermest, wetenschap. 3e Deel. 9. Zigomar, «te oiivnt l>are, drama in 3 deelen. 10. Willy en de gendarmen doen sport, komiek. Turken en Bulgaren zijn aan het on derhandelen over het lot van Andrinopel die waarschijnlijk aan de Turken zal blijven Ia eene autoboising te Londen werd de neger-bokser Jack Johnson gekwetst in den rug. In Dublijn, engelsche stad, ging het trampersoneel in staking en verwekte hevi ge onlusten. De politieagenten moesten herhaaldelijk chargeeren om de woelma- kers uiteen te drijven. Er werden 433 bur gers en 45 agenten gekwetst. Een zonderling ongeval gebeurde in Amerika Een visscher die op snoek uit was, kreeg beetde visch was echter zoo groot dat de man in 't water getrokken werd en verdronk. In de Hollandsche heiden zijn 14.000 bieën van honger gestorven. In geheel Frankrijk hadden Zaterdag schrikkelijke onweders plaats die veel scha de en ongelukken veroorzaakten. In Duitschland vermoordde een 7 jarige knaap een 2 1/2 jarig meisje en sneed ganscb het lichaam aan stukken. In Spanje werd op een tiental dorpen de oogst door een orkaan vernield. In Engeland werd een exprestrein door een anderen exprestrein zijdelings aange reden. Vier wagons brandden. Een tiental reizigers werden gedood en veel erg ver brand. In eene treinbotsing iri Italië waren 5 soldaten gedood en 14 erg gekwetst. In Amerika ook koste een treinbotsing hot leven aan 16 menschen en evenveel wa ren zwaar gewond. De katholieke Sint Jozefschool te Tou lon, die.400 leerlingen telt, werd deze week gesloten. De Amerikaansche ontdekkingsreizi ger Henry, werd in Occanie door de inboor lingen der Papuastreek opgeeten. Donderdag werd in het kasteel vati Sigmaringen, in Duitschland, het huwelijk plechtig ingezegend van koning Manuel van Portugal, met prinses Augustina-Victo ria, eenige dochter van den prins van Hoheuzoliern. Men heeft te Londen vijf kerels aange houden die men verdenkt medeplichtigen te zijn in de diefte van den halssnoer van 3 1/2 miljoen over eenige weken uit Parijs naar Londen verzonden en die in suiker veranderd was toen hij daar kwam. Men vond op de aangehoudene, perels van den halssnoer voor 300.000 fr. weerde. De grootste verzameling postzege's is in 't bezit van den franschman Philippe La Renotière zij heeft eene waarde van 8 mil joen fank Tijdens een stierengevecht te Nimes viel een kindje over het houten schutsel en werd door den stier tweemaal op de hoorns in de lucht geworpen en gedood. Te Dublijn vielen twee huizen in waar in 13 gezinnen woonden 25 personen wer den gedood. Te Brieg in Frankrijk zijn twee mili taire vliegers doodgevallen. Vele bedevaarders komen reeds naar Nevers het graf bezoeken der Gelukzalige Bernadette Soubirous. Te Alenqon schoot een landbouwers zoon door een wespenest. Hij werd door de wespen achtervolgd on zoodanig gesteken dat hij in korte uren stierf. Te Rijsel werden twee agenten doode- lijk gekwetst door een oud notarisbediende, beticht van aftroggelarij, en die zij moesten aanhouden. De kerel loste twee schoten op de agenten en schoot zich dan een kogel door den kop. Hij bleef op den slag dcod. Een der agenten overleed nog denzelfden avond. Bebel heeft eene aanzienlijke som na gelaten aan de socialistische partij in Duit schland. De bankier Ullman van Frankfort was zijn beste viiend, zegt De Vrije Socia list l)e man heeft dikwijls gedonderd tegen hel Kapitaal, maar., 'twas tegen het Kapitaal vau de anderen We kennen bij ons ook zulke helden. Een onderwijzer te Berlijn trad binnen bij zijne schoonouders en in een aanval van waanzin schoot hij zijne vrouw, vier zijner kinderen en negen familieleden dood die aan een feesttafel zaten. Van de toegeloopen menigte werden er negendoodeliik gekwetst. De kerel werd toen aangehouden na door het volk erg mishandeld geweest te zijn. Zuivere koffie van Brazilië of elders wordt bijzonderlijk uitmuntend als men de helft Trappisten chicorei Vincart bij doet. Dépót bij Delhaizegebr. Moncarey-Sansen. Een drietal weken geleden, lezers in het verslag van den Gemeenteraad van Poperinghe, dat, ten gevolge van wijzi gingen gebracht aan de plans der tramlij Yper - Poperinghe - II die, het bestek ver hoogd was van 1.650 000 fr. lot 2.050.000 fr. 't zij met 400 000 fr. De helft dezer verhooging zou de Staat, voldoen, een vierde de Provincie en een vierde, 't zij 100 000 fr. de belanghebbende gemeenten. De aaudeelen voor iedere gemeente wer den als volgt, verhoogd Poperinghe van 63 duizend Kemmel 24 Dranoutre 29 Locre 29 Westoutre 47 Reninghelst 85 Dickebusch 47 Yper 87 op 79 duizend, 30 36 - 58 106 58 108 vroeger verhoo- Onze gemeenteraad besloot zijn aandeel te behouden, maar geene ging te aanveerden omdat de plans niet aanveerdelijk zijn en te veel tosten eischen die kunnen vermeden worden. Zaterdag laatst nu, had 's morgens te Yper eene vergadering plaats der afgeveer- digden der bovengenoemde gemeenten om de zaak eens grondig te onderzoeken. Alleen Poperinghe en K< mmel weigerden de ver hooging te aanveerden. In den namiddag hield de gemeenteraad van Yper eene zitting waar dit punt bespro ken werd. Met algemeene stemmen werd gestemd dal de tramlijn toch zou komen, en dat men Kemmel en Poperinghe zou achterlaten en van Dickebusch langs Reninghelst, Westou ter Bellewaarts rijden. In het belang van alle Poperinghenaren mag onze stad van deze tramlijn niet uitge sloten worden, Poperinghe moet met Belle verbonden worden met eene tramlijn die deelmaakt van hetzelfde ontwerp dat Yper met die stad zal verbinden. Wij hopen dat onze Overheid alle middels zal inspannen om dit te bekomeD, anders ware Reninghelst en Westouter, die nu naar Poperinghe en Poperinghe-markt komt, van onze streek weggetrokken ten voordeele van Yper. Wij zijn overtuigd dat onze Beheerders die altijd de belangen hunner Medeburgers behertigd en verdedigd hebben, deze zaak zoo belangrijk voor do toekomst onzer stad, zuilen weten ten beste te schikken. J. naar het gasthuis brengen en had omtrent wee uren werk om al de wonden toe te naaien. Degraeve was erg gekwetst. Hij had 6 groote wonden aan het hoofd van 4 tot 6 centimeters lang en was gekwetst tot op het been bij had eene groote wonde boven de linkerwenkbrauw en een diepe wonde aan de wortel van den neus. De binnenkant der .echterhand was gansch doorkapt. De zoon Samyn beweert dat Degraeve zich zelf deze wonde toebracht als hij hem wilde zijn uies afnemen. Degraeve integendeel beweert ste.- lig geen mes gebruikt te hebben en met eene bijl geslagen geweest te zijn. De Samyns be weren enkel met een stok geslegen te hebben, maar de wonden schijnen te bewijzen dat zij met een snijdend voorwerp moeten guslegen hebben. De goedo zorgen door Dr Feys aan den gekwetste toegebracht, lieten deze toe reeds Woensdag namiddag het gasthuis te veria- en, toch kan hij nog niet werken. huiselijk leven Is een g'oede tas koffie bereid met Trappisten chicorei Vincart. Dépót bij gebr Dolhaizo Moncarey-Sansen. Gouden Bruiloften. Nog al dikwijls lezen wij van gemeenten waar een, twee en mms meer gouden bruiloften in een jaar ge vierd worden, tn onze stad hebben sedeit an ge geen zulke feesten me t plaats er nochtans ontbreekt het hier niet aan gouden aruiloftvierders. In Poperinghe zijn er 11 gezinnen die edert meer dan vijftig jaar getrouwd of het dit jaar zullen zijn, namelijk 1. Lozie Philippus en Schier Sophie, getrouwd op 4 Mei 1859. 2. Decoker i'ieter en Inion Rosalie 3 Au gustus 1859. 3. Deweerdllsidooren DelbaereCa'herine, 25 Januari 1860. 4. Blondëel Kömond en Delbaere Natha lie 11 Juli 1860. 5. Beddeleem Benoit en Quaghebeur Amelia-Philomene, 10 April 1860. 6 Adriaen Seraphin en Róussey Malhllde 29 October 1862. 7. Top Aloise en Ulrich Eupheme-Fidelia 29 April 1863. 8 Vankemmel Livin en Goussey Octavie 6 Mei 1863. 9. Lefever AugusteenDuflou Marie-Louise 7 October 1863. 10. Depuydt Henri en Sausen Elisa, 26 October 1863 11. Ghelyn Aloise en Vanspranghe Lucie, 25 November 1863 Deze week overleed nog een jubilaris Verhaeghe Seraphin, op 16 Mei 1861 ge trouwd met Ollevier Sophie. De deken der oude echtelingen is overle den over een paar weken hst was Vergeele Victor, gehuwd sedert het jaar 1856. Aan onze toekomende soldalen, werd - deze week volgenden oproep toegezonden Beste Jongeling, Gij moogt niet laten de twee volgende zondagen naar de voorbi-reidirigalessen te komenOp Zondag 7 September en Zondag 14 September zullen wij alles herhalen en U eeoige bijzondere inlichtingen ge en. Dan zult gij naar 't leger trekken om er als goede soldaat deftigen dienst te doen. De jongelingen hebben er alle belang bij aan dezen oproep te beantwoorden. Eene ramp voor onze duiven liefheb bers. Zondag was eene prijsvlucht inge richt op Chartres, 283 kim. 170 duiven van Poperinghe werden des morgens in die stad losgelaten. Den Zondag kwamen er s!echts7 toe; de maandag noen was de prijs kamp afgespeeld met 45 gekende duiven. Vrij dag noen waren nog maar 70 duiven tehuisgekomen, zoodat men man rekenen dat Zondag 100 duiven van Poperinghe achtergebleven zijn. Aanbesteding. Aan de hopplanters wordt ter kennis gebracht dat het bestuur der telegrafen 185 oude telegraafpalen laat verkoopen op maandag 15 September, in het bestuur der telegrafen te Antwerpen. Men mag afzonderlijk aanbieden voor elk der volgende loten le lotgelegen te Brecht53 staken van 9 meters 2e lot, gelegen te Capellen, 6 staken van 7 1/2 m., 18 van 9 m., 2 van 10 m. en 2 van 12 m.; 3e lot, gelegen te Lier, 2 staken van 7 1/2 m., 7 van 9 m. en 4 van 10 ra.; 4e lot, gelegen te Merxem, 25 sta ken van 7 1/2 m., 4 van 9 m en 3 van 10 m 5e lot, gelegen te Molle, 1 staak van 7 1/2 in. en 14 van 9 meters. De aanbevolen brief moet, den 13 Septem ber gezonden worden aan de 9a sectie der telegrafen, Cellebroederstraat, n° 5, te Ant werpen. nij. Slatlsuienus. Wettige schikkingen tegen de razer- Gezien een geval van razernij zich verleden week heeft voorgedaan te Steen voorde, werden Dinsdag in onze stad aan- plakbrieven uitgehangen van wage de Stads overheid waarbij bevel gegeven wordt dat - van liet. oogenblik der aanplakking, alle hond welke op den openbaren weg rondloopt of zich op eone openbare plaats bevindt, moet voorzien zijn van eenen muilband vol gens 't officieel model gemaakt. I)e muilband moot aan den halsband met eene sterke daar toe bestemde riem vastgemaakt worden. De ze maatregels blijven van toepassing gedu rende de drie maanden na het laatste vastgesteld en bekend gemaakt geval van razernij of verdacht geval. De ingezetenen worden ook verwittigd dat de regelende schikkingen wegens het dragen van hondenmedallien stiptelijk moe ien nageleefd worden. Opgelet dus dat de honden niet zonder muilband op straat loopen. Muilbanden, gansch volgens officieel model gemaakt, kan men krijgen, In den Bazar der Galery, bij Etiene Moncarey-San sen, Gasthuisstraat, Poperinghe. Gevecht. De eerste dagen van den hoppepluk werden Zondag met eene vecht partij ingesteld. René Degraeve, 50 jaar oud, van Cler- cken, ging met een jongeling Abeelewaarts, toen zij nabij De Snippe een dronken kerel op straat zagen liggen. De twee mannen wilden den zatterik opnemen maar alle drie vielen ten gronde. De dochter Samyn die dit zag, zegde hun dat zij zoo brutaal niet moesten te werke gaan en bracht Degraeve een slag toe met haar regenscherm. Volgens de verkla ringen van de dochter Samyn, haalde De graeve een mes uit en bedreigde haar. Zij liep haar broeder halen en deze kwam met een stok toe en begon Degraeve af te ranse len. Vader Samyn kwam zijn zoon helpen en weldra lag Degraeve gansch bebloed ten gronde. Voorbijgangers namen hem op en droegen hom binnen te herberg Den Vuurmolen Dokter Feys, in haast bijgehaald, deed hem K tegen den i N li II O EST. yDoor het gebruik der: SIROOP tegenden| KINKHOEST van A. Monteyne, Apotheker, POPERINGHE, Ijdoet. men aanstonds de stikhoesten ver-| Ni wijnen en verkrijgt men de volkomenej genezing op zeer korten tijd. Prijs; 1.60 fr. ds flesch. Menigvuldige getuigschriften van allerbesten uitslag. Depot: Apotheek NOTREDAME, Groote Markt, 18, Poperinghe. Vlamertingjie. Zaterdag 30 ooast, rond fl ure 's avonds, woedde hier een hevig onweder boven de streek. De genaamde Deprince Cyrille, landwer- ker, wonende op den Brandhoek, bevond zich in de weide van den landbouwer Jules Vancayzeelo, dat hij in 't naar huis gaan was, toen hij door een bliksemslag aan het hoofd getroffen en gedood werd. Deprince was 47 jaar oud het was een voorbeeldige werkman. Hij laat eene weduwe en vijf kinders achter. Eene vrouw en een kind door den bliksem getroffen. Zelfden avond werd de vrouw van Bouton René, op dun Brandhoek, in hare woi iDg, met haar kind dat zij op den schoot hield, door een bliksemslag van haren stoel geslin gerd en ten gronde geworpen. Beiden waren erg onpasselijk en moesten door den genees heer verzorgd worden, doch na eenige dagen waren zij alle twee gansch hersteld. lit U ntoii. Brand door den blik sem. Er is op Houtkerke zaterdag namid dag eene woning afgebrand van de oude hofstede De Watermolenthans bewoond door zekeren Vandenberghe. De bliksem is er de oorzaak van bovendien sloeg hij den lanteern uit de boerinne's hand, tot tecken dat hij geen licht noodig had om kwaad te doen. Die menschen hadden juist gedorschen met de batteuseen zoo brandde al het graan op, dat reeds gezolderd was. De donder, of de bliksem als ge wilt, ging ook een ^andelingske doen by Vandennbeele te Houtkerke plaatse, en sloeg er al de mooiges uit den boord. Het Kruisbeeld en O. L. Vrouw bleven ongedeerd. Te Watou ging hij eens zien in de schouw van boer Senesael, bezocht den bakker Leroy en ging zich ook verlammen op den dönder- scherm van Jufrouw L. Moitaert. Hier ech ter stichtte hij nievers geen braad. Razende hond. Bij Henri Ganne, te Steenvoorde, op 2 kim. van hier en 1/2 kim, van de grens, werden vrijdag morgen gebeten door hunnen eigem hond de boer, de boerinne, een zoontje, een knecht en een zwijn. Na onderzoek werd bestatigd dat de hond razend was. Het zwijn werd afge maakt. De gebeten personen gaan alle dage naar het gesticht Pasteur te Rijsel om er verzorgd te worden. - Ruzie. De knecht van Jerome Adriaen, trok hier Dinsdag voorbij met een wagen hoppopiukkers van Clercken die hij naar Boesinghe gaan halen was, toen Cyrille Degraeve voor eene nietigheid in ruzie kwam met zijn schoonbroeder Behaeghel. Vader Degraeve. kwam er tussehen en Behaeghel dit ziende, trok zijn mes. Di andere twee gingen loopen Altijd dieongelukkige messen g^Iverdi italic. Belooning. Een eermetaal van tweede klas werd van 's land- bestuur verleend 0111 bewezen diensten sedert 10 jaar in de mautschappeliike werken on zar gemeente aan Eerw. Heer Storme, on derpastor, Pieter Mouton, Meester Tambo- ryn en Seraphin Alleman. Onze beste gelukwenschen. Te Yper heeft Zondag 14 September, om 12 ure middag, op de markt, een concert plaats door de Accordéonisten van Oostende. Maandag vieren te Meenen twee ge zinnen hun gouden bruiloft. Te Dendermonde reed een auto de dijk in. Twee der vier inzittenden werden doo- delijk gekwetst. Met de opening der jacht, was Zondag te Brussel geen overvloed van wild en het eerste dat in de hallen te koop gesteld werd bereikte hooge prijzen. De hazen gingen 8 fr tot 8,50 6,50 tot 7 en 3,75 lot 4,50 fr vol gens do grootte. Jonge patrijzen werden ver kocht aan 3 tot 3,50 fr., en oude patrijzen 1 fr. 50 het siuk. Kwakkels gingen tan 1,25 tot 2/25 fr. het stuk. In eene fabriek der Bollinckxstraat te Amderlecht, geroohten twee leerjongens voor een kleinigheid in ruzie Een hunner, Joseph Deraayer, 15 jaar oud, trok opeens zijn mes uit en stak het zijn gezel in de borst. Deze liep binnen, kon nog zeggen u Ik ben geste ken u en viel dood. Het feart was doorboord Dfueve zeden. Op de Leie te Drongen deed een griek scha student met zijn verloofde een toshtje per autoboot. De heer en dame waar destu dent inwoonde deden met twee hunner kin ders ook de reis mede. Zij botsten op eet grootere autoboot en sloegen om. De student de dame en haar 8jarig zoontje verdronken De andere konjnen gered worden. Zaterdag heeft M. de minister van ju sticie aau de prokureurs-generaal der ver schillende rechtbanken een omzendbrief ge zonden, waarbij in België al de boksmat chen officieel verboden worden. De amerikaansche miljardair Carnegie en zijne vrouw, zijn maandag te Brussel toe gekomen. Zij werden woensdag door den ko ning ontvangen. In de weikhuizea Minerva te Berchem bij Antwerpen zijn Zaterdag 400 werklieden afgedankt geweest. Er is geen werk meet sedert de fameuze politieke staking De roo den mogen daar de verantwoordelijkheid van dragen Uit het laatste verslag der algemeene Spaar-en Lijfrentkas blijkt dat er op het ein de van verleden jaar 81.030 personen in ons land hun pensioen of eene lijfrente trokken en dit voor een toiaal bedrag van 2 miljoen 960 duizend, 102 frank. In zijn nummer van 26 Oogst braakt het socialisten blad van Charleroi sehrikke lijke godslasteringen uiten schimpt met het Allerhoogweerdigste dat het te vele scheelt Niet tegen den godsdienst 1 Eene jonge kloosterzuster van het ge sticht Paridaens, te Leuven, heeft in de Ten toonstelling de gouden medalie bekomen voor eene prachtige albe in kant. De albe is het wit kleed dat de priester aantrekt om de H. Mis te doen. De Zuster heeft het secreet te ruggevonden van een kantwerk dat vroeger in kasteelen en prinselijke huizen gemaakt werd en waarvan ma tr twee stukken meer beslaan, in het museum te Brugge. Te Ronse trok een kindje al spelen, een bak chicorei om een gedeelte liep het kind in de mond en het versmachtte. I11 Luik in eene danszaal, kwamen een groep dansers in ruzie met den patroon. Deze schoot erdoor, doodde een 30 jarige werk man en kwetste twee vrouwen, Te Lede werd een werkman, 51 jaar. door een auto verrast en doodgereden. De automobilisren reden voort zonder zich om huu slachtoffer te bekommeren. Te Oostende werd gravin van Giebenow uit haar kamer voor 11.000 fr. juweelen öuistolen. Te Fayt-bij-Manage werden negen aan- eenhoudende huizen door brand vernield. Eene 23 jarige kerel, te Gent, die zijn vrouw het huiseljjk leven onmogelijk miek en ervan gescheiden leefde, sneed haar de keel over omdat zij bij h«m niet wilde terug- keeren. In de socialistische weverij De Voor uit van Gent is er werkstaking ontstaan. Te Brussel vond men deze week twee kinderlijkjes. Te DiDant brandde de oude Sint Michie's kerk afzij was nu niet meer gebruikt. Te Zele viel een werkman van eene telegraafpaal en werd op den slag gedood. Te Oostende vond men in den dok het lijk van een pasgeboren kindje. Te Wenduyne reden twee autos ach tereen de tweede wilde voiensteken, gleed uit in het zand, botste tegen het achterwiel van dun eersten die hierdoor de helling op klom en achteroverviel. Twee der inzitten den, M. Janin van Duinkerke en zijne doch ter, werden doodgepletierd. Zijne vrouw en eene andere dochter werden slechts licht gekwetst. Nabij Oostende ontdekte een landbou wer in zijn garstveld twee lijken in staat van ontbinding 't Waren twee jongelingen van Gent, een politie-agent, 23 jaar oud en eene magazijnjuffer die zich daar 14 dagen gele den gezélfmoord hadden omdat zij niet moch ten trouwen. Te Sint Andries wachtte een 7 jarig kindje eene koei. Het- had den leiband rond zijn lijfje gebonden. Opeens ging het dier op hol en trok het kindje over velden en grach ten Toen rr.en de koei kon stilhouden was het ijselijk verminkt en stierf na korte ston den. tevreden zijn. Eenigo soldaten kwamen ziek maar men trof geen erqe gevallen aan. Woensdag avond heeft M de Broqueville, minister van oorlog, te Namen een feest maal aangeboden aan de vreemde officiers en de belgische generaals, die de mancuuvers meegemaakt hebben In zijne redevoering heeft de minister hulde gebracht aan hel belgisch leger en zijne overzien, en ver klaard dat erin 't vervolg elk jaar groote maneuvers zullen plaats hebben, die ook elk jaar eene grootere uitbreiding zullen nemen. Donderdag inorgend heeft te Temploux de groote revue plaats gehad van al de troepen, meer dan 20.000 man, die aan de legeroefe- ningen deel genomen hebben. De koning woonde deze bij. RENINGHE. Benteyn Maurice Dekeirel Gaston Dernoor Oscar Dequeker Maurice Deturck Firrnin Dezeure Canaille Inrie Gaston Hauspie Gaston PROVEN Lauwers Raymond Loonis Cyriel Mahieu Cyriel Notredame Richard Persoone Gaston Vandecasteele Camie) Vrammout Arthur Alleweireldt Désiré Cameilynck Achille Cappoen Alberic Decaesteker Oamiile Decaesteker René Declerck Victor Decroo Florent Dequeker Alexandre Derycke Cyrille WESTOUTRE. De wiek ere Marcel Foutreyn Daniel Lesap Heclor MaerteD René Muyssen Valère Saesen Canaille Vernieuwe Achille Viane Marcel Adam Jules Bauw Jules Beek Romain Dekeuwer Eueène Delanote J- seph Deschodt Henri Dochy Remi Duquesne Richard Gesquiere Julien Hoornaert Julien Legrand René Merlevede Remi Pattou Maurice Piancqueel Eli Senechal Firmin Struye Camilla Zyde Philip SPORT. Footbail. De officieele matchen in de hoogere af- deelingen beginnen heden Zondag. In de laaiste vergadering der U. B. wer den MM. Vanden Eynde W., Tobias Max Flamcourt, der A. A. GentPope Rueben en Vaiillon Gaston, der Beerschot A. C.; James Brown en Ewans, oor O. 0. Verviers Hogg der Racing R C. beroepsspeelersgeklaseerd en kregen verbod nog te spelen. Vliegen. Een roekeloos waagstuk. Men herinnert zich nog de halsbrekerij van den fr&oschen vlieger Pégoud, die 011 langs in den aérodroom te ChAteaufort op 300 meters hoogte uit zijnen monoplan sprong en met een valscherm nederdaalde Die proefneminggelukte wonderwel. Terwijl Pégoud met den valscherm zachtjes neer daalde, bekeek hij zijn monoplan die, aa: zich zelf overgelaten, nog geruimen tijd in het ruim heen en weer zweefde en heele maal op zich zelf ronddraaide, om dan op de wielen neer te vallen. Waarom, zegde Pégoud. zou ik met mijn monoplan niet heelemaal kunnen omdraaien en in evenwicht blijven, wanneer mijn toe stel het alleen kan Pégoud besloot den doodensprong of den loopii g the loop te wagen. Dit waagstuk werd in Amerika per vliegmachien reeds beproefd door den vlie ger Jhosstone, die er het leven bij inschoot Dit schrikte Pégoud Diet af Hij wilde die stoute halsbrekery eerst eens uitvoeren het vliegplein van Buc, doch de gendarmen hadden zulks vernomen en kwamen Pégoud beletten op te stijgen. Deze trok dan naar de school Bléi iot, doch daar ook werd hij wandelen gezonden, daar men zich niet medeplichtig wilde maken aan die poging tot zelfmoord - zooals men het waagstuk noemde. Pégoud kwam dan zondag avond met zijn monoplan in den aërodroom te Ju visy aan. Hij verwittigde eenige vrienden dat hij maandag morgend den doodensprong zou wagen. Een tiental vrienden bevonden zich maan dag morgend in een aërodroom. Zij deden hun best om Pégoud van zijn voornemen af te brengen, doel) niets hielp. Pégoud bracht zijn monoplan in gereedheid en ten 6 ure 25 sieeg hij op. De monoplan klom ongeveer 1000 meters doog. Eensklaps stelde het ma- chien zich pijlrecht in de lucht, den staart, omhoog, en viel alzooin duizelingwekkende snelueid 200 meters naar beneden. Dan keerde de monoplan zich gansch om, en vloog zoo voort de vleugels en de vlieger naar onder en de wielen naar omhoog. Zoo vloog hij 600 meters en toen daalde hij neer pijlrecht om dan weer in rechte lijn te vlie gen na eene groote S gemaakt te hebben. Heel bedaard sprong Pégoud uit zijn schuitje en zegde 't Was zeer aardig, als ik een beetje hooger klim zal ik wel den dubbelen doodensprong kunnen maken 's Anderdaags hernieuwde hij zijn waag stuk, in tegenwoordigheid eter militaire otetheid en eene groote menigte. Hij lukte opperbest en werd in triomf gedragen. Pégoud, 24 jaar oud, verklaarde uiterst te vreden te zijn over zijne proefnemingen. - Ik zou willen kunnen bewijzen, z -gde hij, dat men met eene vhegmachien nooit zal vallen, indien men in alle omstandigheden zijne koelbloedigheid blijft behouden De koene luchtreiziger belooft ons nog andere gevaarlijke proefnemingen. Het geld koopt men de schoonste krie ken van de markt;... dit is een algemeen spreekwoord. Maar kan men ook inet geld de gezondheid, de onschatbare weldaad, koopen?... Ja! met 20 centiemen daags. Met THEO BROM A te nemen, de wonder bare krachthersteller, Jie 't bloed verrijkt en verkloekt.Mannen wat minder op estaminet te gaan; koopt liever THEOBRO MA voor uwe vrouwen en kinderen. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. NOTREDAME apotheek A. KES- TELYN; te Yperen apotheek LIBOTTE. Huwelijksbeloften. - Achille Verpoot, winkelier met Maria Dewanckor z. b. beide te Poperinghe Julien Marchal, schilder Poperinghe met Ma'ie Helleputte, werk vrouw te Semmerzaeke. Juiien Depoor- ter, metser te Poperinghe met Lucie Brycke, werkvrouw te llerzeole (Fr.) verblijvende te Poperinghe. Huwelijk. 69. Marcel Hoevenaghel, 26 jaar, brouwer te Noordschote voorgaan- lelijk te Isenberghe en Aline Bossaert, 28j. b. te Poperinghe. Tempeest- Lanteerns merk Het Hart, de beste, de zekerste voor landbou wers, voerlieden, enz. te verkrijgen bij Etienne Moncarey-Sansen, Bazar Ier Galerij, Gasthuisstraat. Poperinghe. Deze lanteerns kunnen niet doodwaaicn, noch ontploffen waaneer zij vallen. Proven, van 1 tot 31 Oogst. Geboorten. Deschrevel Marie. Vandensteen- dam Marcel. Porreye Syivain. Looien Marie. Overlijdens. Foutreyn Marcel, 5 dagen. De- maerel André 8 maanden. Deschrevel Marie, 12 d. Rousbrugge, van 1 Mei tot 31 Aug. Geboorten. Lemahieu Georges. Lemahieu An na. 3. Leenhouder Roger. Overlijdens. Vandevelde Louise, 71 Jaar, echlg. van Feys Pieter. Verlet Marcel, 3 m. Lemahieu Anna, 8 d. Waels Octavie, 67 j., wed. van Laseure Henri. Wydoodt Eugenie, 59 Jaar, echtgenoote van Goetgheluck Aiidore. Antwerpen, 4 Sept. Markt prijshoudend. Aalst, nieuw gewas 122-125 fr.; Poperinghe 120-122 1/2 fr. Aalst, 4 Sept. Markt prijshoudend. Nieuw ge was 125 frank. Poperinghe, 5 Sept. Markt prijshoudend. Stads- hop 120-125 fr.; paroclbehop 115-120 fr. In het vreemde. In Duitschland en in Oostenrijk is de pluk reeds meer dan 8 dagen aan den gang. De Belersche soorten noteeren ter markt 175-210 fr.; de Elzasser hop 175-190 fr.; de Saazer-hop 240-270 frank. De opbrengst zal iets minder zijn dan men eerst ver wachtte. UERBERGKE itMJSSEN i Br» «let» üeirselnni', bij René Gantois, Crombeke-kalsiede. 2. 8» tl« $>a!ges(rnttt, bij Achille Pyck, Vlamertinghe-kalsiede. 3 In dei» Bialkzak, bij Emile Suffys, Komstraat. De programmen of kaarten van Feest ten ten Bureele van "De Poperinghenaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht. Gaaibolling. Poperinghe, Op Zondag 7 September 1913, ter herberg - De Vette Os be woond door Emile Creus, gegeven door de Maatschappij De Ware Topbolders 60 fr. Prijzen 25 - 12.50 - 5. Vooruit 25 fr. Inleg 65 centiemen, terug I fr. Inschrijving van 1 tot 3 ure. Crombeke. Op 14 September in het Lekkertje bij Désiré Deschrevel. 20 fr. prijzen 10 - 5 - 5. Inleg 65 cent. Begin om 3 ure stipt. x tille, meid, wel handwerk kunnende, 20 tot 30 jaar oud, Goed loon. lui. ten onzen bureele. Bakkersgast. 16 lot 18 jaar, te Belle (Fran krijk). Inlichtingen ten onzen bur. e herberg De Vlaamsche Rhelorica bij de Statie, te Poperinghe, met stalling en land, dienstig voor alle bedrijf. Zich te wenden SO, Diksmuideslraat, Yper. Werkmanswoonst gelegen ia de Veurne- siraat, Poperinghe. Inlichtingen bij Henri Pyck, Eiverdiughestraat, Poperinghe. Stuikinacliien, bij René Quaghebeur, smid Veurnestraat, Poperinghe. Goede occasie-gasmotor van 4 peerden kracht in werking te zien bij Pierre Al- laeys Zonen, Werktuigkundige, Priester- straat, Poperinghe. Hondenkar en pypégale in goeden staat, bij Maurice Hauwen, Veurnestraat, Pop. l)e groote legeroefenigeu eindig den woensdag. In T begin behaalden de roo- den eene overwinning woensdag redden de blauwen Namen van een inval zoodat allen is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht. Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, O I» V O L («EK: iï. \ornuEVUE, Groote Markt, 18, POPERINGHE. TLïeng-elirLg-en.. Nog zoo mis niet. Onlangs verscheen een boerinnetje aan een postkantoor om eenige inlichtingen te vragen. De klerk wil de zich eens ten koste vak het schijnbaar eenvoudig meisje vermaken en vroeg onder andereWat doet gij toch met die lompe boeren op uw dorp O dat is nogal eenvoudig, sprak het meisje, wij houden de beste en sturen de andere naar de stad en zien ze daar een plaatsje op een postkantoor te bezorgen. POPERINGHE, van 1 tot 7 September. Geboorten. 195. Marie-Jeanne Verpoot d. v. Emile en Augusta Blanckaert. 196 Blanche Huyghe d. v. Ar^ène en Emma Huyghe. 197. Gilberte Berat z. v. Achille en Margarita Pieters. 198. Le.m Coutigny z. v. Jules en Irma Deroo. Overlijdens. 169. Verhaeghe Seraphin, 77 jaar, vlaswerker, echtgenoot van Sophie Ollevier, Wijk J. 170. Verbiese Maria, 3 maanden, Pottestraat. Welk is het eerste produkt geweest om tandpijn te (genezen dat nooit mislukt. Alle namaaksels zullen vervolg worden. 1.50 Fr. in de apo theek NOTREDAME, opvolger van M. Monteyne), groote markt Poperinghe. Algemeenen De pot Canivet, apo theker, Doornijh. Poperinghe, markt van den 5 Sept. Tarwe, 100 kil. 23,00-Rogge 18,00 - Haver 21,00 - Aardappelen, 100 k. 10,00- Boter de kil. 3,10 a 3,20 Eieren de 25, 2,80 a 0.00. Yper, 30 Aug. Tarwe 20,50 a 21.50J; rogge 16.50 a 17 50 haver 19,50 a 20,50; aardappelen 6,50 a 7,00 boter 2,80 a 3,00; eieren 2,65 a 2,75 Kortrijk, 1 Sept. Witte tarwe 19,00 a 20,00 roode tarwe 19,00 a 19,00 rogge 16,50 ft 17,00; haver 17,00 18,00 paardeboonen 23,00 a 24,00; suikerijboonen 12,50 h 13,00 witte aardappelen 5,00 5 25 boter 3,10 a 3,25 eieren 3,10 a 3,20 koolzaadolie 74,00 lijnzaadolio 59,00 koolzaad 33.00 lijnzaad 30,00 koolzaadkoekeu 14,50; lijnzaadkoeken 19,00 a 20,00 sodanitraat 25,75 ammoniak- sulfaat 33,50 a 00,00 Veemarkt37 ossen, 0,82 a 1,07; 129 veerzen 0,86 a 1,09; 168 koeien 0,80 a 1,02 21 stieren, 0,81 a 1,01. Rousselaere, 2 Sept. Tarwe 19,50 a 20,00; id. roode 18,50 a 19,00; rogge 16,00 a 17,00haver 19,00 a 20,00boonea 22,00 a 23,00; aardappelen 6,00 a 7,00; boter 3,20 a 3,30; eieren 2.7> a 2 80koolzaad olie 75,00; lijnolie 58 50; oude suikerijboo- i6ti 13.00 a 13,25. id. gele 14,O0a 14,25. Anderlecht, 2 Sept.Verkensmarkt. Te koop 3,393. prijs per kilo 0,93 a 1,13. Brussel, 2 Sept. Verkensmarkt. Te koop 305 prijs per kilo op voet, 1,10 1,20.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1913 | | pagina 2