Opgelet!! UWE MAKKERS. Uit ter Hand te Koopen. ïn 't Binnenland. In 't Buitenland. Burgerstand van ZIJ en WIJ Twee Kiesbullettjns maar Ge moogt op ieder briefje puntje zvvarl maken, nevens den naam dien ge verkiest OF aan den kop. De Uitsiag der Kiezingen. Bestuurlijke Berichten. Landbouwverbond der verwoes- te streek vanWest-Vlaanderen. 1De Werken aan den Yzer. STAATSMIDDELBARE SCHOOL VAN POPERINGHE. Opening Maandag 17 November "0 li., in de Vlamingstraat, voor de leer om iu in inep'u der hootzere afdeel hu? en de vier hoogste klassen of studie- j iren van de voorbereidende afdee- ling. Do leerlingen dei klassen der voorbereidende ling, zullen in worden zich aan te bieden. wee lagere afdee- ïet kortuitgenoodigd Voor de verwoeste streek. Voor de Kiezers der verwoeste streek. j Christen WerkliedenpartijAlle (Zondagen van 4 tot 6 uren worden alle Bijzondere Treinen. De bonden van Veurne-arnbacht. Pacht van landen door de Engelschen bezet. OPRE. Zondag 16 November igig Kersten tap Herlier^kerinis, Te Verloren Gevraagd. APOTH EEK - DROGERIJ AKESTELIJN, Gasthuisstraat 35, POPERINGHE. MAHkr PRIJZEN. Het Hlaagpoeier van A. Monteyne, is TE KOOI» Leon SILVERT (van den Casino) Peerdenmarkt, Poperinghe. ISericht. HWTJN N"""™ Valcke, Uit (er hand te koopen. Uit ter hand te koopen. Uit der hand te koopen. Ilc socialisten willen Klassenstrijd. Vernieling van gezag. Dwang en haat. Omwenteling en armoede. Verbittering en strijd. Verdrukken en vervolgen. Verdeelen en heerschen. Wanorde. Wij willen Klassenverzoening. Erkenning van 't gezag. Vrijheid en liefde. Rust en welvaart. Vreugde en vrede. Broederlijkheid en vriendschap. Eendracht en zelfstandigheid. Orde. Geluk. Ongeluk. der koolmijnen in zake vervoer ie kunnen voldoen. In September bereikte de uitdeeling van steenkool in België het cijfer van 1.865 340 ton, zijnde 88 o/o van den voortbrengst van voor den oorlog. Tijdens diezelfde maand heeft de spoor weg voor het vervoer dier brandstof dage lijks een gemiddeld getal van 4.052 spoor wagens ter beschikking gesteld, vertegen woordigend een tonnenmaat van 60.780 ton. Voor de gansche maand, berekend op 25 dagen, beloopt dezetonneninaat 1.519.502 ton In October, welke maand bijzonder moei lijk was wegens het vervoer der beeten, heeft de spoorweg per dag gemiddeld 3.776 wagens, metend samen 36.640 ton, ter be schikking van de koolmijnen gesteld. Voor de gansche maand beloopt deze tonnenmaat 1 416 000 ton. Wanneer men daarbij rekening houdt met de levering die per vrachtwagens worden gedaan aan de bevolking in den omtrek der mijnen, en inet de hoeveelheden welke door de binnenscheepvaart worden weggehaald, Kiezers, als gij Zondag in het kiesbureel komt, zult gij daar TWEE kiesbulletijns ontvangen een purperen EN een rooden Goed opletten om niet te missen. 1 De ROODEN kiesbulletijn is voor het SENAAT daar staan maar twee lijsten op de katholieke lijst staat daar de eerste, onder nummer 1. Daar geeft gij eenen enkelen dop NEVENS den naam van M. Bruneel de Montpellier, en nievers elders niets. 2 De PURPEREN kiesbulletijn is voor de KAMER daar staan vijf lijsten. De lijst der katholieke associatie staat daar ook DE EERSTE. Met het potlood geeft ge EEN dop, 't zij nevens den naam van den kandi daat dien ge verkiest, 't zij in het kotje dat boven de lijst staat. Dus in elk geval moogt ge maar éèn puntje zwartmaken, wilt ge zeker spelen, en vol 'dan blijkt dat het vervoer per spoorweg strekt geen twee, 't zij op dezelfde lijst, 't zijheelemaal naar verhouding is geweest van op verschillige lijsten. de hoeveelheid brandstof welke de koolmij- een die niet goed lezen kunnen moet GIJ leeren socd stommen. Wel de plaats aanduiden waar z moeten dop pen, het wit puntje dat ze moeten zwart maken, wel zeggen dat ze alleszins niet meer dan één enkel puntje mogen zwart ma ken, en wel toonen waar de Katholieke lijst staat. Niet ééne stem mag ongeldig zijn. Men vraagt zich af wanneer de uitslagen der wetgevende Kiezingen van 16 Novem ber zullen gekend zijn. De stemopnemingsbureelen zullen den Zondag avond hunne werkzaamheden moe ten geëindigd hebben, en van dat oogenblik af zal men de cijfers kennen, ten minste per kiesbureel, die door iedeie partij zullen be komen zijn. Den Maandag zal het hoofdbureel de al- ^gmigene optelling doen, het kiescijfer vast- steito.uen voorloopigen kiesdeeler aandui den n eene eerste verdeeling van zetels do»'. Wij zeggen voorloopigekiesdeeler» want deze zal kunnen gewijzigd worden, en hij zal het in zekere arrondissementen ook zijn, door de toepassing van het stelsel Vande- w-alle. Den Dinsdag zullen de provinciale kies- bureelen bijeenkomen, 't is te zeggen de hoofdbureelen van de arrondissementshoofd steden, die zullen gelast zijn met het stelsel Vandewalle toe te passen, en de zetels van de verschillende arrondissementen te verdee len, volgens de aansluiting welke door de partijen gevraagd is. Het zal bijgevolg van den avond van 18 nen konden vooitbrengen. Bij koninklijk besluit is M. Van Eecke, Notaris te Boesinghe, Notaris benoemd te Poperinghe ter studie van M. Bacquaert, overleden. Almanakken, Bnreel-Calenders voor 1920, Memento's enz., ten onzen bureele. Verbod Het Staatsblad van 9 No vember kondigt het volgende koningüjk be sluit af, gedagteekend uit Washington (Ver- eenigde Staten) Het is verboden beroepsgewljs te berei den, te verkoopen of te koop aan te bieden banketbakkerswaren waarvan melk en eieren het hoofdbestanddeel uitmoken, zooals daal zijn mirlitons choux flutes éclairs», rognons», «pont-neuf», «choux de Paris», croque-en-bouche «ambas sadeurs», eiwitvlekken, etwitvladen alsmede al de soortgelijke gebakken, hoe ook ge naamd. De inbreuken op dit besluit zullen gestraft worden met gevangenschap van acht dagen tot drie maanden en één boete van 26 frank tot .300 frank of slechts met één dezer straf fen. Wedstrijd voor het Iregeven van bedieningen van aniijrrsteldr. In 't verleden waren de wetstrijden voor het begeven der bedieningen van aangestelden in het Departement van Spoorwegen, Zee wezen, Posterijen en Telegrafen alleen toe gankelijk voor de in dienst zijnde agenten welke ten minste 6 maanden benutting telden. De Heer Minister heeft thans besloten een j bijzonderen wedstrijd voorde bediening van aangestelde in te richten, zonder voorwaarde van diensttijd voorbehouden 1. Verscheidene landbouwers, die in de vallei van den Yzer teruggekeerd zijn, vreesden dat de waters van deze rivier tijdens den winter wel zouden buiten hunne oevers tre den en de landerijen overstroomen. Op verzoekschriften van het Verbond heeft het Beheer van den Waterstaat (Ministerie van Openbare Werken) laten weten datenke- le afwateringswerken en afdammingen te Nieuwpoort moeten voltrokken zijn tegen den Een goede raadIndien gij aange tast zijt van Hoofdpijn, Schele-hoot'dpijn, hevige tandpijn, Rhumatisch of ander ze nuwlijden en dat tot hiertoe niet een genees middel u er van heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen uwen toevlucht tot de 4l0i\'0 poeders, en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. gansch onschadelijk voor de maag en door de Voornaamste geneesheeren aanbe volen.In dozen van 1.50, 2 50 en 5.00 fr. Depot Apotheek, A. Montevne, opvolger, H. NOTREDAME, Groote markt, IS, Poperinghe. Coliseum Cinema bij Emile Lobeau, 15 November, om het aflossen van het water i groote markt te Poperinghe. Vertoonin 'cj cD 0 cm c1 MailKniciittK. Zitting van den Gemeenteraad van 7 November 1919. Aanwezig de H. H. Lebbe E. BurgmeesterDovos R. en De- baeneM. Schepenen; Beck H., Boucquey Aan de Belgische militairen van allen |Em., Dequecker L., Vancayseele Em., Van November, ofwel den Dinsdag nacht zijn,(gepleegd, dat men de definitieve en officieele uitslagen J van de kiezingen zal kennen. De vaste uitslag van ons arrondissement zal waarschijnlijk den Woensdag namiddag te Yper uitgeroepen worden. graad, welke werkelijk tegen den hebben gestreden. 2. Aan de Belgen welke, zonder gemo biliseerd te zijn, tijdens den oorlog daden van erkende burgerlijke toewijding hebben UNION et PREVOYANCE. 39, de Ligne straat, Brussel. Verzekeide Kapi talen. Honderd en tien milioen frank Totale waarborg: Drie en twintig milioen Gemengde verzekering met dalende pre mien. Verzekeringen met verwisselbare riesken van verminderde preniien. Verze keringen voor huwhaven. Jaarlijksche renten. Hypctheekleeningen Vraag de tarieven aan het Bestuur. Dienst «lor tttnatslnndboun- kundigen. De heer R. Pauwels, Staatslandbouwkundige brengt ter kennis der landbouwers dat hij thans verblijft in de Casselstraat nr. 130. Hij kan mondelings geraadpleegd worden, ten zijnen bureele, eiken vrijdag van 9 tot rirure voormiddag. De landbouwers kunnen hem altoos schriftelijk en gansch kosteloos raadplegen, aangaande al wat den landbouw betreft. De leden der landbouw vereenigingen mogen hunne brieven vrachtvrij (bijgevolg zonder postzegeltot den Staatslandbouw kundige sturen, op voorwaarde dat de brief onder band weze en ze in den hoek van den omsiag onder het opschrift Het lid van het landbouwcomice hun' handteeken zetlen. Het verwoeste Vlaanderen zal bevoorraad worden. De Minister van Bevoorrading heeft sinds eenigen tijd voor de verdeeling der levensmiddelen in de verwoeste streken, de noodige schikkingen genomen. Stapelplaatsen van koopwaren, waar de bevolking zich van boter, Corned- Beef, roze zalm, Waskaarsen, koffie, ver- duurzame melk, kaas stekskens, alle spece rijen, bevrozen vleesch, kan voorzien, bestaan reeds te Roesselaere, Dadizeele, Yperen, Nieuwpoort, Dixmuide, Veurne, Cortemarck, Thourout, Eessen, Meenen, Komen, Waasten en Vlamertinghe. Deze stapelplaatsen zijn beheerd door de gemeen tebesturen of door bekwame handelaars, aan dewelken, een'toelage is toegestaan. Het is nuttig te bestatigen dat deze maga zijnen niet voor doel hebben koncurrentie te doen aan den vrijen handel, maar de vast gestelde prijzen, die door de Raadgevende Kommissie van het Ministerie van Bevoor rading bepaald zijn, te verzekeren, om al- zoo de woekerprijzen van de opkoopers en handelaars te beletten. Om altijd <*«ede Boter te hebben o;n goede en vaste boter te kernen, om een sterken smaak der boter weg te nemen, is het, noodig de kooien zuiver te houden. Daarom zijn de Bleoiidraiikcn, zul verdranken van A. Monteyne allerbest ge schikt. Zij zuiveren de koei van aflen inwen- digen brand, en wekken den eetlust op. liet pak 2 fr. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groote Markt Poperinghe. Het kolen ver voer. Terzelfdertijd als maatregelen werden getroffen voor de verzending der steenkool, is het spoorweg bestuur, dadk zijne aanhoudende inspan- Deze wedstrijd zal eerlang ingericht worden. Wetgevende verkiezingen. Het Telegraaf bestuur deelt ons mede dat ter gelegenheid van de wetgevende verkiezin gen van 16 dezer, twee officiëele bulletijns zullen worden uitgegevenhet een, op Maan dag 17, met den uitslag per arrondissement van de algemeene optelling der stemmen kiescijfer per lijst, totaal der geldige stem men, kiesdeeler, quorum, kjesquotient, maar zonder aanwijzingen betreffende de toeken ning der zetels het ander, op Dinsdag 18, met de indeeling van de zetels per arrondis sement. Het publiek kan deze inlichtingen beko men mits zich, uiterlijk op 14 dezer, tot een telegraafkantoor te wenden en op voorhand 1 frank te betalen per arrondissement en per dag. De Kiezers komende van verafgelugene plaaisen van het land die zich ter stemming moeten begeven in afgezonderde gemeenten der verwoeste streken, als West-Nieuwkerke, Pioegsteert en Waasten, znllen bij den uitgang der statiens van Rousselare, Yper, Meenen en Komen een auto-wagen aantreffen om hen ter bestemming te voeren. Zij zullen er in toegelaten worden op vertoon van hun bijeenroepingsbrief en mits betaling van eene vergoeding van één frank. vijand denberghe H., leden; Couttenier M., d. d. Secretaris. P' Punt Verkooping van grond door de Stad en de Burgelijke Godshuizen. Goed gekeurd. 2e Punt. De Stadsrekening van 't jaar 1917 wordt goedgekeurd. 3° Punt. De Begrootingen der Burger lijke Godshuizen voor de jaren 1918 en 1919 worden goedgekeurd. 4l' Punt. De rekeningen van het Arm bestuur voor de jaren 1917 en 1913 worden goedgekeurd. 5C' Punt. Het voorstel tot het volledigen en vernieuwen van het brandweerrnatriaal is aangenomen en er wordt besloten eene aanvraag tot den Gouverneur te richten om eene toelaag te bekomen om de kosten van aankoop te dekken. 6C Punt. De school op Abeele overbe volkt zijnde, wordt een nieuwe hulponder wijzer aldaar benoemd Jerome Provoorst, wonende op Abeele, is aangesteld. 7e Punt.Voor de gemeentebedienden wordt een verhoog van jaarwedde gestemd beter overeenkomend met de tegenwoordige levensnoodwendigheden met daarenboven voor de gehuwden een duurtetoeslag van 1 fr. daags met verhoog van 50 c. per da^ en per kind. Voor Wie Stukken van 't Minis teriezijn ingekomen op naam der maatschap pij Wie zaait. Wie maait». Zulke eene j maatschappij is door ons .onbekend en wie j inlichtingen geven kan, geve er kennis van - aan Meester Ëm. De Keirsgieter. Het eerste duitsche sehip, geladen met i inlichtingen verschaft aan al de werklieden hout is Zaterdag de haven van Antwerpen binnen gevaren. In Engeland word gevreesd voor eenen ergen oproer in Egypte dat zelfbestuur wil bekomen. Rusland gelijkt nog altijd eene ware hel. Oorlog, oproer, moord, brand, ellende en /tongersnood staan nog altijd aan 't orde van den dag. Te Gouda in Holland is een schrikke lijk ongeluk gebeurd. In eene stoomwassche- rij sprong de ketel van het machien terwijl de werklieden aan 't werk waren. Op een oogwenk stond de fabriek in vuut. Veel werklieden ontbreken. In Amerika waren sedert I November 500.000 mijnwerkers in staking. Dinsdag werd het bevel tot werkstakingingetrokken. In 1913 behandelden de rechtbanken in Saksen 16 253 misdaden. Voor 1919 voor ziet mendathetgetal zal klimmen tot 120.000, tot 1 September waren er reeds 90.000 Deze week bracht M. Poincarre een officieel bezoek aan Engeland, Op Zondag 16" November tusschen Roe- selare en Hazebrouck. Van Roeselaere naar Hazebrouck. Roeselare vertrek 5 u. 8 16 u. 24 Poperinghe aankomst 6 u. 13 17 u. 33 Poperinghe vertrek 6 u. 15 17 u. 35 Hazebrouck aankomst 7 u. 20 18 u. 40 Van Hazebrouck naar Roeselaere Hazebronck vertrek 8 u. 45 Poperinghe aankomst 9 u. 49 Poperinghe vertrek 9 u. 52 Roeselaere aankomst 10 u. 57 19 u. 15 20 u. 14 20 u. 17 21 u. 22 Meubels, Stoelen, Stoven, Matrassen, Verlot Gleiswerk, IN DEN BAZAR DER GALERIJ bij E tienne Iloncarey - Situsen. imp tt t> die hen in de Werkliedenpartij laten in schrijven, Volkshuis, Yperstraat. Werklieden in de vereeniging ligt uwe macht. V. O. S. Popreinghe. Het bestuur van den V- O. S. te Poperinghe heeftop zij ne vergadering van 8 November besloten dat voortaan allereclamatien, inschrijvingen, enz. enkel en alleen zullen aanveerd worden iederen zondag, van 9 tot 11 1/2 ure, ter herberg Au Petit Paris bij M. Alphonse Vallaeys, Noordstraat, nr 1. Iederen zondag zullen 3 bestuursleden daar zetelen om alle aanvragen in te schrijven Heden Zondag, met de stemming, worden echter geen reclamatienaanveerd, maar van af zondag 23 November, zal de dienst regel matig zijn. Het bureel bij den schrijver M. Antoon Lambrecht is dus afgeschaft. Het Bestuur Handelsbond. Op Zondag 23 dezen om 3 uren algemeene vergadering ter gewo ne vergaderingszaal bij M. Emiel Lobeau, Groote markt. Het getal kiezers in onze stad bedraagt» volgens de kiezerslijst 3095. Klokken. Eindelijk zijn ze Donderdag namiddag reeds hoorden wij een zilveren stemme uit den toren van S' Jan, hare vreugdevolle terugkomst uitjubbelen. Stembrieven. Vandaag Zondag van 8 tot 12 u, is het Secretariaat op 't Stadhuis open, voor al dezen die geen uitnoodiging tot de stemming zouden ontvangen hebben of die bij ongeval hunnen stembrief zouden verloren hebben Daar kan men zich eenen nieuwen aanschaffen. Winter. Deze week is de winter strengen veel te vroeg overgekomen Vier dagen lang hadden we een echt koud, 'vuil weder. Nog al veel sneeuw, die altijd alle werk stil legt. Mochtte het weder wat ver zachten, want met de huidige levensnoocj- wendigheden zou binnen korte dagen in v^le gezinnen, met de werkloosheid, ook de bw- te bevorderen. Ook zijn de dijkoevers, die door den oor log in slechten staat vervielen, steviger ge maakt en heropgevoerd de groote bies te Stuyvekenskerke werd toegedarnd de rech ter dijk, beneden Dixmuide, werd hermaakt 1 op eene lengte van vier kilometers 25 kleine! sluizen, welke de Duijschers opsnelden, zijp, weggenomen verscheidene kleine bressen in de dijkoevers zijn aangevuld. Thans zijn de dijkoevers zoodanig hersteld, dat er geen groot gevaar van overstrooming te vreezen is. Zondag 1 1 hebben de landelijke bonden van de verwoeste streek van Veurne-ambacht eene algemeene vergadering gehouden te Veurne, De heer Dechatelez, voorzitter van den bond Oostkerke-Dixmude werd geko zen tot tweeden ondervoorzitter van het Landbouwverbond, dat zijn zetel heet't te Poperinghe. Zijn in het verbond getreden de bonden van Beerst, Caeskerke, Clerken, Eessen, Keyern Lampervisse, Leke, Mer kern, Nieuwcapelle, Noordschote, Oostker ke, Oudecapelle, Reninghe, Stuyvekensker ke, Vladsloo, Wouinen, Boitshoucke, Oost duinkerke, Pervyse, Ramscapelle,en Wulpen. De commisie van aanklachten te Brussel verlangt te weten welke landbouwers geen pacht betaald zijn sedert 1 Maart, vooriand door 't Engelsch leger bezet. Al deze, die maandag 17 dezer niet betaald zijn, mogen een brief met uitleg der klacht zenden aan M. De Secretaris van Landbouverbond, 29, Gasthuisstaat te Poperinghe. terug 1 gen met wekelijks nieuw programma: de Zaterdag om 7 ure, de Zondag om 1 1)2 uur, om 4 1)2 uur en om 8 uur 's avonds, de de Maandag en Dinsdag om 7 ure. Programma dezer week: 1. Den Yzer, dagboek nr 12. \2. yoor de leeuwen, drama in 1 deelen. 3. Barbij, comedfe in 3 deelen. 4. Dief op bevel, komiek. Muziek Over eenige dagen zond de Muziekmaatschappij, gevestigd in den Katholieken Kring eenen oproep rond in stad óm Eereleden aan te werven Het is best dat eene maatschappij op eigen krach ten stfiune en niet wille afhangen van een Bestuur. Maar eene Muziekmaatschappij in stand houden kost geld, en daarom wordt er gerekend op de'medewerking van alwie het behoort om den bloei en den vooruitgang te steunen van het Muziek. Op 23 dezer en volgende dagen viert de Maatschappij het S' Ceciliafeest. Gesnapt. - Maandag morgen heeft de politie eene vrouw aangehouden, die ha ren pander proppensvol had met pure crème kaasjes van 1 fr. 50 't stuk, uit den Dépöt Jérémie uit de Pottestraat. Groote keus van electrieke za klampen Regelmatige aankomst van versche pilen in de Garenstraat, n. 1, tegen de Groote Markt, bij E. Cosssy-Vandromrne. Gunstige prijzen voor de voortverkoopers. Alle Bureelmeubels Amerikaanscbe bureau's, classeurs, copieerpressen, regis- ers, enz., te verkrijgen ten onzen bureele. Vreeselijk ongeluk. In eene tent bij de Zandputten, woonde een zekere Bruteel Gustave, 62 jaar, vluchteling van Zonne- beke, sedert een paar dagen uit Frankrijk gekomen. Maandag laatst was de man op straat niet ver van zijne woning. Een auto uit Bourbourg kwam achter hem gereden. Bruteel waarschijnlijk meenende dat het den tram was. sprong weg juist voor den auto. De geleider deed nog zijn best om het onge luk te vermijden maar 't was te laat. De ongelukkige werd omgeslingerd en over reden "bnder de oogen van zijn zoon die eenige stappen achteraan kwam Hij was vree el ij k gekwetst. Met de meeste voor zichtigheid werd hij opgenomen en overge bracht naar liet hospitaal De Oceaan bijVinckem waar hij Donderdag aan de ge volgen van zijne wonden overleden is. Boesinghe. Gedurige aanbidding- Bravo, Boesinghe, gij haalt er eere van Hoe nederig uw ker.kske ook is, toch kwam mij uw schoon versierd altaar prachtig voor. In die stille eenvoudigheid en zedige stilte prijkte midden ontelbare kaarsen het H. Sacrament van op zijn troon. Zwart het zil ver, getuige van schuwe dagen, 't was alsof de God-Mensch eens te meer wilde toonen dat hij overal wil wonen en tot in de meest geteisterdedorpskes bij de Zijnen wil verblij ven. Lang zou ik nogkunnensprekenoverdien eerlijken dag, maar 't weze genoeg te zeggen tot de werkzame Boesingnaars Doet maar zoo voort en werkt naar 't voorbeeld van uwen herder, en weet dat willen is kunnen. Een die Boesinghe benijdt. Geef aan Cesar, wat Cesar toekomt. Wie naar Boesinghe kwam als nas de vrede gesloten was, zal zich herinneren dat in die vlakte een hutje stond klein, heel klein, en toch bewoond. Waar plicht hem riep was hij gekomen Benoit, de Veldwachter. Maar we ken vlogen, ook de maanden en een voor een kwam 't volk eerts zien en dan terug in dit zoo wreed geteisterd oord Door woord en daad wrocht onze man voor 't heil van 't volk. En nu... is Boesinghe weer bewoond. Veel tentjes maar vele zelfs als huizen en nog ais vroeger is de man aan 't werk met alles bezig en steeds bekommerd met het herop bouwen van de streek en in zijne vrije uren heeft hij een werk dat ook nog velen leeft en 't leven lichter maakt, 't Zijn nu eeus kolen, dan petrol of andere zake nog, kortom al gifte van het A. R. K. Dat hij onfalbaar is, beweert men zeker niet, doch iedereen moet bekennen en is het eens dat hem eere toekomt om zijn streven, eere en hulde die wel verdiend is. Wie soms mistevreden is om misverstand of iets der gelijks, mag niet vergeten dat slechts deze kunnen missen die iets doen. Recht voor de Twist. H'cstvlfleren. Jubelfeest. Dins dag laatst, feestdag van den grooten Heiligen Martinus, patroon onzer kerk en parochie, hadden wij het geluk een buitengewoon aangenaam en gezellig vriendenfeestje te mogen vieren een zeldzaam jubelfeestde vijftigste verjaring der bediening van onzen achtbaren vriend Henri Alleweireldt als kerkbaljuw in onze parochiekerk. Vijftig jaar heeft hij die bediening vervuld met ongekende opoffering en toewijding, met de grootste nauwkeurigheid en stipt heid en vooral met het innigste geloove, met den meesten eerbied en liefde voor het huis van God Met een innig diep gelooven Deed hij vijftig jaar zijn werk, Wetend dat Die van Hierboven Zijne woon heeft in de kerk. Hij vond immer zijn genot In Gods huis dicht bij zijn God Zekerst is 't aan Godes zijde, Die ons trouw blijft t'allen tijde. Zoo luidde een gelegenheidszang te zijner eere na de plechtige jubelmis om 10 ure gezongen en waarlijk in die weinige woor den lezen wij gansch zijn herte en ziele, gansch het gedacht dat in al zijn werk door straalde. Het was ook daarom dat de Zeer Eer weerde Vader Abt van St Sixtus zich zoo geerne geweerdigde den Eerw. Heer Pastoor! in de mis ale priester assistent bij te staan, j 's Middags vergaderden zijne talrijke kin ders en familieleden, met geestelijkheid en vrienden, in zijn huis en in de pastorij, om in eert gezellig vriendenmaal met recht menig glaaaje op zijne kostbare gezondheid te ledigen. Achtbare Jubilaris, God zal u om uwe opoffering en liefdevolle toewijding beloo- nen. Wij hebben er Hem vurig om gebeden en zullen het nog doen, opdat Hij u geve wat een uwer goede vrienden 's middags zong. ter gelegenheid van het aanbieden van een schoonen zetel als geschenk hulde van liefde en dank: Mijn beste Jubilaris, Hiermeê sluit ik mijn lied Ik wensch u al het goede, Dat God aan zijne dierbren biedt Nog tien jubelfeesten, Een lang Icwen vol genot, En later, als ge 't eens_.verlanvt. Haring he- Schielijke dood.Woens dag morgen is alhier schielijk overleden Georges Delanote 35 jaar oud, echtgenoot van Alarie Denoc. l*i»oven. Telefoon. Binnen eenige dagen zal de Telefoon wederom ingericht worden gelijk voor den oorlog, bij Felix Liefooghe-Decrock. Bevoorrading. Beurre du Ravitail lement, salé 11.00 fr.non salé 11 50 fr. Rue de la Gare, 18. Voor de Vlamingen hetzelfde. iii •ussi'I. Ohzi Vorsten terug. Woensdag morgen om 7 ure zijn onze Vor sten in de Zuidstatie aangekomen, terug van hunne lange reis en triomftucht door Ame rika. Riet liiezreskorps. Volgens de op" telling der nieuwe kiezerslijsten zullen er drie honderd duizend nieuwe kiezers deelne men aan de verkiezingen van 16 November Van 1.791.139 in 1912 zal het aantal nu 2.101 819 man bedragen. Dit maakt een vermindering van stemmen uit, daar met het meervoudige stemrecht er 2.912.480 stemmen konden uitgebracht wor den. Aalst, S Nov. Aan den prijs van 500 fr. zijri de koopers op hun weerhouden, al hoewel er altijd veel vraag is vuor rekening van Engeland. Poperinghe, 14 Nov. De engelsche uit voerhandel vraagt steeds naar gewas 1919 en naar overjarige hop. Deze week biedt men 500 tot 520 fr. voor de zeldzame, over blijvende loten. P It I ES TE HL IJKE BE NO EMING BISDOM BRUGGE Zijn benoemd:tot pasfoor te Moler.dorp, bij Oostende, de E. H. Vander Heyde, pastoor te Westnieuwker ke. in vervanging van den E. H. Pieters, die zijn ontslag neemt; tot pastoor te Gysel- brechteghem, de E. H Storme, pastoor te St-Jacobscapelle in vervanging van den E. H Van Stacegheni, die zijn ontslag neemt tot pastoor te St Joseph (Hooglede), de E. H. Ghillebacrt. onderpastoor te Ingelmunster, in vervanging van den E. H Viaene, over leden tot pastoor te Waasten, de E H. Sa- wain, gewezen onderpastoor te Loo, in ver vanging van den E. H. Duquesnoy, pastoor benoemd in St-EIoy, te Kortrijk tot pastoor te Vlamertinghe, de E. H. Vrambout, on derpastoor in St-EIoy, te Kortrijk, in vervan ging van den E. H. Olivier, overleden. POPERINGHE, van 1 tot 8 November 1919 Geboorten. Vanbruwaene Roger, z. v. Gaston en Sibille Helene. Rosseel Achille, z. v. Julienen Sohier Hermenie. Deraeve Nostorine, d. v. Hector en Lemahieti Irma. Decoker André, v. v. Jerome en Ostyn Elisa. Overlijdens.Decoker Georges, 30 j. eclitg. v. Pitteiioen Maria. Hellebout Petrus, 79 j. wed. v. Eugenie Manrisse, echtg. v. Degryse Mathilde. Lava Angela, 74 ong. Dejaegher Charlotle, 8 m. Huwelijken. Druant Nestor, suikerbakker, 23 J. van Pop. en De Geyter Delpliina, broekmaakster, 18 j. v. Molenbeek. Torrez Camiel, landwerker 32 j. v. Vlamertinghe en Goeman Adronie, 28 j. v. Pop. Suffys Jeroom, stadsklerk, 24 J. en Dekeirs- gieter Agnes, z. b. 26 j. b. v. Pop Saelens Kené, onderwijzer 26 j. v. Oostcamp en Blomme Maria, z. b. 30 j. v. Pop. Vandenberghe Jeroom, aardewer- werker22j. en Hoorelbeke Julia, huiswerkster 22 j. b. v. Pop. Guilliaume Theodoor, landbouwer 30 j, en Geldhof Alida, naaister 22 j. b. v. Pop. Deroo Camiel, ijzerwegbediende 28 j. en Mahieu Louise, huiswerkster, 30 j. b. v. Pop. Huwelijksbeloften. Deroo Valeer en Platteeuw Leonie. Dumelie Jules en Leblanc Martha. Catel Arthur en Hauspie Marie. Spochuls Albert en Decoster Agnes. lis «Ie Schrijnwerkerij, bij de We Vanspranghe, Watoustraat. Rn ile hi'h'li, bij Jules Debruyne, St. Jari-ter-Biezen. Wekelijkschen Estamenet den Dingdag, ilotcl la .llcssa^erie, Groote markt. Twee schoone slaapkamers. Inl ten bu reele. Hond, te Westvleteren, rost haar, ratte- vanger, witte pooten en borst, witte streep op den kop Terug brengen bij Le- maire, Croinbekestraat, 27 Rousbrugge, 25 fr belooning. Bouwgrond, Statieplaats, Yperomfekoo- pen ofte pachten. Schrijven naarJ. Bal- tus, 34, Koninklijke straat, Oostende. Bekwame kleermakersgast, bijj. Dumon, 15, Priesterstraat, Poperinghe. Goed loon. Bekwame metsers en timmerlieden, ver zekerd werk voor gansch den Winter, voor de Firma A Cornet et Cie, Bestuurder: E. Beirnaert, O. L. V. straat, Yper. Coede kantwerksters, voor grove en fijne kanten te maken bij Verinet, kerkstraat, 2, Rousbrugge. Daar te krijgen alle noo- digheden zooals, garen, spellen, perkamen ten, papier, bouten, enz. KORTRIJK, 10-Nov Witte tarwe, tot 00 roode tarwe, tot rogge, 00 tot 60 haver 85 tot 90 peerdeboonen 74 tot 75 aardappelen, gele, 14 tot 15; id. roode, 14 tot 15; koolzaadolie 400 tot 420; lijnolie, 375 tot 380; lijnzaad, 150 tot 155; koolzaad- koeken, 53 tot 55 lijnkoeken, 85 tot 87; sodanitraat, 86; ammoniaksulfaat, 105 sui- kerij, 370 tot 375 duivenboonen, 42 tot 43 strooi, 9 tot 10. rnovertrefbnar t< gun het zuur, slechte spijs- om teriiK'. maagpijn on alle ardere rriaagpij- vf nDe doos 2 fr. in do Apotheek Notredame. bij Hilaire Huyghe, Wekelijksche Estaminet den Woensdag. In T Sas van Geul, bij M. Lobeau-Mahieu, Veurnestraat. Piano, in zeer goeden staat, dubbele draad en bijzonder werk. Inl ten bureele. Overdekte kar, opene kar, bierberline, voituur. Alles in goeden staat; zichtbaar in 't Lammetje Vlamertinghe. Huis, Watoustraat, 12, bewoond door Charles Gallier, toebehoorende aan Ch, Bonneel timmerman Poperinghestraat, Yper. Schoone tent, dienstig voor winkel en her berg, met grootte achterkeuken. Uiteen- neembaar, met bouten en moeren Staande bij de molenwal, Rousbrugge. Inl. R. Lie- taert, Doornstraat 36 Poperinghe. Herberg met hof en magazijn, dienstig voor handel, gelegen te Rousbrugge. Adres ten bureele dezer. Goede tent, uiteenneembaar, met pannen bedekt. Inl. in 'j Geelhuis, Werfstaat, Poperinghe. Woonhuis, nieuwgebouwd, Casselstraat 136, Poperinghe. Inl. bij de bewoon ster Esther Wulleinan. Onniiddelijk inge- nottreding, Bouwgrond, 2 a. 99 ca. groot, JVleessen- straat, bij de herberg Au Travers». Inl. bij Cyrille Quaghubeur, IJperstraat, 32, Poperinghe. Goede bakkerskar, zoo goed als nieuw, bij M. Henri Delaplace, landbouwer te Westvleteren, bij de Paters. Stoven van 65 tot 85 fr. bij Isidore Coffijn, Casselstraat, 129, Poperinghe Grond van gebombardeerd huis, Vlaming straat, 15, Poperinghe, laast bewoond door Madeleine Steverlynck. Alle inlich tingen bij Auguste Devos timmerman, Veur nestraat. Hout, van alle lengte en zwaarte, voort komende van de groote frontbrggge. Bij R. Ameloot, Reninghe. Gezqagd hout, Iepen, Eiken. Popelieren dienstig voor timmerlieden, meubel makers, en wagenmakers; bij Emile Lingel, aan de goederenstatie, Poperinghe. Biljard, bij Hil. Huyghe, groote markt, Poperinghe. Cchicorei brander, afbraak van tenten deuren en vensters met kassijnen, ge OPENING cUr ZWUNSLACHTERIJ Brdiiilrlccuii, breit met de machien. SSt'dtlpieciu, strijkt te huis. Inde nieuwe herberg» Kapelaanstraat, Watou. Zij hopen door hun verzorgd weik eenieders gunst te genieten. Goed vien ics voor de liefhebbers van eene goede flesch wijn van oud gekend voor zijne bijzondere wij nen, komt zich vestigen in de Gasthuisstraat te Poperinghe Binnen eenige dagen opening. Van heden af kan men bekomen Fronsac 1917 aan 3.00 fr. de flesch. St Estèphe 1917 3.75 fr. St Julien 1911 7.00 fr. Oude Porto, Malaga en Muscat aan 4 75 fr. Binnen kort Médoc aan 2.50 fr. Echte Madère aan 5.00. i 'ii ter liaiid te koopen. Alle slach van als Stoelen, Stoven, Tafels, Badbakken, in ver- lot en koper, Keukengerief, enz. bij Maurice HOUWEN, Yperstraat, 44, Poperinghe. 1. Woonhuizen te Poperinghe, Veurnestr. 24 en 20, Boeschepestraat 13, Komstraat 2. Hofstedeken groot 4 Ha. 23 a. 23 ca. te Poperinghe en Westoutre, langs de Bra bantstraat en Dasdreve, gebruikt door Jeró- me Bossaert. T«' lGroot Renteniershuis gelegen te Abeele-Boeschepe. Alle inlichtingen bij den Notaris CAS- SIlSRS te Poperinghe. 1.Een KoopEiaiMlelMliiiiM, met groot magazijn, hoppekeet, stallen en 2 a. 87 ca. erf, te Proven-plaats. 2. 1 Are 13 ca. bemuurden Bouw grond te Poperinghe, Pottestraat. 3. Een Woonhuis in goeden staat van herstelling, met 76 ca. erf te Poperinghe Stad. Seffens aarslag. Aanstonds handslag. Voor inlichtingen zich te wenden bij den Notari» Van 'ayzoele, te Poperinghe nr 17, Groote Markt. Allerbeste en ongeschonden %'«■<<«- wridc, gelegen te Pollinchove en Reninghe. Groot twee hectaren twee en vijftig aren. Laatst gebruikt door M. Alois Butaye. Voor alle inlichtingen zich wenden ter studie van den Notaris J. Boucquey. Een woonhuis met schuur, stallingen en 2 aren 60 cent. grond, gelegen te Proven tegen de Dorpplaats. Seffens aanslag. Voor inlichtingen zich te begeven bij den eigenaar Alois Depoorter, Verscheidene schoone HOFSTEDEN, ge bruikt zonder pacht, en gelegen in het kanton Rousbrugge-Haringhe. Zich te bevragen bij den Notaris HEIiltKKM te Meenen. Eene partie zaailand groot 56.a. en ge legen bij de herberg Sint Sixmolen, Poperin ghe en gebruikt door Camiel Verpoot. 1. Allerbeste Hofstede in eenen blok, te Loo, groot 24 heet. 53 aren 10 cent. 2. Weide in Reninghe, groot 74 aren 10 cent. Gebruikt door Alois Debyser. 3. Woonhuis met Schuur en 2 aren 49 cent. grond en erve te Leysele, Doorn- haagsje) Bewoond door B. Desmyttere. Seffens aanslag. 4. w oonliuis-hcrberg Den zoeten inval te Leysele, Doornhaagsje met 4 aren 69 cent. grond en erve. Bewoond door A. Lahaye tot 1 October 1920. 5. Echte goede Vetteweidc in Renin- spannen, gebinden, plancher, enz, oud en A §T,00caren 80 cent. Gebruikt nieuw terpapiersteekkar met ressortpla-ido°r "1- ^''cker. ten in éternite voor binnenmuren; 15.000 K.6. 2 Heet. 4 aren 90 cent. Zaailand in Doornijks kalk bij Cam. Dupont BertenAdinkerke, langs de Veurne steenweg. Ge- plaats 20, Pop. I bruikt door de Wed. Soubry. Riljard in goeden staat, bij Hon. Lenia j Te bevragen bij Bernard Dehollander U;n.< oi i nari ti >"L o I Ur/>rr>/*nr>-f/>n/>lrr/*4-/v*-t o 4A n. 1.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1919 | | pagina 2