Vrede De storm. In 't Binnenland. Stad Yper. Burgerstand van De Werkstaking bij de Postbedienden, Voor onze Oudstrijders, Voedings teun Herziening der Grondwet. Indienen van Oorlogsschade. der losbrandingen kwam Meiresonne toege sneld Duthoit schoot nu ook op hem en de man werd door een kogel gekwetst. Razend van gramschap wierp Meiresonne zich op den moordenaar, greep hem bij de keel en neep hein zoo geweldig dat de kerel in zijne handen dood bleef. De Fransche paketboot Afrique met 330 passagiers en 500 ton koopwaren aan boord, varende van Bordeaux naar de West Afrikaansche kust, is in den Atlan- tischen Oceaan door een verveerlijk orkaan verrast geworden en is vergaan. Men is er in gelukt een aantal passagiers te redden. In Mexico is een vuurberg in werking gekomen en met zijne lava verscheidene dorpen bedolven. De werkstakingen schijnen eene mode ziekte geworden. In omtrent alle landen schijnt men er van aangetast. Het duitsch speelgoed mag gedurende 2 jaar in Engeland niet ingevoerd worden. In Berlyn hadden woensdag woelige betoogingen plaats waarbij 31 personen ge dood werden en 400 gekwetst. De Prinses Mafaida vergaan. 700 slachtoffers De transatlantieker Prinses Mafaida een der grootste en prachtigste schepen van de Italiaansche vloot, is, op zijne terugreis uit Buenos-Ayres, op eene verdoolde drijf- mijn gevaren en in den grond geboord. Er zouden zeven honderd menschen in dezer schipbreuk omgekomen zijn. A PO T H EEK - Drtü G E RIJ A. KESTELUN, Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE is wel verstaan dat de verwarring te wijten is aan achtereenvolgende onderrichtingen van hooger hand, die dikwijls tegenstrijdig waren. Van nu voort gaat de Studiekring van onzen Werkliedenbond het werk aanne men van te onderzoeken welke steun voor taan moet gegeven worden aan de Vluchte lingen er zal spoedig gewrocht worden. Voor de Poperinghenaren die geen vluchte- lingsgeld kunnen trekken en die toch nood hebben, word de Voedingsteun ingericht. Dus voor de Vluchteling, vluchtelingsgeld voor de behoeftige Poperinghenaren, voe dingsteun Wij bedanken den heer Burgmeester voor de spoedige en gunstige oplossing die hij gegeven heett aan onze vraag. Nu aan het werk wij hopen reeds toekomende week den Voedingsteun tot stand te brengen en alzoo onverdiende ellende te kunnen bestrij den. Het Bestuur van den Werkliedenbond. Om tot een verhoog van jaarwedde te ge raken, hebben omtrent al de postbedienden van het land hunne bezigheden gestaakt, wat eene gansche ontreddering in het han delsleven voor gevolg heeft. Men had gehoopt de staking na een paar dagen, door overeenkomst te zien eindigen, maar thans duurt ze reeds eene volle week en men is nog niet tot verstandhouding ge komen. Minister Delacroix verklaarde in de Kamer: De minister van spoorwegen is- met eene afvaardiging van het nationaal Syndikaat overeengekomen over een nieuw barema. Dit barema gaf volle voldoening aan de af vaardiging en het akkoord werd geteekend. Ik heb mij gehaast aan de verschillende de partementen last te geven de door M. Poul- let toegestane verhoogingen algemeen toe te passen. Welnu, ik denk dat, in deze om standigheden, de grieven van de beambten en bedienden der verschillende ministerieele diensten opgehouden hebben van wettig te zijn. Het is niet mogelijk dat, gezien de vol doening, de werkstaking nog voortdure, Ik stel volle vertrouweu in het gezond verstand, in de iever en in de werkzaamheid van de beambten en van de bedienden, en ook in hunnen wensch van raede te werken in den heropbouw van het land. Na vele onderhandelingen tusschen de leiders der werkstaking en de Minister, kwam men Woensdag nacht tot een akkoord,| door de stakers voldoende geoordeeld, en) Donderdag werd het werk in de groote ste- den hernomen. In Poperinghe waar één bode en eenige bedienden ook in staking gegaan waren, hernam het regelmatig werk Donderdag na middag rond 4 1/2 ure. Tijdens de staking werden de brieven uit Poperinghe altijd verzonden en de aange komene uitgedeeld, waarvoor we deze die het verdienen, bedanken. Het Fransch Qoriogskruis aan de stad Yper. Wij vernemen uit goede bron dat de President der Fransche Republiek het Oor- logskruis zal bestellen aan de stad Yper. Het feest zal plaats hebben op Woensdag 28" Januari. De President zal eerst Veurne, Nieuwpoort en Dixmude gaan bezoeken, waar hij ook het eerekruis zal geven en van daar, met bijzonder fransche trein, te Yper aankomen om 2 1/4 ure. Ontvangst aan de statie door de gemeen teraad, in tegenwoordigheid van Z. M. den Koningen waarschijnlijk van Maréchai Foch. Van af de statie wordt hij plechtig te voet geleid naar de groote markt, waar hij het kruis aan de stad zal bestellen. Redevoering van den Burgemeester en antwoord van dén Président. Cantaat of zang der Marseille en Braban- gonne door de kinderen der scholen. Men zegt dat het stadsmuziek' van Pope ringhe zal uitgenoodigd zijn om deel te ma ken van den stoet, daar het voor 't oogen- blik geen middel is te Yper zelf een muziek op te richten. Degene die begeeren lid te worden van het Davidsfonds gelieven per postkaait of mondeling daarvan kennis te geven aan het bestuur. Adressen den Heer V. SANSEN, uitgever van de Poperinghenaar, Gasthuisstraat, Poperinghe. Ofwel: den E. H. H1LLEWAERE, leeraar, College, Poperinghe. Bij uitzondering, zuilen tot de eerste ver gadering,;den Hullebroeckavond, ook perso nen toegelaten worden die geen lid zijn van het Davidsfonds. Zij betalen één frank intre de. De kaart is streng persoonlijk. De leden daarentegen mogen gratis, en dit voor iedere vergadering, hunne huisge- nooten medebrengen. De Vrede werd geteekend te Parijs, zaterdag 10 Januari, om 16 uur 15. Kon het nu maar vrede worden. M. COLAERT heeft in de zitting van Woensdag, 14 Januari, eene interpellatie neergelegd, gericht tot den Minister van Oorlog en strekkende om de dadelijke en wettige betaling der spaargelden (pécule) aan onze oudstrijders verschuldigd. Op vraag van den Heer Voorzitter der Kamer, en met de toestemming van M. Colaert, heeft de vraag tot interpellatie ge voegd geweest bij eene andere ondervraging die daaromtrent het zelfde doel heeft. M. VANDROMME, zal de vraag onder steunen en met M. Colaert de honderde klachten die zij ontvingen, en nog zullen ontvangen, ter kamer neerleggen. Wij zijn tevreden den uitslag te kunnen mededeelen van de onderhandeling tusschen eenen afgeveerdigde van den Christen Werk liedenbond en het stedelijk Bestuur van Poperinghe, nopens den steun die zou moe ten gegeven zijn aan ouderlingen en gebrek kige lieden die in nood verkeeren. Wij hadden gemeend voor die menschen het inrichten te moeten vragen van den Werkloozensteun maar de lieer Bnrgemees- ter deed ons met recht bemerken dat ouder lingen en gebrekkigen dienen eer aanzien te worden als behoeftigen dan als Werkloozen. Voor iemand die kloek en gezond is bestaat er werk genoeg in de streek het is kwestie veeleer van hun werk te beschikken en dat kan bekomen worden nu door de medehulp van eenige invloedrijke medeburgers, later misschien door het inrichten eener Werk beurs. Het noodigste voor nu is kranke en oude menschen te helpen die geen bestaan hebben, niet omdat er geen werk is, maar omdat zij niet meer kunnen werken de heer Burge meester begeert dat voor die menschen ten spoedigste de Voedingsteun zou ingericht worden-en hij laat toe dat het Bestuur van den Christen Werkliedenbond medehelpe tot het inrichten en rechtveerdig uitdealen van dien steun. Voor wat betreft het Vluchtelingsgeld, het 5 Yper Kring te Ostende. Zondag laatst hield de Kring Yperte Ostende zijne eerste algemeene vergadering, 't Was voor eene volle zaal dat de Heer Voorzitter Versailles de Yperlingen van Ostende begroette, en dat de Secretaris in 't vlaamsch het programma van den Kring kenbaar miek verbroedering tusschen al de Yperlingen van Ostende, heropbouwing der stad Yper, regeling der schadevergoe ding, onmiddelijke betaling van voorschotten. Met eene onafgebrokene aandacht werd de Heer O. gevolgd in zijn verslag over het ongelukkig organismus van den rechtbank van schade onzer Ypersche streek, en zijn bewijs dat met die hedendaagsche toestand de laatste geteisterde nog in geen 500 jaren zal betaald wezen. De Heer Ondervoorzitter R. ontwikkelde eenige hoogst belangrijke punten, als 1 de noodzakelijkheid eener eenzelvige politiek in het arrondissement Yper, eene politiek fransch, engelsch, amerikaansch gezind, in dien zin dat zij voor menigvuldige betoo gingen bewijzen de beste inzichten te koes teren jegens onze Geallieerden, die niets beters vragen dan zich met Yper bezig te houden. 2. De noodzakelijkheid de drukpers te winnen ten voordeele onzer stad. 3. Een oproep aan al de machtigen die van goeden wil zijn. Het lezen van een smeekschrift aan den Koning, aan de Ministers, Volksvertegen woordigers en Senatoren v?n het arrondis sement Yper, werd luidruchtig begroet en onmiddelijk met handteekens gevuld. De avond eindigde met eene partij muziek waar de HH. Dup. en Vers. de beste liede ren uit hun repertoriem lieten hooren bijge- leid door Jacques J. die de piano hield. A. V. Een vreeselijke storm heeft over gansch Europa gewoed Hij was in veel plaatsen vergezeld van sneeuwlawienen. Op zee ge beurden veel ongelukken. Een engelsch schip is vergaan, en 33 leden der bemanning zijn omgekomen. Een spaansche driemaster is ook omgekomen en men is zonder nieuws van de. bemanning. De postboot Oostende- Dover werd ook overvallen en vier passa giers over boord geworpenverscheidene anderen werden gekwetst. Langs alle kanten worden overstroomin gen vermeldt. In Belgie heeft de storm ook vreeselijk huis gehouden. In den omtrek van Brussel, '.in 't Walenland, in Vlaanderen, overal wer den boomen oatworteld, ruiten verbrijzeld, j dakpannen, schouwen en uithangborden af- gerukt. De schade is overal zeer groot. In veel plaatsen, bijzonderlijk in het Walen land, stegen de rivieren buiten hunne oevers; gansche dorpen werden overstroomd Hier en daar gebeurden ongevallen. De zoon van den prins de Croy, 9 jaar oud, en zijne nicht de prinses.de Salvn die inden hof speelden werden door eenen boom, door den storm ontworteld, getroffen. De prinses 1 werd verpletterd en de prins zeer erg gekwetst In onze streek ook heeft de storm erg huis gehouden. Op al de banen werden groote boomen ontworteld. Veel telegraaf staken werden neergeveld. In verscheidene hoven der stad vielen oude reusachtige boo men ten gronde. Bouwvallige muren vielen om, daken van tenten werden neergehaald, pannen afgerukt. Langs de Westouter steen weg werd eene tent volkomen vernield. Te Westnieuwkerke zijn zes aaneenhoudende tenten bewoond door de douaniers omver- gevlogen, evenals verscheidene alleenstaande muren Gelukkig zijn geen ongelukken te betreuren. Te Dranouter zijn ook 3-4 tenten omgewaaid. Het dakpapier der kerk werd afgerukt. Te Kemmel werden ook eenige tenten omver geslegen. Kortom 't zijn eens te meer droevige dagen geweest voor de bewoners der verwoeste streek. Davidsfonds te Poperinghe. De leden van het Davidsfonds zullen wel dra het genoegen hebben opnieuw leerrijke en aangenaame vergaderingen te mogen bijwonen. Van de zes feestavonden die in 1920 zullen gehouden worden, zijn er reeds drie vast gesteld 1.— Plechtige openingsvergadering op Maandag 9 Februari De HULLEBROECKAVOND: de bekende toondichter zal het beste en het nieuwste uit zijn liederenschat tegehoore brengen. 2. Tweede vergadering op Zondag 7 Maart. De Heer G. SAP hoogleeraar aan de Leuvenschehoogeschool, volksvertegenwoor diger voor Roeselaere-Thielt zal een zeer be langwekkende voordracht houden over economische gevolgen van den oorlog. Alwie De Slaandaard leest weet de buitenge wone bevoegdheid van Profesor Sap naar waarde te schatten. 3. Derde vergadering einde April. Dichter CAESAR GEZELLE, schrijver van Uit het leven der dieren, De doocl van Yper, 'tLeven van Guido Gezelle, enz. enz., zal ons komen onderhouden over Kunst- gevoel. De drie laatste vergaderingen zullen plaats grijpen van October tot December. Het bestuur van het Davidsfonds heeft het vertrouwen dat de sanunenstelling van be- staanden feestrooster de moeilijksten zal voldoen. De rekeningen zullen binnen kort ten hui ze aangeboden worden. Deleden die wen- schen de boeken te ontvangen betalen zes frank; degenen die alleen wenschen de ver gaderingen bij te wonen betalen drie frank. Het hoofdbestuur van Leuven laat weten dat het eerse boek voor 1920 gereed ligt. Het handelt over de oorlogs gebeurtenissen in de verschillende steden en dorpen van België. Te Boesinghe. Verleden week heeft moeder natuur al hare dyivels ontbonden, om ons ne keer te meer, vooral Zondag, vrees aan te jagen. Wij dachten dat-heel den boedel de lucht zou in vliegen om ons nog eens van de brok ken te laten deelen. Goddank, de felle wind heeft niet te veel scha toegebracht. Eene barak is gedeeltelijk onthoofd geweest en heeft hare inwoners op de vlucht gedreven een andere deed pannen regenen en de meisjeschool liet van hare pluimen vliegen. Meer dan een bewoner kon niet te gauw genoeg bijspringen met plank en koord of... 't was al naar de maan. Zoo 'n weder op 't front is alles behalve aangenaam Nieuws van de klokkedieven? geen. Al dat wij weten,'t is dat 's morgens van de diefte of te wege de moeder van de ge vangen vogel om 9 u. al aan 't kernten was en de broeder reeds om 7 y, u was aange komen met den trein uit Langemarck en schoone sprak om den broeder te doen loslaten. En wonder... ze wisten al van 't spel niet, maar... hadden 't heel waarschijn lijk vernomen door den telegraaf zonder draad. Stiuknieiiws. Uitbetaling van het Vluchtelingsgeld. Maandag 19 Januari 's morgens van 8 1 /2 tot 11 u.van 801 tot 900 's namiddags v. 1 1/2 tot 4 u 901 tot 1000 Woensdag 21 Januari 's morgens van 1001 tot 1100 's namiddags van 1101 tot 1200 Donderdag 22 Januari 's morgens van 1201 tot 1300 's namiddags van 1301 tot 1400 Zaterdag 24 Jannari 's morgens van 1401 tot 1500 -s namiddags van 1501 tot 1600 Het hoofd der familie moet zich persoon lijk aanbieden voorzien van de genummerde kaart, het trouwboekje, alsook de eenzel- vigheidskaarten. Deze die meenen geen recht te hebben volgens vroegere uitleggin gen, zouden best doen hun niet aan te bieden. Volkshuis. Alle Zondagen van 9 tot 11 uren, opnemen van leden voor het Syndi caat, en geven van lnjiqhtingen. Heden Zon dag avond om 4 1/2 ure, Liederavond voor de leden met hunne huisvrouw. De lidkaart zal bij het binnen komen vereischt worden. Deze die er nog geene bezitten kunnen ze hij het inkomen verkrijgen in de voorkamer. Kunstfeest. Het kunstfeest van Zon dag laatst in dcnKatholieken Kring is goed gelukt. Mevrouw Ghyselen met hare heldere klankrijke stem, Heer Ligneel met zijn forsch en welluidend orgaan, en Jufvrouw Vande- weghe, de schuchtere liefelijke voordraag ster genoten om ter meest bijval. Belangrijk Bericht. Vraagt overal en altijd de $3 O I\' O poeders, zij stillen onmiddelijk en genezen altijd alle Hoofdpijn, Schele Hoofdpijn, Zenuwlijden, Hevige Tandpijn, Rhumatisch, Grippe, enz. Daarbij zij zijn gansch onschadelijk voor de maag en door de voornaamste genees- heeren aanbevolen. Depot Apotheek, A. Montevne, opvolger, H. NOTREDAME, Groote markt, 18, Poperinghe Davidsfonds. Op Maandag9 Febru ari, te 6 1)2 uur 's avonds, komt Hullebroeck zingen in 't Davidsfonds. Ingang kosteloos voor de leden en hun familie wie geen lid is betaalt één frank. Iedereen wordt dus toegelaten, Vluchtelingsgeld. Rijken en armen, burgers en neringdoeners, met het geld dat gij gekregen hebt, koopt de pure crème aan 1 fr. 50 en 1 fr. 65 of Brie kaas aan 7 fr. de kilo uit den Depot Jeremie, Pottestraat 62. Gedenkteeken. De Feesten waarvan de opbrengst dient voor het gedenkteeken der Gesneuvelden hebben overal veel bijval. De dansfeesten worden druk bezocht en de Cinema vertooningen lokten telkens eene volle zaal, wat eene mooie som in de kas voor het gedenkteeken zal doen vloeien. Stadsschouwburg. Op 16, 17 en 19 Februari geven de Barbaristen drie buiten gewone vertooningen in den Stadsschouw burg. Zij voeren opDe Kroegzangeres, be roemd drama in zeven tafereelen en Schrik van Soldaten, kluchtspel. Kaarten zijn van nu af te bekomen bij Albert Denut, In den Nieuwen Toreu Casselstraat, Pop. Coliseum Cinema bij Emile Lobeau, groote markt te Poperinghe. Vertoonin gen met wekelijks nieuw programma: de Zaterdag om 7 ure, de Zondag orn 1 1)2 uur, om 4 1)2 uur en om 8 uur 's avonds, de Maandag en Dinsdag om 8 ure. Deze week bijzouder schoon programma Wagon opengebroken. In den nacht van Woensdag tot Donderdag werd op de statie een wagon opengebroken en een zak mais van 100 kilos gestolen. Ongeval. Zaterdag werd de zoon van Arthur Oreel, bij het werk in eene Za gerij, aan drie vingers verminkt. Diefte. De policie is bezig met een onderzoek over eenen diefstal ten nadeele van het engelsch leger, door eenige jonge lieden gepleegd in het huis Allemon, Yper- straat. Allerhande koopwaren en benoodig- heden toebehoorend aan de Church Army en aan den Sanitary dienst zijn daar verdwe nen Brand. Donderdag tegen den avond ontstond er brand in de herberg In de Warande» Veurnestraat, bewoond door de familie Casteleyn, Vluchtelingen van Hout hulst. Het vuur ontstond in de achtergebou wen bewoond door de gehuwde dochter Casteleyn met haren man. Eenige kruiken naphte vatten vuur en in weinig tijd stond gansch de achter keuken, paardenstal enz. in laaie vlam. De bewoners die wat handel drijven in vodden hadden drie paarden. Een er van is gansch verbrand. De pompiers die nog met de alarmklok niet kunnen verwittigd worden waren nog al spoedig ter plaats, en konden de herberg vrijwaren. De schade is nog al aanzienlijk men spreekt van 30000 kilos aardappelen, veel kolen, haver, al de kleederen. In 't begin dierf niemand de brand nade ren, daar er nog al wat kogels ontploften aldaar waarschijnlijk achtergelaten door fransche soldaten die onlangs daar ingekwar tierd waren. Yper. Ontploffing. Verleden Vrij dag namiddag was de genaamde Jules Bruy- neel, werkman, gehuwd en vader van een kind, wonende Vlamingstraat, met een mak ker mede getrokken naar het front om werk te zoeken. Des avonds keerde de makker alleen naar huis en door de vrouw Bruyneel ondervraagd, verklaarde hij. Wij waren samen met eenen Engelschen automobiel naar het front gereden en in den omtrek van Yper werden wij afgezet. Wij gingen dwars door het veld. Eensklaps stampte Bruyneel tegen eene aldaar staande kist. Eene schrik kelijke ontploffing had plaats etl mijn onge lukkige makker werd verscheidene meters verder geslingerd. Toen de eerste oogen- blikken van schrik voorbij waren liep ik naar hem toe, Hij lag in eenen put uitge strekt de kleederen waren hem van het lijf gerukt, de oogen waren toegezwollen en hij had aan den onderbuik en den bil afgrijse lijke wonden. Het bewustzijn had hij ntet verloren en hij sprak mij over zijne vrouw die zulke groote droefheid ging hebben bij het vernemen van het ongeluk. Intusschen waren eenige werkers in de nabijheid aan den arbeid, ter plaats gesneld. De nabijge- legene post werd verwittigd en een auto kwam den ongelukkige die geen teeken van leven meer gaf weg halen. Men vreesde dat hij blind geslagen was en zijn vreeselijke wonden niet zou overleven. Hij werd naar een bijgelegen Fransch gasthuis overge bracht. WcKtvlctcrcii. Werkliedenbond. -- We hebben waarlijk geen kans 't was Zon dag laatst een weere om er geen hond door te jagen regenen en waaien dat de para plu's en de daken aan stukken vlogen en 't moest juist onze eerste vergadering zijn van christene werklieden om een bond te stichten. Geen kans en toch, buiten alle verwachting, hadden we veel volk, en zijn er omtrent vijftig die als leden van den christen werkliedenbond ingeteekend heb ben. Men ziet dat ons volk van geen klein gerucht benauwd is, als het de verbetering en veredeling van hunnen stand geldt. Het waren ook beste sprekers, onze goede vrienden Eerw. H. Vuylsteke en Albert Baertvan Poperinghe, die ons zoo klaar en duidelijk de noodzakelijk, de voordeelen, en de praktische wijze van inrichting vQi den bond uiteenzetten, Bravo 1 het zal gaan. Als het nog zoo goed lukt in zulk een hondenweer, dan moet bij een naaste vergadering we zullen trach ten een keer schoon weere te maken het getal leden verdubbelen. Maar daarom moe ten al de leden hun best doen om elk een maat, of meer nog, mee te brengen. Alle Zondage worden de nieuwe inschrijvingen aanveerd, voorloopig bij den Proost van den bond. Oostwleteren. Novene. Ter ge legenheid der Novene van den Heiligen Antonius, alhier sedert onheugelijke tijden gevierd, en om de bedevaarders en parochia nen de gelegenheid te geven dien Heiligen te komen vereeren, zullen de missen gezon gen worden: al de dagen ten 7-8-9u.; op Maandag en Dinsdag ten 7-8-9-10 u. MEUBELS, Stoelen, Stoven, Matrassen, bij Et. Moncarey-Sansen, gasthuisstr Pop. Gruwelijke misdaad. - Op de wijk Karriershoek, te Zele. wonen de echtge- nooten Jan Buyle-Karré, bakkers en hande laars in koloniale waren. Vrouw Buyle werd door hare kinderen vermoord gevondèn in hare slaapkamer, waar de grootste wanorde heerschte, zoodat het duidelijk te bespeuren was dat het slachtoffer eene verwoede worstel! ing gevoerd had tegen den moordenaar. Het is de man die de moord gepleegd heeft. Hij is aangehouden en wil geen redens geven. Het Staatsblad van 9 Januari kondigt de benoeming af van M. Joris Vercruysse tot burgmeester der stad Kortrijk. ommh i iinm m De Kamer komt eenpariglijk de leden aan te duiden die deel zullen maken der commis sie tot herziening der Grondwet. De commissie telt 21 leden, waaronder M. COLAERT, Volksvertegenwoordiger voor het arrondissement Yper. Er mag niet uit het oog verloren worden dat de laatste termijn, door de wet toegela ten om zijne oorlogsschade in te dienen, vastgesteld is op 5 Maart aanstaande. Waarom tegen 5" Maart Omdat op dien datum Belgie zijn rekening aan Duitschland moet indienen, en er dus dient geweten hoeveel er te betalen is. De Poperinghenaar stelt zich ten dien ste van alwie inlichtingen noodig heeft no pens de manier van te werke gaan om met goed gevolg zijne aanvraag tot betalen der geleverde schade in te dienen. Men mag ons alle vragen schriftelijk indienen. STAD BRUSSEL. LEENING van igo5. 3PP trekking. 15 Januari 1920. BERICHTEN. 1. Beschikbare Stadsgrond, waarvoor jaar lijks ten minsten een frank per vierkante meter voor pachtrecht aangeboden wordt, zal openbaarlijk voor ten hoogste drie jaar verpacht worden, bij schriftelijk opbod ge daan aan de stad binnen de acht dagen der uitplakking ten stadhuize van het eerste aanbod. In alle geval behoudt de stad het recht den verpachten grond liber en los we der te eisschen eene maand na elk verzoek. IS. De inwoners die VOOR ln MAART 1915 officieren, onderofficieren en soldaten VAN 'T FRANSCH LEGER gelogeerd heb ben, zijn verzocht ervan een echtverklaarde opgave voor ln Mei aanstaande aan het gemeentebestuur van Yper te laten gewor den. De verklaringen zullen ter inzage van het publiek nedergelegd worden dat zijne opmerkingen zal mogen onderwerpen aan de commissie gelast met het uitbetalen der vergoedingen. Het Ministerie van Binnenlandsche Zaken voornemens zijnde ongeveer 100 werkmans woonsten en kleine landgebruiken te bou wen t'Yper, de eigenaars die begeeren ten dien einde grond te verkoopen worden ver zocht hunne namen aan te geven in het Ge meente Secretariaat van Yper met aandui ding en ligging van het aan te koopen goed. De weerde van in ln Oogst 1914 zal door den Staat betaald worden De Burgmeester, R. COLAERT. 39K -y'~~n TH l1 TT "TTTiTjlll Uil iBllflB 1» j ill Iff POPERINGHE, van 10 tot 16 Januari 1920. Westvletcren. Burgerstand. In het jaar 1919 waren er 50 geboorten, 37 overlijdens en 22 huwelijken. Op Zondag 18 Januari 1920. Eersten Tap. in d<>u taouden Loenw, bij Maurice Lermyte, Casselstraat. Au Faticon, bij Henri Comyn, Yperstraat. Ilerbergkermis, In de llolcndrcvc, bij Louis Boury, Watou. Prijskamp met de Vogelpik, ln de Mtsid Veurne, (om 5 ure) io Fr. Prijzen, bij de We EL Lietaert-Truant, Veurnestr. sa 'l wit l&i-iais, (om 5 1/2 ure), bij Charles Qucstroy, bij 't Zwijnland. VrmiWi-n d'e onderhevig zijn een witte vloeden, UU Vïoil dje te ]ote 0f onregelmatige regels heb ben die verzwrkken door het ophouden der regels, zul len hunne herstelling te eanken hebben aan de verater= kende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredame Groote Markt, Poperinghe. S. 70954 n. 23, uitbetaalbaar met fr. 500.000 S. 107725 n. 22, 25.000 S. 69914 n. 25, 1.000 S. 127822 n. 18, 500 35093 n. 2, 500 III. Geboorten. 5. Sclireder Jean, z. v. Charles en Soenen Helène. 6. Vanhaste Albert, z. v. Maurice en Hauspie Alida. 8. Vancayzeele Omer, z. v. Maurits en De Corte Euphrasie. Overlijdens. —5. Deraeve Hilaire, 27 j., ongeh. 6. Bouw Camille, 40 j.echtg. van Maria Degroote. 7. Suifis Barbara, 67 j., echtg. v. Henri Debruyne. 8. Verwaerde Justin, 62 j.echtg. van Wullems Ludovica. 9. Leuwers Hector, 6 m. 10. Vancay zeele Omer, 2d. 11. Deweppe Camiei, 50 j., echtg. van Mahieu Helena. 12. Vandemarliere Eugenia, 67 echtg. van Follet Placide. Huwelijken. 10. Dewachter Joris, aardewerker, 24 j. en Geldhof Lucie, kantwerkster, 23 j., b. v. Poperinghe. 11. Lanxon Alwyn, 47 j., engelsch soldaat en Debusschere Julia, 36 werkster v. Pop. 12. Dektnyn Frans, leurder, 24 j. van Bourbourg en Lietaert Leontina, leurster, 21 J. v. Poperinghe. 13. Debal Arthur, aardewerker, 22 j. v. Vlamertinghe en Vandooren Maria, huiswerkster, 21 j. van Pop. 14. Degryse Achille, landbouwer, en Lahaye Irma, landbouwster, beide van Poperinghe. 15. Stokes Rembert, 21 j. van Amerika en Vincart Mag- dalena, 18 j. z. b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften.11. Hahn René en Denys Emma. 12. Tally Prosper en Tuyten Gabrielle. -— 13. Vandenberghe Camiei en Huyghe Rachel. 14. Goussey Leo en Vanacker Augusta. 15. Coene Cyrilie en Olivier Estella. 16. Carbon Cyrille en Boudry Flavie.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2