HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD Nieuwsblad voor Poperingh en Omstreken. Zondag" 1 ln Januari 1920. 10 Centiemen. 17c Jaar. N! 2. Aan onze Lezers Vluchtelingsgeld en W erkloozenfonds Voor de Verwoeste Streek. BANK van POPERINGHE, Oorlogschade. ïn 't Binnenland. In 't Buitenland. A,l>oi*neiïieiitpï*i Jaar in Stad te huis besteld buiten Stad met de post I» Buitenland 5.00 fr. 5.75 fr. 7.75 fr; Uitgever s V. SAMSEN-V ANNESTE, Drukkerij - Papierhandel, Gasthuisstraat. i5, Poperinghe. &ankoiidLigiii$£Cii s Berichten 25 cent. de regel Notarieële berichten 30 cent. Grootere herhaalde annoncen, prijzen op aanvraag. Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten voor den Vrijdag noen ingezonden worden. van buiten stad. Al wie een abonnement wil nemen op De Poperinghenaar of die verandert van adres, of het blad niet regelmatig ont vangt, geve daarvan kennis in het posibu- reel of aan de postbode die hem bedient. Om alle verwarring te voorkomen en re gelmatig bediend te worden door den brief drager, is dit het zekerste middel. Onnoo dig dus naar ons bureel te schrijven. NIEUWJAARSGIFT voor de Eerweerde Heerea Pastors van BOESINGHE, KEMMEL en de CLYTÏE. Wij hebben volgenden brief ontvangen en (met of zonder toelating) deelen hem me de aan onze lezers en lezeressen. Kemmel, 5n van Nieuwjaarmaand. Geachte Heer uitgever van DE POPERINGHENAAR Het was mij toch zulke groote en blijde verrassing dien hertroerenden oproep in uw geëerd blad te lezen. En mag ik U mijn gedacht rechtuit zeg gen Ik ben wat bevreesd dat gij voor die Pastors van Boesinghe, Kemmel en de Clyt- te, hoewel gij zoo uw beste doet, maar kleine hulpe zult bijbrengen. Watzpu ik mij geern bedrogen zien en mogen bestatigen dat uwe lezers milde in onzen nood tusschenkomen. 'k Heb al Vele vrienden gemoet die luidop zegden dat moet daar toch een lastig en arm leven zijn En mijne antwoorde is altijd dezelfde 't is het minste voor ons, priesters 't ergste is voor zoovele schamele menschen, en dat wij zulke moeite hebben om onzen Kerkdijken dienst op behoorlijke wijze te doen. 't Is zoo waar, Heer uitgever, dat een bezoek aan 't front geen gedacht kan geven van den toestand in die verwoeste streken ge moet daarin leven. Mochten uwe lezers hunne bermhertige oogen opendoen en, ter eere Gods, eenen milden penning jeunen. Het zou mij bewij zen dat de Poperinghenaars nog even goed en bermhertig zijn, gelijk ik ze gekend heb, en waarover zij al mijne achting verwierven. Aanveerd, Heer Uitgever, met mijnen bes ten dank, de verzekering mijner hoogachting. P. SERRUYS. Pastor van Kemmel. Wij kunnen onze lezers niet genoeg aan wakkeren, medelijden te hebben met de be proefde bevolking van het front. Hunnen toestand is moeilijk uit te beelden. Wij ver hopen dus dat er mag gerekend worden op de hulp van de min beproefden. In ons bureel is eene inschrijvingslijst ge opend met dank zullen alle giften aldaar gebracht of toegezonden, aanveerd worden. Bedrag der le Lijstfr. 52.00 2e Lijst. Julien Verpoot Sansen-Decorte Louis en Prudence Beddeleem Naamloos voor Boesinghe de Clytte Kemmel Heer en Vrouw Dewinter, Schellebelle, 8.00 Hr. enVr. Vanneste-Dewinter, Gent, 10.00 Totaal: 325.00 15 00 20.00 20.00 100.00 50.00 50.00 Tot nu toe waren er vele klachten gedaan aangaande het toestaan van VLUCHTE- LINGSGELD-: te Poperinghe waren er 2800 bewoners die deze hulp kregen, en het was nog niet genoeg. Iemand met gezond ver stand zou oordeelen dat het vluchtelingsgeid eigentlijk eene hulp is voor dezen die uit den vreemde wederkeeren en die hier meesten deels moeten beginnen met huisgerief en klee ding aan te koopen, die hier nog duurder levensvoorwaarden aantreffen dan in Vrank- rijk en dus ten minste de hulp in Vrankrijk toegekend aan alle vluchtelingen noodig heb ben. Helaas, mannen met nog meer gezond ver stand dan de gaande man hebben weldra beperkingen aangebracht van allen aard. Men moest behoeftig zijn en terzelvertijd zonder huis staan uit hoofde van vernieling door oorlogsfeiten om iets te kunnen krijgen. Enkel een groote menheer uit eene niet bom bardeerde streek kan zulks uitgevonden heb ben zijn naam plakt nog op de muren on zer stede. En 't ging dan aan een spotten met onze ongelukkigen die niet voldaan waren met de toepassing van deze regeling door het plaatselijk Komiteit, mochten be roepen op de tusschenkomst van dien groo- ten heer met langen naam er kwam dan eene antwoorde na twee drie weken wach- tens en het geval zou welwillend onderzocht worden door het plaatselijk Komiteit maar het plaatselijk Komiteit wierd door even vermelden heer kort gehouden van geld, en belet van breeder hulp toe te staan. Nu gaat het nog slimmerMijnheer De- bunne n° 1, laat de nieuwe regeling kennen waarop men steunen zal om te weten of gij behoeftig zijt (ziet ons blad van 28" Decem ber laatst. 't Is zeker dat het getal onder steunden daardoor merkelijk zal verminde ren 't is klaar dat de nood niet zal vermin deren, maar de misnoegdheid wel. 'K geloof dat het de eenigste bedoeling is van de men- heers, de menschen te misnoegen. Het is noodig wel vast te stellen dat noch onze ste delijke overheid, noch het plaatelijk Komiteit daarin eenige schuld hebben zij kunnen er niets aan doen. Er moet eene andere regeling komen van hooger hand breed hulpzaam wezen of platuit zeggen dat het al voor de Walen is en niets voor de Vlamingen. Wij weten dat de Volksvertegenwoordigers- De- greve (voor Rousselare) Catteeuw (voor Kortrijk) Van Dromme (voor Yper) ernstig met deze zaak bezig zijn dat Minister Ren- kin en de Koning zelf willen dat er verbete ring kome in de geteisterde streek, en spoe dig en dat hunne ooren openstaan voor alle klacht. Maar, er is iets anders. Gedurende den oorlog bestond er in bezet Belgie een WERKLOOZENFÜN DS orn hulp te geven aan dezen die zonder werk waren 't zij dat zij voor den Duitsch niet wilden werken, 't zij dat zij niet kunnen werken om dat fabrieken stillagen of dat de noodige waren niet voorhanden waren. Dat werklo zenfonds bestaat nog er zijn nog vele men schen die geen werk hebben. Hier, in onze streek, is er veel werk aan 't gebouw, en aan de landerijen maar anaers niet veel en wij kennen meer dan één iiicui die nood tieeft, omdat hij geen werk vindt dat hem schikt 't geld vooral voor ouderlingen die geen met- serswerk noch aardewerk op 't front kunnen doen. Waarom dan bestaat er alhier geen werk- loozenfonds 't Is hetgeen het Bestuur van den Christen Werküedenbond van Poperin ghe zich afvraagt, en hetgeen het ook af vraagt van de stedelijke overheid, die hierin niet zou mogen verwaarloozen noodhebben- de ingezetenen te helpen. Daarom wierd volgende brief op 5" Jan. 11. gestuurd aan de Schepenkamer Poperinghe, den 5n Januari 1920 Mijne Heer'en. Er heerscht te Poperinghe in zake uitbeta ling van vluchtelingsgeid (of premie voor terugkeer) en werkeloozenondersteuning eene verwarring waarin niemand klaar ziet. Intusschen lijden vele vluchtelingen eu men schen zonder werk, namelijk ouderlingen, waren nood zij krijgen min hulp dan elders of hoegenaamd geen hulp en dat is onrecht. Wij aanveerden gereedelijk dat opeenvol gendeveranderingen der regelen tot het uit reiken van het,vluchtelingsgeid dien dienst zeer moeilijk gemaakt hebben volksminnen- de Kamerheeren zijn met deze zaak bezig en wij hopen dat hunne tusschenkomst weldra eene voldoende oplossing zal bijbrengen. Eventwel, voor het WERKLOOZEN- FONDS kan terstond eene beslissing komen: dat fonds moet te Poperinghe bestaan gelijk elderswij verstaan niet waarom het hier niet bestaat en zouden willen veronderstellen dat er toch geen herteloosheid op het spel is. Het Bestuur van den Christen Werklie- denbond van Poperinghe, vergaderd op he den 5n Januari, verzoekt UEd. dus beleefd maar dringend het werkloozenfonds tot stand te brengen. Deze rechtmatige aan vraag laten wij in den Poperinghenaar verschijnen, met hoop dat wij reeds in 't volgende nummer uwe beslissing, eene gunstige,— ook zullen mogen laten overdruk ken. Intusschen bidden wij UEd. Heeren Burg meester en Schepenen onze eerbiedige groe ten en blijken van hoogachting te willen aanveerden. Namens het Bestuur van den Christen Werkliedenbond van Poperinghe. den beproefd werden, 't zij dat zij hunne dieren van gelijk welke soort, door den be zettenden vijand ontnomen werden, 't zij dat zij vruchten te velde of in de schuur zagen vernielen, of dat zij aan hunne onroerende goederen (gebouwen of landerijen) door be schietingen. ontploffingenor militaire werken schade ondergingen, kunnen nut trekken uit den invoer van dit duitsch vee dat zonder eenig geld te verleggeh zal afgeleverd worden Om b. v schapen te bekomen is het dus niet noodig dat men voor den oorlog zich met schapenkweek onledig hield. De bijzondere aandacht der landbouwers der verwoeste streek dient gevestigd tiKwor- den op het g-CBOUP/ofijtd.?t.ar dn.or .hen liAa gevonden worden in het onderhouden van een troep schapen. Deze dieren inderdaad weten gebruik te maken van alle gewassen die zoo overvloedig in het verwoest en ver latene gedeelte van West Vlaanderen groei en. Het voeder van schapen kan dujs aan zeer lage prijzen geschieden De schapen zullen ook de menigvuldige onkruiden afvre ten die heden voor de heropbouwing van den landbouw eene ware plaag uitmaken en zoo moeilijk uit te roeien zijn. Voeg daarbij nog de niet te onderschatten bemestingswaarden en uitwerpselen en het batig slot der schapenkweek zal aanzienlijk zijn. Het is volstreks niet noodig dat de scha- peiihouder over bijzondere gebouwen of da ken beschikke. Inderdaad in Engeland, Frankrijk en Duitschland waar den schapenkweek op zeer groote schaal uitgeoefend wordt, om zoo te zeggen het hoofddoel van den landbouw adt- maakt en toteen hoog punt van volruaaktlwid gebracht werd, komen de dieren maar zelden onder dak. Men kan dus in voile vertrouwen bevesti gen uat m ae verwoesie streek, de schapen kweek bij uitstekendheid geschikt is om eene voorname en winstgevende afdeeling uit te maken van de wederkeerende aankomende landbouwnijverheid. Zij is ook een voorname middel tot het weder in staat stellen der gronden. Dezen die zouden begeeren troepschapen van duitschen oorsprong te bekomen kunnen immer hunne schriftelijke aanvraag sturen aart den heer Boereboom, Bestuurder van den Dienst voor Wederopbouw, Minderbroe derstraat, 8, te Brugge die met de verdee ling der dieren gelast is. De voorkeur zal immer gegeven worden aan de bewoners der verwoeste streken. Duitsch vee voor de verwoeste streken. Volgens de bepalingen van het vredestrak taat zal waarschijnlijk binnen kort in Duitsch land overgegaan worden tot het inzamelen en uitvoeren van vee waaraan de geteisterde streken van Belgie en Noord Frankrijk zul len grooten mangel gevoelen. Het aandeel dat aan West Vlaanderen toe komt bestaat boven het lot koeien uit 25 000 troepschapen. Deze dieren zullen afgegeven worden aan de belanghebbenden mits afkorting op de aan hun verschuldigde vergoeding voor geledene oorlogsschade. T-t-z, dat alle land- gebruikers die door de odrlogsomstandighe van Merris, Coevost Cie. Loopandö Rekeningen, Beursbewerkingcn, Spaarboekjes, Leeningen op titels, enz. Bureel open van 9 tot 12 en van 2 tot 3 ure. Al de gemeenteraden van de streek hou den hen bezig met deze belangrijke zaak. De verledene week worden wederom eenige smeekschriften naar Koning en Minister verzonden. Hieronder geven wij het smeek schrift door den Gemeenteraad van Pope ringhe opgezonden. Konden al de gemeente raden die nog ten achteren bleven spoedig het zelfde doen. 't Is met gedurig aan te drin gen dat wij het pleit moeten winnen. De Minister die gedurende klachten hoo- rende, en na herhaalde inlichtingen geno men te hebben bij bevoegde mannen der streek, heeft welwillend de zaak overwo gen. Hij is van gedacht als proef eene afzonderlijke kamer in te richten op twee of drie gemeenten. Wij zijn overtuigd dat de proef een gewenschte uitslag zal opleveren, maar ondertusschen tegen dat deze uitslag bekomen is verliezen wij weeral een jaar. tijd. Kon de Minister nu tot de overtuiging gebracht worden dat, wat hij goed vindt voor eenige gemeenten, ook diende veral gemeend te worden. O. W. De Gemeenteraad der Stad Poperinghe, in zitting van 3 Januari 1920: I Eene aardbeving in Mexico heeft meer dan IÖ0 slachtoffers gemaakt. Op 17 Januari aanstaande heeft in Werkliedenbond vara Poperinghe. Volksvertegenwoordiger van het arrondis sement Yper. Aan de leden van het der c.hristcne A. KEST.EL.ldN» Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. Stadsnieuws. het 400 Antwoord van de Werkliedenbond. Volksvertegenwoordiger Stichting van Syndicaten. Zondag laatst is de vergadering in Volkshuis opperbest gelukt. Rond de personen aanwezig. Mijnheer Allewaert, propagandist te Ise- ghem wist gedurende een uur lang zijne toehoorders te boeien. Op eene klare wijze zette hij het nut en de noodzakelijkheid der Syndicaten uit een. De Syndicaten streven naar ontwikkeling en naar lotsverbetering, en vormen tevens een onderlinge steun en eene voorzienigheid tegen werkloosheid. Wij staan op een keerpunt. Door de ver- eenigingen is de werkerstand eene macht geworden Door enge aaneensluiting, niet alleen in plaatselijk*1 honden, ma,ir in go- westelijke en nationale bonden is hij eene sterkte geworden. Met de vereeniging is ook het zelfbewust zijn ontstaan. Hij beoogt eerst en vooral op zijn eigen te steunen en in onderlinge over eenkomst zijn lot te verbeteren. In den kortst mogelijken tijd behooren hier dus een Syndicaat en eene Ziekenkas in gericht. Hij eindigde met eenen warmen oproep en eene aanwakkering tot de werklieden om hun te laten inschrijven. Na de vergadering gaven een 150 tal leden der Christene Werkliedenpartij hun naam op omdeel te maken van het Syndicaat. Cinema- Vertooningen. Ten voor- deele van het gedenkteeken voor de gesneu velde soldaten, zullen door de welwillendheid van den eigenaar, M. Emile Lobeau, prach tige vertooningen gegeven worden op Dins dag 13, Woensdag 14 en Donderdag 15 Januari 1920, telkens om 6 1/2 u. Prijzen le Plaats, 5 fr. 2e Plaats, 3 fr. 3e Plaats, lfr. De Donderdag om 2 u. Kindervertooning: lu Plaats, 1 fr.50. 2e Plaats, 1 fr. 3e Plaats, Ofr. 50. Een puik uitgekozen programma zal afgespeeld worden 1 Het geslachtofferde Belgie Grootsch Vaderlandsch drama in 5 deelen. Dit prach tig en boeiend stuk geniet overal de grootste bijval en lokt overal bomvolle zalen. 2 Woeste hartengroot drama in 5 deelen. 3 Chariot ziet door 't sleutelgat. Uiterst komiek. Ongetwijfeld met zulk een programma en voor zulk een doel zal de Cinema- Lobeau op die dagen druk bezócht worden. Niemand blijve ten achteren. Deftig ver zet, gepaard met een edel doel, doe iedereen er naar toe stroomen. Genummerde kaarten voor de dagvertoo- ningen, zonder verhoog van prijs, kunnen op voorhand genomen worden bij M. Emile Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Kunstfeest. Heden Zondag avond om 0 u. wordt et een prachtig kunstfeest -i Viaamscne aaiigeiegtameueu, u ais een wanne jnr|p Kothnlipho KTinu Hnnr ppniap het ten ge- Europa In Frankrijk zal met 1 Februari brood met 35 c. op de kilo opslaan. Bijna zeker zullen de Turken, volge der Vredesvoorwaarden, moeten ontruimen. Op 15 Januari wordt door eenige vliegers eene luchtreis aangevangen van Rome naar Tokio, hoofdstad van Japan. De vrees voor opstand in Egypte schijnt geweken. Iti Bulgarie hebben ten allen kante woelingen plaats. In verscheidene streken van Frankrijk, hebben min of meer erge overstroomingen plaats gehad. -- Te Dublyn, hoofdstad van Ierland is iedereen in werkstaking, tot de pompiers toe met hun huisgezin worden uitgenoodigd. Bedriegers. Wie laat zich bedriegen door den slechten kaas? Zij die het huis Jeremie, Poitestraat 62 niet kennen. Aldaar is alle slag van vette kaas te verkrijgen. Voor de Oud Soldaten. De volgende Oud Soldaten kunnen in den loop van deze week hun militair spaarboekje (pécule) komen teekenen op het Stadhuis: Verpoot Nestor, 18e of 8e linie; Baert Maurits, le of 3e karabiniersBreyne Emiel- Joseph, stamnurnmer 5238; Decreus Mau rits, 19e linie; Henau August-Arthur, 5e jagers te voet; Degrou Georges, genie, nr 2562; Benoit Edward, fransch legerVer- biese (10e artillerie) stamnurnmer 414. Peerd doodgereden. Dondredag morgen ging de knecht van René Billiau landbouwer met het peerd naar het Daar ligt nog een krijgsijzerweg waar nog soms een trein overloopt. De geleider kon, om reden der gebouwen, onmogelijk den aanstoomenden trein zien. Juist toen het peerd de ijzerbaan over ging werd het gevat, in de lucht geslingerd, en dood gereden. Het was een prachtig dier van 4 jaren, dat 5000 fr. weerde had. veldf Niets is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Gebrek aan Eetlust, Uitputting, en alle ziekten door overlast veroorzaakt, dan De verster- ketds fillen van A. Monttyne, Apotheek H. NOTRE- DAME, Groote Markt, Poperinghe. 'SCH AALSTRA AT, 6, POPERINGHE. Na uitvoerig beraadslaagd te hebben over derrnete- ligen toestand waarin zich onze bevolking bevindt, in acht nemende dat vele inwoners hun huis vérloren hebben door de beschietingen, en als alle onderkomen nog slechts armtierige woonsteden hebben, welke hen tegen weerguurheid niet behoeden kunnen, en welke aan de allereerste vereischten van gezondheid én zede lijkheid nog niet beantwoorden Dat het noodig is, om dien toestand te keer te gaan, dat de inwoners onmiddelijk voorschotten bekomen, en dat de vergoedingen waarop zij recht hebben, zon der uitstel vastgesteld worden Dat, met de huidige werkwijze en inrichting, het Tribunaal voor Oorlogsschade niet bij macht is, al werd ook het getal staatskommissarissen vertiendub- beld, hierin voldoening te geven, dan na verscheidene geslachten, zoo hier geen radikale verandering wordt ingebracht Ingezien deze bestatiging betreurensweerdig is Dat onze Gemeenteraad voor plicht heeft de Regee ring mef dit feit bekend te maken, en Haar te vragen dat een sneller-werkend en doelmatiger stelsel inge bracht worde. waar de plaatselijke hiervoor. Gezien de stad Poperinghe onder hare inwoners kommissarissen, bijzitters en giiffiers kan vinden, welke alle waarborg geven tot het samenstellen van twee kamers. Gezien de eenige passende oplossing bestaat in het j De spaansche griep heeft HU plaats ge- tot standbrengen van eene kamer per gemeente, overal maakt voor eene nieuwe ziekte de engel waar de nlaatseliike groepeering talrijk genoeg is|sc[ie jnfjuenza Gezien één enkele voorzitter voldoende ware voor j Frankrijk de kiezing plaats van een nieuwe verscheidene gemeenten, en dat dus geene nieuwe wet i y r-iUr>r zou hoeven gestemd. J voorz.uer. Overwegende zoo Poperinghe aldus zijne afzonder-J - De nationale Touristen Club van 1 ijke kamer had, onze Gemeenteraad ei volstrekt zeker j.-i. croniachtivd eene loeninp aan van is, dat, binnen de drie jaren, alle vergoedingen ranKnJK 10 gemaenrigu eene lecning aan zouden geregeld zijn en dat middelerwijl, elkeen ter- i gaan van oO ïnihioeil, ten einde op het stond de onontbeerlijke voorschotten zou ontvangen, front hotels, spijshuizen en autodiensten op zonder de belangen der schatkist in gevaar te brengen. J te richten Ingezien, dat alleen dat stelsel alle waarborgen geven kan in opzicht rechtveerdigheiddat inderdaad, nu In 1i«m goederen verdwenen is, slechts in plaats daarvan kan APOTH EEK - DROGERIJ gelden, de persoonlijke kennis der leden van de Recht bank, die den geldelijken en maatschappelijken toe stand kennen Dat kommissarissen en bijzitters welke aan de stad vreemd zijn, onbekwaam zijn om oordeel te vellen en zelfs om over die zaken juiste inlichtingen in te winnvn. Gezien ook dat het ter plaats aanplakken der binnen de 14 dagen te onderzoeken aanvragen, mededeelingen zou uitlokken vanwege de inwoners; en terzeifdertijd het beste middel zou zijn om over overdrijvingen en begunstigingen een doeltreffend toezicht uit te oefenen. Overwegende ten slotte dat de onkosten dier ge meente-kamer, te Poperinghe zouden ophouden te bestaan na drie jaren, zoo ook in al de overige ge meenten, en dat hier dus eene aanzienlijke besparing zou uit voorkomen, wanneer men de kosten van het huidige stelsel in acht neemt, dat nog gedurende een niet te berekenen getal jaren zal aanduren. Brengt de meening uit dat bij de Regeering het in stellen dient aangevraagd van eene afzonderlijke kamer voor de stad Poperinghe in de Rechtbank voor Oor logsschade. en Besluit dat een afschrift dezer beraadslaging zal gezonden worden aan Z. M. den Koning, aan den Ministerraad en aan onze Volksvertegenwoordigers- Senators. AnKtroorxi \jan Höti Höör P Yper, 3-1-20. Bestuur Werkliedenbond Poperinghe. Mijnf. JHeeren, Bij mijne terugkomst van Brussel, waar ik mij lang en druk heb bezig gehouden met de zaak der ouder domspensioenen van Poperinghe, volgens de belofte die ik deed in de Kiesvergadering van 9 November laatst, vind ik uw geëerd schrijven van 23 December en haast mij u te antwporden. Laat mij toe u beleefd fe vragen hoe gij hebt kunnen bestatigen dat ik, bij mijn optreden in de Kamer, mij niet aangesloten heb bij den vlaamschen groep. Haddèt gij de goedheid gehad UEd. te wenden tot hét bestuur van onzen groep, gij zoudt vernomen hebben dat ik, den dag van de opening der Kamer, een van de eerste mij heb doen inschrijven en dat ik, niet tegenstaande mijne menigvuldige bezigheden, al de vergaderingen die volgden bijwoonde. Met een weinig welwillenheid waartoe ik meen recht te hebben, zult gij moeten bekennen dat mijne handel wijze niet hoeft verrechtvaardigd te zijn, en dat ik, eens te meer, gelasterd heb geweest. .Hopende een antwoordje te ontvangen op mijne vraag, bid ik U, mijne hartelijke en verkleefde groe- tenissen te aanveerden. R. COLAERT, Yper, Minneplein (Vrijdag tot Maandag) Brussel, 23 Nijverheidstraat, Dijnsdag, Woensdag, Donderdag, Poperinghe, 5 Januari 1919. Aan Mijnheer R. Colaert, Mijnheer de Volksvertegenwoordiger, Het Bestuur van den christen Werkliedenbond van Poperinghe, heden in zitting vergaderd, heeft kennis genomen van uwen geëerden brief van 3 dezer. Na UEd. bedankt te hebben om de moeite die gij U geeft voor liet vereffenen der ouderdomspensioenen houden de leden eraan te verklaren dat zij in dwaling werden gebracht door het feit dat in de dagbladen, die de namen opgaven der leden van de Vlaamsche Kantergroep, uw naam niet verscheen als lid van deze groep. Op uwe bevestiging, houden zij er aan hunne ver ontschuldiging aan tt bteden, en hun genoegen uil te drukken dat zij in den naasten tijd, bij het bespreken der Vlaamsche aangelegenheden, U als' een warme verdediger der viaamsche levenseischen zullen kunnen ;LeLe,/en Ji1 Eatnonekt Kring qoor eenige mederekenen, tToon en Tooneelkunstenaars uit de Neder- Aarivcerd, Mijnheer de Volksvertegenwoordiger, landsche Schonwburg van Gent. De leden de gevoelens onzer hoogachting Namens het Bestuur. Versterkt uw bloed, vermijdt de Bloedarmoede door het gebruik der Versterkend» Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 1