Geniet Amerikaansch Rood Kruis. Hier en Daar. l bij Burgerstand van MARKTPRIJZEN. St w I HUNTER'S EXTRA STOUT PALE-ALE it ter Hand te Koopen. EENE HOFSTEDE, Notaris Haghebaert, 2e Punt. De raad besluit een smeek schrift naar de bevoegde overheid op te sturen. (Op de voorzijde van ons blad geven wij een afdruksel van dit smeekschrift.) 3e Punt. Een voorstel van duurtetoe- slag aan de gemeentrbedienden toe te ken nen wordt opgezonden naar de Bestendige Af vaardiging. 4e Punt. De Burgemeester deelt mede dat er besloten is de voetpaden of trottoirs in stad in orde te helpen, alsook eenige riolen waarvan de overdekking verdwenen was. Aan de Werf zal eene nieuwe water pomp opgericht worden. 5e Punt. Heer Dr Van Walleghem wordt als geneesheer voor de burgerlijke Godshuizen aangesteld, in vervanging 'van Dr Feys. ontslaggever. Naar aanleiding van het schrijven, mij door den christen werkliedenbond van Poperinghe, toegestuurd, heb ik de eer Ued. te berichten dat ik bereid ben met een afge- veerdigde van bedoelden bond te onderhan delen, op Maandag 18" dezer, ten 11 uren, in het Stadhuis. De Burgemeester, ET. LEBBE. MONO poeder», zij stillen onmiddelijk en genezen' altijd alle Hoofdpijn, Schele-lloofdpijn, Zenuwlijden, Hevige Tandpijn, Rhumatisch, Grippe, enz. Daarbij zij zijn gansch onschadelijk voor de maag en door de voornaamste genees- heeren aanbevolen. Depot Apotheek, A. Nlontevne, opvolger, H. NOTREDAME, l^U 1UUIV/11UU TT VI ik» »j V. -« T J1 1 ting van de boekerij. Van de 635 boeken waarover het Davidsfond voor den oorlog beschikte, is er weinig of niet overgebleven. Ook de lijsten met de namen der lezers en uitgeleende boeken zijn vernietigd. Het bestuur van het Davidsfonds verzoekt vrien delijk degenen die nog 't een of 't ander boek zouden hebben, het te willen terug brengen naar het Volkshuis.Ten bureele van DE POPERINGHENAAR, zullen ook met dank alle boeken ontvangen worden welke goedjonstige lieden aan de biblioteek zou den willen schenken. Dat alwie het goed meent met de ontwikkeling van ons volk eens de ramen van zijn boekenkast door- snuisterewat hun niet meer dienstig is, zal anderen misschien zeer nuttig zijn. Op aanvraag zullen de boeken ten huize afge haald worden. Westvlctoren. lerkliedcnhond Vandaag groote werklieden vergadering te 3 uren namiddag, in de St Jozefsschool. Alle leden der werkende klas hebben er buiten gewoon belang bij de vergadering bij te wonen, waarin vreemde sprekers het woord zullen voeren, over het doel en het nut der christene werkliedenbond. iioesinghc. -- Voordracht. Zondag laatst is de Eerwaarde Heer Dejaegher een puike voordracht komen houden voor onze bevolking. Klaar en duidelijk heeft hij aan getoond dat men zich moet vereenigen om verder van de gunsten door de regeering aangeboden te kunnen genieten. Daarom werd algemeen aanveerd op Zondag 11 Jan uari (dus vandaag) eene Boerengilde te Stichten. Eenieder weze op zijn post in De Zwaen na de hoogmis van 10 uren. De heer Pauweis, staatslandbouwingé- nieur kwam ons verder de premien voor landherstel uitbetalen, zooiet van rond de 11000 fr. Dat was bijzonder welkom. Wij hopen hem in 't kort te zien weerkeeren met den overschot. woord, .dankte de voorige sprekers, gaf nuttigen uitleg over eenige kwesties, over de heropbouwing van Yper waaraan hij al zijne krachten zal toewijden. Al die Ypersche herten, daar tegenwoor dig verlangden moedig en dapper aan 't werk te gaan, om veel nuttig werk te ver richten, bijzonderlijk het voornaamste werk te zien vooruitgaanhet bouwen van wo ningen. De vergadering duurde tot half een, en ging uiteen na het besluit te hebben geno men, Zondag aanstaande nog eens bijeen te komen. niet Donderdag had men reeds kunnen op zoo groot mogelijk, en nuttig voor de bevol Programma dezer week. 1. Herhaling, drama in 4 deelen. 2. De Fransche kleinen, drama in 2 deelen. 3. 't Kind van den jas, drama in 2 deelen. 4. Totoche op het bal, komiek. Zondag aanstaande om 5 u. Liedera- vond voor de leden met hunne huisvrouw. De lidkaart zal aan den ingang vereischt worden. Uitbetaling van het Vluchtelingsgeld. Maandag 12 Januari 's morgens van 8 1/2 tot 11 u. van 1 tot 100 's namiddags v. 1 1/2 tot 4 u. 101 tot 200 Woensdag 14 Januari 's morgens van 201 tot 300 's namiddags van 301 tot 400 Donderdag 15 Januari 's morgens van 401 tot 500 's namiddags van 501 tot 600 Zaterdag 17 januari 's morgens van 601 tot 700 -s namiddags van 701 tot 800 Het hoofd der familie moet zich persoon lijk aanbieden voorzien van de genummerde kaart, het trouwboekje, alsook de eenzel- vigheidskaarten. Deze die meenen geen recht te hebben volgens vroegere uitleggin gen, zouden best doen hun niet aan te bieden. Voor de vluchtelingen verblijvende in deze stad. Van Maandag 12n Januari zal er smout en petrol verkocht worden en wat er nog overblijft in het magazijn der E Z. Paulinen. Stad Yper. Bericht. De inwo ners der stad Yper die VOOR ln MAART 1915 officieren, onderofficieren en soldaten VAN 'T FRANSCH LEGER gelogeerd heb ben, zijn verzocht ervan een echtverklaarde opgave voor In Mei aanstaande aan het gemeentebestuur van Yper te laten gewor den. De verklaringen zullen ter inzage van het publiek nedergelegd worden dat zijne opmerkingen zal mogen onderwerpen aan de commissie gelast met het uitbetalen 'der vergoedingen. Crombcke. Gedenkteeken. De Oud-strijders hebben hier hunne omhaling voor 't oprichten van een zerk ter aandenken van onze gesneuvelden, geëindigd. 2500 fr. werd bijeengegaard. De Crombeeksche Oud-strijders bedanken hun medeburgers voor hetgeen zij om hen zelf gaven. ledereen heeft meegedaan. Anders zijn ze ook geen Crombeeknaar. Toch valt er iets bij te voegen. Het blijft nog altijd waar dat de armen het rijpst zijn voor de zaligheid, voor het geestelijke. Geen geld belet hen een gedach te naar hooger op, al hebben zij het veel zuurder gezegd. 'Zij geven van hetgeen zij uit hun mond sparen. Een bijzonderen dank toch aan onze wel- begoeden die veel gaven. Elke gift wordt nog nut dj k ;nr '-aard. Een toekomende keer zal de lijst dor gif ten in den Poperinghenaar verschijnen. Een Oud-strijder merken dat verdachte personen rondliepen, nu in den avond om 11 uren kwamen zij terug Maar het hondje van den veldwach ter had lont geroken deze laatste daagde weldra op en lostte eenige schoten op de dievenbende. De schurken namen seffens de vlucht. Een toch, de voerman, een jongeling van 19 jaren uit Cortemarck werd vastge nomen en meteen zijn peerd, kar, eenen velo, soldateninantels, enz. Dit al werd gauw in 't drooge gebracht... Hun spel was nen tweede keer mislukt. Zullen ze nog weerkeeren Wij weten het niet, doch niets belet dat de regeering bijzondere maatregelen neme om die schur- ren, te beletten. Eene zaak is zeker en 't is dat wij er wei nig zullen bij verliezen, want sinds nen tijd vallen er meer barakken om, dan er worden opgetimmerd. Maar a propos.... wanneer zullen wij we ten wat er zal te betalen vallen om in zoo 'n huis te wonen.... of verkoopt het Albertfonds ook katten in zakken. Biemmcl. Werkliedenbond. Zon dag laatst, op aanvraag van eenige werklie den en met de medehulp van E. H. Pastor, werd eene vergadering gehouden, waar alle werkers der gemeente uitgenoodigd waren. En 't lukte boven alle verwachting- Na eene korte aanspraak'van onzen Pastor, werden het nut en de noodzakelijkheid der vereeni- ging uiteengedaan door den heer Emile AUe- waert, afgeveerdigde van den christélren volksbond. In klare, eenvoudige taal deed de spreker uiteen hoe alle werklieden behooren aange algemeene belangen te verdedigen en dan ieder vak een syndikaat vormen om in de bijzondere noodwendigheden van hun vak te voorzien. De heer Lecluyse van Kemmel steunde krachtdadig de zienswijze van den spreker 1 en wakkerde allen aap hen in den Bond in te schrijven en als goede, getrouwe leden te handelen. En de uitslag is prachtigboven de hon derd werklieden gaven hunnen naam op Het bewijst dat de Kemmelnaars verstandig zijn, en zeker zullen zij getrouw blijven aan hunnen Bond en zoo devoordeelen derveree niging genieten. 't Is toch doodjammer en eeuwige schande dat die inrichting toch zoo ellendig te werke gaat... Ge zoudt er boeken over schrijven én over .de wraakroepende geldverkwisting én tijdverspeling 1 Daar zijn verstandige menschen die oordeelen dat geheel die doe ning maar één dingen bewerktde ongeluk kige bewoners van 'tfront den duivel aandoen Er wordt verteld dat de Koning bij zijn laatste bezoek aan de verwoeste streek zou gezegd hebben: Helaas! die F. R. A.: 'k ben beschaamd dat mijn naam aan diesm...rij gegeven wierd. En wanneer komt er beternis Woestem. Feest. Op 1 Januari hadden we een Feestavondje... opperbest gelukt mag men zeggen, gezien geen enkel man nog de feestzaal inkon. Dat er hartelijk is gelachen hoeft niet gezegd. Anderen zul len door den ernst van sommige stukken wel eens gehuiverd hebben. We hopen nochtans dat ze 's nachts de mare niet zullen over hun herte hebben voelen druipen, en dat ze geen mollepootjes in hun bed hebben medegeno men. Menigeen verlangt van wege de V. O. S. tal van dergelijke feestjes die ons dorp een weinig in levendigheid brengen. Weest gerustgesteld, tevredenheid zal ge geven worden, onze V. O. S- slaapt er niet op. Een mooi stuivertje bracht het feestje in onze.kas: 118,95 fr. die ter goede van meni geen zullen gebruikt worden. Welaan dan een weinig geduldvoor de volgende maand hebben we ons de mede werking van een beroemd Gentschen klucht zanger aangeworven. Dank aan diegene welke hunne medewer king aanboden, eveneens dank aan de me nigvuldige toehoorders voor hunne guitige gezichten. Namens 't Bestuur V. O. S. Yper. Belangrijke vergadering. Zondag laatst kwamen een zestigtal Yper sche burgers bijeen in de vergaderingzaal van het H Hert, om er eene voordracht van den heer schoolopziener Hallaeit bij te wo nen. Spreker handelde over de herleving van de zoo wreed geteisterde stad, en raakte menige punten van belang aan, waarop de aandacht der bevoegde overheden diende getrokken te worden. Den Heer Onderpaster Denys sprak over het inrichten eener studiekring voor alle king te maken. De kommissie zal er zetelen van na de eerste mis tot 's middags. Gezien het belang der zaak mag er niemand nalaten te komen. De oorlogsverminkten worden eveneens verzocht zich aan te melden voor belangrijke mededeeling. De Koning heeft eene som van 305,000 fr. verleend, te verdeelen onder de ergst be proefde families uit de verwoeste gewesten. Een werkstaking dreigt uit te bersten bij de bedienden der Ministeries voor eene verhooging van jaarwedde. Op den trein tusschen Rousselare en Brugge werd een soldaat door twee bandie ten overvallen, zijn geld afgenomen en door de deur geworpen. Hij is zeer erg gekwetst. Te Lokeren is het groot gesticht der Broeders ten gronde afgebrand in korten tijd. Het gesticht werd binst den oorlog door de Duitschers betrokken en men denkt dat ze in de kelders bommen verdoken hadden, want men heeft bij het ontstaan van den brand eene groote ontploffing gehoord. De aanstaande Februarimaand telt dit jaar vijf Zondagen, wat niet meer voorge vallen is sedert 1888. Men spreekt van het zomeruur aan te nemen, 't is te zeggen de tijd een uur vooruit te zetten, reeds met de aanstaande maand De Provincieraad van West-"Vlaanderen heeft een krediet gestemd van 50,000 frank voor de heropbouw der Leuvensche Hooge- school, alsook eene jaarlijksche toelaag van 25,000 fr. Eene leening. De Belgische regee ring is van zin de Amerikaansche regeering te verzoeken haar eene leening, van Staat tot Staat, toe te staan, ten einde te voorzien in de bevoorrading. Onze regeering heeft reeds twee leeningen aangegaan met Amerikaansche geldmannen de eerste van 50 miljoen dollars, aan 7 p. h. De Amerikaansche financiers hebben daar voor de waarborg geëischt van al de Banken van België en de storting van de tegen waarde in species in de Nationale Bank. Eene tweede leening is aangegaan, eene van 10 miljoen dollars, aan 10 tot 12 p. h. (taks geëischt door de Amerikaansche financiers van al de Staten bij wie er leeningen geslo ten werden). Die verschillende leeningen zullen bestemd zijn voor den aankoop van graangewassen. 't Is te hopen dat men er in gelukken zal wat afslag te brengen in de prijzen van de voedingswaren, eens dat men voor de be voorrading zal gezorgd hebben. Hiemvc bedrai^iii^cn. In de roode gazetten begint men al, in min of meer bedekte woorden, met eene nieuwe werkstaking in de koolmijnen te dreigen ln Le Peuplevan 27 December, lezen wij het walgendeDe mijnwerkers hebben deze acht laatste maanden een lastigen strijd geleverd, en zijn nog aan het einde hunner moeilijkheden niet. Het minimum van loon, de ziektevergoediug alsook het gemeen- zaamlijk werkkontrakt moeten nog veroverd worden.» Voor wie weet welke hooge loonen reeds voor de laatste staking in voege waren, en hoe het publiek, dat onder de levensduurte schier bezwijkt. de nieuwe verhooging van 2,50 fr. per dag en per man, zal moeten uitzweeten, dringt zich de vraag op Wan neer zal men aan hooger hand die roode aanhitsers eens kortvlerken. 41,0(Mt frank voor 82 duiven. De verkooping der duiven voortkomende van M. Commines, burgemeester van Leers- Noord (Belgie), en die te Roebaais (Frank rijk) publiek verkocht werden, bracht de som van 41,000 fr op. Eene jonge duif werd opgeboden en toe gezegd aan 2260 fr. Op Zondag 11 Januari 1920. bij Ed. Poissonnier. St Jan ter Biezen. Prijskamp met de Vogelpik, Wed. Ch. Lietaert, Doornstraat. in den Hovenierhof, Al. Decorte, Pottestraat. Sn de Sissjn>e, Jul. Messiaen, (Broere) Zwynland. bij' (bij Daar zo mannc" van goeder bv )7;!:,: i(k k ti j handeki worden da; van heibergpraat De Heer Burgemeester Colaert nam het AMTELMKE BERICTElY. Bij Koninklijke besluiten van 20 December 1919 worden benoemd tot staatskommissa- rissen bij de rechtbank van oorlogsschade van YperDe Heeren 1° Vuylsteke Eugeen, Gemeentesekretaris te Gheluvelt. 2°Vander- meersch Andries Kamiel, Kandidaat Notaris te Thielt. 3° Van Issacker M. Kandidaat Notaris te Hooglede. 4'Antony Juliaan, toe gevoegd Griffier bij de rechtbank voor oor logsschade te Yper. 5° Vandevoorde Leo, Notarisklerk. In het belang der vernieling van Knaag dieren die in de onbebouwde landen van het vroeger front krioelen, wordt bij ministerieel besluit van 17 December 1919 afgekondigd dat Het dragen van den muilband niet verplichtend is in \Ves't- Vlaanderen, voor de rathonden, op voorwaarde dat deze onder het rechtstreeksch toezicht blijven van hun nen meester POPERINGHE, van 3 tot 10 Januari 1920 Westvleteren, van 1 tot 31 December. Oostvleteren, van 1 tot 31 December. Te versmijten Cyriel Keignaert, Priesterstraat Zondag n Januari "Vei-Ior-en G< de Watoustraat, 10 el spellewerkkant. Inl. ten bureele. Belangrijke Verzekeringsonderneming zoekt onderagenten voor Brandafdee- ling. Behoorlijke vergoeding. Bijzonde re kennissen van 't vak onnoodig, uitge breide inlichtingen worden verstrekt, Weinig moeite vereischt. Zich wenden, Agence Havas, Brussel, M. B. 6. POPERINGHE, 9 Jan. Boter, 12-00 fr. de kilo Eieren 0.45 c. 't stuk.Aardappe len, 18 fr. 't honderd kilos. KORTRIJK, 5 Jan. Haver, 97peer- deboonen, 80 aardappelen, 17 tot 19 koeien, 17 veerzen, 27; stieren, 6; ossen 4 koolzaadolie 410 tot 415 lijnolie 395 tot 400 lijnzaad, 165 tot 170koolzaadkoe ken, 50 tot 55 lijnkoeken, 85 tot 90soda- nitraat, 96; ammoniaksulfaat, 150 tot 165 chicorei, 400duivenboonen 59hooi 30 tot 35 strooi, 17 tot 19. Obligatien 5 0/0 aan 99 1/2. Men schrijft kosteloos in, bij A CROUSEL, Wisselagent Schaalstraat, 14. Agent van het Gemeente krediet voor Popeinghe en omstreken. Hoofdagentschap 8, Spinolarei, Brugge. Ijverig agent wordt gevraagd voor Poperinghe en omliggende. Machine om bier af te trekken met acide een Filler Itierflesscheii met stopsel en Rakken 500 Flesschen van 1 pint en V» pint. Te verkrijgen bij H. RYCKEBOER, herbergier, B^resemle, STEEAIiERIiE. in menige oesprekiirgen Het Maagpoeier TH KOOI' rs roote hoeveelheid honitnelzogurs en beul La bij Pieter Proven. 1. Woonhuizen ie Poperinghe, Veurnestr. 24 en 26, Boeschepestraat 13, Komstraat 2. Hofstedeken groot 4 Ha. 23 a. 23 ca. te Poperinghe en Westoutre, langs de Bra bantstraat en Dasdreve, gebruikt door Jero me Bossaert. Te pachten. Groot Renteniershuis gelegen te Abeele-Boeschepe. Alle inlichtingen bij den Notaris CAS- SIERS te Poperinghe. Tit der hand te koopen, groot H Ha.' 5<i a. 00 ca., gelegen te POPERINGHE, langs de kalsij- de naar den Abeele. Voor de inlichtingen zich te wenden bij den Notaris D'HUVETTERE, Twijnstraat, 7, Brugge. Uit der hand te koopen. 1. Allerbeste Hofstede in eenen blok,, te Loo, groot 24 heet. 53 aren 10 cent. 2. Weide in Reninghe, groot 74 aren 10 cent. Gebruikt door Alois Debyser. 3. Woonlsasi» met Sehiaur en 2aren 49 cent. grond en erve te Leysele, Doorn- haagsje). Bewoond door B. Desmyttere. Seffens aanslag. 4. Echte goede Vetleweide in Renin ghe, groot 3 heet. 45 aren 80 cent. Gebruikt door Th. Sticker. 5. 2 Heet. 4 aren 90 cent. Zaailand in Adinkerke, langs de Veurne steenweg. Ge bruikt door de Wed. Soubry. Uit ter hand te Koop. 1000 Kilos Yseerdraad, dienstig voor hopgestel, zoo goed als nieuw. Alsook een Btorscimiachicii, voor peerd, Bier tonnen, Bticrhcrric, Wijnvalcn, Assen, wndcwillcn. jachtwiel, ijde- le Risten, iiccrnwicl in zeer goeden staat, bij Omer Bossuwe, Rousbruggestraat, 16, Proven. Devos, bij de Blokke, 16, Kantoor van den Te Pxoven. Donderdof) a Januari 1920 te PROVEN (plaats), OPENBARE VERKOOPING van alle slach van meubels, stoof, goede naaimachien en keukengerief. Zitting van den gemeenteraad van Zaterdag 3 Januari. lePunt. De voor gestelde wijzigingen aan het reglement over het bouwen worden aanveerd. Wij ontvangen de volgende mededeeling Belangrijk Bericht. Vraagt overal en altijd de Groote markt, 18, Poperinghe. Davidsfonds. Het bestuur van het Klokkedieven. Tusschen Don derdag en Vrijdag nacht hebben dieven ge poogd de groote klok van onze kerk weg te halen. Reeds twee dagen te voren hadden zij hetzelfde getracht te doen, maar 't ging Verlichting. De elektriesche ver lichting is sedert Zondag avond in volle werking, 't Is waarlijk prachtig en deug- doende- In korte u<.gen word niet alleen de stad maar ook de bijzonderste wijken der voorstad verlicht. Stedelijk plan. Men verwacht de goedkeuring der hoogere overheid van het nieuwe plan der stad. Veel bnrgers, bcgee- ren te weten waaraan zich houden voor het huren hunner gronden of het bouwen van woonsten. - Gemeentemagazijn. Het Ypersch gemeentemagazijn belooft eene der nuttig ste instellingen te wezen onzer stad. Weldra zullen werken aangevoerd worden om dit Coliseum Cinema bij Emile Lobeau groote markt te Poperinghe- Vertoonin gen met wekelijks nieuw programmade Zaterdag om 7 ure, de Zondag om 1 1)2 uur, om 4 1)2 uur en om 8 uur 's avonds, de Maandag om 7 ure. Volkshuis. 's Zondags is het Volks huis open van 9 tot 11 uren om namen op Te nemen voor het Syndicaat en om inlich tingen te geven. HET BESTUUR. KL1IMI CKtli vJlv ut tv»- V tCi UjJ l li unt Albertfonds. Sommige welweters beweeren dat deze inrichting om zeepe gaat. Zou 't waar zijn slut-en te zijn in cellen DuuU uui iiunnc F. R. A. De oorlog heeft er ons aan gewoon gemaakt alle officieele instellingen met eenige groote letters te zien aanwijzen. F. R. A of: Fonds du roi Albert; in het vlaamschKoning Albert's Fonds. YiaineHinKlH'. Vlaamsche Oud- Strijdersbond. Ten einde het uitdeelen der lidkaarten te verzekeren en de namen onzer nieuwe leden te kennen worden ALLE Oud-Soldaten verzocht zich te laten inschrij ven Zondag toekomende, 11 Januari, in de herberg Het Hoekske IIvl beftuul van üten V. O S. Februari. Ilet-ljei-g'lcei'oils, Sn de Ster, 10fr. prijzen, la 't iiüMteeUje, om 5 ure bij a^Eas Geboorten. 1. Blanckaert Maurice, z. v. Marcel en Deboosere Martha. 2. Grouset Pascal, z. v. Hubert en Plateau Julia. 3. Huyghe Laura, d. v. Jerome en Blanckaert Julia.— 4. D'Hondt Martha, d. v. Sylvain en Donche Augusta. Overlijdens. 1. Maerten Henri, 62 Jaar, wed. van Vermeulen Emerence. 2. Rousseeuw Pleter, 71 j ongeh. 3. Meerschaert Edmond, 63]. van Yper. 4. Blanckaert Mau'riCê, 3 dagen. Huwelijken. 1. Ledoux Camiel, werkman, 31 j v- Poperinghe en Bertier Flavie, landb. 25 jaar van Ichteghem. 2. Bollengier Sylvain, meubelmaker, 23 en Vandermarliere Augusta, z. b. 23 j. b. v Poperinghe. 3. Declercq Julius, schoenmaker, 41 j. van Eiverdinghe en Cottwet Maria, huishoudster, 35] van Poperinghe. 4. Masschelein René, schoenma ker, 40 j. v. Becelaere en Ollevier Maria, z. b. 38 Jaar van Poperinghe. 5. Cappoen Eugeen, timmerman, 29 J. en Vandeberghé Angela, z- b. 24 b. v. Pop. 6. Dezeure Maurice, smid, 33 j. en Jolyt Julia, z. b. 26]. b. v. Poperinghe, 7. Breyne Alfons. baan wachter, 59 j. en Aernoudt Ludovica, z. b. 67 j. b. v. Poperinghe. 8. Leterme Evarist, paardegeleider, 36 j. en Camerlynck Zoé, kleermaakster, 41 b. v. Poperinghe. 9. DJzuttere Valeer, handelaar, 37 en De Ridder Maria, 21 j. b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. 3. Debal Arthur en Vandooren Maria. 5. Stoker Rembert en Vincart Madeleine. 6. Ferla Alois en Dequydt Maria. 7. Florequin Silvie en Noppe Julia:2. Florequin Hector en Noppe Mathilde. 9. Gockelaere Jeremie en Madeleine Liefooghe. 10. Vanderheyde Albert en Logie Irma. Geboorten. Wyffels Urbain. - Derycke Roger. Kemel Leonie. Devriere Achille-Benoit. Overlijdens. Lannoye Petrus, 88 Jaar, wed. van Emelie Lamoire. Huwelijken. Cappoen Henri, 27 jaar met Panne- tier Maria, 28 jaar. In 1919 zijn er 50 geboorten, 37 overlijdens en 22 huwelijken. Geboorten. Lemahieu Adrienne. Laconte Alice. Lobelle Madeleine. Huwelijken. Stekelorum Amedeus met Catteeuw 2 Konijnen, iii '1 liir%er3i, van 9 tot 12 ure. Tentoonstelling der reisduiven van René Devos en René Ballyn A la Cour du Roi bij Maurice Devos. Zwart zijden takje, rood gevoerd, met 40-50fr. tegen bel. terugbrengen ten bureele. Gouden oorring, zondag laatst tusschen de Copperholle en de Kruisstraat. Te rugbrengen aan Vw. Ch. Papegaey. Bruin grijze griffon, met witte borst. Bel aan deze die hem terug brengt bij den eigenaar Gustave Papegaey, Werfstraat 157 Twaalf fijne witte zakdoekjes, in de Vla mingstraat, Kerkgat, of Yperstraat. Te rugbrengen ten bureefe. evoiiden. j^yj aandag 11 in Prachtige varkensbeerten dienste van iedereen bij Camille Vandromme, Bus- seboom, Reninghelst. Gevraagd. Meid van den buiten bij Isidore Coffyn, Casselstraat 98 Poperinghe. Deftige meid van den buiten, groot loon, bij Eugeen Liebert Noordstraat 40 Pop. MEUBELS, Stoeien, Stoven, Matrassen, bij Et Moncarey-Sansen, gasthuisstr., Pop. Te Koop. 1Laure. urge; stand. 30 overiijdens A «--- :.eve' h,g Vun I:-. Het ju.T l l j waren ei 35 geboorten 10 minder jure) en 22 Huwelijken. Proven tolt nu 1747 inwoners, Prove naars en 421 jUwoncndc Vluchtelingen. Jachtrijtuig, in goeden staat. Landau in goeden staat, Dobbelen harnais zoo goed als nieuw, Enkel harnais zoo goed als nieuw, Poney, 7 jaar oud, bij Elze Kerckho- ve, Hotelhouder, Veurnsche steenweg, Yper. Groote hoeveelheid battens en madriers in deel en pitch-pin, Constant Mollet, Hondstraat, 29, Poperinghe. Genadige prij zen. onover- tegen het zuur slechte spljsontering, maagpijn en alle andere maag pijnen. De doos 2 fr. in de Apotheek H. Notredame. Popelieren 2/4 - 3/4 4/4 en pannenlat- laten, zichtbaar, bij Arthur Soete, Veurnestraat, Poperinghe. Tenten en tyandhout, gelegen in het Brandhoekkamp; achter de herberg De Meiboom Ypersteenweg. Zich weii- den tot Hector Creus, Noordstraat, 4, Poperinghe. Tent, te Watou, vroeger bewoond door M. Auguste Lammey Nuyttens, Schoone goede Wilgen Boomen, meer dan een jaar geveld, dienstig voor wagen makers en timmerlieden, seffens te bewerken. Bij H. Verbrigghe-Delefortrie, blokmaker, Isenberghe. Schoone Keukenstoof. Zich wenden tot Ach. Gruwez, Proven. Biljard in goeden staat, bij Hon. Lema hieu, Yperstraat, 129, Poperinghe. Schoone groote uiteen neembare tent, staande te Vlamertin'ghe bij 't Hoekje en dienstig voor alle stielen. Inl- bij Camille Dejonghe, herberg De Ruste. rent, in steen en pannnen, bachten de herberg S' Eloi. Inlichtingen bij de 'vW Cc: yc, ?n S' E'r i. Gebruikt door de Wwe Merlevede-Mer- levede met pachtrecht tot 1 October 1924. Te bevragen bij Bernard Dehollander, Gemeentesekretaris te Ghyverinchove. nri lln< om 9 1/2 ure 's morgens, ten sterfhuize van lüngel Vrammonl, Met gereed Belgisch geld om 2 ure namiddag, te herberg BBet Hoerenhof OPENBARE VERKOOPING in ééne zitting van een gerievig woonhuis, op 2 a. 90c. cynspre.rci van M B von Mazcman de Couliiovc, slaan-ie ie i'muu, op de plaats, sterfhuis van Engel VRAMMOUT. Sf/'/pii? nnnslaQ.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2