In 't Buitenland. Goed nieuws voor de geteisterde Landbouwers. In Binnenland. Aan de gedemobiliseerden. Aan de Yperlingen Burgerstand van De Singapore, engelsche visschersboot is gezonken. 6 Dooden. De engelsche nationale houwitserfa- briek is in de lucht gevlogen. Negen dooden en zeer veel gekwetsten. In Siberie vecht het al ondereen. Nie mand geraakt uit dien warboel wijs. De stad Irkoutsk staat in brand. De' Amerikaansche troepen trekken hen weg. De verledene week had de eerste ver gadering van den Volkerenbond plaats. In Italië is er algerrteene werkstaking der posterijen, telegrafen en telefonen. De duitschers hebben de kazernen van de Poolsche troepen over te leveren, zooals hen opgelegd was. Voor 1921 zal geen enkele ton kolen uit de mijnen van Lens kunnen gehaald worden. M. Deschanel werd tot Voorzitter der Fransche Republiek-gekozen met 721 stem men op 889 stemmers. Eene hevige ontploffing gevolgd van een geweldige brand heeft plaats gegrepen in de Vuurwerkfabriek te Aix les Bains in Frankrijk. 100 Gekwetsten, 7 dooden. Er heerscht groote onrust over den er- gen toestand in Midden-Azie. De oproer dreigt. Na den kolennood wordt het noorden bedreigt met den broodnood. In Holland staan gansche dorpen onder water tengevolge van eene dijkbreuk. In Griekenland heeft eene aardbeving plaats gehad 65 huizen ingestoit. Een fransch zeilschip is vergaan op de kusten van Engeland 3 dooden. In Egypte werd een trein overvallen en eene som van 2000 pond sterling gestolen. De uitlevering van den gewezen duit schen keizer werd aan Holland aangevraagd De poging tot oproer van wege de spartakisten in Duitschland is volkomen mislukt. In Rusland en Polen is de typhus en de pest verschenen. ISoiiikerkc. Laffe Moordaanslag Maandag 19 Januari, rond 7 ure 's avonds, kwamen twee mannen op 't hofstedeken be woond door de gebroeders Claeys, hengste- boeren. Den eenen was in tenue van Franschen Onderofficier, den anderen in burgerskleederen. Na gezegd te hebben dat zij in 't blauwen goed gelukt waren, haalden zij maar eens klaps elk 'n revolver te voorschijn en begon nen duchtig te schieten op de twee broeders, die elk aan 'n kant der stoof zaten te warmen. Een der broeders sprong naar'de aanran ders terwijl den anderen 't jachtgeweer nam, en zoo gingen de lafaards op de vlucht. Alle twee de slachtoffers zijn nog al ge kwetst, maar gelukkiglijk niet erg. Naar 't schijnt is men op het spoor der daders. Eendracht maakt IVfacht. De leus van Ons landEendracht maakt Macht is meer dan ooit toe te passen aan 't volk van 't Ypersche Lang genoeg hebben de geteisterden geduld gehad. Maar 't is uit, de menschen zijn dat spel moede. Geld kan er konten Geld moet er komen Geld zal er komen. Als wanneer het gouvernement 6 tot 7 milliards marken kan uitwisselen aan de volle pot, 't is dat er geld is. Dus als er geld is er kan er komen. Dezen van de verwoeste streken zijn zoowel Belg als dezen die onder den duitsch hebben gewoond. Alle dagbladeu hebben gedrukt dat Minis ter jaspan heeft gezegd, in eene vergadering van Coöperatieven gehouden te Brussel, dat er reeds in 't land 171 millioen werd uit gedeeld aan de geteisterden. Wij geteister den van 't arrondissement Yper vragen beleefd hoeveel van die 171 millioen er te recht gekomen is aan de geteisterden van 't arrondissement Yper. Het antwoord is belangrijk. De Poperinghenaar zou vol geerne dit antwoord drukken. Wie houdt er zich mede bezig. M. Colaertof M. Glorie of M. Vandromme. Dank op voorhand. Gedurende den oorlog hebben de Minis ters Loyd George, Clemenceau, de Bro- queville, Carton de Wiart, enz. enz beloofd en gezegd dat alles zoude hersteld worden. Eh wel we zijn 't akkoord met die Heeren Alles moet hersteld worden. De Steden zoo wel als de Gemeenten en de Gemeenten zoowel als de Steden. Alle geteisterden vragen om terug te keeren naar hunne Stad of Gemeente zelf naar hun hoekje grond. Ja groote mannen van Engeland, Frankrijk, Belgie geen een geteisterde heeft schoone redevoeringen vol beloften vergeten en zij hebben, op uw zeggen moed en geduld gehad. En nu zijn zij gereed om te zwoegen en te slaven tot herstel der streek, hoe slecht deze ook weze en daarom moet er geld komen. Laat uwe wetten, oh Belgische Regeering, vol stof op de bureelen rusten, schorst uw Albertfonds af en geef ons de munte dan zullen wij zelf het reuzenwerk der herstelling verrichten zonder de hulp uwer bureelen. En geld zal er komen Weest niet be vreesd Brusselsche Heeren, wij zullen u niet aan den hals brengen maar wij verze keren u ook dat gij ons niet zult verwurgen en ons paaien met twee maal nietmendal. Niets is voor ons te ver nog te hoog, hand in hand zal er gewerkt worden, macht zal bij macht gelegd worden, kloppen zullen wij doen waar er te kloppen is beleefdheid en indien het noodig is met schoone Complimenten, maar Gare labombe als men niet open doet. Geteisterden van het arrondissement Yper sluit u aan bij de Ypersche clubs inge richt te Brussel, te Gent, te Ostende en te Poperinghe. ging.en samensluiting van aide reeds be staande werkliedengilden, gilden van 't ar rondissementdeze zijn die van Poperinghe, Wervick, Yper, Gheluwe, Elverdinghe, Weslvleteren. Locre, Keminei en binnen korte dagen Reninghelst en Westoutre... Onze macht groeit.immer vooruit Ook onzen hertelijksten dank en onze warmste gelukwenschen aan de inrichters zangers en muzikanten die Zondag laatst in 't Volkshuis ons dien aangenamen lieder avond verschaften. Tot wederziens, goede vrienden Zondag den 1 Februari om 4 ure groote maandelijksche vergadering in 't Volkshuis. Deze vergadering zal zeer belangrijk- zijn en niemand mag er te kort zijn..; elk zegge het voort... en houdt uw achternoen vrij voo 't Volkshuis. Steunfonds 25 Ir. voor volgt dit voorbeeld na Lijn Veurne - Poperinghe trein 29 ver- j vroegd van 10 minuten, vertrekt uit Veurne de Gilde. Wie Spaarboekjes der Oud-Strijders. De volgende Oudstrijders worden ver wittigd dat zij in den loop dezer week hun spaarboekje (pécule) op het stadhuis kun-f nen halen Stailhnienws. Dringend öericlst. In den loop dezer week, zijn alle gede- Op 15 Januari 11., ter Kamer der Volksver-mobilisf[de( militairen verplicht aan het tegenwoordigers, in de bespreking over het gemeentebestuur de volgende inlichtingen inkomen van duitsch vee, heeft de Heer]te 'fgeworaen VANDROMME, onze Volksvertegenwoor- (strL?en i ummS 3?S en m litieklas diger, het woord genomen om de belangen it het stamboek ImatriculeR te verdedigen der geteisterde landbouwersg) da(um yan ge5oorte f6) burg£rstand (ge- f kinderen, u toelatende, in hun naam, het hen Uitbetaling van het Vluehietingsgeld. Maandag 26 Januari 's morgens v. 8 1/2 tot 11 u. v. 1601 tot 1700 's namiddags v. 1 1/2 tot 4 u. 1701 tot 1800 Woensdag 27 Januari morgens van 1801 tot 1900 namiddags van 1901 tot 2000 Donderdag 28 Januari: morgens van 2001 tot 2100 namiddags van 2101 tot 2200 Het hoofd der familie moet zich persoon lijk aanbieden voorzien van de genummerde kaart, het trouwboekje, alsook de eenzel- vigheidskaarten. Deze die meenen geen recht te hebben volgens vroegere uitleggin- en dat met £en> zou^en best doen hun niet aan te bieden. A PO TH EEK - DROGERIJ A. KESTELUN, Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. De ouders of weduwen van gesneuvelde soldaten die den wensch uit drukken in bezit te worden gesteld van het bedrag der spaar boekjes, militievergoeding van vóór den oorlog of het geld dat de soldaat op zich droeg toen hij sneuvelde of stierf moeten de aanvraag doen naar het Ministerie van Oor log, Bureel Nalatenschappen. Zij moeten bij hunne aanvraag voegen 1). Een gewettigde notarieele akt ook vermeldend al de erfgenamen van den over ledene. Dit bewijsstuk kan u kosteloos afgeleverd worden door den burgemeester uwer gemeente. 2). Eene gewettigde schriftelijke toe stemming afgeleverd door de meerderjarige van 1914 tot 1918, die hun vee 1° moesten achterlaten ofwel 2° het medegenomen heb bend, het moesten verkoopen 't zij aan 't le ger, 't zij aan anderen aan lage prijzen. Hij heeft doen uitkomen dat de tweede zoowel als de eerste volgens de wet zouden moeten recht hebben op hersteldus moeten eene koei hebben gelijk zij hadden mits af trek van 't geene zij zouden betaald geweest zijn. De Heeren Ministers Ruzette van Land bouw en Jaspar van Staathuishoudkundige Zaken hebben geantwoord dat deze landbou wers recht hebben op schadevergoeding en aldus in de verdeeling der duitsche beesten koe voor koe mogen wederhebben. Een voorstel is daarbij ingebracht voor de land bouwers te voldoen die zouden kunnen die ren hebben die onder deze Categorie niet vallen. Per naaste week geven wij de redevoering van den heer VANDROMME met de beslis sende antwooJden der H. H. Ministers alsook nader verklaringen over deze zaak. Met groot genoegen mogen wij aan de Yperlingen laten weten, dat er hier te Pope ringhe, op 16 Januari 1. 1. eene Ypersche Klub is gesticht geworden, waarbij «1 de Yperlingen, te Poperinghe en iti den omtrek verblijvende, dringend verzocht worden zich aan te siuiten. De Klub of Kring heeft voor doel de AL- GEMEENE belangen der stad en der 'uevol- kingte bespreken en desnoods te verdedigen. Die belangen, iedereen zal het met ons bekennen, zijn talrijk, belangrijk en veelal zeer ingewikkeld. Alle andere kwestiën en wel voornamelijk politiek, taaltwist, blijven streng buiten bedoeling. Het bestuur van den Kring is als volgt samengesteld A. Butaye, VoorzitterH. Schmidt, On der-VoorzitterH. Lacante, Schatbewaar der; J. Brulez, Schrijver: R. Glorie, J. Van der Meersch, G. Castel, Raadsleden. De vergadering van 16 dezer was uiterst aanmoedigend en veelbelovend. Een dertig tal Yperlingen hadden alreeds aan den oproep beantwoord en allen drukten de ver zekering uit dat onze Kring weldra een honderdtal leden zal tellen. De eerstkomende vergadering zal plaats hebben op Vrijdag 30 Januari om 6 ure 's a- vonds in 't lokaal bij M. Lobeau, Groote Markt alhier. J. B. huwd of niet); 7) korps waarbij zij waren op 1 Oogst 1914; 8) korps waarbij zij gedemo biliseerd werden; 9) korps waarbij zij moe ten ingaan ais het mobilisatie is (dit staat op den congé gedrukt)10) naam van den verantwoordenden persoon of répondant, (voor dezen die in den vreemde zijn). Deze inlichtingen, die noodzakelijk zijn voor het opmaken van volledige lijsten, dienstig tot het regelen van verdere oorlogs vergoedingen. mogen ingebracht worden op het Stadhuis, door de gedemobiliseerden zelf, of door hunne familieleden, of ook met de post gezonden. Men gelieve te zorgen dat niets eraan ontbreekt. Zij die répondant zijn voor een gewe zen militair die thans in den vreemde ver blijft, moeten de inlichtingen komen opge ven, die zij kennen, (naam, adres, enz.) De lijsten worden op Zaterdag, 31" dez.er, gesloten. Poperinghe, 25 Januari 1920. De Burgemeester, Etienne Lebbe. Christen Werklieden van Poperinghe. Tot nu toe heerschte er een zeker wanorde in 't betalen van 't lidmaatschap hierin nu wordt voorzien alle Zondag voornoen van 9 tot 11 ure wordt u een bureel geopend daar zullen mannen zitten die u zullen raad geven en inlichten over al uwe moeilijkheden. De vluchtelingen zijn er evenwel gekomen als de ingezetenendaar wordt het gefd in gezameld voor het lidmaatschap van den werkmansbonden ook en vooral voor het syndikaat; daar worden nieuwe leden inge schreven en de gazet De Volksmacht wordt er gratis uitgedeeld aan de leden Geen schuimers nochtans!!... die willen profiteeren van de werking van 't Volkshuis moeten lid worden en lid blijven... die er dan van onder trekken nadat zij voldaan toekomende aandeel te innen. Voorzien van deze papieren mogen de rechthebbenden zich aanbieden bij den Bestuurder van den Oud-Strijdersbond in de herberg Au Petit Paris, bij Alfons Vallaeys Noordstraat, nr 1, Poperinghe. De Bestuurder. lom 15.50, aank. te Poperinghe om 18.12 Trein 28 vervroegd van 40 minuten, Vertrekt uit Poperinghe om 16 ure, aank. te Veurne om 18.45. Trein 30 vervroegd 1 y, ure, vertekt uit Poperinghe om 18.30, aankomst te Veurne om 19.35. Aanstaande week geven we uurtabel met al de wijzigingen. BERICHT aan de HOPKWEEKERS Te verkrijgen IJZERDRAAD gewaar borgde echte kwaliteit als vóór den oorlog, bij ALBI2KT ÖENYS Eischt dit merk. Vriendelijk verzoek aan de landbouwers niet uit te stellen hunne aankoopen te doen daar de te verkoopen hoeveelheid be perkt is. Schrikkeiijée ontploffing te West-Roosebeke. De frontstreek van West-Roosebeke, in West-Vlaanderen, is weeral door een schrik kelijke ontploffing geteisterd geworden. Een trein met saamgeraapte munities uit het Vrijbusch van Houthuls, staande in de statie van West-Roosebeke, is door eene on bekende oorzaak in brand geraakt en in de lucht gevlogen. De ontploffingen waren verschrikkelijk. Men hoorde deze in Roeselaere zoo duide lijk, alsof zij in de onmiddellijke nabijheid gebeurden. De ontploffingen begonnen rond 6 'A ure 's avonds en volgden elkander Rond 7 ure had een uiterst geweldig slag plaats die geheel de stad deed sidderen, en een poeierreuk in 't omliggende verspreid de. Daarna namen de ontploffingen in hevig heid af doch duurden nog ontrent een uur. Volgens geruchten die in omloop ziju, doch waarvan wij de juistheid niet konden nagaan, zouden er vijf persenen gedood zijn. Vlamertinglic. Heropbouw. Het uitzicht der gemeente, in een jaar tijds, is onzeggelijk veranderd Op alle gehuchten staan er reeds tentjes en 't bevolkingscijfer schilt weinig bij dit van vredestijd. Vele per sonen die vóór den oorlog elders woonden, zijn hier blijven stroppen en alles doet voor zien dat de gemeente volkrijker zal zijn dan vroeger. De gendarmen zijn nu gevestigd in tenten langs de Burgemeestersdreef, bij de zesge- ineten. Een Telefoon is deze week in 't Gemeente huis geplaatst. In 't korte mag men de goedkeuring van 't nieuw bouwplan verwachten Vele inwo ners zijn genegen dees jaar nog, een steenen huis te bouwen. De Switch Road, door 't Maandag aanstaande, 26" Januari, om 4 uren namiddag, wordt door den Heer Van- dervennet, opziener der verzekeringen van den Belgischen Boerenbond, in de herberg Het Hoeksken een voordracht gehouden over de voordeelen der plaatselijke brand verzekering. Niet alleen al deleden van den Boerenbond, maar alwie iets te verzekeren heeft tegen brand, t. t. z. iedereen, wordt uitgenoodigd naar deze belangrijke voor dracht te komen luisteren. Daar zal ook veel te leeren zijn voor de menschen, die in de tegenwoordige omstandighedenmoeilijkhe den hebben met huri brandverzekering. Watou, Aan de Oud-Strijders van Watou en Omstreken. Dinsdag om 11 u. zal te Abeele (Watou), 'n plechtigen dienst, met inhuldiging van twee gedenkplaten, in de kerk, aldaar gedaan worden, tot lafenis der ziel onzer gesneuvelde makkers. Al die kunnen moeten daar zijn vrienden, te meer om te toonen dat wij niet slapen, en als 't er op aankomt onze overleden makkers te huldigen of hunne naastbestaanden onze genegenheid te toonen, wij als één man rond het vaandel geschaard staan. Wel is waar 't zal 'n paar uren verlet zijn voor U, maar zie zulks gebeurt maar eens te Abeele, en heel Abeele zal er ons zoo dankbaar ora zijn. Ten andere, ik zal daar blijven tot dat ik al uwe klachten heb opgenomen. Die hun ne pécule nog niet ontvangen hebben of de vergoeding voor hun vredeverlofkun nen het mij zeggen. Dus 't zal niet allemale tijdverlies zijn. Tot Dinsdag dus makkers 1 Allen naar Abeele, zoodanig dat het Oud - Strijders regent Mter BUTAYE. 8>i*ijz«n der |>iaa(seii3 2 en 1 fr. (half geld voor de Oud-Strijders van Watou, maar zij moeten op voorhand hunne kaart nemen bij Mtcr Butaye). Om voorbehouden plaatsen of burgerkaar- ten, gelieve men zich te wenden bij E. Heer Onderpastoor Decroix. ISoesiii£-!ic. Vluchtelingsgeld. Naar 't schijnt... en zelf zeker ls zal Maan dag vluchtelingsgeld uitgedeeld worden. Of het welkom In de koolmijnen van Anzin ploftte een ophaalboek in de diepte, 20 dooden. Te Brussel werden de echtgenooten Vranck 30 en 28 jaren oud in hun bed ver smacht gevonden, ten gevolge eener gaz- ontsnapping. In naam der Natie werden de volgende gemeenten van West-Vlaanderen aangeno men Ardoye, Beveren bij Roeselaere, Bossuyt, Iseghem, Lichtervelde, Wilskerke. Wij bemerken daaronder gemeenten die niet zoo erg geteisterd werden als onze stad. Had het niet voordeeliger geweest onze stad ook te laten aannemen. Het %<umei*uur. Van 1 Februari aanstaande tot 31 Oct. zou het wettig uur 60 minuten vooruitgezet worden krachtens he/ wetontwerp dat op 't bureel der kamer neergelegd is. De Minister zou den datum stellen op 21 Maart. De wet is nog niet gestemd. Vergissing;. Mevrouw, dien vetten kaas is zoo goed niet dezen keer, het is ze ker geen pure crème kaasje van 1 ir. 50 uit den Depot Jéremie, der Pottestraat, N°62. Maandagen Dinsdag om 8 ure. volk in't algemeen Zwitsersche Route ge- Deze week bijzonder schoon programma; j noemd, zal geheel waarschijnlijk den naam van Kasteelstraat krijgen. Het nieuw bouw plan voorziet verscheidene straten, die ook zullen moeten elk eenen naam dragen. zijn... zijn echte schuimers kunnen wij niet voort... Nog iets: het Volkshuis, christen werklie den, is uw huis, en de mannen daar aange steld zijn voor u... g'en moet ze niet sparen, doet maar lijk t-huis en komt 's Zondags avonds eens een pijpke rooken en een handje kaarten of partij vogelpijk smijten... gij zult er altijd goe gezelschap vinden of nuttige dingen vernemen. Werklieden in 't Volkshuis zijt g® t'huis. 1. De weerwraak der wees, drama in 4 dee len. 2. Grootmoeder, dramatisch komiek in 3deelen. 3. Totoche in vliegmachien. komiek in 2 deel en. Intrede: voor de leden van 't Davidsfonds met zulk volkkosteloosvoor de anderen: 1 fr. Iedereen is welkom. De liederavond begin om 6 ure, stipt om de vreemden alle gemak te verlee- nen met den tram van 8 ure naar huis te keeren Kaarten op voorhand te bekomen bij V. Sansen Vanneste, Gasthuisr. 15, Pop. del tot heden gekend. In doozen van 1 Ir. In zulke maatschappij blijven de winsten voor de verzekerden, zoodat op korten tijd de premie vermindert en later dikwijls bijna op niets komt. In geval van brand heelt men niet te onderhandelen met vreemdelingen, die er gewoonlijk op uit zijn zoo weinig rno-j gelijk te betalen; maar de schade wordt' geregeld door het plaatselijk bestuur, dat niets anders betracht dan in volle rechtveer- digheid te vergoeden. In menige dorpen en steden van onze pro vincie bestaan zulke maatschappijen. Om Zondag 25 Januari wordt het werkersver- j bond gesticht of ook nog anders gezeid de; arrondissernentsbond, dit is eene vereeni-j ons te overtuigen dat iedereen erover tevre- en 3 frank. jden is, moeten wij maar eens gaan hooren Te koop in de Apotheek Monteyne, op- j naar Poperinghe, waar over ongeveer vijf volger H. Notredame, Groote markt, 18, j tien jaren een plaatselijke brandverzekering Poperinghe. j gesticht wierd. Thor,, in brand gcatoken liever dan ze aan Versterkt uw bloed, vermijdt de Bloedarmoede door het gebruik der Versterkende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Eendracht maakt Macht. Zij wilden wat was recht en wonnen wat zij wilden. 't Ypersch Kind. Vluchtelingsgeld. Aan de rechtheb benden die sedert Augustus 1919 meenen in de voorwaarden te zijn om den uitwijkelin- gensteun te ontvangen, wordt bericht dat zij zich kunnen laten inschrijven op DINSDAG VRIJDAG en ZATERDAG op het STAD HUIS. Er is hier dus enkel spraak van degenen die nooit geene genummerde kaart gekregen hebben. De vluchtelingen die in Frankrijk verbleven, moeten het bewijs mee brengen van hetgenezij in Frankrijk getrok ken hebben. Evenzoo voor degenen die in eene andere gemeente verbleven hebben in Belgie, Wijzigingen aan der Uurtnbel onzer trams, te beginnen met in Februari. Benoot Omer 5e artillerie, Depuydt Maurits 8e of 18e linie, Derycke Maurits genie le L. A., Tegel of Techel Alfons 2e linie, De Graeve Leopold 2e linie, Devrieze Karei C. T., Hoedt Jeroom genie, Degrendel I.A., Knockaert Richard C. T. A., Van Cayseele René C, S- F. O., Breine Emiel 3e Karabinlers, Degrou Georges genie, Benoit Edouard Fransch leger, Messchelein Jozef 13- A. en Lerou Julien, Lerinyte Victor, Room Jules, Pinceel Elie, Pype Jules, Druant Ernest, Debyser Gérard, Six Guido, Struye Julien, Sergler Jules, Defloo Maurits, Vandewynckel Hector, Vanden Berghe Hector, Labaere Henri, Guillebert Julien, Perque Daniel, Tolpe Cyriel, Thores Lucien, Decaestecker, Van Eecke Germain, Debyser Julien, uwe] Logle Georges, Tally Marcel, Pauwels Oscar, deze laatste, allen van het 17° linie. Aan de Ouders en Weduwen der ge sneuvelde soldaten. Eene ambtelijke mededeeling van het Ministerie van Oorlog Bureel Nalatenschappen, meldt ons het vol gende MEUBELS, Stoelen, Stoven, Matrassen, bij Et Moncarey-Sansen, gasthuisstr., Pop. te Poperinghe in clen omtrek verblijvende. ViTiHWPn onderhevig zijn een witte vloeden, UU"C!I die te late of onregelmatige regels heb ben die verzwakken door het ophouden der regels, zul len hunne herstelling te danken hebben aan de venster* kende Pillen van A. Monteyne, Apotheek H. Notredame Groote Markt,Poperinghe. Davidsfonds. Het hoofdbestuur van Leuven deelt het volgende medede leden zullen in 1920 de volgende werken ontvan gen l) het vierde deel van het merkwaardig boek De Verlosser de schoonste en degelijkste geschiedenis van Jezus' leven tot heden in het Vlaamsch verschenen2) een belangwekkend verhaal der oorlogsgebeur tenissen in iedere afdeeling; 3) een roman van den Kempischen novellist Gustaaf Segers; 4) een vierde boek, nog niet nader aange duid. Zendt uw toetreding tot de Popering- sche afdeeling naar den heer V. Sansen, uitgever van De PoperinghenaAr Gast huisstraat, Poperinghe; ofwel naar den E. H Hillewaere, College, Poperinghe. In schrijvingsprijsvoorde boeken en feesten: 6 fr.voor het bijwonen der feesten alleen 3 frank. Ste Annagilde. Dinsdag 26" Januari om 7 1/2 ure 's avonds, Groot Dansfeest, waarvan de opbrengst ten goede komt voor het Gedenkteeken aan de gesneuvelde sol daten op te richten. In de tusschenpoos, groote Tombola. Ingang vrijde leden be talen 1 fr.de vreemden 2 fr. Coliseum Cinema bij Einile Lobeau, groote markt le Poperinghe. Vertoonin gen met wekelijks nieuw programma: de Zaterdag om 7 ure, de Zondag om 1 1)2 uur, om 4 1)2 uur en om 8 uur 's avonds, de Handgrenaat. -- De zoon van Aug. Delanoye die rond Yper werkt, kwam over eenige dagen met zijne schup op eene hand grenaat te recht. Deze ontplofte en de jongen werd nog al erg aan het been gekwetst. Overreden. Woensdag namiddag kwam Vandenbussche Leonard, vluchteling van St Jan, met kar en muil door de Gast huisstraat gereden. Een auto kwam in tegen overgestelde richtingen botste op het gespan. Vandenbussche werd weggeslingerd en moest met gebroken bil in het gasthuis opgenomen worden. Buurtwegen. Voor het. herstel len der buurtwegen zal de stad eene toelaag ontvangen van den Staat van 20,000 frank. -- Gedenkteeken. De opbrengt van lijsten en feesten beloopt heden tot de som van 20,050,75 fr. Toekomende week geven wij daarover verderen uitleg Stadsschouwburg. Op 16, 17, 18 en 19 Februari geven de Barbaristen vier buitengewone vertooningen in den Stads schouwburg. Zij voeren op De Kroegzan geres, beroemd drama in zeven tafereelen en Schrik van Soldaten kluchtspel. Kaar ten zijn van nu af te bekomen bij Albert Denui, In den Nieuwen Toren Cassel- straat, Poperinghe. Schadevergoeding. Verledene week stelden wij ons ten dienste om schriftelijk alle inlichtingen te verschaffen nopens het indienen der vragen om schadevergoeding. Velen hebben er hun belang in gezien. Tot elks voordeel worde het zoo ruchtbaar mo gelijk gemaakt dat voor alle inlichtingen nopens Indienen van schadevergoeding men zich schriftelijk tot De Poperinghenaar richten mag, opvolger van Jerome Debeir-Boucquey, Peerdenmarkt, Poperinghe, en bij Pierre DEGROOTE, Abeele. De Bestuurder der Oud-Strijders van Watou. Liefdadigheidsfeest ten voordeele der Weduwen en Weezen der gesneuvelde solda ten van Watou. Door de Oud-Strijders op Zondag ln en Maandag 2" Februari 1920 telkens stipt om 5 1/2 ure 's avonds te geven. Deuren open oin 5 ure (oude uur). Stoutmoedige smokkelaars. In den nacht van Maandag tot Dinsdag hebben de Douaniers 30.000 kilos erwten aangeslagen. De smokkelaars hadden 's nachts een paard gespannen aan eenen wagon van den tram waar de erwten op lagen, ze trokken den wagon tot dicht bij de grens, en waren be zig de erwten naar Frankrijk over te dragen, toen ze in hun werk gestoord werden. Woesten. Inhuldiging. Heden Zondag heeft de Plechtige inhuldiging plaats van E. H. Depuydt als pastor van Woesten. ËI%'erdi»£lic. Inhuldiging. Zondag aanstaande wordt E. H. Storme plechtig aangesteld als pastor van Elverdinghe. Oud-Strijdersbond Heden Zondag na de hoogmis vergadering voor de oud strijders bij heer C- Verstraete In Boesin- ghe Allerbelangrijkst, dus nieumand te kort. ilonsbru^e. Wekelijksche Esta- minet bij Leon Mahieu, Hotel de la Régen- ce den Donderdag. Hullebroeck zingt te Poperinghe Op Maandag 9" Februari, te 6 uur 's avonds, treedt de wereldberoemde zanger E. Hulle hroeck in den katholieken kring op. Opgelet!Indien gij lijdt aan hoofd, schelehoofdpijn, rheumatiek ofgrijp- pe, neemt niet anders dan de MONO POE DERS, het eenigste.krachtdadig geneesmid Brandverzekering. Eindelijk zal het komen, hetgeen waar veel Vlamertinghena- ren reeds zoolang naar getracht hebben een Plaatselijke Brandverzekering. ro POPERINGHE, van 16 tot 23 Januari 1920. Geboorten. —9. Werbrouck Marie, d. v. Eugenius en Druant Felecie. 10. Vanhamme Aline, d. v. Aloïse en Demol Lucie.11. Handpoorter Remiz. v. Hilaire en Goussey Julia. 12. Catel Marcel, z. v. Arthur en Hauspie Maria. 13. Huyghe André, z. v. Jules en Six Martha. 14. Deleye Daniel, z. v. Henri en Debyser Rosalie. 15. Milleville Elza, d. v. Cyrille en Mattelein Helena. Overlijdens. 14. Papegaey Rachel, 20 m. 15. Ghillebaert Alfons, 32 j., ongeh. Roffiaen Maria, 32 j. ongeh. Huwelijken.16. Ovaere Karei, handelaar, 29 j. van Luik en Van Elslande Maria, z. b., 29 j. v. Deer lijk. 17. Coene Maurits, iandb., 34 j. en Vandcca- steele Maria. Iandb. 31 j. b. v. Poperinghe. 18. Vanderheyde Albert, autogeleider, 24 j. v. Ramscapel- le en Logie Irma, z. b. 31 j. v. Poperinghe. 19. Gokelaere Jeremie, winkelier, 53 j. wed. v. Devos Reinilde v. Boeschepe en Liefooge Magdalena, z. b. 26 j. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften.18. Vandevoorde Valeer en Deburggraeve Maria. 19. Poissonnier Marcel en Boudry Rachel. 20. Bleys Achiel en Deswarte Maria. 21. Mille Georges en Six Margareta. 22. Martens Jules en Vansteenkiste Maria. 23. Dejonc- heere Jules en Kimpe Leonia.—24. Verfaillie Maurice en Druant Elisa. 25. Butaye Amand en Decoker Zulma. 26. Derycke Camiei en Deroo Helena. 27. Gadeyne Lionel en Couwet Alixe. 28. Decnoop Gaston en Pattyn Ludovica. 29. Viaene Camiei en Lauwcrs Bertha. 30. Soliier Joris en Markey Irma. 31. Vanraes Gustaafjen Bonduwelle Waria. 32. Buseyne Remi en Bouwe Rachel. WATOU, van 1 Oct. 1919 tot 15 Jan. 1920. Geboorten. Vermeulen Gabrielle. Holconib Georges. Demolder Alice. - Robin Maurice. - Leys Alice. Quaghebeur Roger. Gantois Prudent. Thoré Remi. Boëyaert Maria. Sweertvaegher Marcel. Overlijdens. Boudln Elisa, 32 jaar. Holconib Georges, 1 dag. Verhaeghe August, 68 Jaar. Minne Euphrasie, 71 jaar. Viane Raymond, 35 jaar. Gombert Jules, 74 jaar. - Titeca Celine, 51 jaar. Raymont Louise, 82 jaar. Leys Eulalie, 71 jaar. Deprez Ivonna, 5 maanden.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2