SPEELGOEDEREN Spaarboekjes aan NIETS NIEUWS UIT BELGIE. EÜ JPL ]hJ K O O "O T** "O T l-J "EZ I leerlingen en hunne overheid geluk met den Crediet Openingen. :i o« «/o Publieke Fondsen. Betaling inning van Handelseffecten, Leeningen op vaste Goederen, Benrsbewerkingen. Bewaring van Titels. iim o t ii e o a m e Inlichtingen nopens de Wet op de ülitievergelding. APOTHEEK-DROGERij A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE: De fransche luchtvlieger Pégoud te Gent. voor Sint Maarten en Sint Niklaas, in den Bazar der Galerij, bij Etienne Moncarey - Sansen, Gasthuisstraat, Poperinghe. Groote tentoonstel ling van alle laatste nieuwe spelen en speelgoederen op de bovenma- gazijnen. Iedereen kan er zijne keus doen, zoowel met kleine als met groote beurzen De misdaden van Poperinghe. Op Wetensweerdigheden. BURGERSTANDEN VAN Zondag gn November. EERSTEN TAP Jaarlijksche Herbergkermis. Jules Vandekerckhove-Blanckaert, Vlijtige Personen ALMANACK HACHETTE LEBÊGUE HOPPE. Te Koopen of te Pachten. Men vraagt Te Moop Terstond te pachten LAATSTE UITVINDING MARKTPRIJZEN. Brussel, 4 Nov. Verkensmarkt. Te koop 307 prijs per kilo op voet, 1,10 1,20, "V T -^V \S JjL C| bekomen uitslag en bewees met cijfers in de van felERRIS, COEVOET, BAERT Cie ;i IA A S.Wrr II.AT, e, PopeHnghe. Leeniagen op iComptes-Courants. 'IV'l<>|)liooii I'osfcliwi.Nndit'iiins «I» (Ui. 1T50. zelf erg gewond en beweert zijn plicht ge kweten te hebben. De president der Republiek. M. Poincaré, president der fransche Repu bliek, heeft woensdag morgend de plaats der ramp bezocht. Vooraleer naar Parijs terug te keeren ging het staatshoofd de lijken, die nog slechts vormlooze verkoolde klompen vorm den, groeten. De bisschop van Meaux Mgr Marbeau, bisschop van Meaux, is •woensdag naar Melun gekomen om de ge kwetsten te troosten en bij de lijken dei- slachtoffers te bidden en deze te zegenen. is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE DILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Alge-meen dépot-. Apotheek, A. MONTEYNE, O I» V O L L il Groots Markt. 18. POPERINGHE. Bij ministerieel besiuitis aan desoldaten die op ditoogenblik in 't Noorden van Frank rijk in garnizoen zijn, verboden zich vrijelijk in België te begeven en zulks om den invoer van belgischen tabak en sigaren te voorko men. In Japan wordt eene nieuwe wet voor gesteld, die bij ons een ware revolutie zou veroorzaken. Het gebruik van tabak zal voortaan verboden zijn aan jongelingen be neden 20 jaar De strengste maatregelen zijn tegen overtreding getroffen. Vanaf 1886, het jaar waarin Pasteur de vaccinatie tegen de hondsdolheid invoer de, is geen enkele behandelde in het Instituut Pasteur overleden, tn 1912 werden 395 personen behandeld. Koning Albert is op reis in Duitsch- land. In een boksmatch te New-York werd Harry Lewis bijna doodgeslagen. Hij legt op sterven in een gasthuis, 't Is best dat men dat edel sport hier beeft verboden. Door den mist ontstond eene treinbot sing in Rusland er waren 5 dooden en 33 gekwetsten. In Mexiko werd generaal Huerta met groote meerderheid tot President gekozen Dinsdag ontving hij van de amerikaansche regeeriug een ultimatum hem bevelend af te treden. Amerika zou de tegenstrevers van Heorta aan het bewind willen brengen. Zoo Huerta weigert te vertrekken, wat waar schijnlijk is, staat een nieuwe oorlog voor de deur. Tijdens een muziekfeest Zondag te Tra to, in Italië, viel het dak der zaal in. Op de 200 aanwezigen werden er 100 gevaarlijk gekwetst. In eene spoorwegbotsing in Brazilië werden 50 personen gedood en vele gekwetst Gectt »cn goede raad. Wel zeker hebt gij eene vriendin die altijd bleek is, blee ke lippen, bleek tandvleesch. Hebt gij misschien een bloedverwant eene kennis die rap 't einde adem is, die lijdt aan slapte, aan flauwte, die geen moed meer heeft. Hewelgeeft hem den raad eens den Theobroma te beproevengij zuil zien uwe vriendin, uw vader of moeder, of kind zai verkloeken. Reeds honderden getuigschriften geven daarvan de bewijzen. De Theobroma kost 3 frank, 't is te zeggen 20 centiemen daags is dat duur be taald 1 Hoeveel meer verteert men niet dage lijks op estaminet en dit met grooten hinde voor de gezondheid Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. NOTREDAME; apotheek A. KES TELYN; te Yperen apotheek LIBOTTE. De wet van 28 October 1913, art. 39 geeft aan de ouders dar militianen der klas van 1IH3, tijd tot den 10 November aan staande om ten bureele van het Sekretariaat de aanvraag te doen ten einde te kunnen genieten van de vergelding welke hun kan toegestaan worden voorden dienst van hun nen zoon of jongeling voor denwelken zij zorg gedragen hebben Dit tijdbestek voorbij, zegt, gemeld artikel, zijn de aanvra gen slechts ontvankelijk indien er bewezen wordt dat de toestand der familie na dit tijd stip bezwaard is. Wij manen dus al de ouders aan welke kinderen bij het leger hebben deel makende der militielichting van 1913, ten kantore van het Sekretariaat der stad hunne aan vraag te doen, en hun te voorzien van alle stukken welke kunnen bewijzen dat zij op de vergelding recht hebben, vooral het be lastingsbiljet zal nopens de aanvragen be slissen en daarom is het noodzakelijk dit stuk ten bureele van hot Sekretariaat af te geven. Zie hieronder een klein uittreksel uit voornoemde wet Artikel 1 stolt de vergoeding vast als volgt 0,75 fr, per dag aan de echtgenoote van den militiaan met vermeerdering van 0,25 fr. per dag voor ieder kind zonder dat de vergelding meer dan 1,25 mag bedragen 0,50 fr. per dag aan vader en moeder of aan den overlevende van hen in goval van overlijden der ouders aan de grootouders van vaderlijke of moederlijke zijde of aan den overlevenden van hen die voor den mi litair zorg gedragen hebben. De vergoeding waarvan spraak, wordt aan voormelde personen uitbetaald volgens art. 2 van voornoemde wet. Om aan de vergoeding recht te hebben, naar luid van art. 3, moet er bewezen wor den dat, de militair werkelijk bijdroeg tot het onderhoud der personen bedoeld in art. 2, hetzij door hun loon, hetzij door hunnen arbeid in de onderneming toebehoorende aan de personen die de vergelding vragen. Daarenboven moeten de aanvragers kunnen bewijzen de vergoeding noodig te hebben om in hunne lasten te voorzien. Nochtans, krachtens art. 4, zal de ver gelding van ambtswege verleend worden Aan de familiën die, uit hoofde der geringe huurwaarde hunner woning van de perso- neele belastingen vrijgesteid zijn, of aan degenen wier grond- en personeele belastin gen ten bate van den Staat, te zamen geen 35,00 fr. overtreffen voor de gemeenten van 10.000 tot min dan 25.000 inwoners. De vergoeding wordt van rechtswege verworpen, volgens art. 5 wanneer de aan vragers of de militair zelf, ten bate van den Slaat, als grond- en personeele belastingen een minimum betaalt van 70 fr. in de ge meenten van 10 000 tot min dan 25.000 inwoners. Veel volk was opgekomen naar het St- Denys plein, waar de fransche luchtvlieger Pégoud zijne waagstukken uitvoerde. Waagstukken waren het, dat zullen de duizende en nog duizende en nog duizende toeschouwers vastgesteld hebben. Pégoud ziet er zoo een soort athleet uit, die van geen klein gerucht bang is. Hij is van middelmatige gestalte en telt 26 jaar. In den morgen was de koene luchtvlieger van Hanover, Duitschlaud, gekomen. Een nieuw Blériottoestel, wegende 265 kilos, wachtte in eenen hangaar op het St- Üenyspitin. Daar bevonden zich veertig gendarmen, vijfiig agenten en 250 soldaten van het 2e linie. Het weder was allergunstigst, en na eerst zijn moteur beproefd te hebben met eene kleine vlucht, stapte Pegoud om 11 u 18 in zijn toestel, waar men hem met sterke lede ren riemen stevig vastbindt. Wat hij doet grenst i'ongelooflijkehij recht zijn toestel, draait om, schiet recht neder, vliegt met de wielen omhoog en het hoofd naar den grond, draait meermalet geheel rond, enz enz. tot hij om 11 u. 52 nederdaalt. Het volk roept, juicht en kan zijne bewon dering niet genoeg betoonen. Pégoud is aangedaan en wordt bestormd. Het volk komt op het plein geloopen dat konden de soldaten noch politie beletten. Pégoud wordt in triomf gedragen, eene tweede maal rijdt bij in auio rond het plein, 't Is juist 12 ure. 's Namiddags moest Pégoud Dog vliegen en het volk kwam by stroomen toegeloopeD. Om 3 1)2 ure steeg hij op, droei, drie, vier keeren achtereen, zwenkte, steeg weer op, gevolgd door duizende en duizende angstige oogen. ledereen juichte hem toe en was ten uit- terste voldaan. Opeens, met nog altijd roekelooze duike lingen zinkt hij recht beneden. Men meent hem ten gronde te zien vallen, doch niets daarvan. Hij zwaait met de arm als wilde hij aanduiden niet bang te zijn. Om 4,06 ure, daalt hij in spiraal beneden volgt dan de omheining van 't plein op 50 meiers boven het volk en krijgt eene lang durige ovantie. Bij zijn dalen wordt hij hevig toegejuicht. De politie was onmachtig het volk tegen te houden, dat den koenen vlieger van nabij wilde zien. Hij drukte de hand aan al wie ze hem uitreikte en zette honderden haudtee- kens. Men bood hem bloemen aan en hij verdien de ze. Elk trok weer vergenoegd huiswaarts en men sprak heel den avond van niets an ders. hand hoewel Poperinge's college jaar voor jaar zijn man slaat tegen gelijk wien. De E. H. Verduyn, principaal, bedankte de stad, de muziekmaatschappij, de aanwezige Hee- ren eo ook allen die door de bevlagging van hun huis een blijk van genegenheid aan het college gegeven hadden. I)e bekroonde leerlingen werden door hun makkers luidruchtig toagejuichd vooral de Heer J. Deriys, die denzelfden dag nog te Crömbeke van wegens zijne gemeente een prachtigen prijs, ter waarde van 50 fr., uit .ie handen van den Heer Coeno, burgemees ter ontving. Vergadering. Op Zondag 9n No vember, om 1 3/4 ure, in de herberg Het Stadhuis groote markt, groote voordrach ten over de onderlinge pensioenkas i La Belgique Prévoyante door M. Edm. Ra- moisy, algemeen bestuurder, Brussel en M. Edm. Vandieren, advokaat, Leuven. Vrijen ingang voor iedereen. Tooneel. Het tooneelseizoen in onzen Stadschouwburg zal dit jaar geopend wor den door de toonéelmaatschappij 4e R°,:,y" sche - Barbaristen, die op Maahdag 10 en Dinsdag 11 November zullen uitvoeren het beroemd drama De Kroegzangeres in 7 bedrijven, en het blijspel Schildwacht, Dood en Duivel Voorbehouden kaarten zijn nog te be komen bij de Wed. Theophile Vanelsllaude, Yperstraat, Poperinghe. Op Maandag 15, Dinsdag 16 en Woensdag 17 December 1.913, uitvoering door de maat schappij Langhoirs-Victorinen van het wereldberoemd drama De Orgeldraaister en het blijspel De duivel op het dorp Kaarten zijn reeds te verkrijgen bij Maurice Becoot, Hondstraat, Poperinghe. Begin van brand. Bij Cyrille Cap- poen, Meessenslraat, lag op den zolder eene hoeveelheid slroo, op eonigen afstand der schouw Donderdag nacht werd oen der kin- dors gewekt door rook; 't meisje riep om hulp en toen men boven liep, zag men dat het strooin brand stond. Met eenige emmers water konnen do bewoners de vlammen uitdooven. Verloren, dinsdag in stad, gouden ling. Hem tegen belooningten onzen bureele terug te brengen. Gevonden zondag, huis sleutel. Hij berust ten politiebureele. Aangehouden.Karei Gelein, die nog eene straf uit te doen had van 3 maan den, werd Zondag avond hier op de markt, aangehouden om 's anderdaags naar Yper te worden overgevoerd. Voor dronkenschap werdt Zondag avond een kerel aangehouden en opgesloten. Diefstal. Donderdag nacht werd op de statie uit een wagon, 100 kilos maïs gestolen toebehooroüd aan Em. Truwant. l)e dader is niet gekend. Familie Cinema Emile Lobeau- D'Hondt, Groote Markt, Poperinghe.We kelijks 3 vertooningen 's Zondags om 3 en 7 1/2 's avonds 's Maandags om 7 1/2 ure. Eerste Deel1. Een opzienbaar nummer, komedie. 2 en 3. De Ondergangsbewerker, drama in 2 deelen. 4. Gavroche en de pul- soconn, komiek. Tweede Deel5. Het kind van den müli- onair, drama. 6. Africhting van krokodilen, wetenschappelijk. 7. De greep, drama. 8. Gontran huwt zijne zuster uit, komiek. Derde Deel 9. Dagblad Eclair, hedend. gebeurt'n. 10 en 11. Het levende doel, drama in 2 deelen. 12. De ultra snelloopende laar zen, komiek. Tijdens de vluchten van Pégoud, te Gent, waren er niet min dan 200,000 personen op het St-Denisplein, en in den omtrek. Deaero- droom had eene ontvangst van 23,000 frank. De verkoop der postkaarten bracht 2000 frank op, wat een totaal uitmaken van 25.000 fr. De inrichters hadden eene over eenkomst met Pégoud 20,000 frank. Deelek- (rieke trams ontvingen 11,000 fr., gezien zij alleen rond de 70,000 personen naar het vliegplein brachten. Pégoud te Brussel. Zaterdag 8 en Zondag 9 moet Pégod zij ne akrobatenvluchlten te Brussel uitvoeren. Voorzeker zal daar ook geen volk te kort zijn. Tofchiertoe heeft hij reeds voor meer dan een miljoen frank verbintenissen aange gaan. Van Brussel trekt hij naar Rotterdam en dan keer t hij terug naar Duitschland. Pégoud gaat overal mits 20,000 fr. Zoo zal hij rap zijne schaapkens op het droge hebben. Een «Ier aangenaamheden van't huiselijk leven is een goede tas koffie bereid met Trappisten chiconei Vincart. Dépot bij gebr Delhaize A Moncarey-Sansen. De moord op Cammu, Het onderzoek wordt hier en Ie Yper steeds met iever voortgezet en alhoewel geen zekere bewijzen bestaan der plichtig teid der twee aangehoudenen, is tot nu toe nog ook niet het minste tot hunne ontlas ting ingebracht. Zij echter blijven immer loochenen. De moordpoging op een politie-agent. Over deze zaak is niet veel meer te onder zoeken daar alle bijzonderheden gekend zijn en de dader, Julien Goemaere, aangehouden is. Donderdag namiddag is het parket, ver gezeld van een expeit en een bouwkundige, alweer alhier afgestapt om de ligging te bepalen en het plan op te maken van het politie bureel. De dader zal in de eerstkomende zittijd voor het assisenhof van Brugge verschijnen Cliicorei Van Tieghem - Duponï, is zeer spaarzaam in 't gebruik. Ktadsiiicuws. Dringende oproep. De leden der Lijfrentkas De Voorzienigheid worden dringend verzocht seffens hunne storting to doen, anders stellen zij zich bloot niet al de voordeelen te genieten. Pryjsdeeling aan de leerlingen van 't College. De plechtigheid had plaats op Allerheiligen. Om 11 uren haalde,de Stads- muziek de' leerlingen af naar 't college. Tal rijke woningen waren bevlagd. Waren te genwoordig in de feestzaal van het stadhuis de Hoer P. van Morris, burgemeester, de Z. E. H Deken, de Heer B. Lebbe, provinciale raadslid, de Heer Devoe, sciiepene, da HH. Lava, Et. Lebbe, Em. Bouequey, Osc. Fiers, gemeenteraadsleden, de Heer Vandenbcrghe, secretaris. Het College had een bijzondere uitnoodiging gestuurd naar den vader van de bekroonde leerlingen. De Heer Burge meester, uit naam der stad, wenschte de Yper.Boetstraffelijke rechtbank Cam. Duthoit, van Poperinghe, had getuigd tegen Karei Denys. Deze kwam op een avond Duthoit tegen en gaf hem eene duchtige rammeling. Hiervoor krijgt Denys 8 dagen en 26 fr. of 8 dagen.Maurice Lefever, van Poperinghe, wordt veroordeeld tot 15 dage en 26 fr. of 8 dagen voor onzedige houding Wislvcriti^iicin. De veldwachter- door een revolverschot gekwetst.Slacht offer van zijn plicht. Onze gemeente werd zondag, bij 't vallen van den avond door een schrikkelijk drama in opschudding gebracht. Tusschen 4 on 5 ure slenterde een vreem deling langs den weg, die van Sclierpenzeele naar Wulveringhem loopt. Nabij de Zuster' school, op de plaats waar er in 1899 eene moord gebeurde, speelden eenige kinderen De vreemdeling bleef er staan en sprak de kinderen aan. Hij deelde hun ook snoeperijen uit en trachtte hen mee te lokken. Eenige kleinen waren heengegaan en ontmoetten wat verder den veldwachter, wien zij alles vertelden. De veldwachter, Gustaaf Bolle genaamd vond de handelwijze van den vreemdeling hoogst verdacht en begaf zich ter plaats. Hij trof er nog den vreemdeling aan die met de kinderen stond te spreken. Daar die persoon hem uiterst verdacht scheen, vroeg hij hem zijne papieren. De onbekende opende zijnen frak en taste in den binnenzak, alsof hij zijne papieren zocht. Doch, eensklaps haalde die kerel een revolver te voorschijn en eer de veldwachter iets kon doen om zich te verde digen, had de schelm zijn wapen afgevut'd Bolle werd een kogel dwars door het lichaam geschoten. De arme man viel achterover terwijl de aanrander de vlucht nam tusschen het Zwart Peerd en de tramstatie. Op de los branding en het hulpgeroep der kinderen waren verscheidene personen Ier plaats ge sneld. Terwijl de eenen het slachtoffer naar zijne woning droegen, liepen de anderen den moordenaar achterna, doch deze was reeds ver uit de voeten, en uit hoofde van de val lende duisternis verloor men zijn spoor. Een geneesheer kwam den veldwachter verzorgen. Dezes toestand was zeer beden kelijk, DeE. H. Pastoor diende hemde laat ste H. Sakramenten toe. De arme man is 40 jaar oud. gehuwd en huisvader. Ten 6 ure 's avonds is het parket ter plaats een eerste onderzoek komen instellen. De gendarmen van Veurne, Houthem en West- vleteren hebben den ganschen nacht de streek doorzocht, doch nergens een spoor van den dader gevonden. De magistraten van het parket zijn erin gelukt te weten te ko men wie de moordenaar is. Het is een ge naarade Aifons Deceuster, geboren te Poe- derié (Antwerpen), den 11 Maart 1871, zoon van Re mi en van Marie Vanlooy, smokke laar, zonder gekende woonst. De toestand van den veldwachter is wat verbeterd De geneesheeren hopen den man nog te kunnen redden. IJe aanrander had twee revolverschoten op hem gelost. Hij werd door een kogel getrof fen, die hem de rechteriong doorboorde. De kogel drong langs voor in het lichaam en vloog langs den rug uit. Toen het parket Zondag avond kwam, kon het slochtoffer niet ondervraagd worden. Maandag zijn de magistraten alhier weergekeerd. De toestand van den veldwach ter was dan reeds zooveel verbeterd, dat hij kon ondervraagd worden. Van den dader heeft men, ondanks alle opzoeking, geen spoor meer gevo: den. De gendarmen geven echter den moed niet op en hopen den schurk spoedig te kunnen ontdekken en aanhouden. Dit drama heeft in de gemeente en den ohi- sreli eene groote verslagenheid verwekt. Zuivere koffie van Brazilië of elders wordt bijzonderlijk uitmuntend als men de helft Trappisten chicorei Vincart bij doet. Dépót bij Delhaize gebr.&Moncarev-Sansen. Voormezeelc. Doodelijk ongeluk. Heilige kinderen speelden Maandag in de hof der echtgenooten Balpaire. Tusschen be vonden zich het vijfjarig zoontje der echt ge- riooten Belpaire. Op zeker oogenhlik kregen ie kleinen het gedacht eenige peren, die nog aan eenen boom hingen, te gaan afsmijten. De vijfjarige Andié Gheerardijn bond een steen aan eene koord en wilde er mee naar den boom slingeren. Hij trof ongelukkiglijk het zoontje Belpaire, dat bewusteloos ten gronde stortte. De ander kinderen liepen in allerhaast de ouders van het kleine slacht offer verwittigen. Dezen snelden toe; de moe der nam haar zoontje op en droeg het de wo ning binnen, terwijl de vader in allerhaast, een doctoor ging bijhalen. Ondanks de beste zorgen van deze laatste bezweek het kind eenige ureu nadien, Men denkt dat het den schedel gekloven is. Volgens een ander ver haal had André Geerardijn voorgesteld pe ren te gaan afsmijten in den hof van Belpai- re's ouders. Het zoontje dezer laatsten zou er zich tegen verzet hebben, waarop Gheerar dijn het zijn steen naar het hoofd slingerde. Het parket is verwittigd. Dadizeele. —Een vierling geboren. Dinsdag namiddag waren de gehuchten Sperhoek en Korten Keer in volle feest ter gelegenheid van de plechtigen doop der vier kinderen van Oscar Herman, wever 35 jaar oud, wonende gehuchte Sperhoek vier gezonde broederkens. Herman trad in huwelijk met Emilie Vancaillie, 36 jaren den i5 October' 1906. De kinderen werden Dinsdag morgen om 3 ure, geboren en daar men vreesde dat hen schielijk iets kon over komen besloot men hen 's namiddags te doo [ien. Gansch het gehuchte was te been en elk droeg het zijne bij om de lastige taak der ou ders wat te verzachten. Verscheidene land bouwers Kwamen met hun rijtuig ter plaats om den gelukkigen vader met zijn tal rijk kroost naar de kerk te vergezellen. In al de herbergen van het omliggende werd me nig glaasje gedronken op deze blijde gebeur tenis. Moeder en kinders zijn welvarend en goed gezond. Leyseïe. Donderdag was Jules Fa- goo, landbouwer alhier, bezig mer zijne tar we weg te doen. Met een vracht op den rug klom hij de trappen op, verloor het even wicht en brak een been. Cuisinièren en Stoven (echte Godin) in den Bazar der Galerij, bij Etienne Moncarey- Sansen, te Poperinghe. De tentoonstelling van Gent is sedert Dinsdag gesloten. Overal ismen aan 't afbre ken en 't inpakken. Bij Aalst viel eene villa in die men aaD 't bouwen was 2 werklieden werden gedood en 8 gekwetst. Maandag kwam de Kroonland in Ant werpen toe, wiens bemanning het meeste deel der passagiers der Vollurno redde. De kapitein werd een bronzen kunslstuk aange boden en geheel de bemanning ontving een maand loon als belooning. Te Wommelgbem brandde een kindje op dat met stekskens speelde. Altijd onvoorzichtigheid der ouders. Te Molenbeek werd de wed. Lion houthandeiaarster, door een harer peerden die door den huisgang moet, doodgeslagen wijl zij in de keukendeur stond. In eene stovenfabriek te Vorst, hebben dieven de brandkast opengebroken en heb ben er 25.000 fr. uitgestolen. Om een meisje te zwichten dat over de straat liep, wilde een auto te Tertre bij Luik kort draaien. Hij kwam in een ander groep terecht en zes Kinderen werden doodelijk gekwetst. Te Brugge werd een 16 jarige jongeling zoo erg gekwetst door een boom die hij met een heurst vervoerde, dat hij na eenige uren stierf. Jules Mourisse, van Dickebusch viel te Yper van zijne kar, en werd het linker oor en de wang vermorzeld en de handen erg verpletterd. Een notatis van Luik die van zijne vrouw gescheiden leeft, was woensdag uit gegaan. Zijne vrouw, te Saint-Georges- aan Maas wonend, kwam bij hein en nam het jongste der 5 kinderen mede. Toen de nota ris dat vernam, ging hij woedend de vrouw zoeken, vond ze bij hare moeder en sloeg ze beide bijna dood met eene bijl. Men heeft geen hoop ze te redden. De moordenaar is aangehouden. De weerdin der herberg Monaco - in de Joseph Claesstraat te Brussel, werd don derdag namiddag verwurgd vastgebonden gevondeu in haar keuken. De meid, die slechts's morgens in dienst gegaan was, is verdwenen. De daders de meid en haar vriend zijn aangehouden geweest te Rijsel, Vrijdag namiddag. Zij hadden het gestoleae bij hun en bekenden. Een geweldig onweder woedde woens dag nacht boven Brugge. trein. Dry bedienden werden gedood en ee nige gekwetst. lli;iiiiiig<'lnlil>i'n. Volgens eene officieele statistiek zijn er in 1912, in de mij nen der provincie Henegouwen, 165ongeluk- ken gebeurd, waarvan 141 beneden en 24 bo ven de oppervlakte. 89 mijnwerkers werden gedood, tegen 98 in 1911dus eene vermin dering van ongeveerö ten honderd. Buiten de koolpuiten verloren 17 werklieden het leven, hetzelfde getal als in 1911. afraai Priesterlijke Benoemingen. Mgr. de Bisschop van Brugge heeft benoemd Pa stor te Dottenys, E. H. Iserbyt, principaal te Nieuw- poortPastor te Herseeuvve, E. H. Delafontaine pa stor te Helkyn pastor te Helkyn, E. H. Wille, pastor te Wilskerke pastor te Wilskerke, E. H. Lefere, on derpastor op SS. Pleter en Paulus te Oostende. Sfcrf^cvallen. De Z. E. H Van Stconkiste, eeredeken van O. L. Vrouwkerk te Brugge, is donder dag aldaar overleden. Hij was geboren te Rumbeke in 1830. In I860 was hij aalmoe zenier van het fransch-belgisch korps der pauselijke zouaven. De E. H. De Voghel, rustend pastoor van Oostvleteren, is woensdag te Veurne, in den ouderdom van 75 jaar, overleden. SPORT. Voetbal. Uitslagen der matchen gespeeld op 1 en 2 Nov. F. C. Poperinghe 10 F. C. Veurne 3 Antwerp F. C. 2 Brussels Wanderens 2. Antwerpen 3Brugge 1. Te BrusselBelgië 5 Londen 4 Belgische spelers 3 Engelsche spe lers die in Belgische clubs spelen 2. Scheidsrechters 2— Pers 1 Te Verviers: België 2 Zwitserland 0 Te RoubaixLion des Flandres 4 Gentsch elft. 2 Op 1 November. 2e Afd. C. S. Brugeois 3 S. V. Blankenberghe 1 S. V. Rousselare 2 F. C. Brugeois 1 A. S. Oostende 0 F. C. Kortrijk 8 S. C. Kortrijk 0 F. C. Rousselare 2. Op 2 November. F. C. Brugeois 0 A. S. Oostende 5 S. V. Blankenb. 2S. V. Rousselare 3 F. C. Rousselare 3 V. G. Oostende I F. C. Kortrijk 1 S. C. Kortrijk 1. 3° Afd. F. C. Brugeois 4 A. S. Oostende 0 V. G. Oostende 7 S. K. Nleuport 0 S. C. Kortrijk 1 F. C. Kortrijk 1 S. C. Meenen 2 S. V. Rousselare 4 F. C. Yper 3 F. C. Rousselare 2. De ronde van Lombardie. Ziehier den uitslag van dezen baankoers 1. H. Pelissier, in 7 u. 13 m. 2. M Brocco, 3. M. Oodivier, 4. Agostoni, 5. Auberger, 6 Bent. 7. Lucottl, 8. Schenckel, 9. Gallettl, 10. Kotsch Duwel en Franz, allen wiel in wiel. liet naamfeest des Konings. Het naamfeest van koning Albert valt den 26 November samen met den verjaardag der dood van de gravin van Vlaanderen. De ko ning, die Albert-Leopold heet heeft ziji patroonfeest op den 15 november vastgesteld. Hetoiiderlioiid der gevangenen. De opslag der eetwaren heeft hel kredte voor het onderhoud der gevangenen, deei makend van het budjet van justicie, mei 25,000 frank doen vermeerderen. Het kre diet voor 1914 beloopt 1.325,000 frank. Loonsvermindering in de kool mijnen. Sinds 1 November is eene loonsvermindering van 10 ten honderd toe gepast voor al de werklieden, zonderonder scheid, van al de koolmijnen van 't Center. Deze vermindering is gewettigd door ont spanning der handelszaken en door hei feit dat er voor de belgische kolen, op dit oogeriblik, uitvoerwegen ontbreken. liet kontigeiit van lilfii.Zie hier de verdeeling van het kontingent van 1913, tusschen de verschillende wapens. 1. Voetvolk, 21,381 2. ruiterij 2,192 3 bereden artillerie, 2,664 waarvan 184 bij de artillerie te paard 4. vestingartillerie, 2223 5. genie 1315 6. trein, 145 7. be heer, enz, 248, hetzij een totaal van 30,168 manschappen. Spoorwegrampen in België. In eene spoorwegontriggeling te Verdonck, Dinsdag, waren 9 gekwetsten. Zelfden j botsten twee manceuvreertreinen op elkaar te Denderleeuwde stoffelijke schade is zeer groot maar er waren geen ongeluk ken te betreuren. Te Chênee bij Luik bot ste een koopwarentrein op een stilstaanden POPERINGHE, van 2 tot 9 November. Geboorten. 239. Godelieve Ferla d. v. Auguste en Maria Vermeulen. 240. Irma Lemenu d. v. Pros per en Maria Barzeele. 241. René Waryn z. v. Jere- mie en Emma Hauspie. 242. Maria Blanckaert d v. Albert en Ida Vanspanghe. 243. Maria Verhaeghe d. v. Jerome en Magdalena Verly. 244. Michel Mylleville z. v. Noël en Marie Lysy. Overlijdens. Hauspie Leon, 3 maanden, Wijk L 190. Maerten Vitalis, 60 jaar, herbergier, echtge noot van Louise Lemahieu, Wijk O. 191. Verhaeghe Charles, 83 jaar, z. b. wed. van Melanie Bustreel Boeschepestraat. Huwelijksbeloften. Coevoet Nestor, landbouw- werker met Valerie Inion dienstmeid, beide te Poperin ghe. Leuwers Em.le, landbouwer met Lucle Haele- wyn, z. b. beide te Poperinghe. Blondeel Achille fabriekwerker met Justina Truwant, naaister, belde te Poperinghe. Huwelijken.93. Hector Wtnnock, 40 jaar, land bouwer te Proven met Celina Vandermarliere, 26 jaar, z. b. te Poperinghe. 94. Marcel D'amour, 26 jaar, metser, met Augusta Truant, 22 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Vergeet ïiiet, vooraleer meubels of stoelen te koopen, van de uitstellingen te komen bezoeken van den Bazar, in de Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Westoutre, van 1 Sept. tot 1 Nov. Geboorten. Caron Andreas. Sohier Andreas. Barbry Joanna. Lermytte Adriana. Pinceel Agnes. Mahieu Gerard. Kestelyn Maria. Overlijdens. Trioen Flora. Carpentier Mar griet. Boyden Tobias. Boone Henri, 56 jaar, echtgenoot van Flora Houwen. Brysbaert Jozef. Huwelijksbeloften. Kestelyn Maurits met La- meiant Helena. Deramtnelaere Adolf met Depature Lucia. Huwelijk. Behaegel Julianus met Hardeman Celina. Westvleteren, van 1 Sept. tot 31 Oct. Geboorten. Pacco Andreas. Dewulf Clara. Vandebussche Arthur. Scharre Sylvain. Peper- straete Firmin. Overlijdens. Leroy Henrl, 76 jaar, z. b. echtge noot van Derycke Rosalie Delmotte Agnes, 8 m. Huwelijken. Geldof Emile, 23 jaar, landwerker met Vandewynckel Bertha, 20 jaar, werkster, beide te Westvleteren. Lezeure Achille, 30 jaar, molen maker met Depuydt Marie, 26 jaar, werkster, beide te Westvleteren. Rousbrugge van 1 Sept. tot 1 Nov. Geboorten. Deschrevel Antoine. Deschrevel Joseph. Degryse Marie. Plateel Margerithe. Vernieuwe Louis. Veniere Michel. Behaeghel Maurice. Clant René. Overlijdens. Pilgrim Henri, 57 jaar, echtgenoot van Teite Sophie. Debevere Lucie, 76 Jaar, echt genoote van Porreye Amand. Hannebou Emile 63 jaar, echtgenoot van Vansteene Leonie. Patfoort Mathilde, 53 jaar, echtgenoote van-André Breesen. Cappoen Hector, 21 jaar. Mollet Martha, 5 m. Huwelijk. Desmicht Henri met Platteeuw Helene beide te Rousbrugge. Proven van 1 Sept. tot 31 October. Geboorten. Verbrigghe Ivonne. Vandenbrouc- ke Marie. Goudenlioofd Germain.Epee Agnes. Cornette Marie. Vermeersch Camille. Maerten Martha. Descamps Alice. Camerlinck Georges. Vulsteke Maria. Oruwez Marcel. Heens André Overlijdens. Looten Marie, 15 dagen. De clerck Georgette, 15 dagen. Deroo Seraphin, on gehuwd, 79 jaar. Dewippe Roger, 5 maanden. Huwelijksbeloften. Aiiaeys Achille te Proven met Peel Marie te St Sylvestre Cappel. Dewulf Omer te Proven met Vandenwinckel Christine te Crömbeke. Butein Petrus te Stavele met Lievois Ida te Proven. Huwelijken. Coene Achille van Stavele met Carlier Flavie van Proven. Debergh Daniel met Gruwez Mathilde, beide te Proven. Capoen Arthur met Swaels Oabrielle, beide te Proven. 1 An Baasin, bij Petrus Vermeulen (Stoppe), Peerdenm. 2 In tien liock van Vrede, bij Henri Bouw, Westouter kalsiede. 3 lu de Ilamllioog, bij de Wed Deheegher-Baes, Yperstraat. I In d« oude lii-oon, bij Théophile Delbeke, Watoustraat. 5 In don nieuwen liei/el, bij Désiré Claeys, Werfstraat. In do nieuwe Herberg, bij René Beddeleem, Crömbeke kalsiede. UERBEUGKERMISSEN 7 Au Centre, bij Eugène Coene, Yperstraat. 8 In den ouden Sla/.euind, bij Jules Heze, Boescheepstraat. 3 In Victoria, bij Emile Clinckemaillie, Noordstraat. 10 lu den Metser, bij Maurice Vandevoorde, Rokhofstraat. 11 In den Lngel, bij de kinders Pareyn, Pottestraat. 12 In de Valk, bij Marcel Legrand, Veurnestraat. 13 In den lioogen Doorn, bij Camille Theeten, Potleslraat. S I A la wille de Alce, bij Camille Milleville, Meessenstraat. 15 Au comte de Fiandre, bij Charles Dewachter, Casselstraat. 1<> In den witten Hert, bij René Malbrancke, Westvleteren kals. 17 In liet witten Duin, bij René Lefever, Bellestraat. !8 A Ia petite Station, bij Arlhur Onraet, Statie-plein, 13 In 't Abeeltje, bij Felix Bortier, Casselstraat. 20 Au eafé Horal, bij Remi Battheu, Yperstraat. 21 In de Zwaluw, bij Gustave D'Atnour-Bouduelle, Watoustr. 22 lil Jeanne d'Are, bij René Delava, Pottestraat. 23 A F Epée lloyale, bij Cyrille Verstraete, groote Markt. 24 A la belle vue, bij Bernard Huys, Yperstraat. 25 In Kt Martinus, bij Honoré Vanueste, Abeele-plaats. 2(> In den Haan, bij Frédei ic Swertvaegher, St Jan-ter-8iezen. Kerm. en schoon, konijn te verb. (6 kil), gegeven door Jeröme Barbez, 27 In de Voorstad, bij Camille Maet, Bruggestraat. 111 —uwib Statie plein, 131, Poperinghe, maakt kenbaar dat hij een winkel komt te openen van alle schip waren. kunnen zonder risiko groote verdiensten be reiken. Een zeer loonend artikel. Groote nieuwigheid, die overal gebruikt wordt. Zich te wenden of schrijven ii. B. Abeele. Verkrijgbaar ten Bureele Brussel, 3 November. Markt prijshou dend. Aalst 155-157 1/2 fr.; Poperinghe 157 1/2-160 frank. Pope inghe, 7 November. Veel vraag in cultuur, aan 160 tot 170 fr. volgens kwa liteit. Voor de groene hop, met kleine ol middelmaiige bellen, bieden de Duitschers 170 tot 175 frank. Weldra zal de voorraad bij hetgeboerte uitverkocht zijn. In Engeland is de handel ook kalm, doch le prijzen verzwakken niet. Sedert het be an der week is de markt van Neurenberg vaster gestemd, met veel verhandelingen. Biddagen der Week. Donderdag te Poperinghe in het college Zaterdag te Proven MerLg-eling-en.. Hoe schooD zou het leven zijn, wanneer ieder de helft deed van 't geen hij van ande en verlangt De glimlach is het wapen van hen die zwij gen. - Op den trein Er zat een priester in ien trein en nevens hem een spottend heer ken dat veel taterde, veel lachte, maar nooit geen antwoord kreeg. - Eerwaarde, zegt het al met eens, weet ge dai men vroeger te Parijs, nooit eenen pastoor aan de galg hing zonder nevens wem eenen ezel te hangen Zoo antwoordt de priester. In dat ge val, mijhheer, moogt gij blij zijt, dat ge met mij in Parijs niet woont. —.MM Huis met magazijn en hof, gelegen in de Priessterstraat, 32. Inlichtingen bij- Richard Truwant, Yperstraat, Poperinghe. Goede meid, voor Poperinghe. Goed loon. Gemakkelijken dienst. Inlichtingen ten bureele dezer. Schoon Vierwielrijtuig iri goeden staat. Inlichting ten bureele dezer. Goeden wagen, karre met splinternieuwe wielen, i aalkarteel, 3 eegden, 3 ploegs bij Auguste Depinois, Westvleteren. De herberg 't Firmament, met paardenstal en uitweg en met eene schoone over dekte gaaiboltraA, Elverdinghe kalsiede, dicht bij de statie, te Poperinghe. Zich te wenden bij Gebroeders A. M. Rommens, brouwers, groote markt, 27, Poperinghe. TEGEN DEN KINKHOEST. Door het gebruik der: SIROOP tegen den KINKHOEST van A. Monteyne, Apotheker, POPERINGHE, Idoet men aanstonds de stikhoesten ver- jdwijnn en verkrijgt men de volkomene genezing op zeer korten tijd. Prijs: i.6o fr. de flesch. Menigvuldige getuigschriften allerbesten uitslag. Depot Apotheek NOTREDAME, Groote Markt, 18, Poperjnghe. van Poperinghe, markt van den 7 Nov. Tarwe, 100 kil. 20,00-Rogge 17,00 - Haver 19,00 - Aardappelen, 100 k. 5,00- Boter de Kil. 3,40 a 0,00 Eieren de 25, 4.40 a 0,00. Yper, 31 Oct. Tarwe 18,75 a 19,25; rogge 16,25 a 17,00 haver 17,50 a 18.50; aardappelen 5,00 a5.50 boter 3,30 a 3,45; eieren 4,16 a 4,68 Kortrijk, 3 Nov. Witte tarwe 19,00 19,50 roode tarwe 18,00 a 18,50 rogge 16,50 A 17,00; haver 17,00 k 17,50 paardeboonen 22,00 h 23,00; suikerijboonen 12,75 a 13,75 witte aardappelen 4,50 A 4,75 boter 3,00 a 3,30 eieren 4,42 a 68 koolzaadolie 72,00 lijnzaadolie 52,00koolzaad 33,50 lijnzaad 27,00 koolzaadkoeken 14,50; lijnzaadkoeken 18,50 19,50 sodanitraat 25,50 ammoniak- sulfaat 33,50 a 00,00 Veemarkt17 ossen, 0,87 a 1,11 101 veerzen 0,85 a 1,10 152 koeien 0,85 a 1,07 19 stieren, 0,86 a 1,00. Rousselaere, 4 Nov. Tarwe 19,00 a 19,50; id.roode 18,00 a 18,50; rogge 16,00 16,50haver 17,50 a 18,00 boonen 22,00 23,00; aardappelen 6,50 a 7,00; boter 3,00 a 3,30; eieren 4,10 a 4,40 koolzaad olie 72.00; lijnolie 52,00oude suikerijboo tton 13,50 a 14,00; id. gele 15,50 a 16,00. Anderlecht, 4 Nov. Verkensmarkt. Te koop 3,369; prijs per kilo 0,90 a 1,10.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1913 | | pagina 6